PDA

View Full Version : Cilit Fis i takoni???


Faqet : [1] 2 3 4 5

lazdrani
18-04-04, 12:50
A dini cfare fisit i takoni.......


Une i takoje fisit me te madhe ne Kosove.....Fisit GASHI nga rrafshi i Dugagjinit..... :wink:

anna
18-04-04, 12:52
une a :?: :?: fisi i bukurosheve hahahahahah :wink: :wink: :wink:

vushtrria
18-04-04, 14:33
lazdran te pershendes merre me mend tan shkrimin tand gjithkund e kam lexue edhe thojsha me veti se ky djal duhet me kan i fisit gash se fisi gashi eshte i njohun per pleqni e muhabet neper oda nje zaklon shum i mir pak hajgare ahahhhaha

une i takoi fisit KRASNIQE d.m.th fisi krasniqe e mban bajrakun gjithmon heheheheheh

me nderime vushtrria

illyria
18-04-04, 16:39
Tutsi,Hutsu apo Zullu !!!

Naki
18-04-04, 17:24
Lazdran po ju pergjigjem I takoje fisit Gash :!:
Pershendetje Naki

lazdrani
18-04-04, 17:26
Lazdran po ju pergjigjem I takoje fisit Gash :!:
Pershendetje NakiMirese vjen Naki ne Fisin Gashi :wink:

Murgesha
18-04-04, 17:58
Une jam e fisit Berishe. :lol: :lol:

lazdrani
18-04-04, 18:20
Une jam e fisit Berishe. :lol: :lol:Fisi Berishe dhe Gashi jane dy fise me te medhja ne kosove :wink:

mirsad
18-04-04, 21:25
ngaqe nuk jam enga kosova nuk po etheme fare fisin tim..por vellezer jemi se jemi shqiptar t egjithe..ok bye

Barbaroza
19-04-04, 09:40
Une i takoj fisit Gash,si duket paskam kusherinje ketu 8)

hana
19-04-04, 12:05
Une jam nga fisi Berisha ,Murgesh te paskam te fisit a :wink: :wink:

BlertaB
19-04-04, 12:52
Une i takoj fisit KRASNIQE Fisi ma i miri n“KOSOV.

anna
19-04-04, 12:56
opa njerz hanen dhe murgeshen e paskam ne fis op kqyre sa mire i gjeta njerzit e fisit tim :lol: :lol: :lol:

Albanam
19-04-04, 16:42
Pėrshėndetje!

Mė kanė thėnė se i takoj fisit Berishė...

Me respekt,
Albanam

Murgesha
19-04-04, 18:15
Hhahahaha Albanam te paskam kusheri. Edhe Hanen e annen i paskemi kusherira, sa po gezohem. :lol: :lol: :lol:

florian
19-04-04, 18:49
A dini cfare fisit i takoni.......


Une i takoje fisit me te madhe ne Kosove.....Fisit GASHI nga rrafshi i Dugagjinit..... :wink:

lazdran kakena te njaj fisi more edhe une jam i gashit prej malsis te gjakovs.

lazdrani
19-04-04, 20:32
:roll: :roll: ncncnncncncnc :wink: :wink: :wink: :wink:

florian
19-04-04, 21:25
lazdran pse ncncncncnc a spo beso a :wink: :roll:

Albanam
19-04-04, 22:39
E nderuara kusherirė Murgesha!

Edhe unė ndaj gėzimin me ju pėr lidhjen familjare qė zbuluam! :)

Me respekt,
Albanam

Barbaroza
20-04-04, 08:57
:roll: :roll: ncncnncncncnc :wink: :wink: :wink: :wink:

Pse Lazdrani ben ncncncnccnc,a s'te pelqen qe shume nga ne dolem te afert a :?: Megjithate,e di pse bere ashtu :idea: ,por, ces't la vie :wink:

sexybrikenda
20-04-04, 14:04
PASI BABEN E KAM NGA KOSOVA KAM FIS BERISHA....

Gentiana
20-04-04, 14:14
more askush nuk qenka e fisit tim bre :roll:

anna
20-04-04, 14:18
genta po ti qfar fisi je :?: :?: :wink:
brikenda a edhe ty te paskam kushrire kqyre sa mire .... :wink: :wink:

yllka
26-04-04, 17:31
KRASNIQI

markopollo
27-04-04, 10:05
mos pandehni sepse nuk e kam me injoru dikend perkundrazi respekt per te gjithe veq deshta me ju than qe te nje shumice shqipatre edhe kusheriren e merr per grua disa raste te rralla edhe gruan e vellait e keto mua nuk me pelqejne...................jan tipare apo principe te turkut besoj qe do ti eliminoni me kohen qe po na vjen pas ...andaj mesohi te jetoni ne te tashmen e jo ne te kaluaren popull........................ :arrow:

Murgesha
27-04-04, 10:33
mos pandehni sepse nuk e kam me injoru dikend perkundrazi respekt per te gjithe veq deshta me ju than qe te nje shumice shqipatre edhe kusheriren e merr per grua disa raste te rralla edhe gruan e vellait e keto mua nuk me pelqejne...................jan tipare apo principe te turkut besoj qe do ti eliminoni me kohen qe po na vjen pas ...andaj mesohi te jetoni ne te tashmen e jo ne te kaluaren popull........................ :arrow:

Marko pollo aspak nuk pajtohem me ket shkrimin tend. Bile te ne shqiptaret nuk eshte aq shume e perhapur dukuria e marteses mes kusherinjeve, sa i perket marrja e gruas se vellaut eshte bere pas vdekjes se vellaut e asesi per se gjalli. Eshte ky zakon i keq qe gati eshte zhdukur.
Ju thuani se keto jane adete te turkut, gabon zoteri se martesa ne mes anetareve te nje gjaku behet gjithkund ne bote dhe te te gjitha religjionet.
Ne perendim gruaja e vellaut merret edhe per se gjalli. Kjo ska te beje apak me fete. Eshte dukuri e shpeshte. Sidomos ne boten perendimore ke raste te tilla me shumice andaj te lutem mos fol me prapavije.
Me nderime Murgesha.

drenousha
27-04-04, 10:39
berishe 8)

Gentiana
27-04-04, 11:33
:roll: :roll: :roll: Si esht e mundur te mos jet askush i Fisit tim bre???

Barbaroza
27-04-04, 11:51
Genta,po ti je e veqante moj 8)

Gentiana
27-04-04, 11:58
Genta,po ti je e veqante moj 8)


Hahahahaha, ndoshta te duket qesharake ama me tvertet krejt i lexova dhe askush nuk esht i fisit tim, vetem po shikoj edhe pak ateher ndoshta del dikush.........

lazdrani
27-04-04, 13:20
Genta,po ti je e veqante moj 8)


Hahahahaha, ndoshta te duket qesharake ama me tvertet krejt i lexova dhe askush nuk esht i fisit tim, vetem po shikoj edhe pak ateher ndoshta del dikush.........
Genta tregona fisin tend ndoshta e ndrroje dhe behem se bashku :wink:

Loloku
17-05-04, 09:36
Kjo punė e pėrkatėsisė fisnore mė tingllon disi primtive dhe pėr ta modernizuar pak propozoj tė organizohet njė party me gjithė "berishianėt" qė qenkan mė sė shumti, nėse ua lejon kanuni...
Pjesmarrja edhe pėr tė tjerėt do tė na nderonte...
Tungi

qika_pr
17-05-04, 09:40
Une i takoj fisit gashe
Gash guri thon pleqet e familjes

Barbaroza
17-05-04, 09:41
Qika_pr,qenkemi te nje fisi moj,atehere po e organizojme edhe ne nje party 8)

qika_pr
17-05-04, 16:19
Barbaroza kur te duash e bejme partyn ok
Njoh plot njerez te fisit tone :lol:

lazdrani
17-05-04, 16:22
Barbaroza kur te duash e bejme partyn ok
Njoh plot njerez te fisit tone :lol:
Lazdrani po ashtu Gash :wink:

Vera
17-05-04, 16:26
A dini cfare fisit i takoni....

Une i takoj fisit shaljan qe vijn nga pjesa e Mitrovices andej

Murgesha
17-05-04, 16:28
Kjo punė e pėrkatėsisė fisnore mė tingllon disi primtive dhe pėr ta modernizuar pak propozoj tė organizohet njė party me gjithė "berishianėt" qė qenkan mė sė shumti, nėse ua lejon kanuni...
Pjesmarrja edhe pėr tė tjerėt do tė na nderonte...
Tungi

Ke te drejte Kusho, mendoj se edhe te tjeret do te pajtohen me ty. :lol:

qika_pr
17-05-04, 16:28
lazdrani hehehe
po shumohemi na gashet ne forum

fisniku
17-05-04, 16:31
Vera moj a shaljank koke a ?

Vera
17-05-04, 16:32
qika-pr dhe barbaroza a do na ftoni ne party edhe neve fiset e tjera ta shiqoj se si jan gasht moj a???

Naki
17-05-04, 16:35
ne te fisit gashi ,qe edhe une i takoje,me iniciativen e Barbarozes do te bejme nje party ku do te jeni te gjithe te ftuar pa dallim fisi,ejani ne kafen e forumit per te gjithe nga nje pije nga fisi gashjan.
tung Naki

aferdita
17-05-04, 17:46
edhe un jam gashi me sa di un

Loloku
17-05-04, 18:58
Flm pėr pėrkrahjen Murgesha, po shihet qe ia kam qelluar se edhe Gashjanet vrapuan pas ides sone, pa na falenderuar te pakten edhe per idene edhe per ftesen a!
Une kam gjysme te drejte per pjesmarrje edhe te Party e gashit sepse gruan e kam gur gashi por prej nje guri te buta a!

mr_beni
17-05-04, 21:59
uhuuuuuuuu une dhe motra ime Vera qenkum ketu shaljan a heheh Vera motruhe ne ia kemi anen a

Barbaroza
18-05-04, 08:12
Atehere,pajtohem me idene e Nakit se pasi me duket se ne Gashet qenkemi shumice ketu,obligohemi te organizojme nje Party ne kafene e Forumit.Te gjithe,pa dallim fisesh jeni te ftuar,per muzike do te kujdeset Dj Lazdrani.Besoj se do te argetohemi si eshte me se miri :)

toni_toni_gj
21-05-04, 00:32
Po qysh po doni me e kry partin pa bajrak, a e dini se na krasniqja bajrakun nuk ja leshojm askujt,
E po me doket se pa e nis krasniqja bajrakun edhe ju partin nuk muni me e nis a ...................???

tung toni_toni_gj

Barbaroza
21-05-04, 12:18
Jo bre ti Toni,bajrakun po e mbajme ne Gashet se jemi shumice ketu.Mos harroj te te them se edhe ju Krasniqet jeni te ftuar ne Partyn tone :)

m_tetovari
09-07-04, 22:57
pershendetje te gjithve ne forum .
un jam prej fisit te shaljanve...a ka edhe ndokush tjeter prej ketij fisi se me se shumti ketu paska prej fisit gashi me sa shoh une!

ShEjToNkA
11-07-04, 01:16
Po qysh po doni me e kry partin pa bajrak, a e dini se na krasniqja bajrakun nuk ja leshojm askujt,
E po me doket se pa e nis krasniqja bajrakun edhe ju partin nuk muni me e nis a ...................???

tung toni_toni_gj

toni_toni pajtohena me ty plotėsisht aiiii ku ke ni pa parti pa bajrak be qyyyy

a e dini kur thojnė "nė bafėsh KRASNIQE me qėllu i mėson zogjėt me flutur" :wink:

_______________________

Ma e Mirė Ėshtė Njė e Vėrtet e Hidhurė Se Sa Njė Gėnjeshtėr e Ėmbėl

Gentiani
17-07-04, 23:46
Po ndal ti lexoj edhe njėherė!

Murgesha – Berishe
Hana – Berishe
Anna – Berishe
Albanam – Berishe ( jo tė kanė thėnė, po shko pyeti edhe njėherė!)
Sexybrikenda – Berishe

Markopollo, askush nuk tė pyeti shoku ty dhe nuk ishte i interesuar pėr komentin tėnd, se ēfarė bėnė njė shumicė shqiptare dhe kėnd merr pėr grua, por pyetja ishte ēfarė fisi jeni ?!

Loloku – ta shėnojmė edhe ty Berishe

Gentiani – Berishė

Pėrshėndes kusherirat dhe kusherinjtė emi Berishė

Pėrshėndes edhe pjestarėt e fiseve tjera gjithashtu!


Gentiani!

Gentiana
18-07-04, 10:22
Pershendetje edhe per ty!

Loloku
18-07-04, 10:46
Ēfarė simbolike numri shtatė pėr berishė, interesant a! E dini pse? Sepse ishin pas mbledhur gjitha fiset dhe kishin vendosur njė ditė pushimi pėr sex dhe e shkruajnė numrin shtatė pa vizė nė mes, qohet berisha dhe i bie vizė dhe thotė se nuk vlen, prandaj nuk e kemi rastėsisht nė mesin ton edhe simbolin pėrfaqėsues "sexibrikenda"...
Pėrshėndetje pėr tė gjithė...

4peace
18-07-04, 15:01
Ha ha ha

Une po e pres deri sa te parqitet edhe nje berishė, si dhe nje tjeter i fisit tim. Atehere do t'ua bejme 8 me 2.


Hajgare (pa pare)!!???

Gentiani
19-07-04, 12:18
Po Gentiana, ēfarė fisi pate? sa nuk e kam shėnuar Berishė! :lol: :wink:

4peace-n e shėnova Berishė, edhe po deshti nuk ka drejtė ankese mė...qoftė hajgare me pare ose pa pare :lol: :lol:

Barbaroza
19-07-04, 14:43
Deri tani me dolen 6 Gash-janė!
Ej,zgjohuni more se na dolen para Berishet :x

Gentiana
19-07-04, 14:45
Po Gentiana, ēfarė fisi pate? sa nuk e kam shėnuar Berishė! :lol: :wink:

4peace-n e shėnova Berishė, edhe po deshti nuk ka drejtė ankese mė...qoftė hajgare me pare ose pa pare :lol: :lol:


Gentiani, me vjen keq, po nuk jam i fisit berishė!!

4peace
19-07-04, 16:11
Po Gentiana, ēfarė fisi pate? sa nuk e kam shėnuar Berishė! :lol: :wink:

4peace-n e shėnova Berishė, edhe po deshti nuk ka drejtė ankese mė...qoftė hajgare me pare ose pa pare :lol: :lol:

Cfare berishe more. Qy 'i here!

Un jam i fisit ma t'vogel n'ket vatan
... me nje d'rrase noksan (i thone)!

E prita edhe 'i d'rrase e t'behemi dy (si une) kunder 8 (berishajve)
= 2:8 (anasjelltas).

Kjo s'ishte hajgare
N'dac me o pa pare...


Tung e bofshit!

Gentiani
19-07-04, 18:01
Ha,ha, hahahaaaaaaaa Gentiana, nejse de, desha ta dijė mos tė kam fis... :lol: :lol:

4peace tani mė u bė vonė, pastaj edhe ashtu qenkeni i fisit mė tė vogėl, kėshtu qė mė mirė tė bjen tė hysh nė koalcion me ne Berishajt :wink: :lol:

uliksi31
19-07-04, 18:48
Po Gentiana, ēfarė fisi pate? sa nuk e kam shėnuar Berishė! :lol: :wink:

4peace-n e shėnova Berishė, edhe po deshti nuk ka drejtė ankese mė...qoftė hajgare me pare ose pa pare :lol: :lol:

Cfare berishe more. Qy 'i here!

Un jam i fisit ma t'vogel n'ket vatan
... me nje d'rrase noksan (i thone)!

E prita edhe 'i d'rrase e t'behemi dy (si une) kunder 8 (berishajve)
= 2:8 (anasjelltas).

Kjo s'ishte hajgare
N'dac me o pa pare...


Tung e bofshit!

Edhe une i takoj nje fisi te vogel.I vogel por dinomit 8)

Gentiani
19-07-04, 19:34
Edhe une i takoj nje fisi te vogel.I vogel por dinomit 8)

Ha,hahaaaaaaa uliksi31, nuk ka lidhje por prap se prap mbeteni opozitė :lol: :lol:

Barbaroza
19-07-04, 19:41
Siq po duket Berishet dhe Gashet qenkan partite kryesore :wink:

aferdita
19-07-04, 19:45
duhet me be nje gar tash se kush jemi me shum :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
19-07-04, 19:49
Gash, tha dikush ,do te thote gur.Pra dihet kush jane me te fortit 8)

aferdita
19-07-04, 20:04
Barbaroza qka je ti :?:

Barbaroza
19-07-04, 20:59
Gash moj 8)

florian
19-07-04, 21:24
Gash, tha dikush ,do te thote gur.Pra dihet kush jane me te fortit 8)

nuk ka si gashjant jena gur mbi gur e jena fis fisniksh :wink:

Vera
19-07-04, 21:26
ncncnc ma mir nuk ka se me kon hastret valla uhuuuuuuuuu veq une kokna ketu Shaljank, eheeeeeee :wink: :lol:

Honesty^uk.
19-07-04, 21:26
Une jam i Gashit gurit

Honesty^uk.
19-07-04, 21:28
Une jam i Gashit gurit

florian
19-07-04, 21:29
Une jam i Gashit gurit

lum si ti qe kake i gashit te gurit e urime i nderuar dy her nje her si shok qe te kam e nje her si i fisit ton !!!!!!!!!

Loloku
19-07-04, 21:30
Gash, tha dikush ,do te thote gur.Pra dihet kush jane me te fortit 8)

Ok, Genta, vėrtetė thuhet Gash i gurit, por nuk e di domethėnie dhe nuk dua tė shpekulloj mė kėtė, por dua t'ju them se jeni akoma "opozitė" dhe do t'ju lutesha pėr konstruktivitet tė pakicės edhe nėse mund tė protestoni, mos pėrdorni ata gurėt tuaj si mjet demokratik pėr tė arritur synimin e dominimit...
Jeni mė tė mirėt nė opozitė!

Loloku
19-07-04, 21:34
Gash, tha dikush ,do te thote gur.Pra dihet kush jane me te fortit 8)

Ok, Barbaroza, vėrtetė thuhet Gash i gurit, por nuk e di domethėnie dhe nuk dua tė shpekulloj mė kėtė, por dua t'ju them se jeni akoma "opozitė" dhe do t'ju lutesha pėr konstruktivitet tė pakicės edhe nėse mund tė protestoni, mos pėrdorni ata gurėt tuaj si mjet demokratik pėr tė arritur synimin e dominimit...
Jeni mė tė mirėt nė opozitė!

Mė fal, Barbaroza, pėr ngatėrrimin me Gebtėn, e kisha nga preioni i gurit a!

florian
19-07-04, 21:36
Gash, tha dikush ,do te thote gur.Pra dihet kush jane me te fortit 8)

Ok, Genta, vėrtetė thuhet Gash i gurit, por nuk e di domethėnie dhe nuk dua tė shpekulloj mė kėtė, por dua t'ju them se jeni akoma "opozitė" dhe do t'ju lutesha pėr konstruktivitet tė pakicės edhe nėse mund tė protestoni, mos pėrdorni ata gurėt tuaj si mjet demokratik pėr tė arritur synimin e dominimit...
Jeni mė tė mirėt nė opozitė!

i thon gashi i gurit se asht nje fis i alpeve te shqiperis si prejardhje :wink:
dhe ne nuk jemi nje opozit , dhe sa per guret cfar do rruge te marresh per te vajtur ne kosov nga gashi i gurit duhet te kalosh e tani do ju vem taksen e kalimit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ku jeni more gashjan une e di qe jena shum po kta se din hala :wink:

Gentiani
19-07-04, 22:59
Tregoju o kusheri Loloku, se ne edhe pa fushatė parazgjedhore jemi nė pozitė!

Ju lutem juve nga opozita Gashjane, si subjekt i dytė pas Berishajve qė jeni tė pėrmnaheni dhe tė zhvilloni fushatė tė ndershme elektorale e mos filloni tė gjuani me gurė, se nuk i pėrket bashkėpunimit dhe stabilitetit tė koalicionit.

Pati raste nga subjektet tjera opozitare qėtentuan edhe me dinamit ta ndryshojnė rezultatin e zgjedhjeve :lol: :lol: :wink:

Loloku
19-07-04, 23:10
Mos u nxefni kot ju gashjanėt, opozitarė, por vėllezėr ju kemi. E duam Berishėn, respekt pėr opozitėn! Tė bėjmė fushatėtė tolerate kusho Genti, sepse me gurė e taksa nuk fitohet, o njerėz!

uliksi31
19-07-04, 23:14
Siq po duket Berishet dhe Gashet qenkan partite kryesore :wink:

Kadalni pak.
Ne Malsi te madhe (Malsi te Shkodres) fis i pare eshte Hoti,Gruda,Kelmendi,Shkreli dhe Kastrati.
Kurse ne Malsi te Dukagjinit gjithmon ka qen Gashi fis i pare.Ali Ibra i pari i fisit.Tani eshte Krasniqja,fisi qe me se shumti ka dhen martir per kombin shqiptar.
Kan qen 4 vllezer te ardhur diku nga Hercegovina dhe jan vendosur ne rreth te Shkodres.Hoti,Gashi,Krasi dhe Vasa.
Gashi dhe Krasniqi kalojn ne fen islame,kurse Hoti dhe Vasoviqi ne at krishtere.Hoti Katolike e Vasoviqi orthodoks malazes.
Keshtu shkruan Miss Edith Durham,e ajo keto te dhena i ka, nga pleqet e ketyre fiseve.
Qeshtu Gentiani,me vone edhe per Berishe do shkruajm :lol:

Gentiani
19-07-04, 23:49
Eh more uliksi31, ty as dinamiti nuk tė kryejti punė, e lėre mė po sjell diēka pėr Berishajt :lol: :lol:

Shihe, se mundet tė jetė, qė tė ketė ardhur edhe nga Brazili ndonjė fis, se Hercegovinėn e kemi fqinjė krejt afėr :wink: :lol:

Gjithė ai vend Brazili dhe tė dilni fis kaq i vogėl, mė ke habitur edhe mua :lol: :lol:

Ashtu ėshtė kusha Loloku, ne jemi pėr fushatė korrekte dhe tolerante :wink:

ShEjToNkA
20-07-04, 00:00
Njė Kėshill...., Bajraktarėt ju Sygjerojn mos u grindeni po ju pozita respet pėr opziten ...., se Bajraku u takon vetėm :arrow: Krasniqve............................ :wink:

uliksi31
20-07-04, 06:00
Eh more uliksi31, ty as dinamiti nuk tė kryejti punė, e lėre mė po sjell diēka pėr Berishajt :lol: :lol:

Shihe, se mundet tė jetė, qė tė ketė ardhur edhe nga Brazili ndonjė fis, se Hercegovinėn e kemi fqinjė krejt afėr :wink: :lol:

Gjithė ai vend Brazili dhe tė dilni fis kaq i vogėl, mė ke habitur edhe mua :lol: :lol:

Ashtu ėshtė kusha Loloku, ne jemi pėr fushatė korrekte dhe tolerante :wink:

Po a e din ti djali i Berishes se Iliret shtriheshin gati gjer ne Alpe afer teje.
Qy Hercegovina,ata ishin malacaket e Dallmateve :lol: :lol:
Fatkeqsisht te paret ton u asimiluan.Por elhamdulilah mbijetuam shume furtuna :!:

Loloku
20-07-04, 11:14
Njė Kėshill...., Bajraktarėt ju Sygjerojn mos u grindeni po ju pozita respet pėr opziten ...., se Bajraku u takon vetėm :arrow: Krasniqve............................ :wink:

Ok ShEjToNkA, se na duhet edhe njė argat pėr bajrak, da tė marrim, mos ke merak, ani se ndoshta nuk na prinė e mbara, por gjithēka me shejtonllėk po arrihet sot.

Gentiani
20-07-04, 12:54
Po a e din ti djali i Berishes se Iliret shtriheshin gati gjer ne Alpe afer teje.
Qy Hercegovina,ata ishin malacaket e Dallmateve :lol: :lol:
Fatkeqsisht te paret ton u asimiluan.Por elhamdulilah mbijetuam shume furtuna :!:


Hė uliksi31, ku i pa ato Alpe afėr meje! :wink: :lol: unė ka kohė qė jetoj te Lugina...

Ka gjasa, ka gjasa tė kenė qenė edhe tė shtrirė deri nė Alpe, unė nuk i kam parė shtrirė, pastaj ne nuk shkuam te Dardanėt, Liburnėt e Mollosėt, po e patėm fjalėn, pėr ato qė llogariten pas tyre... :wink:

mr_beni
20-07-04, 13:55
Hej po krejt kete forum e peskan marr Gashet dhe Krasniqet.

Gentiani
20-07-04, 14:48
Hej po krejt kete forum e peskan marr Gashet dhe Krasniqet.

He, hehe po, po , por pas Berishave! :wink:

Barbaroza
20-07-04, 15:00
http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif

florian
20-07-04, 17:25
http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif

E TE LUMT DORA BARBAROZ KALLXOJU PAK KTYNE KRYETHYMVE SE BASH PO ME TRNOJN

Barbaroza
20-07-04, 17:39
Flori,jo qe keta nuk na e kane ndi namin,por e kane zakon te mos ia japin hakun atij qe e meriton :wink: :wink:

4peace
20-07-04, 17:53
"Gentiani"]

4peace tani mė u bė vonė, pastaj edhe ashtu qenkeni i fisit mė tė vogėl, kėshtu qė mė mirė tė bjen tė hysh nė koalcion me ne Berishajt :wink: :lol:

Po more Gentiani

Neve e kemi edhe nje "huj" te keq. Nuk duam te jemi as koalicionar e as opozicionare por vetem kryetare.

Hajgare pa histori...

Gentiani
20-07-04, 18:50
Atėherė more 4peace paske mbetur minoritet! po shiko provo te Gashjanėt, mos po tė marrin nė vagonin e fundit pahiri, se ne nga Berisha jemi duke e rezervuar aeroplanin :lol: :wink:

4peace
20-07-04, 19:02
"Gentiani"Atėherė more 4peace paske mbetur minoritet! po shiko provo te Gashjanėt, mos po tė marrin nė vagonin e fundit pahiri, se ne nga Berisha jemi duke e rezervuar aeroplanin :lol: :wink:


Ha ha ha Genti

S'me paske kuptuar... he he he

Minoritet? Si more, kryetari ashtu a? Gjithe pas kryetarit!


Shuj! Me m'ndi ni "dashamir" imi ketu, kur po e permendi kryetarin - kahre m'bon e hajt! PSST. T'kallxova vec ty (n'vesh). Mos ju kallxo te tjereve...


Hajt tung

telashja
22-07-04, 15:50
fisit apachi ha aha ahaaa :D

Gentiani
22-07-04, 17:52
fisit apachi ha aha ahaaa :D

Atėherė tė shėnojmė ne te Berisha, se atij 4peace, ia rezervova biletėn e trenit te Gashjanėt :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
22-07-04, 20:38
Ne Gashjanet,kemi vendosur nga zemergjersia jone,qe ne mesin tone t'i kemi edhe"minoritaret".Atehere,mund te lajmeroheni,pse jo te bejme edhe koalicion se keta Berishet si fort po na mburren :wink:

Gentiani
22-07-04, 20:45
Ha, ha,hahahaaaaaaaaa Barbaroza e sheh se ne Berishat jemi zemėrgjerė, njė e morėm te ne e njė e dėrguam tek ju, e besa kėtyre "minoritarėve" nuk i bjen keq e nė anėn tjetėr nuk munden tė mbijetojnė pa koalicion :lol: :lol: Vetėmkujdes ju Gashjanėt atje me 4peace, se ish ambicioz pėr krye tė vendit, po gaboni e po e leni me lėviz prej vagonit tė fundit :lol: :lol: pėr ate edhe e dėrguam tek ju :wink: :lol:

uliksi31
22-07-04, 21:34
Mos haro,se nganjeher vagoni i funtit behet i pari.Po edhe nese burrat e rethojn at ne vend te funtit, aty behet kryevendi :!:

Barbaroza
23-07-04, 12:54
Mos haro,se nganjeher vagoni i funtit behet i pari.Po edhe nese burrat e rethojn at ne vend te funtit, aty behet kryevendi :!:

Tybe,per burra siq eshte 4peace edhe kryevendi me duket pak!
Per kete qellim,po lakmoj shume me pase ate ne"koalicion".I fitojme krejt votat!

uliksi31
23-07-04, 17:42
Mos haro,se nganjeher vagoni i funtit behet i pari.Po edhe nese burrat e rethojn at ne vend te funtit, aty behet kryevendi :!:

Tybe,per burra siq eshte 4peace edhe kryevendi me duket pak!
Per kete qellim,po lakmoj shume me pase ate ne"koalicion".I fitojme krejt votat!

E hallall t'koft Barbaroza,po fjalet tua si luan topi.Edhe Tring Smajlja do te kishte lakmi :shock:

Gentiani
23-07-04, 18:19
Mos haro,se nganjeher vagoni i funtit behet i pari.Po edhe nese burrat e rethojn at ne vend te funtit, aty behet kryevendi :!:

Tybe,per burra siq eshte 4peace edhe kryevendi me duket pak!
Per kete qellim,po lakmoj shume me pase ate ne"koalicion".I fitojme krejt votat!

E hallall t'koft Barbaroza,po fjalet tua si luan topi.Edhe Tring Smajlja do te kishte lakmi :shock:

Ha, hahahaaaaa more po mė duket edhe uliksi31 hyri nė koalicion me Gashjanėt :lol: :lol: :wink:

Eu, po edhe kjo opozita ! ne kėrkuam ti numėrojmė votat, kėta kanė hapur debate koalicioni, e besa edhe kėtyre Gashjanėve si duket po i konvenon ti shtyjnė votimet e mos po marrin me vehte sa mė shumė nga opozita :wink: :D :lol: :lol:

florian
23-07-04, 19:00
HALA PO FOLNI MORE JU PER FISE
PER GASHJAN E PER KRASNIQE
PREJ N'BERISH E NE GASH TE GURIT
JAN DY HAPA E MERRI TURRIT
TASH ME E DIT O JU T'BERISESH
KUDO TE SILLNI NA KINI RROTULL
NUK KA TRULL QE SNA PERKET
EDHE ATA QE KENI JAU KENA LAN PER DERT

RRINI BURRA E MOS KUVENONI
SKA MA TE MADH SE KY FIS I JONI
JENA NA TE GASHIT TE GURIT
QE DY KRENA I KENA NU FLAMURIT
DHE KUFIT QE SOT KUJTONI
VEC PREJ NESH JU I GEZONI

RRINI BRE MOS FOLNI KSHTU
VEC MAXHORANCEN ME FITU
O JU ME U MLEDH BASHK ME KRSNIQEN
E ME ITHIR EDHE DO FISE TE TJERA
NUK NA VINI AS TE DERA
JO PER GJA PO JENA TE GASHIT
TE GURIT JENA ATA QE I VUM DY KRENA FLAMURIT

RRINI URT PRA E MOS DISKUTONI
SE MAXHORANC MA TE MADHE
NUK KA AS JONI :twisted: :twisted: :twisted:

lazdrani
23-07-04, 20:36
I pershendes te gjitha Fiset e juaj e posaqerisht timin Fisin Gashi :wink:

uliksi31
24-07-04, 06:48
Mos haro,se nganjeher vagoni i funtit behet i pari.Po edhe nese burrat e rethojn at ne vend te funtit, aty behet kryevendi :!:

Tybe,per burra siq eshte 4peace edhe kryevendi me duket pak!
Per kete qellim,po lakmoj shume me pase ate ne"koalicion".I fitojme krejt votat!

E hallall t'koft Barbaroza,po fjalet tua si luan topi.Edhe Tring Smajlja do te kishte lakmi :shock:

Ha, hahahaaaaa more po mė duket edhe uliksi31 hyri nė koalicion me Gashjanėt :lol: :lol: :wink:

Eu, po edhe kjo opozita ! ne kėrkuam ti numėrojmė votat, kėta kanė hapur debate koalicioni, e besa edhe kėtyre Gashjanėve si duket po i konvenon ti shtyjnė votimet e mos po marrin me vehte sa mė shumė nga opozita :wink: :D :lol: :lol:

Jo une me fise te vogla do ngeli.Mirpo dua te shkoj ne Vilajet te Kosoves me e gjet nje Bajraktar :!:

Gentiani
24-07-04, 17:18
Heeeeeeeej, po edhe Shekspirin e sollėt ju kėtu me ato poezi, herėn tjetėr vij unė me njė prozė 20 faqėshe dhe ia tregoj mazhorancėn opozitare! :wink: :lol: :lol: :lol:

010203
25-07-04, 18:25
une i perkas fisit te GASHIT:
MURGESHA pse mburresh se je e berishes a persi e kan djegur JARGANIN per nje MORR a?

Barbaroza
25-07-04, 18:32
Si duket u barazuam me Berishet,plus edhe numri i minoritareve=FITORE 8)

Loloku
25-07-04, 18:32
Ok, ta gėzosh fisin tėnd, po ti pse mburresh me gashi, a vetėm pse nuk ia ka lėshuar rrugėn gurit kur ėshtė rrokullisė prej bjeshke dhe e ka prit♪7 me allti tu i thanė eja burrė te burri dhe guri ia ka thye kamėn e nuk ka put pėr allti fare dhe qaty i ka met Gashi i gurit...

turisti
26-07-04, 10:43
Une i takoj Turistave....ju pershendes. :cry:

Gentiana
30-09-04, 13:34
Une i takoj Turistave....ju pershendes. :cry:

:lol: :lol: :lol: :arrow: :? :?:

turisti
30-09-04, 18:50
Une i takoj Turistave....ju pershendes. :cry:

:lol: :lol: :lol: :arrow: :? :?:

:roll: :( :? :wink: :P :!:

DannyAus
30-09-04, 19:59
A dini cfare fisit i takoni.......


Une i takoje fisit me te madhe ne Kosove.....Fisit GASHI nga rrafshi i Dugagjinit..... :wink:

lazdrani te pershendes,, edhe une i takoj fisit GASHI,,, ma te madhit a ma te voglit nuk e di...... :wink:

bredhi
30-09-04, 21:21
Me falni po ju po flisni per fisin sikur te ju kishte lind baba e jo nėna une mendoj se nuk mund te percaktoheni vetem ne fis te babes po duhet te percaktoheni peer te dy fiset e prindvetungnese deshiron ndokush mund te ja argumentoj edhe ne menyr shkencoretung

DannyAus
01-10-04, 06:28
Me falni po ju po flisni per fisin sikur te ju kishte lind baba e jo nėna une mendoj se nuk mund te percaktoheni vetem ne fis te babes po duhet te percaktoheni peer te dy fiset e prindvetungnese deshiron ndokush mund te ja argumentoj edhe ne menyr shkencoretung

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Honesty^uk.
01-10-04, 07:09
Me falni po ju po flisni per fisin sikur te ju kishte lind baba e jo nėna une mendoj se nuk mund te percaktoheni vetem ne fis te babes po duhet te percaktoheni peer te dy fiset e prindvetungnese deshiron ndokush mund te ja argumentoj edhe ne menyr shkencoretung

cfare nuk degjon njeriu sot :?: :?: , kur na paska lindur kjo shkence e tille :?:

Gentiani
01-10-04, 12:19
Me falni po ju po flisni per fisin sikur te ju kishte lind baba e jo nėna une mendoj se nuk mund te percaktoheni vetem ne fis te babes po duhet te percaktoheni peer te dy fiset e prindvetungnese deshiron ndokush mund te ja argumentoj edhe ne menyr shkencoretung

More bredhi, paskemi mbetur duke u sjellur nėpėr fise nė kėrkim tė pėrcaktimit tė fisit, sipas asaj mėnyrės shkencore, ne nuk kemi kohė tė shkojmė mė lartė, por provo pyeti prindėrit sipas asaj metode shkencore dhe shihe ku pėrfundon ?! parimisht ke tė drejtė, por ah, kush kthehet mbrapa tani tė mirret se kush ku shkoi dhe ku erdhi? :lol:

Edhe kėta shkencėtarėt me metodat e tyre tė komplikuara ē`po na sjellin pengesa :lol: :lol: :lol:

dr1ta
01-10-04, 14:48
Me falni po ju po flisni per fisin sikur te ju kishte lind baba e jo nėna une mendoj se nuk mund te percaktoheni vetem ne fis te babes po duhet te percaktoheni peer te dy fiset e prindvetungnese deshiron ndokush mund te ja argumentoj edhe ne menyr shkencoretung

cfare nuk degjon njeriu sot :?: :?: , kur na paska lindur kjo shkence e tille :?:


Bredhi ka plotsisht te drejt edhe esht e vertete ce nje femij kryjohet nga dy persona jo vec me faren e babit :twisted:

Shum e llogjikshme

Barbaroza
01-10-04, 15:01
A dini cfare fisit i takoni.......


Une i takoje fisit me te madhe ne Kosove.....Fisit GASHI nga rrafshi i Dugagjinit..... :wink:

lazdrani te pershendes,, edhe une i takoj fisit GASHI,,, ma te madhit a ma te voglit nuk e di...... :wink:


Urraaaaaaaaaaaa,fituammmmmmmmmmmmmm 8) 8)

DannyAus
01-10-04, 15:18
http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif

Gentiani
01-10-04, 16:30
http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif

po, po fituat, por Lokomotivėn http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif e kemi ne BERISHAJT :wink: :lol: :lol: :lol:

DannyAus
01-10-04, 16:33
http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif

po, po fituat, por Lokomotivėn http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif e kemi ne BERISHAJT :wink: :lol: :lol: :lol:

hahahahahaha a Berish koke ti a???? bre qka spo pajtohum ne politik
kurqysh,,,,,

mbane ju lokomotiven,,,, na i kemi vagonat me ari,,,, nuk na duhet lokomotiva,, e bajm arin me kolic ....... :P :P :P :wink:

Barbaroza
01-10-04, 16:43
Nipqeee,tybeee edhe lokomotiva eshte e jona,sepse u takon te pareve 8)
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif

Gentiani
01-10-04, 16:56
Nipqeee,tybeee edhe lokomotiva eshte e jona,sepse u takon te pareve 8)
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif

Mė vjen keq moj Teze, por nuk e japim ne lokomotivėn :lol: :lol: :lol:

Ha,hahahaaaa bėni gati kolicat more DannyAus, se ju kanė mbetur vagonat nė vendė :lol: :lol: :lol:

DannyAus
01-10-04, 16:59
sa ti kem na Gashjant vagonat me ari nuk na vyn lokomotiva,,, me rendesi ari me na taku neve,, per lokomotiv mbane ju :lol: :lol:

Gentiani
01-10-04, 17:08
sa ti kem na Gashjant vagonat me ari nuk na vyn lokomotiva,,, me rendesi ari me na taku neve,, per lokomotiv mbane ju :lol: :lol:

Qy,qyyyyyy edhe gurėve Gashjanėt ju thonė ari, o Gashjanėt e gurit mos u lodhni se ata janė gurėt qė i kemi hedhur ne Berishajt :wink: :lol: :lol:

Barbaroza
01-10-04, 17:15
Nipqeee,tybeee edhe lokomotiva eshte e jona,sepse u takon te pareve 8)
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif

Mė vjen keq moj Teze, por nuk e japim ne lokomotivėn :lol: :lol: :lol:

Ha,hahahaaaa bėni gati kolicat more DannyAus, se ju kanė mbetur vagonat nė vendė :lol: :lol: :lol:

Dajkoooo,moos ma prish disponimin e sotem pleaseeee :evil:

Barbaroza
01-10-04, 17:16
sa ti kem na Gashjant vagonat me ari nuk na vyn lokomotiva,,, me rendesi ari me na taku neve,, per lokomotiv mbane ju :lol: :lol:

Qy,qyyyyyy edhe gurėve Gashjanėt ju thonė ari, o Gashjanėt e gurit mos u lodhni se ata janė gurėt qė i kemi hedhur ne Berishajt :wink: :lol: :lol:

Tash e kuptova pse Berishajt kane luajtur me guraleca :shock:

bredhi
01-10-04, 18:53

Gentiani
01-10-04, 19:08
Bredhi, herave tjera mos u thirrė nė shkencė, kur nuk din as ta sqarosh e as ta kuptosh njė tekst tė shkruar. Hajde shkencė hajde !

ti nėse thirresh nė pėrcaktimin e fisit, pra nėse shkohet se ēfarė fisi ka pasur prindėri, qoftė nėna ose baba, shkojmė tutje gjyshi, gjyshja, prindėrit e tyre, prindėrit e prindėrve tė tyre, e jo kopalla tė turqve tė tregosh kėtu.

Tezja Barbaroza mė vjen keq, por tė lutem hudheni kėtė Bredhin nė vagonin e fundit te Gashjanėt, po patėt vendė e nėse as ju nuk e merrni lėreni nė mes tė rrugės, punė e madhe, se nuk bėhet nami! :lol: :lol:

Barbaroza
01-10-04, 19:13
Me vjen keq nipqe,por ne nuk i marrim ata qe ju i hudhni :oops:

Gentiani
01-10-04, 19:16
Me vjen keq nipqe,por ne nuk i marrim ata qe ju i hudhni :oops:

:lol: :lol: ndoshta keni vend mendova, se kish mbetur nė mes tė rrugės :wink: :lol: :lol:

Barbaroza
01-10-04, 19:27
Mos nipqe mos :cry: se ne jemi te meshirshem per kalimtaret :cry:

bredhi
01-10-04, 21:14
Ti getanijani mė duket se tu paskan pėrzit koha e klaneve e e fiseve e deri te kombi e shteti po mua po me duket se ti gjerat nuk po i kap si duhet unė tė thash se nė kėt shekull te flitesh per fiset esht shum primitive se ato ekzistojn vetem ne vendet arabe si psh ne afganistan e disa shtete tjera arabe po tek ne nuk ka fise fisi jon esht SHQIPTARIAdhe ky esht i vetmi fis qe ekziston andaj une e qmoj mendimin tend dhe te tjerve po mendimin tim nuk mendoj tė ja iponoj askujt ky esht vetem mendimi im.Andaj nuk kam deshir te bėj polemika me judhe tjeret se ketu edhe temat jan shoqerore andaj edhe duhet te jesin keto tema me kuptim shoqeror dhe miqesor dhe ketu vetem te bejm shoqeri te reja dhe ti shkembejm mendimet dhe pervojat ne jet pa e injoruar njeri tjetrin po gjithmon te kemi respekt ndaj njeri tjetrit.
spsh sjellja e disaven ne ket forumqe jan vetem per respekt.Andaj mos te provokojm njeri tjetrin se as njeri nuk perfitojm nga kjo dhe nuk do te ket as tė humbur e as te fituar pershendetje .

bredhi
01-10-04, 21:24
Ah harrova ta thėm edhe kėte ,e kishe permend edhe vagonin e fundit po me duket se e kishi tepruar ketu dhe e kishi perdorur nje gjuhė injoruese, po mė besoni se ketu askėnd nuk mund ta injoroni po nėse provoni ta bėni kete e injorooni mese pari veten dhe ne fund te gjithe ata qė te perkrahin.
Andaj ta them edhe njeher se une mendimin tim nuk ja iponoj askujt po askush nuk mund te ma ndal qe ta shprehi mendimin tim se koha e komunizmit ka kaluar edhe pse te disa njerz ka len gjurm

Gentiani
01-10-04, 21:29
shiko mos ke harruar edhe diēka rastėsisht :wink:

bredhi
01-10-04, 21:31
Barbaroza flm per meshiren tende po me besoni se nuk kam nevoj per te .
dhe nuk jam kalimtar i rastit po jam sikur ju di tė mendoj, tė flas. tė qaj dhe te vuaj,te dashuroj,po jo te urej dhe te nenqmoj kete veti nuk e kam.Po qė ėsht me e rėndesishme di te respektoj mendimet e te tjerve por nuk e nėnqmoj potencjalin e askujt edhe nese nuk esht me nje shkall te lart shkollimi pershendetje.
JAM FISI DARDAN I DARDANIS SE VJETER

bredhi
01-10-04, 21:34
Jo jo nuk kam harruar asgjė per momentin po nese dikush me motivon. ateher ndoshta me kujtohet JAM DARDAN I DARDANIS SE VJETER

DannyAus
02-10-04, 06:46
Bredhi mos je edhe ti i njejtit fis si Gentiani,, se as me Gentianin nuk po mujn mu kuptu qysh duhet....

Gentiani ja keta jan gurt qe na Gashjant i kemi neper Vagona.....

http://www.imf.org/external/np/exr/center/mm/eng/images/rs_fe_01.jpg

Nexhati
02-10-04, 22:13
Fisi KELMENDI i takoje :wink:

DannyAus
03-10-04, 06:47
bredhi me te vertet nuk je ne rrjedha

pyetja ishte se cilit fis i takoni, fisi i babit eshte fisi yt,, ate gjak e ki ti , le ti mami babi,, fisi i babit jo i mamit jo i gjyshit ,, le ti shkencen..... po ashtu dr1ta nuk te tha asgje qe ke fillu me fy me fjal....
tregoje kulturen pak......
**ne gashjant jem te fort si guri nuk dorezohemi pa na mbeshtet per muri :wink:

Honesty^uk.
03-10-04, 10:30
Duke pare ecurine e zhvillimit te debateve ne kete teme kam konstatuar se tema ka marre kahje personale, dhe per kete arsye do te bej mbylljen e kesaj teme per nje kohe te pacaktua.

Me mirekuptim
Honesty__________________________________________________ ___
Mendoj se ata qė e bėnė tė pa kėndshėm kėtė temė janė mbushur mend e nuk do tė na detyrojnė me e mbyllė sėrish.

Ylberi_be
06-10-04, 20:43
FISI IM ESHT_______ HOTI________

Kaltrushi
07-10-04, 14:27
shum pytje e mire. une fisin e kam MORINA. (perardhja nga MORINA)
Pershendes gjithe kusheriret gjithashtu edhe tjerat fise.

tung

Gjumashja
16-10-04, 19:47
Gashe e kam fisin :lol: :lol: jemi mat fortit ne Ks edhe jem shume

Urata
16-10-04, 19:51
I takoj fisit me te cilin filloi historia, mbahet dhe do maroj!Pra,

KRASNIQE!

Rebeli
18-10-04, 23:20
Fisi im eshte Gash i Gurit dmth. i fort si Guri

Krokodilli
21-10-04, 06:09
Edhe une jam Gash po sjom i fort si guri,,,,, pershendetje Gashjan,,,,, :wink:

Nexhati
25-10-04, 22:21
Oh me Kelmend ska :wink:

Diana007
07-04-05, 11:29
shum pytje e mire. une fisin e kam MORINA. (perardhja nga MORINA)
Pershendes gjithe kusheriret gjithashtu edhe tjerat fise.

tung

Opaaaaaaaaaaaa po ne qenkemi kusherna moj qyqy

Pershdeje kusherin edhe gjith kusherint tjer q e ndoshen ketu

Giovanni
07-04-05, 11:53
Une i takoj fisit te THAQIT

4peace
07-04-05, 19:51
:roll: :roll: :roll:http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif


A kjo ishte lokomotiva ime, te ciles duhet t'i grahi perplot gashjan a? Pa ia ndreqe rrotat me te forta - jo!


Duhet ta dini se ne ate lokomotive duhet te ket vend se paku edhe per dy persona nga "pakicat" (si une), Uliksin dhe Gentianen.


Po pres edhe pak deri sa t'i shoh permiresimet teknike ne to. Tek pastaj do te vendosi :wink::arrow:

Murgesha
07-04-05, 20:07
:roll: :roll: :roll:http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif


A kjo ishte lokomotiva ime, te ciles duhet t'i grahi perplot gashjan a? Pa ia ndreqe rrotat me te forta - jo!


Duhet ta dini se ne ate lokomotive duhet te ket vend se paku edhe per dy persona nga "pakicat" (si une), Uliksin dhe Gentianen.


Po pres edhe pak deri sa t'i shoh permiresimet teknike ne to. Tek pastaj do te vendosi :wink::arrow:

Asgjė spo marr vesh kėtu. :roll: :roll: :roll:

Arb
07-04-05, 20:35
Po ndal ti lexoj edhe njėherė!

Murgesha – Berishe
Hana – Berishe
Anna – Berishe
Albanam – Berishe ( jo tė kanė thėnė, po shko pyeti edhe njėherė!)
Sexybrikenda – Berishe

Markopollo, askush nuk tė pyeti shoku ty dhe nuk ishte i interesuar pėr komentin tėnd, se ēfarė bėnė njė shumicė shqiptare dhe kėnd merr pėr grua, por pyetja ishte ēfarė fisi jeni ?!

Loloku – ta shėnojmė edhe ty Berishe

Gentiani – Berishė

Pėrshėndes kusherirat dhe kusherinjtė emi Berishė

Pėrshėndes edhe pjestarėt e fiseve tjera gjithashtu!


Gentiani!

BERISHĖ edhe une...

Murgeshė zyrtarisht e morra vesh se tė pasna Kushėrinė! E kam ditė bre se kemi diēka tė pėrbashkėt.

Tungat O Gentian Kushėrini!

Edhe juve Kushėrinjėve tė tjerė, tungat prej meje!

doGzona
07-04-05, 20:38
[b]Une i takoje fisit Gash

Arb
07-04-05, 20:38
O popull!

Vetem 3 fise dihen ne kete bote.

Muller, ne Gjermani
Gonzales, ne Meksike, dhe
Berisha, ne Shqiperi (Dardani).

Murgesha
07-04-05, 20:42
Po ndal ti lexoj edhe njėherė!

Murgesha – Berishe
Hana – Berishe
Anna – Berishe
Albanam – Berishe ( jo tė kanė thėnė, po shko pyeti edhe njėherė!)
Sexybrikenda – Berishe

Markopollo, askush nuk tė pyeti shoku ty dhe nuk ishte i interesuar pėr komentin tėnd, se ēfarė bėnė njė shumicė shqiptare dhe kėnd merr pėr grua, por pyetja ishte ēfarė fisi jeni ?!

Loloku – ta shėnojmė edhe ty Berishe

Gentiani – Berishė

Pėrshėndes kusherirat dhe kusherinjtė emi Berishė

Pėrshėndes edhe pjestarėt e fiseve tjera gjithashtu!


Gentiani!

BERISHĖ edhe une...

Murgeshė zyrtarisht e morra vesh se tė pasna Kushėrinė! E kam ditė bre se kemi diēka tė pėrbashkėt.

Tungat O Gentian Kushėrini!

Edhe juve Kushėrinjėve tė tjerė, tungat prej meje!

Wow sa bukur qė edhe ti qenke me Berishtė, e tani kush tė dojė le tė thotė se tjerat fise janė mė tė mirė se ne. :lol:
Mirė se tė takova Kushoooooooooo.

Arb
07-04-05, 20:44
BERISHĖ edhe une...

Murgeshė zyrtarisht e morra vesh se tė pasna Kushėrinė! E kam ditė bre se kemi diēka tė pėrbashkėt.

Tungat O Gentian Kushėrini!

Edhe juve Kushėrinjėve tė tjerė, tungat prej meje!

Wow sa bukur qė edhe ti qenke me Berishtė, e tani kush tė dojė le tė thotė se tjerat fise janė mė tė mirė se ne. :lol:
Mirė se tė takova Kushoooooooooo.[/quote]

Mire se te takova edhe une!

P.S. Ama prape merre parasysh shkurorezimin! Kembengules jemi ne te Berishes (me u dorezu nuk dorezohemi hic).

Arb
07-04-05, 20:44
[b]Une i takoje fisit Gash

Heeu bre!

doGzona
07-04-05, 20:54
Naki
Lazdrani
Barbaroza
qika_pr
Aferdita
Honesty_uk
florian
010203
Gjumashja
Rebeli
Krokodili dhe une.............Fisi GASH :)

doGzona
07-04-05, 20:55
[b]Une i takoje fisit Gash

Heeu bre!
Pse mor heeu!

Arb
07-04-05, 20:55
Naki
Lazdrani
Barbaroza
qika_pr
Aferdita
Honesty_uk
florian
010203
Gjumashja
Rebeli
Krokodili dhe une.............Fisi GASH :)

Heu bre po shume ishit edhe ju!

DEA
07-04-05, 20:56
Po Krasniq kush ishte more :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Arb
07-04-05, 21:03
Po Krasniq kush ishte more :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajt se BERISHE dojm me te ba edhe ty. Po na duhet elektorati...

DEA
07-04-05, 21:04
Po Krasniq kush ishte more :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajt se BERISHE dojm me te ba edhe ty. Po na duhet elektorati...


e valla as mos e prit se ke kish mbet rruges dikund :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Arb
07-04-05, 21:06
Po Krasniq kush ishte more :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hajt se BERISHE dojm me te ba edhe ty. Po na duhet elektorati...


e valla as mos e prit se ke kish mbet rruges dikund :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mos ja nis me na marr inati se bash ne Berishe ki me perfundu...

Mos na prish tash edhe ti... Na duhet elektorati oj Cike!

DEA
07-04-05, 21:13
O Arb ku ke pa more ti me u ndrru fisi :shock: , veq ne forum qka sbane vaki :lol:

Arb
07-04-05, 21:16
O Arb ku ke pa more ti me u ndrru fisi :shock: , veq ne forum qka sbane vaki :lol:

Jo more une po Kurorezimi...

4peace
07-04-05, 21:45
:roll: :roll: :roll:http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif


A kjo ishte lokomotiva ime, te ciles duhet t'i grahi perplot gashjan a? Pa ia ndreqe rrotat me te forta - jo!


Duhet ta dini se ne ate lokomotive duhet te ket vend se paku edhe per dy persona nga "pakicat" (si une), Uliksin dhe Gentianen.


Po pres edhe pak deri sa t'i shoh permiresimet teknike ne to. Tek pastaj do te vendosi :wink::arrow:

Asgjė spo marr vesh kėtu. :roll: :roll: :roll:


Ani? A don ta "perkthej"? :D :wink:

Murgesha
07-04-05, 21:46
Ani? A don ta "perkthej"? :D :wink:

Nėse stė marr kohė do tė doja ta di.

Gentiani
07-04-05, 21:50
Tungjatėjeta o kusheri Arb,

Ha,hahaaaaaa ne Berishėt jemi gjithkah edhe tė fortė, vetėm ata qė na e kanė inati :wink: :lol: :lol:

doGzona
07-04-05, 21:54
Tungjatėjeta o kusheri Arb,

Ha,hahaaaaaa ne Berishėt jemi gjithkah edhe tė fortė, vetėm ata qė na e kanė inati :wink: :lol: :lol:
[color=red]Gashiiiiiiii/color] :wink:

doGzona
07-04-05, 21:55
Tungjatėjeta o kusheri Arb,

Ha,hahaaaaaa ne Berishėt jemi gjithkah edhe tė fortė, vetėm ata qė na e kanė inati :wink: :lol: :lol:
Gashiiiiiiii :wink:

Gentiani
07-04-05, 21:57
Tungjatėjeta o kusheri Arb,

Ha,hahaaaaaa ne Berishėt jemi gjithkah edhe tė fortė, vetėm ata qė na e kanė inati :wink: :lol: :lol:
[color=red]Gashiiiiiiii/color] :wink:

doGzona, mė duket se kam dėgjuar se ka edhe Gash diku :wink: por sikur ne Berishėt, nuk ka fis qė e qan qiellin pėr mjedis :lol: :lol: :lol:

Arb
07-04-05, 22:00
doGzona, mė duket se kam dėgjuar se ka edhe Gash diku :wink: por sikur ne Berishėt, nuk ka fis qė e qan qiellin pėr mjedis :lol: :lol: :lol:

Krejt ato te qara ne qiell jane prej nesh...

P.S. Gentian, qysh je more burre?

DEA
07-04-05, 22:01
Tungjatėjeta o kusheri Arb,

Ha,hahaaaaaa ne Berishėt jemi gjithkah edhe tė fortė, vetėm ata qė na e kanė inati :wink: :lol: :lol:
[color=red]Gashiiiiiiii/color] :wink:

doGzona, mė duket se kam dėgjuar se ka edhe Gash diku :wink: por sikur ne Berishėt, nuk ka fis qė e qan qiellin pėr mjedis :lol: :lol: :lol:
Allahile Gentiani mos je nga Klina rastesisht, se Berishet ne Kline jane si fara e hithave :lol: :lol: :lol:

Gentiani
07-04-05, 22:05
po shkojmė Arb, e kur po kam kusherinjė kėtu si me qenė vehtė. :lol:

DEA, a e lexove qė Arb shkruajti se ne Berishėt jemi fisi i tretė nė Botė. Jo vetėm nė Kline po edhe nė Tropojė e Tiranė ne i kemi Berishėt tanė :lol: :lol:

doGzona
07-04-05, 22:30
Naki
Lazdrani
Barbaroza
qika_pr
Aferdita
Honesty_uk
florian
010203
Gjumashja
Rebeli
Krokodili dhe une.............Fisi GASH :)

Gentiani ja po ta perkujtoje :lol: :wink:

4peace
07-04-05, 22:39
Ani? A don ta "perkthej"? :D :wink:

Nėse stė marr kohė do tė doja ta di.


Eh! Tash m'qite pune...
Une thash se i takoj nje fisi te vogel - pakice. Gentiani me tha, pasi qenka puna ashtu, te fusim ne (fisin) Gash. Une thash me kusht qe te behem kryetar i tyre...Pastaj "e konstruktuan" nje tren (plot me GASHA... he he he). Mungonte lokomotiva. Tash e kemi edhe lokomotiven (megjithese e ndare nga vagonet)... A po i bie ne fije tash? Nese jo - vazhdojme heren tjeter :wink:


***

Gentiani
07-04-05, 22:48
Naki
Lazdrani
Barbaroza
qika_pr
Aferdita
Honesty_uk
florian
010203
Gjumashja
Rebeli
Krokodili dhe une.............Fisi GASH :)

Gentiani ja po ta perkujtoje :lol: :wink:

pėr atė e kam shkruajtur se kam dėgjuar diku edhe pėr Gash :wink: :lol: :lol:

4peace, kjo punė me lokomotivėn ka qenė para njė viti, e tanie ne Berishėt jemi duke qarė qiellin me Airbus :lol: :lol: :lol: edhe juve ju marrim ndonjėherė se mbaruat :lol: :lol: vėrtetė paskam harruar a tė morėn Gashjanėt me vehte ose ta bėjmė njė vendė edhe tek ne Berishėt, por i din kushtet :lol: :lol: :lol:

pėrshėndetje nga Gentiani i Berishėve :lol:

4peace
07-04-05, 22:58
He he he
Genti
E gjitha mvaret nga votat. Cili fis me jep me shume vota, atij do t'i bashkangjitem/prij... Vetemse nje gje: Qe dy-tri vite nuk kam fluturuar, ashtuqe po kam frike te "eci" me Airbus. Nga ana tjeter me ka marre malli te udhetoj me tren. Eshte nje tren me emrin "Der blaue Enzijan". Qelloja tash c'ka te perbashket emri i trenit me fisin (mbase edhe me nickun tend)? :wink:

uliksi31
08-04-05, 01:55
Jo tybe 4Peace nuk ke shkua me ta,vetem se jane fis i madh.Po na fiset e vogla po behemi bashk,kemi edhe Gentianen,lajmrohet edhe ndonje tjeter e te bejm koalicion mes veti. :wink: Na pse jemi fise te vogla kemi histori te lavdishme:

Djelt e Gruds e Leket e Hotit
Ishin djeg ne flake t'barotit
Cka ka than jaj Halil Haka
Bini djelm se mbet Nike Daka

Bini Leke,bini Malsore
Trima mbrende,dore me dore.
Edhe ashtu u cue ne kambe Halili
Nxierr tagan i rrufe prej qielli

E jurish ka marere i ure
Porsi bisha ne kallnuor
U dynd Gruda te cilles zani
Larg i vojt per kah tagani...

Ma ngadal ju fiset e medhaja se Malsia e Madhe hala gjalle eshte :wink: :lol: :lol:

Dali!Keq
08-04-05, 02:03
A dini cfare fisit i takoni.......


Une i takoje fisit me te madhe ne Kosove.....Fisit GASHI nga rrafshi i Dugagjinit..... :wink:

At t`thfshin kRat ty hoooo,dhe un fise e mbiemer Gashi.
Pastaj Dhe Ali G...Gashi ish me mbiemer!!!

Ska bre me neve veq kush na ka inatin :mrgreen:
Te pershendes Kushoooooooos t`kahit te patum ty bre a? Nejse jo qaq me randesi.
Tungi

Dali!Keq
08-04-05, 02:05
Naki
Lazdrani
Barbaroza
qika_pr
Aferdita
Honesty_uk
florian
010203
Gjumashja
Rebeli
Krokodili dhe une.............Fisi GASH :)

Gentiani ja po ta perkujtoje :lol: :wink:

pėr atė e kam shkruajtur se kam dėgjuar diku edhe pėr Gash :wink: :lol: :lol:

4peace, kjo punė me lokomotivėn ka qenė para njė viti, e tanie ne Berishėt jemi duke qarė qiellin me Airbus :lol: :lol: :lol: edhe juve ju marrim ndonjėherė se mbaruat :lol: :lol: vėrtetė paskam harruar a tė morėn Gashjanėt me vehte ose ta bėjmė njė vendė edhe tek ne Berishėt, por i din kushtet :lol: :lol: :lol:

pėrshėndetje nga Gentiani i Berishėve :lol:

Edhe mu qitu um kini mos harroni kanges t`ja thoni Jem Gashi na ka dal Zani! :mrgreen:
Pershendetje te ngrohta nga un.

Dali!Keq
08-04-05, 02:08
Aiaaaa harrova athu kush osht ktu Momutovite dhe Rexhepovite se??

Psikologu
08-04-05, 05:15
Pershendetje te gjithve.

Pasi lexova shkrimet dhe postimet njė nga njė as tek une nuk doli ndoj Fis si i imi nuk doli askund , andej mbetem edhe pakic ne forum , por jo ne Shqiptari se fisi i im eshtė:

Mirditė i ndamė nė 12 bajraqe, e bajraku i jonė eshtė nga Kuzhnini.


Pershendetje

4peace
08-04-05, 08:34
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif


Lokomotiva u be. Vagonat e Gasheve gjithashtu. Ftoj te gjitha fiset tjera, le t'i marrin vagonat e vet me vete e t'ia ngjesim ketyre. Mos harroni te mirrni edhe penj me vete. Na duhen per t'i lidhur vagonet dhe lokomotiven mes vete. Me shpejt se u nisem! :wink:

Barbaroza
08-04-05, 10:54
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif


Lokomotiva u be. Vagonat e Gasheve gjithashtu. Ftoj te gjitha fiset tjera, le t'i marrin vagonat e vet me vete e t'ia ngjesim ketyre. Mos harroni te mirrni edhe penj me vete. Na duhen per t'i lidhur vagonet dhe lokomotiven mes vete. Me shpejt se u nisem! :wink:

Pa dyshim se do arrijme te paret ne cak. :lol: :wink:
Yeahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh :P

4peace
08-04-05, 11:29
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gif

Murgesha
08-04-05, 11:56
Ani? A don ta "perkthej"? :D :wink:

Nėse stė marr kohė do tė doja ta di.


Eh! Tash m'qite pune...
Une thash se i takoj nje fisi te vogel - pakice. Gentiani me tha, pasi qenka puna ashtu, te fusim ne (fisin) Gash. Une thash me kusht qe te behem kryetar i tyre...Pastaj "e konstruktuan" nje tren (plot me GASHA... he he he). Mungonte lokomotiva. Tash e kemi edhe lokomotiven (megjithese e ndare nga vagonet)... A po i bie ne fije tash? Nese jo - vazhdojme heren tjeter :wink:


***

Jo ska nevojė tė vazhdojmė nė kėtė drejtim se e morra vesh.
Po ēka me ba qė Uliksi nuk pranoi tė hipė nė Trenin e Gashjanėve e ta presim edhe Gentėn se a po vjen me ju e po jo???
E pastaj shohim kush po bėhemi mė tė fortė.
Rrnoftė Berisha, se kanė qenė dhe do tė mbeten mė tė mirėt. :wink:

Barbaroza
08-04-05, 12:02
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gif

Perpara Gashi,edhe ashtu jemi shumice dhe koalicioni plus! :wink:

4peace
08-04-05, 13:15
Jo ska nevojė tė vazhdojmė nė kėtė drejtim se e morra vesh.
Po ēka me ba qė Uliksi nuk pranoi tė hipė nė Trenin e Gashjanėve e ta presim edhe Gentėn se a po vjen me ju e po jo???
E pastaj shohim kush po bėhemi mė tė fortė.
Rrnoftė Berisha, se kanė qenė dhe do tė mbeten mė tė mirėt. :wink:


Uliksi dihet shume mire me cilin eshte... Ku t'shkoj une, ai patjeter do te vije...

Me te forte behemi kur ta mbushim trenin plot. :wink:

4peace
08-04-05, 13:16
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gif

Perpara Gashi,edhe ashtu jemi shumice dhe koalicioni plus! :wink:

Barbaroza
Shihe edhe nje here c'po shkruan mbi vagonet :roll: :roll: :roll: :wink:

Murgesha
08-04-05, 17:10
More me kėtė temėn pėr fise kam njė pyetje??
Unė jam Berishė dhe jam e martuar me Berishė.
A lejohet kjo gjė mes fisesh a po mė duhet tė shkurorėzohem tani nė pleqėri???? :( :(

doGzona
08-04-05, 17:13
More me kėtė temėn pėr fise kam njė pyetje??
Unė jam Berishė dhe jam e martuar me Berishė.
A lejohet kjo gjė mes fisesh a po mė duhet tė shkurorėzohem tani nė pleqėri???? :( :(

Moj edhe une e mendova ate sot per vete :( :wink:

Krokodilli
08-04-05, 17:26
http://www.cosgan.de/images/smilie/set/001.gif http://cosgan.de/images/smilie/set/015.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/016.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/065.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/033.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/008.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/002.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/020.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/009.gifhttp://cosgan.de/images/smilie/set/010.gif


Lokomotiva u be. Vagonat e Gasheve gjithashtu. Ftoj te gjitha fiset tjera, le t'i marrin vagonat e vet me vete e t'ia ngjesim ketyre. Mos harroni te mirrni edhe penj me vete. Na duhen per t'i lidhur vagonet dhe lokomotiven mes vete. Me shpejt se u nisem! :wink:

NA GASHJANT GJITHMON SHUMIC NE KOSOVE,,,, FIS PER FIS GASHI ESHTE NR 1,, KREJT KTO LOKOMOTIVA ME ARI I KEM ,,

Krokodilli
08-04-05, 17:33
More me kėtė temėn pėr fise kam njė pyetje??
Unė jam Berishė dhe jam e martuar me Berishė.
A lejohet kjo gjė mes fisesh a po mė duhet tė shkurorėzohem tani nė pleqėri???? :( :(

PERSHENDETJE MURGESHA,, JAAAAAAAA MENIHERE MU SHKUROREZU,, SKA MA,,,,,,,

SHUM KOH PERPARA NE SHQIPTARI NUK ESHTE LEJU QE TE MERRET NUSJA E TE NJEJTIT FIS,,,, POR ME KALIMIN E KOHES KETO TRADITA JON SHU NDER SHQIPTARI,, ASKUSH NUK SHIKON FISIN,, PERDERISA NUK JEMI TE AFERT..
(ARABET PO KERKOJN ME EMER E MBIEMER TE NJEJT NA PI SHIKOJM FISET)

ME NIS TASH UNE JOM GASH NUK GUXOJ MU MARTU ME GJYSEN E KOSOVES,,,, DO TE THOT GJYSA E KOSOVES GASH :lol:

MURGESHA PAQ FAT E LUMTURI NE JET ME TE DASHURIN (BURRIN),, POR NESE VEQ TU KA PIK MU NDA,,,, ATHERE KEMI FISE TJERA ENKAS VETEM PER TY...

uliksi31
08-04-05, 17:40
More me kėtė temėn pėr fise kam njė pyetje??
Unė jam Berishė dhe jam e martuar me Berishė.
A lejohet kjo gjė mes fisesh a po mė duhet tė shkurorėzohem tani nė pleqėri???? :( :(

Murgeshe ti me u shkurorzua nuk ben.Krejt fiset shqiptare martohen mes veti, sepse me brezni jane large.Hoti eshte i vetmi fis qe hala nuk eshte martuar askush mes veti.Ata jane fis i pare ne Malsi te Madhe,Te Mbi Shkodres, mirpo edhe ata nuk eshte keq te martohen nje dite,por dikush duhet me e thye akullin. :wink:

Mr_100%
08-04-05, 18:35
Naki
Lazdrani
Barbaroza
qika_pr
Aferdita
Honesty_uk
florian
010203
Gjumashja
Rebeli
Krokodili dhe une.............Fisi GASH :)

e besa edhe un i takoje keti grupi

4peace
08-04-05, 19:57
More me kėtė temėn pėr fise kam njė pyetje??
Unė jam Berishė dhe jam e martuar me Berishė.
A lejohet kjo gjė mes fisesh a po mė duhet tė shkurorėzohem tani nė pleqėri???? :( :(

Murgeshe ti me u shkurorzua nuk ben.Krejt fiset shqiptare martohen mes veti, sepse me brezni jane large.Hoti eshte i vetmi fis qe hala nuk eshte martuar askush mes veti.Ata jane fis i pare ne Malsi te Madhe,Te Mbi Shkodres, mirpo edhe ata nuk eshte keq te martohen nje dite,por dikush duhet me e thye akullin. :wink:


Jo, s'e ke me vend Uliksi :wink: Ata qe jane martuar ne mes vete (sikur Murgesha p.sh) duhet te shkurorezohen permenjehere. Te drejte martese me te gjitha fiset kemi vetem ne nga fiset "e vogla" :wink: :oops:


Pra, per te vepruar drejte Murgjesha duhet te kerkoje shkurorezim e te behet pishman, sa me shpejtje. S'guxon ta ze mesnata (ora 00.00) :D

uliksi31
08-04-05, 21:39
4Peace, a nuk te paskan treguar se Murgesha dhe une qe 1 muaj jemi te martuar :lol: Eshte martuar me mua nga nje fis i vogel.Bile po cuditem qe nuk ma paske perhajrua hala.Na edhe ne Spanje ishim :lol: :lol:
Hyn more pak edhe te bota virtuale se bile qekjohja ska met munguar: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
You never know what can happen :wink:

DEA
08-04-05, 21:45
edhe une i takoj pakices dhe jam e gatshme per koalicion :lol:

Gentiani
08-04-05, 23:28
edhe une i takoj pakices dhe jam e gatshme per koalicion :lol:

Paskan filluar Gashjanėt tė shetiten me atė lokomotivėn, qė e patėm nxjerrė nga pėrdorimi ne Berishėt qe 200 vite :wink: http://www.cosgan.de/images/more/schilder/158.gif

DEA prit pak se mė konfort e ke tek ne :wink:

Murgesha
09-04-05, 01:20
Jo, s'e ke me vend Uliksi :wink: Ata qe jane martuar ne mes vete (sikur Murgesha p.sh) duhet te shkurorezohen permenjehere. Te drejte martese me te gjitha fiset kemi vetem ne nga fiset "e vogla" :wink: :oops:


Pra, per te vepruar drejte Murgjesha duhet te kerkoje shkurorezim e te behet pishman, sa me shpejtje. S'guxon ta ze mesnata (ora 00.00) :D


Phaaaaaaaa hyn fjalė nga dole.
Qysh more me u shkurorezuar pas 37 vjet martesė???? :roll: :roll:
e ēka me ju ba unė fėmijėve, ku me i lonė??? :shock: :shock: :shock:

doGzona
09-04-05, 01:29
[quote=doGzona]Naki
Lazdrani
Barbaroza
qika_pr
Aferdita
Honesty_uk
florian
010203
Gjumashja
Rebeli
Krokodili
Mr_100%
DaliKeq dhe une.............Fisi GASH :)

Po shtohen po shtohen :lol:

Tomori
09-04-05, 01:31
Jo, s'e ke me vend Uliksi :wink: Ata qe jane martuar ne mes vete (sikur Murgesha p.sh) duhet te shkurorezohen permenjehere. Te drejte martese me te gjitha fiset kemi vetem ne nga fiset "e vogla" :wink: :oops:


Pra, per te vepruar drejte Murgjesha duhet te kerkoje shkurorezim e te behet pishman, sa me shpejtje. S'guxon ta ze mesnata (ora 00.00) :D


Phaaaaaaaa hyn fjalė nga dole.
Qysh more me u shkurorezuar pas 37 vjet martesė???? :roll: :roll:
e ēka me ju ba unė fėmijėve, ku me i lonė??? :shock: :shock: :shock:

-Murgesh diten e sodit mos dot vjen habi edhe mas 37vjeteve me u shkurorezuar,,,
-A jemi NEVROP a jo?!!!
-Keshtu e lipe EVROPA me konventen e Zheneves per te drejtat e Insanit
hahahaha moj Murgesh qna ka zen taksirati me kete EVROP

Dreni30
09-04-05, 01:44
Une itakoj fisit Berishe.

Murgesha
09-04-05, 01:47
1.Hana
2.Anna,
3.Murgesha
4.Albanam
5.SexyBrikenda
6.Drenousha
7.Loloku
8.Gentiani
9.Arb
10. Dreni

Uliksi ėshtė i imi dhe patjetėr se do tė hyjė nė koalicion me Berishtė.

uliksi31
09-04-05, 06:29
1.Hana
2.Anna,
3.Murgesha
4.Albanam
5.SexyBrikenda
6.Drenousha
7.Loloku
8.Gentiani
9.Arb
10. Dreni

Uliksi ėshtė i imi dhe patjetėr se do tė hyjė nė koalicion me Berishtė.

4Peace cka po thua ti :?: Na hem fise te vogla edhe koalicion nuk po shof.Tani nese ndahem,ti shko me fis te Gashit e une po dihet kah e kame grun :lol: :lol: :lol: Murgeshe mua me keni si joker, (zhol) shetitemni neper fise :wink: :lol: :lol:

4peace
09-04-05, 09:46
Jo, s'e ke me vend Uliksi :wink: Ata qe jane martuar ne mes vete (sikur Murgesha p.sh) duhet te shkurorezohen permenjehere. Te drejte martese me te gjitha fiset kemi vetem ne nga fiset "e vogla" :wink: :oops:


Pra, per te vepruar drejte Murgjesha duhet te kerkoje shkurorezim e te behet pishman, sa me shpejtje. S'guxon ta ze mesnata (ora 00.00) :D


Phaaaaaaaa hyn fjalė nga dole.
Qysh more me u shkurorezuar pas 37 vjet martesė???? :roll: :roll:
e ēka me ju ba unė fėmijėve, ku me i lonė??? :shock: :shock: :shock:

Po cka me t'ba oj Murgeshe? Ashtu e lyp kanuni (i lejkes). Sipas kanunit..., mbasi je ne perendim, zgjidhja osht e lehte. Femijet te mbesin ty, babai mbetet me gishta ne goje... Zgjidhja e vetme per burrin: Te kerkoje azil ekonomiko-politiko-familjar ne Kosove. Me shansa te mira per martese. Ka shume cool-erka atje :wink:

4peace
09-04-05, 10:01
"uliksi31-jr."
4Peace cka po thua ti :?: Na hem fise te vogla edhe koalicion nuk po shof.Tani nese ndahem,ti shko me fis te Gashit e une po dihet kah e kame grun :lol: :lol: :lol: Murgeshe mua me keni si joker, (zhol) shetitemni neper fise :wink: :lol: :lol:

Hiq s'po i bie ne fije kesaj martese: Uliksi (31 vjecar + junior) ne martese 37 vjecare :lol: :lol: :lol:

Lexoj edhe nje here kushtet qe i kam parashtruar une me pare (faqe 6). Pasi t'i kishe lexuar e sheh se te bie me mire te behesh me mua :wink: Me kete rast ke gjasa ta arrish (se paku) postin e keshilltarit te kryetarit :lol: :lol:
Kurse, martesat e tilla, si per interes ashtu edhe nen ndikimin e bukurise (te Murgeshes de) nuk te bejne shume hajer. Pozita me e larte me kete rast eshte "dhenderr i Berishajve" :lol: :lol: Thuhet se per renien e perandorise Osmane, njera nder shkaqet me kryesore, ka qene martesa me bukuroshe te Ballkanit. Turku e kish pas falur nje vilajet te tere per nje bukuroshe :wink:
Lexoje edhe nje here propozimin tim. E ke vendin e siguruar vendin (lozhen) ne krye (lokomotive). :roll: :lol: :lol: :lol:

Gjumashja
09-04-05, 10:44
Gashjane :D

Krokodilli
09-04-05, 10:56
Gashjane :D

edhe ti a?? ja sme ka mbet tjeter veq me ndrru fisin,,,,

jemi shumic por prap po na mbizoterojn fiset pakic,,
ishalla nuk ndodh e njejta gje me pakicen ne kosove,,
me na drejtu ashkalit a ka ma zi....

Gjumashja
09-04-05, 10:58
Gashjane :D

edhe ti a?? ja sme ka mbet tjeter veq me ndrru fisin,,,,

jemi shumic por prap po na mbizoterojn fiset pakic,,
ishalla nuk ndodh e njejta gje me pakicen ne kosove,,
me na drejtu ashkalit a ka ma zi....


ok ndroje se un se kam njet valla me ndru e as me bo kurgjo :P

Krokodilli
09-04-05, 11:12
Gashjane :D

edhe ti a?? ja sme ka mbet tjeter veq me ndrru fisin,,,,

jemi shumic por prap po na mbizoterojn fiset pakic,,
ishalla nuk ndodh e njejta gje me pakicen ne kosove,,
me na drejtu ashkalit a ka ma zi....


ok ndroje se un se kam njet valla me ndru e as me bo kurgjo :P

:lol: Gjumashja, as njet se kom me ndrru fisin .edhe me mujt lol,, me erdh mir qe je edhe ti Gashjane,, se me gjithkan spo bon mu perzi ne dit te sodit, me tulifar fise... :) :wink:


tung pershendetje

Gjumashja
09-04-05, 11:17
po a jem a sjem more qofshin Gashjant ma te fortit gjithmon :wink:

dr1ta
09-04-05, 12:13
Fis nuk tham ..por jam e perber nga Dac -t dhe Elezet :roll:

Murgesha
09-04-05, 12:28
Po cka me t'ba oj Murgeshe? Ashtu e lyp kanuni (i lejkes). Sipas kanunit..., mbasi je ne perendim, zgjidhja osht e lehte. Femijet te mbesin ty, babai mbetet me gishta ne goje... Zgjidhja e vetme per burrin: Te kerkoje azil ekonomiko-politiko-familjar ne Kosove. Me shansa te mira per martese. Ka shume cool-erka atje :wink:


Jo tybe as mendja spo mė shkon me u nda, kur kanė kalu tė shumtat tė paktat shkojnė sa qel e mėshel sytė.

Atij ma mirė po i raka nėse shkon nė Kosovė tė kėrkoj azil, e unė ku me gjetė pastaj burrė pėr vete???
37 vjet martesė + 23vjet tė miat. :lol: :lol: :roll: :roll: :roll: :wink:

4peace
09-04-05, 12:46
Ha ha ha ha
37 (vjet martese) + 23 (beqare)= rrafsh 60 vite. Taman per penzion. Cfare burri po kerkon ti me 60 ne penzion? Duhesh me zgjedhe: ose burre ose penzion :lol: :lol: :lol:

Fati yt qe te kaloi afati (mbreme, ora 00:00). Tash i ke te gjitha: Burrin, femijet, penzionin... :wink:

Tjera here mos gabo me u martue me te njejtin fis!


***

uliksi31
09-04-05, 20:37
Pershendetje 4Peace.A kish bo bre edhe nji llokomotive me ja ngjit permas,se tash trenat po shkojn edhe mrapa edhe perpara.Njenen llokomotive siguroje per neve fiseve te vogla.Edhe tybe skem nevoj per qeta te medhenjte hic.Siguroje ti llokomotiven, se une po ja nisi me i ngjeh sa u beme na fiset e vogla.Ahahahahahahahaha
P.s. Une jame burri i tret i Murgeshes me pension,ani ti e din se eshte e lejuar differenca ne vjet. :lol: :lol:

prishtinasja
09-04-05, 22:54
Kuuuuuuuuuuuuuuu sa GASHT te kokan ketu ne forum ............po hajt se edhe une beje pjes ne kete fisin e madhe dhe po ju bashkangjitna kesaj lokomotives te 4Peace :lol: :lol:

DEA
09-04-05, 23:06
O Gashjan qe sma qet matan


Nga na pike tash ti o Haram :lol:

Chanel3
10-04-05, 11:29
Hi ku pershendes te gihtve.

Une i takoj fisit Berishe, pershendetje te perzemerta per gjith te fisit Berish,
po gjith ashtu te fiseve te tjera.

Murgesha
10-04-05, 11:32
Hi ku pershendes te gihtve.

Une i takoj fisit Berishe, pershendetje te perzemerta per gjith te fisit Berish,
po gjith ashtu te fiseve te tjera.


Kusho falemnderit pėr pėrshėndetje e mirė se na erdhe.
Shpresoj se do tė jesh si tė gjithė Berishtė e tjerė nė kėtė forum.

4peace
10-04-05, 11:34
Pershendetje 4Peace.A kish bo bre edhe nji llokomotive me ja ngjit permas,se tash trenat po shkojn edhe mrapa edhe perpara.Njenen llokomotive siguroje per neve fiseve te vogla.Edhe tybe skem nevoj per qeta te medhenjte hic.Siguroje ti llokomotiven, se une po ja nisi me i ngjeh sa u beme na fiset e vogla.Ahahahahahahahaha
P.s. Une jame burri i tret i Murgeshes me pension,ani ti e din se eshte e lejuar differenca ne vjet. :lol: :lol:

Uliksi
Kryesore i zgjidhem disa probleme. Ceshtja e Murgeshes tashme u sqarua. Per martesen e pare (me te njejtin fis) ia falem. Por i thame qe te mos gaboje edhe nje here :wink: Pra, herave tjera, para se te martohet [u]duhet te ket shume kujdes qe te mos e beje te njejtin gabim[/b] :lol: :lol: :lol:


Sa per lokomotiven, ajo eshte e gatshme se bashku me vagonat. Aty ka vend per te gjitha fiset. Urdheroni e hipni te gjithe ne te! Ka vend per te gjithe. Mos merrni me vete asgje me shume se gjerat me elementare. Treni niset te henen prej Hauptbahnhofit te Prishtines. Destinacioni: HOTEL PARADISE.


Rrugėe mbarė na qoftė!

Chanel3
10-04-05, 11:34
Pershendetje Murgesha mire se ju gjeta, besoj qe jam si ju :D :D :D

Murgesha
10-04-05, 11:38
Uliksi
Kryesore i zgjidhem disa probleme. Ceshtja e Murgeshes tashme u sqarua. Per martesen e pare (me te njejtin fis) ia falem. Por i thame qe te mos gaboje edhe nje here :wink: Pra, herave tjera, para se te martohet [u]duhet te ket shume kujdes qe te mos e beje te njejtin gabim[/b] :lol: :lol: :lol:


Sa per lokomotiven, ajo eshte e gatshme se bashku me vagonat. Aty ka vend per te gjitha fiset. Urdheroni e hipni te gjithe ne te! Ka vend per te gjithe. Mos merrni me vete asgje me shume se gjerat me elementare. Treni niset te henen prej Hauptbahnhofit te Prishtines. Destinacioni: HOTEL PARADISE.


Rrugėe mbarė na qoftė!


4Peace tė falėnderoj qė mė falet pėr gabimin nė martesėn e parė, e si tė martohem sėrish, more edhe pėr gratė e kushėrive kam me e vet mos i kanė tė fisit tim e se baj ma atė gabim me ra nė tė njėjtin fis sėrish.

Sa pėr Lokomotivėn nėse na e leni neve Berishve ta vozitim, si dhe biletat tė rezervuara nė vagonat me klimė dhe mė tė mirėt kishim ardhė edhe ne me juve. :lol: :lol:

Drenicaki
10-04-05, 12:16
unė jam fisi Berishė e kuqe!

4peace
10-04-05, 12:26
"Murgesha shkruajti:

4Peace tė falėnderoj qė mė falet pėr gabimin nė martesėn e parė, e si tė martohem sėrish, more edhe pėr gratė e kushėrive kam me e vet mos i kanė tė fisit tim e se baj ma atė gabim me ra nė tė njėjtin fis sėrish.

Te mire jane ata qe pendohen per gabimet e bera. Keshtuqe edhe iu falet. :wink:

[color=blue]Sa pėr Lokomotivėn nėse na e leni neve Berishve ta vozitim, si dhe biletat tė rezervuara nė vagonat me klimė dhe mė tė mirėt kishim ardhė edhe ne me juve. :lol: :lol:


Kushtet jane te njejta si ne tren ashtu edhe ne HOTEL. Kush kerkon ma shume... :lol: :lol: :lol:***

4peace
10-04-05, 12:29
.


...fajet i mban vete. Treni ik dhe eshte i fundit. Me vone prishet edhe hekurudha. :roll:

Barbaroza
10-04-05, 16:14
Si duket gashjanet mbeten te paret.
Une besa paskam shpetuar edhe nga shkurorezimi! :lol: :lol: :lol:

vushtrria
10-04-05, 16:23
une i takoi fisit KRASNIQE :lol: :lol:

Barbaroza
10-04-05, 16:42
une i takoi fisit KRASNIQE :lol: :lol:

Pakice qenke Vushtrria si duket.Behu ne koalicion me Gashjanet,do te fitojme ne! 8)

4peace
10-04-05, 17:15
Si duket gashjanet mbeten te paret.
Une besa paskam shpetuar edhe nga shkurorezimi! :lol: :lol: :lol:


Nese te paska mbetur merak - shkurorezohu! :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
10-04-05, 17:24
Si duket gashjanet mbeten te paret.
Une besa paskam shpetuar edhe nga shkurorezimi! :lol: :lol: :lol:


Nese te paska mbetur merak - shkurorezohu! :lol: :lol: :lol:

O jo 4peace,me paske keqkuptuar,Qifti im eshte Gashjan dhe kjo me beri te them se nuk shkurorezohem qe te martohem me fisnik tjeter!

uliksi31
10-04-05, 19:42
Si duket gashjanet mbeten te paret.
Une besa paskam shpetuar edhe nga shkurorezimi! :lol: :lol: :lol:

Ju mbetet te pare,por a po e shef se bajraktar 4Peace e keni :lol: Prap nga fiset e vogla po ju udh'heq.Prej se ka vdek Ali Ibra fishi i Gashit nuk po dijn me drejtuar.Tani edhe mua me zgjodhi 4Peace zavendes,ne llokomotive.Murgesha kuptohet vjen me mua se pa u tranua na nuk ndahem :lol: Nejse ka pune edhe per ju mjaft,lidhni qata vagona se koha nuk pret. :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
10-04-05, 20:11
Si duket gashjanet mbeten te paret.
Une besa paskam shpetuar edhe nga shkurorezimi! :lol: :lol: :lol:

Ju mbetet te pare,por a po e shef se bajraktar 4Peace e keni :lol: Prap nga fiset e vogla po ju udh'heq.Prej se ka vdek Ali Ibra fishi i Gashit nuk po dijn me drejtuar.Tani edhe mua me zgjodhi 4Peace zavendes,ne llokomotive.Murgesha kuptohet vjen me mua se pa u tranua na nuk ndahem :lol: Nejse ka pune edhe per ju mjaft,lidhni qata vagona se koha nuk pret. :lol: :lol: :lol:

O xhaxhi,ne 4peace-n e kemi zgjedhe me deshire udheheqes dhe jo pse ai te mos e pranje kete post me rendesi,por deshem t'i bejme nder se edhe ne kishim udheheqes tjere,ama ky na pelqeu se tepermi dhe me shumice votash e beme udheheqes :lol: :wink:
Miresevini edhe ju si zevendes lokomotive,besoj se tash jemi akoma me te forte dhe Nr=1

4peace
10-04-05, 20:38
Si duket gashjanet mbeten te paret.
Une besa paskam shpetuar edhe nga shkurorezimi! :lol: :lol: :lol:


Nese te paska mbetur merak - shkurorezohu! :lol: :lol: :lol:

O jo 4peace,me paske keqkuptuar,Qifti im eshte Gashjan dhe kjo me beri te them se nuk shkurorezohem qe te martohem me fisnik tjeter!

Jo s'kam gabuar fare. Po ua mati pulsin "te medhenjve". Kjo me vyen per me vone pasi t'i marr frenjte ne dore.

Jam i kujdesshem ashtuqe nuk hyj ne valle pa i njohur edhe valltaret e tjere :wink:

Ki kujdes edhe ti gjat marteses. Mos e bej te njejtin gabim si Murgesha. Perndryshe, denimi per ty ka me qene e veje e perhershme !:lol: :lol: :lol:

A isha i ashper a? :wink:

Barbaroza
10-04-05, 20:55
4peace,aspak s'me dukeni i ashper se ashtu kam vendose edhe vete.Nese edhe njehere shkurorezohem,do te mbes me deshire e veje e perhershme! :lol: :wink:

4peace
10-04-05, 21:50
Potez i mire. Thuhet se kush e njeh mire shahun eshte strateg i mire. Pasi qe kemi nevoje per stratege do te konsulltohem me Uliksin, nese ka mundesi per ta bere nje vend ne krye (lokomotive). :wink:

Dali!Keq
10-04-05, 22:55
:D :D :D

uliksi31
10-04-05, 23:09
Potez i mire. Thuhet se kush e njeh mire shahun eshte strateg i mire. Pasi qe kemi nevoje per stratege do te konsulltohem me Uliksin, nese ka mundesi per ta bere nje vend ne krye (lokomotive). :wink:

A thua ju si parashiques i fort,mos eshte shah-mat diku afer.Ahahahahahaha. Po more shahin e luaj bajagi fort;Mbretreshen e ndrrova per dy topa.Me mbretresh, vec me kon qorr se veshtire te humbesh. :lol: :lol: :lol: :wink: Pershendetje 4Peace :wink:

4peace
11-04-05, 10:17
Uliks
Kur po flet ti, une s'po kam nevoje te te pergjigjem. Po m'i merr fjalet prej goje sikur te kisha folur une. Nuk paskam gabuar qe te kam zgjedhur ne kete post.

Vetem nje gje:
Puna jone, se bashku me postet e funksionet, zgjat deri atehere kur t'i ngarkojme te gjitha fiset me nje tren. Pastaj mbahen zgjedhjet e lira, ashtuqe postet i marrin ata qe e meritojne, jane te afte per ato poste :wink:


***

Piskama
11-04-05, 16:47
Fisi i mirenjohur Piskama (Gashjanke)

Gentiana
11-04-05, 16:49
Fisi i mirenjohur Piskama (Gashjanke)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Piskama
11-04-05, 16:50
Fisi i mirenjohur Piskama (Gashjanke)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


A edhe ti Gashjanke koke? :twisted: :twisted: :twisted:

Gentiana
11-04-05, 16:51
Fisi i mirenjohur Piskama (Gashjanke)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


A edhe ti Gashjanke koke? :twisted: :twisted: :twisted:


:twisted: :twisted: :twisted:

Jo jo,nuk jam gashjanke. E sheh sa e urt jam un,qy :lol:

Piskama
11-04-05, 16:52
Fisi i mirenjohur Piskama (Gashjanke)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


A edhe ti Gashjanke koke? :twisted: :twisted: :twisted:


:twisted: :twisted: :twisted:

Jo jo,nuk jam gashjanke. E sheh sa e urt jam un,qy :lol:Po e urte sa une qenke. Ani kur po me bjen ne mend qka mbane te e krumja :twisted: :twisted: :twisted:

Gentiana
11-04-05, 16:55
Po e urte sa une qenke. Ani kur po me bjen ne mend qka mbane te e krumja :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :evil: :evil:

Dali!Keq
11-04-05, 19:50
Po e urte sa une qenke. Ani kur po me bjen ne mend qka mbane te e krumja :twisted: :twisted: :twisted:

:lol: :lol: :lol: :lol: :evil: :evil:

GentianaNa dy nuk po bejka me u dashuru! :cry:

Naki
11-04-05, 20:15
I takoje fisit Gashi,qysh po me duket krejt forumin kusheri i paskem.

uliksi31
12-04-05, 08:53
Uliks
Kur po flet ti, une s'po kam nevoje te te pergjigjem. Po m'i merr fjalet prej goje sikur te kisha folur une. Nuk paskam gabuar qe te kam zgjedhur ne kete post.

Vetem nje gje:
Puna jone, se bashku me postet e funksionet, zgjat deri atehere kur t'i ngarkojme te gjitha fiset me nje tren. Pastaj mbahen zgjedhjet e lira, ashtuqe postet i marrin ata qe e meritojne, jane te afte per ato poste :wink:


***

Nje ish kongresman American, ne Durban,South Africa pat thene:"Eshte leht te debatohet kur je ne nje tim me Mr. Deedat."Per llokomotive de e pata fjalen. :wink:

Fleta
13-04-05, 13:43
Un i takoj fisit te Krasniqeve.

Krokodilli
14-04-05, 12:24
I takoje fisit Gashi,qysh po me duket krejt forumin kusheri i paskem.

Pershendetje kusheri,,, le qe jem Gashjan qe te dy,, po edhe Kojshi mujm me qen ,,ne Shipol qe te dy me sa di kem nga nje shpi