PDA

View Full Version : Sa ju besoni enderrave...


lazdrani
17-05-04, 20:27
Lazdrani pret mendimin e juaj :wink:

mr_beni
17-05-04, 21:52
pershendetje zotri lazdrani eshte hera e dyt qe shkruaj ne forum, dhe sa i perket temes se sa ju besoni endrave ka endra qe shef ne pik te dites dhe ka endra qe shef ne pik te nates dhe asnjerav nuk ju besoj sa me perket mua sepse me endra nuk jetohet por edhe endra duhet te kesh

me nderime mr_beni

Cool_Boy
18-05-04, 13:20
Perhsndtej lazdrani

Sa here ka pa Cool_Boy enderra se e kam fitu llotorin por fare nuk e kam fitu more njeri ahhahahh...

lazdrani enderrave nuk ju besoj por nje them qka te pash ne enderr athere mendoje te kunderent...

Barbaroza
18-05-04, 13:26
Une shoh enderra pothuaj cdo nate dhe shpesh me dalin te verteta,prandaj edhe u besoj shpesh!Kur zgjohem ne mengjes,filloj te mendohem cfare enderre kam pare,pastaj mundohem ta perceptoj domethenien e saj!

Vera
18-05-04, 16:57
vallahi hiq endrave nuk iu besoj veq nganjeher me dalin edhe te verteta. Po njet nuk e kam me ju besu endrave

aferdita
18-05-04, 16:58
un nuk shoh shpesh endrra por kur te shoh i shoh do krejt te smuta edhe asnjehere nuk me dalin edhe nuk besoj

lazdrani
19-05-04, 15:37
mr-beni,Cool-Boy,Barbaroza,Vera,Aferdita ju pershendes dhe njeherit ju falenderoje per mendimet e juja....lazdrani :wink:

Murgesha
19-05-04, 15:41
Mua me dalin enderrat. Ate cka e enderroj me ndodh.
Me se keqi e kam kur shoh dikend te semure, patjeter se do te semuret pastaj. :(

lazdrani
19-05-04, 15:49
Murgesha kam nje liber bukur te trashe qe tregon dmth e endrrave,pake eshte i komplikuar ku liber por me te vertete ndonjhere endrrat e mija me dalin te sakta :wink:
Mbrem te pashe enderr,sot me dole gjalle :D :wink:

Murgesha
19-05-04, 15:52
Hhahahahahahahah.
Nuk dua te mbaj liber qe spjegojne enderrat, para disa koheve e kisha nje dhe pas nje endrre e shikova menjeher. Me doli ashtu si shkruante por qe do se une humba nje njeri te dashur.
Prandaj i kam frige ata libra me.

anna
20-05-04, 12:47
dje kam pare ne enderr genten kishe mi kish vjedh kulet mua zakinosht endrrat me dalin te verteta keshtu qe genta dorzohu hahahahhaha :D :D

Cool_Boy
20-05-04, 15:07
anna te pash ne enderr kishe mi lypshe qato dimija qe i paske humbur ama moske gajle se i kam gjet ahahha.

anna
23-05-04, 13:03
anna te pash ne enderr kishe mi lypshe qato dimija qe i paske humbur ama moske gajle se i kam gjet ahahha.ku ishin kan more kallxo kuku sa shume i kam lyp :cry: :cry: epo une e kam dit qe ti ke pas lidhje hehe :wink:

turisti
27-08-04, 22:32
Tung autorit. Enderat vlejne vetem per nji dite.Une ju besoj por jo edhe teper sepse ndonjihere mundemi me endrruegjerat per te cilat mendojme gjate dites ose kemi perjetue ndonji stres.Gjithashtu,enderrat munden me e parashikue ca gjera qe do te ndodhin... :wink:

Kullerka
08-09-04, 16:13
Tung tung LAzdrani
vallah endrrave ju besoj shum pak
edhe pse babi qka te sheh ne enderr i del e vertet interesante ash shum kjo pun! :wink: te pershendes trung tungg :!:

sexybrikenda
10-09-04, 16:55
vella vetem me ty kur po te shohe ne enderr po tranohem nga gezim dhe po e luse zotin te mos zgjohem me.... :wink: Lazdran kiss you

nitushe
11-09-04, 17:54
valla shumica e andrraveme dalin realitet ose qka te boj kohen e fudnit shoh anderr tjeter sdi qka me shtu ma shume :P

Agroni22
02-11-04, 13:53
enderat shume shpesh jane ralitet

Gentiana
02-11-04, 15:02
Mendoj se diqka dojn te thojn enderrat. nuk duhet besuar dhe mvarur ne to, po sidoqoft...
Edhe mua me dalin enderrat, dhe edhe pse them se nuk duhet besuar shum, duhet ta pranoj se nese nje enderr nuk e shof te mire,ateher vetem pres se ku do te del....

ARMANI
02-11-04, 15:29
Mendoj se diqka dojn te thojn enderrat. nuk duhet besuar dhe mvarur ne to, po sidoqoft...
Edhe mua me dalin enderrat, dhe edhe pse them se nuk duhet besuar shum, duhet ta pranoj se nese nje enderr nuk e shof te mire,ateher vetem pres se ku do te del.... pershendetje Genta desha ta di se qfar endrra po sheh kohen e fundit edhe mos ke pa nej enderr te mire mbrem

lazdrani
02-11-04, 21:07
Mendoj se diqka dojn te thojn enderrat. nuk duhet besuar dhe mvarur ne to, po sidoqoft...
Edhe mua me dalin enderrat, dhe edhe pse them se nuk duhet besuar shum, duhet ta pranoj se nese nje enderr nuk e shof te mire,ateher vetem pres se ku do te del.... pershendetje Genta desha ta di se qfar endrra po sheh kohen e fundit edhe mos ke pa nej enderr te mire mbrem
Po si jo edhe ate Strike baby Strike :wink: Armani tregoje se te kam fituar Bowllinge :lol: :lol: :lol:

ARMANI
11-11-04, 10:10
Mendoj se diqka dojn te thojn enderrat. nuk duhet besuar dhe mvarur ne to, po sidoqoft...
Edhe mua me dalin enderrat, dhe edhe pse them se nuk duhet besuar shum, duhet ta pranoj se nese nje enderr nuk e shof te mire,ateher vetem pres se ku do te del.... pershendetje Genta desha ta di se qfar endrra po sheh kohen e fundit edhe mos ke pa nej enderr te mire mbrem
Po si jo edhe ate Strike baby Strike :wink: Armani tregoje se te kam fituar Bowllinge :lol: :lol: :lol: lazdran fatosi i ka fitu dy loj une edhe ti = :wink:

turisti
24-01-05, 13:23
Sa...

IceGirl
25-01-05, 17:54
Besoj nganjeher por motra e kishte pare nje enderr jo te mire fare per mua me ka bere merak i dalin shume enderrat thiut :wink:

Mafiozi
25-01-05, 18:17
Besoj nganjeher por motra e kishte pare nje enderr jo te mire fare per mua me ka bere merak i dalin shume enderrat thiut :wink:


Thojn dalin, por ne te kunderten :lol:

mina
27-01-05, 17:50
Besoj nganjeher por motra e kishte pare nje enderr jo te mire fare per mua me ka bere merak i dalin shume enderrat thiut :wink:

e vertete eshte Ice Girl se edhe mu me dalin enderrat .

vushtrria
27-01-05, 17:55
Besoj nganjeher por motra e kishte pare nje enderr jo te mire fare per mua me ka bere merak i dalin shume enderrat thiut :wink:

e vertete eshte Ice Girl se edhe mu me dalin enderrat .


oj min ska moj kurghu prej endrrrave jo mos u beni merak :lol: :lol:

prishtinasja
27-01-05, 17:58
Une per vete nuk ju besoj edhe aq shume mirepo kur te shoh endrra te keqija nuk e di as vet bahna pak merak edhe pse shpesh me duken si paralajmerim per diqka qofte e mire apo e keqe.

vushtrria
27-01-05, 18:17
Une per vete nuk ju besoj edhe aq shume mirepo kur te shoh endrra te keqija nuk e di as vet bahna pak merak edhe pse shpesh me duken si paralajmerim per diqka qofte e mire apo e keqe.


endrrat ju dalin atyre njerezve te cilet me te vertet gjat jetes se tyre jan te paster,si p.shembull duhet te jet njeri i cili nuk ben sene te kqija qe nuk medon keq e shum e shum tjera nese femija sgeh enderr edhe din me tregue endrren pra tek femijet munde te dalin endrrat d.m.th femija jan te pa sherr dhe u dalin per ata duhet me qen shum i paster per me ju dal enderrat kjo eshte shume e sigurte .

uliksi31
27-01-05, 21:57
Qy,me bo me ju besuar endrrave,ish dasht me kcye prej,Empire State Building :lol: :lol:

Barbaroza
27-01-05, 21:59
Une per vete nuk ju besoj edhe aq shume mirepo kur te shoh endrra te keqija nuk e di as vet bahna pak merak edhe pse shpesh me duken si paralajmerim per diqka qofte e mire apo e keqe.


endrrat ju dalin atyre njerezve te cilet me te vertet gjat jetes se tyre jan te paster,si p.shembull duhet te jet njeri i cili nuk ben sene te kqija qe nuk medon keq e shum e shum tjera nese femija sgeh enderr edhe din me tregue endrren pra tek femijet munde te dalin endrrat d.m.th femija jan te pa sherr dhe u dalin per ata duhet me qen shum i paster per me ju dal enderrat kjo eshte shume e sigurte .

Une s'jam femije,por me dalin enderrat,brenda dy apo tri diteve.E pastert qenkam pra une. :)

biondi_f86
27-01-05, 22:01
Une ju besoj endrrave deri sa te zgjohem nga gjumi :shock:

vushtrria
27-01-05, 22:02
Une per vete nuk ju besoj edhe aq shume mirepo kur te shoh endrra te keqija nuk e di as vet bahna pak merak edhe pse shpesh me duken si paralajmerim per diqka qofte e mire apo e keqe.


endrrat ju dalin atyre njerezve te cilet me te vertet gjat jetes se tyre jan te paster,si p.shembull duhet te jet njeri i cili nuk ben sene te kqija qe nuk medon keq e shum e shum tjera nese femija sgeh enderr edhe din me tregue endrren pra tek femijet munde te dalin endrrat d.m.th femija jan te pa sherr dhe u dalin per ata duhet me qen shum i paster per me ju dal enderrat kjo eshte shume e sigurte .

Une s'jam femije,por me dalin enderrat,brenda dy apo tri diteve.E pastert qenkam pra une. :)


ne ket edhe une jam i sigurt se nese ju dalin endrrat me siguri se jeni njeri i drejte :lol:

Barbaroza
27-01-05, 22:03
Une per vete nuk ju besoj edhe aq shume mirepo kur te shoh endrra te keqija nuk e di as vet bahna pak merak edhe pse shpesh me duken si paralajmerim per diqka qofte e mire apo e keqe.


endrrat ju dalin atyre njerezve te cilet me te vertet gjat jetes se tyre jan te paster,si p.shembull duhet te jet njeri i cili nuk ben sene te kqija qe nuk medon keq e shum e shum tjera nese femija sgeh enderr edhe din me tregue endrren pra tek femijet munde te dalin endrrat d.m.th femija jan te pa sherr dhe u dalin per ata duhet me qen shum i paster per me ju dal enderrat kjo eshte shume e sigurte .

Une s'jam femije,por me dalin enderrat,brenda dy apo tri diteve.E pastert qenkam pra une. :)


ne ket edhe une jam i sigurt se nese ju dalin endrrat me siguri se jeni njeri i drejte :lol:
:)

turisti
10-10-05, 11:14
Duhet pak,duhet... :wink:

Domira
10-10-05, 11:18
Njeriu behet paranoik nese jeton ne endrra.

Gentiana
10-10-05, 11:29
Ncuk http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif Kohev te fundit hiq s'po ju besoj.

Dimri
10-10-05, 22:40
Ncuk http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif Kohev te fundit hiq s'po ju besoj. Qka mendon diten she anrra naten pak duhet mu besue :lol: :lol: :lol:

Sy_kaltra
17-10-05, 19:54
Ncuk http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif Kohev te fundit hiq s'po ju besoj.me kan si thajn anderr :)

Dimri
17-10-05, 19:55
Ncuk http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c022.gif Kohev te fundit hiq s'po ju besoj.me kan si thajn anderr :)

Mundet mu bo zhganerr anrra sy kaltra :(

Sy_kaltra
17-10-05, 19:57
mundet Dimri po shum rrall edhe mvaret sa ju beson ...

laliloli
19-10-05, 16:09
Nga pak po .Shpesh me ndodh qe nese shohe dike ne enderr ose ndonje ngjarje ne nje vend ,te nesermen disi me lidh puna ose kontaktohem me ata njerez po edhe me at vend.

Urata
19-10-05, 16:58
Endrrat jane paralajmerim imi...!!!

doGzona
23-10-05, 19:33
Thone qe endrrat na tregoj diqka , na tregojn nje bote tonen te mbrendeshme dhe ate se cka do te na ndodhe .
Duke lexuar Jungun si nje nder studjuesit me te perfillt te kesaj lemije kuptojm se nga nenvetedija e jone kemi aq shume te pa zbuluar dhe kemi aq shume gjera qe ne akoma nuk i kuptojm se perse ndodhin keto rrethe nesh.
Por endrrat lajmerohen edhe simbas reagimeve tona , kerkesave tona shpirterore dhe ato jetsore, e ne shume raste na tregojn edhe diqka qe do te ndodhe per te cilen ne akoma se dijm se perse dhe nga vijne keto lajmerime dhe signale.

Barb|Ka
08-12-05, 23:48
te nates i besoj

te dites jo

e_martumja
10-12-05, 16:46
Me nje far kohe endrrat e mija shpejt u bejshin realitet dhe gjithmone u frigojsha deri nje dite para 10 vite afersisht ndodhi nje tragjedi te madhe ku i thash dajes tim qe dojke me udhtu per kosove nga zvicra se me duket do te vdes sepese e kisha pa ne enderr se me pshtoj jeten time ku nje vetur e shkeli me shpejtsi te madhe,daja iki me tutje sebep meje dhe kurre se harroj me tha qe 5fr shko blej dicka dhe mos me frigo se jam permadhu per femijet e mi dhe grujen time ku do te knaqem atje.Cka ka shkrruj perendia ndodhi dhe prej at enderr mo nuk kam pa tjeraaa edhe pse ndoniher shoh dicka amo shume radhe dhe kur zgjohem en mengjes asgje nuk me kujtohet perveq se nje enderr me ka prish gjumin naten.

turisti
12-12-05, 12:50
Kurre nuk jam nen dikimin e tyre,por ju besoj,sepse deri me sot te gjitha momentet ja ngjarjet te rendesishmet mi kan paralajmerue,por nuk i kam kuptuar me seriozitet....... :( :(

Kaltrushi
13-12-05, 11:07
[b]ndonjeher shof ndonje enderr ku mendoj qe ka pak a shume kuptim me brengat qe kam ne at kohe apo periudh.... por nuk i marr edhe aq afer zemre...sepse at qe e kam ne koke dhe ne mendje mbrenda dites...naten shendrrohet ne enderr (thojn se endrrat zgjasin vetem sekonda...por siq ndodh ne koken tone apo ne sy tone ato na doken qe jane te gjata)....

shpesh shof endrra...keshtu se me ja fillu me imarre edhe serioz...mbes duke studju endrrat....

por endrrat qe si besoj jane ato me sy hapur :wink: [b]

Dreni30
18-12-05, 10:01
Ncuk.

EnIgMa
20-12-05, 12:58
Endrrat jane imazhet e ndienjave.Nje imazh i marre nga nje enderr mund te nenkuptoje qellime te ndryshme tek persona te ndryshem. Shpeshhere ne enderr e kemi veten nen kontrolle, gje qe na ben qe ne ta njohim vetveten, inteligjencen, kujdesin dhe ndjeshmerine lidhur me qenien tone. me nje fjale endrrat na cojne pertej nje bote iluzionesh te jetes se perditshme.

Me respekt EnIgMa!

Guri i madh
01-08-06, 17:21
shum rrall shoh endra por deri dikun ju besoj se me ka ndodhur qe endra qe e kam pa esht ber realitet

turisti
04-08-06, 18:08
Enderrave ju besoj me shume se njerzve.

Vin-Diesel
10-08-06, 17:46
Lazdrani pret mendimin e juaj :wink:

Ondrrave qka me ju besu vet fjala tregon se jon Ondrra!
Qejf kom me kon qashtu qysh shoh kanjeher mire por ne realitet kerkund hiq ...
keshtu qe sju besoj aspak ! vetem e ndij veten te knaqun kur shoh nje enderr te mire !

kiki_usa
11-08-06, 06:15
nje shkenctar i njohur ka zbuluar nje formul kimike shum te rendesishme si mbas se qka ka pare ne enderr pra dmth truri punon edhe ne momentin kur ne jemi fjetur ka njerz qe shofin endrra shum ka the te atill qe nuk shofin po thuajse fare...


nese je i brengosur shum nga nje gje apo mendon shum per te ateher ka gjasa qe mund te shef at ne enderr,,,,,


endrra nuk zgjat me shum se 3 seconda..........

Vin-Diesel
11-08-06, 09:54
nje shkenctar i njohur ka zbuluar nje formul kimike shum te rendesishme si mbas se qka ka pare ne enderr pra dmth truri punon edhe ne momentin kur ne jemi fjetur ka njerz qe shofin endrra shum ka the te atill qe nuk shofin po thuajse fare...


nese je i brengosur shum nga nje gje apo mendon shum per te ateher ka gjasa qe mund te shef at ne enderr,,,,,


endrra nuk zgjat me shum se 3 seconda..........

Perkundrazi nje gje qe me mundon apo e Mendoj krejt kohen enderr ate gje se shoh asnjeher !