PDA

View Full Version : shijoje zemren time. ndjej emocionet e shpirtit


bert
01-06-09, 14:57
"UNE DHE TI"a Song From Bert

UNE TE DESHA TY E DASHUR,TY TE DESHA SHUME
PER TY THURA VARGJE,PA TY SFJETA GJUME
TI ME THOJSHE SE DASHNIA BABE,PA MUA SKISH KUPTIM
DHE TE DY NEN LOTET E SHPIRTIT ,PUTHESHIM PAPUSHIM


TRUPIN TEND TE BUKUR LEHTE E LEDHATOJA
BELIN TEND TE HOLLE KENDSHEM E SHTRENGOJA
THE RENKIMIN TEND NGA DASHURIA DEGJOJA
BUZET E TUA TE EMBLA ME FLOKE I MBULOJAOHH,OHH,OHH SA SHUME DASHURINE TI E DOJE
ME SHIHJE NE SY,RENKIMET NUK MOHOJE
TRUPI YT I BUKUR SHUME PO PERVELOHEJ
DASHNIA MES NESH SA VINTE E SHTOHEJ


NE BENIM DASHURI ,MU NE BUZE TE DETIT
ZOGJTE CICERONIN ,DALLGET ZGJONIN PEMET
DHE DIELLI I ZJARRTE NA BINTE NGROHTESI
YJET TE SHIKONIN ME GEZIM DHE PLOT GJALLERI


PAPRITUR DITA U BE NATE ,DIELLI PO SHKONTE
HENA E MREKULLUESHME MBI KOKE NA QENDRONTE
DHE ZHURMA E DETIT E VETME PO ZHURMONTE
PO NA THURNING KENGE ,PO NA BENIN MBROJTJE

bert
01-06-09, 15:06
"Puthme"from Bert

Mbrembja svonoi ,erresira sa behej me e erret
dashuri ne benim te etur aty nen pemet
ishte nate e bukur ,yjet po veshtronin
renkimet tona te bukura ,gjithesine po zgjonin


dhe ashtu ne krah te njeri tjetrit,deri naten vone
sy me sy shikoheshim,te dua pergjithmone
na pelqente qetesia dhe ajri qe ish i fresket
preknim njeri tjetrin dhe shume here dhe qeshnimhahahahahahah ,hej shikome mua ne sy
ti me gudulisje ,mos me prek aty
dhe kur e kuptove sa bukur ne po putheshim
renkimet po degjoheshin,e etur ti me puthje


Oh i dashur sa kam pritur per kete moment
per ty sa kam qare,per te gjetur s'kam lene vend
e dija qe do te gjeja,dashuria me kish bere
pa te gjetur ty ,sdo lija shteg dhe dere


dhe ashtu ne putheshim,benim dashuri
njeri-tjetrin donim,ne moment aty
me perkedhelje floket ne buze ti me puthje
nen renkime qeshje,oh babe puthme ti me lutje

bert
01-06-09, 15:11
Do vijtek po largohesha koken ktheja mbrapa
ishte dite e nxehte vendin e kish mbuluar vapa
me kujtoheshe ti,shikoja shtatin tend
me te bukur se kurre se ndrroja me askend


me mua tek bisedoje floket hidhje mbrapa
fytyra jote e embel shkelqente si mjalta
te puthja ne buze,ne sy te shikoja
ky moment i kendshem doja te ishte jona


asgje une skam fshire qe nga ajo dite
cdo gje me kujtohet ,me pikellojne syte
cdo moment kujtoj ,endrra kurre nuk vdes
ty te doja shume .me mall po te pres


zerin tend te embel ,me pelqen ta degjoj
me kujtohesh ti,erdha nuk vonoj
vije duke qeshur,hidheshe ne krahet e mi
putheshim fort ne buze,te lutem prit,do vij

bert
01-06-09, 18:22
takimi i parembi kaltersine e detit pashe portretin tend
syte spo me ndaheshin,trupi spo me zinte vend
desha te te flisja ,thjesht te te thoja te dua
shume me kishe munguar,kjo me lendonte muanje ere e lehte po frynte dhe floket po ti largonte
fytyra e jote e bukur dhe nje qeshje po zbulonte
doja te te prekja dhe te te mbaja ne krahet e mi
te te puthja ,te shtrengoja dhe te beja dashuridhe ashtu e qeshur ti krahet e bukur zgjasje
ne sy me shikoje,buzeqeshje dhe thoshe hajde
afromu ,pak me teper afromu i dashur me thoje
une jam endrra jote une jam zemra jote


dhe ashtu dalengadale ne u perqafuam plot mall
putheshim pa pushim,putheshim si te marr
dhe nga faqet e tua te bukura lotet po vershonin
te kam pritur shume ket moment ta kemi tonin

bert
02-06-09, 14:15
I miss you alketa (bert)ne ate lokal te cmendur ne te dy u takuam
dhe qe nga ajo dite bashke udhetuam
I love your voice,You make me smile
you are so pritty,you are my style


tek visheshim per te dale me njeri tjetrin loznim
si dy femije te vegjel asnjehere spushonim
une te ngjyrosja me lipstik ne faqe ti me prishje floket
dhe ashtu te bere mish mash ne te dy kalonim oren


pajtoheshim prape dhe putheshim si te cmendur
pinim vodka bire ,duke qeshur duke e derdhur
benim dashuri spyesnim sa ish ora kurre
te pelqente te te thirrja katie,ti me thirrje burre

elsaaa08
12-06-09, 21:49
bert bert more bert me perlote me keto vargje
me pelqyen vargjet tua

bert
21-06-09, 14:02
bert bert more bert me perlote me keto vargje
me pelqyen vargjet tua
thank you elsa

bert
21-06-09, 14:20
Jazz song from bert"I missed you my love"

Oh my love ,how much I missed you
you were my best friend,I really loved you
I remember all the great things we use to do together
your laughter and your love,I will always remember


We were so innocent love and used to joke atogether
that is what I miss the most,I miss it forever
you were my sunshine and the evening breeze
tonight you went to sleep love ,I am so cold and freeze


This is the time we go seperate direction love
I will meet you again love,by your grave on the moonlight
I will light a candle for us love and I will sing our song
to bring back the memory ,I will play this smooth tone

And then again I will hold you close love
I will bring the flowers and set them by your site
I guess this is goodnight love,but I will be back
I will always return to you,every morning,every night

~AnnA~
21-06-09, 20:17
poezi te bukura,komplimente bert!

poezia,si art i ndjenjave,figuracionit dhe mendimit,shpeshhere luhatet:sa te jete nje realitet i perjetuar,aq te jete dhe nje mirazh...Poezite e tua,mendoj qe i takojne kategorise se pare...Ke ditur te qemtosh detaje te mrekullueshme,imazhe poetike,qe te lejne te mberthyer me syte ne ekran!

bert
21-06-09, 21:19
thank you anna. je shume e mire

bert
22-06-09, 15:26
dashuria e humbur e mergimtaritishte dita e fundit, qe do te shihja ty
dukesha shume i vrare,sdija kur do vij
u mbeshteta prane peme, floket po shtrengoja
te ndahesha nga ty , une kete se doja

ate mengjes te heret, shiu po vershonte
isha bere gati,jeta nuk mendonte
dal nga shtepia heret, nisem per kurbet
me sjam kthye aty. u bene shume vjet


letren e fundit tende, mezi e lexoja
cdo fjale qe ti shkruajte, ne mendje une kujtoja
ishe bere grua,dike tjeter kishe marre
dashnine time sbesove, sa me kishe vrare


kjo me ndryshoi mua,une me kurre su ktheva
dashurine per ty une me kurre se shpreha
me mire qe jam larg, dhe ty ste shikoj shume
ndoshta do vije nje dite, te pyesesh si jam une

thellenza
22-06-09, 22:01
Shume poezi te bukura, suksese..vetem vazhdo. :smile:

bert
22-06-09, 22:06
thank u yll

bert
22-06-09, 22:11
"WE ARE BACK"from bert

we ex sons of tirona have a song
common fellas join us and sing along
we are going to rock this city all night long
we are the legends they call us babylontirona,tirona you are our memory tonight
we will sing rap and there is no might
we will make sure we do it right
you are our angel,you are so bright


common people raise your hands up
come close together, and be more tight
for our great city you all stand up
follow my move ,keep track my sight


tirona,tirona you are our heart mother
you have been to us a sister and brother
we think of you,we allways think of you
we never forgot and stopped loving you

bert
26-06-09, 01:21
per ty moj hena, zemra ime
te dua ty moj hena, ti moj zemra ime
ne jet te ndryshem jemi, bejm edhe gabime
te shikoj ne sy, duart ti mbaj prane
te shtrengoj ne bel, te dua te pata thane

ti moj vash e re, kurre nuk guxove
per me ndjek deshiren, shume u pervelove
harrove zemren tane, dashurine sbesove
dhe fjalet e sinqerta te shpirtit, veten torturove

une te due ty, kete ta kam thane
qe te jem me ty, dhe ty te kem prane
kurre nuk bej gabim, zemren gjithmone degjoj
zemra ime te don ty vashe, kete e pranoj

mos me ler te pres, zemren mos ma thyej
lere dashurine, punen e vete ta kryej
shikome mua ne sy, e shoh dashurine
qe fshihet tek ty, dhe kerkon shkendine

bert
26-06-09, 21:44
Oh moj qike prizreniOh moj qike prizreni, zemren ma ke marre
smund tjetoj pa ty, sdua tjem te ndare
buzet e tua te embla, gjithmone i shikoj
kur ne puthemi bashk, bash gjithcka harroj

hajde moj prane meje, takoje zemren time
ty te due shume, nuk jane ma premtime
kerce leht me mua, trupin rrotulloje
tek te puth ne buze, floket me shtrengoje

bame dashuri, tek pema dhe tek konaku
harruam sa ish ora, prej qejfit pa meraku
shtrengoje trupin tim, fort mkafshove nbuze
duart hyn mes flokesh, te gjate e te bute

belin ti moj vashe, bukur e valezove
lart e posht mbi mue, shume me shtrengoje
bame dashuri, te dehur dhe te izoluar
kur u cum prej gjumit, gjithcka kish mbaruar