PDA

View Full Version : Une po ja nisi e ju vazhdoni.......


Faqet : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

lazdrani
18-04-04, 13:04
Sot kam vendosure qe te shkruaj diqka por edhe jo ta perfundoje,cili eshte qe ju ta vazhdoni me imagjinaten e juaj qe sa do pake del dicka e logjikshme.....ok ju perqafoje te gjitheve....Lazdrani :wink:
Sot ishte dite e bukure sapo arrita.........

anna
18-04-04, 15:54
...ne shtepi isha i lodhur shume koka me dhimbte shume kur papritur ....

Barbaroza
18-04-04, 15:57
...cingerroi tel.Ishte i dashuri im,sa u gezova,me ftoi te dalim per te pire kafe....

hana
18-04-04, 16:00
................mu kujtua se sot ishte pervjetori i martese ,e une e kisha harruar fare, degjova disa hapa duke ardhur me siguri ishte hatigjja o zot kembet me dridheshin, mu kujtua nata e djeshme jo asnjeher nuk kam per ta harruar.........

lazdrani
18-04-04, 16:08
.........isha i hutuar disi ne kembe...papritmas dikush nga mbrap me ndalo duke me pyture...Zoteri........

hana
18-04-04, 16:10
.....................Zoteri................ktheva koken kur papritmas syt mu errsuan ,cfar te shija o Zot Hasiben te dashuren time te vjeter kishte koh qe sishim takuar..........

lazdrani
18-04-04, 16:22
.......Hasbie me duhet te them dicka sekrete ....Une kam kaluar me miken tende nje nate e qe tani eshte shoqja e .......

anna
19-04-04, 16:43
............shoqja jote e ngusht ,keshtu qe me mire le te ndahemi per nje koh......kur papritmas Hasibja ma kapi doren..........

hana
19-04-04, 16:46
................ma kapi fort doren dhe nuk ma lshonte.Ndjeva se dicka e keqe do te ndodhte :twisted:.....................

anna
19-04-04, 16:49
..........................Hasibja tha-I dashur une jam shtatzan,ne nuk mund te ndahemi,qysh tja boj une e vetme me nje femij :cry: :cry: ..............

Albanam
19-04-04, 16:51
... dhe ma krisi njė shuplakė!!! :cry:

florian
19-04-04, 18:42
........ne ate moment dy lot ran nga syt e mi dhe mu kujtuan momentet qe kisha kaluar me te dhe...........

Murgesha
19-04-04, 18:56
...........Ne ate gjendje si isha mora nje rruge, nuk po e dija se ku me qonte, por une ecja vetem ecja..........

florian
19-04-04, 19:05
dhe mendoja kush e di ndoshta kam gabuar pse nuk e.....................

lazdrani
19-04-04, 19:51
.........me kapi nje shqetesim,nuk me dilte dot nga goja nje fjale....

anna
20-04-04, 14:11
...ec e ec kur degjova nje ze ....

hana
20-04-04, 14:31
..................Hasibe.........Hasibe .............ndalu ................................

sexybrikenda
20-04-04, 14:44
.............JO KETY NUK BANE PO HAJDE FUTU NE KETE RESTURANT SE....

lazdrani
20-04-04, 16:21
.....Cka te them ,ai tani ka mbaruar per mua...besoje se do te me falesh.Te lutem me jap edhe nje shance...... te dua shume......

jehona
20-04-04, 19:03
... me don shum, por jo edhe mjaft, per te me ....

lazdrani
20-04-04, 22:21
............drejte,cfare deshiron qe une te beje...........thuaj diq cfardo qofte,thuaj ate qe e mbane ne zemer,lere te bisedojme ta harrojme te kaluren..........

Murgesha
20-04-04, 22:59
....pas ketyre fjaleve te atij, me rdhi papritmas nje ide. Pse une te vuaj, nese ai iku, ka te tjere plot, une dua te shijoj jeten........

florian
20-04-04, 23:06
.....jam ne lule te jetes e do rri te vras menjen per nje person qe me ka len pa pik problemi!!!!!!!...................jojojojoj nese ai kujton qe un..........

Albanam
21-04-04, 00:32
... qė unė do tė pranoj tė bėhem objekt i talljes dhe nėpėrkėmbjes sė atij idioti, gabon shumė!...

florian
21-04-04, 15:15
NESE MENDON QE ME MUA E KA JETEN E LEHT , PERKUNDRAZI TANI ...........

lazdrani
21-04-04, 15:44
........vetem na pershendeti pa dhene asnje shenje njohje dhe u nis....

hana
21-04-04, 16:23
.........por prap ndjeva dicka ,nje dritherim ma kaploi trupin ,O ZOt une nuk mund te jetoja pa te dashuren time,O zot cfar te beje ...............

lazdrani
21-04-04, 16:30
........Ai vuri doren mbi supet e saj....jo ju lutem mos nuk eshte momenti tani....Asaj i rrjedhin lotet panderprere ne shenje fajtori.....Shpirte te lutem filloje buza ti belbezon....une vura duarte ne fetyren e saj dhe.....

florian
21-04-04, 16:42
.......... dhe nje fjal me doli nga zemra te dua . ajo me largoj duart nga fytyra e saj dhe me nje buzqeshje te lehte perqafoj kraherorin tim edhe un..................

lazdrani
21-04-04, 16:48
......i thashe:Me ke lenduar thelle ne shpirte,por prape se prape te dua,ti je ajo qe me bene te jetoi dhe e putha ne buzet e saj qe ishin lagure si me ujin e Detit.....dhe ajo......

hana
21-04-04, 17:00
.............dhe ajo me nje pafajsi me nje embelsi prej femije filloi te me puthte...........nuk i mbante lotet nga gezimi ..........

lazdrani
21-04-04, 17:03
........Ajo asnjeher nuk fliste....por heshtja te jepte shume per te kuptuar...

florian
21-04-04, 17:05
JO ASHT SHPEJT ME I BASHKUE :twisted:

nje pyetje theu heshtjen , po ti me ate tjetren cfar.................

hana
21-04-04, 17:08
..............cdo gje dukej bukur ,te dy dukeshin shum te lumtur ne ate cast ku papritur vjen je vajz e re shum terheqese :twisted: ..........................

florian
21-04-04, 17:11
nje pyetje theu heshtjen , po ti me ate tjetren cfar.................

lazdrani
21-04-04, 17:14
.........E dashure une kam kohe qe e dua kete vajze,me vjen keq qe nuk te kam thene perpara......Te dua edhe ty po nuk e di as vet.....ty te dua ate e dua nuk mundem disi pa asnjeren..........

hana
21-04-04, 17:14
gruaja e porsardhur thot- :twisted: I dashur kush eshte kjo grua,Pse je duke e perqfuar...............................

lazdrani
21-04-04, 17:20
.......Burri filloi une ,une....ehhhhhh.....

florian
21-04-04, 17:21
shkllapppppppppppp shkllapppppppppppp po un un un un ...........

lazdrani
21-04-04, 17:24
.......tere kohen qe kemi qen se bashku ke qene edhe me kete ahhhh....ckllapppp.........ik ik largohu nga jeta ime......po...

hana
21-04-04, 17:26
:oops: :oops: :oops: te lutem mos un............un kjo eshte nje ............mike........

anna
21-04-04, 17:33
<burrat njesoj jan > :twisted: :twisted:

florian
21-04-04, 17:40
:lol: :lol: :lol: :lol:
jo jo anna nuk jan tan nisoj une jam ma i zi se te tjert.

anna
21-04-04, 17:48
..hasibja tha -cfar mike :twisted: une pres nje femij nga ky ....

Honesty^uk.
21-04-04, 19:17
... edhe ti a :shock: :?: ja ktheu tjetra, mua me ka kerkuar qe vete te ja nisim nje femije, o zot a mos jam ne enderr.........

florian
21-04-04, 19:22
jo jo se po me dhemb dora nga shpulla qe i dhash , c'njeri esht ky qe un jam dashuruar me te dhe tani zbuloj qe ky paska dhe nje tjeter dhe ajo shtatzan , nuk mund ta besoj e pamundur shiko tani kur .....................

lazdrani
21-04-04, 22:07
........une mbetem ne dileme te pajtohem me kete fate te keq apo......

Murgesha
21-04-04, 22:40
.............O zot cfare fati te lig qe kam............Me mire po shkoj te mbytem dikund........qe dua me jeten........

lazdrani
21-04-04, 22:45
.......cfare :shock: ???....jo jo nuk e besoje kete qe e thuani,shpresoje qe me bene veshet.....

Murgesha
21-04-04, 22:47
...Besoje une fatin e mire po e kerkoj e po me ndjek ai i keqi.........

Honesty^uk.
21-04-04, 22:58
........ por nuk duhet te rri duke vajtuar te kaluaren, por te luftoj per te ardhmen, keshtu e paske jeta, nuk e meritj kete denim, megjithate..............

Barbaroza
22-04-04, 08:54
....jam e bindur se rrezet e diellit do shnderisin edhe per mua.Nuk besoj se jeta eshte ferr gjithmone,nje dite patjeter se do te lirohemi nga prangat e vuatjes.Shikoja Diellin si shtrinte rrezet gjithkund.Nje rreze shprese m'u duk se hyri ne mua dhe me dha nje force te ēuditshme.E ndjeja se po behesha nje njeri tjeter nga ē'isha....

florian
22-04-04, 16:21
......ja pafsh hajrin se un kete nuk e dua me do ju le te qet dhe do largohem nga ju keshtu qe te jetoni te lehte , ketu ndahen rruget tona pergjithmon kam nje foshnje per te cilen menduar e mbrapa kushedi se mos del ndonje fat tjeter edhe per mua , ate e lash aty dhe vazhdova rrugen time. :lol: :lol: :lol:

Honesty^uk.
22-04-04, 22:38
..........duke vazhduar rrugen qe me dukej e pafund, me kujtoheshin fjalet e saj qe me tha se do te ma paguash, keshtu qe ...................

Barbaroza
23-04-04, 11:16
.....keshtu qe mendova mos duhej ta rishqyrtoja edhe njehere vendimin tim,kisha apo jo te drejte?....

hana
23-04-04, 12:19
.................ec ec po mendoja per te gjitha momentet e bukura qe i kishim kaluar O Zot nuk me besohej qe sdo ta shihja me kur paprirtur para meje u shfaq.................

florian
23-04-04, 14:23
NJE HIJE QE I TAKONTE NJE PERJUDHE TE JETES TIME SHUM TE BUKUR ISHTE DASHURIA IME E PAR . DHE KUR PASH ATE ME IKU FRYMA DHE NUK THOJA DOT ASNJE FJAL DHE NJE HESHTJE NA PUSHTOJ QE TE DYVE
NE KOK KISHA NJE MENDIM QE ME GRRYENTE NUK ESHT E MUNDUR NUK KA MUNDESI KY KTU KY????????????????????

yllka
26-04-04, 18:38
.............Por ja qe ishte vetem iluzion,mbeta ne halle tani,ku tja mbaj...

lazdrani
26-04-04, 20:42
...........nje mije pytje beja vetes.....kur ja takova nje mike qe se kisha pare kahere....

Barbaroza
27-04-04, 09:00
....Me kot perpiqesha te mbaja veten,kembet s'me mbanin dot,po hetoja se po dridhesha e tera.O Zot,edhe kjo tash....megjithate mblodha forcat e fundit dhe....

lazdrani
12-05-04, 18:33
.......dhe i thashe aaaiiiiiiiiiiiii po burri per shtate gra eshte qy..... :wink:

Murgesha
12-05-04, 18:37
...Kur i degjova keto fjale, mendova se edhe zoti eshte kunder femrave, pse meshkujve te ju lejoj 7 gra e neve femrave nje dashuri dhe ate me e nda me dike tjeter.............

florian
12-05-04, 22:29
NE ATE MOMENT ME ERDHI NE MENDJE NJE IDE BURRIT I LEJOHEN 7 GRA NE PUBLIK PO NE GRAVE NA LEJOHEN 7 DASHURI JO PUBLIKE DHE KY ENDIM ME LEHTESOVI PAK........................

Vera
13-05-04, 06:51
.......... se kesh kah tranohna prej inatit. Por prap u ktheva dhe thash po pse edhe ne jemi njerz mundemi te bejm shka te dojm dhe tiv lojm djemve.............

lazdrani
21-05-04, 09:58
..........ecja e lodhure ne mendime,nuk gjeja asesi nje rrugedalje.....kur ja shoqja ime Murgesha mu paraqit para syve :P ......Lazdran oh Lazdran po.......

yllka
21-05-04, 11:59
..........cka je hutuar ore djale une ,jam yllka ku edhe ti kah po shkon Murgesha ,Murgesha.....Ne karah tim ndjeva nje dore mos eshte kjo dora e Murgeshes mendova...........kur ja ....

lazdrani
22-05-04, 09:56
..........Murgesha se bashku me Mua vendosem ti ngrejme veshet dhe ti dergon te fala shoqeve tuja qe te mbajne veten dhe mos ti shtien hundet gjithkund.....Murgesha &Lazdrani forever :wink:


KAPITULLI MBAROJE ENDE :!: :!: :!:

Mundeni nje tem tjeter ta vazhdoni :wink:

lazdrani
04-06-04, 11:09
Sot takova RRUSHIN ne qytete,ishte shume i merzitur....tung RRushi...Oh Lazdran tung shokut si te kam .mire flm po ju....UNE mire jo pasi qe ti e dine qe............

Murgesha
07-06-04, 18:52
Ne anen tjeter te rruges po kalonte Barbaroza, ishte se bashku me Honesty, e pash se kembet po me leshojne, kur i pash ashtu te lumtur e te buzeqeshur. E verejta se nuk me pane dhe u mesheha mbrapa nje druri qe per fat e kisha afer....

Gentiana
25-06-04, 11:00
Dhe ne at moment e pash edhe Rrushin se po afrohete dalngadal, dhe duke i shikuar si me gjelozi, dhe pyes vehten......

Barbaroza
25-06-04, 11:52
......Pse RRUSHI te vepronte ashtu ndaj Barbarozes.Ajo u mundua me te gjitha forcat qe kishte per ta bere te lumtur ate,e ai e tradhetoi pa menduar fare se nje dite do te pendohet thelle per te gjitha ato qe beri....

Vera
25-06-04, 14:04
.....dhe me ne fund gjeta fatin e jetes dh eprap se prap RRUSHI nuk me le te qet. ......

lazdrani
01-07-04, 10:55
.........Jo ore jo RRushi ka vendose me Fatin e vet.Gentiana ishte ajo qe Ai kahere kerkonte........

Cool_Boy
01-07-04, 11:26
.....dhe me ne fund gjeta fatin e jetes dh eprap se prap RRUSHI nuk me le te qet. ......


PO kan e gjete moj Vera me pasni harru a???

sexybrikenda
01-07-04, 21:27
...........:EH PO MIRE TA PASKA BA MORE COOL_BOY.........POR MASI RRUSHI QE ASHTE DJAL FRAJER TA LESHOJE PRAP ME U KTHYE TE TI SE JA NISE ME KAJTE SI FEMIJA..............RRUSHI TAKOJE MBRETERESHEN GENTIANEN E I PREMTOJE SE SHPEJTI DO TA FEJOJE.........POR SE......

lazdrani
12-07-04, 21:54
.......Gjate pushimit te perbashket qe kishin planifikuar te kalojne ....Genta u zhduke sikur te kishte kindapuar dikush....Rrushi eshte halle te madhe....

Gentiana
14-07-04, 12:05
.... ngase mendonte se ai esht fajtor per zhdukjen e saj, po jo. Genta deshti vetem ti ket te kjarta te gjitha, sidomos ndjenjat e rrushit ndaj saj dhe e kunderta... :wink:

Barbaroza
16-07-04, 10:00
RRUSHI alarmoi menjehere stacionin me te afert te policise dhe e njoftoi rastin.Alarmet e plocise kishin filluar saora te degjoheshin qe vinin ne drejtim te vendndodhjes se RRUSHIT....

Vera
16-07-04, 10:15
...dhe pyeten se ne c'drejtim eshte nisur personi qe ju kerkoni, por per fat te mir...

Barbaroza
30-07-04, 11:56
RRUSHIT iu kujtua se Genta sa here kishte shprehur deshiren te ishin ne nje vend me blerim aty afer dhe menjehere policeve ua beri me dije se ai mund ta gjente vete pa ndihmen e tyre.RRUSHI u nis ne drejtim te saj,dhe cfare te shoh se....Genten e kishte zene gjumi ne ate vend me bar.RRUSHI more nje fije bari dhe gudulisi lehtas Genten e cila u ngrit saora e trembur duke bertitur....

ShEjToNkA
30-07-04, 18:47
ooooooooooo Rrushi sa tė duaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,flm qė mė zgjove nga gjumiiiiii.......O Zot a jam ėnder apo zhgander..............

Barbaroza
31-07-04, 18:50
Jo zemer,nuk je enderr por zgjenderr-tha RRUSHI dhe lehtas e perqafoi Genten e cila po ndehej si nje flutur lozonjare qe prane kishte princin e saj...

turisti
28-08-04, 18:44
pa kalin dhe me kuleten e zbrazet...

Barbaroza
28-08-04, 18:48
...Por kjo s'kishte asnje rendesi karshi nje Princi sikur qe ishte RRUSHI.Me te po te ishe,edhe bota s'do te duhej dhe Genta krenohej kur mendonte keshtu...

turisti
28-08-04, 19:43
..qe Princit te vet duhet m'ia mesue tabelen e shumezimit dhe...

Barbaroza
28-08-04, 21:00
...dhe sakaq behej nervoze ...... :evil:

Murgesha
28-08-04, 21:05
....Por e mposhte nervozen dhe me kembengulje mundohej ta bej princin e vet matematicient....

Gentiani
28-08-04, 21:25
Por Princi i saj ia ktheu, nuk dua tė bėhem Matematicient! sepse kam dėgjuar se ajo teoria e ekucioneve saora mundet tė shėndėrrohet nė kundėrakuzė, e sidomos me ato tė 1, 2, 3 tė panjohurat dhe sė fundit, pse duhet tė bėhemi tė gjithė matematicient, kur ka profesione tjera, shembull njeriu mundet tė bėhet...

turisti
28-08-04, 23:25
..rrugaq,tutist,astronaut,drejtori i bankes thate,frajer i puneve te kota,ose...

Albanam
28-08-04, 23:35
... madje edhe politikan dhe tė formon parti politike tani para zgjedhjeve parlamentare nė Kosovėn tonė!

turisti
28-08-04, 23:45
O Albanam,ēka kerkon Princi ne zgjedhjet parlamentare ne Kosove? :wink:

Murgesha
28-08-04, 23:48
....Po endrra e te gjitheve sot te bahen kryetar Kosove....
Keshtu po enderronte i gjori Princ....

Albanam
28-08-04, 23:58
... Sepse nga pozicioni kryetar i Kosovės sė pavarur nė vitin 2005, do tė zgjidhte mė lehtė problemet finansiare qė e kanė kapluar, e madje edhe hallet e dashurisė!

turisti
29-08-04, 00:42
..dhe Princi prap do te jet i pasun dhe..

lazdrani
29-08-04, 12:09
....pasanik duke ju falenderuar KEKUT..... :wink:

Murgesha
29-08-04, 13:08
....Po mbasi ne mendimet e veta rryma i duhet shume....

turisti
29-08-04, 21:48
...per ta ndriquar keshtjellen e vet dhe...

yllka
30-08-04, 11:11
.....u nise te Mbreti Lazdran te marre lejen....mirpo pasi Mbreteresha e tij ndegjoi.....

Honesty^uk.
30-08-04, 11:15
....ajo reagoi teper ashper , keshtu qe .........

vushtrria
30-08-04, 18:43
lindi nje mosmarrveshje ne mes mbreterive dhe ........

Naki
30-08-04, 18:57
dhe...........posa ndegjuan princat dhe princeshat per mosmarrveshjen hartuan konzeptin dhe...........

Vera
30-08-04, 19:27
.......dhe i pajtuan ata, pak veshtir e paten por prap se prai i pajtuandhe atta te dy.......

turisti
30-08-04, 20:13
...e rezervuan bileten e aeroplanit per...

Honesty^uk.
30-08-04, 20:19
...ne kine por para se te nishesin ndodhi e papritura.........

vushtrria
30-08-04, 20:40
sepse njeri nga princat nuk kishte dokumentacionin ne rregull keshtu qe...........

Barbaroza
30-08-04, 20:41
....Prinsesa u hutua fortttttttttttttttttttttttt..................

Murgesha
30-08-04, 20:43
...Bile nga hutimi harroi se ku gjendej ne ato momente. Lajmi i keq i ra si bombe mbi koke.......

Vera
30-08-04, 20:43
......atyre nuk iu mbet gje tjeter veq se te ktheheshin ne pallatin mbretnor. Por........

Honesty^uk.
30-08-04, 20:44
... nga budalleku qe kishte bere, dhe keshtu vendosi ne dyshim..........

Murgesha
30-08-04, 20:47
...Ndregjegjja filloi ta brente, pse i dashuri i saj nuk po e kupton, kurse ajo ish e gatshme te bej cdo gje per te. Qofte edhe si e pafajshme te kerkoj falje, vetem qe te jet cdo gje ne rregull.....

Barbaroza
30-08-04, 20:48
...Por cfare ndodhi me tej.....

Vera
30-08-04, 20:49
....e ai natyrisht qe ia fali te gjitha gabimet, vetem e vetem qe mileti mos te qohet ne kemb e te.....

Murgesha
30-08-04, 20:50
...Ende nuk eshte fundi mendoi ajo. Jo nuk ka mundesi te jete nje fund kaq i pakuptimte....

Honesty^uk.
30-08-04, 20:50
........ ate moment fajla nuk kishte vlere pasi ajo kishte reaguar ne rrethana te qeta dhe jo nen presionin e askujt, keshtu qe asaj tani duhet te beje me shume pune per ta vertetuar pafajesin e saj....................

Murgesha
30-08-04, 20:54
...A thua pse te me denoj zoti keshtu, po mendonte Prinsesa. Une e dua e dua, do te punoj do te bej cmos vetem edhe njeher te shoh te qeshur fytyren e atij qe e dua...

Barbaroza
30-08-04, 20:56
...Te gjores nuk i kish mbetur tjeter vetem se te merrte rrugen e te dilte ne pyllin me te afert,te humbiste me gjithe pafajesine e saj,por qe nuk e kuptonte AI.....

Honesty^uk.
30-08-04, 20:57
......... ate denim ja solle veti, pasi i dhe nje thike pas shpine, ne kohen kur ai ishte teper i sinqert me ty, por akoma ka ka per te bere ne menyre qe...........

Murgesha
30-08-04, 20:58
....Ama edhe une isha e sinqerte me ty, mendoi Prinsesa....

Barbaroza
30-08-04, 21:00
....cdo gje te jete ne rregull.Dhe ata e shpresonin dhe e ndjenin kete gje...

Honesty^uk.
30-08-04, 21:05
........por princi ishte shokuar nga sjellja e saj dhe kjo sjellje e kishte tronditur aq shume saqe nuk dinte se cfare te fliste, dhe lotet filluan ti rrjedhnin pa dijeni, por paspak e mori veten dhe iku per relaksim , nje ndjenje e ftohte i pershkonte trupin dhe natyra i dukej se po i zinte frymen, dilema vazhdonte ...........

Barbaroza
30-08-04, 21:08
...Por castet e bukura qe kishin kaluar se bashku,e benin ate qe ne shpirtin e tij te triumfonte DASHURIA....

Murgesha
30-08-04, 21:11
.....Ai me don, me don dhe une po e kuptoj me ne fund se cfare dashurie vlon ne shpirtin e tij per mua. O Zot mos me braktis.....

Honesty^uk.
30-08-04, 21:11
..... nga qe e kishte dashur aq shume ai kishte mbetur i hutuar, me veprimin e saj, dhe spo dinte se cte bente per momentin..............

Murgesha
30-08-04, 21:13
...O sikur te me flase tani, do te jepja dhe jeten per te, sikur vetem te leshonte shikimin mbi mua do e lexonte vuajtjen time keto qaste...

Tomori
30-08-04, 21:15
...O sikur te me flase tani, do te jepja dhe jeten per te, sikur vetem te leshonte shikimin mbi mua do e lexonte vuajtjen time keto qaste... Murgesh urdhno nje Wiski se ta hek nostalgjin

Murgesha
30-08-04, 21:17
...O sikur te me flase tani, do te jepja dhe jeten per te, sikur vetem te leshonte shikimin mbi mua do e lexonte vuajtjen time keto qaste... Murgesh urdhno nje Wiski se ta hek nostalgjin

Sa mire qe te ra ndermend Tomori. Vertet kur njeriu e shpalos shpirtin nostallgjia eshte e pashmangshme.
Por rri ne teme te lutem. Si te duash tek kafja pime Wiski ama jo ketu...

Honesty^uk.
30-08-04, 21:20
...... nga vuajtja shpirterore qe ai zoteron ne keto momente, nuk ishte ne gjendje qe te vleresonte askend tjeter dhe per kete ishte mbyllur ne vete
deh po luftonte me kete gjendje qe ia dhuruan pa pritmas....

Tomori
30-08-04, 21:21
...O sikur te me flase tani, do te jepja dhe jeten per te, sikur vetem te leshonte shikimin mbi mua do e lexonte vuajtjen time keto qaste... Murgesh urdhno nje Wiski se ta hek nostalgjin

Sa mire qe te ra ndermend Tomori. Vertet kur njeriu e shpalos shpirtin nostallgjia eshte e pashmangshme.
Por rri ne teme te lutem. Si te duash tek kafja pime Wiski ama jo ketu...
Mir de te kuptoje plotesisht ja nize cigaren se une hika ne kafe

Barbaroza
30-08-04, 21:24
Secila fjale e shkembyer,secili gjest,secila levizje,kishte nje kuptim ne vete.Dhe ata tani po i mendonin keto!
http://images.google.com/images?q=tbn:TXKjXrEJvkkJ:www.angelfire.com/falcon/fhl/snowwhite

Honesty^uk.
30-08-04, 21:28
......por princi po mendonte perse ishte ky reagim i tille ne kete kohe te brishte, cfare mbreteresha deshi te tregoje me kete, a mos valle mbreteresha jetonte me shpresen e te kaluares, ose pasi mendonte ajo se ndodhia i takonte te vdekures perse ajo e kishte ruajtur te fresket ne trurin e saj, etj etje etjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, ..............

Honesty^uk.
30-08-04, 21:34
.......... :shock: :shock: :shock: vazhdon te jet princi, mundohet ti jape vetes spjegim por nuk po gjen dot........

Barbaroza
30-08-04, 21:35
....se mbreti ja theu zemren, prit kohe te gjate nje fjale prej tij, nje cingerrime telefoni, asgje asgje, vetem flirti i tij dhe heshtja..

Honesty^uk.
30-08-04, 21:39
......ne kete gjendje princin e kishin cuar fjalet e mbretereshes, dhe ai kishte vendosur te vuaj me mire per ta degjuar zerin e saj, pasi ate gjumi nuk e zinte pa ja degjuar zerin por ajo kishte filluar te abuzoje me kete......

Barbaroza
30-08-04, 21:44
....sepse ajo dyshonte....dyshonte....dyshonte ne dashurine tij....

Honesty^uk.
30-08-04, 21:49
... kjo kishte qene edhe nje gabim i mbretereshes sepse ajo sia kishte shprehur ate dyshim qe e mundonte ate...

Barbaroza
30-08-04, 21:54
...Por sa here behej gati t'i thoshte,ai ia priste:"Mos dysho ne sinqeritetin tim"dhe asaj sa here i mbetej fjala ne buze....

Barbaroza
30-08-04, 21:58
...Gabim, gabim e kishte ai, po km qe na ndanin nuk i llogariste kurre, botera te tera na ndajne, e zemra dashuri kerkon...

Murgesha
30-08-04, 21:59
...Princi vetem kishte filluar te luhatej ne bindjet e veta, ai dashuronte ate si driten e syve te vet...Lotet e saja po e brenin ne shpirt....

Honesty^uk.
30-08-04, 21:59
..... perseri princi duke lexuar dhe menduar, nje milion mendime i pershkonin koken, ai reagim aq trondites per te po e torturon kete nate te ftohte, i dukej se zemra spo i punon sketerr i dukej cdo gje, dhe aiiiii tha nje fjale,,,, JETA QENKA MIZORE e pa shpirt, por...............................

Murgesha
30-08-04, 22:06
..... perseri princi duke lexuar dhe menduar, nje milion mendime i pershkonin koken, ai reagim aq trondites per te po e torturon kete nate te ftohte, i dukej se zemra spo i punon sketerr i dukej cdo gje, dhe aiiiii tha nje fjale,,,, JETA QENKA MIZORE e pa shpirt, por...............................

....Por, por... Cti baj zemres qe dashuron, dashuron aq shume sa qe nuk mundem me ta kontrolloj......

Honesty^uk.
30-08-04, 22:11
... vertet zemra e tij dashuronte, por kjo tronditje e kishte lekundur edhe zemren e tij, dhe .............

Murgesha
30-08-04, 22:15
...Dashuri ē“je ti?
Duke na hap dyert e lumturise na shpie ne varr, duke na ledhatuar na e fisnikeron shpirtin....Ēje ti, a duhet vallė tė ulim kokėn para kėtij misteri....

Albanam
31-08-04, 00:25
Dhe pėrfundimisht u betuan tė jenė tė sinqertė mes vete dhe njėherė e pėrgjithmonė tė vendosin se a duan ta kalojnė jetėn bashkė a jo, se mjaft mė u lodhėn me kėto dyshime, e qebesa na lodhėn edhe neve!

Naki
31-08-04, 10:25
Pas kompromisit te sinqerte,u gezua e tere mbreteria dhe vendosen te organizojne nje koktej,ku ftesat...............

Barbaroza
31-08-04, 17:52
....po mendonin t'ia lenin Barbarozes t'i rregulloje dhe ti ftoje te gjithe anetaret ne nje aheng te madh per nder te ....

vushtrria
31-08-04, 18:20
zgjedhjes se saj miss dardania 2004 dhe .........

lazdrani
01-09-04, 10:22
..........kuptohet Misteri i Dardanise po ashtu nuk do te mungone....Zonja dhe Zoteri kam kenaqesin te ju paralajmeroje se ........

anna
01-09-04, 10:24
anna u kthye perseri ne forum ......gjithashtu........

vushtrria
01-09-04, 19:46
ajo u kthye me shum te mira dhe na solli lajme shum te mira nga ajo kishte ardhe..........mirpo anna.......

Vera
01-09-04, 20:00
.......ish kthye me mendimin me kidnapu nje djal e mu kthy apet ku u kan se........

Naki
01-09-04, 21:17
ne listen e perzgjedhjes ishin dy emra ,dhe nuk po mundet me vendose per cilin...........

turisti
03-09-04, 20:13
...me eliminue e cilin me e ....

Albanam
03-09-04, 23:34
... zgjedh si udhėheqės tė manifestimit qė kishin pėrgatitur, kėshtuqė...

GjIlAnAsI_cSi
04-09-04, 05:03
.. shkoi si eshte me se miri por ishte ....

Naki
04-09-04, 10:01
por ishte........Ajo qe duhej tani te vendose dhe te pyet zemren per cilin.............

Murgesha
04-09-04, 10:11
... Po rrah me shume.... A do te jete ne gjendje ta bej kete?...

vushtrria
04-09-04, 11:54
prap se prap anna mbetet e hutuar dhe ende nuk mundet te vendos per shkak se qe te dy djelmoshat ishin shum simpatik dhe ofronini kushte te njejta por.....................

Albanam
06-09-04, 10:10
... pėrfundimisht u pėrcaktua, e ky ėshtė...

turisti
06-09-04, 13:37
...dikushi qe meriton...

Naki
06-09-04, 18:48
Kete duhet Mbreterija ta bejne publike,ne menyre qe ne ............

turisti
06-09-04, 18:49
....mos te mundohemi me...

Vera
06-09-04, 18:54
.....me problemet private te annes. Por me ne fund Mbreteria e shpalli edhe emrin e djalit ne te cilin u percaktua zemra e annes, eky eshte......

Naki
06-09-04, 18:58
....i arratisur nga paknaqesija e kushteve te perpiluara nga..............

turisti
06-09-04, 19:02
..orkestra simfonike i zhytur ne ....

Naki
07-09-04, 09:37
.....mendime....por prap se prap dashurija fitoje.

turisti
07-09-04, 10:32
Problemi eshte vetem ne ...

Albanam
07-09-04, 13:00
... momentin kur do tė shpallet ky emėr!

turisti
07-09-04, 13:10
...perndryshe...

lazdrani
08-09-04, 11:40
......do ti bije shkurte kesaj pune...apo si thua e dashura ime Murgeshe...ti pagezojme apo ....

turisti
08-09-04, 11:47
...vetem nje moment...

Albanam
08-09-04, 12:53
... se krejt po mė duket se ėshtė duke na shikuar dikush!!!

turisti
08-09-04, 13:00
Jo more,ashtu po na duket,sepse...

Albanam
08-09-04, 13:47
... edhe hijet tona sikur kanė filluar tė bėjnė muhabet mes vete...

turisti
08-09-04, 13:51
...per shkak se jane...

Albanam
09-09-04, 13:30
... lidhur edhe ato fort shpirtėrisht mes vete sikur...

turisti
09-09-04, 14:13
....fotografi me aparatin e vet....

Naki
09-09-04, 18:35
te zhvilluar ne objekte ideale..........ku.........

Albanam
09-09-04, 23:20
... trupi dhe hija e tij janė shkrirė nė njė...

turisti
09-09-04, 23:24
....pjese te ...

Albanam
09-09-04, 23:29
... kėtij universi...

turisti
09-09-04, 23:36
....te madhe dhe ...

Albanam
09-09-04, 23:42
... tė lezetshėm e atraktiv, tė quajtur Dardania...

turisti
10-09-04, 00:20
...me te gjitha...

Albanam
10-09-04, 10:20
... frustracionet dhe shqetėsimet qė dinė tė shkaktojnė disa forumistė tė pandėrgjegjshėm...

turisti
10-09-04, 10:30
.....dhe me arogancen e papare te TURISTIT,behet e pa mundur qe...

Albanam
10-09-04, 10:53
... tė bėhet zgjedhja e shumėpritur e personit qė...

turisti
10-09-04, 10:56
...mendon se eshte dikushi e nuk ka lidhje me prodhimin e kapelave...

lazdrani
10-09-04, 12:44
....mirpo sipas disa informatave sot do ti shpallim puplikisht.....sepse...

Barbaroza
10-09-04, 13:02
...nuk do te lejojme qe ti humbet imazhi i mire rrethit dhe shoqerise sone te mire qe e kemi krijuar me djerse dhe mund...

rida
10-09-04, 13:18
... por qe ne kete rreth dhe shoqeri pa perjashtim mund te inkuadrohen te gjithe ata qe konribuojne ne te mire ne ketij forumi, por pa fyerje.....

Albanam
10-09-04, 14:48
... e pa nepotizėm...

turisti
10-09-04, 14:51
... dhe pa..

Albanam
10-09-04, 14:59
... asnjė zvarritje tė mėtejme, andaj...

sexybrikenda
10-09-04, 16:31
......erdha prape ne mesin tuaj me ftesen e Mbreterise qe ta hapi kete cermoni....Te nderuar antare te dardanise ....

Naki
10-09-04, 16:44
dhe me vete keni sjelle....

turisti
10-09-04, 16:59
...qe i takojne banoreve te Mbreterise...

Murgesha
11-09-04, 16:33
... Po se eshte edhe koha e fundit...

turisti
11-09-04, 19:44
...te miret parasysh edhe...

Naki
11-09-04, 22:46
edhe Vullneti i shumices,dhe........

turisti
12-09-04, 12:32
...ndonji vullnet per sy e faqe -te pakices,sepse ......

Albanam
12-09-04, 17:21
... shumė jemi vonuar deri tani...

Naki
12-09-04, 17:34
Anna thuaj dardani ose...

Albanam
12-09-04, 19:49
... po tė pėrjashtojmė nga Forumi!

turisti
12-09-04, 20:53
...por,ndoshta eshte me se miri te....

Naki
12-09-04, 21:06
Ftojme edhe nje here Mbreterin..........

turisti
12-09-04, 21:41
...dhe te konsultohemi per gjerat e duhura dhe...

Naki
13-09-04, 11:05
dhe mos te zvarritim se anna eshte.........

turisti
13-09-04, 11:06
...duke pritur...

Murgesha
13-09-04, 11:07
...Dhe ska kuptim aspak njė pritje kaq e gjatė....

turisti
13-09-04, 11:08
...per autobusin i cili nuk qarkullon...

Murgesha
13-09-04, 11:10
...Ajo ėshtė e zgjuar, e do tė shkėmbehet me njė Taxi....

turisti
13-09-04, 11:12
...auuuu,por per fat te keqe,kuleten e paha ....

Murgesha
13-09-04, 11:14
....Harruarr nė shtėpi. Kur Taxi-ja u afrua ajo e luti qė sė pari ta dėrgoj nė shtėpi pėr tė marrė tė hollat e nevojshme...

turisti
13-09-04, 11:18
Por TAXISTI tha se nuk ka nevoje dhe ka mundesi dhe VERESI...

Murgesha
13-09-04, 11:19
...Mirė po ajo kishte interesa tjera, se Taxisti ishte shumė i bukur..
Ajo insistoi qė sė pari tė shkonin pėr tė marrė tė hollat...

turisti
13-09-04, 11:22
...duke bere planin ne koken e vet,dhe syte e saj filluan....

Naki
13-09-04, 11:58
Filluan te lotojne,ndersa taxisti..........

Albanam
13-09-04, 13:05
... i ofroi faculetėn e vet...

Nexhati
13-09-04, 13:06
.......dhe po e pyet Annen se cka ka ndodhur...

turisti
13-09-04, 13:17
...me kuleten dhe a do te nisen...

Albanam
13-09-04, 13:59
... pėr nė vendin e shumėpritur, apo...

turisti
13-09-04, 14:13
...ndoshta do ta ...

Albanam
13-09-04, 15:13
... kalojnė ditėn duke biseduar...

Murgesha
13-09-04, 15:16
...Ana as sesi nuk donte vetėm me biseda tė kaloj kėtė ditė. Bukuria e Taxistit e mahniste, nė kokėn e saj po zhvillohej njė ide...

Albanam
13-09-04, 15:21
... se a ia vlen qė pėr hir tė Taxistit ta braktisė Turistin !!!

Nexhati
13-09-04, 15:22
....hmmm per nje qast Handy i Anes cingerronte.....alo urdhero...

Murgesha
13-09-04, 15:25
...Turisti kėtu.
Uf psherėtiu Ana......

turisti
13-09-04, 15:26
...une jam TURISTI dhe nuk te braktisi.....

Murgesha
13-09-04, 15:28
...Hm po mendonte Ana, si spata fat tėp vazhdojė edhe pak dehja me Taxisistin....

Albanam
13-09-04, 15:30
... e duhet t'i kthehem realitetit me Turistin...

Nexhati
13-09-04, 15:32
....duke u zhyture ne mendime te thella Ana mbylli syte .....per nje qast ...

Murgesha
13-09-04, 15:33
...Jo nė asnjė mėnyrė sdo tė dal nga kėtu pa njė puthje prej taxistit...

Nexhati
13-09-04, 15:35
.......Taksisti i gjore kishte frike nga reagimi i Annes...Me ne fund ju afrua afer dhe lehtas puthi buzet e terura te Anes....

Murgesha
13-09-04, 15:38
...Ana ndjeu njė ndjenjė tė fuqishme tja kaplojė tėrė trupin...

Nexhati
13-09-04, 15:49
......Per fat te keq Zoteri....

turisti
13-09-04, 17:06
...Taxisti,ketu eshte Turisti...

vushtrria
13-09-04, 17:10
dhe fatbardhesishte perfundoi ma nje puthje kurse turisti mbeti i ........

Gentiani
13-09-04, 17:16
shtangur dhe i ra valixhja prej habisė nga dora para kėmbėve dhe...

Naki
13-09-04, 18:23
Kur u zgjua nga endrra,hej shyqyr o zot qe isha ne enderr..........se

Barbaroza
13-09-04, 18:24
...dhe ndjeu zhgenjimin me te madh ne jete.Asnjehere nuk e kishte imagjinuar nje situate te tille.Gjithe bota iu rrotullua mbi koke...

Barbaroza
13-09-04, 18:25
Kur u zgjua nga endrra,hej shyqyr o zot qe isha ne enderr..........se


...Desh mbarova,ha,ha,haaaaaaaaa-filloi te qeshe te madhe....

Albanam
13-09-04, 18:53
... dhe iu kthye sėrish postimeve te Forumi Dardania...

Naki
13-09-04, 19:01
Tani i dukej vetja se Kishte lindur.......

vushtrria
13-09-04, 19:04
per se dyti dhe te gjittha i filloi rishtazi kishte mbledhur mend dhe......

Naki
13-09-04, 19:14
dhe kujtohej si te fillon.......

Albanam
13-09-04, 19:46
... sėrish bisedėn me...

turisti
14-09-04, 22:01
...vetveten...

Albanam
15-09-04, 09:43
... pėr ta bindur Turistin se afera me Taxistin ishte...

turisti
15-09-04, 10:04
....vetem e kalueshme dhe se dashuria...

Albanam
15-09-04, 10:27
... e vėrtetė nuk mund tė vritet me njė puthje!