PDA

View Full Version : Cka ju kujtohet si femije....


Faqet : [1] 2 3

lazdrani
02-05-04, 19:21
Po te mendoni prapa ne vitet e para te jetes suaj,cka ju kujtohet nje gje qe nuk mundeni ta harroni :wink: lazdrani ju done me shpirte :wink:

florian
02-05-04, 20:59
NJE LIQE QE KAM PASUR PERPARA SHKOLLES KA QEN JE VEND QE UN KALOJA TE GJITH KOHEN E LIR :wink:

sexybrikenda
03-05-04, 07:43
ZILJA E SHKOLLES NE KLASEN E PARE PO ME KUJTOHET QETASH LAZDRAN :wink:

lazdrani
04-05-04, 11:37
Me kujtohe si femije kur Mesuesja ime e Matematikes me mbante ne prehen e me perqafte :oops: E shoket dhe shoqet e mi kishin gjelozi :D

anna
04-05-04, 11:41
Me kujtohe si femije kur Mesuesja ime e Matematikes me mbante ne prehen e me perqafte :oops: E shoket dhe shoqet e mi kishin gjelozi :D

lumi ti .... :lol: :lol: :lol: :roll: :roll:

hana
04-05-04, 16:13
me kujtohen shum shum momente te bukura kur shkojsha ne kosov o zot si i pritja ato dit me padurim me kujtohet kur lujsha teze me shoqe,kur shkojsha ne shkoll...............po cka me bo qe jam rrit e ato koh te bukra nuk do te kthehen me :cry:

Murgesha
04-05-04, 16:40
cka me kujtohet si femije. Shum gjera hahahahahahah.
Si femije skam qene aspak e urte por si i thojne "dy gure bashke nuk i kam lene" se me dukej se edhe ata bisedonin per prapesirat e mija.
Deshmi per ket dhe qe me kujtojne sherret e bera shejat ne koke dhe qepjet neper kembe.
Te gjithe ne shtepi ishin ne hall me mua, sapo kaperceja pragun e shtepise drejt e ne sherr.
Me tregojne se kur i kam pas dy vjet kam kercyer nga kati i dyte ne toke, nuk isha vrare shume po nja dy dite kisha mbet pa vetedije, gje per te cilen edhe ishin gezuar prinderit e mij se kishin pushuar ato dite :wink: .
Kur i bera 5 vite kerceva prap nga nje dru nuk me kujtohet se cka ka qene, dhe shqyva gjurin, normal qe pasoi qepja. Ate dite kur me qepen gjurin te mjeku, e pata quar peshe gjithe spitalin duke bertitur e duke u betuar se sdo te bej me sherre. Edhe e pata mbajt betimin gjer sa mu sherua gjuri. Kecimet prej se larti i kam perfunduar aty kah mosha 12-13 vjeqare kur pas nje kercimi perfundova nja nje jave ne spital, me diagnozen thyerje e kokes ku edhe pasoi qepja, normal. :lol:
Tjeter cka me kujtohet? Po. Identifikimi me heronjte e filmav, normal qe cdo film qe shikoja nja nje muaj rrjesht behesha se jam aktorja kryesore e ngjarjes se filmit.
Po e perfundoj me kaq edhe pse kam nje femijeri te bujshme dhe sdo ta zinin faqe te tera po ta shkruaja :wink:

Ps. E juve tjereve a vetem mesueset po ju kujtohen a?
Hajde more se sejcili prej nesh ka nje femijeri interesante, mos pritoni shkruani :arrow: :idea: :lol:

florian
04-05-04, 18:13
cka me kujtohet si femije. Shum gjera hahahahahahah.
Si femije skam qene aspak e urte por si i thojne "dy gure bashke nuk i kam lene" se me dukej se edhe ata bisedonin per prapesirat e mija.
Deshmi per ket dhe qe me kujtojne sherret e bera shejat ne koke dhe qepjet neper kembe.
Te gjithe ne shtepi ishin ne hall me mua, sapo kaperceja pragun e shtepise drejt e ne sherr.
Me tregojne se kur i kam pas dy vjet kam kercyer nga kati i dyte ne toke, nuk isha vrare shume po nja dy dite kisha mbet pa vetedije, gje per te cilen edhe ishin gezuar prinderit e mij se kishin pushuar ato dite :wink: .
Kur i bera 5 vite kerceva prap nga nje dru nuk me kujtohet se cka ka qene, dhe shqyva gjurin, normal qe pasoi qepja. Ate dite kur me qepen gjurin te mjeku, e pata quar peshe gjithe spitalin duke bertitur e duke u betuar se sdo te bej me sherre. Edhe e pata mbajt betimin gjer sa mu sherua gjuri. Kecimet prej se larti i kam perfunduar aty kah mosha 12-13 vjeqare kur pas nje kercimi perfundova nja nje jave ne spital, me diagnozen thyerje e kokes ku edhe pasoi qepja, normal. :lol:
Tjeter cka me kujtohet? Po. Identifikimi me heronjte e filmav, normal qe cdo film qe shikoja nja nje muaj rrjesht behesha se jam aktorja kryesore e ngjarjes se filmit.
Po e perfundoj me kaq edhe pse kam nje femijeri te bujshme dhe sdo ta zinin faqe te tera po ta shkruaja :wink:

Ps. E juve tjereve a vetem mesueset po ju kujtohen a?
Hajde more se sejcili prej nesh ka nje femijeri interesante, mos pritoni shkruani :arrow: :idea: :lol:

MURGESH KAKE TAN GUNGA MOJ :lol:

PO ME KUJTON VETEN TIME SE NE ATE LIQEN QE PO FLISJA SIPER UN VETEM QE NUK KAM MBETUR SAKAT SE KOKEN DHE GJITH PJESET E TRUPIT I KAM CA TE PAKTEN NI HER , ME PELQENTE SHUM TE HIDHESHA DHE PER TU TREGUAR ME I ZOTI SE TE TJERET HIDHESHA VEND E PA VEND DUKE LAN PASOJA DHE SHENJA NE TRUPIN TIM , NE KOK JAM CAR DY HER NJE HER NE LIQEN DHE NJE HER NE NJE BUNKER EDHE ATY U HODHA ME KOK PO AIISHTE ME I FORT SE UN , NE SPITAL KAM PAS BER ABONE E TE PAKTEN 1 HER NE MUAJ SHKOJA , KAM QEN TMERRI I INFERMIEREVE NUK ME DURONIN KUR ME SHIFNIN BENIN LLAFE KUSH DO MERREJ ME MUA :twisted:

lazdrani
04-05-04, 19:07
Me kujtohet si femije qe dite e Diele ishte,luja futboll me shoket e Lagjes afer Asfaltit.Une si lazdrani vrapojsha pas topit dhe per nje moment pashe veten duke fluturuar 9-11 metra per asfaltit.Ndeshje kumunikacioni....Vetura ishte e nje dasme e mu ajo Auto ku ishte edhe Nusja :D

yllka
05-05-04, 17:00
Me kujtohet si femije kur nje shoke imi i klases me dha akulloren ne fetyre :oops: :oops: Une qajta tere diten nga inati :(

lazdrani
05-05-04, 19:18
Me kujtohet si femije kur nje shoke imi i klases me dha akulloren ne fetyre :oops: :oops: Une qajta tere diten nga inati :( :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sa mire :D

florian
08-05-04, 12:00
Me kujtohet si femije qe dite e Diele ishte,luja futboll me shoket e Lagjes afer Asfaltit.Une si lazdrani vrapojsha pas topit dhe per nje moment pashe veten duke fluturuar 9-11 metra per asfaltit.Ndeshje kumunikacioni....Vetura ishte e nje dasme e mu ajo Auto ku ishte edhe Nusja :D

LAZDRAN PO NESHJEN KUSH E FITOJ :wink: TUNG MJESHTER :wink:

Barbaroza
08-05-04, 12:14
Si femije cka me kujtohet?Hmmmm!Mbaj mend se gjyshja ime ka qene shume e dhene pas luleve.Njehere une,duke lozur,rrezova nje saksi me lule.Kur na pyeti ajo se kush e ka thyer,une nga frika fillova te betohem duke genjyer :oops: Kam qene e vockel dhe kisha frike se me rrah megjithese nuk do te kish ndodhur kjo kurre pasi me ka dashur shume,por,pune femijesh kjo frika :wink: :wink:

Murgesha
08-05-04, 13:06
Si femije cka me kujtohet?Hmmmm!Mbaj mend se gjyshja ime ka qene shume e dhene pas luleve.Njehere une,duke lozur,rrezova nje saksi me lule.Kur na pyeti ajo se kush e ka thyer,une nga frika fillova te betohem duke genjyer :oops: Kam qene e vockel dhe kisha frike se me rrah megjithese nuk do te kish ndodhur kjo kurre pasi me ka dashur shume,por,pune femijesh kjo frika :wink: :wink:


Hahahaha Barbaroza, ishallaste ka mete shprehi prej ateherit :wink:

Barbaroza
09-05-04, 17:25
Jo bre Murgesha,shprehite e keqija i kam lene kujtim nga femijeria,tash jam vajze e mire bre 8)

Cool_Boy
09-05-04, 17:45
Kur kam qajtur meum meuem :cry: :cry: hyhyhy .....


hahahah :wink: :wink: :wink: :wink: Cool_Boy for life

lazdrani
10-05-04, 10:43
Kur kam qajtur meum meuem :cry: :cry: hyhyhy .....


hahahah :wink: :wink: :wink: :wink: Cool_Boy for life :D :lol: :D 8) :wink:

Cool_Boy
10-05-04, 11:02
Kur kam qajtur meum meuem :cry: :cry: hyhyhy .....


hahahah :wink: :wink: :wink: :wink: Cool_Boy for life :D :lol: :D 8) :wink:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Gentiana
10-05-04, 12:12
Qudi, asgje interesante per ta shkruar ketu nuk me kujtohet :cry: :cry:

Vera
11-05-04, 06:39
Ehhhhhhhh mua me kujtohen te gjitha problemet qe i kam ber dhe gjyshi qe ma ka perkrahur ter kohen.
Si femoj kam qen me e veshtira ne mahall dhe te gjith femojet i kam ber te qajn te qeshin etj. Dhe me duket se edhe sot me ka met pak qe te mos rri urt heheh.
Me kujtohet kur i kam pas ashtu 4 vite e kam thyer doren kurse pas nje viti e gjysme i erdh radha kembes e theva dhe sa kam qen brenda te gjith mahalla u qetsua, por nje gje me qudit pse me kan adhuruar aq shum si femojet poashtu edhe te moqmit kur une aspak te qet nuk i kam len. Hej a e dini se shka kam ber me se shumti hahah nuk ka shtepi perreth qe nuk ia kam thyer nje xham te dritares.
Me mir po e le ketu se me fillu me tregu per femjrin time bej nje jav hahahah.

drenousha
11-05-04, 09:44
mu me kujtohen ditet kure shkojsha ne shkolle, ma e mira koh :!:

lazdrani
11-05-04, 10:14
Me kujtohet momenti kur ne kalasen e pare data 8Mars dhurova mesueses lule,ajo me perqafoje ne faqe nje puthje me dhuroje.... :oops: :P :wink:

mickoja
06-09-04, 17:27
Mč kujtohet kur isha e vogel i kam pasur floket kaqurrela dhe te gjata e kur ja fillova shkolles mami mi patč shkurtuar dhe me kutohet se kam pas qajtur me orč tč tčra per floket e mija :lol: :lol: :lol:

turisti
06-09-04, 18:58
Me kujtohen ditet kur isha i lumtur,pa gajle,me gezime femijore dhe me prinderit e mi. :cry:

dr1ta
07-09-04, 12:43
Si femij kam qen shum dinamik ,jam reh shum me djem ato ce me ngacmojshin :) nepr druj kam kalu kohen duko hong kumlla dhe duke kercy me konop etj etj ...

MemphiSx
07-09-04, 12:47
Si shum i vogel qe isha me kujtohet kur kisha frike me dal ne fotografi :D Bilem e kam ate foto duke qajt prej frikes :)

turisti
07-09-04, 17:53
Plaqkitja e bankes-ha,ha,ha,ha... :wink:

Naki
08-09-04, 03:43
si nxenes i shkolles fillore,ne garat e muzikes qe atehere kendoja ne kor zurem vendin e dyte ne garat krahinore ishte nje fest e veqant per gjithe ne qe per here te pare ishim ne prishtine para TV ,ku edhe na qiten ne nje emision RTP.
isht diqka e pa harruar

Kullerka
08-09-04, 17:19
Mete than te drejten mas shumti me kujtohet kur me puthshin ne faqe e kisha iri edhe gjeth e fshijsha :!: :!: :!:

nitushe
11-09-04, 18:05
mu me kujtohet kur i kom pas rreh dy vllazen njo u kane ma i madh sesa une e tjertin e kom pas ne klas edhe jane pas shku tenana i kane pas thane na ka rreh nitushja :oops: :oops:

MemphiSx
12-09-04, 12:10
nitushe mos rrej :D:D:D:D:D se ata t'kan rreh ty e masnej je shku te mesusja tuj kajt :D:P

nitushe
12-09-04, 14:31
hahaha eh more Memphisx qe te ka ndodh ty mu ashtu jo se ateher sjem kane ne shkoll hiq :twisted: ndaqe me dite po nejse kalofsh bukur ti

aferdita
14-09-04, 18:37
nuk e di sa vjeqare kam qene veq me kujtohet edhe sot, kam ngrene Dheun, ani mas shiut ku u ndalke edhe me i mire mu doke ... :lol: :lol: :lol:

livoreka bicio
17-09-04, 16:26
nuk e di sa vjeqare kam qene veq me kujtohet edhe sot, kam ngrene Dheun, ani mas shiut ku u ndalke edhe me i mire mu doke ... :lol: :lol: :lol: hahahahah Afedita dhe ndoshta per at je e bukur shum hahahah te pershendes.. :P :lol: :lol: :lol:

anna
17-09-04, 16:43
ndersa mua me kujtohet qe bashke me hanen ne fakt hana u kon fajtore dhe me ka djegur krahun sigurisht pak ....me hekur nejse ende nuk e ka la borxhin e poshtra :twisted: :twisted:

livoreka bicio
17-09-04, 17:31
valla anna te paska borgj hana per ket, po qka dote bajsh ado tja falish apo jo, un te kisha than falja... :wink: te pershendes shummmmmmmm :P

vushtrria
17-09-04, 19:10
qka me kujtohet si femij plot sene ..... njeher me kujtohet isha te dajt ishte koha e drithrave edhe dajt veq sa kishin korr grunijet e kishin mbush hambaret plot me grun une si femij shkova edhe e hapa njefar dere te vogel dhe u derdhe krejt gruni e murr oborrin nje daj plak dojke mem rreh kurse nje daj tjeter qe edhe sot e dua shum me morri e me mshefi ne dhom deri sa koli ajo nervoz aahahahaha

mickoja
02-02-05, 00:15
Me kujtohet e kam pas nje kukell qe e kam pas qujtur kristina dhe nje kukell (mashkull)atč e kam pas quajtur shyt... :lol: :lol:

Kercovari
02-02-05, 10:01
Me kujtohet ne klase te pare kur mesusit ia kam ly kariken me lim OHO,dhe ishte i detyruar me karike ne byth te shkoj ne shtepi per te hjek pantullat.Paramendoni se si kam kaluar,mori hak ne mua.haahaahahah!

Maca
02-02-05, 14:48
Me kujtohet se kam hanger shum bor hahah edhe me kujtohet se pa pare nuk shkojsha ne shkoll,edhe me kujtohet se kisha marak te luaj shum llastik,dhe ta mar radion me shoqet dhe te shkoj ne park te kercej e pastaj me kujtohet se isha teper xheloze nese i mershin shoqet e mija notat ma te mira ose nese nuk isha un ne banken e par ulet te mesuesi,me kujtohet se kam qen cinike etj...

Mafiozi
02-02-05, 19:37
Mua me kujtohet kur ardhke Murgesha te shoqja vet, qe ishte kojshikja ime.
Un si voglush vetem kam mujt mu skuq, me fol me te as nuk mendojsha. :lol:


Respekti ka filluar prej asaj kohe. :D :wink:

Naki
02-02-05, 19:52
Isha 7 vjeqar ne klasen e pare duhej te mesonim permendesh nje vjershe nga abetarja dhe te recitonim te nesermen.
Une u paraqita vullnetare dhe recitova keshtu
shoqe shoqe kallamoqe
ejani te hyjme
zilja e dinit po na threte
mesuesi me nderpreu me tha e knaqa krejt kallamoq e bera shko dhe ulu,e tere klasa qeshte e une i gjori isha skuqur dhe fillova te qaje.

biondi_f86
02-02-05, 20:09
Si femije me kujhtohet kur ne oborr me femit tjere i mbushemi disa shishe me uje dhe me loq dhe i pijeshmi sikur tomel ncncncnc... Femije hesapi ma. :D

Honesty^uk.
02-02-05, 20:43
Kur femi une jam kan
2 gur bashk kur si ka lan
lodh i kam pas nje katund
kurse tash nje FORUM

experti_lu
04-02-05, 01:38
mua me kujtohe kur shkojsha me lope,se boll merzi e kam pas tybe.ahahahahahahahaha.
dhe me kujtohet se e pisha duhanin tinez e me pat nxan mami dhe pe pat rreh kogja shume. :D :D :D :D
-eeeeeehhhh se nuk u musha mend kurr edhe une.hahahahahahahahahaha

dr1ta
04-02-05, 02:19
Tan veren te kumlla tan dimrin duke heng bore dhe akull, nderkohe u refsha me djem sa mujsha , kur u merzitsha kercejsha lastek, dhe muhabetin me te madh e bejsha ne banken e fundit me shoqe. :lol: :oops:

biondi_f86
04-02-05, 14:13
Tan veren te kumlla tan dimrin duke heng bore dhe akull, nderkohe u refsha me djem sa mujsha , kur u merzitsha kercejsha lastek, dhe muhabetin me te madh e bejsha ne banken e fundit me shoqe. :lol: :oops: Shihet qe je e shkupit :D :D :D

dr1ta
04-02-05, 14:17
Tan veren te kumlla tan dimrin duke heng bore dhe akull, nderkohe u refsha me djem sa mujsha , kur u merzitsha kercejsha lastek, dhe muhabetin me te madh e bejsha ne banken e fundit me shoqe. :lol: :oops: Shihet qe je e shkupit :D :D :D


Pik . :lol: :P

biondi_f86
04-02-05, 14:25
Tan veren te kumlla tan dimrin duke heng bore dhe akull, nderkohe u refsha me djem sa mujsha , kur u merzitsha kercejsha lastek, dhe muhabetin me te madh e bejsha ne banken e fundit me shoqe. :lol: :oops: Shihet qe je e shkupit :D :D :D


Pik . :lol: :P Je mesu mire me i theksu fjalet komplimente :D :D :D

dr1ta
04-02-05, 14:37
Tan veren te kumlla tan dimrin duke heng bore dhe akull, nderkohe u refsha me djem sa mujsha , kur u merzitsha kercejsha lastek, dhe muhabetin me te madh e bejsha ne banken e fundit me shoqe. :lol: :oops: Shihet qe je e shkupit :D :D :D


Pik . :lol: :P Je mesu mire me i theksu fjalet komplimente :D :D :D


Klikerash je valla po :lol: :P

Flm per komplimente

biondi_f86
06-02-05, 20:57
Tan veren te kumlla tan dimrin duke heng bore dhe akull, nderkohe u refsha me djem sa mujsha , kur u merzitsha kercejsha lastek, dhe muhabetin me te madh e bejsha ne banken e fundit me shoqe. :lol: :oops: Shihet qe je e shkupit :D :D :D


Pik . :lol: :P Je mesu mire me i theksu fjalet komplimente :D :D :D


Klikerash je valla po :lol: :P

Flm per komplimente :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (Klikerash :shock: :shock: :shock: :roll: )

Gjumashja
09-02-05, 20:48
valla veq mu kujtohet qe lujshim tezesh edhe nusesh

turisti
23-05-05, 23:17
Me kujtohet si filmi i vjeter.....

dr1ta
23-05-05, 23:56
Me kujtohen kur kojshit ma plashin topin sepse jav prisha lulet pa deshire :( :twisted:

Dreni30
24-05-05, 01:03
Me kujtohen kur kojshit ma plashin topin sepse jav prisha lulet pa deshire :( :twisted:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pse moj je halit qyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.

dr1ta
25-05-05, 11:12
Me kujtohen kur kojshit ma plashin topin sepse jav prisha lulet pa deshire :( :twisted:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pse moj je halit qyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy.


Pse me ke halit ty :lol: :lol: :lol: :lol:

Murgesha
25-05-05, 11:18
Mė kujtohet qė mbaja njė shirit mbi syrin e majtė. :wink:

Diana007
25-05-05, 11:20
Kur lujsha me kukulla :P :P :P

Murgesha
25-05-05, 11:22
Kurse mua prej lojėrave mė sė shumti mė kujtohet Klicka-Kuti. :P

Diana007
25-05-05, 11:24
Mu kujtua kur u prelajsh me shoqe :oops: :D :D :D

Murgesha
25-05-05, 11:25
E pastaj sigurisht je pajtuar me gishtin e vogėl. :lol: :lol:

dr1ta
25-05-05, 11:26
Kurse mua prej lojėrave mė sė shumti mė kujtohet Klicka-Kuti. :P

Cfar loje esht ajo ? :roll:

Diana007
25-05-05, 11:27
E pastaj sigurisht je pajtuar me gishtin e vogėl. :lol: :lol:

******************************
HEhheehehehehheheh po valla , edhe ket ma kujtove :cry:

Murgesha
25-05-05, 11:32
Drita:
Cfar loje esht ajo ? :roll:
***********************************


Paj s`po di si me ta spjegu oj Drita.
Bahet njė si stupc qė mbahet nė dorė ky ėshtė Kuti, prej njė druri tjetėr bėhet njė si top pėr gjuajtje e cila nuk ėshtė aq e madhe kjo ėshtė Klicka.
Kundėrshtari ta gjuan klickėn e ti duhesh ta qėllosh me Kuti.
Ėshtė si loja Baseball. :lol: :lol:

dr1ta
25-05-05, 11:35
Drita:
Cfar loje esht ajo ? :roll:
***********************************


Paj s`po di si me ta spjegu oj Drita.
Bahet njė si stupc qė mbahet nė dorė ky ėshtė Kuti, prej njė druri tjetėr bėhet njė si top pėr gjuajtje e cila nuk ėshtė aq e madhe kjo ėshtė Klicka.
Kundėrshtari ta gjuan klickėn e ti duhesh ta qėllosh me Kuti.
Ėshtė si loja Baseball. :lol: :lol:

a-haa
Baseball shqip sesapi :lol: :lol:

Diana007
25-05-05, 11:37
HEhhehehhheheeheehehehehhheh deka tuj kesh se tani edhe mua mu kujtua kjo loj me klicka :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dr1ta
25-05-05, 11:42
Me kujtohet kur u bejshmi nuse ..krejt perdet ne toke :lol: :lol:

Murgesha
25-05-05, 11:43
A bahej kush dhėndėr oj Drita?? :lol: :lol:

Diana007
25-05-05, 11:44
Njer kam shku edhe kam honger dredhza te verdha edhe me ka pa gjushi edhe masnje ma ka dhen nje shuplak :oops: :P :P :P :P

dr1ta
25-05-05, 11:51
A bahej kush dhėndėr oj Drita?? :lol: :lol:


Djali i kojshise :lol:

DEA
25-05-05, 13:42
Per bes mu kujtua edhe mua kur lujshim nuse e shtyjshym banesat me banesa, d.m.th-ne femijet e nje banese me femijet e baneses tjeter, po gjithmon ne e kishim nusen me te bukur, ku edhe sot ajo vajze eshte bere nje nder vajzat me te bukura te Klines.Edhe gjithmon organizojshim spektakle, prap u shtyjshum banesat me banesa, kurre nuk e harroj qfare te knumi ja bejshim kenges se Madones "papa don pric" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: , veq edhe qfare te udheheqnit e bojshim ate spektakel, vertet as ne Shqiperi e as ne Kosove, sgjene me aso Moderatoreve, sikur na qe ishim femije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
E KAFE DYNJE, u plakem e hajt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
26-05-05, 12:14
K UR I HUPA NJEHERE DELET E ME SHKOQE DAJAK!!!

Dreni30
30-05-05, 08:12
Uffffffffffffffff cka mas valla, por nuk po ju tregoj me mire.

doGzona
14-06-05, 23:39
Me kujtohet kur luanim me konop u knaqshmi. :lol: :lol: http://img279.echo.cx/img279/8617/skipitripgif9is.gif

Edon
14-06-05, 23:54
S`besoj qe keni qen me sherr se un!

Ndesh merrne hagare ndesh seriozisht..

Kur i kam pas hala pa i bo mir 5 vjet kam kall me qibit ni mahall..
Ni her e kalla ni stog sane tani ti hyni borzhdehanes e hye bir ne stogje te kojshuse e tani ni shpi te kujshis e qishtu stog mas stogi shpi mas shpije e kam kall me ni fije.
Te mos shkruj ma shum se po me njef naj kush..

LEDHATIMI
28-09-05, 02:23
Tere diten mendoja si te arrij deri te paret me ble bileten per kino. Ka ndodh 20 here te nejtin film e kam shiku mire ama qellimi ishte vetem me shku ne kino se edhe ashtu se kuptojsha permbajtjen :lol: :lol:

teDUAty
28-09-05, 06:22
kur jam kan i vogel me kujtohet qe flejsha 3-4 her ne dite.

Vetima
28-09-05, 11:00
mkujtohet kur i qojsha dhet ne ara :lol: :lol: :lol:

LEDHATIMI
28-09-05, 15:10
me kujtohet kur pata humbur ne qytet smuj e gjejsha nenen ... u pata trishtu..... akoma se kom gjet rrugen per ne shtepi :lol:

Diana007
28-09-05, 15:15
mkujtohet kur i qojsha dhet ne ara :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ME kujtohet kur ja qojsh buken te dhet :P

spirl_girls
28-09-05, 15:15
me kujtohet kur pata humbur ne qytet smuj e gjejsha nenen ... u pata trishtu..... akoma se kom gjet rrugen per ne shtepi :lol:

E mandej si vazhdoj.... :?:

LEDHATIMI
28-09-05, 15:16
me kujtohet kur pata humbur ne qytet smuj e gjejsha nenen ... u pata trishtu..... akoma se kom gjet rrugen per ne shtepi :lol:

E mandej si vazhdoj.... :?:
ti a spe sheh se hala i hupt jam a :shock:

spirl_girls
28-09-05, 15:21
me kujtohet kur pata humbur ne qytet smuj e gjejsha nenen ... u pata trishtu..... akoma se kom gjet rrugen per ne shtepi :lol:

E mandej si vazhdoj.... :?:
ti a spe sheh se hala i hupt jam a :shock:

Jo po e shoh si joo..po spo e shohh si ke jetu deri ketuu see :?:

LEDHATIMI
28-09-05, 15:25
me kujtohet kur pata humbur ne qytet smuj e gjejsha nenen ... u pata trishtu..... akoma se kom gjet rrugen per ne shtepi :lol:

E mandej si vazhdoj.... :?:
ti a spe sheh se hala i hupt jam a :shock:

Jo po e shoh si joo..po spo e shohh si ke jetu deri ketuu see :?:

budalla edhe muzikanti nuk mplaket kurre dhe jeton shume , vetem u ben dikush atentat :lol:

Prishtinasja_
02-04-07, 23:50
Me kujtohet kur e kam pyt gjyshen time "" gjyshe ku e ka lopa burrin" ?? :rolleyes::rolleyes::tongue::tongue:

gazi-de
03-04-07, 10:27
haahahahahahahahah...

mua me kujtohet kure me pate rre mesusja me shkelman,ne klase te dyte....

Agolli
03-04-07, 10:32
Me kujtohet se si me malltretonin suedezet, vetme pse isha i huaj''''dhe me kujtohet se si i malltretojsha une ate vetem pse ishin Suedez,'''cka s'pom kujtohet ihaaaaaaaa http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Linka_pz
03-04-07, 10:36
Nga femijeria, kam shume kujtime te mire por edhe te hidhura sigurisht .

Por me se shumti me kujtohet kur luaja futboll,kemi pas nje ekip te perbere prej
4 femrave dhe dy mashkujve te lagjes ku gjithmon fitonim .

Dreni30
04-04-07, 19:35
Krejt paskam harru kur lujshim kile me selvijen, ncncncn o zot......

selvija
04-04-07, 19:45
Krejt paskam harru kur lujshim kile me selvijen, ncncncn o zot......po a te kujtohet kur ta lash kilennn edhe ikaa te sana,, qka bene tuj lyp edhe sme gjete me plas hahahah

Dreni30
04-04-07, 19:46
po a te kujtohet kur ta lash kilennn edhe ikaa te sana,, qka bene tuj lyp edhe sme gjete me plas hahahah

Po valla po me kujtohet e vakt o vakt, hemmmmmmmm edhe ti si ja niseshe me nga kush me te zane maaaaa, hahahahahahahahahhh

~AmaZonA~
04-04-07, 20:03
Kam shume kujtime tė bukura nga fėmijria dhe me kujtohen shume gjėra...po veēoj njė,gjyshja dhe gjyshi ishin nė banjen e Pejes dhe kur u kthyen nga atje me kishin bler njė kukull shume te bukur,kukulla ishte me fustan tė gjat por kishte njė materjal si tė then se di por njėlloj si pjesa e siperme e dyshekut shume materjal i ndishem dhe posa dola ne rrugė njė shoqe imja i grisi fustanin kukulles dhe gėzimi im nuk zgjati shumė hahahaahaha...e shume e shume gjėra tė bukura qė me ėndje i kujtoj :smile:

Agroni22
09-04-07, 21:56
kur lujshum KILiKERAA

Murgesha
09-04-07, 21:58
Hiq s`po mė duket se kam qenė fėmij ndonjėherė hahahhaahhaah

Guri i madh
09-04-07, 22:25
si fmij me kujtohen ato 25 krer dele po edhe mullini me uj qe e kam pas po edhe aj kroni me uj te ftoft

Virti
09-04-07, 22:55
me kujtohet lloēi i katunit, atje afer nj'atij lumit... http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

LuLjaa
10-04-07, 00:58
Huh ka shume sene veē nja mas shumti e kujtoj kur jam pas rreh me ni qik kukuu haha

Prishtinasja_
10-04-07, 01:08
Huh ka shume sene veē nja mas shumti e kujtoj kur jam pas rreh me ni qik kukuu haha

hahahhaha..:tongue:.. a u papshit per flokve?? ... ahah:tongue:

Prishtinasja_
10-04-07, 01:09
hahahhaha..:tongue:.. a u kapshit per flokve?? ... ahah:tongue:

............................

Agolli
10-04-07, 01:16
Me kujtohet se edhe at here mi kojke gjerat e embela, kjo shprehi nuk po me heket, duhet me shku te hoxha me shkri plum http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

LuLjaa
10-04-07, 01:19
hahahhaha..:tongue:.. a u papshit per flokve?? ... ahah:tongue:

O kersh jemi pas ba veē une kam fitu a hahahah

Prishtinasja_
10-04-07, 01:19
Me kujtohet se edhe at here mi kojke gjerat e embela, kjo shprehi nuk po me heket, duhet me shku te hoxha me shkri plum http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

ahhahha.... kopuki niher !!

Shko de ndoshta ja jep ni asi "Hajmali" e mban me vete.... :tongue:

Prishtinasja_
10-04-07, 01:29
Me kujtohet kur kam qen 5 vjecare dhe kam qen me djalin e dajes tu skijat me sej te Ulpiana ( te shkolla Hasan Prishtina) !!

Ishte nje kthes e madhe, ishte krejt akull !!
Vendosem qe te rreshasim me sej asaj kthese me akull por.....

rreshitem , djali i dajes u rrezua dhe ra nga seja kurse une drejte e me koke ne murit.....:rolleyes::tongue: sot e ate dite me ka mbet nje shej e vogel ne balle :mad:

Agolli
10-04-07, 01:30
ahhahha.... kopuki niher !!

Shko de ndoshta ja jep ni asi "Hajmali" e mban me vete.... :tongue:

Jo moj qy....u habita te falltorja deshta te them :tongue:

Prishtinasja_
10-04-07, 01:48
Jo moj qy....u habita te falltorja deshta te them :tongue:

ani de qashtu ... gati njesoj...:rolleyes:

prishtinasi
10-04-07, 02:14
ne kete moment, po me kujtohet kur kom qene ne qerdhe "gezimi i yne" ne b.diellit...dhe loja..."catch me if u can"....:biggrin:

Arb
10-04-07, 07:30
Pak e hic...

Dreni30
10-04-07, 10:39
Shumecka, por me mire nuk po them asgje, ahahaahahahaha

Prishtinasja_
10-04-07, 19:12
ne kete moment, po me kujtohet kur kom qene ne qerdhe "gezimi i yne" ne b.diellit...dhe loja..."catch me if u can"....

Prishtinasssssssssss..... edhe une kam qen ne qerdhen "Gezimi yne " ne Prishtine (perpalle Domit te pleqve ) .......

Me kujtohet se 2 muajt e pare kam qajt si e marre... sepse mendojsha se nuk vin babi dhe mami mem marr nga qerdhja..... :rolleyes:

Edhe kur vike koha e gjumit (ne oren 12) nuk dojsha me fjet... por nuk kisha qare sepse me tranojke "mesueja" Aferdite...... :biggrin::tongue: E mbaj mend kur e kapen nervat... vetem se kam hy niher pa papuqe mbrenda....:tongue:

Xuki
10-04-07, 19:14
Mė kujtohet si sot kur u dalshim mas msimit qikave n'rrugė pėr me i rreh !!

luckyman
13-05-07, 13:33
Me kujtohet kur dalshim me lypé bombona per Bajram......
Dimrit u kapshim mbas kerreve..:biggrin:

arber145
13-05-07, 13:45
Me kujtohet kur luajshim sy mbyllur ose kur luajshim nder mjet dy zjerrmave me qika!!!

rafet llapjani
14-05-07, 02:38
E ma mire spo kallxoj kuku se me dalin te zezat ne fush ahahahahahhahah

Agolli
14-05-07, 03:57
Me kujtohet keshilla nga gjyshi''''ndegjoje gjyshen! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

GURI SYLAJ
14-05-07, 11:10
Me kujtohen rrehte se kan qene bukur te shpeshta...!

Dreni30
14-05-07, 11:12
Me kujtohen rrehte se kan qene bukur te shpeshta...!

Heeee more Guri mua jo rrehte, por punet- e lojnat e femijeve kurr nuk i di edhe sot e kesaj dite.

Buqja_ch
15-05-07, 09:41
Heeee more Guri mua jo rrehte, por punet- e lojnat e femijeve kurr nuk i di edhe sot e kesaj dite.

Eh more Dreni as ni jete e femive nuk eshte e njejt ..varfria te qdo femij um mundon mua
Une kujtoj lojnat deri ne oret e vona

Dreni30
15-05-07, 10:24
Eh more Dreni as ni jete e femive nuk eshte e njejt ..varfria te qdo femij um mundon mua
Une kujtoj lojnat deri ne oret e vona

Mire qe paske pas mundesi te luajsh Buqe, e une ne ate kohe kam qene me i madhi ne shpi.............

Preshevar
23-05-07, 14:20
Heeee more Guri mua jo rrehte, por punet- e lojnat e femijeve kurr nuk i di edhe sot e kesaj dite.

Ai,.. atoa jan kujtime edhe me te mira ! Sot te rinjt luajn playstation, xBox, ter diten. As un skam luajt me lojra sespe skam pas.. po me disa shok i marojshmi qka mas me shtipalka :biggrin: , ndreqshmi pypza, fylli, llulla, cigarallak, tablla t'duhanit.... etj.. cikrrija qeshtu :biggrin:

selvija
24-05-07, 01:18
Si femi dikund 7-8 vjeq me kujtohet me djem agjallarve shkum me vidh kumblla te serbve,,edhe erdh pranari i kumbllave na nxani e na kapi per veshi e dret tek prindet,,e hangrm pak dajak,,dhe burg shtepika oborri ahahah disa dite...

gazi-de
24-05-07, 01:37
Si femi dikund 7-8 vjeq me kujtohet me djem agjallarve shkum me vidh kumblla te serbve,,edhe erdh pranari i kumbllave na nxani e na kapi per veshi e dret tek prindet,,e hangrm pak dajak,,dhe burg shtepika oborri ahahah disa dite...
pa ti kusherin je kane qe pate vidhe kummla a?nuk e kom dite qe je ti moj.........hahahahahahahhahahahahahahahahahaahaha hhaah

selvija
24-05-07, 01:40
pa ti kusherin je kane qe pate vidhe kummla a?nuk e kom dite qe je ti moj.........hahahahahahahhahahahahahahahahahaahaha hhaahShuj more se kumballat tuja sjan kan,,se ma pas kan tujat te gjitha i kishim shkund hahah si per kusheri..:biggrin:

gazi-de
24-05-07, 01:48
Shuj more se kumballat tuja sjan kan,,se ma pas kan tujat te gjitha i kishim shkund hahah si per kusheri..:biggrin:
nuke e kom dite moj qe te kom kusherin,edhe ti valla me pate myt me kumlla duke me gjua,kryt llom ma pate be,a je e shtire hala qashtu...hahahhahahahahahhahahaha

selvija
24-05-07, 01:52
nuke e kom dite moj qe te kom kusherin,edhe ti valla me pate myt me kumlla duke me gjua,kryt llom ma pate be,a je e shtire hala qashtu...hahahhahahahahahhahahahaValla hiq bre gazi smu ka hjek,,bile thojn tuju rrit e qorodit ahaha qashtu edhe ma zi jam met ahahah...

te kisha dit edhe qte bashqen e Luanes ku ka ata shlqin se hahaha,,se menxi rash ne fije qka ke ata,,,:biggrin:

gazi-de
24-05-07, 01:56
Valla hiq bre gazi smu ka hjek,,bile thojn tuju rrit e qorodit ahaha qashtu edhe ma zi jam met ahahah...

te kisha dit edhe qte bashqen e Luanes ku ka ata shlqin se hahaha,,se menxi rash ne fije qka ke ata,,,:biggrin:
po de po,po si je be moj krejt prej nervoze..hahahahahhahahahha
valla me Luanen kujdes,se pushke te gjune qy..ahhahahahhahahahaahahahahahahah

GjIlAnAsI_cSi
24-05-07, 01:56
Kur isha ne klas.. te 3-et e u pshurra n'pantolle.. Sot e at dite kur me bie ne mend zemra me lishtohet hahah.. :D

Virti
24-05-07, 02:30
... harrojė shpejt! :redface:

Lady_mk
27-05-07, 03:24
Ani mua me kujtohet si sot,ishim me shokun tim duke ardhur prej shkolle,klasa e katert nese nuk gaboj,,ruges duke hecur po afrohej nje kamion i cili shkonte ngadal,e shoku im me tha ti ngjitemi pas qe te arim me shpejt ne shtepi,e une si e vogel u pajtova... Kur u ngjitem kamioni filloi te rris shpejtesine,e une nga friga prej mamit qe te mos me shef ajo zbrita nga kamioni,ai ish ne shpejtesi te madhe dhe prej asaj une kur leshova duart nga kamioni u rokulisa kater here njeren dore e kisha te thyer e njeren kejt ne gjak....e prap mamit nuk i tregova se cka ndodhi,i thash se rash ruges u pengova nga nje gure hehe,, kjo ishte storja ime,,, ndersaaa shoki im i cili merte pjes ne ket storje nuk ish aspak i lenduar,kish punuar me mend kishte zbritur ather kur kamioni ka qen ne kthese dhe ka ndal shpejtesine....

ARI_03
25-06-07, 23:16
Ani mua me kujtohet si sot,ishim me shokun tim duke ardhur prej shkolle,klasa e katert nese nuk gaboj,,ruges duke hecur po afrohej nje kamion i cili shkonte ngadal,e shoku im me tha ti ngjitemi pas qe te arim me shpejt ne shtepi,e une si e vogel u pajtova... Kur u ngjitem kamioni filloi te rris shpejtesine,e une nga friga prej mamit qe te mos me shef ajo zbrita nga kamioni,ai ish ne shpejtesi te madhe dhe prej asaj une kur leshova duart nga kamioni u rokulisa kater here njeren dore e kisha te thyer e njeren kejt ne gjak....e prap mamit nuk i tregova se cka ndodhi,i thash se rash ruges u pengova nga nje gure hehe,, kjo ishte storja ime,,, ndersaaa shoki im i cili merte pjes ne ket storje nuk ish aspak i lenduar,kish punuar me mend kishte zbritur ather kur kamioni ka qen ne kthese dhe ka ndal shpejtesine....

:biggrin: sikur me mė treguar ne vendngjarje,,
Pėrshėndetje ....:wink:

e_martumja
25-06-07, 23:34
shume kujtime kam nga femirija me kujtohet qe isha e trent mbas babait time ende e dua shume por at her ndisha shume mall per at dhe para se te flej i shikojsha yjet dhe thojsha Oh zot bjere babin time...

Nje dite dola nga shtepija dhe shoku ma i ngusht i babait time me pyeti e kujt je bre qike " i thash qike e babit jam" ende me thrret qika e babit kurse tjera send ma mire mos me ju tregu se veq probleme ne kujtime me kan mbet ahhahahah

aLbaChiCk
26-06-07, 00:19
Si te gjith ju edhe un kam kujtime te shumta por nji qe ja kam pa sherrin eshte se kur kam qen 7 vjeqe me ka shkel nji djal me bicikell edhe prej ateher perher e kam pas frigen nga biciklla edhe kur skam guxu me vozit, sot e at dit nuk di hahaahaha :biggrin:

lyra2
26-06-07, 00:22
..e kur e KRYPSHI buken me SHIQER e dilshi ne sokak a ju kujtohet moreee

aLbaChiCk
26-06-07, 00:25
..e kur e KRYPSHI buken me SHIQER e dilshi ne sokak a ju kujtohet moreee

lyra2 pooooooooooooooooooooo ooo zot sa knaqsii ishteeeeee

vjeshta
26-06-07, 01:00
Si femije me kujtohen gjithemon gjerat te cilat me frikesojshin ,si ndjekja e nje gjelit (qe ishte me i keq se nje qen ) ,hypja ne peme ,sidomos nje arre te lart qe e kishim ,friga nga terri ........etj .....por nje gje e bukur qe me kujtohet ishte ,ishim nje dite me Baben (gjyshin) ne treg ,dhe nje mik i tij e pyeti :te kujt e ki kete femije ,baba i tha :te djalit e kam ,e ai ja ktheje :krejt po te ngjajka ty ......e une u ndjeva krenare ,se gjyshi ishte nje burre shtatlarte ,me mustaqe ,serioz ,i fuqishem ,i pashem......apo ashtu me u dokte mu .......kush me pyetke se kujt i ngjan ,ju thojsha :Babes .........gjyshi me i dashuri ,me i bukur i gjithe botessss,ishte gjyshi im ....

arton bala
26-06-07, 06:14
Kur isha perafersisht 10 vjeqar, isha per vizite ne fshat edhe mu desht me dale ne fushe mi "kqyre lopt", mos po iu futen fqinjeve ne ara. Une kurre nuk kisha pas pune me lope perpara. E disha qe prodhojne qumsht, ama u tutsha prej tyne. Por ate dite mu kish teke gjithqysh mi mjele, dojsha mi mbush grushtat me qumsht e mi pi.. Pra iu ofrova njones qe mu duk ma e paisur me qumsht, po i futna perfundi edhe po ia nisi mi ia ngre ata bishtat e gjinjeve. Ngreh e ngreh, ama kurgjo nuk dilke. Dikur ia nisa mi ngreh e mi ndrydhe me krejt forcen e ne tana drejtimet, nja nje gjyse ore..
Nejse dikur e mbusha diqysh njonin grusht edhe sa u ngrita ne kembe mi pi, kur ma ka fut lopa me kry ne gjyks e m“ka gjujt nja dy metra mrapa.. Ethet mi pat shti. Sa qe sot lopet i trajtoj gjithnje me respekt.

Lijanna
26-06-07, 13:15
"Kurrgjo sme kujtohet".... (nuk du m'u kthy ne femijeri)

Zero Cool
26-06-07, 13:18
e h

lyra2
26-06-07, 14:16
e h
..cka Eh,a po te kujtohet qe gjithmon apongat prap i ke math..e per qata je i prapt qyre ti ...

lyra2
26-06-07, 14:18
Kur isha ne klas.. te 3-et e u pshurra n'pantolle.. Sot e at dite kur me bie ne mend zemra me lishtohet hahah.. :D
hahahahahahahahahahahahahahahaha pasha qato dite... hahahahahah
ishalla kan harru shoqet e klases bile hahhhahahah

Zero Cool
27-06-07, 12:51
Kur isha ne klas.. te 3-et e u pshurra n'pantolle.. Sot e at dite kur me bie ne mend zemra me lishtohet hahah.. :D


aghaghaghghaghaghaghagh po don me than qe tash spo pshurresh a ? aghaghaghaghaghagh

Zero Cool
27-06-07, 12:52
..cka Eh,a po te kujtohet qe gjithmon apongat prap i ke math..e per qata je i prapt qyre ti ...

aghahghagghaghagha hala ske harru a ? a e mban mend qysh te rrihsha vendin, vend sta lisha :biggrin:

Diana007
27-06-07, 17:45
Barbi qe kam loz shum me te e e kam ende , por koka i ka humb ahahahahahh

aLbaChiCk
01-09-07, 19:55
Me kujtohet kur i pjeke nona bukt e marrsha ni kulaq edhe e bojsha me sheqer edhe dilsha n“sokak me honger haahhhahahahah

Xuki
01-09-07, 22:18
M'kujtohet kur pijsha cigare me 5, 6 vjet....heee harami qė jam kanė....e tash erėn nuk muj me ia ni cigit!!

DEA
01-09-07, 22:24
Ngile gjakova luajshim para banesave hahahahahha, kafe dynje

gjini
05-09-07, 09:04
Me kujtohe si femij kur ishim e i rujshim lopt. ja patem nise me nje kojshi me kendue edhe pse asnjerit sna shkojke zani. kendojshim si me pas bo vaki dikush me na ndegjue e kishte ba me be mos me ndegjue kange ma.

neve na u dukte mire dhe nje dite na kish pas ndegjue nje plake e po na thot:
kush jau ndjeft jau dheft.!!!

arton bala
05-09-07, 11:35
Me kujtohe si femij kur ishim e i rujshim lopt. ja patem nise me nje kojshi me kendue edhe pse asnjerit sna shkojke zani. kendojshim si me pas bo vaki dikush me na ndegjue e kishte ba me be mos me ndegjue kange ma.

neve na u dukte mire dhe nje dite na kish pas ndegjue nje plake e po na thot:
kush jau ndjeft jau dheft.!!!

hahahahahahahhhhhhhhhh
ani qysh mi ja bo me te ndi tuj kendu ne forum bree?? :) :)
mos e le nje plake me ta prishe talemtin ..


mu m“kujtohet kur lujshim me porta e ju thajsha portat krej qytetit. e kur t“kersitke grushti masandej. besa aty ketu edhe vrapi nganjehere.. jo qe u tutsha qe po m“rreh najkush, por po i hupi portat!!

gjini
05-09-07, 14:05
O artan tash esht ba shum von po aj fare matufi plake na e bani bajat ate pune se ku me dite tash sa CD e videot i kisha inqizu e ndoshta ja kisha nderru krej kahjen muzikes, kish marr fare emri jo tallava po gjin halla.

Po tash as muziken se ndegjoj shum nga ajo qe mi ka thy turit ai fare plaku e ma ndali rriten ne gjys, nashta isha ma si meda !!!!

gjini
05-09-07, 14:09
Kur jam kan femije me kujtohet qe lujshim me femijet e mahalles doktorri e i smuti.
Nganjeher u bojsha edhe doktorr e nga njehere edhe u smujsha e me kqyrshin ato " Motrat" medicinale te asaj kohe. beli vallahi ka qene mire shum bile kur po me kujtohet ajo kohe po me vjen nostalgji per ate lezet qe e bojshim ne ate moshe.!!!

vjeshta
04-10-07, 17:58
I hajsha qibritat ..........hahhaha

jadore
04-10-07, 18:18
hahahaha, kur prej ures te kulla e Begut ndalesha nje ore dhe i shikonja shotat ne lume .. po te bukura mu dukshin bre... ( e pastaj vrapit, mi nxon kohen pse ju vonova mames qe me kish jap ndonje porosi )

Elina
04-10-07, 18:29
Me kujtohet si sot,,, me femijet e lagjes mbledhshim geshtenja te egra ne taukbashqe per me i gjujte nxenesat e shkolles normale kur u kthejshin prej shkolles ncncnncnc(po palidhje bre hahhah),,, po femij zavraka jemi kan more Zot i madh!!! :tongue:


Edhe me kujtohet qe lujshim me llastik gati tan dites e kur dojsha me hy ne shpi mu dashke me i hjeke hollajopkat me i fshehe dikund mos me mi pa nana te palame, se luajsha pa kepuca ... hahaha :tongue:

vjeshta
19-01-08, 00:56
Qe shkojsha ne shkolle edhe te shtunden .

Arkza
19-01-08, 15:06
Qe shkojsha ne shkolle edhe te shtunden .Hhahhahahahahahhahahahahahahahhahaha Tharpsajk bre qe ma Kujtohe nje gje nga Femrija hahahahhahahahahha qe The te Shtunen Zakonisht Vishin Mjeket ne shkolle per Vaksina me ju jep femijve ne katun na Lajmrun qe kush i kan Femijet e Vogel (Beba ) me i qu Shkolle per Vakcina te Shtunen dhe une keshtu du mendu thash vet me veti qka kam qef me Shku te mjeku me keqyr se qka po me thot a jam Smut !!! Hhahahahahahhahaha ooo Zotttttttttttttttt hahahahhahahahah e kam Marr Librezen-Shendesis Babes teme Duke mos dit se qka po boj jam nis Tinxa Gjitheve me Shku Vetun ne Shkolle hahahahahahha dhe pas shkova deri Gjysme Udhes i Takova disa Kureshirat e mija po ashtu edhe Motren time te madhen me tha ku po shkon ! i thash Prej Tutjes ku po shkoni ju edhe une ! hahahahahhahaha me tha na Kanagjeq e ti ! une ja Kthva edhe ue valla Kanagjeq ! hahahahahhahahahah Shkova me to dhe Librezen e Mshefa ne Xhep e shkova me to edhe sot kurr askuj kete si kam Kallxu !!!!
O Zottt Veq edhe Sot keshi me kete Gjet temin se kam bo ashtu ! Doja me shku te Mjeku me Librez te Babes teme hahahahahahhahahah !!!!

jadore
19-01-08, 15:31
hahahah,
e pabesushme , krejte mystafireve femra qe vinin per vizite ju vizatoja vizatime ne kepuca me stilograf apo flamastera
( ani paramendni-a ,kur kishim mbedhi apo darsem... sa punen e kam pas.. nje e dij qe i ruanin kepucat prej meje sikur prej egjelit .. e edhe sot ma kujtojne sa korine ju kam sjell me hanment e qytetit.. a po thuani pse vetem te femrave , se modelet me te bukura dhe rralle te zeza keshtu qe e vreja me nje here ''krimtarine'' time, boll pune kisha valla , se gjithmone e kisha iden qe po ju mungon finesa .. hahah,)
.. paramendoni tash kur i takoj , me njohin vetem ne baze te shkarravinave...uuu ti qe na ke pas vizatu kpucat..keshtu fillon pershendetja....

Arkza
19-01-08, 15:33
Hhahahahhahahahah Jadore Shume Qesharake hahahahhahahah qysh te Paska Shku mendja per kete gje see ! hahahahahha :biggrin:

LuLjaa
19-01-08, 16:58
Valla probleme jeni ba, ma zi tash se kur jeni kan femij :P :D

lazdrani
19-01-08, 17:52
Valla probleme jeni ba, ma zi tash se kur jeni kan femij :P :D

Melaqe qiko Melaqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

LuLjaa
20-01-08, 02:02
Melaqe qiko Melaqe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Ja per Melaqe e di edhe une, ama thash mos po thu najsen tjeter ti tash mas mu :biggrin:

LaCoStA
20-01-08, 02:43
Lulen e maj mend , shum e urt o kan po krejt fajet ja lejshin ksaj hahaha

LuLjaa
20-01-08, 02:49
Lulen e maj mend , shum e urt o kan po krejt fajet ja lejshin ksaj hahaha

Moss kallxo o problem hahahaaa se ma zi se ti n'mahall s'ka pas qe qysh fol per mu tash :biggrin:

LaCoStA
20-01-08, 02:53
Po pritsha qe po kallzon ti , edhe e pash qe se ki njet e thash hajt te marrin vesh njerzt per ty ...

Ani spo kallzoj cka je tash hahahah

LuLjaa
20-01-08, 02:59
LaCoStA shuuj , shuuj ma mire se m'bin msysh tani me marr vesh se ēka jam qyhh :D
asi qysh jam kan femij per qeta po bahet fjal ketu nime se harrova :)

LaCoStA
20-01-08, 03:01
Tybe boll problem edhe ti , sa e vogel .... po kur te rritesh hahaha ???

LuLjaa
20-01-08, 03:04
Ahahahahahaa shihhhh

LaCoStA
20-01-08, 03:08
Uuuuuuuuuu , nime a e mban mend kur u rrehshin djemt per ty hahahaha ???

LuLjaa
20-01-08, 03:15
Ncukk kjo s'ka ndodh as ni here se nuk i kam la mu rreh hahahahahahaa

LaCoStA
20-01-08, 03:17
Hahaha , si ke lan mu rreh ne mes veti , po i ke rreh vet a hahahahahahahaah

LuLjaa
20-01-08, 03:20
Jo as ashtu, sa here dojshin mu rrok mes veti ju hisha ne mes edhe ju thojsha Stop kadalni pak se a e dini qe as njani s'ju du pi juvee e s'keni nevoj me ba kete rrahje per palidhje hahahahaa
ooooooo tii shuj be mos um shti me fol qeshtu se na keshin tani qyh ele ti :)

LaCoStA
20-01-08, 03:28
Hajt se te vogel jemi kan ateher , skemi dit sherr hahaha .... edhe kush na kesh neve .... spo di cka mi than hahaha

A e man mend ate biciklen me tri rrota qe e kom pas hahaha

LuLjaa
20-01-08, 03:37
2 anash e nja n'mes aa hahahahahahahaahahaaa

LaCoStA
20-01-08, 03:38
Po de , ato anash jon kan mrapa , e kjo ne mes perpara hahahahah

LaCoStA
20-01-08, 03:53
O njerz pa keqkuptime se per rrota te bicikles e pata fjalen a hahahahah

jadore
30-01-08, 11:03
hhaha, tezen teme ,
...punonte ne Banka e Kosoves , ishin vitet '81 kohe protestash , dhe formen e saj te rvoltes kunder shtetit te asaj kohe, kishte blere disa casseta te Shkurtes dhe Shyretes qe ate kohe ishin te ndaluara , dhe cdo dite ne kohe te pauzes se orarit , mbushte auton e saj me kolege femra ,dhe bente xhiro neper qenden e qytetit, ku kishte kordone te policise, nese ndonjera nga grat qe ishte me frigacake i thonte na fotografuan, kur kthehej ne pune telefononte mamen dhe i thonte , kuku si duket do vine te na arrestojne , nese me marrin merrmi femijet prej qerdhes , dhe tek pastaj tregoj burrit tim si ka qene puna , jo ma heret..
apo ..
....nje here ne ato vite ishte duke prit ne rradhet e pageses ne nje vetesherbim , me miresjellje nje serb i asaj koha ja lejon rradhen para saj , pasi e njihte ku punon , kjo i kthehet perpara turmes, nuk ke nevoj tash te me tregohesh i kulturuar ,para disa dite te pash nga zyra lart se si i fotografoje te rinjet demostrues e sot se paku 70 nena nuk i dine ku i kane femijet , ai i kthehet , me fal kjo detyra ime , secili ka nje detyre, pastaj prap frigohej , vinte ne shtpi , nga friga kishte ethe dhe nga nenjorgani e shtrire , prap e telefononte mamen, ..e e ngrata mame mjafte kishte probleme me baben ne kete aspekt tash dhe me motren dhe iden qe dhe te dy femijet e saj nuk dinte tjeter si te ju pergjigjej , veq ,ishalla valla te marrin nje here se me tranove percdo dite me te njejten teme, femer je te ka cu emira pesh, ata burra dhe nuk po munden e ti keshe ma e zonja , fajet i ka burri jote qe po te lene ne keso provokime ..
dhe sot kur mblidhem ja kujtojme , kane kalu shume vite qe atehere , qdo here pergjigjet njejte , po gjithmone te shtypur de kemi qene , kurr nje jete me gezim nuk e kaluam , edhe ajo qe kam bere une boll trimeri ka qene ,ju ishit femi dhe nuk e kuptoni rendesin e situates se atehershme ..

Prishtinasja_
08-04-08, 11:32
Me kujtohet kur ne qerdhe "mesuesja Aferdite" mi pat ngreh floket nja 2-3 here se nuk dojsha me fjete pasdite !:tongue::tongue: Sepse nuk i lejsha femijet qe ishin afere meje me fjete....:tongue:

Sepse atehere prej ores 12-14 ishte koha e gjumit.....!

LuLjaa
08-04-08, 13:27
Kur lujshum Teze ap ap ..

Preshevar
08-04-08, 13:49
... kur kam ble "smoki" me 500 frs-. :biggrin::biggrin::tongue:

turisti
08-04-08, 15:35
Me kujtohet ēokollata me LOPE ,me duket e Osjekut ( kandit),a nashta ka qene e Shkupit dhe normal : :biggrin: budallaqet :biggrin: te pa anashkaluara.

halla e madhe
08-04-08, 19:28
Me kujtohet ēokollata me LOPE ,me duket e Osjekut ( kandit),a nashta ka qene e Shkupit dhe normal : :biggrin: budallaqet :biggrin: te pa anashkaluara.

hahahahahaaaahhaaaaa...ani une kur e kame ngrene nje cokollade me oriz vetem pa luajt vendi...kukuuu desha diqa nga dhembjet e barkut...eh, mendja e femiut:biggrin:

Breshka
08-04-08, 19:42
Eh Me Kujtohet Thupra E Msuses N'klas T'par Ashtu Ashtu U Tutsha Me Shku Edhe Thupren Kur Ja Pasha Ihaa Deksha Krejt Kurr Se Harroj Ahahahhahahahha

lovely
09-04-08, 10:36
gjithqka dhe asgje....................................

MemphiSx
09-04-08, 10:42
gjithqka dhe asgje....................................


Ahhhhhhhhh sherrri qe je kon,a t'kujtohet qa bojshe me at kojshin :D(Dardan mos lexo)

lovely
09-04-08, 11:19
Ahhhhhhhhh sherrri qe je kon,a t'kujtohet qa bojshe me at kojshin :D(Dardan mos lexo)


si sot m kujtohet bile...... :biggrin:

Naki
09-04-08, 18:43
Si fėmijė 11 vjeqar mė kujtohet dalja para mediumve publike live nė RTP,ishin garat krahinore nė zhanrin e muzikės Korale ku grupi I korit tė shkollės sonė me shumė sukses kėndojė Kėngėn premier tė titulluar Minatori.

dardana78
09-04-08, 22:23
Me kujtohen koleksiononim pullat e postes dhe letrat e camcakezit (sa te varfer). Teshat e kukullave i qepnim vete. Me kujtohet kur luanim me femijet e lagjes. Me kujtohen librat qe kam lexuar ne femijeri: Aventurat e Cufos, Piter Pan, Pipi Corapegjata, Tom Sojeri, Djemte e rruges Pal e shume te tjere.

Honesty^uk.
09-04-08, 22:29
kur me lidhshin ne lulak :biggrin:

Elina
09-04-08, 22:31
kur me lidhshin ne lulak :biggrin:

A te qitshin ne djep a jo :biggrin:

Honesty^uk.
09-04-08, 22:34
A te qitshin ne djep a jo :biggrin:

hahahahhaaah kur bejsha potere:biggrin:

valiii
09-04-08, 22:46
Ma i miri n'mahalle jom kon per ēiliki-maēka ( qeshtu i thojshim asaj lojes, ēka po di une ), edhe mos t'haroj gjithmon kom lujt 11 t'pare per shkolle futboll, edhe qe kam qene ma i forti ne klase ( kjo po dihet ) :D .

Adina-R.Ks
09-04-08, 22:51
Tani gjate rruges qe te kthehem ne femirin time mu kujtua stergjyshja ime e ndjer qe cdo here ne oren 7 ne mbremje na mblidhte ne femijeve dhe na rrefente kohen e luftrave te cilat i kishte perjetuar, dhe neve na dukeshin perralla ( gjate kohes se luftes ne Kosov shpesh me kujtoheshin ato rrefime dhe kuptova se nuk ishin prralla po realiteti) . Prap mbeta ne kete kohen e stergjysesh sime me kujtohet shume mire qe ajo ruante nje kapel dhe nje rrip te djalit te saj te marre nga forcat serbe te asaj kohe per fatin e te cilit sot e asja dite nuk mesuam asgje, me duket se e shohe nen hijen e nje peme e cila cdo here priste kthimin e birit te saj, vdiq me kete pritje!... Ndoshta ketu u lidh edhe e sotmja me femirin time qe shume nena nuk mesuan ende asgje per bijt e tyre....

LaCoStA
09-04-08, 23:46
Em kujtohet qe jom kan i vogel !

mentor*
10-04-08, 00:12
he vakt he vakt

ne shkollen fillore u rrokshum me do shok te klases ja une jame kapiten ja une ,aj tjetri ja valla une se di

mamire me lu me tope ......kshtu qe shjkojke ora e fiskultures na hala tuj diskutu ncncncncnc e gjitheher

nifare dritoni u bajke se aj ma i forti ukan ahahhhah ( une kurr skam qen kapiten ahahhahhaha )

LaCoStA
10-04-08, 00:16
he vakt he vakt

ne shkollen fillore u rrokshum me do shok te klases ja une jame kapiten ja une ,aj tjetri ja valla une se di

mamire me lu me tope ......kshtu qe shjkojke ora e fiskultures na hala tuj diskutu ncncncncnc e gjitheher

nifare dritoni u bajke se aj ma i forti ukan ahahhhah ( une kurr skam qen kapiten ahahhahhaha )
mentor*, hiq spo ma merr menja qe ti je kan problem hahahaha.

mentor*
10-04-08, 00:18
mentor*, hiq spo ma merr menja qe ti je kan problem hahahaha.


ahahahahah po me kane problem e kisha rref dritonin e isha ba kapiten ahahahaha

LaCoStA
10-04-08, 00:24
ahahahahah po me kane problem e kisha rref dritonin e isha ba kapiten ahahahaha
Po veq tash ke nis mu bo problem a . Tash e kishe rreh dritonin hahahahahahahaahah

Dreni30
10-04-08, 08:23
Ncuk asgje valla.hahah. Qy qy jo more me kujtohen shume gjera qy, por nuk du me ju tregu se i kam mbyll ne nje kufer e vetem per veti kur te me duhen i qeli dhe i lexoj. hahahahah

selvija
10-04-08, 14:19
EE kur ishim femi...me kujtohet isha,7-8 vjet edhe shkum me femi migjallarve te do kujshi me vidh kumlla,,edhe une isha hyp ne kumell edhe mbusha gjirin kumlla te piqta , edhe pa prit na pa pranari i kumllave edhe fill te na,,edhe une nga nguta me zbrit nga kumlla mu kap kemba e meta e kazavirrte me koke teposhe..e kumllat ferrrrrr tanat ne tok me ran si u rrutollova..:biggrin:

edhe ngadal ai njeri me ndihmoj me zbrit e kappp per bishta flokve e drejt tek babi jam me dha dy shuplaka :biggrin: si sot me kujtohet
po te ish kthy ajo dit femirore prap do kish vidh po te njten kumbulll.:wink:

Rizuana
12-07-08, 12:21
Hmm s'du me kujtu kurrgje nga femijeria... :S

Gjumashja
21-07-08, 22:47
sa njerin e kam lag me bakall prej ballkonit hahahahhaa

LaCoStA
21-07-08, 23:20
M'kujtohet qe jom kan i vogel.

ninnela
21-07-08, 23:58
qitash mu kujtu kur lujshum emaesesa................ :biggrin:

Gjumashja
03-08-08, 14:34
kur ishke nate ne film, mendojsha qe eshte edhe tek ne... :biggrin:

DritonPR
03-08-08, 15:08
kur kam pare femer cullak per her te pare, kujtoja se pse ka kermill aty posht femra :S

Prishtinasja_
05-08-08, 22:48
marojsha duke pi "Jupi" :biggrin:

Tinky-Winky
05-08-08, 22:53
marojsha duke pi "Jupi" :biggrin: Edhe une valla prishtinase marojsha tu pie qasi zupa se en katun temin i thojshin zup . shka je ka bon ti a pe lodhesh .

Prishtinasja_
05-08-08, 22:57
Edhe une valla prishtinase marojsha tu pie qasi zupa se en katun temin i thojshin zup . shka je ka bon ti a pe lodhesh .

Valla na e di i thojshim "Jupi" :biggrin: Marojsha tu pi...si ata femija e llaskucavt :tongue:

Jo jo spo lodhna hahah veq kesh duke mendua kur lujshim "kile" njeshim " Elem Belem Belbasia sara sara komasia, hiq fiq krasniq qeta merre qeta hiq " :tongue::tongue: ( kurre nuk e di se cfare jane keto fjale ) :tongue:

Tinky-Winky
05-08-08, 23:04
Valla na e di i thojshim "Jupi" :biggrin: Marojsha tu pi...si ata femija e llaskucavt :tongue:

Jo jo spo lodhna hahah veq kesh duke mendua kur lujshim "kile" njeshim " Elem Belem Belbasia sara sara komasia, hiq fiq krasniq qeta merre qeta hiq " :tongue::tongue: ( kurre nuk e di se cfare jane keto fjale ) :tongue: po nima jupi se e paskna perzie me 7up , e qasoshne u qkoqshim tu pie edhe lujshim kullash e mindilash pasha qat sefa . shnetje

Breshka
05-08-08, 23:09
EUUUU A ME KALLXU AA ?? :tongue:

MKUJTOHET MYSAFIRVE KUR KAN ARDH GJITHMON JAU MSHEFSHA KPUCAT EDHE DERI MBERTITSHIN KU I KE LON SJU KALLXOJSHA

Tinky-Winky
05-08-08, 23:13
EUUUU A ME KALLXU AA ?? :tongue:

MKUJTOHET MYSAFIRVE KUR KAN ARDH GJITHMON JAU MSHEFSHA KPUCAT EDHE DERI MBERTITSHIN KU I KE LON SJU KALLXOJSHA le breshk se e bezerite qitash .......

LuLjaa
05-08-08, 23:33
.... Kur lujshim teze ne kosh te dajt ncncnc :D

Arkza
06-08-08, 11:31
............. Qe jam rreh me djemt tyben ... :biggrin: edhe ate ma te madhj se une jan kan ... :tongue:

.... Qe jam tute shume nga zhabat Pehhhhhhhhhhh bre ... :redface:


..... Qe jam rrexu prej dudit ...

..... Qe nje kerr me kali u pat mete ne udhe, ju pat thy akulli e u met aty , pata dal me keqyr se qka po bohet dhe i thirra edhe dy Motrat se veq na ishum Shpi dhe i ndihmuam me dal nga aty ... veq kjo me kujtohet dhe me dhemb Zemra edhe sot kur e kujtoj se jan kan llom nga varferia ... :mad: :mad: dhe pasi ja dolen nga aty ju qova qaj me gota te madhja dhe buk me djathe ... :mad:

Prishtinasja_
09-09-08, 22:11
Kur me vajzat e lagjes mbledhshim salveta me ngjyra dhe mostra te ndryshme dhe i ruajshim ne kartonin e that te bombonierve....:tongue::tongue:

Domira
09-09-08, 22:17
Si femij me kujtohet kur na thirrshin me hanger dreke e nuk dojshim me shku...

Prishtinasja_
09-09-08, 22:20
Si femij me kujtohet kur na thirrshin me hanger dreke e nuk dojshim me shku...

Domire eh qe ma kujtove edhe mua......kur nuk dojsha me hanger vetem gjejsha arsyje kinse po me dhemb barku dhe u kryje "komedia" ! :tongue:

Oqeani
09-09-08, 22:20
ME kijtohet kur shkojshim me rreshqite, ma u ngrishin pantollat... durte nganjehere ma i bashon sikur kompirat e kuq !!!

Domira
09-09-08, 22:29
Domire eh qe ma kujtove edhe mua......kur nuk dojsha me hanger vetem gjejsha arsyje kinse po me dhemb barku dhe u kryje "komedia" ! :tongue:

PPo de hahahaha:smile:

flutra
09-09-08, 22:59
... sa her qe i pastrojsha dhembet kendojsha me brush t“dhembeve si me mikrofon...

Oqeani
09-09-08, 23:00
hahahaFlutra vertete kan qene brushat sa mikrofoni ahahhaah

flutra
09-09-08, 23:03
hahahaFlutra vertete kan qene brushat sa mikrofoni ahahhaah
hahahah i paske la dhemebet me brush tgabume ti“Oqeani

Oqeani
09-09-08, 23:05
hhahahahah ani sa behet franceze kjo hehehee

speci
10-09-08, 11:06
me kujtohen endrrat dhe preokupimet qe me vone u realizuan ne nje fare menyre krejt tjeter...eh mendja e agjamis maaaaa

Jana
10-09-08, 12:19
Me kujtohet sa veshtir e kisha kur me duhej mi ndrru shkollat....sa shum kam qajt...ncncncn

emine
10-09-08, 14:55
Babi im! SI fliste ,si vishej ,si me tregonte gjithmone me butsi ,shume shume gjana per jeten qe edhe sote i mbaj fjalet e tija kudo qe shkoi,kure me thirrte:djali jem(edhe pse isha femer,me bente te jem krenare si jam sepse ja plotsoja edhe zbraztin e djemve;););)me kujtohet edhe kure i rrefsha djemt e klases:P,,,hihihihi

lovely
05-01-09, 17:17
me kujtohet kur u kacavjerrsha me kam n dru t hamarit hahahahahahahahahaha.. eeeeeee kafe dynjeeeee

halla e madhe
05-01-09, 17:38
...kur biente bore, mezi pritsha te dale jashte dhe te mbaroje dardalecin e pare ,me ne fund nuk gjeja tengjere te posaqme,sa piskamen e hajsha nga nena ime kur ja merrsha ndonje ene qe ishte e ndaluar per loje...hahahaah ..dardalec tullac:biggrin:

emine
05-01-09, 18:27
...kur biente bore, mezi pritsha te dale jashte dhe te mbaroje dardalecin e pare ,me ne fund nuk gjeja tengjere te posaqme,sa piskamen e hajsha nga nena ime kur ja merrsha ndonje ene qe ishte e ndaluar per loje...hahahaah ..dardalec tullac:biggrin:
hall qata te du se te kom ngja krejt ahahahahah,,,,,

Penelope
05-01-09, 18:44
ooo qka sme kujtohet nga femijeria ime...me kujtohen lojrat me llastek qe i benim me shoqet e mia, ema esesa, mandej katroret qe vizatonim ne rruge e kercenim, mandej lojra" msheftas" ne lagjen tone, lojrat nusesh, e ishim aq te vogla, baheshim dy grupe dhe secila prezentonte nje nuse, e cila dukej me bukur fitonte..ishim aq shume shoqe te lagjes, e knaqeshim...sa kohe e mire ka qene...

shfletuesi_
05-01-09, 18:50
Me kujtohet kur kam qen 4 vjeq dhe qikat e hallave me merrshin kur luajshin tezesh dhe me vendoseshin si nuse e me ngjyshin hahahaha...


Me kujtohet edhe ne qytet kur kam kap per dore nje qytetar tjeter ne vend te babit dhe kam va zhduar ashtu te ec me te afer 1 km e babai me ka percjell vetem sa per te veshtruar se si po reagoj, kur pas 1 kohe ngrita koken lart dhe shikova nje fytyr me mustaqe dhe filloj te buzeqesh kur e shikova une fillova Vajit hahaha

Jana
06-01-09, 02:38
Me kujton shum gjera nga femijeria keto dit Dimri me Bor....

Albonita
06-01-09, 10:43
Me kujtohet ..kur isha me vellan e motren ne Plazhe..duke lujtur..me pat myt vllavi ne Deti tu ma mbajt koken ne uje..e pata pire terj ujin e detit..hahhaha ket se harroj kurre..veq ma mire ish kan qather ,me vdek ..se Sot me jetu ne ket bot te keqe...!

lyra2
06-01-09, 10:48
Me kujtohet ..kur isha me vellan e motren ne Plazhe..duke lujtur..me pat myt vllavi ne Deti tu ma mbajt koken ne uje..e pata pire terj ujin e detit..hahhaha ket se harroj kurre..veq ma mire ish kan qather ,me vdek ..se Sot me jetu ne ket bot te keqe...!
..shuuujjj,se kishe mbete pa e pa kete "boten e keqe"!!!
Ps moj e keqe ,cka po te bene bota ty qyy ,ti je bota vet;) ;) :D

Albonita
06-01-09, 10:54
..shuuujjj,se kishe mbete pa e pa kete "boten e keqe"!!!
Ps moj e keqe ,cka po te bene bota ty qyy ,ti je bota vet;) ;) :D


Aahahaa ....Jo moj as gje jo ..veq ne ket bot shum padrejtsi kishte... se jo diq tjeter.!

luckyman
08-01-09, 20:37
Kur bike boré, u kapshim mbas kerreve ,kamionave...:biggrin:

shfletuesi_
08-01-09, 20:40
Me kujtohet kur mi ka zen duart ne der motra...

jadore
15-01-09, 16:30
kjo kenge
http://de.youtube.com/watch?v=Y2Mi3FsSmnY&feature=related (http://de.youtube.com/watch?v=Y2Mi3FsSmnY&feature=related)

mbaj mend si femi qe kendohej nga mama gjate diteve , nga baba sa here kishim mbledhi familjare , nga te tjeret me ze te mire e te keq ..ne momente gezimi dhe hidherimi ... dhe rastesishte e degjova nje dite motren duke e kenduar ....
interesant sot shume pak nga njerzite kendohet ..!!!

speci
15-01-09, 16:48
me kujtohet gjemilja njifar kojshike qe u kan ma e madhe se na edhe sa here na thejke hajdi mrrini mollat n'mujshi...kurr sun i mbrrishum bre mozomakeq se jemi kan t'imt kah trupi

Arkza
15-01-09, 16:58
Me kujtohet kur kam qen 4 vjeq dhe qikat e hallave me merrshin kur luajshin tezesh dhe me vendoseshin si nuse e me ngjyshin hahahaha...


Me kujtohet edhe ne qytet kur kam kap per dore nje qytetar tjeter ne vend te babit dhe kam va zhduar ashtu te ec me te afer 1 km e babai me ka percjell vetem sa per te veshtruar se si po reagoj, kur pas 1 kohe ngrita koken lart dhe shikova nje fytyr me mustaqe dhe filloj te buzeqesh kur e shikova une fillova Vajit hahahaHhahahahhahahahahahahahahahahahahhahahahah Te paska ndodhe diqka e ngjashme me mua , une keshtu ja kam is me kajt edhe ate Kup kric te qiellit hahahahahahahahhahah :D:D

DEA
15-01-09, 17:35
Kur rreshqitshim ne tigvesh e shinat e trenit kane qene shume afer, sot them me veti kuku cfare rreziki

emine
15-01-09, 18:16
me kujtohet gjemilja njifar kojshike qe u kan ma e madhe se na edhe sa here na thejke hajdi mrrini mollat n'mujshi...kurr sun i mbrrishum bre mozomakeq se jemi kan t'imt kah trupi


a sun i mrrine mollat kurre a,,,:rolleyes:

SANTANA-29
16-01-09, 16:33
:confused:,,,,,,.......

LuLjaa
16-01-09, 16:38
Gjithēka e mire, e mas shumtii kur lujshum teze ap app zott lezet u kan ktyne here be valla

SANTANA-29
16-01-09, 16:44
Gjithēka e mire, e mas shumtii kur lujshum teze ap app zott lezet u kan ktyne here be valla

Teze ,.si luhet kjo loj se e paskam harruar,,:biggrin:

LABI
16-01-09, 16:44
Cka eshte kjo , naj orvajtje , tundim psikanalitik per t'shfaqur , shpalosur perjetimet , kujtesen e pluhrosur -- lidhur me nderdijen (pandergjegjshmerine, pavetedijesine ) tone te shtresezune diku thellee ne enroneett tonaaa ?! :rolleyes:

Loja ime me bilbilin (pipthin ) gjate periudhes se edipit apo periudhes se adoleshences (poburtetit) , fazen narcizoidee- preokupimit me ndryshimet fizike dhe oret e tera te kaluara pran pasqyres duke analizuar keto ndryshime qe ndodhin :biggrin: :confused:

LuLjaa
16-01-09, 16:51
Teze ,.si luhet kjo loj se e paskam harruar,,:biggrin:

:biggrin: hajt se t'kallxoj tjera here, se tash po pritoj me ja niss
edhe me permen po tutna po ja nisi me kajt :smile:

Jana
19-01-09, 03:56
Shkolla fillore.....ncnncncn.....sa mir me kon e vogel....

desert
19-01-09, 13:06
Momentet dhe sjelljet pa menduar prapavijėn... dhe sa herė kujtoj kohen e kalur me fėmijė( shoqeri) mė kujtohet njė kojshi qė nuk na lente askund vend pėr lojė.

doGzona
19-01-09, 13:33
Forte qitsha me duar kur recitoja poezi ne shkolle!!:redface:

LABI
19-01-09, 13:54
nga femijeria e hershme dhe e vone sipas psikanalizes dhe psikologjise analitike , tendencat per t'u shfaqur nga nderdija mbi vetedije jane ato situata , rrethana ngjarje qe kane shkaktuar kriza te larta emocionale cofte gezimi, hidherimi, apo frustrimi !!

PRANDAJ DHE THUHET QE FAZA E FEMIJERSI SE HERSHME ESHTE SHUME E RENDESISHME PER ZHVILLIMIN E METEJM TE PERSONALITETIT TE NJERIUT (si i rritur). SI NJE DETERMINANT QENESOREE... PER KARAKTERIN E NJE PERSONALITETI NE TE ARDHMEN !

desert
19-01-09, 14:02
Mė kujtohen qerrshijat e kojshive, kur shkojshim e vjedhshim.... shumė tė mira ishin :)

LABI
19-01-09, 14:11
Mė kujtohen qerrshijat e kojshive, kur shkojshim e vjedhshim.... shumė tė mira ishin :)

Ja psh kjo eshte nje mbrese nga e kaluara qe padyshim ajo rrethana ka ngrit adrenalinen dhe alaramin brenda per brenda organizmit :tongue: :biggrin:

Mua psh me kujtohet ne fshat nje rrethane e pakendshme , kur ekam perky kamben tu lujt ,,, Pata hyp menje shtalle me i njek do maca dhe perpak me perfundu mbi loppeee ... Cka e kam dite qe te leshon tavani:biggrin: