PDA

View Full Version : Dasmet Shqiptare


lazdrani
27-04-04, 10:17
Une mendoje qe dasmet tona jane te bukura,ani gra e qika pregaditen ne keso festa nga frizura e deri te veshja....Po me se shumti cka me bene kureshtje kur vajzat tona behen nuse si princesa....Muzika live dhe vallet oh zot avjen gushti ndonjehere ..... :wink: Mendimi i juaj

Murgesha
27-04-04, 10:27
E pranoj se Dasma Shqiptare eshte nje tradite shume e bukur, edhe pse tani e transformuar nga zakonet e moqme ka hijeshin dhe bukurin e vet.
Uf as vete se di sa me ka marre malli per nje dasme??????????

Naki
27-04-04, 10:50
Lazdran a mundesh vlla diqysh oren -Kohenta shpejtosh dhe muajin gushte te sjellesh me heret,me ka marr malli te Vallzoje.

Barbaroza
27-04-04, 11:06
Dasmat tona vertete jane interesante dhe karakteristike.Por,vertete tani duke u transformuar me kohen,kane ndryshuar shume me dasmat qe jane bere ne te kaluaren.Edhe tash te rralla jane ato dasma qe behen kryekeput sipas tradites,kisha dashur ta ktheja pakes kohen prapa dhe te merrja per pak šaste pjese ne organizimin e dasmave te tilla! :P

lazdrani
27-04-04, 13:50
Apo martohet kush kete vere :lol: :lol: :lol:

Gentiana
27-04-04, 13:54
Ty jemi duke te pritur o Lazdran, dhe ftesat tua!! :wink: :roll:

lazdrani
27-04-04, 14:13
Hahaha Genta nese vjen me Kule si me ke premtuar patjeter :wink:

Gentiana
27-04-04, 14:16
Hahaha Genta nese vjen me Kule si me ke premtuar patjeter :wink:

Un fjalen qe e jap gjithmon e mbaj, dhe per darsmen tende gjithsesi. :wink:

anna
27-04-04, 14:24
o sa mire veres darsme paskemi mu knaq krejt op op hajde qika djema hajde te vallzojme ...... :lol: :lol: :lol:

florian
27-04-04, 22:35
SKA SI DASMAT TONA NUK KA VEN NE BOT AS FEST NE BOT QE I AFROHET DASMA TE NA A SI ME LE PRE SE DYTI .

Barbaroza
28-04-04, 09:14
Po de Florina,ani kur hyn dhenderri, i'a zbutim shpinen :lol:

Barbaroza
28-04-04, 09:15
Florian,me fal se ta nderrova gjinine pa dashje :oops:

aferdita
28-04-04, 17:48
me mire se dasmat shqiptare nuk ka,me ka marr malli me shku ne ndonje darsm shqiptare

yllka
28-04-04, 18:22
Ah Lazdran mpuqi ne faqe se Ti po ja qellon me Tema pasha mamin.
Ani cka me ka marre malli per Dasma,para dy vite pata rastin ne Kosove te marre pjese ne nje dasme shume te organizuar ne nje Hotel ne Peje.Jemi kenaqe e kemi vallzu qe nuk e mbaje ne mend :D Ani do bukurosha ishin kend aty veq nejse,besoje qe kete vere do te shkoje prape ne Peje e Veres kam ndegjua se ka shume Dasme........Dasmja e Lazdrani ufaaaaaaa loqke ta hangesha...Yllka :arrow: Murgesha me fal po daje me neve nga njehere :cry: :cry: :cry:

Vera
28-04-04, 18:41
lazdrani valla ia qellon do tema qe askush nuk i ka mua me pelqejn shum dasmat dhe me se shumti nuset qe veshen ne dimi heyyyy njeri shum mir a dhe me ka mar malli valla me shku ne dasm se ka qe gati 3 vite qe nuk kam qen ne nje dasem kosovare veq masoi po na e bojka dikush ketu ne forun naj dasam thirrna more qyyy

Murgesha
28-04-04, 19:25
Ah Lazdran mpuqi ne faqe se Ti po ja qellon me Tema pasha mamin.
Dasmja e Lazdrani ufaaaaaaa loqke ta hangesha...Yllka :arrow: Murgesha me fal po daje me neve nga njehere :cry: :cry: :cry:

Yllka me fal por nuk mundem ta ndaj me askend Lazdranin. Sorryyyyyyyyyy

Barbaroza
29-04-04, 12:58
Yllka cka eshte moj kjo pune.A edhe ti e domn Lazdranin sikur Brikenda shoqja jote aaa????Nncncnccncncn Dy shoqe e duan nje djale,sa palidhje :(

anna
02-05-04, 12:50
Yllka cka eshte moj kjo pune.A edhe ti e domn Lazdranin sikur Brikenda shoqja jote aaa????Nncncnccncncn Dy shoqe e duan nje djale,sa palidhje :(

fare pa lidhje shuj ti se koka ba interesant ngjarja ..... :wink: :wink:

Murgesha
02-05-04, 14:32
Po valla interesant. :evil: :evil: :evil: :evil:
Ej njerez qe dy dite me ka humbur Lazdrani, dini ju gje, mos ma kane kidnapuar keto dyja :twisted:

florian
02-05-04, 14:34
A SHKUE ME TA BLE FUSTANIN ESA KTHYE MA PO MOS U MERZIT SE QITASH VJE :wink:

hana
02-05-04, 14:37
ahahhahaah Murgesh jo bre mos u shqeteso qy lazdran eshte i fort :lol: :lol: Flori mire e ka ka shku me ta ble fustanin se me pyeti mu lazdrani se cfar fustani te pelqen , para se te shkonte :lol:

florian
02-05-04, 14:50
PO PO KA IK NE QARSHI MEE BLE :wink:

Murgesha
02-05-04, 14:56
More qe dy dite se kam pa e ju fustanin. Auuuuuuuuuuu a ne New York ka shku me e ble a.
Phaaaaaaaa cfare befasie :lol: :lol: :lol:

hana
02-05-04, 14:59
jo bre murgesh ka shku ne Itali te stilisti Valentino ,po ky Valentino ish shum i zant me pun,e lazdran nuk te ka thirr se ka dasht me ta bo nje surpriz :lol:

Murgesha
02-05-04, 15:05
WooooooooooooooooooooooooooooooW memzi po pres me ardhe.
Lazdran mpuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuq. :lol: :lol:

lazdrani
02-05-04, 19:14
WooooooooooooooooooooooooooooooW memzi po pres me ardhe.
Lazdran mpuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuq. :lol: :lol:
Edhe une ty zemer,edhe pse nuk isha afer teje zemra ime gjithmon ishte me ty...mpuqiiiiiiiiiiiii ika ne pune edhe sonte pastaj tri dite te lira :wink:
Lazdrani Done Murgeshen :wink:

sexybrikenda
03-05-04, 07:47
:roll: :roll: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

florian
03-05-04, 16:21
:lol: :lol: :lol: :twisted: :lol: :lol: :lol: :twisted:

PAOLINA
17-12-04, 11:42
Shum qejf kam me pare se si martohen Kosovaret, si behen dasmat e juaja :wink: :wink:

Se darsmat e tona jan boll te mira tradicionale dhe gjithashtu moderne :D


Cool kur martohet dikush

:wink:

uliksi31
17-12-04, 19:06
Shum qejf kam me pare se si martohen Kosovaret, si behen dasmat e juaja :wink: :wink:

Se darsmat e tona jan boll te mira tradicionale dhe gjithashtu moderne :D


Cool kur martohet dikush

:wink:

Po na tregoni e nderuar se kush kjet ju :?: :!: Une nuk te mora vesh :arrow:

Barbaroza
17-12-04, 19:29
PAOLINA duhet te jete shqiptare nga Shqiperia!