PDA

View Full Version : Ado ta adoptonit femijen nese do te ju mungonte juve...?


markopollo
16-04-04, 16:16
:arrow: DHASHTE ZOTI QE TE MA FALE MUA FEMIJEN TE CILIN DO TA KRIJONIM SE BASHKU ME GRUAN TIME TE ARDHSHME POR NESE FATI DO TE ISHTE I TILLE QE DO TE ME MUNGONTE KJO DHURATE NGA ZOTI ATEHERE UNE PERSONALISHT DO TA ADOPTOJA NJE FEMIJE TE MIRE TE CILIT DO TI DHUROJA GJITHCKA NGA VETJA ..........................PO JUA DO TA KISHIT BERE KETE APO DO TE KISHIT PROVUAR TE MERRNI GRUA TJETER APO BURRE VARET SE CILI DO TE ISHTE SHKAKTAR I KESAJ MUNGESE.................?


PER MUA GRUAJA NUK DO TE ZAVENDSOHEJ NGA ASNJE TJETER VETEM NESE VDESE..... :arrow:

qika_pr
25-05-04, 09:27
Peshendetje
Edhe pse per nje qifte eshte mjafte e veshtire te dine se nga ata dy nuk do kete femije,une per vete ksiha vendos shum veshtir me adaptu nje femije,por ne funde e kisha adaptu dhe e ksiha dashure si femijen time edhe pse nuk kish qen i imi,a nese i dashuri im eshte steril a une nuk e kisha nderru kurr
kaq :lol:

Barbaroza
25-05-04, 13:42
Une per veten time kurre s'kisha pranuar te adaptoja ndonje femije.Nese Zoti ka dashur te mos me gezoje me nje dhuarate siq eshte femija,atehere do te rrija edhe pa te dhe do te pajtohesha me fatin!

Gentiana
25-05-04, 14:05
Mendoj se un do e kisha Adoptuar,vetem nese jam e sigurt se do te mundja tja falja at Dashuri siq ja kisha falur femies tim.Esht veshtir qe nje femij tjeter ta duash po si te ishte femija i yt,dhe po ashtu esht veshtir qe ta pranojsh si femi tendin!Nuk mendoj se do te ishte e drejt nese nuk do te kem femij, qe at dashuri qe e kam ne rolin e nenes mos te guxoj tja jap askujt, dhe posaqerisht kur te mendoj se ne Bot ka shum femij se e meritojn nje Dashuri te till.

anna
25-05-04, 14:49
une per vete do ta adoptoja :P

Vera
25-05-04, 16:11
une per vete nuk do ta adaptoja kurr nje femij, sepse une jo qe po e knaqi vehten qe po e adaptoj at femoj por po hyn deri ne fyt ne mekate sepse i madhi ZOT nuk ka dasht te fal e cka po don ti me kundershtu? duhet me u pajtu me fatin qe ta ka shkruar ZOTI

VARDARI
25-05-04, 18:16
-Ata njerez qe adaptojn femi jan gjyhnatar un kam pa raste ne rethin tim ku familjet ce kan adaptu femi nuk ju ka hecur fati vazhdimish jan perballuar dhe jan tue u perballuar me probleme te medha .Ka raste ce adaptimi esht be para 50vjetve fakecsija vazhdon... Pra ju preferoj mos adaptoni femi. Verenji edhe ju ne rethin tuaj si ja kalon nje familje ce ka adopti denji femi sigurisht jan pafat.... 8)

mickoja
02-06-04, 00:40
Un do ta adoptoja nje femi dhe to tja dhuroja te gjitha sikur te ishte femi i imi,dhe kur te ishte rritur ne at moshen se i kupton gjerat dhe do ti tregoja se asht nje femi qe asht adoptuar dhe nuk do ta gnjeja por prap do te isha mamaja e saj dhe besoj se do te me respektonte ashtu sikur e meritoja

VARDARI
02-06-04, 17:18
-ASNJEHER

Luana
09-09-04, 09:42
Une do ta adaptoja me gjithe deshir :D :D edhe ja kisha fal dashurin time njejt si femis qe e kisha ber vet :D

turisti
09-09-04, 10:48
Adaptimi i femiut eshte sevap. :P

nitushe
09-09-04, 14:22
kam deshire edhe pata femij e nuk pata me adaptu :)

emine
22-01-09, 17:38
edhe nese kam femije,prep do adoptoja nje tjeter (jetim) :smile: kjo eshte deshira ime qe kure kam qen femije!

Jana
28-01-09, 21:13
Edhe une e kisha Adaptu...se pa femi as nje qift s'mundet me qen i lumtur sa duhet...

Trina_1
30-01-09, 21:49
Po .. sepse edhe nje femi do te behet me familje qe i ka mungu .....!

Prishtinasja_
30-01-09, 23:01
Mendoj se ta adoptosh nje femije eshte nje gje e bukur qe nje person mund te beje !

Nuk ka rendesi shume here se kush te sjelle ne kete bote por me rendesi ka se kush rri prane ati femije kur ka malle, kur eshte semur , kush i jep dashuri qe femija ka shume nevoj qe te rritet !

Per vete mendoj se femija eshte fryti me i bukur i jetes dhe nuk mundem ta paramendoj jeten pa femije !

Xuki
30-01-09, 23:33
Po......me gjth qejf bile!!

Penelope
30-01-09, 23:36
Nese vete nuk kisha linde, po edhe me pase linde e me pas kushte te mira jete, me gjithe deshire kisha adoptu femije, se osht shume shume njerzore, me rrit nje femije jetim, mi dhane dashuri e ngrohtesi, e familje...

Arkza
31-01-09, 16:13
Po pse jo , edhe ate me Gjithe Deshir .. veq e Lus Zotin qe mos te bohem per kete gje !

P/S Nese ndonje nga ne e bojme kete , Mundesisht qe mos ta dije askush .. Per veq Burrit dhe Gruas !!!
Keshtu me mire per Femijun qe mos e din kurr kete stori :S

emine
31-01-09, 17:59
Po pse jo , edhe ate me Gjithe Deshir .. veq e Lus Zotin qe mos te bohem per kete gje !

P/S Nese ndonje nga ne e bojme kete , Mundesisht qe mos ta dije askush .. Per veq Burrit dhe Gruas !!!
Keshtu me mire per Femijun qe mos e din kurr kete stori :S


me fal se po nderhyje moter,,,,
femija i yti apo i adoptuar,nuke ashte e drejte mu genjy,nuke a mire me e rrite nje femije me genjeshter,nuke eshte per femijen lendim nese je i sinqerte me te kshtu e njef realiteti dhe njerzit ma mire,,

Nese nje femije e adoptoi?! Ai duhet te jete i vetedishem pse e kam adoptu;Per tia fal nje familje!Nuke kisha mujte me majte msheft nje rast te till,,,,

bisedime te kendshme!

vjeshta
31-01-09, 18:11
Me i pas mundesit do te ishte mire me i adaptu femijet edhe pa e ndje mungesen e tij , gjesti me i larte i njerzimit ,njerzor, eshte me ja ofru nje fmije ngrohtesin e nje familje .

Gjumashja
01-02-09, 08:46
Huh... shpesh mendoj rreth kesaj teme, dhe uroj qe enderra te me behet realitet...

Alkimisti_ch
01-02-09, 22:06
Une me deshire e kisha ber kete se i dua shume femijet por me pare do preferoja te njihja nenen dhe arsyet e mbetjes se femiut..

lazdrani
02-02-09, 02:05
Patjeter do beja.