PDA

View Full Version : Nesėr ėshtė dita e fundit e jetės tuaj. Ēfarė do tė bėnit?


Faqet : [1] 2

anna
25-03-04, 15:51
jo njerz mos u frikesoni se ende gjall jemi :lol: po nese nje dite do te ndodhe dhe te kishit vetem nje jave jete cfare gjera do te benit :?: :?: une per vete do te rrija sa me afer familjes time se vetem ajo ka rendesi per mua nejse jepni mendimet e tuaja ne lidhje me kete teme tung tung nga anna

mirsad
25-03-04, 20:42
anna sa veshtir pyet eshe ti moj goce..perse na trembe.. :P :P anna une po theme per veten time as qe e emndoje vdekjen aq large saqe thoni ju nje jave..une vdekjen emendoje si nje rrobe e imja q enuke heqi asqe kur bej dush...apokur futem ne dete..per plazh..keshtu qe nuk do bej asgje vetems edo e prese sikurse e ceka e kame shum prane ..mendoje s e edhe familja nuk do me ndihmojne ..keshtu qe do u mbeshtetesha sikurs embeshtetem tek krijuesi im...ok
anna t elus mos hap kesoj temash e shikon tremben me u pergjigje keta ketu nga frigas epo vdesin..hahhaha..bye

Zero^Cool
25-03-04, 21:06
E une do te kisha provu te rri sa ma afer teje psh anna :wink: :wink: :wink:

lazdrani
25-03-04, 21:50
E kisha marrua "VORRIN" vetit per qefi :lol: :lol: :lol:

markopollo
26-03-04, 11:07
HE SHUME INTERESANTE PYETJE SHUME................JA PERGJIGJJA IME : UNE DO TI LUTESHA ZOTIT QE TE ME PRANOJ NE JETEN E AMSHUAR KUPTOHET QE TE MI FAL MEKATET ................

anna
26-03-04, 14:00
ehe more mirsad nganjeher duhet me mendu edhe per vdekjen secili prej nesh ka me provu ate skemi cbejme ....nejse zerro^cool ma be se nashta pendohesh ma vone .....flm per pergjigjet e juaja tung nga anna :wink: :lol:

nezi
27-03-04, 11:27
Ana mos bene keso pytje te gjithe e deshirojne Jeten, coft edhe per nje dite me shume ..

anna
27-03-04, 12:20
aj nezi qka po frigohesh se vetem pyetje eshte kjo pastaj urojm qe ajo dite te jete sa me e larget nejse ej njeri take it easy ..... :lol: :lol: :wink:

nezi
27-03-04, 12:42
Ana haha na ke fut friken ne palc.. te mendojme se kurre skemi me vdek haha te pershendes shume Nezi

anna
27-03-04, 12:49
hahahah nezi edhe une te pershendes shume tung tung nga anna :lol :lol:

Barbaroza
27-03-04, 14:46
Si po rrenqethem kur e lexoj titullin :( Te lutem Anna,mos tjera here keshtu,a e di se tere naten s'do te mund te fle nga frika :(

Murgesha
27-03-04, 15:15
Futu nen shtrat Barbaroza, keshtu qe vdekja te kalon mbi e nuk te shef :wink:

Une sdo te beja asgje, do te kisha deshire te shikoj per her te fundit fytyrat e atyre qe i dua.
Si dhe do te merrja te falat e te gjalleve per te vdekurit e familjes sime.
Qe kur te shkoj ne boten tjeter tju tregoj per te gjithe te gjallet, te vdekurve qe besoj se do interesohen per familjaret e vet ne ket bote.

Gentiana
27-03-04, 16:09
Murgesha nuk e ke keq jo as ti :wink:
Un e ceka edhe me par,se kjo esht nje pyetje qe per te dhen pergjigjje esht paksa e zorshme,apo ndoshta vetem me duket mua??!!
Nuk di qka kisha ber me perpara,po mendoj se s'pari do te kaloja nje koh me ata qe i dua me se shumti, dmth familje te aferm shoqeri dhe tjer(ktu vjen edhe Dashuria) :oops:
Uhaaaaaaaaaa po me tvertet vetem kur te mendoj me dhemb kryet e le mė me u kend e vertet?!! :( :cry:

Barbaroza
28-03-04, 13:14
Po me duket se e xheta nje vend ku s'mund te me gjeje vdekja,
ne Oxhak,si thuani :?: :P

hana
30-03-04, 17:24
qyqyyqqy jo moj cika qka jeni ka folni o Zot larg qoft pspsppsspp me vdek jo kaq pesimiste
nqs kishte qen neser dita e fundit e jetes time atehere do tia kaloja sa me mire me njerezit qe i dua me shum dhe do merrja guximin te beja dicka qe se kam bere me par.kaq

Albanam
31-03-04, 17:09
Pėrshėndetje!

E duam ne apo se duam vdekjen, ajo sigurisht njė ditė do tė vijė. Ndoshta pas njė viti, apo pas njė muaji, pas njė jave... Apo nesėr a sot!? Kush mė garanton mua se kėta nuk janė rreshtat e fundit qė po shkruaj!?
Dhe ajo do tė na gjejė kudo qė tė fshihemi apo strukemi. Nuk ka ikje prej saj!
Andaj, kur tė gjithė e dimė kėtė dhe nuk kemi asnjė dyshim, pėrse tė mos pėrgatitemi qė engjėllin e vdekjes ta presim ballėhapur dhe krenar!? Kurse tė tillė do tė jemi nėse kemi jetuar me nderė, nėse kemi bėrė vepra tė mira, nėse nuk kemi dėmtuar askend, nėse sinqeriteti ka qenė shoqėruesi ynė, nėse devotshmėria dhe besimi i drejtė nė Zotin ka qenė udhėrrėfyesi ynė... Secili nga ne le ta pyesė veten: A jam unė nga tė tillėt?
Vdekjen e kemi mė afėr se edhe rrobat tona, kufiri i saj me jetėn ėshtė edhe mė i hollė se njė fije peri. Prandaj, tė mos frikėsohemi prej saj, por ta kuptojmė si realitet, sado i hidhur qoftė ai. Tė pendohemi pėr veprat e liga e mėkatet e bėra, dhe tė kėrkojmė qė Zoti i Madhėrishėm tė na pranojė nė mesin e njerėzve tė mirė e tė devotshėm, nė mesin e atyre qė dėshmuan Njėsinė e Tij.
Vetėm pendimi i sinqertė ėshtė qelėsi i amshueshmėrisė sonė...

Me respekt,
Albanam

Murgesha
31-03-04, 18:39
Amin.

Albanami pajtohem pike per pike me shkrimin tend.
Vdekja eshte pjese perberese e jetes sone, une nuk i frigohem. Une besoj se pas vdekjes jeta egziston (ne cfare do menyre qofte ajo) dhe se ne do te shperblehemi per veprimet tona te bera ne kete bote.

Naki
31-03-04, 19:56
ju pershendes Albanam dhe Murgesha,ndaj mendimin me ju qe vdekja eshte me afert se kemisha ne trup, ky proces jetesor biologjik eshte i pa shmangeshem ,jeto jeten qe pase ardhesit per veprat humanitare qe puna dhe dashurija ndaj njeriut, familjes,rrethit ku jetone dhe veprone qe pase ndrrimit te jetes te kene lakmi dhe te mburren qdo here kur kujtohet personaliteti .
Mundohu qe kete jete ti japesh vite,e jo vitet te japin jeten aq sa eshte ne duar tuaja,ajo qka vjene nga perendija Amin.

Shpati
04-04-04, 11:27
[Per ata qe ende jetojn mos te mendojn per Vdekjen por per Jeten,

Si tem mund te diskutohet,
Vdekja esht nje proces natyral.Per te nuk mendoj fare se punet nuk i kam hahaha,dua qe jeten ta shijoj.
Edhe pse jemi si krijesa reale e intelegjente ende deri tash as qka ka as do te jet e mundur qe te gjindet ndonjeher pergjigje pse jemi ne ket bot dhe pse do te shkojm nga kjo bot.
Por mendoj te gjith kete duhet ta kuptojm si nje proqes natyror kur materia kalon prej nje forme ne nje form tjeter.
Njerzit si krijesa intelegjente e kan ngushlluar veten ,pasi ne nje period te zhvillimit ishin ne gjendje te kuptojn ekzistencen por edhe at se do te zhduken-vdesin.
Per at do te lindin edhe religjionet por edhe jata ne Parajs...
Ne qoft se ka Parajs ather do te ishte mir qe te gjith Shqiptaret te kan te drejt te hyn ne te.

Shpati

florian
05-04-04, 20:05
me e dit se neser asht dita e funit e jetes teme kisha me ba vec nji gja
kisha me fjet tan diten se cdo gja qe mund te baja nuk do kishte vlere . ato qe kam ba der sot i kam ba dhe nuk rregullohen ne nje dit .

uliksi31
06-04-04, 00:28
Po thua se kish mundur me te nxen gjumi a :?: :!:

Cool_Boy
06-04-04, 13:26
Une do te kisha nejt qute tane diten dhe naten moj anna....

tung

florian
06-04-04, 14:10
o uliski31 mu jo kish me m'zan gjumi po kisha me fjet shum rehat po ti ca kishe me ba . ca do t'bash neser ska vler , te pakten une vdes i clodhun.

hot girl
06-04-04, 14:18
hahahah cool boy rri rri veq mos po te ze gjumi se hahahahah nejse pi shume kafe veq diten tjter syte keshtu :shock: :shock: :shock: hahahahah tung :wink: :lol: :lol:

anna
06-04-04, 14:23
hahahah degjoje hot girl qe keshtu kan me tu ba syte :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :wink: :wink: :wink:

Cool_Boy
07-04-04, 13:29
Hje po kam me fjet mandej bilem keshtu po rri qut oj hot girl...Pse a keq eshte kjo zgjidhje a??

turisti
01-08-04, 00:28
Tung juve . Une isha gezue qe po jam i pari para shumices sepse vdekja eshte ndodhi e fundit te cilen e kupton truri yne. A SJEMI TE GJITHE TURISTAT? :cry: :cry: :cry: :cry:

nitushe
09-09-04, 10:22
une veq kisha shetit kisha shetit derisa te isha lodh kshtu tamon me kane e gatshme qe per neser me vdek :roll:

ShEjToNkA
14-09-04, 22:11
Vola e kisha shfyrtėzu atė ditė deri nė maxksimum, sa qė deri tė kisha vdek kisha ndjet nė NET.

turisti
15-09-04, 08:22
Vola e kisha shfyrtėzu atė ditė deri nė maxksimum, sa qė deri tė kisha vdek kisha ndjet nė NET.

Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha Shejtank,nuk mundem pa e pershendet nga zemra ket pergjegjjen tende se me ka shti te qeshi shume. :P

ShEjToNkA
15-09-04, 11:53
Vola e kisha shfyrtėzu atė ditė deri nė maxksimum, sa qė deri tė kisha vdek kisha ndjet nė NET.

Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha Shejtank,nuk mundem pa e pershendet nga zemra ket pergjegjjen tende se me ka shti te qeshi shume. :P


hahahaaaaaa Turisti ,po aaaa ,po c'tė bėjė n'daq qesh n'daq jo ,shumė sinqerisht kam fol hahaaahaaaa

qika_pr
15-09-04, 13:31
Nese i ka vetem edhe 24 ore jete kisha be sene qe mu kishin ba mu ndi gjall
Kisha dal edhe kisha taku shoqerin normal nuk ju kisha tregu qe ko me vdek mandej kam kohe ende kisha dal edhe kisha ec vete per disa ore edhe kisha mendu jeten qe po e le,mandej isha pershendet me shum nejrez,ne mbremje kisha shku ne shpi edhe e kisha be nje darke romantike,kisha be dicka te jashtezakoneshme,kisha nejt disa ore me te dashurin dhe ne fund kisha qendru me vajzen time te vogel 12 oret e fundit te jetes
mandej kisha dek
mandej kish qen vorrimi
sa gjynaf

Nuk i frogohem vdekjes aspak po normal diten e fundit e kisha shfrytezu qishtu dicka,me kan me dit kur te vdes normal

kaq nga une
:)

imodium
15-09-04, 15:12
Anna a din qka kisha bo

une kisha bo me ty dashuri :oops: :P :P :P :P :P :P

Loloku
15-09-04, 19:11
Here nje jave, here vetem 24 ore e ke ba afatin e paravdekjes anna! Edhe kjo eshte torture mospercaktuese dhe e dilemave vdekjeprurese, qe ēdo dite e javes te duket vetem 24 ore jete dhe krejte java here te duket shekull, here sekonde! Kjo eshte trishtuese me shume se vete vdekja!

Ja qfare do te beja une qofte per nje jave, qofte per nje dite!

Nuk do te leja gure e burre bote pa levizur per ta shti mesit tek zoti me ma shty edhe pak afatin e kam provimin e fundit e nuk ja pergatitur mire dhe kjo do te me kushtoj jeten! Edhe xhebraili kur te vije me ma marre shpirtin do te kisha mendu se po me shtyne afatin dhe e kisha prit si mik shpirti! Dhe, kjo do te ishte e vetmja shprese, ndryshe, sot do te kasha vdeke!

Loloku
15-09-04, 19:20
Here nje jave, here vetem 24 ore e ke ba afatin e paravdekjes anna! Edhe kjo eshte torture mospercaktuese dhe e dilemave vdekjeprurese, qe ēdo dite e javes te duket vetem 24 ore jete dhe krejte java here te duket shekull, here sekonde! Kjo eshte trishtuese me shume se vete vdekja!

Ja qfare do te beja une qofte per nje jave, qofte per nje dite!

Nuk do te leja gure e burre bote pa levizur per ta shti mesit tek zoti me ma shty edhe pak afatin e kam provimin e fundit e nuk ja pergatitur mire dhe kjo do te me kushtoj jeten! Edhe xhebraili kur te vije me ma marre shpirtin do te kisha mendu se po me shtyne afatin dhe e kisha prit si mik shpirti! Dhe, kjo do te ishte e vetmja shprese, ndryshe, sot do te kasha vdeke!

Se harrova punen e pare qe do te beja po ta kuptoja kete.

Do te hapja te pamen ketu ne dardani!

turisti
15-09-04, 22:16
Isha qregjistrue nga DARDANIA-de,ha,ha,ha,ha,ha,ha. :cry:

Barbaroza
16-09-04, 15:18
Ua kisha marre hallallin krejve nga Dardania.de :cry:

turisti
16-09-04, 16:32
Vola e kisha shfyrtėzu atė ditė deri nė maxksimum, sa qė deri tė kisha vdek kisha ndjet nė NET.

Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha Shejtank,nuk mundem pa e pershendet nga zemra ket pergjegjjen tende se me ka shti te qeshi shume. :P


hahahaaaaaa Turisti ,po aaaa ,po c'tė bėjė n'daq qesh n'daq jo ,shumė sinqerisht kam fol hahaaahaaaa
Te besoj ,po ne ate moment mu eshte doke qesharake-qe tash jo.Te pershendes. :wink:

Diana007
08-10-04, 10:02
valla saher qe ti qoj ment te vdekja qaj, po le ma me dit se vetem edhe nje dit kam me jetu kuku isha tranu vetem tuj qajt :( , kam frik shum nga vdekja u zot larg saj qofshim

anna
08-10-04, 10:48
Anna a din qka kisha bo

une kisha bo me ty dashuri :oops: :P :P :P :P :P :P:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

neki76
08-10-04, 12:10
Vetevrasje hhhhaaaaaaahhaaa

Gentiana
08-10-04, 12:59
Vetevrasje hhhhaaaaaaahhaaa

:roll: :roll: :roll: :?

neki76
08-10-04, 18:47
Vetevrasje hhhhaaaaaaahhaaa

:roll: :roll: :roll: :?

Qka po ta merr mendja Gentiana a ben a jo.
Me mire nje dite me heret se sa tranohesh duke menduar tere naten.
Merreni me mend duke u bere gati per te nesermen me vdek. Hyne ne banjo dhe pastrohesh mire edhe i shpeton 40 euro

Kaltrushi
11-10-04, 16:25
Do te kisha thirr krejt shoqnin dhe edhe njeher do te kisha be nje parti on the house. Pastaj do te kisha folur me familjen dhe ju kisha tregu se sa shum i du dhe qe ata mos me me harru por as per mu mos me vujt por kur mendojn ne mua te buzqeshin. Dhe krejt parat e mija qe ndoshta i kisha shpenzu do te kisha bler diqka qka kam pate deshir gjithnje ta blej.

Por ishalla kjo dit nuk esht afer

tung

:wink:

Albanam
14-01-05, 01:11
DITA E FUNDIT E JETĖS SIME!

Supozojmė qė sot mėsuat qė keni vetėm edhe njė ditė pėr tė jetuar. Si do ta kalonit ditėn e fundit tė jetės suaj?
Kjo pyetje ėshtė bėrė edhe 100 vjet mė parė, shumė kohė para se tė bėheshin analizat pyetėsore dhe vlerėsimi i opinionit publik. Pyetėsi iu drejtua shumė dijetarėve tė shquar dhe njerėzve tė njohur pėr besnikėri dhe pėrgjigjet e tyre i bashkoi nė njė libėr. Qėllimi i kėtij libri ishte t’i frymėzojė njerėzit pėr virtyte mė tė mira.
Pėrgjigjja mė inspiruese ishte nga njėri, qė pėr ditėn e fundit tė jetės sė tij nuk kishte ndonjė dėshirė qė tė shtonte ndonjė vepėr tė virtytshme. Ai ishte muhadithi i madh Abdur Rrahman ibn Na’um. Ai tha: “Unė nė ditėn e fundit tė jetės sime nuk kisha pėr tė ndryshuar asgjė nga programi im ditor. Unė kaloj ēdo ditė tė jetės sime sikurse tė ishte dita e fundit e imja.”
Vdekja ėshtė ēėshtja mė e sigurt e jetės. Sipas statistikave, nė botė vdesin ēdo orė rreth 6178 njerėz; ata janė nga tė gjitha moshat. Vdesin pėr shkaqe tė ndryshme, tė njohura si dhe tė panjohura pėr njerėzit. Pėr disa vdekje arsyeja dihet nga tė tjerėt, ndėrsa shumica vdesin nė heshtje. Megjithatė, ēdonjėri prej tyre e lė kėtė botė nė tė njėjtėn mėnyrė. Vetėm nė kohėn e caktuar nga All-llahu i Gjithėfuqishėm. Kurse as shkenca e as teknologjia nuk mund ta parashikojė e as ta pengojė atė. Ėshtė ekskluzivisht nė duart e Krijuesit.
“O ju njerėz, nėse dyshoni pėr ringjalljen, atėherė mendoni krijimin tuaj. Ne u krijuam ju prej dheu, pastaj prej uji, pastaj prej njė gjaku tė ngjizur, pastaj prej njė sa kafshatė mishi, qė ėshtė krijesė e formuluar ose e paformuluar, nė mėnyrė qė t’ju sqarojmė. Ne e pėrqėndrojmė nė mitėr deri nė njė afat tė caktuar, e mandej u nxjerrim foshnjė dhe ashtu tė arrini pjekurinė tuaj. Ka qė dikush prej jush vdes herėt, e dikush tė jetojė deri nė pleqėri tė thellė, nė mėnyrė qė tė mos dijė asgjė nga dija qė ka pasur.” (El-Haxhxh 22:5)
Vazhdimisht jemi dėshmitarė tė vdekjes. Por, ēuditėrisht e injorojmė atė sikurse nuk do tė na ndodh kurrė, apo sdo tė na ndodh tani shpejt. Megjithėse vazhdimisht varrosim shokėt tanė, kushėrinjtė tanė, madje edhe anėtarėt e familjes sonė tė ngushtė, pėr veten tonė mendojmė se do jetojmė pėrgjithmonė. Pra, qėndrimi ynė bie nė kundėrshtim me logjikėn e shėndoshė.
Nė disa mėnyra ne edhe dallojmė pashmangshmėrinė e vdekjes, madje edhe spontanisht pėrgatitemi pėr tė. Marrim sigurime shtetėrore dhe mendojmė pėr tė afėrmit tanė mbas vdekjes sonė, planifikojmė pėr ndarjen e pronės dhe pasurisė sonė. Bile, shumė biznesmenė dhe qeveritarė pėrgatisin plane kontigjente pėr tė vazhduar zbatimet e operacioneve tė tyre nė rast tė humbjes sė liderėve.
Nė fund tė fundit, kjo ėshtė njohja e vdekjes si fundi i kėsaj jete. Por, dėshtimi ynė qėndron nė mosnjohjen e vdekjes si fillimi i njė jete tjetėr, jetės sė amshuar, ku do tė korrim atė qė mbollėm nė kėtė botė.
Mėsimet Islame tregojnė se ndėr tė veēantat qė e dallojnė tė zgjuarin nga tė tjerėt ėshtė edhe njohja dhe pėrgatitja pėr jetėn e amshuar. Siē thotė edhe Muhammedi alejhis-selam: “Me tė vėrtetė i zgjuar ėshtė ai person i cili kontrollon dėshirat e tij dhe pėrgatitet pėr jetėn pas vdekjes”.
Tregohet njė histori e prekshme pėr Behlulin, i cili pėr shkak tė ēiltėrsisė sė tij shihej si i kundėrt me zgjuarsinė dhe shkathtėsinė. Halifi Harun Rashid e lejonte Behlulin tė hynte lirisht nė oborrin mbretėror tė tij, ndoshta ngaqė naiviteti i tij ishte si zbavitje pėr halifin.
Njė ditė Halifi i dhuroi atij njė shkop pėr ecje, dhe i tha: “Ky shkop ėshtė pėr personin mė budalla nė botė. Nėse sheh ndonjė njeri tjetėr qė e meriton mė shumė se ti, dhuroja atij”.
Disa vite me vonė, Harun Rashid ra shumė i sėmurė dhe asnjė trajtim mjekėsor nuk mund ta shėronte atė. Behluli e vizitonte atė shpesh dhe interesohej pėr shėndetin e tij. Njė ditė bashkėbisedimi i tyre shkoi kėshtu:
Haruni: “Asnjė ilaē nuk po mė shėron, po shoh se udhėtimi im i fundit po mė afrohet”.
Behluli: “Ku doni tė shkoni?”
Haruni: “Do shkoj nė Botėn Tjetėr”.
Behluli: “Sa kohė do tė qėndroni atje? Kur do tė ktheheni?”
Haruni: “Asnjė njeri nuk kthehet kurrė nga ajo botė”.
Behluli: “Pra, paskeni bėrė pėrgatitje tė veēanta pėr kėtė udhėtim. A keni dėrguar ndonjė grup special pėr t’ju pritur kur tė arrini atje?”
Haruni: “Jo Behlul, duhet tė shkosh vetėm atje. Dhe jo, nuk kam bėrė asnjė pėrgatitje”.
Behluli: “O udhėheqės i muslimanėve! Ti dėrgoje ushtri tė mėdha pėr t'u pėrgatitur kur bėje udhėtime madje edhe tė shkurtėra, dy tre ditėshe. Tani po shkoni nė njė vend ku do tė jetoni pėrgjithmonė dhe nuk keni bėrė asnjė pėrgatitje paraprake! Mendoj se kam gjetur personin qė e meriton shkopin qė ma keni dhėnė disa vite mė parė”.

Mėsimi i kėtij tregimi vlen pėr tė gjithė ne. Ne mund tė mos jemi mbretėr, por, prapėseprapė pėrgatitemi pėr udhėtime madje edhe pak ditėshe. Po pėr pėrgatitjen e udhėtimit tonė nė jetėn e pafundme, botėn tjetėr?
Po sikur shqetėsimi apo meraku ynė kryesor nė kėtė botė tė jetė ēėshtja e Botės Tjetėr! Kjo padyshim do tė ndryshonte edhe jetėn nė kėtė botė. Kjo botė ėshtė njė shtėpi ėndėrrash, njė iluzion. Kėtu nuk ndėshkohemi nė momentin kur bėjmė mėkatin dhe kjo na qetėson neve me njė siguri mashtruese me tė cilėn vazhdojmė pandėrprerė. Por vdekja ėshtė e kundėrta e kėtij iluzioni. Personi i cili din dhe rikujton se njė ditė do tė dalė para All-llahut tė Madhėrishėm dhe do tė japė pėrgjegjėsi pėr tė gjitha veprat e tij, thjesht nuk mund tė vazhdojė tė kundėrshtojė Zotin.
Nga historia e Faraonit mėsojmė se kur ai vėrejti se vdekja po i afrohet deklaroi besimin e tij nė Zotin e Musait, kurse vetėm pak para kėtij momenti ai u mashtrua nga iluzioni i vetėfuqisė sė tij. Pendimi i tij ishte shumė vonė, por historia e tij na tregon se si arroganca dhe rreptėsia e tij u zhdukėn kur u ballafaquan me vdekjen.
Ėshtė pėr tu habitur se si shumė nga konfuzionet tona, argumentet joserioze, justifikimet se pse nuk mund tė bėjmė kėtė apo atė, apo dembelizmi ynė i hapur, mund tė zhduken kur pėrfytyrojmė vetveten tonė brenda nė varr! Kujtimi i vdekjes zgjidh shumė ēėshtje madje edhe tė paqarta, pėrpara se tė jetė shumė vonė.
Personi i cili ēdo ditė tė jetės e kalon sikurse tė ishte dita e fundit e tij, ėshtė me tė vėrtetė njė person shumė i menēur. Ky duhet tė jetė qėllimi i tė gjithė neve.

Marrė nga: www.horizonti.com

IceGirl
14-01-05, 01:42
Po te ishte neser dita e fundit e jetes sime ...do te kisha pasur deshire te ju takoj juve te gjitheve ketu qe jeni ne forum.... :)

Murgesha
14-01-05, 01:55
Po te ishte neser dita e fundit e jetes sime ...do te kisha pasur deshire te ju takoj juve te gjitheve ketu qe jeni ne forum.... :)

Ishalla tė plotėsohet kjo dėshirė IceGirl. :lol: :wink:

DEA
14-01-05, 20:15
Zgjohem heret ne mengjez bej punet e shtepis, mbaroj buken per anetaret e tjer te familjes, shkoi mandej ne pune kur te kthehem shoh se edhe sa kam kohe e maroj varrin tim vet dhe se fundi i ve te gjithe ne gjume ulem para televizorit dhe e shiqoj nje film duke e pritur vdekjen :(

Drenicaki
14-01-05, 20:22
Ju kisha hip edhe ni her skijav me u lėshu bjeshkes teposht e ne fund te pistes e kisha pi ni kafe!

NobodysFool
14-01-05, 20:30
*******************************************

Per tu shprehur ne gjuhe te huaja kemi, rubriken e posacme.

Ndryshuar nga Honesty


**************************************

uliksi31
14-01-05, 22:59
Ju kisha hip edhe ni her skijav me u lėshu bjeshkes teposht e ne fund te pistes e kisha pi ni kafe!

Ishe leshua teposht si me tren te Rezalles :lol: :lol: :lol:

Drenicaki
14-01-05, 23:41
Ju kisha hip edhe ni her skijav me u lėshu bjeshkes teposht e ne fund te pistes e kisha pi ni kafe!

Ishe leshua teposht si me tren te Rezalles :lol: :lol: :lol:Veq pak ma shpejt se treni i rezalles sepse trni i rezalles asht zbulimi i par shqiptar me vler te madhe ekonomike e tash as trn spoi ka! hahahahahahahahahahahahaaaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
15-01-05, 00:19
Une kisha :hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha.

IceGirl
15-01-05, 00:38
[quote="turisti"]Une kisha :hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha.[/quot


hahahahahah vallai lumi ti.....u knaqe heheheheh :)

turisti
15-01-05, 00:39
[quote=turisti]Une kisha :hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha.[/quot


hahahahahah vallai lumi ti.....u knaqe heheheheh :)

Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahaha,u knaqaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa,hahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahaha.

IceGirl
15-01-05, 00:45
[quote=turisti]Une kisha :hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha.[/quot


hahahahahah vallai lumi ti.....u knaqe heheheheh :)

Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahaha,u knaqaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa,hahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahaha.

hahahahahah... E mu pas kon neser dita e fundit e jetes sime a keshtu kishe qesh a.....ja mos eja ne varrim timin pra :D

turisti
15-01-05, 00:50
[quote=turisti]Une kisha :hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha.[/quot


hahahahahah vallai lumi ti.....u knaqe heheheheh :)

Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahaha,u knaqaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa,hahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahaha.

hahahahahah... E mu pas kon neser dita e fundit e jetes sime a keshtu kishe qesh a.....ja mos eja ne varrim timin pra :D

Jo,ajo vlen per diten time te fundit,per ty : :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :(

IceGirl
15-01-05, 00:54
[quote=turisti]Une kisha :hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha.[/quot


hahahahahah vallai lumi ti.....u knaqe heheheheh :)

Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahaha,u knaqaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa,hahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahaha.

hahahahahah... E mu pas kon neser dita e fundit e jetes sime a keshtu kishe qesh a.....ja mos eja ne varrim timin pra :D

Jo,ajo vlen per diten time te fundit,per ty : :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :(

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

turisti
15-01-05, 01:00
[quote=turisti]Une kisha :hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahhahahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha.[/quot


hahahahahah vallai lumi ti.....u knaqe heheheheh :)

Po,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahaha,u knaqaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaa,hahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahaha.

hahahahahah... E mu pas kon neser dita e fundit e jetes sime a keshtu kishe qesh a.....ja mos eja ne varrim timin pra :D

Jo,ajo vlen per diten time te fundit,per ty : :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :(

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry::wink:

Gjumashja
15-01-05, 09:26
e kisha kall jastekun tim :roll:

turisti
15-01-05, 11:00
e kisha kall jastekun tim :roll:

:?:

Gjumashja
15-01-05, 11:11
e kisha kall jastekun tim :roll:

:?:

per mos me mujt mne fjet kerkush tani :D

turisti
15-01-05, 13:23
e kisha kall jastekun tim :roll:

:?:

per mos me mujt mne fjet kerkush tani :D

Hahahahahahahahahaahahahahahahaahahahahahahahha, :arrow: ateherit nuk behet me rendesi.... :wink:

SpAnJoLLI
15-01-05, 14:48
Jau kisha lon amanet naj shokit mi mar 4 nuse n`ven meje masi qe une vdes t`nestrit :(

uliksi31
15-01-05, 14:59
Jau kisha lon amanet naj shokit mi mar 4 nuse n`ven meje masi qe une vdes t`nestrit :(

Po mire dashke me denua at shokun,ani 4 :shock:

Gentiana
15-01-05, 15:01
Jau kisha lon amanet naj shokit mi mar 4 nuse n`ven meje masi qe une vdes t`nestrit :(

Po mire dashke me denua at shokun,ani 4 :shock:

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif

uliksi31
15-01-05, 15:09
Jau kisha lon amanet naj shokit mi mar 4 nuse n`ven meje masi qe une vdes t`nestrit :(

Po mire dashke me denua at shokun,ani 4 :shock:

http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c008.gif

Ahahahahahaha.Po bile qysh se ke shtua edhe nje me i bo 4 :lol: :lol:

Gentiana
15-01-05, 15:10
Ahahahahahaha.Po bile qysh se ke shtua edhe nje me i bo 4 :lol: :lol:

Jo bre,thash mos po behen shum,si me ato 4nuse?! :wink:

BeeP
15-01-05, 15:33
Do te Kendoja Kangen "Pa ty Nuk Po Bajka" :P:D:D:D

IceGirl
16-01-05, 00:20
Do te Kendoja Kangen "Pa ty Nuk Po Bajka" :P:D:D:D

une kisha kendu kengen edhe "Pa BeeP Po Bojka Po Bojka" heheheheheh

Mafiozi
16-01-05, 01:03
Do te Kendoja Kangen "Pa ty Nuk Po Bajka" :P:D:D:D

une kisha kendu kengen edhe "Pa BeeP Po Bojka Po Bojka" heheheheheh

Hahahahahahahahahhahahhaaaa shyqyr qe po shkoj a :lol: :lol:

PS: Shaka :wink:

IceGirl
16-01-05, 01:24
Do te Kendoja Kangen "Pa ty Nuk Po Bajka" :P:D:D:D

une kisha kendu kengen edhe "Pa BeeP Po Bojka Po Bojka" heheheheheh

Hahahahahahahahahhahahhaaaa shyqyr qe po shkoj a :lol: :lol:

PS: Shaka :wink:

ahahahahahah :)

Kercovari
16-01-05, 07:28
Jau kisha lon amanet naj shokit mi mar 4 nuse n`ven meje masi qe une vdes t`nestrit :(
Eh more Spanjolli e!
Ti paske hy ne fushebetejen e mezatit si Torerot Spanjolle,vetem ato e dine se a vdesin neser a jo,e sa i perket ato kater nuseve,mos u merzit se ne shtepi te pleqve ka sa te duash beqare.Haaahaaahaaa!.

Gentiana
16-01-05, 14:28
Po me duket se e xheta nje vend ku s'mund te me gjeje vdekja,
ne Oxhak,si thuani :?: :P
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mafiozi
16-01-05, 14:38
Un i kisha pa gjith ata qe i du dhe me dojn, me ju than lamtumir se shiehemi me von :D

sarasara
25-01-05, 15:24
nuk e di as vet se me kish kap panika
:roll:

halla e madhe
25-01-05, 18:19
Kur do te vjen e pres duarhapur,por shyqyr zotit qe nuk e dijme se kur vjen ai moment :wink:

princ of MN
26-01-05, 00:22
Une per vete sikur te kisha vec edhe nje jave jete ,do pepiqesha ti takoj dy persona qe lane gjurme ne rinin time.....Njeres do i KERKOJA TE FALUR qe ja theva zemren ,kurse tjetres do ja BEJA HALLALL edhe pse ma theu zemren............e pjesen tjeter te jetes do e kaloja me familjen time, gruan dhe djalin

NAIM_SHACI
28-03-05, 13:51
po te kishim edhe nje dit per te jetuar
kisha pat deshir me ipa me te afermit ne jet me u ba bash tan e mu knaqun e tani oret e fundit me jetu duke dashuri .

se ndishta kishum gjet dashuri edhe ne at bot!!!!!!!
kaq sa per ket dit .

rida
30-03-05, 09:14
Ana, na e ke lene nje kohe shume te shkruret. Te kishe thene se po ta kishim vdekjen pas nje muaj i kishim kryer disa pune me rendesi, por nje dite cka me bere me te. Por prap po thems e vdekjen e kisha prite keshtu:kisha dale te shetisekembe kisha shiku natyren, kisha taku ndonje te njohur por nuk i kisha tregu se cka do me gjej, hejjjjjjjj oj Ana cka na shtine me fol moj edhe ti

Krokodilli
30-03-05, 09:38
Pernime kjo tem palidhje,, po masi qenka te them edhe une diqka,,

ku me marr me dit se kur eshte dita e fundit se pa i marr edhe nja 50 veta me vete se kisha lan,,, qy a veq vet me dek a,,,,,

Diana007
30-03-05, 09:46
Pernime kjo tem palidhje,, po masi qenka te them edhe une diqka,,

ku me marr me dit se kur eshte dita e fundit se pa i marr edhe nja 50 veta me vete se kisha lan,,, qy a veq vet me dek a,,,,,

:D:D:D:D:D

dembelica
30-03-05, 19:28
Nuk e di,ndoshta kisha me i ftu te gjith te afermit e mi dhe ata qe i dua me u qmall me ta deri ne momentin e fundit.

Krokodilli
03-04-05, 09:46
Pernime kjo tem palidhje,, po masi qenka te them edhe une diqka,,

ku me marr me dit se kur eshte dita e fundit se pa i marr edhe nja 50 veta me vete se kisha lan,,, qy a veq vet me dek a,,,,,

:D:D:D:D:D

ne ate rast Diana007 te kisha preferu mos me mu afru afer se nuk e kisha lan ni
-sweetheart- si ti me jetu a une me dek,, po bile te kisha marr me vete ishum knaq :wink:

tung pershendetje

Gjumashja
03-04-05, 17:11
kishna shku me e mbyt shpulla dikon edhe kisha vdek e qet

aferdita
03-04-05, 17:14
kisha vdek hala pa ardhe dita per me vdek :lol: :lol:

Diana007
04-04-05, 08:09
Pernime kjo tem palidhje,, po masi qenka te them edhe une diqka,,

ku me marr me dit se kur eshte dita e fundit se pa i marr edhe nja 50 veta me vete se kisha lan,,, qy a veq vet me dek a,,,,,

:D:D:D:D:D

ne ate rast Diana007 te kisha preferu mos me mu afru afer se nuk e kisha lan ni
-sweetheart- si ti me jetu a une me dek,, po bile te kisha marr me vete ishum knaq :wink:

tung pershendetje

Aiiiiiiiii qfar ide e mir , valla edhe un me gjith qef kisha ardh hehehheheeheheheeeeheeh
Flm . edhe un te pershedes , e ishalla deri ne pleqeri nuk vdesim :wink: :D:D

Tomori
06-04-05, 00:03
[quote="Diana007
Aiiiiiiiii qfar ide e mir , valla edhe un me gjith qef kisha ardh hehehheheeheheheeeeheeh
Flm . edhe un te pershedes , e ishalla deri ne pleqeri nuk vdesim :wink: :D:D[/quote]

-Aiiii moj Diana007 po edhe une Tomori, me gjithe qef te kisha pritur me ardhe, e para dites se fundit te jetes me siguri kishim tollovit naj send :wink: tungji :wink:

Diana007
06-04-05, 08:23
-Aiiii moj Diana007 po edhe une Tomori, me gjithe qef te kisha pritur me ardhe, e para dites se fundit te jetes me siguri kishim tollovit naj send :wink: tungji :wink:


:shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :evil: :twisted:

Tomori
06-04-05, 08:48
]-Diana007 me vjene mire qe po del e gezueshme me Tomorin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Po ashtu edhe une ndjehem i lumtur me ju moj Diana007[/color] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
06-04-05, 09:11
]-Diana007 me vjene mire qe po del e gezueshme me Tomorin :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Po ashtu edhe une ndjehem i lumtur me ju moj Diana007[/color] :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


HEhehehhehehehehhehheheeehehe more nuk po gezohem po mu kesh q enuk mujta me pramenu mu kan me ty diten e fundit te jetes sime heheheehehhehhe

Murgesha
06-04-05, 09:15
Diten e fundit te jetes do te doja ta kaloj me koke mbeshtetur mbi gjoksin e te dashurit tim.
Tja hjedhi shikimin e fundit, ti them se edhe ne varr do ta dua dhe tja jap lamtumiren e fundit.
A e thashe mire breeeeeeeeeeeeeee???? :lol: :wink:

Tomori
06-04-05, 09:22
Diten e fundit te jetes do te doja ta kaloj me koke mbeshtetur mbi gjoksin e te dashurit tim.
Tja hjedhi shikimin e fundit, ti them se edhe ne varr do ta dua dhe tja jap lamtumiren e fundit.
A e thashe mire breeeeeeeeeeeeeee???? :lol: :wink:

]-Shum mire moj Murgeshe, me kta vargjet tuaja me perkujtove,,,
Hamletin,,,ja filluan tme pike Lote nga syri. :cry: :cry:
:cry: -He moj Murgeshe sa emotive qe je,,,,, tungji [/color]:wink:

turisti
07-04-05, 01:20
Diten e fundit te jetes do te doja ta kaloj me koke mbeshtetur mbi gjoksin e te dashurit tim.
Tja hjedhi shikimin e fundit, ti them se edhe ne varr do ta dua dhe tja jap lamtumiren e fundit.
A e thashe mire breeeeeeeeeeeeeee???? :lol: :wink:

]-Shum mire moj Murgeshe, me kta vargjet tuaja me perkujtove,,,
Hamletin,,,ja filluan tme pike Lote nga syri. :cry: :cry:
:cry: -He moj Murgeshe sa emotive qe je,,,,, tungji [/color]:wink:

Hamlet pazargjia a?,hahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahaahahah ahahahahahahahahahahahahahahaha. :wink:

Krokodilli
08-04-05, 17:42
[quote="Diana007
Aiiiiiiiii qfar ide e mir , valla edhe un me gjith qef kisha ardh hehehheheeheheheeeeheeh
Flm . edhe un te pershedes , e ishalla deri ne pleqeri nuk vdesim :wink: :D:D

-Aiiii moj Diana007 po edhe une Tomori, me gjithe qef te kisha pritur me ardhe, e para dites se fundit te jetes me siguri kishim tollovit naj send :wink: tungji :wink:[/quote]

O TOMORI Diana007 ke tu ardh te une diten e fundit se i pata premtu diqka, po ma rrembeve ti,, ma morre,
-- jo more si duket me paska shtu zoti ymer,, spo des as nuk pe marr kerkan me vete,, po du me mejt me juve qetu

Diana007
09-04-05, 08:51
O TOMORI Diana007 ke tu ardh te une diten e fundit se i pata premtu diqka, po ma rrembeve ti,, ma morre,
-- jo more si duket me paska shtu zoti ymer,, spo des as nuk pe marr kerkan me vete,, po du me mejt me juve qetu

O Kroki nuk jam shku jo me Tomorin , po ja ka e pres diten e fundit kur te vjen po nuk poe di cila dit esht me te lajmeru hehheeheheeh
Ishalla ta ka shty ,e nuk deri sa te plakesh :wink:

T pershdes

Tomori
09-04-05, 09:18
[quote=Krokodilli]
Ohehheeheheeh
Ishalla ta ka shty ,e nuk deri sa te plakesh :wink:

T pershdes [/b][/color]

- E moje Diana007 jo ishalla, por ja kam shty te sigurone Tomori, per ket punen e shtymes,,hahaha :lol: Diana loqki aj kesh nje her?!!!

Diana007
09-04-05, 09:21
[quote=Krokodilli]
Ohehheeheheeh
Ishalla ta ka shty ,e nuk deri sa te plakesh :wink:

T pershdes [/b][/color]

- E moje Diana007 jo ishalla, por ja kam shty te sigurone Tomori, per ket punen e shtymes,,hahaha :lol: Diana loqki aj kesh nje her?!!! [/b]
[b]
Hehhehehehhehehehehehhehehheheheh Tomor me ke shti me keshe qetash :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

florian
09-04-05, 09:23
do te beja dashuri gjith diten :twisted:

Gjumashja
23-04-05, 10:19
do ta shikoj veten ne pasqyre sa e bukur jom :lol: :lol: :lol:

Diana007
23-04-05, 10:21
Do te isha me lumtura :D :D :D

Gjumashja
23-04-05, 10:27
Do te isha me lumtura :D :D :D


:shock: :shock: per me vdek a :roll:

Diana007
23-04-05, 10:30
Do te isha me lumtura :D :D :D


:shock: :shock: per me vdek a :roll:

Po de :wink:

florian
23-04-05, 10:34
do te beja dashuri gjith diten
_________________

NUK NDERROJ MENDJE TE PAKTEN NE KRAHET E ASAJ QE DUA.

Gjumashja
23-04-05, 10:54
Do te isha me lumtura :D :D :D


:shock: :shock: per me vdek a :roll:

Po de :wink:

:roll: :roll:

Gjumashja
23-04-05, 10:54
do te beja dashuri gjith diten
_________________

NUK NDERROJ MENDJE TE PAKTEN NE KRAHET E ASAJ QE DUA.

vetem mos me thuaj qe me don mua hagaghaghghaghahgagha Hajgare pakes

Diana007
23-04-05, 10:55
Do te isha me lumtura :D :D :D


:shock: :shock: per me vdek a :roll:

Po de :wink:

:roll: :roll:
:wink:

florian
23-04-05, 13:56
do te beja dashuri gjith diten
_________________

NUK NDERROJ MENDJE TE PAKTEN NE KRAHET E ASAJ QE DUA.

vetem mos me thuaj qe me don mua hagaghaghghaghahgagha Hajgare pakes


PO TI ME DO

Krokodilli
24-04-05, 07:30
O TOMORI Diana007 ke tu ardh te une diten e fundit se i pata premtu diqka, po ma rrembeve ti,, ma morre,
-- jo more si duket me paska shtu zoti ymer,, spo des as nuk pe marr kerkan me vete,, po du me mejt me juve qetu

O Kroki nuk jam shku jo me Tomorin , po ja ka e pres diten e fundit kur te vjen po nuk poe di cila dit esht me te lajmeru hehheeheheeh
Ishalla ta ka shty ,e nuk deri sa te plakesh :wink:

T pershdes

Oj Diana007 moj me peska pas marr gjumi,, tash me ra ndermend me hy ne kete tem,,
po moj mos harro mem lajmeru kur e ki diten e fundit te jetes,, takohum ndoshta e kemi at nafak e nau shtohet jeta,, jetojm dej ne Pleqni 8)
pershendetje te ngrohta per ty

Kavaleri
24-04-05, 21:58
Ju kisha lut Zotit me ber dhe naj dit Verlengert/Zgjatje hahahah.
Iha qka kamme bo si gjith populli..
I kisha vizitu te gjith miqt e mikeshat,dhe kisha lan ndoshta naj Amanet..
Me shum nuk po di.
Per mu Mir se vjen ajo Dite. :D

experti_lu
26-04-05, 03:59
ANNA,pytje e veshtire.
-nese e kam neser diten e fundit,
ty sante ta kisha qu msn-nin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
26-04-05, 08:18
Oj Diana007 moj me peska pas marr gjumi,, tash me ra ndermend me hy ne kete tem,,
po moj mos harro mem lajmeru kur e ki diten e fundit te jetes,, takohum ndoshta e kemi at nafak e nau shtohet jeta,, jetojm dej ne Pleqni 8)
pershendetje te ngrohta per ty

Uh Kroki mu duke nje dit qe ke dita e fundit , po prit prit ti nuk erdhe :cry: edhe i rash pishmanit njeher per njher jo nese me mbushet mendja te lajmeroj :wink: :lol:

Flm Kroki , gjithashtu mbetesh i pershendetur nga un :wink:

Reana
26-04-05, 09:35
I KISHA HYP AEROPLANIT DHE ISHA KTHYER NE VENDLINDJE....ATJE KU ESHTE BALTA ME E EMBEL SE MJALTA :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Domira
26-04-05, 09:56
Atyre qe nuk ju kam thane se i dua do ti gjeja kudoqe jane dhe do ju tregoja se i kam dashte shume.

Gjumashja
26-04-05, 10:02
do te beja dashuri gjith diten
_________________

NUK NDERROJ MENDJE TE PAKTEN NE KRAHET E ASAJ QE DUA.

vetem mos me thuaj qe me don mua hagaghaghghaghahgagha Hajgare pakes


PO TI ME DOJo valla smuna

Krokodilli
26-04-05, 11:53
Oj Diana007 moj me peska pas marr gjumi,, tash me ra ndermend me hy ne kete tem,,
po moj mos harro mem lajmeru kur e ki diten e fundit te jetes,, takohum ndoshta e kemi at nafak e nau shtohet jeta,, jetojm dej ne Pleqni 8)
pershendetje te ngrohta per ty

Uh Kroki mu duke nje dit qe ke dita e fundit , po prit prit ti nuk erdhe :cry: edhe i rash pishmanit njeher per njher jo nese me mbushet mendja te lajmeroj :wink: :lol:

Flm Kroki , gjithashtu mbetesh i pershendetur nga un :wink:

haha ok mos me harro me lajmero,, po ishalla e ke larg at dit,, ishalla e kem nafaken mu taku sa jemi gjall najhere se per diten e vdekjes>koft larg
tung pershendetje

Diana007
26-04-05, 12:15
haha ok mos me harro me lajmero,, po ishalla e ke larg at dit,, ishalla e kem nafaken mu taku sa jemi gjall najhere se per diten e vdekjes>koft larg
tung pershendetje

Ja mos ta nin se nuk harroj :lol: :lol: , valla se di kanher po ofrohet po me siguri po tutet nga un edhe po ktheht prap :o :o
Ishall Kroki nodh ajo dit para asj dite :D :D :D :D :D :D

Gjitha te mirat per ty :wink:

anna
26-04-05, 18:35
ANNA,pytje e veshtire.
-nese e kam neser diten e fundit,
ty sante ta kisha qu msn-nin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ah po a aa 8) :D

napoleoni
26-04-05, 22:03
Atyre qe nuk ju kam thane se i dua do ti gjeja kudoqe jane dhe do ju tregoja se i kam dashte shume.


Shumė punė fisnike ditėn para vdekjes....Tingėllon Markeziane...

turisti
27-04-05, 08:14
Ja kisha fal te dashures. :P

Kaltrushi
27-04-05, 08:24
nese une do ta dija se neser do ishte dita e fundit ku do jetoj................sod do kisha mbytur vehten, sepse e dua jeten shumm......... :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
27-04-05, 10:08
do te kisha ndejt tere diten ne perafimin e te dashurit

zemermiri
27-04-05, 11:49
E NESERMJA NUK EKZISTON ,

altini22
27-04-05, 12:10
do ti tregojsha me ma qel vorrin e mire hahahahah

florian
27-04-05, 17:40
Prap me ket pyetje ooooooooooooooo kisha me ba dashuri tan diten .

Gentiana
27-04-05, 21:08
Do ja kisha plotesuar vetit ēdo deshir, e qe deri aty nuk kam mundur.... :twisted:

puqi
28-04-05, 00:53
sonte i kisha thirr ne vorrim e neser kisha dek ... :oops: :idea:

Reana
28-04-05, 02:15
sonte i kisha thirr ne vorrim e neser kisha dek ... :oops: :idea:

:cry:

ideja me e mire...pershendetja e fundit me te gjithe njerzit qe i don dhe te duan...mendoj se do te ishte nder i vecant...vetem ata te cilet kane humbur dikend pergjithmone pa u pershendetur, besoj se e kuptojne kete!!!!

puqi
28-04-05, 03:31
Reana ket pergjigjje qe e dhash mu kujta gjyshja ime e cila 5 ore para se te vdiste birit te vet [d.m.th. dajes tim ] i tha ;thirri bijat e mia sepse une kam vetem edhe pak koh per te jetuar dhe keshtu kishte ngjar. :oops:

Krokodilli
28-04-05, 08:25
haha ok mos me harro me lajmero,, po ishalla e ke larg at dit,, ishalla e kem nafaken mu taku sa jemi gjall najhere se per diten e vdekjes>koft larg
tung pershendetje

Ja mos ta nin se nuk harroj :lol: :lol: , valla se di kanher po ofrohet po me siguri po tutet nga un edhe po ktheht prap :o :o
Ishalla Kroki ndodh ajo dit para asaj dite :D :D :D :D :D :D

Gjitha te mirat per ty :wink:

me pelqej qekjo qe e shkruve,, mu duk poashtu pak interesant :lol: :P :wink:

:arrow: Ishalla Kroki ndodh ajo dit para asaj dite :D :D :D :D :D :D

tung kalo bukur

Diana007
28-04-05, 08:35
haha ok mos me harro me lajmero,, po ishalla e ke larg at dit,, ishalla e kem nafaken mu taku sa jemi gjall najhere se per diten e vdekjes>koft larg
tung pershendetje

Ja mos ta nin se nuk harroj :lol: :lol: , valla se di kanher po ofrohet po me siguri po tutet nga un edhe po ktheht prap :o :o
Ishalla Kroki ndodh ajo dit para asaj dite :D :D :D :D :D :D

Gjitha te mirat per ty :wink:

me pelqej qekjo qe e shkruve,, mu duk poashtu pak interesant :lol: :P :wink:

:arrow: Ishalla Kroki ndodh ajo dit para asaj dite :D :D :D :D :D :D

tung kalo bukur

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Po de :wink: :P :P :P
Te pershendes :wink:

bellezza
28-04-05, 17:23
para se te vdisja do kisha deshire t`i kem prane njerezit qe i dua me se shumti.

p.s.
nuk frikohem nga vdekja

vdekja eshte i vetmi kuptim i jetes(Frederiko Garsia LORKA)

Fleta
30-04-05, 18:54
Prap me ket pyetje ooooooooooooooo kisha me ba dashuri tan diten .

- Nuk e di, ndoshta kisha me i mbledhe te gjith te dashurit e mi, me u pershendete, a momentet e fundit kisha pase deshire me mbete vetem..........


Ps: Flori, marova duke qeshe me ty :wink: po a kishe mujte me u koncentu a ? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Alb_4ever
05-05-05, 08:25
do t'i isha pendur Zotit sinqerisht per gjithe ato gabime qe i kam bere.....

GURI SYLAJ
05-05-05, 10:33
DO TE IA NISJA PREJ FILLIMIT !

florian
05-05-05, 18:21
Prap me ket pyetje ooooooooooooooo kisha me ba dashuri tan diten .

- Nuk e di, ndoshta kisha me i mbledhe te gjith te dashurit e mi, me u pershendete, a momentet e fundit kisha pase deshire me mbete vetem..........


Ps: Flori, marova duke qeshe me ty :wink: po a kishe mujte me u koncentu a ? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Do zoti e at dit te kam neper dur SHAKA

JO ME U KONCENTRUE PO KISHA EDHE ME FLUTURUE

ME DUKET SE DHE GENTA ESHT E TE NJEJTIT MENDIM KQYRE QYSH KESH :roll:

Daja POLIC
05-05-05, 19:48
Une i kisha MYT ata qe ma kan pas INATIN mas pari e tani edhe qe kisha vdek isha kan i lire :wink:

Gjumashja
05-05-05, 20:08
Une i kisha MYT ata qe ma kan pas INATIN mas pari e tani edhe qe kisha vdek isha kan i lire :wink:


mos po thehesh najkah se :P

turisti
05-05-05, 20:11
Diten e fundit te jetes sime ja kisha dhurue Gjumashės :wink: lete fleje edhe pak. :P

Gjumashja
05-05-05, 20:16
Diten e fundit te jetes sime ja kisha dhurue Gjumashės :wink: lete fleje edhe pak. :P


oo turisti flm po shume pom bohen bree

e_martumja
05-05-05, 20:18
Isha gezuar qe largohemi prej Planetes Toka (prej gjenemit) dhe e kisha imgjinuar si eshte me jetu ne at bote te gjenetit te Zoti i Madheruar ku buzqeshja dhe harmonia egzistojn e jo lufta dhe urrejte. Dhe i kisha faliminderuar prind te mi dhe te afert per te gjithat te mira qe i perjetum se bashku.

turisti
05-05-05, 20:21
Diten e fundit te jetes sime ja kisha dhurue Gjumashės :wink: lete fleje edhe pak. :P


oo turisti flm po shume pom bohen bree

Hajt se kur e ke humb tere jeten edhe nje dite nuk prish pune- fal-te-qofti. :wink:

Kavaleri
05-05-05, 22:04
Isha gezuar qe largohemi prej Planetes Toka (prej gjenemit) dhe e kisha imgjinuar si eshte me jetu ne at bote te gjenetit te Zoti i Madheruar ku buzqeshja dhe harmonia egzistojn e jo lufta dhe urrejte. Dhe i kisha faliminderuar prind te mi dhe te afert per te gjithat te mira qe i perjetum se bashku.

vallah se ki keq hiq...dhe un jam me ty..pritum se erdha hahah ishalla na pret busi se po na ik naj qysh e jesemi prap ketu..

Fleta
05-05-05, 22:31
Do zoti e at dit te kam neper dur [/size] SHAKA

JO ME U KONCENTRUE PO KISHA EDHE ME FLUTURUE

ME DUKET SE DHE GENTA ESHT E TE NJEJTIT MENDIM KQYRE QYSH KESH :roll:


:oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Daja POLIC
06-05-05, 01:42
Une i kisha MYT ata qe ma kan pas INATIN mas pari e tani edhe qe kisha vdek isha kan i lire :wink:


mos po thehesh najkah se :P

ja ska nese shkoj niher nuk kthem mo kurr :lol: :lol:

Daja POLIC
06-05-05, 01:46
Isha gezuar qe largohemi prej Planetes Toka (prej gjenemit) dhe e kisha imgjinuar si eshte me jetu ne at bote te gjenetit te Zoti i Madheruar ku buzqeshja dhe harmonia egzistojn e jo lufta dhe urrejte. Dhe i kisha faliminderuar prind te mi dhe te afert per te gjithat te mira qe i perjetum se bashku.

po mir shum por ku me dit na e jemi te sigurt qe shkojm ne GJENET kjo eshte pytaj

Deshira ime eshte edhe ishalla kurr nuk vdesin PRINDERIT e mi para meje I dua shum VALLA edhe ishalla une vdes i pari se nuk mundem me paramendu nje jete pa BABEN A MAMIN e MOTRAT nuk muj valla

Muslimani86
06-05-05, 17:31
"Ah ta dinim sa e shkurter ėshtė kjo Jetė , do ta shfrytezonim kohėn deri nė maximum"...

puqi
06-05-05, 20:12
DO TE FAESHA TER NATEN DHE DO TI LUTESHA PER SHPETIM .O ZOT KRIJUES I GJITHESIS ME MERR SHPIRTIN ATEHER KUR PER MUA ESHTE ME SE MIRI ,ME MESHIRO O ZOT SE NDOSHTA EDHE MUND TE JET NESER DITA E FUNDIT .VDEKJA CDO HER ESHTE E BEFASISHME :!:

experti_lu
16-05-05, 00:54
ANNA,pytje e veshtire.
-nese e kam neser diten e fundit,
ty sante ta kisha qu msn-nin. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ah po a aa 8) :Da u gezove a????
prap nuk kish pas shume leverdi vetem per nje dite.ahahahhahahah

Gjumashja
16-05-05, 09:26
ja kisha kushtu ate dite vetem atij qe se kom pa qe 4 muaj :D

Bleta
16-06-05, 10:54
Une e kisha thirr zotin ne telefon dhe i kisha thene mos me merr edhe 2 ose 3 dit sa te pershendetem me familje.

Giovanni
16-06-05, 10:59
[color=blue][b]Teme e cila me beri te reflaktoj ne vdekje pak rretqethse por edhe me vend.

Me te vertet nuk kam ide se qka do te beja....... :idea: [b][color]

Odise
16-06-05, 19:17
mendo se vdes neser, e puno sikur te mos vdesesh kurre!

ARVANITI
16-06-05, 20:58
Do kisha bere cdo gje qe nuk e lejon shoqeria.

LEDHATIMI
17-06-05, 00:08
Une do te organizoja ahengun mundesisht sa me te madh, ne te cilin do ti kisha ftuar ne argetim e defrim te gjithe miqte e dashamiret ..... s`po jetojme 1000 vjet :P [/b]

fina
01-07-05, 19:45
asgje e pse
asgje sepes atherr marron jeta jem e skom qka du kur jeta jem shkoj

Sy_kaltra
12-11-05, 21:32
Me deshir Do ta takoja Nje person dhe do ja kisha kendu nje kang ,,,,Kam nje zemer si kam dy Edhe at ma More ti :cry: edhe bye bye me vdek meniher mos meja ndi pergjegjen :cry: :cry:

Kercovari
12-11-05, 21:42
Qoft large me vdeke pa pergjigje,sa forte qenke dashuru zoti te ndihmoft oj sy kaltra. :wink:

laliloli
12-11-05, 21:44
Sykalter ,jo inshalla nuk e kemi egjelin prej dashnise

Sy_kaltra
12-11-05, 21:45
Nuk po thom more prej dashnis :roll: Po me dit momentin kur vdes kisha vepru ashtu :cry: :cry:

Kercovari
12-11-05, 21:49
Nuk po thom more prej dashnis :roll: Po me dit momentin kur vdes kisha vepru ashtu :cry: :cry:

E me fal pra per keqkuptim,po te lutem mos vdeksh kure- :cry:

loni19
12-11-05, 21:49
pyetje e rende....

Sy_kaltra
12-11-05, 21:51
Nuk po thom more prej dashnis :roll: Po me dit momentin kur vdes kisha vepru ashtu :cry: :cry:

E me fal pra per keqkuptim,po te lutem mos vdeksh kure- :cry:Me deshir jo por...E vetmja asht Vdekja qe smundem te ikemi nga aja :? :cry:

GURI SYLAJ
12-11-05, 21:53
Do te ia kisha fale dikuj tjeter.................

Murgesha
12-11-05, 22:08
Eh pėr dashni i kisha thėnė mos tė mbaj zi pėr mua, por menjėherė le ta marrin tjetrėn.

Ps. Se ka atė nafakė me i vdek unė tani, se s`jam budallė me ja lėnė shtratin tjetrės.
Kam vendosur tė vdes atėherė kur se merr mė askush. :lol: :lol:

Sy_kaltra
12-11-05, 22:09
:roll: paska rond e ma rond :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vjeshta
12-11-05, 23:00
Mbasi i kam femijet e vegjel ,kisha regjistru nje videokasete ku do te ju jepeja keshilla se si te vepronin papranin time,do ju tregoja per dashurin qekam ndaj tyre ,dhe qe nena tyre dote jete gjithmone me ta edhe pse jo fizikisht :cry:

Flaka_1
13-11-05, 02:37
Do te qendroja tere naten ne FD :wink:

Sy_kaltra
17-11-05, 18:05
Nese un dot vdes,,Edhe ti ke per t'vdek :evil: :lol:

GURI SYLAJ
17-11-05, 18:20
Nese eshte ashtu atehre kjo eshte nje vdekje...................

Murgesha
17-11-05, 21:16
Nėse unė vdes, mos vet pėr ty, se je i keq e shtremtė e kush mė s`ka ma tė marrė. :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
17-11-05, 21:25
Eshte teper e veshtire te me realizohet ajo deshire ne diten e fundit :evil: ,keshtu qe s'po e bej publike!!

GURI SYLAJ
17-11-05, 21:33
Nese jam i keq nuk ka gajle, I keq e mq nafak.............

Sy_kaltra
17-11-05, 21:35
Nese vdes Deshira ma e madhe kish me qen me pas nje lap-top me vete :lol:

GURI SYLAJ
17-11-05, 21:42
...........edhe nje telefon satelitor me bateria se s'kish rryme.

Domira
17-11-05, 21:46
Me ba me u desht me dek nesra une isha ra nkokerr t'shpines edhe kishna prite :lol: :lol: :lol:

Murgesha
17-11-05, 21:47
Me ba me u desht me dek nesra une isha ra nkokerr t'shpines edhe kishna prite :lol: :lol: :lol:

Ēka ashtu oj Domirė?? :lol: :wink:

anna
17-11-05, 22:03
do rrija tere diten me zemrushin timmmm :D tanii te nesermen kishim vdek bashk te 2... :cry: :wink:

MemphiSx
17-11-05, 22:06
Paj veshtir o me paramendu qe kam me vdek neser,veq skisha pas qka me bo veq me ju lut zotit me m'fal deri mas vitit t'ri :D :D

Kavaleri
08-12-05, 11:57
hyja qka ka me u bo vdek,bile nat dyja nashta lun naj send.

Barb|Ka
08-12-05, 21:48
nese e kisha dit qe kom me dek...kisha hi mu la :wink:

Murgesha
08-12-05, 22:13
nese e kisha dit qe kom me dek...kisha hi mu la :wink:

Hajt moj se edhe me vdek pa la nuk bahet nami.
Edhe ashtu tė lajnė pastaj. :lol: :lol: :lol:

Barb|Ka
08-12-05, 22:15
Hajt moj se edhe me vdek pa la nuk bahet nami.
Edhe ashtu tė lajnė pastaj. :lol: :lol: :lol:

un per qata e pata mos mi mundu njerzt...e gatshme me shku :wink:

Roberti
09-12-05, 00:30
Kisha ik ska pas kush sem zan!!

Kavaleri
09-12-05, 12:41
nese e kisha dit qe kom me dek...kisha hi mu la :wink:

mos e harro me marr avdes :wink:

Sy_kaltra
11-02-06, 19:51
Veē ishna gezu per bese :evil:

Kodra
11-02-06, 20:27
Veē ishna gezu per bese :evil:


**********
**********
**********


Shumė e vėrtet,po ta dinte njeriu,do tė gėzohej shumė.

Sy_kaltra
11-02-06, 20:28
Kodra !
Prap me mir mos me ditun,se kam frig ta hap varrin vet :?
:lol: :lol:

Kodra
11-02-06, 20:33
Kodra !
Prap me mir mos me ditun,se kam frig ta hap varrin vet :?
:lol: :lol:


**********
**********
**********


E nderuara Sy_kaltra,po ta dinte njeriu kėtė,me siguri se njeriu duhet tė gėzohet.
Kjo ėshtė njė formė Psikologjike tė cilėn ēdo njeri e trajton ndryshe,por disa puinė tė cilat i ke ndėrmend ti pėrfundosh,sipas mundėsive do ti pėrfundosh.Nėse nuk ekziston mundėsia,nuk do tė brengosesh fare.

Kėshtu mendoj unė :wink:

Sy_kaltra
11-02-06, 20:37
Nuk e ke keēė aspak ti Kodra,por un veq bera pak shaka ...

Pajtohem me mendimin tėnd ...!!

vendasi
12-02-06, 02:52
Do t'ja hapsha Vorrin vetit :lol:

Murgesha
22-03-06, 13:31
Do t'ja hapsha Vorrin vetit :lol:

Kot e ke se nuk do tė mundesh. :wink:

panta_rhei
22-03-06, 21:48
(Si shqiptar qe jam...)

I kisha ngu "LAJMET" edhe njiher, isha knaaaq :smile:

Domira
22-03-06, 22:10
Nuk di hiq cka kisha ba.

DEA
22-03-06, 22:19
Ndonje dite kur e gjithe familja e kemi te lire, kem aq shume plane sa qe nuk dime se nga te ja fillojme dhe mbesim pa be gje, mendoj se keshtu do te ishte edhe nese do ta dija se kur do te jet dita ime e fundit, me shume plane e pa realizuar gje. Mos te harroj i kisha thirre Nanen e Baben me ja ndegju edhe njeher zerin, se ndoshta me shku me i pa s`me kish mjaftu koha po ashtu edhe vellezrit e motren, edhe mandej e kisha hjek telefonin nga shteku poashtu edhe televizorin e PC-ne dhe e kisha shiju diten time te fundit me familjen time te ngusht deri ne frymen e fundit.

Reana
05-04-06, 03:08
neser dita e fundit???
jo hiq..neser ditelindja ime!!!:tongue:

Vin-Diesel
01-09-06, 21:42
jo njerz mos u frikesoni se ende gjall jemi :lol: po nese nje dite do te ndodhe dhe te kishit vetem nje jave jete cfare gjera do te benit :?: :?: une per vete do te rrija sa me afer familjes time se vetem ajo ka rendesi per mua nejse jepni mendimet e tuaja ne lidhje me kete teme tung tung nga anna

Do kisha marr nje Lopat, nje Terrakop, edhe drejt e ku kisha pas qejf te vorrosem edhe te hap Varrin ....duke e hap Varrin duke u shtri te shikoj a eshte Taman! edhe do kisha ikur ne shtepi do ju kisha then nje Mundi jau heka varrin e Hapa vet edhe tash po e presim diten e neserme !!!

seriozja_19
02-09-06, 16:30
Do kisha marr nje Lopat, nje Terrakop, edhe drejt e ku kisha pas qejf te vorrosem edhe te hap Varrin ....duke e hap Varrin duke u shtri te shikoj a eshte Taman! edhe do kisha ikur ne shtepi do ju kisha then nje Mundi jau heka varrin e Hapa vet edhe tash po e presim diten e neserme !!!

OK, vetem lerem mua si menaxhere ta organizoj edhe hoxhen... sa e ke budgjetin? :biggrin:

Vin-Diesel
02-09-06, 17:13
OK, vetem lerem mua si menaxhere ta organizoj edhe hoxhen... sa e ke budgjetin? :biggrin:

Ke qejf te ishte dita ime e fundit sot a hahahaha e te ta le Testament ne Emer tendin !

seriozja_19
03-09-06, 00:24
Ke qejf te ishte dita ime e fundit sot a hahahaha e te ta le Testament ne Emer tendin !

...Jo more, mos fol ashtu sepse po te ndegjon Zoti dhe pastaj dihet se cka te pret para dyerve te xheheneMI/TIt :wink:

Bom-Boni
03-09-06, 13:50
me ju thane te drejten mu nuk em kish ra ndermend as per lopat apo per shati. keto pune ka kush i bone. kisha ba sex derisa tem kish dal shpirti. ma se miri e kisha ndie vehten ashtu, e kisha pa xhenetin para se me shku atje, hehehehehe.

Bom-Boni
03-09-06, 13:55
veq tjerash ja kom lyp Zotit me mi fal 120 vite jete, se per 120 vite energji jemi te krijuar. deri atehere mendoj se edhe ne krevet do te jem i forte, nuk do te plakem. Momentalisht as qe oshte kah em shkon mendja me vdeke se as 1/4 e jetes nuk e kam jetu. Veq inshallah (qysh thone ata qe besojn ne Allahun) em shkone ashtu si e kam paramendu une mi realizu aspiratat jetesore.

Vin-Diesel
03-09-06, 19:49
...Jo more, mos fol ashtu sepse po te ndegjon Zoti dhe pastaj dihet se cka te pret para dyerve te xheheneMI/TIt :wink:

Para dyerve te Gjehnemit mendoj se ty kom me te gjet....po qaq qe ma ke inat ske mem lon me hy brenda ....keshtu me jep rrugen per ndonje Vend me Lule te Gjehnetit...hahaha!

seriozja_19
04-09-06, 21:12
Para dyerve te Gjehnemit mendoj se ty kom me te gjet....po qaq qe ma ke inat ske mem lon me hy brenda ....keshtu me jep rrugen per ndonje Vend me Lule te Gjehnetit...hahaha!

...sa per hyrjen ne gjehnehm, aspak mos u brengos, seriozisht! Dyert i ke te hapura, nese ke deshire edhe tepikun e kuq e shtroj per ty, vetem bojrum :biggrin:

Vin-Diesel
05-09-06, 13:42
...sa per hyrjen ne gjehnehm, aspak mos u brengos, seriozisht! Dyert i ke te hapura, nese ke deshire edhe tepikun e kuq e shtroj per ty, vetem bojrum :biggrin:

Jo jo Rri ti aty e prit me shpresen qe do vij edhe une !!

lenna
05-09-06, 19:58
pytje shum e veshtir..eshte leht te pergjigjesh tani, kur e din qe nuk do te ndodh kjo( te pakten shpresojm)..por esht shum vshtir ateher kur e din me te vertet..un per vete veshtir te them, nuk e di se si ndihet njeriu ne ate situat, cka esht i afte te bej....me e mirja kishte me qen te dehem dhe mos ti perjetoj ato ndjenja pak para vdekjes..

ritaaa
08-10-09, 09:18
Si do kishit vepruar?
Qfar porosie e kishti lan?
Per qfar ishti pendu si nuk e ke ba?
Edhe per qfar ishti pendu si e keni ba ?
me nje fjal amanetin e fundit,
mos ju frigova pak por mos harrojm se vdekjen e kemi ma ngat se kmishen trup thojn.

E pash nje filem para disa ditve e pyten nje plak 80 vjeqare se qfar do te thot per jeten e vet ne momentin e fundit ajo u pergjigj .
Per qka kom ba ne ket jet tha krejt po i harrojshe kur po u plakshe, por per qka kom pas deshir me ba ne ket jet e nuk i kam ba pershkak ndonje arsyje apo tjeter jom pendu e nuk ja fali vetes kurr,knaqu tha ket jet kjo tha eshte porosia ime e fundit.

ok

me respekt ritaaa

emine
08-10-09, 09:31
Si do kishit vepruar?

boll ne gazep e kisha ni veten...

Qfar porosie e kishti lan?

mos mendoni shpesh ne mu,se mi lune brite e skam qejf qatje me ma prish terezin

Per qfar ishti pendu si nuk e ke ba?

pa vesvese se deri ate dite send igjrome ska me mbete jam shume e sigurte,qe kam me dek pa igjrome;)


Edhe per qfar ishti pendu si e keni ba ?

se besoi se do pendohem se krejt me vedije i kam ba gjanat deri me tash....
me nje fjal amanetin e fundit,

JEPI RENDSI JETES SATE,DHE DUAJE NE RADHE TE PARE VETEN,PA HARRU RENDSIN QE KAN NJERZIT RRETH TEJE,JEP SE DO TE JIPET...
mos ju frigova pak por mos harrojm se vdekjen e kemi ma ngat se kmishen trup thojn.

dy here ne jete jam perqafu gadi em vdekjen ,aj moment vjen kure do vete;kure eshte e shkruar andaj siq ke shenu dhe ti jetoi cdo dite te jetes sime si tish dita e fundit,,,,,,

E pash nje filem para disa ditve e pyten nje plak 80 vjeqare se qfar do te thot per jeten e vet ne momentin e fundit ajo u pergjigj .
Per qka kom ba ne ket jet tha krejt po i harrojshe kur po u plakshe, por per qka kom pas deshir me ba ne ket jet e nuk i kam ba pershkak ndonje arsyje apo tjeter jom pendu e nuk ja fali vetes kurr,knaqu tha ket jet kjo tha eshte porosia ime e fundit.

ok

me respekt ritaaa

me rrespekt edhe juve e nderuar,tem shume e qelluar,nje dite te bukur!

ritaaa
08-10-09, 09:34
Per me ja fillu temes fer eshte me u pergjigj edhe une.

Une po ta kishe dite e maram te jetes time
mas pari do te isha mundu me i lan femijet ne dor te sigurt me dit se kush do te kujdeset per ta.
Edhe isha mundu me ju jep kshilla femive t mi qka mos me ba e jo qka me ba
edhe isha mundu me i bind mos me u merzit se vdekja eshte fenomen te cilen e ka lan zoti edhe duhet te pajtohemi me te.
burrit ja kisha lan porosi me u martu prap se i ri me met vetum.
edhe pse pak mir nuk um kish ardh por me te vertet i kisha than prap te martohet
pasurin ja kisha lan gjithat femive edhe kisha pas deshir shpin me qit ne emer femive edhe pse e ka ble burri se ku me dit kur martohet i ndrrohet menja e mi len femijet perjashta ajo tjetra hahahahah.
e tani i kisha mbledh familjet ju ksiha kerku falje per sa her i kom lendue opo ofendu edhe pa dashje ndoshta edhe me dashje naj her me nje fjal me ma ba hallall sidomos nanes time .
E shpirtin me dhan kisha pas deshir me jep pa me pa kerkush veq njeriun si e due mas shumti por jo femijet .edhe varrin me ma rregull mir e me ardh naj her mem kujtu se jom kan diku.
hahahah

Edhe une isha pendu pse nuk jom knaq ma shum ket jet veq per shkak tu i ndegju tjert e jo veten se na shqiptart per qat shkak ma shum nuk knaqum se kuku qka thojn njerzit po ta bej kto apo ate.
A me u frigu vdekjes nuk besoj si ju kisha frigu se e di se nje dit do te vdesum gjith.

ME RESPEK RITAAA

shfletuesi_
08-10-09, 09:49
Shume shume me vend... oh breeeee Shyqyr qe Zoti e ka lan vdekjen e fshehur se njerezit duke i numru ditet as me punu e gjallnu skishin mujt...

jEtA_1
08-10-09, 09:54
Cka kisha me bo ne diten e mram te jetes asgje vetem se e kisha pritur momentin te me ndalet fryma e fundit shyqyr qe nuk e dime kete dite

shfletuesi_
08-10-09, 09:56
Cka kisha me bo ne diten e mram te jetes asgje vetem se e kisha pritur momentin te me ndalet fryma e fundit shyqyr qe nuk e dime kete dite

Besa ti qenke e fort une edhe hiq pa e dite kur e mendoj qe do me ndalet nje dite me duket sikur po me ndalet.... Eh krijuesi ka menduar edhe per ne qe te mos na tmerroj per ate dite.

Giovanni
08-10-09, 10:22
Si do kishit vepruar?
Si te gjitha ditet e tjera te jetes ndoshta...
Qfar porosie e kishti lan?
Asnje besoj
Per qfar ishti pendu si nuk e ke ba?
Ju tregoj diten e fundit .... :biggrin:
Edhe per qfar ishti pendu si e keni ba ?
Ah me tregu me duhet me hy ne burg....

ritaaa
08-10-09, 11:23
Allahu me iman bre ne lula xhenetit tonve....kush e ka hap kit teme Teuta Krasniqi a, nc nc ncnc valla bre deshir shpin me qit ne emer femive edhe pse e ka ble burri se ku me dit kur martohet i ndrrohet menja e mi len femijet perjashta ajo tjetra hahahahah. Qysh e dijn femrat qe skan rahmet per thmi tejtres hahaha nuk thot burri mi qet thmin jasht po mi qet ajo tjetra ... hahahah qata juve duhet dajak me ju qi nnoen se per rahemt qe keni ku ku djellin me nxe se leni per tjeter kon veq per veti hahaha po smuj se qaq ju ka lan kaqik Allahu hahahah

[Nuk eshte qashti i nderuari (K15)
Nuk ka te bej veq me femra por kjo varet prej personit une e shof se ka edhe mashkuj se i keq trajtojn femijet e gruas vet por kto e mora shembull te vetja se une jam nene e mendoj shum per fmijet e mie e ku ta di une tjetra se si mun te jet por kto po te betohem se kush eshte apo ka qene mami nene kurr nuk mundet ti bej keq ndonji femije pa marr parasysh a eshte i veti apo jo,ishalla nuk e len zoti kerkon ne dor timen se do ta kisha trajtu ne menyren ma te miren sikur femijen time femija eshte krijesa ma e pa fajshum ne ket bote serjozisht po them kto fjal ok

me respek ritaaa]

ritaaa
08-10-09, 11:33
AMANETIN E FUNDIT

duani njonitjetrin oooooooooo njerz sidomos kosovart e shqiptart
e shijone jeten deri maksimum edhe pse her her duket monoton
Se jeta eshte e mir edhe shum e shkurt ky eshte amaneti ime per gjithe njerzit

Une kom pas vdekjen nje her ngat me paten than edhe dy muje i ke jet por shyqyr se nuk ja kan qellu e tash besoj se veq ALLAHU e di e kerkush mos besoni tjeter veq fjalt e ALLAHUT.

ritaaa

uck_aksh
08-10-09, 11:39
Titulli: Po te ishte dita e mram e jetes ???

Kisha ba vetvrasje

roadrunner
08-10-09, 12:00
S'po kallzoj se marre t-ha ha ha :tongue:

Linka_pz
08-10-09, 12:02
Titulli: Po te ishte dita e mram e jetes ???

Kisha ba vetvrasje

A kishe mujt me u bo katil i vetes per pak ore a ?

..........kisha prit momentin me vdek ama vetem vet mos me pas askend prezent .

uck_aksh
08-10-09, 12:20
A kishe mujt me u bo katil i vetes per pak ore a ?ma mir vet se dikush tjeter

Murgesha
08-10-09, 12:30
ma mir vet se dikush tjeter

Po kėtu nuk po flitet si do tė vepronit po tė ishit nė rrezik tė marrjes sė jetės prej dikuj tjetėr. Me sa kuptova unė ėshtė fjala pėr njė vdekje tė natyrshme!

Juv kisha qu stupc tė afėrmėve tė mi, qė mos me ju ra nė mend me u mėrzit pėr mua! :biggrin:

Nė fakt vetes ja dėshiroj njė vdekje tė shpejtė, infrakt apo aksident qė mė len topėrr nė vend pėr mos pas kohė me spekulu se ēka po dėshiroj nė momentet e fundit. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

uck_aksh
08-10-09, 12:34
. Me sa kuptova unė ėshtė fjala pėr njė vdekje tė natyrshme!

"vdekje e natyrshme" pasket filluar ti besoni natyres!!!!!!!!!!!!!!!!!

Murgesha
08-10-09, 12:40
"vdekje e natyrshme" pasket filluar ti besoni natyres!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paskam fillu ti besoj????

E ku me i ikė ligjit tė saj edhe nėse nuk i besoj??

uck_aksh
08-10-09, 12:46
Paskam fillu ti besoj????

E ku me i ikė ligjit tė saj edhe nėse nuk i besoj??


po a nuk esht zoti ai qe merr jeten??????????????

Murgesha
08-10-09, 12:52
po a nuk esht zoti ai qe merr jeten??????????????


Po si, qė moti kish bėrė marrėveshje me natyrėn http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

uck_aksh
08-10-09, 12:59
Po si, qė moti kish bėrė marrėveshje me natyrėn http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifesht zoti ai qe merr jeten ??????

Murgesha
08-10-09, 13:02
esht zoti ai qe merr jeten ??????

PO e madhe e shtypit UĒK.

uck_aksh
08-10-09, 13:06
PO e madhe e shtypit UĒK.

nese njeriu vret dy apo me shum njerz te pafajshem te gjith e quajm kriminel

nese dy apo me shum te rinje vdesin nga zoti si do ta quajm at????????????????????????????????????????

Murgesha
08-10-09, 13:14
nese njeriu vret dy apo me shum njerz te pafajshem te gjith e quajm kriminel

nese dy apo me shum te rinje vdesin nga zoti si do ta quajm at????????????????????????????????????????

Jam e vogėl pėr t`u pėrgjegj nė kėtė pyetje UĒK!

I di shkaqet pse pyet kėshtu andaj tė kuptoj por....

Njerėzit qė nuk i pėrmbahen ligjeve jan tė destinuar pėr t`u dėnuar me vujtje!

Logjika ma thotė qė edhe pėr ty ka ardhė koha tė bindesh pėr kėtė ligj pėr ta ēliruar shpirtin tėnd nga vuajtja!

Nuk kam koment tjetėr!

uck_aksh
08-10-09, 13:17
Jam e vogėl pėr t`u pėrgjegj nė kėtė pyetje UĒK!

I di shkaqet pse pyet kėshtu andaj tė kuptoj por....

Njerėzit qė nuk i pėrmbahen ligjeve jan tė destinuar pėr t`u dėnuar me vujtje!

Logjika ma thotė qė edhe pėr ty ka ardhė koha tė bindesh pėr kėtė ligj pėr ta ēliruar shpirtin tėnd nga vuajtja!

Nuk kam koment tjetėr!

shpirti im esht shum rahat nuk vuan nga azgje shpirti im vetem me thot respekto natyren dhe krijesat e natyres respekto at qka e she dhe qka e prek mos respekto gjerat qe nuk ekzistojn

Murgesha
08-10-09, 13:19
shpirti im esht shum rahat nuk vuan nga azgje shpirti im vetem me thot respekto natyren dhe krijesat e natyres respekto at qka e she dhe qka e prek mos respekto gjerat qe nuk ekzistojn

Mė vie mirė pėr ty e rahatllakun tėnd.


Besimi apo mosbesimi yt mua nuk mė hyn nė punė. Ėshtė ēėshtje e jote private si tė tillė e rrespektoj!

Fshatari
08-10-09, 14:31
Paskam fillu ti besoj????

E ku me i ikė ligjit tė saj edhe nėse nuk i besoj??=" Diku nėpėr botė...."!

romansa
08-10-09, 14:34
..sdi shka kisha be,por kisha vdek para kohes prej friges,ma mirre qe se dijm sakt kur kemi me vdek,se krejt ndryshe kishte me qene jeta ne pergjithesi

DEA
08-10-09, 14:50
E kisha fshi shtepine me temel:smile:

Kaqanikasja
08-10-09, 14:52
po ta kisha dit se kur eshte ndoshta kisha mendu qka me bo por se dim ate dit askush....

Fshatari
08-10-09, 15:17
E kisha trathetue vdekjen(trathetia e pare e jetes sime): nuk i kisha dal ne takim. E vetmja menyre me shty afatin edhe naj dite...!

selvija
08-10-09, 15:24
Isha shku ne dyqan kisha ble nje arkivol te dekurum me mendafshe ngjysre vjollce , kisha qel vorrin jo te thelle shum plitko , pastaj kisha bere mermer guri ashtu te dekurim sipas shijes sime.

isha kthy ne shtepi si ditet e zakonta ama deshira te plotsuara dhe nje perqafim te ngrohte ,,hallallin gjithqysh,,,diqa,,,ishalla shkova ne gjenet,

Makresh
08-10-09, 15:25
Um kish l'shu shpyrti para vakti :biggrin: :tongue:

GURI SYLAJ
08-10-09, 16:04
Une i kisha thirre ata qe i du dhe ju kisha thene ;
Hajde e dhezim edhe ka nja edhe kqyrni qysh desin burrat!

Kercovari
08-10-09, 16:56
:biggrin: une e lash edhe ate qe e deshta se u tuta vdekes te pakten mos vdes edhe ajo..hahahahahaha!Kjo puna e vdekjes nuk qenka me porosi dhe kur te thone se ka mundesi te vdesish kujto se te zgjatet jeta dhe mso nxita te marrish hallallin nga askush sepse kur vjen vdekja nuk tregon dhe nuk te jepe kohe te mendohesh a do apo jo te vdesish..hahahaaha!

thellenza
08-10-09, 16:59
..nuk kish ta dasht ta di qe eshte e fundit.

gazi-de
08-10-09, 17:08
hmm si zakonisht ditet tjera,iiiiiiiii

Oqeani
08-10-09, 19:13
AMANETIN E FUNDIT

duani njonitjetrin oooooooooo njerz sidomos kosovart e shqiptart
e shijone jeten deri maksimum edhe pse her her duket monoton
Se jeta eshte e mir edhe shum e shkurt ky eshte amaneti ime per gjithe njerzit

Une kom pas vdekjen nje her ngat me paten than edhe dy muje i ke jet por shyqyr se nuk ja kan qellu e tash besoj se veq ALLAHU e di e kerkush mos besoni tjeter veq fjalt e ALLAHUT.

ritaaa

Qenke "ringjallur"

Kurr nuk kam menduar per diten e fundit te jetes ...

ritaaa
08-10-09, 20:49
Qenke "ringjallur"

Kurr nuk kam menduar per diten e fundit te jetes ...

Jo si jam ringjall Oqane por kjo d,m,th se mjeket nuk e din as vet kur kan me vdek se le mo per mue por ma kan pas ba me dije se neqoftse eshte qka po mendojm me paten thane por sju dul qysh mendun ata se veq allahu po e dike kur e si ke me vdek

ritaaaa

halla e madhe
08-10-09, 20:58
Rita_a mos je moj ti pak e re per keso tema?Lum halla merru me tema te hareshme,po me dukesh pak e merzitur apo ke halle tjera jete?! Pergjegja ime eshte;_as qe mendoj diten e fundit te jetes,kur te vie le te vie, asaj dite s'mund t'i ikim asnjeri,pra jetoje sikur te ishte e fundit!!!:wink:

Agolli
08-10-09, 21:02
E kisha d'vet Hoxhen e shpise? A'thu, ka thuprra dhe rrypa andej pari! Qe jo! E kisha lanun amanet me'm varrosė me to! :biggrin:

Skyfter
08-10-09, 21:11
Cka jeni tranu :biggrin:, me dit kur kem me vdek e kishum maru vet vorrin e i kishim kursy do lek se kogja si shtrejt u bo edhe me vdek :confused: .........

po me doket Stuardesha i ka fajet me tema palidhje qe hap, bon panik me spekulime te Holliwoodit ...

ps. Stuardesh e kqyra filmin Knowing...nuk mu dok edhe aq interesant, nejse finalja ke e mir :biggrin: ...

denissa
08-10-09, 21:23
El-Alim, Ti je I vetmi qė e din

Se kur Meleku i vdekjes tek unė do tė vijė

Ja Aluahab, tė lutem qė fjalė e fundit nė kėtė jetė

Shehadeti e mė pas tė mbyll sytė e qetė!

shfletuesi_
08-10-09, 21:37
E kisha kap qet autorin e temes e kisha plas me gjakeftohtesi..

panta_rhei
09-10-09, 01:08
Piktorja shumė e njohur meksikane me famė botėrore, Frida Kalho, para se tė vdiste kishte thėnė:
"Shpresoj se ikja do tė jetė e gėzueshme dhe shpresoj se nuk do tė kthehem mė kurrė".

PS. ritaaa,
nėse ke dėshirė, a nuk na e tregon pėrvojėn tėnde personale, ndjenjat tua, gjatė "atyre dy muajve tė fundit tė jetės tėnde"???!!!

emine
17-10-09, 19:23
Isha shku ne dyqan kisha ble nje arkivol te dekurum me mendafshe ngjysre vjollce , kisha qel vorrin jo te thelle shum plitko , pastaj kisha bere mermer guri ashtu te dekurim sipas shijes sime.

isha kthy ne shtepi si ditet e zakonta ama deshira te plotsuara dhe nje perqafim te ngrohte ,,hallallin gjithqysh,,,diqa,,,ishalla shkova ne gjenet,

kjo ska dert qe vdes po i duhet xhingje minxhet,me rendsi mu duk bukur ne arkivol:tongue: