PDA

View Full Version : kerkoj 3 hartime


jusufj
11-11-09, 14:12
Se pari pershendetje!
un kerkoj 3 hartime kush din mir letersin i isha lut te mi shkruan
te jen ne gjuh shqipe kuptohet gjuh letrare
temat:
1. Dashuria per vendin eshte pasuri shpirtrore
2. Gjuha ruhet atje ku shkruet
3. Mergimi shuan dyer e dermon zemra
keto 3 hartime me duhet per sot ne ora 9
ju lutem me ndimoni
dhe kaloni mir

jusufj
11-11-09, 14:55
ska asnj ndim

panta_rhei
11-11-09, 15:02
A i ki per doktoraturė a pėr magjistraturė???

Grahi b*thes shoki! Nuk kryhet shkolla me dallavere, se ėshtė TURP! Kryej vet detyrat e tua.

jusufj
11-11-09, 15:07
edi edi se eshte turp po kam shum pun sot :SS dikush te me ndimon

Makresh
11-11-09, 15:13
Un po ta jap nje keshille ; Detyrat, nuk kryhėn ne minutat e fundit !

jusufj
11-11-09, 15:16
mua me duhen per neser ne mengjes ne ora 7 po kush mund ti bej per sonte ka ora 8-9-10 le te tregon
ju lutem me ndimoni

jusufj
11-11-09, 16:53
ju lutem me ndimoni
a do me ndimon ndokush ju lutem

Makresh
11-11-09, 16:55
prit, prit edhe pak.

jusufj
11-11-09, 16:57
po a je ka mi shkrun vetem pergjigju

Makresh
11-11-09, 16:58
po a je ka mi shkrun vetem pergjigju


Po hec more puno e hiqju internetit !

Deri tash jo 3, po 30 i kishe shkrue !

jusufj
11-11-09, 17:02
po pse me thae prit prit edhe pak
i kisha ba vet po kam do sene tjera me ba

Jana
11-11-09, 17:03
Qyteti im i vjeter, i zbardhur nga debora sikur te jet i thinjur nga hallet.... Qyteti im i vjeter, e i lasht za vete jeta ne toke, mi mban te fshehura endrrat rinis nen kalan e tij. Mi ruan si pedal trendafilave te pranveres... Qyteti im, mi vajto endrrat e rinis, e mi hudh ne lum. Le te veniten endrrat e mia ne dallget e lumit, mu ashtu siq venitet rinia ime pa me te shtrejten e jetes... DASHURIN. Sot jam larg qytetit tim te vjeter... Edi qyteti im nuk ka fuqi t'mi hedh endrrat e rinis ne dallget e lumbardhit te brisht... Ai i ruan sepse ashtu me premtoj ne heshtje e neteve te ngrota te te kaluares se zbehur. Te myshkura e te tretura nen gurt e kalas jan endrrate mia, por ende me ngjajn se jan gjalle... I kthyer si arkivol i njė deshmori, sillet trupi im bulevardirt te dikurshem... Seq mu dridh trupi im ne heshtje... E pash dike nga larg qe me buzqeshte! T'i afrohesha nuk kisha guxim... nga larg me fliste me sy pėr dikurshmen, dashurin. njė femji ne dor e mbante... Seq mu duk se po qante.... Nga larg pagezova ate femij... Prizren le tet quaj o engjull plote jete... Kalaja qeshi me dashuri, ne heshtje me tha, pse ne emrin e tokes time... Sepse ne kete toke tretet e gjalle dashuria ime qe njė dite do ja hedhish endrrat e mia mbi trup si AMANET jeto dhe njė JETE!

Jana
11-11-09, 17:05
Mqenese koha shum e shkurt per keto tri tema...spaku u mundova met nidmu diqka...

jusufj
11-11-09, 17:07
vetem nji ma paske shkruar mir po trego per cilen ke shkruar

Jana
11-11-09, 17:11
vetem nji ma paske shkruar mir po trego per cilen ke shkruar
Valla Jusuf spo di me asnjonen so fort i pershtatur,por ti frymzov pak ketu...edhe pershtate per njeren tem per te cilen ti mendon qe eshte me adekuate...

Makresh
11-11-09, 17:13
Jusuf,

Me shpjego se cfar ke dashur te thuash me kete : Edi qyteti im nuk ka fuqi t'mi hedh endrrat e rinis ne dallget e lumbardhit te brisht..

jusufj
11-11-09, 17:33
makresh nuk e kam shkruar un e ka shkruar jana

panta_rhei
11-11-09, 17:46
Qyteti im i vjeter, i zbardhur nga debora sikur te jet i thinjur nga hallet.... Qyteti im i vjeter, e i lasht za vete jeta ne toke, mi mban te fshehura endrrat rinis nen kalan e tij. Mi ruan si pedal trendafilave te pranveres... Qyteti im, mi vajto endrrat e rinis, e mi hudh ne lum. Le te veniten endrrat e mia ne dallget e lumit, mu ashtu siq venitet rinia ime pa me te shtrejten e jetes... DASHURIN. Sot jam larg qytetit tim te vjeter... Edi qyteti im nuk ka fuqi t'mi hedh endrrat e rinis ne dallget e lumbardhit te brisht... Ai i ruan sepse ashtu me premtoj ne heshtje e neteve te ngrota te te kaluares se zbehur. Te myshkura e te tretura nen gurt e kalas jan endrrate mia, por ende me ngjajn se jan gjalle... I kthyer si arkivol i njė deshmori, sillet trupi im bulevardirt te dikurshem... Seq mu dridh trupi im ne heshtje... E pash dike nga larg qe me buzqeshte! T'i afrohesha nuk kisha guxim... nga larg me fliste me sy pėr dikurshmen, dashurin. njė femji ne dor e mbante... Seq mu duk se po qante.... Nga larg pagezova ate femij... Prizren le tet quaj o engjull plote jete... Kalaja qeshi me dashuri, ne heshtje me tha, pse ne emrin e tokes time... Sepse ne kete toke tretet e gjalle dashuria ime qe njė dite do ja hedhish endrrat e mia mbi trup si AMANET jeto dhe njė JETE!

Tė gjitha tė trashurat me tė zezė (bold), janė gabime drejtshkrimore. Gabime fillestare, shumė amatore.

Ato me tė kuqe, janė vėrtetim i pėrdorimit tė drejtė tė shkronjės ė. si dhe shenjės sė pikėsimit apostrof.

Sa i pėrket pėrmbajtjes, nėse marrim parasysh edhe drejtshkrimin, ky hartim e meriton notėn 2, me kusht qė jusufj tė jetė nxėnės i shkollės fillore tė ulėt.

Jana
11-11-09, 17:51
Tė gjitha tė trashurat me tė zezė (bold), janė gabime drejtshkrimore. Gabime fillestare, shumė amatore.

Ato me tė kuqe, janė vėrtetim i pėrdorimit tė drejtė tė shkronjės ė. si dhe shenjės sė pikėsimit apostrof.

Sa i pėrket pėrmbajtjes, nėse marrim parasysh edhe drejtshkrimin, ky hartim e meriton notėn 2, me kusht qė jusufj tė jetė nxėnės i shkollės fillore tė ulėt.
Hahahahhaha e hupa Vitin...une ne net e morra se kam shkru vet...vetem dashta mi ndimu pak...me gjet Jusufi pak frumzim edhe me shkru vet....

panta_rhei
11-11-09, 18:23
Hahahahhaha e hupa Vitin...une ne net e morra se kam shkru vet...vetem dashta mi ndimu pak...me gjet Jusufi pak frumzim edhe me shkru vet....

Tė gjitha tė trashurat me tė zezė (bold), janė gabime fillestare (shumė amatore) drejtshkrimore.

Jana
11-11-09, 18:38
Tė gjitha tė trashurat me tė zezė (bold), janė gabime fillestare (shumė amatore) drejtshkrimore.
Hahahahah ok Profi.... hahahahahhaha

shfletuesi_
11-11-09, 19:16
vjeshta fillon me 22 shtator dhe mbaron me 22 dhjetor.. ne vjesht bujku behet gati per dimeeeeeer dhe lavron arat mbjell grurin etj vazhdoje ...haj kuku qysh mendojn njerzit me kry shkoll me internet

DEA
11-11-09, 19:54
A bon me kerku edhe une njefare lloje ndihme, si ai bashkebiseduesi ma larte?

jusufj
11-11-09, 20:16
dy i bera ju lutem me ndimoni te bej kete dashuria per vendin eshte pasuri shpirtrore nuk kam ide si ta bej

uliksi31
11-11-09, 20:44
Se pari pershendetje!
un kerkoj 3 hartime kush din mir letersin i isha lut te mi shkruan
te jen ne gjuh shqipe kuptohet gjuh letrare
temat:
1. Dashuria per vendin eshte pasuri shpirtrore
2. Gjuha ruhet atje ku shkruet
3. Mergimi shuan dyer e dermon zemra
keto 3 hartime me duhet per sot ne ora 9
ju lutem me ndimoni
dhe kaloni mir


Qe pra si mundet me gabue njeri, sa e sa here u jame drejtue antarve te Dardanis, qe na sjemi institucion mesimor as edukativ, e ta con dreqi Jusuf djalin e tma qet posht at teori.:biggrin: A po shihni, tana t'mirat rinia e sodit i kane, fut ne internet e i kryejn detyrat.:biggrin:

teutaA
11-11-09, 23:27
po ndihmoni djalit e mos e gjykoni se edhe kryeminstri veq qka ti shkrujn lexon mos e boni te madhe se gjynaf prej djalit

un te kisha ndihmu por nuk jam shum e mir ne shkrime :smile:

DEA
12-11-09, 18:01
E..........................

teutaA
12-11-09, 19:40
E..........................

po moj bon pse jo:wink:

opss pregatitu edhe per kritika

DEA
12-11-09, 19:51
po moj bon pse jo:wink:

opss pregatitu edhe per kritika

Jo deshta me thane, s`te ndihmon kush bre, me qene ne zaval te shpirtit!!!!:biggrin:

shfletuesi_
12-11-09, 19:57
Qe te pergatitni nje gjelle per 5 persona nevojitet.

Te keni:
1: tengjere
2: nje garuzht
3 Luge te gjat me bisht
4 1 kg kryp duhet ama nuk eshte e thane krejt krypen me ja zbraz 1 luge t'bukes ja zbrazni.
5 duhen 1 kg karrota
6 duhen 1 kg grashak
7 duhet 1 kg kumpira
8 duhen 1 kg voj Olim i zbrazet 1 gote e cajit
9 duhet shpareti elektrik
10 Duhet Kuzhinierja me kan qe ta pergatis gjellen.

I nderuar Hartues besoj 5 ke me marr pasi qe profesori ta han kete dreke.
Edhe 5 buke se gati kesh me harru edhe mundesisht pa 150 euro nuk shkohet ne Restaurant.

premium
12-11-09, 20:00
Qe te pergatitni nje gjelle per 5 persona nevojitet.

Te keni:
1: tengjere
2: nje garuzht
3 Luge te gjat me bisht
4 1 kg kryp duhet ama nuk eshte e thane krejt krypen me ja zbraz 1 luge t'bukes ja zbrazni.
5 duhen 1 kg karrota
6 duhen 1 kg grashak
7 duhet 1 kg kumpira
8 duhen 1 kg voj Olim i zbrazet 1 gote e cajit
9 duhet shpareti elektrik
10 Duhet Kuzhinierja me kan qe ta pergatis gjellen.

I nderuar Hartues besoj 5 ke me marr pasi qe profesori ta han kete dreke.
Edhe 5 buke se gati kesh me harru edhe mundesisht pa 150 euro nuk shkohet ne Restaurant.
Zdi ēka t;koft bre Shfletuess ... shume kam qesh me ket hartimin tande ??