PDA

View Full Version : Kush janė mė xhelozė?


hana
13-05-04, 17:41
votoni si te doni :wink:

Cool_Boy
13-05-04, 17:58
hana besoj se femrat jan me xheloze, dhe nganjher gjelozojn palidhje...

Vera
13-05-04, 19:25
valla edhe pse jam femer votova per femrat se jan me gjeloze mos u hidhroni a heheh se djemve kishe nuk uav nin se jan djem e mua me vjen inati se pse kishe jena qekaq mundemi mi ndru cikat per dit e nuk gjelozojm edh epse femra e tyre ben dic te pahishme por gabim e kan.

anna
14-05-04, 07:54
femrat xheloze jan te rrezikshme :wink:

Barbaroza
14-05-04, 11:53
Meshkujt :evil:

Murgesha
14-05-04, 13:13
Fakt eshte se ne femrat e shprehim gjelozine ne cdo rast.
Vetem se meshkujt kur gjelozojne jane me te rrezikshem se femrat.
Arma e gjelozise se femres eshte fjala, e e mashlkullit grushti e besa najher edhe plumbi.

Zana
14-05-04, 14:07
Edhe une tham se Femrat jan ma Xheloze!

AK^47
14-05-04, 16:05
Shum tem pa lidhje krejt bota e din qe femrat jan me xheloze e ju e keni ba temen kush jan me xheloz ncncncncncncncncncncnc

lazdrani
16-05-04, 19:07
Dy palet :wink:

qika_pr
29-05-04, 18:07
Valla na femrat jemi ma xheloze veq as meshkuj hiq rrugen nuk na e leshojne

nitushe
13-09-04, 09:37
femrat :roll:

Gjumashja
16-10-04, 11:39
Femnat bahen gjeloze per sendin mat vogel,veq tham qe meshkujt kur te bahen gjeloz mosvet hiq edhe bubrrecat n'toke dridhen hahahahaha

Krokodilli
16-10-04, 19:19
Femnat bahen gjeloze per sendin mat vogel,veq tham qe meshkujt kur te bahen gjeloz mosvet hiq edhe bubrrecat n'toke dridhen hahahahaha

hehe Gjumashja te pershendes per mendimin tend,,,,
mendimi im eshte gjithashtu i njejt,, vajzat jan me gjeloze,,,, por ju ka hije,, gjelozia eshte nje pjes e jetes tek vajzat,, gje qe i ben me adhuruara per djemt... vajza pa gjelozi si deti pa krip :wink:

DEA
20-10-04, 14:12
Vala nese bazohem nga jeta ime ateher them qe s`ekziston fjala gjelozi qe nga te dyja palet ,por kur e kthej koken dhe shohe perreth per bes femrat ne vendin e pare ne perjashtimin tim :wink:

Barbaroza
20-10-04, 16:50
Meshkujt :evil:


Meshkujt edhe pike.

DEA
20-10-04, 17:02
Meshkujt :evil:


Meshkujt edhe pike.

Oj Barbaroz Femrat pasha zoten :roll:

aferdita
20-10-04, 18:19
kur te shikosh,te dy palet jan gjeloz por mua me merr mendja se femrat me shume,por nuk e tregojn

Barbaroza
21-10-04, 14:36
Meshkujt :evil:


Meshkujt edhe pike.

Oj Barbaroz Femrat pasha zoten :roll:


DEA,varet edhe nga femrat,nuk jane te gjitha te njejta! :wink:

Buli_00
25-10-04, 00:57
Pse cili mė shumė e cili mė pak. Xhelozia ėshtė sėmundje qė lėndon, qė shkatėrron dhe qė pa mėshirshėm shembė, kjo ėshtė e para e tė parės. Mashkulli, si forcė fizike dhe agresive, xhelozon nė tė vetėn (gruan) pėr ti hapur rrugėn vetės sė tij, pėr tė ecur drejtė tė tjerave. Gruaja i trembet tradhėtisė (ndonjėherė edhe vetė e bėnė tradhėtinė) dhe e shpreh xhelozinė e cila, nė tė shumtėn e rasteve, ėshtė e kushtueshme pėr fatin dhe jetėn e saj.

Mendoj se xhelozia gjenė shprehje dhe shtrihet edhe ke njėra e edhe ke tjetra gjini, varėsishtė nga kushtet dhe rrethanat objektive e subjektive. Ama, pėr mendimin tim, xhelozia e femrės, nė tė shumtėn e rasteve, ėshtė e justifikueshme. Respekt pėr tė gjithė.

Barbaroza
25-10-04, 08:49
Pse cili mė shumė e cili mė pak. Xhelozia ėshtė sėmundje qė lėndon, qė shkatėrron dhe qė pa mėshirshėm shembė, kjo ėshtė e para e tė parės. Mashkulli, si forcė fizike dhe agresive, xhelozon nė tė vetėn (gruan) pėr ti hapur rrugėn vetės sė tij, pėr tė ecur drejtė tė tjerave. Gruaja i trembet tradhėtisė (ndonjėherė edhe vetė e bėnė tradhėtinė) dhe e shpreh xhelozinė e cila, nė tė shumtėn e rasteve, ėshtė e kushtueshme pėr fatin dhe jetėn e saj.

Mendoj se xhelozia gjenė shprehje dhe shtrihet edhe ke njėra e edhe ke tjetra gjini, varėsishtė nga kushtet dhe rrethanat objektive e subjektive. Ama, pėr mendimin tim, xhelozia e femrės, nė tė shumtėn e rasteve, ėshtė e justifikueshme. Respekt pėr tė gjithė.

Buli_00,s'kam qare pa te pershendetur per kete mendim!

qeqa&zana
28-10-04, 18:34
edhe un pajtohem me ty buli

Gjumashja
27-11-04, 11:28
meshqit

prishtinasja
03-01-05, 23:02
mendoj qe xheloze jane ata qe kane arsye pra te dy palet

valmira
05-01-05, 15:44
une mendoj se gjeloxia nuk vlen per te dashuruarit.

Drenicaki
05-01-05, 15:55
une mendoj se gjeloxia nuk vlen per te dashuruarit.
Mirė e ke se xhelozia e prishė dashurinė a po jo,

blina
05-01-05, 16:36
Sa me perket mua ,une mendoj ne mendimin e Buli_00 dhe te prishtinases , e sa i perket mendimit te Valmires dhe te Drenicakit mendoj se e kane gabim sepse nuk ka dashuri pa gjelozi ashtu mendoj une , ju pershendes te gjitheve.

QAli
11-01-05, 12:24
une mendoj se femrat ma shum gjeluzojn

experti_lu
30-01-05, 22:16
une mendoj se femrat jam shuuuuuuuuuuuuuuum ma gjeloze se mashqit.

prishtinasja
30-01-05, 23:24
Kush ka kane arsye edhe xhelozon

rilinda
24-06-05, 18:02
Xhelozia eshte pjese e jetes sepse po te mos kishte xhelozi nuk do te kishte as grindje e mosmarrveshje, e jeta keshtu e qetė nuk ka kuptim.

Normal lumturia eshte shum shum e mir veq edhe grindjet e kane bukurine e vet se valla une pa u perla me najkon sun rri.

ndonjer eshte mir me xhelozu e ndonjeher keq valla... veq xhelozia per mendimin tem shpreh dashurine, e tash nvaret qysh e kuptojne qiftet njeri-tjetrin. :D :D :D :shock: :wink:

Krokodilli
25-06-05, 00:07
Xhelozia eshte pjese e jetes sepse po te mos kishte xhelozi nuk do te kishte as grindje e mosmarrveshje, e jeta keshtu e qetė nuk ka kuptim.

Normal lumturia eshte shum shum e mir veq edhe grindjet e kane bukurine e vet se valla une pa u perla me najkon sun rri.

ndonjer eshte mir me xhelozu e ndonjeher keq valla... veq xhelozia per mendimin tem shpreh dashurine, e tash nvaret qysh e kuptojne qiftet njeri-tjetrin. :D :D :D :shock: :wink:

pajtohem me mendimin tend rilinda,,
pershendetje..
p.s

pse ju vajzat kur te gjelozojm ne mashkujt ju thoni koka xheloz,kur nuk xhelozojm aspak ,, thoni spo ja nika per mu se spo xhelozon,, hehe ciaooo pershendetje

rilinda
25-06-05, 12:17
na kemi qef me na xhelozu po nuk dojm me pranu para juve e nese ju keni qef mu kan te knaquna qikat ju vetem xhelozoni, xhelozoni dhe vetem xhelozoni dhe kurr mos harroni me xhelozu... :lol: :lol: se qikat knaqen qateher ama i mshefin ndjenjat... qashtu sikurse edhe ju djemt qe keni qef mu kan qikat xheloze ne juve. :wink:

Krokodilli
26-06-05, 06:59
na kemi qef me na xhelozu po nuk dojm me pranu para juve e nese ju keni qef mu kan te knaquna qikat ju vetem xhelozoni, xhelozoni dhe vetem xhelozoni dhe kurr mos harroni me xhelozu... :lol: :lol: se qikat knaqen qateher ama i mshefin ndjenjat... qashtu sikurse edhe ju djemt qe keni qef mu kan qikat xheloze ne juve. :wink:

:P ke te drejt,, do te thot pa xhelozi nuk po jetojka,, qenka si rrena (genjeshtra),, pjese e jetes pa te cilen nuk jetohet,, hehehe

pershendetje

rilinda
26-06-05, 21:11
:wink:

arbias
27-06-05, 17:03
Mos me gjelozu femra i vjen artakja ne shpi :evil:
Mos me gjelozu mashkujt smunjn me i duru shaqrin tu fry :wink:

anna
05-07-05, 22:31
te dy palet amo me duket qe shumica e femrave kane nje xhelozi te smure !! :wink:

Agroni22
17-11-05, 20:59
te dy palet mirpo tek femnat shprehet ma shume

Barbaroza
17-11-05, 21:09
Te dyja palet,por meshkujt e theksojne me shume xhelozine!

Sy_kaltra
17-11-05, 21:11
cella pal dashuron me teper xhelozon me teper :!:

Honesty^uk.
17-11-05, 21:42
cella pal dashuron me teper xhelozon me teper :!:

mese e vertet 8)

Murgesha
19-11-05, 14:37
Thuhet qė janė femrat mė gjeloze, por edhe meshkujt hiq mbrapa nuk mbeten. :lol: :wink:

M_u_k_i
19-11-05, 19:13
se di valla ma merr mendja se qikat jom ma shum gjeloze veq un kom qef per veti mem gjeluzu femna se e dua ma shum veq jo mu prish po veq me gjelozu.

rilinda
19-11-05, 19:25
se di valla ma merr mendja se qikat jom ma shum gjeloze veq un kom qef per veti mem gjeluzu femna se e dua ma shum veq jo mu prish po veq me gjelozu.

nc nc nc :P

M_u_k_i
19-11-05, 20:02
se di valla ma merr mendja se qikat jom ma shum gjeloze veq un kom qef per veti mem gjeluzu femna se e dua ma shum veq jo mu prish po veq me gjelozu.

nc nc nc :Pani loqk me gjelozu e tanshi me u maru me ni her ku ku qa marohet tanshi kur te hidisesh ku ku sa mir esht

anna
28-11-05, 22:13
femrat smuhen krejt nga xhelozia...kanjehere edhe meshkujt nuk ia leshojn udhen ... :wink:

M_u_k_i
31-12-05, 03:56
hahhhaha AMA :wink:

Daja POLIC
01-01-06, 22:27
femra jan xheloze shum :wink:

Kalt
01-01-06, 22:38
Ne rini te hershme jane meshkujt a ne vitet e mevonshme jane femrat!

loni19
03-01-06, 14:01
Fakt eshte se ne femrat e shprehim gjelozine ne cdo rast.
Vetem se meshkujt kur gjelozojne jane me te rrezikshem se femrat.
Arma e gjelozise se femres eshte fjala, e e mashlkullit grushti e besa najher edhe plumbi.


ha ha ha ha, jo be Murgesha se larg paske shkuar....
cfar plumbi allahile....
Sinqerisht une votova per femrat....
Ata me shume xhelozojne...por edhe meshkujt xhelozojne...
p.sh une jam xheloz...por edhe femrat edhe meshkujt kane arsye pse te jene xheloz, ja vlen, por nuk ban me tepru...
po prap si tha Murgesha, xhelozia ndryshe manifestohet nga meshkujt e ndryshe nga femrat..

Gentiani
04-01-06, 14:27
te dy palet amo me duket qe shumica e femrave kane nje xhelozi te smure !! :wink:

edhe atė 99,2 %, ishte fjala nė favor tė femrave :lol: :lol:

arben-ks
08-01-06, 13:59
meshkujt :!:

emine
02-06-08, 10:00
Femnat jan (histerike bile)..........................:rolleyes: :frown:

Jana
02-06-08, 10:47
Po spo muj me dhen nje mendimi definitv se ne ket rast varet nga tipi i personit,.....?

Femrat jan Xheloze ama dhe Mashqit jan......

lovely
02-06-08, 10:50
Femnat..... pa kokerr dyshimi.............

emine
02-06-08, 11:48
Femnat..... pa kokerr dyshimi.............

ani me te pa te rrezitne (si une lovelyn ate dite)hahhahhahahme me te pa diqysh gzushem femnat e furin veten tybeh gagaggaggagagg
kuku po femen edhe une(qasoj malli):(

pirro
02-06-08, 14:58
Femrave kanihere ju pshtjellet gjelozia me budallaki

Arkza
02-06-08, 15:01
Pa asnje Dyshim se Femrat ........

pirro
02-06-08, 15:04
Femrat nuk din me logjiku mire, nuk po tham qe jan ma te pameqme.

rilinda
02-06-08, 15:36
Femrat nuk din me logjiku mire, nuk po tham qe jan ma te pameqme.

Qe. Ti ē'a bone?! Krejt rahat anej ka ju?! Vllaznia a po t'thirrin?! :tongue:

Qe vet kallzove ti qė je xheloz. Bileee qaaaaaq xheloz sa qė e ngatrrove temėn. :biggrin:

Juhuuu... a po dishum me logjiku?!

pirro
02-06-08, 16:36
Per qata po thom edhe une Rilinda, gati se afer jemi une e ti ne kete koncept , ju femnat diqysh edhe me ju thon se jeni te barabarta me inteligjence ju prap ofendoheni spo di qysh me ju thon ndryshe.

Albonita
05-07-08, 09:49
Ncukk ska vot ketu...Mendoj se dy palet..( XHELOZOJN )

Fshatari
05-07-08, 11:49
Kam pėrshtypjen se arkėzat janė bukur xheloze; albonitat poashtu. Edhe selvijat mund tė jenė pak xheloze, e kėshtu me radhė....!

Preshevar
05-07-08, 11:54
Qfar pytje,.......................... :D

Albonita
05-07-08, 20:54
Kam pėrshtypjen se arkėzat janė bukur xheloze; albonitat poashtu. Edhe selvijat mund tė jenė pak xheloze, e kėshtu me radhė....!


Me pase ..Ngushtu pak se me ki vendos ne mes ku nuk i takoj Xhelozizis..!!

Albonita..sa i perket shqoris ne Fd me as kon nuk kam Xhelozie.spse nuk ja vlen ..jemi me kalu koh ketu ..ashtu mendoj une.!!:cool:

P/S...Ne realitet nese e kom nje person te veqant?? mvaret nga xhelozija po besoj se e kudrta po me xhelozojn me shume ..hahahahaaa

Fshatari
05-07-08, 21:10
Me pase ..Ngushtu pak se me ki vendos ne mes ku nuk i takoj Xhelozizis..!!

Albonita..sa i perket shqoris ne Fd me as kon nuk kam Xhelozie.spse nuk ja vlen ..jemi me kalu koh ketu ..ashtu mendoj une.!!:cool:

P/S...Ne realitet nese e kom nje person te veqant?? mvaret nga xhelozija po besoj se e kudrta po me xhelozojn me shume ..hahahahaaa
Duhet ti kuptosh pse tė xhelozojnė! Bile qysh ia paske qit qat ngjyren fuschia kane me te xhelozue edhe ma teper! Me siguri je e xhelozueshme!

Albonita
05-07-08, 21:19
Duhet ti kuptosh pse tė xhelozojnė! Bile qysh ia paske qit qat ngjyren fuschia kane me te xhelozue edhe ma teper! Me siguri je e xhelozue,shme!


Aahahaha ..I Nderuari Fshatri... po i kuptoj shum kur xhelozojn po jam nje person ..se nuk ju tregoj se po i vrej hahahhaha


P/S...Munedem edhe te jem xheloze shume po veq me Arsye!!! hahahha

Fshatari
05-07-08, 21:25
Aahahaha ..I Nderuari Fshatri... po i kuptoj shum kur xhelozojn po jam nje person ..se nuk ju tregoj se po i vrej hahahhaha


P/S...Munedem edhe te jem xheloze shume po veq me Arsye!!! hahahha
Prap fuschia! Paske vendos me i tranue krejt!
"Xhelozia i ka arėsyet e veta qė Arėsyeja nuk i di"!(nuk asht copyright imi kjo).

Albonita
05-07-08, 21:44
Prap fuschia! Paske vendos me i tranue krejt!
"Xhelozia i ka arėsyet e veta qė Arėsyeja nuk i di"!(nuk asht copyright imi kjo).


Prap keshtu qka me ba.. hahhaaha....Nuk jam nje qe tranoj dikend more.!!! hahhaha

Nese ti nuk ja din arsyjet Xhelozis...ather une ne ket mosh skam mja dit Kurre hahahah


P/S..Ishte knaqsi shenimi je me ju i Nderuari Fshatri..deshiroj nje nat te qet..se ika une:smile:

selvija
05-07-08, 21:45
Kam pėrshtypjen se arkėzat janė bukur xheloze; albonitat poashtu. Edhe selvijat mund tė jenė pak xheloze, e kėshtu me radhė....!Veret ja ke qellu nese me prek dikush aty qe kam per vete shum jam zheloze....jo pak por shum bile...:redface:

dhe vota ime shkoj te Femrat...se ferma gjitha aspeketet eshte flak(flakuse

Amina
05-07-08, 22:10
Femrat definitivisht.

Zero Cool
11-07-08, 09:57
Grat :tongue:

LuLjaa
11-07-08, 15:44
>> Burrat ... :D

Dardan Kastrati
11-07-08, 15:49
Femrat jane ma shume xheloze se mashkujt ..

lovely
11-07-08, 15:53
Femrat jane ma shume xheloze se mashkujt ..

allahile? :biggrin:

pajtohem 100% Dardan!!!! :smile:

LuLjaa
11-07-08, 15:54
Femrat jane ma shume xheloze se mashkujt ..

Pse moj, po jav n'gjitni femnav se s'jan joo qysh po menoni ju :D ( kishe )

Dardan Kastrati
11-07-08, 15:58
allahile? :biggrin:

pajtohem 100% Dardan!!!! :smile:Qy ku doli kjo ncncnncnc ku ta lypesh e gjane ,,, ruju se po te hajne peshkaqenat :biggrin: :tongue:

Dardan Kastrati
11-07-08, 16:00
Pse moj, po jav n'gjitni femnav se s'jan joo qysh po menoni ju :D ( kishe )Ehh e sheh edhe kjo shenje xhelozie ahaahahahah .Une thash se me shume xhelzojne femrat se sa mashkujt ...Nuk thash se ne nuk jemi xheloza ..

LuLjaa
11-07-08, 16:17
Ehh e sheh edhe kjo shenje xhelozie ahaahahahah .Une thash se me shume xhelzojne femrat se sa mashkujt ...Nuk thash se ne nuk jemi xheloza ..

Ahaa, po de po :P
Po pra femnat jan ma xheloze edhe pse une per veti s'jam hiq , ama tjerat e di qe jan :D

egi
11-07-08, 16:46
Meshkujt..............

LaCoStA
11-07-08, 17:13
Kur eshte puna per mashkull, femnat gjelozojn edhe mi than dikush SHNET.

emine
11-07-08, 17:28
ah kure ta kishe mallin e mire,,,ske qejf me tu perzi kush ne hyse,,,leni jeni a s'jeni,,,kush tek koka xheloz,,,,,me dite 100% se i dashuri/dashura i thote tjeter kujna loqke e zemer terbohi,,e tjeter nese se doni ateher slodhi vetem e pritni minutin me ju hjeke qafe,,,,,,


Nuke ka njeri qe seshte xheloz,dikushe pak,dikushe me shum,,dikushe dikushe i smure nga xhelozia....po ne femrat e tregojme menjiher(kjo dobsi e jona):redface:

Cia-Ferizaj
11-07-08, 17:33
mendoj se djemt jan ......... por nuk di a eshte pjese e dashurise apo mosbesimit

emine
18-01-12, 17:17
shpirti ne xhenema ka me mshku,ma mire mos tisha be gjalle qysh me xhelozojne mashqit,(ne kuptimin terqethes te fjales):biggrin: