PDA

View Full Version : Dallimi i vajzave Kosovare ndaj atyr te Shqiperis etj.


Cool_Boy
22-04-04, 13:59
Perhsndtej per te gjithe

Deshta ta bej kete pyetje se me intereson ta dije se qka mendoni rreth kesaj...

"Dallimi i vajzave Kosovare ndaj atyr te Shqiperis,Lugines se Presheves,Maqdeoni dhe te Malit te Zi..Per shqiptare e kam fjalen ok.

Qfare dallimi mendoni qe kan:cilat jan me te sinqerta,intaligjente,te sjellshme etj...

jepni mendimin e juaj...

Me respekt Cool_Boy

mirsad
22-04-04, 20:48
Cool_Boy=== po e marre guximin te pergjigjem me aq sa dije une....


vajzat e shqiperise jane me shume intelegjente dhe te sinqerta...ky eshte mendimi dhe bindaj ime me aq sa dije dhe kam kuptuare..mirupafshim

Barbaroza
23-04-04, 11:31
Mendoj se vajzat e Shqiperise kane intelegjence me te madhe,ndersa me sinqeritet jane te nje kalibri me ato te Kosoves!!!!

hana
23-04-04, 11:52
Vajzat e Shqiperis ne pergjithesi jan te zonja , te shkathta ,te zgjuara ,pak dinake vallai kurse ne Kosov spo di me duket se vajzat jan me naive ,me te sinqerta se ato te Shqiperis

nikii
30-04-04, 21:31
Pershendetje per te gjithe!
Unė mendoj se nuk ėshtė pale qfar ,,dallimi", por me gjithatė egziston njė "dallim" (mos tė ndajmė Kombin), dhe ai ėshtė se vajzat nga Shqipėria janė mė tė komunikueshme dhe me tė sinqerta, kurse tek ne (Kosovė), janė paksa mė egoiste. Megjithatė i kėrkoj tė falur tė gjithė vajzave nga Kosova!
Faleminderit per mire kuptim!

ShEjToNkA
05-10-04, 22:25
Unė mendoi se femnatė e Kosvės dukshėm dalloin nga ato tė Shiperis( nė kėtė rastė po mendoi pozotivisht).
Tė Shiperisė janė mė inteligjente ,mirėpo karakterin e kanė shumė mė tė dobėt se sa tė Kosvės.
Sa kam mundur me diktu ėshtė kėshtu. Ndoshta mundem ta kem edhe gabimė ,ama unė mendoi keshtu.

dr1ta
06-10-04, 00:34
Vajzat e shqiperise edhe ne itali po udhetojn shum!! kushedi pse.. :?

shendet

Kaltrina
06-10-04, 15:19
Vajzat e Shqiperis ne pergjithesi jan te zonja , te shkathta ,te zgjuara ,pak dinake vallai kurse ne Kosov spo di me duket se vajzat jan me naive ,me te sinqerta se ato te Shqiperis

Valla po me vjen keq veq spo i njofshit as ato te shqiperise as te Kosoves, edhe vajzat e Kosoves nuk jane naive hiq valla...

pershendetje

Kaltrina
06-10-04, 15:22
Vajzat e Shqiperis ne pergjithesi jan te zonja , te shkathta ,te zgjuara ,pak dinake vallai kurse ne Kosov spo di me duket se vajzat jan me naive ,me te sinqerta se ato te Shqiperis

Valla po me vjen keq veq spo i njofshit as ato te shqiperise as te Kosoves, edhe vajzat e Kosoves nuk jane naive hiq valla...

pershendetje

ki femra ne Kosove qe te lajne pa text, e ki ne Shqiperi shume te lodhta, keshtu qe mendoni edhe njehere pak ma mire

pershendetje

Krokodilli
06-10-04, 15:57
pershendetje,,,

une do ta jap mendimin tim,, pasi qe shkoj ne Kosove dhe Shqiperi per qdo vit rri nga 2 muaj..


** Ne Kosove vajzat e qytetzave te Kosoves jan shum pak te shoqeruara,, mendjen shum te madhe (per kete e kan arsyen e vet) sesa ato te Prishtines,
** vajzat e Prishtines kan nje dallim te madh me qytetzat e vogla , ,,, te Prishtines jan shum ma te shoqeruara,, me me kultur,,,, por kur vjen tek dallimi i Vajzave te Shqiperis,, ka nje dallim shum te madh,,,, shum larg eshte Kosova me Shqiperin per nga kultura ,, menquria etj etj...

**Ne Tirane shkoj per qdo vit,, dhe me qdo vajz qe bisedoj,, me secilen mund te lidhi shoqeri,, jan popull i kuptushem,, i shoqeruar,, pa kompleks,,, do te thot jan taman popull Evropian,,,
**kurse ne Kosovaret kemi ende per te mesuar,,,,, kultura eshte ne zero kunder Shqiperis,,
**Kur shkoj ne Kosove eshte shum zor te kesh nje bised me nje vajz ne menyre shoqerore,, shum jemi mbrapa....
Ju pershendes Vajza Kosovare por jam duke e tregu vetem realitetin,,,
Pa keqkuptime sepse vet jam Kosovar- dhe shpresoj ne te ardhmen te jet ma mire

PS. kur flas per kulturen e Shqiperis flas per pjesen qendrore si Tirana - Lezha- Elbasani-Saranda-Vlora te cilet jan pasqyr e kultures se Shqiperis....

Luana
12-10-04, 20:12
pershendetje,,,

une do ta jap mendimin tim,, pasi qe shkoj ne Kosove dhe Shqiperi per qdo vit rri nga 2 muaj..


** Ne Kosove vajzat e qytetzave te Kosoves jan shum pak te shoqeruara,, mendjen shum te madhe (per kete e kan arsyen e vet) sesa ato te Prishtines,
** vajzat e Prishtines kan nje dallim te madh me qytetzat e vogla , ,,, te Prishtines jan shum ma te shoqeruara,, me me kultur,,,, por kur vjen tek dallimi i Vajzave te Shqiperis,, ka nje dallim shum te madh,,,, shum larg eshte Kosova me Shqiperin per nga kultura ,, menquria etj etj...

**Ne Tirane shkoj per qdo vit,, dhe me qdo vajz qe bisedoj,, me secilen mund te lidhi shoqeri,, jan popull i kuptushem,, i shoqeruar,, pa kompleks,,, do te thot jan taman popull Evropian,,,
**kurse ne Kosovaret kemi ende per te mesuar,,,,, kultura eshte ne zero kunder Shqiperis,,
**Kur shkoj ne Kosove eshte shum zor te kesh nje bised me nje vajz ne menyre shoqerore,, shum jemi mbrapa....
Ju pershendes Vajza Kosovare por jam duke e tregu vetem realitetin,,,
Pa keqkuptime sepse vet jam Kosovar- dhe shpresoj ne te ardhmen te jet ma mire

PS. kur flas per kulturen e Shqiperis flas per pjesen qendrore si Tirana - Lezha- Elbasani-Saranda-Vlora te cilet jan pasqyr e kultures se Shqiperis....

hahhahahh ore krokodillll kurr vajzat e shqiperis nuk munden te bahen si ne kosovaret , kot e kan ato
edhe , ato kan lidhe shoqeri me ty se ke pas pare :lol: :lol: :lol: :lol:

turisti
12-10-04, 20:18
:?: :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :( :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :?

Luana
12-10-04, 20:20
:?: :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :( :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :?

qa ki Turist qe je mrroll :?:

turisti
12-10-04, 20:21
:?: :?: :?: :?: :?: :( :( :( :( :( :( :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :?

qa ki Turist qe je mrroll :?:

PAJ,S'PO KUPTOJ,UNE JAM TURIST,HAHAHAHAHAHAHAHAHA. :wink:

Luana
12-10-04, 20:25
Turist punoj me shqiperis , me beso se ter bota i morri vesh se qka po bajn ketu ne Canada :roll: ma moren ftyren , mua po me thojn edhe ti je shqipetare , une po i thom JAM KOSOVARE se po me vjen inati :roll:

turisti
12-10-04, 20:56
Turist punoj me shqiperis , me beso se ter bota i morri vesh se qka po bajn ketu ne Canada :roll: ma moren ftyren , mua po me thojn edhe ti je shqipetare , une po i thom JAM KOSOVARE se po me vjen inati :roll:

Hmmmmmmmm,tash ma ke perzi be Luana???!!?!#@#*&^%#@%?????? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Luana
12-10-04, 21:34
Te tregoj Turist ne privat :wink:

turisti
12-10-04, 22:05
Ani,hahahahahah,a ne vesh,a......???? :wink:

Krokodilli
13-10-04, 08:57
Luana:
hahhahahh ore krokodillll kurr vajzat e shqiperis nuk munden te bahen si ne kosovaret , kot e kan ato
edhe , ato kan lidhe shoqeri me ty se ke pas pare :lol: :lol: :lol: :lol


Kroki:
haha Luana moj,, nuk kam asgje kunder vajzave kosovare,, vetem po me vjen inati pse jena na kosovart ma te prapambetur....
kurse per ate se si the te vjen marre me tregu se je ALBANIAN,,, ketu ku jam une eshte e kunderta,,, Eshte Marre me than qe je Kosovar,,,, krejt hajnit,, grabitjet, drogat, gjerat ilegale i kemi Ne KOSOVART.... vrasjet nermjet veti...... keshtu qe kur te thu Albanian je ma i respektuar si do qoft....... ma keqkuptime,, pe thom kete se me vjen inati qe e bejm Veten me na urrejt te tjeret.......

DEA
13-10-04, 11:48
ketu ku jetoj une me mire eshte te thuash Kosovarin se sa Albanerin se di as vet pse ma shume respekt kemi si Kosovar :D

turisti
13-10-04, 11:56
Ketu ku jetoj une,me mire eshte me qene -TURIST,besoni!!!!! :? :? :? :? :? :?

DEA
14-10-04, 07:53
Ketu ku jetoj une,me mire eshte me qene -TURIST,besoni!!!!! :? :? :? :? :? :?

Nxin vend o njeri boll mo :shock: Ladrove neper dynje :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
22-10-04, 09:55
[quote="Krokodilli"]pershendetje,,,

une do ta jap mendimin tim,, pasi qe shkoj ne Kosove dhe Shqiperi per qdo vit rri nga 2 muaj..


** Ne Kosove vajzat jan shum pak te shoqeruara,,
shum larg eshte Kosova me Shqiperin per nga kultura ,, menquria etj etj...

**Ne Tirane shkoj per qdo vit,, dhe me qdo vajz qe bisedoj,, me secilen mund te lidhi shoqeri,, jan popull i kuptushem,, i shoqeruar,, pa kompleks,,, do te thot jan taman popull Evropian,,,
**kurse ne Kosovaret kemi ende per te mesuar,,,,, kultura eshte ne zero kunder Shqiperis,,
**Kur shkoj ne Kosove eshte shum zor te kesh nje bised me nje vajz ne menyre shoqerore, fjalen e par qe ta them,, me keqkuptojn, shum jemi mbrapa....po ashtu ne MSN kur flas me vajza,, shum pak kuptohum me njeri tjetrin,,, ka disa fjal qe i thom ne hajgare menjeher kcejn kosovarkat :arrow: QKA JE KA THU BRE :shock: :lol: :lol: ,,, kjo shprehje :arrow: QKA JE KA THU BRE , eshte shprehje femijesh 11-12 vjeqar por qe del nga goja e nje kosovare 22 vjeqare ....
Ju pershendes Vajza Kosovare por jam duke e tregu vetem realitetin,, fal zoti e kemi dal ne kosovaret neper bot sado pak jemi permiresu nje numer i madh,, se ne kosove eshte katastrof komunikimi me njeri tjetrin,,,
Pa keqkuptime sepse vet jam Kosovar- dhe shpresoj ne te ardhmen te jet ma mire :wink:

Barbaroza
22-10-04, 11:47
Kroki,kjo ndodhe per faktin se edhe djemte kosovare jane me te prapambetur ndoshta se ata te Shqiperise.Ndoshta per djemte e Shqiperise eshte tejkaluar sindromi"virgjinitet"por jo edhe per kosovaret.Atehere,edhe vajzat kosovare jane me te rezervuara ne bashke-komunikimin me djem!

Tomori
22-10-04, 13:01
-Po edhe un jap argumentet e mia,, dallimi esht vetem ne shprehje kaq:
Ne Shqiperi, femna pisket au mami au mami bjeri tabanit ma fort au,,,,
Ne Kosov, kjo pun shkon ma rafsh femna nuk pisket por naj her folen
ojjj njeri mknaqe kaq. :wink:

DEA
22-10-04, 13:02
Kroki,kjo ndodhe per faktin se edhe djemte kosovare jane me te prapambetur ndoshta se ata te Shqiperise.Ndoshta per djemte e Shqiperise eshte tejkaluar sindromi"virgjinitet"por jo edhe per kosovaret.Atehere,edhe vajzat kosovare jane me te rezervuara ne bashke-komunikimin me djem!


Pajtohem plotsisht me ty Barbaroza , shumica thojne se eshte veshtire te kesh shoqeri me nje Kosovare kurse ne anen tjeter harrojne se po te ishte e lehte do te beheshin gazi i botes ,mvaret edhe shume nga rrethi :wink:

Krokodilli
22-10-04, 16:44
Kroki,kjo ndodhe per faktin se edhe djemte kosovare jane me te prapambetur ndoshta se ata te Shqiperise.Ndoshta per djemte e Shqiperise eshte tejkaluar sindromi"virgjinitet"por jo edhe per kosovaret.Atehere,edhe vajzat kosovare jane me te rezervuara ne bashke-komunikimin me djem!


Pajtohem plotsisht me ty Barbaroza , shumica thojne se eshte veshtire te kesh shoqeri me nje Kosovare kurse ne anen tjeter harrojne se po te ishte e lehte do te beheshin gazi i botes ,mvaret edhe shume nga rrethi :wink:

TE PERSHENDES BARBAROZA,,, NUK KA ASGJE TE BEJ ME DJEMT E PRAPAMBETUR A JO,, FLAS PER VETEN TIME,, NE SHQIPERI ZE SHOQERI SHUM LET,, NE KOSOVE SI TI FOL NJE FEMRE KUDO NE KLUB APO JASHT DIKU,,,,, MENJEHERE TE KEQKUPTON,,,,, SE DI SA JOM I KJART.....

DEA po ashtu te pershendes edhe ty 8) .. nuk e di se qfar gaz i botes do te beheshin femrat kosovare po te ishin me te shoqeruara,,,,,, me mire e shoqeruar para ter botes ,, se mu mshef e mi ba 100 te zeza......
PA KEQKUPTIME ,,, JU PERSHENDES :wink:

Gentiani
22-10-04, 18:10
Dallimi i vajzave Kosovare ndaj atyr te Shqiperis etj.

Nuk qenka dallim i madhė more, atje shembull mundesh tė kesh shumė shoqe, ndėrsa nė Kosovė mė pak.

A pėr shoqėri gjithė kėtė muhabet e keni nisė a? unė mendova pėr dallime mė tė mėdha ėshtė fjala :wink: :lol:

Krokodilli
22-10-04, 19:17
Dallimi i vajzave Kosovare ndaj atyr te Shqiperis etj.

Nuk qenka dallim i madhė more, atje shembull mundesh tė kesh shumė shoqe, ndėrsa nė Kosovė mė pak.

A pėr shoqėri gjithė kėtė muhabet e keni nisė a? unė mendova pėr dallime mė tė mėdha ėshtė fjala :wink: :lol:
nuk eshte vetem qe jan me te shoqeruara,, por kultura, menquria,, pa komplekse,, popull me i gjall,,,,, popull euro perendimor....
dhe ketu vetem jemi tu diskuti Gentiani,,, nuk do te ndryshojm asgje ne prej forumit..... pershendetje :wink:

Gentiani
22-10-04, 21:38
Dallimi i vajzave Kosovare ndaj atyr te Shqiperis etj.

Nuk qenka dallim i madhė more, atje shembull mundesh tė kesh shumė shoqe, ndėrsa nė Kosovė mė pak.

A pėr shoqėri gjithė kėtė muhabet e keni nisė a? unė mendova pėr dallime mė tė mėdha ėshtė fjala :wink: :lol:
nuk eshte vetem qe jan me te shoqeruara,, por kultura, menquria,, pa komplekse,, popull me i gjall,,,,, popull euro perendimor....
dhe ketu vetem jemi tu diskuti Gentiani,,, nuk do te ndryshojm asgje ne prej forumit..... pershendetje :wink:

Krokodilli nuk do tė pajtohesha me ty, sepse tek gjithė ajo shoqėri, kulturė, menēuri, gjallėri dhe europeanizim i tyre, kam vėrejtur, se qėndron njė qėllim i plotė qė quajmė - Interes dhe mundohen ta hudhin me kėto High karakteristikat... sipėrfaqėsore.

Nuk ėshtė paragjykim i imi, por e kam vėrejtur dhe pėrjetuar kėtė politesė tė tyre...

DEA
22-10-04, 21:41
Kroki,kjo ndodhe per faktin se edhe djemte kosovare jane me te prapambetur ndoshta se ata te Shqiperise.Ndoshta per djemte e Shqiperise eshte tejkaluar sindromi"virgjinitet"por jo edhe per kosovaret.Atehere,edhe vajzat kosovare jane me te rezervuara ne bashke-komunikimin me djem!


Pajtohem plotsisht me ty Barbaroza , shumica thojne se eshte veshtire te kesh shoqeri me nje Kosovare kurse ne anen tjeter harrojne se po te ishte e lehte do te beheshin gazi i botes ,mvaret edhe shume nga rrethi :wink:

TE PERSHENDES BARBAROZA,,, NUK KA ASGJE TE BEJ ME DJEMT E PRAPAMBETUR A JO,, FLAS PER VETEN TIME,, NE SHQIPERI ZE SHOQERI SHUM LET,, NE KOSOVE SI TI FOL NJE FEMRE KUDO NE KLUB APO JASHT DIKU,,,,, MENJEHERE TE KEQKUPTON,,,,, SE DI SA JOM I KJART.....

DEA po ashtu te pershendes edhe ty 8) .. nuk e di se qfar gaz i botes do te beheshin femrat kosovare po te ishin me te shoqeruara,,,,,, me mire e shoqeruar para ter botes ,, se mu mshef e mi ba 100 te zeza......
PA KEQKUPTIME ,,, JU PERSHENDES :wink:


Nuk e di krokodill se ne qka bazohesh ti ,ndoshta te ka rene rasti te takosh vertet vajza intelektuale, po edhe une isha disaher atje dhe pershtypjet e mia jane shume te kunderta ne ato te tuajat, pa keqkuptime ju lutem, eshte mendim i imi.

Krokodilli
24-10-04, 07:40
DEA te pershendes,,,,
nuk e di se ne cilin vend ke qen ne shqiperi,, apo me ke je shoqeru,, ne pergjithesi jan shum me te shoqeruara , te civilizuara,, po ashtu mvaret se si je sill ti me ato vajza per te verejtur kulturen , shoqerim civilizimin,,,,se si ke komuniku,, a ke bisedu ne menyr shoqerore apo ku ta di un,,,, ciaoooo

Krokodilli
24-10-04, 07:46
DEA po ashtu mos me keqkupto se si shprehna,, ka edhe vajza Kosovare qe jan te nje niveli edhe me te lart se vajzat e Shqiperis,, te shoqeruara, te civilizuara etj etj etj.....
Por per fat te keq nuk eshte numer i duhur (i madh) qe te jemi me te mir se te shqiperis...
Te pershendes.....

DEA
24-10-04, 14:34
DEA po ashtu mos me keqkupto se si shprehna,, ka edhe vajza Kosovare qe jan te nje niveli edhe me te lart se vajzat e Shqiperis,, te shoqeruara, te civilizuara etj etj etj.....
Por per fat te keq nuk eshte numer i duhur (i madh) qe te jemi me te mir se te shqiperis...
Te pershendes.....


Tash ke fol me me vend po jepjauni mundesin more djal se jemi per bes shume te mira do te bindesh :shock:

Krokodilli
25-10-04, 03:36
DEA po ashtu mos me keqkupto se si shprehna,, ka edhe vajza Kosovare qe jan te nje niveli edhe me te lart se vajzat e Shqiperis,, te shoqeruara, te civilizuara etj etj etj.....
Por per fat te keq nuk eshte numer i duhur (i madh) qe te jemi me te mir se te shqiperis...
Te pershendes.....


Tash ke fol me me vend po jepjauni mundesin more djal se jemi per bes shume te mira do te bindesh :shock:
sigurisht DEA ,,asnjehere nuk kam then se nuk jeni te mira ,,sa te kemi vajza si ti DEA me siguri se do te ecin para....
te pershendes se je e mrekullueshme,, ciaooooo

Motorristi
30-10-04, 20:07
DEA te pershendes,,,,
nuk e di se ne cilin vend ke qen ne shqiperi,, apo me ke je shoqeru,, ne pergjithesi jan shum me te shoqeruara , te civilizuara,, po ashtu mvaret se si je sill ti me ato vajza per te verejtur kulturen , shoqerim civilizimin,,,,se si ke komuniku,, a ke bisedu ne menyr shoqerore apo ku ta di un,,,, ciaoooo

krokodilli te pershendes
nuk e di ti ku paske shku ne shqiperi qe t paskan lan pershtypje vajzat e shqiperis

Neferta
13-12-11, 14:44
Ruana zot prej ketyre
Ne emisionin”Target” te RTK es ku temė ishte jeta ne mes shqiptareve dhe serbeve ,u paraqit nje video ku pasqyrohet jeta e femrave shqiptare nga Shkodra te martuera me serb ne komunen e Skenderajt.
Se si e kalojnė ato jeten me serb mese miri tregon videoja ne vazhdim te cilen e ka siguruar kosovalbaner.com

Ca nga halli dhe disa nga “malli ” themi ne nė Shqipėri , po o ndodh ajo qė duket se nuk ėshtė mė ēudi . Vajzat shqiptare martohen me tė rinj serb , dhe buile marrin edhe pasaportėn serbe.. Nė njė kohė tė qetė kjo gjė ėshtė edhe normale ..
Janė pra , tė paktėn 200 vajza nga Veriu i Shqipėrisė janė martuar nė zonat e thella tė Serbisė. Njėra prej tyre, 32 vjeēe nga Tropoja, ka marrė pasaportėn serbe nga Ministri i Policisė.
Zonja Luma Millisheviē humbi bashkėshortin pa mbushur ende tre vjet martesė dhe kėrkoi nėnshtetėsinė serbe pėr tė rritur e ve dy fėmijėt qė pati nga martesa e pafat.
Kjo 32 vjeēare ka vendosur tė qendrojė nė Serbi pėr tė rritur 2 fėmijėt edhe pse, sipas ligjit serb duhej tė mbushte 3 vjet martesė pėr tė marrė pasaportėn vendase.
Historia e saj ėshtė pasqyruar nga mediat serbi pasi iu dorėzua pasaporta nga vetė Ministri i Policisė, Ivica Daēiē.
Kjo gjė tashmė nuk habit kėrkend , pamvarsishtė se qeveria dhe mediat serbe i kushtojnė gjithmonė njė “vemendaje ” tė veēantė ..
http://i1.ytimg.com/vi/PpdCxwMFAe0/default.jpgNE SHTRAT ME "ANMIKUN"by tvdiaspora53,652 views (http://www.youtube.com/watch?v=PpdCxwMFAe0&feature=related)

taraku-1
13-12-11, 16:09
Ruana zot prej ketyre
Ne emisionin”Target” te RTK es ku temė ishte jeta ne mes shqiptareve dhe serbeve ,u paraqit nje video ku pasqyrohet jeta e femrave shqiptare nga Shkodra te martuera me serb ne komunen e Skenderajt.
Se si e kalojnė ato jeten me serb mese miri tregon videoja ne vazhdim te cilen e ka siguruar kosovalbaner.com

Ca nga halli dhe disa nga “malli ” themi ne nė Shqipėri , po o ndodh ajo qė duket se nuk ėshtė mė ēudi . Vajzat shqiptare martohen me tė rinj serb , dhe buile marrin edhe pasaportėn serbe.. Nė njė kohė tė qetė kjo gjė ėshtė edhe normale ..
Janė pra , tė paktėn 200 vajza nga Veriu i Shqipėrisė janė martuar nė zonat e thella tė Serbisė. Njėra prej tyre, 32 vjeēe nga Tropoja, ka marrė pasaportėn serbe nga Ministri i Policisė.
Zonja Luma Millisheviē humbi bashkėshortin pa mbushur ende tre vjet martesė dhe kėrkoi nėnshtetėsinė serbe pėr tė rritur e ve dy fėmijėt qė pati nga martesa e pafat.
Kjo 32 vjeēare ka vendosur tė qendrojė nė Serbi pėr tė rritur 2 fėmijėt edhe pse, sipas ligjit serb duhej tė mbushte 3 vjet martesė pėr tė marrė pasaportėn vendase.
Historia e saj ėshtė pasqyruar nga mediat serbi pasi iu dorėzua pasaporta nga vetė Ministri i Policisė, Ivica Daēiē.
Kjo gjė tashmė nuk habit kėrkend , pamvarsishtė se qeveria dhe mediat serbe i kushtojnė gjithmonė njė “vemendaje ” tė veēantė ..
http://i1.ytimg.com/vi/PpdCxwMFAe0/default.jpgNE SHTRAT ME "ANMIKUN"by tvdiaspora53,652 views (http://www.youtube.com/watch?v=PpdCxwMFAe0&feature=related)

E po ateher une pajtohem me thenjen e faik konices... po te mos ishte islami sa do te ishi9m shqiptar... ne kto troje

femra mo...qa me i bo , megjithse si gjykoj se me teper nga kushtet e kqija e kan bo kete zgjedhje..

ama qka me vinte inati ( nen kercnimin e burrit e ka bo at veprim) Gazetari i RTK e pytke ne gjuhen tone ajo e kuptonte gjuhen ame... pergjigjejet ja kthente ne gjuhen srbe.... midis Dreniceeeeeeeeeeeee o ku ku breeeeeeeeeee

Makresh
14-12-11, 08:08
E po ateher une pajtohem me thenjen e faik konices... po te mos ishte islami sa do te ishi9m shqiptar... ne kto troje

femra mo...qa me i bo , megjithse si gjykoj se me teper nga kushtet e kqija e kan bo kete zgjedhje..

ama qka me vinte inati ( nen kercnimin e burrit e ka bo at veprim) Gazetari i RTK e pytke ne gjuhen tone ajo e kuptonte gjuhen ame... pergjigjejet ja kthente ne gjuhen srbe.... midis Dreniceeeeeeeeeeeee o ku ku breeeeeeeeeee

E ca kujtove ti ? Drenica ka bura, qe grat as gimc s'guxojn me ju boe, a e pave hic !

premium
14-12-11, 08:31
Kėshtu ndodhin kur janė larg fejės shqiptarajkat ,

username
14-12-11, 10:25
Kėshtu ndodhin kur janė larg fejės shqiptarajkat ,

bravo apllauz e ke !!!jo vetem shqiptarajkat po gjithkushi kur jan larg fejes so mire ,aiii shume pom interesojne dallimin me gjet ?!!! smundesh se duhet me bashkjetuu e me kuptu se cilat jane dallimet , dallime mundet me pas edhe nga ana tjeter (nga ana mashkullore) pse spo e hapni edhe kete teme??

username
14-12-11, 10:30
bravo apllauz e ke !!!jo vetem shqiptarajkat po gjithkushi kur jan larg fejes so mire ,aiii shume pom interesojne dallimin me gjet ?!!! smundesh se duhet me bashkjetuu e me kuptu se cilat jane dallimet , dallime mundet me pas edhe nga ana tjeter (nga ana mashkullore) pse spo e hapni edhe kete teme??

ishalla vajza ime (19 +) do jete e fejes duhet me u kujdes se per te tjerat zoti i ka fal mend e prind

winona
15-12-11, 13:11
Po doni me thene se keto gjera ndodhin se femrat shqiptare qenkan largue nga feja!
Me rendesi i fes ton islame me qen..per tjerat njerez jan.
Edhe nese te jet turg ,arab,pakistan apo ndonje mysliman afrikan..kjo s'paska rendesi se kryesorja te njejtes fe!Ø!! hahhahahahahahahahahah

Tarzani
15-12-11, 13:16
Po doni me thene se keto gjera ndodhin se femrat shqiptare qenkan largue nga feja!
Me rendesi i fes ton islame me qen..per tjerat njerez jan.
Edhe nese te jet turg ,arab,pakistan apo ndonje mysliman afrikan..kjo s'paska rendesi se kryesorja te njejtes fe!Ø!! hahhahahahahahahahahah

Lexo qka ka than faik konica per... ndikimin e islamit ne identitetin e Kombit Shqiptar gjat kohes kur Shqipria si tersi u luftonte nga armiqt skllave e krishter.

e ti gjeje nje zdral shqiptar se me i mire te del 100 here se nje zvicrran perendimor naj zdral shqiptar qe han buke e long e han petulla e krelana e laknura sikurse ti... e mos i jep flokve kishe une ne ch .... gjeje nja njo si Hashimi Tarak hahaah

winona
15-12-11, 13:26
Lexo qka ka than faik konica per... ndikimin e islamit ne identitetin e Kombit Shqiptar gjat kohes kur Shqipria si tersi u luftonte nga armiqt skllave e krishter.

e ti gjeje nje zdral shqiptar se me i mire te del 100 here se nje zvicrran perendimor naj zdral shqiptar qe han buke e long e han petulla e krelana e laknura sikurse ti... e mos i jep flokve kishe une ne ch .... gjeje nja njo si Hashimi Tarak hahaah
Veq sa per info;petulla e laknuara ka se nje vit qe s'kam henger...
E te drejten me ta thene me ka marr mall shumč per laknur,bile tani qe ma kujtove...:frown:

Tarzani
15-12-11, 13:30
Veq sa per info;petulla e laknuara ka se nje vit qe s'kam henger...
E te drejten me ta thene me ka marr mall shumč per laknur,bile tani qe ma kujtove...:frown:

Jo de pse spo qet, ti femer je, me thon qe ski pare nuk eshte arsyja..., qite vet ishalla kurr en goj ste bjen qy..

Une kesh ka te them a po na qet nje pogaqe ja nje buke te kallamojt me tomel.. na kish knaq a...

emine
06-01-12, 18:44
sdi pse bajne dallime,se tybeh njerzit njesoi jan,qofte prej kosove apo kine,pak shume dallojne njerzit,veq do tradita qaty se sen sdallone,veq ju ka pjek n kry se qatje qajo ma mire,e prap spo bini nto kurre

tipi engjellor
07-01-12, 13:03
andej nga shqiperia i kapin gjerat me fort....

Kalimero
08-01-12, 20:55
andej nga shqiperia i kapin gjerat me fort....

qiiish qiiiishhhh,qa the be qituqene qa the ?!!!!!!!:eek::biggrin:

premium
08-01-12, 23:57
Dallimin me pershkru ėshtė shumė lehtė ...
me ju tregu realitetin,, kėtu nuk vlen .. e pse ??
sepse
postimi dotė shlyhet .

Makresh
09-01-12, 08:24
Kosovarkat kan filluar te martohen e te filtrojn me zuzakat e afrikes, kurse ato t'shqipnis, me zuzakat e serbijes.

LOJETARI
09-01-12, 08:30
Kosovarkat kan filluar te martohen e te filtrojn me zuzakat e afrikes, kurse ato t'shqipnis, me zuzakat e serbijes.

edhe ēfarė pėfundimi nxjerrė makreshi me kėtė pohim tė ēuditshėm ?

Makresh
09-01-12, 09:16
edhe ēfarė pėfundimi nxjerrė makreshi me kėtė pohim tė ēuditshėm ?

... degjenerim, drejt shkaterrimit !


... harrova te cek, qe ka edhe shume "meshkuj" qe posedojn ende nga dy gra, nje vendase, e nje te huaj ne perendim ! E kjo eshte dicka, qe i kalon edhe kufinjt e degjenerimit.

LOJETARI
09-01-12, 09:44
... degjenerim, drejt shkaterrimit !


... harrova te cek, qe ka edhe shume "meshkuj" qe posedojn ende nga dy gra, nje vendase, e nje te huaj ne perendim ! E kjo eshte dicka, qe i kalon edhe kufinjt e degjenerimit.

je duke i paushalizue fenomenet .Merr frymė njeherė ,se pasha ty e mue ēikat e Kosovės po edhe ato tė Shypnisė janė xixė fare ....

E sa pėr meshkuj , mos na u pėrzie se kemi tė drejt deri ne shtatė me i pasė .

Giovanni
09-01-12, 09:50
http://img254.imageshack.us/img254/3534/shqiperiakosovamisetiy7.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/254/shqiperiakosovamisetiy7.jpg/)Skan more dallim dyjat jan bukuroshe ,,,

Neferta
25-08-12, 13:03
.....askush nuk shqtesohet me femrat tona se me qfar dreqi martohen mjafton te kete ''letra''
Kurse atje poshte dikush sado-kudo po proteston.
http://www.dailymotion.com/video/xt12b8_ak-ndal-martesave-me-sllavet-top-channel-albania-news-lajme_news

Dardanesha
25-08-12, 15:44
Nuk i lexova komentet e meparshme, veq mendimi im eshte se kosovaret jane pak ma shume te dhanuna mas burrave e femijeve dhe kane me shume respekt per burrat , e ato te shqiperise krejte i sundojne burrat, dmth ne shqiperi nuk vendos burri ose bashke te dyt po vetem gruja e burri sguxon me kundershtu, me sa une kam mujt me vrejte...

elvio
25-08-12, 22:52
Nuk i lexova komentet e meparshme, veq mendimi im eshte se kosovaret jane pak ma shume te dhanuna mas burrave e femijeve dhe kane me shume respekt per burrat , e ato te shqiperise krejte i sundojne burrat, dmth ne shqiperi nuk vendos burri ose bashke te dyt po vetem gruja e burri sguxon me kundershtu, me sa une kam mujt me vrejte...http://www.indeksonline.net/sistemi/data/startled_.jpg

E si duhet?

A s'eshte emancipim ky veprim?


http://prishtinapress.info/wp-content/uploads/2012/01/image009.jpg

Jana
25-08-12, 22:59
,,,Dardanase knej ka Tropoja krejt punt e mashqiv i bojn femrat ...une mendoj se Femrat en Shipni hekin shum ma keq se kto en Kosov ..


E dallimi eshte se femrat en Kosov nuk jan oratore si ato te Shqiperis... sa te fol njo en Kosoves ajo e Shqiperis veq e pefundon muhabetin ...

DEA
26-08-12, 00:16
cfare dallimi po lypet ketu?

Dallim fizionomije, karakteri, menqurije apo?

premium
26-08-12, 00:30
???????...

Denim
26-08-12, 08:15
Kosovaret e kanė kėshtu |
pėrderisa tė Shqiprisė kėshtu -

Dardanesha
26-08-12, 10:04
,,,Dardanase knej ka Tropoja krejt punt e mashqiv i bojn femrat ...une mendoj se Femrat en Shipni hekin shum ma keq se kto en Kosov ..


E dallimi eshte se femrat en Kosov nuk jan oratore si ato te Shqiperis... sa te fol njo en Kosoves ajo e Shqiperis veq e pefundon muhabetin ...

nejse, une i mora shembull do shoqe qe i kam nga Tirana, ato jane shume te shkolluara e keshtu te rrethines apo te fshatrave sem ka ra rasti me pa, ndoshta edhe jam gabim spo di, ky ishte mendimi im :rolleyes:

premium
26-08-12, 11:47
....njera ka qejf me reklamu trupin cullake ,ndersa ajo e tjetra
cipidon cullake .

emine
26-08-12, 15:28
hajt futjani paushall,se jeni msu me lshu fjalen si gjaja .......nejse qaq sa dini edhe folni,sikure te ju kishin dhan shans aq shume femrat mi njofte kaq shume,ani te shqipris vec qe i keni pa ne Tv