PDA

View Full Version : Mendimi i juaj!!!


lazdrani
22-03-04, 23:15
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Murgesha
22-03-04, 23:22
Po more si jo shembulli me i mire jemi ne dy. :lol: :lol: :lol: :wink:
Hajgare ishte kjo. Tjeter her do te pergjigjem seriozisht ne ket pyetje, se sonte eshte bere vone.

Gentiana
23-03-04, 10:53
Lazdrani te pershendes. Per pyetjen se e ke ber, mundem te them se PO, po nuk them se esht me njeher Dashuri,po ndoshta njefar simpatie, vetem mvaret se sa esht Njeriu i sinqert, jo vetem ne shkrime po ne pergjithsi, kurse kta se vetem shkruajn,e pse mos me e ber te thenme nuk besoj se do te mundemi te biem ne Dashuri (apo siq e ke shkruar ti)
Dhe si mundemi me e hetu njeriun a esht i sinqert a jo ne komunikime? Un mendoj se kjo hetohet sipas menquris dhe karakterit te njeriut,po nejse se e zgjata pak. Vetem dua te them se kjo mvaret nga sinqeriteti i njeriut.

Genta

RRUSHI
23-03-04, 15:20
Shkrimet tregojn karakterin kalibrin personalitetin sinqeritetin etj etj te nje personit ---kemi shum raste kur shumica nga ne thojm se mua me intereson zgjuarsia dhe personaliteti - sa per bukuri nuk prish pune--ateher une do te thoja po , jo vetem, qe do te krijoja simpati por edhe ...

Murgesha
23-03-04, 15:29
Tani po te pergjigjem seriozisht ne ket teme Lazdrani.
Nese marrim shembull Kadaren ateher shohim se ai kishte shume simpatizante, qe i shkruanin dhe kerkonin te jene ne mardhenje dashurie me te. Por jo vetem Kadareja, por po thuajse se te gjithe shkrimtaret e medhenj edhe pse nuk kane pase kushedi se cfare bukurie, kane pasur femra bukuroshe si dashnore. Pra te dashurohesh ne shkrimin se pari e pastaj edhe ne vet autorin e atij shkrimi nuk eshte dicka e re ne historin njerezore.
Sot kur te arriturrat jane te medha dhe njerezit kane mundesi te ndryshme komunikimi nuk eshte edhe jo normale qe te dashurohesh me dikend ne baze te shkrimeve te tij.
Une besoj qe pas nje kohe jo shume te gjate interneti do te behet vendtakimi i qindra mijerave te dashuruar.

sexybrikenda
25-03-04, 15:31
PO BRE EDHE MUA ME KA NDODHE QE JAM DASHURU NE SHKRIME ;NEJSE NUK PO JU TREGOJE NE CILAT SHKRIME,VEQ SA HI NE QETE FORUM JA NISI ME KAJTE DHE DRIDHJET E ZEMRES NISN TE RRAHIN MA SHPEJTE PSE NUK JAM SOT ME ATE PERSON;PO DUA ME THANE ME AUTORIN E SHKRIMEVE :cry: :cry: :cry: :cry:

HAJT SE PO JA NISI SI SERIOSISHT ME FOLE:uNE BESOJE QE NJERIU MUNDET TE DASHUROHET EDHE PERMES SHKRIMEVE VEQ SE ATO DUHEN TE JENE TE PASURA ME FJALE TE GJATA QE KUR TI LEXOJME ATO MUNDEMI TE HUMBIM VET FARE NE TO..
FILMI" E-MAIL FOR YOU"ME TOM HANKS DHE MEG RYAN KA SHUME CKA LAZDRAN ME TEMEN TENDE SHIKOJE TE LUTEM DHE MENDO MUA :wink:

lazdrani
26-03-04, 18:51
Ardita filmin e kam pare por gabova mendova ne zemren time :lol: :D :wink: Ju pershendes te gjitheve per shkrimet e juaja :wink: lazdrani

Barbaroza
27-03-04, 10:05
Lazdrani,kjo eshte nje teme shume interesante.Une po te pergjigjem ashtu siq me ka ndodhe mua.Dy persona me kane simpatizuar permes shkrimeve,ashtu siq me kane thene edhe vete.
Dua te flas per kete te fundit.Ky kish pas shume dite qe kish lexuar mesazhet e mia dhe pasi komunikonim si shoke ne msn,nje dite me dergoi nje lule dhe filloi te ma shprehe dashurine.Une u hutova shume dhe u shtanga.Ende vazhdon te me simpatizoje por une akoma jam ne gjendje agonie :?

lazdrani
11-04-04, 11:40
Athua mos ishte ky person RRUSHI :roll: !!!! :wink:

Naki
11-04-04, 13:05
Pajtohem per teme te qelluar sikurse edhe postuesit te tjere-pershendetje per autorin
shume postime ketu ne forum me indentitete-me pseodonimete tyre kane tubuar simpati dhe kjo eshte shume normale.
Per mua disa autore te shkrimeve kane sjelle nje miqesi dhe respekt,dhe hyne ne rrethin e nje shoqerije sikur te njiheshim me decenje .
ne disa momente vrehen edhe mungesa e tyre nese nuk postojne shkrime,kjo eshte e quditshme por realitet.
ju pershendes te gjithve :!:

Barbaroza
11-04-04, 15:01
Athua mos ishte ky person RRUSHI :roll: !!!! :wink:

Si po ia qellon edhe ti gjithmone bre Lazdrani,si me qene fare magjistari :wink:

sexybrikenda
11-04-04, 20:54
:roll: :roll: :roll: Oh nje Lazdran e kemi kety bre ata sy une :lol: :lol: :lol:

lazdrani
12-04-04, 11:36
Barbaroza Melaqe jam une :D :wink: :wink:

yllka
26-04-04, 17:20
Lazdran komplimente per ju se me te vertet te gjitha pytjet tuja me pelqejne.Une mendoje qe munde te linde nje simpati ne shkrime e pse jo edhe te dashurohet.Pse e them kete mendoje se ne shkrime mundesh shpeshehere te zbuloshe diqka interesante te personi qe ju pelqen... :oops: Yllka

lazdrani
26-04-04, 20:55
Lazdran komplimente per ju se me te vertet te gjitha pytjet tuja me pelqejne.Une mendoje qe munde te linde nje simpati ne shkrime e pse jo edhe te dashurohet.Pse e them kete mendoje se ne shkrime mundesh shpeshehere te zbuloshe diqka interesante te personi qe ju pelqen... :oops: Yllka
Yllka faliminderit per kompliment e tuja dhe mendimin tend....Argetim gjithmone te kendeshem :P lazdrani

anna
14-06-04, 15:10
mundet mundet por duhet patjeter ta njohesh edhe ne pamje zakonisht kur dy persona dergojne foto mes tyre nuk pelqehen si me pare :wink:

Vera
14-06-04, 15:58
PO munted njeriu me u dashuruar ne shkrime, kete nuk e themi ne vetem se na e mer mendja por ce kjo gje eshte e vertet, dhe qe njerzit e kan provuar. Por ju lutem mos gaboni, dashuria ne shkrime e ka edhe te miren e vet e edhe te keqen e vet...

Ju pershendet Vera

mickoja
14-06-04, 16:18
dhe un po e shprehi mendimin timč ketu..

Po besoj se permes shkrimeve njeriu mundet te dashurohet por njeri duhet dhe te ket kujdes se shkrimet jan vetem shkronja e realiteti asht tjeter botč,dhe permes shkronjave mundet njeriu te zhgenjehet

tung mickoja

lazdrani
14-06-04, 20:35
Ju pershendes te gjitheve per mendimet e juaja :wink:

Murgesha
14-06-04, 23:30
Kam simpati, per njerzit qe shkruajne mire e pa gabime.

RRUSHI
15-06-04, 07:56
Athua mos ishte ky person RRUSHI :roll: !!!! :wink:
Fatkeqsisht jo lartmadheria e juaj edhe pse do te deshiroja :wink:

RRUSHI
15-06-04, 07:58
Kam simpati, per njerzit qe shkruajne mire e pa gabime.
Siq kemi ne per ju MBRETRESH :wink:

yllka
17-06-04, 11:09
Pajtohem per teme te qelluar sikurse edhe postuesit te tjere-pershendetje per autorin
shume postime ketu ne forum me indentitete-me pseodonimete tyre kane tubuar simpati dhe kjo eshte shume normale.
Per mua disa autore te shkrimeve kane sjelle nje miqesi dhe respekt,dhe hyne ne rrethin e nje shoqerije sikur te njiheshim me decenje .
ne disa momente vrehen edhe mungesa e tyre nese nuk postojne shkrime,kjo eshte e quditshme por realitet.
ju pershendes te gjithve :!:PLOTESISHT KE TE DREJTE ZOTRI NAKI PAJTOHEM ME KETE MENDIM TENDIN :wink: YLLKA

lazdrani
17-06-04, 11:32
Aha Yllka qenka dashuruar ne shkrimet e Nakit :lol: :lol: :lol: :wink:

Murgesha
17-06-04, 19:11
Aha Yllka qenka dashuruar ne shkrimet e Nakit :lol: :lol: :lol: :wink:

Gjer sa eshte e dashuruar vetem ne shkrime nuk paraqet ndonje rrezik :wink:

lazdrani
18-06-04, 10:02
Aha Yllka qenka dashuruar ne shkrimet e Nakit :lol: :lol: :lol: :wink:

Gjer sa eshte e dashuruar vetem ne shkrime nuk paraqet ndonje rrezik :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ke te drejte :wink:

Naki
18-06-04, 20:23
Leni more Qiken rahat haaaaaaaaaaa :roll: :roll: :roll:

Murgesha
18-06-04, 23:46
Leni more Qiken rahat haaaaaaaaaaa :roll: :roll: :roll:

Naki????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

mickoja
18-06-04, 23:54
Inxhja Murgesh dhe un po habitem me zoterin Nakin :shock: :shock: athu qka do te thot tani...hhhmmmmm

lazdrani
20-06-04, 12:02
Leni more Qiken rahat haaaaaaaaaaa :roll: :roll: :roll:

Naki????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ska faj Naki se edhe ai lakmone hahahahha kryesorja ushqimin ta haje ne shtepi :wink: Apettit 8)

Murgesha
20-06-04, 15:17
Leni more Qiken rahat haaaaaaaaaaa :roll: :roll: :roll:

Naki????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Ska faj Naki se edhe ai lakmone hahahahha kryesorja ushqimin ta haje ne shtepi :wink: Apettit 8)

Lazdran tani mu perzi krejt. :shock: :!: :?: :idea:

Naki
20-06-04, 19:33
Pajtohem per teme te qelluar sikurse edhe postuesit te tjere-pershendetje per autorin
shume postime ketu ne forum me indentitete-me pseodonimete tyre kane tubuar simpati dhe kjo eshte shume normale.
Per mua disa autore te shkrimeve kane sjelle nje miqesi dhe respekt,dhe hyne ne rrethin e nje shoqerije sikur te njiheshim me decenje .
ne disa momente vrehen edhe mungesa e tyre nese nuk postojne shkrime,kjo eshte e quditshme por realitet.
ju pershendes te gjithve :!:PLOTESISHT KE TE DREJTE ZOTRI NAKI PAJTOHEM ME KETE MENDIM TENDIN :wink: YLLKA

Ndarja e mendimit me te tjeret tregone harmoni ne forume dhe kjo eshte
e mire se ardhur.
me respekt Naki

lazdrani
01-07-04, 11:06
Ani apo tregoni te verteten kush ne kend u dashurua permese Shkrimeve :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Une ne Murgeshen :oops: :oops: :wink:

Murgesha
01-07-04, 11:58
Edhe une ne ty Lazdran. O Zot zgjate. :wink:

lazdrani
02-07-04, 10:58
Edhe une ne ty Lazdran. O Zot zgjate. :wink: Ne kete bote dhe ate tjetren :wink: Amin :D

Murgesha
02-07-04, 12:37
Edhe une ne ty Lazdran. O Zot zgjate. :wink: Ne kete bote dhe ate tjetren :wink: Amin :D

Normal!!! Perjetesisht!!!!!!!!!!! :wink: :lol: :lol:

Barbaroza
02-07-04, 13:07
Une ne Honestyn,bile qysh diten e pare kur e kam pa prezantimin e tij,desh mu nda zemra ne dysh nga nje shigjete dashuriehttp://cosgan.de/images/smilie/liebe/077.gifdhe ia dorezova zemren menjeherehttp://cosgan.de/images/smilie/liebe/012.gif

Murgesha
02-07-04, 13:09
Une ne Honestyn,bile qysh diten e pare kur e kam pa prezantimin e tij,desh mu nda zemra ne dysh nga nje shigjete dashuriehttp://cosgan.de/images/smilie/liebe/077.gifdhe ia dorezova zemren menjeherehttp://cosgan.de/images/smilie/liebe/012.gif

A edhe ju po mendoni perjetesisht a???????????????????????????

Barbaroza
02-07-04, 13:17
Po de,pse a per aventura po mendon ti a,qy :wink: :(

Nuk e dini si me kendon ai serenada cdo nate kur vjen prane dritares imehttp://cosgan.de/images/smilie/liebe/014.gif

Murgesha
02-07-04, 13:19
Po de,pse a per aventura po mendon ti a,qy :wink: :(

Nuk e dini si me kendon ai serenada cdo nate kur vjen prane dritares imehttp://cosgan.de/images/smilie/liebe/014.gif

Wow!!!!!!!!!!! Pse moj sna ke ftuar kurre ne pallatin tend, e me i ndegju ato Serenada???

Barbaroza
02-07-04, 13:41
Po nuk eshte e thene qe ti degjoni serenadat qe me kushtohen mua ju te tjeret,http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/007.gif
e as t'i bej publik e-mailat qe me dergon ai muahttp://www.cosgan.de/images/midi/liebe/086.gif

Murgesha
02-07-04, 15:33
Po nuk eshte e thene qe ti degjoni serenadat qe me kushtohen mua ju te tjeret,http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/007.gif
e as t'i bej publik e-mailat qe me dergon ai muahttp://www.cosgan.de/images/midi/liebe/086.gif

Po sti lypa emailat moj. Une nuk jam katundare me e dite se kush cfare te shkruan ne privat.
A per serenada valla qef kisha pas me e ndegjuar. :lol:

turisti
21-08-04, 10:47
Pershendetje Lazdran.Mendimi im eshte se MUNDET.Dikush e dashuron stilin e shprehurit,dikush humorin,dukush inteligjencen,tjeterkush sjelljet ndaj antareve tjere....prej ketyre gjerave lind dhe dashurija,por mundet me dale totalisht e kunderta nese tekoheni ne praktike me keta persona sepse shpeshhere jemi te mashtruar nga fjalet e embela,efektin e pare,pershtypjen ciles nuk ja njohim prejardhjen dhe prapavijen e qellimeve...gabimi, cili me vone jet i karakterizuar si DOBESIA E JONE MOMENTALE E REFLEKTUAR NE KETE GABIM,pra SHUME GJERAT E KAN SHKELQIMIN E REJSHEM.... Jeta bjen befasina,mos haroni.:wink:

nitushe
12-09-04, 15:05
une mendoj qe mund te ndodh edhe ashtu se tash permes netit mas pari po dashurohum neper shkrime tani ne person :wink:

lazdrani
10-10-04, 12:31
une mendoj qe mund te ndodh edhe ashtu se tash permes netit mas pari po dashurohum neper shkrime tani ne person :wink:
Opaaaaaaaa :wink: Kush e paska ate nafake :P

Honesty^uk.
10-10-04, 17:44
une mendoj qe mund te ndodh edhe ashtu se tash permes netit mas pari po dashurohum neper shkrime tani ne person :wink:
Opaaaaaaaa :wink: Kush e paska ate nafake :PLoqkaman une dhe ti e kemi pasur, por e kan radhen keta te rinjet tani :wink:

lazdrani
25-11-04, 22:26
Gjynah qe jam i martuar :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
26-11-04, 14:09
Gjynah qe jam i martuar :lol: :lol: :lol:

Aq shpejt u pendove qe je martuar a? :shock: :shock: :shock:

DEA
26-11-04, 14:15
Per ata qe jane te lire ,mundet edhe te ndodhe dashuria mes shkrimeve .Por per ata qe jane te dashuruar kjo ketu eshte vetem nje shoqeri e mire

Murgesha
26-11-04, 14:48
Per ata qe jane te lire ,mundet edhe te ndodhe dashuria mes shkrimeve .Por per ata qe jane te dashuruar kjo ketu eshte vetem nje shoqeri e mire


Mos ji aq shumė e sigurtė Dea.
Kurr mos thuaj kurrė. Jetės nuk i dihet.

lazdrani
26-11-04, 21:41
Gjynah qe jam i martuar :lol: :lol: :lol:

Aq shpejt u pendove qe je martuar a? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Jo moje po mendova ah te isha edhe nje here i ri :wink:

Mafiozi
28-11-04, 13:40
une mendoj qe mund te ndodh edhe ashtu se tash permes netit mas pari po dashurohum neper shkrime tani ne person :wink:
Opaaaaaaaa :wink: Kush e paska ate nafake :PLoqkaman une dhe ti e kemi pasur, por e kan radhen keta te rinjet tani :wink:

Perher mendon edhe per tjeret :wink: Fjal te drejta gjithmon prej shokut Honesty :P


Te pershendes
Me respekt

Murgesha
28-11-04, 13:55
une mendoj qe mund te ndodh edhe ashtu se tash permes netit mas pari po dashurohum neper shkrime tani ne person :wink:
Opaaaaaaaa :wink: Kush e paska ate nafake :PLoqkaman une dhe ti e kemi pasur, por e kan radhen keta te rinjet tani :wink:

Perher mendon edhe per tjeret :wink: Fjal te drejta gjithmon prej shokut Honesty :P


Te pershendes
Me respekt

Mafi mos po mendon nė kėtė rast pėr vetveten?????

Mafiozi
28-11-04, 14:04
une mendoj qe mund te ndodh edhe ashtu se tash permes netit mas pari po dashurohum neper shkrime tani ne person :wink:
Opaaaaaaaa :wink: Kush e paska ate nafake :PLoqkaman une dhe ti e kemi pasur, por e kan radhen keta te rinjet tani :wink:

Perher mendon edhe per tjeret :wink: Fjal te drejta gjithmon prej shokut Honesty :P


Te pershendes
Me respekt

Mafi mos po mendon nė kėtė rast pėr vetveten?????

Me te tregu drejt Murgesha, mendoj per mua aq sa per tjeret, sepse
siq thot Honesty kisha than edhe un me pas qen i martuar.
Por edhe e di qe sicili i ka jeten e vet, dhe vepron si mbas deshires,
jem te aft te gjith per me dit se qka deshirojm. Esht vetem nje mendim personel :wink:

Te pershendes :wink:

Kercovari
28-11-04, 14:53
Gjynah qe jam i martuar :lol: :lol: :lol:

Aq shpejt u pendove qe je martuar a? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Jo moje po mendova ah te isha edhe nje here i ri :wink:
S`ka problem Lazdrani
Kirurgjija plastike do te ju ktheje pamjen por jo edhe takatin.haaahaaa!.

lazdrani
28-11-04, 15:00
Gjynah qe jam i martuar :lol: :lol: :lol:

Aq shpejt u pendove qe je martuar a? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Jo moje po mendova ah te isha edhe nje here i ri :wink:
S`ka problem Lazdrani
Kirurgjija plastike do te ju ktheje pamjen por jo edhe takatin.haaahaaa!. :lol: :lol: :lol: :lol:

uliksi31
28-11-04, 15:05
Gjynah qe jam i martuar :lol: :lol: :lol:

Aq shpejt u pendove qe je martuar a? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Jo moje po mendova ah te isha edhe nje here i ri :wink:
S`ka problem Lazdrani
Kirurgjija plastike do te ju ktheje pamjen por jo edhe takatin.haaahaaa!. :lol: :lol: :lol: :lol:

Qy gjynah,ani ti qe je martua dje :shock: Po cka me bo na qe,qe,qe,uhaaa me ngeli fjala ne fyt :lol: :lol:

Kercovari
28-11-04, 15:11
Gjynah qe jam i martuar :lol: :lol: :lol:

Aq shpejt u pendove qe je martuar a? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Jo moje po mendova ah te isha edhe nje here i ri :wink:
S`ka problem Lazdrani
Kirurgjija plastike do te ju ktheje pamjen por jo edhe takatin.haaahaaa!. :lol: :lol: :lol: :lol:

Qy gjynah,ani ti qe je martua dje :shock: Po cka me bo na qe,qe,qe,uhaaa me ngeli fjala ne fyt :lol: :lol:
Pse te ka ra kallmi ne krye?.

Murgesha
28-11-04, 15:17
Qy gjynah,ani ti qe je martua dje :shock: Po cka me bo na qe,qe,qe,uhaaa me ngeli fjala ne fyt :lol: :lol:

Thuaje pa frikė Ulliks, jemi hargjuar, e tani po kqyrmi si gjynaha. :lol: :lol: :lol: :lol:

Kercovari
28-11-04, 15:24
Qy gjynah,ani ti qe je martua dje :shock: Po cka me bo na qe,qe,qe,uhaaa me ngeli fjala ne fyt :lol: :lol:

Thuaje pa frikė Ulliks, jemi hargjuar, e tani po kqyrmi si gjynaha. :lol: :lol: :lol: :lol:
Po sikur te ja mbaje!Kris dajaku ne qorrbela.

Barbaroza
28-11-04, 15:25
E lumja une qe qenkam beqare :)

Murgesha
28-11-04, 15:28
E lumja une qe qenkam beqare :)

O mos ke dert Barbaroza, ne sbėhemi si ti se ti si na se ke qare. :wink: :lol:

Kercovari
28-11-04, 15:30
E lumja une qe qenkam beqare :)
Pa qarre te behesh nuse.Hajde benu sot se kemi shume beqar ketu.
"Te gjithe jen te martuar".

Barbaroza
28-11-04, 15:31
Po bre,krejt keshtu po thone :( .Po te ishte martesa me kenaqesite e beqarise :roll: :roll: :roll:

Murgesha
28-11-04, 15:35
Po bre,krejt keshtu po thone :( .Po te ishte martesa me kenaqesite e beqarise :roll: :roll: :roll:


Shyqyr qė spo i din, se asnjė minut skishe ndejt beqareshė. :wink:

Barbaroza
28-11-04, 15:43
Pasha mamin bash me ke bere te mendoj seriozisht rreth kesaj pune.Sa vendosa qe edhe kete dimer ta kaloj vete,po u dashka te mendoj ku ta gjej nje mullar bari apo ndonje ēati romantike sa per fillim :lol: :lol: :lol:

Murgesha
28-11-04, 15:46
Pasha mamin bash me ke bere te mendoj seriozisht rreth kesaj pune.Sa vendosa qe edhe kete dimer ta kaloj vete,po u dashka te mendoj ku ta gjej nje mullar bari apo ndonje ēati romantike sa per fillim :lol: :lol: :lol:


:shock: :shock: :shock: :shock:
Nė mos e paqe dijtė po tė kallxoj, sidomos dimrit ėshtė e preferuar tė martohesh, hec moj mė shpejt se mos po tė ikėn treni. :lol: :wink:

Barbaroza
28-11-04, 15:49
Aaaaaa :?: :roll: Prit pak te mendoj :wink:
Vendosa,kete dimer kismet edhe pike.
Ishalla nuk del siq po me thua tash Murgeshe se pastaj kam llafe me ty. :wink:

uliksi31
29-11-04, 07:53
Qy gjynah,ani ti qe je martua dje :shock: Po cka me bo na qe,qe,qe,uhaaa me ngeli fjala ne fyt :lol: :lol:

Thuaje pa frikė Ulliks, jemi hargjuar, e tani po kqyrmi si gjynaha. :lol: :lol: :lol: :lol:
Po sikur te ja mbaje!Kris dajaku ne qorrbela.

Jo shume "trim" jame, se me ka shkua gruaja ne Kosove.Per qata po foli keshtu :lol: Mire e pat Murgesha sna ka mbet tjeter vec qeshtu :shock:

uliksi31
29-11-04, 07:58
Aaaaaa :?: :roll: Prit pak te mendoj :wink:
Vendosa,kete dimer kismet edhe pike.
Ishalla nuk del siq po me thua tash Murgeshe se pastaj kam llafe me ty. :wink:

Nuk ke cka te mendojsh.Do behet shume ftohte kte dimer,ngutu para vitit te ri bile :lol:

Nexhati
29-11-04, 20:41
Mendim im asht se ti Lazdran i mrapsht.i pa shishim

lazdrani
29-11-04, 23:23
Mendim im asht se ti Lazdran i mrapsht.i pa shishim :lol: :lol: :lol: :wink:

Kercovari
02-12-04, 10:20
Mendim im asht se ti Lazdran i mrapsht.i pa shishim :lol: :lol: :lol: :wink:
Nexhati Konfus, jo konsekuent dhe pa shije?!haha!

Agroni22
03-12-04, 17:40
Mendim im asht se ti Lazdran i mrapsht.i pa shishim :lol: :lol: :lol: :wink:pa LAZDRANIN ska lezet as DARDANIA.

turisti
08-12-04, 16:42
MUNDET,pose jo!?!!! :wink:

lazdrani
03-01-05, 11:23
Lazdrani,kjo eshte nje teme shume interesante.Une po te pergjigjem ashtu siq me ka ndodhe mua.Dy persona me kane simpatizuar permes shkrimeve,ashtu siq me kane thene edhe vete.
Dua te flas per kete te fundit.Ky kish pas shume dite qe kish lexuar mesazhet e mia dhe pasi komunikonim si shoke ne msn,nje dite me dergoi nje lule dhe filloi te ma shprehe dashurine.Une u hutova shume dhe u shtanga.Ende vazhdon te me simpatizoje por une akoma jam ne gjendje agonie :? :arrow: :wink:

lazdrani
03-01-05, 11:24
Lazdrani te pershendes. Per pyetjen se e ke ber, mundem te them se PO, po nuk them se esht me njeher Dashuri,po ndoshta njefar simpatie, vetem mvaret se sa esht Njeriu i sinqert, jo vetem ne shkrime po ne pergjithsi, kurse kta se vetem shkruajn,e pse mos me e ber te thenme nuk besoj se do te mundemi te biem ne Dashuri (apo siq e ke shkruar ti)
Dhe si mundemi me e hetu njeriun a esht i sinqert a jo ne komunikime? Un mendoj se kjo hetohet sipas menquris dhe karakterit te njeriut,po nejse se e zgjata pak. Vetem dua te them se kjo mvaret nga sinqeriteti i njeriut.

Genta :wink: :wink:

lazdrani
03-01-05, 11:26
Tani po te pergjigjem seriozisht ne ket teme Lazdrani.
Nese marrim shembull Kadaren ateher shohim se ai kishte shume simpatizante, qe i shkruanin dhe kerkonin te jene ne mardhenje dashurie me te. Por jo vetem Kadareja, por po thuajse se te gjithe shkrimtaret e medhenj edhe pse nuk kane pase kushedi se cfare bukurie, kane pasur femra bukuroshe si dashnore. Pra te dashurohesh ne shkrimin se pari e pastaj edhe ne vet autorin e atij shkrimi nuk eshte dicka e re ne historin njerezore.
Sot kur te arriturrat jane te medha dhe njerezit kane mundesi te ndryshme komunikimi nuk eshte edhe jo normale qe te dashurohesh me dikend ne baze te shkrimeve te tij.
Une besoj qe pas nje kohe jo shume te gjate interneti do te behet vendtakimi i qindra mijerave te dashuruar. :roll: :roll: :roll: :P :wink:

lazdrani
26-06-05, 22:41
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P


Me sa duket jam dashuruar kahere ne shkrime te ...... :D

Luana
26-06-05, 22:42
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P


Me sa duket jam dashuruar kahere ne shkrime te ...... :D

ishalla jo ne mue :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
26-06-05, 23:53
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P


Me sa duket jam dashuruar kahere ne shkrime te ...... :D

ishalla jo ne mue :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pėr shkrime moj ėshtė fjala kėtu, e jo pėr persona.

Luana
27-06-05, 00:07
Pėr shkrime moj ėshtė fjala kėtu, e jo pėr persona.

Ngadal qikė mos te kape gjelozija :lol: :lol: :lol:

Murgesha
27-06-05, 00:08
Pėr shkrime moj ėshtė fjala kėtu, e jo pėr persona.

Ngadal qikė mos te kape gjelozija :lol: :lol: :lol:


Jo moj kush tė tha, po ty mos tė ka kap rastėsisht Dashnia.

teDUAty
27-06-05, 00:12
Pėr shkrime moj ėshtė fjala kėtu, e jo pėr persona.

Ngadal qikė mos te kape gjelozija :lol: :lol: :lol:


Jo moj kush tė tha, po ty mos tė ka kap rastėsisht Dashnia.

kuku qeto edhe pak po dojkan mu rreh

me respekt teDUAty

rafet llapjani
30-06-05, 00:15
teDUAty mos u tut se keto nuk rrehen keshtu e ka demokracia vetem me fjal mushty :D :wink:

Kercovari
30-06-05, 07:50
Sa shkrim i mire qe me pelqen shume po edhe fjalet e bukura te nje.....
Vertet me kan be te dashurohem.

Murgesha
30-06-05, 08:06
Sa shkrim i mire qe me pelqen shume po edhe fjalet e bukura te nje.....
Vertet me kan be te dashurohem.


O krejt po mė duket se po e di ēka po don ti tani.

Martesė a po jo????????????? :lol:

Kercovari
30-06-05, 09:43
Sa shkrim i mire qe me pelqen shume po edhe fjalet e bukura te nje.....
Vertet me kan be te dashurohem.


O krejt po mė duket se po e di ēka po don ti tani.

Martesė a po jo????????????? :lol:

Mjaft!Se edhe pak bene behem beduin. :lol: :lol: :lol:

doGzona
30-06-05, 12:59
Sa shkrim i mire qe me pelqen shume po edhe fjalet e bukura te nje.....
Vertet me kan be te dashurohem.


O krejt po mė duket se po e di ēka po don ti tani.

Martesė a po jo????????????? :lol:

:lol: :lol: :lol:

Kercovari
05-07-05, 08:58
Sa shkrim i mire qe me pelqen shume po edhe fjalet e bukura te nje.....
Vertet me kan be te dashurohem.


O krejt po mė duket se po e di ēka po don ti tani.

Martesė a po jo????????????? :lol:

Jo! Tani vetem qotek te grave :lol: :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
18-11-05, 18:28
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Po more qysh jo :) :wink:

ninnela
18-11-05, 18:41
Ndoshta :P :wink:

Sy_kaltra
18-11-05, 18:41
Ndoshta :P :wink:qy ndoshta :lol: :lol:

ninnela
18-11-05, 18:46
Po de qy :lol: :lol: :wink:

Sy_kaltra
18-11-05, 18:47
Ani de mir qyh :lol:

ninnela
18-11-05, 18:56
Mire de qe ska ku shkon ma mire :lol: :lol: :wink:

Sy_kaltra
18-11-05, 19:01
Jo de :? ka edhe ma mir po :lol:

ninnela
18-11-05, 19:07
Po cka, po te vjen marre ahahahahaaaaaa :wink:

Sy_kaltra
18-11-05, 19:15
jo marre po Turp :lol: :lol: :wink:

ninnela
18-11-05, 19:18
jo marre po Turp :lol: :lol: :wink:


hehehehhe hajt moj mos ta nin as pej marres as prej turpit qy ahahahhaaaaaaaa :wink:

laliloli
18-11-05, 20:20
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Ndoshta te krijoje nje simpati po ,a per dashuri veshtire

GURI SYLAJ
18-11-05, 21:29
Lali, njeriu duke kalu neper veshtiresi vjen deri te rezultati..............

laliloli
18-11-05, 21:41
Lali, njeriu duke kalu neper veshtiresi vjen deri te rezultati..............

Vetem permes shkrimeve nuk mundesh me ardh deri tek rezultati

Reana
19-11-05, 05:16
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Po. Shume bile. :lol: :lol: :lol:

Kjo eshte nder format me romantike dhe me te njohura te dashurise, qe prej koherash te lashta.

Autoret e shkrimeve letrare zakonisht kane nje numer te madh adhuruesish por edhe individesh te cilet jane plotesisht te dashuruar ne autorin e shkrimeve. Njekohesisht qe ne kohera me te lashta per shkak te mjeteve te dobeta te transportit/infrastruktures etj, shpesh personat jane lidhur dhe kane mbajtur lidhje permes shkrimeve, nganjehere pa u takuar fare, permes ndermjetesuesve te ndryshem (dhe kjo ka ndodhur ne civilizime dhe periudha kohore te ndryshme)!
Kjo tingellon absurde ndoshta, por zakonisht sikur qe ndodh edhe me ata qe njihen personalisht, shpesh ndodh qe personat dashurohen ne imazhin qe vete kane krijuar per personin-subjektin e dashurise se tyre, e jo ne personalitetin e vertete te personit, ku imagjinata e jo realiteti luan rrolin kyq :arrow: :wink:

Arb
19-11-05, 09:17
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Jo.

Vetem nese e bind veteveten ndryshe.

Reana
19-11-05, 09:42
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Jo.

Vetem nese e bind veteveten ndryshe.

Jo-KURRE, a??? :roll: :lol:
paske qellu me imunitet te forte! (edhe trus te kafja more :lol: )

Arb
19-11-05, 09:51
Jo-KURRE, a??? :roll: :lol:
paske qellu me imunitet te forte! (edhe trus te kafja more :lol: )

hajde ma shpesh ne FD o dreq... n'kafe deshta me thone...

Reana
19-11-05, 09:55
Jo-KURRE, a??? :roll: :lol:
paske qellu me imunitet te forte! (edhe trus te kafja more :lol: )

hajde ma shpesh ne FD o dreq... n'kafe deshta me thone...
po ka me na ndjek Honesty me Barbarozen, se ua kemi perzi temat atje te shoqerorja....
sa per kesi kafe virtuale, bre nje gjygym plot po e pergatis.. :lol: :lol: :lol:

Dreni30
19-11-05, 09:58
Jo-KURRE, a??? :roll: :lol:
paske qellu me imunitet te forte! (edhe trus te kafja more :lol: )

hajde ma shpesh ne FD o dreq... n'kafe deshta me thone...
po ka me na ndjek Honesty me Barbarozen, se ua kemi perzi temat atje te shoqerorja....
sa per kesi kafe virtuale, bre nje gjygym plot po e pergatis.. :lol: :lol: :lol:

Cka e ka gjet moj Honestyn, a don me u ba zot i dardanise aaaaaaa??? :lol: :lol: :lol:

Dreni30
19-11-05, 09:59
Jo-KURRE, a??? :roll: :lol:
paske qellu me imunitet te forte! (edhe trus te kafja more :lol: )

hajde ma shpesh ne FD o dreq... n'kafe deshta me thone...

Valla mire i ke thane Arb se nime shume rralle po duket kjo Reana tek kafja. :lol: :lol:

Reana
19-11-05, 10:09
Jo-KURRE, a??? :roll: :lol:
paske qellu me imunitet te forte! (edhe trus te kafja more :lol: )

hajde ma shpesh ne FD o dreq... n'kafe deshta me thone...

Valla mire i ke thane Arb se nime shume rralle po duket kjo Reana tek kafja. :lol: :lol:

Dreni, skam qene ksajde hiq...fatekeqesisht kam qene ne eskursion ... :lol: :lol: :lol:

Arb
19-11-05, 10:11
Dreni, skam qene ksajde hiq...fatekeqesisht kam qene ne eskursion ... :lol: :lol: :lol:

t'nxafte kjo fatkeqsi ma rralle pra...!

Dreni30
19-11-05, 10:13
Jo-KURRE, a??? :roll: :lol:
paske qellu me imunitet te forte! (edhe trus te kafja more :lol: )

hajde ma shpesh ne FD o dreq... n'kafe deshta me thone...

Valla mire i ke thane Arb se nime shume rralle po duket kjo Reana tek kafja. :lol: :lol:

Dreni, skam qene ksajde hiq...fatekeqesisht kam qene ne eskursion ... :lol: :lol: :lol:

Ani se valla boll mire bile paske pshtu nga do far fortunash qe jan qu kesajde si ne Amerik ktyne here. :lol: :lol: :lol: ( ishalla Fortuna nuk e merr per veti kete, se me vjen keq nuk e kam qellimin tek ajo)

Reana
19-11-05, 10:21
Mire po thua Dreni :lol: ka gjasa se "gjinja" po keqkuptojne shpesh :lol:

Dreni30
19-11-05, 10:34
Ani se valla boll mire bile paske pshtu nga do far fortunash qe jan qu kesajde si ne Amerik ktyne here. :lol: :lol: :lol: ( ishalla Fortuna nuk e merr per veti kete, se me vjen keq nuk e kam qellimin tek ajo)

Mire po thua Dreni :lol: ka gjasa se "gjinja" po keqkuptojne shpesh :lol:[/quote]

Po de nime mire ke than, se tash kjo Fortuna po ka kuptime te ndryshme edhe pse po shkrujke mire dhe ishte e zgjut; mua po me pelqejshin shkrimet e saja.

yllka
24-11-05, 13:07
Lazdran 100%po dhe ate ne shkrimet tuja :oops: :oops: :oops: (Poezit tuja jane te bukura) :wink:

sexybrikenda
25-11-05, 08:18
Lazdran 100%po dhe ate ne shkrimet tuja :oops: :oops: :oops: (Poezit tuja jane te bukura) :wink:

Oj qiko aje tranua moje,Lazdrani eshte vetem i imi ok.Se te takoje une ty sot e te tregoje qefin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Naki
29-11-05, 21:15
Imagjinata se kush mshefet pas atyre postimeve pushtonė ndjenjen e simpatisė dhe subjektishtė ka njė pushtimė tė ndjenjės sė adhurimit.

Nuk po guxojė me tregu se mos po kamė konkurrencė,ma mirė kėshtu le tė jetė.

Naki

Barbaroza
01-12-05, 11:22
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Jo,absolutisht.Mund te kesh rrespekt ndaj dikujt,t'ia lexosh me endje shkrimet,por asesi ta dashurosh!!!!
Sinqerisht kete e them nga pervoja!Ndoshta tjeret mendojne ndryshe nga une,secili e ka ate te drejte te mendon ashtu siq ia merr mendja!

lazdrani
04-12-05, 11:50
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Jo,absolutisht.Mund te kesh rrespekt ndaj dikujt,t'ia lexosh me endje shkrimet,por asesi ta dashurosh!!!!
Sinqerisht kete e them nga pervoja!Ndoshta tjeret mendojne ndryshe nga une,secili e ka ate te drejte te mendon ashtu siq ia merr mendja!

Po mire moje Barbaroza une kote paskem mbajte premtime duke menduar se ti me dashuron sikurse Une Ty :cry: :cry: :cry: :cry: :wink: :D

Kercovari
04-12-05, 12:04
Mere fjalen prape sa i ke hundet te shendosha. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
04-12-05, 18:30
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Jo,absolutisht.Mund te kesh rrespekt ndaj dikujt,t'ia lexosh me endje shkrimet,por asesi ta dashurosh!!!!
Sinqerisht kete e them nga pervoja!Ndoshta tjeret mendojne ndryshe nga une,secili e ka ate te drejte te mendon ashtu siq ia merr mendja!

Po mire moje Barbaroza une kote paskem mbajte premtime duke menduar se ti me dashuron sikurse Une Ty :cry: :cry: :cry: :cry: :wink: :D

Ahaaaa,a une paskam qene"sherri"i hapjes se kesaj teme a??? :lol: :lol:
Auuuu,sa e sa temat jane hap per mua bre! :roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
04-12-05, 18:56
Qyre ni here premtime. Ti munou me i realizu se per premtime sa te duesh!

schütze
04-12-05, 21:23
[quote="lazdrani"]A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
nuk e di si asht e mundur i nderuar por kjo dukuri po ndodh,por me duket se asht edhe normale sepse edhe shum njerz ma fam per shembull artist,shkrimtar, per shum ndegjon njeriu por ndoshta shumicen as si figur nuk i njeh.
po filloj nga vetja,ka shum antar-re qe nuk i njof,por i konsideroj si shum njerz intelegjent qe edukaten e tyre mund ta njohim mes shkrimeve ,bisedes qe bejm ketu ne forum
nje nder ta jeni edhe ju i nderuar lazdrani

me nderime schütze

lazdrani
08-08-06, 23:17
Lazdran komplimente per ju se me te vertet te gjitha pytjet tuja me pelqejne.Une mendoje qe munde te linde nje simpati ne shkrime e pse jo edhe te dashurohet.Pse e them kete mendoje se ne shkrime mundesh shpeshehere te zbuloshe diqka interesante te personi qe ju pelqen... :oops: Yllka


Se ke keq:wink:

DEA
09-08-06, 17:08
Mendimi im eshte qe mund te simpatizosh ndoshta, po kurr jo te dashurosh.


DEA

Murgesha
09-08-06, 17:10
Mendimi ėshtė qė mė paska marrė malli me lexu tė DEA-s

DEA
09-08-06, 17:14
Mendimi ėshtė qė mė paska marrė malli me lexu tė DEA-sHahahahahha mos e le fjaline gjysme se po tingllon keq:biggrin:

laliloli
09-08-06, 17:15
Mendimi im eshte qe mund te simpatizosh ndoshta, po kurr jo te dashurosh.


DEA

Une mendoj se mendimi e Dea-s eshte i qelluar

Murgesha
09-08-06, 17:17
Hahahahahha mos e le fjaline gjysme se po tingllon keq:biggrin:

Aiiiiiiii mendoj se pėr njė pikė tė harruarr nuk bahet nami Dea.:wink:

DEA
09-08-06, 17:20
Aiiiiiiii mendoj se pėr njė pikė tė harruarr nuk bahet nami Dea.:wink:Qka mendon ti se Laliloli po mendoka si une?

laliloli
09-08-06, 17:21
Mendimi ėshtė qė mė paska marrė malli me lexu tė DEA-s

Me vend e ka Dea ,veq fjalen "lexu"me e ndryshu bahet nami hahahahahahaha

Murgesha
09-08-06, 17:21
Qka mendon ti se Laliloli po mendoka si une?

Tash po mendoj se e bana ēorbė krejt, se paskam harruarr pikėn po shkrimet..

Mendoj se ai ka tė drejtė, dhe se Dardania na ka lidhė shumė vetave mes vete.

laliloli
09-08-06, 17:26
Qka mendon ti se Laliloli po mendoka si une?

A po e sheh se edhe Murgesha ka mendim te njejte se ka harruar disa fjale me i shkru ,sepse une nuk e kuptova se per qka e ka marre malli ,a per shkrimet apo per diq tjeter hahahahahahahah

Murgesha
09-08-06, 17:28
A po e sheh se edhe Murgesha ka mendim te njejte se ka harruar disa fjale me i shkru ,sepse une nuk e kuptova se per qka e ka marre malli ,a per shkrimet apo per diq tjeter hahahahahahahah

Po mendoj se Lali memxi pret dikush me gabu e pastaj me qesh me te...:redface: :redface:

laliloli
09-08-06, 17:33
Po mendoj se Lali memxi pret dikush me gabu e pastaj me qesh me te...:redface: :redface:


Po mendoj se edhe Murgesha eshte myqteri i te qeshurave

hahahahahahahahahahahaha

sexybrikenda
28-08-06, 20:31
A mundet njeriu te dashuroje per mes shkrimit!!!!Pa e njohur Personin apo Autorin!!!
Me nderime lazdrani :P

Ka mundesi Lazdran..

lazdrani
29-08-06, 20:45
Ka mundesi Lazdran..


Po de edhe une ashtu mendoje:wink: