PDA

View Full Version : Bukuria e Jetes tejkalon Dhembjen e Vdekjes


Ł ć νD ī ĵ ä
06-11-08, 23:11
Urrejtja,xhelozia etj. pengojn qe te kemi nje jete te lumtur,por nese arrijm ti largojm gjerat e tilla do te arrijm te bejm nje jete te mire.....
E hapa kete teme per te marr mendimin e juaj,qfar mendoni se e bene jeten te bukur dhe si tejkalohet dhemja e vdekjes.
Caste te kendshme...!!

lirik
07-11-08, 10:41
Ketu Me Sa Po Shihet Jan Dy Tema Gjelozia Dhe Tejkalimi I Dhimbjeve Te Vdekjes Qe Jan Te Ndara Nga Njera Tjetra

lirik
07-11-08, 10:43
Mendoj S E Kjo Temė Bėn Pjesė Te Diskutimet Shoqrore
Me Sa Mund Te Kuptoj

emine
07-11-08, 13:28
Urrejtja,xhelozia etj. pengojn qe te kemi nje jete te lumtur,por nese arrijm ti largojm gjerat e tilla do te arrijm te bejm nje jete te mire.....
E hapa kete teme per te marr mendimin e juaj,qfar mendoni se e bene jeten te bukur dhe si tejkalohet dhemja e vdekjes.
Caste te kendshme...!!


Se pari ju pershendes !
Sa per ket tem:
Na hajte mundohemi te jtojme ne harmoni,me njerzit qe na rrethojn?Jemi te drejt te sinqert.Po tham s'po urrejshim vetem po duajshim,vetem po bajshim mire e mir tan jeten?Po a te kthehen kto me te mira,shpesh here edhe me te keqe te kthehet e mirat i qe ke ba,e kshtuqe bahet e tepert dikur,e me vite njeriu mushet xeher ne mbrendsi (EDHE MIRE ESHTE) se dikure mbushesh mend dhe ki kujdes nga njerzit qe pa pike mshire vijne ne jeten tande edhe mundohen ta prishin mbrendsin e zemres duke te lendu derisa ku nuk shkon me(me genjeshtra ,etj etj)
Une mendoje dhe jam e bindune qe me iluzione nuke jetohet :Realiteti i ksaj bote eshte LUFTA per me mbijetu,kto qka ju i keni cek jan dhe do mbesin gjithmone tek cdo njeri ,,,,,,,edhe po sdesht nej dite je i/e detyrune me urrejt (ndoshta edhe njerzit qe i ek deshte fort) .....

Ł ć νD ī ĵ ä
07-11-08, 18:34
Se pari ju pershendes !
Sa per ket tem:
Na hajte mundohemi te jtojme ne harmoni,me njerzit qe na rrethojn?Jemi te drejt te sinqert.Po tham s'po urrejshim vetem po duajshim,vetem po bajshim mire e mir tan jeten?Po a te kthehen kto me te mira,shpesh here edhe me te keqe te kthehet e mirat i qe ke ba,e kshtuqe bahet e tepert dikur,e me vite njeriu mushet xeher ne mbrendsi (EDHE MIRE ESHTE) se dikure mbushesh mend dhe ki kujdes nga njerzit qe pa pike mshire vijne ne jeten tande edhe mundohen ta prishin mbrendsin e zemres duke te lendu derisa ku nuk shkon me(me genjeshtra ,etj etj)
Une mendoje dhe jam e bindune qe me iluzione nuke jetohet :Realiteti i ksaj bote eshte LUFTA per me mbijetu,kto qka ju i keni cek jan dhe do mbesin gjithmone tek cdo njeri ,,,,,,,edhe po sdesht nej dite je i/e detyrune me urrejt (ndoshta edhe njerzit qe i ek deshte fort) .....
Po esht e vertet po cdo gje e tepert esht e tepert...edhe ato cka une i kom cek e kom vrejt te vetja qe nuk me lan te qet ato sene.....une kom kerku mendimin e juj....sido qe te jete falemnderit prej ju,esht mendimi juj:smile: kete e kerkoja

Ł ć νD ī ĵ ä
07-11-08, 18:40
Ketu Me Sa Po Shihet Jan Dy Tema Gjelozia Dhe Tejkalimi I Dhimbjeve Te Vdekjes Qe Jan Te Ndara Nga Njera Tjetra
Jo nuk esht xhelozija dhe tejkalomi i i dhembjeve te vdekjes.....po qka ti mendon qe e prish jeten,te mundon etj....e nese jeta esht e mire a tejkalohet dhembja e vdekjes....??Tema esht tjeter jo ajo si e ke marr ti