PDA

View Full Version : A duhet trajtuar Gruaja njesoj sikur Dashnorja!!!!!!!!!!!


Honesty^uk.
12-04-04, 21:56
Duke pare se cilat tema ua terheqin me shuem vemendjen anetareve
te forumit vendosa te shkruaj kete teme per qasje,pasi po shihet qe disa tema qe jane jetike dhe familjare ne jeten e perditshme nuk kane vleresim sa duhet.
Pra pasi u zgjata pak kisha pasur deshire qe te shikoj reagimet e juaja persa i perket kesaj teme,:::: se a duhet te trajtohet gruaja njesoj sikur dashnorja,,,kuptohet duke perfshire te gjitha fushat, qe nuk ka nevoj ti cilesoj nje nga nje

Barbaroza
13-04-04, 09:11
Honesty^uk.,te pershendes.
Me duket se kjo teme eshte shume ironike per gjinine femerore,por une kisha per te thene vetem pak sa i perket kesaj.
Po ta dija se i dashuri im ka dashnore,atehere vetem i kisha thene LAMTUMIRĖ.Atehere,eshte puna e tij si do te donte ta trajtonte dashnoren!

florian
13-04-04, 09:21
asht ma mir me e trajtue gruen ma mir se per nat me ta ki me u ngrys .
e asht shum ma mir mos me pas dashnore hic ( mos me e majt ma shum se ni nat , e me i ndrue shpesh .)

Murgesha
13-04-04, 10:06
Ngadale more cka po nguteni. Tema ne fjale eshte serioze dhe do qasje me gjakftohtesi.
Une mendoj se Honesty ka parashtruar me vend kete pyetje.
Nuk eshte pyetja se a duhet te keni edhe grua edhe dashnore por une mendoj se ai ka pyet se a duhet qe edhe gruaja te cmohet.
Fatkeqesisht ne jeten e perditshme te ne shqiptaret me termin dashnore kuptojme personen qe duhet ta duam, ti bejme pothuajse te gjita per te.
Kur dikush vendos dhe e merr per grua te njejten ateher nderrohet kenga. Si grua nuk e ka me vleren e me parshme.
Mentaliteti i meshkujve shqiptar kam nje grua ne shtepi eshte prezent pothuajse se te te gjitha shtresat e shoqerise shqiptare.
Por edhe te femra eshte prezente kjo dukuri. Po sa te martohet nderron qendrimin. Nuk e di pse ndodh keshtu po mendoj nuk kam bere ndonje studim por jeta bashkeshortore te ne shqiptaret thuajse eshte lene mbas dore.
Ndoshta per ket gje ndikon edhe papunesia dhe mungesa e mjeteve ekonomike apo ndoshta edhe e kemi te trasheguar dhe nuk mund te lirohemi nga konceptet ndaj gruas ne te kaluaren.
Nejse se u zgjata shume, por kam nje keshille.
Nese do qe te kesh lumturi ne jeten familjare te konsiderosh gruan dashnore te perjetshme eshte nje gje fantastike.
Murgesha.

lazdrani
13-04-04, 15:46
:roll: Ah moj Murgesha edhe njehere duhem te them se me te vertet ke njohuri apo pervoje te embel ne kete teme.... :wink:

Murgesha shkruajti:Nese do qe te kesh lumturi ne jeten familjare te konsiderosh gruan dashnore te perjetshme eshte nje gje fantastike.
Tingellon per qef timin :wink: :wink: :wink:

florian
13-04-04, 15:50
:D TLUMT GOJA MURGESH SE PASKE THAN NI SHPREHJE FANTASTIKE . :)

O NJEREZ LEXONI SHPREHJEN E MURGESESH SE NUK ASHT THJESHT NJE SHPREHJE ASHT MSIM PER JET.

Honesty^uk.
13-04-04, 16:34
Ju pershendes te gjitheve per mendimet e juaja, por i vetmi person qe ka kuptuar domethenien e pytjes paska qene Murgesha.
Pra nuk eshte pyetje ((A ke dashnore apo jo)))
pytja eshte -- se a duhet te trajtohet gruaja, njesoj si dashnorja apo me ndryshe,pasi me ate qe nuk ke ndermend te kalosh jeten me te ((((pra dashnorja)))) mashkulli ben aventura, kurse me gruan besoj se nuk duhen bere pasi sic thot floriani me te ke me u ngrysur per dite.

Barbaroza
14-04-04, 09:05
Honesty_uk.,une pyetjen e kuptova por nga frustimi kur mendova si do te ndjehesha sikur grua e nje burri qe ka edhe dashnore,reagova ashtu.
Une mendoj qe nese dikush ka vendosur te kete edhe dashnore pos gruas,le t'ia perkushtoje kujdesin me te madh gruas,le te dije se ditet e fundit te jetes do ti kaloje prane saj,dashnorja do te jete ne perqafimin e dikujt tjeter apo edhe ajo do te perfundoje si mos me keq!!!

Honesty^uk.
15-04-04, 18:22
Me fal per nderhyrjen Barbaroza, por me keq ardhje po e shoh qe perseri nuk ke kuptuar domethenien e pytjes.
nuk eshte ne pytje qe burri krahas gruas te kete edhe dashnore,,, por
veprimet qe burri i ben me dashnoren a duhet ti bej me gruan
((((( se u bame hor me kete fjal))))))
ju faleminderit per mirekuptimin

mirsad
15-04-04, 22:13
pa tjeter se gruja trajtohet me mire se dashnorja..(mbasi mendoje se ekam kuptuar pyetje u pergjigja)bye

Honesty^uk.
15-04-04, 22:18
Te pershendes mirsad, po eshte e vertet qe e paske kuptuar, domethenien e pytjes.


te uroj cdo te mire

Barbaroza
16-04-04, 09:47
Ok,ok,ok,ok Honesty^uk.,e kuptova dhe te thashe se duhet gruaja te trajtohet ne menyre me te favorshme,lexoje me lart.

Honesty^uk.
16-04-04, 17:57
Ok,ok,ok,ok Honesty^uk.,e kuptova dhe te thashe se duhet gruaja te trajtohet ne menyre me te favorshme,lexoje me lart.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
thanx 4 ur answer

Barbaroza
17-04-04, 14:40
Ok,ok,ok,ok Honesty^uk.,e kuptova dhe te thashe se duhet gruaja te trajtohet ne menyre me te favorshme,lexoje me lart.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
thanx 4 ur answer


N/P :lol: :lol: :lol:

qika_pr
18-05-04, 19:02
Duhet trajtuar shum me mir gruaja se dashnirja
perderi sa jemi te dashuruar e jo te martuar lidhjet jan me nryshe e them nga pervoja kete
para martese kam qen vetem e dashura e ti edhe kemi nda vetem nje pjese te kohes tone bashke e tash kaloj shum kohe me te kam respekt shum me te madhe,kam kujdes me te madh,tash nda cdo gje me mua jo sikur kemi qen duke kaluar
ka shum ndryshim gruaja nga dashnorja
Por edhe une kam nryshuar shum pas marteses
Tash i jap rendesi pothuajse cdo gjeje sepse kam jeten me te edhe duhet te dime cdo detaj tonin jo si me pare me pare kam qen disa me nryshe
Nje gje nuk ka nryshuar hiq ne lidhjen time eshte qe dashurohemi si me pare ndoshta edhe me shum edhe i bejme budallaqet sikur kur kemi qen pa martuar kjo ndoshta edhe ndikon per te mir ne lidhjen tone

Honesty^uk.
20-05-04, 10:20
Duhet trajtuar shum me mir gruaja se dashnirja
perderi sa jemi te dashuruar e jo te martuar lidhjet jan me nryshe e them nga pervoja kete
para martese kam qen vetem e dashura e ti edhe kemi nda vetem nje pjese te kohes tone bashke e tash kaloj shum kohe me te kam respekt shum me te madhe,kam kujdes me te madh,tash nda cdo gje me mua jo sikur kemi qen duke kaluar
ka shum ndryshim gruaja nga dashnorja
Por edhe une kam nryshuar shum pas marteses
Tash i jap rendesi pothuajse cdo gjeje sepse kam jeten me te edhe duhet te dime cdo detaj tonin jo si me pare me pare kam qen disa me nryshe
Nje gje nuk ka nryshuar hiq ne lidhjen time eshte qe dashurohemi si me pare ndoshta edhe me shum edhe i bejme budallaqet sikur kur kemi qen pa martuar kjo ndoshta edhe ndikon per te mir ne lidhjen tone
Flm per pergjigjen tende , dhe me te vertet me pelqeu shkrimi juaj
kalofshi jete sa me te lumtur bashkeshortore

VARDARI
02-06-04, 12:51
-Nuk mundet dhe nuk eshte e ndershme dhe fer qe ,,dashnores ,,ti jipet ma shum prioritet se gruas.

Gruja eshte primare e pazavendsueshme
Dashnorja eshte sekundare e zavendsueshme

Se ju them me sinqeritet se vete i kam kalu keto faza nese mipet rasti prap ashtu veproj kur esht pyetje ty themi dashnorja keta jane te zavendsushme veq me vra monotomin per hajgare dhe kurgje tjeter.
Siq jam un per ata i zavendsushem pa asni far problemi

Por kur asht pyetje gruja ndryshojn gjanat 360 shkall gruja esht e pazavendsushme se te keqen dhe te miren i ndaj me gruan.

Engjellushja
19-06-04, 20:02
T LUMT AJO DOR DHE GOJ :wink: SE SHUM ME VEND E KE !!!!!!!!!!!!!!1111

Honesty^uk.
11-07-04, 21:51
-Nuk mundet dhe nuk eshte e ndershme dhe fer qe ,,dashnores ,,ti jipet ma shum prioritet se gruas.

Gruja eshte primare e pazavendsueshme
Dashnorja eshte sekundare e zavendsueshme

Se ju them me sinqeritet se vete i kam kalu keto faza nese mipet rasti prap ashtu veproj kur esht pyetje ty themi dashnorja keta jane te zavendsushme veq me vra monotomin per hajgare dhe kurgje tjeter.
Siq jam un per ata i zavendsushem pa asni far problemi

Por kur asht pyetje gruja ndryshojn gjanat 360 shkall gruja esht e pazavendsushme se te keqen dhe te miren i ndaj me gruan.

te falenderoj per mendimin tuaj

Barbaroza
24-07-04, 17:39
Megjithese kjo teme,sa here e lexoj m'i ngrit nervat jashte mase(sikur e legalizon jeten me dashnore sado qe disa mundohen ta bejne ilegale),desha te shtoja edhe diqka.
Tani qe kane ardhur pushimet verore,po i verej "trajtimet"si po u behen grave dhe dashnoreve!Cifte te ndryshme kam verejtur se pos gruas,ne pushime(ne det) po i marrin edhe dashnoret!Deshmitare e ketyre rasteve isha edhe vete veren e kaluar kur nje dashnore(intelektuale)pushonte bashke me dashnorin dhe gruan e shkrete te dashnorit.Dashnorja kishte me vete edhe burrin(ne i thencin burre)!Por,nuk mundja te kuptoja naivitetin e asaj gruaje kur burri para syve te saj notonte bashke me tjetren apo perkujdesej qe femijen e dashnores t'ia linte per mbikeqyrje gruas se tij!!!!!
UUUUUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!

turisti
27-07-04, 19:57
Tung juve e posaqerisht Barbarozes.Tema e nxete,interesante,intriguese,terhekse dhe provokuese,ha,ha,ha,ha,ha,...eshte per dimer e jo per vere por nejse....
Une si perfaqesuesi i gjnijes mashkullore,adhurues i gjinijes femrore,mendoj se keto gjera-lojna jane teper te rrezikshme,te panevojshme por per fate te keq,po ndodhin.E njoh nji grua e cila e ka mashtruar burrin e vet ne shume menyra(prej asaj qe po shkon te rrobaqepsi m'i provue pantollat e ka hyp ne veturen e dashnorit,etj,etj),por gjithashtu dhe frajeri ivet i cili u mundue dhe i ka zbulue 1000 menyra mu largue prej shpijes,gruajes dhe femijet...Interesant eshte(po flas per burrat sepse anen e tyre e njoh),qe jane mundue qe "shvalerkave"t'i plotesojne me shume deshirat se grave te veta por vetem ne nji pune kan qene me te kujdesshem me gruajen se me dashnoren-ne seks.Nuk e kan mundue gruajen aq shume dhe nuk kan bere eksperimente se si me dashnoret e tyre me te cilat kan qene me te bute(romantik).Poshtersi ne ēdo menyre... :wink:

Honesty^uk.
13-08-04, 21:14
Tung juve e posaqerisht Barbarozes.Tema e nxete,interesante,intriguese,terhekse dhe provokuese,ha,ha,ha,ha,ha,...eshte per dimer e jo per vere por nejse....
Une si perfaqesuesi i gjnijes mashkullore,adhurues i gjinijes femrore,mendoj se keto gjera-lojna jane teper te rrezikshme,te panevojshme por per fate te keq,po ndodhin.E njoh nji grua e cila e ka mashtruar burrin e vet ne shume menyra(prej asaj qe po shkon te rrobaqepsi m'i provue pantollat e ka hyp ne veturen e dashnorit,etj,etj),por gjithashtu dhe frajeri ivet i cili u mundue dhe i ka zbulue 1000 menyra mu largue prej shpijes,gruajes dhe femijet...Interesant eshte(po flas per burrat sepse anen e tyre e njoh),qe jane mundue qe "shvalerkave"t'i plotesojne me shume deshirat se grave te veta por vetem ne nji pune kan qene me te kujdesshem me gruajen se me dashnoren-ne seks.Nuk e kan mundue gruajen aq shume dhe nuk kan bere eksperimente se si me dashnoret e tyre me te cilat kan qene me te bute(romantik).Poshtersi ne ēdo menyre... :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pershendetje per zberthimin e plote te domethenies se temes.

turisti
29-08-04, 00:26
Tash e pash.Faleminderit Honesty,te pershendes. :wink:

KriSTaL
08-12-04, 08:39
Megjithese kjo teme,sa here e lexoj m'i ngrit nervat jashte mase(sikur e legalizon jeten me dashnore sado qe disa mundohen ta bejne ilegale),desha te shtoja edhe diqka.
Tani qe kane ardhur pushimet verore,po i verej "trajtimet"si po u behen grave dhe dashnoreve!Cifte te ndryshme kam verejtur se pos gruas,ne pushime(ne det) po i marrin edhe dashnoret!Deshmitare e ketyre rasteve isha edhe vete veren e kaluar kur nje dashnore(intelektuale)pushonte bashke me dashnorin dhe gruan e shkrete te dashnorit.Dashnorja kishte me vete edhe burrin(ne i thencin burre)!Por,nuk mundja te kuptoja naivitetin e asaj gruaje kur burri para syve te saj notonte bashke me tjetren apo perkujdesej qe femijen e dashnores t'ia linte per mbikeqyrje gruas se tij!!!!!
UUUUUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!

Barbaroza pajtohem me ty...


Honesty^uk. Bere dhe keshtu pyetje apo shtroje temen.

A DUHET TA TRAJTOJM SI BURRIN APO SI DASHNORIN........ NEVE DJEMEVE NA DHEMB NESE QESIM VEHTEN TON NE POZIT TE FEMRAVE. MENJEHERE DO KERCEJM ....!

Honesty^uk.
12-12-04, 19:51
Barbaroza pajtohem me ty...


Honesty^uk. Bere dhe keshtu pyetje apo shtroje temen.

A DUHET TA TRAJTOJM SI BURRIN APO SI DASHNORIN........ NEVE DJEMEVE NA DHEMB NESE QESIM VEHTEN TON NE POZIT TE FEMRAVE. MENJEHERE DO KERCEJM ....!

Zoteri "kristal" se si i emeroj apo shtroj pytjet apo temat ajo eshte thjesht mendim apo menyre e imja, dhe ti apo cdo kush tjeter mundet me marre pjes ne diskutim nese deshiron, keshtu qe cdo njeri mundet me paraqitur tema per diskutim sipas menyres dhe deshires se tij, dhe jo duke ja imponuar askush.

Prandaj permbahu ne teme dhe mos kalo caqet e diskutimit.

tung

Barbaroza
12-12-04, 19:58
Megjithese kjo teme,sa here e lexoj m'i ngrit nervat jashte mase(sikur e legalizon jeten me dashnore sado qe disa mundohen ta bejne ilegale),desha te shtoja edhe diqka.
Tani qe kane ardhur pushimet verore,po i verej "trajtimet"si po u behen grave dhe dashnoreve!Cifte te ndryshme kam verejtur se pos gruas,ne pushime(ne det) po i marrin edhe dashnoret!Deshmitare e ketyre rasteve isha edhe vete veren e kaluar kur nje dashnore(intelektuale)pushonte bashke me dashnorin dhe gruan e shkrete te dashnorit.Dashnorja kishte me vete edhe burrin(ne i thencin burre)!Por,nuk mundja te kuptoja naivitetin e asaj gruaje kur burri para syve te saj notonte bashke me tjetren apo perkujdesej qe femijen e dashnores t'ia linte per mbikeqyrje gruas se tij!!!!!
UUUUUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!!!!

Barbaroza pajtohem me ty...


Honesty^uk. Bere dhe keshtu pyetje apo shtroje temen.

A DUHET TA TRAJTOJM SI BURRIN APO SI DASHNORIN........ NEVE DJEMEVE NA DHEMB NESE QESIM VEHTEN TON NE POZIT TE FEMRAVE. MENJEHERE DO KERCEJM ....!
Natyrisht se kerceni menjehere KriSTaL dhe ju dhemb shume. :wink: :wink:

Tomori
14-12-04, 12:23
- Un per veti jam i mendimit qe duhet trajtuar njesoj.
-Si gruan ashtu edhe dashnoren se me nje far menyre edhe dashnoren e ke si vent te gruas.
-Se dashnorja nuk esht loder me luajt me te se edhe ajo ka ndjenat e veta sikurse gruaja. Fund te fundit te dija jan femra dhe nuk esht fer njenes ti perkushtohesh e tjetren me len mas dore.
Nese psh ja urojm 8marsin esht e rruges si njenes dhe tjetres me va uru me ka nje buqet lule.
-Un spaktit mendoj keshtu ,,,,

Barbaroza
15-12-04, 11:45
Ncncnccncncncncncnc. :wink:

Ylberi_be
17-12-04, 12:32
Tomori

Pershendetje shum po me pelqejn shkrimet e tua ama.
Ama shpesh po me bejn me qesh ai esht mendimi yt peronal ki te drej ta thuash.

Por une mendoj keshtu.

Ne ket rastin qe e ke dhan ti ket mendim ky ma shum po i perket ne qofse i ke dy dashnore ! dhe jo dy njera dashnore dhe njera gru.
ne qofse i ke dy dashnore duhet me i rrespektu njesoj edhe pse sesht mir me i pas dy se herdo kur do do te mbetesh pa dyjat e ne qofse ke grua dhe dashnore! por dashnore munesh me i than edhe nje vajze ne rrug ne pushim ne nje koh qe je bashk ne pun apo dkund tjeter por gruan duhet me rujt si syt ne qofse don me pas ose se meriton me perbuz...!

Murgesha
17-12-04, 14:25
Tomori

Pershendetje shum po me pelqejn shkrimet e tua ama.
Ama shpesh po me bejn me qesh ai esht mendimi yt peronal ki te drej ta thuash.

Por une mendoj keshtu.

Ne ket rastin qe e ke dhan ti ket mendim ky ma shum po i perket ne qofse i ke dy dashnore ! dhe jo dy njera dashnore dhe njera gru.
ne qofse i ke dy dashnore duhet me i rrespektu njesoj edhe pse sesht mir me i pas dy se herdo kur do do te mbetesh pa dyjat e ne qofse ke grua dhe dashnore! por dashnore munesh me i than edhe nje vajze ne rrug ne pushim ne nje koh qe je bashk ne pun apo dkund tjeter por gruan duhet me rujt si syt ne qofse don me pas ose se meriton me perbuz...!


Merrni shembull ju burrat nga ky shkrim, se ėshtė i drejtė dhe nuk meriton tė anashkalohet.
Harrone maksimėn qė e preferoni, gruan e kam sa herė ta dua nė shtėpi, e dashnoren valla e ruaj si sytė.

Loloku
17-12-04, 14:31
Mesimi nuk me ka ec as ne shkolle Murgesha!


Jo more ēfare trajtimi te njejt! Gruaja eshte buke shpije, dashnorja embelsire pastiqerie. Me ba me qellu dyjat ne nje vend nuk hahet prej se embli!

DEA
17-12-04, 14:42
Mesimi nuk me ka ec as ne shkolle Murgesha!


Jo more ēfare trajtimi te njejt! Gruaja eshte buke shpije, dashnorja embelsire pastiqerie. Me ba me qellu dyjat ne nje vend nuk hahet prej se embli!

E more Loloku qka i kishe fjalet edhe ti :lol:

Loloku
17-12-04, 14:55
Mesimi nuk me ka ec as ne shkolle Murgesha!


Jo more ēfare trajtimi te njejt! Gruaja eshte buke shpije, dashnorja embelsire pastiqerie. Me ba me qellu dyjat ne nje vend nuk hahet prej se embli!

E more Loloku qka i kishe fjalet edhe ti :lol:


Ēka i kisha DEA, se fjalet e veta njeriu kurre nuk i shijon, mundohem ti kem te embla, po varet nga shija e tjereve me shume se nga e imja a? Ani ēka jam vete se, fjalet kurgja s'jane, sa per muhabet ma!

DEA
17-12-04, 15:43
Si ta marre kete thenjen tende ne favor te gruas, apo ne favor te dashnores?

Kercovari
17-12-04, 16:59
Si ta marre kete thenjen tende ne favor te gruas, apo ne favor te dashnores?
Mere si te duash Dea,dashnorja behet grua!?.

Barbaroza
17-12-04, 19:14
Si ta marre kete thenjen tende ne favor te gruas, apo ne favor te dashnores?
Mere si te duash Dea,dashnorja behet grua!?.

Kuku qyqe,u knaqem e hajt. :wink:

Ylberi_be
17-12-04, 21:31
Murgesha faliminderit per ket shkrim por une e pasna harru nje gerrm e ti ja paske ndrru krejt formen ketij shkrimi banal qe e pasna shkru kundra vajza un smendoj ashtu qfar po mendon ti ose po shihet se esht nje gabim dhe ti ne vend se ta permirsosh at gabim Me ke akuzu mue dhe ke ver ne dijeni ket shkrim te vlersohet nga te tjeret te pa nevoj me vjen keq vetem une deri sod kurr nuk e kam shkru nje shkrim kundra dikujt pa te pakten nje arsye kurse sa per gjinin femrore shum i rrespektoj dhe i nderoj pa dallim dhe nese e pasna pas une vetem edhe nje shkrim te ketij lloji qe esht shkru nje fjal e keqe per femra me trego faliminderit per mirkuptim edhe nej her.

Mafiozi
17-12-04, 23:03
Honesty te pershendes se pari per ket tem shum interesante.

Kam lexuar para pak kohe nje liber qe tregon gjith qka per dashuri, esht
nje liber i shkenctarve franqez. Me duket se mir e kam kuptuar qka
spjegojshin.

Per shkencetaret dashuria e fort ekziston vetem nje koh te shkurt ne jet,
(me te njejtin person) prej 3 deri 5 vjet nvaret prej personeve.
Por jan disa sekrete qe bejn qe dashuria te mbet pergjithmon me nje qift,
nuk do te hi nje nga nje me i spjegu, por simbas tyre gjithat rrjedhin
nga nje mirkuptim dhe pranimin e diferences te tjetrit. Ndjenjat shpirterore
jan me rendesi ne dashuri te gjat.
Bukuria, interesi, rrethina e mir... etj... jan per nje koh te shkurt.

Prej mendimit tim kjo spjegon edhe largesin qe e marin shum dashnor
mbas marteses.

Argetimi me njeri tjetrin, me rrethinen e njeri tjetrit, se bashku me
femijet, esht hapi i par qe dashuria te vazhdon.
Duhet me dit qe familja kryesore e sicilit prej ne esht, Burri, gruaja, dhe
femijet. Shumica mendojn per baben, nėnėn, vellezerit dhe motrat.

E kem familjen e par me prinderit per tu rritur mu ber burr apo grue,
por kur te behemi e kem familjen ton me femijet. Dhe kerkohet respekti
i familjes te njeri tjetrit, se bashku.

Ju kerkoj falje qe nuk shkruajta me rend ne ket postim, shpresoj qe e
kuptoni siq kam dasht me spjegu. Nese keni ndonje keqkuptim,
pyetni :? :oops: :wink:

Ju pershendes te gjithve :wink:

Murgesha
17-12-04, 23:40
Murgesha faliminderit per ket shkrim por une e pasna harru nje gerrm e ti ja paske ndrru krejt formen ketij shkrimi banal qe e pasna shkru kundra vajza un smendoj ashtu qfar po mendon ti ose po shihet se esht nje gabim dhe ti ne vend se ta permirsosh at gabim Me ke akuzu mue dhe ke ver ne dijeni ket shkrim te vlersohet nga te tjeret te pa nevoj me vjen keq vetem une deri sod kurr nuk e kam shkru nje shkrim kundra dikujt pa te pakten nje arsye kurse sa per gjinin femrore shum i rrespektoj dhe i nderoj pa dallim dhe nese e pasna pas une vetem edhe nje shkrim te ketij lloji qe esht shkru nje fjal e keqe per femra me trego faliminderit per mirkuptim edhe nej her.

Ylberi_be shkruajti:
Tomori

Pershendetje shum po me pelqejn shkrimet e tua ama.
Ama shpesh po me bejn me qesh ai esht mendimi yt peronal ki te drej ta thuash.

Por une mendoj keshtu.

Ne ket rastin qe e ke dhan ti ket mendim ky ma shum po i perket ne qofse i ke dy dashnore ! dhe jo dy njera dashnore dhe njera gru.
ne qofse i ke dy dashnore duhet me i rrespektu njesoj edhe pse sesht mir me i pas dy se herdo kur do do te mbetesh pa dyjat e ne qofse ke grua dhe dashnore! por dashnore munesh me i than edhe nje vajze ne rrug ne pushim ne nje koh qe je bashk ne pun apo dkund tjeter por gruan duhet me rujt si syt ne qofse don me pas ose se meriton me perbuz...!

Ylberi mė paske keqkuptuar se mua mė pėlqeu fjalia juaj e fundit dhe nuk e dhashė mendimin tim pėr tė vlerėsuar tė tjerėt, po pėr tė marrė shembull se si duhet trajtuar gruaja.
Nėse tė kam fyer diē tė kėrkoj falje, po as nė mendje nuk mė ka shkuar se nėse pajtohem me mendimin tėnd do t[ė ndihesh i fyer.

Loloku
18-12-04, 02:05
Si ta marre kete thenjen tende ne favor te gruas, apo ne favor te dashnores?


Merre si te te pelqej DEA, une e thash si me pelen mua, grua je edhe vet, por edhe dashnorja ka kuptimin e vet. Njera me shume si nevoje, tjetra si shije...

Mucaj Artan
25-01-05, 09:27
Un mendoj se nuk ban me trathu as gruen e as dashnoren se dashnoren mun me ba edhe grue . E kur ti trathton mesish pa dashnore pa grue..... edhe masane shko ne Puf E Xhan nja per ni or edhe kshtu i nron per xhdo ditč (kofshe ki pare) DASHURIA E VERTET NUK BLEHET :D :D :D :D :D :D

engjelli_pe
30-01-05, 13:37
Mendoj se gruja duhet tė trajtohet mė mirė se dashnorja:Kur e themė kėtė mendoj nė faktin se Gruja ėshtė gjithqka nė jeten e njė njeriu,mbase edhe shtylla e familjes,apo mė njė fjalė kultura e fėmijėve tė tonė tė ardhshem.Dikush qqė mendon pak nė kėto sende mendoj qė do e respekton me shumė se te dashuren.


respekt

dr1ta
31-01-05, 01:57
Dashnorja ne shumicen e lidhjeve behet gruje, keshtu ce dashnorja dhe gruja trajtohet mire nga i njejti person ne kohe te ndryshme . :P :) kuptohet nese e don .

Ejona
31-01-05, 14:09
Pershendetje!
Teme shume e qelluar per ditet e sotme! Thone se edhe muaji i mjaltit ka nje fund.Njeriu nuk linde me dashuri, pore dashuria mesohet, sepse dashuri jane ndjenjat, perderisa ndjenjat fisnikrohen, zbuten ngriten dhe aftesohen per dhurim.! me ket njeriu dallon nga kafsha, e cila ka pulsin seksual por jo te dashuris,ndonjehere meshkujt sikur kalojne ne ket pulsin sexual, apo si te theme ne shfryrje te epsheve sexuale, dhe une mendoj se sexi nuk eshte dashuri po dashuria sex.dhe perderisa ka gruan ne shpi.. kerkon shfryrje. te epshit gjetiu (dashnorja )!!! Ajo munde te jete me ndryshe.. se gruaja ngase nuk eshte e shtresuar.. nga shume gjera.. fmit.. shpia.. etj etj Dhe Burri i botes do i kushtoj me shume rrespekt asaj qe i del me parfym.. Duke lene menjane gruan , NENEN e FMIVE te tije.. qe dikur e dashuroj shume... !!!
Pasojat e mendesis se tille jane te tmerrshme!!!
Ishalla nuk e di.. Po gjithmone kungulli nuk shkone mbi uje, nje dite fundoset.
Asgje nuk munde t'i bashkoje dy zemra njerezore, sikurse durimi i dhembjes se perbashket (Thomas)

Barbaroza
31-01-05, 16:32
Pershendetje!
Teme shume e qelluar per ditet e sotme! Thone se edhe muaji i mjaltit ka nje fund.Njeriu nuk linde me dashuri, pore dashuria mesohet, sepse dashuri jane ndjenjat, perderisa ndjenjat fisnikrohen, zbuten ngriten dhe aftesohen per dhurim.! me ket njeriu dallon nga kafsha, e cila ka pulsin seksual por jo te dashuris,ndonjehere meshkujt sikur kalojne ne ket pulsin sexual, apo si te theme ne shfryrje te epsheve sexuale, dhe une mendoj se sexi nuk eshte dashuri po dashuria sex.dhe perderisa ka gruan ne shpi.. kerkon shfryrje. te epshit gjetiu (dashnorja )!!! Ajo munde te jete me ndryshe.. se gruaja ngase nuk eshte e shtresuar.. nga shume gjera.. fmit.. shpia.. etj etj Dhe Burri i botes do i kushtoj me shume rrespekt asaj qe i del me parfym.. Duke lene menjane gruan , NENEN e FMIVE te tije.. qe dikur e dashuroj shume... !!!
Pasojat e mendesis se tille jane te tmerrshme!!!
Ishalla nuk e di.. Po gjithmone kungulli nuk shkone mbi uje, nje dite fundoset.
Asgje nuk munde t'i bashkoje dy zemra njerezore, sikurse durimi i dhembjes se perbashket (Thomas)
Pas kesaj :arrow: No Coment

Ejona
31-01-05, 21:38
Barbaroza Te pershendes por , megjithate te bisedojme, kuvendojme me seriozitet per ket plage te shekullit te ri.. ! Ngase eshte nje plage shume e rende per familjet tona... Eshte per te ardhur keq.. cfare po ndodhe keshtu ??? Ku shpien keto tradheti (pas shpine) Keto ndarje ne mosha te ndryshme , duke i kthyer kurrizin Gruas e fmive !!!?? A nuk eshte familja e shenjt?? a Nuk vritet buzeqeshja e fmive ????A nuk krenoheshim neve shqiptaret me moralin me te larte? a nuk kishim femije, e rini me te shendoshen ne Bote , lirisht munde te them, pa hezituar fare... ISHIM KRENARI NE VETE.. Ne mbare RRuzullin e botes.. E.. Sot.. ku jemi.. Familjet shqiptare cdo dite e me teper.. po shkatrrohen vetem e vetem per epshe shtazarake. Kerkoj falje qe shprehem ne ket menyre. pore e verteta me dhemb ne Zemer, kure nenat kthehen ne gjini nga pamundesia per te qene afer fmive.. per tu skllaveruar, per te saten here.E fmit tane cfare ardhmerie i pret ???? Prindet jane pasqyre e fmive.. !

Barbaroza
31-01-05, 21:53
Ejona,pershendetje edhe nga ana ime.Ti i ke permbledhur te gjitha dhe une s'kam shume koment rreth kesaj plage te dhimbshme.
Pra,kemi qene,por s'jemi me sepse disa per shfryerjen e epsheve te tyre jane ne gjendje te shkaterrojne lumturine e familjes se tyre,te vrajne buzeqeshjen e femijeve te tyre,te mbesin femijte pa edukate te shendoshe prindore,sepse me rendesi per ata eshte egoja e tyre,sesa e ardhmja qe do vjen pa menduar gjate si do jete ajo!
Fatkeqesi!

Honesty^uk.
01-02-05, 20:21
Si ta marre kete thenjen tende ne favor te gruas, apo ne favor te dashnores?


E nderuara DEA, pytja eshte thjesht::
A duhet trajtuar njesoj (( Pra a duhet te ket ndryshim ne trajtimin e Gruas ndaj Dashnores, apo trajtimi duhet te jete i njejt))

Mirembetesh
Honesty

luaNI-USA
03-02-05, 21:33
ju pershendes te gjithve po mendoje qe aje njeri qe eshte i marture,nuk duhet te kete dashnore kjo eshte rruge e gabure,edhe nuk mudeshe te jeshe i lumture po veq sjell te keqe vetit,pra me mire te kishe nje ne grushte se 100ne ajer.?tunge ju pershendeti te gjithve

Honesty^uk.
05-11-05, 18:20
Perseri une i qendroj mendimit, se trajtimi mes GRUAS dhe DASHNORES
duhet te jet i ndryshem :roll:

laliloli
05-11-05, 19:31
A duhet trajtuar Gruaja njesoj sikur Dashnorja!!!!!!!!!!!

Po --sepse edhe jane te njejta (femra--njerez)

vendasi
05-11-05, 19:41
Duke pare se cilat tema ua terheqin me shuem vemendjen anetareve
te forumit vendosa te shkruaj kete teme per qasje,pasi po shihet qe disa tema qe jane jetike dhe familjare ne jeten e perditshme nuk kane vleresim sa duhet.
Pra pasi u zgjata pak kisha pasur deshire qe te shikoj reagimet e juaja persa i perket kesaj teme,:::: se a duhet te trajtohet gruaja njesoj sikur dashnorja,,,kuptohet duke perfshire te gjitha fushat, qe nuk ka nevoj ti cilesoj nje nga njeTe pershendes Honesty,
Un mendoj se dashnorja gjithehere trajtohet me mire se bashkeshortja te ne shqipetaret.Pasi qe kam pasur rastin te jetoj ne RFGJ kur se tani jetoj ne AV kam vrejtur se ne te dy shtetet egziston e njeta gje sikur te ne shqiptaret.Andaj edhe nuk pajtohem krejtsisht me mendimin e Murgeshes kur e ceku se te ne shqiptaret eshte kjo tradite.Ne perendim ne qoftese kan dashnore apo jane (in love)te dashurune edhe ata ne fillim jan te fiksuar ne dashnoret e tyre.Por ne qoftese dashuria nuk eshte me prezente ata shkurorzohen e te ne eshte e kunderta.Ne edhe pse nuk jemi te dashuruar ,te lumtur me ate person ne nuk shkurorzohemi per arsye te ndryshme psh sepse qka do flasin hallku,ne qofese kemi femije si do t'jav shpejgoj femijve ket problem etj etj pra edhe fillojme ta trajtojme gruan ndryshe e jo si me pare .Ky ishte mendimi im.
Me respekt VEndasi.......

Honesty^uk.
06-05-08, 22:04
http://www.dardania.de/vb/upload/images/misc/navbits_finallink.gif (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=13626&page=4) A duhet trajtuar Gruaja njesoj sikur Dashnorja!!!!!!!!!!!


................ vetem ndonjehere ne momente intime

lonaaa
09-05-08, 09:25
E pse jo?!

LABI
09-05-08, 09:28
Pse a nuk jane te njejta keto dyjat ha ?! (
E njeta femer me dy emertime ):rolleyes:


DASHNORJA - eshte per mua si puna e FIRST NAME , gruaja - eshte MIDLE NAME , ndersa LAST NAME - nuk ekziston :tongue:

thellenza
12-05-08, 18:51
Lidhje me kete teme kam vetem kete pytje: A duhet te kesh dashnore kur ke gru a??? Mendoj qe jo, nese i ke te dyjat ateher te dyjat trajtohen keq edhe piiiiiiiiiik !

Zero Cool
19-05-08, 15:45
A duhet trajtuar Gruaja njesoj sikur Dashnorja!!!!!!!!!!!

Hajgare a ? Gruja osht grue (demek sduhet mu respektu hiq), kurse dashnorja osht gjithqka qy (hihihihihiihihhihiihihihihiihihihi)

DEA
19-05-08, 16:27
dashnorja e mire, bohet grue, e tash si te bohet grue me ja nis me e trajtu ndryshe a?

Arkza
19-05-08, 16:28
Qe qeee Kishe po dini se qka eshte Gruja e dashnorja me duket se skeni Lidhje hiq se qka eshte Femra e lemo Gruja e Dashnorja !!! :biggrin: :biggrin: :tongue:

Upssss mos me thuj tash se po te njeku se Postuam njetin kohe !! Ju Lutem pa keq Kuptime !

emine
19-05-08, 16:47
tem e budallme veq nejse:(

emine
19-05-08, 17:03
A duhet trajtuar Gruaja njesoj sikur Dashnorja!!!!!!!!!!!

Hajgare a ? Gruja osht grue (demek sduhet mu respektu hiq), kurse dashnorja osht gjithqka qy (hihihihihiihihhihiihihihihiihihihi)


Ti djali i mir,martohu ateher ban krahasime(se din ti qysh ke gruja,e qysh u trajtojka):tongue:

Akili
29-05-08, 10:52
me rregulll...
Kur ke grua ske nevoj te kesh dashnore.,..

Po njerezit jan hipokrita qe nuk bojne..

LABI
29-05-08, 13:06
Lidhje me kete teme kam vetem kete pytje: A duhet te kesh dashnore kur ke gru a??? Mendoj qe jo, nese i ke te dyjat ateher te dyjat trajtohen keq edhe piiiiiiiiiik !


Nese s'eshte e zakonshme (norme) t'i kesh te dyjat tek dy femra te ndryshme . Mund t'i kesh te dyjat tek nje person :rolleyes:

Domira
29-05-08, 13:22
Nese s'eshte e zakonshme (norme) t'i kesh te dyjat tek dy femra te ndryshme . Mund t'i kesh te dyjat tek nje person :rolleyes:

E qetu LABI po pajtohna me ty...amo jo si atje te tema e per rujtjen e skretit ti e kishe ba film hahahahahahahaha

LABI
29-05-08, 13:39
E qetu LABI po pajtohna me ty...amo jo si atje te tema e per rujtjen e skretit ti e kishe ba film hahahahahahahaha

Jo me shume clippp :tongue:

Me dite qe femra me t'cilen do t'a ndaj fatin e jetes , do t'pajtohet ne menyre absoulute per cdo gje me mua ... QE ne ate moment do t'ndahesha me ta :rolleyes:

Kundershtine, e shof shtytes, promotor te cdo gjeje ..

Tek e fundit nga agumentimi (perplasja , zenka me fjale ) nuk ka asgje te keqe !!

emine
29-05-08, 13:59
mire ish kan:me pas Gruan ham gru ham dashnore!po ja qe syni njerit i unte po ashtu zemra emahskullit e *madhe* e duhet mi ba edhe tjerat te lumtuna......

LABI
29-05-08, 14:14
mire ish kan:me pas Gruan ham gru ham dashnore!po ja qe syni njerit i unte po ashtu zemra emahskullit e *madhe* e duhet mi ba edhe tjerat te lumtuna......

Mos u gajlosee ti eminee ... pasi qe mashkujt kane hapsire dhe organe te mjaftueshme per te gjithaaa :tongue:

emine
29-05-08, 14:18
Mos u gajlosee ti eminee ... pasi qe mashkujt kane hapsire dhe organe te mjaftueshme per te gjithaaa :tongue:


jo jo kan than:BURRI PER 7 GRA,,,,(gruja per ni katun) kure ta kqyrish em microskop spo del edhe keq:p

LABI
29-05-08, 14:28
jo jo kan than:BURRI PER 7 GRA,,,,(gruja per ni katun) kure ta kqyrish em microskop spo del edhe keq:p


Per kete s'kam dilema , dyshim ...

Zoti njooo , gruja 2 , amerika - e treta per kah kuderti ne kete dynjallak ...

Mua psh tek femat s'me pelqene zemra qe e kane te ithet pelim ... Ma shume me pelqen ercoku tyne (haha) :biggrin:

emine
29-05-08, 14:31
Per kete s'kam dilema , dyshim ...

Zoti njooo , gruja 2 , amerika - e treta per kah kuderti ne kete dynjallak ...

Mua psh tek femat s'me pelqene zemra qe e kane te ithet pelim ... Ma shume me pelqen ercoku tyne (haha) :biggrin:


pa dyshim e idhte(ZEMRA) derisa zoti e krijoj femen mori ng mashkulli gjithe te zezat idhtsin e jetes dhe ja futi FEMRES NE ZEMER,,,

sa per errcok marak e keni tan vetem se te femna vjen zemra bashk me errcokun nuk kish shans me rezervu errcokat veqas;)

ps.kombanet bijen per ata qe kan vesht!:tongue:

LABI
29-05-08, 17:43
pa dyshim e idhte(ZEMRA) derisa zoti e krijoj femen mori ng mashkulli gjithe te zezat idhtsin e jetes dhe ja futi FEMRES NE ZEMER,,,

sa per errcok marak e keni tan vetem se te femna vjen zemra bashk me errcokun nuk kish shans me rezervu errcokat veqas;)

ps.kombanet bijen per ata qe kan vesht!:tongue:


Sa gjeneroze qe jane femratt !! Ju kerkon vetem nje gje , njeren ... t'i ofrojne (japin) dyjat .... :biggrin:


Si thote Albani i Skenderovitve " Dicka qe fort kerkoj , dicka qe ednerroj, dicka qe e ke tiiiii" ...:tongue::tongue:

emine
07-03-12, 20:52
Sa gjeneroze qe jane femratt !! Ju kerkon vetem nje gje , njeren ... t'i ofrojne (japin) dyjat .... :biggrin:


Si thote Albani i Skenderovitve " Dicka qe fort kerkoj , dicka qe ednerroj, dicka qe e ke tiiiii" ...:tongue::tongue:

e qe Lab se hupe edhe ti,te kan rrok fmija gruja,mesap je ba shpi e madhe(mendova une edhe nese so qeshtu)

Pse a ma mire me te dal hajni ne udhe se ti merr paret edhe noshta pshton,a femna me ta zan udhen lyp paret edhe shpyrtin:biggrin:


e sa i perket temes

KUlmi i tradhtis a,kur e tradhtone Dashnoren me Grue:tongue:

Oqeani
07-03-12, 21:01
A po bajka me pase dashnore a ? ( Me ia msy dika prej sonte !!! )

emine
07-03-12, 21:03
A po bajka me pase dashnore a ? ( Me ia msy dika prej sonte !!! )ish ba maraz prap,ke gjet nate gazepi:tongue:

Oqeani
07-03-12, 21:06
ish ba maraz prap,ke gjet nate gazepi:tongue:Fatin cung e kam !!!


Me prite - po frigoj se nuk jet asnje ! :(((( - Po me ia msy dika prej ketu - mos me i merdhi veshte !!!!

Zero Cool
07-03-12, 21:44
hihih cfare teme kjo :P:p:P

lovely
07-03-12, 21:56
Joe, dashnorja duhet me u asish pak ma nryshe:biggrin:

emine
07-03-12, 22:07
Joe, dashnorja duhet me u asish pak ma nryshe:biggrin:

ku pe di jaran,a ke pas Dashnore najher a

Murgesha
07-03-12, 22:10
hihih cfare teme kjo :P:p:P


Qesishne ZC


A duhet trajtuar Gruaja njesoj sikur Dashnorja!!!!!!!!!!!

Hajgare a ? Gruja osht grue (demek sduhet mu respektu hiq), kurse dashnorja osht gjithqka qy (hihihihihiihihhihiihihihihiihihihi)

e_martumja
07-03-12, 23:13
Joe, dashnorja duhet me u asish pak ma nryshe:biggrin:

Qysh duhet me asish :biggrin:

tipi engjellor
08-03-12, 01:16
ma eger thote taraku me dashnore hahahahah edhe me pervoje kuptohet eshte ......a grus ma bute pak veq valla kajher e lyp ma fort se dashnorja hahahahhahahahahahaha

Zero Cool
08-03-12, 10:55
Joe, dashnorja duhet me u asish pak ma nryshe:biggrin:

A duhet trajtuar Gruaja njesoj sikur Dashnorja!!!!!!!!!!!

Hajgare a ? Gruja osht grue (demek sduhet mu respektu hiq), kurse dashnorja osht gjithqka qy (hihihihihiihihhihiihihihihiihihihi)

Qesishne ZC

Qe de lovely, e pakna thane kete edhe une para 4 vitesh qy :biggrin: :tongue:

Murgeshe, a spe sheh cfare date u kan aaaaaaaaaaaaaaa ? :eek:


:wink:

Murgesha
08-03-12, 22:35
Qe de lovely, e pakna thane kete edhe une para 4 vitesh qy :biggrin: :tongue:

Murgeshe, a spe sheh cfare date u kan aaaaaaaaaaaaaaa ? :eek:


:wink:

E pash, e pash dhe per at shkak e solla, se ateher je kon i ri e i pa martum :tongue:

Zero Cool
08-03-12, 22:38
E pash, e pash dhe per at shkak e solla, se ateher je kon i ri e i pa martum :tongue:

jaaaaaaaaaaaaaaa, sje nta hiq pasha Hazreti Isėn a.s., po neyse, se datat qe kan rendesi per mau, nuk i din gjithkush :tongue:

Gega 1
08-03-12, 22:41
Ne kuptimin me te mire te kesaj fjale,duhet!Koh pas kohe.
Mendoj,Cdo here s`shkon, se s`te lene hallet e perditshmerise.
Edhe me dashnoren po te jesh cdo dite,s`ke si te mos perdoresh intermeco.
Intermeco i ben mire qiftit,keshtu rriten gjasat per ta deshirue njeri tjetrin.