PDA

View Full Version : Ēka ju dėshpėron mė sė shumti?


Murgesha
08-05-04, 16:38
Nė pėrgjithėsi mė dėshpėrojnė ose irritojnė:
- paragjykimet qė njerėzit kanė pėr gjėra tė ndryshme.
- padrejtėsia
- biseda pa substancė... lol.
Kur e shoh se njė bisedė nuk tė "qon" dikund ja bėj menjėherė me dije bashkėbiseduesit se kot e ka. Kam mėsuar me kohė tė them STOP! Kur mė "nervozon" dikush me "fjalė palidhje", i them: t“lutem, mos ma prish disponimin".
Po ju a keni diqka qe ju irriton pa mase? :wink:

fisniku
08-05-04, 17:32
Me iritojne :Padrejtesia
Injoranca
Demagogjia
Thashethamet.

Per thashethamet nje prej dietareve me te medhenj shqipetare ka thene:
"Jane te shemtuara sepse me teper prekin njerezit e ndershem se te tjeret"

florian
08-05-04, 18:31
MURGESH PERSHENDETJE ESHTE NJE GJE QE ME DESHPERON SHUM TE JETOJ LARG GJYSMES TIME :cry: :cry: :cry:

Vera
09-05-04, 08:18
Mua me deshprojn jorealiteti, dhe ignoranca gje qe nuk i dua dhe prap se pra njeriu nuk duhet te deshprohet por keto gjera vertet te bejn te deshprohesh :(

Barbaroza
09-05-04, 18:19
Mua me se shumeti me nervozon padrejtesia,xhelozia e njerezve dhe injoranca :wink:

Gentiana
09-05-04, 19:40
Me deshperon dhe nervozon padrejtesia, budallaki i njerzve dhe thashethemet. Dhe ata qe nuk kan pun me te meqme se sa me kqyr qka po ban ky apo ai......
Me deshperon nganjeher edhe mosfuqia ime per te ndryshuar ndonje gje(si tek Bota ashtu tek vet njerzit) :cry: :cry:

qika_pr
17-05-04, 16:11
Me deshprojne me se shumti njerezit qe nuk vin me kohe ne nje takim
Me deshpron uji,rryma,zhurma etj
Nga personaliteti ime me deshpron besimimi i madh per njerezit
Injoranca pa dyshim,thashethenenat,edhe mediat tona. :D

Naki
17-05-04, 16:28
mos knaqesija,dhe ndryshimet e pa pritura ne segmente te Caktuara me deshprojne.
lajmet e ndryshme nga medijat rreth vendlindjes-Kosoves,perspektiva e rinise te mjegulluar pa themele te zdritura.

lazdrani
17-05-04, 17:04
Tradhetia....

Giovanni
18-05-04, 10:14
Ne jaten e perditshme jan shume gjera qe e deshprojn njeriun edhe une si gjith te tjeret deshprohem shume here.
Ketu do ta theksoj se deshmrimi me i madhe i imi eshte ateher kur nje person nuk eshte i sinqert me mua d.m.th me deshpron MOS SINCERITETI

Maca
31-05-04, 22:27
I urrej rrenat...thashethemjet...kur dikush mundohet tme imponon diqka..


Me nervozon kur thot dikush ket gje duhet ta besh patjeter,(me komandon) heheh jo jo patjeter esht vetem te vdesesh...


Edhe diqka kur dikush mundohet te te mbaj nder kontroll p.sh mos dil,mos ben kte,mos ate auuuu hiq se dua...

Ani kur mundohet dikush mem dhan mend hahaha e urrej... :wink:

Ju pershendes nga Maca :twisted:

turisti
31-07-04, 13:35
Ju pershendes. Mua me nervozon paaftesia e njerzve m'u ballafaque me realitetin dhe tuta e njerzve prej se vertetes nese jav tregoni. Interesant,sot,njerzit kane deshire ti ndegjojne vetem gjerat te cilat i konvenojne,dado kofshin ato genjeshtra.... :wink:

ShEjToNkA
01-08-04, 00:03
Mua mė irritojnė:

Padrejtėsia,
Injoranca dhe
Egoizmi.

turisti
18-08-04, 23:04
PASURIA :wink:

Domira
24-11-05, 13:30
E nderuara Murgesha, sot e pash se ekziston kjo teme interesante te cilen e kishe hapur ma kahere.
Mbasi qe ne jeten e perditshme hasim ne dukuri qe na deshprojne deshta ta jap mendimin tim per nje deshperim nese mund ta quaj keshtu, te cilin e perjetova sot ne nje emision per femije ne rtk.
Ne nje program te femijeve ne rtk ne nje shkolle fillore ne nje fshat, femijet kishin pregaditur recitime.
Ajo qe me la pershtypje ishte se femijet recitojshin poezi te renda per te cilat nuk deshiroj te polemizoj. Fytyrat e tyre dukeshin te deshperuara kur ata perpiqeshin me gjith forcen e tyre ta recitojne bukur nje poezi te rende, e cila fliste per fatin e shqiptareve.
Nuk jam kunder poezive te tilla, larg asaj sepse edhe vete ndonjehere e shkruaj per perjetimet qe kam pasur si shqiptare ne kohrat e okupimit te shkaut.
Por u merzita kur i pash edhe sot e kesaj dite fytyrat pesimiste te femijeve. Dhe secili femi dukej ashtu.
U deshperova sepse nuk deshiroj te shoh fytyra te tilla femijesh, me dhem zemra..
Femijet tane duhet ta mesojne historine tone ashtu reale cfare e kemi pase per t'ja dite vleren Lirise.
Por ama duhet te bejme dicka qe femijet tane te jene pasqyre femijerise se lumtur per te gjithe femijet rreth e perqark Kosoves.

Murgesha
24-11-05, 14:14
E nderuara Domirė tė falėnderoj pėr aktualizimin e kėsaj teme, po ashtu tė harruarr nga unė.
E sidomos pėr qasjen tuaj nė kėtė temė.
Nuk kisha kohė tė shikoj tė gjithė atė program tė fėmijėve, por vetėm kalimthi.
Edhe mua sikur ty mė shkoi nė mendje.
Kur ne shqiptarėt do tė mbushemi mend, kur do ti lejojmė fėmijėt tanė tė rriten me ėndrra fėmijėrore, pa i politizuar?
Me kėtė shkrimin tėnd mė ktheve nja 6 vite mbrapa.
Nė qendrėn ku jetonim ne refugjatėt e Kosovės ja patėn mundėsuar fėmijėve tanė shkollimin.
Ishin tė shumtė mėsuesit danez e edhe disa "mėsues" shqiptarė qė punonin me fėmijėt e besa edhe me ne tė rriturrit pėr mėsimin e gjuhės daneze.
Pas njė kohė nė bashkėpunim me nxėnėsit shqiptar shkolla organizoi njė mbramje recitali, me poezi daneze dhe shqiptare.
Kurr nuk mundem ta harroj.
Njė vajze tė cilės fatkeqėsisht, lufta ja kishte marrė babanė, njė mėsues shqiptar nuk kishte gjetur poezi mė tė mirė pėr ti dhėnė asaj vajze pėr recitim, por i jep tė recitoj njė vjershė pėr Adem Jasharin.
Mė beso se sytė lot po mė mbushen ka po e shkruaj kėtė shkrim, ka po mė kujtohet ajo ngjarje.
Del vajza e me zė tė fuqishėm fillon tė recitoj atė poezi, kur vjen te vargjet
Oh tė vranė tė vranė barbarėt...
Vajzės fillon ti dridhet zėri e tja krisi tė qarės me za, e bashkė me te tė gjithė tė pranishmit, danezė e shqiptar.
Ne shqiptarėt qė e kuptonim e danezėt duke e ndjerė atė vajzė duke qarė.
Drejtoresha e shkollės urgjentisht kontaktoi njė pėrkthyes qė ti tregoj se ēka pėrmban ajo poezi.
Nuk po e zgjati shumė, po kur e mori vesh se si qėndron puna, me mikrofon nė dorė e me lot nė sy na u drejtua tė pranishmve.
-"Mėsoni fėmijėt me poezi pėr jetėn, pėr lulet, pėr natyrėn e mos i shkatėrroni fėmijėt, por lejoni tė rriten si gjithė fėmijet e botės me lojė e pa halle."
Ishte rasti i parė dhe i fundit, "mėsuesit" shqiptar kur mbanin koncerte dhe recitale tjera ju "shtua puna" e besa edhe rroga se patjetėr duhej tė pėrkthente tė gjitha kėngėt dhe poezit, qė do tė shfaqeshin.
Kurr nuk kam mundur ta kuptoj se pse pikėrisht asaj vajze qė e kishte plagė tė veten humbjen e babit tė vet ti jipej ajo poezi pėr recitim.

Domira
24-11-05, 14:18
Murgesha sa permbajtesor dhe domethenes ky shkrim i yti.

laliloli
24-11-05, 15:18
Me deshperojne :
-Mashtrimi
-fyerjet e panevojshme mes njerezve
-Josinqeriteti
-Berlloku, qe e hasim kudo........

LOJETARI
24-11-05, 15:44
Me deshprojne mendimet qe nuk munde t`i rehatoj

Gentiana
24-11-05, 16:18
Kush ka ardh me ty?
Babai dhe Nena, po me ty?
Nena!
Po babi pse nuk ka ardhur?
Se ka vdekur, e ka shkuar te Zoti!

Ishte kjo bised e 2 Femijeve 5vjeqare, e cila u be ne parashkolloren, qka me deshperoj tek kjo ishte fakti se ati qe i ka vdekur babai ishte djali i halles sime.

Dhe me shum deshperohem kur te mendoj se ai kur i vdiq babai ishte vetem 1vjeq, edhe pse nuk i kujtohet, nuk kalon dite pa e permendur dhe pa bere pyetje:
Pse shkoj, perse me la mua ku te gjith femijet e parashkollores jan me nene e babe, perse une jo?

E qfar pergjigjje ti japim.....

doGzona
25-11-05, 20:35
Ajo qe me shqeteson me se shumti eshte kur e shof nje padrejtesi dhe kur ndegjoj gjera te cilat nuk jane te mbeshtetura ne realitetin ne fjale.Me shqetson pa mase kur njerezit kan interesin e tyre personal ne shume rrethana dhe jetojne me nje shpres se cdo here dikush duhet te jete ne krahun e tyre , pamvarsishte se kur.Dikur edhe nuk dija te theme "STOP" dhe kjo thenje me kohen u verejt se tek une duhet me doemos te jete , sepse kufinjet kalohen shpesh me ose pavetedije te njeriut.Te shqetesohesh per nje te pavertet eshte nje menyre me e preferuar qe nje njeri duhet ta kete , por nganjeher njeriu mendon se nga butesia dhe nga respekti edhe te ruan kete thenje per me vone , por kjo thenje "STOP" nuk kishte te ndalur perderisa njeriu nuk vendos vete per kete gje e nuk pret qe dikush te i veje stopin vetvetes.

ēuni01
26-11-05, 18:32
Mė dėshpėron dashuria e humbur

Mė dėshpėron e padrejta ndaj njerzve tė mirė, dhe mosfuqija qė ta eliminojmė atė.

Mė dėshpėrojnė ca elemente tė jetes ditore,

nevoja tė flasė nė gjuhė tė huaj, kur vėrtetė e dua shqipen.

Vet jeta ėshtė jo fer, dhe rastet mė lartė, irritojnė qdonjėrin besoj.

Fortuna
27-11-05, 02:47
Deshperohem kur shof keqkuptime nder njerez.

e-uritura
16-01-12, 11:33
Dėshprim?

Dėshprohem nėse dikush qė e kam konsideruar mik apo mike, mė lė nė baltė!

Dėshprohem, por nuk dorėzohem, kur dėshtoj..

Dėshprohem kur mendoj situatėn nė Kosovė!

Dėshprohem nėse nuk kam mundėsi tė ndihmoj dikė nė nevojė..

Dėshprohem, nėse njė i afėrm sėmuret apo edhe vdes.

...

Hajra
16-01-12, 12:31
.....deshperohem kur mendoi qe e uritura ia arriti ti largoi njerzit me vlera si: AnnA, elvio, jadore, etj.. por edhe me sume me deshpron fakti qe kete e arriti fale ndihmes qe morri nga Moderatoret kryesor.

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

emine
16-01-12, 12:34
Dėshprim?

Dėshprohem nėse dikush qė e kam konsideruar mik apo mike, mė lė nė baltė!

Dėshprohem, por nuk dorėzohem, kur dėshtoj..

Dėshprohem kur mendoj situatėn nė Kosovė!

Dėshprohem nėse nuk kam mundėsi tė ndihmoj dikė nė nevojė..

Dėshprohem, nėse njė i afėrm sėmuret apo edhe vdes.

...

mos u deshpero,do vijne dhe per ju dite me te mira(jam e sigurt ne ket qka them);)

e-uritura
16-01-12, 12:43
mos u deshpero,do vijne dhe per ju dite me te mira(jam e sigurt ne ket qka them);)


Ditė mė tė mira? Mos po flet pėr veten?

emine
16-01-12, 12:48
Ditė mė tė mira? Mos po flet pėr veten?
Po moj ,pse a kujtova kollaj o me perball tan ket ftofte e dimen,mos me kan shpresa se del vera ja kisha kajte majken qitashti kisha ik prej ksaj dyjeje,,,,,:biggrin:


ps,i moqmi ka tha:kure te thojne 3 vete se po rrzohesh,kqyre e maju per diqka e diku

e-uritura
16-01-12, 12:55
.....deshperohem kur mendoi qe e uritura ia arriti ti largoi njerzit me vlera si: AnnA, elvio, jadore, etj.. por edhe me sume me deshpron fakti qe kete e arriti fale ndihmes qe morri nga Moderatoret kryesor.

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


Cilat vlera se mė dėqplove o hajla?

Vlera ku largohen nga forumi me kushtin; Ose unė ose ajo a?
Dhe nė kėtė mėnyrė automatikisht unė fitoj!

Vetėm tė dobėtit, tė ligjtė ikin kokėulur!

Jam e sigurtė, se mendimi i tyre ka qenė ky;
Kryesia e forumit do e largojnė tė uriturėn, qė ne tė kthehemi. Kryesia e forumit, do tė na lus qė ne te kthehemi dhe tė shkruajmė.

Por, fatmirėsisht o hajla , kryesia e forumit ka dy pika logjikė nė kokė, dhe e dijnė se forumi mbijeton, edhe pa bajgat e tyre!!!

E ulitula o hajla nuk i ka bėrė asgje askujt!
Ata nė konfrontimin e parė, treguan dobsinė e pashoq!
Nėse dobėsia pėr ty ėshtė plot vlera, atėherė ke tė dlejtė hajla!

e-uritura
16-01-12, 12:57
Po moj ,pse a kujtova kollaj o me perball tan ket ftofte e dimen,mos me kan shpresa se del vera ja kisha kajte majken qitashti kisha ik prej ksaj dyjeje,,,,,:biggrin:


ps,i moqmi ka tha:kure te thojne 3 vete se po rrzohesh,kqyre e maju per diqka e diku


Ps; I mocmi ka thėnė edhe;

Shiqo me kujdes kush janė kėta tė 3 qė po tė thonė njė gjė tė tillė!

Mund tė jenė edhe 40, dhe tė mos vlejnė as sa njė gjysmė njeriu!

emine
16-01-12, 13:02
Ps; I mocmi ka thėnė edhe;

Shiqo me kujdes kush janė kėta tė 3 qė po tė thonė njė gjė tė tillė!

Mund tė jenė edhe 40, dhe tė mos vlejnė as sa njė gjysmė njeriu!
pa dyshim,po nje gje eshte fakt se cdo njeri ka ndergjegjen diku te mshefun,nje dit ajo behet vet e 100-ta edhe sulmon njerzit,qofte edhe ata qe e mbronje nje sjellje te veten si shkas dhe arsye per te qen te tille,,,
u knaqsh jarabil ho:biggrin:

e-uritura
16-01-12, 13:04
Njė u dėshpėrua; :biggrin:http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gif» Qka ju deshperon me... (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=2178153#post2178153) 16-01-12 13:00Shpat (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=24637) katastrof per gjyna je bo.edhe ne at forum edhe ketej nc nc nc nc ,pergjyna

emine
25-01-12, 17:24
Ata njerz qe frymezojne femijet,familjen dhe rrethin me fryme dhune,

Jana
25-01-12, 23:24
..njerzit pasiv ...qe sdijn sha dojn ...qe jan pa shpresa ...qe presin se vjen lejleku e ju sjell ato qe i deshirojn ...frikacaket...

Lepurushe
25-01-12, 23:27
Qe smundem te ndihmoj dike qe e kam ne zemer

Antika
26-01-12, 14:13
Dyftyresite....

Antika
26-01-12, 15:05
Dyftyresite....

Po de....

emine
12-03-12, 22:02
kur njerzit mirren me gjana te kalune,verrt merrt,kishe po ja rrehim rathe nje pune qe ka marr fund me vite,nuk deshperohem pos qe ndihem shume e merzitun dhe em duket monotone nje ambijent i tille

Kaqanikasja
05-04-13, 12:47
Thashethemet dhe padrejtesite

turisti
05-04-13, 15:26
Kur mi nervozon dikush :biggrin: hasmit :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahaha.

emine
05-04-13, 16:01
Kur mi nervozon dikush :biggrin: hasmit :biggrin:,hahahahahahahahahahahahahahaha.
.............. :biggrin:

turisti
05-04-13, 16:38
.............. :biggrin:

Ej,ej,mos mi perkesh :biggrin: hasmit :biggrin: se i nguc lemza,hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

halla e madhe
05-04-13, 17:36
.sille ka ta sillesh,prap vetja me ne fund,perderisa tolerojme hapesire per te tjeret:cool:

lovely
05-04-13, 19:07
Ndash mos me u deshperu, mos prit kurr kurgjo prej kerkujt.

Qishtu, une nuk deshperohna kurre.

Kaqanikasja
08-04-13, 08:15
pasiviteti i njerzeve

emine
08-04-13, 15:35
Moti i keq...

zanaa
08-04-13, 15:37
Gėnjeshtra.....

tipi engjellor
08-04-13, 16:18
njerzit e pa sinqert.....

natyra
09-04-13, 02:53
Vrasjet ndaj njerzve/por me se shumti Abuzimet Ilegale:rolleyes: si dhe Trafikimet nga njerez ne njerez:eek:

halla e madhe
09-04-13, 10:45
Nėse nuk mund tė vendosni a tė blini njė nuancė pink, apo tjetėr, kėtė sezon ekspertėt ju preferojnė qė tė pėrcaktoheni pėr nuancėn koralore.
Nė njė fytyrė tė lodhur, ngjyra kafe vetėm sa e pėrkeqėson edhe mė shumė situatėn. Nėse doni tė freskohem pėr vetėm disa sekonda, respektivisht qė tė dukeni mė pak e lodhur, atėherė pėrcaktohuni pėr grim ngjyrė rozė. Tė gjithė ekspertėt e grimit janė unanimė. Nuanca e kuqėrremtė aty pėr aty freskon tėrė pamjen, por e krijon edhe disponim.
Mė sė miri do tė jetė nėse pėrcaktoheni pėr njė bojėkuq ngjyrė rozė. Kthjelltėsia dhe optimizmi do tė vėrehen pas vetėm disa pėrdorimeve tė brushės.
Pėrpos bojėkuqve standarde tė ngurtė, nė ofertė janė edhe bojėkuqtė kremozė, tė cilėt mund tė aplikohen edhe pa bazė kozmetike – me kusht qė tė keni ten tė pastėr.
Nėse nuk mund tė vendosni a tė blini njė nuancė pink, apo tjetėr, kėtė sezon ekspertėt ju preferojnė qė tė pėrcaktoheni pėr nuancėn koralore. Ajo ėshtė njė hit i fundit, kur bėhet fjalė pėr pranverėn.
Nė mėnyrė qė ta maskoni lodhjen sa mė mirė, nė mollėzat e faqeve vendoseni njė nuancė mė tė ndritshme, e kah kėndet e fytyrės njė nuancė mė tė errėt tė bojėkuqit, Po ashtu, me hije tė bardhė hijesoni kėndet rreth syve, nė mėnyrė qė askush tė mos ua vėrejė shenjat e lodhjes.

Informohuni me:

www.lajm-shqip.com

www.njoftime.eu

www.al-softsolutions.com

Faleminderit

Lola31_a mos je hy gabim qetu oj qika mire,apo je ardhe me bo rrekllama?:rolleyes:

zanaa
09-04-13, 10:50
Lola31_a mos je hy gabim qetu oj qika mire,apo je ardhe me bo rrekllama?:rolleyes:
Me deshpron... kur dikujt i humbe rruga ne oborr ne pike te dites....:confused:

elvio
09-04-13, 10:55
Njollat e zeza qe deformojne,,,,,!

Dikush tha,,,,

Karakteri yne-JETA JONE.

halla e madhe
09-04-13, 11:09
Me deshpron... kur dikujt i humbe rruga ne oborr ne pike te dites....:confused:...a po e shef oj zanaa, paska njerze as titullin e temes nuk e marrin vesh ,sa per deshprim s'ju behet forte vone:biggrin:

Dardanesha
09-04-13, 11:19
Kam fitu imunitet nuk deshperohem me ne asgje e aske :cool:...

Oltiana1
09-04-13, 11:31
Kam fitu imunitet nuk deshperohem me ne asgje e aske :cool:...

E lumja ti ! :) :) :)

tipi engjellor
09-04-13, 17:22
realisht njerzit qe nuk jane vetvetja......ama disa qe shtiren me fjal te mira e te buta e tjetren ane ...po dihet ma...

emine
09-04-13, 17:50
Kur njerzit e mij ...ata qe jan pjes e jetes sime...familja shoqnia..jan keq dhe smundem me ndimu...kjo ndjenje eshte vertet deshperuse per mua...

Oqeani
09-04-13, 20:39
Vrasjet ndaj njerzve/por me se shumti Abuzimet Ilegale:rolleyes: si dhe Trafikimet nga njerez ne njerez:eek:
ani njerezui: po ti kur po masakron mizat !

Kalimero
09-04-13, 20:44
ani njerezui: po ti kur po masakron mizat !

mozomakqe pur ti, tibe bodh mir i the be dijuz :D

natyra
10-04-13, 05:04
Ju dy te fundit"Oqeani/Kalimero!!
Me falni Per qka e keni fjalen?lol,,lidhur me citimet e nderlidhura,ndaj postimit tim,larte..nga ju dy..disi konfjuz:confused: e paskit ba tybe!

P/s.mcs,nuk besoi se do keni fare problemi lidhur me paramendimet e mia te cekura nen postimin tim!:wink:

Jufalinderoi/Natyra.

Kaqanikasja
11-04-13, 08:14
pasiguria e njerezve