PDA

View Full Version : Cilat specialitete shqiptare i doni.....


lazdrani
05-04-04, 10:32
Mua me pelqen Flia shume breeeeeeeeeeeeee :lol: :lol: :lol:
Po juve !!!!

Gentiana
05-04-04, 10:33
ivvvvvvvvvvvvvvvvv edhe un tranona per flija, dhe sidomos kur tma qet nana jeme, ufffffff me tu shkri ne goj, dhe askush nuk i ben si ajo.

mickoja
05-04-04, 10:36
ju pèrshendes

specalitet e kosovès mè pèlqen mè sè shumti pasuli me kosè e bukè o um knaq krejt,po dhe flija mè hahet por vetem atè se qka i maroj vètè...

BlertaB
05-04-04, 11:35
oooooooooooo kuku Lazdrani ty sdi qka te koft more po ku e permene tash flijen bre aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii qka ma kona flin bre mdoket se he ma te mir nuk ka krejt ne goj me shkrihet tybbe.

Murgesha
05-04-04, 12:59
Hajde bujrum ju qe e paskit merak FLINE.

http://www.arberia.biz/modules/coppermine/albums/userpics/10002/normal_fli.jpg

BlertaB
05-04-04, 13:10
kuku murgesha qka po me shkon tash long pi goje qiko po pse e qite bre bash qitu . :roll: :roll:

aferdita
05-04-04, 13:32
auuu sa me ka marr malli me henger fli
por edhe pitet ikam merak

anna
05-04-04, 15:45
rrofte flia rrofte flia rrofte flia rrofte flia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
06-04-04, 08:54
Murgesha,ec ndaje nga nje pjese per te gjithe,cka po pret me,ec se spo mund te durohem :P

Gentiana
06-04-04, 10:38
Barbaroza si po me duket e ka honger krejt Flijen vetun kjo Murgesha,e neve :roll: se nuk po ben ze...

mickoja
06-04-04, 11:11
ani qysh moj a mu nuk ma kerkove hiç moj Murgesh qysh moj qiki

Murgesha
06-04-04, 11:41
Merrni, merrni he ja bafte mire.
Une ju prita sa te mblidhemi e ta hajme bashke :lol: :lol:

sexybrikenda
06-04-04, 14:32
Mantia dhe speca te mushme me mish tranona kur mami im i bane .
Lazdrani di cka te dushe te pregatiti veq trgom se cka po ta done zemra :D

Naki
06-04-04, 18:49
Seksybrikenda une kame ndegju se lazdrani ka shume oreks per kerelana me duqa haaaaaaaaaaaaaaaa edhe ate me maze.

Murgesha
06-04-04, 20:00
Brikenda mos harro kur te gatuajsh kerlana me duqa per Lazdranin troshitja edhe pak djathe permi se ment e lojn. :lol: :lol:

Barbaroza
07-04-04, 08:51
Uaa gishtat i lashe cfare flije paska bere Murgesha,ej qiki mos e harro kete zanat :P

lazdrani
07-04-04, 14:03
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Naki ja qellove se per zotin tranohna per KERELANA. :wink:

hana
07-04-04, 16:01
Specialiteti i shqiptareve valla sarme :lol: :lol:

SheTa
07-04-04, 16:20
ej bre pse pash fli qysh ma kona :P se kisha bo hesap ate sepsi :P
edhe kushe eshte per caffe byrum :)

sexybrikenda
08-04-04, 10:23
Lazdran masi me dha Murgesha nje porosi hajde Djale se ta kam bere kerelanen me dyqa dhe djathe :P

Gentiana
08-04-04, 19:45
Un edhe Petllat i kam shum ne qef, nese qet kush me therrisni ok.

lazdrani
08-04-04, 20:29
Genta edhe une i kam qef petllat ku edhe ti qe me ke shti neser ti qese do bre :lol: :lol: :lol: Ani me mermalade :P :P :P

Gentiana
08-04-04, 20:48
Ani de nese i qet, vie me gjith Murgeshen,ama nese jau ke zanat, edhe hey te mira ama ok se ateher ku ta di un qka mendon Murgesha :wink:

sexybrikenda
09-04-04, 14:07
QY QY EDHE TI GENTIANA PO MA NGUZ LAZDRANIN....LERE MORE TI PETLLAT SE UNE SOT PERPEQ KAM PREGATIT PER LAZDRANIN SE PO JA KONTE SHUME :wink: :D

Murgesha
09-04-04, 19:00
O lazdrani sna tregove more se si tu duk kerlana me duqa qe ta kishte gatuar Brikenda :?: :shock:
Hajt djal trego se je kone te Brikenda se nuk Gjelozoj pasha ty :wink:

lazdrani
10-04-04, 10:59
Murgesha kjo Ardita nuk kishte lidhje me kuzhin hiq nuk me ka pelqyer .....
e bera nje pizza si shpejte dhe ika :wink:

Naki
26-04-04, 16:15
Mantijat qe i pregadite Bashkeshortja ime,Perpeqatqe i pregadit Nena ime,kur jame ne kosove tranohem pas tyre.
ndersa nga kuzhina Publike Kosovare Burekat me mishe .
Kur po i shkruaj Ushqimet ne mese te rreshtave po e ndiej eren duke u pregaditur,terpija me dul-tung naki

yllka
26-04-04, 17:56
Mantijat qe i pregadite Bashkeshortja ime,Perpeqatqe i pregadit Nena ime,kur jame ne kosove tranohem pas tyre.
ndersa nga kuzhina Publike Kosovare Burekat me mishe .
Kur po i shkruaj Ushqimet ne mese te rreshtave po e ndiej eren duke u pregaditur,terpija me dul-tung naki
Naki edhe mua me dule terpia uh sdi cka te kofte more Naki se me shtine te beje shpejte e shpejt mantija :wink:

lazdrani
27-04-04, 18:12
Naki edhe mua me pelqejne Mantijat shume,dhe kisha nje propuzim te ftoje per dreke pasi ti kryej 7 nete te ndrrimit te nates,ose pregaditi ti e une vije me qef te ju.....Zgjidhe njeren :wink:

Urata
26-06-04, 18:30
Bukë e lëng, nje copë speci feferon dhe nje domate te bahqes! Nganjehere, bukë e sheqer hahaha...

Loloku
05-09-04, 09:14
Xixe e ke bere perzgjedhjen Urata, vec tana me nje racion i ke ba si shume mastraf po me duket a!
Edhe une e kasha ba nje perzgjedhje pasi qenka per Speci-alitete!
Spec me gjize, gjize me speca, leng speci, kryp speci, spec ate mbushur, speca ne maze, speca live etj dhe ne fund, si embelsire, buke me sheqer!

Vera
05-09-04, 09:44
Xixe e ke bere perzgjedhjen Urata, vec tana me nje racion i ke ba si shume mastraf po me duket a!
Edhe une e kasha ba nje perzgjedhje pasi qenka per Speci-alitete!
Spec me gjize, gjize me speca, leng speci, kryp speci, spec ate mbushur, speca ne maze, speca live etj dhe ne fund, si embelsire, buke me sheqer!


ahahahahahah e more Loloku a shum ti kona specat qe po i hangshe ter keta a ????

Hej ruaju se te rrok barku :lol: :lol:

Loloku
05-09-04, 16:38
Valla vdes per ta, ani djeks ma! Po a eshte fjala per speci-alitete moj Vera? Bile ka edhe me shume spec-ialiete: ajvar i specave, speca turshi, speca ne varg, speca me hudher etj., por une i zgjodha me tradicional edhe qe m’i ka ana, kuptohet!

Tomori
05-09-04, 16:55
Per fli fli ne saq!!!!

Mirlind-Kosova
15-09-04, 23:11
Ishte shkuar nje mergimtar me ndejt mysafir tek nje miké i tij se pari(per heren e paré)ishte njeri i marréshem i vinte ngushtim i madhé ashtu siq miku mundohet per mikun e ri te gjitha te mirat me ja qit para....keté mergimtarin e kishte marrur shumé malli me honger FLI por nuk e dinte akoma se qfar kishte pregaditur miku i veht per te honger,

U ulen me honger:Se pari fillaun me Supen,salaten,pastaj erdhi pitja.....ky mergimtari mbasi qe honger supen,salaten dhe piten deri sa u ngije po e shef se qenka edhe nje FLI duke ardhuré.....dhe nga gezimi filloj ti fshin duart se po vinte flija.....miku i tij i thot ketij mergimtarit ...po merr o miké merr mos u ngushto mos i fshij duart se je sikur ne shtepin ténde...ketij i vjen marre per ti thon se jo bre burré une akoma nuk jam ngije....dhe i thot mikut,Faleminderit shumé per dreken se ma ka kojt shumé shumé miré.... :roll:
Dhe mbeti mergimtari prap pa hanger FLI...... :lol: :lol: :lol:

Ju lutem mos i fshini duart ne tavolin para se te ndiheni miré sepse mundet edhe juve me ju ndodhur keso gjerash tragjike.... :lol:

Mafiozi
27-11-04, 02:15
Hajde bujrum ju qe e paskit merak FLINE.

http://www.arberia.biz/modules/coppermine/albums/userpics/10002/normal_fli.jpg

Oh faleminderit Murgesha, tranona per fli. Ja ngjita :P

:wink:

dembelica
10-02-05, 17:29
Leqenik

15-03-05, 14:24
u qekjo fli mtranoj krejt, kush e ka gatu nuk di por terpien ma shtini mmmmmëëëëmmmLLLLLLLLLLLL

modestja
29-05-05, 18:46
zaten ne shqiptaret nuk mund te zem ndonje vend te mire poqese garojme me tjeret,mund te jemi me te miret me flija
vallahi ska kush na e kalon me flija e pite...ah ja tash i bera dem vetes me shkoi mendja per fli qe nuk ka shanse as eren te ia ndegjoi lere me... :oops: :?

Prishtinasja_
15-06-05, 17:31
FLIN dhe MANTIAT !!! :D :D

Vajza
16-06-05, 18:03
"modestja" me vjen shume keq qe nuk ke mundesi as eren te ia degjosh flis .....por kur te vish ne kosove te premtoj se do te hash fli...veq hajde me shpejt ...mos rri shume atje... :D .....

Artisti
21-06-05, 18:37
FLIN dhe MANTIAT !!! :D :D

Valla t njejtin qef e paskemi hoooo

Prishtinasja_
22-06-05, 12:34
:D :D mire ARTIST

Vajza...
28-06-05, 16:44
....

Vajza...
28-06-05, 16:45
....

modestja
29-06-05, 22:23
"modestja" me vjen shume keq qe nuk ke mundesi as eren te ia degjosh flis .....por kur te vish ne kosove te premtoj se do te hash fli...veq hajde me shpejt ...mos rri shume atje... :D .....

Ok flm motra ime

pregaditi e beri gati sacat e gjitha kushtet e flise kur te vi drejt e ne sofren kosovare..eh ska me fline kosovare ia keni zanat vallahi vec kush ua ka inati vajzushe :D :D

Jana
01-05-08, 15:32
Pitet...............

Adina-R.Ks
01-05-08, 20:21
Flijat..............................

mentor*
02-05-08, 22:51
Flijat..............................

edhe une flijat ...........

lovely
06-05-08, 16:30
pite me lakna RRAS E IK

LABI
06-05-08, 16:31
Specat e mbushur (nese jane specialitete shqiptare).

Prishtinasja_
06-05-08, 19:58
Pite me hitha, Mantiat :smile:dhe speca me gjize....:biggrin:

Linka_pz
06-05-08, 21:24
Nga specialitetet Shqiptare mmmmm,FLIJAT .

emine
27-10-12, 23:21
Dy jan
Flijat
specat me xhize

ma skishim specilaitete ,krejt i kishin pas vjedh receptat , tu nis prej pasulit me mish,,,,

Lona
29-10-12, 10:41
http://www.kosovo-liberty.com/files/19-1958227864_0fda8ff3b2.jpg

Zero Cool
29-10-12, 13:31
http://www.kosovo-liberty.com/files/19-1958227864_0fda8ff3b2.jpg

Mos me permallo te lutem :frown: