PDA

View Full Version : Hip-Hop "Tingulli3"


Anonymous
05-04-04, 15:29
Hip-Hop "Tingulli3"
"Kishe une bukuroshe….. Kishe une p…”, adhuruesit e kėndojnė ende nė rrugė, refrenin e kėngės sė tij, qė ai ka kėnduar pak kohė mė parė. E ngacmojnė me shikime kureshtare, ndėrsa ai u dhuron buzėqeshjen e tij karakteristike, duke e ditur mirė se pikėrisht tek ajo buzėqeshje qėndron ēelesi i suksesit tė tij.

Tashmė Getoari ėshtė i vetėdijshėm se u bė VIP brenda njė kohe shumė tė shkurtė me kėngėt e tija, me zėrin e tij tamam qė tingellon rep, me sytė e tij tė kaftė dhe me lėvizjet origjinale nė skenė

Nė Shqipėri njihen si reperė me “fjalor tė pistė”, kurse kėtu tek ne, i thėrrasin grupi qė solli freski nė Hip-Hopin shqiptar.

Ekstravagantin qė nė kokė mban njė kapelė tė pėrhimtė, bluzė tė kaltėr, njė palė pantollona tė stilit rep, kohėn e fundit e thėrrasin edhe si Shaggy, ngase edhe i pėrngjan atij nė frizurė, mirėpo atij nuk i pėlqen ta quajnė kėshtu, dėshiron ta thėrrasin Dr. Dre, tė cilin pėr njė kohė tė gjatė e ka pasur idol tė tij.

21 vjeēari qė u bė i famshėm vetėm me disa kėngė brenda njė kohe tė shkurtė, Getoar Selimi, tashmė ka nisur punėn pėr albumin e tij tė tretė.

Simpatiku rrėfen pėr ndryshimet nė jeten e tij, pėr sukseset e dy albumeve, qysh nga koha kur filluan ta thėrrasinin "djaloshi cool” e deri nė ditėt e sotme .

"Kishe unė bukuroshe….. Kishe unė p…”. Adhuruesit ia kėndojnė ende nė rrugė, refrenin e kėngės sė tij, qė ai ka kėnduar pak kohė mė parė. E ngacmojnė me shikime kureshtare, ndėrsa ai u dhuron buzėqeshjen e tij karakteristike, duke e ditur mirė se pikėrisht tek ajo buzėqeshje qėndron ēelėsi i suksesit tė tij.

Tashmė Getoari ėshtė i vetėdijshėm se u bė njw VIP, brenda njė kohe shumė tė shkurtė me kėngėt e tija, me zėrin e tij tamam qė tingellon rep, dhe me lėvizjet origjinale nė skenė.

Kariera e tij zė fill atje te viti 1996, kur edhe u formua ky grup si “Tinguli 3”. Atėbotė ata ishin 3 veta. Me Getoarin dhe Agoni qė edhe sot gjenden nė botėn e repit, sė bashku, ishte edhe shoqja e tyre qė tashmė gjendet nė Amerikėn e largėt. Pas pauzimit dy vjeēar, “Tingulli 3”, vazhdoi me hapat e tyre pėr tu ngjitur nė piadestalin mė tė lartė tė karrierės, duke realizuar dy albume shumė tė sukseshme tė tyre. Albumi i parė “Prishtina fucking city” dhe albumi i dytė i tyre qė titullohet “Albumi i dytė”.

Kurrsesi ata nuk do tė ndalėn me kaq. Derisa kėnga e tyre vazhdon tė dėgjohet anembanw shqiptarisw, ata tashmė kanė nisur punėn pėr tė realizuar albumin e tyre tė tretė.
Nuk do te jetė Getoari apo Agoni , ata qė do tė krijojnė kėngėt e tyre tė reja. “Tingulli 3” tash ka rėnė nė tė tjera duar, kėtė herė.- "Realizimin e albumit tė tretė e bėn tė mundur Ziko Company dhe mjeshtri i muzikės Enis Presheva.

Freskia pėr publikun, kėnga “Vesa”

“Tingulli 3”, si grup ka filluar nė vitin 1996. Atė kohė ata kanė qenė tre vetė. Me Getin dhe Agonin ishte edhe njė shoqe e tyre qė nė vitin 1996 pas njė realizimi tė njė kėnge sė bashku si amaterė, shoqja e bendit tė tyre kishte ikur pėr Amerikė. Mė pas kishte pasuar pauza tyre dy vjeēare deri nė vitin 1998. Atėherė Tingujt e asaj kohe kishin qenė shumė tė njomė nė moshė.

“Nė vitin 1998 kemi filluar ne te dy, atėherė edhe kur e kemi bėrė kėngėn e parė unė dhe Agoni. Mirėpo emrin e grupit prapė se prapė e kemi lėnė ashtu si ka qenė sepse i bėmė disa intervista dhe u popullarizuam pak a shumė me atė emėr, edhe ai emėr mbeti ashtu siē ėshtė edhe sot”, thotė Getoari.

Ata nė vitin 1998 kur kanė startuar, kėnga e tyre e parė ishte “ Koha Jonė” njė kėngė shumė e popullarizuar.

Ky rep bend deri mė tani i ka dy albume. Albumi i parė i tyre titullohet “ Prishtina fucking city”, i cili album ka pasur njė sukses shumė tė madh, njė gjė qė antarėt e grupit nuk e kishin pritur. Pastaj albumi i dytė qė titullohet “ Albumi i dytė” edhe te ky album “Tingulli 3” ka pasur sukses tė madh, mė shumė se ēka kanė menduar ata.

“Albumi ynė i tretė ėshtė dashur tė del nė treg nė muajin Maj 2003, por pėr shkak tė disa punėve qė kemi pasur pas albumit tė dytė, koncerte, angazhimi nė albumėt e kolegėve tanė, dhe disa problemeve tjera, ka ndodhur vonesa e albumit tonė”, tregon Getoari simpatik. Ata pėr ta freskuar publikun , kanė realizuar dy singėl (kėngė tė vetme). Njėri singel ėshtė “Vesa” dhe singeli tjetėr me Adelina Ismailin. Kėshtu qė publiku i tyre nuk ėshtė mbetur pa ndonjė freski nga “Tingulli 3”.

“Mendoj se albumi ynė i tretė do tė del nė Shkurt 2004, ende nuk e kemi titulluar, nė kėtė album janė disa gėjra ndryshe nga tė tjerat”, shprehet Getoari.

Sa i pėrket albumit tė tretė ai thotė se ka mė shumė punė. Nė kėtė album producent ekzekutiv i tyre ėshė Enis Presheva, pėr tė gjitha ngjarjet qė kanė ndodh rreth albumit edhe rreth mysafirėve, teksteve, Enis Presheva e do ta jep fjalėn e fundit. Getoari thotė se ėshtė njė ndryshim shumė i madh sa u pėrket albumėve tė parė dhe as njė gjė mė e vogėl ata nuk do ta lėnė tė kalojė nga albumi. Geti mendon se do tė jetė shumė mė i mirė se albumet e tjerė para kėtij.

Memli, cenzuruės i fjalorit tė pistė

Edhe pse kanė njė fjalorė tė pistė, “Tingulli 3” ka gjetur ēelėsin qė ta hap derėn e karrierės sė tyre. Ata tashmė janė bėrė tė njohur dhe shumė tė mirėpritur edhe nė Tiranė.

Posaqerisht Getoari nuk e di se ku fshihet ēelsi i suksesit tė tyre. Mirėpo ai mendon se puna qėndron mbi tė gjitha.

“Disa thonė se ēelsi i suksesit tonė ėshtė tek shprehjet qė i pėrdorim ne nė tekstet tona, por ajo nuk ėshtė aspak reale, sepse ēdokush mund tė pėrdor shprehje tė tilla sikur ne”, thotė Getoari me shumė bindje.

Getoari si fėmijė kur ka qenė ai ka dėgjuar Hip-Hop, kur edhe atėherė zėnė fillėn e tyre grupėt rep nė Kosovė. Tė gjitha grupet e Hip-Hopit qė sot janė, ne kemi qenė bashkė dhe ishim shokė, Getoari atėbotė ka qenė nė klasėn e gjashtė, kohė pas kohe ata kanė vendosur tė jenė tė pavarur dhe pas saj kanė filluar ndamjet.

Nga tė gjitha grupėt rep qė janė nė Kosovė dhe Shqipėri, “Tingulli 3” dallohet pėr nga fjalori i tyre qė pėrdorin nė kėngė. Fjalori i pistė i tyre, nuk ėshtė ai qė ngjiti suksesin e tyre nė shkallėt e karierės.

“Qė nga fillimi ‘Tingulli 3’ ka filluar tė prodhoj Hip-Hop, kurrė nuk kam menduar dhe nė qoftėse e shkruaj njė tekst, fjala qė rimon aty nė tekst, kurrė nuk e zavendėsoj me asgjė tjetėr. Atė e ka Hip-Hopi. Nė qoftėse ėshtė tema sikur te kėnga ‘Vesa” aty ka tekst erotik, mirėpo tema ka qenė ashtu dhe nuk ka ndodhur cenzurimi nga ana ime” thotė reperi i kohėve tona.

“Kishe une p…”, versioni erotik i kėsaj kėnge, njė kėngė qė ėshtė mirėpritur nga moshat e reja, mirėpo siē tregon Getoari jo pėr shkak tė ndonjė kritike, mirėpo pėr arsye se fjalori i kėngėve tė tilla pėrdorėt pas orės 12 dhe njė gjė tė tillė mediat tona nuk kan mundur ta emitojnė dhe kjo kėngė ėshtė censuruar nga Memli Krasniqi, antar i grupit “Ritmi i Rrugės”, duke e bėrė verzionin e dytė tė asaj kėngė qė ėshtė titulluar “Kishe une bukuroshe” njė kėngė e sukseshme.

“E para ka qenė versioni erotik, pastaj duke dėgjuar atė, pėr shkak tė televizioneve dhe mediave nė pėrgjithėsi, jo pėr arsye tė kritikave qė kėtė kėngė e kemi cenzuruar. Jam shumė i vetėdishem qė nė media nuk shkojnė ato fjalė, sepse nė botė kėto zhanre shkojnė pas 12 tė natės. Nuk janė kėngė qė transmetohen nė televizione. Kam qenė i vetėdishėm pėr atė punė dhe sė bashku me Memlin e “Ritmit tė Rrugės”, qė e kam shok shumė tė mirė nė jetėn e pėrditėshme, kemi menduar bashkė me tė qė ajo kėngė tė ndryshohet dhe pas kėsaj kemi realizuar verzionin tjetėr. Kėtė kėngė shumicėn e ka cenzuruar Memli”, thotė Getoari.

Getoarit i pėrkasin kėto tekste nė jetėn e tij, mund tė themi se shumica. Edhe nė qoftėse nuk i ka ndodhur diēka reale atij pėrsonalisht, atėhere ngjarja i ka ndodhur ndonjė shoku tė tij qė Getoari i ka parė ato raste me syt e vet.

“Po bėjnė, tė gjitha tekstet e mia janė tekste reale, nė qoftėse nuk ka ndodh me mua atėherė ka ndodh me ndonjė kolegut tim. Kėnga “Vesa” nuk ėshtė kėngė qė ia kam kushtuar ndonjė njeriu apo ndonjė femrės time, mirėpo gjėja reale qė ka ndodh nė kėtė kėngė unė pėrsonalisht i kam parė” shprehet karizmatiku Getoar Selimi.

Kujdes femra… nga Getoari..

Kohėve tė fundit Getoari nuk dal fare nė qytet. Mė shumė ai qendron nė shtėpi, merret me punė nė studio. Tashmė Getoari nuk ėshtė nė rrjedha tė kafeterive apo klubėve. Zakonisht kur del me shoqėri, adhuruesit e tij mund ta takojnė atje te kafiteria Koyot ku shpesh del pėr kafe mėngjesi. Diskotekat atij kohėve tė fundit nuk i pėlqejnė fare sepse siē thotė ai nuk i pėlqejnė strukturat e diskotekave tona, sepse Getoari nuk e do ambientin ku ka shumė zhurmė dhe njerėz, njė gjė qė i pengon atij ėshtė edhe tymi i duhanit.

Getoari simpatik qė moti ka probleme me telefonata. Telefonata qė e shqetėsojnė. Athua kush janė kėto shqetėsuese? Padyshim se femrat, ato tė cilat ndoshta kishin dėshirė qė tė paktėn pėr njė kohė tė shkurtė tė jenė nė pėrqafimin e zjarrtė tė Getoarit.

“Hahahhah (qeshet), shqetsimi nga ana e femrave nė telefon ėshtė problem qė ka filluar qė moti, por.. mua mė ėshtė bėrė njėsoj. Jam detyruar disa herė t’a ndėrrojė numrin e telefonit, por prapė se prap pa sukses, ato arrijnė deri te numri im. Mirėpo, edhe ngapak merrem me ato dhe kėtu varėt nga disponimi qė kam nė atė moment kur ato mė thėrrasin” tregon Getoari.

Kur Getoari ndonjėrėn nga “shqetėsueset” e telefonit nuk e refuzon, natyrisht kur ai gjendet nė disponimin e mirė, athua nuk mendon se mund tė ndegjoj ndonjė simpati e tij apo e dashura… Getoari thotė se nuk ėshtė i dashuruar, dhe se i pėlqejnė femrat qė kanė karakter tė fortė dhe qė kanė njė tė kaluar tė mirė.

“Jo, nuk jam i dashuruar, jam i dashuruar nė familjen time qė ėshtė dashuri e pėrjetshme, por, posaēerisht me ndonjė femėr jo. Edhe pse kam qenė i dashuruar disa herė. Nuk kam mundur tė kohėzgjati nė dashuri” thotė Getoari.

Ai tash ka njė problem tė madh, si fėmijė kur ka qenė ka ndejtur me njerėz mė tė moshuar se ai. Getoari thotė se ėshtė pjekur para kohės, edhe tė gjitha femrat qė ka pasur ky “Don Zhuan” i ka pasur mė tė vjetra se ai.

“Zakonisht i shikoj ato nė bisedė , tė jetė pak mė e pjekur dhe nuk mė pėlqen tė rri me femra mė tė reja, kurrė nuk mė ka pėlqyer qė me femra mė tė reja tė dal”, thotė Geti.

Ai tashmė ka shijuar edhe dashuri nga njė tiranase, emrin e tė cilės nuk e bėn publik, dhe pranon qė mund tė ndodh dhe nuk e mohon qė lidhja e tij me ndonjė tiranse mos tė jet serioze. Pėr njė lidhje serioze atij kryesisht i nevoitėt tė dij se ēfarė njeri ėshtė ajo femėr dhe ēfarė karakteri ka, natyrisht se Getoari femrave u fokusohet edhe nė tė kaluarėn e tyre. KUJDES FEMRA!!!!

Getoari, ish- femrėn nga Tirana

Getoari, mjeshtri i muzikės Hip-Hop, pėrveē muzikės merret edhe me dizajn. Ai pėrsonalisht ka bėrė shumė dizajne tė albumeve, pllakatave tė ndryshme.

“Jam nė fakultet tė dizajnit, po mendoj tė bėhem edhe dizajnėr. Kėshtu qė nuk mund t’i ndaj kėto dyja, por dizajnin e kam profesion bashkė me muzikėn, thjesht nuk mund t’i ndaj kėto tė dyja. Mua tė dyjat mė lidhėn njėra me tjetrėn , po mundohem tė bėhem njė “Dubleartist- artist i dyfishtė”, thotė me kėmbėngulėsi Getoari.

Ka shumė kėngė qė ai kėndon me emocion, por kėngėn qė rrėqeth trupin e tij kur ai kėndon ėshtė “ Si 90% shqiptar”, kėngė qė gjendet nė albumin e dytė tė tyre, kėngė kjo qė ka tė bėjė mė shumė me hajnat . Por siē thotė Geti, njerzit qė mė shumė e presin mė mirė kėngėn, ėshtė ajo “ Hajt hajt o llokum” gjė qė edhe kėtė kėngė ai vet e ndien nė shpirt gjatė kėndimit tė saj.

“Kishe une une bukuroshe” ajo kėngė qė bėri njė “shpėrthim” tė madh nė publik dhe njihet si kėnga ku “Tingulli 3” bėri “boom”.

Sa i pėrket muzikės nė Kosovė dhe Shqipėri, Getoari thotė se ka dallime, mirėpo pėr t’u fokusuar nė Hip-Hop dhe rep, dallon Hip-Hopi nė mes nesh dhe Shqipėrisė thotė ai.

“Nė Shqipėri nuk kam dėgjuar Hip-Hop kualitet. “Ėest Side Family” pėr mendimin tim ata nuk kėndojnė rep, ata nuk kanė ndonjė element tė Hip-Hopit, kėshtu qė mė shumė mua mė dukėt se kėndojnė R&B. Kėngėn e fundit qė kanė bėrė ata “Qike mori Qike”, ne e kemi njė kėngė tė re nė albumin qė pritėt tė del , dhe njerzit do tė mendojnė qė ne kemi kopjuar nga ata edhe pse ajo nuk ka lidhje me atė. Stili i tyre shumė mė pėlqen, mirėpo nuk mund tė themi se ata kėndojnė Hip-Hop”, thotė Getoari.

Getoari dhe kullerat sikur nata me ditėn thotė ai, mirėpo tė bazohesh nė fjalėn cool, atėherė ai thotė se ėshtė kuller.

“Jo hahaha… (qeshet), hiq , kuller? Jo, jo, unė me kullerat jam sikur nata me ditėn. Kėshtu t’a shikon fjalėn “cool” , atėhere jam kuller. Por jo si kullerat e Prishtinės”, thotė duke qeshur me tė madhe Getoari.

Ky reper kosovar nuk ka ndonjė idol tė repit botėror.

Ai dėgjon mė shumė si njeri, qė ka prodhuar muzikė shumė kualitative dhe tė mirė, tė gjitha kėngėt qė i ka bėrė i ka bėrė hit , edhe si reper, kompozitor, si njeri i madh i rep muzikės, ėshtė Dr. Dre. Tupac nuk i ka pėlqyer shumė dhe nuk i pėlqen edhe sot atij. Nė profesion ai mendon se ėshtė shumė i mire, por atij pėrsonalisht nuk i ka pėlqyer shumė.

Profili, Getoari

Ditėlindja: 03. 07. 1982
Vendlindja: Prishtinė
Pasha: 85
Gjatėsia: 1.80
Pija e preferuar: Makiato
Ushqimi: Flia
Numri i femrave: kuku, shumė. E kam veshtirė tė mė kujtohet…

Getoari dhe Shaggy me frizura tė njejta, athua emiton ai kėtė reper amerikan?

Ai thotė se jo. Getoari thotė se njerzit menjeherė mendojnė ashtu, por siē tregon ai kjo ėshtė njė frizurė qė para disa vitėve i kanė bartur zezakt.

Antarėt e bedit rep gardarobėn e tyre mė shumė e blejnė jashtė Kosovės, ngase ata ēdo vikend udhėtojnė pėr perendim kėshtu qė shija e tyre sa i pėrket gardarobės qendron atje nė Zvicėrr dhe Gjermani.

“Ne 99% gardarobėn e blejmė jashtė vendit, kryesisht nė Zvicėr dhe Gjermani. Kohėve tė fundit ēdo vikend jemi jashtė Kosovės kėshtu qė atje e lėmė qė ta zgjedhim gardarobėn” thotė Getoari.

Mesazhi i tij i fundit pėr lexuesit e “Fokusi..” dhe “Tingullit 3”, pikė sė pari pėrshendet redaksinė e gazetės sonė dhe gjithė adhuruesit e Hip-Hopit.

“Lexojeni atė qė deshironi, dėgjone atė qė ėshtė pėr veshin tuaj”, pėrfundon porosia e simpatikut Selimi.

ani de
18-11-04, 21:31
TINGULLI 3 me ju thane te drejten nuk me pelqejne edhe shume sepse jane shume banal.
ne muzike duhet me pas parasysh qe edhe teksti ka rendesi shume sepse nje numer imadh i degjuesve jan te nje moshe shume te re ,dhe nuk eshte mire qe rinia jone te degjenerohet kur ka mudesi te degjoj muzike te mire.

tingullit i preferoj qe nese do te vazhdojne me muzuke boll ma me banalitet!

Scorpion_Lady
06-12-04, 10:33
tungi, hola tingulli tre o zot fare te mire fare te disciplinuar, fare te qendrimit dhe fare ne koke asgje. Fyerje tek femrat dhe kurqfar rrespekti ndaj askujt.

Ok kuptohet qe tash hip-pop eshte shume e proferume por jo keta tonte nuk jane shume profesionala si ne USA dhe nuk mund te arrrine suksese si ata. Se nuk jan gentelmena dhe dien vetem te shajn. heheheehe :wink:

Por rritmi rruges nuk jane te keq dhe natyrisht tempulli G

(lena)
21-12-04, 13:40
:lol: MUA ME PELQEN TINGULLI 3 AMA PO ATA SHAJN SHUM TEPER DIQKA AMA APET ME PELQEN RRITMI I TYRE......A NESE FOLIM PER RITMI I RRUGES...ATA JAN SHUM SHUM TE MIR DHE KENDOJN MIR E SIDOMOS MEMLI KRASNIQI :wink: :wink: :shock:

halla e madhe
21-12-04, 16:42
ADMIN_sa mire na kishe treguar per Getin....por ai kurren e kurres nuk asht i gjate 1.80cm..ncncncnc ndoshta 1.65cm... pershendetje!! :wink:

Daja POLIC
15-05-05, 02:59
tingulli 3 me pelqen shum edhe pse me albumin e ri nuk jam i knaqur shum por shpresoj ne te ardhmen dicka ma mir nga ky grup :wink:

Mex
15-05-05, 15:41
Getoari kengetari i ketij grupi e ka femer Nora Istrefin,ata qe jetojne ne Prishtine mund ti shohin tere diten bashk,gjithashtu edhe dueti i tyre flet per dashuri.Edhe gazetat per kete po shkruajn.

ARVANITI
15-05-05, 16:07
Tingulli 3 eshte grupi im i preferuar. Kenga qe me pelqen me shume eshe "Pse po thu..?

Bronx
15-05-05, 21:15
o nooooo,

tinguli 3 nuk dijn me kendue. kenget e tyre nuk kan asnje kuptim. kta duhet mi mshel!Per mue jan vetem "Rritmi i Rruges" ne kosove qe kendojn ne kategorine Rap bukur.


ju pershendes

ARVANITI
16-05-05, 14:07
o nooooo,

tinguli 3 nuk dijn me kendue. kenget e tyre nuk kan asnje kuptim. kta duhet mi mshel!Per mue jan vetem "Rritmi i Rruges" ne kosove qe kendojn ne kategorine Rap bukur.


ju pershendes

edhe "Ritmi i Rruges", eshte grup i mire, por kenget e tyre megjithes jan "rap", nuk jane agresive, te forta, te egra. Dhe per me teper kenget jane teper moralizuese (gje e mire kjo por...)

Ndersa Tungulli 3 eshte shume agresiv,dhe ketu ne Shqiperi ka fansa te shumte

Gentiani
13-08-05, 22:12
hehehe me tė tillė tinguj tė ēdo nėnniveli nuk i torturoj veshėt. Pamvarėsisht falorit idiotesk nė kėngėt e tyre, i cili nuk do mė pengonte, nėse do tė kishin tingull dhe ritėm kėnge. Nė fakt kėta bėhen mė shumė "kishe edhe ne po kėndojmė" ose "kishe edhe ne kėngėtarė" , por vėrtetė pėr mendimin tim i ka gėnjyer dikush, sepse ato qė kėndojnė i takojnė ndonjė sokaku aty afėr kontenjerėve tė bėrllogut, ku edhe e kanė vendin. Mėkat edhe pėr skenėn se ēka mban mbi binėn e saj :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
14-08-05, 11:27
:lol: MUA ME PELQEN TINGULLI 3 AMA PO ATA SHAJN SHUM TEPER DIQKA AMA APET ME PELQEN RRITMI I TYRE......A NESE FOLIM PER RITMI I RRUGES...ATA JAN SHUM SHUM TE MIR DHE KENDOJN MIR E SIDOMOS MEMLI KRASNIQI :wink: :wink: :shock:

Vet muzika HIP-HOP eshte e realizuar nga sharje, ofendime, fyerje te shumta......

por sa i perket Tingulli3 apo qfaredo grupi Rap Kosova,,
nuk kan lidhje se qka bejn,,stilet rap i kan jo reale, FAKE ASS,,

nga 20 grupe rap kosovare dhe 1000 kenge,, me pelqejn vetem 3 apo 4 kenge,,,

Getoari po don te behet Dr Dre I Kosoves,, hehehehe qesharake....

Kenaqu me ate qe ke,, kenaqu me ate se qka ben,, masi pulbiku te adhurojn vetem vazhdo

arber mafai
19-08-05, 12:26
a doni musik te tunguli 3^^???? :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

laliloli
19-08-05, 21:39
Ky grup eshte katastrofal,majen e katastrofes e kane arritur me nderimin e emrit nga Tingulli 3 ne tingulli i tret.Kjo nuk do koment .

MemphiSx
25-09-05, 21:13
Mesojme se Tingulli3 qe ne fakt pas ndarjes se pare duhej te ishte Tingulli2,rrezikon te mbetet thjesht Tingull.Sipas disa fjaleve te fundit, grupi eshte shperbere.Momentalisht ne nuk mund te konfirmojme asgje,por gjithashtu mesojme se ne disa koncerte te fundit Getoari ..

ka kenduar pa Agonin, pjestarin tjeter te grupit.Nese Tingulli3 eshte ndare apo nese Getoari e Agoni po i drejtohen karrierave solistike jane disa pyetje qe edhe ne te Albaniac po mundohemi tu japim pergjigje.I kemi derguar nje e-mail Getoarit (dhe burimi prane tij) me te cilin para pak kohesh kemi realizuar edhe nje interviste, por ende nuk kemi marre pergjigje. Sapo te kemi ndonje te re, do ju njoftojme menjehere.Nese ndarja eshte e vertete, ky lajm eshte nje nder boom_et e vitit.

MemphiSx
25-09-05, 21:14
Mesojme se Tingulli3 qe ne fakt pas ndarjes se pare duhej te ishte Tingulli2,rrezikon te mbetet thjesht Tingull.Sipas disa fjaleve te fundit, grupi eshte shperbere.Momentalisht ne nuk mund te konfirmojme asgje,por gjithashtu mesojme se ne disa koncerte te fundit Getoari ..

ka kenduar pa Agonin, pjestarin tjeter te grupit.Nese Tingulli3 eshte ndare apo nese Getoari e Agoni po i drejtohen karrierave solistike jane disa pyetje qe edhe ne te Albaniac po mundohemi tu japim pergjigje.I kemi derguar nje e-mail Getoarit (dhe burimi prane tij) me te cilin para pak kohesh kemi realizuar edhe nje interviste, por ende nuk kemi marre pergjigje. Sapo te kemi ndonje te re, do ju njoftojme menjehere.Nese ndarja eshte e vertete, ky lajm eshte nje nder boom_et e vitit.

Bukuroshi007
02-10-05, 02:47
fuck tingulli 3

nuk em pelqejn hiq tash o nda grupi auahahahamuahah i ndau rrebeli

qitash per rap ne shqiptari si REBEL AKA UNIKKATIL edhe TBA ska ight no doubt

dr1ta
03-10-05, 06:33
WNC :)

Krokodilli
03-10-05, 08:17
WNC :)

2pac, snoop, 50C, westside connection, Dre, G-unit

dr1ta
04-10-05, 00:19
WNC :)

2pac, snoop, 50C, westside connection, Dre, G-unit

what`s up my nigga :lol: shqiptar jan more kto wnc

Krokodilli
04-10-05, 06:46
WNC :)

2pac, snoop, 50C, westside connection, Dre, G-unit

what`s up my nigga :lol: shqiptar jan more kto wnc

:lol: i knew that,, hehe si pe kalon dr1ta?, my favourie girl-whith whom i argue and in the end shes still the best :wink:

raptile
09-11-05, 14:43
per tingullin 3 edhe ritmin e rruges , ma mir mos tja kishin nis me kendu hiq se skan lidhje . per mu UNIKKATIL edhe ETNO ENGJUJT i pshurrin krejt

Barbaroza
09-11-05, 17:10
hehehe me tė tillė tinguj tė ēdo nėnniveli nuk i torturoj veshėt. Pamvarėsisht falorit idiotesk nė kėngėt e tyre, i cili nuk do mė pengonte, nėse do tė kishin tingull dhe ritėm kėnge. Nė fakt kėta bėhen mė shumė "kishe edhe ne po kėndojmė" ose "kishe edhe ne kėngėtarė" , por vėrtetė pėr mendimin tim i ka gėnjyer dikush, sepse ato qė kėndojnė i takojnė ndonjė sokaku aty afėr kontenjerėve tė bėrllogut, ku edhe e kanė vendin. Mėkat edhe pėr skenėn se ēka mban mbi binėn e saj :lol: :lol: :lol:

Po kur e ke patur keq ore nipqe! :wink:

Shqiptari..
18-11-05, 07:36
REBEL a.k.a. UNIKKATIL OSHT QAJ QE M'KA SHTI MU EDHE KREJT SHQIPTART ME NGU RAP..

UNIKKATILI OSHT MBRET O NJERZ MBRET...LENI TINGULLAT E TJERT..S'KA.

UNIKKATIL+THE BLOOOOOOODY ALBOOOOOOOOZ NR.1..S'KA TJER..

TBA NR.1 TJETER S'KA........

UNIKKATILI OSHT KA BON REVOLUCION. A S'PE SHIHNI..

UNIKKATILIN E KEMI MBRET...I VETMI NJERI QE KA BO DIQKA NDRYSHE N'KET POPULLIN TON..

UNIKKATIL VEQ PERPARA SHQIPE..SUKSESE..SE MA I FORTI JE.HAJT..

UNIKKKKKKKKKKKKKKATIL 4 PRESIDENT.