PDA

View Full Version : me ndihmo


aroni
30-04-04, 16:05
ndarja nuk quhet triumf
nuk quhet as dashuri
nuk quhet as qortim
nje emer ka
ndarje ndarje
se di as vete se si brenda nje dite nje nate ndryshuan gjerat.ndryshuan ndnjenjat.nuk e di se si me rrembyen nga ti.mi vodhi dikush ndenjat per te cilen kisha nevoj tri vite me pare.per te cilen kisha shume nevoj edhe qe te dyte e dinim ate mire.e kisha kuptuar ndjenjen per te tri vite me pare.nuk e di se si me erdhen dite te cilat nuk do ti harroj kurre.se di se si zoti me shperbleu aty ku kisha me se shumti deshire te me kthente pas tre vite me pare.ne kohen kur e shifja ate enderroja shumeqka.nuk e di pse po ndohde kjo ne jeten time.nuk e di pse po ta bej TY kete gje.me fal 1 miloin here por mos harro se jam aty ku isha gjithehere.jam aty ku jeta dhe vdekja kane te njejtin kuptim.mundohem ta luftoje kete ndjenje qe me ka pushtuar gjoksin.qe me ka pushtu jeten.perpiqem te jeme i forte
por me beso se ajo me ka pushtuar dhe se nuk mund te levizi asgjekundi.
u perpoqa te vije ate dite ne gjakove te jem me ty bile per pak kohe por ishte e kote.nuk leviz dot nuk zgjidhet ekuacioni.dje erdhi vetem per te pire nga nje kafe se bashku e cila nuk zgjati me shume se 10 minuta.mendova ti them te mos me kerkoje por nuk munda se me ka pushtuar te betohem ne zot se po.ndjehem fajtor per kete por nuk mund te levizi dot.me ndihmo te lutem ta harroj ate.ta kthej jeten aty ku ishim jo shume kohe me pare.me ndihmo............te harroj pushtimin qe me ka bere tjetra.me thote se dua te jem pergjithmone me ty por sme thote te dua,me thote ti besojme njeri tjetrit por sme thote te dua nuk e di nese e ka kete fjale te kyqur apo e ka rezervuar per ne fund.me thote se sdo te largohet nga une por prape sma thote fjalen te dua.sdi jam tejet i mjegullosur.nuk e di me ndihmo ta luftoj kete ndjenje.ta pushtoj pushtimin tim dhe serish te jem zot i vetevetes.me ndihmo.......................... :?: :?: :?: :?:

NobodysFool
24-03-05, 20:47
:cry: mfal, me preki dicka shum.

Selvije
22-09-05, 17:17
I nderuar
E lexova nuk munda shum me kuptu qka ke desht me than me ket?!
Mirpo si do qoft po pergj ne njifar menyre.Te keshilloj edhe pse nuk pe di se a je tu vujt apo qka ke? Mos i merr sendet shum afer zemres se deshton shum qysh thon nji fjal popullore"leshoe ne 400" se nuk ja vlen per askend. Deshtimet ne Jet jan fakulltet mesohu per tjera her. Nuk do te thot nese ndokush nuk te thot TE DUA thot vepra nuk asht nevoj em than vetem fjal.Te kerkoj falje nese nuk kam mundure te te pergj saktesisht , njiashtu nese TI nuk i ndihmon vetevetes nuk mund te ndihmon askush sikur nji person nese eshte i semur e shkon tek mjeku pyetja e par qe behet eshte mos je shqetsu e ajo dmth. Merre veten me te mir kushtoj vetes nji dit te lir. Lufto me nderdijen tende se ska send ne bot qe nuk ka zgjedhje vetem dhe vetem nese ti din te gjindesh lufto me veteveten. QDO E MIR E KA NJI TE KEQE QDO E KEQE E KA NJI TE MIR.