PDA

View Full Version : A mundet te me ndihmoj dikush?


edlir
30-03-10, 13:16
A mundet te me ndihmoje dikush me testamentin e Lasgush Poradecit?

Idila
01-04-10, 17:43
A mundet te me ndihmoje dikush me testamentin e Lasgush Poradecit?
Edlir, ē`tė duhet testamenti ty xhan? As mos e ēo nė mendje qė pėrfillet emri yt nė testament. Jo veē thashė ndoshta je stėrnipi i Lasgushit meqė edhe ai ishte nga Pogradeci sikurse ti. :biggrin:

:) :)

premium
01-04-10, 17:50
.. kam mendu se po bartni kauqat e kalltukat deri ne katin e 7 , per ket arsye hyra kishe me ju ndihmu diēka juve ;D

edlir
05-04-10, 22:48
Edlir, ē`tė duhet testamenti ty xhan? As mos e ēo nė mendje qė pėrfillet emri yt nė testament. Jo veē thashė ndoshta je stėrnipi i Lasgushit meqė edhe ai ishte nga Pogradeci sikurse ti. :biggrin:

:) :)hahahaha thash a mos gjeja ndonje damar dhe na takon ndonje gje ku i dihet,,,,,,,,,,,bera shaka se dhe po te isha i nipi ai ishte krunde aga ajo ane.Gjithsesi shum te falemnderit Idila por nuk po e gjeja dot ne internet se i duheshe djalit per ne shkolle.

Guri i madh
05-04-10, 22:56
nji testamen e gjeta e nuk e di kush e ka lan po e kerkova lasgushin ket testamen e gjetaFletė testamenti Fletė testamenti


Nė zgjimin tim tė heshtur tė mė ngurosin
nė flijimin tim tė begatshėm tė verės
nė nisjen time nė fillimin tim tė ri
nė gjumė shekujsh me ndėrrime tė mė zgjojnė
le tė mė puthė rrezja e qartė ngazėllyese
e druvarit tė fjetur nė rudinė
myshku le tė jetė gjithmonė i blertė mbi gurė
emėr tė mos ketė e shkronja le tė flasė
nė gjuhėn e vjetėr tė kafshės sė zezė
guaca e kėrminj le tė vijnė pėr dasmė
mbi rrasėn time
le tė shtrihen edhe ata si dy yje
ftohtė le tė bėjė verės e verės verė
e me njė pikė ujė verdhėsisė sė barit tim
le t'i mėshirohen
vėrmeni atje tek do tė tregojė guri pėr udhėn
deri te shtėpia ime bėrė me dru e kashtė
le tė thyhet ēdo pasqyrė qė ka ballsamosur
ballin tim e mėrrolėn e ēastit plot mllef
se ja tek po zgjohet er' e re e dashurisė sė tokės
se jam i parrezikshėm kaq i pafuqishėm
mumje pėrfytyrim qė krahasohet me rrahun
tek do tė mė vini pėrsėri ju pas
le tė mė lėnė tė fle qetė si pranė stufe
dimrit tė madh tė dashurisė sime
nuk do tė pėrpėlitem s'do tė rrotullohem
s'do tė shplohem natėn nuk do tė kollitem
me fjalėt e mia le tė mė mallkojnė
nė rrasėn time atė rrasė tė zezė tė ftohtė
nė duart qė i kam prekur le tė mė lėshojnė
rrjedhės tė qetė tė fatit qė pret
shigjet' e mėrisė le tė bjerė mbi dhe
nė shkretėtirėn e moskuptimit le tė fiket
kurrė tė mos vijnė kur unė nuk i pres
ata qė tėrė jetėn i prita, tė dashurit
ē'po flas kėshtu pash zotin?

edlir
07-04-10, 16:51
nji testamen e gjeta e nuk e di kush e ka lan po e kerkova lasgushin ket testamen e gjetaFletė testamenti Fletė testamenti


Nė zgjimin tim tė heshtur tė mė ngurosin
nė flijimin tim tė begatshėm tė verės
nė nisjen time nė fillimin tim tė ri
nė gjumė shekujsh me ndėrrime tė mė zgjojnė
le tė mė puthė rrezja e qartė ngazėllyese
e druvarit tė fjetur nė rudinė
myshku le tė jetė gjithmonė i blertė mbi gurė
emėr tė mos ketė e shkronja le tė flasė
nė gjuhėn e vjetėr tė kafshės sė zezė
guaca e kėrminj le tė vijnė pėr dasmė
mbi rrasėn time
le tė shtrihen edhe ata si dy yje
ftohtė le tė bėjė verės e verės verė
e me njė pikė ujė verdhėsisė sė barit tim
le t'i mėshirohen
vėrmeni atje tek do tė tregojė guri pėr udhėn
deri te shtėpia ime bėrė me dru e kashtė
le tė thyhet ēdo pasqyrė qė ka ballsamosur
ballin tim e mėrrolėn e ēastit plot mllef
se ja tek po zgjohet er' e re e dashurisė sė tokės
se jam i parrezikshėm kaq i pafuqishėm
mumje pėrfytyrim qė krahasohet me rrahun
tek do tė mė vini pėrsėri ju pas
le tė mė lėnė tė fle qetė si pranė stufe
dimrit tė madh tė dashurisė sime
nuk do tė pėrpėlitem s'do tė rrotullohem
s'do tė shplohem natėn nuk do tė kollitem
me fjalėt e mia le tė mė mallkojnė
nė rrasėn time atė rrasė tė zezė tė ftohtė
nė duart qė i kam prekur le tė mė lėshojnė
rrjedhės tė qetė tė fatit qė pret
shigjet' e mėrisė le tė bjerė mbi dhe
nė shkretėtirėn e moskuptimit le tė fiket
kurrė tė mos vijnė kur unė nuk i pres
ata qė tėrė jetėn i prita, tė dashurit
ē'po flas kėshtu pash zotin?Faleminderit per pergjigjen Guri i madh.