PDA

View Full Version : Nese keni keto Siptome kerkoni ndihme, ju nevojitet sherim?


Murgesha
05-05-04, 15:20
Ja disa simptome se te ka zene Semundja e Kompjuterit...........


...kur te pyet dikush se me cilin autobus udheton ti i pergjigjesh "16 ose 32 Bit"

... kur fillon te ngjehesh ne numra heksadecimal: 0,1,2,3,4,5,6,7,,8,9,A,B,C...

...shef endrra ne modusin e 265 ngjyrave

...kur shkon te flesh, kerkon butonin "sleep modus for 8 hours"

...Kur gruaja te thote: " po se ndale ate maqine te poshter do te ndahem nga ti" dhe ti e pyet se si eshte "else"-kushti

... fillon ta lexosh nje liber, dhe per te dale ne faqe tjeter kerkon ne anen e djathte te libres "scrollbar"

....deshiron te telefonosh, dhe ne vend te numrit te telefonit, jap IP-adressen

... ne ashesor klikon dy here katin e deshiruar

...kur i di te gjitha konfigurimet e rrjetit, ndersa nese don ta qosh nje leter me poste duhet ta pyesish gruan per numrin postal tuaj

...per ta ndezur driten e dhomes se fjetjes kerkon ikonen e kyqit per te bere dy here klik

...ankohesh te shefi se ke marre rogen e vogel, dhe nuk e di qe rroga eshte e llogaritur ne numra decimal dhe jo oktal

....ne WC kerkon ikonen "empty trash"

Murgesha
05-05-04, 15:21
Kur e ke semundjen internetomania?
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

...Nese habitesh, se edhe mbi uje mund te besh surfen

...nese i premton vetes c“do ore se vetem edhe pese minuta do rrish online

... nuk te del nje linje per surfen, po vendose edhe nje tjeter

... kur ti i pergjigjesh c“do emaili ne sekund , ndersa letrat normale as qe i lexon e le me te kthesh pergjegje

...kur ti i dergon vetevetes emaila per tja kujtuar gjerat vetes, qe ke per te bere

....kur te pelqen me shume te rrish online se sa te besh seks

... kur te gjitha takimet tua jane vetem ne chat

....kalon nete te tera duke klikuar faqen tende qe counter i yt te arrij vleren 20000

....kur ti blen edhe nje laptop, qe te jesh edhe ne WC online

...kur gruaja jote merr nje cekan, dhe e then kompin tend

... kur kompi yt kushton me shtrejte se nje veture sportive

... kur ti letrat e shkurorzimit avokatit te gruas tende ja dergon permes emailit

... kur je i mire ne internet aq shume sa nuk te nevoitet maqina kerkuese

...qe hidherohesh pse klikimi i dyfisht eshte me i ngadalshem se gishti yt

... kur shkruan ne tastature, germat vine me vonese

...kur shkruan nje leter pas c“do pike e ven prapashtesen com ose net

...kur ne krahun tend e ke te tetovuar verzionin e ri te mozilles

... kur femijet tu kan emra si Eudora, Dotcom, altavista...

Murgesha
05-05-04, 15:27
Ju deshiroj argetim te kendshem gjate leximit, e i lutem Zotit, qe te mos jeni te infektuar nga ky virus.
Sherimi prej ketij virusi eshte lidhja e duarve me fasha "hekuri" e te mbyllura me dry. Kurse qelesi ruhet nga nje njeri i besuar. Mos merrni mundimin ta lusni per te ju larguar fashat. E keni kot se ai nuk ju ndegjon. :lol: :lol: :lol:

yllka
05-05-04, 16:36
.......kur te pelqen me shume te rrish online se sa te besh seks.
.........kur ti blen edhe nje laptop,qe te jesh edhe ne WC online :D :wink:


Shume bukure Murgesha,keto te dyjat jane semundje te mija :oops:

lazdrani
05-05-04, 19:29
.......kur te pelqen me shume te rrish online se sa te besh seks.
.........kur ti blen edhe nje laptop,qe te jesh edhe ne WC online :D :wink:


Shume bukure Murgesha,keto te dyjat jane semundje te mija :oops:Eh Yllka ty ta hongt maca veshin..hahahahhah :wink:

florian
05-05-04, 21:56
PASKAM PSHTUE NUK I KAM QATO SIMPTOMA PO ME DUKET SE YLLKA :roll:

anna
06-05-04, 14:55
pshtova.... :wink:

Vera
07-05-04, 06:43
uhhhhhhhhh shpetova shyqyr ZOTIT qe nuk i kam asnje keto semundje

florian
08-05-04, 11:58
O JU INI TE TEN TE SMUT PREJ DASHNIS E JO KOMPIUTERIT :wink:

MURGESH TI QYSH JE :wink:

Murgesha
08-05-04, 12:50
O JU INI TE TEN TE SMUT PREJ DASHNIS E JO KOMPIUTERIT :wink:

MURGESH TI QYSH JE :wink:'


Te falemnderit per pyetje Flori.
Une a?
Po tregoj drejt mua me kane zene ngapak te dyjat, si computeromania e po ashtu edhe internetomania.
Perditshmerine time nuk mundem ta paramendoj pa lidhje ne net, edhe kompjuterin e perdori per cdo gje, bile edhe llogarit i baj aty. :lol:
Po ju tjeret cka kini more qe spo tregoni drejt?
Valla krejt te semure jemi prej ketyre siptomeve :lol: :lol:

florian
08-05-04, 18:41
O JU INI TE TEN TE SMUT PREJ DASHNIS E JO KOMPIUTERIT :wink:

MURGESH TI QYSH JE :wink:'


Te falemnderit per pyetje Flori.
Une a?
Po tregoj drejt mua me kane zene ngapak te dyjat, si computeromania e po ashtu edhe internetomania.
Perditshmerine time nuk mundem ta paramendoj pa lidhje ne net, edhe kompjuterin e perdori per cdo gje, bile edhe llogarit i baj aty. :lol:
Po ju tjeret cka kini more qe spo tregoni drejt?
Valla krejt te semure jemi prej ketyre siptomeve :lol: :lol:

MURGESH SINQERISHT E TI E DIN UNE JAM SHUM ON LINE PER NI MOTIV SE PUNOJ SHUM NE KOMPIUTER E BAJ SHUM LLOGARI E TE SIGURT PA U LIDH DY ORE NE DIT NUK KA MUNSI :wink: PER MU KOMPIUTERI ASHT PUN E KTO KOHET E FUNIT ASHT BA PAK VES :wink:

anna
14-06-04, 15:06
ndihmeeeeeeeeeeee :? :? :? :?

RRUSHI
15-06-04, 07:49
Sa me perket mua siq duket ende nuk qenkam futur ne mesin e te infektuarve --- edhe pse jam nje nga grupi i par i te antarsuarve ende nuk kam ber as 300 postime ---- andaj siq po e kuptoj une me te infektuarit ne ket forum qenkan MBRETI DHE MBRETRESHA :wink:


Ju uroj sherim te shpejt :(

Murgesha
15-06-04, 10:35
Sa me perket mua siq duket ende nuk qenkam futur ne mesin e te infektuarve --- edhe pse jam nje nga grupi i par i te antarsuarve ende nuk kam ber as 300 postime ---- andaj siq po e kuptoj une me te infektuarit ne ket forum qenkan MBRETI DHE MBRETRESHA :wink:


Ju uroj sherim te shpejt :(

Hhahahahaahhahaha Rrushi. Normal qe jemi te infektuar dhe po kerkojme sherim :wink:

Barbaroza
31-01-05, 15:31
Po sherohem gradualisht. :wink:

Arbėri
31-01-05, 16:40
Ja disa simptome se te ka zene Semundja e Kompjuterit...........


...kur te pyet dikush se me cilin autobus udheton ti i pergjigjesh "16 ose 32 Bit"

... kur fillon te ngjehesh ne numra heksadecimal: 0,1,2,3,4,5,6,7,,8,9,A,B,C...

...shef endrra ne modusin e 265 ngjyrave

...kur shkon te flesh, kerkon butonin "sleep modus for 8 hours"

...Kur gruaja te thote: " po se ndale ate maqine te poshter do te ndahem nga ti" dhe ti e pyet se si eshte "else"-kushti

... fillon ta lexosh nje liber, dhe per te dale ne faqe tjeter kerkon ne anen e djathte te libres "scrollbar"

....deshiron te telefonosh, dhe ne vend te numrit te telefonit, jap IP-adressen

... ne ashesor klikon dy here katin e deshiruar

...kur i di te gjitha konfigurimet e rrjetit, ndersa nese don ta qosh nje leter me poste duhet ta pyesish gruan per numrin postal tuaj

...per ta ndezur driten e dhomes se fjetjes kerkon ikonen e kyqit per te bere dy here klik

...ankohesh te shefi se ke marre rogen e vogel, dhe nuk e di qe rroga eshte e llogaritur ne numra decimal dhe jo oktal

....ne WC kerkon ikonen "empty trash"
Aiiiiiiiiiiiii qe sa kohe qenkam i semure, phaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :cry: :cry: :cry:

Ku eshte mjeku mojjjjjjjjjj :oops: :oops: :x :x :x :x

Murgesha
20-10-05, 09:50
Ja disa simptome se te ka zene Semundja e Kompjuterit...........


...kur te pyet dikush se me cilin autobus udheton ti i pergjigjesh "16 ose 32 Bit"

... kur fillon te ngjehesh ne numra heksadecimal: 0,1,2,3,4,5,6,7,,8,9,A,B,C...

...shef endrra ne modusin e 265 ngjyrave

...kur shkon te flesh, kerkon butonin "sleep modus for 8 hours"

...Kur gruaja te thote: " po se ndale ate maqine te poshter do te ndahem nga ti" dhe ti e pyet se si eshte "else"-kushti

... fillon ta lexosh nje liber, dhe per te dale ne faqe tjeter kerkon ne anen e djathte te libres "scrollbar"

....deshiron te telefonosh, dhe ne vend te numrit te telefonit, jap IP-adressen

... ne ashesor klikon dy here katin e deshiruar

...kur i di te gjitha konfigurimet e rrjetit, ndersa nese don ta qosh nje leter me poste duhet ta pyesish gruan per numrin postal tuaj

...per ta ndezur driten e dhomes se fjetjes kerkon ikonen e kyqit per te bere dy here klik

...ankohesh te shefi se ke marre rogen e vogel, dhe nuk e di qe rroga eshte e llogaritur ne numra decimal dhe jo oktal

....ne WC kerkon ikonen "empty trash"