PDA

View Full Version : A dini me gatu,pregadite etj???


Cool_Boy
26-04-04, 15:37
perhsndtej te gjithve

Tregoni nese po ose jo

ju pershdnes te gjithve,Cool_Boy

Barbaroza
27-04-04, 09:41
Cool_boy,une di te gatuaj ca specialitete shqiptare qe besoj qe duhet t'i dije secila femer. Di te bej gjellera dhe embelsira!

Cool_Boy
27-04-04, 17:14
Brabaroza me vjen shume mire qe dini ti bene ketu pune besomni por hyre borgj moj qiki se duhesh mum gatu mua kur te me takoijsh ahahha.

tung ,cool_boy

lazdrani
27-04-04, 18:09
Ndaq besoni apo nuk besoni vetem dore as nje nuse nuk ja japi per pregaditje te ushqimit.... :lol: :lol: :lol: E lumja nusja ime qe me ka... :wink:

Cool_Boy
28-04-04, 11:39
ahahah lazdrani pse mos te besojm more nejri,paske me kurtalis nusen o njeri...Kuku aja qe me merr mua ka mi be te gjitha....hahahah

tung cool_boy

Barbaroza
28-04-04, 12:02
Brabaroza me vjen shume mire qe dini ti bene ketu pune besomni por hyre borgj moj qiki se duhesh mum gatu mua kur te me takoijsh ahahha.

tung ,cool_boy

Ok Cool-Boy,veq zgjidh cfare deshiron :wink:

Anonymous
28-04-04, 14:57
ahahah lazdrani pse mos te besojm more nejri,paske me kurtalis nusen o njeri...Kuku aja qe me merr mua ka mi be te gjitha....hahahah

tung cool_boy

prshndetje cooli boy ej mos fol mor ashtu se me ba e me lexu ajo q t don menjher t refuzon pr martes(shuj tash...)

Mickoja

Cool_Boy
28-04-04, 15:50
Pershdnetje Barbaroza dhe Guest (mickoja)

Barbaroza-valla mi kana shume tortet bre a i di ato mi pregadite a jo??nese po athere mbaje mend ok hahah..

mickoja-valla mire e ke sidomos vashat e sodit kuku nane..a nuk din me gatu a??e qyqani a prej meje po pret a??keshtu ta bejn por nejse mu nuk ma nin fort qka thojn nuk kan qare pa me pregadit qka te me don zemra ahahah...

kalofshi bukur e sukse ne Kuzhine,Cool_Boy

drenousha
30-04-04, 13:26
a ta kana pasulin ???? :wink:
nese po hajde hajde tani :wink:

Cool_Boy
30-04-04, 13:49
Drenousha pa pasul une qika e mire nuk muj me nejt ahhaha...

hej ti dhe Barbaroza doni me hy borgj tek une per gjella ok vetem mos harroni ok..

tung cool_boy

drenousha
30-04-04, 14:07
vetem tregom se ku dhe kure ki qef cool_boy :wink:

Cool_Boy
30-04-04, 14:25
ani kur per drek moj kur po mendon ti a???hahah


ani ani se te takofsha ty/Barbarozen ndonjhere ne kete jete keni ju qka pregaditeni ok hahahah....Kam me ju shti 24 ore mum gatu deri sa te me plasni ahhaah

tung

mickoja
30-04-04, 18:32
po cooli boy un di me maru kulaqa dhe tatlija ...

Cool_Boy
01-05-04, 14:07
mickoja me vjen shume keq qiki me te thene por tatlijat nuk ma don fort organizmi po prej teje une duha tort qiki ok,e di qe edhe ato dini ti pregaditni..

hej oj njerz deri me sot i gjeta tri qe do te me pregaditin kur ti takoj hajt mos po gjej edhe ndonj tjeter e do te me kurtalisni ahhhah.


me respekt Cool_Boy

Vera
01-05-04, 14:20
une per vete nuk di edhe aq mir me gatu jam duke u mesu e kur te msohem ju thiri ne nje drek Cool_Boy dhe te gith te tjerve a :wink:

Cool_Boy
01-05-04, 14:26
Ani vera shume bukur ju dehsroj suksese ne gatim e ishalla mesoni sa me shpejt qe eshte e mundur e ate drek naj bene te mrekllueshme,por mos harroni jo vetem per mua drek edhe keta tjert dojn se jan unte a di qysh ahahha...

Cool_Boy

Vera
01-05-04, 14:35
flm Cool_Boy por nuk thash qe vetem per ty e baj at drek por per te gjith dhe shpresoj se do ju pelqej a heheh :wink:

anna
02-05-04, 13:02
po une di te gatuaj disa gjellera jo te gjitha bile sot bera nje tort per ditelindjen e mamit by the way e pershendes shume tung anna :wink:

florian
02-05-04, 13:17
CAR TORTE BANE A PO NA E QET KA NI COP EDHE NEVE .

hana
02-05-04, 14:28
hahhahahha ANna tu bo torte aiiiiiiiiii
mos gaboni me honger se kushedi cka i ka hedh tortes hahhahahhah :lol: :lol:

florian
02-05-04, 14:39
LOCKI A THUE MOS ME E HANGER A SE MUE NI COP MA KA PRU :lol:

hana
02-05-04, 14:54
hahahah e ke honger a..............po nire de te boft mir vec thirre ambulancen :lol: :lol: :roll:

Cool_Boy
02-05-04, 15:08
anna pershndetje dhe urime ditlindjen e mamit...Hej qiki pse moj nuk po na fton neve per ditlindje a????Mos harroni une e dua nje cope torte,mbaje ne mend kete..hahah

tung kalofshi bukur

anna
03-05-04, 08:49
flm ah sigurisht cool boy jeni te gjithe te ftuar edhe torte keni me honger sa te doni ...tung dhe te pershendes shume anna :wink:

anna
03-05-04, 08:52
LOCKI A THUE MOS ME E HANGER A SE MUE NI COP MA KA PRU :lol:


kuku a e keni honger a se ne vend te sheqerit kam vene kryp o mu paskan perzi recetat o mam a jeni more mire thirreni ambulancat flori dhe hana nuk jan mire ... :cry: :wink:

drenousha
03-05-04, 10:13
a po vjen sot per dark se kemi pasul :wink:

Cool_Boy
03-05-04, 12:18
anna falm per ftesen por kur erdha une tortja kishte shku moj..

drenousha dil qiki pritem te dera ok mos e fillo dreken pa mua ok.

tung ,cool_boy

drenousha
03-05-04, 12:25
ani hajde hajde se te press :wink: e jo vetem per dreke :D

Cool_Boy
03-05-04, 12:33
Pritem oj drenousha se tashti i hupa trenit e para dere zbriti ok...

drenousha
03-05-04, 12:35
ooooooooooooooooook :D

Cool_Boy
03-05-04, 14:50
Dreanousha pse moj ti nuk e hap deren une i shkreti pa pasul mbeta tashti ahaha...

drenousha
03-05-04, 15:32
une te kam prite ne dere po ti nuk ishe kan kerkun
pasulli ish ftof tashti po nashti mujna me e nxe :wink:

anna
04-05-04, 11:12
anna falm per ftesen por kur erdha une tortja kishte shku moj..

drenousha dil qiki pritem te dera ok mos e fillo dreken pa mua ok.

tung ,cool_boy


epo keta llupsat nuk kan lene asgje per te tjeret hajt ti mos ke gajle se te baj une nje tort tjeter .... :wink: :wink:

Cool_Boy
04-05-04, 11:14
anna ti me bene nje torte tjeter ama ate torte kurr une me nuk kam me pah moj hyhy :cry: hahaah ani pra e pres ate tort me gjith qef kur ta bejsh me trego ok.

pershndetje Cool_Boy

anna
04-05-04, 11:17
anna ti me bene nje torte tjeter ama ate torte kurr une me nuk kam me pah moj hyhy :cry: hahaah ani pra e pres ate tort me gjith qef kur ta bejsh me trego ok.

pershndetje Cool_Boy

hahahah ma mire qe nuk e ke ngrene ate torten se e kish gabu receten a e ke pa flori dhe hana jan ne spital ..por ti mos u shqeteso se te kjo torta tjter nuk do te gaboj ... :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Cool_Boy
04-05-04, 11:26
aahahh anna me friguhat tani moj qiki,i paske marr ata qiftat nqafe moj paskan me vajtu se bashku ne spital ahhaha....hej mos ke gajle se mua nuk ma len asgje se jam si robot ahahhah por edhe nese ma len ndonj send mickoja me sheron apo???

tung

anna
04-05-04, 11:30
aahahh anna me friguhat tani moj qiki,i paske marr ata qiftat nqafe moj paskan me vajtu se bashku ne spital ahhaha....hej mos ke gajle se mua nuk ma len asgje se jam si robot ahahhah por edhe nese ma len ndonj send mickoja me sheron apo???

tung

hahahahahah bile une e kam nje te mire kur i semuri i semur qift e jo tek 8) hahahahahah keshtu qe ban mire me thirr mickojen kur ta hanksh toreten hahahahahah tung anna :wink: :lol: :lol: :lol:

Cool_Boy
04-05-04, 12:52
anna po problemi qe tu kjeni moj!!!hej qiki mos na helmo mua dhe mickojen se kuku per ty a po kupton,na merr nqaf per jete hahahah....

anna jeni e ftuar per drek sot ama kujdes nese vini qift se une mickoja do ta nxjerrmi hakun para se te na bjsh ti neve diqka hahah.

tung :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

anna
05-05-04, 11:59
anna po problemi qe tu kjeni moj!!!hej qiki mos na helmo mua dhe mickojen se kuku per ty a po kupton,na merr nqaf per jete hahahah....

anna jeni e ftuar per drek sot ama kujdes nese vini qift se une mickoja do ta nxjerrmi hakun para se te na bjsh ti neve diqka hahah.

tung :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


jo more mos u frigoni se nuk do ti bej asgje tortes hiq mos keni gajle :twisted: .......flm per ftesen por qfar keni per dreke ??? :roll: :lol: :wink:

Vera
12-05-04, 06:40
piten e mesova tash veq edhe do tjera u nime edhe pasulin e di bash mir bile permendesh

Cool_Boy
12-05-04, 11:00
Vera ketu i ke mesua vetem per mua A?? :wink: :wink: :arrow:

Vera
12-05-04, 17:00
hgahgahgahg Cool-Boy po veq per juve e jo veq per ty heheh :wink: por jam duke mesuar edhe do heheh

Cool_Boy
12-05-04, 18:01
ani ani Vera kur te mesoni 100% me thirrni per drek ok qiki ...

Tung kalofshi bukur

Vera
12-05-04, 21:17
po a te kam premtuar Cool_Boy qe te therras kur te msohem :wink:

Cool_Boy
13-05-04, 11:09
po a te kam premtuar Cool_Boy qe te therras kur te msohem :wink:


Vera e di ama nuk po mu pritet deri sa te vjen aja dite 8) 8) 8) 8) 8) por po duhet me ndejt cool deri te vjen 8) 8) 8) 8) ..... :wink: :wink: :wink:

Vera
13-05-04, 18:24
o ti e di qe frontin nuk e lshon Cool_Boy se cool je hehehe :wink:

Cool_Boy
13-05-04, 19:19
o ti e di qe frontin nuk e lshon Cool_Boy se cool je hehehe :wink:

Vera ashtu eshte qiki,hej hajde mesov me shopejt ok

hana
21-05-04, 14:53
e vetmja embelsir qe e bej shum te mire jan PJESHKAT :wink:

Cool_Boy
24-05-04, 14:35
hana me te vertet shume me pelqejn pjeshkat mi ruan do kur ti pregaditeni heren tjetre ok.

mickoja
24-05-04, 21:03
Ej Cooli boy dashta me te pyet se a ke merak me te gatu un pa?

Cool_Boy
25-05-04, 09:16
qysh jo moj mickoja pse jo ani ti kuku nane nuk e di si do te pres deri sa te me gatuni ju mua......

mickoja kur me tregoni loqki???

drenousha
27-05-04, 15:00
une drenousha cool_boyit du mi ja pregadite ni..... :?:

Cool_Boy
28-05-04, 12:17
une drenousha cool_boyit du mi ja pregadite ni..... :?:

po tregoni moj drenosuha se me jet marak per jete tani ahhahah......

drenousha
28-05-04, 13:21
cool_boy diqka te embell per ni djale te embell :wink:

Cool_Boy
29-05-04, 13:27
drenosuha vetem bakllav jo se nuk ma don fort shpirti qiki ok,me fal por nuk e dua bakllaven por tjeter send pse jo :wink: :wink: :wink:

Vera
29-05-04, 14:24
eheheheh qetash jam mesuar me gatu hahahh uhuuuuuuu cka po don Cool_Boy me qit per ty :wink:

Cool_Boy
31-05-04, 14:28
eheheheh qetash jam mesuar me gatu hahahh uhuuuuuuu cka po don Cool_Boy me qit per ty :wink:

Vera qka te doni nuk ka problem mundeni mum tregu para se me qit diqka per mua ok dhe tani une ju treoj se a me be ate a jo....

mua me pelqen tortet tre kater kate si thojn dhe shume pudink qe keshtu qika mos me leni te pres me por me beni izmet ahhahha...


Cool_Boy

drenousha
01-06-04, 11:31
diqka edhe ma e embell sikur baklava :?:

Cool_Boy
01-06-04, 12:50
diqka edhe ma e embell sikur baklava :?:


drenousha me mua qiki se qka eshte aje send se goja lang mu be hahah...

drenousha
01-06-04, 13:32
wait and taste you'll see that it was worth waiting :wink:

Cool_Boy
01-06-04, 14:52
i will wait for long time to test it cos i think it will be something that i have never tested before drenousha.........

i will wait day and night for that thing u gone give me when the time comes right....


Cool_Boy :wink:

Gentiana
01-06-04, 15:19
i will wait for long time to test it cos i think it will be something that i have never tested before drenousha.........

i will wait day and night for that thing u gone give me when the time comes right....


Cool_Boy :wink:


Cool_Boy dhe Drenousha me duket e pasket humb rrugen ksaj radhe, per te folur ne gjuht e Huaja esht ajo rubrika me lart?!

drenousha
02-06-04, 09:41
nfl gentiana se edhe na e kemi tepru pak :wink:

Cool_Boy
02-06-04, 14:32
Mire e ke Genta nafalni qiki ok..........

Drenousha hajde qiki tregom qka ke me pregadit per mua qy....

drenousha
02-06-04, 14:36
mujsh mi ja qellu ta pregaditi cool_boy :wink:

Cool_Boy
02-06-04, 14:38
Nuk po e di bre por tema eshte a dini ok dhe qka te dini ju pregaditeni dhe une do ta haj me dy duart qy hahahah

drenousha
02-06-04, 14:47
cool_boy ti duhesh me hanger me goj e jo me dure :wink:

Cool_Boy
02-06-04, 14:52
ahhaah o jam i terrpijaft sidomos kur ti diqka te me pregaditesh hahaha

drenousha
02-06-04, 14:58
vetem te kam thane prit ....

Cool_Boy
02-06-04, 15:08
Ok ok po pres ama barku spo pret se po e la unte pak se kam me ngren shume ok ahahhaah

drenousha
02-06-04, 15:10
cool_boy hajde te tregoj ne vesh se qa du met pregadite

Cool_Boy
02-06-04, 15:13
Urno veshin qiki ok,tregom

drenousha
02-06-04, 15:17
ok hajde pra po mos trego banu gati pra

Cool_Boy
02-06-04, 15:42
Gati,thuaj se u sherdhav ky vesh ma ahhahaah

drenousha
02-06-04, 15:49
ani a njeve qa ta kam tregu ne vesh :wink:

Cool_Boy
02-06-04, 16:01
PO moj e duart te lushin ty se me pani pregadit diak shume te mire

drenousha
02-06-04, 16:03
:wink:

Cool_Boy
02-06-04, 16:06
:lol: :wink: :lol: :wink: :lol:

drenousha
02-06-04, 16:08
cool_boy po ti kure po don me na pregadite diqka te embell :roll:

Cool_Boy
02-06-04, 16:09
Kur te doni ama mbreitit nuk i takon me ju pregadit bre drenousha qy ahhaha

drenousha
02-06-04, 16:16
te na nuk ka lidhje a je mbret a jo vetem a din me pragadite diqka te mire, po qa pregadite ti duhet me kane e mire qush e ki mbretreshen ?billem asaj pregaditi diqka cool_boy mos i korrit me to

Vera
02-06-04, 16:23
drenousha nje bakllav prej meje e ke pasiqe po ti kojke shum hahahah :lol: :lol:

drenousha
02-06-04, 16:27
mjami vera billem qitma njo tmadhe bre me shum ara :wink:

Cool_Boy
02-06-04, 16:35
drenousha vend se me ma gjet nje mbreteresh me beni pregadit diqka qy edhe ju ahahah

drenousha
02-06-04, 16:37
po ma mire me ta gjet ni mbretresh se e ki per gjithmone si met pregadite diqka se e han per 5min

Cool_Boy
02-06-04, 16:40
drenousha diqka qe prgadit e ha per 5min ama mbrereshen tane jeten nuk mundem me hanger aahhaha type stikfa jo me hanger ato moj qy

drenousha
02-06-04, 16:44
cool_boy mundesh me e hanger kapak kapak

Cool_Boy
02-06-04, 16:45
cool_boy mundesh me e hanger kapak kapak


popo drenousha,hej qiki kemi dal krejt jasht temes e pash ty kur te vijen moderatoret nuk do te jen te kenaqt hiq me neve dyve ok...

drenousha
02-06-04, 16:49
ok e di cool_boy mesazha pra?

Cool_Boy
02-06-04, 16:53
tjetr kund mesazha qy

Vera
02-06-04, 17:27
jo or hiq nuk kokit dal jash temes valla, veq me hanger bakllava e mbretnesha e paskit pas llafin ju fare keq hahaha :lol: :lol: :lol:

VARDARI
15-06-04, 21:53
un per veti nuk di kurgje me gatu po ju them qe asniher ne jete nuk kam gatu he se mos dal ne rene donje here mesht rastis te zi deni ve.
nese e doni receptin se si zihen voet va japi ska problem

marim nje lier uje dhe hudim kater vez nje lug krrip qe te qerohen vezet ma mire i vejme te vlojn 15-20minuta dhe jan gati per te ngren voet.
--Matrijali
--Nje liter uj
--Kater veze
-Ju deshiroj oreks

Engjellushja
15-06-04, 22:02
T beft mire hahahahaa


(Edhe ti.........gjdokund i shtin hundet) ahahahhhaha

RESPEKT "

VARDARI
16-06-04, 01:01
T beft mire hahahahaa


(Edhe ti.........gjdokund i shtin hundet) ahahahhhaha

RESPEKT "

hehehehe Engjullesh ska kuptim keshtu me u tall me thua me baft mire
a nuk me ke len asni koker voe
mi ke gren ah sa e poshter je ahahahaha me fal shaka
-Me respekt
VARDARI

Engjellushja
17-06-04, 17:24
Ja......................nxini edhe .........................po ti gjuaj hahahahahahaha

T beft >Tul e Vijam !!
(bej "shaka)"

Me Respekt"Engjellushja

VARDARI
17-06-04, 17:50
Ja......................po ti fale ..................mos gjuaj hahahahahaha

Tu befshin shnet e lumturi
(,,,,,,,,,,,,,) :wink:

ani
30-07-04, 21:58
Ja......................nxini edhe .........................po ti gjuaj hahahahahahaha

T beft >Tul e Vijam !!
(bej "shaka)"

Me Respekt"Engjellushja VADHAHI UNE BASH GUZHINIER JAM BA SE KA NJA 7 VJET SI GATUAJ VET PO NUK EDI ME JU THIRR PER DARK A VINI

dr1ta
06-09-04, 12:33
Me vjen cudi krejt keto ushqime ce keni permend jan ushqime jo shqipare si psh: bakllava,gullash,dollme musaka etj etj ..
Cfar esht ushqimi shqiptar?!

Un di me pergadit ushqim ballkanik :lol: :lol: :lol:

Mirlind-Kosova
13-09-04, 23:19
Drita:


Ushqimi shqipetar eshte; Flija,Pitja,orizi me kaqika,

Per ta gatuar nje fli duhet koh..sa koh ket nuk kam mundur akoma saktesisht me e zbuluar vetem e dija se kur qet nona jem flija une me biciklet shkoj prej mitrovices deri ne prizren the kthehem prap flija akoma nuk perfundon..... :lol:

Shkaku i kohes gjermanet nuk qesin flija....! :lol: :lol: :lol:

ShEjToNkA
15-09-04, 11:58
Drita:


Ushqimi shqipetar eshte; Flija,Pitja,orizi me kaqika,

Per ta gatuar nje fli duhet koh..sa koh ket nuk kam mundur akoma saktesisht me e zbuluar vetem e dija se kur qet nona jem flija une me biciklet shkoj prej mitrovices deri ne prizren the kthehem prap flija akoma nuk perfundon..... :lol:

Shkaku i kohes gjermanet nuk qesin flija....! :lol: :lol: :lol:


Mirlidn ,prej Mitrovice deri n Prizeren ?????????????????????
Shum shpejt be pse s'thojshe pak ma larg qyyyy hahahhhhahaahah

ShEjToNkA
15-09-04, 12:00
perhsndtej te gjithve

Tregoni nese po ose jo

ju pershdnes te gjithve,Cool_Boy


kull_djali ,po more si nuk di me gatu e me prgati ,ani edhe pyet .Tybe tonat i di ,vetm deri sa t prgatit diq kuzhinn e bj krsh nga rrupplima hahahaaaaaa

Mirlind-Kosova
19-09-04, 12:17
Edhe une dije me gatuar ushqimin...si p.sh.

Tregoni ju se qfar ju pelqen me honger nga specialitetet shqipetare dhe internacionale..po mendoj(Europiane)pastaj dot ju tregoj se duhet ta pergadisni edhe ju,....!

Dikur kam punuar ne nje restaurant italian dhe kam mesuar se si pergaditet ushqimi me nota se jo veq me ja trus qaty pak vaj ne furtere dhe mi gjujt 2/3 voe qaty ne furtere dhe ulesh pastaj dhe han pa aspak shije... :wink: ..!

Mirlind-Kosova
19-09-04, 12:18
Edhe une dije me gatuar ushqimin...si p.sh.

Tregoni ju se qfar ju pelqen me honger nga specialitetet shqipetare dhe internacionale..po mendoj(Europiane)pastaj dot ju tregoj se si duhet ta pergadisni edhe ju,....!

Dikur kam punuar ne nje restaurant italian dhe kam mesuar se si pergaditet ushqimi me nota se jo veq me ja trus qaty pak vaj ne furtere dhe mi gjujt 2/3 voe qaty ne furtere dhe ulesh pastaj dhe han pa aspak shije... :wink: ..!

Maca
15-10-04, 14:40
Di pak a shume! Sa mos me dek uni! hihi :wink:

Mirlind-Kosova
27-10-04, 20:50
Di pak a shume! Sa mos me dek uni! hihi :wink:

Po more njeriu mund te jeton edhe me buk e speca por si duket figura e tij ne te ardhmen se........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Si ato kukullat qe i vendosin njerzit neper arat e tyre per mej tut sorrat....! :roll: :wink:

modestja
29-05-05, 18:55
une po gatuaj dhe perpiqem te jem shume e mire ne kuzhine sidomos embelsira pregadis shume lloj lloj(Zoti ia shtofte qesen babait)

Tomori
12-06-05, 17:52
une kam problem te madhe sja kam haberin hiq...thjeshte nuk di kurgje te pregadis apsulutishte kurgje???
:wink:

dr1ta
13-06-05, 13:11
une kam problem te madhe sja kam haberin hiq...thjeshte nuk di kurgje te pregadis apsulutishte kurgje???
:wink:


Dmth han rrugeve tan diten a ? :?

Mirlind-Kosova
03-07-05, 23:50
te gjithat i dije ...vetem zilin ja kam enet per ti pastruar...gjithsesi me duhet edhe ato ti pastroj veht por pa deshir...kuptohet :roll:

Flaka_1
27-07-05, 17:42
Di te pregadis: gjellera te ndryshme, embelsira te shume llojshme,pasta,pite,pica,fli,dhe disa lloje te akullores,disa lloje te salades,e keshtu me radhe :roll:
Me dashuri flaka

Dimri
22-10-05, 09:43
Di te pregadis: gjellera te ndryshme, embelsira te shume llojshme,pasta,pite,pica,fli,dhe disa lloje te akullores,disa lloje te salades,e keshtu me radhe :roll:
Me dashuri flaka

Une di te pregadis te gjitha gjellrat italiane ato kosovare pak.

vendasi
06-11-05, 16:58
Un di te pergadis ushqime te ndryshme shqiptare poashtu internacionale.
Kurse per princeshen time gjithmone diqka speciale dhe unike. :)

Dea IS
24-01-06, 20:10
I pergadis shume mire embelsirat (te pakten keshtu me kan thene ata qe kan pasur rast ti hane)

Hattabi
07-03-06, 23:32
Po mare di !

Nese doni krejtve ju thej ka 2 vo :eek: .

Luana
09-03-06, 22:16
Di me pregatit gjitheqka , krejt punet i di :biggrin: , veq aeroplanin qe s'di ta ngas ..:frown:

Tomori
25-05-06, 11:30
Di me pregatit gjitheqka , krejt punet i di :biggrin: , veq aeroplanin qe s'di ta ngas ..:frown:
hahahahahahahahahahahahhaahahahhahaahahahahaa
Luana deka tuj kesh, me ket muhabetin e aeroplanit..!
Luana a e din qka? mbasi un nuk di te pregatis kurgje, e bejme kontraten
qe ti tme pregaditish ushqim..!
E une kam me te hip ne aeroplan e ke me u msu si ti ngasish.....
hahahha Luana damlla traft he.. se me lot jam tue kesh...

zana e maleve
25-05-06, 21:31
o tomor mos kesh shume po me mire filloja diqka me pergatit se erdha

Reana
25-05-06, 22:50
Pite me hithera, tybe,
krelane me gjemba trendafilesh,
gjelle djegese me chilli, e te ngjashme....:tongue:

Guri i madh
10-07-06, 21:32
une pos pallaqinka nuk di tjeter me pergadit

Linka_pz
04-04-07, 15:05
Di, madje edhe shume mire mmmmm...

uck_aksh
07-04-07, 16:21
me gatu hahah qka po doni edhe me ju pergadit ne kuzhin punoj
qe kuna i hahen frangjisht i thojn Gambasa e shqip se di valla
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/Image016.jpg

uck_aksh
07-04-07, 16:23
ja edhe nje specialitet jan guaca po mbushen edhe me disa specialitete tjera
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/Image000.jpg

Guri i madh
07-04-07, 16:24
me gatu hahah qka po doni edhe me ju pergadit ne kuzhin punoj
qe kuna i hahen frangjisht i thojn Gambasa e shqip se di valla
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/Image016.jpg
qka jan kta kryma ooo uqk aksh pse edhe kta hahen

jEtA_1
07-04-07, 16:26
Edhe pse jame nje vajze me shkollim te larte dhe tani jame duke vazhdu specializimet ne drejtimin e Ekonomikut per kuzhin jame shume e pregatitur qe nga gjellnat tradicionale deri te specialitetet dhe kuzhinen e kame ne qejf

uck_aksh
07-04-07, 16:28
qka jan kta kryma ooo uqk aksh pse edhe kta hahen

Guri i madh jan Gambasa ne frangjisht i thojn e shqip se di jan shum te shishme jan prodhim i detit edhe un kur i kam pa per her te par jam trishtu veq tash kur i ha keto knaqem

Guri i madh
07-04-07, 16:31
Guri i madh jan Gambasa ne frangjisht i thojn e shqip se di jan shum te shishme jan prodhim i detit edhe un kur i kam pa per her te par jam trishtu veq tash kur i ha keto knaqem


gjermanisht ju thojn schrims ose si me i qujt scampi te vegjel po une si preferoj kta po as guacat e gjalla

selvija
08-04-07, 16:49
qka jan kta kryma ooo uqk aksh pse edhe kta hahenMe te vertet uck_ashk me pilqejn pizzat shum ke katkarapi.. edhe i ha, shum te lezetshme jan,:biggrin:

e_martumja
08-04-07, 17:06
me gatu hahah qka po doni edhe me ju pergadit ne kuzhin punoj
qe kuna i hahen frangjisht i thojn Gambasa e shqip se di valla
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/Image016.jpgJ'adore les crevettes l'ail (piquant hummmm :biggrin: ) Eshte nje ushqim qe me pelqen !

uck_aksh
08-04-07, 23:13
J'adore les crevettes l'ail (piquant hummmm :biggrin: ) Eshte nje ushqim qe me pelqen !
e_martumja eja ateher ne restoranin ku punoj ta sherbejm nje pjat me ket specialitet hahah
gratis e ke prej shpis

e_martumja
08-04-07, 23:41
e_martumja eja ateher ne restoranin ku punoj ta sherbejm nje pjat me ket specialitet hahah
gratis e ke prej shpis mos ha fjal se vi mbasi nuk jam larg :biggrin:

uck_aksh
08-04-07, 23:53
mos ha fjal se vi mbasi nuk jam larg :biggrin:
mir se vje

e_martumja
08-04-07, 23:54
mir se vje flm mire se te gjej !!!

uck_aksh
09-04-07, 14:24
flm mire se te gjej !!!
e martumja ajde more se i kam pergadit sod dreken per ty

Elina
11-04-07, 15:11
Po, ne pergjithesi di te pergadis gjellera te ndryshme edhe te gatuaj.

Bile i beje me deshire dhe pa pertese.

Arkza
11-04-07, 16:12
Sdi se qka te them punoj qe 4 vit dhe tutna se kam harru shume qka se e kam orarine punet te gjat 8 oresh , kam dit shume qka dhe mendoj se i kam harru shume sene :rolleyes: :confused:

prishtinasi
11-04-07, 18:02
A dini me gatu, pregadite etj???

-Fjala "etj", me beri kurioz per ta shikuar temen!:smile:

Jana
01-05-08, 15:26
Di Embelsirat mi bo shum mir.....edhe me gatu di ama jo shum.....edhe sallatat i dij shum shum lloje.....

hala duna mu msu..............

Adina-R.Ks
01-05-08, 20:19
Embelsirat me shkojn shume per dore, gatuaj edhe te gjitha llojet e piteve...........

mentor*
02-05-08, 22:53
Embelsirat me shkojn shume per dore, gatuaj edhe te gjitha llojet e piteve...........

wow wow paske mem knaq bre ........menxi spo pres mu martue :biggrin:

Adina-R.Ks
07-05-08, 18:58
wow wow paske mem knaq bre ........menxi spo pres mu martue :biggrin:
http://www.hotel-am-schwanenweiher.de/bilder/kuchen4.jpg

Rrush per embelsira,pite dhe buk lirisht thuaj lamtumire furrave hahaha

mentor*
07-05-08, 23:11
http://www.hotel-am-schwanenweiher.de/bilder/kuchen4.jpg

Rrush per embelsira,pite dhe buk lirisht thuaj lamtumire furrave hahaha

hahahhaah ok ,ani qysh jame merak ne embelsira....pitete une i pregaditi eti embelsirat

mjam mjam mjam ( FLM RRUSH )

p.s. natyra eja mere nje pjes torte

emine
14-05-08, 07:21
po di me perzhit vo,edhe me ndreq sendiva:P

Arkza
14-05-08, 12:50
Di me duket di apo me mir te them di dhe s'di ! :rolleyes: :eek:

emine
14-05-08, 13:49
po di me perzhit vo,edhe me ndreq sendivQa:Pgabim shtypi....................
..................................................

Jana
15-03-11, 18:29
S'jom keq ...veq pet spo di hala mi bo se mir eshte puna...

Hajra
23-03-11, 08:47
....po edhe mire bile

Oltiana1
26-03-11, 18:41
Po , po :)

AliSia
26-03-11, 19:13
Di me duket di apo me mir te them di dhe s'di ! :rolleyes: :eek:


Edhe une sikur kjo Arkza..:rolleyes:


P.S me qen per veshje kam shume Stil valla edhe pak si shume..:biggrin:

tipi engjellor
26-03-11, 19:18
Edhe une sikur kjo Arkza..:rolleyes:


P.S me qen per veshje kam shume Stil valla edhe pak si shume..:biggrin:
po de po a mos eshte hajri yt a hahahahhaha veq mu vesh mu dinglis hahahahah

AliSia
26-03-11, 19:23
po de po a mos eshte hajri yt a hahahahhaha veq mu vesh mu dinglis hahahahah
ahahhahahhahah po normal se vishem edhe sipas modes se jo gjithe cka se ahhahahhahahahahhahahahhaha:biggrin::tongue:

tipi engjellor
26-03-11, 19:26
ahahhahahhahah po normal se vishem edhe sipas modes se jo gjithe cka se ahhahahhahahahahhahahahhaha:biggrin::tongue:
hej e fustana te kuq a vesh ti moj hahahahah

AliSia
26-03-11, 19:29
hej e fustana te kuq a vesh ti moj hahahahah

Odio il colore rosso...:biggrin:

Elina
31-03-11, 14:46
OOoooo di me gatu pite,laknur,krelana,flia,llokuma.....tani,di me pregadite gjellera te ndryshme...tani,di me maru embelsira si te thjeshta,ashtu edhe te perbera :biggrin:..........me nje fjale shum e zoja jam :tongue:....vec caj t'rusit pritoj me qite,pse me rrejte :biggrin:

AliSia
31-03-11, 14:49
OOoooo di me gatu pite,laknur,krelana,flia,llokuma.....tani,di me pregadite gjellera te ndryshme...tani,di me maru embelsira si te thjeshta,ashtu edhe te perbera :biggrin:..........me nje fjale shum e zoja jam :tongue:....vec caj t'rusit pritoj me qite,pse me rrejte :biggrin:
Oooooo lum ai qe te paska pas Fat Oj Elina :tongue::biggrin::wink:..Ain de per caja thuj qohi vet pergatitni ahhahhahaha:biggrin:

Kalimero
31-03-11, 15:46
Kshire mare qikit pDHavushken qish po dika me gatujten,edhe me pregaditen :biggrin:
Dimilica.pu pritojka me qiten qaj :tongue:

Antika
31-03-11, 15:50
Kshire mare qikit pDHavushken qish po dika me gatujten,edhe me pregaditen :biggrin:
Dimilica.pu pritojka me qiten qaj :tongue:

hiqu ti pdhavushkave.Duhet me ipas dy,njena me qit prej gjygymit t'vogel,tjetra prej t'madhit .
Qashtu qesin qaj pdhavushkat ahahahahha

Oqeani
31-03-11, 19:49
OOoooo di me gatu pite,laknur,krelana,flia,llokuma.....tani,di me pregadite gjellera te ndryshme...tani,di me maru embelsira si te thjeshta,ashtu edhe te perbera :biggrin:..........me nje fjale shum e zoja jam :tongue:....vec caj t'rusit pritoj me qite,pse me rrejte :biggrin:


Eh kurgja puna jote http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Lona
29-10-12, 10:54
jo gjithecka po dicka dicka dij..si psh.. pite, gjellera, embelsira ..etj

Rizuana
18-11-12, 22:54
paj di deri diku, e qato qe i di qe i bej vet mu mhahen vallah, e tjerve diqysh mdoket qe sju pelqejne aq qysh i bej :(

jadore
03-12-12, 23:44
..qisej Rizuana-s sa here ja shof nickun me kujtohet zingjiri i hoteleve Ritz.

nejse , qe kesh tuj veten ,

a dini najkush recepte te supes me kungull ?( kungull tamam , jo zucchini)

turisti
11-12-12, 14:55
..qisej Rizuana-s sa here ja shof nickun me kujtohet zingjiri i hoteleve Ritz.

nejse , qe kesh tuj veten ,

a dini najkush recepte te supes me kungull ?( kungull tamam , jo zucchini)

http://www.concierge.com/travelguide/maui/hotels/190/photos/photoview/54667

e_martumja
19-12-12, 22:18
Erdha me pa qysh gatun Turisti :biggrin:

Diana007
19-12-12, 22:33
Erdha me pa qysh gatun Turisti :biggrin:


Un ty valla ,,,, :biggrin:

e_martumja
19-12-12, 22:38
Un ty valla ,,,, :biggrin:

qysh ty, m'gatun mue ah ahahahahaa ke dite me gatu para marteses a masanej je msu ahahhaha

Diana007
19-12-12, 22:43
qysh ty, m'gatun mue ah ahahahahaa ke dite me gatu para marteses a masanej je msu ahahhaha


Qysh po gatun moj :biggrin:

Me brumna qa jan kam dit perpara ,,,, e gjelat i kam mesu masandej :rolleyes:

e_martumja
19-12-12, 22:44
Qysh po gatun moj :biggrin:

Me brumna qa jan kam dit perpara ,,,, e gjelat i kam mesu masandej :rolleyes:

shume mire, me vjen mire per Gazin edhe pse po duket shkrrum djali ahahhaha ish terr zaher tu jek prej teje :tongue:

tipi engjellor
19-12-12, 22:45
shume mire, me vjen mire per Gazin edhe pse po duket shkrrum djali ahahhaha ish terr zaher tu jek prej teje :tongue:

e martume a je mesuar a akoma burri te gatuan hahhaah

Diana007
19-12-12, 22:46
shume mire, me vjen mire per Gazin edhe pse po duket shkrrum djali ahahhaha ish terr zaher tu jek prej teje :tongue:


Ahahahahaahahahah shtrig je valla :biggrin: djali si topi

e_martumja
19-12-12, 22:47
e martume a je mesuar a akoma burri te gatuan hahhaah

vallah une e kam burrin dembel sen nuk prek :biggrin: une jam kon marakli cdo her tu nejt me gjyshen ja kam msu receptet :biggrin:

elvio
19-12-12, 22:48
perhsndtej te gjithve

Tregoni nese po ose jo

ju pershdnes te gjithve,Cool_Boy

A dini te gatuani??

Po!

Nqs ngrihem me deshiren qe mbi guzhine do kete perkushtim nga une,me deshire ushtroj talent mbi te duke u boshuar raftet:biggrin::smile: ,por kur jam i vetem,edhe e domosdoshme shumehere as veze ne tigan s'marr mundin te hedh.

e_martumja
19-12-12, 22:48
Ahahahahaahahahah shtrig je valla :biggrin: djali si topi

hahahhahahaahha qka pate per dark :biggrin:

Diana007
19-12-12, 22:50
hahahhahahaahha qka pate per dark :biggrin:

Flija ,,, e ti :tongue:

tipi engjellor
19-12-12, 22:51
vallah une e kam burrin dembel sen nuk prek :biggrin: une jam kon marakli cdo her tu nejt me gjyshen ja kam msu receptet :biggrin:

mire shume ....se sot problem eshte bere hahahhaha

e_martumja
19-12-12, 23:15
Flija ,,, e ti :tongue:

ahahahahah sna prune pak


sedi a han http://www.nami-nami.ee/uploads/images/8634krevetteNAMI.jpg me huder dhe oriz curry me gepurdha


mos thuj ik se era huder se e kam la gojen ahahhahaha

Sulltan-Alim
28-12-12, 23:48
a ka vlla ktu ndonje katunare qe din me gatu mire apo krejt sheherlike kokan ketu? :

Dardanesha
28-12-12, 23:52
a ka vlla ktu ndonje katunare qe din me gatu mire apo krejt sheherlike kokan ketu? :

Pse a veq katunaret po dikan me gatu a, na spo hajshim buke veq bake rolls :biggrin:

Gjumashja
28-12-12, 23:59
Hahahha Dardaneshe shume krejziii


Di me pergatit ama ma mire di me honger

Sulltan-Alim
29-12-12, 00:01
Mire bre une vetem pyeta e ju mos u idhnoni. Edhe mos me dite eshte njerezore. :D

Dardanesha
29-12-12, 00:06
Hahahha Dardaneshe shume krejziii


Di me pergatit ama ma mire di me honger


ahahha po edhe me dhan komplimente ku sa mire po pregaditshe :biggrin:

emine
29-12-12, 02:04
po prej 13 vjece kam msu me maru samuna e kuleq,buk pogaqe,buk kallamoqe,pite,me nxone kos,me maru gjize ,edhe lope tybe kam mjel :biggrin:jena kan shpi zejgina