PDA

View Full Version : Letėrsia


 1. ROMANI QE JU KA PELQYER ME SE SHUMTI
 2. Ditari i ndjenjave....!
 3. Une po ja nisi e ju vazhdoni.......
 4. Cili Shkrimtar shqiptar e preferoni
 5. Ē'fare keni lexuar apo lexoni momentalisht?
 6. Ali podrimja
 7. me ndihmo
 8. Thenie te ndryshme.............
 9. LASGUSH PORADECI
 10. Ekspozita e Dardanise-viti 2050.
 11. Arshi Pipa
 12. Perralla!!
 13. PLEPI I THYER
 14. Sa lexohen veprat e Ismail KADARES ?
 15. BUZET
 16. Kėngė pėr kreshnikėt tanė!
 17. Letersia shqiptare e cenzuruar
 18. GJERGJ FISHTA
 19. Letra Dashurie me Iniciale....!
 20. Analfabetizmi!!!
 21. Letersia Shqiptare dhe Periudhat e Zhvillimit
 22. Si do ta kishte emrin Harry Potter Shqiptar?
 23. Bill Klinton: "My Life" (Jeta Ime)
 24. Pjese nga tregimet apo romanet qe ju kane lene mbresa......
 25. Kodi i Da Vincit --mashtrim apo i vertete
 26. SHKRIMTARET SHQIPTAR
 27. IMZOT NIKOLL KACORRI
 28. Kujtime kurvash te trishta
 29. NJERIU SHEH ME MEND
 30. Libri qė ju ka zhgėnjyer? (pėr sa i pėrket mbylljes)
 31. Migjeni
 32. Ismail Kadare
 33. Kadare- Qosja, raundi i pare
 34. Epika Popullore e treves se Kercoves
 35. Počzi
 36. Permbeledhje me tregime
 37. Kėputa njė trėndafil nga kopshti i "Ėndėrrimeve"
 38. Cila vepėr e Kadare-sė ju pėlqen mė tepėr?
 39. Kritika letrare
 40. ANDON ZAKO CAJUPI
 41. "Ditėt e Naimit"- 20-24 Tetor
 42. Botohet vepra komplete e Ibrahim Rugovės
 43. LIBRAT SHQIPE DHE BOTIMET E TYRE TE HERSHME
 44. Esad Mekuli
 45. Letėrsia arbėreshe!
 46. Meditime
 47. Dialektet Shqiptare
 48. Dashuria Pėr Nėnėn
 49. Legjenda/gojedhena shqiptare
 50. "GREMINA E DASHUNISE" dhe gremisjet e njė shkrimtari tė talentuar.
 51. «Puset e vdekjes...» - e vėrteta e njė tė huaji pėr Kosovėn
 52. Njė histori dashurie.
 53. Aromė e largėt
 54. Personalitetet shqiptare ne Kamus Al Alam te SAMI FRASHERIT
 55. Pralla
 56. Nobeli i pamukut
 57. Aleks Stavri Drenova-Asdreni
 58. Vrasje
 59. Kodi i Da Vinēit dhe gėnjeshtrat e Dan Brownit
 60. Fahredin Gunga-ky“kepi I Shpresės Sė Mirė“ Me Shokė...
 61. Vetėm nacionalizmi e shpėton kombin shqiptar
 62. Nėna
 63. Dashuria
 64. Epi i Gilgameshit .
 65. Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )
 66. vargje
 67. caku i pendes
 68. Biografia e Bahtir Hamzes
 69. Disa Poezi Nga Librat E Poetit Bahtir Hamza
 70. Bahtir Hamza,”Kohė qė lane gjurma”
 71. Jeronim De Rada
 72. Doli nga shtypi libri me i ri ARBANIA-IV "Le tė ngadhnjejė Liria"
 73. Gavril Dara (i Riu)
 74. Letersia e Bejtexhinjve
 75. Agatha Christie-"Mbretėresha e krimit"
 76. Shqipėria ē'ka qenė, ē'ėshtė e ēdo tė bėhet
 77. Abdylazis Islami
 78. Ervin Hatibi
 79. Mit’hat Frashėri
 80. Ahengu i lucave te prer...(tregim)
 81. Harry Potter Ebooks(1-7 pdf eng)
 82. E preka vdekjen por ajo me la
 83. Letėrsia e Rilindjes
 84. Rrefime!
 85. Drama & Komedi!
 86. Dante Aligieri-Komedia hyjnore
 87. Letėrsia e Vjetėr
 88. Letersia Moderne
 89. Jeta Katolike Revistė e Komunitetit Katolik Shqiptar pranė Kishės "Zoja e Shkodrės",
 90. Kodiku i Laurencianes sė Firences dhe Historia Shqiptare
 91. Naim Frasheri
 92. Dritėro Agolli
 93. Perkthime te poezive te Gustavo Adolfo Bécquer
 94. Revista Ars Poetica (e pėrmuajshme pėr letėrsi, art dhe kulturė)
 95. Hartim!
 96. Naim Frasheri
 97. Lagush Pogradeci
 98. Gjergj Fishta (1871-1940)
 99. Poezi per 28 nentorin
 100. Ora Letrare e Dardanisė!
 101. Adrian DULE - KRIJIME
 102. Estetika E Ndryshimit
 103. Ditari qė s`do tė ishte i imi!
 104. Sami Frashėri ideolog i madh shqiptarė
 105. Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?
 106. Hil Mosi (1885-1933)
 107. Jakov Xoxa 1923-1979
 108. Martin Camaj 1925-1992
 109. Porosit njė shkrim!
 110. Agim Gashi
 111. Uilliam Shekspir...
 112. Edhe une shkruaj...
 113. Tregime te zgjedhura..
 114. Letėrsia Shqiptare Te Sllovenėt
 115. Intervistė me Rexhep Qosėn
 116. Libri i autorit Bedri Islami "Pėrjetėsia e dyfishtė" komenton Sabit Lladrovci
 117. Jeta e Artanit
 118. Bukuria e Jetes tejkalon Dhembjen e Vdekjes
 119. Letersia e Rilindjes...
 120. stina e preferuar e vitit
 121. Vdiq Agim Deva
 122. Shpresa Rama , talente e botės .....
 123. Hafiz Ali Ulqinaku (1853-1913)
 124. Gjėra tė pėrditshme, me humor tė shėndoshė
 125. Nga mileti te kombi
 126. F.S.NOLI shkrimtar i madh e politikan i vogel Paraqet,Sabri Selmani Mė shumė se gji
 127. Mikesha Ime
 128. "Ushtria" e definicioni i Luftes
 129. Botimet e reja...!
 130. ecje Bulevardesh
 131. Zhgarravinat e mia
 132. Deformime te shumta ne Gjuhen Shqipe
 133. Ama Mallkon Bijtė E Mbrapsht
 134. Shqipja Tė Mbanė Shqiptar
 135. Gruaja e ministrit
 136. shijoje zemren time. ndjej emocionet e shpirtit
 137. I.Kadare: ndoshta nobeliti i pare shqiptar
 138. Tregime Me Sinonime-antonime
 139. Lekė Matrėnga ( 1560 - 1619 )
 140. Kadare -cmimi "Honoris Causa" Palermo
 141. Vepra tė Sami Rapishti
 142. Ēmimi Nobel pėr letėrsi
 143. kerkoj 3 hartime
 144. Korigjim!
 145. Rekomando nje liber
 146. Biblioteka Kombėtare, ndėrtesa e nėntė mė e shėmtuar nė botė ...
 147. Jorgo Bllaci
 148. Kerkoj nje hartim
 149. Rexhep Hoxha refuzon Ēmimin Kombėtar “Azem Shkreli” nga njė qeveri servile.
 150. Tubim i Lidhjes sė Shkrimtarėve
 151. Nuse pėrtej detit
 152. A mundet te me ndihmoj dikush?
 153. "Dhimbje te Kujteses"!
 154. Zbulohet nje leter e panjohur e Nolit!
 155. Skenderbeu Ne Burimet Osmane
 156. A duhet ribotuar libri i Hitlerit ?
 157. rreth nje teme
 158. Boll! Kėshtu nuk shtyhet mė!
 159. Burri qė nuk tradhėton kurrė gruan e tij, ka karakter tė dobėt!
 160. Rexhep Qosja: "Pse e quaj Kadarenė, mit i komunizmit"?
 161. Tetė "gėnjeshtrat" e nėnės sime!
 162. Engjull i pa emer...?!
 163. Shqiperia- Calabria e dyte?
 164. Fragmente librash
 165. Zbulohet njė vepėr antikuar e Pal Engjėllit
 166. Poetja Hasime Hoti
 167. Ymer Elshani
 168. Nebil duraku
 169. I madhi i famshmi Fazli Grejqefci
 170. Agim GASHI
 171. Rifat KUkaj
 172. Tregime
 173. ... Pér Mua..
 174. Maratona e jetes
 175. Lajme-botime-risi
 176. Krist Maloki - kritik letrar shqiptar
 177. Charlie Chaplin*Kur fillova ta dua veten*
 178. At Zef Valentini
 179. Idriz Ajeti
 180. Shqiperia dhe Kosova ne arkivat ruse
 181. Forca e ndėrdijės
 182. "Gratė e shquara shqiptare"
 183. Tė Rritesh si Bin Laden
 184. Vendi i Mjedės?
 185. Abetarja mbarėkombėtare
 186. Skėnder luarasi
 187. Magjia e fjales
 188. kerkoj tema per stinen e dimrit
 189. Ardita Jatru
 190. Nga kėndi i njė nėne
 191. Gjergj Elez Alia-Legjendė Shqiptare nėpėr shekuj
 192. Art:Interviste per Artin/kulturen/etj,etj,
 193. Libri:SHPELLA PIRATVE
 194. Kolumne
 195. Jetė..
 196. Vdekja e sigurte...
 197. Shkrimtaret: Te prire nga vetevrasja?
 198. Fondacioni:Ibrahim Rugova botoi vepren"Teoria Letrare"Te I.Rugova
 199. Po ti kush je?… jam poet!
 200. Anekdota
 201. Ak. Rexhep qosja: Moikom, moikom, mė trondite me kėtė shkuarje tė papritur!
 202. Thaēi nderon me Medalje Presidenciale shkrimtarėt, Krasniqi dhe Bashota
 203. Romani ynė