PDA

View Full Version : Njė intervju!


Naki
12-04-04, 16:38
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-

Murgesha
12-04-04, 16:50
Pershendetje Naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

Qka Adhuroni- Adhuroj Zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
Qka ju brengos- Brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
Cila eshte cilesija e juaj- Posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e Trendafilave
Qka ju Gezone- Shoqeria e mire dhe muzika
Humbja me e madhe per ju- Kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
qka eshte jeta per ju- Mister i pa zbuluar.
Kenga e preferuar- "Mire se vjen o vlla"-Ismet Bexheti
Loja,lotet si femije- Symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
Nervozizem te shkaktone- Gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
Pendimin e gjene- Ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi prej vendlindjes.
Suksesi- Shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

Me nderime Murgesha.

Gentiana
12-04-04, 17:10
Naki shum tem e mir,

po te pergjigjna un

Adhuroj gjdo gje te bukur dhe te zgjut! :wink:
Me brengos e ardhmja ime, qka besoj se esht brenga e shum kujt!
Cilesia ime hmmmmmmmmm :roll: nejse kam shum edhe un,vetem qe e qmoj se jam kur te jam nervoz,me me be dikush apo ku ta di un, ne at moment nuk ja them(ne at nervozitetin tim) dmth jam e ndalshme.
deshira ime esht pak e shum e msheft, keshtu qe kte nuk e din askush.
shum era, po nje qe adhuroj esht parfumi i Gabriella Sabatini(qe edhe keshtu thirret)
Ka shum gjera qe me gezojn,vetem te jem me familje shoqeri te aferm e keshtu me gezon me se shumti.
Humbja hmmmmmmm :roll: Vdekja e nje njeriut shum te dashur per mua!
Jeta esht per mu, gjeja me e rendesishme dhe nese din ta shfrytezojsh mundet te jet shum e shkurt e nese jo ateher shum e gjat dhe monotone.
Kenga Kthehu nga Gentiana, dhe Cetin Sie liegt in meinen Armen.
Lotet si femij, kur me esht duft per shum koh,apo per shum gjera te ndahna nga familja.
Nervozizem me shkakton budallaki i njerzve, apo edhe genjeshtrat dhe keshtu me radh.
Pendimin, njeriu ben shum gabime gjat jetes, po nuk kam ber diqka te mendoj se per kte do te pendohem krejt jeten time
Humbja hmmmmmmmmm :roll:
Suksesi, kjo mendoj qe shikojn te tjeret,e nese shikon njeriu per vehte ateher vetem kur te esht ber disa vjet,ateher mundet te thot ne kte kam qen e/i mir!

Pershendetje

Genta

florian
12-04-04, 19:55
CKA ADHURONI;ADHUROJ DASHURI QE TASH SA VJET MKA HYP NE SHPIN
CKA JU BREGOS;PER ME MBREGOS MU SKA ASGJA VEC ME NEJT AT NAN PA PA
CILA ESHT CILSIA JUAJ;JAM BESNIK E KESHILLTAR DI TE NIGJOJ E NSY TE SHIKOJ
DESHIRA JUAJ;NJE DESHIR NUK KAM PLOTSUE UN NE SHQIPRI ME JETUE
ERA E PREFERUAR;NE HUN MKA MET ERA E BJESHKVE QE PER MU ASHT SHUM E LEXETSHME
CKA JU GZON;ZANIN E NANS KUR NIJ N'TELEFON
HUMBJA MA E MADHE PER JU ;QAI KUSHERI QE PARDJE NAN DHE KAM CU
QKA ASHT JETA PER JU;NJE SFID QE ME BAN PERPARA ME SHIKU
KANGA E PREFERUME;KUR E NIN ZANIN E NANES
LOJA LOTET SI FEMIJ;LOT E MI SI THMI KAN SHKU KUR PREJ SHPIE JAM LARGU
NERVOZIZEM TE SHKAKTON;KUR NSHQIPERI SHUM KOH KAM PA SHKU
PENDIMIN E GJEN;PENDIMIN E GJEN KUR E MENOJ SE CA KAM THAN
HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR. NJE PUSHTET E KAM PA KA RRZOHET E TAN SHQIPNIN NKAM KA COHET
SUKSESI ; NE JET KAM FAT E PUNEN SE KAM MA MERAK.

PERSHENDETJE NAKI SHUM TEM E BUKUR

Barbaroza
13-04-04, 09:38
Pershendetje NAKI dhe nga une!Po filloj menjehere me intervju-ne tende.

Qka Adhuroni-Askend nuk e adhuroj me shume se Krijuesin tone siq tha edhe Murgesha.
Qka ju brengos-Para seciles brenge,e ve gjendjen ne Kosove.
Cila eshte cilesija e juaj-Edhe nese me ofendon dikush direkt,mundohem qe kete ta marre si shaka para tij edhe pse ne zemer e ndjej shume ofendimin.
Deshira e juaj-Lumturia familjare.
Era e preferuar-Preferoj nga ato te lehtat.
Qka ju Gezone-Kur dikush me vlereson ashtu siq jam.
Humbja me e madhe per ju-Fale Zotit deri me tash s'kam perjetuar ndonje humbje qe vlen te theksohet.
qka eshte jeta per ju-Mjalte me shije te hidhur.
Kenga e preferuar-"Kuturu"Aleksander Gjoka
Loja,lotet si femije-Mbaj mend se kam qene me e reja nga shoqet dhe shpeshhere s'kam mundur te matem me to,jam hidheruar por s'kam qare.
Nervozizem te shkaktone-Jo veq kur dikush me keqkupton mua,por edhe qofte kur ,per shembull,edhe ne mes te anetareve te forumit ka zenka.
Pendimin e gjene-Ne qetesi.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Deri me tash s'kam perjetuar diqka per t'u brengosur shume.
Suksesi-Nuk mund te ankohem edhe shume,mire ka qene deri me tash.

Naki
13-04-04, 11:08
Per ju Postues te dashur-Murgesha.Gentiana,Florian dhe Barbaroza nje pershendetje e veqant Nje dite te kendsheme dhe argetim te mire-i juaji Naki

lazdrani
13-04-04, 13:29
Naki ti gjithmone ja qellon me tema tuja.Komlimentet e mija Zoteri :wink:

Qka Adhuroje-Prinderit e mi qe i dua pa mase.
Qka ju brengose-Thashethemet dhe genjeshtrat
Cila eshte cilsija e juaj-Nuk kam deshire ta lavederoje veten,munden vetem ata qe me njohin te pergjigjen....
Deshira e juaj-Deshira ime eshte te kemi Kosoven shtet me staus final,Shendet dhe Paqe
Era e preferuar-Preferoje shetitje ne parqe me era te luleve,si dhe parfum.
Qka ju gezone_Leximi,Musika dhe Familja
Humbja me e madhe per ju-Frika per njerzit e mi me te dashure ti humbi...
Kenga e preferuar-Mbrapshte po me shkon jeta te Sinanit,Shi kur binte ne Prishtin te Sabriut,Mekatare te Danit,Say you will be mine te Shemsit....
Nervozizem te shkakton-Padrejtesia
Pendimin e gjene-Askush nuk eshte perfekt edhe une me siguri qe kam gabime por jo te qellimta(negative).....
Humbja qe kam perjetuar-Largimi nga Universiteti per shkaqet e politike para(13 vitesh)
Suksesi-Martesa ne Gushte te tjerat i posedoje kahere :wink: :wink: :wink: Te pershendes sinqerisht Naki

hana
13-04-04, 16:45
Qka adhuroni-gjithcka te bukur
Qka ju brengos-e ardhmja e Kosoves,e ardhmja ime
Cila eshte ciesia e juaj-jam e sinqert dhe u besoj shum njerzve ,kam shum vullnet
Deshira juaj-kam shum aq shum sa ishalla realizohen ,nje nga ato eshte mbarimi i shkolles, paqe dhe lumturi kudo
Era e preferuar-era e luleve ne pranver sapo te celin
Qka ju gezon-kur shohe njerezit e lumtur ,kur jam pran njerzve me te dashur
Humbja me e madhe per ju-vdekje e gjysherve
Qka eshte jeta per ju-nje liber i hapur ku cdo dite lexojm nga nje faqe
Kenga e preferuar-Lulet e Majit_redon makashi,The power of love_celin dion
Lojrat,lotete-kur kam qene evogel me kujtohet qe luja teze me shoqe
Nervozizem te shkakton-injoranca e njerezve,hipokrizia,ligesia
Pendimin e gjen-atehere kur e kuptoj te verteten
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-ka qene athere kur u largova nga vendlindja isha e vogel,dhe cdo gje me dukej palidhja rrija me ore duke qare
Suksesi-kam nje jete te qete te lumtur ne familje kjo ka rendesi per mua


Pershendetje nga Hana

lazdrani
15-04-04, 20:25
Naki hajt pake mendimi i juaj ne kete teme aq te bukure,kam kurreshtje te madhe per ate mos prito e bema qefin :wink:

Naki
15-04-04, 21:38
ĒKA ADHURONI-Prinderit e mi; Pikturat -Fotot

ĒKA JU BRENGOS-Semundjet e Pa sherueshme,vuajtjet e njerzve

CILA ESHTE CILESIJA E JUAJ-Urtesija,Komunikimi interaktiv

DESHIRA E JUAJ-shendet dhe lumturi Familjare,De juro shtetesin e kosoves

ERA E PREFERUAR-Ere te trandafilave,preferoje shume Fahrenheit Parfym

ĒKA JU GEZON-Buzeqeshja e femijve,Lajmet e mira nga vendlindja-Kosova

HUMBJA ME E MADHE PER JU-Dalja ne gyrbet,Vdekja e Dy miqve te shtepise

KENGA E PREFERUAR-Adhuroje shume kenget e sabri Fejzullahut,ne vitin e fundit Kenga Mekatare e Danit me eshte bere virus i pa sherueshem.

LOJA;LOTET SI FEMIJE-Pas nje loje shah si femije 12 vjeqar,nga difata theva shahun dhe qajta tre diten,mu zemerua shume vllau binak :!:

NERVOZIZEM TE SHKAKTONE-Genjeshtrat,Intrigat per qellime te Mobingut

PENDIMIN E GJENE-Nuk me kujtohet ndonje Veprim i Pa pelqyer,kjo do te me shkaktonte shume nete pa gjume.

HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR-Kur pash Mbi 5000 vete te debuar nga lufta e Kosoves ne Qadrat E refugjateve,Ne mesin e tyre edhe prinderit e mi -Durres 1999,kur po shkruaj kete trupi me rrenqethet.

SUKSESI- Bashkeshort dhe prind i Dy femijve,nje jete Modeste ,nje pune te qete dhe shkollim te mundesur ne Gyrbet

Me Nderime Naki

lazdrani
18-04-04, 16:56
QKA ADHURONI-Prinderit e mi; Pikturat -Fotot

QKA JU BRENGOS-Semundjet e Pa sherueshme,vuajtjet e njerzve

CILA ESHTE CILESIJA E JUAJ-Urtesija,Komunikimi interaktiv

DESHIRA E JUAJ-shendet dhe lumturi Familjare,De juro shtetesin e kosoves

ERA E PREFERUAR-Ere te trandafilave,preferoje shume Fahrenheit Parfym

QKA JU GEZON-Buzeqeshja e femijve,Lajmet e mira nga vendlindja-Kosova

HUMBJA ME E MADHE PER JU-Dalja ne gyrbet,Vdekja e Dy miqve te shtepise

KENGA E PREFERUAR-Adhuroje shume kenget e sabri Fejzullahut,ne vitin e fundit Kenga Mekatare e Danit me eshte bere virus i pa sherueshem.

LOJA;LOTET SI FEMIJE-Pas nje loje shah si femije 12 vjeqar,nga difata theva shahun dhe qajta tre diten,mu zemerua shume vllau binak :!:

NERVOZIZEM TE SHKAKTONE-Genjeshtrat,Intrigat per qellime te Mobingut

PENDIMIN E GJENE-Nuk me kujtohet ndonje Veprim i Pa pelqyer,kjo do te me shkaktonte shume nete pa gjume.

HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR-Kur pash Mbi 5000 vete te debuar nga lufta e Kosoves ne Qadrat E refugjateve,Ne mesin e tyre edhe prinderit e mi -Durres 1999,kur po shkruaj kete trupi me rrenqethet.

SUKSESI- Bashkeshort dhe prind i Dy femijve,nje jete Modeste ,nje pune te qete dhe shkollim te mundesur ne Gyrbet

Me Nderime NakiNaki nuk e kam diture qe ke Binake :oops:

Murgesha
18-04-04, 18:11
Naki te pershendes. Rrefimi juaj se jeni femij binjak ma shtoi kurreshtjen per te te pyetur se a jetoni afer me Vellaun tend Binjak?
Shpresoj te me pergjigjesh, me nderime Murgesha.

Naki
18-04-04, 19:13
Ne jeten Time Kam Vllaun Binak,qe kemi cilesi te peraferta gjenetike 75%,diq na dallon nga hobet edhe ato jane te Vogla diku afer 25%.
Jetojme Ne nje Shtete ne largesi 15 Km,po jemi aq shpesh ne kontakt sikur te ishim ne nje shtepi.
Znj.Murgesh Besoje qe Kureshtjen tuaj nuk e lash te varfer-Pershendetje Naki

Murgesha
19-04-04, 22:53
Naki te falenderoj qe e permbushe deshiren time, Te pershendes ty shume e gjithashtu edhe vellaun tend Binjak.

mirsad
20-04-04, 00:57
edhe une po prpiqem te pergjigjem....

Qka Adhuroni= adhuroje krijuesin tim dhe asgje tjeter perpos krijuesin e gjithesise.

Qka ju brengos= brengosja me e madhe per mua eshte pa drejtesia dhe shoqeria ime qe esht eme shume materialiste se sa shpirterore..

Cila eshte cilesija e juaj=cilesit emia jan shume por pothem keto.nuk i bej keq askujt,i mbroje dhe i ndihmoje te varferit(apo t emunderit)ai q eme ben pa drejtesi mua nuk ia faşe kollaj.....

Deshira e juaj- = deshira ime eshte te gjeje nje vajze qe eshte shum e afert me hobet dhe idene time,pa tjeter nje jete te lumtur...

Era e preferuar==era qe pelqeje me shume eshte era e ZEJDİT (ndoshta nuk edini asnje kete ere por eshte fantastike)dhe trandafilli.....

Qka ju Gezone== shoqeria e mire dhe shetitjet ne vend eturistike qe bej me shoket se bashku...

Humbja me e madhe per ju-==falenderoje zoton nuk kam pasur asnje humbje deri tani inshallah nuk do keme..
me te vertete per Murgeshen me erdhi keq qe ne femijeri ka humbur nenen zoti e meshirofte murgeshe nene tuaj..sdo e harrojm ene lutjet tona nenen tuaj inshallah......

qka eshte jeta per ju- =nje gje qe te lodh dhe e pa zbuluar...

Kenga e preferuar- == me pelqejne kenget kosovare me qifteli,por nuk jam shume miredashes i muzikes.........

Loja,lotet si femije-==nuk kame ndonje loje te veqante(tani jo para 4 vitesh vdisja mbi bilardo ka 4 vjet as qe e kam kapur steken nedore)

persa u perkete loteve kam qare para 3 javesh ku akoma jami ibrengosur per ketegje(shokut me te dashur i jam bere shkak per nje gje ku nuk do e harroje kurre une ..edhe perse eshte gje e vogel por nuk doja te behesha shkak une)...........Nervozizem te shkaktone-==kur dikush me genjene apo me nenqmone nga xhelozia..

Pendimin e gjene== nuk kam bere ndonje gabim por me shume ndergjegjja ime me gjykon...

Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar== nuk kam perjetuar asnje humbje apo rrezim vetem se ndihem i merzitur per familjen dhe vendlindjen.............

Suksesi- == kam arritur te futem ne universitet qe e kam pasur imagjinate se studjoje jashte shtetit..jam ne vit te trete....falanderoje zotin per kete gje ndihma vjen nga zoti kurse mundimi nga ne....

NAKİ KETO JANE PERGJİGJET QE KİSHA PER TE DHENE UNE...NJE GJE TE THEM SE JAM PERGJİGJE SİQ İ KAME TE PERJETUARA DHE NE ZEMER....BYE

sexybrikenda
20-04-04, 14:21
ADHUROI PRINDERIT DHE ZOTIN
BRENGOSE VENDELINDJA IME
CILSIA E MIA JANE :wink:
DESHIRAT E MIJA JANE QE POPULLI JONE TE JETOI NE NJE SHTET TE PERBASHEKET ME TE GJITHA TROJET DHE TE KEMI MBRETIN TONE SI SHUME SHTETE TJERA QE KRENOHEN PER ATA...
ERA E PREFERUSHME TE UNE KAM MBI 100 PARFUMA DHE AROMAT E TEPIHAVE KAM MARAK SHUME :D
CKA ME GEZON -KOMPLIMENTET KUR DIKUJ ARRIS TI NDIHMOJE
HUMBJA ME E MADHE ESHTE E VELLAUT TIM KUR ISHA 9VJEQARE
KENGA E PREFERUAR -MEKATARE,I THUAJ JO TE PAKTEN KESAJ NATE....
LOTET KUR LAZDRANI ME TREGOJE SE ISHTE I FEJUAR :cry: :cry: :cry: ESHTE E VERTET KJO
LOJAT E MIA JANE TENISI,BOWLLING DHE HANBALL
NEROVOZIMI-KUR NJERZIT FLASIN PER TE TJERET E NUK I SHIKOJNE PUNET E VETA
PENDIMIN E GJAJE-NUK DI VELLA CKA ME THANE MBASI NUK KAM QENE NE KETE SITUACION
HUMBJA -EDHE PER MUA ISHTE SHUME VESHTIRE NGA EKRANET E TV TI SHOHE VLLEZRIT DHE MOTRAT TONA NGA LUFTA NE KOSOVE DUKE TREGUAR SHUME PERJETIME DHE MASAKRA QE KISHIN PERJETUAR
SUKSESI-I KAM TE GJITHA POS NJE DJALI SHQIPTAR :!:

Naki
20-04-04, 17:57
Ju falenderoje per intervju Zt. Mirsad Shume suksese ne studimet tuaja ne Stamboll,Kame kurreshtje te di ne cilin Fakultet Studioni.

Znj.Brikenda Ju pershendes dhe ju deshiroje Fate sa me te shpejte te gjeni Princin e endrrave tuaja.

Naki :!:

isa
20-04-04, 23:53
QKA ADHURONI-Prinderit e mi; Pikturat -Fotot

QKA JU BRENGOS-Semundjet e Pa sherueshme,vuajtjet e njerzve

CILA ESHTE CILESIJA E JUAJ-Urtesija,Komunikimi interaktiv

DESHIRA E JUAJ-shendet dhe lumturi Familjare,De juro shtetesin e kosoves

ERA E PREFERUAR-Ere te trandafilave,preferoje shume Fahrenheit Parfym

QKA JU GEZON-Buzeqeshja e femijve,Lajmet e mira nga vendlindja-Kosova

HUMBJA ME E MADHE PER JU-Dalja ne gyrbet,Vdekja e Dy miqve te shtepise

KENGA E PREFERUAR-Adhuroje shume kenget e sabri Fejzullahut,ne vitin e fundit Kenga Mekatare e Danit me eshte bere virus i pa sherueshem.

LOJA;LOTET SI FEMIJE-Pas nje loje shah si femije 12 vjeqar,nga difata theva shahun dhe qajta tre diten,mu zemerua shume vllau binak :!:

NERVOZIZEM TE SHKAKTONE-Genjeshtrat,Intrigat per qellime te Mobingut

PENDIMIN E GJENE-Nuk me kujtohet ndonje Veprim i Pa pelqyer,kjo do te me shkaktonte shume nete pa gjume.

HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR-Kur pash Mbi 5000 vete te debuar nga lufta e Kosoves ne Qadrat E refugjateve,Ne mesin e tyre edhe prinderit e mi -Durres 1999,kur po shkruaj kete trupi me rrenqethet.

SUKSESI- Bashkeshort dhe prind i Dy femijve,nje jete Modeste ,nje pune te qete dhe shkollim te mundesur ne Gyrbet

Me Nderime NakiNaki nuk e kam diture qe ke Binake :oops:

Tung LAZDRANI !!

Eshte e vertet se ne jemi binjak(hetrozigot)qe kemi nje diferenc vetem
15min dmth jame pakez ma i ri se Moderatori.

Ju pershendet Binaku isa ....

lazdrani
21-04-04, 15:00
QKA ADHURONI-Prinderit e mi; Pikturat -Fotot

QKA JU BRENGOS-Semundjet e Pa sherueshme,vuajtjet e njerzve

CILA ESHTE CILESIJA E JUAJ-Urtesija,Komunikimi interaktiv

DESHIRA E JUAJ-shendet dhe lumturi Familjare,De juro shtetesin e kosoves

ERA E PREFERUAR-Ere te trandafilave,preferoje shume Fahrenheit Parfym

QKA JU GEZON-Buzeqeshja e femijve,Lajmet e mira nga vendlindja-Kosova

HUMBJA ME E MADHE PER JU-Dalja ne gyrbet,Vdekja e Dy miqve te shtepise

KENGA E PREFERUAR-Adhuroje shume kenget e sabri Fejzullahut,ne vitin e fundit Kenga Mekatare e Danit me eshte bere virus i pa sherueshem.

LOJA;LOTET SI FEMIJE-Pas nje loje shah si femije 12 vjeqar,nga difata theva shahun dhe qajta tre diten,mu zemerua shume vllau binak :!:

NERVOZIZEM TE SHKAKTONE-Genjeshtrat,Intrigat per qellime te Mobingut

PENDIMIN E GJENE-Nuk me kujtohet ndonje Veprim i Pa pelqyer,kjo do te me shkaktonte shume nete pa gjume.

HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR-Kur pash Mbi 5000 vete te debuar nga lufta e Kosoves ne Qadrat E refugjateve,Ne mesin e tyre edhe prinderit e mi -Durres 1999,kur po shkruaj kete trupi me rrenqethet.

SUKSESI- Bashkeshort dhe prind i Dy femijve,nje jete Modeste ,nje pune te qete dhe shkollim te mundesur ne Gyrbet

Me Nderime NakiNaki nuk e kam diture qe ke Binake :oops:

Tung LAZDRANI !!

Eshte e vertet se ne jemi binjak(hetrozigot)qe kemi nje diferenc vetem
15min dmth jame pakez ma i ri se Moderatori.

Ju pershendet Binaku isa ....isa te pershendes,mirese erdhe ne kete forum te bukure,pasi qe jeni binaku i zotri Naki kam kenaqesi me ju zoteri te komunikojme e ndoshta te ardhmen edhe privat te takohem.Sinqerisht te pershendes lazdrani

Albanam
28-04-04, 12:47
I nderuari dhe respektuari Naki.

Tė nderuar forumistė tjerė.

Desha tė jap edhe pėrgjigjen time nė pyetjet e parashtruara.

Qka Adhuroni- Vetėm All-llahut, Krijuesit tė Gjithėsisė, i takon adhurimi im.

Qka ju brengos- Alkoolizmi, narkomania, prostitucioni, sjellja e shėmtuar e pranishme nė mesin e rinisė sonė… Fytyra e mjerueshme e skamnorit, lotėt e jetimit…

Cila eshte cilesija e juaj- Ndoshta dėshira pėr tė mos pėrmendur asnjė cilėsi pozitive kėtu, e ngrit modestinė si virtyt pėrcjellės...

Deshira e juaj- Tė edukoj fėmijėt e mi ta jetojnė jetėn e tyre me nderė. Nė aspektin e pėrgjithshėm: Tė ndalet dhuna dhe gjakderdhja nė rruzullin tokėsor, tė mbizotėrojė arsyeja e shėndoshė dhe tė sundojė drejtėsia e Zotit nė botė.

Era e preferuar- Trendafili

Qka ju Gezone- Gėzimi i fėmijėve… Tė ndihmuarit e dikujt kur ai ka nevojė.

Humbja me e madhe per ju- Falė Zotit, nuk kam pėrjetuar diē tė tillė qė ndoshta vlen tė thuhet kėtu.

qka eshte jeta per ju- Dhunti e Zotit qė duhet jetuar me nderė dhe nė pėlqim me urdhrat e Atij qė mė krijoi si deshti Vetė.

Kenga e preferuar- Nuk jam adhurues i muzikės, por mė me ėndje dėgjoj kur u kėndohet dėshmorėve tė kombit.

Loja,lotet si femije- Loja e futbollit pothuajse tėrė ditėn. Lotėt e zakonshėm tė njė fėmiju…

Nervozizem te shkaktone- Kohėve tė fundit, disa postime qė bėhen kėtu nė Dardania vetėm sa pėr tė provokuar njerėzit, pėr tė ofenduar ata qė mendojnė ndryshe, pėr tė nėnēmuar dhe akuzuar Islamin pa njohjen elementare tė tij.

Pendimin e gjene- Lutja nė vetmi Krijuesit tim.

Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Nuk ka diē tė veēantė nė jetėn time private. Nė aspekt mė tė gjerė, shumė rėndė kam pėrjetuar helmimet e popullatės shqiptare nė Kosovė, nga barbarėt serbė, kah fundi i viteve tė tetėdhjeta, kur atėbotė isha student i mjekėsisė nė Universitetin e Prishtinės.

Suksesi- Nė aspektin profesional, kam mbaruar fakultetin e mjekėsisė nė Prishtinė. Nė aspektin privat, i martuar dhe prind i tre fėmijėve.

Me respekt,
Albanam

Murgesha
28-04-04, 13:19
Albanam, pershendetje.
Me pelqeu shume intervju e yte. Te uroj sukses ne cdo lemi te jetes.
Me nderime Murgesha.

Naki
28-04-04, 14:00
I nderuari Albanam,ju falenderoje nga zemra per qastet qe dhuruat intervjus.
Ju jeni per mua nder anetaret me te respektuar,pranoni pershendetjet e mija-Naki

yllka
28-04-04, 18:09
QKA Adhuroni-Prinderit e mi,punen time dhe Fotot :arrow: Naki edhe ju :wink:
Qka ju Brengose- Disa femije jetima qe kane mbete pa prinder (Ilake te mi)
Cila eshte cilsija e juaj-Jam tolerante,mundohem gjithmone mire te beje...
Deshira e juaj-Kam shume deshira nje nder to ishte (Lazdrani privat),si modeliste ta perfaqsoja kosoven
Era e preferuar -Lulet jane gjuha me e bukure ne bote
Qka ju gezon-Kur shohe qe shqiptaret e duan njeri-tjetrin
Humbja e madhe-Disa antare te familjes ne kosove qe humben jeten per Lirin e shtrenjet
Kenga e preferuar-Dani :arrow: mekatare
Loja-tenis luaj me motren time dhe disa shoqe qe kam kety nder to eshte edhe Ardita :wink:
Nervozime-thashethemet,genjeshtrat,sharjet
Suksesi-sekrete ndoshta ndegjoni me vone nga une :D Yllka

anna
03-05-04, 08:42
Qka adhuroni-prinderit ,vendlindjen ,pikturen,letresine…cdo gje te bukur …

Qka ju brengos-injoranca, mosmirenjohja ,hipokrizia,semundjet e pasherueshme ,lufterat

Cila eshte cilesia juaj-qetesia sidomos ne situata te tensinuara,humori ,toleranca

Deshira juaj –tani per tani qe kosova te behet nje shtet dhe te zhvillohet ,nje e ardhme e qete ,mbarimi I 2 fakulteteve qe kam ne plan shpresoj se do realizohet ..

Era e preferuar –parfumi channel nr5 .si dhe eren e librave hemm
e kam shume qef

Qka ju gezon –mirenjohja, drejtesia ,natyra …fytyrat e gezuara

Humbja me e madhe per ju –deri me tani asgje

Kenga e preferuar –nuk me kujtohet titulli por eshte e kenduar nga GABRIELLE me qeteson pa mase kjo kenge me qon ne nje bote tjeter

Loja,lotet si femij –me kujtohet se sa her kam lozur me shoqe jam rrezuar te gjithe kembet I kam me shenja ….loja –futboll me shoket ku si gjithmone une u rrezojsha edhe plus ende nuk di te luaj mire

Nervozizem te shkaktone –paragjykimet ,mosmirenjohja ,hipokrizia ,mendjemadhesia..

Pendimin e gjen-ne familje mbeshtetem per qdo gje

Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar –lufta ne kosove ,ndresa nga ana personale ende asgje duke qene se une sapo I kam hedhur hapat e pare drejt jetes

Suksesi – nje familje te mire, nje jete te qete ,deri tani kam arritur diqka te vogel ne rrugen qe kam nisur kam fituar disa cmime per pikture nejse shpresoj se ne te ardhmen te behem dikushi

Naki
10-05-04, 21:11
e nderuara Anna te deshiroje shume suksese dhe karier te bujshme artistike- piktore!
I dua pa mase pikturat,jame i priveligjuar qe ne mesin tone kemi nje piktore,me nderime naki

Vera
11-05-04, 06:29
Pershendetje Naki

hajt se edhe un po pergjigjem ne pyetjet

Qka Adhuroni- Adhuroj cdogje qe eshte e bukur dhe reale.
Qka ju brengos- Mua me brengos e ardhmja se si do na gjej kjo.
Cila eshte cilesia juaj- Nuk mund ta cilesoj vehten.
Deshira juaj- Te kthehemi te gjith ne kosov dhe te jetojm te lumtur.
Era e parfumit- Era e trendafilit me pelqen shum.
Qka ju gezon- Njerzit kur i shof te lumtur, dhe kur degjoj dic te bukur.
Humbja me e madhe per ju- per mua ka qen para 13 viteve kur Babi shkoi ne mergim.
Qka eshte jeta per ju- Me te thon te drejten jeten e urrej shum vetem qe na provokon shum por prap jeta per mua eshte e mir.
Kenga e preferuar- Kenga e Christana "Beutiful"
Loja lotet si femij- Oh kjo me kujton te gjitha problemet qe i kam ber dhe ata lot kan qen lot gezimi hahah.
Nervozizmi te shkakton- te shkakton gjithshka te keqe kete di ta them.
Pendimin e gjen- E gjej nje gje te lig qe e kan njerzit dhe pa lidhje krejt.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Vetem lufta e kosoves se asgje fal ZOTIT.
Suksesi- Pėr mua ka qen sukses qe kur kam ardhur ne ger pas 18 muajsh kam arritur shum me shkoll.


Me kėnaqsi Vera

Naki
12-05-04, 10:58
Vera ju falenderoje per qastet qe dhuruat Intervjus,ju deshiroje suksese ne shkollimin tuaj jo aq te lehte ne gjuhen gjermane.
tung Naki

qika_pr
17-05-04, 09:32
Kjo jam une pak a shum

Qka Adhuroni- zotin edhe babin tim
Qka ju brengos- vet jeta,por jo gjithnje
Cila eshte cilesija e juaj- Vullneti i madh per cdo gje,edhe nuk pritoj te filloj cdo gje prej fillimi kjo me ka sjell suksese
Deshira e juaj- uaa.hmm me pas nje vajze timen
Era e preferuar- chris 1947 Dior
Qka ju Gezone- Nje fjal e mir,nje pune e re
Humbja me e madhe per ju- mami
qka eshte jeta per ju- magji dhe spontalitet nuk pres asgje e vije gjithcka
Kenga e preferuar- 218 - Ruslana - Wild Dance (Ukraine) shum e mir edhe eshte shperbly ashtu si kam menduar
Loja,lotet si femije- kur kam qen e vogel me kan mbytur macen edhe kam qajt me se shumti ne jeten time kjo me rri ne memorie gjithnje
Nervozizem te shkaktone- zhurma,dhe theshethenet
Pendimin e gjene- Ne dicka kur eshte me keq se ajo e imja
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Jo ndonje aq te madhe por te vogel ka ,psh kam re ne patent shofer edhe pse e kam patent shoferin por te tjetrit shtet ketu ne kosove nuk pranohet
Suksesi- Kam realizuar shum endrra te femiris jam martuar me njeriun me te urte ne bote edhe pres nje vajze

Diellza
17-05-04, 13:29
Qka Adhuroni- e adhuroj suksesin
Qka ju brengos- Ardhmeria
Cila eshte cilesija e juaj- jam njeri i drjet
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e veres (gjelbrimi)
Qka ju Gezone- Shoqeria, lumturia, dhe qetesia ne familje
Humbja me e madhe per ju- para dy vite me vdiq mixha
qka eshte jeta per ju- Jeta esht pikpytje???? nuk dihet se qfar ndodh neser
Kenga e preferuar- lere, lere (LORI)
Loja,lotet si femije- kur luajshim nuse etj. kam harruar
Nervozizem te shkaktone- padretesia, genjeshrat, dhe kanuni
Pendimin e gjene- ne veten
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- largimi prej shoqeris dhe familjes ne kosov
Suksesi- profesionin qe do ta mbaroj ket vit, qetesi me familje, dhe kam shoqeri qe nuk mundem ti pershkruaj

Naki
17-05-04, 15:27
Diellza dhe Qika e prishtines ju falenderoje per qastet qe dhuruat intervjus
me nderime naki :!:

qika_pr
17-05-04, 16:01
Naki sps ishte kenaqesi

Naki
24-05-04, 16:01
JU MIREPRES PER INTERVJU

lazdrani
12-06-04, 18:26
Kjo jam une pak a shum

Qka Adhuroni- zotin edhe babin tim
Qka ju brengos- vet jeta,por jo gjithnje
Cila eshte cilesija e juaj- Vullneti i madh per cdo gje,edhe nuk pritoj te filloj cdo gje prej fillimi kjo me ka sjell suksese
Deshira e juaj- uaa.hmm me pas nje vajze timen
Era e preferuar- chris 1947 Dior
Qka ju Gezone- Nje fjal e mir,nje pune e re
Humbja me e madhe per ju- mami
qka eshte jeta per ju- magji dhe spontalitet nuk pres asgje e vije gjithcka
Kenga e preferuar- 218 - Ruslana - Wild Dance (Ukraine) shum e mir edhe eshte shperbly ashtu si kam menduar
Loja,lotet si femije- kur kam qen e vogel me kan mbytur macen edhe kam qajt me se shumti ne jeten time kjo me rri ne memorie gjithnje
Nervozizem te shkaktone- zhurma,dhe theshethenet
Pendimin e gjene- Ne dicka kur eshte me keq se ajo e imja
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Jo ndonje aq te madhe por te vogel ka ,psh kam re ne patent shofer edhe pse e kam patent shoferin por te tjetrit shtet ketu ne kosove nuk pranohet
Suksesi- Kam realizuar shum endrra te femiris jam martuar me njeriun me te urte ne bote edhe pres nje vajzeMe ka pelqyer kjo intervju Qika-Pr :wink:

qika_pr
12-06-04, 19:02
:lol: :lol: Faliminderit Lazdrani :lol: :lol:

Naki
16-06-04, 20:58
I nderuari dhe respektuari Naki.

Tė nderuar forumistė tjerė.

Desha tė jap edhe pėrgjigjen time nė pyetjet e parashtruara.

Qka Adhuroni- Vetėm All-llahut, Krijuesit tė Gjithėsisė, i takon adhurimi im.

Qka ju brengos- Alkoolizmi, narkomania, prostitucioni, sjellja e shėmtuar e pranishme nė mesin e rinisė sonė… Fytyra e mjerueshme e skamnorit, lotėt e jetimit…

Cila eshte cilesija e juaj- Ndoshta dėshira pėr tė mos pėrmendur asnjė cilėsi pozitive kėtu, e ngrit modestinė si virtyt pėrcjellės...

Deshira e juaj- Tė edukoj fėmijėt e mi ta jetojnė jetėn e tyre me nderė. Nė aspektin e pėrgjithshėm: Tė ndalet dhuna dhe gjakderdhja nė rruzullin tokėsor, tė mbizotėrojė arsyeja e shėndoshė dhe tė sundojė drejtėsia e Zotit nė botė.

Era e preferuar- Trendafili

Qka ju Gezone- Gėzimi i fėmijėve… Tė ndihmuarit e dikujt kur ai ka nevojė.

Humbja me e madhe per ju- Falė Zotit, nuk kam pėrjetuar diē tė tillė qė ndoshta vlen tė thuhet kėtu.

qka eshte jeta per ju- Dhunti e Zotit qė duhet jetuar me nderė dhe nė pėlqim me urdhrat e Atij qė mė krijoi si deshti Vetė.

Kenga e preferuar- Nuk jam adhurues i muzikės, por mė me ėndje dėgjoj kur u kėndohet dėshmorėve tė kombit.

Loja,lotet si femije- Loja e futbollit pothuajse tėrė ditėn. Lotėt e zakonshėm tė njė fėmiju…

Nervozizem te shkaktone- Kohėve tė fundit, disa postime qė bėhen kėtu nė Dardania vetėm sa pėr tė provokuar njerėzit, pėr tė ofenduar ata qė mendojnė ndryshe, pėr tė nėnēmuar dhe akuzuar Islamin pa njohjen elementare tė tij.

Pendimin e gjene- Lutja nė vetmi Krijuesit tim.

Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Nuk ka diē tė veēantė nė jetėn time private. Nė aspekt mė tė gjerė, shumė rėndė kam pėrjetuar helmimet e popullatės shqiptare nė Kosovė, nga barbarėt serbė, kah fundi i viteve tė tetėdhjeta, kur atėbotė isha student i mjekėsisė nė Universitetin e Prishtinės.

Suksesi- Nė aspektin profesional, kam mbaruar fakultetin e mjekėsisė nė Prishtinė. Nė aspektin privat, i martuar dhe prind i tre fėmijėve.

Me respekt,
Albanam

Murgesha
22-06-04, 09:38
Keni te drejte Naki, kjo tema e juaj na e ka dhen se paku nje pasqyre te anetareve qe shkruajne ketu.
Rrespekt per temen.

Albanam
23-06-04, 10:51
Pėrshėndetje i nderuari Naki.
Pėrshėndetje edhe pėr ty Murgesha.

Postimin e sėrishėm tė intervistės sime e kuptova si respekt shtesė ndaj asaj qė thashė. U jam mirėnjohės. Ndoshta nuk jam gabim, apo jo?
Ju falėnderoj pėr kėtė.

Me respekt,
Albanam

Naki
23-06-04, 17:40
Zt. Albanam ashtu eshte ,Intervista me ju ishte nje knaqesi e veqante.
me nderime -Naki :!:

Naki
04-07-04, 12:10
Pershendetje Naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

Qka Adhuroni- Adhuroj Zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
Qka ju brengos- Brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
Cila eshte cilesija e juaj- Posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e Trendafilave
Qka ju Gezone- Shoqeria e mire dhe muzika
Humbja me e madhe per ju- Kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
qka eshte jeta per ju- Mister i pa zbuluar.
Kenga e preferuar- "Mire se vjen o vlla"-Ismet Bexheti
Loja,lotet si femije- Symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
Nervozizem te shkaktone- Gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
Pendimin e gjene- Ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi prej vendlindjes.
Suksesi- Shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

Me nderime Murgesha.

Do ta mbaje fjalen ,nuk do te botohet ne ndonje gazete perveq ne faqen dardane-pershendetje- Naki

Honesty^uk.
04-07-04, 13:03
pershendtje zoteri NAKI, edhe pse me vonese po marr edhe une pjes ne intervjun tende


Qka Adhuroni- Zotin dhe Familjen
Qka ju brengos- Kohezgjatje ne gyrbet
Cila eshte cilesija e juaj- Sinqeriteti
Deshira e juaj- Jete e qet dhe pa strese
Era e preferuar- Era e flise :lol: :lol:
Qka ju Gezone- Arritja e asaj per te cilen luftoj
Humbja me e madhe per ju- Shokun me te ngushte ne Lufte
qka eshte jeta per ju- Enigme e pazbuluar
Kenga e preferuar- Zambaku i bardhe (Xhevahiret)
Loja,lotet si femije- Fotbolli, qaja nga inati
Nervozizem te shkaktone- Kur dikush e ben qimen tra
Pendimin e gjene- I mbyllur ne vetvete
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi nga fronti i luftes, per shkaqe shendeti

Suksesi- Jam shume i kenaqur me keto qe kam arritur deri tani fale zotit dhe punes sime, jeten e kam vene perpara.

m_tetovari
04-07-04, 15:06
tung naki.
deshta edhe un te marr pjese ne intervisten tuaj :


cka adhuroni :Adhuroj vetem Zotin,krijuesin e boterave ,atij i
qofshim fale.
Cka ju brengos? : me brengos fati im i dhe i atyre qe i dua .
Cila eshte cilesia juaj ? : si cdokush tjeter edhe une kam cilesite
e mia qe i dine ata qe me njohin.
deshira juaj?: te jem i lumtur me ate qe kam dhe te arrij ate qe
dua ne jete .
era e preferuar? : era e femres time shum me pelqen .
cka ju gezon? :per cdo deshire qe dikujt i plotesohet,kur degjoj per
dicka te bukur,muzika e bukur,puna qe bej etj etj
ka shume gjera qe me gezojne.
humbja me e madhe per ju?:humbja me e madhe per mua ka
qene kur kam luajtur fudboll per ekipin
e qytetit dhe nga ekipi i maqedonve
te t njejtit qytet kemi humbur . :x sa
here qe me kujtohet me shkon dsponimi.
cka eshtejeta per ju?: eta eshte sprove prej zotit .
kenga e preferuar?: "here without you" -3 doors down
loja,lotet si femije ? :kur kujtoj femijerine ,nje kohe e shkuar
me shum kujtime te kendshme . :wink:
nervozizmi te shkakton? :shum rende nervozohem,por ,kur te
nervozohem ,hikni ma larg . :?
pendimin e gjene?:kuptohet qe te gjithe bejne gabime . :)
humbja ose rrezimi qe keni perjetuar? :ende nuk kam perjetuar
humbje ,ne pergjithsi deri
tani ne jete kam pasur
suksese .ishalla keshtu edhe
me tutje me shkon .
suksesi :deri me tani ne pergjithsi cfar kam bere kam pas suksese
,ne shkolle ,ne profesion,ne sport,muzike etj etj etj
pershendetje te gjitheve nga m_tetovari :wink: [/b]

Naki
05-07-04, 12:03
zt.Honesty dhe m-tetovari,ju flm.per qastet qe dhuruat intervjus.
me nderime Naki

yllka
08-07-04, 10:46
pershendtje zoteri NAKI, edhe pse me vonese po marr edhe une pjes ne intervjun tende


Qka Adhuroni- Zotin dhe Familjen
Qka ju brengos- Kohezgjatje ne gyrbet
Cila eshte cilesija e juaj- Sinqeriteti
Deshira e juaj- Jete e qet dhe pa strese
Era e preferuar- Era e flise :lol: :lol:
Qka ju Gezone- Arritja e asaj per te cilen luftoj
Humbja me e madhe per ju- Shokun me te ngushte ne Lufte
qka eshte jeta per ju- Enigme e pazbuluar
Kenga e preferuar- Zambaku i bardhe (Xhevahiret)
Loja,lotet si femije- Fotbolli, qaja nga inati
Nervozizem te shkaktone- Kur dikush e ben qimen tra
Pendimin e gjene- I mbyllur ne vetvete
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi nga fronti i luftes, per shkaqe shendetiSuksesi- Jam shume i kenaqur me keto qe kam arritur deri tani fale zotit dhe punes sime, jeten e kam vene perpara. :roll: :roll: Me pelqeu kjo intervju e juaj Honesty...interesant..Yllka :wink:

Naki
12-07-04, 20:31
Pershendetje Naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

Qka Adhuroni- Adhuroj Zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
Qka ju brengos- Brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
Cila eshte cilesija e juaj- Posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e Trendafilave
Qka ju Gezone- Shoqeria e mire dhe muzika
Humbja me e madhe per ju- Kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
qka eshte jeta per ju- Mister i pa zbuluar.
Kenga e preferuar- "Mire se vjen o vlla"-Ismet Bexheti
Loja,lotet si femije- Symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
Nervozizem te shkaktone- Gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
Pendimin e gjene- Ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi prej vendlindjes.
Suksesi- Shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

Me nderime Murgesha.


Znj Murgesh Deshiroje qe disa intervju ti sjelle ne trend,kesaj here ju jeni ne radhe.
me nderime Naki

Naki
12-07-04, 20:34
Naki shum tem e mir,

po te pergjigjna un

Adhuroj gjdo gje te bukur dhe te zgjut! :wink:
Me brengos e ardhmja ime, qka besoj se esht brenga e shum kujt!
Cilesia ime hmmmmmmmmm :roll: nejse kam shum edhe un,vetem qe e qmoj se jam kur te jam nervoz,me me be dikush apo ku ta di un, ne at moment nuk ja them(ne at nervozitetin tim) dmth jam e ndalshme.
deshira ime esht pak e shum e msheft, keshtu qe kte nuk e din askush.
shum era, po nje qe adhuroj esht parfumi i Gabriella Sabatini(qe edhe keshtu thirret)
Ka shum gjera qe me gezojn,vetem te jem me familje shoqeri te aferm e keshtu me gezon me se shumti.
Humbja hmmmmmmm :roll: Vdekja e nje njeriut shum te dashur per mua!
Jeta esht per mu, gjeja me e rendesishme dhe nese din ta shfrytezojsh mundet te jet shum e shkurt e nese jo ateher shum e gjat dhe monotone.
Kenga Kthehu nga Gentiana, dhe Cetin Sie liegt in meinen Armen.
Lotet si femij, kur me esht duft per shum koh,apo per shum gjera te ndahna nga familja.
Nervozizem me shkakton budallaki i njerzve, apo edhe genjeshtrat dhe keshtu me radh.
Pendimin, njeriu ben shum gabime gjat jetes, po nuk kam ber diqka te mendoj se per kte do te pendohem krejt jeten time
Humbja hmmmmmmmmm :roll:
Suksesi, kjo mendoj qe shikojn te tjeret,e nese shikon njeriu per vehte ateher vetem kur te esht ber disa vjet,ateher mundet te thot ne kte kam qen e/i mir!

Pershendetje

Genta

Naki
12-07-04, 20:36
Pershendetje NAKI dhe nga une!Po filloj menjehere me intervju-ne tende.

Qka Adhuroni-Askend nuk e adhuroj me shume se Krijuesin tone siq tha edhe Murgesha.
Qka ju brengos-Para seciles brenge,e ve gjendjen ne Kosove.
Cila eshte cilesija e juaj-Edhe nese me ofendon dikush direkt,mundohem qe kete ta marre si shaka para tij edhe pse ne zemer e ndjej shume ofendimin.
Deshira e juaj-Lumturia familjare.
Era e preferuar-Preferoj nga ato te lehtat.
Qka ju Gezone-Kur dikush me vlereson ashtu siq jam.
Humbja me e madhe per ju-Fale Zotit deri me tash s'kam perjetuar ndonje humbje qe vlen te theksohet.
qka eshte jeta per ju-Mjalte me shije te hidhur.
Kenga e preferuar-"Kuturu"Aleksander Gjoka
Loja,lotet si femije-Mbaj mend se kam qene me e reja nga shoqet dhe shpeshhere s'kam mundur te matem me to,jam hidheruar por s'kam qare.
Nervozizem te shkaktone-Jo veq kur dikush me keqkupton mua,por edhe qofte kur ,per shembull,edhe ne mes te anetareve te forumit ka zenka.
Pendimin e gjene-Ne qetesi.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Deri me tash s'kam perjetuar diqka per t'u brengosur shume.
Suksesi-Nuk mund te ankohem edhe shume,mire ka qene deri me tash.

ShEjToNkA
13-07-04, 00:10
naki:Pershndetje
shejtonka:Pershndetje edhe per ju z-Naki
naki: Ju Flm qė ju pėrgjigjet ftesės sime pėr intervju
shejtonka:Ju lutėm... ,Flm Juve qė me ftuatė,kam nderin qė mė intervistoni...me knaqėsi pranova ftesen e juaj
naki:Flm juve, dhe pa humburė kohė fillojm intervjun
shejtonka:Po patjeter ,Flm......

Cka Adhuroni:T'madhin ZOTĖ qė krijojė gjithėsin
Cka Ju Brengos:Vuajtjet e njerzve
Cka Ju Gėzon:Kur shofė qė ekziston Dashuri dhe Harmoni nė familje
Cilsia e Juaj:e Qetė ,e durueshme dhe sinqertė
Dėshira e Juaj:Harmoni dhe Dashuri nė cdo familje
Era e preferuar:Parfumi, Indian Summer
Kėnga e Prefruar: Nėse Sonte Ndihesh Vetėn ,ELITA5
Humbja mė e Madhe :Vdekja e Nėnės
Nervozizėm tė shkakton:Padrejtėsia ,Gėnjeshtra,Injoranca
Loja,lotėt si fėmi:Nė lojė s'mė kujtphet qė kam qajt ndonjher, se kam qen pak sa problem edhe tė gjithė bashkėmoshatarėt mė kan ndegju ahha...kėshtu qė ska guxu askush mė ma prish qefin ahah ,ndėrsa me kujtohėt ,qė si fėmi kam qajt pėr njė mace timen ,kur degjova qė ma kishtė vra njė kojshi i imė tė cilit i kishte ba dėm n'oborė.........
Humbja ose Rrezimi qė keni Pėrjetu:28 Marės '99,Ku barbarėt serbė na largunė me dhunė nga shtėpia
Pendimin e Gjenė:Duke u Luturė Pran ALLAHUT ati fal i qofshim
Suksesi:Duke ju Falėnderuar Zotit , deri mė tani gjithėqka mirė

Me Respekt "shejtonka"

Loqki
15-07-04, 13:45
pėrshėndetje pėr tan nga pakė

Ēka adhuroni ---

Ēka ju brengos --- mė brengos koha dhe vendi ku po jetojmė (papunsia e njerzve tė shumtė nė kosov edhe pse unė jam nė punė e ndjej atė BRENGĖ)
Cila ėshtė cilsia e juaj---Cilsia ime ėshtė se i kuptoj njerzir,shumė shpejtė e vrej tė MIRĖN dhe tė KEQĖN edhe pse shum ngadal REAGOJĖ.
Dėshira e juaj--- tė jemi shėndoshė edhe sa mė shpejt ta shofim KOSOVĖN tė pa varurė nga tė TJERĖT.
Aroma e freferuar--- C-K
Ēka ju gėzon---- Njė fjal e thjeshtė qė del nga shpirti qė mė thot dikush mua , qoft ajo fjal Lavdat apo Kritik pėr mua.
Humbja mė e madhe pėr ju--- NDARJA ?
Kėnga e preferuar---Ti e VRAVE DASHURIN ---Elita 5
Sporti----BASKETBOLLI
Nervozizm tė shkaktonė---- Tradhėtia dhe thashė e thėmet qė jan shum tė shpeshta te ne nė kosovė.
pendimin e gjenė---- edhe pse nuk pendohem thuaja kurrė po pendimin e gjej vetė nė vetėn time
Humbja qse rrėzimi qė keni pėrjetuarė---- mos vazhdimi i STUDIMEVE
Suksesi--- sukses pėr mua ėshtė se mė besojn shumė njerzia dhe mundohem sa hetė tė BINDĖ njerzit edhe e arrij shum shpejtė.

Loqki
15-07-04, 14:01
edhe diqka se paskam harrue Ēka adhurojė hėmmm

Ēka adhuroni--- :D Ē'do gjė POZITIVE

Naki
15-07-04, 14:14
Shejtonka dhe Loqki,intervista me ju ishte nje kaqesi e veqant ju falenderoje per qastet qe dhurat,ku do qe te jeni mirembetshi-me nderime Naki

Lona
15-07-04, 14:30
Njeherit shpreh deshire tet pershendes perzemersisht per temen .
tani po shpreh mendimet e mia:
ADHUROJ-pervec Zotit qe adhuroj me se shumti asgje tjeter .
Me brengos -pa drejtesia
Cilesia ime -eshte se di ti kuptoj shume njerezit dhe ua kuptoj qellimet
Deshira ime-te aririje shume sukses ne profesionin qe e kam
Gezohem-me se shumti gezohem kur jap provime
Humbja - e njeriut me te dashur
Jeta -per mua eshte thjesht lufte e perditshme
Kenga- te gjitha kenget nga gr Trix
Lotet -nuk jam e permbajtshme per nje moment me rrjedhin lotet edhe pse sdua por ...
Nervozizem-njerezit qe zdin te kuptojn
Pendimin -ndergjegjia eshte vuajtje dhembje e shpirtit tim
Suksesi -kam arit ne fund te kem nje vend pune si administratore.

Me respekt nga une
LONA

Naki
16-07-04, 20:38
Lona,ju falenderoje per kohen qe dhurat intervjus.ku do qe te jeni mire mbetshi :!:

Naki
16-08-04, 20:12
naki:Pershndetje
shejtonka:Pershndetje edhe per ju z-Naki
naki: Ju Flm qė ju pėrgjigjet ftesės sime pėr intervju
shejtonka:Ju lutėm... ,Flm Juve qė me ftuatė,kam nderin qė mė intervistoni...me knaqėsi pranova ftesen e juaj
naki:Flm juve, dhe pa humburė kohė fillojm intervjun
shejtonka:Po patjeter ,Flm......

Cka Adhuroni:T'madhin ZOTĖ qė krijojė gjithėsin
Cka Ju Brengos:Vuajtjet e njerzve
Cka Ju Gėzon:Kur shofė qė ekziston Dashuri dhe Harmoni nė familje
Cilsia e Juaj:e Qetė ,e durueshme dhe sinqertė
Dėshira e Juaj:Harmoni dhe Dashuri nė cdo familje
Era e preferuar:Parfumi, Indian Summer
Kėnga e Prefruar: Nėse Sonte Ndihesh Vetėn ,ELITA5
Humbja mė e Madhe :Vdekja e Nėnės
Nervozizėm tė shkakton:Padrejtėsia ,Gėnjeshtra,Injoranca
Loja,lotėt si fėmi:Nė lojė s'mė kujtphet qė kam qajt ndonjher, se kam qen pak sa problem edhe tė gjithė bashkėmoshatarėt mė kan ndegju ahha...kėshtu qė ska guxu askush mė ma prish qefin ahah ,ndėrsa me kujtohėt ,qė si fėmi kam qajt pėr njė mace timen ,kur degjova qė ma kishtė vra njė kojshi i imė tė cilit i kishte ba dėm n'oborė.........
Humbja ose Rrezimi qė keni Pėrjetu:28 Marės '99,Ku barbarėt serbė na largunė me dhunė nga shtėpia
Pendimin e Gjenė:Duke u Luturė Pran ALLAHUT ati fal i qofshim
Suksesi:Duke ju Falėnderuar Zotit , deri mė tani gjithėqka mirė

Me Respekt "shejtonka"

me nderime Naki :!:

Naki
24-08-04, 18:49
Naki ti gjithmone ja qellon me tema tuja.Komlimentet e mija Zoteri :wink:

Qka Adhuroje-Prinderit e mi qe i dua pa mase.
Qka ju brengose-Thashethemet dhe genjeshtrat
Cila eshte cilsija e juaj-Nuk kam deshire ta lavederoje veten,munden vetem ata qe me njohin te pergjigjen....
Deshira e juaj-Deshira ime eshte te kemi Kosoven shtet me staus final,Shendet dhe Paqe
Era e preferuar-Preferoje shetitje ne parqe me era te luleve,si dhe parfum.
Qka ju gezone_Leximi,musika dhe familja
Humbja me e madhe per ju-Frika per njerzit e mi me te dashure ti humbi...
Kenga e preferuar-Mbrapshte po me shkon jeta te Sinanit,Shi kur binte ne Prishtin te Sabriut,Mekatare te Danit,Say you will be mine te Shemsit....
Nervozizem te shkakton-Padrejtesia
Pendimin e gjene-Askush nuk eshte perfekt edhe une me siguri qe kam gabime por jo te qellimta(negative).....
Humbja qe kam perjetuar-Largimi nga Universiteti per shkaqet e politike para(13 vitesh)
Suksesi-Martesa ne Gushte te tjerat i posedoje kahere :wink: :wink: :wink: Te pershendes sinqerisht Naki


Faliminderit Lazdran

suzi
30-08-04, 14:53
:P

ADHUROJ-.Allahun
Me brengos - burgosja e njerezve te pafajshem
Cilesia ime -Sinqeriteti
Deshira ime-Te jem aty ku meritoj
Gezohem-Kur i bej mir dikujt, befasirat per te mire
Humbja - vazhdimi i studimeve me vones
Jeta -Enigm, provim, sfide...
Kenga- ''Mos i leni dritata fikur''
Lotet - me tradhtojne shume shpejt
Nervozizem-padrejtesit, dallaveret mbas shpines, genjeshtrat...
Pendimin - shume shpesh pendohem te Zoti
Suksesi - realizimi i disa planeve te planifikuara :roll:

Naki
30-08-04, 18:42
Suzi ishte knaqesi intervista me ju, Flm. per qastet qe dhuruat.
Kenga mos i Leni dritat Fikur,eshte edhe kenga ime shume e preferuar.
tung Naki

lazdrani
31-08-04, 11:28
QKA ADHURONI-Prinderit e mi; Pikturat -Fotot

QKA JU BRENGOS-Semundjet e Pa sherueshme,vuajtjet e njerzve

CILA ESHTE CILESIJA E JUAJ-Urtesija,Komunikimi interaktiv

DESHIRA E JUAJ-shendet dhe lumturi Familjare,De juro shtetesin e kosoves

ERA E PREFERUAR-Ere te trandafilave,preferoje shume Fahrenheit Parfym

QKA JU GEZON-Buzeqeshja e femijve,Lajmet e mira nga vendlindja-Kosova

HUMBJA ME E MADHE PER JU-Dalja ne gyrbet,Vdekja e Dy miqve te shtepise

KENGA E PREFERUAR-Adhuroje shume kenget e sabri Fejzullahut,ne vitin e fundit Kenga Mekatare e Danit me eshte bere virus i pa sherueshem.

LOJA;LOTET SI FEMIJE-Pas nje loje shah si femije 12 vjeqar,nga difata theva shahun dhe qajta tre diten,mu zemerua shume vllau binak :!:

NERVOZIZEM TE SHKAKTONE-Genjeshtrat,Intrigat per qellime te Mobingut

PENDIMIN E GJENE-Nuk me kujtohet ndonje Veprim i Pa pelqyer,kjo do te me shkaktonte shume nete pa gjume.

HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR-Kur pash Mbi 5000 vete te debuar nga lufta e Kosoves ne Qadrat E refugjateve,Ne mesin e tyre edhe prinderit e mi -Durres 1999,kur po shkruaj kete trupi me rrenqethet.

SUKSESI- Bashkeshort dhe prind i Dy femijve,nje jete Modeste ,nje pune te qete dhe shkollim te mundesur ne Gyrbet

Me Nderime Naki
Me ka pelqyer shume intervjua e juaj i nderuari Naki :wink: Je i pershendetur gjithmone :wink:

Naki
04-09-04, 09:36
Ju falenderoje Lazdran,ku do qe te jeni ju pershendes-Naki

dr1ta
08-09-04, 22:53
Qka Adhuroni- musiken
Qka ju brengos- njerz egoistaCila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj- paqe ne bote
Era e preferuar- orkide
Qka ju Gezone- dielli
Humbja me e madhe per ju-vendlindja
qka eshte jeta per ju- Buzeqeshje cdo dit
Kenga e preferuar- Marigona-sonte
Loja,lotet si femije- Nuk kam qajt shum loja: kilash
Nervozizem te shkaktone- padrejtsia
Pendimin e gjene- kam be shum gabime,por askush nuk esht i persosur
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- sic thash vendlindja
Suksesi- puna

Naki
09-09-04, 17:46
Drita ju Flm, intervista me ju ishte nje knaqesi-Me nderime Naki

lazdrani
10-09-04, 09:37
Pershendetje Naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

Qka Adhuroni- Adhuroj Zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
Qka ju brengos- Brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
Cila eshte cilesija e juaj- Posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e Trendafilave
Qka ju Gezone- Shoqeria e mire dhe muzika
Humbja me e madhe per ju- Kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
qka eshte jeta per ju- Mister i pa zbuluar.
Kenga e preferuar- "Mire se vjen o vlla"-Ismet Bexheti
Loja,lotet si femije- Symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
Nervozizem te shkaktone- Gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
Pendimin e gjene- Ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi prej vendlindjes.
Suksesi- Shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

Me nderime Murgesha. :wink:

fisniku
10-09-04, 22:31
Pershendetje per te gjithe anetaret e forumit.

Qka adhuroni-Adhuroj Allahun krijuesin e boterave
Qka ju brengos-injoranca, paragjykimet.
Cila eshte cilesia juaj-Te gjithe mendojn qe kan cilesi,mirepo eshte me rendesi se si te tjeret e cilesojn.Allahu eshte vlersuesi me i mire.
Deshira juaj-Paqe dhe mirekuptim ne Bote
Era e preferuar-ME pelqen era e Trendafilit
Qka ju gezon-Lumturia e njerezve,perparimet ne vendin tim
Humbja me e madhe -Nuk kam pas humbje per tu theksu
Kenga e preferuar-Me pelqejn kenget e grupit "Skofiaret"
Loja lotet si femije-Si femije kam luajtur shume futboll me shoket e mi
Qka eshte jeta per ju-dhurat e krijuesit dhe sprove
Pendimin e gjene-Duke ju lut Allahut krijuesit te boterave,fuqiplotit,te gjithediturit,meshireplotit
Suksesi-Njohja e se vertetes ne aspektin e pergjitheshem,ne aspektin profesional diplomomi ne Fakultetin e Mjekesise dhe vazhdimi i edukimit profesional.

Naki
11-09-04, 22:28
Fisniku te Falenderoje per qastet qe dhurat intervjus,suksese te metutjeshme ne edukimin Profesional,dhe qdo te mire ne tegjitha sferat e Jetes

turisti
11-09-04, 22:37
Falemnderit Fusniku,je gjithashtu i pershendetur nga une. :wink:

fisniku
12-09-04, 10:23
Naki dhe Turisti ju deshiroj shendet dhe gjithe te mirat.

Nexhati
13-09-04, 14:44
Qka adhuroni-Zotin
Qka ju brengose-Padrejtesit
Cila eshte cilsia juaj-Jam i mirkuptushem dhe shume tolerant,beje mire ku mundem...
Deshira juaj-Shendeti dhe Familja
Era e preferuar-eren e livadheve te Stropcit,Gollostenes aty ku kam kaluar femirin time :wink:
Qka ju gezon-Qeshja e femijeve te mi
Humbja me e madhe-500.000 ne lojrat e kasinos ne Los Angjelos
Kenga e preferuar-Kenget e Zymber Avdiut
Loja lotet si femije-Loja me thupra -qelepirka
Qka eshte jeta per ju-Ta shfrytezojme qe nga ajo qe na ka mbete te arrisim te ndertojme diq per femijet tone
Pendimin e gjene-Njehere qaje dhe e qes ate pendim...pastaj koken larte se jeta shkone perpara...
Suksesi-Jam i lumture i martuar,femije te shendoshe,jetoi nje jete te qete harmonike....

Pershendes Autorin e kesaj teme

Naki
13-09-04, 18:06
Mire se erdhe ne Forumin Dardan,Intervista me ju ishte nje knaqesi e veqant,te uroje shendet dhe Harmoni ne familjen tuaj,
Nga kureshtja te di per Aromen e livadheve ne pjeset Kodrinore do te kisha deshire te di Ku keni lindur ,Kaluar Femijerin tuaj.
Me nderime Naki

Nexhati
13-09-04, 22:11
Mire se erdhe ne Forumin Dardan,Intervista me ju ishte nje knaqesi e veqant,te uroje shendet dhe Harmoni ne familjen tuaj,
Nga kureshtja te di per Aromen e livadheve ne pjeset Kodrinore do te kisha deshire te di Ku keni lindur ,Kaluar Femijerin tuaj.
Me nderime Naki

Kam lindure ne komunen e Istogut,Uqa livadhet jane Fshat i bukur do ti preferoja te gjithe bashatdhetaret ta vizitojne kete vend te bukure deri ne maje te Mokes....Shiqim i mrekullushem nga larte shihet shume qytete te bukura te kosoves....p.sh Peja,Mitrovica etj

Naki
17-09-04, 17:09
Negjat te pershendes dhe nje herit te falenderoje per kohen qe dhuruat intervistes

livoreka bicio
18-09-04, 15:58
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite,dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni--- adhurao zotin qe na ka krijuar ne ket bot...
Qka ju brengos---pa dretesija dhe mos rrespekti i gjdo kombi dhe feje...
Cila eshte cilesija e juaj---sinqeriteti dhe rrespekti ne gjdo kend....
Deshira e juaj----qč te egzestonte paqa dhe mirkuptimi ne gjith boten...
Era e preferuar----era e lulev te pranveres dhe qdo er te mir
Qka ju Gezone----kur jam ne mes te shoqeris mir dhe kur shoh apo ndij mir ne tansi
Humbja me e madhe per ju----kur kam humb disa te familes ne luft...
qka eshte jeta per ju----jeta mete vertet esht nje mister apo mirakolo...
Kenga e preferuar---- te gjithat dhe jan shum dhe nuk muaj qe ti tregoj...
Loja,lotet si femije---- nuk kam qajt bash shum,loja futballi dhe shum te tjera...
Nervozizem te shkaktone----kur dikush nuk e pranon fajin e tij. dhe rrenat...
Pendimin e gjene---- qdo send qe gaboj edhe gjera pa qylyme....
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar----largimi nga vendlindja...
Suksesi----realizimi i ideave te mia...
pershendetje nga bicio... :P
Naki ndoshta nuk ma sheh per te madhe nese kte tem e qoj tek diskutimet shoqerore,sepse me duket se per at rubrik esht.

vushtrria
18-09-04, 16:01
QKA ADHURONI--perendin qe me dhuroi ne ket bot

QKA JU BRENGOS--qe jam jashte atedheut

CILA ESHTE CILSIA JUAJ--jam i shoqeruar dhe tolerant dhe me kryesorja qe eshte jap shum me doren time per skamnoret.

DESHIRA JUAJ--qe t'mos ket lufte ne ket bot

ERA E PREFERUAR-- me se shumti dhe me se largu e ndiej eren e ftonjeve

QKA JU GEZON--me gezojne shum sukseset ne familje

HUMBJA ME MADHE--nuk kam diqka per ta permendur fal zotit

KENGA E PREFERUAR--mos mendo se jam i lumtur nese une kendoi sabri fejzullahu

LOJA LOTET SI FEMIJE--si femij kam qen me lot si shiu por edhe i gezuar shum

QKA ESHTE JETA PER JU--jeta per mua eshte nje teater dhe njerezit me
role te ndryshme pra te gjith jemi artiste

PENDIMIN E GJEN--te allahu atij i qofshim fal

SUKSESI--ne punen time qe deri tani e bej me nder dhe me djers

Naki
18-09-04, 20:54
Bicio dhe Vushtrrija intervista me ju ishte nje Knaqesi e veqante ju Flm per qastet qe dhuruat.
Me nderime Naki

xheti
20-09-04, 11:48
ju per shendes dajko sitekom naki aje mir heehehehe... ani daj qapo bon brenat gyrbet


1. e adhuroj allahun (suhpanave teala) icili me ka kriju mu edhe juve
2. me brengos se adote hy ne xhenetin firdeus
3.jav boj halla muslimane te cilet me kan bo mir edhe keq
4.deshira ime esht tekem nije djal dijetar muslim edhe menqes jom ende iri.
5. era epreferuaresht misku (parfimi i muslimanve)
6. me gzon kur ti fali 5 koh te namazit
7. humbja me emadhe kur te humbi ni vakt te namazit
8. jeta per mu esht siku musafiri kur te shkon dikun me nejt, aj nuk bohet vendas po esht musafir, edhe na nuk jemi vendas ket bot, po jemi si musafir kjo bot esht ekalume.
9.kur'an dhe ilahit jon te preferuar
10.basket kom qef me lujt
11. une jom iqet sepse jom musliman
12. pendimin e gjaj tek allahu(suhpana ve teala) deri sate vjen shpirti te fyti dhe deri sate lind dilli ne perendim e te perendon ne lindje ka thon pejngamberi s.av.s.......

13. jom rrezu prej biciklle bila ekom ni mallung kry.
14. suksesi qe jom udhezu ne rrugen e drejt e inshalla don zoti emeln deri satum del shpirt me fjalen "LEHI LEHI INLALLAH"

selam alejkum nga xhevdeti

Naki
20-09-04, 20:15
Xheti te pershendes edhe une ty,argetim te mire ne forumin Dardan.

Naki
29-09-04, 08:52
QKA ADHURONI--perendin qe me dhuroi ne ket bot

QKA JU BRENGOS--qe jam jashte atedheut

CILA ESHTE CILSIA JUAJ--jam i shoqeruar dhe tolerant dhe me kryesorja qe eshte jap shum me doren time per skamnoret.

DESHIRA JUAJ--qe t'mos ket lufte ne ket bot

ERA E PREFERUAR-- me se shumti dhe me se largu e ndiej eren e ftonjeve

QKA JU GEZON--me gezojne shum sukseset ne familje

HUMBJA ME MADHE--nuk kam diqka per ta permendur fal zotit

KENGA E PREFERUAR--mos mendo se jam i lumtur nese une kendoi sabri fejzullahu

LOJA LOTET SI FEMIJE--si femij kam qen me lot si shiu por edhe i gezuar shum

QKA ESHTE JETA PER JU--jeta per mua eshte nje teater dhe njerezit me
role te ndryshme pra te gjith jemi artiste

PENDIMIN E GJEN--te allahu atij i qofshim fal

SUKSESI--ne punen time qe deri tani e bej me nder dhe me djers

ShEjToNkA
05-10-04, 22:38
Pershendetje Naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

Qka Adhuroni- Adhuroj Zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
Qka ju brengos- Brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
Cila eshte cilesija e juaj- Posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e Trendafilave
Qka ju Gezone- Shoqeria e mire dhe muzika
Humbja me e madhe per ju- Kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
qka eshte jeta per ju- Mister i pa zbuluar.
Kenga e preferuar- "Mire se vjen o vlla"-Ismet Bexheti
Loja,lotet si femije- Symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
Nervozizem te shkaktone- Gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
Pendimin e gjene- Ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi prej vendlindjes.
Suksesi- Shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

Me nderime Murgesha.


Murgesha , interviu e juajė mė pėlqeu shumė, Respekt.

Naki
16-10-04, 09:51
naki:Pershndetje
shejtonka:Pershndetje edhe per ju z-Naki
naki: Ju Flm qė ju pėrgjigjet ftesės sime pėr intervju
shejtonka:Ju lutėm... ,Flm Juve qė me ftuatė,kam nderin qė mė intervistoni...me knaqėsi pranova ftesen e juaj
naki:Flm juve, dhe pa humburė kohė fillojm intervjun
shejtonka:Po patjeter ,Flm......

Cka Adhuroni:T'madhin ZOTĖ qė krijojė gjithėsin
Cka Ju Brengos:Vuajtjet e njerzve
Cka Ju Gėzon:Kur shofė qė ekziston Dashuri dhe Harmoni nė familje
Cilsia e Juaj:e Qetė ,e durueshme dhe sinqertė
Dėshira e Juaj:Harmoni dhe Dashuri nė cdo familje
Era e preferuar:Parfumi, Indian Summer
Kėnga e Prefruar: Nėse Sonte Ndihesh Vetėn ,ELITA5
Humbja mė e Madhe :Vdekja e Nėnės
Nervozizėm tė shkakton:Padrejtėsia ,Gėnjeshtra,Injoranca
Loja,lotėt si fėmi:Nė lojė s'mė kujtphet qė kam qajt ndonjher, se kam qen pak sa problem edhe tė gjithė bashkėmoshatarėt mė kan ndegju ahha...kėshtu qė ska guxu askush mė ma prish qefin ahah ,ndėrsa me kujtohėt ,qė si fėmi kam qajt pėr njė mace timen ,kur degjova qė ma kishtė vra njė kojshi i imė tė cilit i kishte ba dėm n'oborė.........
Humbja ose Rrezimi qė keni Pėrjetu:28 Marės '99,Ku barbarėt serbė na largunė me dhunė nga shtėpia
Pendimin e Gjenė:Duke u Luturė Pran ALLAHUT ati fal i qofshim
Suksesi:Duke ju Falėnderuar Zotit , deri mė tani gjithėqka mirė

Me Respekt "shejtonka"

DEA
20-10-04, 13:24
Q`ka adhuroni : Shumeqka.
Q`ka ju brengos : Mosdija.
Cila eshte cilesia e juaj : Thjeshtesia.
Deshira e juaj : Liria.
Era e preferuar : Si dua edhe aq ererat e parfumeve nese per kete eshte shtruar pyetja.
Q`ka ju gezon : Jeta dhe shendeti.
Humbja me e madhe per ju : Mos shkollimi i metutjeshem.
Q“ka eshte jeta per ju : Gjithqka.
Kenga e preferuar : Shi kur binte ne Prishtine.
Loja,lotet si femije : Ne kolonen para shkolle duhej te isha e para, perndryshe qaja.
Nervozizem te shkakton : Politika.
Pendimin e gjene : Para vehtes.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar : S`me kujtohet.
Suksesi : Familja e perkryer.

Mirembetshi

Kaltrushi
20-10-04, 14:05
Qka Adhuroni-
Qka ju brengos- Semuja e nje shoqe te ngusht me brengos shum dhe shpresoj se do sherohet sa me shpejt.
Cila eshte cilesija e juaj-jam e shoqeruar, e kuptushme, e qet dhe tolerante
Deshira e juaj- Paqe, Suksese ne familje dhe Shendet
Era e preferuar- Perpos eres te trandafilt edhe parfumeve me pelqen era e benzinit (mos qeshni)
Qka ju Gezone-Suksesi,Kur gjindem ne mesin e shoqeris dhe Shendeti etj
Humbja me e madhe per ju- ishte kur djali i axhes humbi jeten
qka eshte jeta per ju- e embel
Kenga e preferuar- Avanturiste (nga Sinan Vllasaliu)
Loja,lotet si femije- kur nuk me linin te luja gjithnje futboll
Nervozizem te shkaktone- Lufta, Genjeshtrat dhe sjelljet e padurushme
Pendimin e gjene- tek zoti
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi- mbarimi shum i sukseshem i shkolles ku me zgjedhen si nxensen me te miren shqiptare ketu ne qytetin tim dhe pranimi ne shkollen e mesme te ekonomis. Ka edhe tjera dhe e lus zotin qe te vazhdon keshtu mire

Me nderime Kaltrushi

Naki
20-10-04, 18:25
DEA,ju faliminderit per qastete qe dhuruat intervjus ishte nje knaqesi e veqante, ju pershendes me kengen Shi kur Binte ne Prishtine nga :arrow: Sabri Fejzullahu.
mire mbeteshi kudo qe te jeni,me nderime Naki

Naki
20-10-04, 18:32
Kaltrushi,ju pergezoje per sukseset Shkollore- te mesoshe ne gjuhe te huaje dhe te jeshe me e mira eshte dhurata me e madhe qe mund te i japesh familjes dhe kombit,keni respektin time .
Ju falimenderit per kohen qe dhuruat intervjus dhe suksese te metutjeshme ne shkollimin tuaj.
Me nderime Naki

DEA
20-10-04, 20:16
DEA,ju faliminderit per qastete qe dhuruat intervjus ishte nje knaqesi e veqante, ju pershendes me kengen Shi kur Binte ne Prishtine nga :arrow: Sabri Fejzullahu.
mire mbeteshi kudo qe te jeni,me nderime Naki

Flm, Z.Naku eshte mire te ket tema te llojit te till ,se sadopak njihemi ne mes, vete dhe dime se me ke kemi te bejme.

Kaltrushi
21-10-04, 08:24
Kaltrushi,ju pergezoje per sukseset Shkollore- te mesoshe ne gjuhe te huaje dhe te jeshe me e mira eshte dhurata me e madhe qe mund te i japesh familjes dhe kombit,keni respektin time .
Ju falimenderit per kohen qe dhuruat intervjus dhe suksese te metutjeshme ne shkollimin tuaj.
Me nderime Naki

Faliminderit Naki. Kjo esht nje interviju e pershtatshme. Edhe une mendoj ashtu siq thot dea. Pershendetje nga une.

Nexhati
25-10-04, 22:20
ju per shendes dajko sitekom naki aje mir heehehehe... ani daj qapo bon brenat gyrbet


1. e adhuroj allahun (suhpanave teala) icili me ka kriju mu edhe juve
2. me brengos se adote hy ne xhenetin firdeus
3.jav boj halla muslimane te cilet me kan bo mir edhe keq
4.deshira ime esht tekem nije djal dijetar muslim edhe menqes jom ende iri.
5. era epreferuaresht misku (parfimi i muslimanve)
6. me gzon kur ti fali 5 koh te namazit
7. humbja me emadhe kur te humbi ni vakt te namazit
8. jeta per mu esht siku musafiri kur te shkon dikun me nejt, aj nuk bohet vendas po esht musafir, edhe na nuk jemi vendas ket bot, po jemi si musafir kjo bot esht ekalume.
9.kur'an dhe ilahit jon te preferuar
10.basket kom qef me lujt
11. une jom iqet sepse jom musliman
12. pendimin e gjaj tek allahu(suhpana ve teala) deri sate vjen shpirti te fyti dhe deri sate lind dilli ne perendim e te perendon ne lindje ka thon pejngamberi s.av.s.......

13. jom rrezu prej biciklle bila ekom ni mallung kry.
14. suksesi qe jom udhezu ne rrugen e drejt e inshalla don zoti emeln deri satum del shpirt me fjalen "LEHI LEHI INLALLAH"

selam alejkum nga xhevdeti
Xheti kur te del shpirti do te vie e ta kendoje Lehi Lehi Inlaallah :arrow: Qelloja kush jam :wink:

Ermira
28-10-04, 16:57
NDERIMET E MIJA DHE RESPEKT PER JUVE NAKI SHUM ME VEND KETO PYETJE!!!PERSHENDETJET E EPRZEMERTA PER TE GJITHE MIQTE E WEBSITE DARDANIA.DE
PARIMET E MIJA...

Qka Adhuroni- KRIJUESIN E BOTE (ZOTIN)DHE GJITHQKA QE ESHTE E MIRE!
Qka ju brengos- ME BRENGOS GJITHQKA E KEQE MESE TEPERMI PADREJTESIA
Cila eshte cilesija e juaj- JAM SHUM E SHOQERUESHME
Deshira e juaj- ATE QE E ENDRROJ TE ME REALIZOHET,DHE JETE TE QETE E TE KUPTUESHME-DHE LIRINE-E PANVARUR--TE SHKOLLOHEM NJE TE ARDHME TE LUMTUR!
Era e preferuar- ERA E SHUM LULEVE TE NATYRES DHE SHUM TJERA
Qka ju Gezone- ME GZON NJE FJAL E MIRE ,DHE GJDO LAJM I MIRE!
Humbja me e madhe per ju- QE S'MUNDEM TIA THEM PRINDERVE MENDIMIN TIM!!
qka eshte jeta per ju- GJITHQKA E BUKUR!(NESE KAM JETE TE LUMTUR)DHE ASGJE!(NESE S'KAM FAT)
Kenga e preferuar- SHUM KENGE ...KONTUSHIEI,..DHE ANTIQHUE-WHATY
Loja,lotet si femije- SYMBYLLURAZI(SHOFAQOK)DHE SHUM TJERA KURSE LOTET ...KISHA INAT GJ'DO NJERI QE ISHTE ME I SHKATHT SE UNE..!
Nervozizem te shkaktone- AJO ME E KEQJA KUR DIQKA NDODH DHE T'GJITH JANE KUNDER MJE APO NDONJE PADREJTESI TJETER QE ME SHKAKTOHET!
Pendimin e gjene- TEK ALLAHU GJ'DO GJE QE KAM GABUAR PA MARE PARASYSH QKA --
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- PER FAT TE MIRE DIQKA AQ TE VLEFSHME S'KAM HUMBUR --VETEM GJITHMONE KAM PAS DESHIRE TE NJOH GJYSHEN TIME SEPSE AJO KA VDEKUR AFER MOSHES 24 VJEQ,..SHUM E RE!!!!!!!!!
Suksesi- TE VAZHDOJ KESHTU VETEM SE ME MUNGON EDHE PAK TE QILEM DHE TE TRREGOJ SE KUSH JAM VETEM EDHE PAK LIRI!!!

lazdrani
28-10-04, 18:40
NDERIMET E MIJA DHE RESPEKT PER JUVE NAKI SHUM ME VEND KETO PYETJE!!!PERSHENDETJET E EPRZEMERTA PER TE GJITHE MIQTE E WEBSITE DARDANIA.DE
PARIMET E MIJA...

Qka Adhuroni- KRIJUESIN E BOTE (ZOTIN)DHE GJITHQKA QE ESHTE E MIRE!
Qka ju brengos- ME BRENGOS GJITHQKA E KEQE MESE TEPERMI PADREJTESIA
Cila eshte cilesija e juaj- JAM SHUM E SHOQERUESHME
Deshira e juaj- ATE QE E ENDRROJ TE ME REALIZOHET,DHE JETE TE QETE E TE KUPTUESHME-DHE LIRINE-E PANVARUR--TE SHKOLLOHEM NJE TE ARDHME TE LUMTUR!
Era e preferuar- ERA E SHUM LULEVE TE NATYRES DHE SHUM TJERA
Qka ju Gezone- ME GZON NJE FJAL E MIRE ,DHE GJDO LAJM I MIRE!
Humbja me e madhe per ju- QE S'MUNDEM TIA THEM PRINDERVE MENDIMIN TIM!!
qka eshte jeta per ju- GJITHQKA E BUKUR!(NESE KAM JETE TE LUMTUR)DHE ASGJE!(NESE S'KAM FAT)
Kenga e preferuar- SHUM KENGE ...KONTUSHIEI,..DHE ANTIQHUE-WHATY
Loja,lotet si femije- SYMBYLLURAZI(SHOFAQOK)DHE SHUM TJERA KURSE LOTET ...KISHA INAT GJ'DO NJERI QE ISHTE ME I SHKATHT SE UNE..!
Nervozizem te shkaktone- AJO ME E KEQJA KUR DIQKA NDODH DHE T'GJITH JANE KUNDER MJE APO NDONJE PADREJTESI TJETER QE ME SHKAKTOHET!
Pendimin e gjene- TEK ALLAHU GJ'DO GJE QE KAM GABUAR PA MARE PARASYSH QKA --
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- PER FAT TE MIRE DIQKA AQ TE VLEFSHME S'KAM HUMBUR --VETEM GJITHMONE KAM PAS DESHIRE TE NJOH GJYSHEN TIME SEPSE AJO KA VDEKUR AFER MOSHES 24 VJEQ,..SHUM E RE!!!!!!!!!
Suksesi- TE VAZHDOJ KESHTU VETEM SE ME MUNGON EDHE PAK TE QILEM DHE TE TRREGOJ SE KUSH JAM VETEM EDHE PAK LIRI!!!
Ermira intervjuaja e juaj me pelqeu.Te pershendes ku do qe te jeni :P

Ermira
29-10-04, 13:08
Ermira shkruajti:
NDERIMET E MIJA DHE RESPEKT PER JUVE NAKI SHUM ME VEND KETO PYETJE!!!PERSHENDETJET E EPRZEMERTA PER TE GJITHE MIQTE E WEBSITE DARDANIA.DE
PARIMET E MIJA...

Qka Adhuroni- KRIJUESIN E BOTE (ZOTIN)DHE GJITHQKA QE ESHTE E MIRE!
Qka ju brengos- ME BRENGOS GJITHQKA E KEQE MESE TEPERMI PADREJTESIA
Cila eshte cilesija e juaj- JAM SHUM E SHOQERUESHME
Deshira e juaj- ATE QE E ENDRROJ TE ME REALIZOHET,DHE JETE TE QETE E TE KUPTUESHME-DHE LIRINE-E PANVARUR--TE SHKOLLOHEM NJE TE ARDHME TE LUMTUR!
Era e preferuar- ERA E SHUM LULEVE TE NATYRES DHE SHUM TJERA
Qka ju Gezone- ME GZON NJE FJAL E MIRE ,DHE GJDO LAJM I MIRE!
Humbja me e madhe per ju- QE S'MUNDEM TIA THEM PRINDERVE MENDIMIN TIM!!
qka eshte jeta per ju- GJITHQKA E BUKUR!(NESE KAM JETE TE LUMTUR)DHE ASGJE!(NESE S'KAM FAT)
Kenga e preferuar- SHUM KENGE ...KONTUSHIEI,..DHE ANTIQHUE-WHATY
Loja,lotet si femije- SYMBYLLURAZI(SHOFAQOK)DHE SHUM TJERA KURSE LOTET ...KISHA INAT GJ'DO NJERI QE ISHTE ME I SHKATHT SE UNE..!
Nervozizem te shkaktone- AJO ME E KEQJA KUR DIQKA NDODH DHE T'GJITH JANE KUNDER MJE APO NDONJE PADREJTESI TJETER QE ME SHKAKTOHET!
Pendimin e gjene- TEK ALLAHU GJ'DO GJE QE KAM GABUAR PA MARE PARASYSH QKA --
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- PER FAT TE MIRE DIQKA AQ TE VLEFSHME S'KAM HUMBUR --VETEM GJITHMONE KAM PAS DESHIRE TE NJOH GJYSHEN TIME SEPSE AJO KA VDEKUR AFER MOSHES 24 VJEQ,..SHUM E RE!!!!!!!!!
Suksesi- TE VAZHDOJ KESHTU VETEM SE ME MUNGON EDHE PAK TE QILEM DHE TE TRREGOJ SE KUSH JAM VETEM EDHE PAK LIRI!!!
lazdrani shkruajti:
Ermira intervjuaja e juaj me pelqeu.Te pershendes ku do qe te jeni


oo flm.shumm lazdrani edhe mu me ka pelqy shum intervju e juaj
te pershendes eprzemersisht tung!

zemrak
04-11-04, 15:09
qka ADHURONI-Adhuroj Zotin qe me krijoi ne formen me te bukur-njeri
QKA JU BRENGOS-padrejtsia,imoraliteti,prostitucilonietj
cilesia ime- sinqeriteti,drejtesia
deshira ime te jam profesor ne fakultet
era e proferuar- era e fokeve te nje femer te paster
me gezon - dhenja e ndonje provimi ne fakultet dhe dalja me femra
humbja me e madhe per mua- humbja e dashuris se sinqerit
jeta per mua- eshte nje mesazh per te jetuar jeten ne besim ndaj zotit, drejtesi mes njerzve,dhe dashuria me familje dhe me gruan e ardheshme
kenda e proferuar-,,puthja e pare,,
loja,lotet si femij- futbolli, lotet per nenen qe e kisha te semuar
nervozizmi-shkaktoj ato gjera qe ne shumicen e rasteve edhe jan te imta
pendimin- e gjej duke u mbeshtetur ne Zotin duke e ditur qe kjo ben apo kjo nuk ben
rezikur me te madh e kam perjetuar neluften e maqedonis ku nje shok i
imi ke te me vraj duke mos e ditur qe ka plub ne automatik dhe mora
plag te vogla
suksesi - kryerja e fakutetit juridik dhe me shpejt fejesa dhe magjistrimi ne suedi

Naki
07-11-04, 11:41
Ermira dhe Zemrak,ju Faliminderit per qastet qe dhurut Intervjus.
me nderime Naki

Ermira
13-11-04, 13:29
Naki:Ermira dhe Zemrak,ju Faliminderit per qastet qe dhurut Intervjus.
me nderime Naki

Kenaqesia eshte e imja kur ketu ka shume tema te mira!dhe te kuptueshme

13-11-04, 20:45
Qka Adhuroni- Zotin
Qka ju brengos- shume gjera(edhe jeta)
Cila eshte cilesija e juaj- kam nerva me ndegju 5 ore nje njeri edhe mos me ja nderpre edhe nese nuk thot sen
Deshira e juaj- ka shume po me emadhja eshte arritja e nje kariere te mire
Era e preferuar- LLaku i thonjeve hahahahha
Qka ju Gezone- femijet
Humbja me e madhe per ju-Virgjiniteti hahahahaha
qka eshte jeta per ju- gjithcka perveq uurejtjes
Kenga e preferuar- Piano-mariza
Loja,lotet si femije- symbyllurazi
Nervozizem te shkaktone- rryma,uji,pluhuri
Pendimin e gjene-zakonishte ne heshtje
Suksesi- Ka shume vetem me e rendesishmja mbijetim ne lufte

Naki
15-11-04, 20:06
[email protected],Faleminderit per qastete qe dhuruat Intervjus ,te deshiroje te kesh nje Karrier te bujshme.
Me nderime Naki

Naki
03-12-04, 20:30
[quote="Naki"]Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite,dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni-
Qka ju brengos-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuar-
Qka ju Gezone-
Humbja me e madhe per ju-
qka eshte jeta per ju-
Kenga e preferuar-
Loja,lotet si femije-
Nervozizem te shkaktone-
Pendimin e gjene-
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi-

KriSTaL
04-12-04, 18:06
Hej nuk meriton te adhurohet askush per veq Zotit atij i kofshim fal ai eshte nje dhe i pa shoq.

Me brengos papunesia e madhe ne Kosov dhe rini e tepert qe si nxe rruga

Cilesia ime , hej Naki je me i kjart per qfar cilesie e ke fjalen :arrow: :!: :?:

Deshira ime eshte qe te me vazhdoj me te dashuren time keshtu siq jemi duke vazhduar.......................

Era apo Aroma Naki,,Era e preferuar eshte kur prashitnim me shati , misrin ne zheg te madh dhe na flladitke, dhe Era qe ndal shiun eshte e mire..ndersa Aroma ime e preferuar eshte ajo qe perdor e DASHura ime......

Me gezon shume fakti kur thon , politikanet ton do behet keshtu do behet keshtu.

Humbja me e madhe eshte, kur politikanet tan nuk na gezuan me ato qe than me heret ............

Jeta per mua eshte e Dashura imeeeeeeee.....

Kenget te preferuara per ne te dy jan te sabriut dhe te mahmutit .....

hej Loja lotet hahaha katastrof spo te kuptoj

nervozismi me shkakton humbje kontrolle.........

Pendimin e gjej te mami dhe e Dashuraaaaaaaa

humbja dhe rrezimi..nga Qershiaaaaaaaaaaaaa

Suksesi. qe plot 7 muaj qe flasim me te dashuren ne net dhe mbas 7 muajsh arritem te takohemi dhe wauuuuuuuuu ....................!

KriSTaL
04-12-04, 18:07
Hej nuk meriton te adhurohet askush per veq Zotit atij i kofshim fal ai eshte nje dhe i pa shoq.

Me brengos papunesia e madhe ne Kosov dhe rini e tepert qe si nxe rruga

Cilesia ime , hej Naki je me i kjart per qfar cilesie e ke fjalen :arrow: :!: :?:

Deshira ime eshte qe te me vazhdoj me te dashuren time keshtu siq jemi duke vazhduar.......................

Era apo Aroma Naki,,Era e preferuar eshte kur prashitnim me shati , misrin ne zheg te madh dhe na flladitke, dhe Era qe ndal shiun eshte e mire..ndersa Aroma ime e preferuar eshte ajo qe perdor e DASHura ime......

Me gezon shume fakti kur thon , politikanet ton do behet keshtu do behet keshtu.

Humbja me e madhe eshte, kur politikanet tan nuk na gezuan me ato qe than me heret ............

Jeta per mua eshte e Dashura imeeeeeeee.....

Kenget te preferuara per ne te dy jan te sabriut dhe te mahmutit .....

hej Loja lotet hahaha katastrof spo te kuptoj

nervozismi me shkakton humbje kontrolle.........

Pendimin e gjej te mami dhe e Dashuraaaaaaaa

humbja dhe rrezimi..nga Qershiaaaaaaaaaaaaa

Suksesi. qe plot 7 muaj qe flasim me te dashuren ne net dhe mbas 7 muajsh arritem te takohemi dhe wauuuuuuuuu ....................!

Naki
04-12-04, 21:40
Hej nuk meriton te adhurohet askush per veq Zotit atij i kofshim fal ai eshte nje dhe i pa shoq.

Me brengos papunesia e madhe ne Kosov dhe rini e tepert qe si nxe rruga

Cilesia ime , hej Naki je me i kjart per qfar cilesie e ke fjalen :arrow: :!: :?:

Deshira ime eshte qe te me vazhdoj me te dashuren time keshtu siq jemi duke vazhduar.......................

Era apo Aroma Naki,,Era e preferuar eshte kur prashitnim me shati , misrin ne zheg te madh dhe na flladitke, dhe Era qe ndal shiun eshte e mire..ndersa Aroma ime e preferuar eshte ajo qe perdor e DASHura ime......

Me gezon shume fakti kur thon , politikanet ton do behet keshtu do behet keshtu.

Humbja me e madhe eshte, kur politikanet tan nuk na gezuan me ato qe than me heret ............

Jeta per mua eshte e Dashura imeeeeeeee.....

Kenget te preferuara per ne te dy jan te sabriut dhe te mahmutit .....

hej Loja lotet hahaha katastrof spo te kuptoj

nervozismi me shkakton humbje kontrolle.........

Pendimin e gjej te mami dhe e Dashuraaaaaaaa

humbja dhe rrezimi..nga Qershiaaaaaaaaaaaaa

Suksesi. qe plot 7 muaj qe flasim me te dashuren ne net dhe mbas 7 muajsh arritem te takohemi dhe wauuuuuuuuu ....................!


Ju faleminderit per kohen qe dhuruat Intervjus.

Ne pytjen tuaje -Cilesia Ime-nese lexoni intervjut tjera mund te kuptoni per qka eshte fjala.
Me nderime Naki

KriSTaL
06-12-04, 11:53
Hej nuk meriton te adhurohet askush per veq Zotit atij i kofshim fal ai eshte nje dhe i pa shoq.

Me brengos papunesia e madhe ne Kosov dhe rini e tepert qe si nxe rruga

Cilesia ime , hej Naki je me i kjart per qfar cilesie e ke fjalen :arrow: :!: :?:

Deshira ime eshte qe te me vazhdoj me te dashuren time keshtu siq jemi duke vazhduar.......................

Era apo Aroma Naki,,Era e preferuar eshte kur prashitnim me shati , misrin ne zheg te madh dhe na flladitke, dhe Era qe ndal shiun eshte e mire..ndersa Aroma ime e preferuar eshte ajo qe perdor e DASHura ime......Naki te pershendes shume , deri me tani me se shumti me ka pelqyer kjo tem

Nje Intervju !

Me gezon shume fakti kur thon , politikanet ton do behet keshtu do behet keshtu.

Humbja me e madhe eshte, kur politikanet tan nuk na gezuan me ato qe than me heret ............

Jeta per mua eshte e Dashura imeeeeeeee.....

Kenget te preferuara per ne te dy jan te sabriut dhe te mahmutit .....

hej Loja lotet hahaha katastrof spo te kuptoj

nervozismi me shkakton humbje kontrolle.........

Pendimin e gjej te mami dhe e Dashuraaaaaaaa

humbja dhe rrezimi..nga Qershiaaaaaaaaaaaaa

Suksesi. qe plot 7 muaj qe flasim me te dashuren ne net dhe mbas 7 muajsh arritem te takohemi dhe wauuuuuuuuu ....................!


Ju faleminderit per kohen qe dhuruat Intervjus.

Ne pytjen tuaje -Cilesia Ime-nese lexoni intervjut tjera mund te kuptoni per qka eshte fjala.
Me nderime Naki

KriSTaL
06-12-04, 11:56
Naki te pershendes shume dhe desha te them se , prej kohes qe perdori kete forum e deri me tani, tema qe me ka pelqyer me se shumti eshte kjo

Ne Intervju !

loni19
08-12-04, 15:23
[quote="Naki"]Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite,dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni-
Qka ju brengos-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuar-
Qka ju Gezone-
Humbja me e madhe per ju-
qka eshte jeta per ju-
Kenga e preferuar-
Loja,lotet si femije-
Nervozizem te shkaktone-
Pendimin e gjene-
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi-
1.e adhuroj vetem Zotin dhe vetem Zotin fjala adhurim i takon vetem Atij
2.padrejtesia me brengos
3.cilsia ime besoj shume te njerzit bile ndojhere genjehem, i shoqerueshem, me dhimben jetimet te verferit.
4.te perfundoj studimet pas kesaj specializimet, magjistr.doktorat. e kshtu me rradhe, dhe te kem nje jete te mire.
5.era e preferuar era e trandafilit
6.kur real madridi jep gol ha ha.kur shoh perparime ne jeten time, per shqiptaret etj.
7.deri tash skam has ndonje gje qe do ta quaja humbje e madhe por kjo te secili do te ndodhe besoj se edhe te une se jam i ri jeta eshte para e jeta ka veshtiresi.
8.jeta per mu eshte koha ku jemi te kufizuar, duhet ta shfrytezojme jeten ta kalojme mire.ja sie kuptoj jeten.te punojme per boten tjeter si kur neser do vdesim, te punojme per kete bote si te mos vdesim kurre.
9.kenga e preferuar serish vjen marsi dhe shume tjera popullore,
10.femijeria eshte pjesa me ebukur dhe me e gjate e jetes.lotet e femijerise jan ngushllim per kohen e cila na shkon tash shum shpejt.
11.njeriu nervozohet shpesh.po kur kam shum pun e nuk i kam kryer, dhe shume raste tjera.
12.jam person qe ndoj here marr vrull por shpejt pendohem dhe pranoj gabimin.
13.deri tash jo e ma andej Zoti e din inshalla jo ndonje rrezim i madh qe mund ta paguaje njeriu tan jeten se edhe aty duhet te mendojme.
14.cdo kush deshiron suksesin dhe shpresoj te arrije por jam i vetedijshem se pa pune nuk vjen dot.dhe duhet besuar se suksesi jon eshte ne duar te Zotit.
pershendetje te ngrohta

Naki
08-12-04, 18:15
1.e adhuroj vetem Zotin dhe vetem Zotin fjala adhurim i takon vetem Atij

2.padrejtesia me brengos

3.cilsia ime besoj shume te njerzit bile ndojhere genjehem, i shoqerueshem, me dhimben jetimet te verferit.

4.te perfundoj studimet pas kesaj specializimet, magjistr.doktorat. e kshtu me rradhe, dhe te kem nje jete te mire.

5.era e preferuar era e trandafilit

6.kur real madridi jep gol ha ha.kur shoh perparime ne jeten time, per shqiptaret etj.

7.deri tash skam has ndonje gje qe do ta quaja humbje e madhe por kjo te secili do te ndodhe besoj se edhe te une se jam i ri jeta eshte para e jeta ka veshtiresi.

8.jeta per mu eshte koha ku jemi te kufizuar, duhet ta shfrytezojme jeten ta kalojme mire.ja sie kuptoj jeten.te punojme per boten tjeter si kur neser do vdesim, te punojme per kete bote si te mos vdesim kurre.

9.kenga e preferuar serish vjen marsi dhe shume tjera popullore,

10.femijeria eshte pjesa me ebukur dhe me e gjate e jetes.lotet e femijerise jan ngushllim per kohen e cila na shkon tash shum shpejt.

11.njeriu nervozohet shpesh.po kur kam shum pun e nuk i kam kryer, dhe shume raste tjera.

12.jam person qe ndoj here marr vrull por shpejt pendohem dhe pranoj gabimin.

13.deri tash jo e ma andej Zoti e din inshalla jo ndonje rrezim i madh qe mund ta paguaje njeriu tan jeten se edhe aty duhet te mendojme.

14.cdo kush deshiron suksesin dhe shpresoj te arrije por jam i vetedijshem se pa pune nuk vjen dot.dhe duhet besuar se suksesi jon eshte ne duar te Zotit.
pershendetje te ngrohta[/quote]


Loni 19 ju faleminderit per qastet qe dhuruat Intervjus,Jame kureshtare te dije Qka Studioni nese deshironi te pergjigjeni.
Me nderime Naki :!:

loni19
08-12-04, 19:21
flm naki ska poblem gjithsesi do te tregoj me gjithe qef jam nga maqedonia, strudjoj fakultetin ekonomik perndryshe biznes-menaxhmntin.
pershendetje loni19

Naki
29-12-04, 18:37
flm naki ska poblem gjithsesi do te tregoj me gjithe qef jam nga maqedonia, strudjoj fakultetin ekonomik perndryshe biznes-menaxhmntin.
pershendetje loni19

Loni 19, ju deshiroje suksese ne studime.

Me nderiem Naki

halla e madhe
29-12-04, 19:53
Pershendetje Naki!Edhe une me pak fjale po ju prezentohem ne kete inervju..
CKA ADHURONI_ Prinderit
CKA JU BRENGOS_Padrejtesija
CILA ESHTE CILESIJA JUAJ_Le te flasin te tjeret
DESHIRA JUAJ_Jeta e lumtur
ERA E PREFERUAR_Te ghitha lulet
CKAJU GEZON_Familja
HUBJA ME E MADHE_Lufta na muar me te dashurit
KENGA E PREFERUAR_"Sa i bukur muaji i Majit"
LOTET,LOJA SI FEMIJE_rralle kam qa,loja me guralec
CKA ESHTE JETA PER JU_Labirinth sa i embel,aq i hidhet?!!
PENDIMIN E GJENE_Kur qetesohem dhe analizoje ngadale gabimet
SUKSESI_ja arrita qellimeve gati me te gjitha ngapak/fale ZOTIT!!!

Mafiozi
29-12-04, 22:47
Naki nderuar,

Vetem sot e kam par ket interviju :arrow: e bera me deshir.


Qka adhuroni - Zotin
Qka ju brengos - Padrejtesia
Cila esht cilesia juaj - Drejtesia, Sinqeriteti
Deshira juaj - Nje jet te lumtur me gruan e femijet (te ardhmen) :arrow: dhe rrethinen e dashur
Era e preferuar - KENZOAIR (parfim i ri, nuk njoh me mir)
Qka ju gezon - Qastet e lumtur me familje dhe te afermit
Humbja me e madhe - Disa persona te dashur ne luft
Kenga e preferuar - Gjysma tjeter :arrow: koheve te fundit
Lotet, Loja si femij - Kur kam humb te dashur. Veturat (jo vetem ne loj) :D
Qka esht jeta per ju - Gjithqka. Dhe duhet ti pranojm te gjitha.
Pendimin e gjen - Ne vetveten
Suksesi - Qdo gje qe e kam ber me zemer, e kam arrit me suksesPershendetje :wink:

turisti
04-01-05, 13:11
Qka Adhuroni- Zotin
Qka ju brengos- shume gjera(edhe jeta)
Cila eshte cilesija e juaj- kam nerva me ndegju 5 ore nje njeri edhe mos me ja nderpre edhe nese nuk thot sen
Deshira e juaj- ka shume po me emadhja eshte arritja e nje kariere te mire
Era e preferuar- LLaku i thonjeve hahahahha
Qka ju Gezone- femijet
Humbja me e madhe per ju-Virgjiniteti hahahahaha
qka eshte jeta per ju- gjithcka perveq uurejtjes
Kenga e preferuar- Piano-mariza
Loja,lotet si femije- symbyllurazi
Nervozizem te shkaktone- rryma,uji,pluhuri
Pendimin e gjene-zakonishte ne heshtje
Suksesi- Ka shume vetem me e rendesishmja mbijetim ne lufte

Pershendetje per intervjuen e mire.Te deshiroj realizimin e te gjitha deshirave ne 2005 dhe jete.

Me respekt,

TURISTI.

Agroni22
06-01-05, 21:32
[quote=Naki]Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite,dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni-allahun ati i kofshim fal
Qka ju brengos-pa pergjegjsia
Cila eshte cilesija e juaj-ideja
Deshira e juaj-te jetojm te qet
Era e preferuar-e pjeshkes
Qka ju Gezone-bashkimi i jerzve ndermes veti
Humbja me e madhe per ju-poj ekonomike
qka eshte jeta per ju-gjithqka
Kenga e preferuar-adelina ismali -ushtrin time do ta boj
Loja,lotet si femije-me alltia kur lujshmi
Nervozizem te shkaktone-ai qe ja jep vetit nalt
Pendimin e gjene-te familja
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-humbjet financiare
Suksesi-suksest e merituara

Naki
26-01-05, 04:01
Halla e Madhe dhe Mafiozi ju Faleminderit per qastet qe dhuruat Intervistes,ishte nje knaqesi e veqante .

me nderime Naki

Naki
09-02-05, 17:46
Pershendetje Naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

Qka Adhuroni- Adhuroj Zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
Qka ju brengos- Brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
Cila eshte cilesija e juaj- Posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e Trendafilave
Qka ju Gezone- Shoqeria e mire dhe muzika
Humbja me e madhe per ju- Kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
qka eshte jeta per ju- Mister i pa zbuluar.
Kenga e preferuar- "Mire se vjen o vlla"-Ismet Bexheti
Loja,lotet si femije- Symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
Nervozizem te shkaktone- Gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
Pendimin e gjene- Ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi prej vendlindjes.
Suksesi- Shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

Me nderime Murgesha.

Giovanni
16-03-05, 16:54
Qka Adhuroni- Zotin i cili me ka kriju.
Qka ju brengos- Padrejtesite
Cila eshte cilesija e juaj- ?????
Deshira e juaj- Te jeme i lumtur
Era e preferuar- Lulete e pranveres
Qka ju Gezone- Mendimi ne familjen time
Humbja me e madhe per ju- Virgjiniteti
qka eshte jeta per ju- Nje aventur
Kenga e preferuar- Mery
Loja,lotet si femije- Jan te shumta
Nervozizem te shkaktone- E dashura
Pendimin e gjene- Ne qetesi
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Te shumta
Suksesi- S'di qka te theme

Naki
16-03-05, 22:20
QKA ADHURONI-Prinderit e mi; Pikturat -Fotot

QKA JU BRENGOS-Semundjet e Pa sherueshme,vuajtjet e njerzve

CILA ESHTE CILESIJA E JUAJ-Urtesija,Komunikimi interaktiv

DESHIRA E JUAJ-shendet dhe lumturi Familjare,De juro shtetesin e kosoves

ERA E PREFERUAR-Ere te trandafilave,preferoje shume Fahrenheit Parfym

QKA JU GEZON-Buzeqeshja e femijve,Lajmet e mira nga vendlindja-Kosova

HUMBJA ME E MADHE PER JU-Dalja ne gyrbet,Vdekja e Dy miqve te shtepise

KENGA E PREFERUAR-Adhuroje shume kenget e sabri Fejzullahut,ne vitin e fundit Kenga Mekatare e Danit me eshte bere virus i pa sherueshem.

LOJA;LOTET SI FEMIJE-Pas nje loje shah si femije 12 vjeqar,nga difata theva shahun dhe qajta tre diten,mu zemerua shume vllau binak :!:

NERVOZIZEM TE SHKAKTONE-Genjeshtrat,Intrigat per qellime te Mobingut

PENDIMIN E GJENE-Nuk me kujtohet ndonje Veprim i Pa pelqyer,kjo do te me shkaktonte shume nete pa gjume.

HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR-Kur pash Mbi 5000 vete te debuar nga lufta e Kosoves ne Qadrat E refugjateve,Ne mesin e tyre edhe prinderit e mi -Durres 1999,kur po shkruaj kete trupi me rrenqethet.

SUKSESI- Bashkeshort dhe prind i Dy femijve,nje jete Modeste ,nje pune te qete dhe shkollim te mundesur ne Gyrbet

Me Nderime Naki

Naki
22-04-05, 15:51
Qka Adhuroni- Zotin i cili me ka kriju.
Qka ju brengos- Padrejtesite
Cila eshte cilesija e juaj- ?????
Deshira e juaj- Te jeme i lumtur
Era e preferuar- Lulete e pranveres
Qka ju Gezone- Mendimi ne familjen time
Humbja me e madhe per ju- Virgjiniteti
qka eshte jeta per ju- Nje aventur
Kenga e preferuar- Mery
Loja,lotet si femije- Jan te shumta
Nervozizem te shkaktone- E dashura
Pendimin e gjene- Ne qetesi
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Te shumta
Suksesi- S'di qka te theme

Giovanni ju faliminderit per qastet qe dhuruat intervjus,ku do qe te jeni mirembeteshi.

Me nderime Naki

mjellma
09-05-05, 13:54
Qka Adhuroni- Zotin i cili me ka fal jeten
Qka ju brengos- njerzit e kqnij qe mirren kot me fjelet e hallkit edhe padrejtesija
Cila eshte cilesija e juaj- ????
Deshira e juaj- Tkem shendet te mir
Era e preferuar- vanill
Qka ju Gezone-kur i ndihmoj dikujt qe ka nevoj per ndihm
Humbja me e madhe per ju- ende nuk kam prejteua ndoj humbje
qka eshte jeta per ju- enigm
Kenga e preferuar-per momentin Dasma e Rovena Stefes
Loja,lotet si femije- sy mbyllazi gjat kohes se pushmit ne Kosove
Nervozizem te shkaktone- mos dhenja e ndoj provimi po ashtu edhe pa drejtesija
Pendimin e gjene- ne heshtje
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi- ende nuk di po si gjeja me e shtrenjet shndeti e tonaj sukset vijn masnadej

GURI SYLAJ
09-05-05, 17:31
Cka adhuroni- Dashurin ndaj atdheut
Cka ju brengos-mos uniteti
Cila eshte cilesia e juaj- pergjrgjrja ime do te jete e pa vlere , kete duhet t'a thone te tjert.
Era qe preferoni- era e Adriatikut ne Plazhin e Durresit.
Cka ju gezon- cdo hap i hedhur perpara.
Humbja me e madhe - cdo humbje eshte e madhe.
Kenga qe preferoni- Therret Prizereni mori Shkoder.
C'eshte jeta- Lufte
Loja e preferuar- loja ku nuk ka humbes.
Nervozizemi- jo sinqeriteti
Pendimi- Cdo fjale e thene pa kohe dhe pa vend.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Ajo do te ndodhe atehere kur nuk mund te ngritem perseri.
Suksesi- Besoj se shpejt do te ndodhe (nje 28 Nentore i trete.)

Me nderime Guri Sylaj

Naki
09-05-05, 17:52
Qka Adhuroni- Zotin i cili me ka fal jeten
Qka ju brengos- njerzit e kqnij qe mirren kot me fjelet e hallkit edhe padrejtesija
Cila eshte cilesija e juaj- ????
Deshira e juaj- Tkem shendet te mir
Era e preferuar- vanill
Qka ju Gezone-kur i ndihmoj dikujt qe ka nevoj per ndihm
Humbja me e madhe per ju- ende nuk kam prejteua ndoj humbje
qka eshte jeta per ju- enigm
Kenga e preferuar-per momentin Dasma e Rovena Stefes
Loja,lotet si femije- sy mbyllazi gjat kohes se pushmit ne Kosove
Nervozizem te shkaktone- mos dhenja e ndoj provimi po ashtu edhe pa drejtesija
Pendimin e gjene- ne heshtje
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi- ende nuk di po si gjeja me e shtrenjet shndeti e tonaj sukset vijn masnadej

E nderuara Mjellme ishte nje Knaqesi e veqante te Lexoje intervjun me ju.

Me interesone te dije qka studioni,pergjigjja le te jete sipas deshires tuaj.
Me nderime Naki

Naki
09-05-05, 17:56
Cka adhuroni- Dashurin ndaj atdheut
Cka ju brengos-mos uniteti
Cila eshte cilesia e juaj- pergjrgjrja ime do te jete e pa vlere , kete duhet t'a thone te tjert.
Era qe preferoni- era e Adriatikut ne Plazhin e Durresit.
Cka ju gezon- cdo hap i hedhur perpara.
Humbja me e madhe - cdo humbje eshte e madhe.
Kenga qe preferoni- Therret Prizereni mori Shkoder.
C'eshte jeta- Lufte
Loja e preferuar- loja ku nuk ka humbes.
Nervozizemi- jo sinqeriteti
Pendimi- Cdo fjale e thene pa kohe dhe pa vend.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Ajo do te ndodhe atehere kur nuk mund te ngritem perseri.
Suksesi- Besoj se shpejt do te ndodhe (nje 28 Nentore i trete.)

Me nderime Guri Sylaj

I nderuar,me keni bere Respektin per qastet qe dhuruat Intervjus.
Me Intereson te dije profesionin tuaje dhe statusin familjare.
Me nderime Naki

GURI SYLAJ
09-05-05, 22:26
I nderuar rrespekt paqi gjithmone

Jam i martuar dhe kam nje femi, ne gjermani punoj ne nje firme te vogel qe keta i thone servisfirme me qellim nuk po leshohem ne detaje.
Ne Kosove nuk kam pas nderin te punesohem as ne komunizmin e hershem e as ne demokracine e vone!
Ju pershendes dhe ju falenderoj per mirkuptim dhe perkrahje.

I juaji Guri Sylaj

Daja POLIC
12-05-05, 06:05
Naki shum interesante kjo tema jote edhe une po shkruaj dicka por jo HISTORI vetem pak

Qka Adhuroni- Zotin, familjen

Qka ju brengos-Me brengosin shum disa njerz qe shiten pozitiva e ne jeten normale jan negativa (mos e lendova naj kan)

Cila eshte cilesija e juaj- jam ai qe jam

Deshira e juaj- vetem te kemi shendet ne familje

Era e preferuar-hogo boss prafym

Qka ju Gezone-cfar babin mamin tim e gezon me gezone edhe mua shum

Humbja me e madhe per ju-aiiiiiiii cdo humbje sjell fitim kam pasur humbje dhe fitime

qka eshte jeta per ju- jeta per mua eshte sa ma thjeshte aq ma mir

Kenga e preferuar- rebel aka unikkatil, ECI NEPER TERR

Loja,lotet si femije- kliker, futboll etj.
Nervozizem te shkaktone-sdi ahahaha kjo
Pendimin e gjene-
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-nuk me kujtoet dicka per momentin
Suksesi- prefesioni im eshte si automechaniker por kete pune nuk e beje punoj ne firmen tim jam i gezuar shum qe kam dicka ne duart e mia

u lodha flm

Naki
12-05-05, 11:37
Naki shum interesante kjo tema jote edhe une po shkruaj dicka por jo HISTORI vetem pak

Qka Adhuroni- Zotin, familjen

Qka ju brengos-Me brengosin shum disa njerz qe shiten pozitiva e ne jeten normale jan negativa (mos e lendova naj kan)

Cila eshte cilesija e juaj- jam ai qe jam

Deshira e juaj- vetem te kemi shendet ne familje

Era e preferuar-hogo boss prafym

Qka ju Gezone-cfar babin mamin tim e gezon me gezone edhe mua shum

Humbja me e madhe per ju-aiiiiiiii cdo humbje sjell fitim kam pasur humbje dhe fitime

qka eshte jeta per ju- jeta per mua eshte sa ma thjeshte aq ma mir

Kenga e preferuar- rebel aka unikkatil, ECI NEPER TERR

Loja,lotet si femije- kliker, futboll etj.
Nervozizem te shkaktone-sdi ahahaha kjo
Pendimin e gjene-
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-nuk me kujtoet dicka per momentin
Suksesi- prefesioni im eshte si automechaniker por kete pune nuk e beje punoj ne firmen tim jam i gezuar shum qe kam dicka ne duart e mia

u lodha flm

Daja Polic,me vjene mire qe keni realizuar planin tuaj te jeni Menagjues ne Firmen tuaj.

Me nderime Naki

Daja POLIC
12-05-05, 18:46
Naki flm shum :lol:

jo jo firma i takon babit time RRNOFT BABI :lol: :lol: :lol:

Odise
20-05-05, 06:05
qe bre Naki se vone e pava kete testim:-)
Ēka Adhuroni- Drejtesine

Ēka ju brengos- konflikete ndershqiptare

Cila eshte cilesija e juaj- reagoj shpejt kur shoh njeriun n'rrezik, a gabim

Deshira e juaj- ta shoh popullin shqiptar te lire e te bashkuar

Era e preferuar- vjollce

Ēka ju Gezon - kur takoj nje njeri te ditur, te drejte e guximtar

Humbja me e madhe per ju- vdekja e nanes, sa dielli m'i ngjane hanes

ēka eshte jeta per ju - loje fati neper teh shpate

Kenga e preferuar- Kenga per Adem Jasharin

Loja,lotet si femij - kur pava Masakren e Reēakut, lot inati skurre

Nervozizem te shkakton - kur nje i shkolluar nuk din te reagoj

Pendimin e gjene - kur rendoi dikend pa qellim te keq kur e meriton

Humbja ose rrximi qe keni perjetuar - koha jasht atdheut eshte humbja

Suksesi - perpjekje per korrigjimin e historise sone
Nderime!
Odise

Naki
21-05-05, 12:47
qe bre Naki se vone e pava kete testim:-)
Ēka Adhuroni- Drejtesine

Ēka ju brengos- konflikete ndershqiptare

Cila eshte cilesija e juaj- reagoj shpejt kur shoh njeriun n'rrezik, a gabim

Deshira e juaj- ta shoh popullin shqiptar te lire e te bashkuar

Era e preferuar- vjollce

Ēka ju Gezon - kur takoj nje njeri te ditur, te drejte e guximtar

Humbja me e madhe per ju- vdekja e nanes, sa dielli m'i ngjane hanes

ēka eshte jeta per ju - loje fati neper teh shpate

Kenga e preferuar- Kenga per Adem Jasharin

Loja,lotet si femij - kur pava Masakren e Reēakut, lot inati skurre

Nervozizem te shkakton - kur nje i shkolluar nuk din te reagoj

Pendimin e gjene - kur rendoi dikend pa qellim te keq kur e meriton

Humbja ose rrximi qe keni perjetuar - koha jasht atdheut eshte humbja

Suksesi - perpjekje per korrigjimin e historise sone
Nderime!
Odise


Odise, ju Faliminderit per qastet qe dhuruat Intervjus.
Jame kureshtar te di Ku Jetoni dhe qfare profesioni Ushtroni,pergjigjjet le te jene simbas Vullnetit.

Me nderime Naki

mjellma
21-05-05, 23:07
naki shkrujati

Me interesone te dije qka studioni,pergjigjja le te jete sipas deshires tuaj.
Me nderime Naki

Naki i nderuar te pershndes une studijoj mjeksin ne vitin e par tani sa kam fillu fillestare jam

me nderime Mjellma

laliloli
21-05-05, 23:18
naki shkrujati

Me interesone te dije qka studioni,pergjigjja le te jete sipas deshires tuaj.
Me nderime Naki

Naki i nderuar te pershndes une studijoj mjeksin ne vitin e par tani sa kam fillu fillestare jam

me nderime Mjellma

HAJDE MJEKE E ARDHSHME E NDERUAR ,TE UROJ SUKSESE NE STUDIME DHE GJITHE TE MIRAT

Naki
22-05-05, 13:46
naki shkrujati

Me interesone te dije qka studioni,pergjigjja le te jete sipas deshires tuaj.
Me nderime Naki

Naki i nderuar te pershndes une studijoj mjeksin ne vitin e par tani sa kam fillu fillestare jam

me nderime Mjellma


Mjellma e nderuar,ju deshiroje suksese dhe realizime te deshirave tuaja qe te na behesh nje Mjeke me name.

Me nderime Naki

mjellma
22-05-05, 14:19
Te nderuarit Naki dhe Lolilali flm shum nga ju edhe une ashtu ju deshiroj gjdo te mir ne jet


me nderime MJELLMA

GURI SYLAJ
22-05-05, 14:41
MJELLMA te pergezoj dhe te deshiroj suksese ne studime.


Ju , mjeket e keni mire se edhe nese gaboni gabimet e juaja i mbulon dheu por cka te bejne agronomet e shkrete qe gabimet e tyre i sheh bota ... (me fale se bera pak shaka.)

Me nderime Guri sylaj

Naki
27-06-05, 19:36
Tė nderuar Forumist po hapi kėtė temė ,me qellim qė tė njihem me shume pėr deshirat,brengat,cilėsite,dhe virtytet e shumė Anėtarve.
U jamė mirenjohės per ēdo pėrgjigjje.

Argėtim te kėndshėm-ju dėshiron Naki

Qka Adhuroni-
Qka ju brengos-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuar-
Qka ju Gezone-
Humbja me e madhe per ju-
qka eshte jeta per ju-
Kenga e preferuar-
Loja,lotet si femije-
Nervozizem te shkaktone-
Pendimin e gjene-
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi,profesioni,shkollimi etj/

sexybrikenda
27-06-05, 20:42
[quote="sexybrikenda"]ADHUROI PRINDERIT DHE ZOTIN
BRENGOSE VENDELINDJA IME
CILSIA E MIA JANE :wink:
DESHIRAT E MIJA JANE QE POPULLI JONE TE JETOI NE NJE SHTET TE PERBASHEKET ME TE GJITHA TROJET DHE TE KEMI MBRETIN TONE SI SHUME SHTETE TJERA QE KRENOHEN PER ATA...
ERA E PREFERUSHME TE UNE KAM MBI 100 PARFUMA DHE AROMAT E TEPIHAVE KAM MARAK SHUME :D
CKA ME GEZON -KOMPLIMENTET KUR DIKUJ ARRIS TI NDIHMOJE
HUMBJA ME E MADHE ESHTE E VELLAUT TIM KUR ISHA 9VJEQARE
KENGA E PREFERUAR -MEKATARE,I THUAJ JO TE PAKTEN KESAJ NATE....
LOTET KUR LAZDRANI ME TREGOJE SE ISHTE I FEJUAR :cry: :cry: :cry: ESHTE E VERTET KJO
LOJAT E MIA JANE TENISI,BOWLLING DHE HANBALL
NEROVOZIMI-KUR NJERZIT FLASIN PER TE TJERET E NUK I SHIKOJNE PUNET E VETA
PENDIMIN E GJAJE-NUK DI VELLA CKA ME THANE MBASI NUK KAM QENE NE KETE SITUACION
HUMBJA -EDHE PER MUA ISHTE SHUME VESHTIRE NGA EKRANET E TV TI SHOHE VLLEZRIT DHE MOTRAT TONA NGA LUFTA NE KOSOVE DUKE TREGUAR SHUME PERJETIME DHE MASAKRA QE KISHIN PERJETUAR
SUKSESI-I KAM TE GJITHA POS NJE DJALI SHQIPTAR

modestja
28-06-05, 10:07
Pershendetje

Qka adhuroni_adhuroj krijuesin tim Allahun Meshiruesin Meshireberesin
Qka ju brengos_gjendja e rinise,alkooli,droga,varferia ne mase
Cila eshte cilesia juaj_nuk do te kisha vecuar..
Era e preferuar_ajo e trendafilit
Qka ju gezon_cdo gje qe na shpie ne perparim
Humbja me e madhe per ju_fale Zotit nuk kam perjetuar dic te tille
Kenga juaj e preferuar_thjesht nuk jam adhuruese e muzikes
Loja_voleboll,basketboll
Nervozizem me shkakton_paragjykimet,mosarsimimi,fyerjet dhe mungesa e keshillave reciproke e dashamirese(si cilesi e jona) qofte ne forum qofte jeten private
Pendimin e gjene:Lutja me lot(ne vetmi me krijuesin tim)
Suksesi:arritja e qellimit ne studime..

turisti
28-06-05, 13:25
Qka Adhuroni- njeriun si krijese :P
Qka ju brengos- lufterat
Cila eshte cilesija e juaj- si e ēdo njeriut
Deshira e juaj- ti ndihmoj te varferve :P
Era e preferuar- La male,opium...
Qka ju Gezone- ēdo gje te mire :P
Humbja me e madhe per ju- vdekja e djalit :cry:
qka eshte jeta per ju- stacion i perkohshem ne udhetimin e perjetshem :P
Kenga e preferuar- i vetmuar ne dhomen time-TRIX
Loja,lotet si femije- kile :P
Nervozizem te shkaktone- hargjimi i kohes per dikanin qe nuk meriton...
Pendimin e gjene- ne qetsi :P
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- largimi nga Kosova
Suksesi- jane pa pershtypje per mua.

Pershendetje per autorin dhe te gjithe pjesmaresit.

Me respekt,
TURISTI.

laliloli
28-06-05, 20:05
Tė nderuar Forumist po hapi kėtė temė ,me qellim qė tė njihem me shume pėr deshirat,brengat,cilėsite,dhe virtytet e shumė Anėtarve.
U jamė mirenjohės per ēdo pėrgjigjje.

Argėtim te kėndshėm-ju dėshiron Naki

Qka Adhuroni-menqurin ,zotesin ,kulturen ,edukimin,punen,
Qka ju brengos-jotoleranca,jomirekuptimi,joedukata
Cila eshte cilesija e juaj-gjindshmeria ne situata te veshtira
Deshira e juaj-populli yne te jet i dijshem dhe te perparoje sa me shume
Era e preferuar-trendafile
Qka ju Gezone-kur shoh dhe takoj nje njeri te menqur
Humbja me e madhe per ju-babai qe me la barren e shtepise
qka eshte jeta per ju-lufte
Kenga e preferuar-"a vritet pafajesia"-Leonora Jakupi
Nervozizem te shkaktone-mos puna per shtetin tone
Pendimin e gjene-pendohem shume kur dikend pa qellim e lendoj
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-braktisja e atdheut
Suksesi,profesioni,shkollimi etj -jo i deshiruar per shkak te kushteve jo te mira

Naki
29-06-05, 10:00
Pershendetje

Qka adhuroni_adhuroj krijuesin tim Allahun Meshiruesin Meshireberesin
Qka ju brengos_gjendja e rinise,alkooli,droga,varferia ne mase
Cila eshte cilesia juaj_nuk do te kisha vecuar..
Era e preferuar_ajo e trendafilit
Qka ju gezon_cdo gje qe na shpie ne perparim
Humbja me e madhe per ju_fale Zotit nuk kam perjetuar dic te tille
Kenga juaj e preferuar_thjesht nuk jam adhuruese e muzikes
Loja_voleboll,basketboll
Nervozizem me shkakton_paragjykimet,mosarsimimi,fyerjet dhe mungesa e keshillave reciproke e dashamirese(si cilesi e jona) qofte ne forum qofte jeten private
Pendimin e gjene:Lutja me lot(ne vetmi me krijuesin tim)
Suksesi:arritja e qellimit ne studime..

E nderuara Modestja ,Intervista me ju ishte njė dhurat e ēmuar,jam kurreshtarė tė di mė tepėr pėr studimet tuaja ;ēfarė studioni,nė cilin Universitet.

me nderime Naki

Naki
29-06-05, 10:12
Qka Adhuroni- njeriun si krijese :P
Qka ju brengos- lufterat
Cila eshte cilesija e juaj- si e ēdo njeriut
Deshira e juaj- ti ndihmoj te varferve :P
Era e preferuar- La male,opium...
Qka ju Gezone- ēdo gje te mire :P
Humbja me e madhe per ju- vdekja e djalit :cry:
qka eshte jeta per ju- stacion i perkohshem ne udhetimin e perjetshem :P
Kenga e preferuar- i vetmuar ne dhomen time-TRIX
Loja,lotet si femije- kile :P
Nervozizem te shkaktone- hargjimi i kohes per dikanin qe nuk meriton...
Pendimin e gjene- ne qetsi :P
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- largimi nga Kosova
Suksesi- jane pa pershtypje per mua.

Pershendetje per autorin dhe te gjithe pjesmaresit.

Me respekt,
TURISTI.


Intervista me mikun tonė Dardanė ishte njė suprizė e veqant,ju faliminderit.

Kercovari
29-06-05, 11:43
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite,dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni- cdo gje qe eshte e bukur
Qka ju brengos- Fati i popollit tim i katandisur ane e mbare botes
Cila eshte cilesija e juaj- nuk do te veqoj
Deshira e juaj- te jetojne te gjith ne paqe dhe te lumturi
Era e preferuar- Manushaqja
Qka ju Gezone- kur lind femija
Humbja me e madhe per ju-qe nuk arrita te behem faemaceut
qka eshte jeta per ju-endrra me kendshme qe nuk do te arri te shof me
Kenga e preferuar- Kenget popullore pa dallim
Loja,lotet si femije-kan qene te shumta nuk me kujtohen
Nervozizem te shkaktone-Kur dikush genjen pa nevoje
Pendimin e gjene- Te gabimet e mija
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Kush i mban mend(shkalle shkale eshte jeta)
Suksesi-Fale Zotit kam arrit ate qe kam nevoj per te jetuar.

modestja
29-06-05, 13:16
Ju falemderit i nderuari Naki

Studjoi drejtesine diku ne nje university...larg vendlindjes

turisti
29-06-05, 18:30
Qka Adhuroni- njeriun si krijese :P
Qka ju brengos- lufterat
Cila eshte cilesija e juaj- si e ēdo njeriut
Deshira e juaj- ti ndihmoj te varferve :P
Era e preferuar- La male,opium...
Qka ju Gezone- ēdo gje te mire :P
Humbja me e madhe per ju- vdekja e djalit :cry:
qka eshte jeta per ju- stacion i perkohshem ne udhetimin e perjetshem :P
Kenga e preferuar- i vetmuar ne dhomen time-TRIX
Loja,lotet si femije- kile :P
Nervozizem te shkaktone- hargjimi i kohes per dikanin qe nuk meriton...
Pendimin e gjene- ne qetsi :P
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- largimi nga Kosova
Suksesi- jane pa pershtypje per mua.

Pershendetje per autorin dhe te gjithe pjesmaresit.

Me respekt,
TURISTI.


Intervista me mikun tonė Dardanė ishte njė suprizė e veqant,ju faliminderit.

Me nder qofsh i nderuari Naki.Kerkoj falje qe me heret nuk e kam bere a shum here jam pergatit,por qe. :P Pyetjet jane te shkelqyera. :P

Je gjithmone shume i pershendetur nga
:P TURISTI. :P

Naki
29-06-05, 21:11
Qka Adhuroni-menqurin ,zotesin ,kulturen ,edukimin,punen,
Qka ju brengos-jotoleranca,jomirekuptimi,joedukata
Cila eshte cilesija e juaj-gjindshmeria ne situata te veshtira
Deshira e juaj-populli yne te jet i dijshem dhe te perparoje sa me shume
Era e preferuar-trendafile
Qka ju Gezone-kur shoh dhe takoj nje njeri te menqur
Humbja me e madhe per ju-babai qe me la barren e shtepise
qka eshte jeta per ju-lufte
Kenga e preferuar-"a vritet pafajesia"-Leonora Jakupi
Nervozizem te shkaktone-mos puna per shtetin tone
Pendimin e gjene-pendohem shume kur dikend pa qellim e lendoj
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-braktisja e atdheut
Suksesi,profesioni,shkollimi etj -jo i deshiruar per shkak te kushteve jo te mira

Intervista me ju ishte njė knaqėsi e veqant,i nderuar laliloli shumė bashkėatdhetar kemi fatin e njejtė tė mėrguar nė dhe tė huajė dhashtė zoti qė njė ditė tė afėrmėt tė kthehem tė gjithė nė tokat e Baballarėve tonė.
Ju pėrshėndes ku do qė tė jeni.

Naki

Naki
29-06-05, 21:18
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite,dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni- cdo gje qe eshte e bukur
Qka ju brengos- Fati i popollit tim i katandisur ane e mbare botes
Cila eshte cilesija e juaj- nuk do te veqoj
Deshira e juaj- te jetojne te gjith ne paqe dhe te lumturi
Era e preferuar- Manushaqja
Qka ju Gezone- kur lind femija
Humbja me e madhe per ju-qe nuk arrita te behem faemaceut
qka eshte jeta per ju-endrra me kendshme qe nuk do te arri te shof me
Kenga e preferuar- Kenget popullore pa dallim
Loja,lotet si femije-kan qene te shumta nuk me kujtohen
Nervozizem te shkaktone-Kur dikush genjen pa nevoje
Pendimin e gjene- Te gabimet e mija
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Kush i mban mend(shkalle shkale eshte jeta)
Suksesi-Fale Zotit kam arrit ate qe kam nevoj per te jetuar.


Ju Faliminderit ,Intervista me ju ishte njė suprize e Veqantė.

I nderuari Kėrcovari nga Intervjuja kuptova se keni pasur dėshirė tė jeni farmaceut,po tani qfarė profesioni Kryeni.

Me nderime Naki

Naki
29-06-05, 21:26
Qka Adhuroni- Zotin e Madherishem .
Qka ju brengos- Marja me injorantet
Cila eshte cilesija e juaj- Shpesh her mundohem te jem Modest .
Deshira e juaj- Ti ndihmoj miqet e mi .
Era e preferuar- Roses Red
Qka ju Gezone- Kur gjindem ne OBORRIN E FAKULTETIT
Humbja me e madhe per ju- Humbja e kohes
qka eshte jeta per ju- Sprove
Kenga e preferuar- Mother - Sami Yosuf
Loja,lotet si femije- No conclusion
Nervozizem te shkaktone- Ata qe nuk kuptojn shqip
Pendimin e gjene- Tek Allahu xh.sh
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Kur kam ren ne provimin e Sociologjis pa drejt ...
Suksesi,profesioni,shkollimi etj - Regjistrimi ne UT...


Me Respekt
Albmuslim


Tė ulėsh nė Bankat e Amfiteatrit eshtė vertetė lumturi,I nderuar Alb Muslim -Ku ,ju kuptojė plotėsisht kur lexova Intervjun tuajė mė kaplojė njė Nostalgji pėr oborrin e Fakultetit Xehtaro Metarlugjik Tė Mitrovicės.

Ju pėrshėndes dhe ju dėshirojė studime tė mbara.

Naki

Kercovari
29-06-05, 22:30
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite,dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni- cdo gje qe eshte e bukur
Qka ju brengos- Fati i popollit tim i katandisur ane e mbare botes
Cila eshte cilesija e juaj- nuk do te veqoj
Deshira e juaj- te jetojne te gjith ne paqe dhe te lumturi
Era e preferuar- Manushaqja
Qka ju Gezone- kur lind femija
Humbja me e madhe per ju-qe nuk arrita te behem faemaceut
qka eshte jeta per ju-endrra me kendshme qe nuk do te arri te shof me
Kenga e preferuar- Kenget popullore pa dallim
Loja,lotet si femije-kan qene te shumta nuk me kujtohen
Nervozizem te shkaktone-Kur dikush genjen pa nevoje
Pendimin e gjene- Te gabimet e mija
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Kush i mban mend(shkalle shkale eshte jeta)
Suksesi-Fale Zotit kam arrit ate qe kam nevoj per te jetuar.


Ju Faliminderit ,Intervista me ju ishte njė suprize e Veqantė.

I nderuari Kėrcovari nga Intervjuja kuptova se keni pasur dėshirė tė jeni farmaceut,po tani qfarė profesioni Kryeni.

Me nderime Naki

I nderuar Naki

Tani ushtroj detyren e Teknik i kulifikur Elektroelektronik prej aparateve miltimedijale deri te ato te elektronikes Medicinale,qe i vogli Hidop ultavale venoze poashtu edhe Sonografe,mamografe,deri tek Kompjuter tomografet.Po me kryerje te disa kurseve kam arite deri te menaxher tregtie te aparateve elektronik.
Te preshndes i nderuar dhe gjitha te mirat.

Naki
30-06-05, 10:32
Sukses I nderuar Kercovari nė menagjimin dhe Marketingun e Aparaturave tė Biomedicinės .
Mė vjenė mirė kur shohim se bashkėatdhetarėt tanė janė tė integruar nė profile tė ndryshme tė strukturave shtetėrore ,kanė mundėsi tė shkollohen dhe tė kryejnė punė me pėrgjegjėsi aty ku punojnė dhe veprojnė dhe nuk janė vetėm punėtorė krahu .


Naki

Kercovari
30-06-05, 11:25
Sukses I nderuar Kercovari nė menagjimin dhe Marketingun e Aparaturave tė Biomedicinės .
Mė vjenė mirė kur shohim se bashkėatdhetarėt tanė janė tė integruar nė profile tė ndryshme tė strukturave shtetėrore ,kanė mundėsi tė shkollohen dhe tė kryejnė punė me pėrgjegjėsi aty ku punojnė dhe veprojnė dhe nuk janė vetėm punėtorė krahu .


Naki
U jam mirenjehes per kete koment te shkurter me vler te madhe.
Suksese dhe cdo te mire ne jete.

Kodra
30-06-05, 20:23
Ēka Adhuroni- Qeshjet e fėmijėve,Njerėzit Kombėtar
Ēka ju brengos- Tė gjithė Antikombėtarėt.Lotėt e fėmijve sidomos atyre pa prindėr.
Cila ėshtė cilėsia juaj- Dėgjoj shumė me vėmendje,nuk ndėrhyj kur flet dikush dhe para se tė flas mendoj tri herė.

Deshira juaj- Qė njė ditė emisioni i lajmeve tė RTK-sė (19:30) tė zgjat
1 min e gjysmė,me thėnien ,, Shikues tė nderuar mirėmbrėma.Nė ditėn e sotme ishin tė gjithė Shqiptarėt tė kėnaqur,,

Era e preferuar- Puhiza ledhatuese,Aroma e gjylave tė Kosovės

Ēka ju Gezon- Kur tė gjithė fėmijėt qeshin dhe nuk kanė brenga
Humbja mė e madhe pėr ju-
Ēka ėshtė jeta pėr ju- Flori, qė nganjėher shkėlqen,nganjėher jo
Kėnga e preferuar- Nusja e maleve-ILIR SHAQIRI
Loja,lotėt si fėmijė- kam qenė shumė i lazdruar
Nervozizem te shkaktone- Ndėrhyrja e dikujt,kur flet dikush tjetėr pa e pėrfunduar.
Pendimin e gjenė-Falė ndėrgjegjes sime-deri mė tani Asgjėkundi.
Humbja ose rrėzimi qe keni perjetuar-Koha kur nuk mund ti vijonim mėsimet nė ndėrtesa shkollore,pėr shkak tė regjimit tė atėhershėm.
Suksesi- Pėrgjegjės i shumė punėtorėve

Kodra
30-06-05, 20:27
**********
**********
**********

Pyetjet doja ti nėnvizoja me ngjyrė,kėrkoj falje,qenka i tėrė teksti i nėnvizuar.


Kodra

Kodra
30-06-05, 20:44
**********
**********
**********

Ēka Adhuroni- Qeshja e fėmijėve,Njerėzit Komėbtar
Ēka ju brengos- Tė gjithė Antikombėtarėt.Lotėt e fėmijėve,sidomos atyre pa prindėr
Cila ėshtė cilėsia juaj- Dėgjoj shumė me vėmendje,nuk ndėrhyj kur flet dikush dhe mendoj tri herė para se tė flas
Dėshira juaj- Qė njė ditė emisioni i lajmeve tė RTK-sė tė zgjat 1 min e gjysmė,me thėnien ,,Shikues tė nderuar,mirėmbrėma.Nė ditėn e sotme ishin tė gjithė Shqipėtarėt tė kėnaqur.
Era e preferuar- Puhiza ledhatuese,Aroma e gjylave tė Kosovės.
Ēka ju Gezon- Kur tė gjithė fėimjėt qeshin dhe nuk kanė brenga.
Humbja mė e madhe pėr ju- Humbja e nėnės nga sėmundja e kancerit.
Ēka ėshtė jeta pėr ju- Flori,qė nganjėher shkėlqen , nganjėher jo
Kėnga e preferuar- Nusja e maleve-ILIR Shaqiri
Loja,lotėt si fėmijė- kam qenė shumė i lazdruar
Nervozizėm te shkaktone- Ndėrhyrja e dikujt,kur flet dikush tjetėr pa e pėrfunduar.
Pendimin e gjenė- Falė ndėrgjegjes sime,deri mė tani Asgjėkundi.
Humbja ose rrėzimi qė keni perjetuar- Koha, kur nuk mund ti vijonim mėsimet,nė ndėrtesa shkollore,pėr shkak tė regjimit tė atėhershėm.
Suksesi- Pėrgjegjės i shumė punėtorėve

Kodra
30-06-05, 20:47
*********
*********
*********

Lus, Moderatorėt, qė Postimin e parė, ta heqin nga faqja.


Me Nderime

Kodra

Naki
01-07-05, 14:09
**********
**********
**********

Ēka Adhuroni- Qeshja e fėmijėve,Njerėzit Komėbtar
Ēka ju brengos- Tė gjithė Antikombėtarėt.Lotėt e fėmijėve,sidomos atyre pa prindėr
Cila ėshtė cilėsia juaj- Dėgjoj shumė me vėmendje,nuk ndėrhyj kur flet dikush dhe mendoj tri herė para se tė flas
Dėshira juaj- Qė njė ditė emisioni i lajmeve tė RTK-sė tė zgjat 1 min e gjysmė,me thėnien ,,Shikues tė nderuar,mirėmbrėma.Nė ditėn e sotme ishin tė gjithė Shqipėtarėt tė kėnaqur.
Era e preferuar- Puhiza ledhatuese,Aroma e gjylave tė Kosovės.
Ēka ju Gezon- Kur tė gjithė fėimjėt qeshin dhe nuk kanė brenga.
Humbja mė e madhe pėr ju- Humbja e nėnės nga sėmundja e kancerit.
Ēka ėshtė jeta pėr ju- Flori,qė nganjėher shkėlqen , nganjėher jo
Kėnga e preferuar- Nusja e maleve-ILIR Shaqiri
Loja,lotėt si fėmijė- kam qenė shumė i lazdruar
Nervozizėm te shkaktone- Ndėrhyrja e dikujt,kur flet dikush tjetėr pa e pėrfunduar.
Pendimin e gjenė- Falė ndėrgjegjes sime,deri mė tani Asgjėkundi.
Humbja ose rrėzimi qė keni perjetuar- Koha, kur nuk mund ti vijonim mėsimet,nė ndėrtesa shkollore,pėr shkak tė regjimit tė atėhershėm.
Suksesi- Pėrgjegjės i shumė punėtorėve


I nderuar KODRA kamė knaqėsin qė ju kemi Intervjuar,vertetė pasurija e njeruit ėshtė tė ndėgjojė edhe tjetrin Gjatė Bisedes dhe tė respektojė ,ėshtė njė elementė Pedagogjikė i Komunikimit tė shėndosh.

Jamė Kurreshtarė tė di Ku Jetoni dhe veproni,le tė jetė pėrgjigjja sipas deshirės.

Naki

Naki
09-07-05, 17:38
Tė nderuar Forumist po hapi kėtė temė ,me qellim qė tė njihem me shume pėr deshirat,brengat,cilėsite,dhe virtytet e shumė Anėtarve.
U jamė mirenjohės per ēdo pėrgjigjje.

Argėtim te kėndshėm-ju dėshiron Naki

Qka Adhuroni-
Qka ju brengos-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuar-
Qka ju Gezone-
Humbja me e madhe per ju-
qka eshte jeta per ju-
Kenga e preferuar-
Loja,lotet si femije-
Nervozizem te shkaktone-
Pendimin e gjene-
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi,profesioni,shkollimi etj/

Kodra
23-07-05, 12:10
**********
**********
**********

Ēka Adhuroni- Qeshja e fėmijėve,Njerėzit Komėbtar
Ēka ju brengos- Tė gjithė Antikombėtarėt.Lotėt e fėmijėve,sidomos atyre pa prindėr
Cila ėshtė cilėsia juaj- Dėgjoj shumė me vėmendje,nuk ndėrhyj kur flet dikush dhe mendoj tri herė para se tė flas
Dėshira juaj- Qė njė ditė emisioni i lajmeve tė RTK-sė tė zgjat 1 min e gjysmė,me thėnien ,,Shikues tė nderuar,mirėmbrėma.Nė ditėn e sotme ishin tė gjithė Shqipėtarėt tė kėnaqur.
Era e preferuar- Puhiza ledhatuese,Aroma e gjylave tė Kosovės.
Ēka ju Gezon- Kur tė gjithė fėimjėt qeshin dhe nuk kanė brenga.
Humbja mė e madhe pėr ju- Humbja e nėnės nga sėmundja e kancerit.
Ēka ėshtė jeta pėr ju- Flori,qė nganjėher shkėlqen , nganjėher jo
Kėnga e preferuar- Nusja e maleve-ILIR Shaqiri
Loja,lotėt si fėmijė- kam qenė shumė i lazdruar
Nervozizėm te shkaktone- Ndėrhyrja e dikujt,kur flet dikush tjetėr pa e pėrfunduar.
Pendimin e gjenė- Falė ndėrgjegjes sime,deri mė tani Asgjėkundi.
Humbja ose rrėzimi qė keni perjetuar- Koha, kur nuk mund ti vijonim mėsimet,nė ndėrtesa shkollore,pėr shkak tė regjimit tė atėhershėm.
Suksesi- Pėrgjegjės i shumė punėtorėve


I nderuar KODRA kamė knaqėsin qė ju kemi Intervjuar,vertetė pasurija e njeruit ėshtė tė ndėgjojė edhe tjetrin Gjatė Bisedes dhe tė respektojė ,ėshtė njė elementė Pedagogjikė i Komunikimit tė shėndosh.

Jamė Kurreshtarė tė di Ku Jetoni dhe veproni,le tė jetė pėrgjigjja sipas deshirės.

Naki*********
*********
*********

I Nderuari Naki,kam pasur nderin qė tė ju pėrgjigjem nė pyetjet e juaja.

Tė falemnderoj edhe ty pėr kohėn qė e rezervove pėr mua :wink:

Jetoj dhe Veproj nė Gjermani.


Pėrshėndetje nga


Kodra

ARVANITI
23-07-05, 18:19
Qka Adhuroni- askend.

Qka ju brengos- kur dhunohet gjuha shqipe. Ndihem i poshteruar dhe i pafuqishem per ta ndryshuar kete fakt.

Cila eshte cilesija e juaj- gjakftohtesia (e kontrolloj veten). Cilesi tjeter e rendesishme e imja, eshte se degjoj me shume vemendje kur flet tjetri.

Deshira e juaj- t'i shoh perher poshte greket.

Era e preferuar- era (ndjesia) e ajrit te paster ne pyll.

Qka ju Gezone- shoqeria qe kam.

Humbja me e madhe per ju- vdekja e dajes nga kanceri.

qka eshte jeta per ju- e rendesishme, vetem njeher vjen.


Kenga e preferuar- Mesazh -West Side Family

Loja,lotet si femije- Loja e preferuar e imja ne vogeli ishte "komandshja". Loje lufte mes femijesh.

Nervozizem te shkaktone- kur te paditurit shesin padituri

Pendimin e gjene- deri tani "asgje"

Humbja ose rrezimi qe keni perjetur- Dy duart, nje kembe te thyera.

Suksesi- shkollimi im. (deri tani)

ARVANITI
23-07-05, 18:21
O Naki si thua per nje interviste te re?

Me pyetje te reja.

Do e besh ti apo ta bej une?

Miqesisht

Naki
23-07-05, 18:31
O Naki si thua per nje interviste te re?

Me pyetje te reja.

Do e besh ti apo ta bej une?

Miqesisht

Arvaniti ishte knaqesi Intervista me ju.
Inovacionet dhe freskija me tema te reja eshte e mireseardhur.

Mund te hapni nje teme te re,keni perkrahjen time .
Me nderime Naki

Ju shkruaje nga vendi i punes,me tastatur Gjermane haaa ne pamundesi te shkruaje

Flaka_1
25-07-05, 19:59
QKA ADHURONI=adhuroj te madhin ZOT&ATA qe e meritojn :idea:
QKA JU BRENGOS=jo mirekuptimi ndaj njeri tjetrit. :lol:
CILA ESHTE CILESIA JUAJ=e urte & punetore. :lol:
DESHIRA E JUAJ=te kete paqe & lumturi. :lol:
ERA E PREFERUAR=lacoste&era e pranveres. :lol:
QKA JU GEZON=gjitheqka e mire & e mbare. :wink:
HUMBJA ME E MADHE PER JU=humbja e antarit te familjes. :cry:
QKA ESHTE JETA PER JU=jeta eshte feste :wink:
KENGA E PREFERUAR=te dua & latortura
LOJA,LOTET SI FEMIJE=fshehtas,lotet per bretkosen e humbur :cry:
NERVOZIZMI QE TE SHKAKTON=njerezit e pakuptueshem :twisted:
PENDIMIN E GJEN=ne qetsi & ne vetmi :roll:
HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR=humbja e antarit te familjes :cry:
SUKSESI=i shkelqyer qka kam dashte edhe ja kam arrite :idea:

pershendetje per autorin e temes
vertet teme e qelluar!
me dashuri & respekt Flaka :idea:

Naki
27-07-05, 15:26
QKA ADHURONI=adhuroj te madhin ZOT&ATA qe e meritojn :idea:
QKA JU BRENGOS=jo mirekuptimi ndaj njeri tjetrit. :lol:
CILA ESHTE CILESIA JUAJ=e urte & punetore. :lol:
DESHIRA E JUAJ=te kete paqe & lumturi. :lol:
ERA E PREFERUAR=lacoste&era e pranveres. :lol:
QKA JU GEZON=gjitheqka e mire & e mbare. :wink:
HUMBJA ME E MADHE PER JU=humbja e antarit te familjes. :cry:
QKA ESHTE JETA PER JU=jeta eshte feste :wink:
KENGA E PREFERUAR=te dua & latortura
LOJA,LOTET SI FEMIJE=fshehtas,lotet per bretkosen e humbur :cry:
NERVOZIZMI QE TE SHKAKTON=njerezit e pakuptueshem :twisted:
PENDIMIN E GJEN=ne qetsi & ne vetmi :roll:
HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR=humbja e antarit te familjes :cry:
SUKSESI=i shkelqyer qka kam dashte edhe ja kam arrite :idea:

pershendetje per autorin e temes
vertet teme e qelluar!
me dashuri & respekt Flaka :idea:

Ishte Knaqesi Intervista me ju,pėr fundė kamė edhe njė pytje ēfarė profesioni ushtroni apo jeni nė studime.

Me nderime Naki

Flaka_1
27-07-05, 16:11
QKA ADHURONI=adhuroj te madhin ZOT&ATA qe e meritojn :idea:
QKA JU BRENGOS=jo mirekuptimi ndaj njeri tjetrit. :lol:
CILA ESHTE CILESIA JUAJ=e urte & punetore. :lol:
DESHIRA E JUAJ=te kete paqe & lumturi. :lol:
ERA E PREFERUAR=lacoste&era e pranveres. :lol:
QKA JU GEZON=gjitheqka e mire & e mbare. :wink:
HUMBJA ME E MADHE PER JU=humbja e antarit te familjes. :cry:
QKA ESHTE JETA PER JU=jeta eshte feste :wink:
KENGA E PREFERUAR=te dua & latortura
LOJA,LOTET SI FEMIJE=fshehtas,lotet per bretkosen e humbur :cry:
NERVOZIZMI QE TE SHKAKTON=njerezit e pakuptueshem :twisted:
PENDIMIN E GJEN=ne qetsi & ne vetmi :roll:
HUMBJA OSE RREZIMI QE KENI PERJETUAR=humbja e antarit te familjes :cry:
SUKSESI=i shkelqyer qka kam dashte edhe ja kam arrite :idea:

pershendetje per autorin e temes
vertet teme e qelluar!
me dashuri & respekt Flaka :idea:

Ishte Knaqesi Intervista me ju,pėr fundė kamė edhe njė pytje ēfarė profesioni ushtroni apo jeni nė studime.

Me nderime Naki

flm i nderuari NAKI
Kam te kryer shkollen,me sukses per frizere,tani punoj ne ate derjtim!
Pra jam frizere!
Ne nderkohe jam e angazhuar ende ne shkolle per profesionin e kreativitetit.
Me dashuri flaka :idea:

Naki
07-09-05, 19:28
Qka adhuroni-prinderit ,vendlindjen ,pikturen,letresine…cdo gje te bukur …

Qka ju brengos-injoranca, mosmirenjohja ,hipokrizia,semundjet e pasherueshme ,lufterat

Cila eshte cilesia juaj-qetesia sidomos ne situata te tensinuara,humori ,toleranca

Deshira juaj –tani per tani qe kosova te behet nje shtet dhe te zhvillohet ,nje e ardhme e qete ,mbarimi I 2 fakulteteve qe kam ne plan shpresoj se do realizohet ..

Era e preferuar –parfumi channel nr5 .si dhe eren e librave hemm
e kam shume qef

Qka ju gezon –mirenjohja, drejtesia ,natyra …fytyrat e gezuara

Humbja me e madhe per ju –deri me tani asgje

Kenga e preferuar –nuk me kujtohet titulli por eshte e kenduar nga GABRIELLE me qeteson pa mase kjo kenge me qon ne nje bote tjeter

Loja,lotet si femij –me kujtohet se sa her kam lozur me shoqe jam rrezuar te gjithe kembet I kam me shenja ….loja –futboll me shoket ku si gjithmone une u rrezojsha edhe plus ende nuk di te luaj mire

Nervozizem te shkaktone –paragjykimet ,mosmirenjohja ,hipokrizia ,mendjemadhesia..

Pendimin e gjen-ne familje mbeshtetem per qdo gje

Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar –lufta ne kosove ,ndresa nga ana personale ende asgje duke qene se une sapo I kam hedhur hapat e pare drejt jetes

Suksesi – nje familje te mire, nje jete te qete ,deri tani kam arritur diqka te vogel ne rrugen qe kam nisur kam fituar disa cmime per pikture nejse shpresoj se ne te ardhmen te behem dikushi

Naki
04-10-05, 18:32
ADHUROI PRINDERIT DHE ZOTIN
BRENGOSE VENDELINDJA IME
CILSIA E MIA JANE :wink:
DESHIRAT E MIJA JANE QE POPULLI JONE TE JETOI NE NJE SHTET TE PERBASHEKET ME TE GJITHA TROJET DHE TE KEMI MBRETIN TONE SI SHUME SHTETE TJERA QE KRENOHEN PER ATA...
ERA E PREFERUSHME TE UNE KAM MBI 100 PARFUMA DHE AROMAT E TEPIHAVE KAM MARAK SHUME :D
CKA ME GEZON -KOMPLIMENTET KUR DIKUJ ARRIS TI NDIHMOJE
HUMBJA ME E MADHE ESHTE E VELLAUT TIM KUR ISHA 9VJEQARE
KENGA E PREFERUAR -MEKATARE,I THUAJ JO TE PAKTEN KESAJ NATE....
LOTET KUR LAZDRANI ME TREGOJE SE ISHTE I FEJUAR :cry: :cry: :cry: ESHTE E VERTET KJO
LOJAT E MIA JANE TENISI,BOWLLING DHE HANBALL
NEROVOZIMI-KUR NJERZIT FLASIN PER TE TJERET E NUK I SHIKOJNE PUNET E VETA
PENDIMIN E GJAJE-NUK DI VELLA CKA ME THANE MBASI NUK KAM QENE NE KETE SITUACION
HUMBJA -EDHE PER MUA ISHTE SHUME VESHTIRE NGA EKRANET E TV TI SHOHE VLLEZRIT DHE MOTRAT TONA NGA LUFTA NE KOSOVE DUKE TREGUAR SHUME PERJETIME DHE MASAKRA QE KISHIN PERJETUAR
SUKSESI-I KAM TE GJITHA POS NJE DJALI SHQIPTAR :!:

Naki
19-12-05, 21:32
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni-
Qka ju brengos-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuar-
Qka ju Gezone-
Humbja me e madhe per ju-
qka eshte jeta per ju-
Kenga e preferuar-
Loja,lotet si femije-
Nervozizem te shkaktone-
Pendimin e gjene-
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-
Suksesi-

Reana
19-12-05, 21:58
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni- JETEN
Qka ju brengos- Ata qe nuk respektojne te drejten e secilit/les te jetoje i/e lire
Cila eshte cilesija e juaj-Nuk heq dore kurr nga gjerat ne te cilat besoj
Deshira e juaj- kam shume-shumica jane te natyres globale-eradikimin e vobektesise/armeve jokonvencionale/ dikaturave politiko/religjioze, etj
Era e preferuar- e perqafimit te nenes :P
Qka ju Gezone- cdo mengjes, cdo dite e re
Humbja me e madhe per ju- Humbje per mua, eshte kur te drejtet i mbyllin syte, dhe lejojne te liget te abuzojne te dobetit
qka eshte jeta per ju- mundesi per te krijuar vlera
Kenga e preferuar- Kenga epike e Gjergj Elez Alise :P
Loja,lotet si femije- Loja ngel pjese e vazhdueshme e jetes sime :lol:
Nervozizem te shkaktone-nuk ua ofroj kete luks atyre qe se vlejne respektin tim 8)
Pendimin e gjene- ne miresine dhe bukurine e shpirtit te njeriut
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Nuk besoj te kem perjetuar ndonje humbje te madhe-jeta ka qene e mire me mua-shpresoj te jete keshtu gjithmone :oops:
Suksesi- forca per te qene vetevetja

[quote]
Naki,
Po mundohem te pergjigjem ashtu pa menduar shume-gjeja e pare qe me shkon ndermend :lol:

Domira
19-12-05, 22:30
Naki i nderuar, ja pergjigjet e mia qe i bera shpejt :)


Qka Adhuroni- Pamvaresine
Qka ju brengos- dallaverja, dhuna
Cila eshte cilesija e juaj- e ndjeshme :?
Deshira e juaj-te shoh fytyra te qeshura te shqiptaret
Era e preferuar-era e zambakut
Qka ju Gezone-lumturia e te dashurve te mi dhe atyre qe me rrethojne
Humbja me e madhe per ju-nuk kam te tille per tu permend
Qka eshte jeta per ju-rrugetim
Kenga e preferuar-lulebora
Loja,lotet si femije-lojat kolektive, kollaj kom qajt
Nervozizem te shkaktone-genjeshtra
Pendimin e gjene-ne miresine dhe afersine e njerzve te mire
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-largimi nga Kosova
Suksesi-forca per ti be sfide se keqes

FrEsKiA
19-12-05, 23:39
Pershendetje i Nderuari Naki!

Qka Adhuroni --> All-llahun!
Qka ju brengos --> Skamja e kanosur ne popull!
Cila eshte cilesija e juaj --> Sinqeriteti!
Deshira e juaj --> Shendet dhe lumturi familjes sime!
Era e preferuar --> Aroma e kendshme Pranverore!
Qka ju Gezone --> Gjithcka pozitive!
Humbja me e madhe per ju--> Studimet e metutjeshme!
qka eshte jeta per ju --> Nje vizatim ku nuk perdoret Goma!
Kenga e preferuar --> "Nostalgjia" Ermal Fejzullahu
Loja,lotet si femije --> Kukufshehtas, delikate
Nervozizem te shkaktone --> Thashethemet!
Pendimin e gjene --> Ne gjirin e ngrohte Familjar!
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar --> Nuk kam perjetuar...!
Suksesi --> Ia arrita cakut(qellimit) te caktuar!

Me Respekt
EnIgMa![/b]

Tanushi
21-12-05, 10:05
Qka Adhuroni- te bukuren
Qka ju brengos- e shemtuara
Cila eshte cilesija e juaj- jam me i mire sesa dukem
Deshira e juaj- jane shume
Era e preferuar- aroma e debores
Qka ju Gezone- femijet e buzeqeshur
Humbja me e madhe per ju- vdekja e nenes
qka eshte jeta per ju- avanture
Kenga e preferuar- ne drras te vekut kush po qan
Loja,lotet si femije- nuk me kujtohet, sikur te mos kisha femijeri fare
Nervozizem te shkaktone- hipokrizia dhe injoranca
Pendimin e gjene- ne forcen time
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- jam rrxu prej dardhe dikur
Suksesi- pertej parashikimit

Naki
23-12-05, 19:58
[quote="Reana"]

Qka Adhuroni- JETEN
Qka ju brengos- Ata qe nuk respektojne te drejten e secilit/les te jetoje i/e lire
Cila eshte cilesija e juaj-Nuk heq dore kurr nga gjerat ne te cilat besoj
Deshira e juaj- kam shume-shumica jane te natyres globale-eradikimin e vobektesise/armeve jokonvencionale/ dikaturave politiko/religjioze, etj
Era e preferuar- e perqafimit te nenes :P
Qka ju Gezone- cdo mengjes, cdo dite e re
Humbja me e madhe per ju- Humbje per mua, eshte kur te drejtet i mbyllin syte, dhe lejojne te liget te abuzojne te dobetit
qka eshte jeta per ju- mundesi per te krijuar vlera
Kenga e preferuar- Kenga epike e Gjergj Elez Alise :P
Loja,lotet si femije- Loja ngel pjese e vazhdueshme e jetes sime :lol:
Nervozizem te shkaktone-nuk ua ofroj kete luks atyre qe se vlejne respektin tim 8)
Pendimin e gjene- ne miresine dhe bukurine e shpirtit te njeriut
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Nuk besoj te kem perjetuar ndonje humbje te madhe-jeta ka qene e mire me mua-shpresoj te jete keshtu gjithmone :oops:
Suksesi- forca per te qene vetevetja

[quote]


Znj.Reana ishte knaqėsi tė lexojmė intervisten e juajė,mė emocionojė pėrgjigjja Era e preferuar-e Pėrqafimit tė nėnės,kėtė pėrqafim e ndjejė shumė herė edhe vetė .

Me nderime naki

Reana
23-12-05, 20:09
Naki i nderuar, ju falemderit shume, e si gjithmone gojembel dhe i dashur!!!
pershendetjet e mia te sinqerta!!

Naki
23-12-05, 20:12
Naki i nderuar, ja pergjigjet e mia qe i bera shpejt :)


Qka Adhuroni- Pamvaresine
Qka ju brengos- dallaverja, dhuna
Cila eshte cilesija e juaj- e ndjeshme :?
Deshira e juaj-te shoh fytyra te qeshura te shqiptaret
Era e preferuar-era e zambakut
Qka ju Gezone-lumturia e te dashurve te mi dhe atyre qe me rrethojne
Humbja me e madhe per ju-nuk kam te tille per tu permend
Qka eshte jeta per ju-rrugetim
Kenga e preferuar-lulebora
Loja,lotet si femije-lojat kolektive, kollaj kom qajt
Nervozizem te shkaktone-genjeshtra
Pendimin e gjene-ne miresine dhe afersine e njerzve te mire
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-largimi nga Kosova
Suksesi-forca per ti be sfide se keqes

E nderuara Domira ,ishte knaqėsi tė lexojmė intervisten me ju ,mė interesonė tė dijė rreth largimit tuajė nga kosova ishte kjo gjatė luftės apo mė herėt.
Pėrgjigja le tė jetė sipas deshirės.

Me nderime Naki

Naki
23-12-05, 20:20
Pershendetje i Nderuari Naki!

Qka Adhuroni --> All-llahun!
Qka ju brengos --> Skamja e kanosur ne popull!
Cila eshte cilesija e juaj --> Sinqeriteti!
Deshira e juaj --> Shendet dhe lumturi familjes sime!
Era e preferuar --> Aroma e kendshme Pranverore!
Qka ju Gezone --> Gjithcka pozitive!
Humbja me e madhe per ju--> Studimet e metutjeshme!
qka eshte jeta per ju --> Nje vizatim ku nuk perdoret Goma!
Kenga e preferuar --> "Nostalgjia" Ermal Fejzullahu
Loja,lotet si femije --> Kukufshehtas, delikate
Nervozizem te shkaktone --> Thashethemet!
Pendimin e gjene --> Ne gjirin e ngrohte Familjar!
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar --> Nuk kam perjetuar...!
Suksesi --> Ia arrita cakut(qellimit) te caktuar!

Me Respekt
EnIgMa![/b]


Vertetė intervista me ju ishte freski,mė pėlqeu thėnja e juajė -ēka ėshtė jeta pėr ju--Njė Vizatim ku nuk pėrdoret Goma.


Jamė Kurreshtarė tė dijė,keni pėrfunduar studimet apo jeni duke studjuar.

Me nderime Naki

Naki
23-12-05, 20:27
Qka Adhuroni- te bukuren
Qka ju brengos- e shemtuara
Cila eshte cilesija e juaj- jam me i mire sesa dukem
Deshira e juaj- jane shume
Era e preferuar- aroma e debores
Qka ju Gezone- femijet e buzeqeshur
Humbja me e madhe per ju- vdekja e nenes
qka eshte jeta per ju- avanture
Kenga e preferuar- ne drras te vekut kush po qan
Loja,lotet si femije- nuk me kujtohet, sikur te mos kisha femijeri fare
Nervozizem te shkaktone- hipokrizia dhe injoranca
Pendimin e gjene- ne forcen time
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- jam rrxu prej dardhe dikur
Suksesi- pertej parashikimit

I nderuari Tanushi,vrejta qysh nė fillim kėngėn e preferuar nė drras tė vekut kush po qanė,kjo kėngė eshtė shumė e preferuar edhe nga Babai imė dhe gjithėsesi e preferojė edhe unė.
Ishte knaqėsi e imja tė lexojė Intervjun me ju.

Me nderime Naki

Domira
23-12-05, 23:29
Naki i nderuar, ja pergjigjet e mia qe i bera shpejt :)


Qka Adhuroni- Pamvaresine
Qka ju brengos- dallaverja, dhuna
Cila eshte cilesija e juaj- e ndjeshme :?
Deshira e juaj-te shoh fytyra te qeshura te shqiptaret
Era e preferuar-era e zambakut
Qka ju Gezone-lumturia e te dashurve te mi dhe atyre qe me rrethojne
Humbja me e madhe per ju-nuk kam te tille per tu permend
Qka eshte jeta per ju-rrugetim
Kenga e preferuar-lulebora
Loja,lotet si femije-lojat kolektive, kollaj kom qajt
Nervozizem te shkaktone-genjeshtra
Pendimin e gjene-ne miresine dhe afersine e njerzve te mire
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-largimi nga Kosova
Suksesi-forca per ti be sfide se keqes

E nderuara Domira ,ishte knaqėsi tė lexojmė intervisten me ju ,mė interesonė tė dijė rreth largimit tuajė nga kosova ishte kjo gjatė luftės apo mė herėt.
Pėrgjigja le tė jetė sipas deshirės.

Me nderime Naki

Shume me heret Naki dhe ishte perjetimi me i rende ne jeten time.
Faleminderit per komentin e mire qe ke ba Naki.

Me nderime
Domira

pokeri
24-12-05, 02:16
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI
Edhepse kurrė nuk jam intervistuar vetė (ėshtė radha ta ndjej
se si ėshtė tė pėrgjigjesh...)


Ēka Adhuroni- Lirinė (konceptin e tė qenurit I LIRĖ)
Ēka ju brengos- Fati i njerėzve tė "vegjėl"
Cila eshte cilesija e juaj- Thonė qė s'kam... (IQ 154)
Deshira e juaj- Tė mos u bindem "injorantėve"
Aroma e preferuar- Jargavani
Ēka ju Gezone- Gjėrat e vogėla
Humbja me e madhe per ju- Shumė personale (nuk pėrgjigjem)Ēka eshte jeta per ju- Njė barrė e rėndė, qė njeriu e zbraz te varret
Kenga e preferuar- Njė pjesė nga filmi, "Na ishte dikur nė Perėndimin e Egėr (Adio Chayyene)"
Loja,lotet si femije- Kam qarė kur ma bėnin pa tė drejtė, se isha mė i vogėl e lozja me tė mėdhenj
Nervozizem te shkaktone- Politikanėt
Pendimin e gjene- "Nuk e kuptoj pyetjen"Nuk pendohem shpesh.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Ka shumė, dhe kurr rrėzohesh shpesh, tė bėhet rutinė.
Suksesi- Pa modesti tė rrejshme. Suksesi nė profesion.

FrEsKiA
24-12-05, 12:28
Pershendetje i Nderuari Naki!

Qka Adhuroni --> All-llahun!
Qka ju brengos --> Skamja e kanosur ne popull!
Cila eshte cilesija e juaj --> Sinqeriteti!
Deshira e juaj --> Shendet dhe lumturi familjes sime!
Era e preferuar --> Aroma e kendshme Pranverore!
Qka ju Gezone --> Gjithcka pozitive!
Humbja me e madhe per ju--> Studimet e metutjeshme!
qka eshte jeta per ju --> Nje vizatim ku nuk perdoret Goma!
Kenga e preferuar --> "Nostalgjia" Ermal Fejzullahu
Loja,lotet si femije --> Kukufshehtas, delikate
Nervozizem te shkaktone --> Thashethemet!
Pendimin e gjene --> Ne gjirin e ngrohte Familjar!
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar --> Nuk kam perjetuar...!
Suksesi --> Ia arrita cakut(qellimit) te caktuar!

Me Respekt
EnIgMa![/b]


Vertetė intervista me ju ishte freski,mė pėlqeu thėnja e juajė -ēka ėshtė jeta pėr ju--Njė Vizatim ku nuk pėrdoret Goma.


Jamė Kurreshtarė tė dijė,keni pėrfunduar studimet apo jeni duke studjuar.

Me nderime Naki
Ju Falemnderit Naki.
Fatkeqesishte kam kryer vetem shkollen e mesme...por shpresoj te vazhdoj me tutje, vone nuk eshte kurre!

vjeshta
24-12-05, 23:47
Te nderuar Forumist po hapi kete teme te re,me qellim qe te njihem me shume per deshirat,brengat,cilesite dhe virtytet e shume anetarve.
U jame mirenjohes per qdo pergjigjje-argetim te kendeshem-NAKI

Qka Adhuroni-Zotin ,qe me ndihmen e tij krijova familjen.
Qka ju brengos-Fati i njerzimit.
Cila eshte cilesija e juaj-Flas qete dhe me prcjellje te buzeqeshjes.
Deshira e juaj-Qe zoti te ju ndihmoi te gjitheve ,e mbasandej edhe mu.
Era e preferuar-E blinit
Qka ju Gezone-Permiresimi i shendetit te nje personi te familjes.
Humbja me e madhe per ju-Qe nuk e ushtroi profesionin tim.
qka eshte jeta per ju-Udhe njekaheshe ,qe mund te jete e shkurt por edhe e gjate
Kenga e preferuar-Po e kapercejm kete pyetje :oops:
Loja,lotet si femije-Tezesh,gjithemon kam qajtur mshefte.
Nervozizem te shkaktone-Budallaqet e te menqurve.
Pendimin e gjene-Me kalimin e kohes.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Humbi gjithemon ari,ndersa rrezime ,nja dy pre biqikletes qe ende i kujtoj.
Suksesi-kam arrit mjaft ,por sukesesi nuk ka kufi.


Pershendetje per ty Naki

Vjeshta

Naki
25-12-05, 23:27
[quote="pokeri"]
Edhepse kurrė nuk jam intervistuar vetė (ėshtė radha ta ndjej
se si ėshtė tė pėrgjigjesh...)


Ēka Adhuroni- Lirinė (konceptin e tė qenurit I LIRĖ)
Ēka ju brengos- Fati i njerėzve tė "vegjėl"
Cila eshte cilesija e juaj- Thonė qė s'kam... (IQ 154)
Deshira e juaj- Tė mos u bindem "injorantėve"
Aroma e preferuar- Jargavani
Ēka ju Gezone- Gjėrat e vogėla
Humbja me e madhe per ju- Shumė personale (nuk pėrgjigjem)Ēka eshte jeta per ju- Njė barrė e rėndė, qė njeriu e zbraz te varret
Kenga e preferuar- Njė pjesė nga filmi, "Na ishte dikur nė Perėndimin e Egėr (Adio Chayyene)"
Loja,lotet si femije- Kam qarė kur ma bėnin pa tė drejtė, se isha mė i vogėl e lozja me tė mėdhenj
Nervozizem te shkaktone- Politikanėt
Pendimin e gjene- "Nuk e kuptoj pyetjen"Nuk pendohem shpesh.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Ka shumė, dhe kurr rrėzohesh shpesh, tė bėhet rutinė.
Suksesi- Pa modesti tė rrejshme. Suksesi nė profesion.

[quote]

Ju Faliminderit Pokeri,jame kurreshtar te di Profesionin tuaje.

Naki

Naki
26-12-05, 23:25
Vjeshta ishte knaqesi te lexojme Intervjun me ju,jam kurreshtar te di qfare profesioni keni dhe ku jane pengesat qe nuk mundeni te ushtroni profesionin.
Pergjigja le te jete sipas deshires.

me nderime Naki

vjeshta
26-12-05, 23:39
Vjeshta ishte knaqesi te lexojme Intervjun me ju,jame kurreshtare te di qfare profesioni keni dhe ku jane pengesat qe nuk mundeni te ushtroni profesionin.
Pergjigja le te jete sipas deshires.

me nderime Naki

Flm.Naki

Nuk ka asgje te msheft ketu.Kam te kryer shkollen e larte te Turizmit dhe Hoteleri. Por meqe kam diplomuar ne Kosove ,ketu ku gjindem tash me duhet te i beje provimet shtese.Por per momentin nuk mundem me mendu per vazhdim te studimeve(per shkaqe shendetsore te 2 personave
) ,ndoshta me vone gjeje kohe edhe per veti,shpresoj.


Me nderime per ju, Vjeshta

pokeri
26-12-05, 23:42
[quote="pokeri"]
Edhepse kurrė nuk jam intervistuar vetė (ėshtė radha ta ndjej
se si ėshtė tė pėrgjigjesh...)


Ēka Adhuroni- Lirinė (konceptin e tė qenurit I LIRĖ)
Ēka ju brengos- Fati i njerėzve tė "vegjėl"
Cila eshte cilesija e juaj- Thonė qė s'kam... (IQ 154)
Deshira e juaj- Tė mos u bindem "injorantėve"
Aroma e preferuar- Jargavani
Ēka ju Gezone- Gjėrat e vogėla
Humbja me e madhe per ju- Shumė personale (nuk pėrgjigjem)Ēka eshte jeta per ju- Njė barrė e rėndė, qė njeriu e zbraz te varret
Kenga e preferuar- Njė pjesė nga filmi, "Na ishte dikur nė Perėndimin e Egėr (Adio Chayyene)"
Loja,lotet si femije- Kam qarė kur ma bėnin pa tė drejtė, se isha mė i vogėl e lozja me tė mėdhenj
Nervozizem te shkaktone- Politikanėt
Pendimin e gjene- "Nuk e kuptoj pyetjen"Nuk pendohem shpesh.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Ka shumė, dhe kurr rrėzohesh shpesh, tė bėhet rutinė.
Suksesi- Pa modesti tė rrejshme. Suksesi nė profesion.

[quote]

Ju Faliminderit Pokeri,jame kurreshtar te di Profesionin tuaje.

Naki


Me keqardhje Zotėri (Zonjė-ushė) Naki, ushtroj njė
profesion publik dhe nuk mund tė pėrgjigjem.

Mund t'ju jap njė pėrgjigje interne, me shumė kėnaqėsi.

Naki
02-07-06, 10:24
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!


Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-

vendasi
02-07-06, 20:22
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

Ēka adhuroni-Lirine
Ēka ju brengosė-Varferia ne Kosove
Cila eshte cilesija e juaj-Posedoje disa por kisha vequ Moralin
Deshira e juaj-Qe Kosova ta ngulose Flamurin si shtet ne OKB
Era e preferuarė-Era e Bjeshkes
Ēka ju gėzonė-Suksesi i Femijve
Humbja me e madhe per ju-Vdekja e Babait gjate Luftes
Ēka eshte jeta per ju-Enigme
Kėnga e preferuar-Nuk eshte Jeta 1000 Vje nga Shaqir Crrvadiku
Loja,lotėt si fėmije-Si femije kam lozur shum futboll,kur me thrriste nena qe te hy mbrenda per darke,ja filloja te qaje.
Nervozizėm te shkaktone-Njerzit qe te shiqojne ne sy e te Genjejne
Pendimin e gjenė-Ne gjirin Familjare
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-Vendelindja
Suksesi-Ndertimi i Shtepise ku jetoje,dhe suksesi profesional ku punoje si Inxhinjer i NdertimtariseTe pershendes naki per temen e hapur dhe njeherit tu uroje te gjitha te mirat juve dhe familjes tende.
Me respekt te madhe per ju.
Vendasi

Drinni
02-07-06, 20:29
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!


Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-

I Nderuari Naki
do e mbaroj ne fund me nje shaka, por do te pergjigjem intervjus,

Adhuroj femrat e gjata dhe qe dijn se kah shon rruga,
Kur nuk mund te depertoj me kryeneqesin time, brengosem pse ja nisa.
Cilesia ime mendoj te jete, jam shume fleksibel, dhe krator.
deshira ime te behem i pavarur ne lemin e biznesit.
Aroma e preferuar, thjesht mbas nje dushi perkdheljet, njeriu ka aromen me te miren.
Me gezon kur i'a dal ne kreativitetin tim.
nuk kam humbur gjera materiale, por kam humbur diē sa qe kurr se harroj.
Jeta me ben te lumtur kur vije nga stresi i dites dhe me presin me duar hapur dashuria.
Sabri Fejzullahu" edhe pse kurr ne nuk u prekem kurr, ne ne zemer lidhem kuror e bese".
Luaja me gjthēka qe me vinte per dore, Lotoja kur percjellja Baban per gurbet.
Mysafiret e paftuar sme bejn edhe aq te lumtur.
kur flas me te panjohur per diēka, ua besoj ndonje fshehtesi.
Me ka ren shpesh te rrezohem, por jam ngritur aq shpejt sa qe sia vlen, e dua lojen me rreziqe!
Per suksese jam i etur ēdo dit, kur t'a arrij kulmin do jua baj me dije:biggrin:

E tash po i mori kto te dhena Banka ime e pat krediti qe mendoj ta investoj ne nje biznes se shpejti.

Me nderime

Naki
02-07-06, 20:46
Te pershendes naki per temen e hapur dhe njeherit tu uroje te gjitha te mirat juve dhe familjes tende.
Me respekt te madhe per ju.
Vendasi

Intervista me ju ishte njė knaqėsi e veqantė,ju faliminderit pėr kohen ēė dhuruatė.
Kėnga nuk ėshtė jeta njė mijė Vjetė e kėnduar nga Sh. Cėrvadiku mė sjellė edhe mua shumė nostalgji pėr vendlindjen dhe shumė herė mė rrenqeth poret e Lėkurės.
Gėzohem dhe mė vjenė mirė qė ju kemi nė mesin tonė ,Inzhinier tė profilit tė ndėrtimtarisė.

Naki

jadore
03-07-06, 00:11
Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

Ēka adhuroni- .......(.vetem )Nje Zote
Ēka ju brengosė- gjerat qe nuk jane ne kompetencen time ...(hahaha)
Cila eshte cilesija e juaj- ka kohe qe nuk mirrem me to....
Deshira e juaj- mendoj qe deshirat jane endrra femijesh ...
Era e preferuarė- ciklimet e ajrit qe krijojne rryme ererash ne hapsire
Ēka ju gėzonė- cilin marrim definim te gezimit ??
Humbja me e madhe per ju- duhet gjate jetes gjithesesi te kete humbje ??
Ēka eshte jeta per ju- mundohem qdo dite te gjej nje definim tjeter te saj
Kėnga e preferuar- ka shume ,veshtire te ceket nje ...
Loja,lotėt si fėmije- e kush i kujtone me ....
Nervozizėm te shkaktone- asgje , qe nga momenti kur kuptova qe qdo gje eshte relative..
Pendimin e gjenė- fatmiresishte,eshte ushtruar arti i ndergjegjesimit me kohe ,sa qe nuk vie deri tek pendimi.....
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- si femije duhem ti kem gjakos gjurin apo brylin ,por nuk me kujtohet qe kam qajtur ....(hahahaha)

Suksesi-Pytje qe pres te ja parashtroj vetevetit gjithashtu ,nga fundi i te jetuarit ....

Murgesha
03-07-06, 11:58
Jador tė pėrshėndes pėr kėtė prezentim.

Kam pyetje:

Si mund tė thuash "e kush i kujtone me" tek "Loja,lotėt si fėmije" :confused: :confused: ????

seriozja_19
03-07-06, 19:41
Flm qe keni gjetur kohe te lire ne agjenden tuaj per interviste :biggrin: ...

Ēka adhuroni --> prinderit e mi
Ēka ju brengosė --> deshtimi i planeve, i vizioneve qe kam
Cila eshte cilesija e juaj --> te behem perkthyse, te krijoj familje dhe t'i menaxhoj te dyjat, edhe jeten profesionale edhe ate private...
Deshira e juaj --> kur t'i mbushi 50 vite, te ulem, ta rikujtoj jeten dhe ti them vetes: jam e kenaqur me kete cka kam perjetuar, te kisha pas mundesi, ta kthej kohen, asgje ndryshe nuk kisha bere....sepse gjithcka per qefin tim me ka ecur...
Era e preferuarė --> euphoria by calvin klein
Ēka ju gėzonė --> suksesi
Humbja me e madhe per ju --> kur ndonje person i dashur nuk eshte me ne mesin tone...
Ēka eshte jeta per ju --> nje shanse e cila duhet te shfrytezohet, nuk ka neglizhenca ne asnje aspekt, puno dhe meso!
Kėnga e preferuar --> ndryshon shume shpejte, momentalisht tears don't fall nga bullet for my valentine kurse nga ato shqip 'Zeshkanja ime' nga Veli Sahiti, Trixi
Loja,lotėt si fėmije --> me barbie kukulla, kam qajtur kur vellau nuk u kujdeske per lodrat e mia, gjithe i lendojke kukullat, ja heke duart apo kembet, u hakmerrte me kete...
Nervozizėm te shkaktone --> genjeshtrat + njerzit qe pretendojne te jen dikush por ne realitet askush nuk jan...dhe keshtu qe asgje perpos filozofise nuk fshihet mbas fjaleve te atyre
Pendimin e gjenė --> ...shpesh here kur eshte vone, por ato persona qe me ngjohin jan te durueshem dhe me kuptojne qe me nevojitet pak me teper kohe qe te pendohem sepse e din qe une gjithe i analizoj gjerat me listen pro + contra
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar --> gjithmone fitoj sepse edhe humbjen e mirepres, eshte pjese e lojes...
Suksesi --> Zoti me ka gezuar me shendet, me familje te mire dhe me suksese te shkelqyeshem mbrenda 13 viteve shkollor...keto jan me primare....

seriozja_19
03-07-06, 19:41
Flm qe keni gjetur kohe te lire ne agjenden tuaj per interviste :biggrin: ...

Ēka adhuroni --> prinderit e mi
Ēka ju brengosė --> deshtimi i planeve, i vizioneve qe kam
Cila eshte cilesija e juaj --> te behem perkthyse, te krijoj familje dhe t'i menaxhoj te dyjat, edhe jeten profesionale edhe ate private...
Deshira e juaj --> kur t'i mbushi 50 vite, te ulem, ta rikujtoj jeten dhe ti them vetes: jam e kenaqur me kete cka kam perjetuar, te kisha pas mundesi, ta kthej kohen, asgje ndryshe nuk kisha bere....sepse gjithcka per qefin tim me ka ecur...
Era e preferuarė --> euphoria by calvin klein
Ēka ju gėzonė --> suksesi
Humbja me e madhe per ju --> kur ndonje person i dashur nuk eshte me ne mesin tone...
Ēka eshte jeta per ju --> nje shanse e cila duhet te shfrytezohet, nuk ka neglizhenca ne asnje aspekt, puno dhe meso!
Kėnga e preferuar --> ndryshon shume shpejte, momentalisht tears don't fall nga bullet for my valentine kurse nga ato shqip 'Zeshkanja ime' nga Veli Sahiti, Trixi
Loja,lotėt si fėmije --> me barbie kukulla, kam qajtur kur vellau nuk u kujdeske per lodrat e mia, gjithe i lendojke kukullat, ja heke duart apo kembet, u hakmerrte me kete...
Nervozizėm te shkaktone --> genjeshtrat + njerzit qe pretendojne te jen dikush por ne realitet askush nuk jan...dhe keshtu qe asgje perpos filozofise nuk fshihet mbas fjaleve te atyre
Pendimin e gjenė --> ...shpesh here kur eshte vone, por ato persona qe me ngjohin jan te durueshem dhe me kuptojne qe me nevojitet pak me teper kohe qe te pendohem sepse e din qe une gjithe i analizoj gjerat me listen pro + contra
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar --> gjithmone fitoj sepse edhe humbjen e mirepres, eshte pjese e lojes...
Suksesi --> Zoti me ka gezuar me shendet, me familje te mire dhe me suksese te shkelqyeshem mbrenda 13 viteve shkollor...keto jan me primare....

Naki
03-07-06, 19:43
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-
.................................................. .................................................. ...........................

Naki
03-07-06, 19:58
I Nderuari Naki
do e mbaroj ne fund me nje shaka, por do te pergjigjem intervjus,

Adhuroj femrat e gjata dhe qe dijn se kah shkon rruga,
Kur nuk mund te depertoj me kryeneqesin time, brengosem pse ja nisa.

Cilesia ime mendoj te jete, jam shume fleksibel, dhe krator.

deshira ime te behem i pavarur ne lemin e biznesit.

Aroma e preferuar, thjesht mbas nje dushi perkdheljet, njeriu ka aromen me te miren.

Me gezon kur i'a dal ne kreativitetin tim.

nuk kam humbur gjera materiale, por kam humbur diē sa qe kurr se harroj.

Jeta me ben te lumtur kur vije nga stresi i dites dhe me presin me duar hapur dashuria.

Sabri Fejzullahu" edhe pse kurr ne nuk u prekem kurr, ne ne zemer lidhem kuror e bese".

Luaja me gjthēka qe me vinte per dore, Lotoja kur percjellja Baban per gurbet.

Mysafiret e paftuar sme bejn edhe aq te lumtur.
kur flas me te panjohur per diēka, ua besoj ndonje fshehtesi.

Me ka ren shpesh te rrezohem, por jam ngritur aq shpejt sa qe sia vlen, e dua lojen me rreziqe!

Per suksese jam i etur ēdo dit, kur t'a arrij kulmin do jua baj me dije:biggrin:

E tash po i mori kto te dhena Banka ime e pat, krediti qe mendoj ta investoj ne nje biznes se shpejti.

Me nderime

Drinni i nderuarė,intervista me ju ishte njė knaqėsi e veqantė,kemi shije tė njejtė tė muzikės kjo mė gėzonė.
Dhe pėr fundė kuptuam ēė banka e juajė ju kishte ndarė kreditin haaaaaaaaaa,ju dėshirojė realizim tė planėve nė spektrin ekonomikė,tė na bėhėsh njė ekonomistė i fortė.

Naki
03-07-06, 20:06
Flm qe keni gjetur kohe te lire ne agjenden tuaj per interviste :biggrin: ...

Ēka adhuroni --> prinderit e mi
Ēka ju brengosė --> deshtimi i planeve, i vizioneve qe kam
Cila eshte cilesija e juaj --> te behem perkthyse, te krijoj familje dhe t'i menaxhoj te dyjat, edhe jeten profesionale edhe ate private...
Deshira e juaj --> kur t'i mbushi 50 vite, te ulem, ta rikujtoj jeten dhe ti them vetes: jam e kenaqur me kete cka kam perjetuar, te kisha pas mundesi, ta kthej kohen, asgje ndryshe nuk kisha bere....sepse gjithcka per qefin tim me ka ecur...
Era e preferuarė --> euphoria by calvin klein
Ēka ju gėzonė --> suksesi
Humbja me e madhe per ju --> kur ndonje person i dashur nuk eshte me ne mesin tone...
Ēka eshte jeta per ju --> nje shanse e cila duhet te shfrytezohet, nuk ka neglizhenca ne asnje aspekt, puno dhe meso!
Kėnga e preferuar --> ndryshon shume shpejte, momentalisht tears don't fall nga bullet for my valentine kurse nga ato shqip 'Zeshkanja ime' nga Veli Sahiti, Trixi
Loja,lotėt si fėmije --> me barbie kukulla, kam qajtur kur vellau nuk u kujdeske per lodrat e mia, gjithe i lendojke kukullat, ja heke duart apo kembet, u hakmerrte me kete...
Nervozizėm te shkaktone --> genjeshtrat + njerzit qe pretendojne te jen dikush por ne realitet askush nuk jan...dhe keshtu qe asgje perpos filozofise nuk fshihet mbas fjaleve te atyre
Pendimin e gjenė --> ...shpesh here kur eshte vone, por ato persona qe me ngjohin jan te durueshem dhe me kuptojne qe me nevojitet pak me teper kohe qe te pendohem sepse e din qe une gjithe i analizoj gjerat me listen pro + contra
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar --> gjithmone fitoj sepse edhe humbjen e mirepres, eshte pjese e lojes...
Suksesi --> Zoti me ka gezuar me shendet, me familje te mire dhe me suksese te shkelqyeshem mbrenda 13 viteve shkollor...keto jan me primare....


Njė Intervju e shkėlqyer kompliment!!


Mė lejoni edhe njė pytje tė ju parashtrojė; Ku jetoni dhe ku i keni kryer shkollimin,mundėsishtė cekeni edhe pregaditjen shkollore?

Dhe nė fundė ju pėrshėndes me kėngėn- moj zeshkanja ime nga Trixi.

seriozja_19
03-07-06, 20:53
Njė Intervju e shkėlqyer kompliment!!


Mė lejoni edhe njė pytje tė ju parashtrojė; Ku jetoni dhe ku i keni kryer shkollimin,mundėsishtė cekeni edhe pregaditjen shkollore?

Dhe nė fundė ju pėrshėndes me kėngėn- moj zeshkanja ime nga Trixi.

Flm per komplimentin...

Nuk ma keni parashtruar vetem 1 pyetje por 3 :biggrin:

Jetoj ne Austrine jugore. Klasen e pare e kam te kryer ne vendlindje kurse 12 vitet tjera jam shkolluar ketu ne Austri. 5 vitet e fundit kam vizituar nje shkolle te larte, e cila eshte si miks, edhe fakulltet edhe gjimnaz --> menaxhment per kulture dhe kongres.

Ky drejtim egziston qe 6 vite dhe eshte shume i mirepritur dhe keshtu qe eshte teper veshtire te pranohesh. Cdo vite behen mbi 200 aplikime por vetem per 30 nxenese/nxenesa ka vend... E perfshin edhe ekonomine, 3 gjuhe te huaja (anglisht, frengjisht, italisht), marketing, informatike (me European Computer Driving Licence), food & beverage catering e keshtu me radhe...

Per mos ta harruar gjuhen shqipe kam qen edhe ne kurs te gjuhes tone, ne te cilin kam qen edhe kryetarja por per shkak te obligimeve ne gjuhen gjermane eshte dashur ta le.
Kaq. Shpresoj qe jeni te kenaqur me pergjigjet dhe flm per pershendetjen.

musl|m
03-07-06, 20:58
Ēka adhuroni - All-llahun xh.sh asgje tjeter...
Ēka ju brengosė - Vdekja e ēdo JO besimtari ne Bote
Cila eshte cilesija e juaj - Te qenurit Rob i All-llahut
Deshira e juaj - Te jet All-llahu i kenaqur me mua
Era e preferuarė - Parfum La Coste
Ēka ju gėzonė - Buzqeshja e lypsareve
Humbja me e madhe per ju - Humbja e te afermive te mi
Ēka eshte jeta per ju - Pergaditje per perjetesi
Kėnga e preferuar - Sami Yusuf - The Teacher
Loja,lotėt si fėmije - Experimentimi me elektronik te prishur
Nervozizėm te shkaktone - Injoranca e te tjereve...
Pendimin e gjenė - Perpara Zotit
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar - Jam i ri dhe nuk kam perjetuar diē te tille.
Suksesi - Shpresoj ne te...

jadore
04-07-06, 21:17
Jador tė pėrshėndes pėr kėtė prezentim.

Kam pyetje:

Si mund tė thuash "e kush i kujtone me" tek "Loja,lotėt si fėmije" :confused: :confused: ????


.thene sinqerishte Murgesha ,ishte shprehje stilizimi.......

(dhe ne jete te perdishme ne qdo pytje qe ka ndjenje personale u kthehem me nje pergjigje te pergjithesuar ,stilistike , ate qe quaj personale e ruaj me shume fanatizem , eshte bota ime ndjenja ime, femirija ime (ne kete rast ) , mendoj qe jo per te gjithe ka rendesi te njejte ,dhe( kam pershtypje qe kur kjo ndjenje shprehet ne fjale, humb kuptimin ,kesaj i ruhem shume.....),...

....megjithate dhe shume rralle e kujtoj ,(them qe kujtimet e rralla jane gjithmone me te qmuara ...), e ke vrejte qe kujtimet e femirise ,jane te dhimsheme per gjithesecilin ,ate beje dhe une , kursej veteveten nga kjo nostalgji ... mundohem te jetoj te tashmen dhe mendoj per te ardhemen ,,, e ne momente te veqanta te kujtoj te kaluaren ....

Murgesha
04-07-06, 22:44
.thene sinqerishte Murgesha ,ishte shprehje stilizimi.......

(dhe ne jete te perdishme ne qdo pytje qe ka ndjenje personale u kthehem me nje pergjigje te pergjithesuar ,stilistike , ate qe quaj personale e ruaj me shume fanatizem , eshte bota ime ndjenja ime, femirija ime (ne kete rast ) , mendoj qe jo per te gjithe ka rendesi te njejte ,dhe( kam pershtypje qe kur kjo ndjenje shprehet ne fjale, humb kuptimin ,kesaj i ruhem shume.....),...

....megjithate dhe shume rralle e kujtoj ,(them qe kujtimet e rralla jane gjithmone me te qmuara ...), e ke vrejte qe kujtimet e femirise ,jane te dhimsheme per gjithesecilin ,ate beje dhe une , kursej veteveten nga kjo nostalgji ... mundohem te jetoj te tashmen dhe mendoj per te ardhemen ,,, e ne momente te veqanta te kujtoj te kaluaren ....

Tė falėnderoj pėr pėrgjigjen e sinēertė Jador.

Suksese nė tė ardhmen.

HoteL-MadriD
06-07-06, 13:16
Ēka adhuroni- Gjithcka qe ekziston (Vetem nusen me shum kuptohet)

Ēka ju brengosė- Kur deshtoj dicka.

Cila eshte cilesija e juaj- Te behem pilot

Deshira e juaj- te iki nga Kosova sepse eshte bere gjithcka pa lidhje ketu.

Era e preferuarė- Trendafilit.

Ēka ju gėzonė- dashuria

Humbja me e madhe per ju- kur me ka vdek babai ajo eshte humbja me e madhe per mua.

Ēka eshte jeta per ju- jeta as gje eshte bere gjithcka Monoton.

Kėnga e preferuar- Kur i mbusha 20 vjec.

Loja,lotėt si fėmije- Gjithmon kam pas deshir te luaj me kukulla. Lotet kur me kan vjedh bicikleten

Nervozizėm te shkaktone-humbje gjakut loooool

Pendimin e gjenė- Para Zotit & Nuses.

Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- Kur kam rene nga Provimi i kam humbur te gjitha.

Suksesi- Ska Sukses hic.

Naki
06-07-06, 17:23
Ēka adhuroni - All-llahun xh.sh asgje tjeter...
Ēka ju brengosė - Vdekja e ēdo JO besimtari ne Bote
Cila eshte cilesija e juaj - Te qenurit Rob i All-llahut
Deshira e juaj - Te jet All-llahu i kenaqur me mua
Era e preferuarė - Parfum La Coste
Ēka ju gėzonė - Buzqeshja e lypsareve
Humbja me e madhe per ju - Humbja e te afermive te mi
Ēka eshte jeta per ju - Pergaditje per perjetesi
Kėnga e preferuar - Sami Yusuf - The Teacher
Loja,lotėt si fėmije - Experimentimi me elektronik te prishur
Nervozizėm te shkaktone - Injoranca e te tjereve...
Pendimin e gjenė - Perpara Zotit
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar - Jam i ri dhe nuk kam perjetuar diē te tille.
Suksesi - Shpresoj ne te...

Ju faliminderit pėr kohen ēė dhuruat!

Naki
08-09-06, 22:31
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!
Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-

Kodra
13-04-07, 16:51
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-


**********
**********
**********


Ndoshta kemi fat dhe anėtarėt e rinjė, paraqesin pikėpamjet e tyre!Kodra

Albanian eX|PerT
22-04-07, 23:06
Ēka adhuroni- Krijuesin Apsolut (Allahun e Lartėmadhėruar)!
Ēka ju brengosė- Gjendja e mjerueshme e njerėzimit qė janė zhytur nė pishinėn e degjenerimit!
Cila ėshtė cilėsija e juaj- Rob i tė Lartėmadhėruarit, dhe altruist!
Dėshira e juaj- Tė vdes dėshmorė!
Era e preferuarė- E trėndafilit!
Ēka ju gėzonė- Fitorja e tė vėrtetės dhe ithtarėve tė saj!
Humbja mė e madhe pėr ju- S'di…
Ēka ėshtė jeta pėr ju- Njė stacion, qė mė pastaj, tė kalojmė nė stacionin tjetėr tė pėrjetshėm!
Kėnga e preferuar- "Try not to cry" e Sami Jusufit!
Loja,lotėt si fėmije- (Jam privuar nga lojėrat si femijė, ngase kam qenė i semurė)
Nervozizėm te shkaktone- Kur mė mbajnė leksione pėr moralin, promovuesit e sė kotės!
Pendimin e gjenė- Tek Falėsi Apsolut!
Humbja ose rrėzimi qė keni pėrjetuar- S'di….
Suksesi- Tė fituar e kėnaqėsisė sė Zotit!

LOJETARI
22-04-07, 23:31
[quote=Naki]Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

Ēka adhuroni- ndjenėn e lumturisė
Ēka ju brengosė- sėmundja
Cila eshte cilesija e juaj- loja
Deshira e juaj- fitorja
Era e preferuarė- era e e pyjeve nė pranverė
Ēka ju gėzonė- fėmija
Humbja me e madhe per ju- humbja e fjalės
Ēka eshte jeta per ju- LOJĖ
Kėnga e preferuar- ndryshon sezonalisht
Loja,lotėt si fėmije- ????
Nervozizėm te shkaktone- Kontabiliteti
Pendimin e gjenė- ne veten time
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- Rėnia prej dardhe
Suksesi- hypja nė dardhė

prishtinasi
23-04-07, 18:01
Qka Adhuroni- Jeten, familjen…


Qka ju brengos- mmm…ngrohja globale (prishtinasi mendon edhe globalisht:D)

Cila eshte cilesija e juaj- heshti, kur duhet…

Deshira e juaj- deshira ime!

Era e preferuar- kam problem me shqisat e te nuhaturit, por birren e pejes e nuhati mire, gjate vikendit.


Qka ju Gezone- suksesi i miqeve

Humbja me e madhe per ju- humbja e disa te afermve dhe shokut te ngushte, gjate luftes.


qka eshte jeta per ju- Argetim ditor…


Kenga e preferuar- “Without u i'm nothing”


Loja, lotet si femije- me kujtohet vetem bicikleta e pare me marken Poni (ju betohem qe nuk ka qene si e Migjenit)


Nervozizem te shkaktone- perkthimet, te cilat me miqsojne me nikotin


Pendimin e gjene- tek ajo…


Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- rrezimi me biciklet…relacioni K.e diellit-Dardani.


Suksesi- ne profesion…

Agolli
23-04-07, 19:44
Ēka adhuroni,, Desertin dhe luxin!!
Ēka ju brengosė,,koha e humbur!!
Cila eshte cilesija e juaj,, puna, dhe sigurimi!!
Deshira e juaj,, mos me'u martu kurre!!
Era e preferuarė,, pastertija !!
Ēka ju gėzonė,, suksesi dhe shoqerija!!
Humbja me e madhe per ju,, enderrimet kombetare!!
Ēka eshte jeta per ju,, aq,,sa jam une per te !!
Kėnga e preferuar,, Prej nje shpati,kur ti n'shova syte !!
Loja,lotėt si fėmije,, belagji, mergimi ne femijeri!!
Nervozizėm te shkaktone,, situata ku gjindem apo thjesht, vet rasti! perpiqem ta sulmoi situaten http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif
Pendimin e gjenė,, aty ku e lypi !!
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar,, Deshira per rikthim ne Memedhe, ndersa rrezimi!? ihaaa sa here jam rrezu, prap se prap qendroje ne kembe!
Suksesi,, gjuetar i te ardhmes!!

uck_aksh
28-04-07, 23:12
Ēka adhuroni- Natyren qė me ka krijuar
Ēka ju brengosė- mos respektimi i njeriut nga njeriu
Cila ėshtė cilėsija e juaj- as vet se di
Dėshira e juaj- te kem respekt per te gjith
Era e preferuarė- E trėndafilit!
Ēka ju gėzonė- kur i shoh njerzit te lumtur
Humbja mė e madhe pėr ju- shoket ne luft
Ēka ėshtė jeta pėr ju- vuajtje
Kėnga e preferuar- kthehu oj rini nga sinan vllasaliu
Loja,lotėt si fėmije-kam ikur nga shtepia kur babi smi ka ble njepar patika per futboll
Nervozizėm te shkaktone-ata qe perdorin cigaren
Pendimin e gjenė- ??
Humbja ose rrėzimi qė keni pėrjetuar- gjat ndeshjes ne futboll ne ligen e 3 te kosoves pas nje nderhyrje te rrezikshme nga fusha e sportit e kam par veten ne dhom te spitalit te shtrir
Suksesi-skam sukses

Naki
01-05-07, 02:53
Ēka adhuroni- Krijuesin Apsolut (Allahun e Lartėmadhėruar)!
Ēka ju brengosė- Gjendja e mjerueshme e njerėzimit qė janė zhytur nė pishinėn e degjenerimit!
Cila ėshtė cilėsija e juaj- Rob i tė Lartėmadhėruarit, dhe altruist!
Dėshira e juaj- Tė vdes dėshmorė!
Era e preferuarė- E trėndafilit!
Ēka ju gėzonė- Fitorja e tė vėrtetės dhe ithtarėve tė saj!
Humbja mė e madhe pėr ju- S'di…
Ēka ėshtė jeta pėr ju- Njė stacion, qė mė pastaj, tė kalojmė nė stacionin tjetėr tė pėrjetshėm!
Kėnga e preferuar- "Try not to cry" e Sami Jusufit!
Loja,lotėt si fėmije- (Jam privuar nga lojėrat si femijė, ngase kam qenė i semurė)
Nervozizėm te shkaktone- Kur mė mbajnė leksione pėr moralin, promovuesit e sė kotės!
Pendimin e gjenė- Tek Falėsi Apsolut!
Humbja ose rrėzimi qė keni pėrjetuar- S'di….
Suksesi- Tė fituar e kėnaqėsisė sė Zotit!
Ishte knaqesi te lexojme intervjun me ju.Jam kurreshtar te di profesionin tuaj apo pregaditjen shkollore,le te jete pergjigjja sipas deshires.

Naki
01-05-07, 02:58
[quote=Naki]Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

Ēka adhuroni- ndjenėn e lumturisė
Ēka ju brengosė- sėmundja
Cila eshte cilesija e juaj- loja
Deshira e juaj- fitorja
Era e preferuarė- era e e pyjeve nė pranverė
Ēka ju gėzonė- fėmija
Humbja me e madhe per ju- humbja e fjalės
Ēka eshte jeta per ju- LOJĖ
Kėnga e preferuar- ndryshon sezonalisht
Loja,lotėt si fėmije- ????
Nervozizėm te shkaktone- Kontabiliteti
Pendimin e gjenė- ne veten time
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- Rėnia prej dardhe
Suksesi- hypja nė dardhė
Lojtari i nderuar,ju faliminderit per kohen qe dhuruat Intervjus.

Naki
01-05-07, 03:03
Qka Adhuroni- Jeten, familjen…


Qka ju brengos- mmm…ngrohja globale (prishtinasi mendon edhe globalisht:D)

Cila eshte cilesija e juaj- heshti, kur duhet…

Deshira e juaj- deshira ime!

Era e preferuar- kam problem me shqisat e te nuhaturit, por birren e pejes e nuhati mire, gjate vikendit.


Qka ju Gezone- suksesi i miqeve

Humbja me e madhe per ju- humbja e disa te afermve dhe shokut te ngushte, gjate luftes.


qka eshte jeta per ju- Argetim ditor…


Kenga e preferuar- “Without u i'm nothing”


Loja, lotet si femije- me kujtohet vetem bicikleta e pare me marken Poni (ju betohem qe nuk ka qene si e Migjenit)


Nervozizem te shkaktone- perkthimet, te cilat me miqsojne me nikotin


Pendimin e gjene- tek ajo…


Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- rrezimi me biciklet…relacioni K.e diellit-Dardani.


Suksesi- ne profesion…


Prishtinasi ju faliminderit per kohen qe dhuruat intervjus.Do te deshiroja te dije me teper per profesionin tuaje dhe sukseset,ju ftoje ne pergjigje.

Naki
01-05-07, 03:09
Ēka adhuroni,, Desertin dhe luxin!!
Ēka ju brengosė,,koha e humbur!!
Cila eshte cilesija e juaj,, puna, dhe sigurimi!!
Deshira e juaj,, mos me'u martu kurre!!
Era e preferuarė,, pastertija !!
Ēka ju gėzonė,, suksesi dhe shoqerija!!
Humbja me e madhe per ju,, enderrimet kombetare!!
Ēka eshte jeta per ju,, aq,,sa jam une per te !!
Kėnga e preferuar,, Prej nje shpati,kur ti n'shova syte !!
Loja,lotėt si fėmije,, belagji, mergimi ne femijeri!!
Nervozizėm te shkaktone,, situata ku gjindem apo thjesht, vet rasti! perpiqem ta sulmoi situaten http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif
Pendimin e gjenė,, aty ku e lypi !!
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar,, Deshira per rikthim ne Memedhe, ndersa rrezimi!? ihaaa sa here jam rrezu, prap se prap qendroje ne kembe!
Suksesi,, gjuetar i te ardhmes!!
I nderuari Agolli kenga e preferuar nga ju eshte edhe shija ime e ndegjoje me endje sidomos ne takimet,ahenget shoqerore.Kishim knaqesi te lexojme intervjun me ju.

Naki
01-05-07, 03:13
Ēka adhuroni- Natyren qė me ka krijuar
Ēka ju brengosė- mos respektimi i njeriut nga njeriu
Cila ėshtė cilėsija e juaj- as vet se di
Dėshira e juaj- te kem respekt per te gjith
Era e preferuarė- E trėndafilit!
Ēka ju gėzonė- kur i shoh njerzit te lumtur
Humbja mė e madhe pėr ju- shoket ne luft
Ēka ėshtė jeta pėr ju- vuajtje
Kėnga e preferuar- kthehu oj rini nga sinan vllasaliu
Loja,lotėt si fėmije-kam ikur nga shtepia kur babi smi ka ble njepar patika per futboll
Nervozizėm te shkaktone-ata qe perdorin cigaren
Pendimin e gjenė- ??
Humbja ose rrėzimi qė keni pėrjetuar- gjat ndeshjes ne futboll ne ligen e 3 te kosoves pas nje nderhyrje te rrezikshme nga fusha e sportit e kam par veten ne dhom te spitalit te shtrir
Suksesi-skam sukses
Qenkemi shoke dhe aleat kunder pirjes se duhanit,I nderuari uck_aksh ju faliminderit per kohen qe dhuruat Intervjus.

Naki
05-07-07, 23:23
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!
Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-

kristian_78
06-07-07, 21:01
[quote=Naki]Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!Ēka adhuroni-Zotin,familjen
Ēka ju brengosė-vetmia,mashtrimet,jondershmeria
Cila eshte cilesija e juaj-i them gjerat ashtu si i ndjej
Deshira e juaj-arritja lumturia
Era e preferuarė-skam
Ēka ju gėzonė-gjithshka e gezueshme
Humbja me e madhe per ju-vdekja e nje personi te shtrenjte
Ēka eshte jeta per ju-lufte
Kėnga e preferuar-landing inLondon-3doors down
Loja,lotėt si fėmije-futboll
Nervozizėm te shkaktone-ironia e tepruar
Pendimin e gjenė-per gjere qe nuk duhet te kisha bere
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-disa gjera
Suksesi-disa gjera keto ishin pergjigjet e mia

Naki
12-07-07, 12:01
[quote=Naki]Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!


Ēka adhuroni- Zotin,familjen
Ēka ju brengosė- vetmia,mashtrimet,jondershmeria
Cila eshte cilesija e juaj- i them gjerat ashtu si i ndjej
Deshira e juaj- arritja lumturia
Era e preferuarė- skam
Ēka ju gėzonė- gjithshka e gezueshme
Humbja me e madhe per ju- vdekja e nje personi te shtrenjte
Ēka eshte jeta per ju- lufte
Kėnga e preferuar- landing inLondon-3doors down
Loja,lotėt si fėmije- futboll
Nervozizėm te shkaktone- ironia e tepruar
Pendimin e gjenė- per gjere qe nuk duhet te kisha bere
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- disa gjera
Suksesi- disa gjera keto ishin pergjigjet e mia


Ju faliminderit pėr kohen ēė i dhuruat Intervjus!

rovena
15-07-07, 23:51
[quote=kristian_78]


Ju faliminderit pėr kohen ēė i dhuruat Intervjus!
PERSHENDETJE PER JU!
DO DOJA ME KETE INTERVJU TE PREZANTOJA VETEN NDOSHTA PAK ME VONES..
JU FALENDEROJ JU ANETARET E KETIJ FORUMI PER CASTET E BUKURA QE KAM KALUAR.

1. Çka adhuroni
MBI TE GJITHA FAMILJEN POR DHE DISA NJEREZ TEPER TE RENDESISHEM PER MUA
2. Çka ju brengosë
PADREJTESIA DHE SJELLJA NENCMUESE
3. Cila eshte cilesija e juaj
DREJTESIA ,INTELEGJENCA DHE RESPEKTI
4. Deshira e juaj
LUMTURI PER TE GJITHE NJERZIT E KETIJ PLANETI
5. Era e preferuarë
NDOSHTA VANILJA PAK ME TEPER SE TE TJERA
6. Çka ju gëzone
NJE BUZQESHJE NE FYTYREN E NJERZVE QE DUA
7. Humbja me e madhe per ju
ESHTE VDEKJA E PERSONIT ME TE RENDESISHEM NE JETEN TIME
8. Çka eshte jeta per ju
LUFTE ,MUNDIM ,VESHTIRESI POR DHE DISA CASTE TE LUMTURA QE I FSHIJNE TE GJITHA KETO
9. Kënga e preferuar
NDOSHTA DON'T CRY(GUNS &ROSSES)
10. Loja,lotët si fëmije -
11. Nervozizëm te shkaktone
NJERZIT E PA EDUKUAR
12. Pendimin e gjenë
MMM VARET NGA SITUATA
13. Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar
NUK ME KUJTOHET,NUK ISHTE VETEM NJE
14. Suksesi
SIGURISHT JAM KRENARE PER DISA GJERA QE KAM HARRITUR POR SHPRESOJ NE SUKSESET E TE ARDHMES

emine
19-05-08, 14:28
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.

Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!Ēka adhuroni-Femijte e vegjel DHE NENEN TIME!
Ēka ju brengosė-pse njerzit jan kaq egoista...
Cila eshte cilesija e juaj-kry fort
Deshira e juaj----------te jap 3 fishin e asaj qka marr,nga njerzit
Era e preferuarė----------jorgovanet,trendafilat(e sdiomos )nje trendafil ne bashqe t'prindve te mije ka ere fantastike!
Ēka ju gėzonė--------------Kur gzohem bashk me tjeret(sun gzohem e vetme )
Humbja me e madhe per ju-kure me vdeken dy njerz qe i doja shum...
Ēka eshte jeta per ju-------E pakuptimt,nese nuk i nevojitesh askujt(te japesh dhe te marresh)
Kėnga e preferuar----------te me falesh dashurin!
Loja,lotėt si fėmije---------te luaja me kukulla,si femije kam qare shum pak.....as q eme kujtohet noj rast
Nervozizėm te shkaktone-shpesh bjen gjana negative,po ka edhe aso rastesh qe duhehs te jesh edhe nervoz....sban me qen gjithmone MLYSH NJERI,,,
Pendimin e gjenė-----------kure ika nga nje njeri i dashuri pa e pershendetun,,,,dhe kurre me nuke mu dh rasti ti them AS DITEN E MIR:(
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-kam humbur shpehs ne jete(por edhe kam fituar)prandaj pajtohem dhe nuk e fus mendjen tek ajo qka humbi iku dikur....
Suksesi---------------------Te takoi njerz kaq te mire,te kem ne jeten time dhe rreth meje njerz qe ma mbushin jeten me Gezim(sukses ma te madh nuk ka).......


Mir mbetshit.................

selvija
19-05-08, 15:27
Me disa pik te shkurta(


Ēka adhuroni- Familjen time te ngushte pergjithsi, sidomos femit e mi
Ēka ju brengosė- Kur me tradhton Princi ma jap 2-sh (por e shef me von se qka e gjon hee
Cila eshte cilesija e juaj- e para drejtsia sinqeriteti humori ,por edhe pak genjeshtra
Deshira e juaj- me shku ne dubaj per pushime, po kuptohet se me kend
Era e preferuarė- me sapun lahna me vjen era gjyl
Ēka ju gėzonė- befasirat i du shum , dhe kur marr rrugen tek prindet mi,,edhe kur marr rrogen dhe kur shof se qfar ke shkruar ne gjam
Humbja me e madhe per ju- kur me hethen thonjet
Ēka eshte jeta per ju- gjithqka ,por disi po me shkon gjys kohes ne gjum
Kėnga e preferuar- mendoj per ty....ka shum...mos me tradhto
Loja,lotėt si fėmije- edhe sot kukllave ja ndreqi floket luja si femi
Nervozizėm te shkaktone- kur po shof Princin qe shikon shoqen tem..veq se kam na ngat se gerviste e kisha bo
Pendimin e gjenė- nese dikend e lendoj pa dashje
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- Lulen e madhe kur e qova ne banjo per pastrim fletsh mu thy nerrje
Suksesi -krimin e familjes sime

Naki
19-05-08, 22:23
Mir mbetshit.................

E nderuara Emine ju faliminderit pėr kohen qė dhuruat Intervjus,ishte njė knaqėsi e veqant tė lexojmė postimin nga ju.
Humanizmi dhe jo egoizmi reflektohen fuqishėm nga pėrgjigjjet respektė.

Do tė dėshiroja tė dijė ku jetoni dhe qka punoni,le tė jenė pėrgjigjjet sipas deshirės.


Naki

Naki
23-04-11, 08:39
Tė nderuar forumistė,bota virtuale e komunikimit na dhurojė njė mundėsi tė njihem ndėrmjetė veti,njė Intervju me ju do tė krijonte ura tė reja tė njohjes sė cilėsive,dėshirave,karaktereve,aspiratave dhe rezultateve.


Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!
Ēka adhuroni-
Ēka ju brengosė-
Cila eshte cilesija e juaj-
Deshira e juaj-
Era e preferuarė-
Ēka ju gėzonė-
Humbja me e madhe per ju-
Ēka eshte jeta per ju-
Kėnga e preferuar-
Loja,lotėt si fėmije-
Nervozizėm te shkaktone-
Pendimin e gjenė-
Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar-
Suksesi-

Jana
23-04-11, 09:54
Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

1. Ēka adhuroni- Allahun dhe Nenen time ...
2. Ēka ju brengosė- Pamundesia per te ndihmuar njerzit qe kan nevoj ...
3. Cila eshte cilesija e juaj- Besimi ne vetvete ...
4. Deshira e juaj- Shendeti mbi te gjitha ... deshirat mund ti plotesoj ...
5. Era e preferuarė- Trendafili ...
6. Ēka ju gėzonė- Gjithqka e mir...
7. Humbja me e madhe per ju- Vdekja e nje personi te Familjes ...
8. Ēka eshte jeta per ju- Mundesi per te shijuar dhe provuar gjera te ndryshme ...
9. Kėnga e preferuar- Soni Malaj - Te dua ty
10. Loja,lotėt si fėmije- ????
11. Nervozizėm te shkaktone- Shqetesim ...
12. Pendimin e gjenė- Te arsyeja ...
13. Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- E ceka me larte ????
14. Suksesi- Synimet i mija i arrij me sukses q'do her sepse asnejher nuk pretendoj te arrij diqka per te cilen s'kam vullnet dhe deshire ...

lirik
23-04-11, 09:56
pershendetje naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

qka adhuroni- adhuroj zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
qka ju brengos- brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
cila eshte cilesija e juaj- posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
deshira e juaj- jete te lumtur e pa brenga.
era e preferuar- era e trendafilave
qka ju gezone- shoqeria e mire dhe muzika
humbja me e madhe per ju- kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
Qka eshte jeta per ju- mister i pa zbuluar.
kenga e preferuar- "mire se vjen o vlla"-ismet bexheti
loja,lotet si femije- symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
nervozizem te shkaktone- gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
pendimin e gjene- ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- largimi prej vendlindjes.
suksesi- shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

me nderime murgesha.


mire je pergjegj murgesh bukur

lirik
23-04-11, 09:59
ju ftojė nė intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

1. ēka adhuroni- allahun dhe nenen time ...
2. ēka ju brengosė- pamundesia per te ndihmuar njerzit qe kan nevoj ...
3. Cila eshte cilesija e juaj- besimi ne vetvete ...
4. Deshira e juaj- shendeti mbi te gjitha ... Deshirat mund ti plotesoj ...
5. Era e preferuarė- trendafili ...
6. ēka ju gėzonė- gjithqka e mir...
7. Humbja me e madhe per ju- vdekja e nje personi te familjes ...
8. ēka eshte jeta per ju- mundesi per te shijuar dhe provuar gjera te ndryshme ...
9. Kėnga e preferuar- soni malaj - te dua ty
10. Loja,lotėt si fėmije- ????
11. Nervozizėm te shkaktone- shqetesim ...
12. Pendimin e gjenė- te arsyeja ...
13. Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- e ceka me larte ????
14. Suksesi- synimet i mija i arrij me sukses q'do her sepse asnejher nuk pretendoj te arrij diqka per te cilen s'kam vullnet dhe deshire ...


-----------------

poashtu e shkelqyeshme kjo pergjegje

Naki
24-04-11, 22:04
Ju ftojė nė Intervju,pėrgjigjjet le tė jenė sipas dėshirės!

1. Ēka adhuroni- Allahun dhe Nenen time ...
2. Ēka ju brengosė- Pamundesia per te ndihmuar njerzit qe kan nevoj ...
3. Cila eshte cilesija e juaj- Besimi ne vetvete ...
4. Deshira e juaj- Shendeti mbi te gjitha ... deshirat mund ti plotesoj ...
5. Era e preferuarė- Trendafili ...
6. Ēka ju gėzonė- Gjithqka e mir...
7. Humbja me e madhe per ju- Vdekja e nje personi te Familjes ...
8. Ēka eshte jeta per ju- Mundesi per te shijuar dhe provuar gjera te ndryshme ...
9. Kėnga e preferuar- Soni Malaj - Te dua ty
10. Loja,lotėt si fėmije- ????
11. Nervozizėm te shkaktone- Shqetesim ...
12. Pendimin e gjenė- Te arsyeja ...
13. Humbja ose rrezimi qe keni pėrjetuar- E ceka me larte ????
14. Suksesi- Synimet i mija i arrij me sukses q'do her sepse asnejher nuk pretendoj te arrij diqka per te cilen s'kam vullnet dhe deshire ...

Ishte kenaqesi te lexoja intervjun e pare pas tri viteve ne kete teme.
Me pelqeu motoja e juaj dhe vetebesimi!

Jana
24-04-11, 22:44
Ishte kenaqesi te lexoja intervjun e pare pas tri viteve ne kete teme.
Me pelqeu motoja e juaj dhe vetebesimi!


Faleminderit shum ...

E vlersoj shum mendimin tuaj i nderuar... te pershendes...

lazdrani
29-12-11, 23:34
naki:Pershndetje
shejtonka:Pershndetje edhe per ju z-Naki
naki: Ju Flm qė ju pėrgjigjet ftesės sime pėr intervju
shejtonka:Ju lutėm... ,Flm Juve qė me ftuatė,kam nderin qė mė intervistoni...me knaqėsi pranova ftesen e juaj
naki:Flm juve, dhe pa humburė kohė fillojm intervjun
shejtonka:Po patjeter ,Flm......

Cka Adhuroni:T'madhin ZOTĖ qė krijojė gjithėsin
Cka Ju Brengos:Vuajtjet e njerzve
Cka Ju Gėzon:Kur shofė qė ekziston Dashuri dhe Harmoni nė familje
Cilsia e Juaj:e Qetė ,e durueshme dhe sinqertė
Dėshira e Juaj:Harmoni dhe Dashuri nė cdo familje
Era e preferuar:Parfumi, Indian Summer
Kėnga e Prefruar: Nėse Sonte Ndihesh Vetėn ,ELITA5
Humbja mė e Madhe :Vdekja e Nėnės
Nervozizėm tė shkakton:Padrejtėsia ,Gėnjeshtra,Injoranca
Loja,lotėt si fėmi:Nė lojė s'mė kujtphet qė kam qajt ndonjher, se kam qen pak sa problem edhe tė gjithė bashkėmoshatarėt mė kan ndegju ahha...kėshtu qė ska guxu askush mė ma prish qefin ahah ,ndėrsa me kujtohėt ,qė si fėmi kam qajt pėr njė mace timen ,kur degjova qė ma kishtė vra njė kojshi i imė tė cilit i kishte ba dėm n'oborė.........
Humbja ose Rrezimi qė keni Pėrjetu:28 Marės '99,Ku barbarėt serbė na largunė me dhunė nga shtėpia
Pendimin e Gjenė:Duke u Luturė Pran ALLAHUT ati fal i qofshim
Suksesi:Duke ju Falėnderuar Zotit , deri mė tani gjithėqka mirė

Me Respekt "shejtonka"
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

jEtA_1
30-12-11, 01:20
jEtA_1Cka adhuroni-Zotin qe me ka dhene jete dhe motren time te madhe qe ma ka zevendsuar nenen e cila kujdeset dhe brengoset per mua si prindi im
Cka ju brengosė-Shendeti i gjithe familjes sime
Cila eshte cilesija e juaj-Te investuarit pa hezitim ne talentin e nipave dhe mbesave te mija
Deshira e juaj-Ta kem familjen me shendet dhe lumturi te plot
Era e preferuarė-Er limoni
Cka ju gėzonė-Lumturia dhe sukseset e familjes time
Humbja me e madhe per ju-Vdekja e nenes ne mosh te re
Cka eshte jeta per ju-Te qenurit e lumtur,e lir,dhe te jesh e rethuar nga njerzit e familjes tuaj
Kenga e preferuar-Gurbeti nga Ejup Regja
Loja,lotėt si fėmije-Loja me llastik , qaja kur mesuesi na pyeste une e qoja gishtin por ai as qe shikonte nga une

Nervozizem te shkaktone-Kur dikush mundohet qe fajin e vet tja hudhe tjetrit
Pendimin e gjenė-Ne ndergjegjen time duke lutur zotin te me fal
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Kur motra ime humbi bashkshortin ne luften e 99 dhe mbet e re me dy femij te vegjel vajzen 2 vj dhe djalin 4 muajsh
Suksesi-Ndertimi i familjes sime

Naki
08-01-12, 17:53
jEtA_1

Cka adhuroni-Zotin qe me ka dhene jete dhe motren time te madhe qe ma ka zevendsuar nenen e cila kujdeset dhe brengoset per mua si prindi im

Cka ju brengosė-Shendeti i gjithe familjes sime

Cila eshte cilesija e juaj-Te investuarit pa hezitim ne talentin e nipave dhe mbesave te mija.

Deshira e juaj-Ta kem familjen me shendet dhe lumturi te plot

Era e preferuarė-Er limoni

Cka ju gėzonė-Lumturia dhe sukseset e familjes time

Humbja me e madhe per ju-Vdekja e nenes ne mosh te re

Cka eshte jeta per ju-Te qenurit e lumtur,e lir,dhe te jesh e rethuar nga njerzit e familjes tuaj

Kenga e preferuar-Gurbeti nga Ejup Regja

Loja,lotėt si fėmije-Loja me llastik , qaja kur mesuesi na pyeste une e qoja gishtin por ai as qe shikonte nga une

Nervozizem te shkaktone-Kur dikush mundohet qe fajin e vet tja hudhe tjetrit

Pendimin e gjenė-Ne ndergjegjen time duke lutur zotin te me fal

Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar-Kur motra ime humbi bashkshortin ne luften e 99 dhe mbet e re me dy femij te vegjel vajzen 2 vj dhe djalin 4 muajsh

Suksesi-Ndertimi i familjes sime

Jeta ju faliminderit pėr qastet qė dhuruat Intervjus!

Naki
28-12-18, 10:06
Pershendetje Naki.
Une po marr pjes ne intervy-ne tande ama te lutem ta mbajsh sekret e mos ta botojsh ne ndonje gazete. :wink:

Qka Adhuroni- Adhuroj Zotin qe me ka krijuar, qe me ka dhene shendet e dije.
Qka ju brengos- Brenga ime me e madhe eshte padrejtesia. Nuk dua tja bej dikujt ate qe nuk e dua per vete.
Cila eshte cilesija e juaj- Posedoj shume por me e kenaqur jam se askujt si kam bere keq.
Deshira e juaj- Jete te lumtur e pa brenga.
Era e preferuar- Era e Trendafilave
Qka ju Gezone- Shoqeria e mire dhe muzika
Humbja me e madhe per ju- Kur isha tre vjeqe me vdiq nena. Kjo ishte humbje e pa kompenzueshme per mua.
qka eshte jeta per ju- Mister i pa zbuluar.
Kenga e preferuar- "Mire se vjen o vlla"-Ismet Bexheti
Loja,lotet si femije- Symbylltazi, nuk kam qare edhe shpesh. Disi jam mesuar ta ndryej dhembjen ne zemer, as sot nuk mundem te qaj.
Nervozizem te shkaktone- Gjerat pa lidhje, qe dikush ju jep rendesi.
Pendimin e gjene- Ska gjykates qe do te me gjykonte me shume se ndergjegjja ime.
Humbja ose rrezimi qe keni perjetuar- Largimi prej vendlindjes.
Suksesi- Shyqyr zotit i mire. Kam mbaruar nje shkolle te larte. Jeten private e kam te mire dhe e cmoj kete shume.

Me nderime Murgesha.

Koha iken mbi 14 vite ,nostalgjia per postimet ende eshte e fresket!