PDA

View Full Version : Sa i besoni magjisè?


mickoja
02-05-04, 19:22
Ju pèrshèndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa èsht kjo e vèrtet a egziston magjija pèr ju?

Tung ju pèrshèndes

Murgesha
02-05-04, 20:21
Mickoja ka kohe qe kam menduar ta hap kete teme por ja qe gjithnje e harroja.
Kam ndegjuar ( e besa edhe kam pare njerez qe kane besuar se ndaj tyre eshte bere magji) se magjija egziston, por nuk e besoj.
Mendoj se perveq Zotit qe na ka krijuar e qe mund te ndikoj ne fatet tona, as nje njeri nuk mundet te komandoje mbi qeniet tona. Po te kishte njeriu aq pushtet sa qe mendohet ne kete rast per te bere magji ateher cfare kuptimi do te kishte besimi ne Zot.
Une mendoj se eshte ne pyetje dobesia qe ekziston te cdo njeri. Tek disa kjo dobesi paraqitet ne formen e kompleksit se dikush i ka bere diqka.
Edhe mjekesia edhe religjioni e thot se komplekset nuk sherohen. Kjo per mua eshte Magjia apo sehiri.
Me nderime Murgesha.

florian
02-05-04, 20:57
nuk i besoj magjis po i rri larg.
ne shekujve te shekujve njerezit kan pasur frik gjithmon nga e panjohura dhe kjo eshte nje e panjohur qe nuk ka pasur asnjeher zgjidhje dhe njerezit e kan gjithmon frike edhe pse nuk besojne. :wink:

HEJ ME FALNI TE NDERUARA PO ME DUKET QE NJE TEME TE TILL E KAM LEXUAR NE NJE POSTIM PO SME VJE NE MENDJE KU?

turisti
22-08-04, 12:31
Pershendetje.Une nuk i besoj.Nese egziston ,let ma mbushe kuleten me para. :wink:

Gentiani
22-08-04, 12:46
Ju pèrshèndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa èsht kjo e vèrtet a egziston magjija pèr ju?

Tung ju pèrshèndes

Nuk i besoj hiç! e besa edhe çuditem me njerëzit kur bisedojnë për magji e sehire të ndryshme... për mendimin tim haluciunacion hesap, është puna e tyre :lol: :lol: por për çdo eventualitet hajmalinë e mbajë përherë me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!

Murgesha
22-08-04, 12:48
Ju pèrshèndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa èsht kjo e vèrtet a egziston magjija pèr ju?

Tung ju pèrshèndes

Nuk i besoj hiç! e besa edhe çuditem me njerëzit kur bisedojnë për magji e sehire të ndryshme... për mendimin tim haluciunacion hesap, është puna e tyre :lol: :lol: por për çdo eventualitet hajmalinë e mbajë përherë me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!

Ah more Gentian, me ba e me ta ngjtie magjite ndryshe kishit fol :wink:

Gentiani
22-08-04, 12:55
Ju pèrshèndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa èsht kjo e vèrtet a egziston magjija pèr ju?

Tung ju pèrshèndes

Nuk i besoj hiç! e besa edhe çuditem me njerëzit kur bisedojnë për magji e sehire të ndryshme... për mendimin tim haluciunacion hesap, është puna e tyre :lol: :lol: por për çdo eventualitet hajmalinë e mbajë përherë me vehte :lol: :lol: :lol:

tani seriozisht e kam, nuk u besoj magjive!

Ah more Gentian, me ba e me ta ngjtie magjite ndryshe kishit fol :wink:

po thua Murgesha a ?! :roll: :roll: nuk e dij, por mos me ta marrë mendja me punën e magjisë, së paku mua nuk më është e njohur puna e tyre!!!

lazdrani
09-12-04, 17:27
Ju pèrshèndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa èsht kjo e vèrtet a egziston magjija pèr ju?

Tung ju pèrshèndes

Inxhja Mickoj Magjia egziston por une nuk i besoje :wink:

Mafiozi
09-12-04, 22:01
Mickoja, me fal qe nuk i besoj magjis, per ate as nuk ekziston :?
Qka esht bre :lol: :lol: :wink:

vushtrria
09-12-04, 22:14
kurr nuk merrem me keto pun,dhe as qe ju besoi ketyre magjive :lol:

livoreka bicio
09-12-04, 22:20
NUK I BESOJE ASPAK MAGJIJAVE,DHE NUK MENDOJE QE EGZISTOJNE,POR JANE VETEM FJALE. :wink:

dr1ta
10-12-04, 00:53
Aspak :wink:

Gjumashja
10-12-04, 09:23
Hiq valla nuk i besoj magjise edhe se di qe ekzistojn :roll:

Engjellushja
10-12-04, 10:59
Ju pèrshèndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa èsht kjo e vèrtet a egziston magjija pèr ju?

Tung ju pèrshèndes


Nj skjarim : Magjija esht fjala e dyt e Dreqit ! Por thojn ka dhe t zez dhe t bardh.Keshtu c t dyjat jan t kqija, nga ana e Zotit dhe aj/ajo c e perdor, ben Gabimin m t madh c existon !! Magjija esht nj gj c mundet njeriu me Interpretu me fjlen : T kqijat e njeriu c gjinden n shpirt, kur t perdor magjijen dalin nj dit n Drit ! D.m.th: kur esht nj njeri me t gjitha t mira, "me zemer t mir dhe shpirt t mir, asgj smundet me i ndodh nese dikush mundohet me i be nj t keqe me Magji, keshtu c magjia n Zemer dhe n Sy shkon, dhe qendrimi i saj esht vetem per 4 jave ! Nj muaj, e me bo me ndodh kjo n majin e shenjet "sivijetit esht haram, dhe nese ben e shkel simbolet e All-llahut, por me qen dhe nj hogj dhe at e ka me kap denimi, pervec nese esht i sulmuar vet. Magjia ndikon n tru"sy dhe n zemer, perpos sundimit t vetvetes asgj sdot ndodh, por nese e ke qendrimin e fort dhe mendjen t bardh atehere sdot ju ndodh asgj, ps c i kthehet atij i/e cila ka perdorur.... km lexuar shum dhe kam ber analiza t shumta per ta gjetur t verteteten, d.m.th Besimi n t keqen dhe n magjija ju vyen per me ndjeh magjin apo t ndikoj n ju, keshtu c mos i besoni t keqes, atehere ska mundsi t perjetoni nj gj t till, sepse magji esht vetem nj fjal e keqe dhe e mbrapsht, por edhe nese i thuaniu nj Femis, beni keq dhe shko n Rrug t mbrapsht, ateher e dhe kjo fjal dot ndikon n zemeren e femiut, hiq pa magji, d.m.th: Ska magji por vetem e keqja, kur njeriu sesht i Rritur dhe mendjeleht, atehere aj/ajo e interpreton vetem t keqen, p.sh. ka ardh nj grua si mysafir dhe mka then: Qika dhe Djali, sjan Rahat, dalin neper disko, e pin Rakin, demtojn vehten, dhe ka shku tek hoxha me sheru djalin, pastaj djali mbas 4 viteetve esht ndryshuar, dhe ajo i Falenderoj hoxhes, une kur kam degjuar kam kesh, sepse nese magia exsiston met vertet atehere ka duft meniher mbas nj ore me kthy djalin e jo mbas 4 vitetve, sigurisht c koha e ka ndryshu djalin se me 26 vjet si ka pas ato deshira porr ka asht me kriju Familje, e ktu sesht hoxha c ia beri t miren, por menquria i tij e ka sjell n Rrug t drejt, sepse i ka pa t gjitha gabimet dhe e ka marr malli per ato gjera t mira dhe Diziplina ashtu-keshtu vjen me kohe...por nese njeriu Gabon dhe nuk e kthen nganjeher koken mbrapra me pa se cka ben, atehere as e mira magji e as e keqja smundet me ndru se femiun mundet dikush me mashtru, por t Rriturin jo, keshtu c vetem mvaret nga Menquria jote, sa din dhe a e din t verteten sepse pasuria e shpirtit dhe Paqnia e Zemres tende, ta tregojn Rrugen e vertet dhe t verteten pergjithsi cfr deshiron me dit! MAgia e mir esht: T gjithat e mira c existon e deri te fjala e mir dhe veprimi i but ! kurse e keqja esht: T gjithat t kqijat c exsitojn, deri te fjala e keqe dhe veprimet e egrra, dhe hiq pa ato gjeste t shtrigave si thojn :wink: mundesh mi ber dikusjt magji dhe gjdo njeri ka n vete, si magjin t mir dhe si t keqe, por ,mos harroni, magjija esht vetem nj FJLA "E keqe dhe e MIR !? Kuptoni se cfar dua t them ???

Ju pershendes me Respekt

P.S: une pervete nuk besoj n Hex. hex :wink: por besoj n t miren dhe t keqen, d.m.th. Kur bej mir mkthehet mir kur bej keq m kthehet keq, e shumica mendojn ajo gj esht Magji !

Kercovari
10-12-04, 11:19
Ju pèrshèndes

Zakonisht ne shqiptaret e kemi zakon ti bseojna magjis por sa èsht kjo e vèrtet a egziston magjija pèr ju?

Tung ju pèrshèndes
Cfar eshte ajo magji-ato qe bejne pune te liga e kan menduar magjin per te i ikur pergjegjsise morale.

Barbaroza
10-12-04, 11:46
Derisa Kur'ani e cek se ekziston magjia,atehere une besoj se ekziston,por asesi,kurre nuk e fiksoj trurin ne gjera te tilla sepse eshte rrezik qe me pastaj te te krijohet empiria.

turisti
14-01-05, 00:47
Nuk kam kohe,hahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahah.
:wink:

Agroni22
15-08-05, 17:45
aspak

Murgesha
15-08-05, 20:58
A prapë ja paskët nisë me folë për magjitë a?? :roll: :roll:
Runu hej se me ba me ju rrokë mos vetë për juve.
Kështu së paku ka thonë hogja i mahallës sonë. :lol: :lol:

turisti
10-10-05, 10:48
A prapë ja paskët nisë me folë për magjitë a?? :roll: :roll:
Runu hej se me ba me ju rrokë mos vetë për juve.
Kështu së paku ka thonë hogja i mahallës sonë. :lol: :lol:

Dergoni disa tek -budallaqet,ju lutem,mos po mbushen mend ishalla......

Domira
10-10-05, 10:57
Dashuria e vertete eshte magji e perjetshme :wink:
Keshtu i thash mbrem te dashurit tim http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/a070.gif

Arb
18-10-05, 05:08
Jo...

turisti
18-10-05, 14:59
I besum e si besum,ajo gjithmon e arrit cakun e vet......

Tomori
18-10-05, 15:00
Dashuria e vertete eshte magji e perjetshme :wink:
Keshtu i thash mbrem te dashurit tim http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/a070.gif
:wink: :lol: :lol: :lol: