PDA

View Full Version : kush po e pershendet tropojen time


florian
26-04-04, 20:41
jam kurioz kush po e pershendet tropojen e a thue jam i vetmi qitu a? :wink:

lazdrani
26-04-04, 21:15
Kam kenaqesin qe une jam i pare qe ju pershendes,te fala ty dhe farefisin tuaj ne Tropoje.Flori jeni i mire se ardhure gjithmone te une.Gezuar pra :wink:

Gentiana
26-04-04, 21:20
A ben me te pershendet edhe na qe nuk jemi nga Tropoja??? :wink: :wink:

Te pershendes ty, dhe krejt te Tropojes.


Genta

Murgesha
26-04-04, 21:42
Flori pershendetje per ty e Tropojanet gjithkund ku jane.
Wow Qenke Tropojan :lol: :lol: :lol:

Naki
26-04-04, 22:12
Pershendetje juve Florian dhe gjithe Tropojaneve

Vera
27-04-04, 06:40
oooooo florian te pershendes ty dhe Tropojen tende

Barbaroza
27-04-04, 10:30
Florian,nje pershendetje te perzemert kam per ty dhe Tropojen tende dhe tonen si dhe per te gjithe tropojanet kudo qe ndodhen!

hana
27-04-04, 15:30
Flori te pershendes ty perzemersisht ,Tropojen tende te gjithve :lol: :lol: :lol:

florian
30-04-04, 17:24
JU FALENDEROJ TE GJITHVE PER URIMET JENI SHUM FANTASTIK ,LUM FORUMI QE JU KAE UNE :wink:

florian
30-04-04, 17:24
PO QITU KAKAM VETEM. :( SPASKA TROPOJAN TE TJER :wink:

hammerfest
07-05-04, 19:19
TASH NUK JE MA VETEM

PRESHENDETJE PRA TROPOJES :twisted:
E KRJET SHQIPNISE :twisted: :twisted: :twisted:

mr_beni
21-05-04, 14:20
jam kurioz kush po e pershendet tropojen e a thue jam i vetmi qitu a? :wink:

po te pershendes juve zotri florian dhe tropojen tende te bukur

nga mr_beni

florian
22-05-04, 18:04
JU FALENDEROJ MR BENI DHE JU UROJ SUKSESE NE JET.

Honesty^uk.
23-05-04, 20:16
Pershendetjet e mia te perzemerta per ju ""florian """dhe per mbare popullin e malesis se gjakovesNE BRIGJET E VALBONES


Ndricoj rrezja e diellit
e zbardhi nje dite
ne brigje t'Valbones
qika po i lan syte

Zemra m'thot moj qike
nje fjal me ta thene
lum uji i Valbones
syte e kujt po i lan

Banem ZOT nje here
edhe mu ujvare
vec le te me prek
dora e saj e bardhe

Bane ZOT nje ure
mbi kete Valbon
brigje edhe zemer
te jene bashk gjithmone

Lum valet e Valbones
me dor kush po i prek
Zoti mos thasht qik
larg teje me vdek

Lum toke e Tropojes
kush po e shkel me kembe
zemra m'tha moj qike
me ta kendue kete kenge.....

florian
23-05-04, 21:21
Pershendetjet e mia te perzemerta per ju ""florian """dhe per mbare popullin e malesis se gjakovesNE BRIGJET E VALBONES


Ndricoj rrezja e diellit
e zbardhi nje dite
ne brigje t'Valbones
qika po i lan syte

Zemra m'thot moj qike
nje fjal me ta thene
lum uji i Valbones
syte e kujt po i lan

Banem ZOT nje here
edhe mu ujvare
vec le te me prek
dora e saj e bardhe

Bane ZOT nje ure
mbi kete Valbon
brigje edhe zemer
te jene bashk gjithmone

Lum valet e Valbones
me dor kush po i prek
Zoti mos thasht qik
larg teje me vdek

Lum toke e Tropojes
kush po e shkel me kembe
zemra m'tha moj qike
me ta kendue kete kenge.....

JU FALENDEROJ NGA ZEMRA HOSTNEY^UK PER VARGJET E BUKURA SHKRUAR MBI VALBONEN , DHE JU FALENDEROJ SHUM PER PERSHENDETJEN E MALESIS TE GJAKOVES .

ME RRESPEKT FLORIAN

Honesty^uk.
23-05-04, 22:39
JU FALENDEROJ NGA ZEMRA HOSTNEY^UK PER VARGJET E BUKURA SHKRUAR MBI VALBONEN , DHE JU FALENDEROJ SHUM PER PERSHENDETJEN E MALESIS TE GJAKOVES .

ME RRESPEKT FLORIAN[/quote]

Flm florian , por une kurr nuk do ta harroj ndihmesen e banoreve te malesis se gjakoves
dhe respektin me te madh e kam per ta pasi ata i kam provuar ne vitet me te veshtira te jetes sime

ani
30-05-04, 09:01
EDHE UNE SI TROPOJAN SI JAM JU PERSHENDES GJITHVE DHE JU FALENDEROJ SHUM :roll:

florian
30-04-05, 17:47
PERSHENDETJE TE GJITHEVE TE GJITHEVE .

Arb
30-04-05, 18:04
O Florian Tropojani!

Mire se ke ardh ne Forumin Dardan!

Kalofsh mire ne mes nesh!

turisti
30-04-05, 19:43
Pershendetjet e perzemerta per FLORIN dhe TROPOJĖN :P ,nga Den Haag-a.

Me respekt,
TURISTI. :P

Honesty^uk.
01-05-05, 00:13
Pershendetjet e mia te perzemerta per ju ""florian """dhe per mbare popullin e malesis se gjakoves


NE BRIGJET E VALBONES


Ndricoj rrezja e diellit
e zbardhi nje dite
ne brigje t'Valbones
qika po i lan syte

Zemra m'thot moj qike
nje fjal me ta thene
lum uji i Valbones
syte e kujt po i lan

Banem ZOT nje here
edhe mu ujvare
vec le te me prek
dora e saj e bardhe

Bane ZOT nje ure
mbi kete Valbon
brigje edhe zemer
te jene bashk gjithmone

Lum valet e Valbones
me dor kush po i prek
Zoti mos thasht qik
larg teje me vdek

Lum toke e Tropojes
kush po e shkel me kembe
zemra m'tha moj qike
me ta kendue kete kenge.....

Psikologu
01-05-05, 05:50
Pershendetje JU i nderuar dhe per mbarė Tropojen dhe Tropojanet.

Ju deshiroj suksese , perparsi dhe qdo tė mirė.

Nderime.

Kercovari
01-05-05, 10:21
Pershendetje te perzemerta dhe vellezrore ty dhe te gjithe Tropojaneve kudo qe te ndodhen.
Shendeti me te gjitha te mirat ne jete.
Kercovari.

GURI SYLAJ
01-05-05, 11:03
PSE E KE EMRIN TROPJE


Pse e ke emrin Tropoje
a s'me thu moj a s'me thu
prtj Gjakove me dal ne Shkoder
trup me i ra me shpejt me shku.

Pse e kam emrin Tropoje
njehere moti me pat thene nena
kur Shqipnise i vyen trproje
djemt e me ia beje nishana.

Trup i bie kur therret Atdheu
smuj me prite as s'di me bevet
ne kater anet ku flitet shqip
ku t'me lypesh mue ke me me gjete.

Pra Tropoje m'a gezofsh kete emer
si ne gezime si ne dite te veshtira
te fala ke nga Drenica
motra e jote me e mira .

Pershendetje per TROPOJEN

G.SYLAJ

Fleta
01-05-05, 12:27
- Pershendetje per Tropojen, e posaqerisht ty Flori........

florian
02-05-05, 19:14
O Florian Tropojani!

Mire se ke ardh ne Forumin Dardan!

Kalofsh mire ne mes nesh!

TE FALENDEROJ ARB PER URIMET E TE UROJ SUKSESE NE JET KUDO QE TE JESH .
( MIRE SE VJEN DUHET TA THEM UN SE JAM PAK MA I VJETER) :wink:

florian
02-05-05, 19:16
Pershendetjet e perzemerta per FLORIN dhe TROPOJĖN :P ,nga Den Haag-a.

Me respekt,
TURISTI. :P

JU FALENDEROJ NGA ZEMRA E NGA SHPIRTI JU UROJ CDO TE MIR NE JET .
ME RESPEKT MIKU JUAJ FLORI :wink:

florian
02-05-05, 19:19
Pershendetjet e mia te perzemerta per ju ""florian """dhe per mbare popullin e malesis se gjakoves


NE BRIGJET E VALBONES


Ndricoj rrezja e diellit
e zbardhi nje dite
ne brigje t'Valbones
qika po i lan syte

Zemra m'thot moj qike
nje fjal me ta thene
lum uji i Valbones
syte e kujt po i lan

Banem ZOT nje here
edhe mu ujvare
vec le te me prek
dora e saj e bardhe

Bane ZOT nje ure
mbi kete Valbon
brigje edhe zemer
te jene bashk gjithmone

Lum valet e Valbones
me dor kush po i prek
Zoti mos thasht qik
larg teje me vdek

Lum toke e Tropojes
kush po e shkel me kembe
zemra m'tha moj qike
me ta kendue kete kenge.....

HONESTY I FLET PAK PO SHPJEGON ME SHUM SE AI QE FLET TEPER .
UROJ JU DHE FAMILJES TUAJ FAT E LUMTURI NE JET KUDO QE TE JENI .
ME RISPEKT SHOKU I JUAJ FLORIAN .

florian
02-05-05, 19:22
PSE E KE EMRIN TROPJE


Pse e ke emrin Tropoje
a s'me thu moj a s'me thu
prtj Gjakove me dal ne Shkoder
trup me i ra me shpejt me shku.

Pse e kam emrin Tropoje
njehere moti me pat thene nena
kur Shqipnise i vyen trproje
djemt e me ia beje nishana.

Trup i bie kur therret Atdheu
smuj me prite as s'di me bevet
ne kater anet ku flitet shqip
ku t'me lypesh mue ke me me gjete.

Pra Tropoje m'a gezofsh kete emer
si ne gezime si ne dite te veshtira
te fala ke nga Drenica
motra e jote me e mira .

Pershendetje per TROPOJEN

G.SYLAJ


GURI SYLAJ NUK TE NJOF SHUM PO KAM SHUM RISPEKT PER TY SE JE SHKRUAR NE FORUM ME EMRIN TEND , PASTAJ KAM LEXUAR POEZIT E TUA DHE ME TE VERTET SHKRUAN BUKUR , TE FALENDEROJ PER VARGJET E BUKURA QE KE SHKRUAR PER VENDLINDJEN TIME . DHE TE UROJ FAT E SUKSESE NE JET KUDO QE TE JESH .
ME RESPEKT FLORIAN

florian
02-05-05, 19:27
- Pershendetje per Tropojen, e posaqerisht ty Flori........

PERSHENDETJE DHE TY E NDERUAR TE UROJ ME SHPIRT CDO TE MIR NE JET .

ME RESPEKT MIKU E SHOKU JUAJ FLORIAN .

experti_lu
03-05-05, 06:27
FLORIANI,kam knasine te pershendes tropojen,me qen se kam priardhje tropojane.
ne veqanti deshiroj te pershendes crrnicen e tropojes,si dhe familjen PJETER GJOKAJ.
gjithsesi edhe ty florjani.

GURI SYLAJ
03-05-05, 08:05
Per Florianin dhe Tropojen

Vella i nderuar -pershendetje e rrespekt paqi gjithmone.
vargjet qe une ishkruaj mundohem qe te jen dhurate per ata qe i meritojn. Tropoja ishte enderr e mshefun thell ne dashurine per Nenen , dhe asaj i kemi shume borgj por dhasht zoti e ,keto boegje , i kthejm me te mira. Pershendetje vlla.

Nga Guri Sylaj

DOLA NE KETO TROJE
PER TY CIKE TROPOJE
TE SHOH SI LUAN ME LODER
TROPOJANE MOTER:

NJAT SHAMI LIDHUR PER BREZI
PO T'A VALEVITE ERA
LUAJ MOTER E GEZOHU
SE PO VJEN PRANVERA.

M'A FALE NJAT SHAMI
PASH BOREN E SHKELZENIT
QE TE HEDHE NJE VALLE
NE QENDER TE PRIZRENIT.

EJA QIKE TROPOJE
T'I KALOJM BJESHKET ME BORE
TI ME VALLET TONA
E UNE ME PUSHKE NE DORE.

ABDYLI E YMERI
NE PRIZREN N'A PRESIN
PER KETE DITE SHQIPTARET
JETOJN POR EDHE VDESIN.


gURI sYLAJ

Tomori
03-05-05, 09:09
PERSHENDES TROPOJEN- HEROIKE
-Dot kem nderin qe te mare pjese ne Tropoje
me date 29.korik.2005
-Me rastin e inguarimit te shtatores se Tahir Sinanit
kjo date eshte mare me Rastin e katervjetorit te remjes(vdekjes) se Tahirit....
-Tropoje te beje te fala nga loqka e zemres....mka mare malli per bjeshket tua........!!!!!!!!!!!!!
Me respekt te madhe:
TOMORI

florian
03-05-05, 15:45
FLORIANI,kam knasine te pershendes tropojen,me qen se kam priardhje tropojane.
ne veqanti deshiroj te pershendes crrnicen e tropojes,si dhe familjen PJETER GJOKAJ.
gjithsesi edhe ty florjani.

Ju felenderoj per urimet , un jam nga babina nje fshat afer cerrnices .
pershendetje dhe juve.

florian
03-05-05, 15:47
PERSHENDES TROPOJEN- HEROIKE
-Dot kem nderin qe te mare pjese ne Tropoje
me date 29.korik.2005
-Me rastin e inguarimit te shtatores se Tahir Sinanit
kjo date eshte mare me Rastin e katervjetorit te remjes(vdekjes) se Tahirit....
-Tropoje te beje te fala nga loqka e zemres....mka mare malli per bjeshket tua........!!!!!!!!!!!!!
Me respekt te madhe:
TOMORI

I nderua me behet qefi qe do shkosh ne tropoj ne korrik dhe kushedi se mos edhe takohemi .
pershendetje

Tomori
06-05-05, 18:35
PERSHENDES TROPOJEN- HEROIKE
-Dot kem nderin qe te mare pjese ne Tropoje
me date 29.korik.2005
-Me rastin e inguarimit te shtatores se Tahir Sinanit
kjo date eshte mare me Rastin e katervjetorit te remjes(vdekjes) se Tahirit....
-Tropoje te beje te fala nga loqka e zemres....mka mare malli per bjeshket tua........!!!!!!!!!!!!!
Me respekt te madhe:
TOMORI

I nderua me behet qefi qe do shkosh ne tropoj ne korrik dhe kushedi se mos edhe takohemi .
pershendetje
-Flori pa tjeter,,,
se mali me malin nuk takohen
e njeri me njerin takohen o Flori,
te pershendes i nderuari Flori :wink:

Tomori
08-05-05, 21:49
PERSHENDES TROPOJEN- HEROIKE
-Dot kem nderin qe te mare pjese ne Tropoje
me date 29.korik.2005
-Me rastin e inguarimit te shtatores se Tahir Sinanit
kjo date eshte mare me Rastin e katervjetorit te remjes(vdekjes) se Tahirit....
-Tropoje te beje te fala nga loqka e zemres....mka mare malli per bjeshket tua........!!!!!!!!!!!!!
Me respekt te madhe:
TOMORI

I nderua me behet qefi qe do shkosh ne tropoj ne korrik dhe kushedi se mos edhe takohemi .
pershendetje

Psikologu
09-05-05, 05:55
Njė pershendetje te ngrohtė dhe vllazrore per Tropojen.
Ju deshiroj qdo tė mirė dhe suksese ne te ardhmen tuaj.

Me nderime per ju:
Psikologu

experti_lu
09-05-05, 15:19
FLORJANI,kusho keni te gjithe pershendejte nga F..... BUQPAPAJ,kam nejte para dy dite me te,e pershendet te gjithe tropojen.

turisti
11-05-05, 12:21
UNEEEEEEEEEEEeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!! Nga zemra me gjeth ty,shoki i nderuar. :P :wink:

don albano
11-05-05, 20:29
I bashkangjitem me gjithe deshire forumistave tjere dhe pershendes tropojen, edhe ate nga loqka e zemres

don albano

florian
12-05-05, 08:01
FLORJANI,kusho keni te gjithe pershendejte nga F..... BUQPAPAJ,kam nejte para dy dite me te,e pershendet te gjithe tropojen.

PERSHENDETE NGA ANA IME SE NJIFEMI E BEJ TE FALA PO KU NDODHET TASH .
PERSHENDETJE DHE JUVE PER PERSHENDETJEN E TROPOJES

DON ALABANO JU FALEMINDERIT PER PERSHENDETJET


TURISTIPERSHENDETJET VET PERSONALISHT DO I SHOQEROJ GJER NE QAF TE MORINES E ATY BASHK ME TY DO BAJ FEST.

experti_lu
13-05-05, 14:37
FLORJANI,ai gjndet ne burg,por ne wikend e kam taku se e kishte te lire....
nuk i kan mbet shume e del.do ti bej te fala kusho.

laliloli
13-05-05, 20:19
TE PERSHENDES TROPOJE ME TROPOJANET ,NA RROFSH PER JETE E MOT.
MOS ME DALT SHPIRTI PA TE VIZITUAR NJE HERE

Naki
13-05-05, 21:12
Pershendetje te ngrohta per mikun -Florin dhe Tropojanet.

Naki

experti_lu
20-05-05, 03:39
pershendetje per tropojen heroike dhe te gjithe tropojent ku do qe jen,kam rrespekt te veqant per ju.

Tomori
21-05-05, 09:40
PERSHENDES TROPOJEN- HEROIKE
-Dot kem nderin qe te mare pjese ne Tropoje
me date 29.korik.2005
-Me rastin e inguarimit te shtatores se Tahir Sinanit
kjo date eshte mare me Rastin e katervjetorit te remjes(vdekjes) se Tahirit....
-Tropoje te beje te fala nga loqka e zemres....mka mare malli per bjeshket tua........!!!!!!!!!!!!!
Me respekt te madhe:
TOMORI

I nderua me behet qefi qe do shkosh ne tropoj ne korrik dhe kushedi se mos edhe takohemi .
pershendetje

-Flori me kenaqsi isha takuar me ju..
ishalla e pik ka nje kafe ne Tropoj!

Dali!Keq
31-05-05, 16:32
pershendetje per tropojen.

Tomori
02-06-05, 18:45
pershendetje per tropojen.
:wink:

Tomori
24-06-05, 23:00
[quote=Tomori]PERSHENDES TROPOJEN- HEROIKE
-Dot kem nderin qe te mare pjese ne Tropoje
me date 29.korik.2005
-Me rastin e inguarimit te shtatores se Tahir Sinanit
kjo date eshte mare me Rastin e katervjetorit te remjes(vdekjes) se Tahirit....
-Tropoje te beje te fala nga loqka e zemres....mka mare malli per bjeshket tua........!!!!!!!!!!!!!
Me respekt te madhe:
TOMORI

I nderua me behet qefi qe do shkosh ne tropoj ne korrik dhe kushedi se mos edhe takohemi .
pershendetje

-Flori me kenaqsi isha takuar me ju..
ishalla e pik ka nje kafe ne Tropoj!

argomenti .
30-06-05, 15:13
pershendetje tropoj dhe ju tropojan .

schütze
02-07-05, 14:31
pershendetje te ngroht per te gjith Tropojen

turisti
05-07-05, 22:30
:P -florian- i nderuar,

Te pershendes si gjithmone se bashku me Tropojen tende dhe ju deshiroj jete te gjate dhe te lumtur. :P

Me respekt,
TURISTI. :P

Arb
14-08-05, 07:33
Pershendetje per Florianin, dhe Tropojen, vendlindjen e Kryenimistrit Berisha!

rafet llapjani
14-08-05, 09:53
Pershendetje i nderuar Florian te uroje gjdo te mire ne jet kudo qe gjendesh me vjene mire qe je ne mesin ton rrespekt nga llapjani :wink:

Honesty^uk.
14-08-05, 10:38
http://img115.exs.cx/img115/7845/bajramcurri15ur.jpg

Oj qik Tropoje
shtatin si selvi
i ban hije kroit
me Qerpikt e Zi

Pershendetje per ju Flori dhe per Keshtjellen e tradites, kultures dhe bujarise Shqiptare.


Shume respekt per ju
Honesty

Kodra
14-08-05, 20:40
*********
*********
*********

Tropojėn e Pėrshėndes edhe unė fuqishėm

Kodra