PDA

View Full Version : Cfar mendoni per Adelina Ismajlin?


Faqet : [1] 2 3 4 5 6 7 8

hana
29-03-04, 10:32
Mua personalish me pelqen shum,po juve :?: :?:

Barbaroza
29-03-04, 12:11
S'mendoj kurre per te :wink:

Gentiana
29-03-04, 12:13
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Barbaroza hiq hiq nuk mendon per te a? qudi, po as un aq shum jo. :wink:
Po me tvertet me pelqen me shum Gentiana Ismaili,ndoshta se e ka emrin si un,dhe esht e bukur gati si un(vetem un jam me e bukur) :wink:

Barbaroza
29-03-04, 12:17
Genta,jo qe ndoshta nuk e shikoj Adelinen kur e shoh,por vertete nuk di cfare komenti te jap per te,ne disa gjera me pelqen e ne disa jo,keshtu qe s'me hyn ne pune as ta lavderoj ,as ta perqesh.
Ndersa Gentiana Ismaili,me pelqen edhe mua,kendon bukur dhe eshte e bukur.

aferdita
29-03-04, 13:21
hiq nuk me pelqen
dhe nuk e di pse e len me kendu neper kasseta,ajo wetem melodi te serbisht kendon

mfg

anna
29-03-04, 14:40
mua personalisht me pelqen shume adelina ismajli eshte e vetmja kengetare e jona qe ka stil nashta za nuk ka por ben kenge te tilla qe te mos dallohet pastaj kenget e saj jan hit ne kosove me pelqen se eshte nje njeri qe i mbron idete e saj e mbron atdheun e saj kosoven a po nuk e dini historine kur adelina eshte shpallur miss kosova dhe vetem fakti qe ajo ka pas marr pjese ne miss universi ne mos gaboj duke perfaqsuar republiken e kosoves eshte skualifikuar ehe e sa per kengetaret e tjera ato jan vetem copy plus copy te keqija hajt tung nga anna :wink: :wink:

Gentiana
29-03-04, 16:30
Teta anna, edhe ti thua se ajo nuk ka zerin e mir, vetem idee dhe bukurin. Po mir ne estrad nuk duhet te jet vetem bukuria, me se paku duhet te jet ajo, ok idet mir, po zeri ku mbet??? a nuk po kendon per kte?
Nuk kam gje kunder Adelines, dhe quditem si ka mundur te ket kaq shum sukses kur nuk ka zerin e mir, bile ka tjer qe kan zerin me te mir se ajo. :roll: :roll: :roll:

sexybrikenda
29-03-04, 20:48
MOS TE MUNDOHET DIKUSH ME MARR STILIN E ADELINES SE IKA HIJE GJITHSHKA VEQ KUSH JA KA INAT SE AJO E KA THUE AKULLIN PER DERISA DISA KENGETARE TANI MUNDOHEN ME KUPJUE ATA!! MUA DHE SHUME QIKA SHQIPTARE KETY NE AUSTRALI ESHTE IDHULLI JONE

lazdrani
30-03-04, 10:25
Mua me pelqen dreqnit e saj dhe stilin Arrogant qe ka :lol: :D :P :wink:

Murgesha
30-03-04, 10:52
Mua me pelqen Adelina dhe kenget e saja.
Mendoj se eshte kengetare e mire. Pastaj stili dhe interpretimet e saj ne skene me bejne per vete.

BlertaB
30-03-04, 11:11
Mua me pelqen Adelina Ismajli por jo sikur me ka pelqyer parpara tash nuk e kam aq shum ne zemer sikur e kam pas perpara tash vetemi ndegjoj kenget e saja ashtu hajt se nuk i ka edhe tekstet aq te bukura krejt serbisht i kopjon kenget.

Po tash po me pelqen shum Gentiana Ismajli hmmmm. :P :P
Edhe po dihet se kush me pelqen edhe mas shumti Leonora Jakupi se asht mein ( VORBILD ) d.m.th i perngjaj shum leonores veq edhe ma e bukur jam. :P :P :P

hana
30-03-04, 17:08
valla si Adelina ska kerkund ani kur po e krahasojn me Leonora Jakupin :shock: e me do Bleona do palidhje

caki
30-03-04, 17:08
Ma qyqavic se Adelina Ismajli ska hiq, per ēka ta lypsh e ki, po mendoj per keq se per mire ske asgje te mire ne ta, Ka shku ma ka rre Leonora Jakupim kush nje adelina phuuuuu bre se kisha nxierr gjak per ta une... ciaooo

BlertaB
31-03-04, 11:09
Caki goja te lumt se As mua nuk po me pelqen Adelina hiq vallah ani tash mo koheve te fundit veq ata sy qysh ju kan bo pa kon shtrig edhe asht ma e mir se ajo??
Ju pershendes te gjithve kalofshi mir te gjith.

anna
31-03-04, 14:22
papapapa kush koka tu na fol ani edhe kush na paska dale ne mbrojtje hahahhaaha po kur bre o caki ka qene hera e fundit qe je kan ne kosove o njeri se me te vertet po me dukesh se nuk qenke ne rrjedha hajt hajt leonora eshte e bukur aq sa jam une amerikane po hajt pash zotin se kur adelina ka dite me ba diqka leonora ka qene tu mjel lope katunarka e ..e sa per dijeni kur adelina ka vesh diqka dije qe femrat shqiptare e kan vesh te njejtin sen mbas 2 vjetve
ej blerta pash zotin mos i nderro fjalet si qorapet se nuk te ka hije hajt tung :wink:

BlertaB
31-03-04, 14:32
heeeeeeeeeeeee anna qka ki qiko kush osht ka i nderron fjalt si qorapat le pash zotin mos e ban tash edhe ti nervoz se boll per veti jam qyyy.
Une thash se ne fillim perpara me ka pelqyer Adelina por tash nuk me pelqen qka don me ba tash ti ktu askend nuk mundesh me shti me zor me dasht dikon apo :roll: :roll:
Kalofshi bukur ju pershedes.

anna
31-03-04, 14:38
tung genta me fal se vetem tash e pash pyetjen qe me kishe drejtuar ....
ok adelina nuk ka ze por ti mendon se leonora e genta ismajli kan ze :?: :?: une nuk mendoj ashtu per ne kete pike te 3-at jan baraz por adelina ka diqka me shume e ka stilin e me paraqitjen e saj ajo e ben spektatorin per vete si jennifer lopezi se as ajo nuk ka ze por te gjithe e pelqejn pse :?: :?: se ajo ben atmosfer te gjithe ngrihen ne kembe per te ..sdi te kendoj ok ajo ben kenge ritmike e nuk dallohet qe nuk ka ze ashtu si adelina por nejse une nuk po them qe estrada kosovare te mbushet me kengetare te tille jo se kengetare mund te quhet NEGJMIJE PAGARUSHA CELIN DION AURELA GAQE ETJ ETJ por ne te gjitha vendet egziston nje si adelina nje qe e thyen akullin por nqs behen me shume siq ka ndodh te ne ateher nuk eshte mire nejse ky eshte mendimi im te pershendet shume teta anna :wink:

anna
31-03-04, 14:43
ok bre blerta secili ka shijet e veta ti mundesh me pelqy ose jo une nuk mund ta imponoj por do doja te jepja nje keshille por po e le per nje her tjeter tung nga anna :wink:

Cool_Boy
31-03-04, 14:54
Disa kenge te saj me pelqejn ama keshtu si person nuk me pelqen aspak.

Gentiana
31-03-04, 15:10
Anna te pershendes, kam respekt ndaj teje,sepse e thua kte se mendon. po per te paren her nuk pajtohem me ty,sepse me tvertet un mendoj se Gentiana ka ze, dhe ok ke te drejt kur thua se Adelina ka thy akullin, dhe tjera, dhe edhe per Jennifer Lopez, po te them te drejten as ajo nuk me pelqen fare, sepse as ajo nuk ka ze, vetem se e ka fitu publikun me diqka tjeter, po ok, kjo esht ndoshta Estrada.
Dhe pse mos me e provu te gjitha si Adelina kur ajo u be(dhe jo se ka pas Ze) ateher ndoshta kan fat edhe tjerat, dhe sidomos kur Adelina jon e ka thy akullin
:roll: :roll: :roll:

Genta

lazdrani
01-04-04, 08:08
Oh Ishte rrehe mbrem Adelina me Jenifer Lopezin kuku ani per kend........
Per Lazdranin ..................Aprililililiiiiiiiiiiiii :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
01-04-04, 13:40
Po bre edhe une degjova,bile Adelina e kish vene ne nokdaun Xheniferin :P Only4Lazdrani

anna
01-04-04, 14:16
ok genta une ne fakt vetem nje kenge ia kam degjuar gentianes edhe te them te drejten une nuk do ta vija ne rendin e kengetareve te siperpermendura sdi pse nuk ma mbush syrin nejse sa per e bukur ajo eshte shume por si kengetare nuk mund te them asgje ...
:P :P :P
o lazdran a per ty jan rre a ...se edhe une degjova diqka bile bile jennifer lopezi kish marr plage te renda e shkreta ajo e lumi ti ... ehe only4 u lazdran ehehe :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

hana
01-04-04, 15:28
hhahahah a bre lazdran krejt femnat mas tyje po ngajn :lol: u myten krejt vallai :lol: :lol:

timi9875
02-04-04, 10:03
DUHET QE NE SHQIPETARET NJEHER E PERGJITHMONE TE MESOHEMI QE TI RESPEKTOJM NJERZIT E VLERAVE DHE KULTURE, E PERPOS ASJ ADELINA NUK ESHTE BERE KENGETARE EDHE AQ RASTESISHT.
KARRIERA E SAJ ESHTE E GJATE DHE JO EDHE E ZBEHTE, NE DUHET TE MBURREMI QE KEMI NJE ADELINE DHE SHUME TE TJERA NE ESTRADEN KOSOVARE, MEGJITHATE ESHTE NJE KENGETARE QE PREMTON DHE INSPIRIM PER TE TJERAT SE SI DUHET TE KENDOJNE DUKE MOS GJYKUAR PARAPRAKISHT SE EDHE SI VISHEN. MEGJITHATE AJO ESHTE ANA TJETER E MEDALJES, DHE UNE MENDOJ SE KJO NJE DITE ESHTE DASHUR TE NDODH NE ESTRADEN KOSOVARE DHE NUK SHOH NDONJE RREZIK, VETEM SE PO PROVOKOHEN HAPTAZ MESHKUJT DHE SHUMICA KANE FILLUAR TE VUAJN NGA IMPOTENCA. KURRESHTJA PER TE DITUR SE QFARE KABRENDA KA RENE, SEPSE TASH ATE QE KERKONIM TE DINIM PER BRENDIN E FEMRES (TRUPIT) DHE QE NDOSHTA EDHE NA BENTE KURRESHTAR ME NUK EKZISTON, TE GJITHA JANE GJERA QE DUKEN.
PERSHENDETJE

florian
30-05-04, 17:28
edhe mue me pelqen shum se eshte shum sexy :lol: por ma shum me pelqen :oops: ANNA :)

lazdrani
31-05-04, 11:03
Adelina Ismaili me pelqen vetem se Murgesha ime e adhurone kenget e saj :P :wink:

Honesty^uk.
31-05-04, 11:08
sorry but l hate her :oops:

Barbaroza
31-05-04, 11:12
Pse Honesty,cka te ka bere vajza qy :(

lazdrani
31-05-04, 11:12
QYQY I HATE A JO DJALO QIKA SI KUSHI ESHTE :D E DI QE LEONORA JAKUPI TE PELQEN TY :wink:

Barbaroza
31-05-04, 11:16
:(

Murgesha
31-05-04, 11:17
Barbaroza mos po ndegjon ndonje kenge dashnije qe u pikellove? :wink:

Barbaroza
31-05-04, 11:20
Po bre Murgeshe,bile lotet s'po mundem me i mbajte :cry: :cry: :cry:

Murgesha
31-05-04, 11:22
Shuj zemer shuj. Ilaqi me i mire per gjendjen tende te tanishme eshte Dashuria. Thuaj Te Dua dhe e sheh se si do te ndihesh pastaj. :lol:

lazdrani
31-05-04, 11:24
OH....PO PO ADELINA E KALLI :wink:

Barbaroza
31-05-04, 11:24
E kujt me i thene moj,ende nuk e zgjidhem enigmen :?

Barbaroza
31-05-04, 11:25
OH....PO PO ADELINA E KALLI :wink:

Kond more :?: :?

Murgesha
31-05-04, 11:27
E kujt me i thene moj,ende nuk e zgjidhem enigmen :?

Jo po te doket. Une tregova me duket.
Barbaroza&Honesty.

Hajde Cike e Ulpianes tregoj babes, nanes
hajde cike syni i zi masim oren me dashni.

Po kendoj bashke me Sabriun.

ARMANI
31-05-04, 20:21
ADELINA ESHT NJE BOMB ATOMIKE QE BONI E SHPERTHEJ LESHON SHUM VIRUSA NEPER PC :D

florian
31-05-04, 20:44
edhe mue me pelqen shum se eshte shum sexy :lol: por ma shum me pelqen :oops: ANNA :)

ANI PO TI MORE KOK GOMAR SA KE SHKRUJT ME KET NIKUN TEM :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
DO VAZHDOSH EDHE SHUM KESHTU APO DUHET TE NDERROJ NIK :evil:


ADELINA ISMAILI ME PELQEN ZERI PO JO SI VAJZ NUK E DI ME DUKET SHUM EKSTRAVAGANTE :wink:

anna
01-06-04, 10:00
edhe mue me pelqen shum se eshte shum sexy :lol: por ma shum me pelqen :oops: ANNA :)

ANI PO TI MORE KOK GOMAR SA KE SHKRUJT ME KET NIKUN TEM :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
DO VAZHDOSH EDHE SHUM KESHTU APO DUHET TE NDERROJ NIK :evil:


ADELINA ISMAILI ME PELQEN ZERI PO JO SI VAJZ NUK E DI ME DUKET SHUM EKSTRAVAGANTE :wink:

ani te jete hera e fundit qe shikoj mesazhe te tilla mjaft me :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Gentiana
01-06-04, 10:38
Me tvertet as mua kjo nuk me duket Qesharake, Flori ndrroja Passwortin (fjalkalimin) sa me shpesh, ose drejtoju Admin,ndoshta mundet ai te te ndihmoj.

Genta

lazdrani
01-06-04, 13:05
Adelina Ismaili me pelqen shume :P :wink:

turisti
17-08-04, 19:33
DO TE BEHEM MILIONER,DO TE BEHEM MILIONER... :P :P :P :P :P :P :P :P

anna
17-08-04, 19:36
Adelina Ismaili me pelqen shume :P :wink:


me too :wink:

hana
17-08-04, 19:37
Adelina valla me e mira prap se prap kot qe po mundohen me imitu keto "kengetaret"

vushtrria
17-08-04, 20:08
QKA MENDOI PER ADELINEN ....... O VALLAHIN NUK MENDOI KURR PER TE

Murgesha
20-08-04, 14:44
QKA MENDOI PER ADELINEN ....... O VALLAHIN NUK MENDOI KURR PER TE

Pse Vushtrria????
Ajo sja ka ndaluar askujt te mendoj per te :wink:

turisti
26-08-04, 13:52
O nuk e di se qka mendon Adelina per mua. :wink:

Kaltrina
26-08-04, 14:23
MOS TE MUNDOHET DIKUSH ME MARR STILIN E ADELINES SE IKA HIJE GJITHSHKA VEQ KUSH JA KA INAT SE AJO E KA THUE AKULLIN PER DERISA DISA KENGETARE TANI MUNDOHEN ME KUPJUE ATA!! MUA DHE SHUME QIKA SHQIPTARE KETY NE AUSTRALI ESHTE IDHULLI JONE


:wink: fakt eshte se Adelina eshte # 1 ne Kosove e leni ju ato Genta e ato katunarkat, une e kam pa Genten ne Ulqin sivjet katastrofe ishe po te tutke me pa, e Adelinen mos ma ngunci e e kam idoll :P


pershendetje

Gentiana
26-08-04, 14:35
MOS TE MUNDOHET DIKUSH ME MARR STILIN E ADELINES SE IKA HIJE GJITHSHKA VEQ KUSH JA KA INAT SE AJO E KA THUE AKULLIN PER DERISA DISA KENGETARE TANI MUNDOHEN ME KUPJUE ATA!! MUA DHE SHUME QIKA SHQIPTARE KETY NE AUSTRALI ESHTE IDHULLI JONE


:wink: fakt eshte se Adelina eshte # 1 ne Kosove e leni ju ato Genta e ato katunarkat, une e kam pa Genten ne Ulqin sivjet katastrofe ishe po te tutke me pa, e Adelinen mos ma ngunci e e kam idoll :P


pershendetje

Nuk po ta nguc kush Adelinen jo, bile bile po ta fali me dy duart.... :wink:

Tomori
26-08-04, 20:50
Kaltrina shkruajti:
une e kam pa Genten ne Ulqin sivjet katastrofe ishe po te tutke me pa, e Adelinen mos ma ngunci e e kam idoll

Kaltrina nuk ka nevoj ta ofendojsh Genten pse moj Kaltrin a edhe ty qenke shum gjeloze ndaj Gentes se un e di pse i thua keshtu por nise

Po ty Genta a e sheh se qka ke bere shko prap spiuno ti Tomorin te Kaltrina .....

anna
27-08-04, 18:44
MOS TE MUNDOHET DIKUSH ME MARR STILIN E ADELINES SE IKA HIJE GJITHSHKA VEQ KUSH JA KA INAT SE AJO E KA THUE AKULLIN PER DERISA DISA KENGETARE TANI MUNDOHEN ME KUPJUE ATA!! MUA DHE SHUME QIKA SHQIPTARE KETY NE AUSTRALI ESHTE IDHULLI JONE


:wink: fakt eshte se Adelina eshte # 1 ne Kosove e leni ju ato Genta e ato katunarkat, une e kam pa Genten ne Ulqin sivjet katastrofe ishe po te tutke me pa, e Adelinen mos ma ngunci e e kam idoll :P


pershendetje


bravooooooo me teten 10 -she :wink:

MemphiSx
27-08-04, 21:21
Ooooooo Adelina o Caric bre njerz Qfare Gente bre Ani edhe une e kam pa N'Ulqin ku ku kerka nuk ish si en Kamer e n'foto qe del

Ani ish kon me 1 kamion kusheri i kish marr si truproje e i thash o rri shlir bre se tybe spo te kqyrka kush koke ;)

Kullerka
08-09-04, 15:34
tung tung Per mua Adelina Ismajli eshte e mirr edhe e pelqej kenget e saja me pelqejn po jo edhe stili qaq shume!!!
Kurse per Genten me pelqen shum edhe stili edhe kenget edhe ne qftese i ka mare kenget aj eshte problemi i saj per ni koh ajo kejt publikun e ka ba per vete!!!
?Kurse per Leonora Jakupin ajo eshte trimereshe e kenges edhe e bukurise !!!Per mua eshte nje yll shume me pelqen e adhuroj kejtve ka me ju kall kur ta nxjerr albumin e ri ne tetor apo,..........???
E ju qe thoni katunarka me i mjel lop ju jeni vet katunarka a qaq shum interesant!ju duket me mjel lop apoo???me pa lop???vallah kejt jeni vet ato qe i thoni oki :wink: :wink: :wink:

aferdita
09-09-04, 06:59
me ju thene te frejtne asnjera prej tyre nuk jan kurgje
Adelina ka qene prej femije keshtu e lazdruar dhe nuk ja zeme per te madhe edhe pse vishet keshtu.,kurse kenget e saja nuk e di pse po i ndegjojn,ne ik prej shkaut e keta vjedh muziken.....

Leonora:vetem me nje kenge nuk do te thote qe eshte patriotike, edhe sa i perkete muzikes se saj,disa kenge i ka te mira

kurse mua me pelqene me se shumti Edona Llalloshi,te gjitha kengetaret para lufte kane qene (kishe hoxhanice)kurse tash gati krejt lakuriq po dalin,por kjo eshte e vetmja kengetare qe nuk ka ndryshuar aspak edhe kjo e meriton tittullin trimereshe :wink:

turisti
09-09-04, 10:38
O nuk kam kohe,une jam Turist. :P

timi9875
09-09-04, 11:12
Seni i mire eshte i mire, po edhe seni keq nuk eshte aq i keq!

Kullerka
09-09-04, 13:39
Aferdita edhe Edona me pelqen shume mir eshte
po Leonora nuk e ka vetem nje keng te mir po ka shum bile bile albumin e fundit e ka shum t'mir!!
tung tung

Loloku
09-09-04, 14:53
Adhuruesit me te medhenj te Adelines jane femija. Ka pra nje ekstravagance femijerore qe e shoqron me tekste parodike dhe femija tranohen mas saj, te vegjel dhe te rritur!

Kullerka
09-09-04, 18:27
Bash mir e ki loloku!!!
Fjal ke lan a??hehe :wink: :wink:

anna
10-09-04, 10:42
tung tung Per mua Adelina Ismajli eshte e mirr edhe e pelqej kenget e saja me pelqejn po jo edhe stili qaq shume!!!
Kurse per Genten me pelqen shum edhe stili edhe kenget edhe ne qftese i ka mare kenget aj eshte problemi i saj per ni koh ajo kejt publikun e ka ba per vete!!!
?Kurse per Leonora Jakupin ajo eshte trimereshe e kenges edhe e bukurise !!!Per mua eshte nje yll shume me pelqen e adhuroj kejtve ka me ju kall kur ta nxjerr albumin e ri ne tetor apo,..........???
E ju qe thoni katunarka me i mjel lop ju jeni vet katunarka a qaq shum interesant!ju duket me mjel lop apoo???me pa lop???vallah kejt jeni vet ato qe i thoni oki :wink: :wink: :wink:
KULLERKA spo foli ma shume po e kuptoj logjiken tane qe nga emri qe ke vene

Bardha
10-09-04, 10:49
ejjjjj sa i perket adelines eshte shum cool por genta ajo seshte normal njeri se di veq annes qe i pelqen

anna
10-09-04, 10:53
ejjjjj sa i perket adelines eshte shum cool por genta ajo seshte normal njeri se di veq annes qe i pelqen


me fal njeri mos ke temperature une kam thene qe nuk e pelqej as genten e as ate tjetren :wink:

Bardha
10-09-04, 10:58
uuuuufffffaaaa njeri kape njanen mshoj tjetres kurgja nuk jan asnjana

Kaltrina
10-09-04, 10:59
Adhuruesit me te medhenj te Adelines jane femija. Ka pra nje ekstravagance femijerore qe e shoqron me tekste parodike dhe femija tranohen mas saj, te vegjel dhe te rritur!


Kishe ty ste pelqen a?? mos te kisha njofte ndoshta te kisha besu... :P

anna
10-09-04, 10:59
kurre ske fol ma mire, mos fol ma se e prish :lol: :lol: :lol:

Kaltrina
10-09-04, 11:05
kurre ske fol ma mire, mos fol ma se e prish :lol: :lol: :lol:

anna a je e sigurte se kurre skam fol ma mire? :P

MemphiSx
10-09-04, 11:06
Adelina Ismajli Number One ;)

anna
10-09-04, 11:08
kurre ske fol ma mire, mos fol ma se e prish :lol: :lol: :lol:

anna a je e sigurte se kurre skam fol ma mire? :P


ke fol amo qetu je ke qellu 100%

Barbaroza
10-09-04, 11:11
Te bukura jane,por s'kane shije per te kenduar :wink:

Kaltrina
10-09-04, 11:14
kurre ske fol ma mire, mos fol ma se e prish :lol: :lol: :lol:

anna a je e sigurte se kurre skam fol ma mire? :P


ke fol amo qetu je ke qellu 100%

:lol:

Kullerka
10-09-04, 12:03
:wink: :wink: hahha po ana a???shum intelegjente be ani kur po ta shoh synin a??hahahah
Kaltrina hallall!a?shum stil paske

lazdrani
10-09-04, 12:36
Adelina Ismajli Number One ;)hahahhaahMemphiSx :wink: Viva LDK&Adelina Ismajli :wink:

Loloku
10-09-04, 14:16
Adhuruesit me te medhenj te Adelines jane femija. Ka pra nje ekstravagance femijerore qe e shoqron me tekste parodike dhe femija tranohen mas saj, te vegjel dhe te rritur!


Kishe ty ste pelqen a?? mos te kisha njofte ndoshta te kisha besu... :P

Ha ha haaaaaaa ma mire me besu se me e provu kaltrina, po une e thash mendimin dhe jo pelqimin per Adelinen!

Albanam
10-09-04, 14:44
Edhe numri ZERO ėshtė shumė pėr tė!

MemphiSx
11-09-04, 07:39
Adelina Ismajli Number One ;)hahahhaahMemphiSx :wink: Viva LDK&Adelina Ismajli :wink:


HeHe lazdrani normalitikisht ViVa te dyjat :) Njera pa tjetreb s'ben;)

VIVA KOSOVA

anna
11-09-04, 12:57
Edhe numri ZERO ėshtė shumė pėr tė!


me nje 1 para :lol:

nitushe
11-09-04, 13:06
kralic osht ama bre shume artificale osht krejt kirurgjike pash 1 zot kur te bahesh ja mu kane e mire ja me vdek :twisted:

anna
11-09-04, 13:10
kralic osht ama bre shume artificale osht krejt kirurgjike pash 1 zot kur te bahesh ja mu kane e mire ja me vdek :twisted:


sen nuk po marr vesh :D

MemphiSx
11-09-04, 13:27
Qka ka bre artificiale a ban me dit ?

Shum femra kan deshire me kan si Adelina e shum prej tyne edhe e imitojne
E tashe jo ashtu jo kshtu

Adelina Ismajli Number One[/b][/b]

nitushe
11-09-04, 14:06
anna jo a shume keq pra :P

nitushe
11-09-04, 14:07
shume sene ka artificale edhe krejt operacion po nejse mos ta diskutojm ma shume kaloni mire :wink:

anna
12-09-04, 16:29
shume sene ka artificale edhe krejt operacion po nejse mos ta diskutojm ma shume kaloni mire :wink:


po qka ka bere operacion pra :?:

nitushe
12-09-04, 16:33
gjoksat,buzet :oops:

anna
12-09-04, 16:40
gjoksat,buzet :oops:


hahahhahah mos te vjen marre moj hahahhahah ajo per vete i ka ba nejse une sa here e mbaj mend me ato buze :lol:

dr1ta
13-09-04, 00:14
Cfar buze bre? ajo i shminkon buzet me laps e del pertej buzes esht shum artificial, zerin e bukur e ka gjithashtu edhe veshet bukur, por shum mendjemadhe ndoshta ja ftof dikush se shpejti sikur bleona qereti ajo esht ma naturale edhe ka shkelqym ne sy :wink: :wink:

mr_beni
07-10-04, 12:44
Adelina eshte nje yll i muzikes shqipetare, sepse kenget e saj i preferoj shum, por edhe pak eshte e bukur a :wink:

Kercovari
07-10-04, 13:54
Cdo popull ka simbolin e vet,SEXi.
Tandemi Adelina dhe Bleona,urrrrrrrrraaaaaa!

Artan_9
08-10-04, 13:16
Adelina esht femra me e bukur ne kosov pas barbarozas ton kuptohet hahahahhahahahahhahahahahhahahahahahha :lol:

Gjumashja
15-10-04, 15:04
E Bukur o edhe ka stil :wink:

Urata
19-10-04, 03:31
Eshte e para dhe e pazevendsueshmja! E vetmja qe nuk emiton asnjeri, gjithemon vete ADELINA!

Maca
19-10-04, 11:47
E bukur esht deri dikund,stil ka deri dikund,por nje e vecoj dhe e cmoj tek ajo sepse e ka thy e para akullin e xhveshjes... Dhe meriton lavdata shkaku qe ajo e para eshte veshur qel ma pe dini ju qysh,por nuk do te thot se me veshjen e saj provokative ka arit kaq shume,sepse kendon edhe mire ju lutem a! Jo sikur Bleona Qereti qe i ka qit topat para publikut kishe ka me arit diqka me ate! Mire esht bre,cool!

Krokodilli
20-10-04, 18:11
Adelina Ismaili,,, qka te them,,,, Sexiiiii

DEA
20-10-04, 19:51
Adelina numer nje. E dua teper ,jam rrite me kenget esaja si pink pantheri, tavolina e gjore ,etj ,etj si femije e kam adhuruar me kenget e femijeve e si e rritur e adhuroj ma shume se sa perpara e vetmja qe e dua mas shumti krejt tjerat jane kopje te saja :wink:

ani de
11-11-04, 13:07
ne moshen 18 vjeqare edhe djalli duket i bukur !

ja ke qellu plotesisht,bravo

MemphiSx
14-11-04, 18:35
ADELINA:
1)E shkolluar muzikalisht (Degjo kengen Arome Portokalli,ka te mbaruar shkollen e ulet dhe te mesme te muzikes per piano dhe nje vit ne Akademine e Arteve Prishtine)
2)E ngritur intelektualisht (Lexo intervistat ku citon filozofet me te medhenj boteror,fiton cmimin e pare ne garat e shkollave fillore ne Sarajeve,prezanton Kosoven)
3)E informuar politikisht (Prap lexo intervistat ku thote"Cdo gje le te deshmoje koha)
4)Simbol bukurie shqipetare (Kosova ia jep titullin MISS KOSOVA 1997)
5)Me kariere te deshmuar (Femiu i pare shqipetar qe editoi 4 albume,filloi karieren 6 vjeqare ne festivalin me prestigjioz te femijeve ne ate kohe "Akordet e Kosoves",fituese e cmimit te pare te jurise profesionale dhe cmimit te publikut 3 vite radhazi)
6)Me vokal te deshmuar (Ne vitin 1995 fiton cmimin e pare ne Cekoslovaki me opereten "Gloria")
7)E vleresuar edhe nga kritika (Fituese e shume festivaleve shqipetare,si dhe ballkanike)
8)"Asaj i ka hije cdo gje" (Prononcohet i madhi Zhani Ciko,dirigjent me nam boteror,pas pyetjes per zhveshjet e Adelines)
9)"Adelina eshte ambasadore e nje gjenerate demokratike qe po krijohet ne Kosove" (Ibrahim Rugova ne fushaten paraelektorale ne Prishtine,kur Adelina hyn ne stadium dhe fillojne ovacionet e publikut,2002)
10)"E deshem apo e urrejtem,te gjithe vrapojme ta shikojme Adelinen" (Migjen Kelmendi,analist dhe redaktor i gazetes JAVA)
11)"Adelina mund te jete aktorja me e mire shqipetare nese vazhdon shkollimin dramatik"(Faruk Begolli,aktor dhe rexhisor,revista TEUTA dhjetor 2003)
12)"Nje Marilyn Monroe shqipetare,e vetmja kengetare origjinale e gjenerates se re" (Nexhmije Pagarusha,KOHA DITORE)


Keto qmime nuk i ka prej meje po qe i ka meritu ;)

Shqipetarja
17-11-04, 01:01
Vertet pas ketyre argumenteve,eshte turp nga kombi yne qe te krahasoje Adelina Ismailin me vajza te dyshimta qe shkaterrojne melosin tone me kenge bullgare,serbe dhe maqedone(Gerta Ismajli-nje funderrine e bareve te Amerikes qe pa turp deklaron publikisht se nuk ka asgje kunder serbeve!!!) .Se fundi dhe me turke(Leonora-virgjerasha e shenjte e burrave te martuar.)Pse kengetaret tona duhet te kendojne tinguj armiku?Pse te gjitha ne fillim karriere e thone qe kane idhull Adelina Ismailin,pastaj behen kopje te saj dhe ne fund i shpallin armiqesi?Sepse kane deformim disa sfera ne kulturen tone qe suksesin e tjetrit nuk e falin asnjehere!Cila kenge e Adelines eshte e vjedhur nga sllavet?Me fakte ju lutem!
Ne Shqiperia votojme dhe duam nje Adeline Ismaili nga Kosova.Ate mund ta shihni ne forumet tona.Pamarrur parasysh animet e mia te kunderta politike nga ato te Adelina Ismailit,fjalia e saj ne interviste "Le ti deshmoje koha gjerat e politikes se Kosoves",me beri te mendoj gjate dhe te luhatem ne kete kohe pa kohe.Nuk do te propagoje politike ketu,por nuk mund ta krahasoj nje revolucionare,nje Che Guevara shqipetare,me kopjet e tmerrshme te saj.
Ajo eshte unike dhe lum si ju qe e keni.Aq e re,ka bagazh 19 vjeqar te sukseseve muzikore te panderprera,kontinutive.
Prandej them BRAVO per keto argumentet me lart.
Mos e qani kur te shkoj si nje Nexhmije e madhe e juaja,ta duam tash sa e kemi.
Festivali yne Kombetar eshte aq bosh pa kosovaret,pa Adelinen e cila u duartrokit 15 minuta me shume sesa Elsa Lila e cila fitoi ate mot.Por cenzura e beri Adelinen me te forte.Peshtyu mbi malukatet e udheheqesise se institucioneve tona te mbrapshta,te cilet tani djersiten kur Shqiperia edhe ne internet kerkon ta shoh Adelina Ismailin e cila na shkoj me 1999.Le te jete kjo nje thirje nga publiku i Adelines ne Shqiperi per te.
Kaq nga une.
P.S:Ata qe nuk e besojne kete,le ti vizitojne faqet shqiptare (te Shqiperise) ne monitoruesit tuaj.

ani de
17-11-04, 21:46
pershendetje shqiptarja ose kosovarja ,sepse sipas te shprehurtit tend po shihet shume qarte se nuk je nga tirana por nga zemra e prishtines.

si fillim desha te them qe po me duket je hutuar apo ke harruar qe ate thenjen qe e paske vendosur se " nen diell ka vend per te gjith e ke then edhe neper disa revista shqiptare dhe me sa po e shoh poshihet mire kush je ?


e dyta po me ben te te cuditem fakti se ne shumicen e forumeve po i shkruan te njejtat fjale por me identifikim cdohere tjeter po shkruan per vete dhe po mundohesh ti perlyshesh kengetaret e tjera qe ta kan zene rrugen si duket shume .

nese me te vertet mendon qe je e respektuar dhe e dashur nuk ke nevoj te deklarosh kete ne emer te tjeterkujt.

Ylberi_be
18-11-04, 12:02
Adelina ismali

si femij u rrita me kenget e saj ishte nje femij qe me ndihmen e nenes se vet ajo arriti te deportoj ne tv e rtp ishte krenari te ndegjosh nje femij me mbeshtetje prindrore dhe te atyre ne rtp qe edhe femijet tan apo moshataret e tyre te ken nje idol te muzikes shqiptare per tu larguar nga muzikat sllave.
Mund te veqoj nje ngjarje qe ne vitin 1996 mos gabofsha u mbajt mis kosovarja si e fitoj ket kuror adelina vetem ata edin qe kemi qen ne koncert ne sallen Pallati i rinis.at e ngjedhem ne shikusit edhe pse jurija kishte vendos qe te zgidhet nje vajz tjeter qe ishte ilak e organizatorit ajo mbramje ka zgjat shum vetem mos te zhgjidhet tjeter kush por pos adelines adhe pse ajo se meritonte ket plotsisht.Adelina ismali me ka pelqy me heret e sidomos disa tekste te kengve por me kalimin e kohes ajo mendonte se se do te bahet edhe ma e popullarizume e ajo ket e humbi me sjelljet dhe egoizmin e saj dhe me nej test te nje genge qe as qe esht dashur qe ajo kang te lejohet te kendohet se po te kishte shtet do ta kisha mshel at studjo dhe adelinen do ta kisha denu me vite burgper at banalizum qe e ka kendue dhe mabas saj erdhi edhe konflikti qe a jo e beri me launoren dhe ja la fajin zafine qe ajo esht krejt tjeter per mue keshtu qe as adelina as gentijana se meritojn me me ja ble diskun deri sa nuk kerkojn falje publike per ndegjusit e tyre;Ather nese na ja blej diskun adelines dhe gentijane ather kengetaret apo kengtaret tana te ardhshme vetem muzik serbe do te perkdhejt muzik vulgare deri tek ajo Taballa muzik e magjupev me def tyneher muzik te mir tekst shkrus ka Ilir berani agim doqi dhe skemi nevoj as per tekste as per kengetar si adelina e gentijana qe i marrin nga serrbet vetem per perfitime kurse populli po i kendon kenget shqip me teks dhe muzik serrbe .adelina ismali esht bamirse por deri sa ajo nuk deklaron qka fshehu me arkanin per mue esht e pandegjushme

Barbaroza
18-11-04, 12:12
Ajo eshte origjinale,por ne jeten e saj ka shume te fshehta te papublikuara qe opinioni duhet t'i dije(mendoj pra edhe ne lidhjet e saj me Arkanin).
Perndryshe,nuk me pelqen si kengetare dhe si asgje tjeter!

Diana007
18-11-04, 12:44
Oooooooooooo nuk ka bre me Adelinen se Yll i Kosoves esht

ShEjToNkA
18-11-04, 12:47
Mbretreshė e Shqiptarisė!
S'ka me tė n'daq thuni yll, n'daq rreze ,n'daq diell, kralic ėshtė a!

MemphiSx
18-11-04, 17:01
Ajo eshte origjinale,por ne jeten e saj ka shume te fshehta te papublikuara qe opinioni duhet t'i dije(mendoj pra edhe ne lidhjet e saj me Arkanin).
Perndryshe,nuk me pelqen si kengetare dhe si asgje tjeter!


Eshte shum keq me fole me fjale te shtypit ose me ndonje dezinformat te konkurrences
S'besoj qe Adelina Ismajli ka pas marredhenie me Arkanin

Honesty^uk.
18-11-04, 20:11
Per mua eshte kengetarja me e urryer e Kosoves.

Me falni nese dikujt si tingellon mire por ky eshte vleresim i imi personal.

Barbaroza
18-11-04, 20:15
Ajo eshte origjinale,por ne jeten e saj ka shume te fshehta te papublikuara qe opinioni duhet t'i dije(mendoj pra edhe ne lidhjet e saj me Arkanin).
Perndryshe,nuk me pelqen si kengetare dhe si asgje tjeter!


Eshte shum keq me fole me fjale te shtypit ose me ndonje dezinformat te konkurrences
S'besoj qe Adelina Ismajli ka pas marredhenie me Arkanin

Nuk besoj se eshte dezinformate sepse edhe ashtu askush nuk vjen te na tregoje ty ose mua se ajo apo ky kane ndonje maredhenie me dike,por derisa vete Arkani eshte deklaruar se"do ta kete shqiptaren me te bukur ne dore"edhe mendoj se ka mundur te beje cfare ka dashur ne ate kohe okupimi.Por nuk them se Adelina me deshiren e saj ka mundur te kete diqka me te!
Fundja,mua nuk me intereson jeta private e askujt!

ani de
18-11-04, 21:04
Me vjen keq nese duhet te them kete por edhe une i kam ndegjuar fjalet e njejta ,
por kam ndegjuar edhe nga njerzit qe ajo gjat kohes se para uftes eshte pare me arkanin ne serbi.

ndoshta nuk eshte per tu quditur kur edhe sot shoqrohet me shume kriminel.

me keqardheje po e them.

Murgesha
19-11-04, 00:07
Unė e ēmoj lartė krijimtarinė e Adelina Ismailit.
Mendoj se ėshtė e pazėvendsueshme pėr momentin.
Duhet tė kalojnė edhe shumė breza pėr tė lindur njė Adelinė e dytė.
Pėr tė gjitha zhanret e muzikės ėshtė e aftė.
Nuk ėshtė sukse i vogėl ky, kur ta krahasojmė me shumė kėngėtarė tjerė qė edhe me zė tė shkolluar nuk mund tė arrijnė sukseset e saja.

Kercovari
19-11-04, 08:41
Talentin qe te fal natyra,njeriu s`ka krijuar lende mesimore per te mesur ato.Adelina?.Fenomenale!.

nina
19-11-04, 09:29
Adelina???Osht e mir po ka shum po,Se pari nuk ka kultur elementare.Mir kendon osht shum kreative po si thash ska kultur elementare,nuk i respekton koleget e saj,mendon se xhdo xhe duet te teproet e si me radh.
PO nejse e jonja osht edhe duet ta respektojm punen e saj.
Ju pershendes te gjithve :D .

Barbaroza
19-11-04, 16:57
Po pra,Adelines i mungon edhe edukata,kete e kane verejtur shume persona.Pse lakurioqohet dhe e then akullin e para per disa tabu sende,nuk do te thote se eshte yll!

Shqipetarja
20-11-04, 03:26
Jam nga zemra e Shqiperise dhe jam munduar te shkruaj "kosovarqe" qe te jem e kuptuar,e gjithashtu kam perdorur fraza te shkeputura nga intervistat e Adelina Ismailit.Kjo sa i perket identitetit tim.
Adelina Ismaili eshte njeshi per cdo gje qe ka te beje me art.
Nudizmin nuk e zbuloi ajo.E zbuluan skulptore e piktore shekuj para saj (Da Vinci,etj,etj.) duke ven ne pah femren si gjini fine dhe e bukur.Adelina e misheroi tek shqipetaret.
Na pushtoi zemrat edhe si femije me kengen e saj.Edhe atehere e adhuronim sikur tash.
Deshmoi veten si simbol bukurie si Miss Kosova.Deshmoi veten si patriote duke rrezikuar tere krijimtarine ne Miss Globe.U tregua e fuqishme para padrejtesise,qofte politike qofte pune xhelozie,kur e vuri ne shtrat ca muaj rresht kolegen e saj,gje te cilen e deshmoi drejtesia,Gjyqi ne Kosove.
Ne shkarkimet e kengeve ne internet,kenget e Adelina Ismailit jane tri here me te shkarkuara se te kengetareve te tjere.Urdheroni dhe binduni.Keni monitoruesin perpara.
Ne interviste dhene mu ketu ne Shqiperi,saktesisht Tirane,tregoi ne detaje se si e shpetuan luftetaret e lirise ne ate kohe ne Kosove nga krimineli "Arkan".
Te gjithe ne njohim Rovenen,Bleonen,Sonin,Genten.Te gjitha se paku njehere ne jete kane deklaruar se e adhurojne Adelina Ismailin,per tu bere pastaj kopje te saj.Gje qe e deshmon publiku,i cili shumefish me shume do qe ta shohe origjinalin.
Prandaj,koha le te tregoje kush eshte Adelina Ismaili (ketu po e citoj nje thenie te Adelines)
Jeto dhe leri tjeret te jetojne.Nene diell ka vend per te gjithe (dhe prap citova Adelinen) :D
Peace.

Ylberi_be
20-11-04, 11:53
Shqiptare

pershendetje morter e nderuar adelina ka qen dhe esht nje Yll i muzikes argetuse dhe zbavitse shqiptare Por un nuk mund ta (Adhuroj) adelinen;
para familjes dhe para kombitdhe para zotit,Sikur ajo te kishte kerkua ndih mnga ushtaret e liris apo vet nga nje njeri i cili ju frigonte arkani ajo do te shpetonte nga keto se paku fjalve me arkanin.ajo e ka dit se kush esht Ekremi qe arkani ja ka pas frigen me se shumti por ajo se deshti ndihm nga luftaret e liris ;Pytni Haraqinasit qka ka ba ajo atje ?

Naki
20-11-04, 14:19
Eshte nje kengetare Skenike qe demostrone Trende te reja Muzikore te pershtatura nga imigji personal ,Ka Disa kenge shume te Bukura Sidomos Kenget qe kendone ne Duet me te Madhin Sabri fejzullahun te Kenduara Gjate Vitit te ri 2004.
Adelina Ismajli Eshte nje kengetare e perkryer Ka talente te lindur kete e ka demostruar edhe Si Femije.

lazdrani
21-11-04, 18:18
Shume arrogante por i ka hije :lol: :lol: :lol: E adhuroje musiken e saj :wink:

Teamrocket
22-11-04, 14:50
Une nuk po jap koment se a me pelqen asme pelqen Adelina Ismaili.
Nuk deshta te hap tem te re, po kshtu a ka dikush qe e ka kengen e Adelina Ismailit kengen : "SHKO" eshte e vjeter para lufte u dal me sa e di une nese e ka naj kush tregoni

ani de
24-11-04, 00:00
kete kenge i nderuar mundesh me e gjete ne faqen e ceces se atje e ka mare ,por natyrisht se do ta gjesh ne verzionin shkinisht.

Shqipetarja
29-11-04, 03:17
Sot ne manifestimin kultutror te 28 nentorit ne Drenice,dhe zbulimit te shtatores se Adem Jasharit, kur doli Leonora Jakupi te kendoje,vet drenicaket e saj bertiten ADELINA!,dhe ngritnin dy gishta!!!
Gje qe transmetua dhe televizionet kosovare.
Kete une e quaj fakt.
Mos te flasim pa fakte.
A ka kush koment per kete qe ndodhi ne Drenice? :)

ani de
30-11-04, 13:39
oj shqitare ke harru qe je prej shqipnije e nuk munesh me pa manifestimin ne televizjonet shqiptare hehehehehe

po nejse masi ti e pake pa ashtu pse nuk i thojshe adelines me shku edhe ajo pak mu merdhi pak ne te ftoft po shkojke me mare pare ne zvicerr! heheheh

MemphiSx
30-11-04, 16:42
Sot ne manifestimin kultutror te 28 nentorit ne Drenice,dhe zbulimit te shtatores se Adem Jasharit, kur doli Leonora Jakupi te kendoje,vet drenicaket e saj bertiten ADELINA!,dhe ngritnin dy gishta!!!
Gje qe transmetua dhe televizionet kosovare.
Kete une e quaj fakt.
Mos te flasim pa fakte.
A ka kush koment per kete qe ndodhi ne Drenice? :)Ket e kam vrejt edhe une se dikush nga publiku bertiti Adelinen, Adelinen ;) Ska koment se edhte kengetarja me e adhuruar ne trojet Shqiptare ;)

ShEjToNkA
30-11-04, 16:50
Sot ne manifestimin kultutror te 28 nentorit ne Drenice,dhe zbulimit te shtatores se Adem Jasharit, kur doli Leonora Jakupi te kendoje,vet drenicaket e saj bertiten ADELINA!,dhe ngritnin dy gishta!!!
Gje qe transmetua dhe televizionet kosovare.
Kete une e quaj fakt.
Mos te flasim pa fakte.
A ka kush koment per kete qe ndodhi ne Drenice? :)Ket e kam vrejt edhe une se dikush nga publiku bertiti Adelinen, Adelinen ;) Ska koment se edhte kengetarja me e adhuruar ne trojet Shqiptare ;)

Pa dyshimė se PO!

Krokodilli
01-12-04, 08:52
Unė e ēmoj lartė krijimtarinė e Adelina Ismailit.
Mendoj se ėshtė e pazėvendsueshme pėr momentin.
Duhet tė kalojnė edhe shumė breza pėr tė lindur njė Adelinė e dytė.
Pėr tė gjitha zhanret e muzikės ėshtė e aftė.
Nuk ėshtė sukse i vogėl ky, kur ta krahasojmė me shumė kėngėtarė tjerė qė edhe me zė tė shkolluar nuk mund tė arrijnė sukseset e saja.

Ju Pershendes Murgesha,,, nuk e di se qfar mendon ti me kete e aft,, por Adelina Ismaili aspak nuk ka Lidhje me muzike,,, asnje tingull qe kendon nuk pershtatet me muziken,, eshte nder kengetaret me te dobta qe ka kosova,,,, (per nga zeri mendova) edhe pse ka shum kenge te mira,, me kuptim mjaft te mire,, por talent per muziken nuk ka aspak....
Nuk e them nga mendimi,, por kam kry 7 vite ne shkollen e muzikes,, dhe kam dijenin ne muzike, te mjaftuar per ta vleresuar nje kengetare apo kengetar....pa marr parasysh shqiptar apo qkado,, muzika nuk ka gjuhe..
Eshte e vertet Se Adeliane nuk do te ket per edhe shum e shum vite ne kosove,, eshte simbol qe ka perfaqsuar Demokracin ne kosove e para.. per ate kam rrepsektin per Adelinen,,,,,
P.S fama e madhe e Adelines nuk eshte fame e zerit te mire por
SEX SIMBOL I KOSOVES
Pa keqkuptime,,,
Me rrespekt Kroki

Scorpion_Lady
01-12-04, 12:02
tungi, Adelina ska me te eshte nje individium qe nuk mund ta bene gjithkush. Ajo eshte CAR nga ato te tjerat si LEONORA e GENTA SMAJLi ani mo genta ajo vjedhacake qe i merr kenget serbe e i perkthen ne shqip ajo nuk di as te kendon e te vallezon apo te kercen mir e di adelina nuk di te vallezoje mire por ajo i shkruan textet vete e jo shkinat.

Drenicaki
01-12-04, 12:14
Une per vete e ndegjoi Adelinen e me pelqen por nuk mund te them se eshte nje kengetare e madhe sepse sikur te ishte e tille do te ishte e njohur edhe ne skenat nderkombetare,apo jo?

KriSTaL
06-12-04, 09:52
Une per vete e ndegjoi Adelinen e me pelqen por nuk mund te them se eshte nje kengetare e madhe sepse sikur te ishte e tille do te ishte e njohur edhe ne skenat nderkombetare,apo jo?

Adelina Ismaili ka pak keng qe ja per tu degjuar, mua personalisht nuk me pelqen , ska ze per keng , s'ka stil te vetin, ska shprehje ne te folur, nuk eshte e aft , por mos harroni se qka ka then nje femer . e huaj aktore holliwudiane.......Qe Triumfon ne skenat e hollowudit.

nuk behesh e/i famshme vetem me dije.. sidomos te femrat por nese do arrish diq duhet te arrish me dhe te behesh e famshme me SEX Sex SEx me falni ne shprehje , behesh e Famshme ka then , dhe prandaj Sot jam ketu ne Holliwudddddddd.... ky nuk eshte mendim i imi

Po i nje Femre qe luan rrol te madh ne holliwud.

Scorpion_Lady
06-12-04, 10:19
tungi se pari,

Por mir "cristal" me thua cila eshte ajo dhe e ke te vertet qe me shume arrin nese iu shtrohesh disa gjerave qe nuk i bene ndo kush me deshir kshtu qe ADELINA nga femijeria eshte bere e famshme dhe nuk mundesh ta dish ti se a eshte arritur me sex e jo ok!!!!! PO nejse doren zemer ajo ka disa dobesi dhe bile disa te medhaja por prap se prap eshte disi ndryshe se ato tjerat. Dhe qe nuk ka stil ajo eshte absolut e vertet. PO cka te bejme une per veti e ndegjoj.

E di qe edhe nuk ka stil dhe nuk ka shume ze te fort, se kam qene me nje koncert ne kosove. Dhe kishte leshuar shume vetin. Qendrimi i saj ishte edhe bile pak LAVIRE por prap se prap e adhurojshin tjeret dhe ka shume fanca mendimi im nga shume te tjerat eshte me e mire se disa tjerat si e ceka edhe me pare . Nejse über geschmack lässt sich streiten oder nicht

Barbaroza
06-12-04, 14:02
Adelina nuk eshte lavire por nuk eshte as kengetare e mire!Ka sharm por jo edhe fjalor dhe shprehje te bukura kur flet!

KriSTaL
06-12-04, 16:35
Adelina , shumices i pelqen vetem qe ka filluar e para , te zhveshet nga kengetaret kosovare jo per diq.........!

nje shembull konkret. nese i sheh ne lokal disa djem duke shiquar , ne tv. adelinen duke kenduar nuk thon qfar kenge, po thon WAUUUU QFAR TRUPII QFAR BELI, QFAR , E QFAR KEMBESH ETJ ETJ.

Pastaj Femrat thon , wau qfar buzesh qfar e qfar e qfar..Adelina Pelqehet nga Publiku Kosovar vetem qe shfaqet para kamerave si Prosti.........!

Ju Pershendes Te [email protected]

Shqipetarja
08-12-04, 00:03
S;di me shume,por e di qe Adelina Ismaili eshte qe nga mosha e saj 6 vjeqare me e votuara,me e shperblyera,me e vizituara,me e kerkuara nga publiku,me albumet me te shitura,me kenget me te degjuara ne internet.Dhe fatmiresisht edhe ne Shiperi dihet cdo gje per te.Ka nje te mete,qe eshte rebele dhe nuk duron dot padrejtesine,por kjo e ben aq sexy.
Meqe ra fjala...Qunat ne Shqiperi mbajne gojen hapur dhe nuk degjojne kur shfaqet Adelina ne TV.Mbase edhe e shikojne edhe e degjojne.
Eh,shqiptaret te falin cdo gje perveq suksesit.
Perndryshe,Adelines ia postin e ri ne Ministrine e Kultures ne Kosove.
URIME.

Kaci
08-12-04, 00:10
Adelina eshte nje nder kengetaret me te mira shqiptare.

KriSTaL
08-12-04, 15:59
Adelina eshte nje nder kengetaret me te mira shqiptare.

KUR TE THEMI PER DIKE, ME PELQEN DHE ESHTE E MIRE DUHET TE CEKET PER QKA...!

adelina ismaili prap e them dhe nuk terhjekem fjales sime haha, vetem qe shkon , provokative per kete pelqehet jo per diq tjeter.

Minatori
14-12-04, 21:31
ADELINA:
1)E shkolluar muzikalisht (Degjo kengen Arome Portokalli,ka te mbaruar shkollen e ulet dhe te mesme te muzikes per piano dhe nje vit ne Akademine e Arteve Prishtine)
2)E ngritur intelektualisht (Lexo intervistat ku citon filozofet me te medhenj boteror,fiton cmimin e pare ne garat e shkollave fillore ne Sarajeve,prezanton Kosoven)
3)E informuar politikisht (Prap lexo intervistat ku thote"Cdo gje le te deshmoje koha)
4)Simbol bukurie shqipetare (Kosova ia jep titullin MISS KOSOVA 1997)
5)Me kariere te deshmuar (Femiu i pare shqipetar qe editoi 4 albume,filloi karieren 6 vjeqare ne festivalin me prestigjioz te femijeve ne ate kohe "Akordet e Kosoves",fituese e cmimit te pare te jurise profesionale dhe cmimit te publikut 3 vite radhazi)
6)Me vokal te deshmuar (Ne vitin 1995 fiton cmimin e pare ne Cekoslovaki me opereten "Gloria")
7)E vleresuar edhe nga kritika (Fituese e shume festivaleve shqipetare,si dhe ballkanike)
8)"Asaj i ka hije cdo gje" (Prononcohet i madhi Zhani Ciko,dirigjent me nam boteror,pas pyetjes per zhveshjet e Adelines)
9)"Adelina eshte ambasadore e nje gjenerate demokratike qe po krijohet ne Kosove" (Ibrahim Rugova ne fushaten paraelektorale ne Prishtine,kur Adelina hyn ne stadium dhe fillojne ovacionet e publikut,2002)
10)"E deshem apo e urrejtem,te gjithe vrapojme ta shikojme Adelinen" (Migjen Kelmendi,analist dhe redaktor i gazetes JAVA)
11)"Adelina mund te jete aktorja me e mire shqipetare nese vazhdon shkollimin dramatik"(Faruk Begolli,aktor dhe rexhisor,revista TEUTA dhjetor 2003)
12)"Nje Marilyn Monroe shqipetare,e vetmja kengetare origjinale e gjenerates se re" (Nexhmije Pagarusha,KOHA DITORE)


Keto qmime nuk i ka prej meje po qe i ka meritu ;)

Krokodilli
15-12-04, 08:56
S;di me shume,por e di qe Adelina Ismaili eshte qe nga mosha e saj 6 vjeqare me e votuara,me e shperblyera,me e vizituara,me e kerkuara nga publiku,me albumet me te shitura,me kenget me te degjuara ne internet.Dhe fatmiresisht edhe ne Shiperi dihet cdo gje per te.Ka nje te mete,qe eshte rebele dhe nuk duron dot padrejtesine,por kjo e ben aq sexy.
Meqe ra fjala...Qunat ne Shqiperi mbajne gojen hapur dhe nuk degjojne kur shfaqet Adelina ne TV.Mbase edhe e shikojne edhe e degjojne.
Eh,shqiptaret te falin cdo gje perveq suksesit.
Perndryshe,Adelines ia postin e ri ne Ministrine e Kultures ne Kosove.
URIME.

Shqipetarja se pari te pershendes,, eshte e vertet se Adelina Ismaili ka kendu qysh ne moshen 6 vjeqare,, ne ate kohe kur ne kosove nuk ka pas kengetar te ri me ze sado pak te mire,, (ndoshta edhe ka pas por ka pas talenta te pazbuluar),, Adelina nuk mund te krahasohet me disa kengetare nga kosova po ashtu nga shqiperia,,,,
edhe nje here e them se Adelina nuk ka lidhje Me muziken,,
nuk eshte tjeter pos SEX SIMBOL....

Shqiptarja>>Eh,shqiptaret te falin cdo gje perveq suksesit
Kroki>> jam i lumtur qe ka arrit suksese ne karrieren e saj,, jam mese i lumtur kur shoh qe shqiptaret arrin si ne shqiperi ashtu ne kosove,, per mu nje jemi... por Adelina ka pas fatin te jet e para ne kosove te del para kamerave si SEX SIMBOL per ate ka arrit ketu ku eshte tani...
pershendetje kaloni mire
tung

Diana007
15-12-04, 09:33
S;di me shume,por e di qe Adelina Ismaili eshte qe nga mosha e saj 6 vjeqare me e votuara,me e shperblyera,me e vizituara,me e kerkuara nga publiku,me albumet me te shitura,me kenget me te degjuara ne internet.Dhe fatmiresisht edhe ne Shiperi dihet cdo gje per te.Ka nje te mete,qe eshte rebele dhe nuk duron dot padrejtesine,por kjo e ben aq sexy.
Meqe ra fjala...Qunat ne Shqiperi mbajne gojen hapur dhe nuk degjojne kur shfaqet Adelina ne TV.Mbase edhe e shikojne edhe e degjojne.
Eh,shqiptaret te falin cdo gje perveq suksesit.
Perndryshe,Adelines ia postin e ri ne Ministrine e Kultures ne Kosove.
URIME.


:wink:

Gjumashja
17-12-04, 09:27
e mire osht e krejt ama kohen e fundit me do gjeste palidhje qe po i bon spom pelqen valla se po i shplon gjoksat krejt sa me p[as ma shume simpatizant :P

Kercovari
17-12-04, 10:07
e mire osht e krejt ama kohen e fundit me do gjeste palidhje qe po i bon spom pelqen valla se po i shplon gjoksat krejt sa me p[as ma shume simpatizant :P
Ehe,Gjumashja,estrada eshte edhe tregu ku reklamohen frutat!?.

Gjumashja
17-12-04, 11:29
e mire osht e krejt ama kohen e fundit me do gjeste palidhje qe po i bon spom pelqen valla se po i shplon gjoksat krejt sa me p[as ma shume simpatizant :P
Ehe,Gjumashja,estrada eshte edhe tregu ku reklamohen frutat!?.

po kuptohet vetem ato artificiale

Diana007
17-12-04, 11:35
e mire osht e krejt ama kohen e fundit me do gjeste palidhje qe po i bon spom pelqen valla se po i shplon gjoksat krejt sa me p[as ma shume simpatizant :P
Ehe,Gjumashja,estrada eshte edhe tregu ku reklamohen frutat!?.

po kuptohet vetem ato artificiale


:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Krokodilli
18-12-04, 05:19
e mire osht e krejt ama kohen e fundit me do gjeste palidhje qe po i bon spom pelqen valla se po i shplon gjoksat krejt sa me p[as ma shume simpatizant :P
Ehe,Gjumashja,estrada eshte edhe tregu ku reklamohen frutat!?.

po kuptohet vetem ato artificiale

hehe pajtohem me ty Gjumashja,,,, :wink:
po a e din ti se edhe ne treg ka frute artificialle,, i rrisin neper kopshte artificiale... nen tenda te plastikes.....

Naki
18-12-04, 11:55
Imigji dhe prezentimi ne skene eshte per qdo kengetare primare,koheve te fundit ka shume Trende qe paraqitja te jete sa me Erotike Kjo verehet tek kengetaret e reja ,siq duket tregu kete e kerkone ,pajtohem me Mendimin e Kercovarit.

(lena)
21-12-04, 13:20
SI ADELINA ISMAJLI NUK KA....ÉDHE MOS TE MUNDOHET KERKUSH MU SHTY ME TO SE BADIHAVA E KAN....ADELINA ESHT CARIC FEMEN....DHE KA STIL PER KENGTARE....ANI JU QE PO FOLNI PER GENTIANA ISMAJLIN E PER LEONOREN KUKUK HAHAHA...
PO MA SELAKE SE GENTA E LEONORA NUK KA....

ANI GENTA AJO QE POJAV KENDON KENGAT TE SERRBVE...
TANI LEONORA E BUKUR OSHT AMA AJO NUK KA LIDHJE PER ME KENDU...... :D kSHTU GJITHKUSH E KA MENDIMIN E VET PO ADELINA ESHT ADELIN ASJA NUK KA SHANC ME JA SHKU KERKUSH.....

IceGirl
25-01-05, 21:13
CARIC esht :)

Paganini
28-01-05, 21:44
Adelina Ismaili, e bukur shume seksi, jashtzakonitsht elegante, po fatkeqsisht ajo nuk din me kendu, pse Zoti e ka fal pa ze te mire ajoo duhet ta pranoj, po eshte jashtzakonisht prepotente edhe kete nuk ka mundesi ta pranoj, perndrsyhe ajo kurren e kurres kengetare nuk ka qen, edhe e dine shume mire ajo kete, perndryshe kenget rreth 50% i ka te vjedhura dhe me melodi serbokroate...

aferdita
28-01-05, 21:59
Adelina Ismaili, e bukur shume seksi, jashtzakonitsht elegante, po fatkeqsisht ajo nuk din me kendu, pse Zoti e ka fal pa ze te mire ajoo duhet ta pranoj, po eshte jashtzakonisht prepotente edhe kete nuk ka mundesi ta pranoj, perndrsyhe ajo kurren e kurres kengetare nuk ka qen, edhe e dine shume mire ajo kete, perndryshe kenget rreth 50% i ka te vjedhura dhe me melodi serbokroate...edhe un jam e mendimit tend :wink:

engjelli_pe
30-01-05, 14:11
DO jem pak me i gjatė ne lidhje me adelinen,para disa viteve se kam adhuru adelinen po as tash se adhuroj,po fakti pse do theme diqka krejt tjeter ėshtė se para se me ngjoft personalisht e kam pas njė mendim krejt tjeter,po mbasi e njofta pėrsonalisht krijova bindje tjeter.kur theme pse krijova e kam parasysh se ajo del para kamerave ashtu sidel e dim te gjithe,po mbas kamerave ske pas shanca me pa nje pjes te saj qoft ma e vogel,kur i shikon ketgetaret tjera qe delshin me fustana deri ne fund te kembve e mbas kamerave qka bonin edhe si u sjellshin,keto janė problemi kryesor per nje kegetare tek ne se po mbylohet me seriozitet po mbas kamerave po e hjek petken e seriozitetit.kėtė e din qdo kush qė ka tė bėjė me astraden.


respekt

bellezza
19-04-05, 21:12
ADELINA eshte e bukur , por me muzike nuk eshte kerka ka nje timber shume irritues .Popullaritetin e vet e ka arritur permes shfaqjeve jo qe i perkasin nje kengetareje-striptizi.Tekstet e saj jane katastrofale

Naki
20-04-05, 10:14
ADELINA:
1)E shkolluar muzikalisht (Degjo kengen Arome Portokalli,ka te mbaruar shkollen e ulet dhe te mesme te muzikes per piano dhe nje vit ne Akademine e Arteve Prishtine)
2)E ngritur intelektualisht (Lexo intervistat ku citon filozofet me te medhenj boteror,fiton cmimin e pare ne garat e shkollave fillore ne Sarajeve,prezanton Kosoven)
3)E informuar politikisht (Prap lexo intervistat ku thote"Cdo gje le te deshmoje koha)
4)Simbol bukurie shqipetare (Kosova ia jep titullin MISS KOSOVA 1997)
5)Me kariere te deshmuar (Femiu i pare shqipetar qe editoi 4 albume,filloi karieren 6 vjeqare ne festivalin me prestigjioz te femijeve ne ate kohe "Akordet e Kosoves",fituese e cmimit te pare te jurise profesionale dhe cmimit te publikut 3 vite radhazi)
6)Me vokal te deshmuar (Ne vitin 1995 fiton cmimin e pare ne Cekoslovaki me opereten "Gloria")
7)E vleresuar edhe nga kritika (Fituese e shume festivaleve shqipetare,si dhe ballkanike)
8)"Asaj i ka hije cdo gje" (Prononcohet i madhi Zhani Ciko,dirigjent me nam boteror,pas pyetjes per zhveshjet e Adelines)
9)"Adelina eshte ambasadore e nje gjenerate demokratike qe po krijohet ne Kosove" (Ibrahim Rugova ne fushaten paraelektorale ne Prishtine,kur Adelina hyn ne stadium dhe fillojne ovacionet e publikut,2002)
10)"E deshem apo e urrejtem,te gjithe vrapojme ta shikojme Adelinen" (Migjen Kelmendi,analist dhe redaktor i gazetes JAVA)
11)"Adelina mund te jete aktorja me e mire shqipetare nese vazhdon shkollimin dramatik"(Faruk Begolli,aktor dhe rexhisor,revista TEUTA dhjetor 2003)
12)"Nje Marilyn Monroe shqipetare,e vetmja kengetare origjinale e gjenerates se re" (Nexhmije Pagarusha,KOHA DITORE)


Keto qmime nuk i ka prej meje po qe i ka meritu ;) [/quote]

Diana007
23-04-05, 10:10
Numer 1 ne trevat shiptare :wink:

e_martumja
09-05-05, 21:41
Ylli i Kosoves

M_u_k_i
09-05-05, 23:05
valla qajo adelina qe e njoh un sen nuk vyn a

Vigan
10-05-05, 10:11
Adelina ma mire din me sjell boksa se sa me kendu :lol: :lol: :lol:
Adelina Vs Leonora Pay per view :!:

Prishtinasja_
15-06-05, 13:33
Une mendoj se Adelina Ismaili kendon bukur dhe ka nje ze te bukur, por osht Yll i Muzikes vetem te ne Shqiptaret.
Nese i ipet Adelina Ismailit rasti ndonjeher me kendua ne MTV , VIVA etc. , Adelinen as nje njeri nuk do te shof dhe nuk do te ja ven mendjen.

Ajo vetem te na shqiptaret osht kengetare e miresenjohur dhe na ja rrisim edhe pak mendjen, por kurr nuk besoj se ajo do te behet ndonjeher Ylli i Muzikes Boterore !

Edhe nje: Shpresoj qe Kosova do te marr pjese ndonjeher ne EUROVISION, por nuk kisha dasht qe Adelina Ismaili ta perfaqson Kosoven. Sepse Kosova ka kengetare shum ma te talentuara, te menqura dhe me nje ze te bukur se sa Adelina Ismaili !!!

Ju falemnderit per mirkuptim

Me Respekt
Prishtinasja

:)

arbias
19-06-05, 17:15
E mir asht nga nje her po boll majmun asht nje her ne koncert me thirri tha kush asht A dhe tha le t vjen shpejt ketu ta shoh se qka me ka shkru ai ne imel tja ka hanger dlleqi me shikojke e shikoja ju frigova skenes se asaj aspak vetem ja bana me dor ajllavjutu.
Her din her sdin her e du her se du kum ni se esht shtatzan po shyqyr s kish met me mu...? qishtu than do thmi te rruges s dashuris.
A ta thmi qka t flasin sagllam qashtu asht nana e vakive jen.

presheva_87
20-06-05, 10:06
veq kush ja ka inati adelines nejse pas do veshje jo muslimane veq per kenge po flas e sa per leonora ja ma vetes pak nalt e keni par kur te kendoje ajo behet sikur te asht ne dush duke u lar me sapun me doren qe vetem perkledhet tung kaloni mir
mendo per at qe te krijohi

nokia
20-06-05, 12:33
Adelina star por edhe Leonora star.Same shit.

Ermira
21-06-05, 15:10
Adelina Ismajli ka nje stil te veqant,qe nga femijeria ka qene (vajze dreq)por,tani duke dale kengetare te reja,paksa i ka dale fama,mirpo eshte e mire,dhe mendimi ndaj saj eshte i mire gjithashtu,zeri sme pelqen aq,mirpo i ka kenget e mira

figura
11-11-05, 21:09
valla si Adelina ska kerkund ani kur po e krahasojn me Leonora Jakupin :shock: e me do Bleona do palidhje adelina eshte nje kengetare e lazdruar nje 0

Kalt
11-11-05, 21:12
Kur ka qene e vogel ka kendu shume me mire se tash, por sic duket ka ra ne sevda me paret e nuk ka interes me per muzike, por vec per striptizem.
E mbaj mend me kengen "Do te behem milioner" kur pasi zuri vendin e pare e pyeten se "kush kujdeset per veshjen tende" e ajo ashtu e shkathet u pergjigj " mami".

figura
11-11-05, 21:13
Adelina valla me e mira prap se prap kot qe po mundohen me imitu keto "kengetaret" ne krevat kendon me mire ajo mund te vazhdoje te luaj boks me mire

rastesishT
03-12-05, 11:23
Krejt kengetaret i kemi hajna, per veq atyre qka kendojn kenge per atdheun.

anna
03-12-05, 12:54
Krejt kengetaret i kemi hajna, per veq atyre qka kendojn kenge per atdheun.

spo doket bash ... :roll: :?

Eagle
12-12-05, 04:05
Sdi kur do te ket respekt/kujdes kjo qik per trupin e vet.

http://sc.groups.msn.com/tn/37/80/Ferizaj/63/464.jpg

Reana
12-12-05, 04:08
A je i sigurte qe nuk eshte fotomontazhe??? :? :?: :arrow: :?

Eagle
12-12-05, 04:10
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Barbaroza hiq hiq nuk mendon per te a? qudi, po as un aq shum jo. :wink:
Po me tvertet me pelqen me shum Gentiana Ismaili,ndoshta se e ka emrin si un,dhe esht e bukur gati si un(vetem un jam me e bukur) :wink:

Mos se po i merr vetit msysh bacit, kujdes, po dashurohesh ne vete e mos vet mandej. :lol:

Eagle
12-12-05, 04:17
Reana me te ndime qe jo , sa eshte e vretet nuk e di,por
ma dergoi nje shoke thash hajt te qes, dhe nuk eshte per me u qudit jo
se i kan ndodhe ksaj qike kesi taksirate ne publik 8)

Reana
12-12-05, 04:23
Shume keq pra! :?
Kjo eshte lloj strategjie ekonomike; kur produkti qe ke per tregun nuk eshte me vlere (ne kete rast kenga/muzika) atehere ia bashkangjet edhe nje gjysem produkt tjeter (pamja gjysem e zhveshur) per te siguruar profitet :? .
Me vjen keq qe askush nuk e ka mesuar te kete pak veterespekt!!! Nuk eshte gjithecka per treg!!! :? :!:

Gjumashja
13-12-05, 09:53
reana shum e vertet osht me sa edi ka pas loje basketi kjo e ka gjujt topi tenalt per me fillu loja ma para i dolen gjyksat sesa topi nalt edhe hecke kryelart ashtu me gjoksa jasht :?

FrEsKiA
09-01-06, 09:03
Pershendetje!

Ja nje artikull, cfare thuhet mbi personalitetin e kengetares Adelina, ju lutem lexojeni me kujdes!

SKANDALET E ADELINA ISMAILIT NUK KANE FUND, AS VET ADELINA NUK E DI SE KESHTU, NE FUND TE KARRIERES SE SAJ, MUND TE MBETET MBRETRESHA E PARE SHQIPTARE PER VALLEZIM STRIPTIZ ME DONE!Nuk ėshtė vlerė apo sharm, ku skena muzikore shndėrrohet nė klub striptiz nate! Nė asnjė vend dhe sallė ku niveli i vetėdijes ka vesh tė kapshėm artistik dhe kulturė artistike, kėngėtarja nuk mund ta fitojė publikun me prapanicėn jashtė dhe gjoksat jashtė...

Nė shumė lokale shqiptare nė Zvicėr padyshim se muzika ēdo natė nuk pushon fare. Muzika tėrė natėn bubullon dhe rinia kėrcen dhe vallėzon e duartroket. Po vallė se, cilės, muzikė i duartroket, nuk arrijnė dot shumė tė rinj e tė reja ta kuptojnė vlerėn e mirėfilltė tė tingujve muzikor. Nė kėto lokale veē njė gjė dihet, se aty vetėm vallzohet dhe vrapojnė pas kėngėtarėve! Po se, ēfarė muzike kultivohet apo sa kultivohet kultura shqiptare dhe sa edukohet rinia nė lokalet e tilla kjo ėshtė njė pikėpyetje e madhe?


Ekipi i Albanur qė vepron nė Zvicer, ka hulumtuar direkt nga tereni kėtė fenomen pėr disa kėngėtarė, qė veten e quajne Estradė, kurse nė tė vėrtetė nuk e meritojne as emrin kėngėtarė.


Nė rastin konkret, Adelina Ismajli, kėngėtarja e njohur dhe shumė e adhuruar pėr tinexherėt e moshės rinore, ekziston mendimi se me stilin e saj muzikor e bombastik shėrben me kėngė dhe vallėzim tė mirė. Nėse ekziston kjo mėnyrė e tė menduarit padyshim se mund edhe tė gėnjehemi. Pyetja qė do tė shtrohej nė kėtė rast do ishte kjo: ēfarė skenografie i servohet rinisė nė lokalet e muzikės nė Zvicėr nga kėngėtarėt tanė?!


Adelina Ismajli me stilin e saj bėn striptiz apo vallėzim?! Nuk ėshtė vallėzim prapanica t'i kthehet spektatorit ose gjoksi shtatėdhjetė pėr qind i shpalosur!!! Simpatizuesit e saj te moshave 16 vjeēare apo 18 vjeē e adhurojnė stilin e lakuriqėsisė nė kėtė rast e jo vallėzimin profesional apo tradicional! Nė asnjė vend dhe sallė ku niveli i vetėdijes ka vesh artistik, asnjė kėngėtarė nuk mund ta fitojė publikun me prapanicėn jashtė dhe gjoksat jashtė...


Vlera e njė kėngėtareje qė pretendon tė kopjojė imixhin e muzicientėve europian dhe botėror nuk matet me stilin lakuriq e me pamje tė pahijshme e me nivel tė dobėt artistik dhe aq mė shumė nuk matet vlera e saj nė prani tė 250-tė apo 300 personave nė mbrėmjet rinore tė lokaleve qė mė shumė kanė karakterin komercial se sa pėrfitimin e kultivimit tė edukatės muzikore.


Nuk mundet tė thuhet njė e adhuruar kur e dėmton fizikisht kėngėtaren serioze, Leonora Jakupin, dhe e detyron tė mjekohet nė spital, por kjo ikė nė shtetet perėndimore, sepse policia e kėrkonte pėr gjeste arrogante qė ėshtė duke i bėrė Adelina, e si ti thuhet kėngėtare e shkėlqyer! Po ashtu para pak muaj nė Diskoteken Rinora 4 nė Zürich, Adelina sjellė me gotė qėllimisht ndaj Koreografit tė vallėzimit, ku e detyron vehten Sekuritasėt tė intervenojnė. Po ta shikojme realitetin e njė kėngėtareje, nuk duhet tė duken gjestet arrogante nė skenė para publikut, por kėto sjellje i bėjnė vetem njerėzit arrogantė tė trotuareve te Europes, ndėrsa Adelina Ismallit nuk i lejohen kėto veprime!


Tėre kohėn e kritikon Ritmin Tallava dhe muziken Ritmike, kurse vetė e posedon njė kėngė Tallava dhe harron se ka kritikė tė muzikės nė jetėn tonė dhe ka institucione nė mbrojtjen e kulturės! Po ashtu shumica nė Kosovė mendojne se Adelina kur tė vie nė Europė mbanė koncerte tė mėdha dhe e vėrteta ėshtė krejt ndryshe. Adelina nė Zvicėr kėndon nėpėr kafene ( Restorane) ku pihet me tė madhe Alkoholi dhe problemet e ndryshme jane aktive aty. Adelina kėndon nė kėto :restorane ) Rinora 4, Insomnia, Embrach, Bolero, Macumba, Perosa etj


Por kohėn e fundit shumica e tė rinjve kanė filluar t'i kuptojne edhe mashtrimet e Adelines, sepse rinia tash po kėrkon kėngėtaret qė shėrbejnė muzikė reale si Shpat Kasapin, Ermal Fejzullahun, Naser Maqedoncin, Sinan Vllasaliun etj, kurse Adelines nė Zvicėr ėshtė duke i humbur vlera me tė madhe, pėr shkak sjelljeve te pakontrolluara, dhe arrogancės se tepruar!


Nė njė spektakėl ku ėshtė Adelina, nuk mundesh tė shkosh me familje per tu argėtuar e lėre mė me fėmijė. sepse mbrėmjet e Adelinės tė ngjajnė, sikur je nė ndonjė Klub Striptizi ku reklamohet "pornografia"sjellje paksa erotike, e jo nė njė vend ku argėtohesh me pamje tė bukura artsitike qė mund tė sjellė njė kėngėtare e njė estrade...E krejt kjo pamje Striptiz ndodhė para vajzave dhe djemve te moshės 15-16 vjeē pos ashtu ndodhė edhe nė shumė raste para fėmijėve kur prindėrit i marrin me vete!.


Gjestet pornografike ajo i ka bėrė edhe me njė mbrėmje rinore nė njė pishinė nė Ferizaj, ku nė atė mbrėmje ajo hyn nė ujė dhe i zbulon organet e veta, ky rast ndodhi edhe nė ndeshjen basketbollistike mes Prishtines dhe Mabetex ku ishte prezent Ministri i Sportit dhe Kultures, ajo gjinjėt nė pergjithesi i shpalosė para sportdashėsve, qė sipas mendimit tė saj mendon se kėshtu fitohet simpatia dhe fitohen spektatorėt.


Kėngėtaret tona dhe kėngėtarėt tanė duhet tė formojnė personalitetin e tyre tė artit muzikor. Jo tė bėhen kėngėtarė tė momenteve e tė ēasteve dhe jo tė servojnė pėr publikun antivlera. Vallzimi striptiz nuk ka jetė tė gjatė...nė skenat qė pretendojnė tė jenė kėngėtarė tė skenave tė mėdha
"

Do te doja te shtoje, gjithcka cfare lexuat eshte shume, shume e vertete, pasi kane vertetuar edhe syte e mi, ketu ne Ch :wink:

Me respekt FrEsKiA

arben-ks
09-01-06, 11:23
sdi qka asht aj vallzim striptiz po ajo so ka ban vallzim striptiz per djem por kundra tyne edhe po kapet me qika kishe po vallzoj e para publikut pi prekin gjit prapanicen pu shperthekohen po lipihen sdei qka asht puna e saj a asht perime lezbejk a veq po ka qef me na kall neve djemve se qysh po aktron her gjit shplut her gaqicat po ju doken sdi qysh spo e kap dikush qaty ne publlik me ngreh para njerzve tybe ne te thaft jo e kallt asht per djem edhe per qika veq ne shtifsha ne dor krejt prap ka me ja kthy qato zarzavate :oops:

ANESTEZIA
12-01-06, 23:31
A je me e bukur se Tuna baby girl?

Barbaroza
13-01-06, 21:12
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Barbaroza hiq hiq nuk mendon per te a? qudi, po as un aq shum jo. :wink:
Po me tvertet me pelqen me shum Gentiana Ismaili,ndoshta se e ka emrin si un,dhe esht e bukur gati si un(vetem un jam me e bukur) :wink:

Mos se po i merr vetit msysh bacit, kujdes, po dashurohesh ne vete e mos vet mandej. :lol:

Gentiana( e forumit)hiq mos ke dert se ty s'ta kalon fare ajo Gentiana tjeter! :wink:

Gjumashja
14-01-06, 15:53
teposhten e ka marr i ka ra fama

adhuruesi
21-01-06, 05:37
Ska me Adelinen , eshte m,e e bukura me e komentuara ska ketu me shtu asgje thjeshte eshte me e miraaa , leni pash zotin keto fillestaret se su ka hije aspak , ani genta ahahahahah rrujna zot krejt kenget e vjedhta i ka kopje falco e Adelines eshte , ani edhe me zezak ka pas shku kur u kon ne usa pytne ate qe jeton ne usa pse nuk tregon ti a ?

Bomba Ismajli , eshte Adelinaaaaaaa i kall dhe i shkrumon gjithe , ju qe shkruani mire per Adelinen mos ua nin hiq se haj se neser kallzon dada kush o ketu ma krye bum , hahahahah heeh Adelina me a mira , e ju qe shkrunai keq dal kadale shkoni bre

Arb
21-01-06, 05:40
Ska me Adelinen , eshte m,e e bukura me e komentuara ska ketu me shtu asgje thjeshte eshte me e miraaa , leni pash zotin keto fillestaret se su ka hije aspak , ani genta ahahahahah rrujna zot krejt kenget e vjedhta i ka kopje falco e Adelines eshte , ani edhe me zezak ka pas shku kur u kon ne usa pytne ate qe jeton ne usa pse nuk tregon ti a ?

Bomba Ismajli , eshte Adelinaaaaaaa i kall dhe i shkrumon gjithe , ju qe shkruani mire per Adelinen mos ua nin hiq se haj se neser kallzon dada kush o ketu ma krye bum , hahahahah heeh Adelina me a mira , e ju qe shkrunai keq dal kadale shkoni bre

Kadale he burre... se ta paska hup kontrollen Adelina krejt...

adhuruesi
21-01-06, 19:22
Teta anna, edhe ti thua se ajo nuk ka zerin e mir, vetem idee dhe bukurin. Po mir ne estrad nuk duhet te jet vetem bukuria, me se paku duhet te jet ajo, ok idet mir, po zeri ku mbet??? a nuk po kendon per kte?
Nuk kam gje kunder Adelines, dhe quditem si ka mundur te ket kaq shum sukses kur nuk ka zerin e mir, bile ka tjer qe kan zerin me te mir se ajo. :roll: :roll: :roll:

Ne baze te asaj qe thua ti Genta Ismajli ka zerin shume te mire , hahahaahhahahah , katastrof si per ty si per genten , lumja ti qka mendon , ahhaahahahahah , knaqu me ato gjerat qe rrotullohen ne koken tende , me vjen shume keq valla , me te drejt te them ,
Genta e dini me qka arriti pak popullaritet me cica ,, me gjoks ja hapur po e them , se zerin dhe trupin e ka katastrof , mos hy ne detaje , se duhet te nervozona pastaj ma shume ,

E sa per Adelinen trupin e ka perfekt ska diskutim aty , zerin e ka fenomenal gje qe u mungon shumices ne estrade , po tash secili njeri ka shijen dhe zgjedhjen e vet , nuk mundem une me ia imponu dikujt ta doj Adelinen , ose dikush mua inponim ta dua genten , une i degjoj disa kenge te gentes nuk them qe jo aspak nuk e mohoj , i degjoj ama jo gjitha se me duken shume palidhje , disa , dhe fajet nuk i ka genta ketu nuk duhet te behet fajtore genta por kompozitoret dhe menaxherja e saj , krejt fajet i kan keto te fundit ,
Per albumin e pare dhe per disa kenge te saja ajo vet e pranoj se ka disa kenge te vjedhura dhe te kopjuara por tha se fajin nuk e kam une por kompozitoret , ok ok ska ketu problem ,
Kur erdhi puna me bo albumin e dyte pse kjo e nderuara shkoj te bashkpunoj me po ato kompozitore te njejte pse nuk i nderoj ?
Ketu ne kete rast fajtore eshte genta , sepse ajo duhet te thote ketu se une jam ne kariere e siper dhe qdo gje qe do gjendet ne albumin tim dua te jete origjinale sepse njerzit dhe adhuruesit duan gjera origjinale ,
Origjinaliteti e ben kengetarin te mire ,
Sepse kohen e fundit zeri nuk eshte duke u vleresuar edhe aq shume , me shume vleresohet pamja e jashtme , sot kush don mundet te behet kengetare vetem ta ket gjoksin dhe parapanicen e mire edhe qdo gje ok eshte ,
Gentiana mos me keqkupto diqka se juve u citova , une do kisha cituar ndonje tjeter por ashtu me erdhi dhe te citova ty , mos u ofnedo diqka ose mos em keqkupto , sepse une nuk kam asnje inat ose diqak tjeter per genta ismajlin e degjoj edhe une , ani pse e dua Adelinen sepse me Adelinen nuk e nderoj askend , eshte e mire edhe genta secila per pamjen dhe bukurine e vet ,
Pershendetje

adhuruesi
21-01-06, 19:24
Ska me Adelinen , eshte m,e e bukura me e komentuara ska ketu me shtu asgje thjeshte eshte me e miraaa , leni pash zotin keto fillestaret se su ka hije aspak , ani genta ahahahahah rrujna zot krejt kenget e vjedhta i ka kopje falco e Adelines eshte , ani edhe me zezak ka pas shku kur u kon ne usa pytne ate qe jeton ne usa pse nuk tregon ti a ?

Bomba Ismajli , eshte Adelinaaaaaaa i kall dhe i shkrumon gjithe , ju qe shkruani mire per Adelinen mos ua nin hiq se haj se neser kallzon dada kush o ketu ma krye bum , hahahahah heeh Adelina me a mira , e ju qe shkrunai keq dal kadale shkoni bre

Kadale he burre... se ta paska hup kontrollen Adelina krejt...


Jo valla nuk ma ka hup kontrollen hiq , veq se e dua se eshte e mire se mos kishte qene e kisha gjuajt si top llastiku dhe nuk e degjoja aspak

Marigona-KS
09-02-06, 12:14
Adelina ėshtė shumė bukur, femer top

Muzikė nga une e ka nj 0, lidhje nuk ka

Arb
09-02-06, 16:10
Adelina ėshtė shumė bukur, femer top

Muzikė nga une e ka nj 0, lidhje nuk ka

Aty ku qellon ti kryetare e Jurise, Adelina spaska cka lyp...

Marigona-KS
09-02-06, 16:16
Arb
Aty ku jam une ne juri nuk e la as me marr pjes
pse ne ēfar festivalesh asht ka merr pjes ajo?
ja din hallin vetit ajo!!!!

Arb
09-02-06, 16:18
Arb
Aty ku jam une ne juri nuk e la as me marr pjes
pse ne ēfar festivalesh asht ka merr pjes ajo?
ja din hallin vetit ajo!!!!

Edhe nihere shyqyr qe tash ajo e din qe ku je ti anetare e jurise, ajo as me provu me marr pjese...

E-mira
10-02-06, 17:32
Adelina Ismaili?Ajo eshte diva e skenes sone per nga paraqitja skenike.E bukur,perplot sharm.
Vetem se nuk kendon aq bukur.

adhuruesi
15-02-06, 11:21
Arb
Aty ku jam une ne juri nuk e la as me marr pjes
pse ne ēfar festivalesh asht ka merr pjes ajo?
ja din hallin vetit ajo!!!!

Nuk ka nevoje ma mar pjese Adelina neper festivale ku marrin tash pjese femijet , mendohu pak , kur ka marr pjese Adelina neper festivale eshte harru dynjaja kur ka marr qmimet e para.
Tash nuk i duhet asaj me marr pjese neper festivale qe jane pavlera ku gjithe gjerat shkojne me njoftesi... ncncn

Dunoer,dunoer
16-02-06, 17:02
Edhe une bash qe tem e qela dje pa e dit qe e kisha pas shkru ti per Adeline,nuk di ti a e ki lexu ate temen time qka i ka shku Adelines po prap po thom ajo nuk e fiton publikun me qajo fistona qelun,gjoksat jasht more ajo osht ka bohet si Ceca krejt,ajo ne fillim me ka pelqu si e bukur po tash me qato qeste edhe bukurin qe eka ja ka prish vetes,i kam une do foto me pa qka ka bo ajo tu kendu ne per kocerte jasht kosoves ajo nuk osht normal more me bo ashtu,ka qe shkojn ndoshta familjar ne koncert e thmija me pa qato lakuriq,per mendin tim ajoNuk ėshtė vlerė apo sharm, ku skena muzikore shndėrrohet nė klub striptiz nate! Nė asnjė vend dhe sallė ku niveli i vetėdijes ka vesh tė kapshėm artistik dhe kulturė artistike, kėngėtarja nuk mund ta fitojė publikun me prapanicėn jashtė dhe gjoksat jashtė...
kangtare ne kosov eshte EDONA LLALOSHI,ata kur kur nuk ekam pa lakuriq si keto tjerat,GENTIANA,ZANFINA,ADELINA,BLEONA etjer etjer per momentin nuk po me kujtohet emrat.


hana nese munsesh ti apo dikush tjeter qysh me qit foto qetu ne publik se nuk po di,e i qes une foto e Adelines kur ka kendu ne per konxerte.apo me tregoni.....

Laureta
18-03-06, 19:24
Adelina eshte bukuroshe gjithashtu ka dhe ze te bukur origjinal aspak falco.
Ka shume kengetare qe mundohen duke u zhveshur te fitojne fam,gjithashtu dhe te ia kalojne asaj,
por vertete eshte e kote dhe do te jete e kote.

Ka trupe sexy te mrekullueshem, bukuri e rralle, zhvishet por i ka hije dhe jo sikur disa kengetare
qe nuk po i permendi me emer, gerrdin me ta qojne kur po e tregojne trupin pa bel fare te trasha te pagdhendura.

dr1ta
05-04-06, 23:19
huh

KAm mendu ce Adelina ka vertet mendime te forta dhe esht nje lloj feministe , para nje kohe pash nje debat ne tv, aty beheshte fjal per femnat shqiptare dhe si ti edukojn femijet e tynve(meshkuj ) per te marr pjes ne punt e shtepise dhe ne pergjithsi edukata e meshkujve dhe femnave shqiptare per drejta te barabarta mes gjinive , ju shtuan disa pytje adelines ajo e pshylli dhe nuk dha as nje pergjgije te mire ,me shume shpjegojke per punet e veta , askush nuk e pyeti at pyetje . Me ka befasu :mad:

PROBLEMI
19-04-06, 01:01
hiii ncncncn ma krahesojn adeline Pr..ostitutken me Leonora Jakupin eeee plus me genten papapa adelina lidhje me muzik ska veq cullakohet me cullak del me fitu pare
kur pej kalxon ata ashtat si sheja te komunikacionit gerrdi buken me ta gerrdit
Leunora esht e Bukur ska nevoj mu cullaku si kjo meqka ani per Genten Mos folim hiq ndash me Bukuri ndash me pamje ndash me Komplet bre esht dom esht me fol me hargjit nje shkronje per adelinen nuk i ka vleft :cool:

Legend
21-04-06, 15:34
Adelina mbetet fenomeni me i perfolur i muzikes kosovare,edhepse momentalisht e terhekur nga skena per rast vdekje ne familje.
Personalisht,jam fascinuar nga permbajtja,niveli i larte kulturor dhe edukata e saj ne emisionin e fundit ne RTK.Deshmoi qe feminizmi te cilin e para e propagoi para shume vitesh,te cilin tani e imitojne qindra kengetare,eshte teme e tejkaluar per te,dhe me kenaqi qasja e saj ndaj nenes shqiptare te pesenjakeve.Gjithashtu m'pelqeu qe Adelina nuk eshte nje femer e llastuar qe shan mashkullin,por me shume menquri tregoi qe me mashkullin e suksesshem eshte gjithmone eshte femra e mire,duke marrur shembull konkret nga historia jone-Azem dhe Shote Galicen.
Te deshtuara i konsideroj pyetjet e gazetares qe iu parashtuan Adelines,duke e pyetur vetem per aktivitetet e saj,dhe jo per temen qe kishte emisioni.Me menquri,ajo u pergjigj gjeresisht ne pyetje duke mos i ikur konceptit,dhe me nje fjalor qe me befasoi sa tradicionale dhe e menqur eshte kjo vajze.Gjate gjithe kohes e permbajtur dhe e buzeqeshur,nuk ofendonte nje grua tradicionale shqiptre ne ate emision,siq beri Mimoza Kusari e cila tregoi qe vizitonte restoranet me foshnjen e saj(!),por me shaka i tha zonjes nene te pesenjakeve "Mire eshte ti mesosh edhe djemte te merren me punet e shtepise,sepse me mire ti mesoje nena me dashuri sesa nje dite gruaja me zot".Dhe kete e tha ne shaka,gje ne te cilen qeshen qe te kater femrat me dashamiresi.Pra kjo eshte Adelina...Eh,tash qe dikuj i dhemb pse u ftua ne emisionin"Femrat e suksseshme shqiptare",nuk ka nevoje ta devijojme ate qe foli Adelina per shkaqe te ulta,siq eshte xhelozia p.sh. Ajo eshte dhe mbetet femer e suksseshme ne cdo aspekt.
Shfrytezoj rastin ta ngushelloj familjen Ismajli.

Legend
21-04-06, 15:40
Sa i perket festivaleve,kur Adelina Ismajli femije deshmoi veten ne festivalet kosovare dhe balkanike,disa nga ne nuk shin te lindur.
Do ishte absurde nga Adelina qe te deshmoje aftesite te cilat i deshmoi kur dikush nuk dinte as c'eshte muzika.Veprimtarine e Adelines duhet ta njohim,pastaj ta vleresojme.
Nejse,koha i deshmon te gjitha (ashtu siq thote edhe Adelina me buzeqeshje).

Reana
22-04-06, 05:52
Adelina Ismaili?Ajo eshte diva e skenes sone per nga paraqitja skenike.E bukur,perplot sharm.
Vetem se nuk kendon aq bukur.


hahhhahhahhaa....
E-mira, topi nuk e luan kete qe ke thene.

Nese shikojme paraqitjet ne skene e dramatizimet publike te saj, askush nuk eshte me inovatore dhe me e zhdervjellte:wink: ...por sa i perket te kenduarit, prej aspektit artistik, cdo muzicient i mirefillte do te pajtohej me faktin se kjo kengetare, eshte praktikisht kengetare e dobet, me afinitete zeri shume te kufizuara!!!
Por nuk ka dert, se per te shijuar dicka me permbajtesore ne muzike, nevojitet edhe audience me e kultivuar; thote populli "sipas thesit edhe harrni"...
Adelina si ikone e pop-muzikes shqiptare ne Kosove vetem reflekton shijen e pergjithshme te audiences ne pergjithesi:
shume finesa siperfaqesore, e shume pak vlera permbajtesore!!!

(E keta qe paskan permendur ato "copy-cats" si Leonora, etj qe kopjojne Adelinen tere kohen...si duket nuk e kane te qarte se kopja kurr nuk mund te jete me i/e mire se origjininali:wink: )

Shtegtarja
22-04-06, 19:38
Me mir striptizet se kengetare


Me falni qe nuk munda te qendroja indiferente e te mos shprehja mendimin tim per kete teme te hapun. Kjo qe do te shpreh eshte mendimi im personal dhe iritimi im kur jan ne pyetje fenomenet kulturore.

Adelina Ismajli mund te jete gjithqka tjeter perpos kengtares se mir, e larg shum larg te shquhet si kengtare e mir shqiptare, kenget e saj jan identifikimi me i mir i asaj qe quhet KIQ dhe SHUND. E para eshte vetem ne lakuriqsi dhe vallzim te cilin e bejn striptizetet neper ''ato vende'' dhe me perkujton vajzat nga spitalet mentale, ajo eshte e ikur nga realiteti, eshte aq e thjeshte sa me vie keq per te.

Zoti qoft me te dhe mbase i ndrit mendjen qe tu leshon skenen njerzve te cilet e meritojn dhe jan te lindur per sken se eshte evidente se ajo nuk eshte per te.


Hajde me t'omla


Shtegtarja

Reana
23-04-06, 01:07
Adelina kengetare, Shtegtarja doktorice:rolleyes: ...

Athua kane diploma bile per zanatin qe ushtrojne:cool: !!!

Arb
23-04-06, 01:10
cka me mendu se...

Me honger, han vete, me flejt, flen vete... me... me...

adhuruesi
26-04-06, 10:30
Me mir striptizet se kengetare


Me falni qe nuk munda te qendroja indiferente e te mos shprehja mendimin tim per kete teme te hapun. Kjo qe do te shpreh eshte mendimi im personal dhe iritimi im kur jan ne pyetje fenomenet kulturore.

Adelina Ismajli mund te jete gjithqka tjeter perpos kengtares se mir, e larg shum larg te shquhet si kengtare e mir shqiptare, kenget e saj jan identifikimi me i mir i asaj qe quhet KIQ dhe SHUND. E para eshte vetem ne lakuriqsi dhe vallzim te cilin e bejn striptizetet neper ''ato vende'' dhe me perkujton vajzat nga spitalet mentale, ajo eshte e ikur nga realiteti, eshte aq e thjeshte sa me vie keq per te.

Zoti qoft me te dhe mbase i ndrit mendjen qe tu leshon skenen njerzve te cilet e meritojn dhe jan te lindur per sken se eshte evidente se ajo nuk eshte per te.


Hajde me t'omla


Shtegtarja

Vetem nje gje ta kisha thene ty ,
Adelina Ismajli deri tash askujt nuk ja ka nxon rrugen , me vjen keq qe kengetaret tjera nuk kan adhurues sa |Adelina , le te punojne edhe ato sa ka punu Adelina plot 21 vjet ne skene edhe ato ndoshta do arrin sukseseeee .

Me kujdes se qenke mbushur plot inat dhe xheloziiiiiiiiiii

halla e madhe
26-04-06, 11:15
Adelina...valla eshte vajze e zoja me te gjithat, kesaj i ka hije me te gjithat...disa kengetare te reja po mundohen ta kopjone po ..trrrrttt ...tak as nuk i ofrohen...ani kur po i shof disa kengetare plaka qe po cullakohen po mendojne qe jane dikushi....jo valla me Adelinen nuk krahasohet asnjera!:cool:

adhuruesi
27-04-06, 10:37
Adelina Ismaili

Ēka mund tė thoni tash pas njėzet vjet karriere nė skenėn kosovare?
Them se jam njeri mė fat. S'di a guxoj ta quaj vetėn tė prekur nga Zoti, por atė qė e kam pasur dhe e kam ndarė me auditoriumin. Mė ėshtė dhėnė mundėsia qė tė jem para tyre. E kam shfrytėzuar duke ndarė lumturinė, vuajtjen, gėzimin, dhembjen, tė gjitha mė ta. Kam marr kėto ndjenja nga ta dhe i kam pėrjetuar, por edhe i kam dhėnė. Edhe pse ishte rrugė e shtruar me therra. Por sa tė rrezikshme ishin ato, motivi rritej edhe mė shumė. Kam kaluar momente tė tmerrshme, por ato kalonin, unė mbetesha po kjo qė jam. Nuk brengosesha pėr pisllėqet e "tė mėdhenjve" tė cilėve iu pengoja. E dija sė publiku jep notėn reale. Dhe dėshira ime pėr tė thėnė atė qė ėshtė, pėr tė kėnaqur njerėzit me kėngėn time, pėr tė zbutur dhembjen e dikujt, pėr tė nderuar ata qė duhet nderuar, pėr tė dhuruar dashuri, mė ėshtė shpėrblyer mė shumė se qė do tė mund tė imagjinoja. Kam mėsuar shumė. Respektoj mendimet e ēdokujt, por unė jam ajo qe vendos kush ėshtė person i ēmuar pėr mua dhe kush mundet tė jetė nė afėrsinė time. Tė tjerėt e kanė tė pamundur tė depėrtojnė afėr meje. Nuk i nderoj as me nen ēmim. Jam e lumtur. Pas 20 vjet punė permanente, unė kam edhe shumė pėr t’i dhėnė atyre qė nuk mė braktisėn gjatė tėrė kėtyre viteve. Meritojnė befasi tė kėndshme nga unė. Vetėm tė mė jepet rasti tė dhuroj. Nuk dua mė shumė. Sot mund t’i shlyej kėto dy dekada karriere, unė do tė filloja nga e para dhe do tė bėja prapė tė gjitha ato qė e bėra, sepse ata qė mė duan, e nuk janė tė paktė, e meritojnė. Mund tė them qė ngadhėnjeva nė profesionin tim. Primarisht kėnaqa vetėn dhe ata qė mė duan. Tjerėt pėr mua janė tė parėndėsishėm.

Kush ju ka mbajtur kaq shume ne skene, publiku apo dashuria ndaj skenės?
Kėto dyja nuk ndahen. Ėshtė publiku ai qė bėnė skenėn tė shenjtė, dhe si tė tillė e nderoj duke ia dhėnė dashurinė time publikut nga skena. Dhe janė ata qė vlerėsojnė sa jam e sinqertė nė ndjenja, e jo unė. Janė ata qė mė mbajtėn gjallė kaq shumė mė magjinė e muzikės. Jam pjesė e tyre. Deliriumi pozitiv i publikut nė sallėn "1 Tetori" nė Prishtinė ishte fuqia ime. Dhashė atomin e fundit pėr tė bėrė tė pamundurėn. Kisha para vetės njė organizim tė tmerrshėm, ku nuk na u mundėsua tė kėndojmė "live", ku ēmimi i biletės ishte tepėr i lart pėr kushtet tona, ku nuk u nderuan tė ftuarit e mijė VIP, ashtu siē e meritojnė, moti i ligė, kisha njė kabinė tė neveritshme mu nė skenė, kisha mijėra adhurues para sallės qė lusnin pėr uljen e ēmimit te biletės, nuk kisha mbajtės mikrofoni deri sa ma gjeti sigurimi! Me kėrkuan para pėr tė ndezur fishekzjarrėt nė fund tė koncertit. Edhe pse i dhashė, nuk i ndezėn, dhe ende nuk jam paguar as unė dhe asnjė mysafir imi pėr koncertin. Ata duan para, ne duam ta kėnaqim publikun. Prandaj tė gjitha i pėrballova dhe dhashė maksimumin. Si ēdo herė, unė kundėr problemeve. Dhe kur dikush merr guximin qė mua tė mė kritikojė pėr anomalitė e organizatorit, unė e pyes pse bėnė njė gjė tė tillė, kur e di qė nuk ėshtė faji im? Me pėrgjigjet aq mjerueshėm saqė mė bėnė tė qesh dhe tė bindem qe nuk ėshtė kritikuar koncerti, por aktivitetet tjera tė Adelinės tė cilat dikujt i dhembin sikur kur ulen nė biēiklete pa shalė hahahaha. Dhe gjatė bisedės miqėsore me "kritikuesin", ai me ofron tė blej njė kėngė nga ai hahaha. Nuk ka me etike, vlen rregulli "duam para". Eh, edhe kėto probleme me motivojnė qė njerėzve tė tillė, me punėn time e cila bazohet nė dashuri ndaj publikut, indirekt "t'ua tharb hundėt" me notėn qė mė jep publiku. Por, patjetėr me duhet t’i falėnderoi dhe mysafiret e mi te mrekullueshėm pa tė cilėt kurrė nuk do tė arrija tė bėjė diēka kaq tė bukur. Falėnderoj njė Nora Istrefi, bombe e muzikės sonė, njė Gresa Behluli kėngėtare e mrekullueshme e cila po ndėrton mė hapa tė sigurt karrierė mė tė cilėn tė gjithė do tė mburremi njė dite, njė Fjolla Krasniqi e cila pėrpos zėrit tė shkėlqyer shndrit me sharmin e saj skenik, Zanfinen e uroj tė jetė kėngėtare e mirė por pa me ngacmuar nė duet ahahaha, dhe njė kėngėtar tashmė tė dėshmuar, njė yll mė zė dhe pėrformanse magjepse Ermal Fejzulahu. Le ta dinė se i dua.
Cilat janė momentet mė interesante qė do i veēoje qė nga fėmijėria e deri mė sot, gjatė kėsaj karriere?
Janė shumė. Arrita tė depėrtoj nė "Akordet e Kosovės" edhe pse isha fėmijė i zakonshėm punėtoresh tė thjeshtė, edhe pse nėnēmohesha nga nėnat dhe baballarėt e "mėdhenj" tė komunizmit. Pastaj gjatė pushtimit serb bėra videokasetėn e parė pėr fėmijė duke e ndėrprerė xhirimin pėr t’u fshehur pas shkurreve nga "milicia" serbe, isha tri herė nė paraburgim nė shtetet sllave pėr shkak tė teksteve tė mia, improvizova e para uniformėn e Ushtrisė se Kosovės nė zemėr tė Drenicės ku njerėzit digjnin rrobat e trupin nga ngazėllimi. Ah po,me kujtohet dhe njė moment kur njė vajze vrapoi nga publiku dhe puthi Beken me afsh, kurse mua me dhuroi lule dhe me luti te "fotografohej me idhullin e saj", vajzė e cila tash ėshtė kėngėtare e moshės sime nga Drenica dhe shpreson qė do tė jetė armike imja, pastaj ikja nėpėr mal nga salla sportive nė Pejė nga "milicia" serbe, pastaj 101 trendafila tė freskėt para kėmbėve tė mia tė dhuruar nga njė adhurues nė Gjermani, pastaj njė sportist shqiptar me renome botėrore qė po thėntė gotat me duar derisa kėndoja dhe vėshtroja e ēuditur gjakun, dirigjenti mė nam botėror Zhani Ciko i cili pas zhveshjes sime nė Shqipėri me tha:"E sheh qe te ka hije ēdo gjė? Kthehu nė skene, mos u friko ka dhjetė minuta qė po duartrokasin". Mos tė harroj “Miss Kosova 1997” kur u desh tė ndėrrohej juria tri herė brenda ditės sepse “Miss 1996” e cila ishte kryetare e jurisė kundėrshtonte pjesėmarrjen time, pastaj jam shqiptarja e parė qė po merrte pjesė ne “Miss Globe”, ku shpalla vetėn qytetare tė Republikės se Kosovės dhe "ngrėna shqelmin" e diskualifikuar sepse kishte reaguar ambasada "jugosllave" dhe derisa kryetari i jurisė ishte para infarktit, unė qeshesha plot qejf mė kokė ulur, momente tė paharrueshme kur unė adoleshente nė turne nėpėr Evropė me kolegė mė tė moshuar lozja e vetmuar duke ua ndalur dritat nė skenė, ē’kyēur zėrimin apo ua "huazoja" mikrofonin para daljes nė skenė dhe ikja duke qeshur, e kur mė zinin mė shpienin tek nena ime pėr veshi, pjesėmarrja para 150.000 njerėzve nė Tirane me DJ.Bobon kur gjatė provės gjenerale dėgjova fjalėn "do na turpėrojė kosovarja" nga njė njeri "i madh" i RTSH tė cilin e nderova mė njė "grusht gjakderdhės" mu nė goje dhe fitova respektin nga ai, trashaluqi i dehur ne Zvicėr i cili u ngjit nė skene pėr tė vallėzuar para meje duke me detyruar ta marr pėr dore dhe tė shkoj nė kuzhinėn e sallės mė tė pėr ta mbyllur nė frigoriferin e madh deri sa tė kėndoj pikat e mia dhe derisa t’i ndihmoj njeriut qė tė vije nė gjendje normale, revolen nė kokėn time para se tė dilja nė skene nė koncert nė Stadiumin e Prishtinės, adhuruesit tė cilėt shpėrthyen tri rende ushtarake dhe pėrfunduam sikur tė na kishte zėnė njė mbėshtjellės betoni i adhurimit, lajmėrimi i granatės nė Besianė para 12.000 spektatoreve tė cilėt nuk lėshonin vendin dhe unė vendosa tė kėndoj pėr ta, pėr tė ardhur polici pakistanez tė mė arrestojė, i cili e dinte qė lajmėrimi ishte i rrejshėm dhe e nderova "pa qellim" duke vallėzuar me mikrofon nė barkun e tij qe t'ia mbyllja gojėn gėnjeshtare dhe tė vazhdonim tė kėnaqeshim me publikun. Ndeshja basketbollistike ku gjoksi im me forcat e fundit po kėrkonte "pavarėsinė" nen korsetin e ngushte, rrėzimi im spektakular nė pishinė nga e cila dola si pulė kamioni, por edhe nga tavolina gjatė xhirimit te nje videokasete festive nga i cili s'mund ndenja ulur 4 dite,dhe se fundi "entuziazmi" i pantallonave tė mia gjate koncertit pėr 20 vjetorin e karrierės, tė cilat "shpėrthyen" nga kėnaqėsia qė ishin bashkė me mua hahahahahaha. Janė kėto vetėm disa qė nė kėtė moment mė kujtohen, por vėrtet jeta skenike deri tash ka qenė e hidhur por edhe shumė e ėmbėl pėr mua sepse ēdo gjė qė kam bėrė ose qė mė ka ndodhur e kam pėrjetuar si kėnaqėsi.
A mund t'i numėrosh personat qe keni bashkėpunuar mė ta gjatė kėsaj periudhe?
Janė shumė dhė tė gjithė gėzojnė respektin tim. Nga Afrim Macula qė mė bėri kėngėn e parė "Ne jemi bukuria e atdheut", profesoresha e pianos qė gjeti dellin tim pėr kėndim, Pranvera Badivuku qė mė udhėzoi nė botėn e kėngės, Naim Krasniqi, Xhevdet Gashi, Ilir Berani, Ėirusi, Ilir Osmani, Andin Randobrava, Ardit Gjebrea, prof. Valton Beqiri, Florent Boshnjaku, Beka, prof.Ilir Bajri, Haki Krasniqi ,Gaxibo, Zhani Ciko, pastaj njė i madhi Sevdai Radogoshi, "Stupcat", Adem Mikullovci, Gani Iberdemaj, Agim Sopi, e shumė tė tjerė tė cilėt shpresoj qė tė mos i kem harruar. Pa anashkaluar faktin qė inspirim imi ishin koleget e mi duke filluar nga legjenda e gjallė Sabri Fejzullahu, Shkurte Fejza, Remzije Osmani, shoqja ime Gili, pastaj grupi i atėhershėm Jericho Ėalls, Elita 5, reperet tonė, kėngėtarėt e rinj supėr tė talentuar qė i gėzohem suksesve tė tyre, e shumė tė tjerė qė mė motivojnė tė merrem mė muzikė.

adhuruesi
27-04-06, 10:38
vazhdimi...
Gjatė karrierės keni takuar njerėz te mire dhe njerėz jo edhe aq te mire, apo thenė me thjesht miq tė Adelinės dhe armiq. Pas kėtij suksesi dhe atij nė tė ardhmen, ēka do i thojė kėtyre miqve dhe armiqve tuaj?

Hahaha, miqve mundohem dhe ua kthej pėr tė mirė, ndėrsa armiqve u them "Ua kthefsha pėr tė mirė",dhe zakonisht "ua kthej pėr tė mirė" duke ua dhuruar kafshim thonjesh sa mė tė mbarė gjatė punės dhe sukseseve tė mia, tė deritanishme. Ndoshta, nesėr nuk do tė jem mė nė skenė, ndoshta do tė jem mė e padashura, ndoshta do ta braktis kėngėn, por i kam nderuar ata qė e meritojnė dhe i kam luftuar mė shumė sukses ata qė mė kanė thurrur ndėrskamca, me kanė cenzuruar, mė kanė fyer. Jam gjak arbėri dhė tė mirėn e tė keqen e kthej shumėfish.

Kush ka qenė miku mė i afėrt i Adelinės nė skenė pėr 20 vite?

Mike, bodyguarde, ndihmese, udhėrrėfyese, menaxhere, kritike, personi qė ka sakrifikuar gjysmėn e jetės se saj pėr mua ka qenė Mona ime, nėna. Njeriu mund t’i bėjė tė gjitha nė jetė, por borxhin pėr prindin e mirė nuk arrin ta shpaguaje dot kurrė. Dhe do vdes me ndjenjėn qė suksesi im ėshtė nė fakt suksesi i saj.

Urimi mė i mire qė ia tha dikush Adelinės nė datėlindjen e saj tė 20 si kėngėtare?

Uh, ishin shumė. Por do ta veēoja njė grua nė moshė me fėmiun nė dorė qė mė tha:" Eh moj Adelina jonė, na ke dhėnė me shumė vite kėnaqėsi sesa qe ke vite vet",dhe vajza e vogėl nė qė nė nderkohė po me pėrqafonte dhe kėndonte nė veshin tim "Pel ty jam une mbleteleshe" hahaha. Ishin njerėz tė zakonshem nga publiku dhe ky urim beri qė tė ulė kokėn dhė tė fshij lotin tinėz.

Cilat kane qene emocionet e para te Adelinės nė vitin e parė tė daljes nė skenė dhė nė datelindjen e 20 nė Prishtinė?

Po shikoja vetėn nė pasqyrė qė kisha lodrėn e Pink Panterit nė dorė. Pėr ca sekonda para meje kaluan tė gjitha ato qė kanė ndodhur gjatė kėtyre 20 viteve, miliona emocione po pėrshkonin qenien time. Buzėqesha dhe gemzat nė faqet e mia ishin ende aty sikur para 20 vitesh. I thash vetės: "A e din ēka Adelinė? Sonte po fillojmė nga fillimi!". Dhe e fillova Pink Panterin tim qė mė dukej se e kam kėnduar dje. Ėshtė shumė i varfėr fjalori i njeriut qė tė shpjegohet ajo ndjenjė. Do ta quaja hyjnore.

http://rugova.net/Vip_art/Adelina_1__4_.JPGGjithmonė jeni konsideruar rebelja e skenės kosovare, ku keni bėrė edhe njėfarė revulucionė nė muzikėn shqiptare. Ēka ju bėnė rebele, dhe ēka e inatos Adelinėn, dhe ndaj kujt reagoni ju?

Ah,me duhet te kthehem tek filozofi im i preferuar, Nietzche dhe ta citoj :" Te rebeluarit janė tė guximshmit qė sfidojnė realitetin e hidhur duke u sakrifikuar. Po qesė kanė sukses nė do t’i pėrkrahim. Po qese ndrydhen nga tė "medhėnjte", ne tėrhiqemi dhe i pėrbuzim". Nuk mund tė them qė jam tash rebele mė. Kam pasqyruar realitetin e kohės, rrethanave, tė mirave dhė tė kėqijave qė simbolizojnė kohėn nė tė cilėn jetoj. Kam thėnė tė gjitha qė kam dashur t’i them dhe qė i konsideroj tė vėrteta. Skena ma ka shpėrblyer kėtė sinqeritet. Rebele apo do tė thosha njė luftėtare mė ka bėrė padrejtėsia para se cilės nuk mund ta ul kokėn, ia dhuroj grushtin! Ja pra, padrejtėsia me inatos por edhe me motivon qė tė punoj pėr ta mposhtur. Tash dua qė njerėzit mos t’i pėrball mė me atė qė u dhemb. E kundėrta. Dua qė ata tė kėnaqen duke i harruar problemet kur unė ju kėndoj kėngė qejfi dhe vallėzoj mė ta. Na duhet pozitiviteti edhe mua,por edhe atyre qė mė dėgjojnė dhe shikojnė.

Gjatė datelindjės suaj nė skene kishte edhe shumė personalitete politike. Cili personalitet politike ua dha komplimentin mė tė mirė?

Vet fakti qe zėvėndės-kryeministri, ministra tė shumte, gjeneralė, kolonelė, elita e SHPK-sė, shokėt e mi mė tė mirė, shokė dhe shoqe tė mija, familjaret, njerėz tė gjitha partive nė Kosovė me nderuan mė prezencėn e tyre nė koncertin tim ėshtė nderi mė i madh qė mė ėshtė bėrė ndonjėherė. Nuk pata privilegjin nga organizatori qė t’i ftoj tė gjithe ata qė desha. Por,ata njerėz qė ndenjen aty duke aplauduar deri nė kėngėn e fundit ne minus gradė celzius, ėshtė diēka qė mė bėnė tė mendoj se Zoti me ka dhuruar shume fat. Komplimenti me origjinal qė mė ėshtė thenė ėshtė "Ne shqiptaret duam tė shkojmė nė MTV. E ti na solle MTV-nė nė Kosovė". U kėnaqa kur dėgjova kėtė fjali, por ende kam shumė pėr tė dhėnė.

Ta harrojmė ditėlindjen t'i kthehemi jetės private. Si quhet qeni i Adelinės?

Haahaha .Qeni im quhet Aksi (Axi), dhe ėshtė temperament e njashtu i dashur sikur unė hahahaha.

Cilės shenjė tė horoskopit i takoni, dhe a i besoni?

Besoj nė ligjet e galaktikės se krijuar nga Zoti, por jo kur gazetat tona tė pėrditshme i reprizojnė. Jam shigjetar mė nėnshenjė Luan, pra dy shenja zjarri, nga tri te vetmet ne horoskop. Por arrij ta kontrolloj kėtė zjarr hahaha.

Cilin ushqim e pelqeni?

Te gjitha ato qe hahen. Nuk bej naze. Por parapėlqej specialitet tona, dhė tė peshkut.

Ēka e pengon me se shumti Adelinėn nė Kosovė?

Po humbim dashurinė ndaj tjetrit. Po humbet uniteti qė kishim i cili na shpėtoi. Nuk jemi nė gjendje tė rezonojmė mė larg se hunda, dhė tė shohim se ne nuk jemi tė tillė, por ata qė vepronin dikur haptas, tash na pėrqajnė tinez. Po harrojmė se jemi pasardhės tė popullit me fisnik nė Evropėn Lindore, te Ilirėve. Nuk jemi nė gjendje tė krenohemi me vetėn. Vrapojmė pas parave, popullaritetit, ambicies se deformuar. Nuk jemi nė gjendje ta kuptojmė vlerėn e Kosovės dhe sa ka ajo pėr tė na dhėnė. Nuk e dijmė mė, me sa pak arrihet lumturia. Unė e di. Dua njeriun qė mė do dhe e dua, dua shtėpi druri tė vogeėl mė oxhak nė gjėlbrim, ajėr tė pastėr dhe cicerrimė zogjesh ku do tė kalojė njė prrua. Dua shumė fėmijė tė cilėt do tė dijnė stėrnipėr tė kujt janė. Me pengon qė harrojmė tė krenohemi mė atė qė jemi.

Thoni qė dėshironi shumė fėmijė. Ju pėlqejnė qė tė keni shumė djem, apo ju pėlqejnė vajzat?

Vetėm dhashtė Zoti tė jenė tė shendoshė. Dhe po, dua shumė fėmijė, e thash. Mėndoj se do te isha e bukur shtatėzene hahahaha. Pak shaka. Unė mendoj se shenjtėria e se qenit nėnė, ėshtė dhurata me hyjnore mė tė cilėn Zoti bekoi fėmrėn.

adhuruesi
27-04-06, 10:40
Sensacionet nė festivalet shqiptare gjithmonė kanė munguar. Kryesisht diskutohej (pėrveē kėngės) ndonjė kėrcim amatoresk ndonjė veshje e guximshme e ndonjė aksident skenik…dhe pastaj erdhi Adelina Ismaili. Nėse herėn e parė testoi skenėn shqiptare, kur u rikthye nė “Festivalin e Kėngės nė RTVSH” i la tė gjithė gojėhapur. Njė kėngė perfekte, kėrcim perfekt dhe veshje / zhveshje perfekte. Ishte diēka qė nė ato momente askush nuk mund ta kishte menduar se do tė sillej nė skenen tonė, por Adelina nuk gaboi, pėrkundrazi ju provoi tė kundėrtėn e kėshtu vazhdon tė bėjė edhe sot. Pothuajse dhjetė vjetė mė vonė, vazhdon tė mbetet njė ndėr kėngėtaret mė tė preferuara e mė seksi nė Shqipe, duke u adhuruar jo vetėm nga fansat, por edhe koleget e saja. S’kam pse ta fsheh qė kam simpati pėr tė, pasi pėr mendimin tim ajo ka qenė dhe do tė mbetet edhe pėr njė kohė tė gjatė i vetmi Pop Star nė muzikėn shqipe. Nuk do zgjatem nė arsyet, se pėrse e kemi zgjedhur si kėngėtaren mė seksi, pasi mjafton ti hidhni njė shikim fotove EKSKLUZIVE pėr OH!SHQIPE nė seksionin e Galerisė dhe do tė na kuptoni.
VĖRENI!
Ju rekomandojmė fotot ti shikoni nė shoqėrinė e njė miku/mikeje tė cilėt nė rast se mbyteni, mund tė telefonojė urgjencėn lol.


Elbino: Kur ka qenė hera e parė qė keni dėgjuar tė ju quajnė "seks simbol" dhe si keni reaguar?
Adelina: Ishte viti 1997. Sapo isha zgjedhur Miss Kosova dhe njė adhuruese mė uroi duke mė quajtur "seks simbol shqiptar". Natyrisht, kur dikush e quan seks simbol njė person tė cilin ēdo ditė e shikoj nė pasqyrė, reagimi ėshtė njė habi e madhe dhe nė gojė mė erdhi pyetja "E pse unė seks simbol?!". Gjatė mė kishte penguar ky epitet. Por ishte vendimtare njė bisedė me tė madhen Nexhmije Pagarusha e cila mė bėri tė ndihem mirė nė lėkurėn time. Posaqėrisht tani kur e di se tė qenit seksi nuk ka tė bėjė me fjalėn "seks", por me karizmėn, sharmin, qėndrimin e njeriut.
Nė Shqipėri, por nė Kosovė mė sė tepėrmi sa herė qė dhe njė kėngėtare e re dhe seksi fillojnė krahasimet se kush ėshtė mė seksi ajo apo juve lol p.sh. me Leonora Jakupin, mė pas me Gentėn, Nora Istrefin etj...a thua ju kanė shndėrruar nė njė njėsi matjeje tė bukurisė nė Kosovė?
Hahahahaha, jo jo jo, unė nuk mund tė jem njėsi matjeje e bukurisė kosovare. Jo assesi. Ne kemi vajza shumė mė tė bukura se unė, fotomodele, manekine, kėngėtare, etj. Edhe unė befasohem qė sa herė lind njė kėngėtare e bukur nė skenėn tonė, bėhet krahasimi me mua. Pse harrohen kėngėt dhe videoklipet ku unė me qėllim shėmtoja veten, pėr tė ardhur nė shprehje kėnga dhe interpretimi im? Prap them se "fajin" e kam vet, sepse isha e para qė u mundova tė tregoj qė femra shqiptare edhe mund tė kėndojė, edhe vallėzojė, por edhe tė duket bukur. Dhe jo siq na paramendonin dikur, femra tė shtypura, me shami dhe mantele tė cilat shėrbejnė pėr tė lindur fėmi dhe pėr ti robėruar rrethit. Jo, vetėm desha tė tregoj se pėr shqiptarin femra nuk ėshtė skllav. Njerėzit si duket mbajnė nė mend qė unė them se njė femėr e bukur, mund tė jetė edhe e aftė. Dhe tani skena jonė ėshtė plot femra tė bukura dhe tė afta. C'mon, nuk ėshtė e thėnė tė jesh e shėmtuar, pėr tė qenė kėngėtare e mirė! Nė vendet perėndimore, por edhe lindore, ēdo artist i kushton rėndėsi tė veqantė pamjes se vet. Eh, mund tė them qė krahasimi me bukuroshet e skenės ėshtė kompliment i madh pėr mua.

Kur jeni puthur-apo ju kanė puthur pėr tė parėn herė? Si ka qenė puthja e parė http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif)
Isha nė spital. Atė ditė po festohej njė ngjarje shumė e rėndėsishme. Njė grua kishte lindur fėmiun e parė tė saj. E mbaj nė mend sikur tė ishte dje, edhepse isha shumė e re. Ajo grua ishte nėna ime, e puthura isha unė. Ia ktheva puthjen dhe u shkreha nė vaj, kėrkoja ushqimin hahahahahaha. E di qė prisje pėrgjigje tjetėr, por kėtė grimcė intimiteti tė cilin ende nuk e ka prekur show-biznesi mė lejo ta ruaj pėr vete. Skenės i kam dhėnė shumė, nuk dua ta teproj.

Sipas Adelinės, ēfarė e bėn njė femėr seksi e ēfarė jo. Po njė mashkull?
Pėr mua tėrheqėse ėshtė njė femėr e cila ėshtė spontane e cila nė asnjė moment nuk tenton tė lė pėrshtypjen e femrės fatale, apo njė femre "macho", siq i shoh plot femra me sjellje arrogante apo qėndrim tė shtanguar duke pozuar edhe nė banjo. Gjithmonė mė duket seksi njė femėr e cila buzėqesh bukur dhe ka nė vete njė fragjilitet tė ndėrthurur me qėndrim spontan. Pak a shumė, ngjashėm mendoj dhe pėr mashkujt. Ok nuk pres fragjilitet tek mashkulli hahahahaha, por ecja, qėndrimi dhe buzėqeshja spontane gjithmonė ėshtė seksi.

Sipas mendimit dhe shijes suaj personale cila ėshtė kėngėtarja mė seksi
nė Shqipe, po nė botė?
Uh, pyetje nė tė cilėn do tė mund tė bėja njė listė me qindra emra hahhahaha. Kam aq shumė kolege qė i konsideroj seksi saqė do tė turpėrohesha po ta harroj ndonjerėn e cila nuk me bie nė mend nė kėtė moment. Kam shijen e publikut besoj nė kėtė aspekt. Edhe mua mė duken seksi kėngėtaret tona qė publiku i vlerėson si tė tilla. Gjithashtu edhe pėr kėngėtarėt botėrorė kam njė listė tė gjatė hahahaha, por nė kėtė moment mė duhet ta pėrmend J.Lo e cila seksipilitetin e vet e maskon pėr mrekulli me aftėsi tjera. Sigurisht dikush pret ta pėermend Shakirėn hahaha, por ėshtė aq shumė e imituar nga kėngėtaret nė Ballkan saqė mė ka ikur lezeti edhe ta shikoj. Edhepse e ēmoj shumė seksipilitetin aq origjinal tė saj ku nė vallėzim ndėrthur edhe trendet perėndimore edhe pėrdridhjen orientale.

Si mendon njerzit e kanė nė gjenetikė tė qenit seksi apo e kultivojnė
gjatė jetės ?
Mendoj se ka tė bėjė me natyrėn e njeriut. E ke apo nuk e ke. Shumė njerėz joshin pėrreth pa vetėdije dhe kjo i bėn shuuuumėėė seksi. Nuk besoj as nė gjenetikė, por as nė "seksipilitetin e kultivuar". Kjo e fundit mė duket artificializėm qesharak.

Biseduam http://www.forumishqiptar.com//images/smilies/smile.gif pak mė parė pėr njė shndėrrim total tė Adelinės nė albumin dhe videon e re. Mund tė na shuani kuriozitetin me ndonjė detaj tė vogėl?
Hmmm....Edhepse e kam tė ndaluar tė flas pėr ēdo projekt para finalizimit, mund tė them qė sė shpejti do tė shohim njė Adelinė ndryshe. Dhashtė Zoti dhe pėrkundėr tė gjitha vėshtirėsive aktuale, arrij tė bėjė diēka qė do tė kėnaqė adhuruesit e mi. Dhe patjetėr qė dua tė falėnderoj “OH!shqipe” pėr pozitivitetin qė sjell tek ne. Njė puthje infinitive pėr tė gjithė ju.

Intervistoi: Elbino

Tė drejtat e autorit © "OH!shqipe" 03/2006.

http://rugova.net/Vip_art/Adelina_1__2_.JPG

Legend
13-06-06, 09:00
Pas nje pauze te shkaktuar nga nje tragjedi familjare,Diva Ismaili i rikthehet skenes muzikore duke filluar me organizimin e nje koncerti humanitar per legjenden e luftes dhe paqes se Kosoves,Ramush Haradinajn,per te vazhduar me koncert madheshtor ne Sarande me kolegun Ardit Gjebrea si dhe risia e fundit-videoklipi i shumepritur ku shohim nje Adeline te re e cila ndeshet me te vjetren,imazh dhe performim krejtesisht ndryshe,kenge e zhanrit hard-rock.Videoklipi "Miredita" eshte bere shkak i inicimit te shume shkrimeve dhe emisioneve speciale ne Kosove,sepse perveq atraktivitetit vizuel, ne vete permban edhe mesazhin e luftes individuale kunder krimit.Shohim nje Adeline e cila rrahet me dy meshkuj ne stilin "Tomb Raider".Adelina-pa fund skandale e pa fund suksese.Shikim te kendshem.

Legend
15-06-06, 10:58
Ne edicionin e Polifest 2006,nata e dyte per femije,mysafire speciale ishte Adelina Ismaili me kengen e saj te femijerise "Ne banese nje dhomeshe" duke performuar njejte sikur ne moshen 8 vjeqare kur kendoi per here te pare kete kenge.Dhe njekohesisht,duke na rikthyer ne ditet e lumtura e pa brenga te femijerise sone,kur evenimenti "Akordet e Kosoves" ishte nje kenaqesi per te gjithe ne.Me pas vazhdoi duke moderuar se bashku me Labin,ku u paraqit nje Adeline prezantuese e shkelqyer,e cila rrezatonte dashuri te sinqerte por dhe respekt ndaj femijeve,te cilet nuk u ndal duke i quajtur" Engjujt tone,ardhmeria jone".Kete deshmua dhe femijet te cilet pas fitoreve dhe cmimeve te shumta qe merrnin,ngarendnin te perqafonin se pari Adelinen e tyre.Adeline Ismaili-nje kontradikte mes humanes dhe provokimit.Suksese Adeline!

adhuruesi
04-09-06, 00:48
Te dashur, miqe

Ju informojme se intervista e kengetares shqiptare, Adelina ismaili, ka qene nje
nga intervistat me te lexuara ne AlbaNur. Ju keni rastin te vizitoni web faqen
tone, ku do te njiheni me shume sende te reja nga jeta e VIP shqiptar.

Linku:

www.albanur.net

me respekt,

tim shkupi

adhuruesi
05-09-06, 00:08
Adelina Ismajli - Live

http://www.jetonsparty.com/pages.php?english=videoclips&clips2=7

adhuruesi
20-09-06, 13:58
Adelina Ismajli – Miss Kosova 1997
ADELINA ISMAJLI MISS I KOHEVE TE VESHTIRA
Vitet mė tė vėshtira pėr Kosovėn pėrjetuan edhe diēka tė bukur, sepse mė 1997 organizohet sėrish pėr tė katėrtėn herė radhazi spektakli bravuroz nė praninė e mbi 10 mijė shikuesve, ku “Miss Kosova 1997” shpallet Adelina Ismaili, kėngėtarja e popullarizuar dhe e dashura e publikut shqiptar.

ADELINA-SHQIPTARJA E PARE NE MISS GLOBE
Adelina Ismaili do tė futet nė garėn e bukurisė sė Miss Globi International, por do tė skualifikohet, pasi nė prezantimin zyrtar ajo thotė haptazi se vinte nga Republika e Kosovės, edhe pse kishte shkuar nė emėr tė Shqipėrisė. Njihet edhe si kėngėtarja qė theu shumė tabu nė ambientet kulturore gjithėshqiptare.

ADELINA-SIMBOL BUKURIE SHQIPTARE
Mjafton tė kujtohet pjesėmarrja e saj nė Festivalin e RTVSH-sė, ku la gojėhapur tė gjithė spektatorėt me njė (zh)veshje perfekte, por edhe me njė kėngė e kėrcim perfekt, tė paparė gjer atėherė jo vetėm nė atė skenė serioze tė festivalit. Adelina edhe sot pas mė shumė se 20 vjet karriere nė skenė, ndonėse jo mė nė pasarelat e bukurisė, vazhdon tė mbetet si simboli i bukurisė shqiptare.

ADELINA-FENOMEN I MUZIKES SHQIPE
Ajo njihet si mbretėreshė e pop-muzikės kosovare dhe fenomenin e muzikės shqiptare. Dhe jo vetėm kaq, ajo ėshtė seks-simboli shqiptar, qė gjithnjė mbetet e patejkalueshme pėr gjithēka qė bėn nė skenė. Gjithēka ka nė karrierėn dhe jetėn e saj, sa secila nga to ėshtė mė interesante e ‘skandaloze’ se tjetra... E kėtu nuk mjafton pėr tė gjitha... andaj ėshtė mjaft!

Bota Sot-shtator 2006

adhuruesi
03-10-06, 11:10
KeqFantastik Shkruar nga Elbino Tuesday, 03 October 2006 http://www.albaniac.com/images/Photos/kengetare/A/adelinaismaili.gifE di qe je Adelina Ismaili, kur njerzit jo vetem i krijojne thashethemet, por edhe i mbarojne ato. Se pari ishte nje lajm ne gazeten "Panorama" (Adelina Ismaili, me dy brinje mangut) ne te cilin flitej se Adelina per te qene sa me e holle ne bel, i ka hequr dy brinje (postuar ne.. suplementin e kesaj gazete me 16 shtator), e se dyti vjen nje lajm sikur Adelina hodhi ne gjyq gazeten etj etj etj.Te dy lajmet jane te trilluara. Per nje ēast po mendoja se ēdo te thote te heqesh brinjet...dhe trupi mu drodh.Sinqerisht! BRINJET!!!! Nuk di ēka menduar gazetarja/i kur e ka shkruar kete lajm, apo gazeta kur e ka botuar, por nese Adelina do kish hequr brinjet a thua do e kishim pare kaq shpesh ne tv gjate ketij viti? Nje operacion plastik gjoksi kerkon dy-tre jave pushim, jo me te heqesh brinjet.Hmmm! Diēka nuk shkon. BRINJET!!!! KU KU! Nuk di perse ne Shqipe, publiku e gazetaret, po e kane kaq te veshtire te besojne se ne kena vajza te bukura, por seicilen prej tyre e kane vene nen thiken e kirurgut. Sidoqofte, vendosa te pyes Adelinen e cila na tha se te dyja lajmet jane te paverteta, ne fakt me te qeshur tregoi se brinjet po i shtohen lol. Kur e pyeta nese eshte e vertete qe ka nisur nje ēeshtje gjyqesore kundrejt gazetes, kengetarja tha "Vertet planifikoj jo vetem ti hedh ne gjyq, por edhe te shkoj ne instanca shume me te larta,sepse vertet e kane tepruar". E si mund ti vesh faj lol. Imagjinoni te ēohesh nje mengjes, hap gazeten e lexon se te mungojne dy brinje.KU KU!!! KUSH MI MORI BRINJET!!! lol Ja gjeta nje tekst kenge lol
albaniac

Murgesha
03-10-06, 21:11
KeqFantastik Shkruar nga Elbino Tuesday, 03 October 2006 http://www.albaniac.com/images/Photos/kengetare/A/adelinaismaili.gifE di qe je Adelina Ismaili, kur njerzit jo vetem i krijojne thashethemet, por edhe i mbarojne ato. Se pari ishte nje lajm ne gazeten "Panorama" (Adelina Ismaili, me dy brinje mangut) ne te cilin flitej se Adelina per te qene sa me e holle ne bel, i ka hequr dy brinje (postuar ne.. suplementin e kesaj gazete me 16 shtator), e se dyti vjen nje lajm sikur Adelina hodhi ne gjyq gazeten etj etj etj.Te dy lajmet jane te trilluara. Per nje ēast po mendoja se ēdo te thote te heqesh brinjet...dhe trupi mu drodh.Sinqerisht! BRINJET!!!! Nuk di ēka menduar gazetarja/i kur e ka shkruar kete lajm, apo gazeta kur e ka botuar, por nese Adelina do kish hequr brinjet a thua do e kishim pare kaq shpesh ne tv gjate ketij viti? Nje operacion plastik gjoksi kerkon dy-tre jave pushim, jo me te heqesh brinjet.Hmmm! Diēka nuk shkon. BRINJET!!!! KU KU! Nuk di perse ne Shqipe, publiku e gazetaret, po e kane kaq te veshtire te besojne se ne kena vajza te bukura, por seicilen prej tyre e kane vene nen thiken e kirurgut. Sidoqofte, vendosa te pyes Adelinen e cila na tha se te dyja lajmet jane te paverteta, ne fakt me te qeshur tregoi se brinjet po i shtohen lol. Kur e pyeta nese eshte e vertete qe ka nisur nje ēeshtje gjyqesore kundrejt gazetes, kengetarja tha "Vertet planifikoj jo vetem ti hedh ne gjyq, por edhe te shkoj ne instanca shume me te larta,sepse vertet e kane tepruar". E si mund ti vesh faj lol. Imagjinoni te ēohesh nje mengjes, hap gazeten e lexon se te mungojne dy brinje.KU KU!!! KUSH MI MORI BRINJET!!! lol Ja gjeta nje tekst kenge lol
albaniac

A ja paskan hjekė Brinat Adelinės a?:eek: :eek:
Valla mirė paskan bo se boll brina i kanė ngjitė e nashta tash e tutje e lojnė qikėn rehat, ha,ahahahahahahahahahaaaaaaaaaaaaa:wink:

Dea_A
03-10-06, 21:30
Adelina eshte femra ( je kengetarja ) me cool shqipetare !

Paradox_13
03-10-06, 21:34
Adelina eshte femra ( je kengetarja ) me cool shqipetare !


A i paska ra colli Adelines a..? ...kuku mjera ajo...

Guri i madh
04-10-06, 22:15
adelin veq vazhdo me kendue veq po te perbej mos sill ma brive qysh ka sjell ne leonoren vazhdo e fjal te rrugve mos ndegjo

adhuruesi
14-12-06, 10:24
Adelina Ismajli
Femer - E sukseshme
Femer - E bukur ( Sex simbol shqipetare )
Femer - E paaritshme, e pazevendesueshme.
http://img88.imageshack.us/img88/6020/646937111small1ph4.jpg

adhuruesi
14-12-06, 10:28
http://img211.imageshack.us/img211/3581/10an9.png
http://img483.imageshack.us/img483/4291/11cs4.png
http://img211.imageshack.us/img211/1248/12sw5.png
Jeni nje kengetare me nje bagazh te stermbushur me suksese, apo kreu i muzikes shqipetare, por a ju bie ndermend se ishe Miss Kosovarja 1997 ?
Nuk dua tju vardisem juve se jeni revista Kosovarja por sa here e shoh titullin e revistes me kujtohet kurora qe e mora si 18 vjecare dhe shume mburesha ate kohe.
A mund te na thoni ndonje insert gjate atij spektakli, qe si publik nuk kemi pasur rastin ta dime ?
Ishte nje kaor i vertet.
Pse ?
Ish Missi e cila ishte edhe ne juri, ishte kategorike qe une mbetem vetem konkurente andaj cdo moment prisja diskualifikimin tim nga juria.
E pastaj ajo si reagoi pas shpalljes suaj Miss Kosovarja 1997 ?
Nuk ma dha doren as per adet bile.
Po kandidatet ta uruan ?
Po me pergezuan, kjo edhe me nevoitej ne ate moment me se shumti, ngase njehesha fajtore pse u bera miss.
Edhe ne ate periudhe ishe mjaft e popullarizuar, por titulli i misit a te ndihmoj me tej ?
E kam thene, por edhe do e them lirisht se titullu i misit ma dyfishoi popullaritetin tim dhe natyrisht e kam shfrytezuar per shume gjera.
Per c'gjera , dicka me konkrete ?
Ky titull me mundesoi qe femra e pare Kosovare te perfaqsonte Miss Globin 1997 gje qe gojarisht bera shpalljen e Kosoves shtet. Natyrisht duke mos anashkaluar edhe turnete neper Europe bashke me te gjitha konkurentet, qe do te thote se i kemi materializuar keta tituj.
Gjate nje viti kur ti bartje nje kurore misi, a te ehste bere ndonje keqperdorim ?
Jo sepse njerezve nuk iu lejoj hapesire qe te kene afrim negativ te une.
Pasi ti vure kuroren e me te bukures, cfare ishte respekti ne familje ?
Apsolutisht asgje, ju betohem ne dy motrat se pasi kemi ardhur ne shtepi ne vend qe te festojme, nena me ta detyruar me kurore ne koke ti pastroj enet.
Po ne rethin tend ne shoqerine tende a reflektonte tani Adelina pak me ndryshe ?
Eh ne ate kohe ne kafiteri hyhej me kartela, e shume shpesh e gjithe shoqeria me Adelinen hynin pa probleme, bile bile edhe pinim pa para, se gjithmone jehonin fjalet erdh Miss Kosovarja .
Oferten me interesante qe ta beri dikush ne ate kohe ?
Hajde ta qes nje maline ? oferte kjo nga pseudobiznismenet, ku nga keta njerez me ka dalur zeri qe jam agresive sepse me keta tipa kam qen gjithmone arogante dhe vazhdoj te jem.
A eshte pergjegjesi te jesh miss ?
Eshte pergjegjesi shume e madhe sepse perfaqeson bukrine dhe kulturen e nje populli. paramendoje cfare zgenjimi mund te ndodhe nese nje miss nuk ka asgje pozitive ne vete pervec bukurise qe pahiri ja ka falur Zoti, sa keq eshte te biesh ne sy, dicka pozitive dhe pas disa sekondave pas asaj bukurie fshihet nje asgje, nje moskulture nje mosedukate, prandaj missi duhet te kete shume kujdes se si po e perdore titullin qe nuk eshte i vogel, thjeshte je nje popull atehere duhet zhdukur egoizmi nga vetja sepse nuk je vetja.
A sakrifikon nje miss ?
Te jesh miss automatikisht e ke pranuar edhe bagazhin e popullaritetit ku ne ate bagazh eshte edhe ana pozitive edhe ajo negative e cila tek ne eshte e tejshprehur, eshte sakrifice e madhe kurgje kurgje, nervat, koha qe e humb per te larguar dicka nga vetja qe nuk te pelqen.
Cka mendon per spektaklet e bukurise qe organizohen tek ne ?
Jam e neveritur me prinderit qe lejojne vajzat e tyre te marin pjese ne keto spektakle me felliqesirat e atyre qe organizojne qe shihet sikur neper celofan per cka po i bejne keto gjera dhe me nervozon naiviteti i disa vajzave, une dua ta shoh femren shqipetare se pari te mencur e pastaj te bukur.
A jeni e kenaqur me pamjen tuaj apo thjeshte a jeni e bukur ?
Kam aritur ne nje moshe kur pamja dmth shume pak ne jete, e po me pelqen tani vetja dhe jam pajtuar tani me natyren time.
Cka e ben te lumtur Adelinen ?
Dita me diell koha e lire muhabetet e kota me shoqe e motra lajmet e mira ne TV femijet e vogel i dua shume , e shume gjera tjera te thjshta dhe te mira.
Po cka te ben nervoze ?
Negativiteti ne cfaredo forme.
A ke aritur ta zbulosh se cfare te ben te bukur ?
Femra e bukur e dashuruar gjithmone rezaton bukurine, e pra kur jam e lumtur jam edhe e bukur.
Atehere e ke fjalen te dashur ( a jeni e dashuruar ) ?
Kam bere be qe s'flas per intimitetin tim neper media.
Me kend jeton Adelina ?
Me dy motrat , nenen , nje mace dhe nje qen.
A kane emra macja dhe qeni ?
Aksi dhe lisa, i dua shume kafshet.
Pse i doni ?
Sepse te kafsha instikti eshte shume i pasur, te miren ta kthen me te mire dhe te kunderten, kane jeten ma ferr se jeta e njerezve, e dua karakterin pa dallavere.
A punoni ?
Jo.
A ka Adelina pasuri te veten personale ?
E kam nje veture me emrin tim.
Po shtepine qe e keni blere tani ?
Ajo eshte e familjes dhe nuk behet fjale ndonje pallat por per nje shtepi te vogel solide dhe sdi pse e keni bere kaq te madhe kete gje kur pas 19 vjet kariere eshte kjo shtepi.
Cfare marke eshte vetura juaj ?
Nissan Primera.
E ke blere vet apo e ke dhurate ?
Vet bree.
Po telefonin cfare e ke ?
Nokia plak tipi ma palidhje dhe ma i vjeter.
Meqe folem per telefon a te shqetesojne kohe e pa kohe ?
Bukfalisht njeret e kater ore telefoni im nuk ndalet por e kam gjetur nje formule te re po ia le nenes e pastaj ajo mi interpreton thirjet se kush ka thire cka ka the dhe cka ka dashur.
Sa i kushtoni rendesi pamjes ?
Ndoshta eshte deformin profesional por une i kushtoj rendesi pamjes edhe kur dal te luaj basket .
Sa shpenzoni mbrenda javes ?
Shume pak mund te them 40-50 euro.
A vizitoni sallone te bukurise ?
Vetem per ndonje rast special ose thjeshte veq per qejf.
Sa here ne jave e vizitoni floktoren ?
Nje here ne jave per ndonje ndryshim, thjeshte per kuriozitet se si dukem.
Sa here ne dite pastroheni ?
Komplet trupin dhe floket 1 here ne dite, kur eshte vere 2 / 3 here.
Cka perdorni per floket ?
Te gjitha qe kan te bejne me floket jan nga Elidor.
Po trupit sa i kushtoni rendesi ?
Me shume se sa duhet, vasken pervec me uje te nxehte dhe kripe i shkoj edhe arome levande , dy here ne jave pilind trupi pas larjes normale dush te ftohte prej te thahet lekura dhe vazhdoj me krema, posacerisht per shputat perdori Hirchtalik, eshte dhjam nga kaprolli, veres perdori Losion kurse dimrit arome pak me te rende, te gjitha keto qe perdori per trupin jane nga Chanel, nuk po genjes me kete modesti por per higjene nuk kursej aspak.
A ben depilim ?
Natyrisht qe bej edhe ate te profesionistet.
Po solarium a praktikoni ?
Natyrisht 6 deri ne 8 here ne fillim te pranveres nga 20 minuta qe te pregadis lekuren per diellin e veres.
Po garderoba juaj cfare koleksioni ka ?
Prej Roberto Kavalli e deri ne cdo gje 2.50 cent, kur me pelqen dicka firma eshte ne fund.
E kepucet ..?
Te gjitha kepucet i kam te kombinuara me cantat, me duhet te them qe ketu ka ndikim eshte motra Emma ajo eshte shume femerore.
Sa i kushton rendesi nderesave te mbrendeshme ?
Aty kam nje femenitet te tepruar, aty shifet edhe kujdesi i nje femre, te zezen e bart zakonisht por edhe tjera ngjyra, varet se cka veshi.
Po stoli a bartni dhe cilat jane ato ?
Nuk jam adhuruese e flakte ani pse me duhet te pranoj qe jam ne trend, une e dua me shume buzhiterine e mire, bart edhe ari, varet prej garderobes dhe stajllingut, por si cdo femer ne bote shokun me te ngushte e kam diamantin.
A keni dicka nga diamanti ?
Po nje unaze me nje diamant ma ka blere mami kur i bera 23 vjet.
Dhurata qe ju merni ?
Me se shpeshti marr lule nga adhuruesit e mi por nga njerzit me te afert eshte cudi se asnjehere lule nuk kam mare, me kujtohet nje lule njehere dhurate , nje muaj nuk eshte thare jam befasuar edhe vete.
Kush ta dhuroi ate lule ?
Sta tregoj.
Sa fleni ?
8 deri ne 10 ore natyrisht kur kam mundesi sepse kur kendoj mund te ndohe qe plot 48 ore nuk fle.
Meqe jeni kengetare a perdorni stimulues ?
I vetmi stimulim i imi eshte komplet atmosfera nga zhveshtorja deri ne skene.
Po qetesues a perdorni ?
Jo kurre . nuk kam nevoje , kur ti bej 70 vjet ndoshta .
Meqe shume here e permendet Zotin, a i besoni ?
Po shume , po te mos kishte qene friga nga Zoti, krejt Kosova do te ishte n'zorr prej meje.
Planet tuaja per te ardhmen ?
Jam tip familjare, mendoj te kem nje burre norma, nje shtepi te vogel shume femije shume muzike, e une si cdo nene duke vrapuar pas evladve e jo per dicka tjeter por vetem per te ruajtur vitalitetin.
Dicka per fund ?
Cka te besh paradite prite te dera pasdite.

adhuruesi
14-12-06, 10:29
Me rrobaqepsen ekskluzive Kosovare , Hyrrije Gashi.
13 vjet pune per Adelinen
Njera nder ato qe me se shumti eshte perkryer nga duart e Hyrijes eshte kengetarja e mirenjohur Adelina Ismajli.
Perveq kenges se pelqyer te saj ajo eshte pelqyer shume me shume nga stili dhe veshja e bukur dhe kreative sepse veshja e saj ka qene gjithmone e vecante.
Hyrija duke rikujtuar momentet e largeta nga bashkpinimi me Adelinen thote : Ka qen shume e re kur kam filluar te qepi per Adelinen, ajo gjithnje me eshte drejtuar per bashkpunim me idete e saj. dy ide nuk bejne kurrr dem per nje model te shkelqyer.
E di se se pari ja kam qepur nje fustan ngjyre roze.
me te kam bashkpunuar me se shumti por me vone edhe me Zanfinen.
Pas pavaresimit tim nga butiku paraprak, Adelina shprehu deshire per te bashkpunuar perseri me mua.
Gjate viteve 2002/03 garderoba ekskluzive e Adelines eshte realizuar nga duart e mia. Por nuk mendoj se kam dhene shume nga vetja sepse ende ndjej mundesi reale te arrije kulmin ne kohen qe do pasoje.
Me Adelinen kam pasur nje nderprerje 1 vjecare por bashkpunimi ka filluar perseri.
I kujt ishte faji, meqe e tera ishte keqkuptim
Nuk e kisha ndjere veten aspak fajtore per ate qe me kishte akuzuar Adelina, me shume nepermjet Sokol Murtirit.
Kjo ka qene dicka e befasishme per mua dhe e preku rende familjen time.
Jam befasuar shume si nuk e kishte njohur ajo Hyrijen per 13 te bashkunimit tone aq te ngushte.
Ajo kishte rene ne kurth i cili nuk ishte i montuar por ne nje menyre isha keqperdorur une dhe besimi ndaj disa kengetareve qe kisha punuar per to. Mirepo me erdhi mire kur ajo e kishte kuptuar gabimin e vet dhe ishte paraqit te une per tu rikthyer per bashkpunim, sepse asnje nga akuzat e saja nuk ishin te verteta. perveq se mua me ishte mare modeli nga sitari dhe i njejti ishte qepur ne Gjilan per nje kengetare tjeter.
Une megjithate se kam shfrytezuar mundesine mediale se si kreatore te kunderpergjigjem si ka ndodhur, ka pohuar Hyrija.
Ne sitar mu mor modeli i fustanit te Adelines
Adelina me kishte sjelle katalogun qe une ti beja fustanet e saja dhe me sherbenin per modele. Fustani ishte ngjyre pjepri, e kisha lene katalogun ne sitar pasi ia kisha bere Adelines fustanin, erdhi nje rivale e saj kengetare e njohur per te porositur nje fustan edhe e pa fustanin e Adelines.
Me kujtohet si sot kur me tha :
- A kete fustan do ta beje Adelina, a ?
- Po , - i thashe.
Nuk e kisha as ne fundin e mendjes idene se une pas ketij rasti do te behesha objekt hakmarje, pasi nuk isha fajtore. As rivalja nuk e kishte mare katalogun as modelin por vetem e kishte shikuar me sy dhe te njejtin model e kishte gjetur ne Gjilan e kishte bere nje te tille.
Ka qene nata e Vitit Ri kur ne dy Televvisionet e ndryshme kam pare Adelinen dhe rivalen e saj me fustane te njejta ne program.
Jam stepur kur i kam pare ne modele te njejta. Kam thene me vete : O Zot inshallah Adelina nuk e keqkupton kete rremuje dhe ndodhi pikerisht ajo qe nuk doja te ndodhte.
Adelina me thiri ne telefon me 3 Janar dhe me bombardoi me zhargonin e vet.
Nuk mund ta pranoja ate qe nuk e kisha bere dhe pastaj ne disa gazeta ue bera objekt i trajtimeve per kete gje qe ishte ngritur ne nje far skandali.
Krejt ne fund ia vuri kulmin ,, Kosovarja ,, me Sokol Murtirin te cilit ia mora inatin me se shumti, sepse kjo lendoi edhe prinderit e mi.
Kosovarja

adhuruesi
14-12-06, 10:30
Eshte veshtire t'ia plotesosh deshiren seciles
http://img86.imageshack.us/img86/7228/7660dz2.jpg
http://img212.imageshack.us/img212/5927/11ts8.jpg
Veshtire eshte tu besh fustane zonjave dhe zonjushave te renda kur vine me ide dhe me iluzione per fustane apo vello me te bukur ne bote, thote ajo dhe shpalos momente nga kariera e bukurise dhe kercenimit : ,, do ta kepus qafen po nuk e bere per mua vellon me te bukur ne bote.
Ja pikerisht keto jane fjalet e nje kercenimi qe i eshte bere Hyrijes nga nje person i cili kerkonte vellon me te bukur te nuserise per vajzen e cila martohej me Princin e enderave nga nje mije e nje netete e imagjinuara.
Mbety e stepur nga kercenimi.
Velloja kushtonte 2000 marka gjermane.
Kerkohej te ishte e tille cfare mund te bente vetem natyra e nje pejsazhi romantik si dukej ne fund te detit.
Nganjehere edhe reklama e e keqe te ben mire
http://img212.imageshack.us/img212/4388/102og2.jpg
Por nese dalim te vazhdimi i bisedes ku e patem lene pas akuzave qe me kishte bere Kosovarja, mua mu shtua puna edhe me shume.
Ne fakt reklama e akuzes me sherbeu per biznes profesional.
U shtua puna dhe gjate vitit 2002 i qepa 19 fustana per Adelinen deh Zanfinen.
Ndersa gjat veres se vitit 2003 edhe 30 te tjere ekskluziv per Adelinen.
Gjate vitit ja qepa Zanfines 7 fustana kurse Adelines 5 te tjere per spotin e rri edhe 5 te tjere qe ende nuk i kam kryer.
Keshtu kam krijuar bindje se derisa i ke duart e arta ne ate zanat qe ke edhe reklama e keqe te ben mire ndersa akuzat e pabaza te sherbejne me shume per marketing.
Sidoqofte ishte moment i mire per nje shtytje perpara drejt vecanerise se modernimit ku kengetare te estrades me telefononin duke konfirmuar befasine qe kishin lexuar ato, thote Hyrija.
Stilistja me te kerkuar shqipetare e cila aktualisht ka edhe lokalin e saj te bukur te robaqepsise ne Prishtine me emrin e vajzes se saj ,, Erika Desing,, te premten nuk mund te ecte neper lokal meqe ai ishte i mbushur me cukla dhe pjese te prera robash.
Hyrija ka ndodhur tu ndaje momente te vecanta kengetareve tona vec e vec per te mos i takuar se bashku qe te mos i shkembejne papuqet ne vend te pershendetjeve.
Hyrija thote se Adelina ka ide jo vetem per fustane por edhe per gurre te ēmuar te fustaneve.
Adelina prine me idete e vecanta ne propozimet per ate qe e vesh dhe e bart ne trup.
Eshte lehte te punohet me ate.
Te tjerat zakonisht mbeten te pajtohen me propozimet e saja.
Krejt kjo duhet te duket bukur derisa ta zeme nej fustan i Adelines kushton 1000 euro e aq kushtojne edhe gurret dhe rruazat e fustaneve qe vendon ajo per zbukurim..

adhuruesi
14-12-06, 10:34
Adelina Ismajli
http://img483.imageshack.us/img483/2293/27tc5.png
http://img483.imageshack.us/img483/1281/1ej2.png
http://img483.imageshack.us/img483/234/2up0.png

Ditelindja - 14.12.1979
Horoskopi - Shigjetari
Nenshenja- Luan
Gjatesia - 1.74 cm
Pesha - 55 Kg
Permasat - 92.59.93
Nr.I.Garderobes - 36
Nr.I.Kepuceve - 37
Ngjyra e flokeve - Kafe e mbyllet
Ngjyra e syve - Kafe e mbyllet
Shkollimi - Deri ne nje vit akademik seksioni piano
Hobi - Piktura
Sporti - Basketi dhe futbolli
Sportsiti - Dejvid Beckam
Muzika - Folklor i vjeter i dasmave dhe kanagjegjeve
Kengetari/ja - Eminem
Shkrimtari - Alberto Moravia
Libri - Vullneti per pushtet
Filmi - Goodfathers
Aktori - Kiam Nurius dhe Angjelina Jolie
Politikani - A ka nevoje t'ja them emrin ?
Missi - Valbona Selimllari
Personi me i dashur - Gjyshja
Mashkulli ideal - S'ekziston
Vesi - Mrrolat pa nevoje
Personaliteti- E pasur me ndjenja ekstreme si te mir ashtu edhe te keqija varet per ke ?
Deshira - Te me jape Zoti fuqi qe te vazhdoj t'ua them te verteten disa funderinave qe veten e quajne njerez, e mjerisht me te cilet jetojme, vetem realiteti te luftoje kunder tyre , e une te jem zedhenese e atij realitit.

arton121
15-12-06, 18:53
eshte NO1 per muziken qe e bon,asnje nuk ja kalon as me muzik,as me veshje,as me origjinalitet,as me bukuri as me kurgju,thjeshte mbretresh eshte

adhuruesi
07-02-07, 13:44
Adelina, kėngėtarja mė e paguar Lajmet nga Prishtina vazhdojnė tė jenė pozitive pėr Adelina Ismajlin. Kėngėtarja kosovare mbetet ende nė top listėn e emrave mė tė paguar nga organizatorėt e koncerteve dhe mė tė kėrkuar nga fansat. Asnjė prej kėngėtareve tė reja, qė kanė hyrė nė skenėn muzikore kosovare, e madje edhe nė skenėn shqiptare nuk kanė mundur tė arrijnė nė nivelet e Adelina Ismajlit. Sepse nė ditėn e saj mė tė mirė, kėngėtarja ka arritur tė fitojė deri nė 10 mijė euro nė njė koncert ndėrkohė, qė janė vetė kolegėt e saj shqiptarė, tė cilėt tregojnė se ėshtė e vetmja kėngėtare, pėr tė cilėn sallat dhe lokalet janė tė tejmbushura. Me zėrin e saj tė spikatur e natyrisht edhe pamjen tepėr intriguese Adelina Ismajli ka arritur tė shndėrrohet nė kėngėtaren mė tė kėrkuar, sidomos pėr shqiptarėt e diasporės. U fol se dalja e Genta Ismajlit kishte nisur tė dobėsonte “potencėn” e Adelinės, por nė fakt mėsojmė se shuma, qė paguhet pėr tė pasur Gentėn nė njė koncert ėshtė gati sa gjysma, qė paguhet pėr kolegen e saj Adelina. E madje edhe motra e saj, po aq e bukur Zanfina nuk ka mundur kurrsesi deri mė sot, tė arrijė nė nivelet e Adelinės, qė natyrisht e kanė bėrė tė lakmueshme nga shumė kėngėtarė. E lidhur me muzikėn dhe kėngėn, qysh nė fėmijėri Adelina Ismajli ka qenė gjithmonė njė vajzė rrebele dhe impulsive, qė pikėrisht me kėto anė tė natyrės sė saj ka ditur tė fitojė shumė fansa nė muzikė. Pėr njė periudhė kohe ajo u shkėput nga kėnga, moment nė tė cilin u pėrfol edhe pėr njė largim tė pėrhershėm nga muzika. Megjithatė e rikthyer nė skenė, pak kohė mė parė, pasi kishte mohuar gjithė thashethemnajėn qė mbuloi imazhin e saj nė kėtė periudhė, Adelina rikthehet dhe duket se kėtė radhė pėr tė goditur mė fort. Kėtė fakt e tregoi edhe koncerti i fundvitit nė Prishtinė. Adelina vazhdon tė jetė nė top listėn e mė tė paguarave. Dhe rivalja e saj mė fortė Genta Ismajli, ėshtė ende larg. Ku mbeti Adelina IsmajliThashethemet per semundjen e Adelina Ismajlit nuk kane te ndalur, te gjitha ato i hedh poshte motra e saj Zanfina e cila siguron se Adelina eshte ne gjendje shume me te mire shendetesore.Mosprezenca e gjate ne emdiat elektronike e kengetares se njohur shqipetare Adelina Ismajlit ka shkaktuar shfaqjen e shume versioneve te rrefimeve qe lidhen kryesisht me gjendjen e saj shendetesore.Te gjithe ata qe per festat e fundvitit priten dicka speciale nga adelina mbeten te zhgenjyer sepse ajo nuk u paraqit ne asnjerin nga programet festive, menjehere pas ksaj filluan thashetheme dhe fjale te shumta rreth saj, megjithate edhe ajo vet disa muaj me pare paralajmeroi se do te pezulloje karieren e saj per nje kohe te pacaktuar.per shkak te shendetit te saj. DiagnozaDiagnoza te cilen e permendi Adelina ishte sterlodhja fizike duke theksuar gjithashtu se do te qendroje jashte shtetit per tu sheruar, por duke mos dashur te fliste asgje me shume.Koheve te fundit ne Prishtine qarkullojne thashethemet te nderlidhura me prognozimin e semundjes se Adelines, nje version madje thote se ajo ndohet ne Turqi per sherim dhe se shpenzimet e spitalit ia paguan kengetari Turk Ibrahim Tatlises. nga ana tjeter motra e saj Zanfina i hedh poshte te gjitha keto fjale duke thene se Adelina gjendet ne nje shtet tjeter e jo ne Turiq duke mos dashur te flase se ku eshte sepse eshte me mire per shendetin e saj per te mos e shqetesuar askush.Mjekimi i saj gati sa nuk ka perfunduar por e pret momentin e duhur per te dale me dicka te re tha Zanfina duke qeshur me te madhe per thashethemet e fundit.Megjithese as ajo nuk tregoi se ku ndodhet Adelina.Por premtoj se Adelina eshte duke pergaditur nje projekt te madh muzikore me te madhin qe ndonjehere ka bere dikush ne estrade.Ftohja ne mushkeriKolegu dhe miku i madh i Adelines sic thote edhe ajo gjithmone Sabri Fejzullahu posa ka mare vesh se Adelina nuk ishte mir me shendet e kishte thirur nenen e saj : Une e pyeta Monnen per Adelinen dhe ajo me tha se Adelina po pushon te nje daje i saj, tregoi Sabriu derisa lutej qe Adelina te kthehet sa me shpejt shendosh e mire.

Buqja_ch
10-03-07, 18:43
um plqen ....

Nirvana Band
12-03-07, 09:25
Eshe kengetarja me me stil ne vende.

Zero Cool
12-03-07, 11:36
Adelina a ? Nom nom veq e ka nje problem qetash si duket, po flitet qe ju kan shperthy ballonat, qe i ka pas mbush...

Prishtinasja_
12-03-07, 11:37
Adelina a ? Nom nom veq e ka nje problem qetash si duket, po flitet qe ju kan shperthy ballonat, qe i ka pas mbush...hahhahhahaha:tongue::tongue::tongue:

Zero Cool
12-03-07, 11:47
hahhahhahaha:tongue::tongue::tongue:
Qeshtu po thojne se tybe nuk e kam pa e nuk di, qe nje foto nga nje koncert ne USA:
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/amazona/adelina.jpg

Rammstein_1979
22-03-07, 00:30
Kjo eshte Kengetarja me e deshtura ne Bot ...per mendimin tim ashtu un qysh e kam kuptu ....ecjen e saj neper muzik...ma se pari kenduar si e vogel ..ka kenduar per fmij ...kejt ok..mirpo me kalimin e kohes tu u rri tu u qurudit ..kishe un po behem yll i esktrades po behet ketu ne ket vend ne Kosov kush dojn mundet mu bo yll i ekstrades edhe Qobant jan bo yje ...

Adelina gjat vitev -1995 - 1996 ..me sa me kutjohet ka nxejrr nji album me do keng qe ketj ato keng jan kan te vjedhura nga kengetaret e huj ..per shembull : The Prodigy - Red Hot Chili Pappers" ..etj edhe qysh atehere kur ka intervistu ikan bo pytje kend e ki Idoll , kjo u pergjegj ne at menyren qysh mu tregu m,a e smut kishe truni i saj i pa zhvillum edhe ka than un ikam Idoll grupin " RED HOT CHILI PAPPERS" qysh ne at koh keta i ka pas Idolla qe muzika e saj nuk ka pas te bej hiq me ta , ata ketj tjeter zhanderr kjo ketj tjera kah ...kjo quhet Deshtim...ktu su perputh kerkun , mandej me nji koh e ka pas Idoll nje kengetare te Serbis , ajo eshte e njohur te gjith shqiptaret e njohin ajo eshte "CECA" e njohin kejt ,,, kjo eshte kopje e saj ....kjo nuk del ashiqare me tregu ,,mirpo ashtu eshte realiteti...mandej qetash qaty dikun ma nalt e pash Idoll e paska "EMINEMIN " ncncnccnnc
qfar deshtajke..shum katastrof ...ahhahahahhahah ..me dek tu kesh me vepra te saj.

Tjetra eshte se Adelina Ismajli gjat peridhes , gjat kohes te serbve sa ka qen ketu ne KS Serbija ajo u Shkerdhy me Shki (me falni ne shprehje ) mirpo kshtu u desht me ja postu dikujt qe se ka dit...ajo ne kohen e serbis ka shku me kriminel serb u shkoq kejt ...e sot qohet kendon per Herojt e Kosoves per -Zahir Pajazitin .. per - Adem Jasharin- pse e ben kto vetem e vetem te dominoj e para ne sken te jep numer 1 te jam ne toplista numer 1 neper radio te ndegjohem , te ndegjohem neper familje te Deshmorve ...qe koka e saj qysh mundohet me perfitu , prej qkahit prej deshmorve ...ncncnccnn....

Qetra eshte qe Adelina Ismajli kendon te gjitha Zhandrret e muzikes ...: Kendon Rock , Hip Hop , RnB, Popullore, Argtuse, Tallava ...te gjitha , per qka , vetem e vetem te dominoj te publiku, ne te me ndegjojn- rockerat, reperat , tallavagjit , vetem te jem nr 1 .
edhe qka bejn populli thojn auuu Adelina osht ma e mira ma se miri kendon ...ncncncn po shkurt pams qe jan ky populll , e ka vrejt ajo qe Populli eshte Pis te kendoj pis , pse se e pelqen populli qeshtu po e lyp ...edhe qka bohet me to qohen shqiptart thojn eshte yll i estrades kosoves ..kuku nnccn mos vet qfar yje ka kosova mos vet qfar Estrade katastrofale...per shembull qe kjo Adelina ...me qfar muzike ka depertu eshte bere yll me muzik e marrur prej -Bugarve- Grekve-Serbve - Rumunve-Maqedonve- Magjupve....god Ylli estrades kosovare ...edhe qfar tekste shtin neper keng.. pershembull qe me nji keng te saj qe ka bo booom te shqiptar qe i ka knaq ...
Dje aj bali
ish ardh te banesat
me BMW boj xhyzentije
kish kujtu qi na nuk e dina
qe e ka wc 10 metra pi shpije
qyrrat i pikshin ........ ( spo me kujtohet ma shum)
qe Ylli i estrades kosovare qfar texte perdor .... o god ...ncncncncn ...origjinal kjo kendon per KATUNAR ...

Rammstein_1979
22-03-07, 00:32
Eshe kengetarja me me stil ne vende.


Thjesht spo i dallojshe ngjyrat.

legenda
22-03-07, 22:49
Upsssssss!!!!!!!!?????......


Qeshtu po thojne se tybe nuk e kam pa e nuk di, qe nje foto nga nje koncert ne USA:

Arb
23-03-07, 03:05
E cartne...

adhuruesi
23-03-07, 09:22
Kjo eshte Kengetarja me e deshtura ne Bot ...per mendimin tim ashtu un qysh e kam kuptu ....ecjen e saj neper muzik...ma se pari kenduar si e vogel ..ka kenduar per fmij ...kejt ok..mirpo me kalimin e kohes tu u rri tu u qurudit ..kishe un po behem yll i esktrades po behet ketu ne ket vend ne Kosov kush dojn mundet mu bo yll i ekstrades edhe Qobant jan bo yje ...

Adelina gjat vitev -1995 - 1996 ..me sa me kutjohet ka nxejrr nji album me do keng qe ketj ato keng jan kan te vjedhura nga kengetaret e huj ..per shembull : The Prodigy - Red Hot Chili Pappers" ..etj edhe qysh atehere kur ka intervistu ikan bo pytje kend e ki Idoll , kjo u pergjegj ne at menyren qysh mu tregu m,a e smut kishe truni i saj i pa zhvillum edhe ka than un ikam Idoll grupin " RED HOT CHILI PAPPERS" qysh ne at koh keta i ka pas Idolla qe muzika e saj nuk ka pas te bej hiq me ta , ata ketj tjeter zhanderr kjo ketj tjera kah ...kjo quhet Deshtim...ktu su perputh kerkun , mandej me nji koh e ka pas Idoll nje kengetare te Serbis , ajo eshte e njohur te gjith shqiptaret e njohin ajo eshte "CECA" e njohin kejt ,,, kjo eshte kopje e saj ....kjo nuk del ashiqare me tregu ,,mirpo ashtu eshte realiteti...mandej qetash qaty dikun ma nalt e pash Idoll e paska "EMINEMIN " ncncnccnnc
qfar deshtajke..shum katastrof ...ahhahahahhahah ..me dek tu kesh me vepra te saj.

Tjetra eshte se Adelina Ismajli gjat peridhes , gjat kohes te serbve sa ka qen ketu ne KS Serbija ajo u Shkerdhy me Shki (me falni ne shprehje ) mirpo kshtu u desht me ja postu dikujt qe se ka dit...ajo ne kohen e serbis ka shku me kriminel serb u shkoq kejt ...e sot qohet kendon per Herojt e Kosoves per -Zahir Pajazitin .. per - Adem Jasharin- pse e ben kto vetem e vetem te dominoj e para ne sken te jep numer 1 te jam ne toplista numer 1 neper radio te ndegjohem , te ndegjohem neper familje te Deshmorve ...qe koka e saj qysh mundohet me perfitu , prej qkahit prej deshmorve ...ncncnccnn....

Qetra eshte qe Adelina Ismajli kendon te gjitha Zhandrret e muzikes ...: Kendon Rock , Hip Hop , RnB, Popullore, Argtuse, Tallava ...te gjitha , per qka , vetem e vetem te dominoj te publiku, ne te me ndegjojn- rockerat, reperat , tallavagjit , vetem te jem nr 1 .
edhe qka bejn populli thojn auuu Adelina osht ma e mira ma se miri kendon ...ncncncn po shkurt pams qe jan ky populll , e ka vrejt ajo qe Populli eshte Pis te kendoj pis , pse se e pelqen populli qeshtu po e lyp ...edhe qka bohet me to qohen shqiptart thojn eshte yll i estrades kosoves ..kuku nnccn mos vet qfar yje ka kosova mos vet qfar Estrade katastrofale...per shembull qe kjo Adelina ...me qfar muzike ka depertu eshte bere yll me muzik e marrur prej -Bugarve- Grekve-Serbve - Rumunve-Maqedonve- Magjupve....god Ylli estrades kosovare ...edhe qfar tekste shtin neper keng.. pershembull qe me nji keng te saj qe ka bo booom te shqiptar qe i ka knaq ...
Dje aj bali
ish ardh te banesat
me BMW boj xhyzentije
kish kujtu qi na nuk e dina
qe e ka wc 10 metra pi shpije
qyrrat i pikshin ........ ( spo me kujtohet ma shum)
qe Ylli i estrades kosovare qfar texte perdor .... o god ...ncncncncn ...origjinal kjo kendon per KATUNAR ...

kishe une po di diqka.
kishe une bukurosh a ??

jo bre daj

Rammstein_1979
25-03-07, 01:29
kishe une po di diqka.
kishe une bukurosh a ??

jo bre daj

ti voglush vazhdo se ndegjuari ...dhe Masterbuari ( tu e ndegju tu masterbu)

ndoshta ike video clipet.

Reana
25-03-07, 02:13
Dje aj bali
ish ardh te banesat
me BMW boj xhyzentije
kish kujtu qi na nuk e dina
qe e ka wc 10 metra pi shpije
qyrrat i pikshin ........ ( spo me kujtohet ma shum)
qe Ylli i estrades kosovare qfar texte perdor .... o god ...ncncncncn ...origjinal kjo kendon per KATUNAR ...


:eek: ........:biggrin:
si bre po e perqesh Adelinen!
Duhet me ia fal kesaj, se i ka kenduar deshmoret e popullit:tongue: ! Ani kur e kam parasysh se ne Kosove se te gjithe jane katunar...uhaaaaa
ndersa aty te fijaskoja me garderoben-mbyllni syte djema; mos shikoni:biggrin:

adhuruesi
25-03-07, 11:40
ti voglush vazhdo se ndegjuari ...dhe Masterbuari ( tu e ndegju tu masterbu)

ndoshta ike video clipet.

vazhdo ti duke mbajt veten dhe duke u tregu trim i lirise neper forume dhe internet.

Rammstein_1979
25-03-07, 21:29
vazhdo ti duke mbajt veten dhe duke u tregu trim i lirise neper forume dhe internet.


jo un kurnjifar trimrije spo tregoj ...paq met me tregu trimni me adelinen mos vet e hajt ...un veq e thash ato qka e meriton mi than ...un e tham te verteten perher .

jadore
25-03-07, 22:31
... jo valla ..pasha Zotin asgje nuk mendoj . ... a duhet me mendu diqka per ate-a... ????

Reana
25-03-07, 23:11
... jo valla ..pasha Zotin asgje nuk mendoj . ... a duhet me mendu diqka per ate-a... ????


hmmmmm...:rolleyes:
kjo eshte e padrejte! ma paske vjedhe mendimin.....:mad: ......:biggrin:
sdi pse duhet te mendojme dicka per cilindo nga keta kengetar ketu!!!

Rammstein_1979
26-03-07, 00:30
hmmmmm...:rolleyes:
kjo eshte e padrejte! ma paske vjedhe mendimin.....:mad: ......:biggrin:
sdi pse duhet te mendojme dicka per cilindo nga keta kengetar ketu!!!

paj ..per qesi kengetare ,berllogi nuk ja vlen me postu, as me diskutu, por hajt ta qojm kohen kot ...mir .:wink: nime pe qesmi veten pak posht por ...qka me bo.

Buqja_ch
26-03-07, 08:25
E paskeni tepru...

adhuruesi
26-03-07, 11:07
paj ..per qesi kengetare ,berllogi nuk ja vlen me postu, as me diskutu, por hajt ta qojm kohen kot ...mir .:wink: nime pe qesmi veten pak posht por ...qka me bo.

paiii nese ajo nuk vlen, kjo dmth se ti ende shum ma posht se ajo qenke apo ?

Rammstein_1979
26-03-07, 21:29
paiii nese ajo nuk vlen, kjo dmth se ti ende shum ma posht se ajo qenke apo ?

jo voglush un e ndiej veten shum krenar qe nuk e ndegjoj Adelinen ...smundet gjithkush me kultivu muzik per me knaq veshin tim .

adhuruesi
27-03-07, 11:19
jo voglush un e ndiej veten shum krenar qe nuk e ndegjoj Adelinen ...smundet gjithkush me kultivu muzik per me knaq veshin tim .


a mos je ardhe prej hane ti ??

Guri i madh
27-03-07, 16:55
Upsssssss!!!!!!!!?????......

ev jazik i koft po ndoshta ka qen vap e madhe e dikush ja fal gabimin

Legend
03-04-07, 18:01
mirembrema te gjithe fansave dhe anti-fansave te Adelina Ismailit...
Shoh qe paska debate te "nxehta" per kengetaren me te paguar dhe me te kerkuar kosovare ketu...
Mund te them qe me pelqen shume fakti qe njerezit ende flasin per idhullin tim...
Pash n je foto e cila vitin e kaluar eshte postuar si n jera nder FOTOMONTAZHAT ME AMATORE ne nje web site (nuk di a kam lejen qe te postoj ketu web adresen).
Gjithashtu pash dhe komente mjaft te quditshme.
Do te fokusohem tek Rammstein_1979.
Pse shkruan per Adelinen kaq shume pasi qe nuk te pelqen,nuk te intrigon,nuk te intereson?
A po e tregon ti arsyen e vertete,apo duhet ta tregoj une?!
Megjithate gezohem qe idhulli im ende xigilon imagjinaten e shumeeee njerezve

Rammstein_1979
03-04-07, 21:04
mirembrema te gjithe fansave dhe anti-fansave te Adelina Ismailit...
Shoh qe paska debate te "nxehta" per kengetaren me te paguar dhe me te kerkuar kosovare ketu...
Mund te them qe me pelqen shume fakti qe njerezit ende flasin per idhullin tim...
Pash n je foto e cila vitin e kaluar eshte postuar si n jera nder FOTOMONTAZHAT ME AMATORE ne nje web site (nuk di a kam lejen qe te postoj ketu web adresen).
Gjithashtu pash dhe komente mjaft te quditshme.
Do te fokusohem tek Rammstein_1979.
Pse shkruan per Adelinen kaq shume pasi qe nuk te pelqen,nuk te intrigon,nuk te intereson?
A po e tregon ti arsyen e vertete,apo duhet ta tregoj une?!
Megjithate gezohem qe idhulli im ende xigilon imagjinaten e shumeeee njerezve


sepse eshte njera nder kengetaret me te deshtuara ne bot , nji kengetare me e komercializuara ne rruzullin toksor ....kjo kendon vetem te dominoj ne sken edhe top lista , kjo ska lidhje me muzik , kjo eshte kejt kot , njerz qe kendojn vetem per pare , kjo eshte njera nder kengetaret Nr 1 qe kendon vetem per pare....njerz qe kendojn vetem per pare ata per mua sjan asgje hiq. zero jan , skan vler , njerz qe kendojn vetem per pare jan kejt kanalizim ndytesir , ai / ajo qat dit qe te jet pa pare ..eshte ne gjendje ti shes robet e shtepis ,leje qe i shet robt e shtepis , por ne nji moment qeky person kur te jet pa Pare eshte ne Gjendje ti Kthej Botht vetem per Pare , qe botht bonum qka dush veq am Pare. ket gje e ben Idolli juaj.

Legend
04-04-07, 02:48
Uh uh uh :)
Rammstein...Edhe njehere po te them...Nese me lejohet nga moderatoret,une do te tregoj pse ti gjithe diten shkruan per Adelinen keq.
E di qe ka kohe qe shkruan dhe humb kohen per Adelinen e Madhe.
E di qe arsyeja eshte shuuuummeee personale!
Kur te me lejohet,atehere me fakte do te tregoj pse je kaq i inatosur.
Don't push the luck...
Ka kohe.
Ndoshta prap do te takohesh me te dashurin e Adelines,por shpresoj qe kete here te mos kesh probleme.
Nejse...
Ka kohe te flas.Me fakte.
Ne nderkohe lej foret e killafta,se po shihet qe dicka "po te djeg".
Edhe njehere...Don't push your luck.

Xuki
04-04-07, 08:11
Adelina ėshtė mė e bukuraaaaa.......eeee duuuuaaaa shuuuuuuumė!http://www.gazetaillyria.net/newsfoto/AdelinaI.jpg


http://www.freewebtown.com/unikkatil/adelina_26_zanfina_ismaili.jpgXuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
PS: Rammstein_1979....ata dhompirat e tu pėr ēka po kėndojkan dhe kujt po jau kthejkan b.....???

Elina
04-04-07, 13:41
Vertete eshte e bukur.

adhuruesi
04-04-07, 18:26
sepse eshte njera nder kengetaret me te deshtuara ne bot , nji kengetare me e komercializuara ne rruzullin toksor ....kjo kendon vetem te dominoj ne sken edhe top lista , kjo ska lidhje me muzik , kjo eshte kejt kot , njerz qe kendojn vetem per pare , kjo eshte njera nder kengetaret Nr 1 qe kendon vetem per pare....njerz qe kendojn vetem per pare ata per mua sjan asgje hiq. zero jan , skan vler , njerz qe kendojn vetem per pare jan kejt kanalizim ndytesir , ai / ajo qat dit qe te jet pa pare ..eshte ne gjendje ti shes robet e shtepis ,leje qe i shet robt e shtepis , por ne nji moment qeky person kur te jet pa Pare eshte ne Gjendje ti Kthej Botht vetem per Pare , qe botht bonum qka dush veq am Pare. ket gje e ben Idolli juaj.

interesant si mund te quash ketu gjithe ate publik qe e degjojn dhe cmenden pas adelines dmth gjith ato shqipetar jan te deshtuar ??
nejse sipas teje akoma ske logjiku mire duhet me pa veten perpara pastaj me quajt dike te deshtuar, njeriu ne jete normal deshton por jo si ti tash qe ke deshtu

legenda
04-04-07, 20:57
...hmmmmm,,,Adelinen e madhe,e pseeee e madhe,,,a,
a????

...20 vite me rradhe ne estrade,,,20 vite qe merret me "MUZIKE" (ne thonjeza,sepse ajo sipas mendimit tim eshte vetem nje zbavitese e mases,,,e jo kengetare);
20 viteeeeeee,e mos me pas nje AKADEMI TE MUZIKES!!!????
hmmmm,,,po per 20 vite 5 Akademia i kisha i mbaruar.


Legend,legend emer te madh mban,
te pershendet Legendaaa

[quote=Legend]Uh uh uh :)
Rammstein...Edhe njehere po te them...Nese me lejohet nga moderatoret,une do te tregoj pse ti gjithe diten shkruan per Adelinen keq.
E di qe ka kohe qe shkruan dhe humb kohen per Adelinen e Madhe.
................................

Rammstein_1979
04-04-07, 21:09
Uh uh uh :)
Rammstein...Edhe njehere po te them...
une do te tregoj pse ti gjithe diten shkruan per Adelinen keq.
E di qe ka kohe qe shkruan dhe humb kohen per Adelinen e Madhe.
E di qe arsyeja eshte shuuuummeee personale!
Kur te me lejohet,atehere me fakte do te tregoj pse je kaq i inatosur.
Don't push the luck...
Ka kohe.
Ndoshta prap do te takohesh me te dashurin e Adelines,por shpresoj qe kete here te mos kesh probleme.
Nejse...
Ka kohe te flas.Me fakte.
Ne nderkohe lej foret e killafta,se po shihet qe dicka "po te djeg".
Edhe njehere...Don't push your luck.

ngo ti Truni vogel simpatik ...un per A,I (sun po ja shkruj as emrin se po em vjen gerdi edhe po me doket vetja shum i ult ne ket moment kur po postoj per nji nejri shum shum kot ), ku isha duke tu drejtuar ty ...kot njeri ...un jo vetem A.I qe e perkeshi edhe e nenqmoj po ketj kengetaret e Estrades se kosoves i perkeshi edhe i nenqmoj ...se per mua ata jan kejt njerz kot qe kendojn per nji shtreses me te ult te njerzimit...per nejrz qe jan shum shum mlarg me boten e Artit edhe me qytetrimin .

me te dashurin e "A" nuk e di kush eshte aj , me heret e di kend e ka pas te dashur e ka pas "ARKANIN " nji kriminel qe ka pre shqiptar ne kosov...por qetash nuk e di kush eshte i dashuri i saj por me siguri eshte ndonji -Anti Shqiptar-

Moderator ty qka dojn ne ta lejojn ose qka dojn ne te nderrmarin , ndoshta edhe perjashtim nga forumi , por un ju them moderatorve qe nese deshirojn edhe e shohin si zgjidhje perjashtimin tim , munden lirisht me me perjashtu ,,,un nuk merakosem pse perjashtohem prej nji forumi ku nuk eshte e lejuar te shprehet njeriu i lir dhe drejt real...muj tju them se nuk me ben asgje se un thjesht nuk nvarem prej ktij forumi , nuk kam hy k'tu me zon femra , ku pjesa ma e madhe egjinis femerore jan k'si lloj kategorije ku po i takon edhe ti , thjesht nuk e ulli krenaritem time te shoqrohem me to ....nuk me duhet shoqeria e njerzve te kot qe nuk ja vlejn as me jetu k'ta njerz , siq je ti.

A-I . per ty nashta eshte e madhe , ndoshta e paske profet ..nuk di qka e paske ....veq per mua nuk vlen sa nji Kuqk endacake e rrugve , qe kem ketu neper rruget tona ka ta sjellsh koken , plot e per plot kuqka dhe qen, aq ka vler ajo tek un .

hajt papa...se e meriton nji pershendetje te bebav ..(papa)

Rammstein_1979
04-04-07, 21:18
Adelina ėshtė mė e bukuraaaaa.......eeee duuuuaaaa shuuuuuuumė!http://www.gazetaillyria.net/newsfoto/AdelinaI.jpg


http://www.freewebtown.com/unikkatil/adelina_26_zanfina_ismaili.jpgXuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
PS: Rammstein_1979....ata dhompirat e tu pėr ēka po kėndojkan dhe kujt po jau kthejkan b.....???


ej Ti Xuki ..o Truni Fjetur ....ti duje kush po te thot mos me dasht duje ....kallu mas saj , qka me intereson ti per qka e ndegjon muziken e saj te kot.....d.m.th. ti e don per qato e ndegjon ...ti vet po tregon qe ajo ska lidhje me muzik...ne baz te ksaj qka ke than, veq qe e paska qat bukurin qe ka sipas teje qe eshte bukur ...kjo per mua nuk ka bukuri, sa stil, as nuk ka lidhje me muzik......hajt papa ...edhe ty.

Rammstein_1979
04-04-07, 21:26
interesant si mund te quash ketu gjithe ate publik qe e degjojn dhe cmenden pas adelines dmth gjith ato shqipetar jan te deshtuar ??
nejse sipas teje akoma ske logjiku mire duhet me pa veten perpara pastaj me quajt dike te deshtuar, njeriu ne jete normal deshton por jo si ti tash qe ke deshtu

PSe qka te duken ty Gjith aj Publik qe e ka e per fat te keq qe jan Shqiptar ...mu per ket arsyje qe populli shqiptar ka veti te Magjupve , mua me vjen turp qe jam shqiptar ,
Qka Shqiptart? i sheh me nji sy te mir ti Shqiptart qe kan ngel me mijra shekuj mbrapa ...qe nuk kan lidhje me jet , qe nuk kan lidhje me asnji gjė ne jet, nuk edin se qka eshte e mira dhe e keqja ,,, qe nuk munden ti dallojn ngjyrat , nuk mund ta dallojn Aromen e Lules preja Aromes Mutit ...per k'ta njerz e ki fjalen ....qe perplot jan Tradhti, Hajni, Kriminel ,Rrenca.

Ky Populll nuk ka lidhje me asgje ne jet hiq... jan shum shum larg prej Globit.

papa...edhe ty ...

Rammstein_1979
04-04-07, 21:33
Adelina ėshtė mė e bukuraaaaa.......eeee duuuuaaaa shuuuuuuumė!http://www.gazetaillyria.net/newsfoto/AdelinaI.jpg


http://www.freewebtown.com/unikkatil/adelina_26_zanfina_ismaili.jpgXuki http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif
PS: Rammstein_1979....ata dhompirat e tu pėr ēka po kėndojkan dhe kujt po jau kthejkan b.....???

ata dhumpirat e mi e kan profesion dhe kan akademi per muzik...( thuhet nji fjal te populli , duhet ta kesh me te leme , e jo me te bleme, ) thjesh ata e kan profesion kan diplomuar ne kejt ne at drejtim.

Edhe dhumpira e mi kan Miljona Fansa, e kjo pshurrajka jote nuk e di sa fansa ka , mirpo asqe po me intereson me dit .

selvija
04-04-07, 21:44
Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
http://www.youtube.com/watch?v=yQdnaXqYV5g&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eqake1%2Ecom%2Flirika20

Arb
04-04-07, 22:13
PSe qka te duken ty Gjith aj Publik qe e ka e per fat te keq qe jan Shqiptar ...mu per ket arsyje qe populli shqiptar ka veti te Magjupve , mua me vjen turp qe jam shqiptar ,
Qka Shqiptart? i sheh me nji sy te mir ti Shqiptart qe kan ngel me mijra shekuj mbrapa ...qe nuk kan lidhje me jet , qe nuk kan lidhje me asnji gjė ne jet, nuk edin se qka eshte e mira dhe e keqja ,,, qe nuk munden ti dallojn ngjyrat , nuk mund ta dallojn Aromen e Lules preja Aromes Mutit ...per k'ta njerz e ki fjalen ....qe perplot jan Tradhti, Hajni, Kriminel ,Rrenca.

Ky Populll nuk ka lidhje me asgje ne jet hiq... jan shum shum larg prej Globit.

papa...edhe ty ...

Hic mos te vjen turp, lirisht konsideroje veten si te huaj. I ban nder vetes edhe Shqiptareve...

adhuruesi
04-04-07, 23:13
PSe qka te duken ty Gjith aj Publik qe e ka e per fat te keq qe jan Shqiptar ...mu per ket arsyje qe populli shqiptar ka veti te Magjupve , mua me vjen turp qe jam shqiptar ,
Qka Shqiptart? i sheh me nji sy te mir ti Shqiptart qe kan ngel me mijra shekuj mbrapa ...qe nuk kan lidhje me jet , qe nuk kan lidhje me asnji gjė ne jet, nuk edin se qka eshte e mira dhe e keqja ,,, qe nuk munden ti dallojn ngjyrat , nuk mund ta dallojn Aromen e Lules preja Aromes Mutit ...per k'ta njerz e ki fjalen ....qe perplot jan Tradhti, Hajni, Kriminel ,Rrenca.

Ky Populll nuk ka lidhje me asgje ne jet hiq... jan shum shum larg prej Globit.

papa...edhe ty ...

shqipetareve duhet me u ardhe mare me njerz qe jan si ti, aman bash hiq lidhje me trunin nuk ki dhe mos hajde me na dhan ment neve ktu..hec...pot pershendes me kengen e adelines....dal kadale shko ehe...