PDA

View Full Version : A keni tradhtu ndonjeher partenerin-en si jeni ndjer!


peshku
25-03-04, 13:24
tung nese e keni tradhtu partnerin bjen fjala pse? kush eshte arsya? dhe si jemi ndjere.
mua kjo me ka ndodhur une e kam tradhtu e kam tradhtu te dashuren e ateher po qellimi ka qene qe une kam qene nen ndikim te alkoholit dhe femna jeme nuk ka qene afer ne prishtine une kam filluar ate nate ta kaloj me nje vajze qe ate nate e pash dhe me te kalova edhe ajo ishte nen ndikim te alkoolit te them te drejten ate nate veten e kam ndier mire por te nesermin jo edhe kjo eshte kjo....
qka mendoni ju u lutem a ju ka ndodhur dhe si e keni ndjer veten!

qika_pr
22-05-04, 15:46
Peshendetje peshku
Une per vete nuk e kam tradhetu por nese ndonjeher e tredhetoj ka me qen per nje aresye te vetme nese pushoj ta dua
byee

VARDARI
26-05-04, 12:02
-Po bile shum here dhe vazhdoj me femna tjera me than te drejten nuk kam nevoje se me gruan time kaloj shum mire dhe cdo deshire ja plotsoj por ka raste qe koha me duket monoton dhe bej SEX me doni vajz tjeter por vetem SEX nuk don te thote se gruen time e le ne hares une vetem ate e dashuroj dhe nuk e le mas dore anise kam SEX me donje tjeter. Per ket pune eshte dijeni edhe kjo vajza tjeter qe kam SEX prej fillimi i them dhe jam i sinqerte dhe i them mua me ty na lidhe vetem SEX as nuk tmar per grue nese gjen fatin e jetes sate ndaj meje nuk ke asnifar detyrimi por dot mkondisterojsh vetem si nje shok vetem kaq.A esht interesant edhe meqense kam mardhanje me femra tjera nuk e ndjej veten se e trathtoj gruan por perkundrazi dashurija ndaj saj gjithmon ngel e fresket.

mickoja
27-05-04, 20:06
Tč pčrshendes Vardari

Njč pytje per ju? qka do te thoni ju nese grua e juaj vepron keshtu sikur ju? "besoj se nuk do tju vjen mir dhe ma merr mendja se do te ndaheni prej asaj nese e din vetem qe e ka pi njč pije me njč mashkull e lej me pas mardhanje ama vetem sex jo kontakt te tutmje"

Mua kjo nuk me vjen mir hiq se qka po thuani se nese e dashuron dikčnd me gjith shpirt nuk besoj se do tju shkoj mendja ndo nje here vetem "pahiri" me pas sex me naj femer tjeter e qe kshtu ma merr mendja ime se ti atč grue e ke vetem per sy e faqe po me vjen shum qek por ashtu čsht mendimi im

me mirkuptim tung mickoja

lazdrani
27-05-04, 20:52
A me besoni se po ju tregoje te verteten nuk e kam tradhtuar kurre me te huja................. :D :D :D :wink:

Murgesha
27-05-04, 21:10
Skam tradhetuar kurre. Baba me ka thene hapi syte para se ta zgjedhesh, mbasi ta zgjedhsh ska me po e du nje me te mire.
E une valla e kam ndegjuar baben e kam zgjedh nji po nji :lol: :lol:

VARDARI
27-05-04, 22:14
Tč pčrshendes Vardari

Njč pytje per ju? qka do te thoni ju nese grua e juaj vepron keshtu sikur ju? "besoj se nuk do tju vjen mir dhe ma merr mendja se do te ndaheni prej asaj nese e din vetem qe e ka pi njč pije me njč mashkull e lej me pas mardhanje ama vetem sex jo kontakt te tutmje"

Mua kjo nuk me vjen mir hiq se qka po thuani se nese e dashuron dikčnd me gjith shpirt nuk besoj se do tju shkoj mendja ndo nje here vetem "pahiri" me pas sex me naj femer tjeter e qe kshtu ma merr mendja ime se ti atč grue e ke vetem per sy e faqe po me vjen shum qek por ashtu čsht mendimi im

me mirkuptim tung mickoja
I nderuari micko duhet me cen njeri i sinqert pyetja juaj esht me shum logjik.
Mendoj se me fjal te shkurta kam dhan nje spjegim per mne asni moment nuk e kam lan gruan mbas dore e kam respektu dhe e respektoj si ne shpi ashtu edhe ne shoqri kur jemi kam shum kujdes se mbi te gjitha esht ajo.
A sa ju perket te tjerave ata jan kalimtare dhe te betohem nuk i shrytzoj me mashtrim po prej filimit i them x vajzes lidhja jon esht afatshkurte se un jam i martut kam femij dhe nuk ka shans ta zavendsojsh shoqen time te jetes. A sa per argetim jam dhe kjo esht e gjitha.
Me beso kam has ne raste kur disa mbahen shum te moralshem a i kam taku neper disa lokale edhe ti i nderuari Micko nuk e ke iden se sa te degjenerut jan te them te drejten edhe un vet jam befasu.
Aq te pa moralshem qe me nje bised personi x mohonte edhe fmit e vet vetem e vetem tja arij qellimit pra nket aspekt nuk ndihem fajtor
Te pershendet VARDARI

Murgesha
28-05-04, 15:35
Nc-Nc :shock: :!: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?:

Oj vajza te pamartuara shikoni mire e merrni mesim nga ky shkrim dhe kur te vendosni per tu martuar hapni syte mire e mire se kend po e zgjidhni me e kalu jeten.
Jo vetem Vardari por ka me qindra e mijera meshkuj qe mendojne se e kane te drejten te tradhetojne gruan. Bile edhe arsyetohen se me se shumti prej gjithe femrave e duan gruan e vet. Kjo eshte genjeshter cinike e burrit. Po te ishte se e don gruan ateher nuk i vjen ne mendje te beje tradheti te rastit. Te jeni me se te bindura ne keto fjalet e mia.

Ja si shkruan Vardari.
Mendoj se me fjal te shkurta kam dhan nje spjegim per mne asni moment nuk e kam lan gruan mbas dore e kam respektu dhe e respektoj si ne shpi ashtu edhe ne shoqri kur jemi kam shum kujdes se mbi te gjitha esht ajo.
A sa ju perket te tjerave ata jan kalimtare dhe te betohem nuk i shrytzoj me mashtrim po prej filimit i them x vajzes lidhja jon esht afatshkurte se un jam i martut kam femij dhe nuk ka shans ta zavendsojsh shoqen time te jetes. A sa per argetim jam dhe kjo esht e gjitha.

Kush don te ndaje fatin me nje burre te tille? Si ndjehet gruaja e tij po te marre vesh se ai ben sex edhe me femra tjera?
Po nese e don e rrespekton gruan tende kaq shume si po thua ketu pse te argetohesh me tjera?
Per mua kjo eshte dyftyresi. Me nje sy shikon gruan tende me tjetreb cdo femer qe te kalon prane. Nje dore e ke per gruan e tjetren per femrat e gjithe botes.
Edhe po lavderohesh kurse une po te isha ne vendin tend do te skuqesha. Por se fundi nuk do te doja te isha ne vend te gruas tende. ( zoti e din se si ndjehet ajo). Nuk do te doja te kem nje burre kaq cinik e kaq te pa fytyre.
Nje dite tradhetia e jote do te shperblehet te jesh me se i bindur.
Me nderime Murgesha.

Pit-bull
28-05-04, 15:43
a je martuar ti a

Gentiana
28-05-04, 15:51
I nderuari micko duhet me cen njeri i sinqert pyetja juaj esht me shum logjik.
Mendoj se me fjal te shkurta kam dhan nje spjegim per mne asni moment nuk e kam lan gruan mbas dore e kam respektu dhe e respektoj si ne shpi ashtu edhe ne shoqri kur jemi kam shum kujdes se mbi te gjitha esht ajo.
A sa ju perket te tjerave ata jan kalimtare dhe te betohem nuk i shrytzoj me mashtrim po prej filimit i them x vajzes lidhja jon esht afatshkurte se un jam i martut kam femij dhe nuk ka shans ta zavendsojsh shoqen time te jetes. A sa per argetim jam dhe kjo esht e gjitha.
Me beso kam has ne raste kur disa mbahen shum te moralshem a i kam taku neper disa lokale edhe ti i nderuari Micko nuk e ke iden se sa te degjenerut jan te them te drejten edhe un vet jam befasu.
Aq te pa moralshem qe me nje bised personi x mohonte edhe fmit e vet vetem e vetem tja arij qellimit pra nket aspekt nuk ndihem fajtor
Te pershendet VARDARI

Un keti nuk i them Respekt, dhe as qe kam kuptim per nje gje te tillė. Dhe me tvertet me vjen inat se si te duket kjo gje normale.
Nese ka shum njerz te tillė siq je ti, ateher me tvertet nuk qenka e logjikshme Martesa, Dashurija apo diq tjeter.

Pit-bull
28-05-04, 16:08
po valla edhe qashtu ka me ja bo a me mundu ne ty hahhahha

kakadu
29-05-04, 09:06
Mendoj qe njeriu kur e tradhton partnerin e vet, e mashtron edhe vetvehten sepse i ben lajka vehtes se ka arrit nje rezultat por ai vetemse ndjehet i zhgenjyer por nuk jepet.
Definitivisht nuk e perkrahi tradhtin, e nese nuk ke me lumturi me partnerin , ne ate rast se pari ndahu, eshte nje gje shume normale e pastaj kerkoe fatin e ri.

Pit-bull
29-05-04, 11:18
po vallla uen shum kam mashtru shum e shum a hahha

VARDARI
29-05-04, 12:47
[quote="Murgesha"]: Murgesha shkruajti

Oj vajza te pamartuara shikoni mire e merrni mesim nga ky shkrim dhe kur te vendosni per tu martuar hapni syte mire e mire se kend po e zgjid

-MURGESH per cilet vajza e ke fjalen ja sa je e pa drejt ti ketu e thua te kunderten domethen i justifikon te ken sex por me nje kushte qe kur tju
vine koha e marteses ty hapin syt mire e mire se me kend martohen.
-LEXO ME VEMENDJE THENJEN E MURGESHES

Oj vajza te pamartuara shikoni mire e merrni mesim nga ky shkrim dhe kur te vendosni per tu martuar hapni syte mire e mire se kend po e zgjidhni.
-Kuptohet shum qart ku aludon Murgesha
Don te thote Oj vajza bini sa ti bini( Lules)
Por hapni syte mire e mire se kend e mirni
CE DON TE THOTE
Kur mbasi ikeni hapur syte mire e mire dhe vendosni te martoheni
Merni nje VIC se keshtu dote keni kontrol apsolute dhe jete te lumtur me ,,burin,, VICIN e ardhshem dhe mundeni te vazhdoni prape me avazet qe i keni pas para martese se normalisht i keni hapur syte mire dhe keni gjetur zotri.VICIN ska me pas asnifar problemi.
-Murgesh cka mendon ty nese e zam se un jam i poshter qka mendon
per at Vajzen qe pranon te ket sex dhe qe asht e vetedishme qe nuk do ta mar per grua.
Mbas dy muajsh e njejta kjo vajze normalisht fejohet dhe mban nje qendrim shum serioz tamam si me qene MURGESH a nanen tjeter me thret ne tel por te betohem un vete nuk dua me dit per te
(Murgesha pseudonimi aspak nuk ka te bej me ty)
-Prandaj Murgesh un nuk pajtohem me ty ne ket aspekt qe ty keta vajza i justifikon i permban e kur dvine puna marteses i keshilon me thenjen

Oj vajza te pamartuara shikoni mire e merrni mesim nga ky shkrim dhe kur te vendosni per tu martuar hapni syte mire e mire
-Pra per mua esht kjo dyftyrsi me nji an me kritiku gjinin Mashkullore
E ne anen tjeter vend qe te kritikohet gjinia femnore u jep keshilla se kur te vin koha marteses duhet te gjejn kani VIC
Mendoj se kjo nuk esht ne regul ajo i bie sikurse un te apeloj (te citoj)

O djem te pamartuar shikoni mire e merrni mesim nga ky shkrim dhe kur te vendosni per tu martuar hapni syte mire e mire
- E tash qfar ndodh me fatin e kty djali te them une i ndoth ta ket per grua at vajz qe e kam pas un per ARGETIM dhe qfar esht ma e keqja ai esht i bindur ne vetveten se ai vet esht ma Fatlum si shoqja jetes se tij nuk egziston ne Bote?
-PSE?!!!-
Normalisht se ajo vajz kur ka vendos me u martu i ka hap syt mire e mire dhe e ka gjetur VICIN e jetes siq i keshillon ti Murgesh por me te vertet nuk esht fer....
Tash ne fund ju pershendes te gjithve dhe kalofshit mirre


[color=red]

Barbaroza
29-05-04, 14:05
-Po bile shum here dhe vazhdoj me femna tjera me than te drejten nuk kam nevoje se me gruan time kaloj shum mire dhe cdo deshire ja plotsoj por ka raste qe koha me duket monoton dhe bej SEX me doni vajz tjeter por vetem SEX nuk don te thote se gruen time e le ne hares une vetem ate e dashuroj dhe nuk e le mas dore anise kam SEX me donje tjeter. Per ket pune eshte dijeni edhe kjo vajza tjeter qe kam SEX prej fillimi i them dhe jam i sinqerte dhe i them mua me ty na lidhe vetem SEX as nuk tmar per grue nese gjen fatin e jetes sate ndaj meje nuk ke asnifar detyrimi por dot mkondisterojsh vetem si nje shok vetem kaq.A esht interesant edhe meqense kam mardhanje me femra tjera nuk e ndjej veten se e trathtoj gruan por perkundrazi dashurija ndaj saj gjithmon ngel e fresket.

Ahhh,sikur t'isha djale e t'i tregoja botes mashkullore...

Honesty^uk.
29-05-04, 16:55
-Po bile shum here dhe vazhdoj me femna tjera me than te drejten nuk kam nevoje se me gruan time kaloj shum mire dhe cdo deshire ja plotsoj por ka raste qe koha me duket monoton dhe bej SEX me doni vajz tjeter por vetem SEX nuk don te thote se gruen time e le ne hares une vetem ate e dashuroj dhe nuk e le mas dore anise kam SEX me donje tjeter. Per ket pune eshte dijeni edhe kjo vajza tjeter qe kam SEX prej fillimi i them dhe jam i sinqerte dhe i them mua me ty na lidhe vetem SEX as nuk tmar per grue nese gjen fatin e jetes sate ndaj meje nuk ke asnifar detyrimi por dot mkondisterojsh vetem si nje shok vetem kaq.A esht interesant edhe meqense kam mardhanje me femra tjera nuk e ndjej veten se e trathtoj gruan por perkundrazi dashurija ndaj saj gjithmon ngel e fresket.

Ahhh,sikur t'isha djale e t'i tregoja botes mashkullore...Fare e lehte ne kohen e sotshme :wink:

VARDARI
29-05-04, 17:42
Ahhh,sikur t'isha djale e t'i tregoja botes mashkullore...

E moj Barbaroza por sikur te ishe
Po si kishe me vepru me gjinin tende qe i perket ?!!!

Barbaroza
30-05-04, 14:03
Po te isha djale do t'i tregojsha botes mashkullore....."se dora qe perkund djepin eshte ajo dore qe rrotullon boshtin e fatit te njerezise"...i citova pak fjalet e Dijes qe ta dini ju o bota mashkullore se vertete ne jemi ato qe rrotullojme boshtin e fatit te njerezise,nese ne nuk na jepet mundesia ta drejtojme siq duhet,atehere mos harroni se ju do te jeni viktimat e para sepse perparimi i nje kombi rrjedh nga emancipimi i saj,e jo te tradhetohet ajo ne menyra te ndryshme,nga njerez qe mendojne se gruaja shqiptare eshte"lavatriqe"ashtu siq na quanin armiqte tani.Dhe ju mos u ndikoni nga propagandat e armiqve tane sepse edhe ju do te jeni bashkepjesemarres ne tragjedine tone si komb!

Murgesha
30-05-04, 15:12
Po te isha djale do t'i tregojsha botes mashkullore....."se dora qe perkund djepin eshte ajo dore qe rrotullon boshtin e fatit te njerezise"...i citova pak fjalet e Dijes qe ta dini ju o bota mashkullore se vertete ne jemi ato qe rrotullojme boshtin e fatit te njerezise,nese ne nuk na jepet mundesia ta drejtojme siq duhet,atehere mos harroni se ju do te jeni viktimat e para sepse perparimi i nje kombi rrjedh nga emancipimi i saj,e jo te tradhetohet ajo ne menyra te ndryshme,nga njerez qe mendojne se gruaja shqiptare eshte"lavatriqe"ashtu siq na quanin armiqte tani.Dhe ju mos u ndikoni nga propagandat e armiqve tane sepse edhe ju do te jeni bashkepjesemarres ne tragjedine tone si komb!

Barbaroza respekt.

lazdrani
31-05-04, 22:40
Po te isha djale do t'i tregojsha botes mashkullore....."se dora qe perkund djepin eshte ajo dore qe rrotullon boshtin e fatit te njerezise"...i citova pak fjalet e Dijes qe ta dini ju o bota mashkullore se vertete ne jemi ato qe rrotullojme boshtin e fatit te njerezise,nese ne nuk na jepet mundesia ta drejtojme siq duhet,atehere mos harroni se ju do te jeni viktimat e para sepse perparimi i nje kombi rrjedh nga emancipimi i saj,e jo te tradhetohet ajo ne menyra te ndryshme,nga njerez qe mendojne se gruaja shqiptare eshte"lavatriqe"ashtu siq na quanin armiqte tani.Dhe ju mos u ndikoni nga propagandat e armiqve tane sepse edhe ju do te jeni bashkepjesemarres ne tragjedine tone si komb!

Barbaroza respekt.
Murgesha skam thene une i lumi Ai qe Barbarozen e ka Fate.... :D
E nderuara Barbaroza ju jeni-ARI :wink: Murgeshen kam Diamant :wink:

mergim90
01-06-04, 16:48
:lol: :lol: po more gjithmon e trathtoj edhe ndihem shum mire

betimi_15
01-06-04, 17:27
.............

VARDARI
02-06-04, 17:23
-Si ndihem?
- Shkelqyeshem o o si u kenaqem

qika_pr
04-06-04, 14:06
me tradhetu nuk e kish tradhetu
po nese ai me kish tradhetu kuku ish dufte me myt

a e dini kur e kisha tradhetu kur nuk e kisha dashte

markopollo
04-06-04, 19:26
O MOS ME U TREGU GJENTIL E KAM BA NDRRIM KUR KAM MBET PA PARTNER --------------KAM VAZHDU ME DUNHILL::::::::::::::::KJO PAK SHAKA E VOGEL POR SIDOKUDO NUK KA SHQIPTAR QE NUK I SHKON MENDJA ME NDERRU PARTNERIN :::E KUR TE SHKON MENDJA LE TE SHKON EDHE TRUPI E NDNJENJA OK:::::::::::::PAJTOHI JU ME KETE :arrow: -------------NESE JO TRANOHI :o

nitushe
10-09-04, 17:21
se di ende se kom perjetu ate ndjenj se di qysh isha ndi masanena :!:

e_martumja
25-02-07, 00:08
Po nje her ne enderrrr, kur u zgjova prej gjumit shpejt ja ngjita burrrit dhe i thash une s'jam fajtore vete ma ngjiti pa me pyet :biggrin: :biggrin: :biggrin: (shaka)


Jo ala me nje qorb po ngihem :biggrin:

turisti
01-03-07, 13:49
Po nje her ne enderrrr, kur u zgjova prej gjumit shpejt ja ngjita burrrit dhe i thash une s'jam fajtore vete ma ngjiti pa me pyet :biggrin: (shaka)


Jo ala me nje qorb po ngihem :biggrin:

Te beffte mire,hahahahahahahaahahahahaahahahaahahahahahaahah ahahahaahahaah.:biggrin: :biggrin:

Kavaleri
28-08-07, 02:52
PO. mbi 45 her!
Ndjehem i pa fetyr.
Ende vazhdoj.
Rrepekti mbetet aty ku esht rendi, ndresa tek rasti mbreton ndjenja.
Edhe keto gjera behen pa verejtur dhe pa lenduar askend.
Me te dashuruara, te fejuara, te martuara nuk kam qef tju hy ne mes.
Te ndara, apo te vetmuara jam 24 ore 365 dite i gatshem te tradhtoj.
E kuptoj edhe e akceptoj mendimet e te tjerve edhe kundershtave, mir por mos u nguteni me koh ecin gjerat.
Sot ke shum femra te bukura qe gati thuaja jan te zhveshura ske qka me u munduar per ti zhvesh, e qe ato esht gjyna me i len te pa knaqura.

Kam par e po shoh shumqka, e qe ka shum ketu qe po asishen edhe me zuzak, zviccran, e sa ti asish i huaji ja ku me keni mua ja kaloj zvicrranve e zuzakve.

e_martumja
30-10-11, 15:02
A me besoni se po ju tregoje te verteten nuk e kam tradhtuar kurre me te huja................. :D :D :D :wink:
hahhahahahhahahaha Qashtu vazhdo :biggrin:


Murgesh analizoje pak qet pergjigje :biggrin:

emine
30-10-11, 15:18
PO. mbi 45 her!
Ndjehem i pa fetyr.
Ende vazhdoj.
Rrepekti mbetet aty ku esht rendi, ndresa tek rasti mbreton ndjenja.
Edhe keto gjera behen pa verejtur dhe pa lenduar askend.
Me te dashuruara, te fejuara, te martuara nuk kam qef tju hy ne mes.
Te ndara, apo te vetmuara jam 24 ore 365 dite i gatshem te tradhtoj.
E kuptoj edhe e akceptoj mendimet e te tjerve edhe kundershtave, mir por mos u nguteni me koh ecin gjerat.
Sot ke shum femra te bukura qe gati thuaja jan te zhveshura ske qka me u munduar per ti zhvesh, e qe ato esht gjyna me i len te pa knaqura.

Kam par e po shoh shumqka, e qe ka shum ketu qe po asishen edhe me zuzak, zviccran, e sa ti asish i huaji ja ku me keni mua ja kaloj zvicrranve e zuzakve.

sevapqari qe koke bre,ti paske tradhtu me i pshtu fembrat:tongue:

Ardea
08-11-11, 12:55
kurr jo, dhe kurren e kurres nuk do te ndodh !

Daglasi
08-11-11, 13:16
kurr jo, dhe kurren e kurres nuk do te ndodh !

Normal qe se ki tradhtue,se nuk te afrohet askush me kete pamje qe e ki ne foto:biggrin:

Ardea
08-11-11, 13:53
Daglasi, po edhe qashtu duhet me kon heheh :biggrin:

Oqeani
08-11-11, 16:18
kurr jo, dhe kurren e kurres nuk do te ndodh !


Sa gjynah hahahahah

LuLjaa
08-11-11, 16:23
Sa gjynah hahahahah

.. e di qe po ti, ama veē kallxo " si jeni ndjer" :biggrin:


Une joo :D edhe menen se kam me tradhtu qashtu sikur Ardea :P


PS. Oqeani shume jam ka keshi me tyy, ēka me the ma heret hahahahaaaaaa

Oqeani
08-11-11, 16:25
.. e di qe po ti, ama veē kallxo " si jeni ndjer" :biggrin:


Une joo :D edhe menen se kam me tradhtu qashtu sikur Ardea :P


PS. Oqeani shume jam ka keshi me tyy, ēka me the ma heret hahahahaaaaaa


hahahah Ani po ta shtoj jeten ahahaha

Ani se ēka thuhet ketu nuk jemi para niqahit ahahahaha ika - kalo xixxxxxxxx

Ardea
09-11-11, 16:57
Oqeani, jo gjynah prej teje, qe se paske gjet hala njerin, te cilin s'te kish shku as mendja me tradhtu..se leje ma me bo me tradhtu! As nje njeri s'meriton ta tradhtosh, nese se don mé, tregoj njerit ne ftyr, e mos e tradhto mas shpine...per besé te kisha vra..don tap...pa coment !!

Oqeani
09-11-11, 17:31
Oqeani, jo gjynah prej teje, qe se paske gjet hala njerin, te cilin s'te kish shku as mendja me tradhtu..se leje ma me bo me tradhtu! As nje njeri s'meriton ta tradhtosh, nese se don mé, tregoj njerit ne ftyr, e mos e tradhto mas shpine...per besé te kisha vra..don tap...pa coment !!


Ketu nuk tregohen gjerat reale, andal mos i merr kallep fjalet.....

Ardea
15-11-11, 14:11
ketu nuk tregon gjerat reale?? hahahah...ueee....flm.per ket sinqeritet njeri

Un thom: Kush rren ketu, rren edhe ne jeten reale...padyshim!!

Oqeani
15-11-11, 14:37
ketu nuk tregon gjerat reale?? hahahah...ueee....flm.per ket sinqeritet njeri

Un thom: Kush rren ketu, rren edhe ne jeten reale...padyshim!!


Nuk po genjej, por po relakesohem ....


Me marre e me e provuar, e ju them me pas ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hajra
15-11-11, 14:44
Nuk po genjej, por po relakesohem ....


Me marre e me e provuar, e ju them me pas ....http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


...oqean te lutem mos e provo se rrezik po kallxojn po te plagosin najkah se me te vra ndasht po te lan gjalle e per gazep hahahahah...

P.S. ku ku qka te koka kjo Ardea pushk krejt http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Oqeani
15-11-11, 14:52
...oqean te lutem mos e provo se rrezik po kallxojn po te plagosin najkah se me te vra ndasht po te lan gjalle e per gazep hahahahah...

P.S. ku ku qka te koka kjo Ardea pushk krejt http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

More pushka nuk te rroke, por ēifte seeeeeeeeeeeee http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hajra
15-11-11, 14:56
Oo qka lypni ju...do veq plumin kur ta shohin e din tuten, se per tjeter...veq a mujn..pis milet i pisavt :tongue: me jau hjek lekurn per se gjalli, pak o!! hhaha

...a ka mundsi ti mos me shajt ksajde edhe mos me dal prej teme, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

...Ardea willkommen in club http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Oqeani
15-11-11, 14:59
...a ka mundsi ti mos me shajt ksajde edhe mos me dal prej teme, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


Mshoj fshise struje hhahahahahaa - asi - aspiroje ahhahhhaa kuku barbarizem perdora!!!! - !!!!

Hajra
15-11-11, 15:03
Mshoj fshise struje hhahahahahaa - asi - aspiroje ahhahhhaa kuku barbarizem perdora!!!! - !!!!


...keshtu e ka kur njeriu del prej takti sa vjen e i shton gabimet hahahah....

Ardea
15-11-11, 15:17
fshij de fshij...se s'bohet nami, qka s'ju konvenon juve mashkujve..mulne me fshi :biggrin: :biggrin:

emine
15-11-11, 17:43
tradhtaret nuk mirren me diskutime,ata jane ne aksione as qe doken ksajde se:tongue:

winona
15-11-11, 19:10
Femrat nuk e bejne nje gjč te till.....:biggrin:

Tarzani
15-11-11, 19:36
Femrat nuk e bejne nje gjč te till.....:biggrin:

Kueerr kueer kueerrrrrrrrrrr , nejse naj here po sa mos me than a ?


Ps: Qysh o e qart Ardea si burri i saj hahaha ... t' hon shtatqin te hon qysh um rrini si nermini

Hajra
15-11-11, 20:09
.....kurre nuk e kam tradhtu zemren,

elvio
15-11-11, 20:23
A per dathulicka virtuale behet fjale???

Kot mos i hyj kush ne gjynah se edhe zoti te frekuentonte forume krejt simpati do ish,edhe flirtrime.


Mund ta vereje secili ne boten e iluzioneve(ku gjen hapesire nga realiteti).

Diellin ne dore e mban
e askujt nuk i ngjan.,,,,,,,,,,,,,,,,,,

emine
15-11-11, 20:45
Femrat nuk e bejne nje gjč te till.....:biggrin:

po me kende tradhtojkan mashkllat:confused:

jadore
15-11-11, 22:26
ka po endem qikjo teme po me del perpara ..
jo qe spo du me u pergjigj, po e di qe pak, gati hiq nuk do ta kuptoni esencen se si e perceptoj une kete ..
..shqipe .nejse edhe nacionalitetet tjera hyne ketu , po ju shqipe do ta lexoni ..hahaha

...nuk tradhetohet tjetri , tradhtohet vetevetja e juaj dhe ndjenja e vehtes suaj qe keni ndaj partnerit ..tjetri ndoshta nese kupton vetem mund te lendohet ..

eh tash , bujrum kush sa ma shume tuj tradhtu hahahaha....

e_martumja
15-11-11, 22:34
....ishallah behet zhgander... :biggrin:

Gega 1
15-11-11, 22:34
ka po endem qikjo teme po me del perpara ..
jo qe spo du me u pergjigj, po e di qe pak, gati hiq nuk do ta kuptoni esencen se si e perceptoj une kete ..
..shqipe .nejse edhe nacionalitetet tjera hyne ketu , po ju shqipe do ta lexoni ..hahaha

...nuk tradhetohet tjetri , tradhtohet vetevetja e juaj dhe ndjenja e vehtes suaj qe keni ndaj partnerit ..tjetri ndoshta nese kupton vetem mund te lendohet ..

eh tash , bujrum kush sa ma shume tuj tradhtu hahahaha....

Qe qit filozofim qetu po ta pranoj.

Une me tradhtu? Haj Zoti mus e bafte...me kallxu e me ra n`bela me gru.

`Dore,qysh ka thane ai hoxha : mas t`ejtes vjen e xhuma,kush ka rrejte s`bo me rrejt ma.

jadore
15-11-11, 22:41
Qe qit filozofim qetu po ta pranoj.

Une me tradhtu? Haj Zoti mus e bafte...me kallxu e me ra n`bela me gru.

`Dore,qysh ka thane ai hoxha : mas t`ejtes vjen e xhuma,kush ka rrejte s`bo me rrejt ma.

jo se paskem ndi !!..

pse a si kallxon ti grus-a!..e torturon vehten -a!!!..
ncuk ncuk ncuk , jaaa te une qiten krejte ne tavoline , ti pse mandej lidhesh me diko , per me e nda te miren e te keqen bashke ..
thuj qe nuk eshte qashtu ...!hahahaha[/I]

Gega 1
15-11-11, 22:53
jo se paskem ndi !!..

pse a si kallxon ti grus-a!..e torturon vehten -a!!!..
ncuk ncuk ncuk , jaaa te une qiten krejte ne tavoline , ti pse mandej lidhesh me diko , per me e nda te miren e te keqen bashke ..
thuj qe nuk eshte qashtu ...!hahahaha[/I]

Edhe une them,s`ia vlen ta tradhtojme vetveten.

Ti me shtje me mendue me thelle nganjehere,per bese.
Si papritmas,sapo m`u kujtua Stanley Kubrick dhe filmi i tij,
Eyes Wide Shut
Nuk di a kane te drejte,disa thone, femrat kane me shume fantazi.
Une besoj,varet nga personi-jo domosdo nga gjinia.
Apo jam gabim?

Oqeani
15-11-11, 23:08
....ishallah behet zhgander... :biggrin:Kallxona aaaaaaaaaaa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

emine
15-11-11, 23:09
....ishallah behet zhgander... :biggrin:qysh ka mu ba zhgenderr qe ke pa njerin anderr qe ske me taku kurre ne jeten tande:biggrin:

e_martumja
15-11-11, 23:12
Kallxona aaaaaaaaaaa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Kam me te tregu :biggrin:

e_martumja
15-11-11, 23:15
qysh ka mu ba zhgenderr qe ke pa njerin anderr qe ske me taku kurre ne jeten tande:biggrin:
Qiko ndoshta e kam taku mos ishe ti ne enderr ahahahahahha

Dikush harron qe ka dikush mbi neve. Atij s'mujm mi mshef as me rrejt...

jadore
15-11-11, 23:16
Edhe une them,s`ia vlen ta tradhtojme vetveten.

Ti me shtje me mendue me thelle nganjehere,per bese.
Si papritmas,sapo m`u kujtua Stanley Kubrick dhe filmi i tij,
Eyes Wide Shut
Nuk di a kane te drejte,disa thone, femrat kane me shume fantazi.
Une besoj,varet nga personi-jo domosdo nga gjinia.
Apo jam gabim?


gabim hiq qe hiq jo !.. as fantazia as ndjesia nuk ka gjini , jemi ne njerzit qe nga paaftesia jone mundohemi keto ti kategorizojme ..
p.s.
neglizhom mos me lexo .. edhe ashtu jane brockullla bote ne vete , jetojme nje jete jo te lehte mendimet e thella vetem sa e djallosin te teren ..
hahahaha

Oqeani
15-11-11, 23:16
Kam me te tregu :biggrin:


Letrarishten hhahahah

emine
15-11-11, 23:23
Qiko ndoshta e kam taku mos ishe ti ne enderr ahahahahahha

Dikush harron qe ka dikush mbi neve. Atij s'mujm mi mshef as me rrejt...

valla duhna me te zhgenjy se ne enderr e zhganderr fembure jam,hahhahahhahhahahahh,e ti mu sme ke pa anderr po e paske pa trakun qyqe hahahhahahahhahh

e_martumja
15-11-11, 23:24
valla duhna me te zhgenjy se ne enderr e zhganderr fembure jam,hahhahahhahhahahahh,e ti mu sme ke pa anderr po e paske pa trakun qyqe hahahhahahahhahh
Mos u kun Taraku ahahhahahahahhahah

winona
15-11-11, 23:29
Jam me se e bindur se 90% te meshkujeve shqiptarč i tradhtojne grate e tyre...

e_martumja
15-11-11, 23:31
Jam me se e bindur se 90% te meshkujeve shqiptarč i tradhtojne grate e tyre...
Ule ule pak se shume nelt e ke hyp :biggrin:

Hajra
15-11-11, 23:32
Jam me se e bindur se 90% te meshkujeve shqiptarč i tradhtojne grate e tyre...


...winona une vetem njeher me te pa ne sy e kisha dite ne cilin grup bene pjese, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Virti
15-11-11, 23:32
Jam me se e bindur se 90% te meshkujeve shqiptarč i tradhtojne grate e tyre...
me kend ashtu? :wink:

Oqeani
15-11-11, 23:33
Jam me se e bindur se 90% te meshkujeve shqiptarč i tradhtojne grate e tyre...


hhahahaha nuk po pyesin per meshkuj, por : Per mua, ty, atė .....

Pak me shume 91% ahhhaahaaa

Gega 1
15-11-11, 23:38
gabim hiq qe hiq jo !.. as fantazia as ndjesia nuk ka gjini , jemi ne njerzit qe nga paaftesia jone mundohemi keto ti kategorizojme ..
p.s.
neglizhom mos me lexo .. edhe ashtu jane brockullla bote ne vete , jetojme nje jete jo te lehte mendimet e thella vetem sa e djallosin te teren ..
hahahaha

Akej,Dore :smile:

winona
15-11-11, 23:39
Ule ule pak se shume nelt e ke hyp :biggrin:
E ai 10% i burrave qe po dua ta them se nuk tradhtojnč?Ata jo qe nuk dojn po njehere pernjehere nuk kan mundesi,ose jane te martuar per letra e para 5 viteve eshte rrezik se pastaj i prishen ato,se edhe keta nuk jan hiqe me te mire...:confused:

Oqeani
15-11-11, 23:41
E ai 10% i burrave qe po dua ta them se nuk tradhtojnč?Ata jo qe nuk dojn po njehere pernjehere nuk kan mundesi,ose jane te martuar per letra e para 5 viteve eshte rrezik se pastaj i prishen ato,se edhe keta nuk jan hiqe me te mire...:confused:


Gabim e ke !!

Nuk munden ahhahhaha Vetem mua e po hjek hahahah

winona
15-11-11, 23:42
...winona une vetem njeher me te pa ne sy e kisha dite ne cilin grup bene pjese, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif
Une beje pjese ne ate grupin me te mire,po due me thene e gjinise se kundert....:tongue:

e_martumja
15-11-11, 23:54
E ai 10% i burrave qe po dua ta them se nuk tradhtojnč?Ata jo qe nuk dojn po njehere pernjehere nuk kan mundesi,ose jane te martuar per letra e para 5 viteve eshte rrezik se pastaj i prishen ato,se edhe keta nuk jan hiqe me te mire...:confused:Mr shtine me kesh une te thash zhdrype pak e ti hype i bere 100% tradhtar ahahah dikush nuk tradhton vetem kur i bje rasti :biggrin: asaj si thot tradhti :tongue:

elvio
16-11-11, 00:28
ka po endem qikjo teme po me del perpara ..
jo qe spo du me u pergjigj, po e di qe pak, gati hiq nuk do ta kuptoni esencen se si e perceptoj une kete ..
..shqipe .nejse edhe nacionalitetet tjera hyne ketu , po ju shqipe do ta lexoni ..hahaha

...nuk tradhetohet tjetri , tradhtohet vetevetja e juaj dhe ndjenja e vehtes suaj qe keni ndaj partnerit ..tjetri ndoshta nese kupton vetem mund te lendohet ..

eh tash , bujrum kush sa ma shume tuj tradhtu hahahaha....

I perket vec teorise,sepse ndryshe shihet.:smile: Tashme aspak mbi supe pergjegjesi s'mbajte (krejt e hodhe ),,,,,,pergjegjesine!!

Gjithsesi ky eshte ndryshimi
:eek:
Mendimi i hap,edhe ndryshe.

Jashte teme e ky postim,mund te fshihet,,,,,,,,,,,

e_martumja
16-11-11, 23:02
Edhe pse ke ftoft sod nuk e tradhtova :biggrin:

LuLjaa
16-11-11, 23:38
Edhe pse ke ftoft sod nuk e tradhtova :biggrin:


Hahahahaha valla shtrig jee hahahaaaa
tradhtoee nguxofsh... edhe ata e pret dikush, mos i thuj pse pom tradhton tanii hahahaaaa

e_martumja
16-11-11, 23:42
Hahahahaha valla shtrig jee hahahaaaa
tradhtoee nguxofsh... edhe ata e pret dikush, mos i thuj pse pom tradhton tanii hahahaaaa
Po thu qe e pret naj kush, keq koka puna ahahhaha s'kam qef ata mem prek askush ahahahhahah

LuLjaa
16-11-11, 23:46
Po thu qe e pret naj kush, keq koka puna ahahhaha s'kam qef ata mem prek askush ahahahhahah

... eee e po tham pra :biggrin: kur gruja e tradhton burrin pse burri mos me tradhtu grun qyy hahahahaaa

e_martumja
16-11-11, 23:52
... eee e po tham pra :biggrin: kur gruja e tradhton burrin pse burri mos me tradhtu grun qyy hahahahaaa
Pasna mi thon burrit mem tradhtu pra:biggrin:

LuLjaa
16-11-11, 23:59
Pasna mi thon burrit mem tradhtu pra:biggrin:

Jo, jo mos i thuj, se pot ngon pa hiri e keq per ty tani hahaha

e_martumja
17-11-11, 00:01
Jo, jo mos i thuj, se pot ngon pa hiri e keq per ty tani hahaha
Une kishe po me bjen mire:tongue:

selvija
17-11-11, 15:07
Edhe pse ke ftoft sod nuk e tradhtova :biggrin:Paske tradhtu me qorap leshta,,,

haahhah sa pom qeshet me kete tem...

valiii
17-11-11, 18:03
Ndjenja e trathtise ndaj partnerit nuk pershkruhet por perjetohet... Pas aktit te krruhet i gjithe trupi, te vie marramndje nje ndjenje e pishmonllokut... E, tash, nese personi me te cilen e ke trathtuar partnerin eshte me i/e mire se partneri i zemres (mendoje ne fizionomi/fizikus) atehere t'ka honger dreēi sepse epshi ta lype prap ku edhe eshte rezik te zbehet dashurija ndaj partnerin. Kurse, nese personi me te cilin e trathton partnerin eshte me e keqe ... Atehere veē ēka ja din ma shume kimetin partnerit :))

jadore
17-11-11, 18:14
Ndjenja e trathtise ndaj partnerit nuk pershkruhet por perjetohet... Pas aktit te krruhet i gjithe trupi, te vie marramndje nje ndjenje e pishmonllokut... E, tash, nese personi me te cilen e ke trathtuar partnerin eshte me i/e mire se partneri i zemres (mendoje ne fizionomi/fizikus) atehere t'ka honger dreēi sepse epshi ta lype prap ku edhe eshte rezik te zbehet dashurija ndaj partnerin. Kurse, nese personi me te cilin e trathton partnerin eshte me e keqe ... Atehere veē ēka ja din ma shume kimetin partnerit :))

nejse , le ti ja dine sja dine kimetin , ne psikollogji kjo i bie sikur se te themi , krimineli heret a vone prap vie ne vend te krimit ..por nje po me intereson , (ani boll pa barriera flasim ne perditeshmeri mes njerzve qe me rrethojne , kjo pytje kurr smu ka kujtuar ta bej )prap thuhet ne spjegimet e psikollogjise , krimineli kurr nuk e harron krimin , e gjitha cka mund te bej eshte te pendohet apo te pajtohet me ate qe ndodhi ..
po tek ai qe tradheton ..cfare ndjenje eshte..! ..harrohet me kohen ..apo , apo ..!

Oqeani
17-11-11, 18:22
Tradhėtuar!

Perse behemi cinik!
Perse askush nuk e parasheh si plotesim nevoje, por tradheti!?

valiii
17-11-11, 18:26
nejse , le ti ja dine sja dine kimetin , ne psikollogji kjo i bie sikur se te themi , krimineli heret a vone prap vie ne vend te krimit ..por nje po me intereson , (ani boll pa barriera flasim ne perditeshmeri mes njerzve qe me rrethojne , kjo pytje kurr smu ka kujtuar ta bej )prap thuhet ne spjegimet e psikollogjise , krimineli kurr nuk e harron krimin , e gjitha cka mund te bej eshte te pendohet apo te pajtohet me ate qe ndodhi ..
po tek ai qe tradheton ..cfare ndjenje eshte..! ..harrohet me kohen ..apo , apo ..!

3 gjara thote populli nuk harrohen: Borxhi, dajaku, edhe qekjo per te cilen jemi ka diskutojme ...

jadore
17-11-11, 18:35
3 gjara thote populli nuk harrohen: Borxhi, dajaku, edhe qekjo per te cilen jemi ka diskutojme ...

..dy te parat jane per keq , po aludoj qe edhe e treta nuk harrohet per te keq ..!

..tash per Oqeanin ..

hhahaha , hallall ju qofte pra te gjitheve qe tradhetoni , mjaftone qe ajo ndjesia e keqe sikur kur te kesh borgj e,ose te jesh rrahur e edhe ke tradhetuar ju ndjek pas ne jete ..

Oqeani
17-11-11, 18:38
..dy te parat jane per keq , po aludoj qe edhe e treta nuk harrohet per te keq ..!

..tash per Oqeanin ..

hhahaha , hallall ju qofte pra te gjitheve qe tradhetoni , mjaftone qe ajo ndjesia e keqe sikur kur te kesh borgj e,ose te jesh rrahur e edhe ke tradhetuar ju ndjek pas ne jete ..

Keqekuptoni !

Mos e merrni si provokim, por si ēeshtje serioze !

valiii
17-11-11, 18:40
Po po, per TE KEQ kuptohet (te 3-ja)... Se senet e mira harohen me lehte.

jadore
17-11-11, 18:46
Keqekuptoni !

Mos e merrni si provokim, por si ēeshtje serioze !

si mund te mirret si provokim Oqean , serioze e tej seriozitetit bile , e ke ve re nje ti ..e gjithe harmonia bashkshortore kudo ne bote ketu e ka bazen, tek dyshimi per tradheti ..!

p.s.
deksha ne lloq aman more Zot , qe thote Urimja , plotesim nevoje , pa tu drejtuar ty ne kete rast ,
.. ky eshte arsyetimi me i idiotafte qe e ndi ne keso raste .

Oqeani
17-11-11, 18:58
si mund te mirret si provokim Oqean , serioze e tej seriozitetit bile , e ke ve re nje ti ..e gjithe harmonia bashkshortore kudo ne bote ketu e ka bazen, tek dyshimi per tradheti ..!

p.s.
deksha ne lloq aman more Zot , qe thote Urimja , plotesim nevoje , pa tu drejtuar ty ne kete rast ,
.. ky eshte arsyetimi me i idiotafte qe e ndi ne keso raste .

Po fakt qe nuk ke degjua me heret, ngase kjo rjedh ne qyteterimin modern !

jadore
17-11-11, 19:08
Po fakt qe nuk ke degjua me heret, ngase kjo rjedh ne qyteterimin modern !


aha , si duket ti aludon ne ate , ne gjetje te vetevetes , ndrrim i shpeshe por nenkupton papergjegjesi ndaj askujte ky po , kjo eshte tipare e civilizimit modern , por jo plotesim nevoje ..j tradhetine thjeshte mund ta quash qe done edhe plotesim deshire ,kjo eshte e kapshme ,bindese ama nevoje , tingellon absurde .!

Oqeani
17-11-11, 19:10
aha , si duket ti aludon ne ate , ne gjetje te vetevetes , ndrrim i shpeshe por nenkupton papergjegjesi ndaj askujte ky po , kjo eshte tipare e civilizimit modern , por jo plotesim nevoje ..j tradhetine thjeshte mund ta quash qe done edhe plotesim deshire ,kjo eshte e kapshme ,bindese ama nevoje , tingellon absurde .!

Nuk fas ne kuptim femerorė !

jadore
17-11-11, 19:29
Nuk fas ne kuptim femerorė !

ah, m'fal.!

Oqeani
17-11-11, 19:33
ah, m'fal.!

Fakt, ato (femerat) shohin afer, e medojne larg !

valiii
17-11-11, 19:42
Trathetia e ka emrin tratheti, smund te jete as nevoje e as plotsim ose fontane deshirash... Ata qe trathetojne mshefen dhe skuqen (normal nese kane ndergjegje qe i brene)...
Edhe fajdexhija qe jep fajde e din qe po ben keq se perndryshe del publikishte e nuk mshefet...

Ata njerez qe mburren me trathti, jane njerez te ligj ose me kete i sherojne komplekset kazanoviane qe i kane ngritur qe nga femijerija... Per plotsim nevoje dhe deshire partneret e kane njeri tjetrin...

Trathtia nga trathtia dallon... Ti mund ta trathtosh edhe baben, nenen, motren shokun... Pa pas nevoje ose plotsim nevoje ti nuk e ben ate gjest ama emrin e ka te njejte trathtija mbetet trathti...

Hajra
17-11-11, 19:47
.....a thu a kish ba kete tradhtin ta quajm dashni ne te zeze, jo per diqka po me zbute pak http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Oqeani
17-11-11, 20:04
.....a thu a kish ba kete tradhtin ta quajm dashni ne te zeze, jo per diqka po me zbute pak http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif


E emerova- Plotesim nevoje - por Jadja m sakatoj e hajt !!!

emine
17-11-11, 20:12
pse 50% te meshkujve nuke flejn mbas sexit,arsyeja duhen mu kthy te gruja:tongue:

e_martumja
17-11-11, 23:27
pse 50% te meshkujve nuke flejn mbas sexit,arsyeja duhen mu kthy te gruja:tongue:Ky qenka vic shko tek humori :biggrin:

Hajra
18-11-11, 00:33
......si me ju tregu drejt si me rrejt ju nuk besoni, keshtu qe hiq spo flas, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Zero Cool
19-11-11, 17:44
...nuk tradhetohet tjetri , tradhtohet vetevetja e juaj dhe ndjenja e vehtes suaj qe keni ndaj partnerit ..tjetri ndoshta nese kupton vetem mund te lendohet ..Tradhėtia NUK EGZISTON !

Nese e marrim si pikenisje kete qe thot jadore, dhe nese e marrim si baze qe : njeriu eshte vetem "pasqyre" e mendimeve dhe ndjenjave te tij, atehere tradhėtia nuk egziston (perveq nese dhunimin e llogaritni si tradheti).

jadore
19-11-11, 17:49
Tradhėtia NUK EGZISTON !

Nese e marrim si pikenisje kete qe thot jadore, dhe nese e marrim si baze qe : njeriu eshte vetem "pasqyre" e mendimeve dhe ndjenjave te tij, atehere tradhėtia nuk egziston (perveq nese dhunimin e llogaritni si tradheti).


perveq ketyre qe citove
prap Budda thote

" Avanconi kėta tre hapa, do tė vini mė afėr perėndive:

- Sė pari: Flisni tė Vėrtetėn.
- Sė dyti: Mos lejoni ....
- Sė treti: ................

dy te fundit po e le per nje rast tjeter

Albonita
20-11-11, 14:28
Nime , cysh duhet me tradhtue , se valla une nuk po Di :cool:

Zero Cool
24-11-11, 14:07
Tradhetia, e ka emrin burrė apo grua?

Stuhi Rere
24-11-11, 14:35
Jo , edhe pse mendja me ka shku vetem sa per prov por kisha frik mos infektohem me kete virus. Thon nese hyn ne kazino dhe luan nje loj nuk mund te dalesh pa luajtur dhe te dyten.... Kshtu eshte dhe puna e tradhetise.

Zero Cool
06-12-11, 15:31
Hulumtimet e bėra nė mesin tonė, tregojnė se lidhja jashtėmartesore ėshtė bėrė dukuri kureshtare. Sot, nė jetėn me aq strese dhe nxitje pėr arritje tė mėdha, ėshtė vėshtirė tė gjendet personi, qė sė paku njė herė nuk ka tentuar tė tradhtojė bashkėshortin.
Hulumtimet e bėra nga Mr. sci. Enver Ēesko, psikolog, psikoterapist, tregojnė se lidhja jashtėmartesore ėshtė bėrė dukuri kureshtare. Bashkėshortėt e sodit, nė qėndrimet e tyre pėr besnikėrinė bashkėshortore janė shumė mė tolerant se kurdoherė mė parė. Njė gjė tė tillė na tregojnė rezultatet e hulumtimit, se 65,86 pėr qind tė bashkėshortėve (prej tyre 70,70 pėr qind tė meshkujve dhe 83,17 pėr qind tė femrave tė martuara), deklarojnė se ‘varėsisht prej situatės, tradhtia e njėrit prej bashkėshortėve duhet tė kuptohet dhe tė arsyetohet’.
Se ‘tradhtia’ nė martesė ėshtė dukuri normale, prandaj edhe nuk duhet kuptuar tragjike’, theksojnė 63,11 pėr qind tė bashkėshortėve dhe 71,16 pėr qind tė bashkėshorteve. Mendimet e respondentėve dėshmojnė, qė 54.82 pėr qind tė bashkėshorteve dhe 48,50 pėr qind tė bashkėshortėve, tradhtojnė ose i kanė tradhtuar bashkėshortėt e tyre nė jetėn martesore.
Nė shumtėn e rasteve, arsye mė e shpeshtė e tradhtisė nė jetėn bashkėshortore ėshtė motivacioni i frikės pėr tė pranuar jetėn bashkėshortore me stilin e njėjtė tė jetės.

Fshatari
06-12-11, 17:04
Nime , cysh duhet me tradhtue , se valla une nuk po Di :cool:
Po m'vjen keq po as une nuk e di! Madje kjo eshte here e pare qe po e sh
oh kete fjale te panjohur per mua me pare!

Oqeani
06-12-11, 17:47
Hala nuk i ka ardhur kysmeti

roadrunner
06-12-11, 18:32
paj valla spo e di qa po i bjen a tradhti a mashtrim...tradhti osht me vra njerin nbese....e sa i perket qiftav, ndoshta mashtrim ndaj vetes, se me tmyt nashta ste myt :P...

emine
06-12-11, 18:42
,dikushe ha buke pa kan unshem,ket mendim kam une,,,,

taraku-1
07-12-11, 04:46
Veq thmijaaa mos te hjekun ej...

emine
07-12-11, 09:20
punoni se menja sju shkone as mu martu se le mo me tradhtu,badihavgjit kan nga per tradhtina

Oqeani
07-12-11, 18:00
punoni se menja sju shkone as mu martu se le mo me tradhtu,badihavgjit kan nga per tradhtina


Ka dashte me thene me heret, por me vike inati http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon9.gif( per te dyten, se e para ka pase!!)

winona
07-12-11, 19:39
A vlen kjo pyetja edhe per femrat,apo veq per meshkujt..:rolleyes:

Hajra
07-12-11, 19:49
A vlen kjo pyetja edhe per femrat,apo veq per meshkujt..:rolleyes:

......kjo pytje vlene vetem per ata qe nuk kan tradhtuar kurre, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Xuki
09-12-11, 11:27
paj valla spo e di qa po i bjen a tradhti a mashtrim...tradhti osht me vra njerin nbese....e sa i perket qiftav, ndoshta mashtrim ndaj vetes, se me tmyt nashta ste myt :P...ani unė u tutsha qė po mė mytė........d.m.th. nuk qenka rrezik mu mashtru pahiri!!?? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

thellenza
11-12-11, 13:13
Tradhtine as nuk ia boj as nuk ia duroj askujt. Jööö, pra:tongue:

emine
06-01-12, 18:55
qysh po e hijshojne tradhtin e pe shfaqin te nevojshme,bash ja kisha nis qesi hovi,amo kan em tradhtu se:tongue:

Oqeani
06-01-12, 18:58
qysh po e hijshojne tradhtin e pe shfaqin te nevojshme,bash ja kisha nis qesi hovi,amo kan em tradhtu se:tongue:

Mos po don me leshue rend ;)

emine
06-01-12, 19:01
Mos po don me leshue rend ;)

sote spo ma rrok diqyshe,qka po thu bre oqean ???

Oqeani
06-01-12, 19:04
sote spo ma rrok diqyshe,qka po thu bre oqean ???


Po ship fola !

Ti nuk paske kend - Do te thot po lishon rend per ata qe kan kend ! ( me e tradhetue, mire kishe thane dikund - po krise papuēja se !!! ) ;) Selam ...

emine
06-01-12, 19:08
Po ship fola !

Ti nuk paske kend - Do te thot po lishon rend per ata qe kan kend ! ( me e tradhetue, mire kishe thane dikund - po krise papuēja se !!! ) ;) Selam ...

hajte se per niher s bahet nami,hahahhahahhahahahhaah,

Oqeani
06-01-12, 19:11
hajte se per niher s bahet nami,hahahhahahhahahahhaah,


Eh, mos po mesohet udha hahahah ! Po hy dikund ne akukull e rreshqas !

emine
06-01-12, 19:19
Eh, mos po mesohet udha hahahah ! Po hy dikund ne akukull e rreshqas !

valla kish shkit ni inxhe n tepih qtash e thy kamen en kater vena,pra as ne dasum e as kerkund e shkreta plak veq qaty per srrafshi tu shpija,n tu paste shkru e the qafen pa ba send hiq:P

Zanzi/M
07-01-12, 22:29
Nuk ben te ndodh nje gje e till.

Zero Cool
16-01-12, 17:11
Kur njė burrė tė merr gruan, nuk ka hakmarrje mė te mire se ta lesh ta mbaje :biggrin:

Zero Cool
29-02-12, 15:55
1 nė 4 femra del me mbi tre meshkuj njėkohėsisht


Londėr, 27.02.2012 15:41

Njė nė katėr femra nė Britani del njėkohėsisht me tė paktėn tre meshkuj, vlerėsoi njė anketė e kryer nga e pėrditshmja “Daily Mail”.

Studime tė ngjashme kanė nxjerrė pėrfundime pothuajse identike edhe pėr vende si SHBA apo shtete tė tjera tė BE-sė.

Mesatarisht, njė vajzė single shoqėrohet me 1.46 meshkuj njėkohėsisht, por nė njė nė katėr vajza beqare kontribuon dukshėm pėr rritjen e mesatares.

Nė total, njė femėr tipike beqare del me pesė meshkuj nė vit, por nė 20% tė rasteve numrat bėhen dyshifrorė.

Anketa tregoi se femrat moderne janė duke lėnė pas dore vazhdimisht zakonet tradicionale, me njė tė tretėn qė do tė ishte e gatshme t’i propozonte ajo njė mashkulli pėr martesė pa pritur qė partneri ta bėnte kėtė hap.

Zero Cool
01-03-12, 18:17
Cili ėshtė kuptimi psikologjik i martesės nė shoqėri?
- Martesa ėshtė njė institucion shoqėror tė lidhjes sė ēifteve bashkėshortore, pėr tė punuar dhe jetuar si bashkėsi. Shpesh, nga shumica prej nesh, ka paragjykime tė gabuara pėr martesėn. Jeta bashkėshortore nuk ėshtė jetė e ėndrrave dhe iluzioneve tė dy ēifteve. Nė tė janė tė mundshme mosmarrėveshjet, ngacmimet dhe problemet tjera tė paevitueshme. Hulumtimet e shumta nė kėtė fushė, tregojnė se problemet bashkėshortore paraqiten te tė gjitha ēiftet bashkėshortore, por se, nė mes veti, dallojnė, si pėr nga natyra, ashtu edhe intensiteti i tyre. Njė hulumtim i tillė, bėrė kohė mė parė nė mesin tonė dhe nė Shqipėri, kanė dhėnė rezultate interesante. Kėto tė dhėna tregojnė se problemet e jetės bashkėshortore tek ne mund tė grupohen nė tri grupe karakteristike. Grupin e parė e pėrbėjnė, problemet e natyrės psiko-sociale tė jetės bashkėshortore. Grupin e dytė e pėrbėjnė problemet e natyrės ekonomiko-sociale nė jetėn bashkėshortore, dhe nė grupin e tretė bėjnė pjesė problemet e natyrės psiko-seksuale nė jetėn bashkėshortore.

"Besnikėria martesore" - virtyt i pėrsosur etik, apo kompleks egoist? Sa i besoni ju personalisht besnikėrisė ideale, ta zėmė, martesė tridhjetė vite pa tradhti?
- Hulumtimet mė tė reja tregojnė se 50 pėr qind e popullatės amerikane mė sė paku njė herė ka pasur marrėdhėnie seksuale jashtė martesės. Arsyeja pėr njė gjė tė tillė rrjedh prej natyrės sė mashkullit nė formė tė ndjenjės sė nevojės pėr kėnaqjen e kėrshėrisė, apo edhe ndonjė nevoje tjetėr alternative tė marrėdhėnieve seksuale jashtė martesės. Posaēėrisht, bazuar nė rezultatet e hulumtimeve tė A. Kinsit dhe bashkėpunėtorėve tė tij, 12-13 pėr qind tė femrave tė martuara kanė pasur marrėdhėnie seksuale jashtė martese, kurse hulumtimet mė tė reja tregojnė se, viteve tė fundit, ky numėr ėshtė rritur deri nė 40 pėr qind. Andaj, besnikėria martesore nuk mund tė konsiderohet si virtyt i pėrsosur, por ėshtė njė ēėshtje morale dhe institucionale qė e ndėrton martesėn si njė kategori shoqėrore. Kuptimi i besnikėrisė rrjedh prej vetė besimit, prandaj, pėr kėtė koncept, mund tė diskutohet varėsisht nga bindjet dhe besimi i formuluar tek ēdo individ nė veēanti. Unė, personalisht, nuk i besoj besnikėrisė ideale, sepse nuk ka ideale. Njeriu ėshtė qenie qė gabon dhe pendohet, por me rėndėsi ėshtė qė ai tė dijė se pse dhe ēka e ka shtyrė qė tė gabojė dhe ky vetėdijesim duhet ta shpjerė deri tek pendimi pėr gabimet e bėra. Vėrtet, kemi tė bėjmė me njė ēėshtje komplekse, ashtuqė nė shumė shkaqe tė besnikėrisė apo tradhtisė nė martesė, mund tė determinojnė edhe kultura, edukata, tradita, besimi, bindjet dhe faktorėt tjerė psiko-biologjik.

Shpesh nė shkrimet dhe paraqitjet tuaja nėpėr media keni dalė me konstatim se, krahasuar me shtetet e zhvilluara tė Perėndimit, gratė shqiptarė mė sė shumti i tradhtojnė burrat gjatė martesės. Sa ėshtė i vėrtetė ky konstatim dhe ku e mbėshtetni shkencėrisht kėtė tezė?
- Jo, nuk mund tė pajtohem me ju se unė kėtė tezė e kam shprehur shpesh. Por, qė ka tradhti nė martesėnkosovare dhe ajo ėshtė mjaft e pėrhapur, ėshtė shumė e vėrtetė. Kėtė e kam dėshmuar edhe pėrmes hulumtimit tim tė bėrė para njėzet vitesh. E nėse krahasojmė me jetėn tonė tė pėrditshme tė viteve 2000, kjo dukuri duhet tė jetė shumė mė e shprehur. Derisa rezultatet e hulumtimit tim tė bėra para njėzet vitesh kanė treguar se lidhja jashtėmartesore tek ne ėshtė bėrė dukuri e kureshtjes, sot kėsaj teze mund t'i shtohen edhe faktorė tjerė, sikurse janė ato tė natyrės socio-ekonomik, tranzicionit kulturor midis gjinive etj. Bashkėshortėt e sotėm, nė qėndrimet e tyre pėr besnikėrinė bashkėshortore janė shumė mė tolerant se kurdoherė mė parė. Njė gjė tė tillė na tregojnė rezultatet e hulumtimit tonė, ku shihet se, 65, 86, pėr qind tė bashkėshortėve (prej tyre 70,70 pėr qind te meshkujve dhe 83,17 pėr qind tė femrave tė martuara) deklarojnė se "varėsisht prej situatės, tradhtia e njėrit prej partnerėve duhet tė kuptohet dhe tė arsyetohet, sepse, nė martesė kjo ėshtė njė dukuri normale, prandaj, nuk ke pse tė merret si tragjike". Nga ana tjetėr, rezultatet e hulumtimeve tė bėra nė Shqipėri gjatė vitit 2000, tregojnė se, 14.7 pėr qind tė femrave dhe 11.2 pėr qind tė meshkujve, e tradhtojnė partnerin. Nga hulumtimet tona statistikore tė bėra nė vitin 1987, del se, tek ne, 13.9 pėr qind tė ēifteve bashkėshortore shkurorėzohen pėr arsye tė tradhtisė nė martesė. Shoqėria jonė, kėto shifra statistikore paralajmėruese nuk duhet marrė si tė parėndėsishme.

Si ėshtė gjendja me meshkujt shqiptarė, sa i janė ata besnikė bashėshortėsisė pa tradhti?
- Siē thashė edhe mė lart, gjatė hulumtimeve tė bėra si nė Shqipėri ashtu edhe nė Kosovė, na del se, tek ne shqiptarėt, mashkulli nė bashkėshortėsi zakonisht mundohet tė ndihet mė "komfor", ose, sa i pėrket tradhtisė sė bashkėshortes, edhe nėse nuk e bėn, sė paku gjithnjė mendon pėr nė aventurė mė "tjetėr", prandaj, nuk ėshtė e kotė thėnia tek ne: "meshkujt dashurojnė me sy, kurse femrat dashurojnė me vesh".

Cilat janė shkaqet psikologjike qė e shtyjnė gruan ta tradhtojė besnikėrinė bashkėshortore?
- Hulumtimet e shumė seksologėve, psikiatėrve dhe psikologėve, tregojnė se ekzistojnė dy lloje tė tradhtive. E para ėshtė tradhtia e dėshiruar qė bėhet me vetė qėllimin e njėrit prej bashkėshortėve; dhe e dyta, ėshtė tradhtia e pa dėshiruar qė bėhet pa qėllimin e ēifteve bashkėshortor. Tradhtia e paqėllimshme krahasohet me fatkeqėsinė nė komunikacion, kur ajo na ndodh pa dėshirėn tonė. Ky lloj i tradhtisė ndodh nė ato situata kur njėri prej ēiftit bashkėshortor pa u pėrgatitur paraprakisht dhe papritmas, ndeshet me personin e tjetėr tė seksit tė kundėrt. Kjo ėshtė njėra prej aspekteve tė shprehura, tė cilės, shumica e grave tė martuara nuk i kushtojnė kujdes tė duhur. Statistikat tregojnė se ky lloj i tradhtisė ėshtė i shpeshtė, ashtuqė, nė kėto raste, qė tė pengohet kriza martesore eventuale, patjetėr, nė mes vetė ēiftit, duhet tė ekzistojė mirėkuptimi dhe toleranca maksimale.
Motivet e tradhtisė sė dėshiruar mund tė ndahen nė tri kategori.
Nė kategorinė e parė bėn pjesė tradhtia vetėm pėr kėnaqėsi, pra "seksi pėr seks", pastaj, nevoja pėr ndryshim, pėr fitimin e pėrvojės ... etj, e qė tė gjitha kėto mund tė klasifikohen si motive kureshtare. Nė kėtė grup tė tradhtisė bėjnė pjesė mė tepėr meshkujt se sa femrat.
Nė kategorinė e dytė tė tradhtisė janė tentimet e personave qė tė lirohen nga ndonjė lidhje e mėparshme ose ekzistuese e dashurisė. Kėshtu, p.sh. shumica e femrave tė pakėnaqura shpesh pėrgatisin martesėn tjetėr edhe pse ende kėnaqen nė sigurinė e martesės sė parė. Dhe, sė fundi, nė grupin e tretė tė tradhtisė, bėjnė pjesė tradhtitė qė bėhet prej inatit, hakmarrjes, sadizmit apo pėr tė treguar efikasitetin e seksualitetit personal.

A mund tė konsiderohet mungesa e orgazmės gjatė aktit seksual me burrin, si shkas i shpeshtė i tradhtisė bashkėshortore tek ne, kur dihet se nė tė shumtėn e rasteve, burrat tanė aktin seksual e pėrfundojnė vetėm me kėnaqėsinė e ejakulimit personal, pa u brengosur" pėr orgazmėn e partnerit tjetėr?
- Njė prej faktorėve kryesor qė femra nuk ėshtė e kėnaqur nė marrėdhėniet seksuale, ėshtė arsye se ajo nuk pėrjeton orgazėm. Hulumtimet nė botė tregojnė se vetėm 47 pėr qind tė femrave pėrjetojnė orgazėm sė paku njėherė nė marrėdhėniet seksuale, kurse hulumtimet qė kam bėrė unė, kanė treguar se 69 pėr qind tė bashkėshortėve nuk pėrjetojnė orgazėm nė marrėdhėniet seksuale. Prej tyre 71.86 pėr qind tė femrave dhe 87.75 pėr qind tė meshkujve mendojnė se mospėrjetimi i orgazmės ėshtė njėra prej arsyeve kryesore nė tradhtinė bashkėshortore.
Pėrjetimi i ndjenjave seksuale te meshkujt dhe femrat ndryshojnė, prandaj kėto kanė edhe fazat e gradacionit tė paraqitjes sė tyre. Te femrat ndonjė fazė kalon mė ndryshe se te meshkujt. Shpesh faza e akumulimit tė ngacmimeve zgjat mė tepėr se sa te meshkujt, kėshtu qė kulmi apo "platoa" vjen mė vonė, kurse faza e relaksimit ėshtė zakonisht mė e gjatė.
Pėrjetimi i orgazmės-kėnaqėsisė seksuale, te femra mund tė jenė nė dy forma; si orgazėm me kohėzgjatje tė shkurtėr dhe orgazma e vazhduar gjegjėsisht valė-valėsh. Derisa reakcionet psiko-emocionale nė kohėn e pėrjetimit tė orgazmės te meshkujt mund tė jenė tė ndryshme, tė pėrcjella me shqetėsim tė madh dhe tė fortė, deri te orgazma shumė pak e ndjeshme, te femra, parametrat e saj arrin nė pėrmasa shumė mė tė mėdha. Mirėpo, kurrsesi nuk duhet harruar faktin se, pėrjetimi i orgazmės, si te femrat ashtu edhe tek meshkujt ėshtė njė dukuri individuale dhe ajo shumė vėshtirė mund tė parashikohet mė parė. Gjithēka varet prej gjendjes fizike, emocionale nė momentin e aktit seksual, parapėrgatitjes, "paralojės seksuale" dhe faktorėve tjerė psiko-fizik. Ėshtė e vėrtetė se natyra e mashkullit ėshtė mė tepėr egoiste prandaj ai, pas orgazmės i kthehet "gjumit" kurse femra mbetet me "gojė tė hapur".

Ē'ėshtė Nimfomania dhe sa ėshtė e shprehur kjo dukuri tek femrat, si dhe a mund tė konsiderohet si shkas i shpeshtė i tradhtisė martesore tė gruas?
- Nimfomania ėshtė njė ērregullim psiko-seksual qė nėnkupton vėshtirėsi nė pėrjetimin e kėnaqėsisė seksuale te femrat. Arsyeja kryesore ėshtė nė psikologjinė e zhvillimit psiko-seksual tė femrės. Gjatė pėrvojės sime njėzet e pesė-vjeēare te klientet me inhibicione psiko-seksuale, kam pasur raste qė nė ordinancėn time, shumė gra tona kanė kėrkuar ndihmė dhe tretmane nga ērregullimet nimfomanike. Ky ērregullim mund tė mjekohet, por vėshtirė tė shėrohet, sepse rrėnjėt janė nė fazėn e zhvilimit psiko-seksual tė femrės. Pajtohem plotėsisht me ju se, edhe "nimfomania" mund tė konsiderohet si njėra prej arsyeve pėr "tė gjetur mashkullin tjetėr qė do t'i kėnaqte epshet e saja".


1. Martesa ėshtė gjėja mė e keqe, pa tė cilėn nuk bėn nė jetė.
2. Martesa ėshtė njė kėshtjellė, nė tė cilėn, ata qė janė jashtė, mezi presin tė hynė brenda, ndėrsa ata qė janė brenda, mezi presin tė dalin jashtė

Fshatari
02-03-12, 21:20
Varesisht nga situatat : shumehere jam ndie mire! rrallehere, keq!