PDA

View Full Version : Burri qė nuk tradhėton kurrė gruan e tij, ka karakter tė dobėt!


Dilaver
19-08-10, 19:59
Burri qė nuk tradhėton kurrė gruan e tij, ka karakter tė dobėt!

E kemi dėgjuar nga breza mė tė vjetėr kėtė mendim , por tė shprehur nė mėnyrė mė tė rezervuar. Tani ėshtė njė autore franceze, qė del nė kėtė konkluzion nė librin e saj mė tė ri ; "Burrat, dashuria dhe tradhėtia".

Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga njė martese besnike, para shume vitesh dhe me shumė pėrvojė jetėsore , duket se ka pėr mision, rehabilitimin e tradhėtisė bashkėshortore me librin e saj.
Ajo shkon deri aty sa tradhėtinė nė ēift ta quajė si shenjė tė mirė, si diēka qė tregon se ēifti po jeton, po shijon, po konsumon, po gėzon dhe fundja - thotė ajo - A nuk eshte kjo jeta?

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs148.snc3/17534_405443095353_135633570353_10570213_5319616_n .jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=10570213&fbid=405443095353&op=1&view=all&subj=164317321299&aid=-1&auser=0&oid=164317321299&id=135633570353)
Foto e shkėputur nga filmi qė ndezi shumė debate, "Tradhėtia"Statistikat e publikuara nė librin e saj, tregojnė sė katėr francezė nė dhjetė, e tradhėtojnė gruan dhe se: Burrat besnikė janė ata qė kanė karakter tė dobėt, sepse tek ta babai s'ka qenė shumė i pranishėm fizikisht ose moralisht, qė t'iu formonte karakterin e burrit tė vėrtetė.

Besnikėt kanė nė mendjen e tyre nje imazh krejtėsisht tė idealizuar tė babait nė familje dhe tė rolit tė tij. Ata nuk janė aspak elastikė dhe ju mungon fantazia. Si rezultat i kėtij idealizmi dhe pėr kėtė arsye nuk janė ashtu siē duhet tė jenė, nė rolin e tyre tė vėrtetė.

Burrat nė pėrgjithėsi thekson ajo , nuk tradhtojnė sepse nuk i duan mė gratė e tyre , pėrkundrazi. Thjeshtė ngaqė kanė nevojė pėr mė shumė liri , mė shumė oksigjen, mė shumė adrenalinė edhe pse nė shpirt janė monogamė. Kėta burra nuk duhen ndėshkuar pėr tradhtitė e bėra , pasi nuk arrijnė ti shmangin dot ato dhe gruaja duhet ti pėrjetojė kėto tradhėti si ēliruse edhe pėr veten e saj dhe tė jetės sė ēiftit.

Do isha shumė kurioz pėr tė parė reagimet, qė do tė shkaktonte nė mentalitetin shqiptar, ky botim i kėsaj autoreje prestigjoze.

Hartini, forumivirtual.com, redaktoi: Stop Injorancės

Idila
19-08-10, 22:05
Karakter tė dobėt?!
Ah tė krypsha mendt moj Marisa Vejane!

elvio
19-08-10, 22:13
sa do doja te kisha karakter te forte.


kot s'thone

bej dicka me te cmuar,sesa lexon kotesira

Murgesha
19-08-10, 22:40
Karakter tė dobėt?!
Ah tė krypsha mendt moj Marisa Vejane!Une bash po kam deshir te lexoj se cka mendojn meshkujt e forumit tone per ket shkrim :wink:

Idila
19-08-10, 22:45
Une bash po kam deshir te lexoj se cka mendojn meshkujt e forumit tone per ket shkrim :wink:
Uroj tė mos e lexojnė se fillojnė ta fryjnė krahėrorin pastaj :D

U pėlqen, u pėlqen dukja e njė macho man-i por kam frikėn se arrijnė karakterin (jo tė dobėt) por skeletor. lol

elvio
19-08-10, 22:50
Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga njė martese besnike, para shume vitesh dhe me shumė pėrvojė jetėsore , duket se ka pėr mision, rehabilitimin e tradhėtisė bashkėshortore me librin e saj.nga pervoja e saj ,nxjerr konkluzion ajo si quhet..........

martese besnike thuhet.

c'mbjell korr.

pastaj ku e ka bere kete studim ajo.

besnikeria ka te beje me karakterin e njeriut,por kete te dobet tash po e degjoj.

nje burre qe qan,s'tradheton.

te shkruaj e une
hahahaha

Murgesha
19-08-10, 23:01
tash lypin makina thithese, sa me forcu "karakterin" hahahahaha


Moj kjo Marisa Vajan si me kon lind e rritė nė njė mjedis shqiptar tė ktyne herit!

"Burri qė nuk e rre gruan nuk ėshtė burrė."

"Po se rrehe gruan tri herė nė ditė nuk je burrė"

"Nė daq me tu tutė fėmijėt rrahjau nėnėn"


Mos ka studju kjo albanologjinė dhe i ka takuar kėto shprehje e ka dasht me e qitė njė version franqez se burri qė nuk tradhėton, gruan ka karakter tė dobėt, vetėm pėr inat tė shqipeve?? :wink:

roadrunner
19-08-10, 23:03
Jo bi po vet kta e kan kshtu faren e gabelit, sun i majn burrat per ma shume, qdo e dyta te thot e kom lon se e kom dasht, po sma dojke dashnorin hahahahahaha
Moj kjo Marisa Vajan si me kon lind e rritė nė njė mjedis shqiptar tė ktyne herit!

"Burri qė nuk e rre gruan nuk ėshtė burrė."

"Po se rrehe gruan tri herė nė ditė nuk je burrė"

"Nė daq me tu tutė fėmijėt rrahjau nėnėn"


Mos ka studju kjo albanologjinė dhe i ka takuar kėto shprehje e ka dasht me e qitė njė version franqez se burri qė nuk tradhėton, gruan ka karakter tė dobėt, vetėm pėr inat tė shqipeve?? :wink:

Urata
19-08-10, 23:24
Nuk e ka pas keq, jo....! Nuk ka mashkull n'bote qe se lakmon nje tjeter nga ajo qe eka...ose, ose nuk ka mashkull n'bote qe po iu dha rasti nuk versulet n'femer edhe hyri me e pas gruen n'shtepi...! Pasha t'madhin Zot, plakut 90 vjeq me iu dhane rasti, ka me provue me prek me krryle n'mos i punofshin duart ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaa....,


ps; ajo nuk i paska inkludue ata qe trathetojne gruen, duke e genjyer t'jetren s'jam i martuem, jam i ndare etj etj...


Filozofi imja eshte, shuaj epshin/qefin mashkull vetem athere kur e perfiton tjetren ai qe je pa genjeshtra/premtime/manipulime ...!

psps: edhe profesori i fiziologjise na spjegonte ca gjera t'ngjashme si kjo francezja.....!

Urata
19-08-10, 23:26
Moj kjo Marisa Vajan si me kon lind e rritė nė njė mjedis shqiptar tė ktyne herit!

"Burri qė nuk e rre gruan nuk ėshtė burrė."

"Po se rrehe gruan tri herė nė ditė nuk je burrė"

"Nė daq me tu tutė fėmijėt rrahjau nėnėn"


Mos ka studju kjo albanologjinė dhe i ka takuar kėto shprehje e ka dasht me e qitė njė version franqez se burri qė nuk tradhėton, gruan ka karakter tė dobėt, vetėm pėr inat tė shqipeve?? :wink:


shqiptari, e le gruan menjehere bijo....!

roadrunner
19-08-10, 23:27
Ah kto detaje munehs mi gjet ne kapitullin e XI dade hahaha, a ja ke lexu librin? hahahaahahah
ps; ajo nuk i paska inkludue ata qe trathetojne gruen, duke e genjyer t'jetren s'jam i martuem, jam i ndare etj etj...

Urata
19-08-10, 23:29
Ah kto detaje munehs mi gjet ne kapitullin e XI dade hahaha, a ja ke lexu librin? hahahaahahahha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...jo se kam lexue, pse a e paske lexue ti a?!!


LY

roadrunner
19-08-10, 23:31
paj osht mire me dit qysh me ja majt burrit karakterin sa ma ult, qe mos me marr tjerat, e pse jo/ kur e di qe perfitoj per vete hahahahahahahaha.....(joke)
IMY DEAR


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...jo se kam lexue, pse a e paske lexue ti a?!!


LY

Oqeani
20-08-10, 00:41
Femrat na kan " filteruar" mendjen, ē' te them !

Guri i madh
20-08-10, 00:46
do me than burrat prej tash e tutje paskan te drejt me aplikue per nji viz te till

Oqeani
20-08-10, 00:50
Karakter tė dobėt?!
Ah tė krypsha mendt moj Marisa Vejane!

Edhe me me shume oreks !

Guri i madh
20-08-10, 00:54
Edhe me me shume oreks !

http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=24013&dateline=1282261651 (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=24013)
perhajr shpia oqean tash edhe jaknen e ke hjek apo hhhhaaaa pak hajgare

Urata
20-08-10, 02:05
do me than burrat prej tash e tutje paskan te drejt me aplikue per nji viz te till


se kishe "s'keni aplikue/ekzekutue nje " vize' te tille....

emine
20-08-10, 08:00
Nuk e ka pas keq, jo....! Nuk ka mashkull n'bote qe se lakmon nje tjeter nga ajo qe eka...ose, ose nuk ka mashkull n'bote qe po iu dha rasti nuk versulet n'femer edhe hyri me e pas gruen n'shtepi...! Pasha t'madhin Zot, plakut 90 vjeq me iu dhane rasti, ka me provue me prek me krryle n'mos i punofshin duart ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaa....,


ps; ajo nuk i paska inkludue ata qe trathetojne gruen, duke e genjyer t'jetren s'jam i martuem, jam i ndare etj etj...


Filozofi imja eshte, shuaj epshin/qefin mashkull vetem athere kur e perfiton tjetren ai qe je pa genjeshtra/premtime/manipulime ...!

psps: edhe profesori i fiziologjise na spjegonte ca gjera t'ngjashme si kjo francezja.....!o kadale breh dada jem,se mu kan vjedhin ujin njerzia,ka bolle e kerkush nuke vjedhe uje,kjo foto e filmit (tradhtia) eshte nje film qe Gruja e tradhtone burrin me nje Francez,pra kjo eshte nje femer e cila e do teje mase bashkeshortin e saje,po tregohet trimnesh (mase kokean tucana ata qe nuke tradhtojne) edhe fillone nje afere me ket francezin,derisa dikure bashkeshorti i saje e sbulone rastin,dhe e mbyte ket dashnorin e gruas,
D.M.Th tradhtia nuke njef gjini,as nuke munde te thuhet se gjithe meshkujte deshirojne me tradhtu,ateher duhet cek se edhe femrat jane qenie njerzore qe edhe atyne po ju dha rasti tradhtojne,une per vete skisha percaku gjini ne tradhti,derisa per me tradhtu duhet me qen dy,pse femrat pra jau dhejne rastin meshkujve me i tradhtu grate e tyre,apo anasjelltas,ke edhe meshkuje qe jane (frikacak) apo e adhurojne gruane e tyre sado te joshen nga femrat tjera ,asnjeher nuke do tradhtonin bashkeshorten apo partneren,,,,e sa per ket liber ,duket tejet interesant,

panta_rhei
20-08-10, 08:54
Respekt per studimin dhe mundin e autores,
por une nuk pajtohem dhe, nė princip, do tė duhej tė ishte bash e kundėrta.

Burri qė e tradhėton bashkėshorten, ka karakter tė dobėt.

Jo per tjeter, po nese nuk eshte ne gjendje me e kontrollu veten edhe ia ben tjetres atė qe nuk ka qef me ia bė dikush atij, ku eshte karakteri?

Perndryshe, mos u marto more hiē, mbaje pra karakterin e fortė edhe rri dit e natė neper dyer te huaja e mbas grave te huaja.

Urata
20-08-10, 14:18
o kadale breh dada jem,se mu kan vjedhin ujin njerzia,ka bolle e kerkush nuke vjedhe uje,kjo foto e filmit (tradhtia) eshte nje film qe Gruja e tradhtone burrin me nje Francez,pra kjo eshte nje femer e cila e do teje mase bashkeshortin e saje,po tregohet trimnesh (mase kokean tucana ata qe nuke tradhtojne) edhe fillone nje afere me ket francezin,derisa dikure bashkeshorti i saje e sbulone rastin,dhe e mbyte ket dashnorin e gruas,
D.M.Th tradhtia nuke njef gjini,as nuke munde te thuhet se gjithe meshkujte deshirojne me tradhtu,ateher duhet cek se edhe femrat jane qenie njerzore qe edhe atyne po ju dha rasti tradhtojne,une per vete skisha percaku gjini ne tradhti,derisa per me tradhtu duhet me qen dy,pse femrat pra jau dhejne rastin meshkujve me i tradhtu grate e tyre,apo anasjelltas,ke edhe meshkuje qe jane (frikacak) apo e adhurojne gruane e tyre sado te joshen nga femrat tjera ,asnjeher nuke do tradhtonin bashkeshorten apo partneren,,,,e sa per ket liber ,duket tejet interesant,Nuk e ka keq autorja, tybe 300 tybe....!


Ndertimi fiziologjik i dy gjinive ndryshon shume....!


ps; minush, po keta burrat me femna po shkojne, jo me luget....! nuk deshta me thane qe vetem meshkuje, vetem se autorja qenka marre me studim mashkulli!

drinibardhe
20-08-10, 14:28
Di qe tradhetia mund te perdoret edhe si terapi ne cift, nuk e di se sa efikas mund te jete, gjithsesi dobesia apo fortesia e nje burri nuk matet me mundesine apo me mosmundesine e te tradhetuarit... mendoj se eshte nje ilacion

Urata
20-08-10, 14:39
Di qe tradhetia mund te perdoret edhe si terapi ne cift, nuk e di se sa efikas mund te jete, gjithsesi dobesia apo fortesia e nje burri nuk matet me mundesine apo me mosmundesine e te tradhetuarit... mendoj se eshte nje ilacion


tratheti patologjike ka., mirepo, ka dhe t'shendoshe....!

Arb
20-08-10, 14:44
Hajli kofte.

Athu s'ja paska bo qefin ndonje burre i martum kesaj autores se ketij shkrimi.

drinibardhe
20-08-10, 14:47
tratheti patologjike ka., mirepo, ka dhe t'shendoshe....!

Ne fakt jane bere studime per te afirmuar qe shpesh here nje tradheti mund te dergoje ciftin ne lidhje me te ngushte psikofizike, por kjo gje mund te vertetohet me se miri ne realitet kur e len nje vajze dhe shkon me nje tjeter kupton qe ajo e meparshmja ishte me e mire etj.....

tipi engjellor
20-08-10, 14:48
po qte themi ndoshta vetem kot po mendoj se kete nga jeta e vet e ka bere po normal mendimi eshte lloj lloj se di po per veten do thoja qe kurr mos te vihesha en situata te tilla qe te beja nje perzgjedhje per me tradhetu gruan.

doGzona
20-08-10, 16:44
E ai qe tradheton nuk ka fare !:D

premium
20-08-10, 16:51
.. prallat e Nasredin Hoxhes !

murrizi
20-08-10, 17:04
ha ha.
Ktu nė kėtė temė kemi njė person me:ndosha po, e ndoshta jo ?

valiii
20-08-10, 19:25
Njeriu gjithmon e thote ate qe i duket me e drejte, por ne kete teme disa, me qellim flasin kontra vetem sa per te kontriratur ose per faktin se te vequarit ju jap kenaqesi.
Femra qe trathtone eshte Lavire (po ēfare lavire bre. Kurve hesapi), gjithashtu mashkulli qe trathton eshte kurvar pa pike karakteri.

valiii
20-08-10, 19:31
tratheti patologjike ka., mirepo, ka dhe t'shendoshe....!
Mund te jepesh ndonje shembull qe t'i definosh se cila eshte patologjike dhe cila e shendoshe !?

premium
20-08-10, 19:37
Njeriu gjithmon e thote ate qe i duket me e drejte, por ne kete teme disa, me qellim flasin kontra vetem sa per te kontriratur ose per faktin se te vequarit ju jap kenaqesi.
Femra qe trathtone eshte Lavire (po ēfare lavire bre. Kurve hesapi), gjithashtu mashkulli qe trathton eshte kurvar pa pike karakteri.
- Njė pergjegje tė mirė e paske dhonė .
..pajtohem me qito shėnimet e tua !

-Tė verbėrit mendojnė se kėshtu arihet njė civilizim modern !

murrizi
20-08-10, 19:45
- Njė pergjegje tė mirė e paske dhonė .
..pajtohem me qito shėnimet e tua !

-Tė verbėrit mendojnė se kėshtu arihet njė civilizim modern !
i marrshi nuset e mira, e kurr mos i tradhtoni.

premium
20-08-10, 19:52
i marrshi nuset e mira, e kurr mos i tradhtoni.
.. njėashtu edhe ty tė plotsoft dėshira murriz!

une pervehti betimin i kam dhan ma herėt ! ;)

valiii
21-08-10, 00:22
i marrshi nuset e mira, e kurr mos i tradhtoni.
Po a ? E tani me mendu femrat e forumit qe na jemi smotana e shkoklana... Kom me bo ēmos, pa ju shti nkry qetyne femrave te forumit qe jom Don Zhuan se lo !

Dardani_K1
21-08-10, 00:22
Burri qe e tradheton grun per mendimin time ashte p karakter pa vler njeri qe e shkaterron familjen grun e femijet ate burr e kisha tredh si kaun po me ju tadhetue gruja aju doket mire a ju kishe pelqye po pse ja futni kot qe veq menja me ju shkue e vrani po Shqiptari kete e ka te veten e mshel e mas tjerave syt i shkun si magari mas magarice.

teutaA
21-08-10, 01:52
Po a ? E tani me mendu femrat e forumit qe na jemi smotana e shkoklana... Kom me bo ēmos, pa ju shti nkry qetyne femrave te forumit qe jom Don Zhuan se lo !

jo un te besoj hahahahhaha:smile:

spo flas hiq nime masi skom burr tem palidhje liber palidhje si ajo dhelpna ja paska ba edhe kjo autorja e librit :smile:

un meta e gjora tu lyp burr me karakter te fort hahahahhahah ewww ja per qisi ligshtanash moti isha harru

Skyfter
21-08-10, 08:23
Une bash po kam deshir te lexoj se cka mendojn meshkujt e forumit tone per ket shkrim :wink:


Ta leme karakterin jashte loje :confused:

Lexo Murgesha: Kush nuk e tradhton partnerin, e tradheton vetveten!

Idila
21-08-10, 10:52
Ta leme karakterin jashte loje :confused:

Lexo Murgesha: Kush nuk e tradhton partnerin, e tradheton vetveten!
Tė tradhėtosh njeriun e jetės do tė thotė ta lėndosh atė. Dhe qė ta lėndosh atė nė radhė tė parė lėndon veten tėnde.

Apo s`vlen pėr tė gjithė kjo formulė?
Mvaret sa dashuri ka mes njė ēifti aq rezulton edhe lėndimi.

roadrunner
21-08-10, 11:01
Kush bon keq, ja bon vetit...ishalla kerkush sbohet me fitu karakterin ne ket menyre, se tju ka honger dreqi......juve djemve po ju themmmmm

murrizi
21-08-10, 11:28
pa...papapapapapa....

ēfar predikues t'moralit na dalkan forumistat tanė sa i pėrket "besnikėris nė bashkėshortėsi", apo ėshtė kjo arsye pse grat duhen bartur Burkat e ferexhet ?
Po ja shtoj edhe kėtė mė ndjeni: flm pėr reputacjonet n'radh t'par, Unė jam i mendimit qė tema ka pėr qėllim diskutimin (nė raste tė tilla) dhe jo thirrjen burrave, mulni tradhtoni grat se u thojn qyqana !

roadrunner
21-08-10, 11:40
ta merre mendja se burka/ferexhja ne mbrojtjen e moralit tend qon pesh ne ket drejtim a? un mendoj se at dit qe t'prehet kthiza, t'prehet edhe fjala 'tradhti bashkshortore, apo qiftnore", se le ma me diskutu per keto gjana, se hajgare mujm krejt me bo tan diten...

shum ma mir osht me ja bo papapapapapapapaaaaa ne fillim se mu bo gazi i botes.....pfffffffffffffffffffffffffffffffffff, svyjn kta mashkuj/femra as ne shoqeri se le ma...


pa...papapapapapa....

ēfar predikues t'moralit na dalkan forumistat tanė sa i pėrket "besnikėris nė bashkėshortėsi", apo ėshtė kjo arsye pse grat duhen bartur Burkat e ferexhet ?

murrizi
21-08-10, 11:45
ta merre mendja se burka/ferexhja ne mbrojtjen e moralit tend qon pesh ne ket drejtim a? un mendoj se at dit qe t'prehet kthiza, t'prehet edhe fjala 'tradhti bashkshortore, apo qiftnore", se le ma me diskutu per keto gjana, se hajgare mujm krejt me bo tan diten...

shum ma mir osht me ja bo papapapapapapapaaaaa ne fillim se mu bo gazi i botes.....pfffffffffffffffffffffffffffffffffff, svyjn kta mashkuj/femra as ne shoqeri se le ma... rrumullake , mė fal ti mua qė tė paskam shqetsue pa dashje.
Ja dėgjo kėtė kėngė ndoshta qetsohesh pak.
P.s. mė ėt dėgjuar kėtė kėngė tė "tjerėt" ndoshat ka mundėsi tu kthehet pak kujtesa e sė kaluarės............:wink:
http://www.youtube.com/watch?v=T4KYixpwoxk&NR=1

Por unė prap them, me tradhtu nuk bon hiiiiiiq !

roadrunner
21-08-10, 11:48
mpaske marr gabim se skam pse shqetsona me ksi gjana prej shpijes teme hahaha....edhe une e pata kuptimin qe tradhtija sesht e mire, edhe po e lexoj ktu mrenda shum pak kohe qe jam antarsu, sesa qe ek am ndegju ne jeten e perditshme. Eshte mire se saher te shqetson fakti qe ka ksi nejrz, aq ma shume edhe e rrit besimin ndaj vetes. Po me tvertet jan trenu rinia, edhe kto gjana po shkojn tu u shpeshtu, edhe spo i vje era e mir hiq :D

Qoma more kangen hahahaharrumullake , mė fal ti mua qė tė paskam shqetsue pa dashje.
Ja dėgjo kėtė kėngė ndoshta qetsohesh pak.
P.s. mė ėt dėgjuar kėtė kėngė tė "tjerėt" ndoshat ka mundėsi tu kthehet pak kujtesa e sė kaluarės............:wink:

Por unė prap them, me tradhtu nuk bon hiiiiiiq !

Urata
21-08-10, 17:15
Ta leme karakterin jashte loje :confused:

Lexo Murgesha: Kush nuk e tradhton partnerin, e tradheton vetveten!

ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....!Tani, flas nga kendi grue/bashkeshorte, nuk dua/deshiroj te trathetohem duke gjahtue constantly nje tjeter, duke m'hargjue parat/kafshaten e femijve, duke e genjye/mashtrue tjetren( duke luajtur si VIKTIME) : JAM I NDARE/I PAMARTUAR etj, etj.... paramendo, asgjesim gruaje/femije !!!!!!

E poqese, vie puna deri aty qe vertet kalon n'monotoni lidhja( tek secili ndodh mos u mashtroni t'thoni gje n'kete pikepamje) dhe vertet e gjen nje 'one night stand' ( ka plot nevojlike) vete do ta vishja/hekurosja/parfymosja dhe do i thoja : HAVE FUN ose ENJOY my dear...!


besoj shume qe ketu do ta gjej pergjigjen valiii....!:wink:


ps: 3 rastet e fundit qe i kam degjuar ketu n'dardani, 2 nga to jane tratheti patologjikeE, e njera e shendoshe....! n'rastin e pare mashtrojne/viktimizojne, e n'rastin e dyte tte dyte nga pozicion i njejte/ therapy e shkurter......!


kaq per kete teme...!

doGzona
21-08-10, 17:32
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....!Tani, flas nga kendi grue/bashkeshorte, nuk dua/deshiroj te trathetohem duke gjahtue constantly nje tjeter, duke m'hargjue parat/kafshaten e femijve, duke e genjye/mashtrue tjetren( duke luajtur si VIKTIME) : JAM I NDARE/I PAMARTUAR etj, etj.... paramendo, asgjesim gruaje/femije !!!!!!

E poqese, vie puna deri aty qe vertet kalon n'monotoni lidhja( tek secili ndodh mos u mashtroni t'thoni gje n'kete pikepamje) dhe vertet e gjen nje 'one night stand' ( ka plot nevojlike) vete do ta vishja/hekurosja/parfymosja dhe do i thoja : HAVE FUN ose ENJOY my dear...!


besoj shume qe ketu do ta gjej pergjigjen valiii....!:wink:


ps: 3 rastet e fundit qe i kam degjuar ketu n'dardani, 2 nga to jane tratheti patologjikeE, e njera e shendoshe....! n'rastin e pare mashtrojne/viktimizojne, e n'rastin e dyte tte dyte nga pozicion i njejte/ therapy e shkurter......!


kaq per kete teme...!

Nigo se cka po thote Xhemilja! :D

http://www.youtube.com/watch?v=B_1RKH-JXk4

Guri i madh
21-08-10, 19:48
kta hoxhollart i kan ka dy e tri bile edhe pertej gardhit kqyrin mos po shofin naj grue


e kurr nuk jeni marr ma naj tem te till

valiii
21-08-10, 20:35
E poqese, vie puna deri aty qe vertet kalon n'monotoni lidhja( tek secili ndodh mos u mashtroni t'thoni gje n'kete pikepamje) dhe vertet e gjen nje 'one night stand' ( ka plot nevojlike) vete do ta vishja/hekurosja/parfymosja dhe do i thoja : HAVE FUN ose ENJOY my dear...!


besoj shume qe ketu do ta gjej pergjigjen valiii....!:wink:


Oj Urate qato 'one night stand' jane shume t rezikshme. Ani une s'po theme, ti munesh me hekurose e me parfumose e me ja jep green light-in amo me bo rastesishte qajo me qendru me mire se ti fizionomisht, akrobatikisht dhe striptizisht lol friksohem se me duart tuaja e ke shkatruar ose ke nis me shkateru martesen, thjeshte gjene diēka tek ajo qe ti nuk e ke, dhe me kete do te kaloje ne shume shume 'najt stendsa' e tani ndaē ENJOY e ndaē HAVE FUNN :P. Por ne qofte se qellon e kunderta e kesaj, pra 'Ajo' shume me e dobet se ti ne aspektet e lartcekura, atehere edhe mund te rezultoje ne "trathti te shendoshe" (qetu deri diku ja nisa mu pajtu me ty). Ama kjo assesi nuk e forcon ROLIN kryesor (burrin ne kete rast) ne KARAKTER.

P.S| me qellim e ceka "ROLIN" sepse shkrimi nuk duhet te meret si personal: "ti", "ai", "ajo" dhe "une" jane vetem personazhe (qe merren si shembuj, pra ska te beje me Uraten si person fizik) ...
mos ta idividualizojme temen !

murrizi
21-08-10, 20:53
P.S| me qellim e ceka "ROLIN" sepse shkrimi nuk duhet te meret si personal: "ti", "ai", "ajo" dhe "une" jane vetem personazhe (qe merren si shembuj, pra ska te beje me Uraten si person fizik) ...
mos ta idividualizojme temen !
A jo jo, mosozoooot. Pse more na veq llaf po bojm apo ?!

Avanturierėt nuk janė bashkshort tė mirė, ata janė...... tė njė karakteri ndryshe

Meqė ra fjala tė mos i personalizojm apo edhe mė qart e thėnė PĖRVETSOJM ngjarjet.

Skyfter
21-08-10, 21:12
Tė tradhėtosh njeriun e jetės do tė thotė ta lėndosh atė. Dhe qė ta lėndosh atė nė radhė tė parė lėndon veten tėnde.

.


Respekt lale, shum bukur e ke thene.... mirpo prap nuk ke kuptuar mesazhin tim :P ...

Skyfter
21-08-10, 21:25
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....!Tani, flas nga kendi grue/bashkeshorte, nuk dua/deshiroj te trathetohem duke gjahtue constantly nje tjeter, duke m'hargjue parat/kafshaten e femijve, duke e genjye/mashtrue tjetren( duke luajtur si VIKTIME) : JAM I NDARE/I PAMARTUAR etj, etj.... paramendo, asgjesim gruaje/femije !!!!!!

E poqese, vie puna deri aty qe vertet kalon n'monotoni lidhja( tek secili ndodh mos u mashtroni t'thoni gje n'kete pikepamje) dhe vertet e gjen nje 'one night stand' ( ka plot nevojlike) vete do ta vishja/hekurosja/parfymosja dhe do i thoja : HAVE FUN ose ENJOY my dear...!


besoj shume qe ketu do ta gjej pergjigjen valiii....!:wink:


ps: 3 rastet e fundit qe i kam degjuar ketu n'dardani, 2 nga to jane tratheti patologjikeE, e njera e shendoshe....! n'rastin e pare mashtrojne/viktimizojne, e n'rastin e dyte tte dyte nga pozicion i njejte/ therapy e shkurter......!


kaq per kete teme...!

e nderuar ti leme karakteret anash edhe ata te forte edhe ata te dobet e edhe ata qe thoshte Myrveti nga "Podujeva"(ateher) e kan karakterin nannaaa ....
Rasti eshte mbret..... ta marrim nje shembull: Koncert live Meda.....une aty dhe papritmas e shof Paris Hiltonin ....woow ..... dhe fillojm flirt "padashje" dhe mu ipet rasti ta kem ne shtrat..... tani ndegjo: nese cojme dashuri ateher kam tradhtuar partnerin e nese nuk cojme dashuri ateher kam tradhtuar vetveten ....

Po ti? :biggrin:
Ps. Cdo lidhje e ka fazen e monotonise, na pelqeu apo s'na pelqeu!

valiii
21-08-10, 21:26
A jo jo, mosozoooot. Pse more na veq llaf po bojm apo ?!

Avanturierėt nuk janė bashkshort tė mirė, ata janė...... tė njė karakteri ndryshe

Meqė ra fjala tė mos i personalizojm apo edhe mė qart e thėnė PĖRVETSOJM ngjarjet.Shkrim zige-zage i stilit ro-ko-ko ky !!!
Me t'thone qe s'kom kuptu send, tutna qe e merr mundim me ma spjegu prap, kshtu qe pi ja lojme qe t'kuptova edhe plotsishte pajtohem me kete shkrim:))

murrizi
21-08-10, 21:54
Shkrim zige-zage i stilit ro-ko-ko ky !!!
Me t'thone qe s'kom kuptu send, tutna qe e merr mundim me ma spjegu prap, kshtu qe pi ja lojme qe t'kuptova edhe plotsishte pajtohem me kete shkrim:))
Ashtu ėshtė, edhe bėre mirė qė u pjatove me shkrimin, njėkohėsisht zbuluam kareakterin e burrave.

Murgesha
22-08-10, 19:26
Ta leme karakterin jashte loje :confused:

Lexo Murgesha: Kush nuk e tradhton partnerin, e tradheton vetveten!


Une me mir do te thoja: Tradheton nje deshir momenti e jo ne teresi vetveten!

premium
22-08-10, 19:42
Une me mir do te thoja: Tradheton nje deshir momenti e jo ne teresi vetveten!
Eee ' edhe kesaj punės i thojnė; nuk po me dhimbset qė miu po han , por mė dhimbet qė ėshtė tu i lėnė rrugė !

-Ma mirė ėshtė ... ulu nė numrin tonde !

panta_rhei
23-08-10, 08:43
Ta leme karakterin jashte loje :confused:

Lexo Murgesha: Kush nuk e tradhton partnerin, e tradheton vetveten!

Kush e tradhėton gruan, e tradhėton vetveten.

Nese nji dite ke vendose edhe ke thane "kjo eshte femra qe do ta dua pergjithmone, derisa vdekja te na ndaje, ne te mire e ne te keq (e kjo i bjen edhe ne momente monotonie)", atehere kend po e tradheton ti???
E tradheton vetveten, gruan tende, dhe po e shkel premtimin qe ia ke dhene vetvetes. Plus tregon se sa i mjerė e pa karakter je.

One Night Stands jane karakteristike pėr kafshėt. Edhe atyre ju humb deshira per ma gjatė.

panta_rhei
23-08-10, 08:53
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....!Tani, flas nga kendi grue/bashkeshorte, nuk dua/deshiroj te trathetohem duke gjahtue constantly nje tjeter, duke m'hargjue parat/kafshaten e femijve, duke e genjye/mashtrue tjetren( duke luajtur si VIKTIME) : JAM I NDARE/I PAMARTUAR etj, etj.... paramendo, asgjesim gruaje/femije !!!!!!

E poqese, vie puna deri aty qe vertet kalon n'monotoni lidhja( tek secili ndodh mos u mashtroni t'thoni gje n'kete pikepamje) dhe vertet e gjen nje 'one night stand' ( ka plot nevojlike) vete do ta vishja/hekurosja/parfymosja dhe do i thoja : HAVE FUN ose ENJOY my dear...!


besoj shume qe ketu do ta gjej pergjigjen valiii....!:wink:


ps: 3 rastet e fundit qe i kam degjuar ketu n'dardani, 2 nga to jane tratheti patologjikeE, e njera e shendoshe....! n'rastin e pare mashtrojne/viktimizojne, e n'rastin e dyte tte dyte nga pozicion i njejte/ therapy e shkurter......!


kaq per kete teme...!

Urata,

A e pret edhe ti te njejten gje nga bashkeshorti yt? Me te veshe/hekurose/parfumose edhe me te thane: Have FUN ose ENJOY my dear...?
Ka plot nevojli?

Urata
23-08-10, 20:08
Urata,

A e pret edhe ti te njejten gje nga bashkeshorti yt? Me te veshe/hekurose/parfumose edhe me te thane: Have FUN ose ENJOY my dear...?
Ka plot nevojli?


Shkurte, thjeshte e sinerte JO, une jam shume e knaqun me kete qe kam....! Ndoshta, edhe menyra e rritjes i ka fajet pak, nuk dihet....!


ps:" Nanes, nuk duhet me u halit, me shku rrugeve te kqia, me gjete djal para kohe e me t'pa hallku, se ia korit VARRIN BABES....!".....


Skyfter, pajtoj me mendimin tuaj....!


Valiii, ne asnje menyre nuk kam personalizue/individualizue temen/qellimin....! Nje gje ti ta them, poqese gjen me mire se une (ne te gjitha aspektet qe i ke cekur ti- beso kam qeshe me t'madhe) i kjofte udha e mbare edhe ia pafte hajrin...!


ps: po e "ngjyrosim' si goxha shume experiencen/studimin/analizen/verifikimin e autores se librit though....!


mbas nje pushimi excellent shkrova... !


cheers

Urata
23-08-10, 20:15
2x......

Kercovari
24-08-10, 20:16
Nese nuk tradhtone do te jesh i tradhtuare..keshtu e ka sot jeta dinamiken andaj tradhto para se te tradhtojne....:biggrin:

YanYan
26-08-10, 04:28
Burri qė nuk tradhėton kurrė gruan e tij, ka karakter tė dobėt!

E kemi dėgjuar nga breza mė tė vjetėr kėtė mendim , por tė shprehur nė mėnyrė mė tė rezervuar. Tani ėshtė njė autore franceze, qė del nė kėtė konkluzion nė librin e saj mė tė ri ; "Burrat, dashuria dhe tradhėtia".

Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga njė martese besnike, para shume vitesh dhe me shumė pėrvojė jetėsore , duket se ka pėr mision, rehabilitimin e tradhėtisė bashkėshortore me librin e saj.
Burri qe tradheton nuk ka karakter fare!
Une nuk e kam degjuar kurre kete mendim nga brezat me te vjeter.
E divorcuar nga nje martese besnike?! Normal qe do shkruante dicka te ketij lloji.

emine
26-08-10, 07:24
sahi se duhet me kan bajagi i zoti me majte dy kunguje ner sjetulle:tongue: ani ku ke more burr,qe mi ble nja dy kille paltigjona,kesh me nxone peshk,ev sahi duhet me kan kodosh i forte mi ba kto sene:tongue:

emine
26-08-10, 07:26
Nese nuk tradhtone do te jesh i tradhtuare..keshtu e ka sot jeta dinamiken andaj tradhto para se te tradhtojne....:biggrin:jo breh mik,se kure ke gjithqka e je ngishume ,si bjen nermend njerit normal me tradhtu,thjeshte e shofe si smunje qe lloje njerzish smuhen nga mangsia e siguris ne vete,dhe cdo here e me shume e kerkojne tek tjeret me u ndi interesat,me shume duhet me qen djenja qe i shtyne sa vete sexi,

Daglasi
26-08-10, 17:27
Nuk esht e vertet ,qe ka karakter te dobet,ai qe nuk e tradhton gruan,


por vec e tregon moralin e vet,se cfare tip mashkulli esht.

Skyfter
30-08-10, 11:10
Une me mir do te thoja: Tradheton nje deshir momenti e jo ne teresi vetveten!


Nese tradhetoj deshiren e momentit kam tradhetuar edhe veteveten, vec mendim i imi.... ndoshta e kam gabim :confused: ....


Pershendetje e nderuar http://www.youtube.com/watch?v=fbbGwO_uJn8

Skyfter
30-08-10, 11:17
Kush e tradhėton gruan, e tradhėton vetveten.

Nese nji dite ke vendose edhe ke thane "kjo eshte femra qe do ta dua pergjithmone, derisa vdekja te na ndaje, ne te mire e ne te keq (e kjo i bjen edhe ne momente monotonie)", atehere kend po e tradheton ti???
E tradheton vetveten, gruan tende, dhe po e shkel premtimin qe ia ke dhene vetvetes. Plus tregon se sa i mjerė e pa karakter je.

One Night Stands jane karakteristike pėr kafshėt. Edhe atyre ju humb deshira per ma gjatė.


Simbas tya, mr. Clintoni (qe ta ka shpetu bythen)qenka i mjere dhe pa karakter me karakteristika te kafsheve? natyrisht nese nuk eshte -schmutzige verschwörung- (teori)!Ps. te lutem panta_rhei, leksionet dhe sulmet te i kursejsh!.....

kritikat dhe keshillat:wink: jan ok.


klm

panta_rhei
30-08-10, 15:38
Simbas tya, mr. Clintoni (qe ta ka shpetu bythen)qenka i mjere dhe pa karakter me karakteristika te kafsheve? natyrisht nese nuk eshte -schmutzige verschwörung- (teori)!Ps. te lutem panta_rhei, leksionet dhe sulmet te i kursejsh!.....

kritikat dhe keshillat:wink: jan ok.


klm

Skyfter i nderuar,

Faleminderit shume per kujdesin e shtuar, dhe lekturimin e postimeve te te tjereve.

Te lutem, nese ke mundesi, provo ndonjeher te shkruash edhe ti dicka "nga vetvetja", "krijo pak e lodhe trurin, s'ka nevoje me ju pelqy krejtve shkrimi yt, normal qe dikush gjithmone mbetet me vaj ne buzė... sepse sipas logjikes tende, mos me qene qito leksionet tona ti s'ki kujt i kapesh as kujt i kacaviresh. Apo jo?

P.S.
Ai qe tradheton, i thojne tradhetar.

Tregom ti tash, cfare karakteri ka tradhetari?! Sipas teje.

Skyfter
30-08-10, 17:01
Skyfter i nderuar,

Faleminderit shume per kujdesin e shtuar, dhe lekturimin e postimeve te te tjereve.

Te lutem, nese ke mundesi, provo ndonjeher te shkruash edhe ti dicka "nga vetvetja", "krijo pak e lodhe trurin, s'ka nevoje me ju pelqy krejtve shkrimi yt, normal qe dikush gjithmone mbetet me vaj ne buzė... sepse sipas logjikes tende, mos me qene qito leksionet tona ti s'ki kujt i kapesh as kujt i kacaviresh. Apo jo?

P.S.
Ai qe tradheton, i thojne tradhetar.

Tregom ti tash, cfare karakteri ka tradhetari?! Sipas teje.

hahahhahaaaaaa ....vetem se e solla ket fjalen -schmutzige verschwörung- te fidel castros lekturova pstimet e tjerve?
E thash me ironi i nderuar, asgje me shum!

panta_rhei, un personalisht nuk e lodhi trurin shum, pergjigjem spontan nese ma merr mendja te i pergjigjem ndonje teme, i pelqej apo si pelqej dikujt.

.................... me duket se ti u kacavjerre ne postim timin i nderuar, me sulme dhe leksione personale.

Rache ist süss, denkste :wink: ....


Ps. Aty ku ti mu ke kacavjerre ne postim, e kam thene ta lem karakterin jashte loje per ket teme!

Pps. jan te dyshimt ata qe flasin per karakter dhe moral te tjerve ;)! (e vjedhne, per me ta hjek merakun se mos e pasna lodh trurin prap)

roadrunner
30-08-10, 17:09
Tradhetia eshte tradheti. po e zeme se e ke nje shoqe/shok per zemre, dhe nje dite e tradhton...mendon se kjo do te rrise karakterin tuaj para te tjereve? Apo do te marrin mesim te tjeret nga ti se qfare nuk duhet te bejne dhe si te ikin nga ti...

Murgesha
30-08-10, 17:16
Nese tradhetoj deshiren e momentit kam tradhetuar edhe veteveten, vec mendim i imi.... ndoshta e kam gabim :confused: ....


Pershendetje e nderuar http://www.youtube.com/watch?v=fbbGwO_uJn8


Ndoshta ju keni te drejte, kjo tem eshte per tradhetin e burrit, si femer qe jam nuk mund te te them nese po gabon apo jo. Mendja po ma merr qe pa qen ne pytje deshira nuk bahet as tradhetia. Dilema, o tradheto nje deshir te ēastit e banu tradhėtar i vetes, o pėrmbushe dėshirėn, rri nė paqe me vetveten e tradhėto e lėndo ate qė ja ke dhėnė fjalėn pėr besnikėri tė pėrjetshme! :confused:

panta_rhei
30-08-10, 17:23
hahahhahaaaaaa ....vetem se e solla ket fjalen -schmutzige verschwörung- te fidel castros lekturova pstimet e tjerve?
E thash me ironi i nderuar, asgje me shum!

panta_rhei, un personalisht nuk e lodhi trurin shum, pergjigjem spontan nese ma merr mendja te i pergjigjem ndonje teme, i pelqej apo si pelqej dikujt.

.................... me duket se ti u kacavjerre ne postim timin i nderuar, me sulme dhe leksione personale.

Rache ist süss, denkste :wink: ....


Ps. Aty ku ti mu ke kacavjerre ne postim, e kam thene ta lem karakterin jashte loje per ket teme!

Pps. jan te dyshimt ata qe flasin per karakter dhe moral te tjerve ;)! (e vjedhne, per me ta hjek merakun se mos e pasna lodh trurin prap) Unė t'u pėrgjigja aty ku ti mė citove.

Ti ishe kon pas kacavjerrė (mė kishe pas cituar pa pasė lidhje me ty postimi). Klar???

Unė mendoj se ai qė tradhėton, lėndon njerėz, then zemra, shkatėrron jetė e familje... ėshtė i paftyrė e me karakter pisi, shumė tė ulėt.
Unė mendoj qeshtu.

OK, qe po e pėrmendi pra, "nashta nuk i pėlqen Skyfterit, mirėpo ėshtė mendimi im". E nėse Skyfteri mė kundėrvihet, duhet me shkru pse e kam gabim, cila pjesė, argumenti logjik...

Ai argumenti me Clintonin, ėshtė bash infantil.
Qe pse:

Pse i vijke marre Clintonit me pranu qė e ka tradhėtu gruen??? Pse??? (Pasi qė qenka burrėri e krenari tradhėtia bashkėrshortore)

Skyfter
30-08-10, 18:02
Ndoshta ju keni te drejte, kjo tem eshte per tradhetin e burrit, si femer qe jam nuk mund te te them nese po gabon apo jo. Mendja po ma merr qe pa qen ne pytje deshira nuk bahet as tradhetia. Dilema, o tradheto nje deshir te ēastit e banu tradhėtar i vetes, o pėrmbushe dėshirėn, rri nė paqe me vetveten e tradhėto e lėndo ate qė ja ke dhėnė fjalėn pėr besnikėri tė pėrjetshme! :confused:


E nderuar disa kan raste cdo dit te tradhetojn partnerin, nese nje-dy here tradheton nuk bohet kijameti ;) ...

Qunat e mamit, ata qe nuk kan guxim te i afrohen gjinis se kundert, ATA QE MORALIN DIT E NAT NUK E HJEKIN PREJ GOJES, etj,.... ketyre po ju dha rasti qe kurr nuk do ta ken ket rast me ner me thane edhe lopes ja tufin...lollllllllllllllll

teutaA
30-08-10, 18:03
e gruja qe nuk tradhton burrin qfar te mete ka ??

panta_rhei
30-08-10, 18:06
E nderuar disa kan raste cdo dit te tradhetojn partnerin, nese nje-dy here tradheton nuk bohet kijameti ;) ...

Qunat e mamit, ata qe nuk kan guxim te i afrohen gjinis se kundert, ATA QE MORALIN DIT E NAT NUK E HJEKIN PREJ GOJES, etj,.... ketyre po ju dha rasti qe kurr nuk do ta ken ket rast me ner me thane edhe lopes ja tufin...lollllllllllllllll
Unė mendoj se bash ēunat e mamit kanė nevojė me u shitė cara neper forume te internetit.

Skyfter
30-08-10, 18:14
Unė mendoj se bash ēunat e mamit kanė nevojė me u shitė cara neper forume te internetit.panta_rhei , tregom ti mu ku po ki dhimbt nga shkrimet e mija? ;)


nje tip: simple ignore!

panta_rhei
30-08-10, 18:19
panta_rhei , tregom ti mu ku po ki dhimbt nga shkrimet e mija? ;)


nje tip: simple ignore!
Tepėr shkrimet e mira i ki, Skyfter!

Mos ta nin.

Pyetjen shtroja vetvetes. (shih kush pat dhimtė nga shkrimi i tjetrit).

Edhe tippin jepja vetvetes. S'ka ma mirė.

Skyfter
30-08-10, 18:22
Tepėr shkrimet e mira i ki, Skyfter!

Mos ta nin.

Pyetjen shtroja vetvetes. (shih kush pat dhimtė nga shkrimi i tjetrit).

Edhe tippin jepja vetvetes. S'ka ma mirė.


ok. panta_rhei, alles klaro...


qe don hajde te kafja e teuteS ta qes nje kafe :biggrin:

Murgesha
30-08-10, 20:53
E nderuar disa kan raste cdo dit te tradhetojn partnerin, nese nje-dy here tradheton nuk bohet kijameti ;) ...

Qunat e mamit, ata qe nuk kan guxim te i afrohen gjinis se kundert, ATA QE MORALIN DIT E NAT NUK E HJEKIN PREJ GOJES, etj,.... ketyre po ju dha rasti qe kurr nuk do ta ken ket rast me ner me thane edhe lopes ja tufin...lollllllllllllllll


:biggrin: Nuk di ēka tė them Skyfter.
Mbase duhet tė jetė siē po thua ti, e kam tė pamundur tė flas nga kėndvėshtrim burri pėr karakter burrash qė nuk tradhėtojnė.
Veq njo e di, ata qė tradhėtojnė gratė e veta nuk ja u tufin lopve por grave tjera, qė pėr mendimin tem edhe ato duhet tė trajtohen me karakter tė dobėt nėse nuk e tradhėtojnė burrin :biggrin:

murrizi
30-08-10, 20:55
aiiiiihhhhhaaaaa, se na lodhet pash zoten.

Skyfter
30-08-10, 21:16
:biggrin: Nuk di ēka tė them Skyfter.
Mbase duhet tė jetė siē po thua ti, e kam tė pamundur tė flas nga kėndvėshtrim burri pėr karakter burrash qė nuk tradhėtojnė.
Veq njo e di, ata qė tradhėtojnė gratė e veta nuk ja u tufin lopve por grave tjera, qė pėr mendimin tem edhe ato duhet tė trajtohen me karakter tė dobėt nėse nuk e tradhėtojnė burrin :biggrin:


hahahhahahahaaaa .... tema eshte per tradhetin e burrave e jo te grave :P ...

Ps. Kur te martohem ndoshta e ndryshoj mendimin :biggrin: ...


Pps. mir e ka murrizi!

Murgesha
30-08-10, 21:36
hahahhahahahaaaa .... tema eshte per tradhetin e burrave e jo te grave :P ...

Ps. Kur te martohem ndoshta e ndryshoj mendimin :biggrin: ...


Pps. mir e ka murrizi!


Ncncncncn unė krejt jam ka mendoj qė po flas me njė burr, e ti si duket ende qenke qun ha,hahaahahahahaha!]

P.S. Lexo ksajde e mos ta nijmė mo zanin se ste ko kjo temė pėr ty. :wink:

roadrunner
30-08-10, 21:37
O tradhtoni tradhtoni, veq ftyren mos na merrni se tani ska kush qet kafe hahahahahah

elvio
30-08-10, 22:07
O tradhtoni tradhtoni, veq ftyren mos na merrni se tani ska kush qet kafe hahahahahah

flini pa merak,se s'tradheton kush


vetem beni zemren e madhe e FALNI:biggrin:

roadrunner
31-08-10, 15:13
Po qfartiii, as smendoj me bo veten nervoz per keso sene, na bijn nmend veq kur te hapim kete teme hahahahahaflini pa merak,se s'tradheton kush


vetem beni zemren e madhe e FALNI:biggrin:

emine
31-08-10, 18:35
edhe pedofili edhe hajni gjen arsyetime pse ka vepru,edhe pse tradhtohet ka arsye,po prep eshte tradhti dhe smundet te tolerohet nga asnje partner nese del ne shesh,e tjeter se njerzit munden me jetu me genjeshtra dhe mu kthy te partneri e pa fije ndjenje faji mi than,loqka jem une du ty e je e vetmja femen per mu en bote,pra jan gjana qe njerzit munden me jetu,edhe pse disa njerz smunden me ja fal vetit pse kan lendu vetem me fjale partnerin,tjeret pra jetojne dhe vazhdojne duke mos e ni asnje ndjenje te keqe,edhe del nje kso shkrimtare e ju jep takat e arsye se qenka normale,,,,

turisti
31-08-10, 23:42
Nese nuk tradhtone do te jesh i tradhtuare..keshtu e ka sot jeta dinamiken andaj tradhto para se te tradhtojne....:biggrin:

:biggrin: LETERsia.............:biggrin: e cuditshme ne kohen e sodit...................,hahahahahahahahahaha.

Kercovari
03-09-10, 11:21
:biggrin: LETERsia.............:biggrin: e cuditshme ne kohen e sodit...................,hahahahahahahahahaha.
jo jo..letersia eshte ne vend po sjan ka kuptojne njerzia se burra qe nuk tradhtojen kan vdek qe moti..poashtu edhe gra...hahahahahaha

roadrunner
03-09-10, 11:37
Je kah don me thon qe krejt jena tra-la-la (tradhtar), apo jem (ka flejm me) coftina :tongue:jo jo..letersia eshte ne vend po sjan ka kuptojne njerzia se burra qe nuk tradhtojen kan vdek qe moti..poashtu edhe gra...hahahahahaha

iLOVEyou!!!
05-09-10, 08:20
"Nji burr i martuar bente sex me nji grua tjeter qe edhe ajo ishte e martuar,dhe asnjiher nuk e thirnin njeri tjetrin trathta por i/e dashur" hahahah

thellenza
06-09-10, 20:19
I paskan bo sherbim te mire autores, keta burrat me "karakter jo te dobet" pffffff:rolleyes:

shfletuesi_
06-09-10, 20:29
Qe po mundem me i ra n'fije qesaj teme nuk po mundem.

panta_rhei
06-09-10, 20:38
Qe po mundem me i ra n'fije qesaj teme nuk po mundem.
ngo, se viq edhe qisi hovna kom me t kallxu, e tani n'koh qe s'merr vesh kom me t'than qiti durt :biggrin:

Qikjo avtorja ka thanen qe kishemiledemek burrat qi si tradhtojn grat, s'po mujkan m'i tradhtu sepse e paskan at' senin e ligsht!

shka pu ta merr menja ty tash, a mu pajtu na me tezen e ksajna avtores, a shka me ba! se bash n'pyk t'hallit jemi ra.

P.S. qe me t'ja nxon tezen qisaj avtores e me t'ja bo... karakter :tongue:

shfletuesi_
06-09-10, 20:44
ngo, se viq edhe qisi hovna kom me t kallxu, e tani n'koh qe s'merr vesh kom me t'than qiti durt :biggrin:

Qikjo avtorja ka thanen qe kishemiledemek burrat qi si tradhtojn grat, s'po mujkan m'i tradhtu sepse e paskan at' senin e ligsht!

shka pu ta merr menja ty tash, a mu pajtu na me tezen e ksajna avtores, a shka me ba! se bash n'pyk t'hallit jemi ra.

P.S. qe me t'ja nxon tezen qisaj avtores e me t'ja bo... karakter :tongue:


E kisha tregu nje barcolete pikerisht per qeta po nejse e lash krejt qetash kuptova... Flm per sqarim hahaha

murrizi
06-09-10, 21:31
Ky titull nuk pėrket me kėtė qė diskutojm, qė diskutuam deri kėtu, e as me mentalitetin e Shqiptarėve, shkurt e shqip titull degjenerues pėr shoqėrin.

Hajt sikur tė thonim qė unė e tradhtoj gruan time sepse nuk dua tė jem i "karakterit" tė dobėt,
apo e bėjė atė punė sepse nuk dua qė gruaja ime tė mendoj qė nuk mundem pa tė, apo ēfardo arsyetimi tjetėr ?!
(eh si dihet njerzia kan fantazira tė ndryshme)
Asgjė nuk e bėnė tė dobishme tradhėtin nė bashkėshortėsi.
TRADHTIA ĖSHTĖ TRADHĖTI E ĒFARDO NGJYRE TĖ JETĖ AJO !!!

P.S.
Tradhti i thonė edhe kur njė antarit kėtu i besohesh nė diēka, e ai/ajo ta pėrfolė me dikė tjetėr.

? a doni njė Temė, titull qė mė tė vėrtetė kishit pėr tė thėnė shumēka ...

Zero Cool
12-05-11, 16:49
Lajmėrohu TI , i/e cili/cila nuk e ke bėrė kėtė mėkat !

Hajra
22-11-11, 21:18
Burri qė nuk tradhėton kurrė gruan e tij, ka karakter tė dobėt!

E kemi dėgjuar nga breza mė tė vjetėr kėtė mendim , por tė shprehur nė mėnyrė mė tė rezervuar. Tani ėshtė njė autore franceze, qė del nė kėtė konkluzion nė librin e saj mė tė ri ; "Burrat, dashuria dhe tradhėtia".

Marisa Vajan , kjo autore franceze , e divorcuar nga njė martese besnike, para shume vitesh dhe me shumė pėrvojė jetėsore , duket se ka pėr mision, rehabilitimin e tradhėtisė bashkėshortore me librin e saj.
Ajo shkon deri aty sa tradhėtinė nė ēift ta quajė si shenjė tė mirė, si diēka qė tregon se ēifti po jeton, po shijon, po konsumon, po gėzon dhe fundja - thotė ajo - A nuk eshte kjo jeta?

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs148.snc3/17534_405443095353_135633570353_10570213_5319616_n .jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=10570213&fbid=405443095353&op=1&view=all&subj=164317321299&aid=-1&auser=0&oid=164317321299&id=135633570353)
Foto e shkėputur nga filmi qė ndezi shumė debate, "Tradhėtia"Statistikat e publikuara nė librin e saj, tregojnė sė katėr francezė nė dhjetė, e tradhėtojnė gruan dhe se: Burrat besnikė janė ata qė kanė karakter tė dobėt, sepse tek ta babai s'ka qenė shumė i pranishėm fizikisht ose moralisht, qė t'iu formonte karakterin e burrit tė vėrtetė.

Besnikėt kanė nė mendjen e tyre nje imazh krejtėsisht tė idealizuar tė babait nė familje dhe tė rolit tė tij. Ata nuk janė aspak elastikė dhe ju mungon fantazia. Si rezultat i kėtij idealizmi dhe pėr kėtė arsye nuk janė ashtu siē duhet tė jenė, nė rolin e tyre tė vėrtetė.

Burrat nė pėrgjithėsi thekson ajo , nuk tradhtojnė sepse nuk i duan mė gratė e tyre , pėrkundrazi. Thjeshtė ngaqė kanė nevojė pėr mė shumė liri , mė shumė oksigjen, mė shumė adrenalinė edhe pse nė shpirt janė monogamė. Kėta burra nuk duhen ndėshkuar pėr tradhtitė e bėra , pasi nuk arrijnė ti shmangin dot ato dhe gruaja duhet ti pėrjetojė kėto tradhėti si ēliruse edhe pėr veten e saj dhe tė jetės sė ēiftit.

Do isha shumė kurioz pėr tė parė reagimet, qė do tė shkaktonte nė mentalitetin shqiptar, ky botim i kėsaj autoreje prestigjoze.

Hartini, forumivirtual.com, redaktoi: Stop Injorancės


.....qka thonit ju po te thonte autorja keshtu, "Burri qe nuk tradheton nuk eshte as per gruan qe ka" http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

P.s. shyqyr qe nuk ka then ashtu se i kisha shkru nje note proteste, http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Gega 1
22-11-11, 21:21
Burri qe mundet,po nuk e tradhton gruan e tij eshte me plot kuptimin e fjales burre.Pak ka kesi burrash,po ka.

premium
22-11-11, 21:35
Kėshtu mendojnė personat pa karakter ,me moral tė dobėt , besa ato personat nuk i duhen tė jenė e pranishėm nė shtėpi .

tipi engjellor
22-11-11, 21:38
gabim tema......perpara ata njerzit e dobet grate i tradhetonin me pela.....e tash fatkeqsisht me femna....

premium
22-11-11, 21:42
Burri qe mundet,po nuk e tradhton gruan e tij eshte me plot kuptimin e fjales burre.Pak ka kesi burrash,po ka.
gabimisht po mendon

assesi nuk duhet tė veprojė ashtu diēka.

Simbas ligjit Islam ėshtė e ndaluar (zina)

logjiko me mend si duket tė veprohet e kundėrta !!!


Nė Islam burri&gruaja kanė tė drejtat e barabarta .
jeta me tradhti nuk shkon.

GURI SYLAJ
22-11-11, 22:42
gabimisht po mendon

assesi nuk duhet tė veprojė ashtu diēka.

Simbas ligjit Islam ėshtė e ndaluar (zina)

logjiko me mend si duket tė veprohet e kundėrta !!!


Nė Islam burri&gruaja kanė tė drejtat e barabarta .
jeta me tradhti nuk shkon.


Jo ,njemije here jo .Nuk i kan te drejtat e barabarta!!

Gega 1
22-11-11, 22:50
gabimisht po mendon

assesi nuk duhet tė veprojė ashtu diēka.

Simbas ligjit Islam ėshtė e ndaluar (zina)

logjiko me mend si duket tė veprohet e kundėrta !!!


Nė Islam burri&gruaja kanė tė drejtat e barabarta .
jeta me tradhti nuk shkon.
S`ka gja premium.
Ndegjo tash tjetren;gruaja qe mundet,po nuk e tradheton burrin,eshte burrneshe,soj eshte.Shkurt : burrit soj i takon grueja soj.Nese e hjekum tuten pej qiti diskutimi,pak jesin burra e pak burrnesha.

Ke te drejte,jeta me tradheti nuk shkon.Eshte e damshme.

panta_rhei
23-11-11, 00:03
Nejse,
per me ba muhabet, se une mbetem i mendimit se tradhetia s'ka moral as karakter.

Por,
m'ka interesu gjithmone nje shprehje te na shqipet:

"Prej skenderit del beteri - prej beterit del skenderi"
Demek, skenderit i dalin fmija betera, beterit i dalin fmija skendera.

Une, kategorikisht nuk pajtohem me kete shprehje dhe me logjiken e saj.
prej skenderit del skenderi! u kry puna. :smile:
Do ta jap verzionin tim: (dhe ketu lidhet edhe tema)

Skenderi, simbolizon burrin e forte, azgan e fort te hijshem
Beteri, simbolizon burrin e lig, smutan edhe fort te shemtuar.

Tash, grate e beterave gjithmone lakmojne mbas skenderit (te pakenaqura me fatin e te qenit grua e beterit), skenderi i vetkenaqur per ate qe eshte, i shfrytezon ndjenjat e grave te beterave, edhe si rezultat, grate e beterave i lindin femijet e skenderit. Baba zyrtar i ketyre femijeve njihet beteri. :tongue:

Ne anen tjeter: nuk ka asgje me te rrezikshme sesa hakmarrja e femres se poshteruar e te nencmuar.
Gruja e skenderit, e fyer dhe e poshteruar nga tradhetite e burrit, si hakmarrje shkon e hyn ne shtrat me beterat, ku si pasoje femijet e skenderit realisht dalin prej beterave.

Tradhetia ne cift mund te pjelle pasoja fatale. Bile une kete e quaj edhe si arsye pse fara njerezore mbetet ne nivel te njejte me kafshet, nuk zhvillohet.

nejse,

hajt turqeta ihere

premium
23-11-11, 23:27
[/SIZE]


Jo ,njemije here jo .Nuk i kan te drejtat e barabarta!!
mentaliteti i shėndosh shkon me bazat teorike .
muslimani i devotshėm nuk tradhtom gruan
sepse nė Kur'an ashtu shkruan.

Murgesha
23-11-11, 23:31
mentaliteti i shėndosh shkon me bazat teorike .
muslimani i devotshėm nuk tradhtom gruan
sepse nė Kur'an ashtu shkruan.

Sa herė po thom mos me u pėrzi nė kėso biseda :biggrin:

Po ku ka bre tradhėti me tė madhe pėr njė grua, se burri i saj me u martu edhe me tri e katra gra tjera pa qenė i detyrar pėr asgjė veq hajt se po kam qef me i ba tri e katėr gra???

premium
23-11-11, 23:35
Sa herė po thom mos me u pėrzi nė kėso biseda :biggrin:

Po ku ka bre tradhėti me tė madhe pėr njė grua, se burri i saj me u martu edhe me tri e katra gra tjera pa qenė i detyrar pėr asgjė veq hajt se po kam qef me i ba tri e katėr gra???
si p/s zgjėroje pak fjalėt pėr ēfare e pate ??

masandej une prap tė tregoj pse ?

Alima
23-11-11, 23:56
...

Murgesh ,
"fjala nder sy eshte hallall"- qeshtu thojne e !


.

premium
24-11-11, 00:03
...

Murgesh ,
"fjala nder sy eshte hallall"- qeshtu thojne e !


.
Alima

a 'po pregadit tekstin pėr se ėshtė martuar Pejgamberi ynė me disa gra ??
'''
se qato ka me qit pyetjen Murgesha :)

Alima
24-11-11, 00:07
Alima

a 'po pregadit tekstin pėr se ėshtė martuar Pejgamberi ynė me disa gra ??
'''
se qato ka me qit pyetjen Murgesha :)

...

u iku copy-pastave ... veē zori !


tekstin e kam ne harddisk qitu n 'kry te palum !

pse a qatje po gjune kush , poh ?


.

Alima
24-11-11, 00:09
...

Pse bre Hajr po na ban telashe ?.

premium
24-11-11, 00:12
...

u iku copy-pastave ... veē zori !


tekstin e kam ne harddisk qitu n 'kry te palum !

pse a qatje po gjune kush , poh ?


.
kopi nga Kur'ani
paste nė kry
ashtu m'ka met prej moshės 9-10 vjeqe.

premium
24-11-11, 00:13
...

Pse bre Hajr po na ban telashe ?.
ku eshte bre Hajra?

s'po shoh une
'

Alima
24-11-11, 00:39
ku eshte bre Hajra?

s'po shoh une
'

...
po shih ti ,
...pas 6 muajve , ja ka shkun pluhnin ktij muhabeti ... !.

taraku-1
24-11-11, 08:25
[/SIZE]


Jo ,njemije here jo .Nuk i kan te drejtat e barabarta!!
Guri, a me shume vlersohet femra sipas parimeve islame (parimeve islame- mos e ngatrro me vendet arabe pe kupton ti ) apo sipas parimeve perendimore..qe jetojn sot....


Sa i perket temes, mos e tradhto... po merre tjetren bjere ne shpi ... Allahu ta ka lejue mos u lahperav rrugve burri i martum qenishi zdrali nje her edhe ti kurvo... kqyri thmin...

roadrunner
24-11-11, 13:22
Sa tjem bashk jo, e tani kur te shkojm damas rrugve qe na obligojn per jetes, tybee sdiiiiiiii....veq me rrejt.....nashta nashta edhe ka far sim karte qe e fsheh e sem kallzon...po shyqyr deri tash sem ka ike mendja me mendue qashtu per karakterin e tij, deri tash boll fort i ka ec "karakteri" :P

emine
24-11-11, 16:48
derisa jam ne nje lidhje jam em arsye me nda me te gjithqka e jo me te tretin njeri,kshtuqe aj mashkull qe me tradhtone mundet me qen burre ,po vetem ne endrrat e tija dhe kurre ne syte e mije jo