PDA

View Full Version : FORUMI JON . version i ri


florian
23-04-04, 15:37
KAM VANOS UN SOT ME SHKRUE
E KTIJ FORUMI ME JA KNUE
NDAC ME E DIT CKA JAN TUJ SHKRUE,
TI NE INDEX ME VRAP ME SHKUE
E VETEN TI ME E PREZANTUE
E ASNI SEN MOS ME HARRUE
SE HERET A VON TI KI ME I SHKRUE.
KTU NA KENA SHUM SHUM TEMA
EDHE PYTJE ME SHUM VEND
QYSH E QUJN KATUNIN TEND
KENA POSTEN ME E POSTUE
E MESAZHET ME I LEXUE
DISKUTIMET ME I SHQYRTUE
E MOS HARRO POEZIT ME I SHKRUE
E MOS HARRO NO NJA ME E KOPJUE
SE QITU NUK KAN ME TE DIKTUE
KENA CIFTE PER ME I NDA
E SHUM TE TJER ME I MARTUE
E SHUM FEJESA ME I NGATRUE
EDHE SHPLAKEN ME E SHIJUE
KENA MORGE PO JO MURGESHA
NJA SI KENA HIC SI SHKOJN ATO TESHA
E CKA ME TE THAN UN TY PER ZOTIN
TAN KURANIN E KAM MSUE QYSH KUR
TE FEJA UN KAM SHKUE.
TANA PADREJTESIT NA ME I SQYRTUE
KENA FALLXHORE ME TE QIT FALL
E ME U KRUJT TA JAP NI HALL
NI SEHIR E KIE N'FALL
KENA KAFE ME TE OFRUE
VEC KAMARIERIN TI ME E KERKUE
E KUR TA GJESH TI NI KAMARIER
KUKU PER TY KI ME MET NE TERR

NA KTU TE PYTIM GJAN E GJAT
PER POLITIK E PER AT AT
NA KTU TE PYTIM PER RUGOVEN
GJAN E GJAT PER KOSOVEN
KENA KOH ME LYP FLAMUR
VEC SPO KENA NA USHKUR
KENA NA NJA DY PORTALE
KU TI MU ME QIT VALLE
KI KUJDES NE LAZDRANIN ME U TAKUE
SE TAN DITEN RRIN TUJ KNUE
KENA STAF ME TE MAJT NE STAFA
TAN NEVE ME NA KONTROLLUE
CKA JE TUJ THAN CKA JE TUJ SHKRUE
MOS KI DERT TI ME POSTUE
E KIE NAKIN ME TI SPOSTUE
KY PRA ASHT FORUMI JON KU TE TAN HYM E TE TAN SHKRUJM
PAK ME TE MIR E PAK PER KUJ PO A PRAP QAI FORUM
SI NA KA NI HER PO E BAJM SHKRUM
QYKY ASHT PRA FORUMI JON .

PERSHENDETJE STAFIT DREJTUES TE FORUMIT
E SHPRESOJ QE KJO TEM TJU PELQEJ .
JENI ME TE VERTET SHUM FANTASTIK .

I DEDIKOJ KETE TE GJITH ATYRE QE ME POSTIMET E TYRE KAN KONTRIBUE PER TE BER ME TE KENDSHME KET FORUM.

FLORIAN. :lol:

Murgesha
23-04-04, 16:04
Flori te lumte. Si paske lene asgje mangut versionit numer 1 te kesaj teme. :lol: :lol:

Naki
23-04-04, 16:20
Florian e kame ditur une se Vetem qiftelijat po na mungojne,per solist te kemi ty.
Respekt- Naki

lazdrani
23-04-04, 17:56
Flori ti je tash e tutje nje talent i zbuluar :lol: :lol: :lol: :wink:

florian
23-04-04, 18:29
JU FALENDEROJ TE GJITHVE
VAZHDONI KESHTU DHE KY FORUM DO BEHET EDHE ME I MIR

Barbaroza
24-04-04, 13:20
Florian,te lumte bre se nuk kam besuar se kemi kesi talenti mes nesh :)

mickoja
24-04-04, 13:57
Flori t lumt shoki me t vrtet do t bhesh nj poet t kam thn dhe m heret e kam dit q kur,t prshndes un mickoja

hana
24-04-04, 15:52
Flori shum e bukur :lol: :lol: :lol: :lol: te lumt per sot ke marr 10 :lol:

florian
24-04-04, 15:59
JU FALENDEROJ TE GJITHVE FALEMINDERIT.

Vera
24-04-04, 16:54
pershendetje te gjithve e ne veqanti per florianin qe qenka nje talent i rral haha mjafton qe veq ti qe koke ne forum bre hah ok kaloni mir

florian
26-04-04, 14:57
E FORUM FORUM I ZI
TAN KTA NJERZ TE KAN
MARR PER SHPI,
HYN E DALIN E NE KAFE SHKOJN
PIN NJE KAFE E KUVENDOJN
TE THASH E ME THE
E KAM THY THONIN KU KU BRE .
KU KE SOT , KU SHKOVE MRAM
ME KA KE DAL ME KA JE KAN
JAM KAN QATY NE DISKOTEK
TANA I THONI TE FORUMI ISHKRET
O JU POPULL BISEDONI
PO TANA GJANAT MOS I THONI
SE FORUMIN PO TRANONI


KA DON TI KA DON ME DASHT
HANEN BRE PRAP MOS U NDAFT
KUSH A MRET E KUSH MRETNESH
AI LAZDRAN E QAJO MURGESH
KUSH A PRINC E KUSH A PRINCESH
RRUSHI E BARBAROZA E MOS ME QESH
CA JE KA THONI CA JE KA BANI
MOS KALXONISOT CKA DO BANI
:wink:

HAHAHAHAHAHHAHAHAHA

anna
26-04-04, 15:01
hahahahahah shume e fort a .. :lol: :lol: :lol:

Murgesha
26-04-04, 16:23
Hahhahaahahahha anna&Flori, pajtohem shume e bukur dhe e qelluar.

yllka
26-04-04, 18:36
Flori pershendetje i nderuar,keni njemend talent vazhdoni edhe me tutje keshtu.Yllka

ani
30-04-04, 17:05
poet poet , po me sa di un ti je poet ne te vertet apo jo ? :wink:

florian
01-05-04, 23:05
poet poet , po me sa di un ti je poet ne te vertet apo jo ? :wink:

JO BRE PO TE FALEMINERIT PER URIMET .

ani
08-05-04, 12:22
O JE POET DESHTE E SDESHTE KY JE :wink:

Vera
09-05-04, 09:06
i mrekullueshem flori ncnc po ku je kon deri tash qe nuk ke fol bre djal ti koke nje ding poet hahahahahah


hej flori kur ke ma na pyet per vjersha kur duhet mi thon permensh ???:wink: Vera

ani
09-05-04, 09:14
i mrekullueshem flori ncnc po ku je kon deri tash qe nuk ke fol bre djal ti koke nje ding poet hahahahahah


hej flori kur ke ma na pyet per vjersha kur duhet mi thon permensh ???:wink: Vera

O JA KAM THAN TANA HERET PO NUK MUSH MIR SE TE TAN POETET JAN PAK MANGI NE TRU :twisted:
O JE POET POET PO MOS ME PYT ME I THAN PERMENC SE NUK I MAJ MEN :evil:

Vera
09-05-04, 14:53
i mrekullueshem flori ncnc po ku je kon deri tash qe nuk ke fol bre djal ti koke nje ding poet hahahahahah


hej flori kur ke ma na pyet per vjersha kur duhet mi thon permensh ???:wink: Vera

O JA KAM THAN TANA HERET PO NUK MUSH MIR SE TE TAN POETET JAN PAK MANGI NE TRU :twisted:
O JE POET POET PO MOS ME PYT ME I THAN PERMENC SE NUK I MAJ MEN :evil:
ooooo e di qe poetet kan dic mangu po po kete mos ma thuaj ti heheheh

florian
09-05-04, 20:10
i mrekullueshem flori ncnc po ku je kon deri tash qe nuk ke fol bre djal ti koke nje ding poet hahahahahah


hej flori kur ke ma na pyet per vjersha kur duhet mi thon permensh ???:wink: Vera

O JA KAM THAN TANA HERET PO NUK MUSH MIR SE TE TAN POETET JAN PAK MANGI NE TRU :twisted:
O JE POET POET PO MOS ME PYT ME I THAN PERMENC SE NUK I MAJ MEN :evil:
ooooo e di qe poetet kan dic mangu po po kete mos ma thuaj ti heheheh


EDHE TI VERA PO I SHKO MRAPA E MMMMMMMMMMM NCNCNCNCNCN :roll:

Vera
10-05-04, 06:36
cka m te bo flori e fundit jam ardh qyyyyyyyyy edhe ti hiq nuk je kah kupton ncncncn :wink:

florian
10-05-04, 19:56
cka m te bo flori e fundit jam ardh qyyyyyyyyy edhe ti hiq nuk je kah kupton ncncncn :wink:

cka me kuptue more ky dreq me njeh dhe nuk po me kallzo kush a :evil:

Vera
11-05-04, 17:27
ncncncn po si ai te njef e ti nuk e njef valla flori ti koke nona e vakive vllaqko

florian
22-05-04, 19:04
NE JEMI FORUMISTA,
NUK JEMI ARTISTA ,
NE JEMI MJESHTRA PER TE SHKRUAR DY RRJESHTA
NE JEMI ME SHUM
JEMI ATA QE BIRREN E BAJM LUM
NA SHKRUJM POESI PER ATA SY TE ZI
QE NATEN SHOHIN

JU HAPNI DO TEMA
E LEXONI KU JENA
RROFT I SINQERTI
PO KURR NJA SE GJETI
KUSH A KALLGJIA ,
E ME SA NJERZ RRINI TE SHPIA

TI KQYRE VEC SHETEN NE
KOMPIUTER PO KOLON JETEN
BASHK ME AFERDITEN QITU PO KALOJN DITEN
E KQYRE LAZDRANIN QE BASHK ME MURGESHEN
PO BAJN PROGRAME
NE HANE ME SHKUE PO NI
PROBLEM KAN ME KALLXUE
SE VEC TRI SENE MUJN ME CUE
CKA KISHI ME MARR CKA KISHI ME LAN

TANA HARROJINI PO LAP TOPIN JO
SE KUR TE MRRINI KALLXONANI
CFAR NGJYRE A HINI

E MRAPA U VJE COOL-BOY
HAJDENI NE OD SE PO JU KALLXOJ
KUKU CKA ME GJETI KTU KAKA NGATRU MILETI
GRA NE OD TE BURRAVE
NUK JAN KA LAJN PO PROBLEMET
ME BURRAT PO NDAJN
JU MIXHES KALLXONI CKA PO MRAPSHTONI
MOS LENI NJOFTONI
TASH PREJ FORUMI KA DONI

PERSHENDETJE PA PREMTIME

aferdita
22-05-04, 19:09
flori me te vertet je poet i mire :wink:

florian
22-05-04, 19:14
flori me te vertet je poet i mire :wink: :roll: :roll: :roll:

florian
20-07-04, 17:18
CAU KA GJET MOR KAFEXHI
NUK PO SHKRUNI MA JU SI DIKUR
DIKUSH PO NEM
E DIKUSH GJU GUR
CKA U KA GJET MORE POET
TASH ERDHEN PUSHIMET E
ME SHKRUJT SKA DERT?

HYNA NE KAFE ME JU PERSHENT
KARRKA SGJETA PER ME PERSHENET
RRINI NE BREG TE DETIT
KINI HARRU LAP TOPIN
EDHE MRETNESHA E KISH LAN NE ZYRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LENE MA MRETIN QE PO DON ME IK !!!!!!!!!!!!!!!
KU NUK I DIHET !
PO JO SKA FRIK!!
AI NUK IK PO AS NUK VJEN
TE PERSHENDETJET ATA E GJEN .

VEC GENTIANA E MIR SI ZANA
SHKRUN ME KUJDES E MJERA NANA
AS ME PUSHIME SKA DASHT ME SHKUE
E VEC NE FORUM PO DON ME QENDRUE!!! :wink:

E BARBAROZA ME MYSAFIR
NI HER CKLLAPA ATHER ME KAFE
AJO SDI HIC CKA JAN PUSHIMET
VEC WIKENDAT PO DO ME FESTUE
E FORUMIN DREJT ME E CUE :wink:

KU JENI BURRA NA LAT VETEM CIKAT
E ME MYSAFIR PO I MBYLLIN DRITAT
GJA MA MARRE VALLAHI SKA ,
SE AFERDITA FISNIKJA JON
ASHT KTU PO JO GJITHMON .
NUK MU ME I BA NERET VETEM AJO ,
E PA VEREN KURRKU NUK PO SHKO ,
PO VERA E SHKRET ASHT ME PROVIME
E JA PASKA LAN VENIN SHEJTONKES TRIME--
------------------------------------------
QE SHUM RROMUJ KA BA NE MRETNI
PO CKA ME BA KUR MRETI NE MRETNI SKA HI ??

Barbaroza
20-07-04, 17:47
Te lumte Flori,mos harro keshtu te na shkruash versionet e reja :)

Gentiana
20-07-04, 17:47
VEC GENTIANA E MIR SI ZANA
SHKRUN ME KUJDES E MJERA NANA
AS ME PUSHIME SKA DASHT ME SHKUE
E VEC NE FORUM PO DON ME QENDRUE!!! :wink:

??

8) 8) 8) 8)

florian
20-07-04, 19:26
PASKAN IK TE TAN ME PUSHIME E E KAN LAN FORUMIN VETEM :cry:

Vera
20-07-04, 19:30
e po duhet nganjeher me pushu a :wink:

lazdrani
20-07-04, 19:31
PASKAN IK TE TAN ME PUSHIME E E KAN LAN FORUMIN VETEM :cry:Mos qaj Tropoje se kety eshte Mitrovica :wink:

florian
21-07-04, 17:58
PASKAN IK TE TAN ME PUSHIME E E KAN LAN FORUMIN VETEM :cry:Mos qaj Tropoje se kety eshte Mitrovica :wink:

oj mitrovic qysh i kalove pushimet , pershendetje nga tropoja :wink:

florian
23-07-04, 18:50
CAU KA GJET MOR KAFEXHI
NUK PO SHKRUNI MA JU SI DIKUR
DIKUSH PO NEM
E DIKUSH GJU GUR
CKA U KA GJET MORE POET
TASH ERDHEN PUSHIMET E
ME SHKRUJT SKA DERT?

HYNA NE KAFE ME JU PERSHENT
KARRKA SGJETA PER ME PERSHENET
RRINI NE BREG TE DETIT
KINI HARRU LAP TOPIN
EDHE MRETNESHA E KISH LAN NE ZYRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LENE MA MRETIN QE PO DON ME IK !!!!!!!!!!!!!!!
KU NUK I DIHET !
PO JO SKA FRIK!!
AI NUK IK PO AS NUK VJEN
TE PERSHENDETJET ATA E GJEN .

VEC GENTIANA E MIR SI ZANA
SHKRUN ME KUJDES E MJERA NANA
AS ME PUSHIME SKA DASHT ME SHKUE
E VEC NE FORUM PO DON ME QENDRUE!!!

E BARBAROZA ME MYSAFIR
NI HER CKLLAPA ATHER ME KAFE
AJO SDI HIC CKA JAN PUSHIMET
VEC WIKENDAT PO DO ME FESTUE
E FORUMIN DREJT ME E CUE

KU JENI BURRA NA LAT VETEM CIKAT
E ME MYSAFIR PO I MBYLLIN DRITAT
GJA MA MARRE VALLAHI SKA ,
SE AFERDITA FISNIKJA JON
ASHT KTU PO JO GJITHMON .
NUK MU ME I BA NERET VETEM AJO ,
E PA VEREN KURRKU NUK PO SHKO ,
PO VERA E SHKRET ASHT ME PROVIME
E JA PASKA LAN VENIN SHEJTONKES TRIME--
------------------------------------------
QE SHUM RROMUJ KA BA NE MRETNI
PO CKA ME BA KUR MRETI NE MRETNI SKA HI

CKA ME TE THAN TY QE JE SI HANA
A QE TE DUE MA SHUM SE NANA :?:
QYSH KUR SHKOVE ME PUSHIME
E HARROVE DASHURIN TIME
CO KARTOLINA NGA CDO VEN
PO E HARROVE ZANIN TEM :(

PO JU COHUNI MORE FORUMXHI
E LAP TOPIN FUTNI NE GJI
E KUR TE KQYRNI QE GRUJA /BURRI
NUK PO SHEH BANI VEC 1-2-3
E NE FORUM ME SHKU ME NGE
E MOS MENONI QE BASHKSHORTI PO JU SHEH :twisted:

anna
23-07-04, 19:20
CAU KA GJET MOR KAFEXHI
NUK PO SHKRUNI MA JU SI DIKUR
DIKUSH PO NEM
E DIKUSH GJU GUR
CKA U KA GJET MORE POET
TASH ERDHEN PUSHIMET E
ME SHKRUJT SKA DERT?

HYNA NE KAFE ME JU PERSHENT
KARRKA SGJETA PER ME PERSHENET
RRINI NE BREG TE DETIT
KINI HARRU LAP TOPIN
EDHE MRETNESHA E KISH LAN NE ZYRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LENE MA MRETIN QE PO DON ME IK !!!!!!!!!!!!!!! ee forte pasha mamin hahahahha
KU NUK I DIHET !
PO JO SKA FRIK!!
AI NUK IK PO AS NUK VJEN
TE PERSHENDETJET ATA E GJEN .

VEC GENTIANA E MIR SI ZANA
SHKRUN ME KUJDES E MJERA NANA
AS ME PUSHIME SKA DASHT ME SHKUE
E VEC NE FORUM PO DON ME QENDRUE!!!

E BARBAROZA ME MYSAFIR
NI HER CKLLAPA ATHER ME KAFE
AJO SDI HIC CKA JAN PUSHIMET
VEC WIKENDAT PO DO ME FESTUE
E FORUMIN DREJT ME E CUE

KU JENI BURRA NA LAT VETEM CIKAT
E ME MYSAFIR PO I MBYLLIN DRITAT
GJA MA MARRE VALLAHI SKA ,
SE AFERDITA FISNIKJA JON
ASHT KTU PO JO GJITHMON .
NUK MU ME I BA NERET VETEM AJO ,
E PA VEREN KURRKU NUK PO SHKO ,
PO VERA E SHKRET ASHT ME PROVIME
E JA PASKA LAN VENIN SHEJTONKES TRIME--
------------------------------------------
QE SHUM RROMUJ KA BA NE MRETNI
PO CKA ME BA KUR MRETI NE MRETNI SKA HI

CKA ME TE THAN TY QE JE SI HANA
A QE TE DUE MA SHUM SE NANA :?:
QYSH KUR SHKOVE ME PUSHIME
E HARROVE DASHURIN TIME
CO KARTOLINA NGA CDO VEN
PO E HARROVE ZANIN TEM :(

PO JU COHUNI MORE FORUMXHI
E LAP TOPIN FUTNI NE GJI
E KUR TE KQYRNI QE GRUJA /BURRI
NUK PO SHEH BANI VEC 1-2-3
E NE FORUM ME SHKU ME NGE
E MOS MENONI QE BASHKSHORTI PO JU SHEH :twisted:

Murgesha
23-07-04, 22:18
Florian o djale i ri
Besa ti mire e ki
Rane pushimet
U shkepen gjindja

Po prap ketu do vijm
pa dardanine hiq smun te rrijme.

turisti
21-08-04, 11:24
Pershendetje Florian.Edhe une jam i pranishem,por nuk po muaj me arit me kohe gjithmone,ti me siguri me kupton,a une te pershendes. :wink:

florian
17-09-04, 13:21
mos harroni dhe jeten
vazhdoni , ne dardani hajdeni e kuvendoni
po kini kujdes mos beni si ca nga ne
dardanin mos e merrni per gru te dyt
se qajo e para ka me ju myt
. :wink:

pershendetje te nderuar JU UROJ NGA ZEMRA NJE VJESHT TE MBAR .

Barbaroza
17-09-04, 13:24
Hahahahaha Florian,poezi e qelluar kjo!Mbetesh edhe ti i pershendetur!

florian
17-09-04, 13:32
Hahahahaha Florian,poezi e qelluar kjo!Mbetesh edhe ti i pershendetur!

PERSHENDETJE DHE TY E NDERUAR.
:wink:

florian
14-12-04, 12:13
CAU KA GJET MOR KAFEXHI
NUK PO SHKRUNI MA JU SI DIKUR
DIKUSH PO NEM
E DIKUSH GJU GUR
CKA U KA GJET MORE POET
TASH ERDHEN PUSHIMET E
ME SHKRUJT SKA DERT?

HYNA NE KAFE ME JU PERSHENT
KARRKA SGJETA PER ME PERSHENET
RRINI NE BREG TE DETIT
KINI HARRU LAP TOPIN
EDHE MRETNESHA E KISH LAN NE ZYRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LENE MA MRETIN QE PO DON ME IK !!!!!!!!!!!!!!!
KU NUK I DIHET !
PO JO SKA FRIK!!
AI NUK IK PO AS NUK VJEN
TE PERSHENDETJET ATA E GJEN .

VEC GENTIANA E MIR SI ZANA
SHKRUN ME KUJDES E MJERA NANA
AS ME PUSHIME SKA DASHT ME SHKUE
E VEC NE FORUM PO DON ME QENDRUE!!!

E BARBAROZA ME MYSAFIR
NI HER CKLLAPA ATHER ME KAFE
AJO SDI HIC CKA JAN PUSHIMET
VEC WIKENDAT PO DO ME FESTUE
E FORUMIN DREJT ME E CUE

KU JENI BURRA NA LAT VETEM CIKAT
E ME MYSAFIR PO I MBYLLIN DRITAT
GJA MA MARRE VALLAHI SKA ,
SE AFERDITA FISNIKJA JON
ASHT KTU PO JO GJITHMON .
NUK MU ME I BA NERET VETEM AJO ,
E PA VEREN KURRKU NUK PO SHKO ,
PO VERA E SHKRET ASHT ME PROVIME
E JA PASKA LAN VENIN SHEJTONKES TRIME--
------------------------------------------
QE SHUM RROMUJ KA BA NE MRETNI
PO CKA ME BA KUR MRETI NE MRETNI SKA HI

CKA ME TE THAN TY QE JE SI HANA
A QE TE DUE MA SHUM SE NANA
QYSH KUR SHKOVE ME PUSHIME
E HARROVE DASHURIN TIME
CO KARTOLINA NGA CDO VEN
PO E HARROVE ZANIN TEM

PO JU COHUNI MORE FORUMXHI
E LAP TOPIN FUTNI NE GJI
E KUR TE KQYRNI QE GRUJA /BURRI
NUK PO SHEH BANI VEC 1-2-3
E NE FORUM ME SHKU ME NGE
E MOS MENONI QE BASHKSHORTI PO JU SHEH
_________________
ME DUKET SE KJO PASKA PRAP VLER NE KET FORUM
BURRAT PO IKIN E GRAT SHKOJN LUM
COHUNI DJEM MOS JA TEPRONI
SKEJ CIKAVE JU SHKONI .
SE SKA FORUM ME CIKA MA TE MIRA
.

lazdrani
14-12-04, 12:15
Hahahah Flori per bese me ke munguar :wink:

Barbaroza
14-12-04, 12:17
E BARBAROZA ME MYSAFIR
NI HER CKLLAPA ATHER ME KAFE
AJO SDI HIC CKA JAN PUSHIMET
VEC WIKENDAT PO DO ME FESTUE
E FORUMIN DREJT ME E CUE
Por s'po dojne me besue...... :wink: :wink:

florian
14-12-04, 12:36
E BARBAROZA ME MYSAFIR
NI HER CKLLAPA ATHER ME KAFE
AJO SDI HIC CKA JAN PUSHIMET
VEC WIKENDAT PO DO ME FESTUE
E FORUMIN DREJT ME E CUE
Por s'po dojne me besue.....
E QESHTU AJO PO DO ME E CUE
JETEN FORUMIT ME JA DEDIKUE
PO CKA ME I BA RRUSHIT TE SHKRET
QE TASH SHUM MUJ ASHT TUJ U TRET

KQYR DJALO MOS ME U TUBUE
BASHK ME BARBAROZEN N'DARDANI ME SHKUE .
E ATJE SE BASHKU ME U TERBUE. :wink:

Murgesha
14-12-04, 14:14
Florian, po na mungojn shkrimet tuaja. :(
T prshndes kudo q t jesh.

Naki
14-12-04, 15:11
Florian, po na mungojn shkrimet tuaja. :(
T prshndes kudo q t jesh.

E ndaje edhe une kete opinion,pershendetje ku do qe te jeni

Kaltrushi
14-12-04, 15:31
Florian se pari te pershendes!!!

Qenke vertet nje Poet. Te lumt. I ke shkruar keto vargje aq te mira se sa duke lexuar e kuptojm prap se pse shkruajm ne forum.

Je i nderuar dhe perzemersisht i pershendetur nga


Kaltrushi :wink:

Gentiana
14-12-04, 16:11
Flori nje pershendetje per ty.edhe un ju bashkangjitem fjaleve te Murgeshes dhe te Nakit, na mungojn shkrimet tuaja.
Mbremje te kendshme dhe do te mire.


Genta

Mafiozi
14-12-04, 18:53
Florian me vjen keq qe nuk te njoh mir :? , jam i ri ne forum.
Por siq e pash ne disa shkrimet e tua, je nje tip simpatik.
Shpresoj te njohemi me mir ne rikthimin tend.

Te uroj realizim ne gjith deshirat e tua.

Te pershendes
8)

florian
17-12-04, 13:01
NE MES TE SHUM SITEVE ,
NE MES TE SHUM FJALEVE .
SHUM HER PA KUPTIM
E GJETA PA DASHJE DHE UN SITIN TIM
KLIKOVA DARDANIN E GJETA MIQESIN

PER JU QE DARDANIN E VIZITONI
QE MES JUSH NA FTONI
JENI TE MIR PRITUR
SHFLETONI POSTIMET TONA !
NGANJEHER NA KORRIGJONI

MOS JEPNI PERGJIGJJE PA LIDHJE HIC
MOS U BENI TE MARR OSE SI VIC
KUJTO NJE RREGULL , QE KTU ESHTE PARIMTAR
PARA SE TE PERGJIGJESH LEXO TE GJITHA ATO FJAL
PERGJIGJJEN E SHKRUAN DORA
OFENDIMIN UN E MORA
PRA KENI KUJDES ?

HAPNI TEMA TE REJA
SE NUK JU VRET RRUFEJA ................

SHPRESOJ QE DARDANIA MOS TJU BEHET SI SHPIA .
PO KETU THJESHT TJU THERRASIN SHOQERIA.

Dreni30
22-12-04, 13:16
Miredita te gjitheve ju qe jeni ne rrjet.
Jam i ri, po sa fillova dhe du te ju pershendes.

Ika larg, larg ku vetem natyra me rrethon.
Lule ngjyra, ngjyra, por asnje nuk me jep ere.
U ndala dhe pyeta, ku jam?
Gjithecka per mua e qete.

Dhe thash: Athua askush nuk flet!
U ktheva prap dhe shikova.
Qielli ishte i vreret e dielli dilte here, here nga pak.
U ndala e shikova edhe njehere rreth e percark.
Jo, jo askush nuk flet.

Tung, tung te gjithe te mirat.

Barbaroza
23-12-04, 17:36
Dreni30,shume te falenderoj per kete poezi qe na paske kushtuar ne emer te te gjithe forumisteve dardane,une,si shefe e kafenese.Uroj qe me poezi te tilla,te na pershendesesh akoma.


P.S.Tybe po me duket se paske me ia kalu dikujt me shkrime te bukura. :wink: :lol:

Dreni30
25-12-04, 16:19
Lulja

Me mbushe shpirtin, plot ere.
Ma rrite shpresen dhe jeten,
Sa here qe kaloj rreth teje,
Era yte me kundermon
Ngjyra yte hijeshon natyren.

Dreni30
25-12-04, 16:23
Dreni30,shume te falenderoj per kete poezi qe na paske kushtuar ne emer te te gjithe forumisteve dardane,une,si shefe e kafenese.Uroj qe me poezi te tilla,te na pershendesesh akoma.


P.S.Tybe po me duket se paske me ia kalu dikujt me shkrime te bukura. :wink: :lol:

Flm. Barbaroza

Ju falenderoj per rrespektin dhe per fjalet qe kishe shkruar per mua.
Te dua shume dhe te pershendes
Dreni30.

florian
28-12-04, 08:40
Miredita te gjitheve ju qe jeni ne rrjet.
Jam i ri, po sa fillova dhe du te ju pershendes.

Ika larg, larg ku vetem natyra me rrethon.
Lule ngjyra, ngjyra, por asnje nuk me jep ere.
U ndala dhe pyeta, ku jam?
Gjithecka per mua e qete.

Dhe thash: Athua askush nuk flet!
U ktheva prap dhe shikova.
Qielli ishte i vreret e dielli dilte here, here nga pak.
U ndala e shikova edhe njehere rreth e percark.
Jo, jo askush nuk flet.

Tung, tung te gjithe te mirat.
pershendetje dhe ty e mir se na erdhe ne mesin ton . te uroj qe te ja kalosh ashtu sic ja kam kalur dhe un.

florian
19-03-05, 17:30
CKA NA KA GJET MOR NE KET FORUM
CIFTAT E VJETER NA PASKAN IK NE LUM
NUK LEXOJM MA LETRA
E SHKRUJM SHUM POSTIME
ALLAHILE TI KUSH JE
JE ARMIKE A SHOQJA IME
KAKA RRIT TAN KJO RINI
TE TAN SHKRUJN QYSH ME BA ZI
KU NA U MYT EDHE KJO MRETNI
BASHK ME MRETIN E ME MRETNESHEN
KQYRIN CKA BAJN E ME RINI NGJESHEN
PO SKAN FAJ AS ATA KU KA MRETNI PA OBORRTAR
PRANAJ KTU LUMI I PASKA MARR .COHUNI PLEQ E OBORRTAR E JU MRETNIN ME E KTHYE MAR !!!!!!!!!!!!!!

florian
22-04-05, 20:38
NE JEMI FORUMISTA,
NUK JEMI ARTISTA ,
NE JEMI MJESHTRA PER TE SHKRUAR DY RRJESHTA
NE JEMI ME SHUM

JU HAPNI DO TEMA
E LEXONI KU JENA
RROFT I SINQERTI
PO KURR NJA SE GJETI
KUSH A KALLGJIA ,
E ME SA NJERZ RRINI TE SHPIA

KUSH PO MARTOHE
QE I PARI TE TRANOHET,
ME DASMA DHE HALLET
SHKOJN E MYTEN NE LUM ,

KU PO JU KRUHET ,
SE PO TE KRUJ UN
ME HITHA E FILL
MRAPA EDHE ME SAPUN

TI KQYRE VEC VETENE
KOMPIUTER PO KOLON JETEN
BASHK ME FLETEN QITU PO KALON JETEN
E KQYRE LAZDRANIN BASHK ME 007-en
PO E MUNOJN MURGESHEN
AH ATE TE NGRATEN
PO BAJN PROGRAME
KUR ME U MARTUE
E JETEN NE C'SHTET ME E KALUE

E MRAPA U VJE TURISTI
I QET QE VEC QETSI AI SPO DON ME GJET
HAJDENI NE OD SE PO JU KALLXOJ
KUSH FISHLLEJ MA SHUM
E KU PO SHKOJ .

LETERSIN PA DASHJE
UN PO E SHFLETOJ
RRI ULU NE TOK SE NE
DAC PO TE KALLXOJ C
ILIN PREJ JUSH PERPAR DONJOFTOJ

KA PO DON ME NJOFT
CILIN TE KISH DESHIR
PO ME PAS KUJDES ZGJEDH NONJA TE MIR .