PDA

View Full Version : Keni shoqėri tė vėrtetė apo jo?


Cool_Boy
05-05-04, 13:23
pershndetje te gjithve...

Deshta tju pyes se sa i besoni shoqeris suaj..Keni shoqeri qe mund tja tregoni te vertetn pa frik???Keni shoqeri qe beni gjithqka per ta dhe ata per ju???

A i besoni shoqeris suaj???

Per mendimin e juaj qka do te thot shoqerija e vertet????Shpreheni qdo mendim rreth kesaj.

kalofshi bukur,ju pershndes te gjithve dhe ju mire pres per pergjigje..

Cool_boy

lazdrani
05-05-04, 18:56
Cool_Boy

Po kam shoqeri qe mundem te flase lire per gjithqka,e ata jane tre shoke te ngushte qe jemi shoke dhe (vllezer gjaku)kemi nje shoqeri diku 20 vite.
Bejem gjithcka qe eshte e mundure,nese i duhem ne ndihem apo diq tjeter ata e dijen qe une aty jam ku do te me deshirojne,por edhe e kunderta.
I besoje kesaj shoqerie......Te gjithe per nje-Nje per te gjithe eshte kodi jone. :wink:

Murgesha
05-05-04, 19:43
Po kam shoqeri dhe i besoj.
Ne momente kur disa gjera nuk kam mundur ti shpreh me te afermit e mij ateher gjithnje kam pas shoqen e ngushte qe kam zbrasur dhimbjen. Gjithashtu kam dhe nje shok me te cilin bisedoj per cdo gje haptazi :lol:

vushtrria
05-05-04, 20:09
pershendetje

po dihet shok te kafes kemi mjat por ata jan vetem per kafe e taman shok une per vehten time e kam nje kusheri qe jemi te pa ndar qe 15 vite eshte qudi e madhe edhe te gjith ketu rrethi quditet se si sjkojme te gjitha punet i kemi bashk kur kemi ardhe ne zvicer jemi paraqit azil bashk per nje dit na u ka njofte e drejta e azilit ne n je kamp kemi qen bashke kue naj dhan banesat na i kan dhan ne nje bllok ne pun kemi fillue bashk gjithmon kur i kemi ndrrue firmat gjithmon bashke kur kemi qen te pa pun te dyt bashk tani e kemi firmen ton bashke kur shkojme ne pushime gjthmon bashke kur te dalim ne qytet ketu ku banojme gjithmon bashke eshte shum rast i rrall qe neve ndokush na shef ndamas keshtu jeta na ka lidh me te gjitha senet po edhe ne lufte gjithkund ishim bashke ne kosov kemi investue ne te njejtin vend bashke dhe po ashtu edhe nuset tona jan sikur me kan motra por eshte edhe nje gje shum interesant ndodhe shpesh qe edhe te veshur dalim njejt sepse kur dalin shoqet tona me ba ndonje komision na i blejne edhe teshat e njejta me te veret kemi kalue qdo te mir dhe te keqe qe na kalue perpara por ma knaqesi nuk ka se me pas shokun e mir por kur e ke edhe kusheri eshte edhe ma mir

me nderime vushtrria

Lona
06-05-04, 09:15
Njeherit te pershendes per temen...
Ne kemi shoqeri mjaft dmth shoqeri per te kalu kohen ,ndersa shoqeri qe me shume i besoj dhe me shume e vlersoj munde them se edhe ashtu ka,me vite te tera jemi shoqe dhe asnjeher skemi patur probleme mes nesh ,dhe jam ,dhe eshte ne gjendje qe per cdo gje te luftojm se bashku me mirkuptim .....dhe mendoj te jemi cdoher bashk..

sexybrikenda
06-05-04, 09:17
Po kam shoqeri dhe i besoj.
Ne momente kur disa gjera nuk kam mundur ti shpreh me te afermit e mij ateher gjithnje kam pas shoqen e ngushte qe kam zbrasur dhimbjen. Gjithashtu kam dhe nje shok me te cilin bisedoj per cdo gje haptazi :lol:
Kush na qenka moj qeky shok? :D :wink:
Edhe une kam nje shoke kety ne forum qe mundem te flase gjitheshka :wink:

Barbaroza
06-05-04, 13:53
Une shume jam e rezervuar kur eshte ne pyetje shoqeria.S'kam aq shume shoke e shoqe qe do te mund t'u hapesha rreth problemeve te mia,por edhe me ata qe kam,jam paksa e rezervuar!

florian
06-05-04, 14:30
SHOQERIA ESHTE E SHENJTE EDHE THEMELET I KA SI KALAJA :wink:

Murgesha
06-05-04, 19:17
Po kam shoqeri dhe i besoj.
Ne momente kur disa gjera nuk kam mundur ti shpreh me te afermit e mij ateher gjithnje kam pas shoqen e ngushte qe kam zbrasur dhimbjen. Gjithashtu kam dhe nje shok me te cilin bisedoj per cdo gje haptazi :lol:
Kush na qenka moj qeky shok? :D :wink:
Edhe une kam nje shoke kety ne forum qe mundem te flase gjitheshka :wink:

Jo moj Brikenda, kam shoqeri te mira te krijuara ne forum, por shoku im i ngushte nuk shkruan ne ket forum.
Natyrisht kam edhe Lazdranin me te cilin bisedoj per cdo gje lirshem :wink:

qika_pr
21-05-04, 17:17
Cdo njeri shoqerohet dikush me pak dikush me shum
Une jam e shoqerueshme por edhe si e vogel edhe tani kam me shum shok se shoqe nuk di pse ndoshta pse me kan terhjek bota mashkullore me shum
Kam nje shok qe e dua shum edhe e njoh qysh 6 vjec kur kam qen ate e kam si ditar jete
Cdo gje per te di edhe ai din per mua, shum persona mendojne qe e kam vella sepse nostop rrim bashke,edhe punoj me te
Me femra kurr nuk jam shoqeruar edhe aq shum por femren e ketij shokut e kam shum te aferte edhe i tregoj shum gjera por jo si shokut

Giovanni
26-05-04, 11:40
Natyrisht qe po :lol:

Cool_Boy
24-06-04, 10:35
Une per veti kam shoqeri qe muaj ti besoj,kam shqiptare por kam dhe te huaj,por shokun me te ngusht e nje te huaj me beson si vllaut dhe i besoj si vllaut tim,ben qdo send per mua dhe bej qdo send per ate.......

Cool_Boy

Vera
24-06-04, 20:09
Sa i perket shoqeris, valla ne kosov kam pas shoqe te ngushta shum dhe si motra, por qe prej se kam ardhur ne germany nuk kam ashtu shoqe te ngushta. Shoqe kam mjaft por jo qe ju besoj si atyre ne Kosov. Por ne fund te fundit shoqeri e sinqert dh eqe din te mesoj dh ete drejtoj dhe qe nuk ta don te keqen i kam prinderite e mi qe jo vetem prinder por edhe shok shum te mir i kam.

dita girl
25-06-04, 15:21
Po kam dy shoqe shume te ngushta dhe i qmoj shume sepse shume bejme per njera tjetren,dhe kemi besim te madh tek njera-tjetra!

mickoja
26-06-04, 17:59
Po natyrisht qe kam shoqeri por shoqja ime me e ngusht dhe qe nuk mundem ta ndaj prej motrave te mija esht martuar dhe nuk shihemi sikur me par gjdo ditč por ende jemi te lidhura sikur me heret dhe mundemi njeres tjetres poroblemet nja tregojna

Urata
26-06-04, 19:08
Rasti eshte mbret i botes, tha dikush me i moqem se neve! Edhe une perveē atyre qe kam, rastisa dhe gjeta Murgeshen diqysh gati si veten!

mr_beni
20-07-04, 20:11
Shoqeria ime eshte ajo shoqeri qe me ndihmon shum shum shum.

Por edhe kjo shoqeria e forumit te Dardanias jane me te vertet shoqeri e mir


ju pershendes

turisti
28-07-04, 02:29
Tungi. Shoqeria sot= S P V ( sicili per veti)....,jo si perpara,jo.. :(

nitushe
09-09-04, 10:41
Kam shoqri mjaft te mire me besojn shume edhe ju besoj :wink:

Luana
12-10-04, 01:12
Tungi. Shoqeria sot= S P V ( sicili per veti)....,jo si perpara,jo.. :(

valla Turist une pajtohem me ty as une nuk ju besoj shoqeris se secila per veten po kqyr :roll:

turisti
12-10-04, 20:17
Tungi. Shoqeria sot= S P V ( sicili per veti)....,jo si perpara,jo.. :(

valla Turist une pajtohem me ty as une nuk ju besoj shoqeris se secila per veten po kqyr :roll:

Kjo ka qene me 28/07,por edhe sot vlen ne teresi.Une per vehti,kurre nuk e kam dasht per interes,edhe gjithmone mu eshte kthye mire nga ZOTI. :P :P :P :P :P

Gjumashja
03-12-04, 21:10
valla sosht met me i besu vetvetes e leje ma shoqnis se ta bon gropen qe sta merr mendja

Mafiozi
04-12-04, 19:05
Shoqerin e mir e e njehi ne gishtat e nje dore 8)

Kercovari
05-12-04, 09:21
Ka ndryshuar ne jete gjithcka,edhe shoqeria gjithashtu.
Une per veti kam vullnet te ndihmoj shoqerin ne momente te veshtira,por me mungon kuraja te kerkoj ndihme prej tyre.

Mafiozi
05-12-04, 16:50
Ka ndryshuar ne jete gjithcka,edhe shoqeria gjithashtu.
Une per veti kam vullnet te ndihmoj shoqerin ne momente te veshtira,por me mungon kuraja te kerkoj ndihme prej tyre.

Ashtu jam edhe un Kercovari, ndonjeher nuk esht mir per ne, por
nuk kem qka me ber, jem ashtu me karakter :? :wink:

KriSTaL
06-12-04, 11:45
Ka ndryshuar ne jete gjithcka,edhe shoqeria gjithashtu.
Une per veti kam vullnet te ndihmoj shoqerin ne momente te veshtira,por me mungon kuraja te kerkoj ndihme prej tyre.

Kercovari kur te japesh duhet dhe te marresh.

Shok leht eshte te thuash kam kam kam, deri sa ta provosh nuk duhet ta kesh shok vetem , per interesa tuat por ta kesh shok , dhe ne ditet kur te ka nevoj dhe te kesh ne voj per te.

nje shok i mire te zevendeson me vella.

engjelli_pe
27-12-04, 18:57
Kam pas fatin tė kem njė shoqeri tė mirė,si ne ch po ashtu edhe nė Kosovė,edhe pėr kėtė i falenderohem zotit edhe vetes pak :lol:se njeriu e bėnė shoqerinė


respekt

rrita
21-01-05, 16:54
hmm un kam nje shoqe shum te mir jemi shoqe qe nga mosha 4 vjeq..
tani smund te rrim pa njera tjetren sepse jemi rritur bashk me beson shum dhe i besoj shum i tregojm qdo gje njera tjetres dhe me mundsit tona edhe i ndihmojm shum ....
aq shoqe te mira dhe te pa ndashme jemi saqe shoqeria tjeter (ne shkoll psh.) quditen edhe vet se qka shohin :wink:

Dreni30
22-01-05, 10:12
Nuk kame shok/qe te vertet, ashtu si une dua e vetem per shok/qe te rastit kam shume sa as vet nuk po mundem me besu.

PAOLINA
22-01-05, 19:12
Shoqerij kam plot, amen me ndonje njeri te vecant per te biseduar rreth cdo gjeje, per cdo problem, jo nuk kam :( !!!! Kisha pasur deshir, qe te kem ashtu nje shok/qe me te cilen mundesh me e ndajt te miren dhe te keqen, por ne kete kohe nuk mundesh me i besu askujt......me respekt...

IceGirl
22-01-05, 19:22
Veshtire esht sot te gjesh...te kesh shok/qe te vertete...

Barbaroza
24-01-05, 14:18
Veshtire esht sot te gjesh...te kesh shok/qe te vertete...
:wink:

vushtrria
24-01-05, 14:36
Veshtire esht sot te gjesh...te kesh shok/qe te vertete...
:wink:


jam shum takorde me juve :? :?

P.S ka shok te mire por tani koha i ka qit jashte lojes :lol: :lol:

sarasara
24-01-05, 18:40
un per vete muj me than lirisht qe kam shoqerine ma te mire qe ekziston dikund,a ndoshta veq mu me duket ashtu.
ma e mira e se mires eshte qe e kam shoqerine e shkolles follore d.m.th
prej kalses se pare jemi 5 shoke qe edhe pse 3 prej tyre kan kriju familje ende i kemi ato kontaktet,takimet e shpeshta,hajgaret e vjetra e kshtu me rradhe :wink:

dardha
25-01-05, 09:16
normal qe kam shoqeri te vertet,por se kuptoj pse gjithehere djemte jane shoket me te mire se femrat.
mesiguri sepse na femrat behemi xheloze ne njera tjetren :P

Gjumashja
25-01-05, 09:28
normal qe kam shoqeri te vertet,por se kuptoj pse gjithehere djemte jane shoket me te mire se femrat.
mesiguri sepse na femrat behemi xheloze ne njera tjetren :P

:wink: :wink:

Jana
26-09-09, 12:38
Po kam shoqeri...jemi sinqerisht shoqeri e vertet sepse jemi rrit bashk...edhe s'bashku kemi tejkalu shum veshtiresi qe na i ka sjell jeta..por edhe i kemi nda gjitha gezimet bashk..

Personalisht i kam dy shoqe e dy shok...qe njihem qe ne femieri ...deri sot nuk jemi nda...dhe per qdo gje qe kam nevoj e di qe em ndimojn...JU BESOJ...

teutaA
17-10-09, 08:32
ncuk jam shum tip privat :smile:

Oltiana1
30-11-09, 12:22
Po kam shoqėri tė vėrtetė .

~AnnA~
30-11-09, 12:29
Mendoj qe po!!!!

Lapsi
30-11-09, 13:54
edhe une mendoj sikur Anna :)

Naki
30-11-09, 15:40
Njeriut i duhet socializimi shoqėrorė pėr arsye dhe interesa te ndryshėme,
Personalishtė kam shoqėri te mirė reciproke me Kolegė tė punės ku nė njė rrethė te ngushtė bėjnė pjesė dy veta me te cilėt ndaj qdo brengė dhe Informatė.kėshillė apo kritikė.
Ndėrsa jetėn private Prindėrit dhe familja janė pėr mua udhėrrefyesit e vertetė pa i anashkaluar kėshillat e dy miqėve qė i konsiderojė shumė tė afėrm me rrethin familjarė.