PDA

View Full Version : si duhet te ruhet nje shoqeri e mire


akoma i pa diplomuar
01-05-04, 11:33
si duhet te ruhet nje shoqeri e mire

qika_pr
17-05-04, 16:58
me pas repsekt edhe me qen relaiste

Ariana
17-05-04, 17:03
si duhet te ruhet nje shoqeri e mire

Edhe une ashtu si u kam kycun ne ket adress me pelqen shum, dhe kam deshir te vashdoim biseden, ne shopqri dhe experiencen qe ju keni pas dhe ju ka llan menquri ne jet

suzi
18-05-04, 20:28
Tung sefte hyra ne kete dhomen e diskutimeve , ishalla nuk zhgenjehem dhe kalojme qaste te mira .
Une deshta vetem nje mendim me jap per temen e shoqeris;
BEHU SHOKE QE TE KESH SHOKE....

Paqe...

turisti
31-07-04, 18:02
Ju pershendes. nji shoqeri e mire ruhet lehte.Qka nuk doni t'i bani vet-vetes,mos i bani shokeve + pak tolerim dhe vullnet te mire,dhe gjithsesi mos e haroni SINQERITETIN... :P :P :P :P

akoma i pa diplomuar
25-10-04, 10:02
falemenderit te gjitheve , te gjithe keni dhene mendime te mira, por me se shumti me pelqene fjalet e Suzit: "behu shok qe te keshe shok"

Tomori
25-10-04, 22:51
-VETEM ME SINQERITET, PA HILE KJO ESHT E GJITHA SHUM LEHT ESHT PER NJE NJERI, QE E KA UNIN E VET,,,

turisti
25-10-04, 23:41
:? :? :? :? :? :? :? :? :wink: :wink: :wink:

akoma i pa diplomuar
01-11-04, 13:29
falemenderit edhe juve dyve te fundit per fjalet tuaja qe dhate se si duhete te ruhet nje shoqeri e mire , ja qe une them se nuk eshte lehte te ruajshe nje shoqeri te mire , aman te mire!

Barbaroza
19-11-04, 12:10
Pa inate,xhelozi dhe genjeshtra!

Gjumashja
19-11-04, 13:15
ta ndihmojn njani tjetrin ne kohet ma te veshtira, pa rrena ka gjelozi,etj.etj

dr1ta
04-04-05, 21:50
Shoqeri e mire ..a ka sot ???

Nje shoqerise te mire duhet kushtuar kohe ....Me vjen keq tju them por ..flas per shoqerine ne net ..shpesh her ndodh ce njerezit fillojn te shkruajn me ty ..vetem kurr jan vetun dhe deri sa ato kan shoke/shoqe tjer (ONLINE) ateher (ty) nuk je me interesant ose e mireseardhur .

Une mendoj me mire me pak shoqeri --per tju kushtuar me shum vemendje ..se shume shoqeri e asgje nuk miret vesht ..behet disi falc

:roll: :roll: :?

Barbaroza
05-04-05, 19:57
Shoqeria e mire eshte lehte te ruhet per ate qe eshte shok apo shoqe e mire.Kur hyn interesi ne mes,aty s'ka shoqeri!

Psikologu
05-04-05, 23:46
Pershendetje te gjithve .

Shoqeria e mirė eshtė vlera me e madhe e kesaj bote, ajo eshtė jetezgjatja e nje njeriu , eshte shprehja e lirė , biseda , sinqeriteti dhe te gjitha.

Shoqeria e mirė ruhet atehere kur dominon toleranca dhe mirėkuptimi.
Ka ndodhur qe disa here shoket ose shoqet qe i kam tash e sa vite bashk , kan pasur probleme ne brendesi te vetes por me kan fajesuar,une kam heshtur derisa ata pas disa oreve e kan kuptuar se une nuk jam ai qe meritonte te fajesohet , ose perkundrazi,por nganjehere njeriu se ka njė ditė te mirė ne veten e vete dhe mendon qe shoku ose shoqja kan faj , se ata duhej te benim me shumė per personin ne fjalė.

Une e dua shoqerin time me gjithė zemer me respekt e sinqeritet te madhe edhe pse koha na ka provuar dhe sprovuan ne menyra te ndryshme gjatė shoqeris sonė , por gjithmon kemi qenė afer njeri tjetrit dhe besoj se do te mbetemi.

Nje shokė benė shaka me ne dhe thotė gjithmon:


Per shokė e jap jeten , por per femer i jap te gjithė shoqerin .

Se ka me qellim por shaka..

Nderime.

Murgesha
06-04-05, 09:17
Shokun/ shoqen duhet ta konsiderojsh si njeri qe edhe ka obligime te veta, dhe nuk mundet cdo here te jet ne dispozicion tendin.
Pastaj te mos shiqojsh interesin si lidhje te vetme shoqerore, si dhe ne rast nevoje te ja kuptojsh seriozisht problemin e ti ndihmojsh aq sa ke mundesi.

Barbaroza
06-04-05, 15:10
Shokun/ shoqen duhet ta konsiderojsh si njeri qe edhe ka obligime te veta, dhe nuk mundet cdo here te jet ne dispozicion tendin.
Pastaj te mos shiqojsh interesin si lidhje te vetme shoqerore, si dhe ne rast nevoje te ja kuptojsh seriozisht problemin e ti ndihmojsh aq sa ke mundesi.
Ashtu eshte Murgesha.Sa i perket virtualitetit,kam zene miq shume te mire e njera ndero jeni ju dhe te tjeret qe besoj se i njihni edhe ju sepse miqte e mi,jane edhe miqte e tu pasi na lidh kohe e gjate shoqerie ne forume.Dhe pajtohem se nuk duhet shikuar interesi nga shoku apo shoqja,por fatkeqesisht kjo po ndodhe!Kete e kam verejtur edhe une,ndoshta edhe perjetuar sepse tani ma kujtove nja rast nga jeta e perditshme.Kishim nje shoqe qe sa here s'mund t'ia plotesonim deshiren kur asaj i n'tekej te dilte ne sheti,shpejt e shpejt gjente nje shoqe tjeter dhe fillonte injorimin tone.Keshu vazhdonte sepse edhe e kishte shprehi.Kur e braktisnin shoqet tjera,ajo vinte serish tek ne.Ketu kam kuptuar se sa i keq eshte interesi dhe sidomos kur ai paraqitet ne shoqen tende qe ndoshta e ke menduar si shoqen me te mire.
Ky gjest besoj se mund te ndodhe edhe ne virtualitet dhe ka ndodhur!Por,tek une s'mund te kete ri-dashuri shoqerie nese dikush e ka injoruar dashurine time shoqerore njehere!

Murgesha
06-04-05, 20:00
Interesante kjo shoqėria juaj me atė shoqe.
Mė vjen keq qė shembull tė tillė nuk mund tė jap nga ana ime, se kam pas shoqėri tė ndryshme gjatė shkollimit tim por nuk kam hasė nė ndonjė shoqe apo shok tė tillė.
Sa i pėrket virtualitetit nuk mund tė them se dikush mė don pėr interes pasi gjer mė tani me gjithė shoqėrinė qė kam, kam kaluar shumė mirė dhe shpresoj tė jetė kėshtu gjer nė fund.
Interes nė virtualitet, kur ne njihemi vetėm mes shkronjave nuk besoj qė ka, sė paku unė nuk po e ndjej veten tė shfrytėzuar nga askush.

Jana
26-09-09, 12:34
...me sinqeritet,,,dhe duke qen te drejperdrejt...

Triangle
01-10-09, 01:54
Duhet t'ju rrish per vallje dhe si ju vjen atyre me mire! :)

thellenza
01-10-09, 14:47
Me sinqeritet, mirekuptim dhe miresjellje.

roadrunner
01-10-09, 14:56
Edhe une te njejten mendoj

Me sinqeritet, mirekuptim dhe miresjellje.

Idila
02-10-09, 10:27
Nė njė shoqėri ku e mira dhe e keqja ndahen pėrpjestimisht, atje nė tė vėrtet e keqja s`ekziston dhe e gjitha kjo paraqet njė shoqėri tė shėndoshė. :)

Shqiptare_ne_Turqi
02-10-09, 17:34
Absolutisht,me mund dhe respekt ...!

lovely
02-10-09, 18:03
respekt, sinceritet , dashuri dhe komunikim t mirefillte :cool:

teutaA
02-10-09, 18:05
oo hiq spe ruej se spo me duhet:tongue:

GURI SYLAJ
04-10-09, 05:58
...duke pase frige dhe duke e rrespektu ,ne rend te pare, veteveten!
Duke e kry nje pune ,nje veprim ,per t'i kursy njemije fjale!!
Duke e shendrru ,gjithesecilin ,ne pasqyre ku ti e sheh veteveten!!

shfletuesi_
04-10-09, 10:17
vetem interesi te mos jet ne mes shoqeris ruajtja eshte e sigurt.... por sa kam mund ta verej une te rralla jan ato shoqeri pa interes...

Ł ć νD ī ĵ ä
04-10-09, 12:31
Une nuk besoj qe ka shoqeri ne ditet e sodit....un per vete mundohem me qen nje shoqe e mire,por deri sot kerkush sma ka kthy me te mire....

DEA
04-10-09, 14:00
Une e kam shoqerin e mire qe disa vite. Shtrohet pyetja si ruhet ajo?
Nese e kupton, nuk ke interes dhe nese i gjindesh ne situata te papritura qe sjell jeta.

Diana007
03-12-09, 13:18
Duke qen vet i-e mire!

premium
04-12-09, 22:06
... kur ėshtė nė gjendjen vėshtiresije /kritike ja ndihmon me gjrth shpirt ... por ate nėse kupton !!
.. nėse nuk kupton e mban tė lidhur nė dudin e e bahqes ;)

Oltiana1
05-12-09, 14:44
Pėr tė ruajtur njė shoqėri duhet ti respektojmė e tė jemi tė sinqertė me ta , kėto dy gjėra duhen me qenė tė dy anėshme dhe kurrė nuk duhet me qenė shoqėri siē thojmė mirėmėngjesi : interesi .

Makresh
08-12-09, 16:44
Te mbyllet ne dry :tongue:

Oqeani
08-12-09, 16:51
Pėr tė ruajtur njė shoqėri duhet ti respektojmė e tė jemi tė sinqertė me ta , kėto dy gjėra duhen me qenė tė dy anėshme dhe kurrė nuk duhet me qenė shoqėri siē thojmė mirėmėngjesi : interesi .

Interesi eshte loja e shoqerise, do te bindesh nje dite, po qe se nje dite te jesh ne nje nivel me te larte sa dikush nga shoqeria, ju bindi se nuk do ta keni lehte, e perjetuar - e thene !!!

Idila
08-12-09, 16:52
Shoqėria apo miqėsia, porsa bie nė interes - vdes!

shfletuesi_
08-12-09, 16:54
Te mos i shikosh gjepin.

Oqeani
08-12-09, 16:54
Shoqėria apo miqėsia, porsa bie nė interes - vdes!
Athua une e pasna qelluar ?? !!!!

Idila
08-12-09, 16:55
Athua une e pasna qelluar ?? !!!!
Nastradini kur ra nga dardha tha:
Tė vijnė tė mė vizitojnė vetėm ata qė kanė rėnė nga dardha, se veē ata ma kuptojnė hallin.

Oqeani
08-12-09, 16:56
Nastradini kur ra nga dardha tha:
Tė vijnė tė mė vizitojnė vetėm ata qė kanė rėnė nga dardha, se veē ata ma kuptojnė hallin.

Jeni ngjitur ju ne "dardhe" ?

Oltiana1
08-12-09, 16:58
Interesi eshte loja e shoqerise, do te bindesh nje dite, po qe se nje dite te jesh ne nje nivel me te larte sa dikush nga shoqeria, ju bindi se nuk do ta keni lehte, e perjetuar - e thene !!!
Ndoshta ka tė tillė po ja qė unė kisha fjalėn pėr shoqėri tė mirė siē ėshtė titulli i temės njė mik apo mike e mirė nuk shikon interesin po gjithmonė do tė qėndron pranė ke apo nuk ke eeee nėse ėshtė miqėsi interesi ėshtė diē tjetėr po ajo shoqėri me kohė kuptohet si ėshtė .

Oqeani
08-12-09, 17:01
Ndoshta ka tė tillė po ja qė unė kisha fjalėn pėr shoqėri tė mirė siē ėshtė titulli i temės njė mik apo mike e mirė nuk shikon interesin po gjithmonė do tė qėndron pranė ke apo nuk ke eeee nėse ėshtė miqėsi interesi ėshtė diē tjetėr po ajo shoqėri me kohė kuptohet si ėshtė .

Ju kuptoj mire, por me kuptoni edhe ju mua, kete nuk e kam perjetuar vetem une, apo nuk e them vetem une .... ( por shpresoj se do ta perjetoni, e do ta thoni edhe ju )

Idila
08-12-09, 17:01
Jeni ngjitur ju ne "dardhe" ?
Jeta tė provon me gjithėēka ka ajo.

Oqeani
08-12-09, 17:08
Kallxoj ēikes - Oltinės

Oltiana1
08-12-09, 17:08
Ju kuptoj mire, por me kuptoni edhe ju mua, kete nuk e kam perjetuar vetem une, apo nuk e them vetem une .... ( por shpresoj se do ta perjetoni, e do ta thoni edhe ju )
Oqeani uaaaa ēfarė the jeta na provon me shumė gjėra atė gjė secili apo secila e dinė .

gazi-de
08-12-09, 17:18
me sinqeritet

turisti
08-12-09, 17:27
Dikush simbas -nevojes-,une simbas ~~ meritave ~~.

dr1ta
14-03-10, 23:20
Shoqeria zgjedhet ..per te ruajter ate duhet treguar vemendje .

GURI SYLAJ
15-03-10, 11:24
...ai qe din me e zgjedhe , din edhe me e ruajt!!

emine
15-03-10, 18:34
duke qen afer kure kan nevoje miqte dhe duke ndal veten ,rrespektu deshirat e tjerve dhe duke mos u be ngjites i askujte mbrapa....