PDA

View Full Version : FALJE NUK PRANOJ


lulikras
09-01-04, 04:11
Je"Jeta ėshtė mundėsi, pėrfito nga ajo.
Jeta ėshtė e bukur,adhuroje.
Jeta ėshtė ėndėrr, jetoje.
Jeta ėshtė sfide, perballu me te.
Jeta ėshtė loje, luaje.
Jeta ėshtė detyre, plotesoje.
Jeta ėshtė e shtrenjte, vleresoje.
Jeta ėshtė pasuri, ruaje.
Jeta ėshtė dashuri, shijoje.
Jeta ėshtė mister, zbuloje.
Jeta ėshtė dhimbje, sfidoje.
Jeta ėshtė kenge, kendoje.
Jeta ėshtė tragjedi, shmangiu.
Jeta ėshtė fat, perfito.
Jeta ėshtė aventure, kujdes.
Jeta ėshtė shume e ēmuar, duaje.
Jeta ėshtė lufte, mesohu dhe me te.
Jeta ėshtė jetė, lufto pėr tė..."

lulikras
09-01-04, 04:13
Dashuria ē'ka ėshtė kjo?
Shpeshė her e kam pyetur vetėn se ēka do tė thot !!
A ėshtė dashuri kur njeriu nuk di tėndalet tė folurit ?
apo kur i humbin fjalet dhe nuk di se ēka tė thot ?
apo kur fillon tė fol me veten e ti ?
apo ndoshta ėshtė dashuri kur njeriu
nga ndjenjat e mėdha qė i ka
mendon se ėshtė duke fluturuarė ?
apo kur atėher ai ato ndjenja i shijon
mė von dal nga dal ??
Apo ndoshta ėshtė dashuri kur njeriu
thot se pa ty nuk dua tė jetoj ?
apo kur njeriu fillon tė gjaj dhe ėshtė i vetmuarė pėrgjigje askushė nuk mundi tė gjej, dhe pėr
kėtė edhe e quajm Dashuri . www.lulikras.com

Lulebora
12-01-04, 00:41
1. Dashuria nuk eshte ajo qe ti mendon qe eshte.
2. Dashuria ka kembe e dhembe, sepse mund te te kafshoje dhe te ike.
3. Nese jeta ka ngjyre, ngjyra e saj eshte dashuria.
4. Atje ku shkrep dashuria e vertet,hapet nje vullkan i pashuar per jet.
5. Aty ku ka dashuri ka gjithmone mrekulli.
6. Dashuria eshte si lulja,nese e ujit rritet,ne te kunderten venitet dhe vdes.

Lulebora
12-01-04, 00:57
Jeta eshte shume e shkurter per ta shijuar.

lulikras
12-01-04, 03:21
Dashuria eshte : :arrow: dashuria eshte sikur lufta let me fillu po veshti me perfundu dhe nese e perfundon atehre gjithemon diqka te mundon lulibardha 8)

lulikras
12-01-04, 03:22
:D Dashuria eshte sikur lufta let me fillu po veshti me perfundu po dhe nese e perfun gjithemon diqka te mungon.

lulikras
12-01-04, 03:29
O ata t'lumtė, qi dhanė jetėn,
o ata t'lumtė, qi shkrinė vehten,
qi pėr Mbret e vend tė Parėve,
qi pėr erz e nderė t'Shqiptarėve
derdhėn gjakun tue luftue,
porsi t'Parėt u pa'n punue!
Lehtė u kjoftė mbi vorr ledina,
but u kjofshin moti e stina,
ak'lli, bora e serotina:
e der' t' kėndojė n'mal ndo' i Zanė,
e der' t' ketė n' detė ujė e ranė,
der' sa t'shndėrisin diellė e hanė,
ata kurr mos u harrojshin,
n'kangė e n'valle por u kėndojshin.
E njaj gjak, qi kanė dikue,
ban, o Zot, qi t'jesė tue velue
pėr m'ia xe zemrėn Shqiptarit,
pėr kah vendi e gjuha e t'Parit!
Mos ta harrojme vepren e tyre.
.... Gjergj Fishta
www.lulikras.com

ylli djala
25-02-04, 03:26
dashuria............dashuria..............dashuria lind me nje shikim,lulezon me nje PUTHJE................Dhe perfundon...............perfundon me dy pika lotne sy

ylli djala
25-02-04, 03:26
dashuria............dashuria..............dashuria lind me nje shikim,lulezon me nje PUTHJE................Dhe perfundon...............perfundon me dy pika lotne sy

beta
25-02-04, 19:41
:oops: dashuri eshte plage qe nuk sherohet kurr qe veq te lendon dhe kur ti e kupton kete atehere skam kohe per sherim semdja eshte e pasherueshme

lulikras
26-02-04, 20:28
Qka mendoni qfare eshte poezija:

1) Per tu qmall?
2) Per te urrjetur?
3) Per te kuptuar rendsin e dashuris?
4) Apo eshte pje e te dashuruarve?
Pėrgjigju
1)

enisi2004
09-03-04, 20:59
erresir nate erresira ka mbuluar qdo kend te qytetit tim;un shtangem ne dritare.i shikoj yjet si lozin ne vallen e hares.E tik e taket e ores shkembehem me rrahjet e shpeshta te zemres time.gjithqka esht e humbur ne ket erresir nate .emocionet.paraftyrimet emija jan strukur ne qoshet e dhOmes time perpiqem ti kujtoj fytyren tende e syt etu te bukur/I mbylli syt qetsohem per nje qast qe te ndjej pran .shtriej duart drejt teje qe te perqafoj te mbaj afer por ti nuk je ma e dashur'por une zhgenjehem ti nuk je.JE diku larg 'larg e zemra ime vuan per ty e syt e tu te bukur ;DASHURIA ESHT E QMUAR DUAJE ATE :oops:

enisi2004
10-03-04, 16:26
kishin qen 3 veta edhe dit prej diteve vendosin te shkojn ne pikinik dalin po pas nje gjysme ore sheti sharrojn ne nje grop te madhe prvojn te gjoret te dalin por kot dhe njeri prej tyre jav ben shokeve pasi te lodhen mir ne mundeshmi edhe kesaj here te dalin nga kjo grop mir qe nuk mundemi po hecim per ne shpi :lol: hahahahahh besoj qe ju ka pelqyer

Laura
10-03-04, 17:54
GAJRET GAJRET GJITHCKA ESHTE KALIMTARE ME KOHEN...TA THEM NGA PERVOJA..ME QELLIM TENTOJ TE TE BEJ TE QESHESH SE ME VJEN KEQ SHUME...POR JETA ESHTE SI NJE LIVADH I MADH PA GJELBRIM ...NGANJEHERE SE PO TE ISHTE GJITHMONE KEQ DO TE MUND TA PERBALLONIM...

PRA EDHE NJEHERE GAJRET E MBAJE VEHTEN SE NE DEPRESION DUKESH..

Laura
10-03-04, 18:50
Ja nje poezi per ta zbutur atmosferen e cila i ngacmon neuronet e ndishme...


Vuaj ne agoni

Qesh ashtu si qeshin te gjithe
perpos te hendikepuarit e jetes..
Degjo klithmen tende deri ne brendi
por mos ju afro se ndoshta te tradhton
Mbaje kureshtjen dhe kureshtar vdis por
mos beso asgje me shume se thellesine
Digju me te tjeret por ruaje nje ndricim te fundit
per ta djegur vehten nese zhgenjehesh shume...
vuaj si gjithkush por ndershmerisht!


te pershendes. ja altruizmi ne kete forum vin ne shprehje. gezohem qe e kam nje cilesi te tille njerezore...

laura. perseri Gajret.

enisi2004
14-03-04, 22:05
nese me do per simpati mos me duaj mua se ka edhe me simpatik,se une nese medo per bukuri mos me duaj mua se ka edhe me te bukur se une nese me don per pasuri mos me duaj mua se ka edhe shum me te pasur se une :roll: nes me do per dashuri duajm me mua se une te dua me se shumti ne ket bot

enisi2004
15-03-04, 16:31
kur e braktis ate qe e don .vjen nje qast do ta kupton se pa te dot jeten e jeton :roll: anija lundron.
peshku noton.
ne qofte se me don.
leter me dergon.hahahahah laura per ty esht a tungi te gjitheve

Laura
15-03-04, 18:33
Enis ama klas je kur don! Te pershendes per keto fjale emocionale ...


laura..

aroni
19-03-04, 00:12
shume e bukur ishte

enisi2004
25-03-04, 15:36
dashurija e vertet edhe para pengesave nuk trembet po ajo qe me ndodhi mua nuk ishte penges po ate eka dasht ti e dashur.se gjerat i njoh nga prespektiva dhe nga realiteti.thjesht gjykoj me te drejt ishte thjesht nje justifikim per tu larguar nga une dhe nje ate e ke planifikuar prej kohe.por dita e sotme ka shum rendesi per mua sepse zemra ime.ndjenjat.emocionet.te gjithat me jan me jan humbur per shkakun tend.ket vuajtje dhe kt dhimbje e kam nga ti e dashur.ndjenjat me fisnike qe i kisha per ty ato me iken te cilat lan shum gjurm ne jeten e perditshme time. duhet te kalosh neper 1000 vuajtje.dhe pikllime.dhe te pranosh 10% dhimbje qe ek ne brendin e shpirtit tend e ket mos e harro kurr se me ke ber te ndjehem keq e me keq :oops: ta them s tash jam hypur ne shkallen e padurimit me nje fjal te urrej te urrej shum se ket ma beri ndarja dhe vetem ndarja tah si po e sheh edhe vet total jam demoralizar nga kjo ndarje te cilen se kam pritur kurr ne jet ket nga ti. s ti ishe ajo qe e ke dashur ket sa shum ma ka djegur shpirtin kjo ndarje ahhhhhhh NDARJE;NDARJE te urrej aq shum ..... tung tung dhe ju dua te gjitheve,,,,,,, dhe kam nje keshill per djemt e mir si une ,,,,,,ti ju them qe zemren mos leni te hapur.me gjith kend dhe mos ta ndjen dikush ate qe keni ne brendin e shpirtit te juaj qe mos ta din te tjeret se sa e adhuroni ose e doni me nje flaj tung tung tung te gjitheve edhe nje here dhe ju dua dhe kam nje pershendetje ty laura shum te pershendes drenushen dhe te gjitha ate qe e lexojn ket tung

mickoja
25-03-04, 16:52
Enis tč pčrshendes

po mč vjen shum keq kjo qč tč paska ndodh ama vetčm njč po ta them,mos e jep jetčn tčnde dhe ruaje shčndetin dhe mos hyn nč depresion pčr njč dashuri qč besoja se nuk paska qen e včrtet nga ana e asaj vajze...jetoje jetčn tčnde ashtu si tč vjen ma mir dhe harroje tč kaluarčn se me vuajtje nuk do tč mund tč hecish as njč hap mč parč!!! a po mč kupton?dhe ajo vajz qč e tradhton njč Yll qč e dashuron atč zoti le ta mallkon kaq

ju pčrshendes tč gjithve

enisi2004
03-04-04, 14:18
nuk ekisha besuar,
se lotet te mashtrojn,
se yjet me tradhtojn,
se hena me genjen,
se ti iken e me s'vjen
si mund ta perqafoj ,
nje njeri qe se dua,
si nuk u vjen turp,
te tjereve me te than ,
se mua mem harruar?
pse me esht mbushur jeta,
plot me fatkeqsi?
pse s'mundi te buzqesh,
njehere pa lot ne sy?
dikush ndoshta mendon ndryshe,
se njeriu sben keshtu per nje femer,
por ti per mua ishe nje shok i jetes '
qe s'me mbajte e un tash te mbaj ne zemer!!!
tung tung dhe ju pershendes te gjitheve posaqerisht lauren drenushen kaltrinen dhe zanen tung tungi :lol:

enisi2004
03-04-04, 19:06
s'kam besuar se me ik si era,
s'kam menduar te jetoj pa ty,
s'besoj qe erdh pranvera,
derisa s'pushojn se lotuari keta sy,
ne qdo hap ne qdo vend dhe ,
ne gjum me b'ije ndermend kur flej,
me duket te kam pran,
kur qeshi me duket se me shikon,
kur qaj me duket se me pajton,,
deri kur i mbyllur ne mendjen time,
kur dojn te lexohen keto shkrime,
deri kur poet i librit tim te mbyllur,
deri kur kanun ie mendejes time te ndrydhur,
do ta kujtojsh ate nate ,
per tenden fest,
ku te tjeret gezohenin,
e une luftoja dhimbjen ta vdes,
u linde si fisnike ne shpirtin tim,
dhe zjarr perhape ne gjoksin tim,
ma mbushe jeten plot gezim,
e une e fitova te vetmin amshim,
me zgjove nga ,vdekja me the jeto
preke shpirtin tim e i the gezo
po une nuk do te vdes
se dua te jetoj
sa te jem gjall une do te pres
do te jetoj edhe ti kur te vdes :P
pershendes gjith stafin drejtues dhe pershendes lauren drenushen kaltrina berishen dhe ty zana kuptohet

enisi2004
03-04-04, 19:14
edi se gjindem ne kurth
e asaj qe ne e quajm jet
dhe emocionet dhe iluzionet per te
ngadal po shuhen
e di se duhet te vazhdoj
por nuk e bej dot
mundohem ta afroj ate
qe dikur kishte kuptim
por nuk arrij
ajo qe me jepte jet e shpres
edhe atehere kur e pata humbur
fillova te besoj ne engjuj
se shifsha qdo dite
kur e humba margaritaren time
humba veten
humba diellin
humba qiellin
humba lulet
humba dhe gjithqka qe kisha ne jeten time
dhe ate qe e kisha ne zemer tung tung dhe ju dua te gjitheve

enisi2004
04-04-04, 21:16
SA rend e shqiptoj ket fjal,
dora me dridhet kur e shkruaj,
me shpirt njerit,duhet besuar,
se jeta nuk ka lindur,
per tu hidheruar,
Sa fjal te buta ka ne jet,
sa zemra rrahin per te mir,
edhe shum njerz gabojn,
ata qe zemren e hidherojn,
Sa mir do ishte gezimi,
ne sy do te lexohej miresia,
ne zemer do te verehej butesia,
hidherimin nuk e duron njerezia. :lol: ju pershendes te gjitheve ........

enisi2004
04-04-04, 21:24
Me buzqeshe me fillim,
tu afrova pa qellim,
ta pelqeva thjeshtesin,
ndaj dhe lidha miqesin,
ne fillim e kam kuptuar,
se me te vertet te dua,

Mendova qe nuk ka kuptim,
me te than se te dua,
per qdo nate vetmije,
per ty kam enderruar,
po nuk kam besuar,
se endrrat e mija kurr,
nuk do te jente realizuar. :P laura per ty esht kjo une dua te pershendes edhe kaltrinen zanen drenushen dhe te gjith kombin shqiptar

enisi2004
04-04-04, 21:31
Ne ket nate te qet,
pran dritares qendroj,
shiqoj yjet lart,
dhe per ty mendoj.

u beh koh e gjat,
qe je larguar,
u ben disa e muaj e dashur,
qe nuk te kam takuar,

Rangut te verberve une ,
i kam taku se syt emi,
e dashur i morre ate dit,
kur me je largu,

E tani une foton tende,
ne duar e mbaj,
dhe prej se largu,
une e perqafoj,
nga zemra te fala,
dhe te puthura te dergoj.
:lol: hej tung te gjitheve dhe ju dua pa mas

enisi2004
06-04-04, 18:12
Ketu s'do te jem,do jem larguar
ne tok i tretur si te tjeret
ne kafenen e preferuar
nuk do me shohin me kamarieret

Dhe neper udhet ku kam ecur
s'do nihet me kolla ime e that
mbi varrin tim do rrij i heshtur
nje qiparis si murg i ngrat

Ti do te trishtohesh atehere
se s'do te me kesh ne dhom gjalle
dhe kur ne gjam te fryej era
do qash me eren ngadal

por kur te jesh i merzitur shum
ne raft te librave kerkom
atje do jem i fshehur dikund
ne ndonj varg apo ndonje shkronj

mjafton qe librin ta heqesh
dhe une do zbres,do vij pas teje
ti si dikur me mall do qeshesh
sinje blerim pas nje rrekeje

tung tung nga une enisi dhe ju pershendes shum ty laura zana drenushen mos ta harroj :roll: dhe ty kaltrina

issis
07-04-04, 02:21
pendese

kur u ndame, qava
edhe pse te lashe une vete
tani jam penduar
e qaj per koken time te shkrete

1996kanibalet

hengren mish si te babezitur
te ngire rane e fjeten
u iku koha vegjetareve
kanibalet me ta ushqejne veten

2000

Laura
07-04-04, 17:27
RezurrekcionValle te pelqen rezurecioni iviteve te brishta?
Kete mundohem ta deshifroj nga aresyeja e jote..
Valle a e ndjen vehten te merzitur prane kalkutes?!
Do te me thuash jo ...e dija pa mos e thene ende...
Te pelqen dritae syve te mi qe projektohet ne zemer pa gjak...
E di qe po edhepse guximi te mungon...

Eh! Je korde kitare i thyer ne te kater anet..
Po ti nuk e veren se vezhgon shume te tjeret...
Je ritem i thyer ne cdo hap te fjales...
Nuk e veren se vezhgon shume vetvehten!
Po te lus ne emer te drites se dites:
gjeje mesataren ne mes teje dhe asaj qe te rrethon....

Laura
07-04-04, 17:34
Enis

fjalet fisnike i mbaj mend
qe kur shuajte driten tende
rrezet e zjarta snxehin me
se oksigjeni eshte terrur ne lekure..
enis! jeto jeten dhe mos shiko prapa
edhe nese kjo eshte historia..famemadhe
jeto jeten e krenar qendro edhe nese kjo
vetem sepse ajo te mban fort ne kraheror... :wink:

enisi2004
07-04-04, 21:02
shok kemi ne mes ton'
shum armik e tradhetor
po po mos u qoft then
veq qe s'kan gje ne dor

kam mbetur vetem
pa askend tjeter
ati dashurin tende
ja dhurove dikujt tjeter

kerko fatin dikun tjeter
une nuk mundem me ber gje tjeter
kerko dikend qe di ma mir
se une gjithmon kam qen i ngrir
le te ledhatoj dikush qe din ma mir
falja puthjet si pa meshir
se une do te them lamtumir.

nuk dua te me lutesh
te me kthehesh mua
tash ku te duash shko
me te tjeret me u dashuruar. tung tung dhe ju pershendes te gjitheve lauren drenushen kaltrinen zanen dianen dhe gjith stafin drejtues tung tungi :lol:

enisi2004
09-04-04, 19:30
me do mua apo puezit e mijaaaaaaaaaaaate duaaaaaaaaaaaa hajt se mo ste fom te du te dua ty ,laur edhe poezit e tua mpuqqqqqqqqqqqqqqqqqqq nga une enisi

enisi2004
12-04-04, 19:32
Enis

fjalet fisnike i mbaj mend
qe kur shuajte driten tende
rrezet e zjarta snxehin me
se oksigjeni eshte terrur ne lekure..
enis! jeto jeten dhe mos shiko prapa
edhe nese kjo eshte historia..famemadhe
jeto jeten e krenar qendro edhe nese kjo
vetem sepse ajo te mban fort ne kraheror... :wink: per ty laura
une jam portokall e'ti je kokos
ti me je zhade e une per ty
jam lukas hahahahahah te dua laura :P

enisi2004
12-04-04, 19:56
IT IS RAINING
IT IS COLD
I AM YOUNG
YOU AREN'OLD

I LOVE YOU
YOU LOVE MEE
IT IS TRUE
ISN'T IT?

PLEASE,COME DARLING,
STAY HERE,
LET'S BE HAPYY
ALL THIS YEAR. vetem desha te ju pershendes te gjitheve pa dallim gjinije tung tung dhe ju dua te gjitheve :P

enisi2004
12-04-04, 20:14
shtrengimi i urrejtjeve tua,
per qirinjet e djegur,
i shperlan loti,
e loti abuzon organin e kohes,
e jo gjat sa pasioni yt,
shemb kullat e vetmis
dhe kthen besimin e humbur
te shkembinjet e rrahur
nga stina e thyer
dhe shpirti flen
kur skeletet e kalbura
te skamjes
shendrrohen ne unaza
te komlikuara
ne theshtesin e ketij fundshekulli


NENES SIME

KUR TE MENDONI SE KAM VDEKUR
NGA VARRI DO TE NGRITEM PA U TRETUR
KAM NJE MALL PER TE PAR
JAM GJALL E NUK JAM I VRAR

A EDI TI NENE KAM NJE AMANET
PER TE CILIN KAM ME VDEK
A EDI TI NENE SE TOKAT TONA NE ROBERI JAN
E ASHTU NA NUK MUNDEMI MI LAN

ATE KUJTOHET NENE KUR UNE ISHA FEMIJ
KUR ME THOJSHE QE NUK JETOHET PA LIRI
POR PER ATE LIRI NENE JAM KA LUFTOJ
E MOS MENDO QE UNE S'TE KUJTOJ

A E DIN NENE QE SHKINA SKA BER SHKA
MUA QE DEL PER MEM VRAR
PRANDAJ TE PREMTOJ EDHE NJEHERE
SE DO TE VIJ TE TI BASHK ME TE MADHEN
PRANVER. me KET POEZI I PERSHENDES TE GJITH ATA QE KAN HUMBUR ME TE DASHURIT E TYRE DHE TE GJITH ATA QE KAN QEN NE LUFTEN QLIRIMTARE PER TE MADHEN KOSOV DHE PER LIRIN QE TASH NE E GEZOJM TUNG TUNG NGA UNE ENISI

enisi2004
12-04-04, 20:32
FALJE NUK PRANOJ

loti le te kthehet ne gjak
zemra ndash edhe le te plas
letrat qe ikam shkruar per ty
le te digjen e te behen hi
se une me nuk ekzistoj per ty

ne ty isha teper i dashuruar
mbas teje shum gjera i kisha harruar
mirepo aspak nuk kisha pritur
se nje dit te me kishe ikur

vepro si te duash vepro
dhe per mua aspak mos mendo
por dije se tek une ma kthin ska
falje me nuk te pranoj
sepse dashurin qe pata per ty
ti ishe ajo e pa shpirt
qe me shperblebe me TRADHTI.

kurse tash jam ai qe kam mbetur
mos mendo se per ty do te
shkruaj ndonje veper
sepse njerezit do te me quanin
si nje i prapambetur

sot ti mbetesh ajo qe je
dhe ke lindur egoiste
per mua mos u brengos
vazhdoje jeten tende
se ste ka mbetur gje tjeter

se une tash kam gjet nje tjeter
per qdo dit ajo ma zgjat jeten
ne zemren time ka mbjell dashurin
kam ate qe me ledhaton
ate qe me zemer me don
qe per mua vdes e mbaron.
hej kaltrina ty te pershendes shum shum dhe zanen lauren drenushen lizen nakin cakin mickojen dhe tegjith te pranishmit qe jan ketu ne ket faqe te internetit dhe posaqerisht stafin drejtues :idea:

lulikras
17-05-04, 14:35
Avione qė ulen
Tė tjerė qe ngrihen
Valigje qė zbrazen
Ėndrra qė fiken
Sy tė pėrmalluar
Njė lot I patharė
Buzė qė dridhen
E s’thonė dot nje fjalė
Njė zemėr e lodhur
Nga zhgėnjimi tkurrur
Njė ėndėrr e tretur
Nė shkretirė nė pluhur
Njė yll qė mė ndjek
I heshtur nga lart
Me lodhi gjithcka
Shpirti mu plak
Mė lodhi ky fat
Mė hedh e mė pret
Dhimbja sot qan
Mė lodhi kjo jetė.

lulikras
13-10-04, 17:58
Je"Jeta ėshtė mundėsi, pėrfito nga ajo.
Jeta ėshtė e bukur,adhuroje.
Jeta ėshtė ėndėrr, jetoje.
Jeta ėshtė sfide, perballu me te.
Jeta ėshtė loje, luaje.
Jeta ėshtė detyre, plotesoje.
Jeta ėshtė e shtrenjte, vleresoje.
Jeta ėshtė pasuri, ruaje.
Jeta ėshtė dashuri, shijoje.
Jeta ėshtė mister, zbuloje.
Jeta ėshtė dhimbje, sfidoje.
Jeta ėshtė kenge, kendoje.
Jeta ėshtė tragjedi, shmangiu.
Jeta ėshtė fat, perfito.
Jeta ėshtė aventure, kujdes.
Jeta ėshtė shume e ēmuar, duaje.
Jeta ėshtė lufte, mesohu dhe me te.
Jeta ėshtė jetė, lufto pėr tė..."

lulikras
15-10-04, 18:04
Ne qoft se me kerkon mua, thoni se kam
vdekur. Ne qoft se ma kerkon trupin tim thoni se
osht ne varr. Ne qoft se ma kerkon varrin
tim, thoni se osht ne det, por ne qoft se thot e
kam dashur mos i besoni se ai me mbyti vet... :cry:

lulikras
15-10-04, 18:09
Do tė ulem nė kėnd tė buzės
si nė njė shkėmb, pranė njė ujėvare
i sigurt se s'do mė rrėmbejė shtjellė e fjalėve.

Do tė ulem nė kėnd tė syrit
si njė zambak i mbirė nė ujė pranė bregut
me fletė tė vogla qė t'mos zė shikimin.

Se unė nė fund tė fundit, ē'jam?
- Njė dallgė e ngrirė nė hapėsirė
e shkulur nga deti i gjoksit tėnd.
Shtrin duart tė mė arrish e s'mė arrin