PDA

View Full Version : Cka eshte per ju vendelindja.....


lazdrani
18-04-04, 17:32
Cka eshte per ju vendelindja apo Atdheu.... :P

Murgesha
18-04-04, 18:15
Vendlindja per mua eshte vendi ku u linda, ku u rrita, ku dashurova.
Kujtimet e shumta qe me lidhin me vendin tim, nuk me lene te qete asnjeher.
Vendlindjen sikur nuk e don kur je aty por se sa eshte e dhimbshme te jesh larg saj e dime ne gurbetqaret.
Me nje fjale vendlindja eshte vendi qe te ofron sigurine dhe dashurine per te jetuar.

Naki
18-04-04, 19:03
Vendlindja per mua eshte vendi ku u linda, ku u rrita, ku dashurova.
Kujtimet e shumta qe me lidhin me vendin tim, nuk me lene te qete asnjeher.
Vendlindjen sikur nuk e don kur je aty por se sa eshte e dhimbshme te jesh larg saj e dime ne gurbetqaret.
Me nje fjale vendlindja eshte vendi qe te ofron sigurine dhe dashurine per te jetuar.
Vendlindja
Vaji dhe qeshja e pare ,femijerija dhe lojnat,mesimi i ABETARES ,Rinija ,Maturant,Student, Dashurija Ndaj Familjes shoqerise ,Atdheut, dhe ne fund PO e citoje Fjaline e Znj .Murgesh-Vendi qe te ofrone Sigurine ,Dashurine per te jetuar.
Pershendetje Naki

Barbaroza
19-04-04, 09:48
Per vendlindjen dhe dashurine s'mund te gjej asnje definicion.Jane gjerat qe na japin jete,gezim,embelsi,por edhe qe te detyrojne te sakrifikosh shume per to sepse ia vlen.

anna
19-04-04, 13:04
sa here qe mendoj vendlindjen time me duket se gjej forc per te vazhduar me tej jeten time edhe pse nuk kam kaluar shume kohe atje une ndjej nje kenaqesi te paskajshme me kujtohet femijeria ime klasa e 1 etj apo edhe kur dilja me shoket e shoqet e mija ne mbremje neper qytet nejse jan verete kujtime ta panumerta e te paharruara per mua .Mund te them me shume bindje qe Kosova ze nje vend shume te rendesishem ne zemren time ,me te vertet ndihem krenare qe jam bije e KOSOVES nene ........ju pershendes te gjithve ANNA :wink:

mirsad
19-04-04, 21:35
SİQ THA EDEH MURGESHA VENDLİNDAJ PER NE QE NDODHEMİ NE GURBET..ESHTE NJE GJE Q ENUK HARROHET....KA KUJTİME TE SHUMTA QE TER JETEN NGELEN E MEMORJEN TONE..BYE

florian
19-04-04, 21:46
vendlinja!!! frymzimio i jetes . vetem shpresa qe nje dit do rijetoj atje me jep forcen per te vazhduar . :cry:

sexybrikenda
20-04-04, 14:08
Vendlindja per mua eshte vendi ku u linda, ku u rrita, ku dashurova.
Kujtimet e shumta qe me lidhin me vendin tim, nuk me lene te qete asnjeher.
Vendlindjen sikur nuk e don kur je aty por se sa eshte e dhimbshme te jesh larg saj e dime ne gurbetqaret.
Me nje fjale vendlindja eshte vendi qe te ofron sigurine dhe dashurine per te jetuar.
Vendlindja
Vaji dhe qeshja e pare ,femijerija dhe lojnat,mesimi i ABETARES ,Rinija ,Maturant,Student, Dashurija Ndaj Familjes shoqerise ,Atdheut, dhe ne fund PO e citoje Fjaline e Znj .Murgesh-Vendi qe te ofrone Sigurine ,Dashurine per te jetuar.
Pershendetje NakiPAJTOHEM ME MENDIMIN E MURGESHES DHE TE PRINCIT TIM NAKI :oops:

lazdrani
12-06-04, 18:38
sa here qe mendoj vendlindjen time me duket se gjej forc per te vazhduar me tej jeten time edhe pse nuk kam kaluar shume kohe atje une ndjej nje kenaqesi te paskajshme me kujtohet femijeria ime klasa e 1 etj apo edhe kur dilja me shoket e shoqet e mija ne mbremje neper qytet nejse jan verete kujtime ta panumerta e te paharruara per mua .Mund te them me shume bindje qe Kosova ze nje vend shume te rendesishem ne zemren time ,me te vertet ndihem krenare qe jam bije e KOSOVES nene ........ju pershendes te gjithve ANNA :wink: :cry: :cry: :cry: :cry:

anna
13-06-04, 12:14
sa here qe mendoj vendlindjen time me duket se gjej forc per te vazhduar me tej jeten time edhe pse nuk kam kaluar shume kohe atje une ndjej nje kenaqesi te paskajshme me kujtohet femijeria ime klasa e 1 etj apo edhe kur dilja me shoket e shoqet e mija ne mbremje neper qytet nejse jan verete kujtime ta panumerta e te paharruara per mua .Mund te them me shume bindje qe Kosova ze nje vend shume te rendesishem ne zemren time ,me te vertet ndihem krenare qe jam bije e KOSOVES nene ........ju pershendes te gjithve ANNA :wink: :cry: :cry: :cry: :cry:pse po merzitesh lazdran :(

Naki
16-06-04, 21:04
Vendlindja per mua eshte vendi ku u linda, ku u rrita, ku dashurova.
Kujtimet e shumta qe me lidhin me vendin tim, nuk me lene te qete asnjeher.
Vendlindjen sikur nuk e don kur je aty por se sa eshte e dhimbshme te jesh larg saj e dime ne gurbetqaret.
Me nje fjale vendlindja eshte vendi qe te ofron sigurine dhe dashurine per te jetuar.
Vendlindja
Vaji dhe qeshja e pare ,femijerija dhe lojnat,mesimi i ABETARES ,Rinija ,Maturant,Student, Dashurija Ndaj Familjes shoqerise ,Atdheut, dhe ne fund PO e citoje Fjaline e Znj .Murgesh-Vendi qe te ofrone Sigurine ,Dashurine per te jetuar.
Pershendetje NakiPAJTOHEM ME MENDIMIN E MURGESHES DHE TE PRINCIT TIM NAKI :oops:

flm Brikenda per perkrahjet tuaja te sinqerta

turisti
30-07-04, 23:18
Ju pershendes.Vendlindja=femijerijen,enderrat,kujtime t,vuajtjen,shoket e dikurshem, nostalgjiiiiiiiiiiiiiiiiii.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nexhati
25-10-04, 22:32
Vendlindja eshte per mua Qaty ku kam leeeeee uheeeeeeeeeee :lol: :lol:

Dardan Hasanaj
26-10-04, 11:58
NUK PSHTON AS NI MINUT QI NUK MENDOJ PER VENDLINDJEN SKA GJA MA E MIR SE MU KAN NE VENDLINDJE . NUK E KOPTOJ RINIJEN SHIPTAR QI NUK DOJN ME NEJT NE KOSOV POR DOJN ME DAL LARG VENDLINDJES KY ASHT MENDIMI JEM

mis_peja
26-10-04, 12:46
Vendlindja esht gjithshka. Sillu e pshtillu prap tek vendlindja kthehesh
Aty u linda dhe deri diku u rrita. Aty edhe dua te vdes. Por tasht jam duke jetuar ne dhe te huaj. E Dua Vendlindjen time per gjdo gje.

Barbaroza
26-10-04, 14:54
Per vendlindjen dhe dashurine s'mund te gjej asnje definicion.Jane gjerat qe na japin jete,gezim,embelsi,por edhe qe te detyrojne te sakrifikosh shume per to sepse ia vlen.

E gjeta definicionin!Vendlindja per mua eshte Diell,Uje,Ajr!!!

Mafiozi
27-10-04, 12:41
Pėr me dit ku do te shkojm, se pari duhet me dit prej kahit vijm... 8)

livoreka bicio
31-10-04, 14:54
KUPETOHET, SE, VENDLINDJA ESHT VENDI, ME I DASHUR PER SECILIN NJERI... :P

Kercovari
01-11-04, 11:57
Barra me e rende e cila me eshte shendruar ne nje anije gjigante e ngarkuar me te gjith mallin per te,i bindur se do te me kethej aty ku se pari dhash shenjat e lindjes me te qare,per te pushuar se qeshuri diku ne merajat ku thura edhe endrat e mija feminore, per te vdekur si plake.

Tomori
01-11-04, 21:55
-Vendlindja per mua esht nje gje shum e Shejt
-Se per te shejten jam ne gjendje me fliju ma te shtrejten
- E shtrejta esht koka-jeta
-E shejta esht vendlindja
:wink:

ShEjToNkA
01-11-04, 22:50
Vendėlindja pėr mua ėshtė gjithcka!!
Se vetėm aty gjejė qetėsin ,krenarin, mburrjen ,lumturin ,dashurin ,fėmijėrin ,vuajtjet dhe gėzimet, ėshtė vendė ku vetėm aty dhe askund tjetėr ndjehėm mė sė miri!!

Buli_00
02-11-04, 17:03
Vendlindja ėshtė dashurija e parė e madhe, e pėrjetshme dhe e vetmja qė nė pėrhershmėri, pashterrshėm, njeh trashėgimi atėrore. Ajo, pra vendlindja, tė jep gėzime dhe hidhėrime..., tė pėrkdhel, tė ledhaton, tė inatosė, ndonjėherė edhe tė shqelmon, ama e mirė, e dashur dhe krenare mbetet edhe pas nesh.

Njė profesor i imi (tani i ndjerė) thoshte: "Nėna ime mund tė jetė e keqe apo shumė e keqe, ajo mund tė jetė e vėrbėr, e ēalė apo me kurrzin jashtė..., ate mund tė mos e don askėrkush mbi dhe, ama ajo do tė ishte nana ime e dashur, e mirė, bile shumė e mirė dhe, mė e mira nė botė". (fjalėn gjithmonė e kishte pėr vendlindjen).

Loloku
02-11-04, 23:37
Nuk ka definicion qe mund ta permbledhe vendelindjen brenda nje pershkrimi, por simbolikisht une do ta krahasoja me lulen e gjitha luleve qe kundermon dehjen shpirtrore dhe kahdo qe te shkosh aroma e saj te percjell, sa me larg te jesh aq me shume te deh!

devilish_Angel
03-11-04, 12:52
ju pershendes te gjithve dhe po e shof se per te shumtet esht vetlindja ne ate vend ku kan lindur ku i kan krejt te afermit dhe disa ku e kan perjetuar fimijin.

edhe per mua esht vendlindja normal aty ku kam lindur por ne anen tjeter them te drejten prap te them se te shkoj ne ate vendlindje te jetoj per gjithmon nuk mundem ta paramendoj, sepse une ne gurbet jam rritur dhe mund them gati me duket sikur edhe ketu e kam vendlindjen, por normal gezohem kur shkoj ne vendlindjen teme dhe me vjen keq kur e le prapa sepse kam gati gjith te afermit dhe shoqeri atje, por ketu e kam jeten keshu qe me pelqen edhe ketu sikur ne vendlindjen teme :)

me nje fjal nuk mundem ta dyshoj

kalofshi sa me bukur te gjith ciao :wink:

zana_e_maleve
03-11-04, 13:26
Cka eshte per ju vendelindja apo Atdheu.... :P


vendlindja eshte gjeja me e shtrejte .Me merr malli per guret e jo ma per njerzit .

Naki
22-04-05, 15:45
Vendėlindja pėr mua ėshtė gjithcka!!
Se vetėm aty gjejė qetėsin ,krenarin, mburrjen ,lumturin ,dashurin ,fėmijėrin ,vuajtjet dhe gėzimet, ėshtė vendė ku vetėm aty dhe askund tjetėr ndjehėm mė sė miri!!

Keni shume te drejte,e ndaje mendimin tuaj.

Me nderime Naki

Baci_de
22-04-05, 17:17
Vendelindja dhe atedheu nuk jane njejt atedheu eshte i shtrenjte por une kam lilnd ne kashtdhe kashta nuk ka vlere .

Naki
22-04-05, 21:06
Vendelindja dhe atedheu nuk jane njejt atedheu eshte i shtrenjte por une kam lilnd ne kashtdhe kashta nuk ka vlere .


Diskutuesi i nderuar,mos i ngatrroni temat e humorit me diskutime shoqerore.

Ju lutem permbaju temave Shoqerore,pa hidherime

Naki

emine
20-03-08, 10:14
Aty me pushon Zemra !!!

GURI SYLAJ
20-03-08, 11:25
VENDELINDJA ?
E tere rruga ime qe do te beje ne mes DJEPIT e Varrit !!!

emine
20-03-08, 11:28
Eshte vedni ku me ktheht buzeqeshja....

lirik
20-03-08, 11:57
Vendlindja ėsht Gjithqka Nėse Tė Don Nuk Tė Mohon
Por Nuk ėsht Gjithqka Nėse Tė Mohon

Agolli
22-03-08, 00:25
Vendi ku kam linde, me mire do ishte qe kjo pyetje te shtrohet kshtu, ēka je/ni ti/ju pe vendelindjen!! Ja spe rrok as kshtu, pi bjen diqysh si me rrotulla!!