PDA

View Full Version : Pse femrat schqiptare kur i pershendet te presin me ofendime


Njoni
30-04-04, 20:20
Tung!

Isha ne pushime verore ne kosov dhe ter kohen e kam kaluar tuj kerku tan kosoven dhe dojsha me bisedu me disa femra shumica e tyre u prezentoheshin sikur mentalshit te lon mrapa desha prej juve me dit pse esht keshtu ne kosov?
Pershendetje tung!

qika_pr
17-05-04, 10:00
Edhe une kam jetuar shum kohe jashte Kosove edhe e kam verejt
Femrave te ksoves nese ju ben komplimet ato ofendohen shum keq edhe te shajne
shum keq qe jam femen po shum mir qe nuk jam asi femre

ALENA
17-05-04, 12:52
tung njoni,

me vjen keq qe i ke takuar ato femra. Por kesi lloj femra ka gjithkund, jo vetem ne kosov. Edhe ne zvicer, gjermani, suedi etj.

Po nvaret se qfar komplimente ju ke dhen ti, ndoshta kan menduar ato se ti po tallesh me to.... etj. Ka shum arsye pse ky lloj femra reagojn keshtu.

Un jetoj ne gjermani, por kur shkoj ne kosov, shoh shum femra qe jan te shoqeruar me djem dhe nuk reagojn ashtu si e pershkrujte ti.

Por mos u habit ne diten e sodit, se ka gjithqka..........

tung

Murgesha
17-05-04, 15:15
Tung!

Isha ne pushime verore ne kosov dhe ter kohen e kam kaluar tuj kerku tan kosoven dhe dojsha me bisedu me disa femra shumica e tyre u prezentoheshin sikur mentalshit te lon mrapa desha prej juve me dit pse esht keshtu ne kosov?
Pershendetje tung!

Njoni ne kete shumicen e femrave shqiptare te Kosoves ku ndodhet familja e juaj, motrat, kusherirat, tezet, mbesat a bejn pjese edhe ato ne ket shumice?
Une nuk kam qene qe 5 vite ne Kosove dhe kur po lexoj keso gjera po me duket se po ka edhe teprime. Mos ta bejme individualen te pergjithshme.
Kjo eshte me teper nje lutje se sa nje kercenim, te shohim me sy te aresyeshem edhe shkaqet se pse po ndodhin keto gjera.
Une nuk e di se ku jeton ti por po e marr me mend se jeton dikund tjeter, ateher logjiko pak se cfare kushte kane rinia e vendit ku ti jeton dhe cfare kane ne Kosove momentalisht rinia shqiptare. Pastaj gjyko dhe thuaje mendimin tend.
Edhe une jetoj ne perendim, edhe rinia e ketuhit vajza e djem jane shume te pacipe dhe shum gojefelliqur, rralle te ndodh te marresh pergjigje pozitive kur i pyet apo don te kontaktojsh me ta. Prandaj mos ta shfrytezojme situaten shume te paperspektive te rinis ne Kosove e te konkludojme se ata qenkan shume te pa shkathet apo po pergjigjkan me fyerje kur dikush don ti kontaktoj.
Ndoshta une edhe nuk i di shume gjera se cka po ndodh atje, por te jemi me te aresyeshem ne paragjykimet tona.
Kaq nga Murgesha.

aferdita
17-05-04, 17:51
pershendetje njoni
ato nuk jan aspak fajtore se edhe ju djemt nuk dini me i pershendet hiq femrat se e shoh ketu ne austri si te shohin qe je shqiptare filloni menjehere me fol palidhje

Barbaroza
18-05-04, 08:30
Njoni,une jetoj ne Kosove dhe aspak nuk po u besoj ketyre qe paske shkruar.Nese mua me jep dikush nje kompliment,une buzeqesh,nese me ofendon me ndonje fjale te felliqur,atehere e kam shprehi ta shikoj ate person venger apo te bej ncncncncnc,por asesi nuk bie ne nivelin e tij.
Prandaj,pajtohem me Murgeshen kur thote se nuk duhet gjerat individuale t'i marrim te pergjithesuara.Nese ty te ka ndodhur ndonje rast i vetem,te lutem ji me i arsyeshem,sepse ne te kunderten merr reagime kesisoji!

markopollo
18-05-04, 19:08
nuk i kam lexurpergjigjet e juaja se nuk kam kohe vetem desha ti them njerit qe e ka bere kete teme se duhet ndryshuar diq ne vete sepse nuk mendoj qe eshte ashtu nuk e ka gjete qelsin e kontaktit ndoshta..............provoje nete shtyre ok

Njoni
22-05-04, 15:43
Flm per pergjegjet!!

dua tju them qe un nuk e kam shpif ket tem por kjo esht per fatkeqsisht realiteti ! po vertet esht qe disa djem nuk sillen mir ndaj femrave si ne kosov si ne perendim dhe e bojn bajat me fjal banale por un nuk i perkas atyre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Shpresoj qe tjera here kur shkoj ne Kosov nuk takoj kesi lloj femre por takoj femra si p.sh. barbaroza!!!!

Se un jem nje person qe i respektoj te gjith te bukurat apo ato pak jo te bukurat!

flm shum qe me dha nje tipp! :D :D

tung pershendetje te gjithve!!!!

Barbaroza
23-05-04, 11:09
Flm per pergjegjet!!

dua tju them qe un nuk e kam shpif ket tem por kjo esht per fatkeqsisht realiteti ! po vertet esht qe disa djem nuk sillen mir ndaj femrave si ne kosov si ne perendim dhe e bojn bajat me fjal banale por un nuk i perkas atyre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Shpresoj qe tjera here kur shkoj ne Kosov nuk takoj kesi lloj femre por takoj femra si p.sh. barbaroza!!!!

Se un jem nje person qe i respektoj te gjith te bukurat apo ato pak jo te bukurat!

flm shum qe me dha nje tipp! :D :D

tung pershendetje te gjithve!!!!

Uroj te takosh vajza te mira Njoni!

anna
23-05-04, 13:20
eshte e vertet kjo dmth ne shumicen e femrave ne kosove mendoj se femra kosovare ka nevoje te emancipohet

Njoni
26-05-04, 15:36
flm shum barbaroza!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: [/u][/b]

turisti
30-07-04, 18:45
Tung. Une jam me mendimin e shumices.Fakt qe femer Kosovare ka nevoje per emancipimin,por ju lutem mos haroni qe ne Kosove si edhe ne Bosnje ka qene lufte.Lufta eshte lufte-sendi me i keq,me vetite e veta,te cilat profiterat luftarak e ngrisin deri ne qiell,a popullin e thjeshte e sakatojne psiqikisht dhe fizikisht, pothuaj qe vetem figuron ( populli ),andej,nuk tham se nuk ka femra te ati lloji,siq jane edhe mashkujt te atij lloji,por femrat jane me te shkatruara psiqikisht. NE KETE SITUATE ,ME CILEN MOMENTALISHT PO BALLAFAQOHET KOSOVA,POPULLI NE KOSOVE, DUHET ME SHUME MIREKUPTIM NGA ANA E ATYRE QE JETOJNE JASHTE KOSOVES. :P

Kavaleri
22-03-05, 01:55
Hahah..
Pse e din me kan kan pun..
Mendoj qe nuk din si te bisedojn me nje femer.
Perdorin fjal te pa moralshme,un mendoj qe nese e rrespekton dhe sillesh e mendon sikur ta kishe moter nuk besoj qe do reagonte negativisht,mjafton nji fjal por e embel.
mendimi im.
Pershendetje Autorit,dhe Gjith Antaret.

Psikologu
22-03-05, 10:05
Pershendetje te gjithve.


Deshirova vetem te inkuadrohem ne ketė temė vetem pak.
Me ra ne sy kjo hapje e temes dhe me beri qe te os pres dhe te shkruaj ne lidhje me femrat shqiptare.
Shumica e njerezve i marrin te gjitha dhe i fusin ne njė thes , mendoj nese nje femer shqiptare te ka pritur keq ne pershendetje , nuk janė te tilla te gjithat , por mvaret se edhe qfare pershendetje njeriu i ka ofruar sepse ka llojė llojė pershendetje , siq janė provokative , nenqmuese, ose diskriminuese gjinore.

Por edhe nashkujt ne te shumten e rasteve(jo te gjithė) kur takojn ndoj femer shqiptare nuk i japin aq fortė respekt kesaj femre shqiptare sa i japin ndoj femre nga perendimi.
Sigurisht disa nga keta djem ne mendjen e tyre kan njė bindje se keto femra shqiptare janė aq te lehta sa qe per nje minut behet qdo gjė , ose nese ajo e refuzon edhe nje pershendetje ajo qenka e pa moral.
Fakti nuk qendron ketu , thjesht nuk i pelqen femres , andej ska pse as hidherohet njeriu, por nese ti i pelqen femres sigurishte se ajo edhe e para te pershendet.

Njė bindje e tillė se femrat shqiptare ne perendim ose kudo janė qenkan aq te pandergjegjeshme saqe nuk ia vlejke asgje dhe aspak, por te shikojm faktet tjera se sa djem shqiptarė janė ketu ne perendim te cilet kan jetuar me femra te huja , kan femij bile edhe kan jetuar me plaka.
Qka presin keta , mos vallė se ne emerė te shqiptaris te marrin nje femer te re ose shqiptare pas te gjitha atyre mekateve, pse pse keshtu.

Nese e ndajm pergjysme fajin dhe vleren tonė atehere pajtohem , se si mashkuj e si femra janė njejt dhe sduhet fajesuar femrat aspak, por doren ne zemer , kush eshte me mekatar ketu ....MASHKULLI.
Andej zonja dhe Zonjusha e motra te nderuara mbajeni ballin hapur se jeni te vlefeshme si thesari i shtrenjt i kesaj bote, per arsye se edhe ju jeni njerez si te tjerat femra te botes dhe ju jeni pergjegjese per veten tuaj dhe per menyren e juaj te sjelles.

Pse permes drurit te thatė te digjet i riu.
Qdo kush ka nje emerė dhe nje leternjoftim , atehere drejtohuni femrave me emerė te nderuar djem / disa) e jo ne pergjithesi.

Nderime

DEA
22-03-05, 22:24
Pershendetje te gjithve.


Deshirova vetem te inkuadrohem ne ketė temė vetem pak.
Me ra ne sy kjo hapje e temes dhe me beri qe te os pres dhe te shkruaj ne lidhje me femrat shqiptare.
Shumica e njerezve i marrin te gjitha dhe i fusin ne njė thes , mendoj nese nje femer shqiptare te ka pritur keq ne pershendetje , nuk janė te tilla te gjithat , por mvaret se edhe qfare pershendetje njeriu i ka ofruar sepse ka llojė llojė pershendetje , siq janė provokative , nenqmuese, ose diskriminuese gjinore.

Por edhe nashkujt ne te shumten e rasteve(jo te gjithė) kur takojn ndoj femer shqiptare nuk i japin aq fortė respekt kesaj femre shqiptare sa i japin ndoj femre nga perendimi.
Sigurisht disa nga keta djem ne mendjen e tyre kan njė bindje se keto femra shqiptare janė aq te lehta sa qe per nje minut behet qdo gjė , ose nese ajo e refuzon edhe nje pershendetje ajo qenka e pa moral.
Fakti nuk qendron ketu , thjesht nuk i pelqen femres , andej ska pse as hidherohet njeriu, por nese ti i pelqen femres sigurishte se ajo edhe e para te pershendet.

Njė bindje e tillė se femrat shqiptare ne perendim ose kudo janė qenkan aq te pandergjegjeshme saqe nuk ia vlejke asgje dhe aspak, por te shikojm faktet tjera se sa djem shqiptarė janė ketu ne perendim te cilet kan jetuar me femra te huja , kan femij bile edhe kan jetuar me plaka.
Qka presin keta , mos vallė se ne emerė te shqiptaris te marrin nje femer te re ose shqiptare pas te gjitha atyre mekateve, pse pse keshtu.

Nese e ndajm pergjysme fajin dhe vleren tonė atehere pajtohem , se si mashkuj e si femra janė njejt dhe sduhet fajesuar femrat aspak, por doren ne zemer , kush eshte me mekatar ketu ....MASHKULLI.
Andej zonja dhe Zonjusha e motra te nderuara mbajeni ballin hapur se jeni te vlefeshme si thesari i shtrenjt i kesaj bote, per arsye se edhe ju jeni njerez si te tjerat femra te botes dhe ju jeni pergjegjese per veten tuaj dhe per menyren e juaj te sjelles.

Pse permes drurit te thatė te digjet i riu.
Qdo kush ka nje emerė dhe nje leternjoftim , atehere drejtohuni femrave me emerė te nderuar djem / disa) e jo ne pergjithesi.

Nderime


Respekt, jo qe flet ne favor te vajzave tona po qe e flet realitetin RESPEKT edhe njeher.

Psikologu
23-03-05, 00:24
Pershendetje te gjithve.


Deshirova vetem te inkuadrohem ne ketė temė vetem pak.
Me ra ne sy kjo hapje e temes dhe me beri qe te os pres dhe te shkruaj ne lidhje me femrat shqiptare.
Shumica e njerezve i marrin te gjitha dhe i fusin ne njė thes , mendoj nese nje femer shqiptare te ka pritur keq ne pershendetje , nuk janė te tilla te gjithat , por mvaret se edhe qfare pershendetje njeriu i ka ofruar sepse ka llojė llojė pershendetje , siq janė provokative , nenqmuese, ose diskriminuese gjinore.

Por edhe nashkujt ne te shumten e rasteve(jo te gjithė) kur takojn ndoj femer shqiptare nuk i japin aq fortė respekt kesaj femre shqiptare sa i japin ndoj femre nga perendimi.
Sigurisht disa nga keta djem ne mendjen e tyre kan njė bindje se keto femra shqiptare janė aq te lehta sa qe per nje minut behet qdo gjė , ose nese ajo e refuzon edhe nje pershendetje ajo qenka e pa moral.
Fakti nuk qendron ketu , thjesht nuk i pelqen femres , andej ska pse as hidherohet njeriu, por nese ti i pelqen femres sigurishte se ajo edhe e para te pershendet.

Njė bindje e tillė se femrat shqiptare ne perendim ose kudo janė qenkan aq te pandergjegjeshme saqe nuk ia vlejke asgje dhe aspak, por te shikojm faktet tjera se sa djem shqiptarė janė ketu ne perendim te cilet kan jetuar me femra te huja , kan femij bile edhe kan jetuar me plaka.
Qka presin keta , mos vallė se ne emerė te shqiptaris te marrin nje femer te re ose shqiptare pas te gjitha atyre mekateve, pse pse keshtu.

Nese e ndajm pergjysme fajin dhe vleren tonė atehere pajtohem , se si mashkuj e si femra janė njejt dhe sduhet fajesuar femrat aspak, por doren ne zemer , kush eshte me mekatar ketu ....MASHKULLI.
Andej zonja dhe Zonjusha e motra te nderuara mbajeni ballin hapur se jeni te vlefeshme si thesari i shtrenjt i kesaj bote, per arsye se edhe ju jeni njerez si te tjerat femra te botes dhe ju jeni pergjegjese per veten tuaj dhe per menyren e juaj te sjelles.

Pse permes drurit te thatė te digjet i riu.
Qdo kush ka nje emerė dhe nje leternjoftim , atehere drejtohuni femrave me emerė te nderuar djem / disa) e jo ne pergjithesi.

Nderime


Respekt, jo qe flet ne favor te vajzave tona po qe e flet realitetin RESPEKT edhe njeher.

Faleminderit DEA , dhe pershendetje me qdo te mirė.

Luana
23-03-05, 15:57
Pershendetje te gjithve.


Deshirova vetem te inkuadrohem ne ketė temė vetem pak.
Me ra ne sy kjo hapje e temes dhe me beri qe te os pres dhe te shkruaj ne lidhje me femrat shqiptare.
Shumica e njerezve i marrin te gjitha dhe i fusin ne njė thes , mendoj nese nje femer shqiptare te ka pritur keq ne pershendetje , nuk janė te tilla te gjithat , por mvaret se edhe qfare pershendetje njeriu i ka ofruar sepse ka llojė llojė pershendetje , siq janė provokative , nenqmuese, ose diskriminuese gjinore.

Por edhe nashkujt ne te shumten e rasteve(jo te gjithė) kur takojn ndoj femer shqiptare nuk i japin aq fortė respekt kesaj femre shqiptare sa i japin ndoj femre nga perendimi.
Sigurisht disa nga keta djem ne mendjen e tyre kan njė bindje se keto femra shqiptare janė aq te lehta sa qe per nje minut behet qdo gjė , ose nese ajo e refuzon edhe nje pershendetje ajo qenka e pa moral.
Fakti nuk qendron ketu , thjesht nuk i pelqen femres , andej ska pse as hidherohet njeriu, por nese ti i pelqen femres sigurishte se ajo edhe e para te pershendet.

Njė bindje e tillė se femrat shqiptare ne perendim ose kudo janė qenkan aq te pandergjegjeshme saqe nuk ia vlejke asgje dhe aspak, por te shikojm faktet tjera se sa djem shqiptarė janė ketu ne perendim te cilet kan jetuar me femra te huja , kan femij bile edhe kan jetuar me plaka.
Qka presin keta , mos vallė se ne emerė te shqiptaris te marrin nje femer te re ose shqiptare pas te gjitha atyre mekateve, pse pse keshtu.

Nese e ndajm pergjysme fajin dhe vleren tonė atehere pajtohem , se si mashkuj e si femra janė njejt dhe sduhet fajesuar femrat aspak, por doren ne zemer , kush eshte me mekatar ketu ....MASHKULLI.
Andej zonja dhe Zonjusha e motra te nderuara mbajeni ballin hapur se jeni te vlefeshme si thesari i shtrenjt i kesaj bote, per arsye se edhe ju jeni njerez si te tjerat femra te botes dhe ju jeni pergjegjese per veten tuaj dhe per menyren e juaj te sjelles.

Pse permes drurit te thatė te digjet i riu.
Qdo kush ka nje emerė dhe nje leternjoftim , atehere drejtohuni femrave me emerė te nderuar djem / disa) e jo ne pergjithesi.

Nderime


Respekt, jo qe flet ne favor te vajzave tona po qe e flet realitetin RESPEKT edhe njeher.

Faleminderit DEA , dhe pershendetje me qdo te mirė.


Komentet e tua me te vertet me lan nji pershtypje shume te mire ,
Rrespekt edhe nga mua
Pershendetje te sinqerta nga Luana

Dali!Keq
23-03-05, 18:38
kuku a nuk po keni tjera gajle a?
hahah
Po ndasht met pershendet mos dasht,un per per pjet,ajo te posht.
Normal qe duhet me i tregu qe je i sjellshum,por nuk do me than se me ju ul ne te dy gjunjet dhe me ja lut.
Kull mu kan.
Femra me than Jo i bjen Gati se po,me te than Hup i bjen qafum shum.hahahah :lol:

Dali!Keq
23-03-05, 20:20
kuku a nuk po keni tjera gajle a?
hahah
Po ndasht met pershendet mos dasht,un per per pjet,ajo te posht.
Normal qe duhet me i tregu qe je i sjellshum,por nuk do me than se me ju ul ne te dy gjunjet dhe me ja lut.
Kull mu kan.
Femra me than Jo i bjen Gati se po,me te than Hup i bjen qafum shum.hahahah :lol:
harrova dhe diqka kqyr tjeter her shkoju me ferrari ka hunt qysh po e rrok barki at qiken qe nuk te ka pershendet tana folum na dy prap hahah,.....me qen se vetem te lazdruart ngaj mas kerrit....
Ni shoki jem thojke spo e asi Ferati po Fiati,ateher ska pas kerra te bukur ne Kosov me fiq dilshin e njekshin gjinja.hahah
Femra sat dush bre deri te hund me kan ardh hahahahah. :lol:

http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a010.gif
Huhu Dali!Keq! a mos e ke gabuar adresėn e temės rastėsisht ?! :wink:

Gentiani!

Psikologu
24-03-05, 03:31
Pershendetje te gjithve.


Deshirova vetem te inkuadrohem ne ketė temė vetem pak.
Me ra ne sy kjo hapje e temes dhe me beri qe te os pres dhe te shkruaj ne lidhje me femrat shqiptare.
Shumica e njerezve i marrin te gjitha dhe i fusin ne njė thes , mendoj nese nje femer shqiptare te ka pritur keq ne pershendetje , nuk janė te tilla te gjithat , por mvaret se edhe qfare pershendetje njeriu i ka ofruar sepse ka llojė llojė pershendetje , siq janė provokative , nenqmuese, ose diskriminuese gjinore.

Por edhe nashkujt ne te shumten e rasteve(jo te gjithė) kur takojn ndoj femer shqiptare nuk i japin aq fortė respekt kesaj femre shqiptare sa i japin ndoj femre nga perendimi.
Sigurisht disa nga keta djem ne mendjen e tyre kan njė bindje se keto femra shqiptare janė aq te lehta sa qe per nje minut behet qdo gjė , ose nese ajo e refuzon edhe nje pershendetje ajo qenka e pa moral.
Fakti nuk qendron ketu , thjesht nuk i pelqen femres , andej ska pse as hidherohet njeriu, por nese ti i pelqen femres sigurishte se ajo edhe e para te pershendet.

Njė bindje e tillė se femrat shqiptare ne perendim ose kudo janė qenkan aq te pandergjegjeshme saqe nuk ia vlejke asgje dhe aspak, por te shikojm faktet tjera se sa djem shqiptarė janė ketu ne perendim te cilet kan jetuar me femra te huja , kan femij bile edhe kan jetuar me plaka.
Qka presin keta , mos vallė se ne emerė te shqiptaris te marrin nje femer te re ose shqiptare pas te gjitha atyre mekateve, pse pse keshtu.

Nese e ndajm pergjysme fajin dhe vleren tonė atehere pajtohem , se si mashkuj e si femra janė njejt dhe sduhet fajesuar femrat aspak, por doren ne zemer , kush eshte me mekatar ketu ....MASHKULLI.
Andej zonja dhe Zonjusha e motra te nderuara mbajeni ballin hapur se jeni te vlefeshme si thesari i shtrenjt i kesaj bote, per arsye se edhe ju jeni njerez si te tjerat femra te botes dhe ju jeni pergjegjese per veten tuaj dhe per menyren e juaj te sjelles.

Pse permes drurit te thatė te digjet i riu.
Qdo kush ka nje emerė dhe nje leternjoftim , atehere drejtohuni femrave me emerė te nderuar djem / disa) e jo ne pergjithesi.

Nderime


Respekt, jo qe flet ne favor te vajzave tona po qe e flet realitetin RESPEKT edhe njeher.

Faleminderit DEA , dhe pershendetje me qdo te mirė.


Komentet e tua me te vertet me lan nji pershtypje shume te mire ,
Rrespekt edhe nga mua
Pershendetje te sinqerta nga Luana


E nderuar Luana

Faleminderit per pershendetje dhe respektin tuaj .
Pranoni pershendetjet dhe respektin tim nga une per ju e nderuar

Me nderime

Psikologu

Culo
24-03-05, 05:30
aiiiiiiii,Psikologu qe me ishe ti! :roll:

Psikologu
24-03-05, 18:25
aiiiiiiii,Psikologu qe me ishe ti! :roll:


Pershendetje dhe qdo te mirė te deshiroj kudo qe je

Nderime

Psikilogu

Krokodilli
30-03-05, 10:02
kuku a nuk po keni tjera gajle a?
hahah
Po ndasht met pershendet mos dasht,un per per pjet,ajo te posht.
Normal qe duhet me i tregu qe je i sjellshum,por nuk do me than se me ju ul ne te dy gjunjet dhe me ja lut.
Kull mu kan.
Femra me than Jo i bjen Gati se po,me te than Hup i bjen qafum shum.hahahah :lol:
harrova dhe diqka kqyr tjeter her shkoju me ferrari ka hunt qysh po e rrok barki at qiken qe nuk te ka pershendet tana folum na dy prap hahah,.....me qen se vetem te lazdruart ngaj mas kerrit....
Ni shoki jem thojke spo e asi Ferati po Fiati,ateher ska pas kerra te bukur ne Kosov me fiq dilshin e njekshin gjinja.hahah
Femra sat dush bre deri te hund me kan ardh hahahahah. :lol:

__________________________________________________ __________________________________________________ ______________________

Pershendetje,,, nuk dua te them shum lidhje me kete tem sepse kurr nuk me ka ndodh ti flas nje vajze kosovare ta pershendes e te me ofendoj

Por flas lidhje me ket Dali!Keq,,,,
nese je qaj ne foto ndash dili me ferrari qikave kosovare ndash me aeroplan se ska me te format asnjana

tung me rrespekt kroki,,, skam asgje kurnder teje por ndaj shkrimit tend,,
do te thot ferrari nuk ti bjen femrat

Dali!Keq
30-03-05, 13:27
Mua ma merr mendja qe nuk din te sillet me nji mashkull ajo femra,por ka bre tyrli femre lyp tenxhere mi ra ne kok hahahah.

Krokodilli
30-03-05, 15:32
Mua ma merr mendja qe nuk din te sillet me nji mashkull ajo femra,por ka bre tyrli femre lyp tenxhere mi ra ne kok hahahah.

e Dali!Keq me shtine me qesh he ishalla tu rritet rroga....hahahaha

pajtohem me mendimin tend :idea:

Dali!Keq
30-03-05, 17:14
Ishalla gjithmon je ne disponim dhe qeshish,a sa per rrog amin ishalla.
hahah te pershendes i nderuar.

Fleta
21-04-05, 17:45
- Tung Njoni.....

- Un per vete jetoj ne Kosove,dhe nuk besoj ce shumica e femrave tona sillen ashtu si e paske ceke ti........
Shumica don te thote nje pjese kogja e madhe a?
Normal nese i ofrohesh femres me fjale provokuese atehere......( fillojne bombardimet) :wink:
Nuk mundem me thene ce nuk kemi femra ce sillen ne menyre te pa kulturume,po kesi lloji te femrave ka ne gjith boten.......
Un jame e qete kur te me ofrohet dikush,pa e marre parasyshe se cfar qellimi te bisedes ka..... edhe pse ne shumicen e rasteve mashkujt ja teprojne dihet......


Ju pershendes.....

Lona
22-04-05, 07:26
Pershendetje per temen,
Desha te shpreh mendimin tim, sa i takon pyetjes suaj per femrat shqiptare, nuk besoj se ste ka ndodhe i njejti rast edhe jashte Kosoves me femrat e ndonje kombit tjeter.
Por si per fillim duhet qe gjithe meshkujt kur duan te bisedojne me ndonje femer duhet qe ne menyr te kultururar dhe shume te sjellshme te marin guximin per te kontaktuar me to.
Pastaj po reagojn ne menyr te fyer, dmth se ata ende se kane kuptuar jeten dhe zdin pse jetojne, keshtuqe thjesht ata nuk kane kultur.
Kaq nga une...

Lona.

Kavaleri
02-05-05, 10:26
Femrat Shqiptare si ato te Kosoves dhe ato te diaspores jan femra te mira..Per mendimin time them se duesh me qen nga Goja i fort,me qen i qelshum dhe kur ndal nje femer mos me ber mik mik kik..por thjesht me ju paraqit sinqerisht,mos i qo met me mendu ha ta za me nje her,por mendohu ti me qen nje person qe femra mu interesua mbas teje..
Pershendetje autorit te temes.

Kavaleri
02-05-05, 10:27
Femrat Shqiptare si ato te Kosoves -
dhe ato te diaspores jan femra te mira..-
Per mendimin time them se duesh me qen nga Goja i fort,-
me qen i qelshum dhe kur ndal nje femer mos me ber mik mik kik
..por thjesht me ju paraqit sinqerisht,mos i qo met me mendu ha ta za me nje her,
por mendohu ti me qen nje person qe femra mu interesua mbas teje..

Pershendetje autorit te temes.

dr1ta
02-05-05, 10:59
Pra duhet me qen nga goja i forte
Mos me i be te mendoj ce don vec me i zon
I qelshum
Dhe jo avanturist i madh

:lol: :lol: :lol: :lol:

Blondi1
02-05-05, 11:22
Femrat na presin me ofendime se ne jemi ofenduesØ!!!!!!!!

Un shum pak kam hasur nė shok qė kan dialog me vajza

Ato shikohen vetėm si objekte seksuale dh e jo si qenie njerzore.

dr1ta
03-05-05, 00:18
Femrat na presin me ofendime se ne jemi ofenduesØ!!!!!!!!

Un shum pak kam hasur nė shok qė kan dialog me vajza

Ato shikohen vetėm si objekte seksuale dh e jo si qenie njerzore.


Esht e vertet

Agroni22
03-05-05, 18:42
mvaret se si sillesh

florian
03-05-05, 20:15
MUA NUK ME KAN OFENDUAR NDONJEHER VAJZAT SHQIPTARE E I KAM PERSHENETUR GJITHMON . SIPAS MEJE VARET SI I SHIKON E SI I PESHENDET .

suzi
03-05-05, 21:30
Tung Gjitheve

Nuk kam qka te shtoj mbas fjaleve te Psikologut, vetem se mashkujve ju preferoj me shume te ken kshilla nga njerez te menqum si Psikologu dhe besoj gjdo gje kishte me qen ne rregull, edhe mjerishte qe ka pak njerez si Psikologu qe din me qmu femren shqiptare, dhe e ka kuptu se femra shqiptare nuk munde te jet zvicrane as gjermane qe me nje fjal ta qosh ne shtrat , kshtu qe eshte knaqesi me qen shqiptare , nuk ka femra ma me vler se shqiptaret , po mjerishte qe per vler pak kontribohet , te fala ....

florian
04-05-05, 17:58
Tung Gjitheve

Nuk kam qka te shtoj mbas fjaleve te Psikologut, vetem se mashkujve ju preferoj me shume te ken kshilla nga njerez te menqum si Psikologu dhe besoj gjdo gje kishte me qen ne rregull, edhe mjerishte qe ka pak njerez si Psikologu qe din me qmu femren shqiptare, dhe e ka kuptu se femra shqiptare nuk munde te jet zvicrane as gjermane qe me nje fjal ta qosh ne shtrat , kshtu qe eshte knaqesi me qen shqiptare , nuk ka femra ma me vler se shqiptaret , po mjerishte qe per vler pak kontribohet , te fala ....
PERSHENDETJE SUZI .
ME VJEN KEQ QE E MENDON KESHTU POR NUK KAPAK NJEREZ SI PSIKOLOGU E JAM I SIGURT QE SHUMICA JAN SI AI (SHPRESOJ )

Dilingjia
05-05-05, 06:58
Ti thuash ne ditet e sotit nje femres shqiptare: se i ka VITHET e mira,sigurisht se do te fitosh ose nje shpulle ose nje sharje...po beri i the ne gjuhen angleze: NICE ASS... sigurisht do te te kthehet nje THANKS...a thue PSE?

Alb_4ever
05-05-05, 07:13
femrat te ofendojne se edhe ti ne menyren qe i pershendet i ofendon. faktikisht ta kthejne ne menyre te njejte

Dilingjia
05-05-05, 08:19
femrat te ofendojne se edhe ti ne menyren qe i pershendet i ofendon. faktikisht ta kthejne ne menyre te njejte

Pse a ofendim eshte ti thuash nje femre se i ka vithet e mira a?

E ne anglishte nuk eshte ofendim a?

Kavaleri
05-05-05, 22:10
Femrat Shqiptare si ato te Kosoves -
dhe ato te diaspores jan femra te mira..-
Per mendimin time them se duesh me qen nga Goja i fort,-
me qen i qelshum dhe kur ndal nje femer mos me ber mik mik kik
..por thjesht me ju paraqit sinqerisht,mos i qo met me mendu ha ta za me nje her,
por mendohu ti me qen nje person qe femra mu interesua mbas teje..

Pershendetje autorit te temes.


Drita shkruajti; Pra duhet me qen nga goja i forte
Mos me i be te mendoj ce don vec me i zon
I qelshum
Dhe jo avanturist i madh

hahah se a nuk eshtqashtu a? hahahahahah

Daja POLIC
06-05-05, 01:50
Tung!

Isha ne pushime verore ne kosov dhe ter kohen e kam kaluar tuj kerku tan kosoven dhe dojsha me bisedu me disa femra shumica e tyre u prezentoheshin sikur mentalshit te lon mrapa desha prej juve me dit pse esht keshtu ne kosov?
Pershendetje tung!

valla bre BURR ndoshta nuk je i BUKUR ma merr menja se ketu u kon Problemi kryesor. :roll:

emine
20-03-08, 10:12
Tung!

Isha ne pushime verore ne kosov dhe ter kohen e kam kaluar tuj kerku tan kosoven dhe dojsha me bisedu me disa femra shumica e tyre u prezentoheshin sikur mentalshit te lon mrapa desha prej juve me dit pse esht keshtu ne kosov?
Pershendetje tung!


ka si femre qe te ofendon po i tha Mirdita(ne pergjithsi jan te rejat,femijte) perndryshe se si te pershendesin meshkujt e Kosoves dihet:TUNG LOKQ(pa te pa kurre me pare)Ta hanksha Zemren,A cfar **** koke etj etj ...as ne boten e te cmendurve nuk ka kso pershendetje...kshtuqe e gjeni pergjigjen tek vetja juaj ,apo tek miku qe ke prane se si sillet me femren....

gjini
23-03-08, 19:54
ka si femre qe te ofendon po i tha Mirdita(ne pergjithsi jan te rejat,femijte) perndryshe se si te pershendesin meshkujt e Kosoves dihet:TUNG LOKQ(pa te pa kurre me pare)Ta hanksha Zemren,A cfar **** koke etj etj ...as ne boten e te cmendurve nuk ka kso pershendetje...kshtuqe e gjeni pergjigjen tek vetja juaj ,apo tek miku qe ke prane se si sillet me femren....

Ketu qe ke shkrua ashtu eshte dhe befasohem qe edhe ashtu ju pergjigjen se disa seriozishte as qe e meritojne me ju than ik ore gabel.
Mu me ka ra shum here te ndegjoj edhe ma keq se ti e pershkruan e jo ne kosove por ketu ne gjermani dhe te tham te verten se e kom ndie veten shum here keq nga sjelljet ne gjuhen e gjungles edhe ketu ne gjermani.


djem , kudo qe shkoni mundeni me pa se si pershendetet nje femer qe nuk e njef dhe qe don te pervetsoshe ate. pra mesohuni

teutaA
13-05-08, 04:48
a pershendetje po te duken ty qato fjal qe perdorni ooo ti qe e paske qel ket tem aa

Jana
13-05-08, 10:44
Me kon met than mirdita ose a je lodh qiko po.....ama e dijm tan qfar pershendetje kan shumica e djemve ......o qfar.......e qysh e paske.....etj etje,,,,,,,,

Psikologu
15-05-08, 20:32
Njeiru nuk duhet tė fillohet nga ajo se njė i panjohur ose e panjohur do tė e pershendet ose tė i“a kthej pershendetjen , kjo ėshtė apsurde, dhe me e keqja eshte ajo , se ne fakt , shumica e djemve shqiptare, pershendetjen e parė e kan menjihere ne stilin vulgar qe dihet se cili eshte ai .
Por , ne fakt , mos tė presin djemet se cdo femer do tė u“a kthej pergjegjen ashtu si presin ata , sepse cdo femer ka aq shumė integritet e ndoshta edhe me shumė se disa meshkuj.

DEA
15-05-08, 22:09
E kemi me t`leme:wink:

Oqeani
15-05-08, 22:10
Ani fillonjani me te bleme ...

DEA
15-05-08, 22:13
Se kemi gjet tregun e devotshem per me ble hala, se na njeher veq hulumtojme ku ka malle me kualitet, e mandejja nisim me ble.:smile:

Oqeani
15-05-08, 22:14
hajt....

Mirembrema bukuroshe...

DEA
15-05-08, 22:17
Ku me shku................................hajt pra:biggrin:

Oqeani
15-05-08, 22:20
Ku me shku................................hajt pra:biggrin:


ahhaha Ku po vertetohem me pershendetjet e juaja http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hala nuk e paske ble kulturen http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
15-05-08, 22:24
ahhaha Ku po vertetohem me pershendetjet e juaja http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hala nuk e paske ble kulturen http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif ups u habita hahahahahahahahhaha

Oqeani
15-05-08, 22:26
ups u habita hahahahahahahahhaha

ahhaa Po de surprize ..... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif , a i tha vetes : Paska meshkuj te kulturuar ? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

DEA
15-05-08, 22:30
Jo valla thash, njeher thuhet mirembrema e mandej fillohet biseda, e ku njeher filloj biseden e mandej mirembrema.....................Thash garant po me provokon:biggrin:

Oqeani
15-05-08, 22:33
Jo bre se shume i urte jam une nuk e beje ate .......

doGzona
17-05-08, 03:20
Te pershendetesh dikend , do te thote se tregon kulturen tende ose tregon nje gjest me te cilin e shprehe edhe nivelin e edukimit .Nuk do te thote se te pershendeturit krijon nje lloje horizonti per dicka me tutje.Por nese dikush pershedet ne menyren e vrazhet ,atehere mendoj se duhet qe ai te kekroj ndihme per edukimin e sjelljes ne shoqeri dhe ne rruge.

qika_pejes
17-05-08, 08:09
Sbesoj qe thot dikush qe nese femres i jep pershendetje ta kthen me te keq jo,, let te korigjojne gjinia mashkullore fjalet dhe banalitetin qe e shprehin ndaj femrav shqiptare kesij raste besoj se te presin me ofendime apo ku ta di,, per kah fjalori besoj se f emrat shqiptare jan me te pastrat ama mashkujt i kemi shume banal edhe te pershendet mire nese mendon ose pret nej interes prej teje se nese e sheh qe spi shitet athere ja fillon banalitetit per mendimin tim keta mashkuj skan aspak edukat kulture e nese e ofendon femren shume here athere edhe femra duhet ti kthehet me ofendime atij

rilinda
17-05-08, 18:43
O ti Njoniiii, nėse t'bjen rruga knej ka Dardania.de najherė, mundėsisht hajde e tregom ēfarė femra qenkan ato schiptare?!
Mandej t'tregoj unė se pse t'presin ashtu. :wink:

vjeshta
17-05-08, 23:48
Me sa e di une pershendeten ato qe i njeh ,e jo krejt femrat neper rrugė ...:rolleyes:

>>{SpOnGeBoB}<<
18-05-08, 00:44
e me hecen rruges vet njeri ka o nisen pershembull edhe mos mi pershendeten hiq, nuk besoj qe te shan kush.

Murgesha
18-05-08, 00:49
e me hecen rruges vet njeri ka o nisen pershembull edhe mos mi pershendeten hiq, nuk besoj qe te shan kush.


Ec me kohėn deshte me thėnė a??? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

lyra2
18-05-08, 00:53
Pse femrat schqiptare kur i pershendet te presin me ofendime

Shume teme interesante kjo ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

>>{SpOnGeBoB}<<
18-05-08, 00:56
Ec me kohėn deshte me thėnė a??? http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

jo veq me hecen me kohen, po qka ka me pershendeten njeri dikond rruges qe nuk e njef. Mire e kish shkrujt vjeshta jo vetum me i sha po kan drejte me shkue me ja japen shuplaken natane rruges edhe mi thane qka hamamin me pershendet mue.

Agolli
18-05-08, 01:03
Z'di ubu, une i pershendeti vetem ato qe i njofe, tjerat z'guxoj ose z'du me i pershendet, ketej ka vetem made in Sweden!! :biggrin:

Murgesha
18-05-08, 01:03
jo veq me hecen me kohen, po qka ka me pershendeten njeri dikond rruges qe nuk e njef. Mire e kish shkrujt vjeshta jo vetum me i sha po kan drejte me shkue me ja japen shuplaken natane rruges edhe mi thane qka hamamin me pershendet mue.


Ha,hahahahahah shuj se pastaj vjen ky hapėsi i temės e i quan femrat shqiptare amazone qė shkepin shpulla pėr njė pėrshėndetje....

Virti
18-05-08, 01:04
une s'i pershendes hiē! :biggrin: