PDA

View Full Version : Sa gjuhė flisni?


Anonymous
14-03-04, 19:03
Anglisht, Germanisht, Shqip dhe Arabisht ... :)

Murgesha
14-03-04, 19:35
Shqip,Anglisht, Danisht,......

Gentiana
14-03-04, 21:16
Shqip,Gjermanisht,Serbisht,Spanish (dhe per tu marr vesh) Anglisht

Donika Morina
15-03-04, 12:08
Shqip,Gjermanisht,Anglisht edhe nga pak Flamanqe.!!!!!!

Zana
15-03-04, 12:52
Shqip,Gjermanisht,Anglisht :wink:

hana
15-03-04, 16:44
gjuhet qe flas a :?: shqip{kosovarce},shqip{si te Shqipris} anglisht,italisht,pak spanjisht.

lazdrani
15-03-04, 23:15
Gjuhen Gjermane,Angeleze,Pake italisht,spanisht,turqisht,dhe gjuhet slave :twisted:

K-man
16-03-04, 04:04
une flas shqip dhe anglisht.

Lazdran, thekset e gjuhes shqipe nuk njihen si gjuhe...

Barbaroza
16-03-04, 11:16
Une flas keto gjuhe:shqip,anglisht,gjermanisht,turqisht,rusisht, portugisht,holandisht,greqisht,kroatisht,italisht, frengjisht etj. et, :D

Gentiana
16-03-04, 11:54
Barbaroza sis, gje e lig mos te gjet (se thojn pleqt) po ti shum e gjuht po i dishe. A ma mson Greqishten,se do kisha pasur deshir ta die?? :(

Barbaroza
16-03-04, 12:41
Ok Genta,veq ne privat,jo ketu, se s'kam deshire te lavderohem para te gjitheve se di shume gjuhe :wink:

Murgesha
16-03-04, 15:27
wow Barbaroza.
Njemend a po lodhesh me gjithe kete dituri qe e paske. :lol: :shock:

Gentiana
16-03-04, 15:28
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Murgesha nuk esht qudi, na dul me e menqura e Forumit :wink:

Barbaroza
16-03-04, 15:33
Murgesha dhe Genta,jo qe dua te lavderohem por kam shetitur shume vende te botes,pastaj edhe kam qene e intersuar shume te mesoj gjuhe te huaja dhe si duket ia kam arritur qellimit,per kete jam shume e lumtur :D

Murgesha
16-03-04, 15:34
Vallahi bre Genta kah del shpirti del edhe fjala, jam bere pak gjeloze ne kete rast. Ani une u lavderojsha me 5 gjuhet e mia qe i njoh :oops:

Gentiana
16-03-04, 15:36
Murgesha ashtu kam qen edhe un Gjeloze ne fillim si ti. Po ndoshta ne meson kjo Barbaroza kto gjuh,dhe ateher mundemi me then se paku,jemi gati si Barbaroza

Murgesha
16-03-04, 15:43
Ke te drejte Genta.
Barbaroza a na jep gratis mesim te gjuheve qe nuk i dime.

Barbaroza
16-03-04, 16:00
Murgesha,kursi im njemujor kushton 100 euro,por per ty dhe Genten ia bejme disi,e pergysmojme ēmimin :wink:

Murgesha
16-03-04, 16:09
Heheheh e kam dijte. Pasha mamin e kam ditur.
Hajde Genta per hajr na qofte se po don me na ba Barbaroza qika me shkolle e me shume gjuhe :P :P

PlaY^_^BoY
17-03-04, 09:54
qka koki tu ba fjal more kush din shum e kush din pak gjuh po qkaka lidhje kryesorja osht me dit shqipen edh qaq me bacen e sa i perket se sa gjuh i di un un e di:
1. Shqip....
2. Gjermanisht ma rrok kapak....
3. Italisht shum pak....
4.Frengjisht edhe kto shum pak....
6.Anglishten e di me fol me noj femer :P:P:P:P:P

BlertaB
17-03-04, 10:32
Play boy loqkan sa per sherr po dishe boll gjuh te hujat a???
kakak une e shkreta qka me bo se nuk po di asnjo hiq more aaaa po more qysh nuk di a di shqip e kjo asht kryesorja .

vushtrria
17-03-04, 20:46
une i njof keto gjuh frengjisht gjermanisht serbisht dhe italisht ju psershendes edhe nje her

tung tung

PlaY^_^BoY
19-04-04, 23:20
Ew ew BlertaB ma se mirti e paske ti loqko se un kam harru me shkru krejt se e di shqipen :P:P:P:P:P:P po nejse e di edhe shqipen edhe e kam msu qetash edhe njo te re po sa ti msoj edhe do fjali ju kallzoj se cila osht ;);););););)

jehona
20-04-04, 18:52
une i di 5 gjuhe, keto jan:

1. Shqip, gjuha nenes
2. Gjermanisht, shum mir
3. Frangjisht, me diplom
4. Anglisht, me diplom
5. Spanish, shum pak, sa me u marr vesh

a mjaftojn keto gjuhe me u marr vesh me te gjith antaret e forumit, nese jo veq me tregoni se valla per hater te juajin me nje here i mesoj... :wink:

SheTa
23-04-04, 12:37
jehona hajt qysh me kise thon Anglisht te du :) edhe ni puthje ty :)
edhe italisht :) veq po kam qef me dit :) ahahah

jehona
23-04-04, 21:00
hahaha SHETA, valla ato fjal nuk di as gjermanisht as italisht sepse veq shqiptareve ju kisha than TE DUA, dhe veq shqip i kam mesu, hahahahah :wink:

SheTa
23-04-04, 21:02
ehhhee ani te thuj se a ki zor bone emren guri e ftyren nuri :)
thujum te duuuuuu shqip ahaha niher e pergjithmon :) une te kisa thon !

jehona
23-04-04, 21:04
SHETA shuj more se po me vjen marre, a nuk ban me thon tash nje here GENTLEMAN-FIRST a??? :wink: hajt po ta ngjuj topin ty nje here, ta shofim qysh po tingellon ma mir..... :wink:

SheTa
23-04-04, 21:07
SHETA shuj more se po me vjen marre, a nuk ban me thon tash nje here GENTLEMAN-FIRST a??? :wink: hajt po ta ngjuj topin ty nje here, ta shofim qysh po tingellon ma mir..... :wink:hu hu normal :) jo more sot marre ska marre eshte me vjedh :)
se per me thon te du :) blla blla bla nuk eshte marre hiq mos ta nin
qe maju shlir qe une po te thom shqip :) ahaha ndasht gjermanisht iche libe dich ahahahahha :P

jehona
23-04-04, 21:11
SHETA ahhhhhhhh qetash me ki lan pa koment, jaaa valla ma mir tingellon shqip, hajt tash thujem edhe nje here shqip, amo dritomu mu dhe kqyrem ne sy... :wink:

SheTa
23-04-04, 21:13
jo tash ta lash ty renin me thon :) ndash shqip ndash gjermanisht :)
edhe po tutna me te kqyr ne sy se po te pi mesysh :) keshtu ma mir kqyrum ti mu se nuk mundesh me ra mesysh :P :P :lol:

Kaltrina
28-04-04, 11:19
Valla tash po me vjen marre me kallxu qe i di veq kater gjuhe pasi qe ketu krejte gjuhetar :) , por kater gjuhe perveq gjuhes shqipe se gjuha shqipe nuk numerohet siq i keni numeruar disa nga ju, se eshte gjuhe amtare e jo e huaj...
pershendetje

qika_pr
29-05-04, 17:36
pese i flas
ndersa ne tri gjuhe di te shkruaj

m_tetovari
02-06-04, 03:41
pershendetje te gjithve
une flas shqipen,anglishten,gjuhet sllave dhe tash kam fillu me msu gjermanishten (uromeni sukses se po me doket pak si shtire).

drini03
27-06-04, 18:19
une perveten kam pas kohe te mesoj shum gjuhe dhe shum zakone te shum popujve.
Shqipen e di mire , tani e di shum mire shkinishten me te gjitha dialektet, ( kroatisht maqedonisht si bosnja dhe si cernagora)
Polonishten dhe rusishten, i flas dhe shum mire i kuptoj.
Gjermanishten e njof shum mire, Italishten e flase dhe e shkruaj shum bukur e pa gabime,
Arabishten e shkruaj dhe e false nga nje grime ( elhamdyrylah)

drini03
27-06-04, 18:21
une perveten kam pas kohe te mesoj shum gjuhe dhe shum zakone te shum popujve.
Shqipen e di mire , tani e di shum mire shkinishten me te gjitha dialektet, ( kroatisht maqedonisht si bosnja dhe si cernagora)
Polonishten dhe rusishten, i flas dhe shum mire i kuptoj.
Gjermanishten e njof shum mire, Italishten e flase dhe e shkruaj shum bukur e pa gabime,
Arabishten e shkruaj dhe e false nga nje grime ( elhamdyrylah)
arabishten e shkruaj edhe hajmali te medhaja dhe te vogla pa pare

mr_beni
18-07-04, 16:44
Natyrisht gjuhen Shqipe, Gjermane dhe pak Angleze

ShEjToNkA
26-07-04, 00:29
Angėlisht, Frengjisht ,Spanisht, Greqisht, Italisht, Suedisht, Arabisht, Turqisht, Norvegjisht, Serbisht, Kroacisht, Maqedonisht, Gjermanisht, Bullgarisht dhe gjuhen Shqipe qė ėshtė shumė e ėmbėl......

s'di a i harova nojnjo more..........

Loloku
27-07-04, 09:01
Mė mjafton vetėm gjuha shqipe. Ēdo ditė e mėsoj dhe kurrė nuk arrijė ta pėrkryej!

aferdita
29-07-04, 12:40
Loloku ke te drejt se me gjuhen shqipe nuk ka :wink:

Loloku
29-07-04, 22:34
Shqip, shqip, shqip, mendoj, flas edhe shkruaj shqip dhe normal qė kam tė drejtė Aferdita!
Thonė se njeriu vlenė sa gjuhė din?! Nuk ėshtė e thėnė tė jetė gjithmonė e saktė ēdo thėnie!
Unė pra vetėm shqip, shqip dhe shqip, por ata qė njohin edhe gjuhė tė tjera mund tė mė gjejnė nė anglisht, nė frengjisht, nė rusisht, nė arabisht, nė gjermanisht... Atėherė unė sa do tė vleja vetėm me kėtė shqipen time, nga e cila mė huazojnė pastaj edhe gjuhėt e tjera?
Pėrshėndetje pėr tė gjithė nė shqip!

uliksi31
30-07-04, 05:46
Angėlisht, Frengjisht ,Spanisht, Greqisht, Italisht, Suedisht, Arabisht, Turqisht, Norvegjisht, Serbisht, Kroacisht, Maqedonisht, Gjermanisht, Bullgarisht dhe gjuhen Shqipe qė ėshtė shumė e ėmbėl......

s'di a i harova nojnjo more..........

Ti ja paske kalua Fan S. Nolit.Nje gjuhe me teper se ai :o

livoreka bicio
08-08-04, 09:20
unč i flas 5 gjuh prej tyneve 3 i flas njč qind per qind ndesa dy 60 per qind. 8)

GjIlAnAsI_cSi
16-08-04, 06:26
Un per vete vetem 1 gjuh vetem Gjuhen Shqipe.. edhe mendoj me ik per ne Germnay sdi cte bej si me mesu :(

Tung

GjIlAnAsI_cSi

dr1ta
06-09-04, 00:17
shqip,anglisht,maqedonisht,suedisht,danish,norvegj isht...haha maxhupisht,tuqisht :P :P :P

Marv_pimp
06-09-04, 01:58
une shqipen e anglishten i di me i shkru e mi lexu edhe krejt e gjermanisht,italisht di veq me i fole(po jo bash krejt mir )

tonny
06-09-04, 06:04
pershendetje
pos gjuhes sime dij keto anglisht gjermanisht italisht .edhe nje gjuh te poshter sllave qaq..

nitushe
13-09-04, 12:36
shqip,serbisht,gjermanisht,anglisht,spanjollisht sa me mar vesh :wink:

Kaltrushi
28-10-04, 14:59
SHQIP, GJERMANISHT and a little bit busines anglish

Krokodilli
28-10-04, 15:07
ju pershendes te gjithve,,, more pernime nuk e paskena dit qe ne shqipetart jemi kaq te zot,,,, nese eshte e vertet kjo se qka flitet ne kete teme te forumit,, qenkemi populli me i zgjuar ne bot.....
(ncncnncncnc hehehehe)

une flas gjuhen e nenes,, gjuhen shqipe
gjuhen e shoqeris,, gjuhen ku u rrita,, anglishten
kurse gjuhet Sllave nuk do ti numeroj edhe pse i di te gjitha si ne te shkruar poashtu ne te folur...

Gjumashja
29-10-04, 08:58
shqip,gjermanisht,anglisht,serbisht,turqisht pakes

Lona
03-11-04, 08:58
Shqip ,maqedonisht,anglisht , turqe, dhe .......

Sport_Billy
10-11-04, 02:38
Shqip
Anglisht
Frangjisht
Serbisht( latinic e qirilic)
Kroatisht
Boshnjakisht
Gjermanisht sa me majt ni bised
Spanjollisht sa mos me hup rrugen :lol:

Emėrllahu
09-12-04, 17:57
Gjermanishte(ne gjermani)
Turqishte (Si Prizrenali)
Serbokroatishte(po njashtu si prizrenali)
Shqip(Nga nena)
Rusishte(nga shkolla)
Momentalishte jam duke tentuar ta mesoj italishten por spo ma kap hiqe

Arb
25-01-05, 23:14
Shqipen... (edha ate copa-copa)

...Edhe asnjo mo.

DEA
25-01-05, 23:23
Shqipen... (edha ate copa-copa)

...Edhe asnjo mo.Ai boll po dishe , qaj dru qaty se meson edhe te tjera :roll: hahahahahah :wink:

AK^47
26-01-05, 01:41
Un Dij SHQIP kapak Gjermanisht se sma rrok me Tengjere vetem kapak edhe di spo di more shhum gjuh di un edhe me Shurdhmemeca di me fol se shkruj me ta sikur me juve qe po shkruj :):):):)

Arb
26-01-05, 08:13
Shqipen... (edha ate copa-copa)

...Edhe asnjo mo.

Ai boll po dishe , qaj dru qaty se meson edhe te tjera :roll: hahahahahah :wink:

Heeeeeu ma hupe koncentrimin bre!

Dea qysh i ki punt ti me gjuhe bre?

turisti
26-01-05, 14:52
Une e flas gjuhen e DASHURISE.

Murgesha
26-01-05, 15:38
Une e flas gjuhen e DASHURISE.

Edhe atė me mjeshtėri tė madhe besoj. :lol: :wink:

Arb
29-01-05, 16:59
Une e flas gjuhen e DASHURISE.

Edhe atė me mjeshtėri tė madhe besoj. :lol: :wink:

Cfare Alfabeti ka ajo gjuhe?

Kercovari
31-01-05, 09:02
Une e flas gjuhen e DASHURISE.

Edhe atė me mjeshtėri tė madhe besoj. :lol: :wink:

Cfare Alfabeti ka ajo gjuhe?
Germat te i shendrosh ne Au!Of!Haahahahahhahaahahah!

Arb
01-02-05, 01:24
Germat te i shendrosh ne Au!Of!Haahahahahhahaahahah!

Kercovar!

Alfabeti Kercovar, alfabeti?

Kercovari
01-02-05, 10:09
Germat te i shendrosh ne Au!Of!Haahahahahhahaahahah!

Kercovar!

Alfabeti Kercovar, alfabeti?
Me i persosuri,piktur heterogjene Linguistike!haaahahahahahaahah!

Arb
01-02-05, 18:37
Me i persosuri,piktur heterogjene Linguistike!haaahahahahahaahah!

Besa nuk te morra vesh!

Kercovari
01-02-05, 18:51
Me i persosuri,piktur heterogjene Linguistike!haaahahahahahaahah!

Besa nuk te morra vesh!
Gjuh e perzier Arb.Kijamet Alfabet!?.

Arb
02-02-05, 00:02
Gjuh e perzier Arb.Kijamet Alfabet!?.

Nuk e merr vesh kush po thu a?

Maca
02-02-05, 15:31
Shqip,gjermanisht,turqisht,serbisht,pak french,pak anglisht,italisht sa per mu mar vesh e ma shum jo valla :(

Gentiana
02-02-05, 15:40
Shqip,Gjermanisht,Serbisht,Spanish (dhe per tu marr vesh) Anglisht

PS: edhe Frangjishten dua ta mesoj... :? :twisted: :wink:

Arb
02-02-05, 22:42
Shqip,gjermanisht,turqisht,serbisht,pak french,pak anglisht,italisht sa per mu mar vesh e ma shum jo valla :(

A pak po te doken a?

Nime cka osht more puna e juve me kete Serbishte? A hala po e dini a?

Mace, po ta heki kete Serbishten! Boll i paske ato te tjerat.

Maca
07-02-05, 19:47
Arb hahah ti mundesh me hek ama talenti esht talent qy haha un e di qy,edhe me vjen mir se e di,me bo me fol dikush diqka kundra neve un i kuptoj dhe jau kthej gjermanisht pergjigjen i lo pa text haha ... :wink:

Arb
07-02-05, 22:33
Arb hahah ti mundesh me hek ama talenti esht talent qy haha un e di qy,edhe me vjen mir se e di,me bo me fol dikush diqka kundra neve un i kuptoj dhe jau kthej gjermanisht pergjigjen i lo pa text haha ... :wink:

Probleme je ti! Ama nime Serbishten sdu me ta lon bre.

Maca
07-02-05, 22:35
Arb hahah kush po te vet more,qy ma ka lan ta ka lan,skena me jau lan fmive amanet hiq mos ta ndin ty... hahaha :wink: un sjom problem se apllaus nuk bohet me ni dor qy ahaha 8)

Arb
07-02-05, 22:55
Arb hahah kush po te vet more,qy ma ka lan ta ka lan,skena me jau lan fmive amanet hiq mos ta ndin ty... hahaha :wink: un sjom problem se apllaus nuk bohet me ni dor qy ahaha 8)

Eh qashtu bre Mace, plote patriotizem je e mbushun edhe ti!

Maca
07-02-05, 22:57
Hhaha Arb zaher skokshna kon kurr a... :wink:

Arb
07-02-05, 23:15
Hhaha Arb zaher skokshna kon kurr a... :wink:

Ja nise me dyshu ne vete-veten a? Jo bre se te njoh per patriote une ty, ti vec e din, a po bre?

Maca
07-02-05, 23:17
Arb :roll: me njeh si patriote qy haha un ty ste njoh ama... jo jo asspak nuk dyshoj ne aftesit e mia qy haha edhe plus kur ta mar me mend se qfar sponzori kam se qoj ma larg... :wink:

Arb
07-02-05, 23:27
Arb :roll: me njeh si patriote qy haha un ty ste njoh ama... jo jo asspak nuk dyshoj ne aftesit e mia qy haha edhe plus kur ta mar me mend se qfar sponzori kam se qoj ma larg... :wink:

Ja paske nis me i besu pak ma shume sponsorit pom doket.

Nime te kthehemi ne teme, njehi edhe nje here gjithe ato gjuhe qe i din, ama hice ate dreq....

Maca
07-02-05, 23:28
Hmmm Arb a ko mundsi ni nat tjeter se sonte e vendosa me dal se e teprova...
qe at kryesoren po e permens sa mos me ik nga tema Shqip dhe vetem Shqip...

Arb
07-02-05, 23:31
Hmmm Arb a ko mundsi ni nat tjeter se sonte e vendosa me dal se e teprova...
qe at kryesoren po e permens sa mos me ik nga tema Shqip dhe vetem Shqip...

Shihemi Princeshe e ... (ku ke more ti me shpi?)!

Maca
08-02-05, 20:54
Arb haha me banes se shtepi hale skam maru... Shikoje Prezentimin tim dhe din me teper rreth meje :wink:

geisha
01-04-05, 17:21
Shqip, Frengjishte dhe Spanjollishte :!:

Selakja
07-04-05, 15:09
E di gjuhen e lopes,gjuhen e pulave,gjuhen e dhive etj hahahahahahahahahah... :lol: :lol:

DEA
07-04-05, 17:03
E di gjuhen e lopes,gjuhen e pulave,gjuhen e dhive etj hahahahahahahahahah... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Respect

Vigan
08-05-05, 10:47
English Spanish, Italian, German,Greek

turisti
11-05-05, 23:31
E di gjuhen e lopes,gjuhen e pulave,gjuhen e dhive etj hahahahahahahahahah... :lol: :lol:

Punsoju tek Uliksi. :wink:

doGzona
13-05-05, 21:24
Anglisht kurse Frengjisht, Gjermanisht ,Spanjollisht nga pak.

Dreni30
13-05-05, 22:06
Anglisht kurse Frengjisht, Gjermanisht ,Spanjollisht nga pak.

Boll moj po dishe qyyyyyy.

Krokodilli
14-05-05, 03:04
MASI JEMI POPULL I ZGJUAR,, SECILI PI FOLKA NGA 5 GJUHE THASH MOS TA LE VETEN ANASH SE VETEM ME 3 GJUHE SPO TE BOJKA HESAP KERKUSH KETU NE KETE FORUM..
I SPEAK ENGLISH, ITALIAN, GERMAN, PORTUGUESE, SPANISH, ROMANIAN, GIPSY, GREEK AND LET ME THINK WHAT OTHER LANGUAGES I CAN SPEAK, O YEA I SPEAK FRENCH , INDONESIAN, ARABIC AND LETS NOT FORGET INDIAN....
MOS TA HARROJ EDHE MAGJUPISHT

rilinda
29-05-05, 09:23
kroki a ka mundesi ne te gjitha kto gjuhe qe po i dishe me na tregu se qysh i thojn krokodilit? :lol:

ARVANITI
02-06-05, 21:44
Gjuhet qe flas une:

Shqip (xham fare-standarte dhe te gjitha dialektet e Shqiperise)

Italisht (si shqipen)

Spanjisht (me diplome me note 10--gati si shqipen)

Anglisht (patjeter- s'ka njeri qe s'di anglisht)

Portugalisht (sa me u mburr :wink: )

Pak greqisht dhe pak frengjisht

Kurvani
02-06-05, 22:24
Shqip gjuhe eme,Deutsch mündliche und schriftliche mit genug fehler :lol: Sllovenisht po cak/ deri diku.
dhe nja 20 tjera ka pak sa per idare hahah

Reana
19-06-05, 05:30
aiiiii ..ncuk ncuk...
shqip si ne Prishtine, shqip si ne Llap, shqip si ne Dukagjin, shqip si ne Shkup, shqip si ne Tetove, shqip si ne GV (Gostivar :lol: ) shqip si ne Tirane dhe pak shqip si ne Jug :P
uhhh sa plot po disha :lol: :lol: :lol:
uuu..paskam harruar ta permend edhe me kryesoren shqip te unisuar letrare... :wink:

Arb
27-06-05, 05:46
Shqip edhe qaq...

modestja
24-09-05, 10:00
Pershendetje


Flas 5 gjuhe...

Kercovari
24-09-05, 10:02
Pershendetje


Flas 5 gjuhe...

sa une edhe ti- :lol: :lol: :wink:

Daja POLIC
23-10-05, 22:48
3 ,,, shqip , gjermanisht , türqisht :lol:

Flaka_1
16-11-05, 20:38
Flase 4 gjuhe :!:

Sy_kaltra
17-11-05, 20:35
Flas Perfeckt Anglisht,Nederlands,Karambollin e gjuhes shqipe krejt qyteteve nga pak :P Tyrqe pak ,Frengjisht pak,Italisht pak,spanjollisht pak, :shock: :shock: Boll po dishna kunder hiqes vallahe :P :wink:

Sy_kaltra
17-11-05, 20:36
kuku ma kryesoren shqipen harova me cek :oops: :lol: :lol:

anna
28-11-05, 22:17
koheve te fundit portugalishten e di perfektt!!! :wink:

Guri i madh
01-11-06, 23:01
une pos gjuhes amtare e flas gjermanishten turqishten edhe gjuhen tani si po ithemi kroatishten kurse me shkrue pos gjuhes amtare vetem kroatishten DMTH mir kurse kto dy gjuhet tjera kam pengesa

Elektroliti
18-11-06, 23:46
Shiqp, sllavisht dhe anglisht ani nom.

dardan100
19-11-06, 00:28
Zoteroj plotesisht gjuhen ame Shqipen dhe italishten, kurse flas dhe shkruaj pa pengese anglisht, gjermanisht dhe frengjisht. ( 5 gjuhe)

Drinni
24-11-06, 16:50
Kur tė mėsoj tė flas miiirrrėėė shqipen, atėher do tė tregoj sa gjuhė tė huaja belbėzoi.

prishtinasi
24-11-06, 17:23
Shqip...Frengjisht...Anglisht...edhe Shkinisht...:tongue:

Fshatari
24-11-06, 18:09
Zoteroj plotesisht gjuhen ame Shqipen dhe italishten, kurse flas dhe shkruaj pa pengese anglisht, gjermanisht dhe frengjisht. ( 5 gjuhe)

Ce n'est pas trčs gentil de ma part mais je vais quand mźme tenter le coup : veux-tu traduire ton texte ą toi en franēais, ici et maintenant, car je vois que tu es en ligne, pour nous convaincre que tu connais cette langue ą la fois parlée et écrite ?

En attendant ta réponse, je vais aller fumer une cibiche !
A +, le prof de franēais, fshatari

Vin-Diesel
10-02-07, 16:49
Shqip i di gjuhe (Pejane, Prishtinase, Gjakovare, prizrenase, edhe Katunare)
....Bosnian... Kroatish....Serbisht...Gjermanisht.... Anglisht...

A po doni ma !!

uck_aksh
11-02-07, 01:19
shqipen e di deri dikund pastaj anglishten e di sa mos me met keq, gjermanishten ja tri fjal, frangjishten kam nis kapak me msu se qetu ku punoj flitet frangjishtja, edhe do pershendetje ne gjuhen e bangladeshit, serbishten e di po nuk du me fol me, nashta di edhe naj gjuh po spo me bje ndermen

DEA
11-02-07, 01:53
shqipen e di deri dikund pastaj anglishten e di sa mos me met keq, gjermanishten ja tri fjal, frangjishten kam nis kapak me msu se qetu ku punoj flitet frangjishtja, edhe do pershendetje ne gjuhen e bangladeshit, serbishten e di po nuk du me fol me, nashta di edhe naj gjuh po spo me bje ndermen

gjeni pasha nane:tongue:

jEtA_1
11-02-07, 14:28
Shqipen...
Anglishten...
Turqishten...
Boshnjakishten ( maqedonishten )

vendasi
11-02-07, 15:01
I di nja pesagjashte..po kam ece shum deri sa i mesova..:tongue:

selvija
11-02-07, 19:14
Fin..
Swe..
Shqip..

Agolli
11-02-07, 19:53
Kater edhe ato permendshe, poashtu njo shtate dialekte, nese nuk me besoni pyteni Sy_kaltren....... :cool: :biggrin:

Sy_kaltra
11-02-07, 20:17
Kater edhe ato permendshe, poashtu njo shtate dialekte, nese nuk me besoni pyteni Sy_kaltren....... :cool: :biggrin:

Qy kater e Shtat ,, Tet a nond more i flet ky , po spo ka qef mu fullirat :biggrin: :wink:

Agolli
11-02-07, 21:48
Qy kater e Shtat ,, Tet a nond more i flet ky , po spo ka qef mu fullirat :biggrin: :wink:

:tongue: :tongue:

Sy_kaltra
11-02-07, 21:51
:tongue: :tongue:

:biggrin: :biggrin:

Prishtinasja_
05-04-07, 16:02
Unė i kam shumė qejf gjuhėt e huaja pasi qe edhe 5 semestra kam studiua gjuhen angleze, spanjolle dhe italiane ne ni Institut per gjuhe te huaja, drejtimi "Business Management " te cilat i kam perfundua qe 2 jave !!:biggrin:

Per mendimin tim mesimi i gjuheve te ndryshme te jep mundesine te mesosh per kulturen dhe jeten e atij populli !

Sipas rradhes se zoterimit::smile:

Gjermanisht ( shume mire)
Shqip ( mire ) Do te mundohem ta mesoj edhe me mire ! :wink:
Anglisht ( mire)
Spanjollisht ( mire)
Italisht ( mire)

Albanian eX|PerT
05-04-07, 16:11
Une sa i flas, a? :biggrin:

Shqip
Maqedonisht, serbisht, e boshnjakisht!
Anglisht (jo shume mire :biggrin: )
Arabisht (dobet)
Kinezisht (pak)
Frangjisht (shume pak)!

Alb-Experti!

LuLjaa
07-04-07, 23:17
Vetum shqip , e Anglisht ja pshtjelli dyqysh qysh t'muj :)

Arb
07-04-07, 23:18
Shqip.... nihere....

RiannA
17-05-07, 10:41
shqipen, gjermanishten, anglishten, spanjollishten, serbishten (bilem me kuptu krejt po), frangjisht (deri dikun)

egi
21-05-07, 20:41
sllovenisht, srbisht, anglisht, italisht, gjermonisht, spanjollisht edhe normal shqip

GjIlAnAsI_cSi
22-05-07, 01:34
Jo edhe shum.. shqip kuptohet.. englisht , gjermanisht , dhe spnajollisht.. ( jo perfect ) edhe ser.... edij e mos e difsha ma ishalla.

jadore
22-05-07, 01:48
..Une veq shqip , edhe ate po mundohem ta perfeksionoj deri dikund ( me takat tash ..)
Mama shqip kroatisht (sebishten nuk po guxoj ta permendi)
Motrat ..anglisht arabisht ,frangjisht , anglisht , spanjollisht
Vllau ..gjermanisht ,italisht ,spanjollisht , anglisht ,japonisht (se shkojke ne disa kurse valla ,)
nese hapem ne familje , del qe flasim edhe rumanisht , greqisht ,polonisht ,besa edhe rusisht ,turqisht jo valla , kerkush ,veq mu kujtua qe per raste emirgjente njoh miq qe me perkthejne ndoshta flasim dhe ndonje gjuhe tjeter nuk po me kujtohet de se shume gjuhe ...
..keshtu qe kur po me duhet ndonje gjuhe po e aktivizoj rrethin e gjere e te ngushte ...

... nganjehere po me shkon mendja te mesoj esperaton valla , shkurt e trup po them .....po dembelija bre ...

Amina
26-05-07, 14:53
Gjermanisht,Anglisht, Spanjollisht dhe ka pak Frengjisht hehehheeh

jadore
26-05-07, 15:00
Gjermanisht,Anglisht, Spanjollisht dhe ka pak Frengjisht hehehheeh

...te paskem zene shoqe Amina,
(...ani mbreme sa mu deshte nje perkthyes i frangjishtes , ne hall kesh ra , hhahaha , jo per tjeter po e zura ngushte nje zyrtar te larte te Osbe, ne tavoline dhe e shoshita per mendimet e te jashtmeve ,lidhje me opinjonet e tyre rreth aftesis se politikaneve tane ...)

yllbardh
04-06-07, 03:01
Unė flas pėrvec shqipes, anglisht, danisht ku me kėtė rast kuptoj suedisht dhe norvegjisht, bosnjakisht dhe po e pėrmendi edhe serbisht se njė thėnie e urt popullore thot: sa ma mirė qė t'a njohėsh armikun aq mė i pregatitur je, kėshtu qė mirė ėshtė me ditė sa m'a shumė gjuhė.
Tani s'po mė kujtohe se cili rilindas ka thėnė "se sa mė shumė gjuhė qė di aqė mė i pasur njeriu ėshtė".

Pėrshėndetje

e_martumja
04-06-07, 09:54
Asnje si duhet !

uliksi31
04-06-07, 11:10
Asnje si duhet !

E po ti je dukat. Flet drejt, na linguist as gjuhtar sjem pra.:biggrin:

Linka_pz
06-06-07, 10:50
Shqip
Turqisht
Serbisht
Italisht .....pak
Spanjollisht....ma shume
Anglisht ...pak

aLbaChiCk
06-06-07, 15:03
Shqip
Gjermanisht
Serbisht
Anglisht (kapak)

Preshevar
06-06-07, 15:09
Shqip & Frengjisht,.. (t'sigurta)

kurse,

Anglisht, Gjermanisht e Serrbisht,.. veq sa mos me met n'udhe :biggrin:

LuLjaa
06-06-07, 18:39
Vetum Shqip.

gjini
27-06-07, 12:01
Asnje si duhet !


E martumja e ke dhen siq duhet kete vlersim se nuk e flasim asnjeren siq duhet.

une p.sh. mirrem vesh ne keto gjuhe mire por asnjeren nuk e zotroj mire bile as shqipen edhe pse kom studjuar ne gjuhe shqipe:

Gjermanisht,
Italisht, mirrem vesh.
Serbo-kroate mire e flas e dhe e shkruaj,
Rusisht e flas dhe e shkruaj deri diku,
polonisht e kuptoj afer 80 %
Arabishten e lexoj dhe e shkruaj por nuk marr vesh asgje

nga kjo del se ne jemi universal dhe i dijme shum gjuhe por asnjeren se dijme perfekt.

^katunari^
02-07-07, 17:33
Gjuhe a? ni kallabllak e hjyse valla, bile po me pshtjellen aq shume sa po harroj me fole
katunarqe krejt , hahahahh

02-07-07, 18:20
Shqip edhe Anglisht edhe Gjermanisht po jo shum pak :D

rafet llapjani
02-07-07, 18:23
Shqip

gjermonisht

frangjisht

llapjanqe

qobanqe

edhe do gjuh sllave.

egi
02-07-07, 18:50
Shqip

gjermonisht

frangjisht

llapjanqe

qobanqe

edhe do gjuh sllave.

llapjanqe qobanqe hahahahahhahahha edhe keto ekzisojn a...ueee :biggrin:

rafet llapjani
02-07-07, 18:58
llapjanqe qobanqe hahahahahhahahha edhe keto ekzisojn a...ueee :biggrin:

Po de pse nuk ekzistojn a mus deshte me ti dhan do or te msimit hgahgaghaghahgahgaghahgahgaahg

egi
02-07-07, 19:00
Po de pse nuk ekzistojn a mus deshte me ti dhan do or te msimit hgahgaghaghahgahgaghahgahgaahg
sa kushton nje or :tongue:

rafet llapjani
02-07-07, 19:04
sa kushton nje or :tongue:

Per ty ja bajm dyqysh ska problem ahahhahhahahahhaha

Artisti
02-07-07, 19:28
Per ty ja bajm dyqysh ska problem ahahhahhahahahhaha


Veq mos e le me que rende hhhhhhhhhahaaaaa

.

Nirvana Band
03-07-07, 15:09
Une flas 3 gjuhe, Shqip, Anglisht dhe Serbisht.

yllbardh
04-07-07, 03:28
Unė flasė katėr gjuhė e gjys;
Shqip
Daneze
Angleze
Serbokroate dhe..... me duarė si cdo mashkull.... hihihihii.....

lyra2
26-07-07, 18:59
Unė flasė katėr gjuhė e gjys;
Shqip
Daneze
Angleze
Serbokroate dhe..... me duarė si cdo mashkull.... hihihihii.....
Lumi ti.......une asnje nuk e flase mire!!!!!!!

yllbardh
27-07-07, 11:57
Lumi ti.......une asnje nuk e flase mire!!!!!!!

Ani de.... kryesorja me i folė vec.... si tanė shqiptaria “nji kallabellak gjuhė i dimė e asnje nuk e flasim qysh duhet....hahahaaa.... mire se na vjen n'klubin tone....

Peja-Boy
28-07-07, 17:27
Jo edhe shum.. shqip kuptohet.. englisht , gjermanisht , dhe spnajollisht.. ( jo perfect ) edhe ser.... edij e mos e difsha ma ishalla.

E mesuan Spanjollishten tu kqyr seriale hahahahah !!!

emine
02-06-08, 10:19
3 -gjuhe vetem.......:rolleyes:

Jana
02-06-08, 10:27
......Anglisht.......deri diku......

^katunari^
02-06-08, 10:30
Veq magjupisht

Elina
02-06-08, 10:46
Veq shqip flas ....edhe ate me zor :biggrin: