Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-03-10, 13:16   #1
edlir
 
Avatari i edlir
 
Anėtarėsuar: 15-05-09
Vendndodhja: Pogradec
Postime: 34
edlir i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek edlir Send a message via Skype™ to edlir
Gabim A mundet te me ndihmoj dikush?

A mundet te me ndihmoje dikush me testamentin e Lasgush Poradecit?


edlir Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 01-04-10, 17:43   #2
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mundet te me ndihmoj dikush?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlir
A mundet te me ndihmoje dikush me testamentin e Lasgush Poradecit?
Edlir, ē`tė duhet testamenti ty xhan? As mos e ēo nė mendje qė pėrfillet emri yt nė testament. Jo veē thashė ndoshta je stėrnipi i Lasgushit meqė edhe ai ishte nga Pogradeci sikurse ti.

:) :)
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Idila : 01-04-10 nė 17:44
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-04-10, 17:50   #3
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A mundet te me ndihmoj dikush?

.. kam mendu se po bartni kauqat e kalltukat deri ne katin e 7 , per ket arsye hyra kishe me ju ndihmu diēka juve ;D

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga premium : 01-04-10 nė 17:51
premium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-10, 22:48   #4
edlir
 
Avatari i edlir
 
Anėtarėsuar: 15-05-09
Vendndodhja: Pogradec
Postime: 34
edlir i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek edlir Send a message via Skype™ to edlir
Gabim Titulli: A mundet te me ndihmoj dikush?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Edlir, ē`tė duhet testamenti ty xhan? As mos e ēo nė mendje qė pėrfillet emri yt nė testament. Jo veē thashė ndoshta je stėrnipi i Lasgushit meqė edhe ai ishte nga Pogradeci sikurse ti.

:) :)
hahahaha thash a mos gjeja ndonje damar dhe na takon ndonje gje ku i dihet,,,,,,,,,,,bera shaka se dhe po te isha i nipi ai ishte krunde aga ajo ane.Gjithsesi shum te falemnderit Idila por nuk po e gjeja dot ne internet se i duheshe djalit per ne shkolle.
edlir Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-10, 22:56   #5
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A mundet te me ndihmoj dikush?

nji testamen e gjeta e nuk e di kush e ka lan po e kerkova lasgushin ket testamen e gjetaFletė testamenti Fletė testamenti


Nė zgjimin tim tė heshtur tė mė ngurosin
nė flijimin tim tė begatshėm tė verės
nė nisjen time nė fillimin tim tė ri
nė gjumė shekujsh me ndėrrime tė mė zgjojnė
le tė mė puthė rrezja e qartė ngazėllyese
e druvarit tė fjetur nė rudinė
myshku le tė jetė gjithmonė i blertė mbi gurė
emėr tė mos ketė e shkronja le tė flasė
nė gjuhėn e vjetėr tė kafshės sė zezė
guaca e kėrminj le tė vijnė pėr dasmė
mbi rrasėn time
le tė shtrihen edhe ata si dy yje
ftohtė le tė bėjė verės e verės verė
e me njė pikė ujė verdhėsisė sė barit tim
le t'i mėshirohen
vėrmeni atje tek do tė tregojė guri pėr udhėn
deri te shtėpia ime bėrė me dru e kashtė
le tė thyhet ēdo pasqyrė qė ka ballsamosur
ballin tim e mėrrolėn e ēastit plot mllef
se ja tek po zgjohet er' e re e dashurisė sė tokės
se jam i parrezikshėm kaq i pafuqishėm
mumje pėrfytyrim qė krahasohet me rrahun
tek do tė mė vini pėrsėri ju pas
le tė mė lėnė tė fle qetė si pranė stufe
dimrit tė madh tė dashurisė sime
nuk do tė pėrpėlitem s'do tė rrotullohem
s'do tė shplohem natėn nuk do tė kollitem
me fjalėt e mia le tė mė mallkojnė
nė rrasėn time atė rrasė tė zezė tė ftohtė
nė duart qė i kam prekur le tė mė lėshojnė
rrjedhės tė qetė tė fatit qė pret
shigjet' e mėrisė le tė bjerė mbi dhe
nė shkretėtirėn e moskuptimit le tė fiket
kurrė tė mos vijnė kur unė nuk i pres
ata qė tėrė jetėn i prita, tė dashurit
ē'po flas kėshtu pash zotin?
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-04-10, 16:51   #6
edlir
 
Avatari i edlir
 
Anėtarėsuar: 15-05-09
Vendndodhja: Pogradec
Postime: 34
edlir i vlerėsuar jo keq
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek edlir Send a message via Skype™ to edlir
Thumbs up Titulli: A mundet te me ndihmoj dikush?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh
nji testamen e gjeta e nuk e di kush e ka lan po e kerkova lasgushin ket testamen e gjetaFletė testamenti Fletė testamenti


Nė zgjimin tim tė heshtur tė mė ngurosin
nė flijimin tim tė begatshėm tė verės
nė nisjen time nė fillimin tim tė ri
nė gjumė shekujsh me ndėrrime tė mė zgjojnė
le tė mė puthė rrezja e qartė ngazėllyese
e druvarit tė fjetur nė rudinė
myshku le tė jetė gjithmonė i blertė mbi gurė
emėr tė mos ketė e shkronja le tė flasė
nė gjuhėn e vjetėr tė kafshės sė zezė
guaca e kėrminj le tė vijnė pėr dasmė
mbi rrasėn time
le tė shtrihen edhe ata si dy yje
ftohtė le tė bėjė verės e verės verė
e me njė pikė ujė verdhėsisė sė barit tim
le t'i mėshirohen
vėrmeni atje tek do tė tregojė guri pėr udhėn
deri te shtėpia ime bėrė me dru e kashtė
le tė thyhet ēdo pasqyrė qė ka ballsamosur
ballin tim e mėrrolėn e ēastit plot mllef
se ja tek po zgjohet er' e re e dashurisė sė tokės
se jam i parrezikshėm kaq i pafuqishėm
mumje pėrfytyrim qė krahasohet me rrahun
tek do tė mė vini pėrsėri ju pas
le tė mė lėnė tė fle qetė si pranė stufe
dimrit tė madh tė dashurisė sime
nuk do tė pėrpėlitem s'do tė rrotullohem
s'do tė shplohem natėn nuk do tė kollitem
me fjalėt e mia le tė mė mallkojnė
nė rrasėn time atė rrasė tė zezė tė ftohtė
nė duart qė i kam prekur le tė mė lėshojnė
rrjedhės tė qetė tė fatit qė pret
shigjet' e mėrisė le tė bjerė mbi dhe
nė shkretėtirėn e moskuptimit le tė fiket
kurrė tė mos vijnė kur unė nuk i pres
ata qė tėrė jetėn i prita, tė dashurit
ē'po flas kėshtu pash zotin?
Faleminderit per pergjigjen Guri i madh.


edlir Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:45.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.