PDA

View Full Version : Pa drejtėsia mė e madhe nė jetėn e juaj


Gentiana
22-04-04, 19:05
Pershendetje.

Me siguri qe ne jeten e juaj, ndonjeher jau ka ber dikush nje padrejtesi,qe nuk keni mundur as te mbroheni dhe as ta kjaroni,edhe pse e keni te ditur qe jeni i pafajshem.

Dhe me siguri te gjith e dim se pa drejtesia me e madhe nevet na u ka ber me Luften e Kosoves,po do ju kisha lutur qe kjo te mos perfshihet ne ket tem....

Genta

Barbaroza
23-04-04, 11:49
Genta,padrejtesite u ndodhin shume njerezve,pa marre parasysh ku,ne vende pune,ne dashuri,ne farefiseri etj,etj.
Une personalisht nuk me kujtohet nese me ka bere dikush te padrejte deri me tash.Ndoshta ka ndodhur kjo,por derisa nuk me kujtohet asnje rast,ma merr mendja se nuk ka qene ndonje padrejtesi e madhe!

qika_pr
17-05-04, 09:46
Padrejtesi ka cgjo kund
Padrejtesia me e madhe eshte kur kam shku me kunkuru ne nje vende pune ketu ne pr nuk e kam pranu diplomen time sepse nuk ka qen e kosoves edhe pse ka qen ne nje nga univerzitet me te mira ne europ

Kjo eshte ajo qe me ka prengos me se shumti

ArMMeNDii
02-06-04, 01:07
Pershendetje.

Me siguri qe ne jeten e juaj, ndonjeher jau ka ber dikush nje padrejtesi,qe nuk keni mundur as te mbroheni dhe as ta kjaroni,edhe pse e keni te ditur qe jeni i pafajshem.

Dhe me siguri te gjith e dim se pa drejtesia me e madhe nevet na u ka ber me Luften e Kosoves,po do ju kisha lutur qe kjo te mos perfshihet ne ket tem....

Genta

genta po mir me pelqej pytja yte po skish qen mir te na shpjegosh ti per veten tande se qfar padrejtsije tu ka ber ty nese sesht diqka sekret edhe per vete sdi sme kujtohet diqka qe me eshte ber e padrejt heheh genmta pres pergjegjeje nga ti

anna
02-06-04, 09:00
ka padrejtesi cdo here por nuk ia vlen te permenden ketu .. :D

Gentiana
02-06-04, 10:08
....

genta po mir me pelqej pytja yte po skish qen mir te na shpjegosh ti per veten tande se qfar padrejtsije tu ka ber ty nese sesht diqka sekret edhe per vete sdi sme kujtohet diqka qe me eshte ber e padrejt heheh genmta pres pergjegjeje nga ti

ArMMeNDii te pershendes. Pa drejtesia ime ne jeten time ka qen me nje te aferm, te them ashtu se ka qen mosmarrveshje, qe sot e at dit nuk kam mundur ta sqaroj, dhe keshtu ne syt e asaj te aferm kam mbet fajtore... Esht me e komplikume se qe mund ta shkruaj, vetem dua te them se ende ndjehem keq, posaqerisht kur ta mendoj se nuk ka qen aspak ashtu siq ka menduar!

Naki
02-06-04, 10:29
pershendetje Gentiana :!:

ne vitin 1987 konkurova ne fakultetein e mjekesise,duke ju neneshtruar edhe teksitit pranues ,isha ne listen e te pa pranuarve i rreshtuar me numrin 4 dhe mbaja ne ate kohe shprese se do te jeme ne listen rezerve.pas nje muaje isha shume i zhgenjyer kur u njoftova Zyrtarisht se nuk i isha i pranuar.
se pari u zhgenjeva si idivid,pastaj edhe si grupe kolektive qe dija qe shume shoke te mi kishin plotesuar kriterjet e pranimit sikurse edhe une.
ate kohe ryshfeti ishte ne trend,une kete nuk e doja se bashku me disa shoke.
kjo ishte padrejtesija qe nuk harrohet dote :!:

turisti
24-08-04, 22:32
Pershendetje autorit dhe te tjerve,
Mua asnjihere nuk mu ka bere ndonji padrejtesi e madhe sepse gjithmone jam kujdes mos t'i krijoj kushtet ose te bij ne situata ja gracka qe me bijne ne ate pozite. :wink:

genti_boy
26-08-04, 19:32
une mendoj se edhe padrejtesia eshte pjese e jetes edhe kundrejt padrejtesise existon edhe drejtesia por nuk duhet qe te brengosemi shume se drejtesia vuloset ne boten e amshueshem edhe nuk dote kete mundesi qe te bej dallavere.
nuk desha te hyj ne kete teme por padrejtesia me e madhe qe me ka ndosh mua ne jeten time eshte tradhetia qe kurr nuk munde te pajtohem me kete se isha perkushtuar se teprmi viktimes se tradhetise edhe por jeta vazhddon edhe ju kisha lut qe mos u brengoseni me padrejtesit sepse nese je i pafajshem heret a vone do te jesh ai qe ke qene i pafajshem
ju pershendes :P

livoreka bicio
18-09-04, 17:36
me siguri do te jet trathtija ne ren te par dh te tjerat me radh... :wink:

Luana
12-10-04, 01:07
Genta ket tem e ke cekur moti kohe por eshte shume tem e qelluar , do te pergjigjem tash .
me ka ndodhur plot gjera qe jan te pa drejta , por qka me ba , njeriu ishte ma i fort se guri , shpesh behem se asgje nuk eshte apo nuk e morra vesh , do te vjen edhe ajo dite ai apo ajo te paguaj :roll:

turisti
12-10-04, 20:20
Genta ket tem e ke cekur moti kohe por eshte shume tem e qelluar , do te pergjigjem tash .
me ka ndodhur plot gjera qe jan te pa drejta , por qka me ba , njeriu ishte ma i fort se guri , shpesh behem se asgje nuk eshte apo nuk e morra vesh , do te vjen edhe ajo dite ai apo ajo te paguaj :roll:

A : HATMANBYLBYL.......????????

Luana
12-10-04, 20:29
Genta ket tem e ke cekur moti kohe por eshte shume tem e qelluar , do te pergjigjem tash .
me ka ndodhur plot gjera qe jan te pa drejta , por qka me ba , njeriu ishte ma i fort se guri , shpesh behem se asgje nuk eshte apo nuk e morra vesh , do te vjen edhe ajo dite ai apo ajo te paguaj :roll:

A : HATMANBYLBYL.......????????


Turist qfar gjuhe djal je ka fol se sen smorra vesh :roll:

turisti
12-10-04, 20:55
Genta ket tem e ke cekur moti kohe por eshte shume tem e qelluar , do te pergjigjem tash .
me ka ndodhur plot gjera qe jan te pa drejta , por qka me ba , njeriu ishte ma i fort se guri , shpesh behem se asgje nuk eshte apo nuk e morra vesh , do te vjen edhe ajo dite ai apo ajo te paguaj :roll:

A : HATMANBYLBYL.......????????


Turist qfar gjuhe djal je ka fol se sen smorra vesh :roll:

Ah,leje...kjo eshte gjuha e Turistave, e ndonjihere as vet nuk e kuptoj,hahahaha- por ka efekt te madh,hahahaha. :wink: :wink: :wink: :wink:

Luana
12-10-04, 21:38
kuku turist sa gjuh i flet :shock:

turisti
12-10-04, 22:02
kuku turist sa gjuh i flet :shock:

Asnje,une jam - MEMEC-, hahahahahahahahahahahahahaha. :P :P :P :wink: :wink: :wink:

Naki
05-07-05, 10:06
Pershendetje.

Me siguri qe ne jeten e juaj, ndonjeher jau ka ber dikush nje padrejtesi,qe nuk keni mundur as te mbroheni dhe as ta kjaroni,edhe pse e keni te ditur qe jeni i pafajshem.

Dhe me siguri te gjith e dim se pa drejtesia me e madhe nevet na u ka ber me Luften e Kosoves,po do ju kisha lutur qe kjo te mos perfshihet ne ket tem....

Genta

teutaA
18-07-09, 02:04
uhhhhhhh bre nuk mjaftojn as temat e forumit me nis e me shkru

shfletuesi_
18-07-09, 10:45
Nganjehere ardhja ne kete Bote me duket padrejtesi...me duket sikur qe kam ardhur pa plan....... ......... Jam nis per qike kam dal djale... .. :(

Gjumashja
18-07-09, 21:12
shfletues Zoti te rujt.. qe me bone me kesh..
mu kane bo edhe mu.. po jane gjana qe nuk kthehen e as koha nuk kthehet.. por me rendesi une mire e shnosh si molle.. :biggrin: .. tjerat kaluese mos u bofsha miliardere, milionere bohna.. :cool:

Jana
13-08-09, 02:18
...njeher kam pas konkuru per pun...edhe aty mu pat bo e padrejt qe sem pranun...

Oqeani
13-08-09, 15:30
Kur ma kan ndare vllaznija hisen ( nuk me thane: nuk po e ndajme po ta leme ty krejte ) hahahahahahahaa

emine
17-11-09, 22:17
e kam pas ni bicikell shkatrraqe e ma kan pas vjedh moti,sherri saje mu deshte me ble kerr:biggrin:

emine
31-10-11, 12:27
cfartit bre krejt jan te drejt me mu,bile bile mi pa vorrezat qe jan ra viktim gjinjah veq me m'pa mu mire

e-uritura
10-11-11, 09:49
Njė postim i fshirė tek tema; Duke pritur Vjeshten!
Hera e tretė qė kėrkoj tė mė kthehet, por si duket, mė duhet t`a ripostoj!

emine
10-11-11, 18:51
padrejtesit me kan frymzu mos mu dorzu kurre,e puna padrejtsive qe me jane ba kam arrit te pamunduren dhe nuke i bej askujte padrjetesi kurre,spaku me qellim kurre jo