PDA

View Full Version : Une jam??? ARBERITA. H


BlertaB
09-03-04, 12:58
Pershendetje per te gjith juve!!!!!!!
Vallah me than te drejten pak e kam merzi me tregu emrin e vertet.
Po ja se po jau tregoj.
Quhem ARBERITA. H. Jam 19 vjeqare jetojne Austri ( WIEN ).
Jam ne shkoll, dhe ne pun te dyjat se keshtu e kam profesionin.
Jam shum qesharake me ni flaj po du me than se nuk mundet askush asnjeher mem gjet diqysh te pa disponume.
pra kaq pata ju pershendes kalofshi bukur

Donika Morina
09-03-04, 14:18
ooooo moj Arberita ty mos te qelt sabahio jarabi a more vesh.
E paske emrin e bukur vallah siq je edhe vet e bukur.
te pershendes shumshum.

BlertaB
09-03-04, 15:26
gagagagaggagaga moj dreq ani kishe nuk po ma din ti mua emrin e vertet qyyy qyyyy ani me thu se e kam emrin e bukur po normaloj Dreq si e kam emrin e bukur qka po mendonti bre hehe qura.

Cool_Boy
09-03-04, 15:52
BlertaB vetem kush ta ka inatin qika e mir dhe flet keq per ju apo??se perndryshe jeni me e bukura..

pershndetje COoL BoY

Zana
09-03-04, 17:17
Loqkiiiiiiiiiiiii jam.. :P :wink:

BlertaB
10-03-04, 12:04
O cool_boy mua askush nuk mundet me ma pas inatin ok se e meritoj apo???
E ty zana te pershendes oj lOQKA JEM SE tE KAM ZEMER:

Cool_Boy
10-03-04, 18:22
hej Blerta pse po te nemin moj vashat ty????Ndoshta po xhelozojn pershkak xhelozin dhe shoqerin qe e keni ketu ne forum apo??

tung

BlertaB
11-03-04, 11:50
po kush o kam nem o cool_boy kerkush more nuk po me nemvetem Donika Morina me ka than oooo ty mos te qelt sabahi po apet me ka kerkuar falje se une Doniken e kam loqk bre cool_boy a nuk e din ti ket edhe zanen e kam Zemer. qake Zana bre :wink: :wink: :wink:

mendim
11-03-04, 17:21
arbenita je vajze shume e mire.Shembull duhet me te pas qikat e tjera.Puēi shume mendi :wink: :wink:

BlertaB
12-03-04, 10:37
mendim falm per kompliment i dashur mendim :P
Po emrin nuk e kam arbenita po( ARBERITA ) Ok :roll:

mendim
12-03-04, 18:50
OK zemer .Me fal per gabimin.Te pershendes shume mendimi :wink: :wink: :wink:

anna
14-03-04, 11:55
tung arberita mos ma merr per te keq por dua te korigjoj diqka ne pershkrimin tend pikerisht te fjala qesharak pasi ketu ku jetoj une dmth ne shqiperi fjala qesharak perdoret ne kuptimin e fjales bajat dmth njerzit e tjere e tallin personin ne fjale ,,e di qe ti me fjaln qesharak doje te thoje qe je nje tip gazmor nejse te pershendes shume kudo qe te jesh tung nga anna :wink: :wink:

aferdita
14-03-04, 16:34
pershedetje arberita

me te vertet e paske emrin e bukur

BlertaB
15-03-04, 12:31
anna shoqe une jam Shqiptare e kosoves ok. e nuk jam nga Shqiperia.
Edhe ne te kosoves kur te thojn se je shum humoriste apo gazmore i thojm Shum qesharake e nuk e di qysh po i merrrni ju atje te shqipris fjalt ok.
Aferdita faleminderit per kopliment edhe ti e ki emrin shum te bukur hynesha e dashuris qake njo Afredita bre :wink:

BlertaB
15-03-04, 12:32
Mendim faleminderit per pershendetjen tande me ke gezuar shum.
Edhe une te pershendes ty shum shum kalofshi mir te gjith tungi.

mendim
15-03-04, 18:19
Arberita vallah anna ka te drejte se edhe ne ks perdoret ne ate kuptim qe tha anna.Mos ma merr per keq :D .Te pershende shum yemer

anna
16-03-04, 16:08
e be ti arberita me te vetet kam menduar se je ndryshe por me sa shoh paskam qene gabuar edhe une kur ta bera kritiken e bera vetem ne te miren tende pasi te dish diqka me shume nuk eshte mekat por pergjigja qe me ktheve me zhgenjeu shume megjithate edhe une jam nga kosova e me sa di une kjo fjale edhe ne ks perdoret ne te njejtin kuptim
QESHARAK -TE BEN PER TE QESHUR ,TE BEN TE TALLESH ME TE ,ESHTE PER TU TALLUR ,NUK ESHTE SERIOZ pastaj mund te te jap shembuj edhe ne gjuhe te tjera se si perdoret kjo fjale psh ne italisht eshte RIDICOLO -QESHARAK I PAPERFILLSHEM FARE I VOGEL OSE RIDICOLAGGINE GJE PUNE QESHARAKE BUDALLEK E PA RENDESISHME ose ja nje shembull ne anglisht RIDICULE-TALL VE NE LOJE BEJ QESHARAK E BE ARBERITA ti mbase jeton ne austri por mos harro te flasesh shqip
e tash per te te vene pak ne humor po te shkruaj diqka ne lidhje me fjalen qesh
QESH SE ME VJEN PER TE QESHUR
SE ME KUJTOHET NJE E QESHUR :wink: :wink:
PER TE CILEN KAM QESHUR
SA EDHE QESH :wink: :wink: :wink: :wink:

mendim
16-03-04, 17:38
Oj qik e mire un jam me i madh se ti.Me respekto te pakten.Tung

BlertaB
17-03-04, 10:00
Ok bre anna as une kurgjo nuk te thash e tash po qeshi pra masi qe po thua ti ok.
Pershendetje per juve anna.

Edhe ti mendm djali i mir sa vjeqe ke si te koke ma i madh se une a???
:roll: :roll:

anna
17-03-04, 12:51
ok pra arberita shoqe si me pare .....tung dhe te pershendes shume :lol: :wink:

BlertaB
17-03-04, 13:09
po normal oj anna heheh nuk po prishemi e per pun muhalife qy pash zotin hajt se edhe une te pershendes shumshum :wink: :wink:

anna
17-03-04, 13:13
grazias .......arberita :wink:

just_for_u_babe
02-04-04, 14:12
Ku e keni marr kete emir Blerta???Emir i Arbereshve tu keshte ahahh.

BlertaB
05-04-04, 10:57
falemindelit laula ele une te pelshendes ty sum ele te uloj nje dit te mil sum sum
po moli laula nuk e kam emlin arbenita po arberita ok soqja jeme e mir hajt kalofsi mil te gjith.


just_for_u_babe nuk e di prej kujt e kam marr ket emer per bes vetem masi qem me tregove shum faleminderit shokit a?? kalofsh majr.

sexybrikenda
06-04-04, 15:01
Hajt nje mpuq per motren time te trent Blerten :lol: :lol: :lol:

BlertaB
19-04-04, 11:55
sexybrikenda hajt edhe une nje mpuq ty loqko kalofsh mir.
uuuuuuuuuu dreqi po si ishe bre Ardita po nuk jam une e trent oj qik hajt se nuk ka gajle. :roll:

SheTa
19-04-04, 13:35
veq dashta me te preshndet BlertaB :) edhe kurgjo ma shum

BlertaB
19-04-04, 14:43
Ani s-h-e-t-a edhe une te pershendes ty shum shum. :P :P

Cool_Boy
19-04-04, 15:16
Blerta pershdnetje per ju...Ku jeni moj moti sna kni qene ketu???

tung Cool_Boy

BlertaB
19-04-04, 15:18
Cool_boy pershendetje edhe ti tash ja nise ku jam a?? Me fal se kam dit qe ju kam munguar kaq shum bre.
aiiiiiiiiii lene de mo jam kan smut n“spital qe ok kalofshi mir te gjith.

lazdrani
19-04-04, 20:26
Cool_boy pershendetje edhe ti tash ja nise ku jam a?? Me fal se kam dit qe ju kam munguar kaq shum bre.
aiiiiiiiiii lene de mo jam kan smut n“spital qe ok kalofshi mir te gjith.UH BLERTA QE PO DOJSHA ME THIRRE KREJTE ANTARET E FORUMIT ME TE VIZITU........CKA KE QEF LENG PJESHKE APO DREDHEZE JA PA ARDHE SE LAH SE KURITEMI :lol: :D :wink:

BlertaB
20-04-04, 09:59
Pershendetje Lazdrani vallah kishe bob mir me ma pru ni leng DREDHZE Pago nese ka mundsi se kta tjert nuk mi kona.
Edhe jo bre Lazdran nuk kuriti edhe ne qoft se nuk vini mem vizitu vetem grip ka qen jo diqka serioze ok.
Kalofshi majr te gjithve ju pershendes ....

SheTa
20-04-04, 13:54
:arrow: BlertaB :?: flm per preshndetje :) keshtu qe edhe une te preshndes ty edhe ma shum .. edhe po duhet :) kesi kasi ops u nal rryma :idea:

aferdita
01-05-04, 19:51
pershendetje BlertaB
a ben nje pyetje ne cilin vend je ne austri dhe ndoshta mundemi te takohemi ndonjehere schreib ein pn wenn du willst
te pershendes aferdita

turisti
10-09-04, 19:14
Pershendetje Blerta B. :wink:

Rudi_1
01-11-04, 00:42
Pershendetje te vacant per ty Blerta... 8)

Kaltrushi
02-11-04, 10:32
Te pershendes shum se qenke nje vajze tamon. Tung dhe kalo sa ma bukur ne kete forum.

me nderime


kaltrushi

Ermira
02-11-04, 13:16
Ndoshta s'jam me vonese
por te pershendes shum
ishte fantastik prezantimi yt a?
Te pershendes loqki kalo mire!

fudi
23-11-04, 13:17
:roll: pershendetje