PDA

View Full Version : Nuk Dua


Shqiptare_4_Ever
07-04-04, 21:16
Nuk dua

Nuk dua te pres
Kete qe mund te ndodhe drejteperdrejte

Nuk dua te fleje
Kure prap se prap une zgjohem

Nuk dua te shpresoj
Ne kesisoj qe nuk ndodhin

Nuk dua pak
Kure munde te marr me shume

Nuk dua kohen
Kure koha kalon

Nuk dua te enderroje
Kure enderrat mbarojnePasqyra

Njeriu eshte dy persona
Njeri qe duket dhe tjatri mbrendesia
Dukja eshte vetem nje imazh kjo rralle e pasqyron mbrendesine
Mbrendesia eshte e verteta.
Kjo eshte e vetmja qe njeriu don, te sheh te verteten.
Nata

Nate me mbeshtjell ne qetesine tende
Para se te shendrrohesh ne drite vetem nje moment te qete ne vetmi
Sonte nuk flej une

Hene ti behesh shoku ime me i mire
Do e shijojme c,do sekond
Me lejo te jem e zgjuar ende
Nuk dua ta humbe kete qast

E bukura nate munde te ndalem tek ty
Ti me bene te mendoje qarte
Yjet shendrisin vetem per mua
Tani dua vetem te jem.