PDA

View Full Version : A kemi ndonje musikant ne forum????


lazdrani
13-05-04, 16:07
Cila vegel musikore ju pelqen....

lazdrani
13-05-04, 16:37
Mua me pelqen Saksofoni dhe Gitarja :wink:

Vera
13-05-04, 19:10
Mua me pelqen Gitarra shum dhe fyelli

Murgesha
13-05-04, 20:11
Mua me pelqejne Qiftelia e Sharkija.

Naki
13-05-04, 20:21
veglat muzikore qiftelija dhe sharkija i preferoje shume ,mandolines dikur kame ditur te instrumentoje si nxenes i shkolles fillore.
pershendetje per autorin e temes.

mickoja
13-05-04, 21:34
Mua mč pčlqen pijano shum qmendem kur ti ndegjoj tingullin e kčsaj instrumente suksese pčr ata qe dijnč tč luan ndo njč instrument

lazdrani
01-06-04, 13:44
Mickoja nisja melodin e Muzartit :wink: Se Cool Boy na u be Mbret :P

mickoja
01-06-04, 13:47
Opa hajde perhajr po ja filloj pra me Piano melodin!(e kan e pat mreteresh cool boy)?

Barbaroza
01-06-04, 13:49
Piano dhe kitara :P

Murgesha
01-06-04, 17:04
Koheve te fundit me ka hyre ne gjak Violina.

Honesty^uk.
01-06-04, 22:56
Mua me pelqejne Qiftelia e Sharkija.EU KU JE MELESI
BJERNAJ ATO VEGLA DHE TA KALLIM SONTE.

m_tetovari
02-06-04, 01:34
pershendetje krejtve ne forum :)
une i bie Kitares ...
ndersa shum me perlqejne kavalli, ēiftelia dhe violina .

lazdrani
02-01-05, 12:57
Saksofoni me terhjek si vegel shume :wink:

livoreka bicio
03-01-05, 21:33
UNE E ZOTNOJE.SAXAFONIN,SINTIN,DHE KLARINETIN...EDHE DISA TJERA POR JO BASHE MIRE. :wink:

Drenicaki
03-01-05, 21:37
ēiftelisė,kitares dhe kėndoi si hobi!

Dreni30
03-01-05, 22:53
Une ju bie te gjitha instrumenteve me te rame psh: defit, tupanave, kongas dhe daulles.

Po ju tregoj se edhe kendoj mire dhe plus kam orkester ketu ne mergim.

livoreka bicio
03-01-05, 23:56
DRENI 30 NJE PYETJE PASI QE PASKE ORKESTER DHE PO KENDOJSHE... NE CILIN NOTE E KE ZENIN. :wink:

Dreni30
03-01-05, 23:58
DRENI 30 NJE PYETJE PASI QE PASKE ORKESTER DHE PO KENDOJSHE... NE CILIN NOTE E KE ZENIN. :wink:

Do magjore. LIVOREKA BICIO :lol: :lol:

livoreka bicio
04-01-05, 00:04
HAHAHAHAHAH :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: E PASKE ZENIN E MIRE PASI do,MAGJIORE. :wink:

ShEjToNkA
04-01-05, 00:12
Po more sii jooo qyyy :lol:
Nga instrumentėt mė pėlqenė Defi ,besa edhe di me maestru me tė!? :roll: Edhe di me kėndu ,po mendoi kėngė dasmash e kanagjegjėshh :lol: :lol:

livoreka bicio
05-01-05, 21:32
Po more sii jooo qyyy :lol:
Nga instrumentėt mė pėlqenė Defi ,besa edhe di me maestru me tė!? :roll: Edhe di me kėndu ,po mendoi kėngė dasmash e kanagjegjėshh :lol: :lol: SHEJTONKA QE NGA SOTE JE E NZANUN PER NE DASEMEN TON. :lol: :lol: :lol: :wink:

ShEjToNkA
07-01-05, 03:44
Po more sii jooo qyyy :lol:
Nga instrumentėt mė pėlqenė Defi ,besa edhe di me maestru me tė!? :roll: Edhe di me kėndu ,po mendoi kėngė dasmash e kanagjegjėshh :lol: :lol: SHEJTONKA QE NGA SOTE JE E NZANUN PER NE DASEMEN TON. :lol: :lol: :lol: :wink:


Ok Livorekaaa , vetėm njė mujė para mė tregon se mos po mė bjenė dasma ime pėr njė ditė me tė tondėn!? :roll: :lol: :lol: :wink:

livoreka bicio
07-01-05, 14:23
Po more sii jooo qyyy :lol:
Nga instrumentėt mė pėlqenė Defi ,besa edhe di me maestru me tė!? :roll: Edhe di me kėndu ,po mendoi kėngė dasmash e kanagjegjėshh :lol: :lol: SHEJTONKA QE NGA SOTE JE E NZANUN PER NE DASEMEN TON. :lol: :lol: :lol: :wink:


Ok Livorekaaa , vetėm njė mujė para mė tregon se mos po mė bjenė dasma ime pėr njė ditė me tė tondėn!? :roll: :lol: :lol: :wink: HAHAHAHAHAH,OK SE TE TREGOJE 3 MUAJE PARE DHE JE 1 MUAJE HYQ MOS KE DERTE. :lol: :lol: :lol: :lol:

Diana007
08-07-05, 12:28
Koheve te fundit me ka hyre ne gjak Violina.

Edhe mu po :wink:

Krokodilli
08-07-05, 13:41
Piano,, kam mbaru 4 vite ne shkollen e muzikes per piano,,,,, me pelqen Mozart, Bethoven, Gluk, Johan Sebastian BAch...
muzika Klasike....

Qka eshte Muzika?

MUZIKA ESHTE NJE ART I BUKUR, I CILI SI MJET PER SHPREHJE PERDOR TINGUJT

LEDHATIMI
08-07-05, 20:17
Hiq nuk ma rrok muziken , megjithate me pelqen shume triangli :wink:

LEDHATIMI
08-07-05, 20:47
harrova me tregu se une i bie edhe pajaqalles :P

schütze
08-07-05, 20:50
po more a nuk keni ndegju ende a :P
dueti doGzona&schütze

GURI SYLAJ
08-07-05, 21:48
Edhe une jam muzkant - i bie Qutrres.

Psikologu
08-07-05, 22:22
Cdo vegle i bie dhe kendoj , me shume kenget folklorike.

laliloli
08-07-05, 22:24
po more a nuk keni ndegju ende a :P
dueti doGzona&schütze

Cilin zhanerr kultivoni

doGzona
08-07-05, 22:29
po more a nuk keni ndegju ende a :P
dueti doGzona&schütze

:lol: :lol: :lol: :D

Arb
08-07-05, 22:44
E muzikantet e Forumit ishin?

Honesty^uk.
08-07-05, 23:04
Une, nje nga te shumtit :wink:

Krokodilli
09-07-05, 04:46
harrova me tregu se une i bie edhe pajaqalles :P

mos ju bjen ti edhe spikerave (zvoqnikave) , Kasetofonit apo edhe Cd_Playerit??,,

KUSH I BJEN DEFIT KETU LE TE QOHET NE KEMB, OSE LE TA QON KEMBEN, SE DASMEN SE KOM AFER,,

LEDHATIMI
10-07-05, 03:53
harrova me tregu se une i bie edhe pajaqalles :P

mos ju bjen ti edhe spikerave (zvoqnikave) , Kasetofonit apo edhe Cd_Playerit??,,

KUSH I BJEN DEFIT KETU LE TE QOHET NE KEMB, OSE LE TA QON KEMBEN, SE DASMEN SE KOM AFER,,

kroki une jam muzikant profesionist, veq bona hajgare me larte ok? :wink: une jam orkestrues ose aranzherist i kengeve te lehat dhe popullore si dhe jam baterist ne kuader te nje grupi profesionist nga Kumanova :wink:

Buqja_ch
07-03-07, 07:59
shum um plqen qiftelia..por edhe gitarja eshte e mir...
pershndetje..

Nirvana Band
12-03-07, 09:32
Edhe une jam nje nga muzikantet qe kemi ne forum. Jam Kitarist i nje grupi te nje qyteti Kosovar.