PDA

View Full Version : Mendimi I Juaj ,postimet Me Mė Cilėsi


florian
10-05-04, 20:27
PERSHENDETJE TE GJITHEVE :wink:

PO HAP KETE TEME PER TE DITUR LISTEN E DHJETE TE PAREVE QE SIPAS JUSH KAN POSTIME ME CILESI NE KETE FORUM .


JU PERSHENDES TE GJITHEVE :lol:

Loloku
30-08-04, 14:28
Bile mund te jete e kunderta. Sa me shume qe kam qene aktiv e shoh se kam rene ne pesh, por eshe kjo ka vendin e vete, por megjithate, mendoj, pa modesti, se prape kam ruajtur dhe kultivuar vlera te nivelit maksimal ne shkrimet e mia ne forume.

Do te beja nje radhitje sipas mendimit tim, por konsideroj se nuk me takon mua te parit dhe mund te merret pastaj per imponim, por le te filloje nga pallati se ne jemi ne sherbim te tyre a dhe do te vleresojme pastaj edhe ne me takatin e arsyes sone!

DEA
14-12-04, 22:55
Nuk kam menduar kurre gjate shkrimit qe shkrimet e mia te kene nje cilesi te lart thjesht kam shkruar per harmoni, edhe nese nuk cilesohen s“me bene edhe aq pershtypje , me respekt DEA

Minatori
15-12-04, 11:40
Duke shfletuar forumin me rane ne sy disa shkrime vertete cilesore per nga permbajtja dhe shprehja letrare.
Do te veqoje disa : Loloku,Gentiani,Albanam,Honesty,Barbaroza,Murgesha dhe Naki.
Me nderime Minatori

GURI SYLAJ
06-07-05, 15:21
Kur eshte fjala te postimet cilesore , une ketu do te beja nje ndarje ; tek ata qe me mundin dhe punen e tyre vijn ne mesin ton me gjera te reja dhe te nevojshme ku profesionaliteti dhe menyra e argumentimit zene vend me rendesi dhe tek ata qe pavarseisht veshtirsive , mospajtimeve , ferkimeve gjejn force qe ketij forumi t'i qendrojn besnik dhe krah, qofshin ata antare te thjeshte apo edhe moderator. Nje rrespekt te veqant kam per te gjithe qe ketu kan nje pervoje te gjate dhe kur lexoj se ky apo kjo ka pesmije e gjashtemije postime kjo me shton sigurine ne kete forum dhe tek keta antare.
Pasi ketu jemi qe te shoqrohemi me njeri tjetrin , te jemi sa me afer me njeritjetrin , e kjo per ne qe jemi larg atdheut ka rendesi te vecant, mendimi im eshte qe profesionalja dhe njerezorja te shkojn krah njera tjetres dhe ne kete menyre te rrisin cilesin e secilit postim. Kur diskutimi behet ne menyre profesionale , te argumentuar ne njeren ane dhe ne anen tjeter ne vete permban dashurin dhe rrespektin njerezor pa dyshim se do te jete i mirepritur nga te gjithe edhe si diskutim e edhe si diskutues
Ndoshta dikush mendon se profesionalja nuk ka nevoje per njerezoren. une them se ka edhe shum. Nje shembull konkret; Nese dikujt i fale 1000 dollar dhe i thua - te mbeteshin ne fyt,
dhe ne rastin tjeter i jep keto para dhe i thu i gezofsh, vlera e parave eshte e njejt por vlera njerezore eshte ajo qe rrite vleren ose ule vleren e ketij gjesti.

Me nderime Guri Sylaj

ShEjToNkA
25-06-08, 13:47
PERSHENDETJE TE GJITHEVE :wink:

PO HAP KETE TEME PER TE DITUR LISTEN E DHJETE TE PAREVE QE SIPAS JUSH KAN POSTIME ME CILESI NE KETE FORUM .


JU PERSHENDES TE GJITHEVE :lol:


Flori. duke shfletuar forumin hasa edhe ne kete teme tėnde dhe hyra disa fjale pėr t'i thėnė. Dikur ka pasur shkrime cilsore, ndėr ata autor ke qene edhe ti, por as sot nuk po mungojshin shkrimet cilsore, assesi! Kishte mjaft diskutues tė rinjė qe i kishin jape jetė ketij forumi nė cdo fushė dhe ishin secili nė mėnyren e veht pėr t'u admiruar, dhe kjo mė pėlqeu shumė.

Por edhe njė gjė dua tė ta theme, karshi asaj kohe sot kemi njė dallim qė duket shumė, dhe me kėtė kisha mundur tė tregoj cilat jane thėnjet dhe fotot mė cilsore, sepse kėto goxha shumė e kishin vėrshuar forumin.

Estella
22-08-08, 23:42
Murgesha
Naki
LABI
Jadore
jan edhe disa tjer ku per momentin spom kujtohen....

valiii
22-08-08, 23:56
1. Hawk

2. 4 Peace

3. Sunshine

4. Albanian Expert

5. Jadore

6. Naki

7. Gentiani

8. Agolli

9. Preshevar

10. BE LK


P.S| Kjo eshte TOP 10 qe une i cilesoj dhe i lexoj me endje postimet e tyre, ka shume anetare te tjere qe shkrimet e tyre me ngjalline kureshtjen po qeta 10 anetar i kam loqkomana .

P.S| ( me 2 ps-ja , si jadore-ja) :smile: .... anetaret nuk jane te klasifikuar ne mendjen time sipas renditjes numerike, porse ashtu, duke shkruar duke menduar mos po me del edhe ndonjeri dhe ne fund arita tek BE LK-u ( Inshalla nuk ma zen per te madhe ky i fundit qe nuk ja bera nje vend ne kry te odes).


Gjithe te mirat !!!

jadore
23-08-08, 09:36
1. Hawk

2. 4 Peace

3. Sunshine

4. Albanian Expert

5. Jadore

6. Naki

7. Gentiani

8. Agolli

9. Preshevar

10. BE LK


P.S| Kjo eshte TOP 10 qe une i cilesoj dhe i lexoj me endje postimet e tyre, ka shume anetare te tjere qe shkrimet e tyre me ngjalline kureshtjen po qeta 10 anetar i kam loqkomana .

P.S| ( me 2 ps-ja , si jadore-ja) :smile: .... anetaret nuk jane te klasifikuar ne mendjen time sipas renditjes numerike, porse ashtu, duke shkruar duke menduar mos po me del edhe ndonjeri dhe ne fund arita tek BE LK-u ( Inshalla nuk ma zen per te madhe ky i fundit qe nuk ja bera nje vend ne kry te odes).


Gjithe te mirat !!!

pergjigje per p.s 2 -shin...
a te leme listen keshtu si e ke renditur , sepse me konvenon gjindem ne mes , demek ballansim, drejtepeshim , gjithmone idealizoj ne jete te kam mesin e arte ,
edhe shikuar holle e holl shume spontanisht e ke qelluar se gjindem mbas , shume mbas.. intelektit te hawk dhe 4peace apo ekspertit shqiptare ..dhe ate e di ,por satisfaksionin e gjej kur pas meje e shof qe renditet intelekti i Gentianit ( ah , medet qe nuk eshte kendej pari se sa do ndihesha triumfuese ne kete rast , edhe ju tjeret lirishte me kaloni para ne rradh kjo do me gezone , aty e gjej suksesitn e punes ne debatin virtual kur mbes e fundit .., por diqysh qe te deshmohem qe jam njeri dhe kam egoizem po vlejkam te pakten ne kete rast qe , e mposhta Gentin e hajt. se valla ka del shpirti do e them edhe fjalen gjithmone me ka fasionu intelekti i tij .. hahha)

p.s.

e them sinqerishte , eshte qeshtje e dispomimit ne vlersimet e mija ndaj postimeve te tjereve , ndodhe qe mes nje postimi te cekte nje fjal e vetme me jep iden per nje mendim analitik , mund te ndodh qe nje mendim analitik shume i cmuar te me duket i thate dhe te me humb gjithe magjine qe sjell lodhja dhe analiza neper tru , por ne pergjithesi them qe cmoj si postim me cilsi qdo shkres kur perbene etiken komunikuese , kur postimi pasqyron qe mirret me temen dhe jo indididin ne debat ..
ky eshte kriteri im kryesor.

Inxhja_Karimon
23-08-08, 10:28
Inxhja,i kish klasifiku...disa kan njohuri tek feja,p.sh;por jo edhe aq njohuri ne tjera lemi,
Si te gjithanshem me te miret jan:Panta_rhei,Dilaver,Guri Sylaj,4Peace,edhe disa qe tash nuk jan me aktive...Granimi;Reana,Murgesha,Jadore,Lyra2, ...s`po me kujtohen :(po e la hapur kure t`me kujtohen....

Shkrime teologjike;Psikologu,Hawk( ne tjera lemi s`ja kan haberin hahahaha)

ka edhe shume tjer qe jan vetem:papagaj,mbajts zhagu,provokator,injorant,thi budall,etj,etj

se e harrova gjenin tem baben-plak ai esht PERLA e forumit. ssikk baba

>>{SpOnGeBoB}<<
23-08-08, 10:44
Po de nisja shkruj qetu qysh kane qefe qeta qisajde mi shkrujten je ma i miri. Boni vaki mos me shkrujten qysh dojne qeta ta lshojne terrorin ne shpine edhe holokaust ti bajne shkrimave ku ti nxajne bile do i kane pushkatue sherri i qatyne shkrimave. Bile dje ish ardhen qaj pirra qe e kish hupen helmeten edhe na kallezojke qka me shkrujten thu ti qe dikush i ka faj qe i ka rrota ne bandash.

Qetu po shkruj se deri ne 1000 copa postime i kom te pagume edhe qeto kam mi hargjue e masnej e kqyri si te na japin kreditin nashta e vazhdojna, jo jo me qikaq duhet me nderpre.

Murgesha
23-08-08, 10:47
Lum si ti Jadore qė jo vetėm se Valiii tė paska fut nė mesin e artė (edhe ate para Gentianit bile), por edhe qenke e vetmja femėr nė kėtė forum, qė llogaritesh nga njė intelekt i rrallė siē ėshtė Valiii si cilėsore nė shkrime.
Po krenohem edhe unė me ty e pėr ty...http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Arkza
23-08-08, 11:09
Mendimi im mendoj se jan shume pak ketu me Cilėsi te Lart P/SH Sikur i Ndruari Fshatari !
Per mua eshte NR: 1
Fshatari
Naki
Preshverari
BE LK
Paratox
Virti
Artisti
Lojtari

S'po me Kujtohen per momentin te tjtret por nese e kam harruar dote shkruaj Prap !

Tani Femrat Jan Nr: 1 Shqiptarja !
Shqiptarja
Abetare
Legenda
Lyra
Amazona
Rilinda
Ninela

Per te Tjetre spo me Kujtohet por e shkruaj prap , keta jan qe i lexoj Postimet me vendmendje dhe kan Postimet shume te veqant per mua !

P/S Ju lutem te tjtre pa keq kuptime ne kete Drejtim sepse kjo i takon Kateoris te larte e cila as une ketu nuk jam ne Liste as 5 % Bile !!!
Pra mos ju met Hatri qe si kam shti disa disa ketu , Ju Flm per Mirkuptim ...

BE LK
23-08-08, 11:20
1. Hawk

2. 4 Peace

3. Sunshine

4. Albanian Expert

5. Jadore

6. Naki

7. Gentiani

8. Agolli

9. Preshevar

10. BE LK


P.S| Kjo eshte TOP 10 qe une i cilesoj dhe i lexoj me endje postimet e tyre, ka shume anetare te tjere qe shkrimet e tyre me ngjalline kureshtjen po qeta 10 anetar i kam loqkomana .

P.S| ( me 2 ps-ja , si jadore-ja) :smile: .... anetaret nuk jane te klasifikuar ne mendjen time sipas renditjes numerike, porse ashtu, duke shkruar duke menduar mos po me del edhe ndonjeri dhe ne fund arita tek BE LK-u ( Inshalla nuk ma zen per te madhe ky i fundit qe nuk ja bera nje vend ne kry te odes).


Gjithe te mirat !!!

Me te thene te drejten o valiii ne fund shof ma mire !

Gjithsesi, duke i lene emrat me nje ane po fokusohem pakez tek shkrimet dhe llojet e tyre.

1. Ne forum ka njerez qe me te vertete kane intelekt dhe dine te shkruajne ashtu siq duhet, dine te replikojne, dine dhe te ofendojne, dine te shprehin mendimet e tyre pa i rene ne qafe askujt. Keto lloj njerezish per fatin e keq te ketij sajti por treten dita dites ... !
Sipas meje, ikja e tyre eshte per dy arsye.

a. Duke pare futjen e shume anetareve injorante, dhe provokative, me qellime dashakeqese, tipike per nje shqipetaret kane ikur.
b. mos ditja e drejtuesve te ketij forumi me mbajt ballancat e duhura mes debatuesve dhe perkrahja e tyre ndaj disa anetareve ka degraduar deri ketu.

Keto ishin dy arsye kryesore dhe thelbesore qe ky forum po bie intelektualisht dita dites.

2.Ne forum ka anetare kokekrisur te fiksuar pas nje teme dhe nuk dine asgje tjeter !
Kjo mund te verehet lehte tek shume tema, sidomos te religjioni...!

3. Anetare qe pine kafe nat e dite, pa nderprere hiq, vallahi me keto une habitem, po si nuk merziten me kafen mor :biggrin: ?!

4. Ka dhe anetare injorante tipik,provokatore, batakqinj qe vetem njerez eshte veshtire ti quash, keta jane disa syresh, por me te rrezikshem jane ata qe kane suport "politik":rolleyes: !

5. Ka dhe disa anetare qe si duket nuk dine me shkrujt shqip. por ne cdo post qe bejne postojne nga nje fotografi, e menyra e vetme e komunikimit te tyre jane imazhet.
Halli i ketyre te fundit eshte i madh me sa duket.

a. O nuk kane tastiere dhe perdorin vetem mousin per poste.
b. Ose nuk dine shqipen dhe menyra e vetme e komunikimit mbetet fotografia.

*

Pak a shume u mondova ti permbledh ne disa pika. me gjithe se me larmine e tipave qe kemi ketu duhet ka nje pike per c'do anetare :biggrin: .


C'do te mire !


p.s. (1) O valiii, a mund te me thuash c'ka e ka Agolli gjuhen shqipe ?!:biggrin:

Albonita
23-08-08, 13:05
Me te thene te drejten o valiii ne fund shof ma mire !

Gjithsesi, duke i lene emrat me nje ane po fokusohem pakez tek shkrimet dhe llojet e tyre.

1. Ne forum ka njerez qe me te vertete kane intelekt dhe dine te shkruajne ashtu siq duhet, dine te replikojne, dine dhe te ofendojne, dine te shprehin mendimet e tyre pa i rene ne qafe askujt. Keto lloj njerezish per fatin e keq te ketij sajti por treten dita dites ... !
Sipas meje, ikja e tyre eshte per dy arsye.

a. Duke pare futjen e shume anetareve injorante, dhe provokative, me qellime dashakeqese, tipike per nje shqipetaret kane ikur.
b. mos ditja e drejtuesve te ketij forumi me mbajt ballancat e duhura mes debatuesve dhe perkrahja e tyre ndaj disa anetareve ka degraduar deri ketu.

Keto ishin dy arsye kryesore dhe thelbesore qe ky forum po bie intelektualisht dita dites.

2.Ne forum ka anetare kokekrisur te fiksuar pas nje teme dhe nuk dine asgje tjeter !
Kjo mund te verehet lehte tek shume tema, sidomos te religjioni...!

3. Anetare qe pine kafe nat e dite, pa nderprere hiq, vallahi me keto une habitem, po si nuk merziten me kafen mor :biggrin: ?!

4. Ka dhe anetare injorante tipik,provokatore, batakqinj qe vetem njerez eshte veshtire ti quash, keta jane disa syresh, por me te rrezikshem jane ata qe kane suport "politik":rolleyes: !

5. Ka dhe disa anetare qe si duket nuk dine me shkrujt shqip. por ne cdo post qe bejne postojne nga nje fotografi, e menyra e vetme e komunikimit te tyre jane imazhet.
Halli i ketyre te fundit eshte i madh me sa duket.

a. O nuk kane tastiere dhe perdorin vetem mousin per poste.
b. Ose nuk dine shqipen dhe menyra e vetme e komunikimit mbetet fotografia.

*

Pak a shume u mondova ti permbledh ne disa pika. me gjithe se me larmine e tipave qe kemi ketu duhet ka nje pike per c'do anetare :biggrin: .


C'do te mire !


p.s. (1) O valiii, a mund te me thuash c'ka e ka Agolli gjuhen shqipe ?!:biggrin:


Pajtona me gjith ket shkrim tendin i Nderuar...!

P/S NE SHKRIM JAM UNE AJO SE NUK DI MIRE SHQIP..!

Albonita
23-08-08, 13:10
1. Hawk

2. 4 Peace

3. Sunshine

4. Albanian Expert

5. Jadore

6. Naki

7. Gentiani

8. Agolli

9. Preshevar

10. BE LK


P.S| Kjo eshte TOP 10 qe une i cilesoj dhe i lexoj me endje postimet e tyre, ka shume anetare te tjere qe shkrimet e tyre me ngjalline kureshtjen po qeta 10 anetar i kam loqkomana .

P.S| ( me 2 ps-ja , si jadore-ja) :smile: .... anetaret nuk jane te klasifikuar ne mendjen time sipas renditjes numerike, porse ashtu, duke shkruar duke menduar mos po me del edhe ndonjeri dhe ne fund arita tek BE LK-u ( Inshalla nuk ma zen per te madhe ky i fundit qe nuk ja bera nje vend ne kry te odes).


Gjithe te mirat !!!

Pajtona edhe une me keta person se edhe une si Albonita i lexoj shenimet e tyre..veq une e kisha cek edhe Leganda...edhe pse mugon ketu por shkrimet e saj jan qe une i kam lexu me shum kujtdes....!! Po Rrespekti qendron per te gjith anteret ..!

P/S vALI ME FAL SE TU KAM PERZI NE POSTIM.??

Linka_pz
23-08-08, 15:09
1. J`adore

2. 4 Peace

3. Sunshine

4. Albanian Expert

5. Valiii

6. Naki

7. Gentiani

8. Agolli

9. Preshevar

10. BE LK


Edhe une mendoj se kjo list e anetareve qe postimet e tyre kenaqesh kur i lexon eshte shummme reale ,mos me qene keta anetare prezent nuk hyhet ne kete forum fare ,jam e para qe s`do ta vizitoja bile po mos t`ishin keta ,qe na kenaqin me shkrimet e tyre dhe me gjuhen e paster .
Uroj qe t`jeni tere jeten prezent ne kete forum ,t`mos mungoni asnjehere.
Ju lumte !

BE LK
23-08-08, 16:15
Pajtona me gjith ket shkrim tendin i Nderuar...!

P/S NE SHKRIM JAM UNE AJO SE NUK DI MIRE SHQIP..!

Ndoshta ti nuk e njeh mire gjuhen shqipe per nje arsye apo nje tjeter, kete drejte !

Por une nuk kam pas qellim per njerez qe nuk kane mesuar gjuhen shqipe, por per ata shqipetare qe nuk dine me dhene nje mendim, me gjithe se jetojne ne shqiperi/kosove apo diku tjeter nder trojet shqipetare.
Realisht me ke vendos ne pozite te veshtire me kete shkrim, ndoshta eshte shkrimi qe i kam rene pishman qe e bera me shume se c'do shkrim tjeter qe kam bere neper forume te ndryshme.
Une kurre nuk kam ndermend te shaj apo ofendoj dike qe nuk din rregullat e gjuhes apo nuk din mire shqiptimin e fjaleve, sepse kjo nuk ka rendesi, rendesi ka qe te thuash ate qe mendon pavareisht menyres se si formulon fjaline.

Nese te kam ofenduar apo lenduar te kerkoj nje mije here falje, e te them se kurre nuk mar guximin te te ofendoj ty.

Ti e din mjaft mire se une te kam keshilluar ne privat per disa rregulla dhe fjale te gjuhes shqipe, kete e kam bere sepse e shikoja se kishe deshire te jepja mendimin tend, por ngecje per arsye te gjuhes.

Shkrimi im dhe njehere u drejtohet atyre qe ne vend te fjaeve mbushin forumin me imazhe te ndryshme, e nuk thone asnje fjale, ju nuk jeni tek kjo kategori.

Te uroj c'do te mire.

BE LK

Albonita
23-08-08, 16:33
Ndoshta ti nuk e njeh mire gjuhen shqipe per nje arsye apo nje tjeter, kete drejte !

Por une nuk kam pas qellim per njerez qe nuk kane mesuar gjuhen shqipe, por per ata shqipetare qe nuk dine me dhene nje mendim, me gjithe se jetojne ne shqiperi/kosove apo diku tjeter nder trojet shqipetare.
Realisht me ke vendos ne pozite te veshtire me kete shkrim, ndoshta eshte shkrimi qe i kam rene pishman qe e bera me shume se c'do shkrim tjeter qe kam bere neper forume te ndryshme.
Une kurre nuk kam ndermend te shaj apo ofendoj dike qe nuk din rregullat e gjuhes apo nuk din mire shqiptimin e fjaleve, sepse kjo nuk ka rendesi, rendesi ka qe te thuash ate qe mendon pavareisht menyres se si formulon fjaline.

Nese te kam ofenduar apo lenduar te kerkoj nje mije here falje, e te them se kurre nuk mar guximin te te ofendoj ty.

Ti e din mjaft mire se une te kam keshilluar ne privat per disa rregulla dhe fjale te gjuhes shqipe, kete e kam bere sepse e shikoja se kishe deshire te jepja mendimin tend, por ngecje per arsye te gjuhes.

Shkrimi im dhe njehere u drejtohet atyre qe ne vend te fjaeve mbushin forumin me imazhe te ndryshme, e nuk thone asnje fjale, ju nuk jeni tek kjo kategori.

Te uroj c'do te mire.

BE LK

Jo nuk e ndij veten ,te ofenduar apo te lenduar..por une sinqerisht jam pergjigj ketu se met vertet jan ato fjal qka ti i ke shenua..!
Edhe une Si Albonita..gjith e pranoj nje gje qka nuk e di,edhe ne at shkrim e kufizova spse.. aq shum e dua gjuhen shqipe edhe me mungon muj te them shum her......

Edhe te falemenderoj per gjdo kshille se me ki dhen ne privat edhe gjith jam mundu ti Rrespektoj fjalet tua..edhe do mundona gjith..!!

Edhe une te kerkoj falje se nje fjal e ima te ka prek..po si do qoft pa dashje ishte..!

TE pershndet po ashtu Albonita me shum Rrespekt ..!

Adrenalina
24-08-08, 09:49
Ka shume qe kan postime mjaft te cilsuara dhe me repspekt.......me se shumeti i kam lexu postimet e Preshevarit ne veqanti me pelqejn shume qe kan begati, cilesi, modesti, sinqeritet, respekt....edhe me pelqen gjithanshmeria e tij!

Ju lumte Preshevar

Zero Cool
24-08-08, 12:43
Nuk kam mendim special per askend, kete per aresyje se:

Dikush qe per mua shkruan shkrime te vlefshme sa i perket kombit, shkrun shkrime te budallafta sa i perket fese psh apo sa i perket partive politike, apo e kunderta...
Keshtu qe asnjeri nuk eshte ideal dhe ka shum anetare shkrimet e te cileve i lexoj me kujdes por vetem ne temat e caktuara kurse ne temat tjera nuk i lexoj fare sepse ja dije mendimin dhe perafersisht edhe permbajtjen e shkrimeve...

LABI
24-08-08, 13:40
Pasi qe vet tema qenka inicim dhe shpalosje subjektive e shijeve ! Me lejoni dhe une t'i shquaj ca emra !

Une vlersimin tim , e kam mbeshtetur te terin ne permbajte te shkrimeve , e jo ne numer te postimeve...
Mendoj qe shkrimet e personave te poshteshenuar , shquhen (perdallim nga te tjeret) ; kane nje origjinalitet, nje doze rezoni dhe kritike.

Reana
Naki
Liburjana (edhe pse vetem me 5-6 postime)

Padyshim se ka dhe te tjere . Keto jane ata qe do i vecoja .

Une 2-3, ai/ajo tjetri 2-3 dhe keshtu krijohet nje pasqyre e perafert ..!

DEA
24-08-08, 14:27
Nuk kam mendim special per askend, kete per aresyje se:

Dikush qe per mua shkruan shkrime te vlefshme sa i perket kombit, shkrun shkrime te budallafta sa i perket fese psh apo sa i perket partive politike, apo e kunderta...
Keshtu qe asnjeri nuk eshte ideal dhe ka shum anetare shkrimet e te cileve i lexoj me kujdes por vetem ne temat e caktuara kurse ne temat tjera nuk i lexoj fare sepse ja dije mendimin dhe perafersisht edhe permbajtjen e shkrimeve...

zeroCool paska fol fort me vend, se nese dikush ka prirje ne njeren ane , e bene lemshe ne anen tjeter, ka postime me cilesi po ka edhe te kategoris tjeter, te pakte jane ata te cilet posedojne nje komplet paket me te gjitha, per mua vlersoj Jadoren ka shkrime shume interesante po e gjene veten edhe te humori dhe kafja me nje fjale e gjithanshme me pas vazhdojne Naku,Reana,Paradox,Murgesha,Gentiani hupi ai se ka pas dicka te veqante, Vjeshta eshte e gjithanshme, jo pse e kam te zemres po ky eshte realiteti, dhe ka edhe prej te tjereve qe per momentin nuk po me kujtohen, po keta ishin qe me kujtohen ne rend te pare kur bie fjala per njerzit e menqur te forumit, per njerzit meshkollim te larte, per njerzit ma shoqeror dhe per njerzit ma besnik te fjales...

Linka_pz
24-08-08, 21:18
Pasi qe vet tema qenka inicim dhe shpalosje subjektive e shijeve ! Me lejoni dhe une t'i shquaj ca emra !

Une vlersimin tim , e kam mbeshtetur te terin ne permbajte te shkrimeve , e jo ne numer te postimeve...
Mendoj qe shkrimet e personave te poshteshenuar , shquhen (perdallim nga te tjeret) ; kane nje origjinalitet, nje doze rezoni dhe kritike.

Reana
Naki
Liburjana (edhe pse vetem me 5-6 postime)

Padyshim se ka dhe te tjere . Keto jane ata qe do i vecoja .

Une 2-3, ai/ajo tjetri 2-3 dhe keshtu krijohet nje pasqyre e perafert ..!

Uaaaa Labi ,me (5-6 postime ) e vleresove Liburjanen shummme per tu habitur apo jane anetare te vjeter me nika te ri .

>>{SpOnGeBoB}<<
25-08-08, 08:22
Uaaaa Labi ,me (5-6 postime ) e vleresove Liburjanen shummme per tu habitur apo jane anetare te vjeter me nika te ri .

Po une qka jam tu shkrue qe sa e sa qisajde ne forum qe nuk oshte vetum mi pershkrue definicionat edhe mi ba paste ne forum po duhet mi kuptue qka thojne qato. Qe qikjo kallezon shembullin ma flagrant qysh i kupton njani definicionat edhe vetum i ngarkon qaty ne prikolice edhe vjen qisajde i shkarkon tanat me nji teme me kallezue demek kqyre sa shume kom prue qesi hovi.

jadore
25-08-08, 11:03
Po une qka jam tu shkrue qe sa e sa qisajde ne forum qe nuk oshte vetum mi pershkrue definicionat edhe mi ba paste ne forum po duhet mi kuptue qka thojne qato. Qe qikjo kallezon shembullin ma flagrant qysh i kupton njani definicionat edhe vetum i ngarkon qaty ne prikolice edhe vjen qisajde i shkarkon tanat me nji teme me kallezue demek kqyre sa shume kom prue qesi hovi.

u zemra tu gezofte , po del qe nu ke idhnu-a, ani per gjithe kete mund qe po e bone , po ti a nuk e dine qe nuk e ke vendin ketu-a,
qe te kallxon ty zhadja simp ,
kjo ode eshte si nje fare ode e reanimacionit , demek oda e kendelljes pas shokut , jo shokit , shokut , qysh me ta angllatis bre simp , si diqysh kllapi gjendjes ne agoni ,.per gjithe ata qe jane ne kete faze , e kjo kllapija ka keto sintoma , demek sheja , ka ndodh qe antaret ketu e kane marre punen shume perzemer ( si ti qe u idhnove ) edhe kanjehere sa qe dy tre vete me nje pune tash kush po e kryne me me perkushtrim se qetri punen e vet, eh en kete perzemer te punes ketu mund ndodh qe vie deri te mbytja mes veti per shkrolja ,... eh kur e shofin qe mas ksaj ska ku shkone, mbet ne shok ... mbas kesaj cka me bo ,..!!!....duhet kadal me u kendjell ose ose , qe bone vaki e knellet , ne e kemi hap kete ode enkas per gjithe ata qe kane kalu neper ate tranzit , qe me bo vaki me u kendjell e me i ra pishmon si qeni vetit pse ja pat vnu nenshkomzen tjetrit , ose per te gjithe ata qe kush me ke eshte perla pse shkrolat te tua kene ma te mira se te mijat , kush ke e ka pas iri , kush ke e ka gjelozu shkroljat ma te bukura e te drejta apo pse ndoshta pa hiri ju kane dredh shkroljat e i kane ra tjetrit ne ftyre ,tash i bine pishmon kesaj e qysh me i kerku falje qe nima une keq e paskna pas se ti mire bolle e paske thone , ja qesim emrin ne kete rubrike ..
a e morre vesh tash ti pra , qe hala heret per ty eshte kjo , rri ti ku je andej se boll mire po te shkojne punet , apo done hajgaragjia i mujit , a po done antar i mujit , demek ju andej mire i keni punet , me shtine me kesh dje po te shti me kesh sot , me livdove mujin e kalun ta kthej une ty kete muaj ..
ku po done ma mire ti ...
kjo dhome ketu eshte me ja marr hallallin njoni tjetrit qe mos u kthevsha mo , mos te me mbet merak ... pra eshte oda me ja jap hakun qe thote mama jeme ...po masi ta kesh honger nje thes kryp me tjetrin ketu , luge luge valla , hiq ma shpejte jo ...
a po e dine ti tash..

>>{SpOnGeBoB}<<
25-08-08, 11:36
u zemra tu gezofte , po del qe nu ke idhnu-a, ani per gjithe kete mund qe po e bone , po ti a nuk e dine qe nuk e ke vendin ketu-a,
qe te kallxon ty zhadja ty simp ,
kjo ode eshte si nje fare ode e reanimacionit , demek oda e kendelljes pas shokut , jo shokit , shokut , qysh me ta angllatis bre simp , si diqysh kllapi gjendjes ne agoni per gjithe ata qe jane ne kete faze , e kjo kllapija ka keto sintoma , demek sheja , ka ndodh qe antaret ketu e kane marre punen shume perzemer ( si ti qe u idhnove ) edhe kanjehere sa qe dy tre vete me nje pune tash kush po e kryne me me perkushtrim se qetri punen e vet, eh en kete perzemer te punes ketu mund ndodh qe vie deri te mbytja mes veti per shkrolja , eh kur e shofin qe mas ksaj ska ku shkone se ka ne shok duhet kadal me u kendjell ose ose , qe bone vaki e knellet e kemi hap kete ode enkas per gjithe ata qe kane kalu neper kete tranzit , qe me bo vaki me u kendjell e me i ra pishmon si qeni vetit pse ja pat vnu nenshkomzen tjetrit , ose per te gjithe ata qe kush me ke eshte perla pse shkrolat te tua kene ma te mira se te mijat , kush ke e ka pas iri , kush ke e ka gjelozu u pse ndoshta pa hiri ju kane dredh shkroljat e i kane ra tjetrit ne ftyre ,tash i bine pishmon kesaj e qysh me i kerku falje qe nima une keq e paskna pas se ti mire bolle e paske thone , ja qesim emrin ne kete rubrike ..
a e morre vesh tash ti pra , qe hala heret per ty eshte kjo , rri ti ku je andej se boll mire po te shkojne punet , apo done hajgaragjia i mujit , a po done antar i mujit , demek ju andej mire i keni punet , me shtine me kesh dje po te shti me kesh sot , me livdove mujin e kalun ta kthej une ty kete muaj ..
ku po done ma mire ti ...
kjo dhome ketu eshte me ja marr hallallin njoni tjetrit qe mos u kthevsha mo , mos te me mbet merak ...
a po e dine ti tash..

Po valla Jadore bash u idhnova se edhe une dojsha sikur qeta mu kanen ne liste, e ata gjindja kishin pas kujtue qe qetu jam me kallezue qirkuz. Edhe qat pirren me helmeten e humbne e kuptova deri dikun amo aj lypke me shkue me sosen edhe akademin e aktrimit demek mi ba qirkuz ma te forte. Tana bash per qata ne shenj proteste deshta me ju kallezue qetyne qe nuk jena me ba qirkuz o kan me na ngjoften sovranitetin e postimave tona ne tane territorit o ne qasine enklava te decentralizume nuk marrim pjese te e fundit shperngulmi edhe e shesmi ane e per okoll qka kena e qashtu nuk rrijna.

Ev shoq sa shkrujsha dikund vetum kur ti qojshin me tanksa e me forca speciale fill me intervenue, na kan tmerrue. Tana ja nisen do qisajde jo kush osht qirkuzi ma i madh nguljani qaty Spongebobit edhe Tinkyt, tana kush osht menemadh apet naj kishin trusen qatje tana ish ardhen qajo Estella me kallezue qfare fjale po perdoren amo fill qka nuk e kish shkrujten demek qe na jena apet qaty.

Kena shkrujten une edhe qeky tinky nji dite per do qesine aparatqika te korruptum te klanit o nuk ka shkue as dy dakika vetum kur ti kan que ballanat ne hava prej baze e te naj banen shkrimat cope e grime demek me na kallezue se qata kan imunitet edhe perkrahjen tone.

Dje qatje kom nejten me do disidenta belivalla kallezojke njani prej tyne qe vetum lexoj amo nuk shkruj se fill mi arrestojne shkrimat, tana tjetri thojke fill te thojne a mos te kom pas thirren me ardhen qisajde. Qysh mare i thuhet njerit qashtu sikur mi thane qytetarit tu Kosves qka ke lypen mu linden ti qetu, hej ku me que mare njerin qe qaty osht tu jetue edh u rriten qaty.

A qatina tinkyt i kom kallezue o ka mu ba pjese e demokracise o s`ka me mbeten dore e zgjatme e regjimit.

Jam shkue qet Jadoren me puthen ne balle edhe dyja faqet se pernime e kish shkrue bukur qatje te feja. Ev shoq nuk ka vonue shume kur krisi gulinovi ma gjujten shkrimin si me pas shkrue fare talebani.

Naki
25-08-08, 13:41
Rahmet i pastė gjyshit timė,mė thoshte kur hynė odė tė madhe oda i donė do rregulla mos u ulė as nė krye tė ogjakut e as tek dera,lype njė vend nė mes.
Edhe diqka mė la amanet mos ja majė naltė me llafe,se lodhen gjinja e nuk tė ngojnė,paq diqka me thanė biri trupė edhe mos livro arė tė huajė,se ka mjeshter e ta gjuajnė punen nė fundė katundit.Nė odė flitet gjithėqka ka njerzė te meqėm merre najė fjalė me vete qė ta mbushė menjen dhe ruaje.

Ka disa vite ēė lexojė nė kėtė Odė virtuale i admirojė shkrimet e REANES , Panta-Rhei,Dilaverit,Gentianit,Urates,Labit,Jadores,Arti stit,Fshatarit,Pupit,Valit,Guri Sylajt ,Psikologut,Vjeshtes,Lovelyt-ēė ka njė imagjinat gjeniale komunikative sidomos tek nėn forumet Argėtuese.

Nuk pėrjashtojė Bashkė moderatorėt e mi dhe shumė anėtarė tjerė ēė mė shkrimet e tyre i japin Gjallėri Dardanis sonė.

Pėr nė fund mos me ju dalė haku,dy artistėv gjenial Spongebob dhe Tinky winky me humorin e tyre satirik dhe debatimin e temave kanė respektin time dhe hyjnė nė rrethin e forumistėve ēė i admirojė.

Jana
25-08-08, 14:01
Nuk kam mendim special per askend, kete per aresyje se:

Dikush qe per mua shkruan shkrime te vlefshme sa i perket kombit, shkrun shkrime te budallafta sa i perket fese psh apo sa i perket partive politike, apo e kunderta...
Keshtu qe asnjeri nuk eshte ideal dhe ka shum anetare shkrimet e te cileve i lexoj me kujdes por vetem ne temat e caktuara kurse ne temat tjera nuk i lexoj fare sepse ja dije mendimin dhe perafersisht edhe permbajtjen e shkrimeve...

Edhe une po pajtona me mendimin e ZC....

jadore
25-08-08, 14:19
Edhe une po pajtona me mendimin e ZC....

... po formulo de nje mendim unikat nga vetevetja Jana , sepse te pajtohesh me mendimin e tjetrit per nje mori tjeter te grupacionit del qe je vete Zero Colleri ose nuk di te jesh e pavarur ne mendime ..
p:sh.

zero-s ja pata anulu disa udhetime qe kishim ne plan ( hahaha) prandaj nuk ka se si te thote qe jodorja eshte strikte ne veprime dhe mendime .
ama , qe e pata bere ne plan te udhetoj edhe me ty nuk me kujtohet .. pse pra mvesh mendimin e tjetrit si tendin ...!!
ky ishte vetem nje shembull qe te tregoj pse duhet te ipet mendim vetanak

Jana
25-08-08, 14:22
... po formulo de nje mendim unikat nga vetevetja Jana , sepse te pajtohesh me mendimin e tjetrit per nje mori tjeter te grupacionit del qe je vete Zero Colleri ose nuk di te jesh e pavarur ne mendime ..
p:sh.

zero-s ja pata anulu disa udhetime qe kishim ne plan ( hahaha) prandaj nuk ka se si te thote qe jodorja eshte strikte ne veprime dhe mendime .
ama , qe e pata bere ne plan te udhetoj edhe me ty nuk me kujtohet .. pse pra mvesh mendimin e tjetrit si tendin ...!!
ky ishte vetem nje shembull qe te tregoj pse duhet te ipet mendim vetanak

Meqense ishte perafersisht ajo qe edhe une doja te thoja edhe veprova ashtu...

Honesty^uk.
25-08-08, 17:00
1. Ne forum ka njerez qe me te vertete kane intelekt dhe dine te shkruajne ashtu siq duhet, dine te replikojne, dine dhe te ofendojne, dine te shprehin mendimet e tyre pa i rene ne qafe askujt. Keto lloj njerezish per fatin e keq te ketij sajti por treten dita dites ... !
Sipas meje, ikja e tyre eshte per dy arsye.

a. Duke pare futjen e shume anetareve injorante, dhe provokative, me qellime dashakeqese, tipike per nje shqipetaret kane ikur.
b. mos ditja e drejtuesve te ketij forumi me mbajt ballancat e duhura mes debatuesve dhe perkrahja e tyre ndaj disa anetareve ka degraduar deri ketu.

Keto ishin dy arsye kryesore dhe thelbesore qe ky forum po bie intelektualisht dita dites.I nderuar B E L K;
aftesia juaj intelektuale,kritike dhe vleresuese nuk ka se si te shprehet me paster, qarte dhe drejtpersedrejti sesa ne kete reagim tendin,
prandaj duke pare se ju nuk keni lene vend per shtjellim me te metejm rreth ketij fenomeni ,
po shpreh rastin te pershendes dhe te uroj cdo te mire.

Honesty

niemand
25-08-08, 20:44
Ndoshta.. me lejohet edhe mua ka ky cep i forumit edhe pse kam ba be qe nuk shkruaj perpos politikes.. mund te them , shkrimet qe ja vlen dhe tregoj kultur/respekt per nje diskutues.. jan disa antar qe mund ti vecoj me emera.. ndoshta un nuk jam njeri prej tyre , pasi shpesh me ndodh edhe me prish atmosferen.. jo qe me interesojn shum ata/ato por me bejn me nerva shkrimet kote.. qe i bejn!!

Per te mos e zgjat me shum , me ka ren te diskutojm me nje & tje tek politika ,dhe shkrimet qe ja vlen me i lexu .. jan 4..5 anatar.. si jadore/Labi/Memphisi/pupi/phanda_rei/Arb/Daliver e disa te tjere .. edhe pse ne kete list njerin e kam kundershtar politik por sidoqoft.. shkruan bukur/paster dhe pa ofendime!!

niemand

LOJETARI
25-08-08, 21:33
Forumi Dardania ka nevoje urgjente per nje shperlarje rrenjesore .Dynamika e postimeve te pavlera ka tejkaluar cdo kufi tolerant qe eshte i nevojshem per te zhvilluar komunikim normal .Mungesa e kultures komunikuese te nje numri te madh nikash ,qe si duket kenaqen duke vjelle padituri mbi kete medium kuvendimi ka bere qe forumi dardania te duket si nje bazar oriental ,ku klithma e shitesve te ze frymen ende pa hy mire ne te .
Ne keso vende eshte veshtire te gjinden postime me cilesi sepse kundermimi i fjaleve te kota ka mbuluar cdo skute te forumit, thuajse jane duke bere gare se kush po shkreton me shume ............

selvija
26-08-08, 09:14
Hyra lezova disa postime ketu me vemendje,,

adin qysh ma qut mallin bash si me kan partit e politkanve te vequar nikat e kompantive tyre, gjithkush shoqris se vet,,

po gjithkush ka vleren e shkrimit dhe postimeve

mue per vete me pelqejan ata qe shkruajn te Kafjja dhe Dashurija
pa dallim Nikash gjith jan te kendeshme dha kan vlere

e sa per tjerat vende as qe hy kurrr ti lezoj as syrin t'jä leshoj , e keshtu D,M,TH gjithkush ka shijen e vet,,,e ska askend nenqmime pse ky keshtu apo ashtu,,,

se fundit fundit askush nuk hyn ne test te forumit kaluse apo humbje,,

>>{SpOnGeBoB}<<
26-08-08, 10:23
Rahmet i pastė gjyshit timė,mė thoshte kur hynė odė tė madhe oda i donė do rregulla mos u ulė as nė krye tė ogjakut e as tek dera,lype njė vend nė mes.
Edhe diqka mė la amanet mos ja majė naltė me llafe,se lodhen gjinja e nuk tė ngojnė,paq diqka me thanė biri trupė edhe mos livro arė tė huajė,se ka mjeshter e ta gjuajnė punen nė fundė katundit.Nė odė flitet gjithėqka ka njerzė te meqėm merre najė fjalė me vete qė ta mbushė menjen dhe ruaje.

Ka disa vite ēė lexojė nė kėtė Odė virtuale i admirojė shkrimet e REANES , Panta-Rhei,Dilaverit,Gentianit,Urates,Labit,Jadores,Arti stit,Fshatarit,Pupit,Valit,Guri Sylajt ,Psikologut,Vjeshtes,Lovelyt-ēė ka njė imagjinat gjeniale komunikative sidomos tek nėn forumet Argėtuese.

Nuk pėrjashtojė Bashkė moderatorėt e mi dhe shumė anėtarė tjerė ēė mė shkrimet e tyre i japin Gjallėri Dardanis sonė.

Pėr nė fund mos me ju dalė haku,dy artistėv gjenial Spongebob dhe Tinky winky me humorin e tyre satirik dhe debatimin e temave kanė respektin time dhe hyjnė nė rrethin e forumistėve ēė i admirojė.

A shume faleminer Naki e kom pa si ti kam lexue do shkrima qe ishe i drejte edhe nuk ishe sikur do llaskuca qisajde qe kishin qefe mu perzie si speci ne pasul tu kcye kishe po shkrujna edhe na diqka.

Une erdha e shkruva nji problem me sinqeritetin ma te madh njerzor temin qetu edhe vetum e dij qe sahora i qojne ballonat prej baze edhe nuk po du mi rrezikue qetu shkrimat prej qatyne sulmave, se dove qisajde qka kishin shkrue pa jav pas ba nji sulm total edhe frontal nuk e kisha lane bash qashtu.

Qe more po kallezoj kur jam ardhen qetu me shkrue ne qete territorin e lire bile tan me kujtohet qato dite vijke pavarsia tu Kosova a qeta qe kan shkrujten qetu ne teme nuk jan kane hiq qesajde. Masnej boll marre pavarsija u shpallke a qeta nuk jan kane kerkund edhe qfare gjendje e kena pas gjeten dardanien qetu.

A qetash vjen qaj lojtari me mp3 player shkruan karaoka edhe kallezon qka po deshka mu shperlajten. Normal shoq se ti nuk je kane qetu me shperlajten a pe shef qe me fjale tua pe verteton qe nuk je kan hiq ti qisajde edhe nuk ki drejte me shperlajten kurgjo po shko laju e shperlaju vehte mas pari. Masi nuk po kam kohe se me nisen me ja hallakaten qka ka shkrujten be po te baj qe 70 % i dalin hahahahaja edhe hohohohoja qka ka postue ne forum ne tane karieren e tina si player sa eshte qetu edhe vjen shkrun shoqi pa fijen e marres per cilsi dynamika edhe ritma.

Pse a kish kujtue qe pernime duhet mu pergjegjen ne hahahahajat e tina a qe as ne pazar oriental kur shkon njeri me ble qashtu nuk ban.

Vjen njani e shkrun hahahahahah masnej fill tjetri mas tina e bon quote edhe hohohho o hihihihi edhe normal qe nuk ka kualitet.

qeshtu pra per qetu ka fundi une hapin e pare kom ba, qe ju kom aktivizue edhe do qisajde qe nuk jeni pa qisajde e qetash vini me shkrue kishe diqka edhe e dyta me dashte, amo me dashte edhe kvalitet mujna me ju sigurue amo ajo krejt mvaret prej qasajna a i ndalin qato bombardimat ndeshkues qe po naj bajne a ja vazhdojne qashtu batare.

luckyman
26-08-08, 19:41
Dj *Agolli*-it dhe Dj *Skyfter*-it


:biggrin:

LABI
26-08-08, 23:02
Uaaaa Labi ,me (5-6 postime ) e vleresove Liburjanen shummme per tu habitur apo jane anetare te vjeter me nika te ri .

Nuk idhulizoj ikonat , apo cfaredo lloj forme simbolike cofte (s'jam pagan)! Bestytet ndoshta do shterren me vdekjen e atyre gjysheve me shamia ( e do do edhe pa shamija )

Ishte vetem nje shembull i sjellur per t'ilustruar qe nuk eshte kriter (per mua) sasia e shkronjave, apo e postimeve , per t'vleresuar dhe cmuar permbajtjen e nje teksti !!

Domira
13-09-08, 10:55
Postime me me cilesi per mua jane ato postime te cilat japin mesazh dhe lene gjurme, pa marre parasysh se sa jane te gjata dhe per cilen teme behet fjale.

egi
14-09-08, 21:48
Me then te drejten, te te gjithve dhe askushit.......

lyra2
14-09-08, 22:00
ėshtė bėrė nga Rezart Palluqi

Shqiptarė, vėllazėrohuni!
Pemėn stuhishkulur qindra herė,
lėreni tė zėrė rrėnjė thellė.

Shqiptarė, flakni tutje gjilpėrat syshpuse!
Rrėmbeni lopatat e kazmat!
Pemėn kombėtare mbilleni,
para se tė zgjohen orkanėt nacionalistė.

Shqiptarė! Lėrini lopatat e kazmat tė flasin shqip!
Rrėnjėt e kombit tė pijnė ujė nė pusin mė tė thellė.
Stuhitė nuk po flejnė.
Stuhitė shtegtuan pėrkohėsisht nėn qiejt e tjerė.

Stuhitė nuk do vonojnė.
Drejt qiellit tonė do fryjnė!
Midis degėve tė pemės tonė,
si shtrigė do tė fishkėllejnė.

Nėse stuhitė e pėrmbysin pemėn tonė mishtake,
si njė dorė gishtthyer,
le tė mos mallkojmė fatin tonė tė zi!

E mbollėt pemėn... mė pyesin stuhitė?


Rezart Palluqi


Holandė