PDA

View Full Version : Komente rreth poezise se Cakit


drenousha
18-02-04, 11:55
ma e mira fjale ne bote eshte TE DUA !!!!

lazdrani
24-02-04, 09:35
Caki ju pershendes ku do qe jeni,me pelqejne poezit tuja shume i lexoje me endje,keni sjellur freskime ne kete kopsht poetik vazhdoni edhe me tutje me kenaqesi do ti lexoje..... :wink: lazdrani

caki
24-02-04, 12:21
Ju falenderoj shume Lazdrani, dhe do te mundohem gjithnje te vazhdoj me shkrime poetike, por normal pa e munduar trurin shume por me teper duke e ndegjuar zemren, sepse vetem ne kete menyre poezia eshte me reale... Ju pershendes Lazdrani :wink:

anna
29-02-04, 16:09
a more caki te dish qe dikush te don e qe eshte ne gjendje te jap jeten e tij per ty eshte nje gje e mrekulluesheme ,,dashuria eshte ilaqi i kesaj jete prandaj fjala te dua eshte vet mrekullia ajo eshte e cmuar sa vet jeta tung te pershendet ANNA

caki
01-03-04, 18:43
ehe caki kjo jete eshte plot supriza e di ti qe edhe une shkruaj poezi por me shume me pelqen te pikturoj ,aty ndihem vetvetja mund te bej qfar te dua eshe si nje bote teresisht e imja vetem e imja besoj se poezia eshte shume e lidhur me pikturen apo jo ....bye tung nga anna :lol: :lol: :lol:

Nuk di anna se a ke bere ne shkolle ndonji studim estetik, estetika e lidh shume Pikturen dhe Poezin. Poezia lind nga arti, e arti lind nga poezia jan dy gjera te lidhura. Por sa i perket botes, nuk mund te them se e bene nje bote tenden, sepse bota duhet te jete ashtu si eshte, vetem se si vjen e shiquar nga ti e nga ndjenjat e tua. byeeee

arjana
14-04-04, 16:03
caki shum i njohur qenke ketu.
shum poet ishe. shum po me pelqejn poezijat e tua (a jon tuat apo jo nuk e di,por prap si parp po me pelqejn)!!!

CIAO CIAO :D :D :wink:

caki
15-04-04, 12:42
caki shum i njohur qenke ketu.
shum poet ishe. shum po me pelqejn poezijat e tua (a jon tuat apo jo nuk e di,por prap si parp po me pelqejn)!!!

CIAO CIAO :D :D :wink:

Ne rend te pare te pershendes arjana por njekohesishte te falenderoj per komplimentet. Poezit sigurisht nuk jan te mijat, por jan te zemres sime, sepse zemra flet e une shkruaj, don te thote jam strument i zemres sime. Duke e pasur parasysh se zemra edhe trupi gjinden se bashku edhe krijojn nje njeri siq jam une atehere mundem te them se poezit jan te miat. Te pershendes arjana kalosh bukur... Ciaooooo :P

Lulebora
19-04-04, 15:00
Tung Caki.Me te vertet me pelqei poezia jote.Veq vazhdo.

T- e them se dashuria,
E- shte nje
D- hurate,
U- rime per te rinjet,
A- rdhmeri e larte.

caki
20-04-04, 07:44
Tung Caki.Me te vertet me pelqei poezia jote.Veq vazhdo.

T- e them se dashuria,
E- shte nje
D- hurate,
U- rime per te rinjet,
A- rdhmeri e larte.

Pershendetje Lulebora... dhe njekohesishte te falenderoj. Mbetesh gjithnje e pershendetur...