PDA

View Full Version : qa mendoni per kullerat???


LEON
17-03-04, 13:55
na lofni pak per kete teme aaaaaaa

Barbaroza
17-03-04, 13:56
Pasha mamin send nuk di :(

BlertaB
17-03-04, 13:57
coolerat jan colera thjesht leon ok sidomos ne Prishtin e Mitrovic qka kish coolera kuku mam veq sdi as une bash mir per ta se nuk kam fare lidhje me coolera ok.

caki
17-03-04, 14:02
na lofni pak per kete teme aaaaaaa

Kullera ne itali ju thojn persona qe jan homoseksuala, sepse colo i thojn pjeses se mbrapeme qe ne i thojm kuke apo me falni ne shprhje bothe, atehere prej kesaj rrjedh culatone e culero= Homoseksual...

mickoja
18-03-04, 03:35
valla bash pyetje e včshtir be djalč qe na ke ba!as un send nuk di se qka i bje cooler???
ama le tč tregojn ata qč jan cooler,e din ata pčr kčnd po flasč

Kaltrina
18-03-04, 11:41
na lofni pak per kete teme aaaaaaa

Kullera ne itali ju thojn persona qe jan homoseksuala, sepse colo i thojn pjeses se mbrapeme qe ne i thojm kuke apo me falni ne shprhje bothe, atehere prej kesaj rrjedh culatone e culero= Homoseksual...


O caki me fal po nuk po pyesin qka dmth cooler ne Itali po ne Kosove, ju nonstop Itali Itali, lere Italine ne po flasim per shqipetaret jo per Italianet.

Per mendimin tim, njerezit edhe e keqkuptojne kete fjale, cooler dmth nje njeri qe eshte i qete, qe ecen ne hap me kohen, asgje me shume, jo si dikush qe po i perfshin njerzit me pirsing e tatuazhe e ku ta di une, se mund te kesh pirsing e tatuazhe e te jesh njeri serioz, po mund te mos kesh asnjeren e te jesh cool.Besoj qe isha e qarte.

pershendetje


tung

illyria
19-03-04, 03:22
Kullerat nė Prishtinė janė lajmėruar pas lufte si pasojė e kontaminimit dhe rrezatimit radioaktiv tė uraniumitn nga bombat e NATO-s!
Thjesht, njė degjenerim gjenetik....

caki
19-03-04, 08:56
na lofni pak per kete teme aaaaaaa

Kullera ne itali ju thojn persona qe jan homoseksuala, sepse colo i thojn pjeses se mbrapeme qe ne i thojm kuke apo me falni ne shprhje bothe, atehere prej kesaj rrjedh culatone e culero= Homoseksual...


O caki me fal po nuk po pyesin qka dmth cooler ne Itali po ne Kosove, ju nonstop Itali Itali, lere Italine ne po flasim per shqipetaret jo per Italianet.

Per mendimin tim, njerezit edhe e keqkuptojne kete fjale, cooler dmth nje njeri qe eshte i qete, qe ecen ne hap me kohen, asgje me shume, jo si dikush qe po i perfshin njerzit me pirsing e tatuazhe e ku ta di une, se mund te kesh pirsing e tatuazhe e te jesh njeri serioz, po mund te mos kesh asnjeren e te jesh cool.Besoj qe isha e qarte.

pershendetje


tung

Shume bukur kaltrina po ku muj me dite une se ēfar domethanje ju i jemni kti termi ne Kosove kur nuk jam ne kosove? Kjo eshte e njejt ku kishe mujt ti me dite se ēfar domethanje ka kjo fjale ne Itali kur nuk je ne Itali, po ashtu edhe per mua. Kjo fjale nuk eshte shqipe, dhe kjo ka hy ne perdorim para pak kohe sepse sa kam qene une ne kosove nuk eshte perdorur. Por mos shkoni gjithnje kah urrejtja por pak kah dashuria per njeri tjetrin, se po shifet edhe ktu se sa ne si popull i japim rendesi njeri tjetrit.... :wink:

anna
19-03-04, 08:59
besoj se kaltrina ka te drejte :)

Kaltrina
19-03-04, 09:57
Kullerat nė Prishtinė janė lajmėruar pas lufte si pasojė e kontaminimit dhe rrezatimit radioaktiv tė uraniumitn nga bombat e NATO-s!
Thjesht, njė degjenerim gjenetik....

Me gjithe respektin qe kam, mendoj se nuk keni te drejte. Per mendimin tim rinia e Kosoves sot eshte shume me e zgjuar, me e edukuar , te punesuar, dhe kane intelegjence me te larte ne te gjitha sferat e jetes. Edhe pse vete jam ne akademine kompjuterike, une shoh se deri ku kane arritur rinia jone ne lemite e gjuheve te huaja, kompjuterike e qkado tjeter. Psh para luftes njerezit kane qene me te drojtur,me ndryshe, tash jane me openminded, nuk mund ti dallosh nga te rinjte e ndonje shteti te perparuar ne bote. Thjeshte tash e kane kuptuar jeten, e dine qka done prej vetes, edhe that's it. e i/e nderuar illyria paskeni mendim te gabuar per rinine tone, po a ka mundesi me dite se nga cili vend nga Kosova jeni ( me perjashtim nga Prishtina se te rinjte e Prishtines nuk kane kesi mentaliteti si ju) pa ofendime ju lutem.
pershendetje

illyria
20-03-04, 00:31
Kaltrina tha:
"Me gjithe respektin qe kam, mendoj se nuk keni te drejte. Per mendimin tim rinia e Kosoves sot eshte shume me e zgjuar, me e edukuar , te punesuar, dhe kane intelegjence me te larte ne te gjitha sferat e jetes".

d.m.th. sipas Kaltrinės,e gjithė rinia e Kosovės sot po queka KULLERA !!!Sipas teje,mė fjala rini nuk po ekzistueka sepse qenka ndėrruar me fjalėn kuller pėr shembull:
Organizata Themelore e Kullerave tė LDK-sė
Organizata Themelore e Kullerave tė PDK-sė etj.

Ose Kaltrinė,sipas teje mė nė Kosovė(nė Prishtinė hiq se hiq)nuk paska ROKERA,DARKERA,PANKERA e as SENTISHA(ha ha ha ha) e FRAJERA po vetėm e vetėm KULLERA !!!

Sikur na qė dina me tepru,kėrkush nė botė nuk din !
Me respekt,
ILLYRIA[/quote]

illyria
20-03-04, 00:32
Kaltrina tha:
"Me gjithe respektin qe kam, mendoj se nuk keni te drejte. Per mendimin tim rinia e Kosoves sot eshte shume me e zgjuar, me e edukuar , te punesuar, dhe kane intelegjence me te larte ne te gjitha sferat e jetes".

d.m.th. sipas Kaltrinės,e gjithė rinia e Kosovės sot po queka KULLERA !!!Sipas teje,mė fjala rini nuk po ekzistueka sepse qenka ndėrruar me fjalėn kuller pėr shembull:
Organizata Themelore e Kullerave tė LDK-sė
Organizata Themelore e Kullerave tė PDK-sė etj.

Ose Kaltrinė,sipas teje mė nė Kosovė(nė Prishtinė hiq se hiq)nuk paska ROKERA,DARKERA,PANKERA e as SENTISHA(ha ha ha ha) e FRAJERA po vetėm e vetėm KULLERA !!!

Sikur na qė dina me tepru,kėrkush nė botė nuk din !
Me respekt,
ILLYRIA

Kaltrina
24-03-04, 14:01
Kaltrina tha:
"Me gjithe respektin qe kam, mendoj se nuk keni te drejte. Per mendimin tim rinia e Kosoves sot eshte shume me e zgjuar, me e edukuar , te punesuar, dhe kane intelegjence me te larte ne te gjitha sferat e jetes".

d.m.th. sipas Kaltrinės,e gjithė rinia e Kosovės sot po queka KULLERA !!!Sipas teje,mė fjala rini nuk po ekzistueka sepse qenka ndėrruar me fjalėn kuller pėr shembull:
Organizata Themelore e Kullerave tė LDK-sė
Organizata Themelore e Kullerave tė PDK-sė etj.

Ose Kaltrinė,sipas teje mė nė Kosovė(nė Prishtinė hiq se hiq)nuk paska ROKERA,DARKERA,PANKERA e as SENTISHA(ha ha ha ha) e FRAJERA po vetėm e vetėm KULLERA !!!

Sikur na qė dina me tepru,kėrkush nė botė nuk din !
Me respekt,
ILLYRIA

Kaltrina
24-03-04, 14:03
[quote="illyria"]Kaltrina tha:
"Me gjithe respektin qe kam, mendoj se nuk keni te drejte. Per mendimin tim rinia e Kosoves sot eshte shume me e zgjuar, me e edukuar , te punesuar, dhe kane intelegjence me te larte ne te gjitha sferat e jetes".

d.m.th. sipas Kaltrinės,e gjithė rinia e Kosovės sot po queka KULLERA !!!Sipas teje,mė fjala rini nuk po ekzistueka sepse qenka ndėrruar me fjalėn kuller pėr shembull:
Organizata Themelore e Kullerave tė LDK-sė
Organizata Themelore e Kullerave tė PDK-sė etj.

Ose Kaltrinė,sipas teje mė nė Kosovė(nė Prishtinė hiq se hiq)nuk paska ROKERA,DARKERA,PANKERA e as SENTISHA(ha ha ha ha) e FRAJERA po vetėm e vetėm KULLERA !!!


hahahahahahha frajera ne vitin 2004, me fal po frajer i thuhet magarit kur te del prej lloqit, edhe kjo fjale ka shume vite nuk perdoret ma ne Kosove, i ka dale afati.
pershendetje

illyria
24-03-04, 20:28
Po, po. ju kullerat aq shumė ecni para kohės sa qė tė parėt keni me mbėrri nė Mars,atje ėshtė bash cool pėr juve!
d.m.th. as frajera mė nuk paska nė Kosovė e ndoshta as shqiptarė nuk ka ,krej janė tani kullera,pėrpak me thanė kolera!
Eh Kaltrinė,sa pėr informim tėndin,sepse po mė vika keq qė nuk e din edhe pėrkrah gjith atyre fakulteteve nė Prishtinė se fjala frajer nuk do tė thotė gomar por fjala FREIER ėshtė fjalė gjermane qė do tė thotė njeri i lirė!

Kaltrina
25-03-04, 11:40
Po, po. ju kullerat aq shumė ecni para kohės sa qė tė parėt keni me mbėrri nė Mars,atje ėshtė bash cool pėr juve!
d.m.th. as frajera mė nuk paska nė Kosovė e ndoshta as shqiptarė nuk ka ,krej janė tani kullera,pėrpak me thanė kolera!
Eh Kaltrinė,sa pėr informim tėndin,sepse po mė vika keq qė nuk e din edhe pėrkrah gjith atyre fakulteteve nė Prishtinė se fjala frajer nuk do tė thotė gomar por fjala FREIER ėshtė fjalė gjermane qė do tė thotė njeri i lirė!


Po me vika keq edhe per ty qe spo e dishe se vete fjala cooler dmth njeri i lire, pa komplekse, sme intereson qysh thuhet ne gjermanisht se ne jemi shqipetare e jo gjerman. oops harrova se ju qe jeni ne gjermani folni ma shume gjermanisht se gjuhen ame, gjuhen shqipe ...
pershendetje

illyria
25-03-04, 19:52
Shnetje Kaltrinė,
Prej kur qenka Kosova nė Gjermani,kallxona krejtve e tė gėzohemi qė hinum n Europė!!!
...dhe dy: Cooler ėshtė fjalė anglishte qė do tė thotė FTOHĖS ! Kjo fjalė mė sė shumti pėrdoret pėr njė pjesė tė automobilit qė shėrben pėr ta ftohur motorrin e cila pjesė mbushet me ujė ose antifriz.
Nejse,ti lėmė kullerat anash dhe mos tė grindemi si fėmijė,pėrndryshe unė jam Rocker mirėpo preki pak edhe nė Jazz.Prej muzikės nuk ndėgjoj vetėm Rap dhe break dance a ēka pi thojnė e tė tjerat krejt e sidomos Rock dhe Jazz.

mr_beni
07-10-04, 12:24
Ne shoqerin tone ka shum coolera por nuk prish pune, ne ditet e sotit gati te gjith jane kullera hahahha

dr1ta
07-10-04, 13:33
Kullerat jan zakonisht nder 20 vj, kan idole te ndryshme mendime te ndryshme,veshjen, qendrimin dhe gjuhen ndryshe behen sikur te ishin amerikanca kishe un kuller/kullerk 8) 8) 8)

kulleri
07-10-04, 15:04
pra i pash s e qka keni shrku per kullerat un vetem ekam marr emrin kuller e as vet nuk e di se qka do me than fjala kuller edhe si asht apo si duket me qen kuller edhe me vjen mir qe un rash edh eu diskutu per kullera nuk me pengon as pak me bisedu rreth kullerave asht mir me dit per kullera edhe pres mendime te tjera rreth kullerave epo edh eun po e shprehi mendimin tem se si me ndoj per kullerat un mendoj q eka tebaj edhe me fjalen anglisht cooll qe shpre diq per mir per naj veprim apo diqka kur te pash diqka qete pelq apo naj vajz te mir paaaaaaaaaa qajo ish kull aaaaapo kullerk e kshtu edh esipas mendimit tem cooll+err = kuller kuller asht per nje tip qe nuk e ka gajle per kurgja rrafsh per gjithqka nuk merzitet fort edhe nuk e gajlon veten shum kaq 8) :lol:

mr_beni
07-10-04, 15:41
pra i pash s e qka keni shrku per kullerat un vetem ekam marr emrin kuller e as vet nuk e di se qka do me than fjala kuller edhe si asht apo si duket me qen kuller edhe me vjen mir qe un rash edh eu diskutu per kullera nuk me pengon as pak me bisedu rreth kullerave asht mir me dit per kullera edhe pres mendime te tjera rreth kullerave epo edh eun po e shprehi mendimin tem se si me ndoj per kullerat un mendoj q eka tebaj edhe me fjalen anglisht cooll qe shpre diq per mir per naj veprim apo diqka kur te pash diqka qete pelq apo naj vajz te mir paaaaaaaaaa qajo ish kull aaaaapo kullerk e kshtu edh esipas mendimit tem cooll+err = kuller kuller asht per nje tip qe nuk e ka gajle per kurgja rrafsh per gjithqka nuk merzitet fort edhe nuk e gajlon veten shum kaq 8) :lol:

Po a te kemi edhe ty qashtu kulleri, se me te vertet edhe mua me pelqejn shum kullerkat a :wink: :wink:

Kodra
21-07-05, 16:52
*********
*********
*********

Coolerat jetojn nė njė botė tjetėr se qė jetojm ne qė nuk jemi.
Jetojn nė njė botė pėrplot Iluzione dhe Sakrifica.

Iluzionet e tyre nuk kanė mbarim poashtu edhe Sakrificat e tyre.


Kodra

Kastri
21-07-05, 17:54
Pershendetje

Mos na lashte zoti pa kullera.

Agroni22
21-07-05, 22:29
a zoti mos me shtift ne gjunah por forte jav kom inatiiiii

Krokodilli
22-07-05, 05:29
a zoti mos me shtift ne gjunah por forte jav kom inatiiiii

kujna jau ki inati shoki,, Shqiptarve a?,, te cilet kan dal ne perendim,, ju ka dok moda interesante,, veshje pak ma interesante,, me flok me ndryshe se te tjert,,,
KETO GJERA I BEN RINIA NE TERE BOTEN,,,,,

COOL - DO TE THOT DIQKA ME INTERESANT, QE DALLON PAK A SHUM NGA TJERET,, (QOFT NE VESHMBATHJE, NE FRIZUR TE FLOKEVE ETJ..)

TE GJITHA RREGULLOHET GJAT MOSHES,,,, DUKE U RRIT BEHEMI TE GJITH ME SERIOZ,, DHE KEMI PROBLEME TJERA PER TU KUJDES....

PERSHENDETJE

Arb
17-08-07, 20:25
Kullerat?

Pika e burrave bash....

Murgesha
18-08-07, 12:51
Kullerat?

Pika e burrave bash....

Ēka me ba, e kan jetėn e vet e duhet ti lejojmė ta jetojnė si duan vet. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Arkza
18-08-07, 13:36
Qka te Mendoj Tjetre per Veq me duket shume Qeshrake tek ata dhe me Duket Njerzit Sikur Jo-Normal !!!!!!!!! :confused:

prishtinasi
18-08-07, 15:48
Kullerat nė Prishtinė janė lajmėruar pas lufte si pasojė e kontaminimit dhe rrezatimit radioaktiv tė uraniumitn nga bombat e NATO-s!
Thjesht, njė degjenerim gjenetik....

Vetem "njerezit" me mendim balor si ky...mund te pergjigjen ne kete pytje palidhje!
Pra pyetja eshte balore...kontaminuese per tru!

valiii
18-08-07, 23:53
Kullerat a..... Ska fjale krejt t`smut jane .......

Sa here ri me nje shok timin kuller eshte , ai ma bon "shume jom i smut a " .

pajtohem me shkrimin e illyrija .

halla e madhe
19-08-07, 07:06
...kullerat a?_Jane tipa ne faze puberteti qe fryhen para rrethit ku jetojne sikur quranat n'mjegull.....t'lumte ata qe s'mbajne kurrfare gajle,kryesorja ata shkrryjne gjithe qka gjejne te gatshme,aiiii sa per prinderit, pune e vogel..... edhe fjalen tjeter nese te shofin te nervozuar;_take it easy baby!!!!

AuRoNi
19-08-07, 08:59
Kullerat a..... Ska fjale krejt t`smut jane .......

Sa here ri me nje shok timin kuller eshte , ai ma bon "shume jom i smut a " .

pajtohem me shkrimin e illyrija .U ndala kėtu, jo rastėsisht.
Vali po cool-erat, jan gjithmon veq te rinjet a, e une mendoja qe cool-erat jan ngate gjitha moshat:wink:
Ja p.sh edhe ti je kogja cool-njeri.
Mu kujtua mbesa ime 13 vjeqare para do ditesh, ,, Hey onkel, bash je cool a" kuptohet pasi shkuam ne McDonalds, se pari e me vonė premtova-zbatova per te shkuar nė bazen per tu larė.
po du me than a, edhe une more isha cool-njeri bile atė, edhe nė moshen magjike:cool:

prishtinasi
19-08-07, 13:05
Kullerat a..... Ska fjale krejt t`smut jane .......

Sa here ri me nje shok timin kuller eshte , ai ma bon "shume jom i smut a " .

pajtohem me shkrimin e illyrija .Ishalla s'plakna si ti Valiii,...se vetem paske filluar te hysh ne konflikt me gjeneratat me te reja!:biggrin:

LOJETARI
19-08-07, 14:43
Coollerat janė si thitė , kanė domethėnie shumėdimensionale .Dikujt i shkon pėrshtati e dikėnd e pėrqesh .Sikur fjala thi , nganjėherė edhe hoxhės i pėlqen me i thėnė thi , sigurisht i duket cool ,hahahahahaha...............

SANTANA-29
19-08-07, 16:22
Coollerat janė si thitė , kanė domethėnie shumėdimensionale .Dikujt i shkon pėrshtati e dikėnd e pėrqesh .Sikur fjala thi , nganjėherė edhe hoxhės i pėlqen me i thėnė thi , sigurisht i duket cool ,hahahahahaha...............

shoki im vjen si shpejt i shruan njo dy fjal te rresikshme e largohet,,hahahahhaa,lojtari do dalim te lujm top nje dit,,,,permes internetit,,,hahahahahahahahahah:tongue:

Elina
19-08-07, 17:02
Kullerat a ? te lumt ata per vete,,,per lakmi jan :biggrin: Krejt rrafsh para vetes e kan,,,jan te smute,,,te qart be njeri a ? :biggrin:
Ti kisha pas edhe une nja 15-16 vjet mesiguri kisha me u be Kullerk,,,po ne ate kohe kur kam qene me e re nuk ka pas kesi stili te te folutit ose veshmbathjes,p.sh me pantollona qe kur ti shikon frigohesh qe dojn me ju ra per toke :biggrin:


Pse kullerka shkon ne mbramje te matures me kerr te ndihmes se shpejte???............ mu duk me smut a? :biggrin:

Kavaleri
19-08-07, 17:50
na lofni pak per kete teme aaaaaaa

Cooler = Selak
rroba te zhyllta, pantollat dy metra e vet 1 meter mi tok, gjysa e pantollav te zhveshur , te shprehurit me gishta lloj gagsteri.
Cooler esht tip jo serioz por as qesharak njeri qe sdi te rrespektoj te tjeret.

Cooler ka keto te mira nuk din mu idhnu, as mu nervozu! pra nuk esht shqiptar hahah.

Kavaleri
19-08-07, 17:54
Kullerat a ? te lumt ata per vete,,,per lakmi jan :biggrin: Krejt rrafsh para vetes e kan,,,jan te smute,,,te qart be njeri a ? :biggrin:
Ti kisha pas edhe une nja 15-16 vjet mesiguri kisha me u be Kullerk,,,po ne ate kohe kur kam qene me e re nuk ka pas kesi stili te te folutit ose veshmbathjes,p.sh me pantollona qe kur ti shikon frigohesh qe dojn me ju ra per toke :biggrin:


Pse kullerka shkon ne mbramje te matures me kerr te ndihmes se shpejte???............ mu duk me smut a?
Gati mendim i njejt, vetem ti me ndim te shpejt.:biggrin:

Preshevar
20-08-07, 07:10
Kullerat a ? te lumt ata per vete,,,per lakmi jan :biggrin: Krejt rrafsh para vetes e kan,,,jan te smute,,,te qart be njeri a ?
Ti kisha pas edhe une nja 15-16 vjet mesiguri kisha me u be Kullerk,,,po ne ate kohe kur kam qene me e re nuk ka pas kesi stili te te folutit ose veshmbathjes,p.sh me pantollona qe kur ti shikon frigohesh qe dojn me ju ra per toke :biggrin:


Pse kullerka shkon ne mbramje te matures me kerr te ndihmes se shpejte???............ mu duk me smut a? :biggrin:

Hej Njeri ! Shum do postime t'smuta i ki a ? :biggrin:

jadore
20-08-07, 10:22
ai, ai ai , hajt te kallxohem pak adhuruese e coolerizmit ..
te marresh opinjonin e shumices do thone per coollerat... fjale jo miradije , distancim e blla blla blla dhe vete pa ditur pse mendojne keshtu ...
mendimi im collerizmi eshte faze e jetes qe zakonishte i percjell pjesen e rinise, reagim mes njohjes se vetevevtes krijimit te individualietit,dhe faktoreve qe rrethojne ne jete, nje coller i vertet anagonizmin e ketyre kunderthenjeve e manifston permes reagimeve mjafte te ftofta dhe prerese ne komunikim me rrethin , dhe pse ne te vertet ,idet dhe bota e tyre eshte mjafte impulzive dhe revolte mes vetvetes dhe realiteti fiktiv qe e ndesh ,shume here them qe jane avangarde per ndryshime qe sjellin ne shoqeri ,mes formes artelnative qe gjejne dhe shprehin ne art,muzike, lexim stilin dhe moden qe praktikojne dhe ne casjet univrzale , nje coller i vertet te gjitha keto antagonizma qe ndodhin mes njohurive botes se tij te mbrendshme dhe realitetit qe i kalon ne jete do i perballoj pa mjete stimuluese dhe nje tjeter jo.. megjithate them qe shume elemente nga kjo faze vishen dhe mbesin veti e karakterit te individit ne kuptimin pozitiv ..
pra stop ..collerizmi eshte qeshtje individuale dhe nuk ka se si shifet si nje neveri apo ves i shoqerise..

valiii
20-08-07, 15:20
U ndala kėtu, jo rastėsisht.
Vali po cool-erat, jan gjithmon veq te rinjet a, e une mendoja qe cool-erat jan ngate gjitha moshat:wink:
Ja p.sh edhe ti je kogja cool-njeri.
Mu kujtua mbesa ime 13 vjeqare para do ditesh, ,, Hey onkel, bash je cool a" kuptohet pasi shkuam ne McDonalds, se pari e me vonė premtova-zbatova per te shkuar nė bazen per tu larė.
po du me than a, edhe une more isha cool-njeri bile atė, edhe nė moshen magjike:cool:

Plotsishte ke te drejt , ēka me t'thone ma teper ty .!

Shqiptare
20-08-07, 15:23
Jane ata qe me moshen riten, po ne mendje ngecin ne vend!!!

sherri
20-08-07, 15:42
Gjithmon ka pas ferkime mes gjeneratash,duhet te mesohemi me ndryshime.
Mose ti marrim vetem shebujt me te cilet mundet dikush me perqesh,si veshjen a po dicka tjeter,ka aty edhe veti pozitive,ne nje kohe rinia ne ket mosh po thuaj se shumica ishin agresiv,te pa perfillshem.
Tani jan te urt ,cool....tek e fundit po hyjm ne nje epok tjeter :P
Dikur po keshtu u injorojshin edhe rockeret Kosovare te viteve 70-80,por sote....??

Mire e ka then AuRoNi,te qet,cool duhet te ishim te gjithe!?.

Domira
20-08-07, 15:49
Gjithmon ka pas ferkime mes gjeneratash,duhet te mesohemi me ndryshime.
Mose ti marrim vetem shebujt me te cilet mundet dikush me perqesh,si veshjen a po dicka tjeter,ka aty edhe veti pozitive,ne nje kohe rinia ne ket mosh po thuaj se shumica ishin agresiv,te pa perfillshem.
Tani jan te urt ,cool....tek e fundit po hyjm ne nje epok tjeter :P
Dikur po keshtu u injorojshin edhe rockeret Kosovare te viteve 70-80,por sote....??

Mire e ka then AuRoNi,te qet,cool duhet te ishim te gjithe!?.

Afersisht si ti po mendoj edhe une sherrihttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

lyra2
20-08-07, 15:58
Kullerat -ftohin kur dicka nxehet....:eek: :eek: ,dhe eshte mbrojtes i paisjeve elektrike...:biggrin: :wink:

^katunari^
20-08-07, 16:03
kullera ? a jane bre qasi qi rrin gjith diten ne kulla a ? a qka jane kta far marifetash allahile ?

Domira
20-08-07, 16:06
Kullerat -ftohin kur dicka nxehet....:eek: ,dhe eshte mbrojtes i paisjeve elektrike... :wink:

qe qe............:eek: :eek:

lyra2
20-08-07, 16:09
qe qe............:eek: :eek:
..bile bile,ne perfundim e siper eshte kulleri qe do t'u vendoset edhe njerzve ne rast te caktuara :wink:

Preshevar
20-08-07, 16:11
kullera ? a jane bre qasi qi rrin gjith diten ne kulla a ? a qka jane kta far marifetash allahile ?

Qysh be qka jan ?... ti a spo e ngon hiq se qka po fol lyra a ? :rolleyes::biggrin:

^katunari^
20-08-07, 16:14
Qysh be qka jan ?... ti a spo e ngon hiq se qka po fol lyra a ? :rolleyes::biggrin:

jo bre na ne katun atyne seneve ju thojna siguraqa valla

LABI
20-08-07, 16:51
ai, ai ai , hajt te kallxohem pak adhuruese e coolerizmit ..
te marresh opinjonin e shumices do thone per coollerat... fjale jo miradije , distancim e blla blla blla dhe vete pa ditur pse mendojne keshtu ...
mendimi im collerizmi eshte faze e jetes qe zakonishte i percjell pjesen e rinise, reagim mes njohjes se vetevevtes krijimit te individualietit,dhe faktoreve qe rrethojne ne jete, nje coller i vertet anagonizmin e ketyre kunderthenjeve e manifston permes reagimeve mjafte te ftofta dhe prerese ne komunikim me rrethin , dhe pse ne te vertet ,idet dhe bota e tyre eshte mjafte impulzive dhe revolte mes vetvetes dhe realiteti fiktiv qe e ndesh ,shume here them qe jane avangarde per ndryshime qe sjellin ne shoqeri ,mes formes artelnative qe gjejne dhe shprehin ne art,muzike, lexim stilin dhe moden qe praktikojne dhe ne casjet univrzale , nje coller i vertet te gjitha keto antagonizma qe ndodhin mes njohurive botes se tij te mbrendshme dhe realitetit qe i kalon ne jete do i perballoj pa mjete stimuluese dhe nje tjeter jo.. megjithate them qe shume elemente nga kjo faze vishen dhe mbesin veti e karakterit te individit ne kuptimin pozitiv ..
pra stop ..collerizmi eshte qeshtje individuale dhe nuk ka se si shifet si nje neveri apo ves i shoqerise..


Coola ka ! Mirepo, kuller-izem ne kuptimin e asaj qe jane nje grup i caktuare njerezish qe priren prej te njejtave ideale, parimesh , bindje s'ka ....

Coolerizmi - eshte nje tendence, prirje e te rive te prezentuarit, afirmuarit te identietit personal, apo ne nen-grupe (subkultura) urbane.

Kulleri - pak a shume mund te pershkruhet me keto fjale : inferiore apatike - gjakeftofte ndaj zhvillimeve te pergjitheshme shoqerore (jeton ne menyren e vete ), te shumten e rasteve kjo gjakeftoftesi shprehet ne forme sabotimi dhe injorance - qe kane te bejne me ngjarjet , aktualitetete e pergjitheshme shoqerore (jeten institucionale ..) ... Tendence per t'u dalluare nga te tjeret me ( PAMJE,VESHJE, ZHARGON ) ,... Aversion ndaj dhunes .. Njera nga parullat me t'cilat identifikohen eshte ( PEACE NJERI ) .

Cfare e bene cool nje njeri eshte pikerisht origjinaliteti (individualiteti) .

Tani po thuaj se kjo fjale cool eshte dicka e cila nuk haset ne gojne e ketyre subkulturave te rinjesh ... Pasi qe nga vete ideja qe origjinaliteti ekziston ne moskopijimin e sjelljeve, pamjeve , dukjeve , te folurin e te tjereve .

Tani kete thenje si psh : po dukesh "cool bre njeri" - mund t'a hasesh ne shume variaritetee te te shprehurit .. Kejo mund te ndryshoj, dalloj varesisht nga lagjeja ku jetojne , shkolla ne t'cilen mesojne, qyteti , apo ndonje faktore tjeter... .

Psh: "fjalen po dukesh cool bre njeri" , mund ta hasesh edhe . " xixe po dukesh, po t'rrine", " shume i qartun eshte , ish, je " " po dukesh nice", "po dukesh trent"... e x shprehje te panumerta ...

Esenca e ketyre fjaleve ( i qartun, i trent, xixe , ) qendrone tek ideja qe e zakoneshmja eshte dicka e emituare , huazuare ne shume kopje tek x- UNE ... dhe s'i e tille s'te bene te dallosh te veqante, unike nga te tjeret.

E qartnja mund te perkthet ne dykuptimesi ( e kthjellet, dhe jo normale ) .

Tani kjo eshte dicka qe prap ka te beje , nderlidhet me shpjegimin e ORIGJINALITETIT, NATYRALITETIT, TE JASHT-ZAKONSHMES...

NOTE : ( kullerat s'jane te naive, te pavetedijeshem per aktualitetet qe zhvillohen rreth tyre dhe pse lajne pershtypje te tille ...)Te pershendes Jador , me pelqeje qasja juaj !!

prishtinasi
20-08-07, 20:27
Cooler = Selak
rroba te zhyllta, pantollat dy metra e vet 1 meter mi tok, gjysa e pantollav te zhveshur , te shprehurit me gishta lloj gagsteri.
Cooler esht tip jo serioz por as qesharak njeri qe sdi te rrespektoj te tjeret.

Cooler ka keto te mira nuk din mu idhnu, as mu nervozu! pra nuk esht shqiptar hahah.

Normal, tash krejt shoqeria nuk mundet me i pase kpucat e zeza me ēorape te bardha:biggrin:!

Kavaleri
20-08-07, 23:57
Pershendetje Prishtinasi.
Rrobat te bejn Njeri.
Shiko vetem nje shembull:
Meshkujt kullera hajde po bojka deri diku qenka i ri blla blla por kur te rritet?
Por kur behet fjala edhe te femrat, hajde tasht Vllau jem a mundesh me paramendu, vetem e vetem me paramendu Nusen tende me ato rroba selaqki gjysem zhveshur qe shifen shum sende qe turperohet si Nena si dhe Mysafiri, vetem paramendohe Nusen, edhe mos e mirr per vete se vetem shembull e marr, edhe per veti qe un them jo smundem per vete ta paramendoj ashtu.

LuLjaa
21-08-07, 01:49
Elina sa kam kesh me at postim tanin hahahahahaha
Ani me ndihme t'shpejt :biggrin: :biggrin: ēka jav kisha dhan une atyne qe jam t'smut ka nje lug shorup qe mos te smuhen ma shume, se marun e hajt :D

http://icentar.com/slikice/images/5196sokic.jpg

Elina edhe ti po dokesh ka nje here shume smutt a hahahahaha

selvija
21-08-07, 09:07
Per kullerat...spo di qka te them femive qe ne vogjli ju ka hy mendja si te duken kullera..

Isha ne pushim veror edhe vajzes sime 4 vjeqe ja shpova veshte,,,kur erdha ne shtepi djali im 6 vjeqare me tha:
Mami pse nuk me morre edhe mua mevete ta shpoj veshin,,

Thash jo mamit se behesh pastaj kuler e amami e babi skan qef te jet femija e tij kuler...por ai ate deshir nuk e largoj..
kur nje dit dul me Babin e vet ne qytet,,u kthye pas disa oresh,,,dhe tuj nga,,Mami mamiiii jam ba kuler kam shpu veshin..waww thash po q'me gezoveeee...kur pas pak djali i madh vetm shikoj dhe sikur don edhe ai te kerkoj,,dhe pas pak me tha mami e une,,thash ti jo nuk te shkon per fetyre ty se ke shum te bukur dhe rrubullake.
Tha e nese ma blen pra nje Singjir(qafore te trashe...ncukkkk ohh edhe kjo do na press..
po thash se zingjirin ta blej ate hjek kur don....dhe ja bleva bile shum te trashe ,,qka te bejme duan qe ne vogjli te duken si kullerat,,,ishalla per ma von ndonje specialiste del nga kulerat...:smile:

valiii
21-08-07, 09:34
Normal, tash krejt shoqeria nuk mundet me i pase kpucat e zeza me ēorape te bardha:biggrin:!

:tongue: , Kuuuu ēka o kon e fort qekjo , Ahahahahaah , Prishtinas nuk t replikova ne postimin paraprak , veq eh.... thash me ta lon zhig(pike ne zemer) :biggrin: .
ku e ke lon ti qetu klasen e mesme koleg ! dmth sipas teje , ose kuller ose michael jackson a ? .
Ja po ta prezentoj pak kullerzmin Pejan .
Ne tavoline ulur , makijato t'vogel pa shkum me 2 gota uje , nja 2-3 telefona ( Vala 900-ime,063-064) dhe duke i sillur cigaret marllboro .
ne kullerizmin Pejan nuk jan te preferuara "zylyft" e as floket e shatiratme , kullerat tek ne kur e shohin lopen nuk thojn " e pash millken live " :tongue: , ska me kullera pejan ma te miret jane breeeee ,qy!

P.S| Jo bre , nime nuk shkon hiq ēorapa t'bardha me kepuce te zeza .Pershendetje nga "lokalisti i perbetuar".......

Shqiptare
21-08-07, 10:14
RUjuni kullerave se s'ka hajr prej tyne, gjithe diten kane me ju nejt n'pasqyre :biggrin:

prishtinasi
21-08-07, 20:14
Pershendetje Prishtinasi.
Rrobat te bejn Njeri.
Shiko vetem nje shembull:
Meshkujt kullera hajde po bojka deri diku qenka i ri blla blla por kur te rritet?
Por kur behet fjala edhe te femrat, hajde tasht Vllau jem a mundesh me paramendu, vetem e vetem me paramendu Nusen tende me ato rroba selaqki gjysem zhveshur qe shifen shum sende qe turperohet si Nena si dhe Mysafiri, vetem paramendohe Nusen, edhe mos e mirr per vete se vetem shembull e marr, edhe per veti qe un them jo smundem per vete ta paramendoj ashtu.

Pershendetje Kavaleri!
Sigurisht qe rrobat te ndihmojne te dukesh me mire...ose te prezentohesh me mire (ne rast se perzentohesh per pune...apo ja gjune grepin naje vajze--kjo vlen ne raste te ralla:biggrin: )...por kpucat e zeza dhe corapet e bardha ne rrethin e modes, konsiderohet si krim...!
Tash seriozisht!

Nese te gjithe duhet te veshim nje pale pantolla (shtof) dhe nje kmishe...atehere sipas meje...do te dukemi si pinguina, apo te kerkojme te gjithe azil ne Kinė (se te gjithe njesoj veshen ne shkolla...por ka raste edhe ne pune)!
Nese mendojme se nje njeri (vajze apo djale) veq se e ka nje vothe ne vesh eshte kuller...atehere lirisht edhe une do ta quaje gjyshen time kullerk se e ka nje vothe ne vesh:biggrin: !

Kadal kadal...se te gjitha gjyshet tona dojne me dal kullerka...a e din pse...sepse dimijat apo kulet jane te gjera...e sipas teje gjithqka qe eshte e gjere ka te beje me kullerizem!:smile:


Jane disa persona qe mendojne ndryshe...kane mendime te ndryshme...nuk besojne ne te gjitha qe shohim ne lajmet e mbremjes...bile ne nje menyre jane me perpara...sepse jane te vetedishem qe ministri i kultures eshte hajn...ndersa kpucat e zeza me corapa te bardha....ende dyshojne!:biggrin:
Edhe dreqi e marrte...seriozisht...a do te ishte jeta monotone po te mendonim te gjithe njejte!?!?

Tash te pershendes Kavaleri, pa kurrfare keqkuptimi!

Kavaleri
21-08-07, 20:49
Faleminderit Prishtinasi, nje ashtu te pershendes.
Ende nuk ju ke pergjigj pytjes, edhe nuk te paska pelqy hiq hmm..!
Qy qy dimijat , per qka i kan thon Kule. Kuleve hahahah per Kullerka jon kan hhahah.
Shoku jem un per me bo hajergare shkojm tek temat tjera knaqum tu kesh.

Xhyshja vothin ne vesh! ore llokum Rrobat e Femrave jan per femrat, si vothi apo demija , tanga ato sende nuk jan per meshkuj.

Edhe voth ne vesh bon edhe mashkulli por jo nje i moshuar, edhe qe nuk po thom un me pas nje voth te koka kuller.
Dikush ja nxhet vothin djalit qe e ka te asretit, apo qe edhe perqefi, por prap spo thom qe ka voth qenka kuller, edhe spo thom me vesh kpuca te zeza me qarap te barha, bon me vesh qka te dush por me te pas hije ate qka e vesh.

Un deri von me ka ardh turp ti dal dikujt me trinerka edhe qe jan krejtesisht normale trinerkat, por spo mundem ti dal nje mysafiri me trinerka se disa sende perpara si stupc, kam fjalen per rakin..edhe qe trinerkat i perdori vetem per te vrapu.

Pa mar parasysh se ku jeton ne Prishtin apo ne amerik, je prap Shqiptar edhe qe do sende selaqki nuk i kan hije Shqiptarve.

Ti prap ke derjt mos me pranu mendimin tim, esht jeta e jote ke drejt qysh dush me jetu si ti si te gjith por nuk na kan hioje do sende.

Kalofsh xix ne Prishtine.

prishtinasi
21-08-07, 21:27
Faleminderit Prishtinasi, nje ashtu te pershendes.
Ende nuk ju ke pergjigj pytjes, edhe nuk te paska pelqy hiq hmm..!
Qy qy dimijat , per qka i kan thon Kule. Kuleve hahahah per Kullerka jon kan hhahah.
Shoku jem un per me bo hajergare shkojm tek temat tjera knaqum tu kesh.

Xhyshja vothin ne vesh! ore llokum Rrobat e Femrave jan per femrat, si vothi apo demija , tanga ato sende nuk jan per meshkuj.

Edhe voth ne vesh bon edhe mashkulli por jo nje i moshuar, edhe qe nuk po thom un me pas nje voth te koka kuller.
Dikush ja nxhet vothin djalit qe e ka te asretit, apo qe edhe perqefi, por prap spo thom qe ka voth qenka kuller, edhe spo thom me vesh kpuca te zeza me qarap te barha, bon me vesh qka te dush por me te pas hije ate qka e vesh.

Un deri von me ka ardh turp ti dal dikujt me trinerka edhe qe jan krejtesisht normale trinerkat, por spo mundem ti dal nje mysafiri me trinerka se disa sende perpara si stupc, kam fjalen per rakin..edhe qe trinerkat i perdori vetem per te vrapu.

Pa mar parasysh se ku jeton ne Prishtin apo ne amerik, je prap Shqiptar edhe qe do sende selaqki nuk i kan hije Shqiptarve.

Ti prap ke derjt mos me pranu mendimin tim, esht jeta e jote ke drejt qysh dush me jetu si ti si te gjith por nuk na kan hioje do sende.

Kalofsh xix ne Prishtine.

Prape pershendetje Kavaleri...!
Ja do te pergjigjem ne "pytje"...se mua nuk mu duke si pytje!
Nje femer e cila del zhveshur (nudo) dhe rekalmohet para popullates se pafajshme:biggrin: ...une e quaje prostitutke e jo kullerk si ti...ndoshta ne alpe te zvicerres eshte ndryshe apo ne Suhareke...por ne Prishtine, Londer dhe Paris, kjo eshte! Edhe pse ne Londer dhe Paris nuk mirren njerzit me keto fenomene te tinejxherve si ne TASH, i konsiderojne si kaluese!
Ata qe veshin Tango...haha...quhen pedera apo gej...e jo kullera! Qeshty eshte ne Prishtine a...!
Nese dy vajza puthen ne rruge...quhen lezbejka...e jo kullerka...e qarte!
Tash ti po thua qe duhet te gjithe kur ta hapim deren dhe te dalim ne rruge ti perngjajme David Beckham-it apo Tom Cruise, e tere ky shpenzim veq per me e mshef rakin...! Jo shoki i jem...nuk e kem standardin e tille, vetem Valen 900 e kem nga Monako! Paramendoje nje studente (ne Kosove a) e cila nuk arrine qe ti bleje rrobat e bukura te dizajnerve te famshem apo te atyre mesatar...(mos i mshel syte, se mos je ne trenerka e po bohesh hor para kojshive)...! Del qe kjo femen blen rroba pak me te lira dhe sipas shijes se saj...nese don me e kallzu kthizen..eshte pune e saj(une gjithmone kur dal e di ku shkoj)...cka po don tash ti..me kthy diktaturen e xhaxhit a...!
E gjitha shkon me rini...me stilin e muzikes...! Une kam degjuar rock dhe degjoje...sot gjeneratat e reja degjojne hip-hop, techno...stilet ndryshojne...vitet ecin...keshtuqe eshte mire...me i mshel syte para disa gjerave qe ty nuk te pelqejne!
Askush nuk eshte i persosur, keshtuqe shtine edhe veten ne kete rreth!

Kavaleri
21-08-07, 22:12
hahah mir e ke, bravo jo per kometet qe i ke shkru,por qe e paske veshtir te pranon se shqiptarit si ka hije te jet selak. e qe ato mendimet e mira qe i ke shkru po qe skan te bejn me permajtjen e temes pse sasht tema protistut ketu apo per diqka tjeter por thjesht per kullerat se qka po mendoj un per kullerkat apo kullerat, Shqiptarit si ka hije te behet Selak i satcioneve rrugave,thika ne xhep, zhingjir te qenit ne qaf etj etj..
Si ka hij o vlla si ka hije, ky osht mendim i imi te thash ndash akceptoj nadsh mos e akcepto thjesht ky esht mendimi i imi per kullerat/per selakt.

Ktu njoni po e vozit ni jaguar me kredi, po ska gajle qe e ka ble me kredi po jaguarin e vbozit me puma hahah!
Po mundohen me i kopju 50 cent, po i marrin lakmi maxhupitve amerikan, po ati maxhupi i ka hije gjithqka e keqe, ai edhe i vesht edhe i desht maxhup, atina edhe gruen me ja asish ai thot thanx be njeri coool yeeee hmm.
Per prustitute e per pedera nuk po beht fjal po as per vath e disa veshmathje cikrrime qarapa kpuca por as per Rikthimin ne kohen e Xhaxhit ,por vesha e tij stili i tij esht total gabim edhe jo normale per nje Shqiptar.
Tema per kullerat tek un e ka kete mendim ndash le ta kundershtojn ndash le ta adhurojn.
Ky esht dhe metet mendimi i im per kullerat.

Murgesha
22-08-07, 00:11
Kull krejt a?? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

prishtinasi
22-08-07, 18:32
hahah mir e ke, bravo jo per kometet qe i ke shkru,por qe e paske veshtir te pranon se shqiptarit si ka hije te jet selak. e qe ato mendimet e mira qe i ke shkru po qe skan te bejn me permajtjen e temes pse sasht tema protistut ketu apo per diqka tjeter por thjesht per kullerat se qka po mendoj un per kullerkat apo kullerat,

Kavaler, gjdo person jeton jeten e vete ashtu si ja don qefin...ne nuk jemi ketu per ndeshkim kolektiv! Jo une jom ne teme...a ti jo...beso! Sinqerisht! Ti tash na dole tek tema "diaspora shqiptare ne Zvicerr"!

Shqiptarit si ka hije te behet Selak i satcioneve rrugave,thika ne xhep, zhingjir te qenit ne qaf etj etj..
Si ka hij o vlla si ka hije, ky osht mendim i imi te thash ndash akceptoj nadsh mos e akcepto thjesht ky esht mendimi i imi per kullerat/per
selakt.


Hej, mos te fillojme edhe na tash, si keta fqinjet tane te krisur, te mendojme qe jem hyjnor! Ma se pari...keta me thika e zingjira...s'kane te bejne me kullera...haha...kerkah s'je...kulleri nuk eshte person i dhunshem...! Plus te them sinqerisht, ende se kam kuptu pse i thrrasim "kullera"! Per mua jane vetem disa te rinje qe jetojne sipas stilit te tyre! Edhe lexo disa tema me heret, Labi dhe Jador e kane spjeguar shume mire!


Ktu njoni po e vozit ni jaguar me kredi, po ska gajle qe e ka ble me kredi po jaguarin e vbozit me puma hahah!
Po mundohen me i kopju 50 cent, po i marrin lakmi maxhupitve amerikan, po ati maxhupi i ka hije gjithqka e keqe, ai edhe i vesht edhe i desht maxhup, atina edhe gruen me ja asish ai thot thanx be njeri coool yeeee hmm.
Per prustitute e per pedera nuk po beht fjal po as per vath e disa veshmathje cikrrime qarapa kpuca por as per Rikthimin ne kohen e Xhaxhit ,por vesha e tij stili i tij esht total gabim edhe jo normale per nje Shqiptar.
Tema per kullerat tek un e ka kete mendim ndash le ta kundershtojn ndash le ta adhurojn.
Ky esht dhe metet mendimi i im per kullerat.


Bonja per hajr prej meje dhe ishalla nuk bene ndeshje, edhe tregoj qe nuk je kuller po qiramarres:biggrin: ...dhe mund te spekuloj qe eshte i sponsorizuar nga Puma! Gjithe kete reklame qe me shtine me e ba per firma....pihhh!:smile:
Hej, tash ai nuk mundet me e degju Tahir Drenicen, nuk eshte i detyrume...nese ne vesh i flen muzika hip-hop...eshte pune e tij!
E kjo e nenvizume me te kuqe...paj s'po di bre Kavaler, tash po dalim qe na s'jem njerze por jem jashtokesore...se veq na prej gjithe planetit duhet me qene ndryshe!
Por mendimi i yt...mbetet mendimi i yt....!:smile:

Une kaq pata per temen, a ka dikush ndonje pytje...hahah!

prishtinasi
22-08-07, 18:35
Harrova edhe diqka...te gjithe ata persona te cilet ti i quane kullera, te na i thojne BALA!
Eh ndoshta per kete arsye s'po kuptohemi!
Tung!

P.s: prape mendoje qe kjo eshte tema ma palidhje qe e kom lexu ne dardani...bile bile diskriminuese:tongue:

Elina
22-08-07, 18:56
Elina sa kam kesh me at postim tanin hahahahahaha
Ani me ndihme t'shpejt ēka jav kisha dhan une atyne qe jam t'smut ka nje lug shorup qe mos te smuhen ma shume, se marun e hajt :DElina edhe ti po dokesh ka nje here shume smutt a hahahahaha

Thx njeri a ? e smute edhe e zanzi bilem :biggrin:

JO tash po du me u be pak me serioze,,, se di nese ka ndi dikush nga Prishtinalite qe jan ne Forum,,,po me te vertete une kam ndi qe ka ndodhe nje grup Coollera(nuk e di cila shkolle e mesme ka qene) kan shku ne mbremje te matures me gjoja veture te ndihmes se shpejte,,,normal se nuk ka qene bash veture origjinale e ndihmes se shpejte po e kan marre nje Kombi dhe e kan be te duket afer origjinales:tongue: ... Me nje fjale edhe kombi eshte duke i smute a ?:biggrin:


Ps:zanzi jan pasha besen,,,mu me pelqejne ata tipa...:tongue:

LABI
22-08-07, 19:20
Prape pershendetje Kavaleri...!


E gjitha shkon me rini...me stilin e muzikes...! Une kam degjuar rock dhe degjoje...sot gjeneratat e reja degjojne hip-hop, techno...stilet ndryshojne...vitet ecin...keshtuqe eshte mire...me i mshel syte para disa gjerave qe ty nuk te pelqejne!
Askush nuk eshte i persosur, keshtuqe shtine edhe veten ne kete rreth!


Muzika po te bojka me pak apo me shume te qyteteruare ... Te degjuarit e nje zhanri muzike nuk te bene urbanceee...
As me prishtinas nuk t'bene... Se cfare e bejka te qytetruare, civilizuare nje person po e percaktojka zhanri i muzikes zbavitese ??!!!

Prishtinas te qytetruare nje te ri po e bejka nje person qe degjon, rreshtohet ne subkulturen e te rinjeve qe preferojne rock muziken ?!!:biggrin:

Po ata te rinje si qifti i Nr-ave , Keos, Skills, Etno Engjujt , qe preferojne dhe kultivojne nje muzike te zhanrit tjeter , me pak "prishtinali" qenkan .


Zbritni ne toke qe s'jeni amerikanca... S'keni nevoj te mbiellni ne mendje komplekse inferioriteti me te qenurit shqiptare... Te degjuarit e nje rryme apo tjetere , te banuarit ne vende urbane apo rurale nuk percakton SHKALLEN E CIVILIZMIT te nje personi .

Njof shume persona qe jetojne ne vende urbane dhe qe s'jane aspak te civilizuare ... Poashtu, njof tjere qe jetojne ne zona rurale qe jane shume me te civilizuare ....

Tendencat e imitimit, kopijimit te nje menyre te caktuare jetese ... e cila pervetesohet dhe transmetohet si me qene dicka qe eshte e kultivuare dhe e prezentuare nga vetja eshte nje MASHTRIM i MADHE , dhe ushqim i rreme i shpirtit...

SNOBI, KRENARIJA E VERBERT , VETEBESIMI - I PAMBESHTETUR - jane disa nga cilesite qe nje kategori e njerzve qe i thojne vetes te qytetruare ... Keta te qyteturare une i identifikoj si INJORANTA IDIOTIK.

yllbardh
22-08-07, 19:32
Qyre.....qyre.....pantollėt n'fund t'kthizės......aiiiiii haaaaa..... kjo s'ashte kurrgju ore se me gjithe ato temperatura deri nė 40°C e me racionime tė ujit duhet me kan cooler. qysh nryshe me u ftofė e me u'a ftofė. vec mos t'e kallxojn kėthizėn n'pik tė dimnit se e marrin nishkun......:biggrin:

prishtinasi
22-08-07, 20:18
Muzika po te bojka me pak apo me shume te qyteteruare ... Te degjuarit e nje zhanri muzike nuk te bene urbanceee...
As me prishtinas nuk t'bene... Se cfare e bejka te qytetruare, civilizuare nje person po e percaktojka zhanri i muzikes zbavitese ??!!!

Prishtinas te qytetruare nje te ri po e bejka nje person qe degjon, rreshtohet ne subkulturen e te rinjeve qe preferojne rock muziken ?!!:biggrin:

Po ata te rinje si qifti i Nr-ave , Keos, Skills, Etno Engjujt , qe preferojne dhe kultivojne nje muzike te zhanrit tjeter , me pak "prishtinali" qenkan .


Zbritni ne toke qe s'jeni amerikanca... S'keni nevoj te mbiellni ne mendje komplekse inferioriteti me te qenurit shqiptare... Te degjuarit e nje rryme apo tjetere , te banuarit ne vende urbane apo rurale nuk percakton SHKALLEN E CIVILIZMIT te nje personi .

Njof shume persona qe jetojne ne vende urbane dhe qe s'jane aspak te civilizuare ... Poashtu, njof tjere qe jetojne ne zona rurale qe jane shume me te civilizuare ....

Tendencat e imitimit, kopijimit te nje menyre te caktuare jetese ... e cila pervetesohet dhe transmetohet si me qene dicka qe eshte e kultivuare dhe e prezentuare nga vetja eshte nje MASHTRIM i MADHE , dhe ushqim i rreme i shpirtit...

SNOBI, KRENARIJA E VERBERT , VETEBESIMI - I PAMBESHTETUR - jane disa nga cilesite qe nje kategori e njerzve qe i thojne vetes te qytetruare ... Keta te qyteturare une i identifikoj si INJORANTA IDIOTIK.

Nejse...kjo kishte te bente me stilin e veshjes...te cilin nje person tjeter (nofke tjeter) insistonte qe personat qe veshen me pantolla te gjere jane kullera! Pajtohem...se kjo s'ka te beje me shkalle te civilizimit! Kur e ceka pantollat e gjere...zakonisht personat qe degjojne hip-hop, vishen ma shume XXL...edhe kete kur e ceka...nuk desha te them qe kjo i bene urban dhe kullera! Veq desha ti tregoj...qe njeriu nuk mund te quhet "debill" veq qe i ka veshur pantollat e gjere!
Me paske keqkuptu pak...po nejse...gjysma ishin hajgare!
NR-at mund ti degjoje kush don...nuk shkrun ne CD kush me e ble! Perndryshe i adhuroj:smile: ...

SANTANA-29
22-08-07, 20:52
Une mendoje se secila klase apo nivel i perkete nivelit te vet,dhe te interesit te vet personale, dhe ne te shumten e rasteve mvaren nga personalitetet e tyre !

Po filloje sipas sintakeses e cila ka pershtateshmerine reale te grupeve te tilla, nje vajze qe eshte dhe qe e pelqene grupin e ashtequatjure "Kullera" besoje se do ta pelqene nje Kuller, apo nje vajze qe ka si preferime nje "Roker" e pelqene nje roker e keshtu anasjelltas por ka edhe vajza qe nuk i pelqejne asnjeren,kjo krejtesishte mvaret nga personaliteti i tyre...! :smile:

Kavaleri
23-08-07, 04:52
Bonja per hajr prej meje dhe ishalla nuk bene ndeshje, edhe tregoj qe nuk je kuller po qiramarres:biggrin: ...dhe mund te spekuloj qe eshte i sponsorizuar nga Puma! Gjithe kete reklame qe me shtine me e ba per firma....pihhh!:smile:
Hej, tash ai nuk mundet me e degju Tahir Drenicen, nuk eshte i detyrume...nese ne vesh i flen muzika hip-hop...eshte pune e tij!
E kjo e nenvizume me te kuqe...paj s'po di bre Kavaler, tash po dalim qe na s'jem njerze por jem jashtokesore...se veq na prej gjithe planetit duhet me qene ndryshe!
Por mendimi i yt...mbetet mendimi i yt....!:smile:

Une kaq pata per temen, a ka dikush ndonje pytje...hahah!
hahah aj qe po me dhimbesh sha zote te kam mundu.
Lere krejt o daj e graj 200 221 hyyyyyyyy se s`ma kupton ti boten tem jo fyyyyyyyyyy.

Kalofsh mir dajko.

prishtinasi
23-08-07, 05:38
hahah aj qe po me dhimbesh sha zote te kam mundu.
Lere krejt o daj e graj 200 221 hyyyyyyyy se s`ma kupton ti boten tem jo fyyyyyyyyyy.

Kalofsh mir dajko.

Pak po, veq po ta fali...! Ah ja nise me humor te TV-se "gjithqka 2.5" a...hahah!
Ok...dajes...kalo mire!