PDA

View Full Version : Ndjenjat q lindin ngadal,rrojn m gjat!


Barbaroza
17-03-04, 12:35
Te nderuar diskutues,zakonisht ne jeten tone,kemi raste qe verejme se te disa njerez ndjenjat ne dashuri lindin shume shpejt,dashurohen ne shikim te pare,e te disa ato zhvillohen me ngadale,por jane me te fuqishme.
A mendoni ju se ndjenjat qe lindin me ngadale,jane me jetegjata se sa ato te lindin shpejt dhe ka raste qe perfundojne shpejt?
T'ua tregoj tani nje rast timin qe te me kuptoni me mire.
Nje djale para ca vitesh u dashurua ne mua pothuaj ne shikim e pare,por,pasi ne mua ai nuk ndikoi menjehere,i kerkova te me jipte afat se ndoshta me vone gjithcka do te jete ne rregull.Ai e kuptoi se te une s'ka krijuar kurrfare ndikimi dhe sigurisht qe ka menduar se as me vone s'do te ndikonte tek une dhe nuk pranoi ta zgjaste me teper edhe pse ka patur qellime shume serioze.
Si mendoni ju,a eshte me mire te i jipni afat atij personi qe deshironi ta keni ne jete apo gjithcka prisni te mbaroje shpejt e shpejt,edhe nese e vereni se personi akoma nuk eshte dashuruar ne juve?

Murgesha
19-03-04, 18:30
Po Barbaroza keni te drejte. Ndjenjat qe lindin ngadale shpien drejt nje lumturie te perjetshme.
Per mendimin tim me e mira eshte qe ti jipet kohe personit qe dashuroni te ushqeje te njejtat ndjenja per ju.
Ndodh qe edhe pse nje dashuri paraqitet e forte ne fillim te humb ate force me kalimin e kohes.

lazdrani
22-03-04, 21:12
Qy qy Barbaroza te lutem nese eshte fjala RRUSHI ska qka te mendoshe po behu gati se do te merre ne NY me veti ska kohe ai per ndjena qy.
Ndjenat me te bukura eshte qe ai pas 5vitesh vetem per ty do te fluturon ne vendlindje.Dhe te lutem mos harro ta marresh me vete nje tepihe te kuq ne pritje te Aeroporti i Prishtines........Kur te del ne dalje te lutem prite me nje pllakarte te madhe:


RRUSHI I MISS YOU!!!! :P

liza
11-04-04, 12:28
hi barbaroza.
un me nje an dakordohem me ty, po kam par raste qe edhe nese 2 persona kan filluar nje lidhje jo serioze po si avantur, ato kan aritur qe te dashurohen dhe shum raste edhe te martohen ose te ken 1 lidhje te gjat...

florian
11-04-04, 12:40
oj barbaroz dashurin duhet me e kultivue se esht si lulja shum e brisht e duhet ti bash shum hyzmet .

liza pershendetje ata ja kan nis per aventur e ndjenjat jan rrit ngadal apo jo.

Barbaroza
11-04-04, 14:40
Ju pershendes juve qe keni shkruar!
Pra Liza,verehet se pas nje kohe aventure qe ka patur ai ift,kane ngelur te dashuruar per nje kohe te gjate,pra lidhja eshte zhvilluar ngadale por e fuqishme.

Barbaroza
11-04-04, 14:41
Qy qy Barbaroza te lutem nese eshte fjala RRUSHI ska qka te mendoshe po behu gati se do te merre ne NY me veti ska kohe ai per ndjena qy.
Ndjenat me te bukura eshte qe ai pas 5vitesh vetem per ty do te fluturon ne vendlindje.Dhe te lutem mos harro ta marresh me vete nje tepihe te kuq ne pritje te Aeroporti i Prishtines........Kur te del ne dalje te lutem prite me nje pllakarte te madhe:


RRUSHI I MISS YOU!!!! :P


Hahahahaahaha Lazdrani,ndjenjat e mia dhe te RRUSHIT u linden shpejt dhe shpejt perfunduan,nuk kishin force te mbijetojne :cry:

Honesty^uk.
11-04-04, 15:03
Te nderuar diskutues,zakonisht ne jeten tone,kemi raste qe verejme se te disa njerez ndjenjat ne dashuri lindin shume shpejt,dashurohen ne shikim te pare,e te disa ato zhvillohen me ngadale,por jane me te fuqishme.
A mendoni ju se ndjenjat qe lindin me ngadale,jane me jetegjata se sa ato te lindin shpejt dhe ka raste qe perfundojne shpejt?
T'ua tregoj tani nje rast timin qe te me kuptoni me mire.
Nje djale para ca vitesh u dashurua ne mua pothuaj ne shikim e pare,por,pasi ne mua ai nuk ndikoi menjehere,i kerkova te me jipte afat se ndoshta me vone gjithcka do te jete ne rregull.Ai e kuptoi se te une s'ka krijuar kurrfare ndikimi dhe sigurisht qe ka menduar se as me vone s'do te ndikonte tek une dhe nuk pranoi ta zgjaste me teper edhe pse ka patur qellime shume serioze.
Si mendoni ju,a eshte me mire te i jipni afat atij personi qe deshironi ta keni ne jete apo gjithcka prisni te mbaroje shpejt e shpejt,edhe nese e vereni se personi akoma nuk eshte dashuruar ne juve?

Une mendoj se ato ndjenja qe lindin ashtu papritmas ,nuk mund ta quajme dashuri ,por Pelqim ,pra ai /ajo te ka pelqyer ne shikimin e pare ,qe te dashurosh dikend duhet kohe, dhe ketu duhet te behet dallimi mes dhashurise dhe simpatise.
Prandaj ata qe thone se jem dashuruar ashtu ne shikimin e pare keto lloj dashurickash nuk kane jete gjatesi.
Dhe nje gje ketu po me duket e habitshme tek ai personi,,,nese ai qenka dashuruar (((aq lehte))) si ka mundur qe edhe te ndahet aq shpejt ,
pra besoj se pergjigjen e pytjes suaj e keni brenda ne ndodhine tuaj, duke ditur se njerezit kane humbur vite te tera per tu bashkuar me ate qe tamam e kan dashur.
Kuptohet cdo njeri ka mendimet e veta,,dhe une po i shprehi te miat.
ju uroj argetim te kendshem te gjitheve

Barbaroza
11-04-04, 15:09
Honesty^uk,une shume mire e spjegova rastin.Djali menjehere e kuptoi se nuk me pelqeu mua dhe u terhoq vete edhe pse vertete i pelqeva jo veq une qe e hetova por kete ia kishte thene edhe nje te njohures sime.
Mendoj se askush nuk do te pranonte te lidhej me dike qe e sheh si rri hunde e buze bashke para tij sikurse ishte rasti me mua.

aferdita
11-04-04, 15:14
pershendetje barabaroza
ti e ke te drejt se edh eun e njoh nje kesi rasti,ajo nuk ka dasht te dal me at djal por ka dal vetem ta hek qafen dhe sa he re qe e ka thirr ne tel ajo nk kishte deshir me fol me te por tash ata jan martuar :wink:

Honesty^uk.
11-04-04, 15:45
Honesty^uk,une shume mire e spjegova rastin.Djali menjehere e kuptoi se nuk me pelqeu mua dhe u terhoq vete edhe pse vertete i pelqeva jo veq une qe e hetova por kete ia kishte thene edhe nje te njohures sime.
Mendoj se askush nuk do te pranonte te lidhej me dike qe e sheh si rri hunde e buze bashke para tij sikurse ishte rasti me mua.

Edhe une e kam kuptuar mire tregimin tuaj,por une te kam shkruar se ai djali nuk paska qene dashuruar ne ty,sepse po te ishe dashuruar ne ty nuk do te ishe larguar aq lehte.

Barbaroza
11-04-04, 15:49
Honesty^uk,une shume mire e spjegova rastin.Djali menjehere e kuptoi se nuk me pelqeu mua dhe u terhoq vete edhe pse vertete i pelqeva jo veq une qe e hetova por kete ia kishte thene edhe nje te njohures sime.
Mendoj se askush nuk do te pranonte te lidhej me dike qe e sheh si rri hunde e buze bashke para tij sikurse ishte rasti me mua.

Edhe une e kam kuptuar mire tregimin tuaj,por une te kam shkruar se ai djali nuk paska qene dashuruar ne ty,sepse po te ishe dashuruar ne ty nuk do te ishe larguar aq lehte.

Honesty^uk,vertete po shihet se aspak nuk e paske kuptuar kete storie,sepse kete mund ta kuptoj vetem une dhe askush tjeter si personazh kryesor.Por,per ta sqaruar pak me mire,mund te te tregoj se ai edhe eshte penduar, por me kot,une pata vendosur per JO.

florian
11-04-04, 16:12
barbaroz me vjen keq per ty qe ai paska ik pa te dhan koh po un mendoj qe edhe pse e ka pas seriozisht nuk te dashke kaq shum se ne te kish dasht ish dasht me te prit e me ta dhan ni munsi.

Barbaroza
11-04-04, 16:32
Po normal more Florian qe nuk me ka dashur sa Romeo Xhulieten por i kam pelqyer e kjo eshte pak me pak se dashuri,por ju lutem t'i pergjigjeni temes sepse une me kete rast kam dhene vetem nje shembull.

Honesty^uk.
11-04-04, 17:03
Barbaroza po reagoj perseri pasi po e shoh qe shqip po shkruajm por nuk e kemi kuptuat njeri tjetrin.
Pra shkrimi im kishte kete domethenie
ai djali nuk te paska dashur tamam ,pra nuk paska qene i vendosur ,,
sepse po te kisha qene une ne vendin e tij nuk do te isha ndare aq lehte ,
por do te kisha humbur shume kohe pas teje .

Barbaroza
11-04-04, 17:18
Ju flm qe jeni pergjigjur megjithese une mbroj prape qendrimin tim.
Ju kisha lutur edhe njehere qe t'i pergjigjeni temes!!!

Naki
11-04-04, 20:47
Dashurija ne shikim te pare,e nje aneshme eshte nje iluzion ate moment qe i dashuruari i ofrone te dashures nje limitim te kohes ai ka ne koke dy alternativa dhe luan me dy karta .
qdo gje ne jete ne segmente te ndryshme kur kerkohet te vendoset per ardhmerin kerkone kohe .
Barbaroza jam pro mendimit tuaj,-me nderime Naki

lazdrani
18-04-04, 13:28
Dashurija ne shikim te pare,e nje aneshme eshte nje iluzion ate moment qe i dashuruari i ofrone te dashures nje limitim te kohes ai ka ne koke dy alternativa dhe luan me dy karta .
qdo gje ne jete ne segmente te ndryshme kur kerkohet te vendoset per ardhmerin kerkone kohe .
Barbaroza jam pro mendimit tuaj,-me nderime Naki 8) 8) Naki :wink:

qika_pr
18-05-04, 18:33
Shum here ndodh qe dashuria e madhe ne mes te dy njerezve te filloj shpejt edhe te mbaroj shpejte por kjo nuk do te thote qe ndodh gjiher
Por mendoj qe dashuria qe kultivohet me nje tempo me te ngatalshme leshon rrenjet ngadal ajo eshte me e forte me me rrenje si bimet ashtu edhe dashuria
Ajo e shpejta mbete pa rrenje edhe shkulet me lete kjo me rrenje nuk eshte bash e lete te prishet
kjo mendoj une

turisti
07-08-04, 11:49
Tung. Mvaret se si ujiten ndjenjat...si dashuri..si lule...ose nuk ujiten e vyshken... :wink:

Gentiana
09-08-04, 11:57
Edhe un mendoj se ndjenjat qe rriten ngadal, jan ndjenja me te sigurta!
Por nese esht njeriu i sigurt qe ne shikim te par ka lind ni far simpatije (te mos them dashuri) ateher duhet qe ket me koh ta tregon, ateher kur esht i/e sigurt se jan po ato ndjenja qe ka menduar apo qe mendon. dua te them se fjala: Te dua, apo te Dashuroj nuk duhet then fill edhe nese esht ashtu,sikurse edhe dashurija nuk duhet treguar fill, mendoj un! :roll:

Dhe po e perseris, ndjenjat qe rriten me koh, jan me te sigurta dhe me te forta, apo edhe te perjetshme.

Genta

m_tetovari
09-08-04, 17:22
pershendetje te gjithve .
BARBAROZES : kisha thene se nje pershtypje fillestare duhet patjeter te egzistoje qe nje lidhje te ket sukses .
un mendoj se ne rastin tend ai djali ka pasur pershtypje fillestare shum te fuqishme dhe ndoshta te sinqerta ,por te ti ai nuk ka lene ndonje dicka te vecante dhe ajo lidhje ka qen e deshtuar qe nga fillimi .

kuptohet qe nje lidhje mund te jete me sukses nese kalon nje kohe me e gjate njoftimi ne te gjitha aspektet,por nese nuk ka "dridhje " fillestare, atehere asnjehere ajo lidhje nuk mund te ket sukses.

kam lexu diku se fati i nje lidhjeje eshte ne 3 skondat e para .nese kontakti i pare sy me sy nuk shkakton ate "kimine "e duhur,ajo lidhje esht e deshtuar .
pershendetje te gjitheve .

aferdita
09-08-04, 18:57
Veten Dashuroni dhe mos tradhtoni

Agroni22
10-08-04, 17:49
Veten Dashuroni dhe mos tradhtoni tradhtin dhe hajnin i urej mese shumti ne bote

Barbaroza
11-08-04, 09:43
pershendetje te gjithve .
BARBAROZES : kisha thene se nje pershtypje fillestare duhet patjeter te egzistoje qe nje lidhje te ket sukses .
un mendoj se ne rastin tend ai djali ka pasur pershtypje fillestare shum te fuqishme dhe ndoshta te sinqerta ,por te ti ai nuk ka lene ndonje dicka te vecante dhe ajo lidhje ka qen e deshtuar qe nga fillimi .

kuptohet qe nje lidhje mund te jete me sukses nese kalon nje kohe me e gjate njoftimi ne te gjitha aspektet,por nese nuk ka "dridhje " fillestare, atehere asnjehere ajo lidhje nuk mund te ket sukses.

kam lexu diku se fati i nje lidhjeje eshte ne 3 skondat e para .nese kontakti i pare sy me sy nuk shkakton ate "kimine "e duhur,ajo lidhje esht e deshtuar .
pershendetje te gjitheve .

m_tetovari,pikerisht kjo eshte ajo qe kam dashur ta sqaroja qe nga fillimi per rastin tim!

turisti
13-08-04, 12:05
Pershendetje.Dashuria eshte kombinimi i madhe i ndjenjave. DASHURIA ESHTE TAUTOLOGJIA.Nuk e kuptojne te gjithe,nuk e perjetojne me intenzitet dhe shpejtesi te gjithe dashurijen njesoj.Ne natyren tone eshte qe t'i perjetojme ose krijojme ndenjat- shpejte ja ngadale.Une personalisht nuk mendoj qe:" ndjenjat qe lindin ngadale,rrojne me gjate",sepse ndjenjat nuk jane te akumuluara dhe nuk mundemi me i perdore kur te na nevojiten,por,gradualisht,ndjenjat akumulohen paralelisht me rritjen e simpatijes dhe vazhdojne rritjen nese kalojne ne dashuri.Ndodh ne jete,deri sa ndjenjat rriten ngadale,egziston mundesia qe te jene te tejkaluara nga ndjenjat e llojit tjeter ose ndodh qe e humbeni shansen.Ka raste,kur ndjenjat qe lindin ngadale,ne fund- i kane pasojat me te renda.Mos beni dallimet e medha mes ndjenjave te lindura shpejte ose ngadale,sepse te dyjat i kan intenzitetin e vet ,te dyjat jane NARKOZAT NE SASIJAT E NRYESHME..... :P

livoreka bicio
13-08-04, 13:05
z.BARBAROZA se pari te pershendes, dhe siq e kuptova un rastin ju jeni e bukur pasi q ai djali esht dashuruar ne shiqim te par nuk tham q nuk keni br mir q keni marr koh pr t refleksuar, shum mir keni vepruar por nder koh gjrat ndrojn por edhe nese pas disa kohe bashkoheni ,nuk dota kese rndsin se sikur t kishe pajtuar menjeher sepse dashurija ne shiqim te par i ka do ndirje dhe nj efet t veqant krahasim me tjetren.pershendetje :wink:

m_tetovari
13-08-04, 15:34
flm Barbaroza ,kam pershtypjen se je ik e mir :wink: posacerisht qe je prej ferizajit ,me t vertete i kam do pershtypje shum te mira nga ferizaji :P

rudi-fitness
22-08-04, 21:45
Ndjenjat qe lindin shpejt mund te shpiejn deri te seksi i menjehershem dhe perfundimi i simpatis ndaj nje personi ose mund te shpiejn ne marredheni afatgjate - pra nuk mund te parashikohet se a jan me afat gjate apo jo.

Dhenia e afatit zakonisht perfundon ne deshtim - dashuria nuk blehet.

nitushe
09-09-04, 17:33
po osht fakt qe ndjenjat qe lindin ngadal ato qendrojn ma shume ama ka edhe raste edhe kur lindin shpejt edhe qendrojn edhe ato shume :wink:

Barbaroza
19-11-04, 12:25
flm Barbaroza ,kam pershtypjen se je ik e mir :wink: posacerisht qe je prej ferizajit ,me t vertete i kam do pershtypje shum te mira nga ferizaji :P

Flm per vleresimin,te tilla jemi te shumten :)

Barbaroza
19-11-04, 12:27
po osht fakt qe ndjenjat qe lindin ngadal ato qendrojn ma shume ama ka edhe raste edhe kur lindin shpejt edhe qendrojn edhe ato shume :wink:

Mund te ndodhe edhe kjo,por vertete une jam krejt kunder,deri me tash asnje djale s'me ka pelqyer ne shikim te pare!

Mafiozi
19-11-04, 14:23
Mendoj se ata qe marrin me shum koh per me qen bashk,
do te jen qift me i mir dhe per shum koh.

Sepse kan deshir te njoftojn mir me heret, kan respekt dhe nuk
dojn te kthehen mbrapa nese bashkohen, mendojn me heret...

Ata qe pelqehen me shiqimin e par, mendoj se e bejn ket
sidomos per bukuri, se per te njoftur mir me dikend duhet koh...

Prej mendimit tim. nese kerkojm koh esht shum me serioz
dhe me respekt per at person, nese behet se shpejti dmth qe nuk
mendojn me larg dhe nuk ju ben problem nese kthehen mbrapa me von.

:wink: 8)

KriSTaL
02-12-04, 15:42
Mendimi im eshte, nese me nje person njihesh koh te gjat dhe bie ne dashuri, ajo dashuri do te jet dhe e perjeteshme mund te them, sepse gjat gjith asaj kohe, qe kan biseduar dhe nuk jan ngutur jan munduar te njohin njeri tjetrin me mir . kan leshuar "rrenje" ne zemrat e tyre dhe. kan fituar besnikeri dhe dashuri te fort .prandaj une mendoi qe dashuria qe fitohet ngadale eshte afat gjate dhe e perjetshme.

Puna e dashuris me shikim te par eshte, sikur puna e kaffes kur e qet me vlu dhe, kaffeja nese derdhet dhe guf brenda kohes te shkurt derdhet dhe nuk eshte e zir apo vluar mire.keshtu eshte dashuria me shikim te par.
Mafiozi je i pershendetur ke then nje mendim shume te sakt dhe mjaft te sqaruar ne menyr mund te them profesionale. kaloni mire te gjith

sihana
02-12-04, 19:46
po pra ndjenjat qe lindin ngadal rrojn me gjate :wink:

Mafiozi
02-12-04, 21:12
Mendimi im eshte, nese me nje person njihesh koh te gjat dhe bie ne dashuri, ajo dashuri do te jet dhe e perjeteshme mund te them, sepse gjat gjith asaj kohe, qe kan biseduar dhe nuk jan ngutur jan munduar te njohin njeri tjetrin me mir . kan leshuar "rrenje" ne zemrat e tyre dhe. kan fituar besnikeri dhe dashuri te fort .prandaj une mendoi qe dashuria qe fitohet ngadale eshte afat gjate dhe e perjetshme.

Puna e dashuris me shikim te par eshte, sikur puna e kaffes kur e qet me vlu dhe, kaffeja nese derdhet dhe guf brenda kohes te shkurt derdhet dhe nuk eshte e zir apo vluar mire.keshtu eshte dashuria me shikim te par.
Mafiozi je i pershendetur ke then nje mendim shume te sakt dhe mjaft te sqaruar ne menyr mund te them profesionale. kaloni mire te gjith

Te falenderoj per pershendetje KriSTaL, me vjen mir qe edhe ti
e ki te njejtin mendim :wink:

Pershendetje me respekt.
8)

Gjumashja
03-12-04, 10:36
ndjenjat qe lindin me vonese jane ma ta sigurta sesa ato qe lindin fill veq aventur osht ajo :wink: :wink:

KriSTaL
05-12-04, 16:45
HEJJJJJ , E DIN QDO NJERI MORE PREJ JUSH SE , NESE NJERIU EC, NGADAL MBERRIN ME LARG......!

Barbaroza
24-12-04, 21:08
HEJJJJJ , E DIN QDO NJERI MORE PREJ JUSH SE , NESE NJERIU EC, NGADAL MBERRIN ME LARG......!

E dijme,e dijme! :wink:

DEA
24-12-04, 21:12
ska lidhje ne lindin shpejt apo ngadal,pse shume thone dashuria e pare, disa e dyta e keshtu me radhe kur ta keni takuar pjesen tjeter te zemres suaj kjo do te zgjas, pa e marre parasysh se ishte ne shiqim te par apo te dyte , dashuri e pare apo e dyte, asgje me ska rendesi kur pjesa tjeter eshte tek ju. me nderime Dea :wink:

turisti
24-01-05, 23:05
Ndonjehere presim shume,si prej partnerit,si prej frikes per te kuptuar gjendjen tone emocionale,a nuk jemi te vetdijshem se ndoshta ndjenjat kan lind kaheret dhe mjafton nje fjale e thjeshte,nje ledhatim ne momentin e duhur per ta kuptuar se ndjenjat kan qene prezent dhe do te rrenojne derisa rrnon edhe deshira jone.....

:P :P

DEA
24-01-05, 23:11
po osht fakt qe ndjenjat qe lindin ngadal ato qendrojn ma shume ama ka edhe raste edhe kur lindin shpejt edhe qendrojn edhe ato shume :wink:

Mund te ndodhe edhe kjo,por vertete une jam krejt kunder,deri me tash asnje djale s'me ka pelqyer ne shikim te pare!

Djali qe me ka pelqyer ne shikim te par eshte edhe shoku im i jetes qe tash e 8 vite. eshte shume e vertet edhe dashuria ne shiqim te pare po duhet te jet e dyanshme dhe mbijeton :wink:

Murgesha
25-01-05, 01:06
po osht fakt qe ndjenjat qe lindin ngadal ato qendrojn ma shume ama ka edhe raste edhe kur lindin shpejt edhe qendrojn edhe ato shume :wink:

Mund te ndodhe edhe kjo,por vertete une jam krejt kunder,deri me tash asnje djale s'me ka pelqyer ne shikim te pare!

Djali qe me ka pelqyer ne shikim te par eshte edhe shoku im i jetes qe tash e 8 vite. eshte shume e vertet edhe dashuria ne shiqim te pare po duhet te jet e dyanshme dhe mbijeton :wink:


Dea un jetoj m shum vite me djalin q jam dashuruar n shiqim t par.
Edhe dashurit q kan lindur ngadal, ka ndodhur q kan dshtuar mbas nj kohe.
N dashuri nuk ka asgj t sigurt.

IceGirl
25-01-05, 01:26
Ne shikim te pare eshte veshtire te dashurohesh.., por nuk do te thote qe
ndjenjat qe lindin shpejt nuk rrojne gjat nga ato qe lindin ngadal.
Nuk ka shume dallim vecse ndjenjat qe lindin shpejt jane me te forta
se ato qe lindin ngadal....ngadal apo shpejt me nje kuptim te plote te dyja
jane ndjenja DASHURIE...

dr1ta
25-01-05, 01:52
Ne shikim te pare eshte veshtire te dashurohesh.., por nuk do te thote qe
ndjenjat qe lindin shpejt nuk rrojne gjat nga ato qe lindin ngadal.
Nuk ka shume dallim vecse ndjenjat qe lindin shpejt jane me te forta
se ato qe lindin ngadal....ngadal apo shpejt me nje kuptim te plote te dyja
jane ndjenja DASHURIE...Po ashtu eshte.


Vec edhe nje gje dua te them nese nuk ka ndjenja prej ne fillim e pret ce me kohe do te zhvillohen, ska asgje nga ajo dashuri (nuk eshte e zjart mjaft)

Murgesha
25-01-05, 01:54
Po ashtu eshte.


Vec edhe nje gje dua te them nese nuk ka ndjenja prej ne fillim e pret ce me kohe do te zhvillohen, ska asgje nga ajo dashuri (nuk eshte e zjart mjaft)

Edhe un mendoj si ti Dr1ta.

Barbaroza
08-11-05, 18:25
Tek une,ndjenjat qe lindin me ngadale,rrojne me gjate! :wink:

doGzona
09-11-05, 13:44
Kur ndjenja dhe logjika kombinohen , ato me doemos sjellin lumturi.

Vetima
10-11-05, 15:05
ndejnjat e lidnin ngadale edhe era me e vogel i rrzon ndersa ato te ndejnja te shpejta mbrohen shume me shume dhe nga gjithqka.

Barbaroza
10-11-05, 18:19
ndejnjat e lidnin ngadale edhe era me e vogel i rrzon ndersa ato te ndejnja te shpejta mbrohen shume me shume dhe nga gjithqka.

Ndersa une mendoj se gjithcka qe lind shpejt,edhe shpejt perfundon! :x

turisti
10-11-05, 18:38
Ndjenjat modelojne shndetin ton. :P :wink:

thjeshte & sinqerte,
TURISTI. :P