PDA

View Full Version : Me mundon diqka???


Donika Morina
18-03-04, 14:02
Me mundon diqka
Nuk e di perse
E thrras tīkthehet fati
Me thot zdi ku je.
O qraf jete e veshtir
Nuk di as vet zdi
A do tīket zgjidhje te jetoj e qet.
Per qka jam fajtore
Mendohem dhe ne gjum,
Pse gjitha kto
Probleme duhet ti perballoj un.
Nena kur me lindi ndosht u gezua,
Tjeret kur ndegjuan ndoshta me mallkuan.
O zot pse ma ke leshuar ket mallkim te shkret
Qe sot te jem e pafat ne jet.
O si eshte kjo jet.
Oh qka perjetoj e di une vete.Syt mi qorrove,
Zemren ma demtove,
Jeten ma shkatrove
Pse kshtu me tradhtove.
Qaj gjdo dit
E pa pushim,
Zemra ime te pret me pa durim.
Zemra ime
vetem ty te don
Deri sa te jet jeta ime
Nuk te harron!!!!!Mos mendo se te kam harru,
Kur e din mir se sa te du.
Mos mendo se do ta kesh leht,
Nje vash ta lesh vete.
Mos mendo se nuk po vuaj,
Per ty po qaj dhe kur spo muj.
Edhe shpirti me eshte lodh duke te kerku.
Se di si tja bej pa ty me jetu.
Te kam dashur me Zemer plot,
Syri per ty me piko tani lot.
Me pikon lot e nuk ka per tu ndal,
Se ti zemren time e ke marr.
Mere dhe me dy duar ta kam dhuru,
Te kam dashur SHPIRT dhe ende TE DU.Mos i beso askujt
E mos e urrej veten.....
Por besom mua qe per ty jap jeten.....
Edhe pse je larg
Asgje sme pengon
LARGESIJA na ndan
DASHURIJA na bashkon.....Sa bukur qesh,
Sa bukur shiqon
Te dua per bes sa qe nuk beson!
Qka met than
Kur ZEMRA ime vetem ty te don.....Mos e lesho ne tok
Te behet cop,
E prita dje,
Te pres neser
Dhe po te pres dhe sot.
Po te pres qe te flas me ty,
Dua qe te shikoj ne sy,
Dua qe ta them
se shum po vuj per ty.Ulen ne dhom jam,
Me pikojn lotet e lumturis.
Zemra ime po digjet
Nga malli i dashuris.
Besen po ta jap,
Fjalen se TE DUA
Pasha syt e ballit
Kurr skam me te harruar.....!

Donika Morina
19-03-04, 10:29
Kur te vdes a do te vish?!
Kto kujtime a do tmi bish?!
Permbi varr me mi lexu,
Dhe une mbrenda me vajtu!!!!!Te dua te pres e svdes!
Kujto eren e malit,
Kujto eren e leht,
Kujto Zemren time per jet.
Ah sa nat e lumtur
Ah sa nat e qet gjithmon te kujtoj,
Nga ora 00:00 !!!!!Deri kur ne Kujtime,
Deri kur ne vetmi?
Deri kur Zemra ime dot qan per ty?
Jo nuk kam Zemer,
Te them TE DUA.....
Por Zemra ime po te pyet sa me don ti mua ?????Tisha kan shqiponje
Dhe me Fluturu,
Isha ardh te ti,
Ni puthje ngjum me ta dhuru.
Ne sy te kisha shiku,
Me Zemer dhe, shpirt
Tkisha perqafu !!!!!!Ne ket nat me shi
Malli me ka marr per ty.
Ne ket nat me shi
Un mendoj per ty.
Ne ket nat me shi
Eja mos me le ne vetmi.
Se ZEMRA ime TE DON VETEM TY .....Lumi rrjedh uje,
Zemra pikon gjak,
Dua te te shohe
Por jemi shum larg,
Me thik me me therr,
Aspak nuk ankoj
E vdekur gjithnje,
Per TY dot mendoj !.Besen ma ke dhan,
Qe nuk ke mem lane,
Nese me harron
Zoti te denon !
Mos shiqo kto vargje
Te shkruara me shkrim
Por dashurin ndaj meje
Deri ne vdekje
Mbaje si kujtim !!!!!100 i mendova,
10 i shiqova,
1 per jet un e dashurova.
TE DUA pa mas,
TE DUA pa dallim,
TE DUA ma shum
Se sa shpirtin tim.Fotografin tende ne dor e mbaj
Kur te shiqoj filloj te qaj.
Te qaj se shum larg je qellua,
Por te betohem i dashur
Se kurr per jet skam
Me te harruar !!!!!!!! Kur te dashurosh
Ulu dhe mendo !!!
Thauj vetvetes
Ruaju mos gabo
Flaja dashuri
Sa leht shqiptohet !!!
Por dashurija e vertet
Shum veshtir mund te fitohet !!!Nese une do te vdes
Me mbulon dheu i zi,
Mbi varrin tim
Do ta shkruaj
Te kam dashur vetem ty.
Thikat i duroj,
Plumbat i pranoj,
Por te ndahem prej teje
As qe e mendoj !!!!!Hape Zemren dhe vajto.
Hape Dritaren dhe shiqo,
Hape letren dhe lexo,
Te kam ZEMER mos HARRO !!!!!Ti je shpres
Ti je gzim,
Ti je loqka e shpirtit tim,
Te kam han
E te kam drit
Te kam zemer
E te kam shpirt,
Mbes me shpres
Dhe pa durim
Qe,te me behesh
FATI IM !!!!!