PDA

View Full Version : CFAR SHENJE NE HOROSKOP I PERKISNI ???


mendim
04-05-04, 12:11
UNE JAM PESHORE PO JU???? 8) 8)

lazdrani
04-05-04, 12:15
Binjaket-Zwilling :wink:

Cool_Boy
04-05-04, 12:48
Une jam peshk

mickoja
04-05-04, 13:56
heheh e mor lazdran dhe un jam binjake-zwilling gati na u ka afru ditčlindja,ta kshyrum kush qka po na dhuron

K-man
04-05-04, 14:18
une jam dash

florian
04-05-04, 18:23
DEMI TE DILEN I BAJ VJET :lol: :lol: :lol: :lol:

anna
05-05-04, 12:09
peshqit ...... :wink:

yllka
05-05-04, 16:43
Virgjeresha :oops:

Murgesha
05-05-04, 19:46
Virgjeresha :oops:

Ani de pse po skuqesh.
Mos don me thene kjo se vetem ne horoskop jeni ashtu a :wink: :lol:

lazdrani
05-05-04, 19:51
Virgjeresha :oops:

Ani de pse po skuqesh.
Mos don me thene kjo se vetem ne horoskop jeni ashtu a :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Dreqooooo :wink:

aferdita
06-05-04, 06:28
Gaforrja- Krebs

florian
06-05-04, 14:06
Virgjeresha :oops:

Ani de pse po skuqesh.
Mos don me thene kjo se vetem ne horoskop jeni ashtu a :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: Dreqooooo :wink:

MOS E SKUQNI CIKEN :wink:

Barbaroza
06-05-04, 14:12
Nuk eshte turp more me qene Virgjereshe,ne daq ne horoskop e ne daq pa horoskop.Skuquni nese nuk jeni se :oops: :wink:

florian
06-05-04, 14:17
Nuk eshte turp more me qene Virgjereshe,ne daq ne horoskop e ne daq pa horoskop.Skuquni nese nuk jeni se :oops: :wink: :oops: :oops: :oops: :oops: AI EDHE TI PSE ME SKUQE :wink:

PERSHENDETJE PRINCESH

markopollo
06-05-04, 15:28
:wink: psh. une jam ne shenjen e horoskopit.--BALLANSI(PESHORJA):::QE DO TE THOT SE ESHTE NJE SHENJ QE NUK PERPUTHET VETEM ME VIRGJERESHEN::::::::::HAAAAAAAAAAAAAA


MURGESHE------------------------ SHKO NE PEJE SHKO

Vera
07-05-04, 06:41
gaforre_krebs

hana
07-05-04, 17:09
akrep................ :wink:

florian
07-05-04, 19:56
akrep................ :wink:

AKREP JAM UNE QE TE KAM KAP TY :wink:

hana
08-05-04, 17:40
akrep................ :wink:

AKREP JAM UNE QE TE KAM KAP TY :wink:


kujdes se akrepat jan te rrezikshem a :wink:

Per ty
08-05-04, 18:19
Wassermann-Ujori

turisti
22-08-04, 12:28
Tung juve. Une jame ne horoskop- VIRGJERESHA. :wink:

vushtrria
22-08-04, 12:32
une jam peshku

Naki
22-08-04, 19:58
shenja ime ne horoskop eshte -BINJAK,po edhe biologjikisht jame binjak

Agroni22
26-08-04, 17:42
une jam AKREP

Tomori
26-08-04, 17:59
Un jam MARIMANG e dashura ime esht KROKODIL

turisti
27-08-04, 18:10
Parashutist. :wink:

genti_boy
27-08-04, 18:15
une jam luan

anna
27-08-04, 18:59
une jam peshku


tungjatjeta kojshi :wink:

ShEjToNkA
27-08-04, 19:02
Unė jam Ujorė

lazdrani
01-09-04, 10:28
Zwilling :wink:

Tomori
01-09-04, 10:42
Un jam peshku

Luana
09-09-04, 05:27
Une jam Demi_Taurus :wink:

nitushe
11-09-04, 14:30
une Peshore :wink:

livoreka bicio
12-09-04, 14:26
BINEQET (GEMELI)

Kullerka
12-09-04, 14:54
une jam gaforre vallah
A asht najkush tjeter qe eshte (gaforee)????
tung tung :wink:

Maca
12-11-04, 01:35
[color=redTtypikel Gaforre... :twisted: [/color]

Kercovari
12-11-04, 09:47
B R I C J A P I.

Gjumashja
12-11-04, 09:58
Un jam peshku
:) :)

Diana007
12-11-04, 10:07
Un jam virgjiresh :P

lazdrani
12-11-04, 11:41
Binjaku-Zwilling :wink:

Gentiani
14-11-04, 01:00
Un jam peshku
:) :)

Duhet patjetėr me e bė Gaforre sherri i Tomorit dhe Gjumashes, ose mė mirė ndėrrone ju dy shenjėn :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

MemphiSx
14-11-04, 01:11
Ehhh kerkush skoka si une

http://www.parajsa.com/horoskopi/image/shigjetari.gif

PAOLINA
14-11-04, 01:53
http://www.super-illu.de/horoskop/images/widdern.gif

une jam DASHI( si duket e vetmaj :wink: )

:lol: :lol: :lol:PRSH

Krokodilli
14-11-04, 11:17
UNE JAM PERSHKAQEN (PESHKU) VEQ ME THERRASIN KROKODILL

Gentiana
14-11-04, 11:31
B R I C J A P I.
Si une!

ARMANI
14-11-04, 22:06
B R I C J A P I.
Si une!edhe si un Genta

Mafiozi
15-11-04, 00:03
Un jam virgjiresh :P

Ashtu edhe un Diana007.. :P Nderime

Qka perjetojm keto vite, e shoh qe nuk jem shum :lol: :P


Pėrshėndetje :wink:

dr1ta
15-11-04, 01:23
dash[/img]

MemphiSx
15-11-04, 23:41
Per te gjithe SHIGJETARET

SHIGJETARI
Nė jetėn tuaj tė pėrditshme prezantohuni pėr atė qė jeni nė tė vėrtetė. Nėse mendoni se nė jetėn nė ēift entuziazmi ėshtė zhdukur prej kohėsh, flisni me partnerin.

Maca
16-11-04, 18:37
Gaforret janė mė tė keqkuptuarit nga tė gjitha shenjat e zodiakut. Nė njė moment jeni mė tė mirėt, kur behet fjalė pėr ndihmėn qė ua ofroni tė tjerėve, ndėrsa nė momentin tjetėr jeni apatik dhe nuk u intereson asgjė pėr tė tjerėt. Shkaku i gjithe kėtyre ndryshimeve qėndron nė lėvizjen e hėnės. Nga jashtė dukeni se jeni mė agresiv se tė tjerėt, mirėpo nė brendi jeni shumė tė thyeshėm. Nėse ndonjė person arrin t’u njohe si duhet, do ta keni shok pėr jetė. Jeni tė paparashikueshėm, tė thyeshėm dhe me plot komplekse, prandaj edhe keni nevojė pėr pėrkrahje emocionale. Jeni shume besnik dhe nė ēdo kohė jeni tė gatshėm tu vini ne ndihmei tė tjerėve. Po ashtu posedoni mundėsi qė me durim tė dėgjoni pėr problemet e tė tjerėve dhe t’i ndihmoni. Mirėpo ju ndjenjat dhe problemet tuaja i mbani nė vete. Gaforret dėshirojnė tė posedojnė. Dėshironi edhe tė merreni me tė kaluarėn, sepse aty nė njė mėnyrė e gjeni pushimin shpirtėror. Tė hollat nuk i harxhoni me se koti. Shumė herė u duket se tė tjerėt nuk u kushtojnė vėmendje sa duhet, prandaj edhe dėshproheni. Ajo shpejt kalon, kur tė kuptoni se shkaku qėndron tek ju, sepse keni gjykuar nė mėnyrė tė gabuar.

Marrėdhėniet e Gaforreve me shenjat e tjera:
Gaforrja & Dashi: Kjo fillon si lidhje e fuqishme dhe e sigurtė, mirėpo shumė shpejt kalon vetėm nė kujtim tė thjeshtė.
Gaforrja & Demi: Interesat dhe dėshirat e pėrbashkėta e bėjnė kėtė njė marrėdhėnie harmonike.
Gaforrja & Binjakėt: Kėta tė dy mund vetėm tė dėshperohen nga njėri tjetri. Asgjė mė, e mirė dhe e lumtur.
Gaforrja & Gaforrja: Tė dy kanė nevojė pėr pėrkrahje emocionale, mirėpo asnjėri nuk ka kohė ta japi. Nuk mund tė jetė lidhje e mirė.
Gaforrja & Luani: Gaforrja e disponuar mund tė gjejė, kėnaqesi tė madhe nė karakterin e Luanit.
Gaforrja & Virgjėresha: Kėta tė dy, pėrputhen mirė, me atė qė tė dy e dėshirojnė dhe me atė qė tė dy mund ta ofrojnė.
Gaforrja & Peshorja: Kėta tė dy janė kundėrshtarė tė mėdhenj dhe kjo lidhje shkakton probleme, probleme dhe vetėm probleme.
Gaforrja & Akrepi: Tė dy palėt ndjehen tė sigurta pranė njėra-tjetres. Lidhje qė premton.
Gaforrja & Shigjetari: Personat nė kėtė kombinim mė mirė pėrputhen si shokė se sa si partnerė.
Gaforrja & Bricjapi: Dallimet nė mes kėtyre dyve janė shumė tė vėshtira pėr t’u tejkaluar.
Gaforrja & Ujori: Emocionet nė dhomėn e fjetjes, mund tė jenė shkaku kryesor pėr mbajtjen e kėsaj lidhje.
Gaforrja & Peshqit: Me punėn e pėrbashkėt, kėta te dy mund t’i arrijnė qėllimet nė jetė dhe nė dashuri.

Karakteristikat e Gaforres:
Elementi: Uji
Planeti: Hėna
Ngjyra: E gjelbėr
Lulja: Bagremi
Kafsha: Struthi
Shteti: Skotlanda
Metali: Argjendi
Guri i Lindjes: Margaritari (xhevahiri)

Gentiani
16-11-04, 19:04
Gaforrja & Peshqit: Me punėn e pėrbashkėt, kėta te dy mund t’i arrijnė qėllimet nė jetė dhe nė dashuri.

Karakteristikat e Gaforres:
Elementi: Uji
Planeti: Hėna
Ngjyra: E gjelbėr
Lulja: Bagremi
Kafsha: Struthi
Shteti: Skotlanda
Metali: Argjendi
Guri i Lindjes: Margaritari (xhevahiri)

Hey Maca hiq mos i pyet ata tjerėt se ēfarė janė nė Horoskop se ky qenka kombinimi mė mirė, se ato shenjat tjera edhe mua nuk mė duken interesante :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Naki
16-11-04, 19:08
Une jame Binjake Biologjike dhe Binjake ne shenjen e Horoskopit

turisti
24-01-05, 13:39
Akoma virgjereshe.

Kaltrushi
24-01-05, 13:41
Une jam Stier-Dem.

IceGirl
24-01-05, 14:37
Une jam SHIGJETARI

experti_lu
24-01-05, 18:31
khuuuuuuuuuu khuuuuuuuuuu,qka nuk paska ketu sa DASHIN.PESHKUN GAFORREN,etj.i pava ketu vetem virgjiresha pava shume!! :lol: :lol: :lol: :lol:
-une jam krokodill,qe si une nuk eshte kerkush.hahahahahahaha


--UNE JAM PESHK ME 22,02,????.

sarasara
24-01-05, 19:24
un jam peshk

aferdita
24-01-05, 19:27
un jam Gaforre

Mafiozi
24-01-05, 19:29
Maca shkruajti :

Gaforrja & Virgjėresha: Kėta tė dy, pėrputhen mirė, me atė qė tė dy e dėshirojnė dhe me atė qė tė dy mund ta ofrojnė.
____________________


Macaaa shiqo sa mir po pelqejkan keto dy shenjat :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
26-01-05, 17:05
Dashi

Keni njė personalitet shume dinamik. Ēdo herė doni tė dilni diku dhe tė bėni diēka. Asnjėherė nuk doni tė rrini kot. Urreni ta kaloni kohėn duke ndejtur dhe duke e pritur aventurėn apo fatin tė vijė tek ju. Nė fakt kur keni ide apo plane tė reja, shpejtoni qė sa mė shpejt tė filloni me realizimin e tyre. Jeni njė udhėheqės i mrekullueshėm dhe vetėbesimi juaj ėshtė ēdo herė i lartė. Rreziqet i pranoni me njė entuziazėm mė tė madh. Edhe pse ndonjėherė ka mundesi tė ndiheni tė pasigurt, askush nuk mund t’a kuptojė atė. Ju nuk mund tė qėndroni indiferent ndaj gjėrave tė cilat pėrmbajnė kėnaqėsi, sidomos ndaj atyre qė pėrmbajnė aventurė. Zakonisht flitni pa menduar shumė dhe pa i analizuar gjėrat paraprakisht. Kjo zakonisht shkakton ofendim te tė tjerėt, mirėpo sjellja juaj bėn qė ata tė kenė mendim pozitiv pėr ju.

Marrėdhėniet e Dashit me shenjat e tjera:
Dashi & Dashi: Kjo mund tė jetė lidhje e fuqishme emocionale, mirėpo tė dy palėt dėshirojnė tė jenė ‘kryesori’.
Dashi & Demi: Dashi shumė shpejt lodhet nga lidhja me Demin. Mirėpo varesia ndėrmjet tė dy palėve ėshtė e madhe.
Dashi & Binjakėt: Ky ėshtė njė ēift i mrrekullueshėm, sepse tė dy palėt u kėnaqen gjėrave tė reja dhe komunikimit.
Dashi & Gaforrja: Kjo fillon si lidhje e fuqishme dhe e sigurtė, mirėpo shumė shpejtė kalon vetėm nė kujtim tė thjeshtė.
Dashi & Luani: Nėse mund tė gjejnė mėnyrė dhe hapėsirė pėr kompromis, kjo mund tė jetė njė kombinim i mrekullueshėm.
Dashi & Virgjėresha: Mosmarrėveshje tė mėdha, ėshtė mirė qė tėmos realizohet ky kombinim.
Dashi & Peshorja: Kjo mund tė jetė njė lidhje e mrekullueshme, mirėpo jo lidhje serioze dhe afatgjate. Dashi & Akrepi: Xhelozia e Akrepit dhe pavarėsia e Dashit, ėshtė njė kombinim mjaft i mirė.
Dashi & Shigjetari: Tė dy palėt tregojnė interesime tė pėrbashkėta dhe si ēift veprojnė pėr mrekulli.
Dashi & Bricjapi: Pas ēdo kėndi tė kėsaj lidhje, presin argumente tė shumta.
Dashi & Ujori: Me mirėkuptim tė vogėl, ky ėshtė njė kombinim qė premton shumė.
Dashi & Peshqit: Kjo lidhje mund tė mbijetojė vetėm nėse secila palė i pėrgjigjet nevojave tė palės tjetėr.

Karakteristikat e Dashit:
Elementi: Zjarri
Planeti: Marsi
Ngjyra: E kuqe
Lulja: Barbarozė
Kafsha: Delja
Shteti: Anglia
Hekuri: Ēeliku
Guri i Lindjes: Diamanti
Demi

Njerėzit llogarisin nė ju qė t’i kryeni punėt me kohė dhe me sukses kur tė tjerėt dėshtojnė. Nuk jeni fillestar, mirėpo ju keni mundėsi dhe jeni tė gatshėm t’i kryeni gjėrat qė kanė dėshtuar nga tė tjerėt. Cilėsia juaj mė e madhe ėshtė durimi juaj qė e keni pėr gjėrat. Kjo u bėn qė tė jeni tė suksesshėm nė tė gjitha sferat. Nėse ndonjė person u tradhėton njė herė, nuk keni mė vullnet tė bashkėpunoni me tė. Nė ambient tė ri nuk ndjeheni rehat, keni ndjesine se jeni mysafir i padeshiruar. Ndonjėherė ndiheni nė mėnyrė shqetėsuese. Durim i madh gjendet nė ju, mirėpo rrallė herė e tregoni. Sidoqoftė nėse tė tjerėt u vėnė nė situata tė padėshirueshme ju dini edhe anėn tjetėr ta tregoni. Dini tė jeni shumė agresiv. Jeta me Demin nuk ėshtė ēdo herė interesante.Ndonjėherė kritikat tek ju janė tė mirėseardhura, ndonjėherė i urreni. Ndonjėherė jeni shumė xheloz, ndonjėherė as qė doni tė dėgjoni pėr xhelozinė. Ka raste ku ju tregoni se nuk keni vullnet tė punoni dhe zakonisht kur jeni nė gjendje tė tillė ėshtė veshtire tė filloni.

Marrėdhėniet e Demit me shenjat e tjera:
Demi & Dashi: Dashi shumė shpejtė do tė lodhet nga lidhja e ngadalshme dhe nga varshmėria me Demin.
Demi & Demi: Ky kombinim mund tė jetė i mirė pėr njė kohė tė shkurtėr, sepse tė dy palėt do tė duan tė largohen.
Demi & Binjakėt: Tė dy palėt varen nga njėri tjetri, gjė qė tregon se ka mundesi tė dale diēka nga kjo lidhje.
Demi & Gaforrja: Interesat dhe dėshirat e pėrbashkėta e bėjnė kėtė njė marrėdhėnie harmonike.
Demi & Luani: Kėta tė dy do tė pėrfundojnė duke e larguar njėri tjetrin. Ide e keqe pėr kombinim tė kėtillė.
Demi & Virgjėresha: Demi mund t’i inicojė pasionet e Virgjėreshės. Lidhje qė premton.
Demi & Peshorja: Qė tė dy pėr njė kohė shumė tė shkurtėr do tė lodhen nga kėrkesat e njėri tjetrit.
Demi & Akrepi: Fillon pėr mrekulli, mirėpo asnjėri nuk dėshiron qė kjo lidhje tė zgjase.
Demi & Shigjetari: Demi serioz dhe Shigjetari i joserioz dhe zbavitės, do ta kenė vėshtirė tė rrine sė bashku.
Demi & Bricjapi: Tė dy duan tė kenė mbėshtetje tė sigurtė. Tė dy mund ta sigurojnė kėtė. Ide e mirė.
Demi & Ujori: Liria dhe dashuria e madhe pėr Ujorin, shumė shpejtė mund tė kalojė nė dėshperim.
Demi & Peshqit: Mund tė mos e kuptojnė njėri tjetrin, mirėpo tė dy janė tė terhequr nga njeri-tjetri. Lidhje qė premton.

Karakteristikat e Demit:
Elementi: Toka
Planeti: Venusi
Ngjyra: E Kaltėrt
Lulja: Vjollca
Kafsha: Macja
Shteti: Irlanda
Metali: Bakri
Guri i Lindjes: Smeraldi
Binjaket

Tė jesh nė shenjėn ‘Binjakėt’, do tė thotė se u reagoni shpejt aksioneve, jeni elokuent nė tė folur, tepėr diplomatik dhe burim i pashterrshėm i ideve tė reja. Nuk lejoni qė fjalėt e tė tjerėve pėr ju, tė kalojnė pa i vėrejtur. Mundoheni tė bėni ēmos qė tė jeni tė kėnaqur nė jetė. Doni tė provoni sa mė shumė gjėra qė ėshtė e mundur. Nė ēdo moment jeni nė kėrkim tė gjėrave tė reja qė doni t’i bėni. Zakonisht doni tė provoni disa gjėra nė tė njejtėn kohė, ku pėrfshihen hobite e ndryshme, dashnorėt dhe karrierat. Shkruarja e letrave, bisedat e gjata telefonike dhe dėrgimet e E-mail-ave, janė mėnyrat mė tė mira dhe mė tė pėrdorura kur doni tė jeni nė kontakte me tė tjerėt. Zakonisht hasni nė probleme sepse reagoni shpejt dhe gjykoni nė mėnyrė tė gabuar. Harroni t’i shihni faktet, para se tė reagoni. Mosdurimi juaj ndaj te tjerėve qė nuk janė tė shpejt sikurse ju, ėshtė njė mangėsi e juaja.

Marrėdhėniet e Binjakėve me shenjat e tjera:
Binjakėt & Dashi: Ky ėshtė njė ēift i mrekullueshėm, pėr arsye se tė dy palėt u kėnaqen gjėrave tė reja dhe komunikimit.
Binjakėt & Demi: Tė dy janė tė varur prej njėri tjetrit, qė tregon se ky kombinim mund tė jetė i suksesshėm.
Binjakėt & Binjakėt: Tė dy janė tė interesuar gati nė tė gjitha gjėrat. Nuk lodhen nga njėri tjetri. Kombinim i mirė.
Binjakėt & Gaforrja: Kėta tė dy mund vetėm tė dėshprohen nga njėri tjetri. Asgjė mė, e mirė dhe e lumtur.
Binjakėt & Luani: Ky kombinim ėshtė i mirė dhe relaksues pėr tė dy, prandaj kjo ėshtė njė ide e mirė.
Binjakėt & Virgjėresha: Interesat e pėrbashkėta do t’i bashkojnė, mirėpo Binjakėt shumė shpejt do tė lodhen nga lidhja me Virgjėreshėn.
Binjakėt & Peshorja: Ky ėshtė kombinim i mirė. Tė dy palėt pėrpthem me idetė e njėri tjetrit, gjė qė e ben kėtė njė lidhje te qendrueshme.
Binjakėt & Akrepi: Ēift i mirė, mirėpo asnjėra palė nuk mund ta durojė tjetrėn.
Binjakėt & Shigjetari: Kjo marrėdhėnie fillon nė mėnyrė tė zjarrtė, por mbaron nė tė njejtėn mėnyrė.
Binjakėt & Bricjapi: Tė dy mund tė mėsojnė shumė gjėra nga njėri tjetri, mirėpo ky kombinim nuk zgjat shumė.
Binjakėt & Ujori: Kėta tė dy pėrputhen pėr mrekulli dhe duket se asgjė nuk mund t’i ndajė.
Binjakėt & Peshqit: Ndjenjat nė fillim mund tė jenė shumė tė mėdha dhe tė zjarrta, mirėpo problemet do tė jenė edhe mė tė mėdha.

Karakteristikat e Binjakėve:
Elementi: Ajri
Planeti: Merkuri
Ngjyra: E verdha
Lulja: Zambaku
Kafsha: Flutura
Shteti: SHBA
Metali: Zhiva
Guri i lindjes: Agati
Gaforrja

Gaforret janė mė tė keqkuptuarit nga tė gjitha shenjat e zodiakut. Nė njė moment jeni mė tė mirėt, kur behet fjalė pėr ndihmėn qė ua ofroni tė tjerėve, ndėrsa nė momentin tjetėr jeni apatik dhe nuk u intereson asgjė pėr tė tjerėt. Shkaku i gjithe kėtyre ndryshimeve qėndron nė lėvizjen e hėnės. Nga jashtė dukeni se jeni mė agresiv se tė tjerėt, mirėpo nė brendi jeni shumė tė thyeshėm. Nėse ndonjė person arrin t’u njohe si duhet, do ta keni shok pėr jetė. Jeni tė paparashikueshėm, tė thyeshėm dhe me plot komplekse, prandaj edhe keni nevojė pėr pėrkrahje emocionale. Jeni shume besnik dhe nė ēdo kohė jeni tė gatshėm tu vini ne ndihmei tė tjerėve. Po ashtu posedoni mundėsi qė me durim tė dėgjoni pėr problemet e tė tjerėve dhe t’i ndihmoni. Mirėpo ju ndjenjat dhe problemet tuaja i mbani nė vete. Gaforret dėshirojnė tė posedojnė. Dėshironi edhe tė merreni me tė kaluarėn, sepse aty nė njė mėnyrė e gjeni pushimin shpirtėror. Tė hollat nuk i harxhoni me se koti. Shumė herė u duket se tė tjerėt nuk u kushtojnė vėmendje sa duhet, prandaj edhe dėshproheni. Ajo shpejt kalon, kur tė kuptoni se shkaku qėndron tek ju, sepse keni gjykuar nė mėnyrė tė gabuar.

Marrėdhėniet e Gaforreve me shenjat e tjera:
Gaforrja & Dashi: Kjo fillon si lidhje e fuqishme dhe e sigurtė, mirėpo shumė shpejt kalon vetėm nė kujtim tė thjeshtė.
Gaforrja & Demi: Interesat dhe dėshirat e pėrbashkėta e bėjnė kėtė njė marrėdhėnie harmonike.
Gaforrja & Binjakėt: Kėta tė dy mund vetėm tė dėshperohen nga njėri tjetri. Asgjė mė, e mirė dhe e lumtur.
Gaforrja & Gaforrja: Tė dy kanė nevojė pėr pėrkrahje emocionale, mirėpo asnjėri nuk ka kohė ta japi. Nuk mund tė jetė lidhje e mirė.
Gaforrja & Luani: Gaforrja e disponuar mund tė gjejė, kėnaqesi tė madhe nė karakterin e Luanit.
Gaforrja & Virgjėresha: Kėta tė dy, pėrputhen mirė, me atė qė tė dy e dėshirojnė dhe me atė qė tė dy mund ta ofrojnė.
Gaforrja & Peshorja: Kėta tė dy janė kundėrshtarė tė mėdhenj dhe kjo lidhje shkakton probleme, probleme dhe vetėm probleme.
Gaforrja & Akrepi: Tė dy palėt ndjehen tė sigurta pranė njėra-tjetres. Lidhje qė premton.
Gaforrja & Shigjetari: Personat nė kėtė kombinim mė mirė pėrputhen si shokė se sa si partnerė.
Gaforrja & Bricjapi: Dallimet nė mes kėtyre dyve janė shumė tė vėshtira pėr t’u tejkaluar.
Gaforrja & Ujori: Emocionet nė dhomėn e fjetjes, mund tė jenė shkaku kryesor pėr mbajtjen e kėsaj lidhje.
Gaforrja & Peshqit: Me punėn e pėrbashkėt, kėta te dy mund t’i arrijnė qėllimet nė jetė dhe nė dashuri.

Karakteristikat e Gaforres:
Elementi: Uji
Planeti: Hėna
Ngjyra: E gjelbėr
Lulja: Bagremi
Kafsha: Struthi
Shteti: Skotlanda
Metali: Argjendi
Guri i Lindjes: Margaritari (xhevahiri)
Luani

Ju jeni tė sigurt nė vete dhe ndiheni se mund tė bėni ēfare tė doni. Jeni te bindur se mund tė merreni edhe me gjėrat mė tė rėndėsishme. Nė fakt, ndiheni se ēdo gjė varet nga ju. Pa ju asgjė nuk mund tė rrjedh si duhet. Tė tjerėt ndoshta do tė kishin pranuar tė jenė tė mirė, por asnjėherė nuk do tė kishin pranuar tė jenė, si ju. Mbani pėrgjegjėsi tė madhe pėr gjėrat qė u rrethojnė. Pėr ju, asgjė nuk mund ta ketė epitetin mė tė lartė. Luksozi pėr ju ka rėndėsi tė njejtė sikurse frymėmarrja. Keni aftėsi tė dramatizoni, prandaj ndonjėherė mundoheni qė nėpėrmjet kėsaj aftėsie, ta tėrheqni vėmendjen e tė tjerėve. Nėse nuk ka kėnaqėsi nė atė qė e bėni, ju e krijoni vetė. Jeni shumė tė mirė dhe tė sjellshėm me tė tjerėt, dhe jeni tė gatshėm qė t’ua falni gabimet tė tjerėve shumė lehtė. Askush nuk mund tė ketė shok mė tė mirė se ju. Kėnaqeni sot pėr sot dhe nuk e lodhni mendjen me atė se ēfare do tė ndodhe nesėr. Krenaria ėshtė problemi mė i madh qe keni. Dini tė krenoheni pa nevojė. Shpesh vuani nga njė plagė emocionale dhe pėr shkak se jeni shumė krenar, nuk kėrkoni ndihmė. Po ashtu mund tė mos jeni nė dispozicion pėr tė qenė aktiv, mirėpo nuk doni ta tregoni atė. Nė fund jeta nuk do tė ishte aq interesante pa Luanet.

Marrėdhėniet e Luanit me shenjat e tjera:
Luani & Dashi: Nėse mund tė gjejnė mėnyrė dhe hapėsirė pėr kompromis, kjo mund tė jetė njė kombinim i mrekullueshėm.
Luani & Demi: Kėta tė dy do tė pėrfundojnė duke e larguar njėri tjetrin. Ide e keqe pėr kombinim tė kėtillė.
Luani & Binjakėt: Ky kombinim ėshtė i mirė dhe relaksues pėr tė dy, prandaj kjo ėshtė njė ide e mirė.
Luani & Gaforrja: Gaforrja e disponuar mund tė gjejė, kėnaqesi tė madhe nė karakterin e Luanit.
Luani & Luani: Do tė jetė vėshtirė tė gjindet zgjidhja se kush do tė jetė kryesor nė kėtė lidhje, mirėpo kėta dy mund tė pėrputhen mirė.
Luani & Virgjėresha: Ky kombinim nuk mund tė zgjasė shumė.
Luani & Peshorja: Kontolli mbi Luanin ėshtė gjėja, tė cilėn e kėrkon Peshorja.
Luani & Akrepi: Kjo fillon si nje lidhje e fuqishme, mirėpo nuk do tė vazhdoje ashtu. Shpejt do tė vyshket.
Luani & Shigjetari: Tė dy janė emocional nė kėtė aspekt qė tregon se kjo mund tė jetė njė kombinim i mirė.
Luani & Bricjapi: Problemet presin pas ēdo dere tė kėsaj lidhje. Nuk ėshtė ide e mirė.
Luani & Ujori: Kjo mund tė jetė njė lidhje e mirė, vetėm nėse Ujori ka durim dhe e duron Luanin.
Luani & Peshqit: Tė dy janė tė mahnitur nga dallimet e njėri tjetrit, mirėpo kjo nuk do tė thotė se mund tė zgjasė lidhja e tyre.

Karakteristikat e Luanit:
Elementi: Zjarri
Planeti: Dielli
Ngjyra: Portokalli
Lulja: Luledielli
Kafsha: Kitra
Shteti: Franca
Metali: Ari
Guri i lindjes: Margaritari
Virgjeresha

Botės i paraqiteni si person i qetė dhe nė kontroll tė ēdo situate. Mirėpo, nė brendi keni njė shkallė tė shqetėsimit dhe nervozės, por ēdo herė jeni nė pėrpjekje tė pėrmirėsimit tė jetės tuaj. Intelegjenca ėshtė njė ndėr pjesėt kryesore tė shenjės suaj. Ju i mbledhni faktet dhe pastaj i vėni nė pėrdorim sipas nevojės. Kur i kombinoni kėto me aftėsitė tuaja analitike, ju beheni njė person shumė i fuqishėm. Tė tjerėt, planet dėshirojnė t’i realizojnė me ndihmėn e kėshillave tuaja, sepse organizimi juaj bėn qė ata tė ndihen mė tė sigurtė gjatė kėsaj. Gjėja e vetme e cila mund tė quhet mangėsi ėhtė analizimi i detajeve. Nuk filloni asnjė aktivitet pa i analizuar detajet dhe pa marrė rezultate pozitiv. Kjo ndonjėherė i kufizon mundėsite tuaja imagjinative dhe krijuese, kėshtu qė shpesh pasi ndodh kjo, hasni nė vėshtirėsi.

Marrėdhėniet e Virgjėreshės me shenjat e tjera:
Virgjėresha & Dashi: Mosmarrėveshje tė mėdha, ėshtė mirė qė tė mos realizohet ky kombinim.
Virgjėresha & Demi: Demi mund t’i inicojė pasionet e Virgjėreshės. Lidhje qė premton.
Virgjėresha & Binjakėt: Interesat e pėrbashkėta do t’i bashkojnė, mirėpo Binjakėt shumė shpejt do tė lodhėn nga lidhja me Virgjėreshėn.
Virgjėresha & Gaforrja: Kėta tė dy, pėrputhen mirė, me atė qė tė dy e dėshirojnė dhe me atė qė tė dy mund ta ofrojnė.
Virgjėresha & Luani: Ky kombinim nuk mund tė zgjasė shumė.
Virgjėresha & Virgjėresha: Ky kombinim mund tė pėrputhet mirė.
Virgjėresha & Peshorja: Peshorja shumė shpejt dėshiron tė largohet nga Virgjėresha. Kėrkon mė shumė kėnaqėsi.
Virgjėresha & Akrepi: Ky kombinim mund tė ketė probleme, sepse qė tė dy kanė vėshtirėsi tė komunikojnė.
Virgjėresha & Shigjetari: Kjo lidhje nuk zgjat shumė, sepse Virgjėresha nuk mund ta duroje melankolizmin e Shigjetarit.
Virgjėresha & Bricjapi: Njė lidhje e cila premton shumė. Tė dyja palėt tregojnė interesim ndaj njėri tjetrit dhe pėrputhem pėr mrekulli.
Virgjėresha & Ujori: Ky kombinim nuk mund tė zgjasė shumė, sepse mes kėtyre nuk ka bashkėpunim.
Virgjėresha & Peshqit: Nė fillim, duket se ėshtė lidhje e pėrkryer, mirėpo pėr njė kohė shumė tė shkurtėr pėrfundon.

Karakteristikat e Virgjėreshės:
Elementi: Ajri
Planeti: Venusi
Ngjyra: E purpurt
Lulja: Roze (trėndafili)
Kafsha: Gjarpėri
Shteti: Kina
Metali: Bakri
Guri i lindjes: Opali
Peshorja

Jeni shumė tė kėndshėm dhe posedoni njė shkallė tė lartė elegance. Po ashtu jeni nė gjendje t’i mundėsoni tė tjerėve tė ndjehen pėr mrekulli. Gjėja mė interesante ėshtė se tė gjithė Peshoret jeni tė bukur. Nėse jo shumė atėherė ėshtė mė se e sigurtė se pėr nga bukuria dalloheni nga tė tjerėt. Keni dėshirė tė kėnaqeni dhe tė jetoni sa mė mirė. Mė tė mirėt jeni nė ndėrtimin e partneriteteve me tė tjerėt dhe zakonisht e keni vėshtirė tė kuptoni anėn tjetėr tė tregimit. Shmangia nga problemet dhe nga situatat tė cilat mund t’u sjellin probleme ėshtė njė gjė qė ju zakonisht e bėni. Jeni diplomat tė vėrtetė dhe do tė bėni ēdo gjė qė t’a ulni tensionin e ndonjė situate tė vėshtirė. Ndonjėherė dini tė jeni edhe tė shqetėsuar dhe tė dekoncentruar mirėpo edhe dini shumė shpejt tė organizoheni dhe tė vazhdoni me ritem te njėjtė. Jeni ndricues dhe doni nė ēdo kohė t’i ndihmoni tė tjerėve. Tė hollat janė pika e dobėt e juaja pasi ato i shpenzoni pa kontroll. Pėr ju blerja e gėrave ėshtė mė e rėndėsishme se sa kursimi i tė hollave.

Marrėdhėniet e Peshores me shenjat e tjera:
Peshorja & Dashi: Kjo mund tė jetė njė lidhje e mrekullueshme, mirėpo jo lidhje serioze dhe afatgjate. Peshorja & Demi: Qė tė dy pėr njė kohė shumė tė shkurt do tė lodhen nga kėrkesat e njėri tjetrit.
Peshorja & Binjakėt: Ky ėshtė kombinim i mirė. Tė dy palėt pėrpthem me idetė e njėri tjetrit, gjė qė e ben kėtė njė lidhje te qendrueshme.
Peshorja & Gaforrja: Kėta tė dy janė kundėrshtarė tė mėdhenj dhe kjo lidhje shkakton probleme, probleme dhe vetėm probleme.
Peshorja & Luani: Do tė jetė vėshtirė tė gjindet zgjidhja se kush do tė jetė kryesor nė kėtė lidhje, mirėpo kėta te dy mund tė pėrputhen mirė.
Peshorja & Virgjėresha: Peshorja shumė shpejt dėshiron tė largohet nga Virgjėresha. Kėrkon mė shumė kėnaqėsi.
Peshorja & Peshorja: Nėse mund tė pėrputhen nė fillim, ka mundesi tė jenė njė ēift i mrrekullueshėm.
Peshorja & Akrepi: Akrepi pėr Peshoren pėr njė kohė tė shkurtėr do tė bėhet histori.
Peshorja & Shigjetari: Tė dy romantik dhe me sharm tė veēantė. Mund tė jetė njė ēift mjaft i mirė.
Peshorja & Bricjapi: Shumė dallime nė mes kėtyre te dyve, bėjnė qė lidhja mos tė zgjas shumė.
Peshorja & Ujori: Tė dy do tė jenė tė kėnaqur nga njėri tjetri dhe asnjėri nuk do tė doje tė largohet.
Peshorja & Peshqit: Probleme tė mėdha do tė ketė nė kėtė lidhje. Ėshtė mirė qė tė shmanget.

Karakteristikat e Peshores:
Elementi: Toka
Planeti: Merkuri
Ngjyra: Hiri
Lulja: Lulebora
Kafsha: Kafshėt shtėpiake
Shteti: Greqia
Metali: Bakri
Guri i Lindjes: Safiri
Akrepi

Jeni njerėz shumė ekstrem. Mund tė pėrshkruheni si tė fuqishėm dhe si tė dobėt, si emocional dhe tė ftohtė. Jeni njė kombinim shumė interesant i njė personi me emocionet mė tė mira edhe mė tė kėqija. Intensiteti ėshtė ēelėsi i personalitetit tuaj dhe i tė gjitha gjėrave qė i bėni. Karakteristika kryesore e juaj ėshtė besnikeria. Po ashtu posedimi dhe xhelozia janė njė ndėr karakteristikat tuaja. Suksesi pėr ju paraqet qėllim tė rėndėsishėm. Kur doni tė arrini diēka, jeni shumė kėmbėngulės. Bėni ēmos, jepni ēdo gjė vetėm e vetėm ta realizoni atė qė keni ndėrmend. Natyra juaj u bėn tė jeni shumė interesant. Po ashtu u bėn tė jeni edhe agresiv. Zakonisht dominoni ndaj atyre qė janė mė tė dobėt se ju, vetėm pse s'mundeni. Tė tjerėt do ta kenė shumė vėshtirė me ju, nėse vendosin qė juve t’u kenė armiq.

Marrėdhėniet e Akrepit me shenjat e tjera
Akrepi & Dashi: Xhelozia e Akrepit dhe pavarėsia e Dashit, ėshtė njė kombinim mjaft i mirė.
Akrepi & Demi: Fillon pėr mrekulli, mirėpo asnjėri nuk dėshiron qė kjo lidhje tė zgjase.
Akrepi & Binjakėt: Ēift i mirė, mirėpo asnjėra palė nuk mund ta durojė tjetrėn.
Akrepi & Gaforrja: Tė dy palėt ndjehen tė sigurta pranė njėra tjetres. Lidhje qė premton.
Akrepi & Luani: Kjo fillon si nje lidhje e fuqishme, mirėpo nuk do tė vazhdoj ashtu. Shpejtė do tė vyshket.
Akrepi & Virgjėresha: Ky kombinim mund tė ketė probleme, sepse qė tė dy kanė vėshtirėsi tė komunikojnė.
Akrepi & Peshroja: Akrepi pėr Peshoren pėr njė kohė tė shkurtė do tė bėhet histori.
Akrepi & Akrepi: Tė dy kėrkojnė dhe japin shumė qė do tė thotė se kjo mund tė jetė lidhje e sigurtė.
Akrepi & Shigjetari: Gjėja e vetme e cila mund tė rezulton nga ky kombinim ėshtė njė lidhje shumė e shkurtėr.
Akrepi & Bricjapi: Nė njėri- tjetrin, kėta shohin interesim tė madh. Kombinim qė premton shumė.
Akrepi & Ujori: Konfliktet ndėrmjet kėtyre dyve, bėjnė qė kjo lidhje tė pėrfundoj pa filluar mirė.
Akrepi & Peshqit: Interesat dhe imagjinata e pėrbashkėt mund tė jetė shkak qė kjo tė jetė njė lidhje e mirė.

Karakteristikat e Akrepit:
Elementi: Uji
Planeti: Plutoni
Ngjyra: E Bardhė
Lulja: Luledielli
Kafsha: Insektet
Shteti: Norvegjia
Metali: Plutoniumi
Guri i Lindjes: Diamanti
Shigjetari

Zakonisht jeni tė buzėqeshur dhe shpesh jeni nė gjendje tė mirė. Fakti qė ju keni shumė fat dhe jeni nė gjendje te ndihmoni tė tjerėt, nuk e hidhėron askend. Kryesisht jeni nė gjendje tė mirė, por nėse fillon gjendja negative, ose nėse u kap hija e zezė, e keni shumė vėshtirė tė dilni nga ajo. Nėse e vėreni ndonjė gjė qė premton, pavarėsisht se ēka ėshtė, ju e pėrcillni deri nė fund. Mundoheni ta keni. Kjo ndodh shpesh, sepse ju tėrė kohėn jeni nė kėrkim tė gjėrave tė reja. Ju njėkohėsisht jeni edhe mė tė kėndshmit nga tė gjitha shenjat. Jeni zemėrgjerė dhe jeni tė gatshėm nė ēdo kohė doni t’i ndihmoni tė tjerėt. Sinqeriteti dhe humori janė anėt pozitive tuajat dhe pėr kėtė njerėzit ēdo herė u duan dhe admirohen me ju. Zakonisht sinqeriteti juaj i vėrtetė u sjell edhe probleme, mirėpo kjo nuk u shqetėson fare. Ju vazhdoni tė jeni tė sinqertė.

Marrėdhėniet e Shigjetarit me shenjat e tjera:
Shigjetari & Dashi: Tė dy palėt tregojnė interesime tė pėrbashkėta dhe si ēift veprojnė pėr mrekulli.
Shigjetari & Demi: Demi serioz dhe Shigjetari i joserioz dhe zbavitės, do ta kenė vėshtirė tė rrine sė bashku
Shigjetari & Binjakėt: Kjo marrėdhėnie fillon nė mėnyrė tė zjarrtė, por mbaron nė tė njejtėn mėnyrė.
Shigjetari & Gaforrja: Personat nė kėtė kombinim mė mirė pėrputhen si shokė se sa si partnerė.
Shigjetari & Luani: Tė dy janė emocional nė kėtė aspekt qė tregon se kjo mund tė jetė njė kombinim i mirė.
Shigjetari & Virgjėresha: Kjo lidhje nuk zgjat shumė, sepse Virgjėresha nuk mund ta duroje karakterin e Shigjetarit.
Shigjetari & Peshorja: Tė dy romantik dhe me sharm tė veēantė. Mund tė jetė njė ēift mjaft i mirė.
Shigjetari & Akrepi: Gjėja e vetme e cila mund tė rezultoje nga ky kombinim ėshtė njė lidhje shumė e shkurtėr.
Shigjetari & Shigjetari: Tė dy kanė interesa tė pėrbashkėta dhe asnjėri nuk lejon qė kjo lidhje tė dėshtojė.
Shigjetari & Bricjapi: Kėta te dy mund tė jenė shokė tė mirė, mirėpo nuk do tė jenė tė suksesshėm ne ēift. Ide e keqe.
Shigjetari & Ujori: Dashuria ndaj jetės dhe ndaj njėri-tjetrit, e bėjnė kėtė njė kombinim tė mrekullueshėm.
Shigjetari & Peshqit: Qė tė dy kėrkojnė gjėra qė asnjėri nuk mund t’i mundėsoje.

Karakteristikat e Shigjetarit:
Elementi: Zjarri
Planeti: Jupiteri
Ngjyra: E purpurt
Lulja: Narcisi
Kafsha: Kali
Shteti: Spanja
Metali: Zhiva
Guri i lindjes: OpaliBricjapi

Tė motivuar nga fuqia e suksesit, shėndetit dhe statusit, ju jeni shumė ambicioz. Jeni shumė kėmbėngulės kur bėhet fjalė pėr atė se qe doni. Po ashtu jeni shumė tė organizuar dhe nė shumė raste dini tė keni durim. Jeni tė pėrgjegjshėm dhe praktik, para se gjithash tė determinuar. Pėrderisa ende keni mundesi nga tė cilat mund tė arrini sukses, ju do tė jeni shumė aktiv. Jeni tė kujdesshėm me tė hollat dhe dini tė kurseni. Asnjė projekt nuk e filloni pa plan dhe pa organizim tė mirė, ndėrsa kur tė filloni nuk ndaleni deri sa ta mbaroni si duhet. Tė tjerėt nė ju mund tė shohin njė person tė ftohtė dhe tė paarritshėm, mirėpo ajo ėshtė vetėm si rezultat i praktikės tuaj, nė marrėdhėniet me tė tjerėt jeni shumė tė kujdesshėm. Doni tė keni gjithēka nė kontroll sepse nėse u dalin gjėrat nga kontrolli, keni frikė se do tė keni vėshtirėsi tė mėdha.

Marrėdhėniet e Bricjapit me shenjat e tjera:
Bricjapi & Dashi: Pas ēdo kėndi tė kėsaj lidhje, presin argumente tė shumta.
Bricjapi & Demi: Tė dy duan tė kenė mbėshtetje tė sigurtė. Tė dy mund ta sigurojnė kėtė. Ide e mirė.
Bricjapi & Binjakėt: Tė dy mund tė mėsojnė shumė gjėra nga njėri tjetri, mirėpo ky kombinim nuk zgjat shumė. Bricjapi & Gaforrja: Dallimet nė mes kėtyre dyve janė shumė tė vėshtira pėr t’u tejkaluar.
Bricjapi & Luani: Problemet presin pas ēdo dere tė kėsaj lidhje. Nuk ėshtė ide e mirė.
Bricjapi & Virgjėresha: Njė lidhje e cila premton shumė. Tė dy palėt tregojnė interesim ndaj njėra-tjetres dhe pėrputhem pėr mrekulli.
Bricjapi & Peshorja: Shumė dallime nė mes kėtyre dyve, bėjnė qė lidhja mos tė zgjase shumė.
Bricjapi & Akepi: Nė njėri tjetrin, kėta shohin interesim tė madh. Kombinim qė premton shumė.
Bricjapi & Shigjetari: Tė dy kanė interesa tė pėrbashkėta dhe asnjėri nuk lejon qė kjo lidhje tė dėshtojė.
Bricjapi & Bricjapi: Kėta tė dy pėrputhen pėr mrekulli, mirėpo ngjashmėria mund tė shkaktojė njė situatė banale.
Bricjapi & Ujori: ky ēift mund tė filloje nė mėnyrė tė pasigurtė, mirėpo nėse pak pėrputhen ka mundesi tė ndodhin gjėra tė mrekullueshme.
Bricjapi & Peshqit: Dallimet nė mes tė dyve, bėjnė qė kjo tė jetė njė lidhje shumė e qendrueshme.

Karakteristikat e Bricjapit:
Elementi: Toka
Planeti: Saturni
Ngjyra: Kafe
Lulja: Karafili
Kafsha: Cjapi
Shteti: Meksika
Metali: Alumini
Guri i Lindjes: GarnetiUjori

Nga tė gjitha shenjat e zodiakut ju jeni mė origjinal. Nė fakt ata kėnaqen kur dinė se ndryshojnė nga tė tjerėt. Ndėrsa ju jeni unik gati nė tė gjitha aspektet. Ju ndonjėherė doni qė t’i injoroni idetė e tė tjerėve duke menduar se i keni tuajat. Ėshtė e vėrtetė se jeni plot ide, mirėpo duhet ndonjėherė qe tė pakten t’i dėgjoni edhe idetė e tė tjerėve. Ju kėrkoni dituri kudo qė shkoni. Nga kjo ndonjėherė bini nė mendime tė thella. Objektiviteti ėshtė njė gjė e cila tė tjerėt e kėrkojnė nga ju. Ju po ashtu jeni shumė interesant kur bėhet fjalė pėr organizimin e gjėrave rreth jush. Doni tė jeni nė mesin e tė tjerėve, me qėllim qė t’i tregoni cilėsite tuaja. Njėherė paraqiteni me njė plan tė mrekullueshėm pėr t’i rregulluar gjėrat, ndėsa herėn tjetėr i dekocentruar dhe i paorganizuar. Angazhimi fizik pėr ju ėshtė gati i pamundur. E urreni punėn fizike, mirėpo nė anėn tjetėr jeni shumė praktik nė angazhimet e tjera. Argumentet janė gjėja mė e rėndėsishme pėr ju.

Marrėdhėniet e Ujorit me shenjat e tjera:
Ujori & Dashi: Me mirėkuptim tė vogėl, kjo ėshtė njė kombinim qė premton shumė.
Ujori & Demi: Liria dhe dashuria e madhe pėr Ujorin, shumė shpejt mund tė kalojė nė dėshperim.
Ujori & Binjakėt: Kėta tė dy pėrputhen pėr mrrekulli dhe duket se asgjė nuk mund t’i ndajė.
Ujori & Gaforrja: Emocionet nė dhomėn e fjetjes, mund tė jenė shkaku kryesor pėr mbajtjen e kėsaj lidhje.
Ujori & Luani: Kjo mund tė jetė njė lidhje e mirė, vetėm nėse Ujori ka durim dhe e duron Luanin.
Ujori & Virgjėresha: Ky kombinim nuk mund tė zgjasė shumė sepse mes kėtyre nuk ka bashkėpunim.
Ujori & Peshorja: Tė dy do tė jenė tė kėnaqur nga njėri tjetri dhe asnjėri nuk do tė doje tė largohet.
Ujori & Akrepi: Konfliktet ndėrmjet kėtyre te dyve, bėjnė qė kjo lidhje tė pėrfundoje pa filluar mirė.
Ujori & Shigjetari: Dashuria ndaj jetės dhe ndaj njėri tjetrit, e bėjnė kėtė njė kombinim tė mrekullueshėm.
Ujori & Bricjapi: Kėta tė dy pėrputhen pėr mrrekulli, mirėpo ngjashmėria mund tė shkaktojė njė situatė banale.
Ujori & Ujori: Kjo nuk ka mundesi tė jetė lidhje e zjarrtė, mirėpo tė dy mund tė jenė tė kėnaqur.
Ujori & Peshqit: Ujori do tė mundohet nė ēdo rast tė dalė nga lidhja me Peshqit.

Karakteristikat e Ujorit:
Elementi: Ajri
Planeti: Urani
Ngjyra: E kaltėr
Lulja: Orhideja
Kafsha: Zogjte e mėdhenj
Shteti: Rusia
Metali: Uraniumi
Guri i lindjes: Argjendi
Peshqit

Ndonjėherė keni ndjenjėn se nuk i takoni kėsaj bote. Mirėpo kujt i takoni nuk e dini dhe nuk do tė arrini ta dini. Njerėzit qė janė rreth jush zakonisht janė tė habitur nga personaliteti juaj i fuqishėm. Po ashtu keni intuitė tė fuqishme dhe mund tė kuptoni kėndvėshtrimet e tė tjerėve shumė lehtė. Kjo ndonjėherė mund tė shkaktoje probleme. Keni mundėsi dhe vullnet tė punoni dhe jeni tė gatshėm tė sakrifikoni ēdo gjė pėr tė arritur qėllimet dhe pėr te ndihmuar tė tjerėve. Keni njė talent dhe sharm tė mrekullueshėm. Po ashtu jeni plot ide tė mrekullueshme dhe plane. Kėto anė pozitive tė tjerėt nuk janė nė gjendje t’i shohin sepse ju tregoheni si tė pasigurtė. Jeni mikėpritės tė mirė. Nuk jeni vetiak prandaj njerėzit dėshirojnė tė jenė nė shoqerinė tuaj. Keni parandjenja tė mrekullueshme pėr atė qė ka mundesi tė ndodhi. Mirėpo tė tjerėt nė kėtė nuk u besojnė sepse mendojnė se fantazoni shumė. Nuk i gjykoni tė tjerėt sipas asaj se ēka kanė bėrė, por sipas brendėsisė sė tyre.

Marrėdhėniet e Peshqve me shenjat e tjera:
Peshqit & Dashi: Kjo lidhje mund tė mbijetojė vetėm nėse secila palė i pėrgjigjet nevojave tė palės tjetėr.
Peshqit & Demi: Mund tė mos e kuptojnė njėri tjetrin, mirėpo tė dy janė tė terhequr nga njeri-tjetri. Lidhje qė premton.
Peshqit & Binjakėt: Ndjenjat nė fillim mund tė jenė shumė tė mėdha dhe tė zjarrta, mirėpo problemet do tė jenė edhe mė tė mėdha.
Peshqit & Gaforrja: Me punėn e pėrbashkėt, kėta te dy mund t’i arrijnė qėllimet nė jetė dhe nė dashuri.
Peshqit & Luani: Tė dy janė tė mahnitur nga dallimet e njėri tjetrit, mirėpo kjo nuk do tė thotė se mund tė zgjasė lidhja e tyre.
Peshqit & Virgjėresha: Nė fillim, duket se ėshtė lidhje e pėrkryer, mirėpo pėr njė kohė shumė tė shkurtė pėrfundon.
Peshqit & Peshorja: Nėse mund tė pėrputhen nė fillim, ka mundesi tė jenė njė ēift i mrekullueshėm.
Peshqit & Akrepi: Interesat dhe imagjinata e pėrbashkėt mund tė jetė shkak qė kjo tė jetė njė lidhje e mirė.
Peshqit & Shigjetari: Qė tė dy kėrkojnė gjėra qė asnjėri nuk mund t’i mundėsoje.
Peshqit & Bricjapi: Dallimet nė mes tė dyve, bėjnė qė kjo tė jetė njė lidhje shumė e qendrueshme.
Peshqit & Ujori: Ujori do tė mundohet nė ēdo rast tė dalė nga lidhja me Peshqit.
Peshqit & Peshqit: Asnjėri nuk do tė merret me problemet e tjetrit. Lidhje afatshkurtėr.

Karakteristikat e Peshqve:
Elementi: Uji
Planeti: Neptuni
Ngjyra: Vjollce
Lulja: Zambaku
Kafsha: Peshku
Shteti: Portugalia
Metali: Platina
Guri i Lindjes: Dijamanti

prishtinasja
26-01-05, 17:24
une jam UJOR

Arbėri
26-01-05, 18:23
Binjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
26-01-05, 18:30
Binjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ani shko ne faqen paraprake edhe shihe cfare tipi je. :lol: :lol:

Arbėri
26-01-05, 18:46
Binjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ani shko ne faqen paraprake edhe shihe cfare tipi je. :lol: :lol:Aiiiiiiiiiiiiii Barbaroza, qfar tipi jame, e di por qfar nuk jame ende nuk e di se :wink: http://www.cosgan.org/images/midi/frech/c035.gif

Barbaroza
26-01-05, 18:52
Binjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ani shko ne faqen paraprake edhe shihe cfare tipi je. :lol: :lol:Aiiiiiiiiiiiiii Barbaroza, qfar tipi jame, e di por qfar nuk jame ende nuk e di se :wink: http://www.cosgan.org/images/midi/frech/c035.gif

Shko DEEE atje dhe e sheh cfare nuk je,qyyyyyyyyyyyy :lol: :lol:

Arbėri
26-01-05, 18:55
Binjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ani shko ne faqen paraprake edhe shihe cfare tipi je. :lol: :lol:Aiiiiiiiiiiiiii Barbaroza, qfar tipi jame, e di por qfar nuk jame ende nuk e di se :wink: http://www.cosgan.org/images/midi/frech/c035.gif

Shko DEEE atje dhe e sheh cfare nuk je,qyyyyyyyyyyyy :lol: :lol:Aiiiiiiiiiii Barbaroza, enigme e pa zgjidhur ishe edhe ti, qyyyyyyy :x

Her me thua: "shko e shife qfar tipi je", her: "shko e shif qfar NUK JE", phaaaaaaaaaaaa m'tranove e hajtttttttt

Barbaroza
26-01-05, 18:59
Binjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ani shko ne faqen paraprake edhe shihe cfare tipi je. :lol: :lol:Aiiiiiiiiiiiiii Barbaroza, qfar tipi jame, e di por qfar nuk jame ende nuk e di se :wink: http://www.cosgan.org/images/midi/frech/c035.gif

Shko DEEE atje dhe e sheh cfare nuk je,qyyyyyyyyyyyy :lol: :lol:Aiiiiiiiiiii Barbaroza, enigme e pa zgjidhur ishe edhe ti, qyyyyyyy :x

Her me thua: "shko e shife qfar tipi je", her: "shko e shif qfar NUK JE", phaaaaaaaaaaaa m'tranove e hajtttttttt
Hahahaahahahahahahaaaaaaaa,oooooo jo une jo,por ti vete po i ngaterron kabllot,pastaj une desha me te ndihmu e me i zgjidh pak,por ti parpeseprape,s'po me kupton :( :( Keshtu eshte kur te ike autobusi.me te mira ishallah ne fund :lol: :lol:

Arbėri
26-01-05, 19:16
Binjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ani shko ne faqen paraprake edhe shihe cfare tipi je. :lol: :lol:Aiiiiiiiiiiiiii Barbaroza, qfar tipi jame, e di por qfar nuk jame ende nuk e di se :wink: http://www.cosgan.org/images/midi/frech/c035.gif

Shko DEEE atje dhe e sheh cfare nuk je,qyyyyyyyyyyyy :lol: :lol:Aiiiiiiiiiii Barbaroza, enigme e pa zgjidhur ishe edhe ti, qyyyyyyy :x

Her me thua: "shko e shife qfar tipi je", her: "shko e shif qfar NUK JE", phaaaaaaaaaaaa m'tranove e hajtttttttt
Hahahaahahahahahahaaaaaaaa,oooooo jo une jo,por ti vete po i ngaterron kabllot,pastaj une desha me te ndihmu e me i zgjidh pak,por ti parpeseprape,s'po me kupton :( :( Keshtu eshte kur te ike autobusi.me te mira ishallah ne fund :lol: :lol:Po jo moj e nderuar, nuk jam kah i ngaterroj une :cry:

Une ato veti e karakteristika i di, bile jame shume i knaqur qe jame binjak, dhe se po mundohem mos ti zhgenjej ata qe kan perpilua ate horoskop :wink: :wink: :lol: :lol:

Une mendova naj gje me te re seeeeeeeeee, heheheh :wink: :P

Barbaroza
26-01-05, 19:22
Per ndonje gje te re,te thashe hajt se vjen autobusi tjeter deeee,veq durim. :lol: :lol: :lol: :wink:

DEA
26-01-05, 21:12
Shigjetare

dembelica
09-02-05, 19:44
Peshk

Honesty^uk.
09-02-05, 19:51
Une jam LEO

turisti
02-04-05, 20:02
Virgjireshė :wink: [b]

Kercovari
02-04-05, 20:18
Cjapi. :twisted:

geisha
06-04-05, 17:31
Une jam Demi!! :wink:

Arb
06-04-05, 17:33
Gaforr

MemphiSx
09-04-05, 12:50
Shajtare :D

Dilingjia
16-05-05, 12:31
KALI m'doket

doGzona
22-05-05, 18:17
schutze

Gjumashja
22-05-05, 18:23
KALI m'doket


mos pot qellon pel :oops:

Drenicaki
22-05-05, 18:38
zhapin! :lol: :lol: :lol:

dr1ta
22-05-05, 18:44
Gjarper ne horoskopin kinez :P

turisti
23-05-05, 01:15
Ndonjehere kam bindje :arrow: krejt horoskopit.....

Betta
25-05-05, 10:25
Vajz

Diana007
25-05-05, 10:49
Vajz

**************************************

:lol: :lol: E di , bas meje ke ditlindjen ti :wink: :D :D

Betta
25-05-05, 10:51
Vajz

**************************************

:lol: :lol: E di , bas meje ke ditlindjen ti :wink: :D :Dsa mire qe ske harru :lol:

Diana007
25-05-05, 10:58
Vajz

**************************************

:lol: :lol: E di , bas meje ke ditlindjen ti :wink: :D :Dsa mire qe ske harru :lol:

************************************************** *******

Ncuk nuk harroj :wink: :lol: :lol: :lol:

experti_lu
27-05-05, 05:50
une jam i lindur me.22-02-?????
d.m.th....jam PESHK.

Dreni30
30-05-05, 08:00
Ujoriiiiiiiiiiiiiiiii.

schütze
30-05-05, 20:36
Schütze

titi
31-05-05, 03:05
NUK I BESOJ HOROSKOPIT DHE PER MUA AS QE EKZISTON

LEDHATIMI
28-09-05, 02:28
Dem :wink:

teDUAty
28-09-05, 03:32
shenja ime nuk gjendet ne horoskop

rafet llapjani
28-09-05, 07:58
Mirue dhit se um ka than Baci :lol: :lol: :lol: :lol:

Urata
28-09-05, 13:37
Ujor...

Krokodilli
28-09-05, 13:41
une jam i lindur me.22-02-?????
d.m.th....jam PESHK.

nja 4 dit e pasna ditlindjen mbas teje experti_lu

edhe une jam Peshk
po ne horoskopin kinez jam Krokodill

Domira
28-09-05, 13:47
Ne horoskop jam peshore.

Gjumashja
28-09-05, 13:54
Peshku.

rilinda
28-09-05, 14:42
Luan

Diana007
28-09-05, 14:46
Gjith me duket se Virgjiresh jam :D :lol: :lol: :lol:

Domira
28-09-05, 14:54
Gjith me duket se Virgjiresh jam :D :lol: :lol: :lol:

qy qy a veq pot doket a :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
28-09-05, 14:57
Gjith me duket se Virgjiresh jam :D :lol: :lol: :lol:

qy qy a veq pot doket a :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JO edhe jammmmmmmmm :D

Domira
28-09-05, 14:59
Gjith me duket se Virgjiresh jam :D :lol: :lol: :lol:

qy qy a veq pot doket a :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JO edhe jammmmmmmmm :D

Ashtu pra se jo qika re tha pom doket se jam Virgjiresh phaaa..... :wink: :lol:

Diana007
28-09-05, 15:01
Gjith me duket se Virgjiresh jam :D :lol: :lol: :lol:

qy qy a veq pot doket a :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JO edhe jammmmmmmmm :D

Ashtu pra se jo qika re tha pom doket se jam Virgjiresh phaaa..... :wink: :lol:

:wink: Mpuq shum

Sy_kaltra
28-09-05, 18:22
Gjith me duket se Virgjiresh jam :D :lol: :lol: :lol:

qy qy a veq pot doket a :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JO edhe jammmmmmmmm :D

edheun moj :oops: veq se di a jam vertet moj :P :P

Kercovari
28-09-05, 18:28
Pa koment :lol: :lol: :lol: :wink:

http://www.gemeinde-degen.ch/tiere/steinbock.jpg

Diana007
29-09-05, 08:37
Gjith me duket se Virgjiresh jam :D :lol: :lol: :lol:

qy qy a veq pot doket a :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

JO edhe jammmmmmmmm :D

edheun moj :oops: veq se di a jam vertet moj :P :P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: :wink:

turisti
29-09-05, 08:46
TURISTAVE de. :wink:

rafet llapjani
29-09-05, 11:40
C:\steinbock


kercovari a ti ma paske marr capin aaa kuku sa tikallxoj bacit :lol: :lol:

GURI SYLAJ
29-09-05, 13:58
Jo more s'asht i joni ai.


Peshkaqen...... a ka n'horoskup?

Luana
29-09-05, 14:10
Une jam Demi :twisted:

Sy_kaltra
29-09-05, 18:40
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: :wink:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :arrow: :wink:

Naki
01-10-05, 20:06
Shenja ime nė Horoskop ėshtė -BINJAK,po edhe Biologjikishtė jame Binjak

Zana_ch
01-10-05, 20:14
Jungfrau...ose ...virgjeresh......para do ditve e kam pasur datlindjen ..he :oops:

Zana_ch
01-10-05, 20:14
Jungfrau...ose ...virgjeresh......para do ditve e kam pasur datlindjen ..he :oops:

Dreni30
02-10-05, 00:32
UJORIIIIIIIIIIIIIIIIIi.

M_u_k_i
02-10-05, 00:34
LUANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi

LEDHATIMI
02-10-05, 03:27
http://img392.imageshack.us/img392/3631/expressions160ra.gif (http://imageshack.us)

tushja
03-10-05, 11:53
Luaniiiiiiiii

vjeshta
03-10-05, 21:03
Peshku

Manqa
03-10-05, 21:06
VERGJERESH,, Jungvrau

Agroni22
03-10-05, 22:36
AKREP

Lady Godiva
05-10-05, 13:41
BINJAK

dr1ta
05-10-05, 23:59
Pa koment :lol: :lol: :lol: :wink:

http://www.gemeinde-degen.ch/tiere/steinbock.jpg


Mos vet valla cka jan kto :lol: :lol:

Tomori
06-10-05, 00:03
Pa koment :lol: :lol: :lol: :wink:

http://www.gemeinde-degen.ch/tiere/steinbock.jpg
"Kercovari" sa bukur paske dale ne foto....qenke Bricjap

rafet llapjani
06-10-05, 00:05
Jo Tomori e ka hup udhen spo din me shku te dhit hahahahahaha :lol: :lol: :lol:

GURI SYLAJ
07-10-05, 08:18
O Rafetooooooooooooo po per shka je more Tiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ?????????

LEDHATIMI
07-10-05, 08:19
Rafeti eshte pronar i 2 dhive qe ja ka dhen baci :lol: :lol: :lol:

Kercovari
07-10-05, 12:53
He moj drita,brrinje. :lol: :lol: :lol: :wink:

A te pelqen o Tomorr Cjapi. :lol: :lol: :wink:

Gjumashja
07-10-05, 13:51
peshku

Sy_kaltra
07-10-05, 15:47
http://www.freewebdesign.be/smileys/images/other/smilie_jungfrau.gif

schütze
07-10-05, 16:03
http://www.cosgan.de/images/midi/engel/a050.gif

Arb
08-10-05, 19:49
Gaforr

albioni_nl
09-11-05, 23:17
Virgjereshe :wink:

Dimri
09-11-05, 23:28
Ujori

rafet llapjani
10-11-05, 00:49
Binjak :lol:

ninnela
10-11-05, 00:51
Gaforre :lol: :lol: :wink:

Dreni30
10-11-05, 00:52
Ujorii.

rafet llapjani
10-11-05, 00:54
A ska tir bineq ktu aaaaaaaa ghaghaghaaghaghghaghghagh

mashalla per hastreti me paskni runi si serqin ghaghaghaghaghaghaagh

zana e maleve
10-11-05, 00:56
une jam dash

rafet llapjani
10-11-05, 01:10
U po nime zana qfar dashi breeeeeeeee :lol: :lol: :lol:

Dimri
10-11-05, 01:11
Ujori

Dimri
10-11-05, 01:11
Dash me brina more rafet

zana e maleve
10-11-05, 01:11
U po nime zana qfar dashi breeeeeeeee :lol: :lol: :lol:
dash hesapi rafet qfare pytje po bene hahahahaha

Dimri
10-11-05, 01:13
Cjap spaska kerkush ktu rafet

rafet llapjani
10-11-05, 01:15
E adin mem kallxu qysh duhet me pyt se une ingjoh dasha me brina edhe pa brina ghaghaghaaghaghaghaghagh

Dimri
10-11-05, 01:17
O rafet a din dhit tua qfar shenje ne horoskop jan masi je qoban i dhive duhet medit

rafet llapjani
10-11-05, 01:20
Po e di une serbezhonum e kan horoskopin ghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghghah

Domira
10-11-05, 14:43
Binjak :lol:

Rafet ti nime krejt senet dysh a :lol: :lol: (shaka)

M_u_k_i
10-11-05, 15:27
Mju tregu drejt un LUANIT

rilinda
10-11-05, 21:24
Mju tregu drejt un LUANIT

si une :roll:

Bleta
17-11-05, 14:44
Demi

Zana_ch
19-11-05, 12:01
Virgjeresh (ne shtator kam lind) :oops:

Dimri
19-11-05, 12:04
Ujori..

Dimri
19-11-05, 12:05
Mju tregu drejt un LUANIT

si une :roll:

U moj rilinda ti luanesh na qenke :wink:

MemphiSx
19-11-05, 20:53
Une jam Shajtar :P (o7.12.78) ku ku gati e paskom ditlindjen :P

GURI SYLAJ
19-11-05, 21:04
a veq shtate vjet ma i ri se Krishti a?