PDA

View Full Version : Nga cili vend jeni me origjinė?


Barbaroza
20-05-04, 09:07
Te shohim ne sondazh se nga jeni me origjine dhe ju jetoni per momentin?

Murgesha
20-05-04, 09:48
Te paret e mi kishin ardhe nga malesia e Shkodres.

lazdrani
20-05-04, 10:54
KOSOVA-RRAFSHI I DUGAGJINIT :wink:

Barbaroza
20-05-04, 12:19
Une jam me origjine nga Serbia e Jugut dhe ne Kosove kemi ardhe kur eshte bere shperngulja e shqiptareve me dhune nga Sanxhaku i Nishit dhe prej 1878 jetojme ne Ferizaj!

anna
20-05-04, 12:22
kosova :D

Cool_Boy
20-05-04, 15:50
Kosova------------Ferizaj------------------Cool------------Boy---------------

aferdita
21-05-04, 08:07
Kosova***Gjilan

Vera
21-05-04, 08:14
Kosova--------Mitrovica

anna
21-05-04, 13:00
ne fakt pasi pyeta doli qe babi ishte me origjine nga serbia e jugut ndresa mami nga shqiperia e une vete nga kosova :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
22-05-04, 11:15
Anna,pasi babi te doli me origjine nga Serbia e Jugut,atehere kjo merret si origjine jotja.Dolem kusherira :)

anna
22-05-04, 12:18
hahaha sa mire e gjeta kusheriren time :D :D

Gentiana
22-05-04, 13:36
Edhe un pyeta(edhe pse pak a shum e kam ditur) Gjyshi i Gjyshit tim paska qen nga Shqiperia. hmmmmm :roll: :roll:

K-man
22-05-04, 17:41
KOSOVA - PRISHTINA :lol:

fisniku
22-05-04, 21:29
KOSOVA-MITROVICE

Naki
24-05-04, 15:04
KOSOVA-MITROVICE(lagjja e shipolit)

yllka
25-05-04, 11:51
KOSOVE-PEJE :wink:

RRUSHI
26-05-04, 16:11
KOSOVA---PRIZRENI PITORESK ... :wink:

mr_beni
27-05-04, 18:48
Kosova-Mitrovica

MemphiSx
04-06-04, 08:12
KOSOVA-GJAKOVE

ARMANI
07-06-04, 15:43
KOSOVA-PRIZEREN

hallaevogel
15-06-04, 22:10
Shqiperia-nan Tirona.
Orgjina nga nji vend i ngrohte bregdetare :idea:

rilinda
30-06-04, 13:37
jam nga KOSOVA, qyteti ma i bukur PRIZRENI antik :!: :!: :!:

Gentiani
19-07-04, 12:10
Sa do tė doja, qė kjo temė vetėm pėr njė minutė tė transferohej tek ajo tema cilit forumist do ja jepnit me kenaqesi nje shpull ????

Ah atij forumistit qė e paska shkruar Serbia e jugut, si do tė ja jipja me kėnaqėsi njė shuplakė, njė shpullė e edhe njė flakareshė pėr fund fare :lol: :lol:

More nuk ėshtė problem i madh se ashtu e paska shkruar, po unė ngela pa votuar, tha djaloshi nga Lugina... dhe shkoi ta kėrkoi autorin/ en qė ma ka shėnuar vendlindjen me Serbi e Jugut!


Gentiani!

Barbaroza
20-07-04, 14:50
Sa do tė doja, qė kjo temė vetėm pėr njė minutė tė transferohej tek ajo tema cilit forumist do ja jepnit me kenaqesi nje shpull ????

Ah atij forumistit qė e paska shkruar Serbia e jugut, si do tė ja jipja me kėnaqėsi njė shuplakė, njė shpullė e edhe njė flakareshė pėr fund fare :lol: :lol:

More nuk ėshtė problem i madh se ashtu e paska shkruar, po unė ngela pa votuar, tha djaloshi nga Lugina... dhe shkoi ta kėrkoi autorin/ en qė ma ka shėnuar vendlindjen me Serbi e Jugut!


Gentiani!

Krejt po me duket se shuplakat,shpullat e flakarashet qenkan te dedikuara per mua :cry: Po cfare faji kam une qe ashtu pak a shume e shkruan edhe historia.Po nejse,po e permiresojme pak.Po e bejme keshtu:Kosova Lindore.A eshte mire tash? :idea:

Gentiani
21-07-04, 12:10
Krejt po me duket se shuplakat,shpullat e flakarashet qenkan te dedikuara per mua :cry: Po cfare faji kam une qe ashtu pak a shume e shkruan edhe historia.Po nejse,po e permiresojme pak.Po e bejme keshtu:Kosova Lindore.A eshte mire tash? :idea:

Ah, moj Barbaroza, pasi tė parėt i paske prej atij vendit tim, mė dole edhe kusherirė e nė anėn tjetėr edhe teze tė kisha, shpėtove kėsaj here :wink: :lol: :lol:

Historia e ka shkruajtur ashtu, por sė paku ju mos ja ndihmoni asaj bre! se na mbetet hatri :wink: :lol:

E tani ėshtė shumė mirė qė e paske ndryshuar, por hmm nuk po e kam tė qartė rezultatin, por si duket prapė i falsifikuan votat :lol: :lol: ah dallaveragjitė bre! edhe kėtu i vjedhin votat :lol:

anna
21-07-04, 19:26
Sa do tė doja, qė kjo temė vetėm pėr njė minutė tė transferohej tek ajo tema cilit forumist do ja jepnit me kenaqesi nje shpull ????

Ah atij forumistit qė e paska shkruar Serbia e jugut, si do tė ja jipja me kėnaqėsi njė shuplakė, njė shpullė e edhe njė flakareshė pėr fund fare :lol: :lol:

More nuk ėshtė problem i madh se ashtu e paska shkruar, po unė ngela pa votuar, tha djaloshi nga Lugina... dhe shkoi ta kėrkoi autorin/ en qė ma ka shėnuar vendlindjen me Serbi e Jugut!


Gentiani!


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Gentiani
25-07-04, 12:34
Sa do tė doja, qė kjo temė vetėm pėr njė minutė tė transferohej tek ajo tema cilit forumist do ja jepnit me kenaqesi nje shpull ????

Ah atij forumistit qė e paska shkruar Serbia e jugut, si do tė ja jipja me kėnaqėsi njė shuplakė, njė shpullė e edhe njė flakareshė pėr fund fare :lol: :lol:

More nuk ėshtė problem i madh se ashtu e paska shkruar, po unė ngela pa votuar, tha djaloshi nga Lugina... dhe shkoi ta kėrkoi autorin/ en qė ma ka shėnuar vendlindjen me Serbi e Jugut!


Gentiani!

:roll: :lol: :lol: :wink:


:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

boy&beach
30-08-04, 12:17
Me origjin jam nga kosova nga qyteti i Kaqanikut,por jetoj tash 10 vjet ne Shqipri ne qytetin bregdetar te lezhes tung tung te pershendes per ket tem Barbaroza ciao.

boy&beach
30-08-04, 18:47
KOSOVE---------KAQANIK

boy&beach
30-08-04, 18:50
Hej Kaqanik e shkemb egur vritesh e vritesh o per Flamur

dr1ta
06-09-04, 00:12
MAQEDONIA ----- :) Shkupi;)

Marv_pimp
06-09-04, 02:08
me origjina jam nga KOSOVA*****KLINA por jetoj qe 16 vite ne amerik

tung tung kalofshi mir

Djal_rugove
06-09-04, 09:04
Vi nga kreshtat e R U G O V Ė S

Agroni22
06-09-04, 22:21
MITROVICA E KOSOVES.

nitushe
13-09-04, 09:33
Kosove

Krokodilli
25-10-04, 04:41
me origjine diku ne drenice,,, Babi ka lind ne Prishtine,, por gjyshi e babgjyshi drenicak ,,

Krokodilli
25-10-04, 04:43
KOSOVA-MITROVICE(lagjja e shipolit)

naki ti i shipolit a??? qenkemi kojshi,,,, edhe une kam nje shpi ne shipol,,,, babi jo une,,,, :wink:

DEA
25-10-04, 07:55
Kline

Buli_00
25-10-04, 09:12
Diku nė afėrsi tė ashpėrsive dhe fortunave tė akullta tė vijės ndarėse, tė asaj vije qė ndanė dhe vazhdon ta mbajė peng njė popull tė tėrė.

Gjumashja
29-10-04, 09:04
tabllot e Ks

Rudi_1
04-11-04, 01:16
Maqedonia-Gostivari

Sopranos
04-11-04, 05:59
me prejardhje jam nga Shkondra e Shqiperis,,,, por gjysh e babgjysh i kom nga Prishtina

Kaltrushi
01-12-04, 12:25
(PREJARDHJA) SHQIPERIA :arrow: KOSOVA :arrow: (VENDLINDJA) PEJA: :arrow: (VENDBANIMI) GJERMANI

Ylberi_be
02-01-05, 23:39
Prejardhjen e kam nga kosova lindore
Me banim ne komunen e ''Ulpiančs''

experti_lu
20-01-05, 11:30
kosova/gjakova,po pra qy. :roll: :roll: :roll: :roll:

Arb
25-01-05, 04:01
Peja, Dardani.

Psikologu
27-03-05, 04:03
Edhe une si te tjeret thash te shkruaj pak mbi origjinen time.

Me prejardhje nga Miridta (fshati Blinisht) qe disa shekuj , nga ketu te ardhur ne Baba i bokes ( Gjakovė) e nga aty me ne fund ne Kinė.

Tash ne Klinė qe me shumė se 2 shekuj.


Pra nga Klina

NobodysFool
27-03-05, 18:02
Ferizaj :!:

turisti
28-03-05, 01:30
Nga Kaēaniku me agėn. :wink:

Kaltrushi
29-03-05, 12:16
SHQIPERI :arrow: KOSOVE :arrow: PEJE

GURI SYLAJ
29-03-05, 22:00
Ty o det po te jap nje amanet
e me valet tua ne brigjet e Shqiperis e qet
Kur te mberrine ne Vlore
mos harro bejau me dore-
Maleve mbi SHKODER; se atje e kam nje moter
nje vella me ka mbete
ne nje fshat ne permet.
Babai me shkroi nje dite leter
dikund nga nje vende tjeter.
Ty o amanete
Nena ne Kosove te pret.
Te gjitheve thuaju pa ngurrim
se po vije ajo ore
kur te gjithe dore per dore
do te takohemi ne Vlore
me 28 Nentore.

Krokodilli
30-03-05, 08:59
Edhe une si te tjeret thash te shkruaj pak mbi origjinen time.

Me prejardhje nga Miridta (fshati Blinisht) qe disa shekuj , nga ketu te ardhur ne Baba i bokes ( Gjakovė) e nga aty me ne fund ne Kinė.

Tash ne Klinė qe me shumė se 2 shekuj.


Pra nga Klina

Pershendetje Psikologu

na qenke nga Blinishti,, afer Lezhes,, aty kam disa shok,, per qdo ver shkoj i vizitoj,, po ashtu nje shoqe e kam pas ne Gjader afer Blinishtit ,, te pershendes ciaoooo

doGzona
07-04-05, 01:59
Gjilan :wink:

Tomori
07-04-05, 11:15
-Jam i lindur dhe jetoj ne Gostivar (Shqiperis Lindore)
Perndryshe jam nipe Kuksi (Krahina LUMES)
Me besoni edhe pse jam lejte e jam rite ne Gostivar, sojt e ksaj dite kam problemin e mentalitetit te kti popullit te Gostivarit, se jam rite e jam frymzuar tamam si me pas qene ne Kala te Dodes ne Lume

Diana007
07-04-05, 11:40
SHQIPERI :arrow: KOSOVE :arrow: PEJE

SHQIPERI :arrow: KOSOVE :arrow: THERANDE

Selakja
07-04-05, 15:06
selakja :arrow: Gjilani

Gjumashja
21-04-05, 09:45
Ks :arrow: Mitrovica

ReDragon
23-04-05, 08:50
besohet se familja ime u shpengul per ne Prishtine para qindra viteve, bashk me 80 familje tjera, dhe besohet se kemi prejardhje nga ana e Nishit (pjes e shqiperis ne ate kohe), keshtu se paku flitet po ashtu eshte ne muzeun e historis se kosoves,
por ne Prishtine gjendemi me qindra vite

Vigan
08-05-05, 10:37
Prishtina

Dali!Keq
31-05-05, 23:38
Nga KOSOVA

Djali i keq
02-06-05, 15:01
Un jam nga KOSOVA----------========VITI--------------=========PRISHTINE

ARVANITI
02-06-05, 21:37
para 3 shekujsh ne veri te Shkodres (diku ne Mal te Zi)--u larguan qe atje per shkak te gjakmarrjes--per nja dy shekuj nje turne nga Jugu (VL)--e nje shekull ne TIRONEN time

arix
02-06-05, 22:49
Kaēanikli me Agėn...GEGS!

Prishtinasja_
16-06-05, 17:31
Jam nga KOSOVA, perndryshe nga PRISHTINA!!!!

hehe po me tregon edhe "nickname" , se nga jam !!! :D :D

Bleona
05-09-05, 12:03
KUMANOVA-SHKUPI :wink:

sherri
05-09-05, 20:33
Hahahahaha ej njerz,kushe ja qellon nga eshte sherri,e ka nje kafe e gjysm!...e te verteten ju tregoj ma vone :wink:

Bleona
06-09-05, 06:31
Hahahahaha ej njerz,kushe ja qellon nga eshte sherri,e ka nje kafe e gjysm!...e te verteten ju tregoj ma vone :wink:

hajde de fol se sun pe qelloj :wink:

Krokodilli
06-09-05, 06:55
Hahahahaha ej njerz,kushe ja qellon nga eshte sherri,e ka nje kafe e gjysm!...e te verteten ju tregoj ma vone :wink:

prej samadregjes (samadreqit)

rilinda
06-09-05, 12:54
Hahahahaha ej njerz,kushe ja qellon nga eshte sherri,e ka nje kafe e gjysm!...e te verteten ju tregoj ma vone :wink:

tregoma mbiemrin :lol:

Diana007
06-09-05, 12:59
Hahahahaha ej njerz,kushe ja qellon nga eshte sherri,e ka nje kafe e gjysm!...e te verteten ju tregoj ma vone :wink:

prej samadregjes (samadreqit)

Samadraxhes :P

Krokodilli
06-09-05, 15:04
QATY AFER E PASKAM PAS,, SAMADREQ :wink:

Diana007
06-09-05, 15:07
:D Aha :P

blero
08-09-05, 20:36
Jam i lindur ne PRILEP,SHQIPERIA LINDORE(Maqedoni)

Urata
08-09-05, 20:44
Ēka po ju duhet...?

rilinda
08-09-05, 22:29
Semetisht (Therande) e qe 50 e fiuu vjet ne Prizren edhe niher per niher se kom men me ndrru Prizrenin :lol:

Krokodilli
09-09-05, 06:02
Semetisht (Therande) e qe 50 e fiuu vjet ne Prizren edhe niher per niher se kom men me ndrru Prizrenin :lol:

ahaaaaa ti e Therandes a? per ate edhe pi lavderon Theranden qdohere :lol:

pershendetje :wink:

une me prejardhje nga Kosova, Prishtina :wink: ,,,, qe 20 vite jetoj ne Aus

Kaltrushi
09-09-05, 10:13
Semetisht (Therande) e qe 50 e fiuu vjet ne Prizren edhe niher per niher se kom men me ndrru Prizrenin :lol:

ahaaaaa ti e Therandes a? per ate edhe pi lavderon Theranden qdohere :lol:

pershendetje :wink:

une me prejardhje nga Kosova, Prishtina :wink: ,,,, qe 20 vite jetoj ne Aus

qe 20 vite..........wow po shume o kroki.......me vje mire se per at qe jeto aq gjate nuk ke harruar as vendin as gjuhen asgje ..............

pershendetje...............


PS: une me prejardhje jam nga shqiperija....por qe 100 vite........dhe nga ather jetojm ne PEJE

Krokodilli
09-09-05, 10:47
pershendetje edhe per ty e nderuar Kaltrushi,, edhe pse jetoj ketu qe 20 vite,, kam kalu gjysmen e jetes ne Prishtine,,, kam mbaru shkollen fillore atje prej klases se 1 deri 5,, po ashtu shkollen e mesme dy vite e kam mbaru ne Pr

rilinda
09-09-05, 12:07
Semetisht (Therande) e qe 50 e fiuu vjet ne Prizren edhe niher per niher se kom men me ndrru Prizrenin :lol:

ahaaaaa ti e Therandes a? per ate edhe pi lavderon Theranden qdohere :lol:

pershendetje :wink:

une me prejardhje nga Kosova, Prishtina :wink: ,,,, qe 20 vite jetoj ne Aus

Nuk po i lavdoj vetem se jam e Therandes o Kroki po pernime te zanjat jan :wink:

Krokodilli
11-09-05, 06:53
masi nuk njoh askend nga theranda thuj qka te duash 8) , kam kalu ne therand duke shkuar ne Prizren,, ne rrug per ne shqiperi,, i kam pa disa vajza te bukura para nje shkolles qe ish afer rruges per ne Prizren,, po nuk e di a jan te vyeshme a jo :P

Krokodilli
11-09-05, 06:55
na fal se i kam perzi temat qetash,, duhet me hap nje tem et perbashket, 8)

cili qytet i ka vajzat me te bukura, cili qytet eshte me i bukur, cili eshte me i paster ka me shum rregull

Flaka_1
16-11-05, 20:51
*********K*O*S*O*V*A*********

Sy_kaltra
17-11-05, 20:30
KOSOVA

anna
28-11-05, 22:18
kosova :)

Barbaroza
01-12-05, 14:57
Ani,70% kosovare a?

rilinda
01-12-05, 15:25
Ani,70% kosovare a?

:arrow: 67%

Clintoni
03-12-05, 20:00
My origjin - The United States of America - i ram qe nja dy jave ne Shqiperi per me msu gjuhen e me kontribu per aspiratat per pavaresei per vllaznit e mi shiptare. :)

Xhaxhi Clinton :wink:

Reana
03-12-05, 22:15
Kosova dhe Maqedonia :wink: :arrow:

Kalt
03-12-05, 22:20
Kosova dhe Shqiperia.
E kemi ndjek rrjedhen e Drinit te Bardhe.

Diana007
05-12-05, 08:45
Semetisht (Therande) e qe 50 e fiuu vjet ne Prizren edhe niher per niher se kom men me ndrru Prizrenin :lol:

Ku sot mora vesh se te paskem vendase :D :lol: :lol: :lol: :wink:

Bleona
05-12-05, 10:01
Kosova dhe Maqedonia :wink: :arrow:


po si moj hem nga kosova hem nga maqedonia ;-)

Espresso
05-12-05, 15:40
Me origjine nga Miredita e Shqiperise dhe i shperngulur qe nje shekulle e gjysme ne rrethin e Gjakoves.

rilinda
05-12-05, 19:10
Semetisht (Therande) e qe 50 e fiuu vjet ne Prizren edhe niher per niher se kom men me ndrru Prizrenin :lol:

Ku sot mora vesh se te paskem vendase :D :lol: :lol: :lol: :wink:

:lol: a hiq sta ka marr menja kur ta majsha anen ty a??? :P po boj hajgare se pernime ska me Therandė :wink:

Barb|Ka
05-12-05, 22:37
kosova

Diana007
06-12-05, 15:44
:lol: a hiq sta ka marr menja kur ta majsha anen ty a??? :P po boj hajgare se pernime ska me Therandė :wink:

Jo valla hiq nuk ma ka marr menjd bash me vike qudi thojsah qka ka kjo qik :roll: :lol: :wink:

Zana_ch
15-12-05, 23:11
KOSOVARE , GJAKOVAR (familja ) e lindur dhe e rritur ne Zvicer

Domira
29-12-05, 01:44
Gjakovare me origjine :D :lol:

M_u_k_i
31-12-05, 03:20
Me origjin Rrafsh i dugagjinit

uliksi31
31-12-05, 05:20
Po me duket se vetem une qenkam nga Mali i Zi. Po qysh nuk qelloi bile edhe nje tjeter. :(

Vigani
01-01-06, 18:23
Eu Dukagjin he t'kofsha fale
Ne ty lindi KY ma i miri djale.
Une de qy.

Daja POLIC
01-01-06, 22:21
prizrenali bre arpagjik :lol: :lol: :lol:

norda
02-01-06, 07:24
Kosova Lindore.

geisha
03-01-06, 03:59
Ferizajase ... me mish e me shpirt :wink: ...

Arb
03-01-06, 04:02
Ferizajase ... me mish e me shpirt :wink: ...

e qysh osht kjo pune?

loni19
03-01-06, 13:40
Me origjine jam nga Shkodra, gjegjesisht nga Malesia e Shkodres...
Jetoj ne Maqedoni...

FrEsKiA
03-01-06, 13:56
Maqedonia :wink:

Barbaroza
04-01-06, 16:51
Ferizajase ... me mish e me shpirt :wink: ...

e qysh osht kjo pune?

Hmm,tash kur te vie Geisha,"t'sakaton" krejt :lol:

Barbaroza
04-01-06, 16:52
Edhe une me zemer,loqke e shpirt :arrow: Ferizajlikė! 8) :)

Arb
04-01-06, 18:59
ani presim...

Nime, e per ty qysh ke kjo pune?

Barbaroza
04-01-06, 21:13
Ehhh,kjo i bie,sille kah ta sillesh,po dal ferizajlike dem baba dem! :P

Dilingjia
06-01-06, 13:25
Mitrovic-Vushtrri-Kosove :lol:

Guri i madh
06-01-06, 16:30
Mitrovic-Vushtrri-Kosove :lol:


edhe une qaty afer dilingjis

Arb
06-01-06, 19:05
Po i bjen se katragjyshja e jote edhe e asaj paskan qene mbesa te Ferizit a...?

Aq larg ju lidh puna me Ferizajn a?

Barbaroza
07-01-06, 20:26
Katragjyshja e kujt?Geishas?? :?
Jo,jo Arb,Geisha-n e kam shoqe,e puna e Ferizit i takon gjyshes se nenes sime! :lol: :wink:

Arb
08-01-06, 00:24
Katragjyshja e kujt?Geishas?? :?
Jo,jo Arb,Geisha-n e kam shoqe,e puna e Ferizit i takon gjyshes se nenes sime! :lol: :wink:

Atehere po i bjen mu kon Ferizajase me gjak ma shume se me shpirt e mish...

Barbaroza
08-01-06, 20:07
Katragjyshja e kujt?Geishas?? :?
Jo,jo Arb,Geisha-n e kam shoqe,e puna e Ferizit i takon gjyshes se nenes sime! :lol: :wink:

Atehere po i bjen mu kon Ferizajase me gjak ma shume se me shpirt e mish...

O dyjat bre Arb,s'mund ta ndaj zemren pergjysme! :P

Barbaroza
14-01-06, 19:59
Eu Dukagjin he t'kofsha fale
Ne ty lindi KY ma i miri djale.
Une de qy.

Ehhh,veq nje djale dukagjinas e njoh mire ketu.Viganin de!
Ma i miri je,veq perpara se askush s'mund t'ze! :) :lol:

Arb
21-01-06, 05:54
Ehhh,veq nje djale dukagjinas e njoh mire ketu.Viganin de!
Ma i miri je,veq perpara se askush s'mund t'ze! :) :lol:

Oj cike, me bollek jemi te Dukagjinit...

Tomori
14-02-06, 16:12
Maqedonia :wink:
Permisim: Ish- RJM..ose nderkombtarishte FYROM
(FYRAUN)

blero
14-02-06, 21:09
Maqedonia :wink:
Permisim: Ish- RJM..ose nderkombtarishte FYROM
(FYRAUN)
tomori shum te nderoj por pse gjith kjo urejtje ndaj emrit,ne qoft se i urren sllavet edhe un do te bashkangjitem por emri maqedoni me duket se nuk ka te bej me sllavet.
ne qoft se ke ndonje pyetje me shkruaj privat do te bisedojm reth kesaj ceshtje sa te duash ok
per te mir

rafet llapjani
15-02-06, 01:06
LLAP-BESIJAN.

GURI SYLAJ
15-02-06, 08:51
Rafet; e PODJEVA a i bjen afer Llapit a afer Besianes?????????????????????????

e_martumja
15-02-06, 10:30
Rahovecalike :lol: :lol: :lol:

turisti
15-02-06, 10:35
Rahovecalike :lol: :lol: :lol:

:lol: Rrushalike a???? :lol:

e_martumja
15-02-06, 10:39
Rahovecalike :lol: :lol: :lol:

:lol: Rrushalike a???? :lol:


Rrakigjiiiiiiiiiiiiii :lol: :lol: :lol:

vjeshta
15-02-06, 12:50
Lugi i drinit :P

rafet llapjani
15-02-06, 13:22
Rafet; e PODJEVA a i bjen afer Llapit a afer Besianes?????????????????????????

Valla Bac Podujeva eshte Besijan e te dyjat jan kryqyteti i provinces LLAP :wink: :D

ninnela
06-03-06, 01:03
PRISHTINASE por rrenjet i kam nga Istogu:wink:

Dimri
06-03-06, 01:26
Jam nga peja e bukure:cool:

E|iza
12-06-06, 00:04
jam nga Maqedonia e Qytetit GV

Paradox_13
29-09-06, 16:24
Ne mesin e dy burimeve kontradiktore...
Ne mes burimit te fresket te ujit te Moraves dhe burimit te ngroht te ujt te Kllokotit.:smile:

Djal Morave ma ku po do ma mire....:biggrin:


Viti-Kosoves..

Agolli
29-09-06, 16:40
Peja e bukur e KOSOVES

uck_aksh
30-09-06, 00:29
pershendetje te gjithve i lexova te gjitha shkrimet po se pash asnje nga antaret e forumit qe ishin nga fshatrat,
un per vete jam katunar vij nga Medveci i Prizrenit po jetoj ne vevey te CH KATUNAR VLLA

ZeShKaNee
01-10-06, 20:06
une jam Kosovare

Dardalece
02-10-06, 14:53
Kam lind nė Tetovė por qė nga fėmijrija jetoj dhe punoj nė Danimark :smile:

MeLaqJa
02-10-06, 15:11
Une jam nga Kumanova ( Maqedonia )

Laii
05-10-06, 14:05
Struga (Maqedonia)

Guri i madh
05-10-06, 20:43
jamdikun ne mes PRISHTINES e MITROVICES

selvija
06-10-06, 13:00
jamdikun ne mes PRISHTINES e MITROVICESKojshi kokemi Guri i madh nje vend qe per mue esht parisssss,,,,

fati_61
06-10-06, 16:07
Kosova - Gjilan

fati_61
06-10-06, 16:13
Kosova - Gjilan
"Kosovė, te qofsha fale!Te kam NENE,-e me ke djalė!"

Fshatari
06-10-06, 19:00
Nė Kosovė, nė ni katun malor e baltor tė komunės sė Kamenicės. Qaty jam met i pagdhenur e malok i pėrhershėm.

Sead
06-10-06, 20:00
maqedonia -shkupi

Sead
06-10-06, 20:03
Struga (Maqedonia)

Heke more ket foto se pot kapi pot perplasi per toke :)

Guri i madh
06-10-06, 20:42
Nė Kosovė, nė ni katun malor e baltor tė komunės sė Kamenicės. Qaty jam met i pagdhenur e malok i pėrhershėm.
fshatar edhe pse une me juve nuk kemi pikpamje te njejta ne disa pikpamje mua bash me pelqen jeta fshatareske sidomos ne marefc keqekoll hajkobill zugjefc e ne ato fshatra afer bajes te siarines edhe une jam katundar i thjesht bile ende ne tavanin e shpis e kam te ruajtur jangjikun qe e kam marr pas vete gjat ruajtjes te bagtis po edhe fylli ende egziston e vakt o vakt jeta ishte at,her civilizimin e urrej haaaa haaa

Fshatari
06-10-06, 21:07
fshatar edhe pse une me juve nuk kemi pikpamje te njejta ne disa pikpamje mua bash me pelqen jeta fshatareske sidomos ne marefc keqekoll hajkobill zugjefc e ne ato fshatra afer bajes te siarines edhe une jam katundar i thjesht bile ende ne tavanin e shpis e kam te ruajtur jangjikun qe e kam marr pas vete gjat ruajtjes te bagtis po edhe fylli ende egziston e vakt o vakt jeta ishte at,her civilizimin e urrej haaaa haaa
Zugjefci nuk e di ku asht kurse katunet tjera qė ke citue i njoh mirė. mos ke dasht me than Tugjec, se kėtė katun e njoh pak ma mirė se tė tjerėt.
Paj s'kie qysh me ba nryshe : edhe unė kam ruejt delmet e loptė kur jam kanė ma i ri. tash fėmija po i kryejnė ato punė. Fyellit nuk u msova kurr me i ra.
Pikėpamjet janė individuale, interpretime personale, shkojnė e vijnė kurse jeta e bukur, e qetė, pa interferenca nė katun, mbetet.
Gėzohem qė ka njerėz qė ende din tė ēmojnė bukurinė e katunit e jo me ndigjue si zakonisht "shko more katunar, ruej dhitė e mos fol! ti kėtu n'sheher je"! Kjo asht arėsyeja kryesore qė nuk kam mujt kurrė me u instalue n'qytet sepse jam krejt i paintegrueshėm, e mbase, edhe i pa "civilizueshėm".
Besoj se i kemi afrue pak pikėpamjet tona qė nuk kanė qenė edhe aq tė largėta. Katuni ka pėr efekt pozitiv afrimin e ja largimin e njerzve, e veēanėrisht, tė shqiptarve.
Mirė mbetsh, Guri i madh!
NB :Pėrshendetje nga "zugjefci" : zavendsoje z me t dhe suprimoje f e e gjen emnin e fshatit tem tė lindjes.

Guri i madh
06-10-06, 21:23
Zugjefci nuk e di ku asht kurse katunet tjera qė ke citue i njoh mirė. mos ke dasht me than Tugjec, se kėtė katun e njoh pak ma mirė se tė tjerėt.
Paj s'kie qysh me ba nryshe : edhe unė kam ruejt delmet e loptė kur jam kanė ma i ri. tash fėmija po i kryejnė ato punė. Fyellit nuk u msova kurr me i ra.
Pikėpamjet janė individuale, interpretime personale, shkojnė e vijnė kurse jeta e bukur, e qetė, pa interferenca nė katun, mbetet.
Gėzohem qė ka njerėz qė ende din tė ēmojnė bukurinė e katunit e jo me ndigjue si zakonisht "shko more katunar, ruej dhitė e mos fol! ti kėtu n'sheher je"! Kjo asht arėsyeja kryesore qė nuk kam mujt kurrė me u instalue n'qytet sepse jam krejt i paintegrueshėm, e mbase, edhe i pa "civilizueshėm".
Besoj se i kemi afrue pak pikėpamjet tona qė nuk kanė qenė edhe aq tė largėta. Katuni ka pėr efekt pozitiv afrimin e ja largimin e njerzve, e veēanėrisht, tė shqiptarve.
Mirė mbetsh, Guri i madh!
NB :Pėrshendetje nga "zugjefci" : zavendsoje z me t dhe suprimoje f e e gjen emnin e fshatit tem tė lindjes.po ishte nji gabim shtypi siq po deklarojn politikanet jo zygjefc po tugjefc e die edhe sfircen kam miq ne ket fshat o fshatar po mas shumti me pelqen asfallti i ri deri ne fshatin tugjefc haaa veq mos e permend korrupcionin

SANTANA-29
06-10-06, 21:30
KOSOVA--PEJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Guri i madh
06-10-06, 21:49
KOSOVA--PEJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
edhe une jam nga peja shtepin e kam ne kapiashnic per mbi kanal shum vend i mir ajri i paster rrug nuk kena po nuk ka problejm haaa pak hajgare

Zana_ch
06-10-06, 22:42
Made in Kosova .......GJAKOVA .........

Berisha-boy
06-10-06, 23:00
Origjina: Klina

Vendlindja: Prishtina

Vendqendrimi:Prishtina

MADE IN KOSOVA

DEA
06-10-06, 23:07
Origjina: Klina

Vendlindja: Prishtina

Vendqendrimi:Prishtina

MADE IN KOSOVA


Ma muar mendja qe je Berish i Klines mos kofsh edhe i Volljakut hahahahahahha

Berisha-boy
06-10-06, 23:16
Ma muar mendja qe je Berish i Klines mos kofsh edhe i Volljakut hahahahahahha

Hahahahahaha DEA nuk jam prej Volljakut jam prej Doberdolit :wink:

DEA
06-10-06, 23:19
Hahahahahaha DEA nuk jam prej Volljakut jam prej Doberdolit :wink:
Sa desha ta permendi edhe Doberdolin, po me ra ne mend me vones se edhe ai vend eshte Berishe, si fara e hithave jeni edhe ju hahahahah

Berisha-boy
06-10-06, 23:20
Sa desha ta permendi edhe Doberdolin, po me ra ne mend me vones se edhe ai vend eshte Berishe, si fara e hithave jeni edhe ju hahahahah
Xhixha DEA mos na prek keq se djeges hahahahahaah.A po e sheh kushen teme Kolen qka ban ne parlamanet te Kosoves nuk neshon pe :tongue: :tongue:

DEA
06-10-06, 23:21
Xhixha DEA mos na prek keq se djeges hahahahahaah.A po e sheh kushen teme Kolen qka ban ne parlamanet te Kosoves nuk neshon pe :tongue: :tongue:

Po po, kojshi te banesave e kam pas njefar vakti:biggrin:

Berisha-boy
06-10-06, 23:24
Po po, kojshi te banesave e kam pas njefar vakti:biggrin:
Ma nuk e ki a.Boll keq pash zotin.E kahit ke moj bije :confused:

DEA
06-10-06, 23:27
Vendlindja Kline, e vendbanimi Gjermani:smile:

Berisha-boy
06-10-06, 23:42
Vendlindja Kline, e vendbanimi Gjermani:smile:

O vendase te paskam po pse nuk po kallxon bre dreq ncncncn.Bash e Klines nuk neshta e cilit vend je kallxo ne publik ose ne pv :wink:

rafet llapjani
06-10-06, 23:46
O vendase te paskam po pse nuk po kallxon bre dreq ncncncn.Bash e Klines nuk neshta e cilit vend je kallxo ne publik ose ne pv :wink:

O Berish e Ballabanit eshte DEA more ahahaahahahahahahah

Murgesha
07-10-06, 11:56
Nė Kosovė, nė ni katun malor e baltor tė komunės sė Kamenicės. Qaty jam met i pagdhenur e malok i pėrhershėm.

S`qenkemi larg o "malok" (kėshtu i kemi qujatur ne fusharakėt e Komunės sė Kamenicės malėsorėt e Gollakit) Edhe unė nga qaty ku mbarojnė kėto male.

Ps. Deshta tė baj pak shaka me termin malok e lutem mos tė ma marrėsh pėr tė keq.:wink:

Murgesha
07-10-06, 11:57
O Berish e Ballabanit eshte DEA more ahahaahahahahahahah

Jo jo DEA ėshtė Fone e Ballabanit.:tongue: :tongue:

Berisha-boy
07-10-06, 13:27
Jo jo DEA ėshtė Fone e Ballabanit.:tongue: :tongue:

Hmmm Murgesha po qfar Ballabani,DEA eshte klinase e llapqink :biggrin:

Fshatari
07-10-06, 15:23
S`qenkemi larg o "malok" (kėshtu i kemi qujatur ne fusharakėt e Komunės sė Kamenicės malėsorėt e Gollakit) Edhe unė nga qaty ku mbarojnė kėto male.

Ps. Deshta tė baj pak shaka me termin malok e lutem mos tė ma marrėsh pėr tė keq.:wink:

Maloku asht malok pėr vit e mot! Epitet shumė i rand me e bajt po ēka ke me ba!
Po ato malet e 73 katuneve tė komunės time nuk marojnė kurkund : pothuej e gjithė komuna asht maloke.
E kam qė "Ksajde je" po kallzom ti mue, mos pritofsh, ku marrin fund malet i malokve ?

syzeza89
07-10-06, 16:39
un nga suhareka apo theranda e bukur....

Dardan Kastrati
07-10-06, 19:09
Te paret kane qene nga Kastrati i Malesise ne Shqiperi te rame ne Zatriq te Rahovecit ,kurse tani jetoj dhe punoj ne lug te drinit perkatesisht ne Anadrini.


KASTRATI-ZATRIQI-ANADRINI

KOSOVE-SHQIPERI

SANTANA-29
07-10-06, 21:12
edhe une jam nga peja shtepin e kam ne kapiashnic per mbi kanal shum vend i mir ajri i paster rrug nuk kena po nuk ka problejm haaa pak h

ajgare


(GURI I madh)mvjen mir se edhe ju jeni nga peja dhe me tvertet asht ajri paster
por une nga vie ka RRUG ? bon vaki kapeshnic ipaskan hanger QET ha,,,,,,,,ha,,,,,

Guri i madh
07-10-06, 21:19
(GURI I madh)mvjen mir se edhe ju jeni nga peja dhe me tvertet asht ajri paster
por une nga vie ka RRUG ? bon vaki kapeshnic ipaskan hanger QET ha,,,,,,,,ha,,,,,po vendi ma i mir per mua esht kapishnica me ato rrugicat e ngushta me burimet e ujit se kta te uj sjellsit nuk po pihet dimnit nuk kam nevoj me hec deri te gjamia e kuqe vie duke rreshqit haaaa

vendasi
08-10-06, 20:28
O Gjilan ,Gjilani jone ty te kam dashur dhe do te du pewrgjithmone........

~AmaZonA~
09-10-06, 16:32
Nga qyteti i bukur i Mitrovices...
http://img.photobucket.com/albums/v292/Yllka/8d9a.jpg

Guri i madh
19-11-06, 21:38
une jam nga Kosova pikrisht nga fshati DABISHEFC afer banjes te Siarines E FSHATIT TUPALL ose jo larg Metvegjes

dardan100
19-11-06, 22:10
KLINA - RRAFSHI I DUKAGJINIT

pirro
23-11-06, 19:13
Jam Nga Klina,ndersa Me Origjine Te Larget Nga Shqiperiaaaaaaaaa

Albanian eX|PerT
24-11-06, 02:11
Rrenjet i kam thelle ne gryken e Karadakut te Gjilanit, aty ne Stanēiq, mirepo jetoj ne Shkup.

Doggy
06-01-07, 04:07
Kosove-Ferizaj

Kavaleri
07-01-07, 08:15
Un jam Therandas

Ish e quajtur Suhareke,"shkinisht Suvarek",Para se te vijn shkijet,esht quajtur ISUFREK,Reka e Isufit.
Para se te gjithash ne Kohen Iliro Dardane ka pas emrin Theranda e bashkuar me Prizrenin e sotem.
Fshati Peqan,tasht ka emrin Gurmadh se pse ashtu esht quajtur para se te vijn shkijet,arsyja se pse esht quajtur Gurmadh esht qe ne ter Kosoven esht Guri me i madh,sa qe mbi ate Gur esht Xhamija,si dhe Shkolla lart qe e quhanin dikur,para se qe u ndertua shkolla e madhe, Deshmoret e Tivarit.Ketu nxorra nga Interneti per fashati Peqan.
Fshati ndodhet nė veri tė Therandės rreth 3 km larg. Koncentrimi mė i madh i shtėpive tė banimit ndodhet nė luginė i rrethiiar nga tė gjitha anėt me kodrina.

Fshati ėshtė i lidhur me rrugė tė asfaltuar me qytetin. Rrugėt tjera qė lidhen me vendbanimet tjera si Reshtan, Semetisht, Dardhė (Sllapuzhan) e Bllacė janė tė paasfaltuara. Fshati ka shkollėn e ndėrtuar me vetėkontributin e banorėve para 12 viteve me sipėrfaqe 1162 metra katror. Dega kryesore e ekonomisė sė kėtij fshati ėshtė bujqėsia, pastaj biznesi privat, punėsimi nė botėn e jashtme, punėsimi nė sektorin publik etj.

Nė kėtė vendbanim sot jetojnė kėto familje: Elshani, Sopaj, Krasniqi, Gashi, Bytyēi, Fetiu, Hoxha etj.

Mikrotoponimet mė karakteristike: Gallusha, Rrushullaz, Kopaēa, Llokaq, Servishte etj.

Nė kėtė vendbanim ka shenja tė lashtėsisė. Nė fshat ekziston njė burim i rėndėsishėm i ujit, burim guri. Aty ėshtė njė lloj shpelle ku flitet se mund tė ketė qenė faltore e Bindit, zotit tė ujit. Nė kėtė vendbanim hasen gjurmė tė llojllojshme tė kulturės materiale, lokalitet arkeologjik. Nė oborr tė njė shtėpie nė fshat supozohet se ėshtė njė tumė ilire. Nė fshat, nė vendin Te Kisha, janė gjurmėt e njė kishe katolike. Edhe nė njė lendinė thuhet se ka ekzistuar njė kishė mesjetare. Gjurmė arkeologjike ka edhe te xhamia e fshatit. Lashtėsinė e fshatit e vėrtetojnė edhe shumė vendvarreza qė ndodhen nė pjesė tė ndryshme tė fshatit pėr tė cilat nuk dihet se kujt i pėrkasin. Ky vendbanim ishte i njohur me mullinj, pastaj prodhimin e verės etj. Nė njė familje nė kėtė vendbanim, nė kotecin e pulave, u gjet njė vorbė e periudhės bizantine. Nė oborrin e kėsaj shtėpie gjendėn edhe disa fragmente tė stelave, tė cilat nuk janė studiuar.

Nė pjesėn jugore tė fshatit nė vitin 2001 nė vendin Pllace (sot ara) janė zbuluar gurė me vizatime - dekorime tė fletėve tė pemėve, lule, njė shkrim i vjetėr latin IOM. Aty janė zbuluar edhe mure tė gjėra ndėrtesash tė lidhura me njė lloj gėlqere, tjegulla dhe tulla tė pjekura tė dimensioneve tė ndryshme, gurė tė gdhendur etj. Tėrė kjo dėshmon se kėtu ka ekzistuar njė qytet antik i tipit municipium. Mirėpo, deri me tani nuk janė bėrė gjurmime arkeologjike.

Nė dokumentet e shkruara pėrmendet nė vitin 1348 nė kartėn e perandorit Dushan, pastaj nė Librin e kujtimeve tė manastirit tė Shėn Trinės afėr Mushtishtit i cili ka filluar tė mbahet prej vitit 1465.

Ky vendbanim ėshtė i regjistruar nė njė hartė austriake tė pėr-piluar nė bazė tė shėnimeve tė vltit 1689.

Mė 1783 ėshtė i regjistruar Dorf Pettschane, pastaj nė vitin 1840 me emrin Peteiana. Me emrin Peqan ėshtė i regjistruar nė sallnamet e Vilajetit lė Kosovės tė vitit 1893 (131.1 h), tė vitit 1896 (1314 h) dhe tė viti 1900 (1318 h).

Nga ky vendbanim nė periudhėn ndėrmjet dy luftėrave disa familje janė shpėrngulur nė Turqi e gjetiu.

Para 30 viteve nė pjesėn jugore tė fshatit kanė filluar tė vendosėn disa familje shqiptare, duke krijuar lagje tė re qė tani quhcl Peqani i Vogėl. Kjo lagje nė vitin 1999 kishte 26 shtėpi.Shėnimet statistikore:
rreth vitit 1879 kishte 49 shtėpi (48 shqiptare, 1 serbe (shqiptare katolike, e regjistruar si serbe nga Jastrebovi);
sipas regjistrimit tė vitit 1913 - 835 banorė;
nė vitin 1918 - 90 shtėpi shqiptare myslimane me 648 banorė;
nė vitin 1921 -98 shtėpi me 302 banorė;
nė vitin 1948 - 124 shtėpi me 887 banorė;
nė vitin 1953 -144 shtėpi me 941 banorė;
nė vitin 1961 - 141 shtėpi me 1008 banorė shqiptarė;
nė vitin 1971 - 162 shtėpi me 1394|banorė shqiptarė;
nė vitin 1981 - 204 shtėpi me 1885 banorė shqiptarė.

Ky vendbanim para agresionit serb, sipas shėnimeve tė marra nė terren, nė vitet 1998-99 kishte 220 shtėpi me rreth 2624 banorė shqiptarė (1289 meshkuj dhe 1326 femra). Lufta e fundit pėr fshatin ishte njė katastrofė e vėrtetė. Nga kjo luftė fshati doli tėrėsisht i shkretėruar. Nga rreth 380 objekte sa kishte fshati, janė shkatėrruar: 138 tė kategorisė sė V, 172 tė kategorisė sė IV, ndėrsa pjesa tjetėr ishin e kategorive me dėmtime mė tė pakta. Vetėm 15 shtėpi shpėtuan nga dėmtimet. Dėme shumė tė mėdha pėsuan edhe shkolla e fshatit, rrjeti elektrik, xhamia u shkatėrrua tėrėsisht dhe shumė dėme tė tjera nė bujqėsi dhe veprimtari tė tjera. Mė 24 mars 1999 popullata u dėbua nga fshati. Pas qėndrimit 10 ditėsh nė Pagarushė, pjesa mė e madhe u strehua nė Shqipėri. Nga ky fshat janė vrarė 15 banorė tė tij, nė mesin e tė cilėve 7 dėshmorė.

Per Harten Iliro Dardane vizito ket link;
http://img296.imageshack.us/img296/5801/therandafv8.jpg
Aty ku shkruan Dardania, e nenvizuar me te sahrit,shifet Emri i qytetit tim emer i Lasht Dardan.

Harta e Therandes se sotme;
http://kosova.org/de/pdf/city/24.pdf

ninnela
07-01-07, 18:47
KOSOVA ..............Istog

ARI_03
07-01-07, 19:02
Maqedonia-Shkup

selvija
09-01-07, 16:02
http://images.google.fi/images?q=tbn:00HnbJNAwLRk-M:http://www.kosovamail.com/Walls/I-Love-Vushtrri-LITTLE.JPG (http://images.google.fi/imgres?imgurl=http://www.kosovamail.com/Walls/I-Love-Vushtrri-LITTLE.JPG&imgrefurl=http://www.kosovamail.com/Walls/ILOVE-rubrika.php&h=113&w=150&sz=3&hl=fi&start=62&tbnid=00HnbJNAwLRk-M:&tbnh=72&tbnw=96&prev=/images%3Fq%3Dvushtrri%26start%3D60%26ndsp%3D20%26h l%3Dfi%26lr%3D%26sa%3DN)I dashur i pa harruar as nje qaste..

Vin-Diesel
10-02-07, 16:46
Prejardhja ime eshte "Njeri i Malit " Kur e shikon filmin "Dashuria e Bjeshkeve te Nemuna ateher do e shihni edhe Fshatin se nga e kam prejardhjen "

jEtA_1
11-04-07, 15:26
Me origjin jame e lindur dhe e rritur ne kete qytet qe po e shihni ne foto gjithashtu edhe jetoj e punoj ketu
http://img458.imageshack.us/img458/5007/normalprizreni5rg.jpg (http://imageshack.us/)

Virti
11-04-07, 15:28
Me origjin jame e lindur dhe e rritur ne kete qytet qe po e shihni ne foto gjithashtu edhe jetoj e punoj ketu
http://img458.imageshack.us/img458/5007/normalprizreni5rg.jpg (http://imageshack.us/)

kjo ure eshte ne Gjakove a?

jEtA_1
11-04-07, 15:35
kjo ure eshte ne Gjakove a?
Jo ne Gjakov i nderuar po ne Prizren mbi lumin Bistrica

Virti
11-04-07, 15:39
Jo ne Gjakov i nderuar po ne Prizren mbi lumin Bistrica
mu duk krejt si ura e tabakut... :biggrin:

M_u_k_i
24-04-07, 00:45
Jom nga Mitrovica

Arkza
24-04-07, 13:21
Jom nga Mitrovica Ani deee mos Bretit se edhe une jam qyyy :biggrin:

pleshti
25-04-07, 06:27
Kam lind ne ne Shqiperi e origjina e pleshtav si duket eshte leshi.

Prishtinasja_
25-04-07, 10:51
Kam lind ne ne Shqiperi e origjina e pleshtav si duket eshte leshi.

:tongue::tongue:hahahahaa

Preshevar
30-04-07, 08:22
Un s'ju tregoj se nga jam, sepse dua ta ruaj identitetin tim ToP-SecreT :cool:

instruktori
05-05-07, 21:24
Jam nga D U K A G J I N I

rilinda
06-05-07, 09:35
Un s'ju tregoj se nga jam, sepse dua ta ruaj identitetin tim ToP-SecreT :cool:

Nuk e ke indentitetin bash "ToP-SecreT". Prej nikut tand mundemi me kuptu se nga je :biggrin:

~AmaZonA~
06-05-07, 09:42
Nuk e ke indentitetin bash "ToP-SecreT". Prej nikut tand mundemi me kuptu se nga je :biggrin:
rilinda ndoshta e ka nusen nga Presheva e i thot vehtes Preshevar hahahahahaahhaahah

Preshevar
06-05-07, 09:42
Nuk e ke indentitetin bash "ToP-SecreT". Prej nikut tand mundemi me kuptu se nga je :biggrin:

Moderator fshijani postimin Rilindes se ma vjodh identitetin hahahahhaha :biggrin:

Preshevar
06-05-07, 09:46
rilinda ndoshta e ka nusen nga Presheva e i thot vehtes Preshevar hahahahahaahhaahah

ahahahhah jo be s'kam nuse,.. Preshevar e kam mar per me jav perzie brushat pakės :tongue: lol

RiannA
09-05-07, 12:58
Peja-city :biggrin:

SoKoLi-i-Maleve
11-05-07, 06:22
Peja-city :biggrin:


Qenkemi patriota..te pershendes.

Berkan
13-05-07, 01:36
Te paret i kam dem baba dem nga kosova me saktesisht nga rahoveci

yllbardh
01-08-07, 20:32
Muhaxher/refugjat nga rrethina e Toplicės kanė qenė tė parėt e mi.

jadore
01-08-07, 20:39
Muhaxher/refugjat nga rrethina e Toplicės kanė qenė tė parėt e mi.

.. e tash ose Mitrovicali ,ose i Vushtrise garant , ..!!!kete e kam mesuar kohen e fundit ...banoret e ketyre dy qyteteve ashtu identifikohen ..!!

yllbardh
01-08-07, 22:04
.. e tash ose Mitrovicali ,ose i Vushtrise garant , ..!!!kete e kam mesuar kohen e fundit ...banoret e ketyre dy qyteteve ashtu identifikohen ..!!


Ama hiqė! hiqė s'ia ke qėllu... kam lindė dhe jam rritur nė qytetin mė tė bukur tė kosovės. nė PRISHTINĖ. dhe prindėt i kam tė nga Llapi. Por para afėr 150 vitesh kan ardhur nė Kosovė. A e di ore se nė prishtinė ėshtė njė mahallė/lagje e cila quhet mahalla e muhaxherėve. vetėm se nuk jam prej kėsaj mahalle......:smile:

jadore
01-08-07, 22:10
Ama hiqė! hiqė s'ia ke qėllu... kam lindė dhe jam rritur nė qytetin mė tė bukur tė kosovės. nė PRISHTINĖ. dhe prindėt i kam tė nga Llapi. Por para afėr 150 vitesh kan ardhur nė Kosovė. A e di ore se nė prishtinė ėshtė njė mahallė/lagje e cila quhet mahalla e muhaxherėve. vetėm se nuk jam prej kėsaj mahalle......:smile:

... hiq valla , edhe larg shume qenke , me fal , ja gabova per 24 kl larg prej Vushtris dhe 15km me shume prej kesaj te dytes ,ne Mitrovice , e valla tash prej llapit sa larg paskam qene , nuk e di , pe nuk the shkurt e bre bardh-ylli , prej qendres se botes ,Prishtines , qashtu thone kullerat , qe veti nese nuk beson ....
hahaha ..
te pershendes , vendasi i prishtinasit dhe prishtinases...

yllbardh
01-08-07, 22:16
... hiq valla , edhe larg shume qenke , me fal , ja gabova per 24 kl larg prej Vushtris dhe 15km me shume prej kesaj te dytes ,ne Mitrovice , e valla tash prej llapit sa larg paskam qene , nuk e di , pe nuk the shkurt e bre bardh-ylli , prej qendres se botes ,Prishtines , qashtu thone kullerat , qe veti nese nuk beson ....
hahaha ..
te pershendes , vendasi i prishtinasit dhe prishtinases...

Ska pėr se t'kėrkosh falje.....:smile: e sa pėr coolera nuk jam ba hala asifarė seni... a hahet a pihet?.....:biggrin: Po ty ore nga t'kemi?

jadore
01-08-07, 22:34
Ska pėr se t'kėrkosh falje.....:smile: e sa pėr coolera nuk jam ba hala asifarė seni... a hahet a pihet?.....:biggrin: Po ty ore nga t'kemi?

taksirat me kallxu une tash , e boll ja pritoj , veq ma bone me borgj ...
ne skaj te kufirit te qendres se botes , kryeqytetit te Kosovareve ne vijen kufitare prap mjaft km larg nga metropoli mbar Shqiptare Tirana , gjindet nje vend i vogel ,ne lartesine mbi detare ,1mije e ca metra, qe shtrihet ne jug perendim te teritorit tone , me emer karakteristik qe ende nuk dine te definojne , pse ata banoret e pare te keti vendi duke menduar qe jane den baba den andej pari aq te rropatur nga jeta kishin harruar te percjellin ne gjeneratat tjera definimin e toponimit .....keshtu qe deri sa te vertetohet gjeneza e keti toponimi , nuk mund te jap komente , sepse kur flas flas me fakte une ... hahahahahaha
mu kujtua ... shume here identifikohem si fqinja e rilindes se Prizerenit dhe Valiiii-t te Pejes
nime keta hala kur nuk e spjeguan cilin kuptim kane emertimet e qyteteve te tyre .....

( hahahahahahaah , ps. e dini pse qeshi , sepse mu kujtua kur yllbardh-i ta lexoj kete postim ,do thote ...po eltemja qe qenka ....)

yllbardh
01-08-07, 22:41
taksirat me kallxu une tash , e boll ja pritoj , veq ma bone me borgj ...
ne skaj te kufirit te qendres se botes , kryeqytetit te Kosovareve ne vijen kufitare prap mjaft km larg nga metropoli mbar Shqiptare Tirana , gjindet nje vend i vogel ,ne lartesine mbi detare ,1mije e ca metra, qe shtrihet ne jug perendim te teritorit tone , me emer karakteristik qe ende nuk dine te definojne , pse ata banoret e pare te keti vendi duke menduar qe jane den baba den andej pari aq te rropatur nga jeta kishin harruar te percjellin ne gjeneratat tjera definimin e toponimit .....keshtu qe deri sa te vertetohet gjeneza e keti toponimi , nuk mund te jap komente , sepse kur flas flas me fakte une ... hahahahahaha
mu kujtua ... shume here identifikohem si fqinja e rilindes se Prizerenit dhe Valiiii-t te Pejes
nime keta hala kur nuk e spjeguan cilin kuptim kane emertimet e qyteteve te tyre .....

( hahahahahahaah , ps. e dini pse qeshi , sepse mu kujtua kur yllbardh-i ta lexoj kete postim ,do thote ...po eltemja qe qenka ....)
HAHAHAHAAAAAA........ Po ku e le kosin o haver?..... Se m'a ke pėrzie me kos?

jadore
01-08-07, 22:45
HAHAHAHAAAAAA........ Po ku e le kosin o haver?..... Se m'a ke pėrzie me kos?

... mire se erdhe ne Forum haver,
kjo eshte esenca e keti virtualiteti .... qe ta gjejme a do kishim kos pa qumeshte apo pa tharm .............!!!
hahaha , pershendetje ..

yllush_qiki
04-08-07, 01:32
momin drenicake, babin prishtinali, e perzime me noj rrac tjeter ktu e aty neper shekuj:biggrin: , kosovare, dardane, jetoj qe 15 vite ne Milano t'Italis:smile: .......shkurt e shqip krijes njerzore (t'pakten shpresoj):biggrin:

SANTANA-29
04-08-07, 01:41
momin drenicake, babin prishtinali, e perzime me noj rrac tjeter ktu e aty neper shekuj:biggrin: , kosovare, dardane, jetoj qe 15 vite ne Milano t'Italis:smile: .......shkurt e shqip krijes njerzore (t'pakten shpresoj):biggrin:
Mas mirti koke 100% italia kompani,,,,,hahahhahahahaha

yllush_qiki
04-08-07, 01:57
Mas mirti koke 100% italia kompani,,,,,hahahhahahahaha

na na na...Italia o venlinja ime e dyt amo italione nuk jom e as nuk du mu bo hiq ...tash masi kom formen e syve si aziatiket menova kush hamomin ma ka k*j* paraardhsen ne te kalueren:biggrin: ...m'duhet me bo ni shetitje kah Kina e Japonia anej mos po dal pasardhsja e noj mbreti:biggrin: ...po bohna edhe une vip e hajt:biggrin:

Peja-Boy
08-08-07, 18:05
Rugovas..!Kemb e Krye !

Peja-Boy
08-08-07, 18:06
momin drenicake, babin prishtinali, e perzime me noj rrac tjeter ktu e aty neper shekuj:biggrin: , kosovare, dardane, jetoj qe 15 vite ne Milano t'Italis:smile: .......shkurt e shqip krijes njerzore (t'pakten shpresoj):biggrin:

Qy qy a krijes Njerzore Koke a ?? Hahahahahaa

Kavaleri
18-09-07, 05:53
Jo valla hiq nuk ma ka marr menjd bash me vike qudi thojsah qka ka kjo qik :roll: :lol: :wink:
Nuk jemi erdhe aq si dukemi.
Femrat jan te mira, ndersa meshkujt po flas per kohen e tanishme, nuk jemi si e kemi zakonin.
Un sboj hiq me te Mushtishtit e as me Peqanin, edhe vet jam nga Peqani mendjen e madhe apap me ta nuk flitet.
Ani shllapuzhanovite ata 90% Belaxhi.
Ku me pas qka hamom mu mburr, nuk esht ajo Theranda e Besim Ndreces.

LaDy_Diaspora
20-07-11, 07:44
Nga Kosova jam, nga Rrafshi i Dukagjinit diku, ne nje qyteze te vogel, kam shtepine!

Giovanni
20-07-11, 08:33
Rrafshi i Dukagjinit ne qytetin me te mire.....

Elina
11-06-12, 22:18
E kam permend edhe nje here...e mbaj mende kur isha e vogel,,,gjyshi im me thojke po ku je moj Crrno gorka jeme....qishtu qe...ama kurr nuk e di pse :tongue:

premium
11-06-12, 22:34
E kam permend edhe nje here...e mbaj mende kur isha e vogel,,,gjyshi im me thojke po ku je moj Crrno gorka jeme....qishtu qe...ama kurr nuk e di pse :tongue:
Hajt ma pėrkthe kėtė fjalė'' Crrno Gorka '' ne gjuhėn e Malazezve ;D

Virti
11-06-12, 23:47
E kam permend edhe nje here...e mbaj mende kur isha e vogel,,,gjyshi im me thojke po ku je moj Crrno gorka jeme....qishtu qe...ama kurr nuk e di pse :tongue:
nese e pranon shpjegimin tim, po te tregoj... :cool:
zakonisht qato crnogorkat jane te gjata, e nese ti je e shkurte, atehere s'po di pse te paska thane.

Elina
12-06-12, 00:10
nese e pranon shpjegimin tim, po te tregoj... :cool:
zakonisht qato crnogorkat jane te gjata, e nese ti je e shkurte, atehere s'po di pse te paska thane.


Virti,e paske kuptu per cka. :)Premium,,qenke perkthyes i mire :biggrin:

Eddi
12-06-12, 11:39
Mali I Zi
Mu kujtu i ndjeri uliks kur me ka pas thane, kur tet pyesin nga je thuaj nga atje ku e kam gruen
Atehere i bien te jem i Maqedonise :D

Arbenito
12-06-12, 13:31
Kosova- Gjilani

Oqeani
12-06-12, 16:25
Hala nuk po e dini a ;)

jEtA_1
12-06-12, 18:59
Kosova-Prizreni

Oqeani
12-06-12, 19:48
"Chicaco" Vilage - Presheva - Andej ku ndahen lumejte, andej ku rruget te ēojne ne "humneren" Aziatike dhe Europiane ...

Lona
18-10-12, 11:11
http://1.bp.blogspot.com/_JlqEKFl1oYc/RpM7WR3az5I/AAAAAAAAAUQ/AOKOrMLRBqY/s400/tetova2.jpg

AlbaSoft
18-10-12, 11:13
Maqedoni-Kumanovė

Lona
18-10-12, 12:00
http://1.bp.blogspot.com/_JlqEKFl1oYc/RpM7WR3az5I/AAAAAAAAAUQ/AOKOrMLRBqY/s400/tetova2.jpg
http://2.bp.blogspot.com/_JlqEKFl1oYc/RpM7Ih3az4I/AAAAAAAAAUI/ruBhWld9A-U/s1600/tetova3.jpg

Elina
14-11-12, 20:47
Mali i zi.

King Street
20-11-12, 08:24
Mė origjin jam nga Mirdita e Shqiperis

Dardanesha
20-11-12, 12:18
E kam shkru nga Kosova e pasna gabu, prejardhjen e kam nga Mirdita e Shqiperise ...

Fshatari
20-11-12, 18:44
Nga zemra e shqipetarise : Kosova e perjetshme.
Pasak, paska edhe nga periferia e zemres.

emine
20-11-12, 21:30
Prej Malesis SHkodres,

Kalimero
21-11-12, 13:17
baba pi terrnoces, dajt i kom pi vrapqishti, qika ingjes fari pi Tuzit

e vet jom prishtinali has shihurli :biggrin:

Dardanesha
21-11-12, 15:22
baba pi terrnoces, dajt i kom pi vrapqishti, qika ingjes fari pi Tuzit

e vet jom prishtinali has shihurli :biggrin:


................................. gabim shtypi.................................

Kalimero
21-11-12, 15:29
................................. gabim shtypi.................................

hahhha sa shpejt e ki fshijten dijuze ,
oni be ere u kum piken pi qatyshit qish t'karzova

karzaj kalimers para 0 vjetve pi ka ki piken qituqene, ka i ki dajt, ku i ki tezet e mertune, hade gutu gutug utgu karzaj kalimers ,:biggrin:
Kalimerk, edhe une jam prishtinalike po ketu eshte pyetje prej nga e kini prejardhjen :tongue:, qe 50 vjet jemi ne Prishtine, po ne Prishtine prej qiellit skemi pike kemi ardh prej diku :biggrin::tongue:

Dardanesha
21-11-12, 15:35
hahhha sa shpejt e ki fshijten dijuze ,
oni be ere u kum piken pi qatyshit qish t'karzova

karzaj kalimers para 0 vjetve pi ka ki piken qituqene, ka i ki dajt, ku i ki tezet e mertune, hade gutu gutug utgu karzaj kalimers ,:biggrin:
Kalimerk, edhe une jam prishtinalike po ketu eshte pyetje prej nga e kini prejardhjen :tongue:, qe 50 vjet jemi ne Prishtine, po ne Prishtine prej qiellit skemi pike kemi ardh prej diku :biggrin::tongue:

aahahhah o dreq a e paske pa a :biggrin::biggrin::biggrin:

tipi engjellor
21-11-12, 17:20
.........me origjine nga zemra e kosoves ....

vjeshta
28-11-14, 13:05
Nga, Molla e kuqe.

Ylli-1
28-11-14, 13:29
Nga, Molla e kuqe.

Qy qy...allahile a edhe ti nga atje je a?

vjeshta
04-12-14, 17:24
Qy qy...allahile a edhe ti nga atje je a?


Pse, kush tjeter?

Ylli-1
05-12-14, 07:29
Pse, kush tjeter?

Gjyshi im...qy 3 here

rafet llapjani
27-11-16, 22:39
Nga eshte krejt dyjejy mad in Llapjan

emine
29-11-16, 21:50
Nga eshte krejt dyjejy mad in Llapjan

Krejt dynjeja a llap a ?o i fshim je ti si kallamoqi

rafet llapjani
30-11-16, 22:05
Krejt dynjeja a llap a ?o i fshim je ti si kallamoqi
Hahaha emine ti vjen nga muqibaba mdoket agagagagagaga

lovely
22-02-17, 21:48
Une vi pej Dhapit

power8
19-04-17, 13:06
Nga zemra e krejt shqiptarise : nga Kosova e perjetshme shqiptare.