PDA

View Full Version : MALLI PER VENLINDJEN


florian
23-04-04, 16:56
UN SHQIPNI POM DU ME SHKUE
EDHE NI HER NANEN ME E SHIKUE
SE VALLAHI MALLI PO ME DO
ME ME SHKATRUE.
ATY E KAM LAN UN VLADIN TEM
PA E PA UNE SKAM VEN
ME KA MARR MALLI PER AT VEN
QE ME RRITI E ME BANI KERSH
ME KA MARR MALLI ME I VIZITUE
TROJET E GJYSHIT ME I SHIKUE
ME KA MARR MALLI PER ATO TROJE
QE QEKUR FEMI SI KAM SHIKUE
ME KA MARR MALLI EDHE PER AT PRRUE
EDHE NI HER NTA ME NOTUE
ME E KQYR ME SY UN VENIN TEM
QE PER BES TE ZOTIT KURR SE KAM NEM
QATY KAM BA UN HAPIN E PAR
E KAM LUJT ME DY ZAGAR
FJALEN E PAR QATY E FOLA
SHQIPERI UN KURR S'THARROVA
SE KAM HIC UN HARRU
TAN CKA ATY KAM MRAPSHTU
SE KAM HARRUE UN SAMARI
PLOT ME DRU ME E MUSH GOMARIN
KAM QIT PUSHK KUR LINSHIN MASHKUJ
ZEMREN TIME MA KI PUSHTU
SE KREJT TY TE ASHT KUSHTU
KA SHUM VJET QE UN SKAM KAJT
SE LOTET E MI MARU JAN KAN
PO VALLAHI JAN KA KTHEHEN
E KUR TE MENOJ LIQENT PO SHKREHEN
TASH MKUJTOHEN MU DY LIQEJ
E NANA JEME QE BAN PEJ
E MJERA NAN ,
TRE LUAN BANI NKET JET
PA KURRNJANIN AJO KA JET
RRIN TAN DITEN TUJ MALLKUE
TAN EVROPEN KU DJEMT KAN SHKUE
BABEN TEM DUE ME E SHIKUE
E NE DRITTE SYNIT ME E SHIKUE
A THUE HIC AI KA NDRUE.
se kam pa un tash shum vjet
E MALLI PER TA BASH PO M'VRET


VAZHDON KUR NUK E DI PO VAZHDON :wink:

lazdrani
23-04-04, 17:51
Mitrovice Qyteti im :wink:

Zana
23-04-04, 17:56
Un Mitrovice po du me shku.. :cry:

florian
23-04-04, 18:28
MITROVIC QYTETI IM
KU KAM LIN KU JAM BA TRIM
MITROVIC MOJ NANA JEME
ATY KAM LAN UN GJURMEN TEME
VEC ATY SHPIRTI M'PUSHO
VEC ATA ZEMRA DO.

PERSHENDETJE LAZDRAN &ZANA

anna
23-04-04, 18:53
talent bre talent je :wink: :wink:

florian
24-04-04, 16:04
TE FALEMINDERIR ANNA. :lol:

PERSHENDETJE TE SINQERTA. :wink:

Murgesha
24-04-04, 16:37
Poezia: Spata Fat

Spata as pak fat ne kete jet
Spo m´shkon dita ne gurbet
Spo shkon dita, po me shkoi rinija
Pa u kthy fare te shpija.

Zemra ime po me merr flak
Veq familjen ti shoh pak
Ti shoh pak e t´i perqafoj
Zemren time t´a sheroj.

E piklluar rri ne mergim
Skam as shpres e as gezim
Jam permallu per babe e nane.
Vella e moter, e per vatan.
:cry: :cry: :cry:

lazdrani
24-04-04, 16:40
Murgesha te deshiroje nga zemra qe se shpejti te realizohet endrra per ne Atdhe... :cry: :cry: :cry: Love you :wink:

Murgesha
24-04-04, 16:43
Sonte kur malli djeg dhe pervelon, kure shtrengoj syte dhe nuk mundem te fle, mendimi me rri tek ti i dashuri im.
Te lash, te ktheva shpinden, mora rrugen e mallkuar te gurbetit, e ti sonte me je kaq prane dhe kaq larg. E di se as ti nuk fle, mendjen ke te une. Kur pak me pare biseduam ne telefon ta ndjeva dridhjen e zerit te vajtuar, me kot mundoheshe te qeshesh, e ndjente zemra lotin qe te rreshqiste ngadale faqeve tua te pleqeruara. Bije me the me ka marre malli shume, kur do te vijsh te me sjellesh gazin e humbur qe prej asaj dite kur shkove atje larg, ne ate toke te ftohet sic me thua sa here flasim. Me ka marre malli edhe per niperit qe nuk ua pashe rriten.
Sa kam frike se nuk do te arrij te te takoj gjalle baba. Tani une nuk kam me gjume vec lote qe po me shkojne lume.

lazdrani
24-04-04, 17:06
OH kendo pellumbe mbi kavaz,oh kendo pellumb mbi dere e shi ooooo fluturo oh mbi shtepi,o fluturo o pellumb ne bore e shi oooooo fluturo pellumb mbi kosove,o fluturo o pellumb oooo oh ne shi se me ka marre malli per babe e nane ooo per babe e nane..........
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


HejNiset trimi per gurbet pershendendet shoket e vet, perqafon babe e nane e merr malli per vatan o hejjj.....Lotet rrjedhi si burim,kalon jeta ne mergim.......Amanet po ta la kurre ne gurbet mos me ra,buke e krup ne vater tone je celik per gjithmon oh hej.... :cry: :cry: :cry: :cry:

florian
25-04-04, 13:39
me digjet zemra e me bahet hi
e dit pushimi , nshpi spo muj rri
me kujtohet baba qe asht ne shqipni
e po me kujtohet nana qe po qet fli
mkujtohen nipat edhe mesat
si shum prej tyne as nuk ikam pa

qai gjyshi jem ftyren ma ka harru
e mue po me thot
mos u merzit un nuk des ti pa u martu
zemra dhem e po me bregoset
ne ven po rri e shum po soset
vec kujtimet ne majn gjall
vec kujtimet nuk po rrallojn
vec ato jeten ma shtojn

un e zgjodha e un u nisa
e ne kurbet u degdisa
po pasha kryet e babes tem
se kam pa dit qysh a ky ven
se vec me vujtje jeten e musha
larg prej shpie .


kuku per ata qe jeton larg venit te vet
kuku ne mergim per tana qito vjet

Murgesha
25-04-04, 13:42
Florian e mrekullueshme.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

florian
25-04-04, 13:47
murgesh pershendetje .
vallahi ne murgim kena ba shum gjana qe ne ven ton noshta si kishim ba
po ktij kurbeti i kena dhan teper e na ka marr shum . :( :( :( :( :(

florian
26-04-04, 14:43
jeto nje jet plot me kujjtime
kujtime , kujtime, kujtime
asgje tjeter vec kujtime
jetojm vec me kujtime
jetojm te kaluaren
dhe shkelim te tanishmen
jetojm me kujtime
dhe ne zemer shum premtime
do kthehem nje dit ne shtepin time
ajo mbet premtim edhe
pse mban gjall shpirtin tim.

ah shum kujton kjo zemer e shkret
e vec prej tyne ajo s'ka vdek . :( :( :( :( :( :(

yllka
26-04-04, 17:02
Me ka marre malli per Pejen time :cry: :cry: :cry:

florian
26-04-04, 19:48
A MALL O MALL I BEKUAR
A MALL O MALL I MJERI
SHUM POE BAN ME VUJT KET NJERI
SHUM KY MALL PO ME HA TE GJALL
PER ATA QE NUK PASH E QE KAM PAR
TE MERR MALLI PER NI GRUSHT DHE
E SHUM MA SHUM TY PER ATDHE
TE MERR MALLI PER NI MULLAR
E MA TEPER PER BASHKFSHATAR
TE MERR MALLI PER PRAG TE DERS
QE SHUM TI E KE LA ME DJERS
EDHE EDHE QYQET TASH NUK KNOJN
KNO E MJERA TE PAKTEN TI
KNO SE ZANI MU TASH M'A SHTJERR
TUJ E KAJT AT NAN TE MJER

MALLI TY MOS TE KONSUMOJN
PEJEN TJERT PO E NDERTOJN
BASH QASHTU SI A KAN PERPARA
ME HAVLLI E ME ARA
PEJA JOTE ASHT FISNIKE
AJO RA NE TOK PO PRAP E RRITE
NI KALA TASH E KA NERTUE
E ZEMREN TY TA KA PUSHTUE

PERSHENDETJE TE GJITH BAHKATDHETAREVE QE PER ATA KTO FJAL JAN FAKTE .

ani
30-04-04, 17:06
URIME DHE PERSHENDETJE TE SINQERTA TE GJITH EMIGRANTEVE :wink:

florian
01-05-04, 23:04
:lol: :lol: :lol: :lol:

florian
03-05-04, 20:39

aferdita
04-05-04, 07:16
qka me ka mar malli mua per gjilanin tim te bukur

Murgesha
04-05-04, 08:43
Edhe mua :cry: :cry: :cry: :cry:

lazdrani
04-05-04, 11:18
Murgesha,apo bejem diqka apo shkojme ne Kosove,Gjilan po pijme nje kaffe e pastaj kthehemi prape.........

florian
04-05-04, 18:26
Murgesha,apo bejem diqka apo shkojme ne Kosove,Gjilan po pijme nje kaffe e pastaj kthehemi prape.........

:lol: :lol: :lol: LAZDRAN PO VI EDHE UNE SE SJAM KAN KURRNE GJILA :wink:

Murgesha
04-05-04, 18:50
Murgesha,apo bejem diqka apo shkojme ne Kosove,Gjilan po pijme nje kaffe e pastaj kthehemi prape.........
¨

Si Urdheron Lartmadheri. Fjala juaj per mua eshte urdher. :lol:

lazdrani
04-05-04, 18:58
Murgesha,apo bejem diqka apo shkojme ne Kosove,Gjilan po pijme nje kaffe e pastaj kthehemi prape.........

:lol: :lol: :lol: LAZDRAN PO VI EDHE UNE SE SJAM KAN KURRNE GJILA :wink:
Ore Flori po pse jo ore gjane shkojme ne Kosoven tone e kthehem te dielen per ditelindjen tende ne Tropoje....Shohim edhe Hanen dhe Annen :wink: Dakort :P

Murgesha
04-05-04, 20:32
Bash ide e mire, pome pelqen, se as une skam qene kurre ne Tropoje :lol: :lol:

aferdita
05-05-04, 06:32
Edhe mua :cry: :cry: :cry: :cry:
pershendetje murgesha qe sa nuk ke qen ne gjilan(kosov) :arrow:

Murgesha
05-05-04, 07:23
Qe 5 vite Aferdita. :(
Po ti?????????

yllka
05-05-04, 16:58
Qe 5 vite Aferdita. :(

Po ti?????????


Une ne fillim nuk isha 10 vite ne Pejen time :cry: :cry: :cry: Vitin e kaluar isha dhe mesi nuk prese kete vere prape te jem ne Pejen time te bukure :wink:
Murgesha hajde sis ecim se bashku kete vere ne Kosoven tone :P

florian
05-05-04, 17:30
Murgesha,apo bejem diqka apo shkojme ne Kosove,Gjilan po pijme nje kaffe e pastaj kthehemi prape.........

:lol: :lol: :lol: LAZDRAN PO VI EDHE UNE SE SJAM KAN KURRNE GJILA :wink:
Ore Flori po pse jo ore gjane shkojme ne Kosoven tone e kthehem te dielen per ditelindjen tende ne Tropoje....Shohim edhe Hanen dhe Annen :wink: Dakort :P

EDHE MA MIR TASH PO ME PELQEN SHUM :wink: PO ME TE THAN TE DREJTEN UNE DITLINJEN SIVJET NE KOSOV KAM ME E BA A PO VJE :wink:

hana
05-05-04, 17:35
Murgesha,apo bejem diqka apo shkojme ne Kosove,Gjilan po pijme nje kaffe e pastaj kthehemi prape.........

:lol: :lol: :lol: LAZDRAN PO VI EDHE UNE SE SJAM KAN KURRNE GJILA :wink:
Ore Flori po pse jo ore gjane shkojme ne Kosoven tone e kthehem te dielen per ditelindjen tende ne Tropoje....Shohim edhe Hanen dhe Annen :wink: Dakort :P

EDHE MA MIR TASH PO ME PELQEN SHUM :wink: PO ME TE THAN TE DREJTEN UNE DITLINJEN SIVJET NE KOSOV KAM ME E BA A PO VJE :wink:


ani qyqyyqyqy ditelindjen kosov ani de shum mire po me pelqen shum kjo ide,shkojna ne Gjilane ne vendin ku kam lind :wink: :wink:

florian
05-05-04, 17:45
O KAM ME E BA PER NI MEN DITLINJEN NE KOSOV :wink:

hana
05-05-04, 17:49
ne kosov bash ne kosova ani de shum mire :wink: :wink:

florian
05-05-04, 17:52
E TA THOM EDHE KU NE PRISHTIN ME KA FTUE NI SHOK E DO SHKOJ KET FUN JAVE . TE PREMTEN NE TIRAN TE SHTUNEN NE TROPOJ E PRISHTIN :lol: :lol: :lol:

hana
05-05-04, 17:55
E TA THOM EDHE KU NE PRISHTIN ME KA FTUE NI SHOK E DO SHKOJ KET FUN JAVE . TE PREMTEN NE TIRAN TE SHTUNEN NE TROPOJ E PRISHTIN :lol: :lol: :lol:


qyqyyqyy sa mire :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

florian
05-05-04, 18:01
E TA THOM EDHE KU NE PRISHTIN ME KA FTUE NI SHOK E DO SHKOJ KET FUN JAVE . TE PREMTEN NE TIRAN TE SHTUNEN NE TROPOJ E PRISHTIN :lol: :lol: :lol:


qyqyyqyy sa mire :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

E DI QE DOJSHE ME ARDH EDHE TI PO SHKOLLA? :arrow:

hana
05-05-04, 18:03
po bre po te kam shum zili :oops: :lol: :lol: :lol: po cka me bo

florian
05-05-04, 18:10
TA PRUJ UNE NI GRUSH DHE PREJ ASAJ TOKE TE BEKUME , E MOS U MERZIT SE VERA ERDH ESHT TE DERA :wink:

aferdita
06-05-04, 06:21
pershendetje murgesha
edhe un qe 5 vite por veres kysmet e kam ba njet me shku

kalofshi mire

lazdrani
06-05-04, 08:09
Mos harroni se Lazdrani do tju ftone te gjitheve ne Dasem :wink: Veres :D

florian
06-05-04, 13:55
Mos harroni se Lazdrani do tju ftone te gjitheve ne Dasem :wink: Veres :D

PO MU DASHKA ME PRIT EDHE TRE MUJ , HAJT SE TUJ PRIT TY PO I BAJ GATI FTESAT E MIA :wink:

anna
06-05-04, 14:47
oo paskemi mu knaq veres dy darsme op op ...... :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

florian
06-05-04, 19:21
PO PO ANNA KENA ME E BA TAN VEREN FEST :lol: :lol: :lol:

hana
07-05-04, 17:08
PO PO ANNA KENA ME E BA TAN VEREN FEST :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: po bre Flori

florian
07-05-04, 19:58
VALLAHI TAN VEREN ZEMER KENA ME E BA FEST E MRAPA TAN JTEN :wink:

hana
08-05-04, 17:33
VALLAHI TAN VEREN ZEMER KENA ME E BA FEST E MRAPA TAN JTEN :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ani
09-05-04, 09:25
KAM NI MALL SHUM TE MADH PER DIT ME VJE ME KAJT KA 8 VJET QE SI KAM PA ROBT E MI SE JAU KAM HARRUE FTYRAT TANVE EDHE NANEN ME E PA KA RREZIK MOS ME E NJOFT :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ::cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :c:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cryry::cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :crycry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry :crycry: :cry

lazdrani
21-05-04, 10:03
SOT DO TE JEPJA GJITHECKA TE JEM AFER NANES SIME :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Vera
21-05-04, 10:12
me vjen keq lazdrani qe je larg mamas sate

sot edhe uen do jipsha gjithcka te jem ne vendin tim

lazdrani
21-05-04, 10:31
:cry: :cry: :cry: :cry: Mitrovice qyteti im :cry: :cry: :cry: :cry:

yllka
21-05-04, 11:51
SOT DO TE JEPJA GJITHECKA TE JEM AFER NANES SIME :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
:cry: :cry: :cry: Sa bukure ke shkrua :cry: :cry: :cry:

florian
22-05-04, 17:51
MALL O MALL TI QE PO ME NDEZ SI ZJARR VIDH NJE KUJTIM NE KET TRURIN TIM VIDH NJE IMAZH QE TE ME KUJTOJ NJE PERSONAZH ,VIDH NJE IMAZH QE TE ME KUJTOJ AKOMA NENEN TIME TE GJALL ,
SE ASHTU NUK PO E HARROJ PO SHUM SHPESH PO E VAJTOJ .


DO KISHA DHEN BOTEN VETEM ME QEN AFER BABES SE ME KA MET VETEM I SHKRETI :cry:

Naki
22-05-04, 21:37
Sot po te beheja Zog do te shkoja ne mitrovice te perqafoja babain time sot ka ditelindjen .

mendim
23-05-04, 08:06
Ma bre mos hapni kshu tema se po :( :( .Mu pervet shum me ju than te drejten.

florian
29-05-04, 18:04
RRI E MENDON
KOKA KU TE SHKON
ATY NE ATE DHE KU LINDA
ATY KU EDHE BALTA
ESHTE ME E EMBEL SE MJALTA
ATY KU U RRITA DHE U CORODITA
ATY KU ZEMRA FLEN E PAK PAQE GJEN
ATY KU ME PRET NENA
DHE NUK PRANON AS TE FUTET BRENDA
ATY KU VRET SHKAU
E ME U NDA NA BANI
ATY KU KAM BABAIN
QE VETEM SO PIN CAJIN
ATY KU E KAM VELLAN
KU I KE MENDIMET
ATY KU MBLIDHSHA THRIMET
MENDJA KU TE SHKON
ATY KU ZEMRA JETON
PSE QAN PA LOT
SE I KAM HARXHUAR QE MOT
PSE TE VRET MENDIMI
SE KY VEND NUK ESHTE I IMI.

Honesty^uk.
29-05-04, 18:08
MALL O MALL TI QE PO ME NDEZ SI ZJARR VIDH NJE KUJTIM NE KET TRURIN TIM VIDH NJE IMAZH QE TE ME KUJTOJ NJE PERSONAZH ,VIDH NJE IMAZH QE TE ME KUJTOJ AKOMA NENEN TIME TE GJALL ,
SE ASHTU NUK PO E HARROJ PO SHUM SHPESH PO E VAJTOJ .


DO KISHA DHEN BOTEN VETEM ME QEN AFER BABES SE ME KA MET VETEM I SHKRETI :cry:FLORI mos ben tjeter keshtu ,,, se na kope zemren
ne boll po vuajm ,,po ti me keto shkrime po na ben te cmendem nga merzia :cry: :cry: :cry:

Gentiana
29-05-04, 18:12
RRI E MENDON
KOKA KU TE SHKON
ATY NE ATE DHE KU LINDA
ATY KU EDHE BALTA
ESHTE ME E EMBEL SE MJALTA
ATY KU U RRITA DHE U CORODITA
ATY KU ZEMRA FLEN E PAK PAQE GJEN
ATY KU ME PRET NENA
DHE NUK PRANON AS TE FUTET BRENDA
ATY KU VRET SHKAU
E ME U NDA NA BANI
ATY KU KAM BABAIN
QE VETEM SO PIN CAJIN
ATY KU E KAM VELLAN
KU I KE MENDIMET
ATY KU MBLIDHSHA THRIMET
MENDJA KU TE SHKON
ATY KU ZEMRA JETON
PSE QAN PA LOT
SE I KAM HARXHUAR QE MOT
PSE TE VRET MENDIMI
SE KY VEND NUK ESHTE I IMI.:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Vera
29-05-04, 18:12
o flori po nuk jeni ju i vetmi ne mergim dhe qe jeni larg familjes besoj qe gjysma ketu jemi ne mergim dhe te njejtim problem e kemi, por megjithate jeni shum i mir ne vargjet qe shkruani me pelqejn shum

,,,,,,,,,,Vera

Honesty^uk.
29-05-04, 18:14
RRI E MENDON
KOKA KU TE SHKON
ATY NE ATE DHE KU LINDA
ATY KU EDHE BALTA
ESHTE ME E EMBEL SE MJALTA
ATY KU U RRITA DHE U CORODITA
ATY KU ZEMRA FLEN E PAK PAQE GJEN
ATY KU ME PRET NENA
DHE NUK PRANON AS TE FUTET BRENDA
ATY KU VRET SHKAU
E ME U NDA NA BANI
ATY KU KAM BABAIN
QE VETEM SO PIN CAJIN
ATY KU E KAM VELLAN
KU I KE MENDIMET
ATY KU MBLIDHSHA THRIMET
MENDJA KU TE SHKON
ATY KU ZEMRA JETON
PSE QAN PA LOT
SE I KAM HARXHUAR QE MOT
PSE TE VRET MENDIMI
SE KY VEND NUK ESHTE I IMI.:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Genta thirre ambulancen per mua se zemraaaaaaaaaa :cry: :cry: :cry: :cry:

Gentiana
29-05-04, 18:16
Honesty^Uk sa kesh ka te them me e thirr ti Ambulancen per mua, se koka. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Me tvertet Flori, me ket.... as fjal bre nuk po gjej se si ndjehem tash!! :cry: :cry: :cry:

florian
29-05-04, 18:19
o flori po nuk jeni ju i vetmi ne mergim dhe qe jeni larg familjes besoj qe gjysma ketu jemi ne mergim dhe te njejtim problem e kemi, por megjithate jeni shum i mir ne vargjet qe shkruani me pelqejn shum

,,,,,,,,,,Vera

E DI QE SHUM NGA NE JETOJN NE MERGIM ,PRANDAJ MBLIDHEMI KETU NE FAMILIEN TON TE MADHE PER TU CMALLUR PAK .

EI UN TE PAKTEN NJE HER NE MUAJ FLUTUROJ ATY KU KAM ZEMREN DHE TAKOJ TE GJITH :wink: :lol: PO PRAP ME MERR MALLI :(

Honesty^uk.
29-05-04, 18:20
Help helppppppppppp :idea:
o a eshte kush i gjalle ketu bre me na ndihmue
ai flori iku bre na helmoi ne dhe na la ne meshire te fatit

florian
29-05-04, 18:20
RRI E MENDON
KOKA KU TE SHKON
ATY NE ATE DHE KU LINDA
ATY KU EDHE BALTA
ESHTE ME E EMBEL SE MJALTA
ATY KU U RRITA DHE U CORODITA
ATY KU ZEMRA FLEN E PAK PAQE GJEN
ATY KU ME PRET NENA
DHE NUK PRANON AS TE FUTET BRENDA
ATY KU VRET SHKAU
E ME U NDA NA BANI
ATY KU KAM BABAIN
QE VETEM SO PIN CAJIN
ATY KU E KAM VELLAN
KU I KE MENDIMET
ATY KU MBLIDHSHA THRIMET
MENDJA KU TE SHKON
ATY KU ZEMRA JETON
PSE QAN PA LOT
SE I KAM HARXHUAR QE MOT
PSE TE VRET MENDIMI
SE KY VEND NUK ESHTE I IMI.:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Genta thirre ambulancen per mua se zemraaaaaaaaaa :cry: :cry: :cry: :cry:

PO TE THERRAS DOKTORRIN SE PER NDRYSHE IKE :wink:

florian
29-05-04, 18:23
E DI ESHTE ME E LEHTE TA INJOROSH KET DHIMBJE MUA ME PELQEN TE SHKRUAJ ATE QE NDJEJ DHE NUK E DI SE SI PO ME LEHTESON PAK.

Honesty^uk.
29-05-04, 18:26
E DI ESHTE ME E LEHTE TA INJOROSH KET DHIMBJE MUA ME PELQEN TE SHKRUAJ ATE QE NDJEJ DHE NUK E DI SE SI PO ME LEHTESON PAK.FLORI te lutem mos ja fillo perseri, se tani sa fillova te qetesohem pak
vetem nese ti deshiron te na shkaterrosh krejt
po me bien lotet si plakave :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ke pak meshir ndaj nesh

Murgesha
29-05-04, 18:50
Une ketu isha kur e shkroi poezine Flori, e lexova e dola pak ne nje shetitje. Nuk munda te duroj merzine qe me shkaktoi poezia e Florit.
Megjithate komplimente Flori, vertet jeni poet i mrekullueshem.
:cry: :cry: :cry:

florian
30-05-04, 12:12
Une ketu isha kur e shkroi poezine Flori, e lexova e dola pak ne nje shetitje. Nuk munda te duroj merzine qe me shkaktoi poezia e Florit.
Megjithate komplimente Flori, vertet jeni poet i mrekullueshem.
:cry: :cry: :cry:

TE FALEMINDERIT MURGESH PER KOMPLIMENTIN DHE JU UROJ QE TE KTHEHESH SA ME SHPEJT NE KOSOV.

E MOS U MERZIT SHUM SE PER FAJ TE POEZIS TEME DOLE PAK NE AJER TE PASTER SE JE BA E BARDH SI BORA TUJ NEJT PARA LAP-TOPIT. :wink: :lol: :lol:

Honesty^uk.
30-05-04, 12:20
Flori , ka 2 dite qe nuk me hahet buke vetem prej teje ,,
te lutem mos ja fillo perseri sot

florian
30-05-04, 12:29
Flori , ka 2 dite qe nuk me hahet buke vetem prej teje ,,
te lutem mos ja fillo perseri sot

O TE KAM THAN HAJDE MORE TE UNE NE BREG TE DETIT SE MASI TE LAHESH TE VJEN URIA :wink: :wink:

Honesty^uk.
30-05-04, 13:14
Flori , ka 2 dite qe nuk me hahet buke vetem prej teje ,,
te lutem mos ja fillo perseri sot

O TE KAM THAN HAJDE MORE TE UNE NE BREG TE DETIT SE MASI TE LAHESH TE VJEN URIA :wink: :wink:


o flori bregdetin e kam afer isha atje dola malit dhe kur po kthehem ne shtepi dua ti ha edhe dollapet, por nuk po mund ndalem pa u futur para ne DARDANI, dhe kur i lexoj shkrimet tuaja per vendlindjen po me duket buka si therngil.
Nese ti vazhdon keshtu une do te shtrohem ne spital
prandaj ke pak meshire [/color]

lazdrani
30-05-04, 14:51
RRI E MENDON
KOKA KU TE SHKON
ATY NE ATE DHE KU LINDA
ATY KU EDHE BALTA
ESHTE ME E EMBEL SE MJALTA
ATY KU U RRITA DHE U CORODITA
ATY KU ZEMRA FLEN E PAK PAQE GJEN
ATY KU ME PRET NENA
DHE NUK PRANON AS TE FUTET BRENDA
ATY KU VRET SHKAU
E ME U NDA NA BANI
ATY KU KAM BABAIN
QE VETEM SO PIN CAJIN
ATY KU E KAM VELLAN
KU I KE MENDIMET

Flori jeni i mrekullushem.... :cry: :cry: :cry:
ATY KU MBLIDHSHA THRIMET
MENDJA KU TE SHKON
ATY KU ZEMRA JETON
PSE QAN PA LOT
SE I KAM HARXHUAR QE MOT
PSE TE VRET MENDIMI
SE KY VEND NUK ESHTE I IMI.

florian
31-05-04, 20:36
RRI E MENDON
KOKA KU TE SHKON
ATY NE ATE DHE KU LINDA
ATY KU EDHE BALTA
ESHTE ME E EMBEL SE MJALTA
ATY KU U RRITA DHE U CORODITA
ATY KU ZEMRA FLEN E PAK PAQE GJEN
ATY KU ME PRET NENA
DHE NUK PRANON AS TE FUTET BRENDA
ATY KU VRET SHKAU
E ME U NDA NA BANI
ATY KU KAM BABAIN
QE VETEM SO PIN CAJIN
ATY KU E KAM VELLAN
KU I KE MENDIMET

Flori jeni i mrekullushem.... :cry: :cry: :cry:
ATY KU MBLIDHSHA THRIMET
MENDJA KU TE SHKON
ATY KU ZEMRA JETON
PSE QAN PA LOT
SE I KAM HARXHUAR QE MOT
PSE TE VRET MENDIMI
SE KY VEND NUK ESHTE I IMI.

mrekullin e bejme ne te gjith bashk ..hostney mos u merzit tjetren kam me e ba per ty po te forumi jon vec qendro :twisted:

Vera
11-06-04, 15:41
flori te lutem nese ke ndonje poezina qove pesh te gjithve, te lutem shkruaje se paku per mua, nuk eshte puna qe po na semun por kur te jemi ne at qefin e vendit te huaj po na heqet e tera dhe po mendojm per vendlindje. Gjithnje mendjen atje por nganjeher njeriu behet si i mpir dhe nuk e din se ku eshte, ju na sjellni vendlindjen ketu me vargjet e juaja, andaj tu kisha lutur.

Me respekt Vera

florian
13-06-04, 15:15
flori te lutem nese ke ndonje poezina qove pesh te gjithve, te lutem shkruaje se paku per mua, nuk eshte puna qe po na semun por kur te jemi ne at qefin e vendit te huaj po na heqet e tera dhe po mendojm per vendlindje. Gjithnje mendjen atje por nganjeher njeriu behet si i mpir dhe nuk e din se ku eshte, ju na sjellni vendlindjen ketu me vargjet e juaja, andaj tu kisha lutur.

Me respekt Vera

AH VERA VERA MALLIT TON TASHME PO I VJEN DHE ERA .

ME E SHKRUJT NI POEZI PER MALLIN NE FORUM COHEN PESH TE TAN E KURRNJA NUK SHKRUE PER DO DIT , A THUE JA VLEN :wink:

Honesty^uk.
13-06-04, 18:24
flori te lutem nese ke ndonje poezina qove pesh te gjithve, te lutem shkruaje se paku per mua, nuk eshte puna qe po na semun por kur te jemi ne at qefin e vendit te huaj po na heqet e tera dhe po mendojm per vendlindje. Gjithnje mendjen atje por nganjeher njeriu behet si i mpir dhe nuk e din se ku eshte, ju na sjellni vendlindjen ketu me vargjet e juaja, andaj tu kisha lutur.

Me respekt Vera

AH VERA VERA MALLIT TON TASHME PO I VJEN DHE ERA .

ME E SHKRUJT NI POEZI PER MALLIN NE FORUM COHEN PESH TE TAN E KURRNJA NUK SHKRUE PER DO DIT , A THUE JA VLEN :wink:

O flor te lutem mos na ben per spital se tani eshte edhe vape,,leri ato poezi nga fundi i veres;)
kalofsh bukur shoki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

florian
13-06-04, 19:52
flori te lutem nese ke ndonje poezina qove pesh te gjithve, te lutem shkruaje se paku per mua, nuk eshte puna qe po na semun por kur te jemi ne at qefin e vendit te huaj po na heqet e tera dhe po mendojm per vendlindje. Gjithnje mendjen atje por nganjeher njeriu behet si i mpir dhe nuk e din se ku eshte, ju na sjellni vendlindjen ketu me vargjet e juaja, andaj tu kisha lutur.

Me respekt Vera

AH VERA VERA MALLIT TON TASHME PO I VJEN DHE ERA .

ME E SHKRUJT NI POEZI PER MALLIN NE FORUM COHEN PESH TE TAN E KURRNJA NUK SHKRUE PER DO DIT , A THUE JA VLEN :wink:


EDHE TI SHOKI JA KALOFSH MIR E SHUM MA MIR SE SA MENDON :wink:
PO KUR TA LYP NI YLL SI VERA POESIN DUHET ME JA PLOTESU DESHIREN APO JO
O flor te lutem mos na ben per spital se tani eshte edhe vape,,leri ato poezi nga fundi i veres;)
kalofsh bukur shoki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Honesty^uk.
13-06-04, 20:21
:lol: :lol: :lol: mire flori,,,, eshte e vertet qe nese ta lyp dikush dhe te pelqen :wink: ateher duhet te ua plotesosh deshiren edhe pse ua shqeteson ndjenjat te tjereve :lol: :lol:

lazdrani
14-06-04, 20:45
urraaaaaaaaaaaaaaaaaa erdhe gushti :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

mickoja
14-06-04, 20:59
o lazdran valla mir e ke lumet na erdh koha pushimit

Gentiana
14-06-04, 21:00
:( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Naki
14-06-04, 21:06
pushimet verore ne vendlindje po afrohen urraaaaaaaaaaa :P :P

ARMANI
14-06-04, 21:06
:( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
MOS QAJ SE EDHE UNE JAM SHUM I DHIMSHEM JA NISI ME QAJT BASHK ME TY :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gentiana
14-06-04, 21:08
:( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
MOS QAJ SE EDHE UNE JAM SHUM I DHIMSHEM JA NISI ME QAJT BASHK ME TY :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Pse, a as ti nuk do te shkojsh ne Kosov ne pushime a? :wink:

ARMANI
14-06-04, 21:15
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:

Honesty^uk.
14-06-04, 21:17
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:

Pershendetje ARMANI , vetem desha te tregoj se prej aty anijet shkoj edhe drejt AFRIKES :wink:

Gentiana
14-06-04, 21:17
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:


Nese e ke rrugen per ne Kosovë tybe kisha ardh me gjith qef me ty, po qka ti bejsh, as ti nuk me pyete!! :cry:

uliksi31
14-06-04, 21:35
Une valla ka shume kohe qe nuk kam qene ne vendlindje por qe ky forum pak po ma hjek nostallgjin.

uliksi31
14-06-04, 21:37
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:

Pershendetje ARMANI , vetem desha te tregoj se prej aty anijet shkoj edhe drejt AFRIKES :wink:

Armani dikur kam pas udhtuar nga ai port.Ti ose shkon per Durres ose per Tivar.

anna
15-06-04, 09:38
oho qe une qika e mire neser drejt e ne kosove qef o qef :lol: :lol:

lazdrani
15-06-04, 10:20
Une po prese Murgeshen te udhetojme se bashku :wink: Genta ti me ke premtuar me kule te vishe ne Dasmen time qy :wink:

Gentiana
15-06-04, 10:29
Une po prese Murgeshen te udhetojme se bashku :wink: Genta ti me ke premtuar me kule te vishe ne Dasmen time qy :wink:


More Lazdran me gjith deshir do te visha,ani per darsem tende uhaaaaaaaaa, po siq po shihet nuk mundem te vie ne kosov ne pushime.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Murgesha
15-06-04, 10:33
Une po prese Murgeshen te udhetojme se bashku :wink: Genta ti me ke premtuar me kule te vishe ne Dasmen time qy :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

florian
16-06-04, 21:53
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:


Nese e ke rrugen per ne Kosovë tybe kisha ardh me gjith qef me ty, po qka ti bejsh, as ti nuk me pyete!! :cry:

GENTA MOJ PER NE KOSOV VEC FOL SE VALLAHI TE COJ UNE KUR TE DUSH . PA HAJGARE :?

florian
16-06-04, 21:55
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:

O DJALI ME 20 JAM EDHE UNE NE BARI A MOS HYPIM PA HIRI NE TE NJEJTIN TRAGET , A E PIM NI KAFE BASHK :wink: NE ANIJE :wink:

Gentiana
16-06-04, 22:00
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:


Nese e ke rrugen per ne Kosovë tybe kisha ardh me gjith qef me ty, po qka ti bejsh, as ti nuk me pyete!! :cry:

GENTA MOJ PER NE KOSOV VEC FOL SE VALLAHI TE COJ UNE KUR TE DUSH . PA HAJGARE :?

Te flm Flori se mendovte ne mua... kam then bre, nje flori kemi ne forum :lol:

yllka
17-06-04, 10:58
Une po prese Murgeshen te udhetojme se bashku :wink: Genta ti me ke premtuar me kule te vishe ne Dasmen time qy :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
LAZDRAN KETE JAVE DO TE UDHETOI NE KOSOVE-NESE ME FTONE NE DASMEN TENDE PATJETER DO TE VI :(

lazdrani
17-06-04, 11:36
Une po prese Murgeshen te udhetojme se bashku :wink: Genta ti me ke premtuar me kule te vishe ne Dasmen time qy :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
LAZDRAN KETE JAVE DO TE UDHETOI NE KOSOVE-NESE ME FTONE NE DASMEN TENDE PATJETER DO TE VI :(
Me vjen mire qe jeni ne Kosove-Peje Yllka!!!Per Dasem hmmmm do te mendoje per kete :wink:

Honesty^uk.
17-06-04, 15:45
jo genta desha te tregoj se me daten 20 te kti muaji jam ne bari te italis ne anije e ndoshta e din se ku shkoj me anije ne qfar drejtimi :wink:

Pershendetje ARMANI , vetem desha te tregoj se prej aty anijet shkoj edhe drejt AFRIKES :wink:

Armani dikur kam pas udhtuar nga ai port.Ti ose shkon per Durres ose per Tivar.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mos bre uliksi31 ,se ndoshta e ka mendjen per me larg ai :wink: :arrow:

Vera
19-06-04, 13:20
oooo a ju ka mar malli hiq per at vendlindje a jo ????? valla nuk po di si ti bej qe te shkoj se syt mu kan qorru qe te shkoj nje her :cry: :cry: :cry:

lazdrani
19-06-04, 13:38
oooo a ju ka mar malli hiq per at vendlindje a jo ????? valla nuk po di si ti bej qe te shkoj se syt mu kan qorru qe te shkoj nje her :cry: :cry: :cry:Mos qaj moje Vera se do te marre me vete ne qytetin tone te bukure Mitrovica e te ftoje ne Pije :wink: ok :arrow:

Vera
19-06-04, 13:43
oooo a ju ka mar malli hiq per at vendlindje a jo ????? valla nuk po di si ti bej qe te shkoj se syt mu kan qorru qe te shkoj nje her :cry: :cry: :cry:Mos qaj moje Vera se do te marre me vete ne qytetin tone te bukure Mitrovica e te ftoje ne Pije :wink: ok :arrow:


:cry: :cry: :cry: e or---e ore lazdrani po cka me be qe nuk do mund te vij hiq se :cry: :cry: :cry: :cry: se me gjith qef isha ardh, dhe ta :cry: :cry: :cry: dhe tash veq po qaj :cry: :cry:

Gentiana
19-06-04, 13:44
oooo a ju ka mar malli hiq per at vendlindje a jo ????? valla nuk po di si ti bej qe te shkoj se syt mu kan qorru qe te shkoj nje her :cry: :cry: :cry:Mos qaj moje Vera se do te marre me vete ne qytetin tone te bukure Mitrovica e te ftoje ne Pije :wink: ok :arrow:


:cry: :cry: :cry: e or---e ore lazdrani po cka me be qe nuk do mund te vij hiq se :cry: :cry: :cry: :cry: se me gjith qef isha ardh, dhe ta :cry: :cry: :cry: dhe tash veq po qaj :cry: :cry:

Vera as un nuk do tmundem te shkoj ket pushim, pra nuk je e vetme :cry: :cry: edhe un veq po qaj :cry:

lazdrani
19-06-04, 13:54
:roll: :roll: Hmmm Ani hajt se do tju dergoje nga nje Kartoline nga Mitrovica dhe Gjakova :cry: :cry: :cry:

Gentiana
19-06-04, 13:55
:roll: :roll: Hmmm Ani hajt se do tju dergoje nga nje Kartoline nga Mitrovica dhe Gjakova :cry: :cry: :cry:

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Po me jet merak Darsma jote, edhe kulet i kam pas pergadit. :(

Vera
19-06-04, 14:01
:roll: :roll: Hmmm Ani hajt se do tju dergoje nga nje Kartoline nga Mitrovica dhe Gjakova :cry: :cry: :cry:

edh emua po me jet merak se cfar dasme e ben por cka ti bajsh :( :( :( e mir e ben qe bile nuk do na harrojsh krejt :cry: :cry:

lazdrani
19-06-04, 14:03
Oh Dasmen time mundeni drejtperdrejt ta percjellin ne Internet :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

florian
19-06-04, 21:09
ATY KU DHE HIJA DUKET SI PERENIA
ATY KU DHE DETI ASHT SI MRETI
ATY KU QAN FEMIJA , DHE BREGOSET RINIA
ATY KU FLEN BASHK E GJITH RINIA
ATY KU NE SOFER VEN VEC NJE PJAT
DHE DHJET BURRA ME TE HAN DARK
ATY KU I KALOVA SHUM VJET TE MIA

SHUM MBREMJE KALOVA DHE SHUM U FRESKOVA
MES MALEVE ME NGJYR
QE SKA STUHI TA NGRYS NE FYTYR
MES LUMENJVE E VRELLAVE
KRONJEVE E COBANVE
QE SHUM HER QUMESHT TE FRESKET ME
OFRUAN PER TE SHUAR ETJEN TIME

MES NJEREZVE QE ME PAN DUKE U RRITUR
E QE ME THAN U BERE BURR
PO NUK E MORREM VESH KUR?
ATY KU ABETARJA SHKRUHET
NE GJUHEN E NENES TIME
ATY KU KAM QESHUR E QAR , MERZITUR E KENAQUR .

ATY KAM LEN VELLAN
ATY KAM LEN BABANE
ATY UN LASH NENEN
ATY UN LASH NJE PJESE TE SHPIRTIT TIM
VETEM ATY PUSHON SHPIRTI IM .
NE GJOKSIN E NENES NE KRAHET E BABAIT ME MBESHTETJEN SHPALL NE SHPALLEN E VELLAIT .
VETEM ATY KAM GJET QETESIN
VETEM ATY NJOFTA DASHURIN :cry: :cry: :cry:

ESHTE E GJITHA PER TY .

MJESHTER PO FTESA JAME :?: :cry:

mr_beni
20-06-04, 11:22
[quote="florian"]ATY KU DHE HIJA DUKET SI PERENIA
ATY KU DHE DETI ASHT SI MRETI
ATY KU QAN FEMIJA , DHE BREGOSET RINIA
ATY KU FLEN BASHK E GJITH RINIA
ATY KU NE SOFER VEN VEC NJE PJAT
DHE DHJET BURRA ME TE HAN DARK
ATY KU I KALOVA SHUM VJET TE MIA

SHUM MBREMJE KALOVA DHE SHUM U FRESKOVA
MES MALEVE ME NGJYR
QE SKA STUHI TA NGRYS NE FYTYR
MES LUMENJVE E VRELLAVE
KRONJEVE E COBANVE
QE SHUM HER QUMESHT TE FRESKET ME
OFRUAN PER TE SHUAR ETJEN TIME

MES NJEREZVE QE ME PAN DUKE U RRITUR
E QE ME THAN U BERE BURR
PO NUK E MORREM VESH KUR?
ATY KU ABETARJA SHKRUHET
NE GJUHEN E NENES TIME
ATY KU KAM QESHUR E QAR , MERZITUR E KENAQUR .

ATY KAM LEN VELLAN
ATY KAM LEN BABANE
ATY UN LASH NENEN
ATY UN LASH NJE PJESE TE SHPIRTIT TIM
VETEM ATY PUSHON SHPIRTI IM .
NE GJOKSIN E NENES NE KRAHET E BABAIT ME MBESHTETJEN SHPALL NE SHPALLEN E VELLAIT .
VETEM ATY KAM GJET QETESIN
VETEM ATY NJOFTA DASHURIN :cry: :cry: :cry:

ESHTE E GJITHA PER TY .

MJESHTER PO FTESA JAME :?: :cry:[/quote

gjithnje fantastik flori, edhe pse une nuk kam ber komente rreth po ezive tuaja por ato i kam lexuar me kenaqsi dh eshum me kan pelqyer.

Gentiana
20-06-04, 11:35
ATY KU DHE HIJA DUKET SI PERENIA
ATY KU DHE DETI ASHT SI MRETI
ATY KU QAN FEMIJA , DHE BREGOSET RINIA
ATY KU FLEN BASHK E GJITH RINIA
ATY KU NE SOFER VEN VEC NJE PJAT
DHE DHJET BURRA ME TE HAN DARK
ATY KU I KALOVA SHUM VJET TE MIA

SHUM MBREMJE KALOVA DHE SHUM U FRESKOVA
MES MALEVE ME NGJYR
QE SKA STUHI TA NGRYS NE FYTYR
MES LUMENJVE E VRELLAVE
KRONJEVE E COBANVE
QE SHUM HER QUMESHT TE FRESKET ME
OFRUAN PER TE SHUAR ETJEN TIME

MES NJEREZVE QE ME PAN DUKE U RRITUR
E QE ME THAN U BERE BURR
PO NUK E MORREM VESH KUR?
ATY KU ABETARJA SHKRUHET
NE GJUHEN E NENES TIME
ATY KU KAM QESHUR E QAR , MERZITUR E KENAQUR .

ATY KAM LEN VELLAN
ATY KAM LEN BABANE
ATY UN LASH NENEN
ATY UN LASH NJE PJESE TE SHPIRTIT TIM
VETEM ATY PUSHON SHPIRTI IM .
NE GJOKSIN E NENES NE KRAHET E BABAIT ME MBESHTETJEN SHPALL NE SHPALLEN E VELLAIT .
VETEM ATY KAM GJET QETESIN
VETEM ATY NJOFTA DASHURIN :cry: :cry: :cry:

ESHTE E GJITHA PER TY .

MJESHTER PO FTESA JAME :?: :cry:


Gjdo fjal esht e tepert!!

:cry: :cry: :cry:

lazdrani
20-06-04, 11:52
Flori do te ftoje ne Dasmen time dhe keto vargje te bukura ti kendoshe :wink: Ok Vllaqko je i pajtuar :wink:

florian
20-06-04, 12:47
Flori do te ftoje ne Dasmen time dhe keto vargje te bukura ti kendoshe :wink: Ok Vllaqko je i pajtuar :wink:

vlacko pajtohem me ty po ne dasmen tende do kendoj nje tjeter e jo kete se me duket pa vend l DO TE BEJ NJE VEC PER TY :wink:

Mr-BENI JU FALENDEROJ PER KOMPLIMENTET PERSHENDETJE E SUKSESE NE JETE :wink:

GENTA MOS U BREGOS SHUM TE THASH KUR MOS TE MUJSH MA FOL SE NE KOSOV TE COJ UNE KUR TE DUSH :cry: :wink:

Honesty^uk.
20-06-04, 13:26
ATY KU DHE HIJA DUKET SI PERENIA
ATY KU DHE DETI ASHT SI MRETI
ATY KU QAN FEMIJA , DHE BREGOSET RINIA
ATY KU FLEN BASHK E GJITH RINIA
ATY KU NE SOFER VEN VEC NJE PJAT
DHE DHJET BURRA ME TE HAN DARK
ATY KU I KALOVA SHUM VJET TE MIA

SHUM MBREMJE KALOVA DHE SHUM U FRESKOVA
MES MALEVE ME NGJYR
QE SKA STUHI TA NGRYS NE FYTYR
MES LUMENJVE E VRELLAVE
KRONJEVE E COBANVE
QE SHUM HER QUMESHT TE FRESKET ME
OFRUAN PER TE SHUAR ETJEN TIME

MES NJEREZVE QE ME PAN DUKE U RRITUR
E QE ME THAN U BERE BURR
PO NUK E MORREM VESH KUR?
ATY KU ABETARJA SHKRUHET
NE GJUHEN E NENES TIME
ATY KU KAM QESHUR E QAR , MERZITUR E KENAQUR .

ATY KAM LEN VELLAN
ATY KAM LEN BABANE
ATY UN LASH NENEN
ATY UN LASH NJE PJESE TE SHPIRTIT TIM
VETEM ATY PUSHON SHPIRTI IM .
NE GJOKSIN E NENES NE KRAHET E BABAIT ME MBESHTETJEN SHPALL NE SHPALLEN E VELLAIT .
VETEM ATY KAM GJET QETESIN
VETEM ATY NJOFTA DASHURIN :cry: :cry: :cry:

ESHTE E GJITHA PER TY .

MJESHTER PO FTESA JAME :?: :cry:


Flori,,,
vellau jem me tranove :shock: :shock: :shock:
qysh bre burr a nuk po te vjen gjynah prej nesh hic a
rezervohu pak :lol: :lol:
sepse ti po na len me lot ne syJE I MREKULLUESHEM

IceGirl
29-06-04, 19:23
Me ka mar malli per Ferizajin tim te bukur :(

Take a look around Im already there :(

I will always LOVE YOU

Barbaroza
29-06-04, 19:42
Me ka mar malli per Ferizajin tim te bukur :(

Take a look around Im already there :(

I will always LOVE YOU
http://groups.msn.com/isapi/fetch.dll?action=MyPhotos_GetPubPhoto&PhotoID=nEwAAAIAELh2sEvzcgutl

IceGirl
30-06-04, 14:05
Kudo qe te shkoj ,
Malli shpirtin me than
Syri s' me loton gjithnje ,
Por zemera me qan :cry:


Per ty Ferizaj

Take look around I'm already there :)

lazdrani
30-06-04, 17:30
Po afrohen Ditet po afrohen :D :wink:

florian
30-06-04, 18:24
Po afrohen Ditet po afrohen :D :wink:

PO AFROHEN DITET E ZEMREN NE KOSOV DO COJ
PO AFROHEN DITET E NENEN DO SHIKOJ
PO AFROHEN DITET E KET MALL QE KAM ARMIK
ME GJITH SHPIRT DO E BEJ MIK
PO AFROHEN DITET E MBI TROJET E MIA DO KALOJ
PO AFROHEN DITET E NIPAT TI PERQAFOJ
PO AFROHEN DITET E ME BABEN DO ULEM TE KUVENOJ
PO AFROHEN DITET E ZEMREN PESH DO COJ
PO AFROHEN DITET E VEC ATE DIT PO ENDERROJ
NE TOKEN TIME DO ULEM E DO PUSHOJ
NE ATE TOKE QE SHUM PO ENDERROJ
NE ATE TOKE KU ZEMRA PUSHON DHE
SHPIRTI MERR KRAHE

PO AFROHEN DITET DHE SEKONDAT PO NUMEROJ . :cry:

O VLLACKO LUM TI QE DO SHKOSH UN TANI U KTHEVA E ME GJITH SHPIRT DO RIKTHEHESHA PERSERI .

JU FALENDEROJ TE GJITHVE PER FJALET E BUKURA QE KENI SHKRUAR :wink:

Murgesha
30-06-04, 18:26
:cry: :cry: :cry: :cry:

Flori i lumi ti qe je qmall me atdhe.

lazdrani
30-06-04, 18:34
Po afrohen Ditet po afrohen :D :wink:

PO AFROHEN DITET E ZEMREN NE KOSOV DO COJ
PO AFROHEN DITET E NENEN DO SHIKOJ
PO AFROHEN DITET E KET MALL QE KAM ARMIK
ME GJITH SHPIRT DO E BEJ MIK
PO AFROHEN DITET E MBI TROJET E MIA DO KALOJ
PO AFROHEN DITET E NIPAT TI PERQAFOJ
PO AFROHEN DITET E ME BABEN DO ULEM TE KUVENOJ
PO AFROHEN DITET E ZEMREN PESH DO COJ
PO AFROHEN DITET E VEC ATE DIT PO ENDERROJ
NE TOKEN TIME DO ULEM E DO PUSHOJ
NE ATE TOKE QE SHUM PO ENDERROJ
NE ATE TOKE KU ZEMRA PUSHON DHE
SHPIRTI MERR KRAHE

PO AFROHEN DITET DHE SEKONDAT PO NUMEROJ . :cry:

O VLLACKO LUM TI QE DO SHKOSH UN TANI U KTHEVA E ME GJITH SHPIRT DO RIKTHEHESHA PERSERI .

JU FALENDEROJ TE GJITHVE PER FJALET E BUKURA QE KENI SHKRUAR :wink:
Flori ju jeni i mrekullueshem,me vjen mire qe ishit ne vendelindje dhe u qmallet me te dashurit tuaje.Tani qe shpirtin e keni lare do te vjen dita shpejte qe parpe te jeni ne Tropoje.Te pershendes shume dhe kjo vizit e juaj do te jape energji edhe me te madhe per te ardhmen tuaj.Ndonjehere Jeta nuk eshte reale,por ja qe ne duhemi te ecim perpara.

Barbaroza
30-06-04, 18:54
http://www.cosgan.de/images/midi/traurig/042.gif :arrow: Kosova

florian
19-07-04, 20:03
Kudo qe te shkoj ,
Malli shpirtin me than
Syri s' me loton gjithnje ,
Por zemera me qan :cry:


Per ty Ferizaj

Take look around I'm already there :)

SI DASHURIA EDHE DHIMBJA
LEN NJE SHENJE SHPRESOJ !
VETEM QE SHENJA E DHIMBJES
MOS TE DUKET GJAT KESAJ VERE ,
SE SHUM NJEREZ DO ME RRIN LARG ,
SHPRESOJ QE SYT !!!!
TE TREGOJN ATE DASHURI QE KAM ,
DHE JO ATE DHIMBJE QE PESH ME MBAN !!!!!!!!

ICE GIRL TE UROJ QE KUDO TE JESH TE JESH MIR SI NE FERIZAJ :wink:

turisti
14-01-05, 01:32
Me kohe,malli kalon ne semundje kronike. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Barbaroza
14-01-05, 10:57
Kudo qe te shkoj ,
Malli shpirtin me than
Syri s' me loton gjithnje ,
Por zemera me qan :cry:


Per ty Ferizaj

Take look around I'm already there :)
:cry: :cry: :wink:

Barbaroza
14-01-05, 10:58
Me kohe,malli kalon ne semundje kronike. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

E tek disa,edhe kronikja sherohet,kam pare raste te tilla. :wink:

turisti
14-01-05, 11:00
Me kohe,malli kalon ne semundje kronike. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

E tek disa,edhe kronikja sherohet,kam pare raste te tilla. :wink:

Eh,asi raste jane " fenomen natyror,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahaha. :wink:

Barbaroza
14-01-05, 11:02
Me kohe,malli kalon ne semundje kronike. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

E tek disa,edhe kronikja sherohet,kam pare raste te tilla. :wink:

Eh,asi raste jane " fenomen natyror,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahaha. :wink:
Po,po Turisti,ka edhe te tilla raste qe quhen edhe fenomene natyrore,vetem ishallah nuk shumohen. :wink:

florian
21-01-05, 17:09
Me kohe,malli kalon ne semundje kronike. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

E tek disa,edhe kronikja sherohet,kam pare raste te tilla. :wink:

Eh,asi raste jane " fenomen natyror,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahaha. :wink:
Po,po Turisti,ka edhe te tilla raste qe quhen edhe fenomene natyrore,vetem ishallah nuk shumohen. :wink:

ME SA PO SHIKOJ KTU KJO SMONJE ASHT BA EPIDEMI . :?:

florian
19-03-05, 17:05
E CMUND TE PRES PER TE ARDHMEN
KUR NUK MENDOJ PER TE ARDHMEN E SAJ
DESH E HARROVA !!!!
OSE ME MIR KUJTOVA SE E HARROVA
POR U KTHYE ME E FORT SE GJITHMON
ME KUJTIME ,
QE KISHA MBYTUR NE FUND TE SHPIRTIT

DHE JA QE FILLOVA TE RIMENDOJ PER TE
SI MUND TE LIN E TE PERENDOJ DIELLI
GJITH VITIN E MUA TE MOS ME JEPET
TA SHIKOJ VETEM NJE HER SI LIND DIELLI
NGA MAJA E SHKELZENIT.

SI MUND TI HARROSH ATO NGJYRA
TE PERENDIMIT ,
QE SHKELQENIN KUR SHIKOJA NGA PREHRI I NENES
QE TANI I VAJTOJ NGA FUNDI I BOTES
TANI E MENDOJ E KUJTOJ
DHE CA HER GJEJ KOHEN TE SHKOJ
TI SHIKOJ.

Honesty^uk.
06-05-05, 18:43
E CMUND TE PRES PER TE ARDHMEN
KUR NUK MENDOJ PER TE ARDHMEN E SAJ
DESH E HARROVA !!!!
OSE ME MIR KUJTOVA SE E HARROVA
POR U KTHYE ME E FORT SE GJITHMON
ME KUJTIME ,
QE KISHA MBYTUR NE FUND TE SHPIRTIT

DHE JA QE FILLOVA TE RIMENDOJ PER TE
SI MUND TE LIN E TE PERENDOJ DIELLI
GJITH VITIN E MUA TE MOS ME JEPET
TA SHIKOJ VETEM NJE HER SI LIND DIELLI
NGA MAJA E SHKELZENIT.

SI MUND TI HARROSH ATO NGJYRA
TE PERENDIMIT ,
QE SHKELQENIN KUR SHIKOJA NGA PREHRI I NENES
QE TANI I VAJTOJ NGA FUNDI I BOTES
TANI E MENDOJ E KUJTOJ
DHE CA HER GJEJ KOHEN TE SHKOJ
TI SHIKOJ.Malli shtohet nga mallengjime te tilla

florian
06-05-05, 18:50
KAM VETEM NJE FAT , QE NJE TJETER E QUAN DENIM DHE AI FAT ME BEN QE TE KTHEHEM ME SHPESH NE VENDIN TIM .

TE KUJTOHEN BJESHKET?????????

Honesty^uk.
06-05-05, 18:55
KAM VETEM NJE FAT , QE NJE TJETER E QUAN DENIM DHE AI FAT ME BEN QE TE KTHEHEM ME SHPESH NE VENDIN TIM .

TE KUJTOHEN BJESHKET?????????

Ato do te ngelen te pa harrueshme per jete, sepse neper to kam gjetur mikepritje, bujari dhe strehim, ne ditet me te veshtira te jetes sime

Dreni30
07-05-05, 08:43
Nuk di ta pershkruaj kete mall qe e kam
Mora te shkruaj por fuqi nuk kam
Zemra me dridhet e lotet me shkojne
Dhe nuk me lan as shkronjat ti rendoj.

Kur me kujtohet jeta dhe femijeria
Zemra desh me pelcet nga dashuria
Por ku jam tash dhe sa larg jam
Per cdo koder e breg mall kam.

Tani jam larg dhe mendoj shpesh
Kur mund te jem aty ku dua vete
Aty dhe therra per mua lulezon
Aty ku cdo lule me er te kundermon.

florian
08-05-05, 10:20
SHUM SHPEJT I HOQA RRENJET
NGA TOKA JOTE E BUT
SHUM SHPEJT U LARGOVA
GATI SI ME TE TUT
SHUM SHPEJT DESH TE HARROVA .
NE MERGIM UN SHKOVA PO ZEMREN TY TE POSTOVA.

florian
10-05-05, 19:38
DITELINDJEN TI KE SOT

QOFSH I GEZUAR JET E MOT.
ZERI I DRIDHEJ
SHPIRTI COP PO I BEHEJ!!!!!!!!!
KU DO TA FESTOSH ?????
PRAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MIR JA KALOFSH ,
NUK PO E KUPTOJA
OSE NUK DOJA
OJO QANTE NE NJE AN
QE UN MOS TA DEGJOJA
NE GOJ KISH VEC DY FJAL
U BEFSH 100 VJEC.
DHE ZERI PRAP I DRIDHEJ .
NE FYT NJE FJAL
I NGECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
KUR DO ME RIKTHHESH
SE BASHKU TA FESTOJM,
U BEN SHUM 14 VITE ,
DHE FETYREN PO TE HARROJM .

JA KJO ISHTE TELEFONATA IME
NGA NJE NEN TRIME
E MARR NE CDO MENGJES
QE MBUSH VITET ,
GJITHMON ME PYET
NESE DO TE SHIKOJ PERPARA SE TE VDES.

florian
05-06-05, 12:10
mall te kam
pa mall sme le
se vec kujtime
ti ke per ne
mall te kam
pa qar sme behet
sado te jem larg pa ty sme rrihet

mall per ty per sofren tende
mall per ate qe kam ne mendje
mall per malet dhe vatrat tona
mall per motrat dhe per tokat tona
mall per nenen qe spo gjen dot ven
mall qe sillet e ne zemer te hidhet
mall qe ndjej vetem per ty
mall qe dashuri me jep per ty

GURI SYLAJ
05-06-05, 13:35
ME KA MARR MALLI TE ULEM NE SOFER
NJE BUKE MISRI COPE ME E NDA,
NE NJERIN KRAH TE KEM ULE MOTREN
NE KRAHUN TJETER TE KEM NJE VLLA....

GURI SYLAJ

florian
05-06-05, 17:10
dua te ulem ne maj te shkelzenit
te shikoj nje her si perendon dielli
nga tokat shqiptare ,
dua te shikoj nje perendim .
te rri e te shikoj henen kur tregon
bukurin e saj dhe si ndricon
ajo per shkelzenin ....
si shkelqen ajo per gjakoven .

Domira
06-06-05, 00:39
me ka marre shume malli per vendlindjen time...

laliloli
10-06-05, 10:45
sa po me digjet zemra qe shume vellezer e motra po kane malle vendelindjen ,ah gurbeti i shkret na ke humbur e tret.nuk po mundem pa derguar nje pershendetje edhe pse ketu ndoashta nuk lejohet


ju pershendes kudo ,shendet,miresi ,e mos merzitje
laliloli

lazdrani
13-06-05, 21:49
Me ka marre malli per Mitrovicen :cry: :cry: :cry:

Edon
13-06-05, 21:50
Me ka marre malli per Mitrovicen :cry: :cry: :cry:
Dhe mua po. 8)
Ishallah shkon me frik e hek mall,shendron ne Gezime.

florian
14-09-05, 16:51
vendndodhja ne perendim
emri -cmendim ma vuri nje plak
-kur pa qe shikoja qiellin
-sikur te kisha len nenen time atje
mbiemri-i harruar ne mes te botes
shtetesia-ne mergim e humba
atesia-ai me tha te mos shkoja
memsia-ajo e dinte prandaj po qante
profesioni-te qash per ate qe humbe -
-dhe te harrosh te mbledhesh ate qe ke.
-titulli i studimit-manjak i kujteses i te shkuares dhe harreses
vendlindja ?? TROPOJ kete e di se se me mungon ne zemer.

Urata
19-09-05, 04:12
Na shpoi...

florian
20-09-05, 17:40
kush te shpoi moj malli per ????

vjeshta
20-09-05, 19:41
Ahhhhhhh malli i vendlindjes.
Edhe ashtu e varfer je ka me mungon shume :cry: