PDA

View Full Version : Netet e mija pa gjume ! ( Ditar i lir per te gjithe ju ne forum )


jEtA_1
07-02-07, 02:05
Netet e mia pa gjume jane diēka qe ne kujtesen time mbeten si momente te luftes me vetveten. Jane momente kur koha nuk shkon shpejt, e zemra vuan per dicka, dhe ndalon syrin te mbyllet.

Pas nje monotonie te pathyeshme, dhe nje kohe te rende ne mesnate, kur nuk shihet shhpresa per ilaē, me bjen ndermend se qetesimi im dhe pushimi im jane lapsi dhe nje leter e bardhe. Ato jane miqte e mij ne nje kohe kur vetem drita e qiririt ben pak te shihet se cka shkruhet...shkronjat renditen, letra mbushet, dhe dy pika loti bien mbi ate leter...sepse jane lote per nje dashuri te vertete e cila spo me len rahat te bej gjume.....

Pershkruani nje nate tuajen kur nuk keni gjume ?

jadore
07-02-07, 22:31
cilet nete Jeta ..?? deshta te pershkruaj netet e mija pa gjume po dol qe une vuaj nga gjumesija , shkak ky qe vone shkoj ne shtrat ...ka kohe vertet te gjate qe kam harru ndijesin e te gjumit te vonuar aq sa ti them vetit nuk mund te fle ..

jEtA_1
25-05-11, 12:24
Mbrem nuk pata gjume arsya dihet me mungove ti dashuria ime sepse kjo ishte nata e pare ne jeten tone qe nuk ishim bashke por ti nuk ma bere ket me qellim kishe arsye te shkoje pa mua edhe pse mbrem kemi folur gjat ne telefon prap se prap jo prezenca jote ndihej kudo neper shtepi neper muret e dhomes ndihej nje heshtje e thell uni ime te thriste qe te vije tek une por askush nuk me pergjigjej po i numroj ditet qe sa me shpejt te vish tek ne po na mungon shume te perqafojm nga larg une dhe engjulli yne.........

Jana
25-05-11, 13:31
... ishin te gjata ... me ty n'telefon ... nete t'bukra dhe plot dashuri ...
.... ishin netet kur ne ishim bashk dhe qendronim zgjuar pran njeri - tjetrit ...
............... ka shum net qe kalova pa gjum ... asnjeher nuk pendohem ... gjithqka qe bej per ty ja vlen ...

jEtA_1
26-05-11, 09:27
.....sonte si per inat nuk kam gjume edhe pse jam e raskapitur nga obligimet ditore mendja po me rri gjithnji te ti gezohem qe kaloj edhe nje dit dhe mbeti nje me pak sa te vish tek une sot kur me pyete se a po te mungoj me erdhi te qaj sepse po me mungon shume ....dikur vone rash per te fjetur dhe me mendje gjithnji te ti..........

Zero Cool
06-06-11, 16:55
Pse mė le kėshtu tė pres,
...me ankth ditėt i kaloi,
nuk e tregove tė vėrtetėn,
...kur me the se mė don.

Tė prita sot, tė prita dje,
...veq zėrin tėnd t’a dėgjoi,
ti s’qanė kokėn se une vuaj,
...mos me bėjė tė qaj...

Sa rastėsisht na jemi njoh,
...as sot, nuk mund t’besoi,
kur mesazhin ti ma shkrove,
...se me dashuron...

Hjeke fotot nga profili,
...mė ke goditė rėndė,
orė e ēast aty shiqoja,
...gjithėnji qė t’kam pran.

T’a kam harrue pamjen tėnde,
...ata Sy Qershi, e Gojėn mjalt,
ma dergo njė foto tanden,
...qė t’a qajė e lagė me lot.

Tash kur fėtyren ma s’po t’a shoh,
...nė shpirt kam njė dhimtė,
nėpėr faqe tė internetit,
...mundohem tė gjej ngushllim.

Mezi pres qė tė vijė ora,
...takimin tonė qė e kemi lanė,
me deshirė hy n’faqen tėnde,
...aty ma s’po tė gjej online.

Edhe sa do t’bajsh kėtė lojė,
...t’mė lėndosh nė shpirt,
pėr ēdo ditė nga pak po vdes,
...mos, u trego e ligė.

T’kam besue, e ende t’besoi,
...njė premtim t’kam dhan,
s’ka fuqi qė m’ndan prej teje,
...premtim t’njejt dhe ti ke dhan.

Tė desha Lule nė kopsht tė kam,
...tė zbukurosh kėtė kopshtin tim,
sa herė mall une tė kam pėr ty,
...nektari yt, ai tė jetė ilaq pėr mu.

Tė gjitha Lulet do t’a kenė zili,
...pėr bukurinė qė ti e ke,
le tė pėlcasin gjithė ziliēarėt,
...ma e mira lule nė kopsht je ti.

E di mirė qė ti leht se ke,
...po edhe as une se kam,
e quditėshme qenka kjo dashni,
...n’internet, qė ne na ka zanė.

T’dashurosh dikend n’largėsi,
...nuk qenka fare e lehtė,
e tanė dita po t’kalojka,
...n’internet duke ndejt.

YanYan
30-06-11, 04:18
E Merkure - 29 Qershor 2011

Dreqi e mori!
A e din ditar, kur mundohesh per nje gje, lufton edhe kundra vetvetes ne te gjitha format dhe ne fund e kupton se nuk ia vlen sepse vetja eshte me e forte...a nuk eshte me tu ba me u shfry si boksiere?! Me hek gjithe inatin me veten, gjithe mendimet e kqia, nervat, duke i ra nje gjeje te varur me gjithe forcen qe ke. Me u djersit, me te dhimbt te gjithe muskujt e ti prap me vazhdu?
Nje beteje e brendshme, sot u konkretizua.
E pranoj.
Ndoshta gjithmone e kam bere.

Kalimero
27-11-12, 11:01
Mbrem nuk pata gjume arsya dihet me mungove ti dashuria ime sepse kjo ishte nata e pare ne jeten tone qe nuk ishim bashke por ti nuk ma bere ket me qellim kishe arsye te shkoje pa mua edhe pse mbrem kemi folur gjat ne telefon prap se prap jo prezenca jote ndihej kudo neper shtepi neper muret e dhomes ndihej nje heshtje e thell uni ime te thriste qe te vije tek une por askush nuk me pergjigjej po i numroj ditet qe sa me shpejt te vish tek ne po na mungon shume te perqafojm nga larg une dhe engjulli yne.........

qera her qite i siret un zid ere mus t anin


A erll be ma a ka arllen ai dijuz ?:biggrin:


prom dishka mu shkepen tibe minimet , minojsha pur qata kuval qi kan shku un vlor, mino ee minoo a kan honger be ,se tibe qatynve qi jon hip un ta ,tu minu qish pu doken trima e azgana qi e kan thi kufinin me turq e shkijee, tibe un men su ka ra mi yshy kuvalt. eeee qishti pi di qi, viq budadht kokan trima :biggrin::biggrin::biggrin: