PDA

View Full Version : A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????


Faqet : [1] 2

Honesty^uk.
20-05-04, 11:20
Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm

Barbaroza
20-05-04, 11:55
Pa asnje dyshim se sinqeriteti eshte gjeja me e mire ne personalitetin e njeriut dhe cdohere duhet te jemi te sinqerte,por kur te vedosim te jemi te sinqerte duhet te mendojme mire per personin qe kemi vendosur t'ia shprehim sinqeritetin tone,cka i duket atij e sinqerte te vetja jone,sa kuptohemi me ate person.
E verteta eshte se live mund ta njohesh nje person dhe mund te mbeshtetesh ne sinqeritetin e tij,por asnjehere permes shkrimeve,sepse lehte eshte te shkruhet me shkronja edhe ajo qe nuk e mendon por live eshte shume e veshtire!
Une jam tip qe edhe te sinqerteve u besoj shume pak,shkurt,jane shume,shume te pakte njerezit ne dite te sotme qe shprehen sinqerisht,ndoshta numri i tyre i pakte,ka bere qe te jem shume e kujdesshme dhe te mos u besoj shume atyre qe pretendojne se jane te sinqerte!

Cool_Boy
20-05-04, 14:05
Pershdnetje Honesty^uk.

Sinqeriteti eshte nje gje me e mire qe mundesh te kesh ne jeten tuaj...Me te then te verteten shume i sinqet jam....

Honesty^uk.-gjith here duesh te jesh i sinqert sidomos ne vendimet qe do te merrni e qe kan parasysh jeten e juaj

Pershndetje

Cool_Boy

Vera
20-05-04, 14:52
Pershendetje Honesty

Me te vertet sinqeriteti eshte pasuria e nje njeriu qe egziston, po ta kesh sinqeritetin i ke te gjitha afer teje

Te pershendet Vera[/u]

qika_pr
21-05-04, 07:13
Pershendetje
Sinqeriteti pa dyshim eshte vyrtyti ma i mir e njeriut
Bota eshte e krijuar ne ate menyre qe po ke gjithmon e sinqert peson,nuk di sa pajtoheni me mendimin time por njerezit e sinqert kan me shum probleme se ata te pa sinqert
Femrat shpesh tregohen te sinqerta dhe djemte tane te "dashure e shrytezojne sinqeritetin e tyre"por jo te gjithe djemet
Por prap sinqeriteti bene pjese ne faktorin njeri edhe eshte vyrtyt i vlefshem qe nuk e kan te gjithe

qIkA_pR

Loloku
21-05-04, 08:07
Sinqerotet po, por jo deri nė naivitet!

Honesty^uk.
21-05-04, 22:06
Pershendetje per te gjithe ju qe keni dhene mendimet e juaja lidhur me kete teme.
Eshte mese e vertet se Sinqeriteti eshte virtyti kryesor tek njeriu,
por ne shume raste njeriu ( ose une po flas per veten time ) jam gjendur i zhgenjyer sepse jam treguar teper i sinqerte, dhe keshtu qe une mendoj se nganjehere te tregohesh i sinqerte eshte budallek"" pasi sinqeriteti yt ^ i TEPERT^ mund te ndikoj negativisht ne personalitetin tend.

Ndersa jam shume dakord me shkrimin e nje anetari qe ka shkruar me lart:^^cdohere duhet te jemi te sinqerte,por kur te vedosim te jemi te sinqerte duhet te mendojme mire per personin qe kemi vendosur t'ia shprehim sinqeritetin tone


Duke e perfunduar kete shkrim ju uroj te gjitheve
qe KURR MOS PACI ZHGENJIME NE JETE

suzi
06-06-04, 20:41
Pershendetje gjithve;
8) Vlera e individit eshte e fshehur nėn gjuhen dhe ne majen e lapsit tė tij. Ajo shfaqet nėpėrmjet fjales dhe shkrimit.

Mendoj qe sinqeriteti eshte shume i rendesishem por fatkeqesishte qe te ne sot keqperdoret shume, dhe vie ne perfundim se sinqeriteti eshte qelesi per me ra ne bunar.
Nese ne komunikojme me nje person permes nje dritareje siq eshte msn ateher vetem sinqeriteti kish me qen ai qe krijon miqe dhe ofron njerez ne te kunderten nese ne genjejm me siguri se do na del ne shesh genjeshtra , keshtu qe sinqeritetin e qmoj shume dhe e praktikoj dhe kjo eshte gjeja e cila me se shumeti me ben te ndihem mire dhe me karakterizon..

Dashurija ndaj se vertetes eshte dashurija me e larte per njeriun... :roll:

lulja
09-06-04, 09:01
te jemi te sinqer ndaj te tjereve do te thote qe do te kesh besim ne cdo ata njerez por ne kete koh edhe kur te duket ndokush qe eshte i sinqert nuk duhesh ti besosh se te tradhton apo shpreh sinqeritet per ndonje interes e ne kohet e fondit shoh pak njerez qe jane te sinqert dhe kshtu qe nuk duhet ti besojme e te luajne ata mene dhe ne fund sinqeriteti di te thot te jesh gjith i sinqert por nganjehere ben edhe dem.
Tung dhe ju pershendes.

anna
10-06-04, 12:35
sinqeriteti i tepruar nganjeher sjell edhe deme per personin ne fjale sidomos kur ke te besh me persona qe mund te perfitojne nga ky sinqeritet keshtu qe me mire te kete nje kufi :wink:

Engjellushja
12-06-04, 11:27
Tung t gjithve......... Ska ma mir s et jash dhe t mbetsh e SINQERT!

Mos genjeni.....Mos mashtroni
Mos lendoni dhe mos trathtoni
Abdullah iben Amer iben Asi ( radijall-llahu anhu) ka then: "kater cilesi kush i ka esht hipokrist i paster, e kush e ka vetem nj cilesi ai ka nj cilesi t hipokrizis derisa t braktis at: kur ti lihet nj gje n bes e trathton, kur flet genjen, kur premtn mashtron dhe kur kacafyet pelcet (Bahariu dhe Muslimi)

Dhe se si veproni....dot ta gjejni Fatin e juaj dhe si jeni vet!
D.m.th. nese jeni nej Genjeshtar por e urreni at c genjen, keshtu do t merr fati! (Pafat dot t jeni) Ne t gjitha Punent c ju beni dot tju shkojn mbrapshet dhe kur sdot gjeni nj rrugdalje t mir dhe dot tju sillet bota vetem m t kqija.
Dije se genjeshtra esht nj Smundje me t rrenda! Genjeshtra genjen per shkak moralit t tj t ceket per ket ai esht shum larg nga morali Musliman.
"esht pyetśr Pejgamberi (sal-lallahu aljehi ve sel-lem) : A mund qe besimtari t jet frikacak? Ka then: Po. Pastaj esht pyetyr: e koprac? Ka then: Po. Kur esht pyetur.... A mund t jet besimtari Geneshtar ?:Ka then: JO se genjeshtra esht genjeshter qoft ajo e n tallja apo n seriozitet, kur flet me femiun apo me t rriturin, madje edhe nese " i thot femiut:merre ket pastaj nuk ja jep, ajo llogaritet genjeshter (Immam Ahmedi n Musedin e tij) dhe ai c genjen, genjen mbi mua qellimisht le t pergatit karrigen prej zjarri (Muslimi), nese ka pjes m t dashur per Allahun se gjuha nese ajo flet t drejten dhe nuk ka pjes t trupit m t urrejtur se gjuha nese genjen. per ket mundohuni c tmos genjeni dhe nese jeni t Siqeret kurr mos ju vije turp t shpreheni t drejt dhe t Sinqeret, se ajo sesht turp, por jan dy duar t djathta. Ju pershendes t gjithve

VARDARI
12-06-04, 12:09
Tung t gjithve......... Ska ma mir s et jash dhe t mbetsh e SINQERT!

Mos genjeni.....Mos mashtroni
Mos lendoni dhe mos trathtoni
Abdullah iben Amer iben Asi ( radijall-llahu anhu) ka then: "kater cilesi kush i ka esht hipokrist i paster, e kush e ka vetem nj cilesi ai ka nj cilesi t hipokrizis derisa t braktis at: kur ti lihet nj gje n bes e trathton, kur flet genjen, kur premtn mashtron dhe kur kacafyet pelcet (Bahariu dhe Muslimi)

Dhe se si veproni....dot ta gjejni Fatin e juaj dhe si jeni vet!
D.m.th. nese jeni nej Genjeshtar por e urreni at c genjen, keshtu do t merr fati! (Pafat dot t jeni) Ne t gjitha Punent c ju beni dot tju shkojn mbrapshet dhe kur sdot gjeni nj rrugdalje t mir dhe dot tju sillet bota vetem m t kqija.
Dije se genjeshtra esht nj Smundje me t rrenda! Genjeshtra genjen per shkak moralit t tj t ceket per ket ai esht shum larg nga morali Musliman.
"esht pyetśr Pejgamberi (sal-lallahu aljehi ve sel-lem) : A mund qe besimtari t jet frikacak? Ka then: Po. Pastaj esht pyetyr: e koprac? Ka then: Po. Kur esht pyetur.... A mund t jet besimtari Geneshtar ?:Ka then: JO se genjeshtra esht genjeshter qoft ajo e n tallja apo n seriozitet, kur flet me femiun apo me t rriturin, madje edhe nese " i thot femiut:merre ket pastaj nuk ja jep, ajo llogaritet genjeshter (Immam Ahmedi n Musedin e tij) dhe ai c genjen, genjen mbi mua qellimisht le t pergatit karrigen prej zjarri (Muslimi), nese ka pjes m t dashur per Allahun se gjuha nese ajo flet t drejten dhe nuk ka pjes t trupit m t urrejtur se gjuha nese genjen. per ket mundohuni c tmos genjeni dhe nese jeni t Siqeret kurr mos ju vije turp t shpreheni t drejt dhe t Sinqeret, se ajo sesht turp, por jan dy duar t djathta. Ju pershendes t gjithve


-Engjellesh te lumte per kete sqarim
Sinqeriteti eshte mbi te gjitha

Honesty^uk.
13-06-04, 10:10
sinqeriteti i tepruar nganjeher sjell edhe deme per personin ne fjale sidomos kur ke te besh me persona qe mund te perfitojne nga ky sinqeritet keshtu qe me mire te kete nje kufi :wink:ANNA te falenderoj per mendimin tuaj,
kalo bukur

Murgesha
22-06-04, 09:49
Sinqeriteti eshte ndjenje e cmuar per njeriun qe e posedon.
Mendoj se nuk eshte gabim te tregohesh i sinqerte, edhe pse ne ket boten tone nuk ka edhe aq shume vlefte. Sa me i sinqert te jesh aq me teper ndjehesh ngusht per vteveten, por her do kur e verteta triumfon.
Andaj edhe pse eshte e veshtire te gjesh per rreth teje te sinqert eshte me mire qe gjithnje te tregohesh i sinqerte.

Gentiana
23-06-04, 11:07
Nese njeriu don qe rrethi i ti te jet i sinqert, po ashtu duhet qe ai njeri te jet i sinqert! Sigurisht se ka njerz se sinqeritetin nuk e meritojn, po un mendoj se sinqeriteti asnjeher nuk esht gabim. un per vete jam e sinqert aq sa duhet, me ata njerz se e meritojn, po te them te drejten edhe pse per mua esht nje gje shum shum e vlefshme (per kend nuk esht) jam zhgenjyer shpesh, dhe sidomos tash nje koh te shkurt........

kte kohev te fundit, posedon rrall kush, dhe per kte rri ne distanc deri sa te jem e sigurt tek ai person, sidomos nese ai njeri mundet tme plagos!!!

lazdrani
23-06-04, 11:21
Nese njeriu don qe rrethi i ti te jet i sinqert, po ashtu duhet qe ai njeri te jet i sinqert! Sigurisht se ka njerz se sinqeritetin nuk e meritojn, po un mendoj se sinqeriteti asnjeher nuk esht gabim. un per vete jam e sinqert aq sa duhet, me ata njerz se e meritojn, po te them te drejten edhe pse per mua esht nje gje shum shum e vlefshme (per kend nuk esht) jam zhgenjyer shpesh, dhe sidomos tash nje koh te shkurt........

kte kohev te fundit, posedon rrall kush, dhe per kte rri ne distanc deri sa te jem e sigurt tek ai person, sidomos nese ai njeri mundet tme plagos!!!
Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......

Gentiana
23-06-04, 13:43
...Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......


Te flm Lazdran. Jeta esht plot zhgenjime, po pikerisht nga zhgenjimet mesohet njeriu, dhe e ben me karakter te for dhe me pervoj.... :wink: :wink:

sexybrikenda
23-06-04, 15:11
Nese njeriu don qe rrethi i ti te jet i sinqert, po ashtu duhet qe ai njeri te jet i sinqert! Sigurisht se ka njerz se sinqeritetin nuk e meritojn, po un mendoj se sinqeriteti asnjeher nuk esht gabim. un per vete jam e sinqert aq sa duhet, me ata njerz se e meritojn, po te them te drejten edhe pse per mua esht nje gje shum shum e vlefshme (per kend nuk esht) jam zhgenjyer shpesh, dhe sidomos tash nje koh te shkurt........

kte kohev te fundit, posedon rrall kush, dhe per kte rri ne distanc deri sa te jem e sigurt tek ai person, sidomos nese ai njeri mundet tme plagos!!!
Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar....... :roll: :roll: LAZDRAN TE KAM THANE NJEMIJHERE HARROJE MURGESHEN!!!

lazdrani
23-06-04, 17:21
Nese njeriu don qe rrethi i ti te jet i sinqert, po ashtu duhet qe ai njeri te jet i sinqert! Sigurisht se ka njerz se sinqeritetin nuk e meritojn, po un mendoj se sinqeriteti asnjeher nuk esht gabim. un per vete jam e sinqert aq sa duhet, me ata njerz se e meritojn, po te them te drejten edhe pse per mua esht nje gje shum shum e vlefshme (per kend nuk esht) jam zhgenjyer shpesh, dhe sidomos tash nje koh te shkurt........

kte kohev te fundit, posedon rrall kush, dhe per kte rri ne distanc deri sa te jem e sigurt tek ai person, sidomos nese ai njeri mundet tme plagos!!!
Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar....... :roll: :roll: LAZDRAN TE KAM THANE NJEMIJHERE HARROJE MURGESHEN!!! :roll: :roll: Brikenda me fale por mbylle gojen : :twisted: :twisted:

Honesty^uk.
24-06-04, 09:36
:roll: :roll: LAZDRAN TE KAM THANE NJEMIJHERE HARROJE MURGESHEN!!!


Do tu kisha lutur ty qe ateron me kete nik (((sexybrikenati permbahesh qellimit te temes, dhe te mos kapercesh korrnizat e saj

Honesty^uk.
24-06-04, 09:42
...Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......


Te flm Lazdran. Jeta esht plot zhgenjime, po pikerisht nga zhgenjimet mesohet njeriu, dhe e ben me karakter te for dhe me pervoj.... :wink: :wink:Eshte e vertet se njeriu zhgenjehet shume ne kete jete sidomos kur tregohet me shume se duhet i sinqerte,,
dhe kuptohet se pasi te jesh zhgenjyer njeher, veshtir do ta pesosh perseri

Por sido qe te ndodhin ne jete , njeriu duhet te vazhdoj te MOVE ON dhe te mos jetoj me te kaluarat

Vera
24-06-04, 20:25
Pershendetje Honesty

Me te vertet sinqeriteti eshte pasuria e nje njeriu qe egziston, po ta kesh sinqeritetin i ke te gjitha afer teje

Te pershendet Vera[/u]

U ktheva perseri ne tem dhe i shiqova shkrimet, por kur pash kete timin qe thash me heret mu duk jo edhe aq i mir sepse ateher kur e kam shkruar nuk kam pas kurfar zhgenjimesh nga sinqeriteti qe kam treguar, por tash ju lutem mos u tregoni ne cdo rast i sinqert se ju sjell deme, nuk e kam fjalen se mos te jesh i sinqert ne gjera cka jan me siperfaqsore tek nje njeri por ato se cka ke brenda vetes mos ia thuaj askujt dhe me shpalos vehten ne te gjitha menyrat qe ti mbyllesh vehtes te gjitha shtigjet.

Kete e thash nga pervoja e nje shoqes sime qe me ka spjeguar nje ngjarje te hidhur nga sinqeriteti i saj qe ka pas.

Barbaroza
24-06-04, 20:31
Edhe une jam zhgenjyer shume here nga sinqeriteti im sepse sa me e sinqerte qe jam treguar-jam keqkuptuar,por une vazhdoj akoma te tregohem ashtu siq jam,nuk e kam ndermend te ndryshoj sepse nuk mundem,e tille jam!

Honesty^uk.
04-07-04, 19:19
Pershendetje Honesty

Me te vertet sinqeriteti eshte pasuria e nje njeriu qe egziston, po ta kesh sinqeritetin i ke te gjitha afer teje

Te pershendet Vera[/u]

U ktheva perseri ne tem dhe i shiqova shkrimet, por kur pash kete timin qe thash me heret mu duk jo edhe aq i mir sepse ateher kur e kam shkruar nuk kam pas kurfar zhgenjimesh nga sinqeriteti qe kam treguar, por tash ju lutem mos u tregoni ne cdo rast i sinqert se ju sjell deme, nuk e kam fjalen se mos te jesh i sinqert ne gjera cka jan me siperfaqsore tek nje njeri por ato se cka ke brenda vetes mos ia thuaj askujt dhe me shpalos vehten ne te gjitha menyrat qe ti mbyllesh vehtes te gjitha shtigjet.

Kete e thash nga pervoja e nje shoqes sime qe me ka spjeguar nje ngjarje te hidhur nga sinqeriteti i saj qe ka pas.Pershendetje Vera
Te falenderoj per shkrimin tuaj
Edhe une jam i mendimit se sinqeriteti i tepert te jell deme
shpresoj qe te mos ndodh me ne

Barbaroza
04-07-04, 19:31
Une nuk mendoj se sinqeriteti i sjell dikujt dem.Ndoshta zhgenjehesh pse s'te kupton dikush,por asesi nuk te sjell dem.Nese je aq i sinqerte,duhet te jesh ne cdo pike dhe te mos lesh vend per dyshime te dikush tjeter.E verteta del ne shehs heredokur,atehere pse te mos tregohesh i sinqerte me kohe??????!!!!!!!!!!!

yllka
08-07-04, 10:55
...Mburru per karakterin dhe sinqeritetin tend qe keni zonjushe...Cdo njeri nga ne eshte zhgenyjer ne jeten e vete ndoshta nga ata persona qe me se paku keni priture,por ja qe jeta shkon perpara.Te kuptoi se njeriu ne ate moment ndihet i deshpruar.......


Te flm Lazdran. Jeta esht plot zhgenjime, po pikerisht nga zhgenjimet mesohet njeriu, dhe e ben me karakter te for dhe me pervoj.... :wink: :wink:Eshte e vertet se njeriu zhgenjehet shume ne kete jete sidomos kur tregohet me shume se duhet i sinqerte,,
dhe kuptohet se pasi te jesh zhgenjyer njeher, veshtir do ta pesosh perseri

Por sido qe te ndodhin ne jete , njeriu duhet te vazhdoj te MOVE ON dhe te mos jetoj me te kaluaratAshtu eshte Honesty kjo me pelqen qe e theksuat....njeriu duhet te vazhdoje perpara te jetone dhe te mos jeton me te kaluaren :wink:

ShEjToNkA
18-07-04, 00:12
Sinqeritet ėshtė cilisi e lartė tė cilen e vlersoj shumė dhe e qmoj...,Unė mendoj se pamarėparasysh a do zhgėnjehėsh ajo ,a do e keqėpėrdorin ajo, a e keqkuptojn ajo sinqeritetin, ėshtė mėse e arsyshme tė tregohesh i/e sinqert ..,, edhe pse jam zhgėnjy me njerzė ,edhe pse e kan keqpėrdor sinqeritetin tim ,prap se prap nuk mundem tė mos tregohem e sinqert ... , se e vėrteta dhemb shumė aty pėr aty ,mirėpo ajo dhemb dyfysh apo mos tė them shumė fishė, pas njė kohe tė gjatė kur e vėrteta del nė shesh, kėshtu qė munda me thanė me plotė bindje se gjithėher tregona e sinqert dhe e till do mbetem, dhe nuk mė pengon aspak pse tregohem gjithėher e sinqert.............

Me Respekt "shejtonka"

4peace
18-07-04, 15:10
A eshte gabim te tregohesh gjithmone i sinqert?????

Mendimi im:

Si neper pune, ashtu edhe ne bisede dhe ne te gjitha fushat e jetes duhet nisur nga vetvetja. Keshtu qendron edhe me sinqeritetin. I sinqerte, ne rend te pare, duhet te jesh ndaj vetvetes. Dhe, vetem kur jemi te sinqerte ndaj vetvetes sone, atehere mund te jemi te sinqerte edhe ndaj te tjereve.


A eshte gabim te tregohesh gjithmone i sinqerte?
JO. KURRSESI.

P.S.
Te jesh i sinqerte nuk dtth te jesh edhe naiv.


Me t'mira!


!!!

aferdita
18-07-04, 15:12
ne disa raste duhet te hesh e sinqert kurse ne disa raste nuk ben hiq :!:

Loloku
18-07-04, 15:28
Kur gjeli kendon thote se eshte afer-dita! Gjeli rren a s'ren? Une nuk besoj ne faklet e kesaj bote!

turisti
26-07-04, 16:14
Tungi juve.Hapi i vogel eshte prej genjeshtres e deri te vrasja.Mundojuni te folni drejt sepse shumica sot edhe ashtu nuk flasin drejt dhe nuk ju besojne edhe qe folni ju... :wink:

Barbaroza
26-07-04, 16:18
Po dyshoj dhe une te kete mbetur njeri i sinqerte dikund :idea:

uliksi31
26-07-04, 18:04
Po dyshoj dhe une te kete mbetur njeri i sinqerte dikund :idea:

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Loloku
26-07-04, 20:09
Po dyshoj dhe une te kete mbetur njeri i sinqerte dikund :idea:

Mos Barbaroza, te lutem, sepse thone: i pabesi nuk beson dhe kjo mund te komentohet ngjajshem edhe per ndershmerine dhe kudo qe te mbetesh i/e vetmuar nuk mund te mbijetosh le me te gezosh!

Barbaroza
26-07-04, 20:16
Po dyshoj dhe une te kete mbetur njeri i sinqerte dikund :idea:

Mos Barbaroza, te lutem, sepse thone: i pabesi nuk beson dhe kjo mund te komentohet ngjajshem edhe per ndershmerine dhe kudo qe te mbetesh i/e vetmuar nuk mund te mbijetosh le me te gezosh!

Loloku,keshtu them sa here e perjetoj ndonje mossinqeritet.Kjo ishte ndoshta moment,u ndjeva ashtu dhe shkrova.
Nese kam lenduar dike,kerkoj ndjese!

Loloku
26-07-04, 20:20
Loloku,keshtu them sa here e perjetoj ndonje mossinqeritet.Kjo ishte ndoshta moment,u ndjeva ashtu dhe shkrova.
Nese kam lenduar dike,kerkoj ndjese![/b]

Po, Barbaroza, ishte e kuptueshme, nuk ka kush pse te lendohet, e lenduara ishe ti dhe kurre mos qofsh e lenduar, por vetem e gezuar!

Gentiana
27-07-04, 19:25
:arrow: Prap po them, sa me pak te jet njeri i sinqert aq me mir, dhe me veshtir me te lenduar dikush!!

Honesty^uk.
27-07-04, 20:25
:arrow: Prap po them, sa me pak te jet njeri i sinqert aq me mir, dhe me veshtir me te lenduar dikush!!

kete mendim e kam shprehur moti une Genta
deh ashtu eshte .
por kjo teme ka domethenie tjeter

Gentiana
27-07-04, 20:32
kete mendim e kam shprehur moti une Genta
deh ashtu eshte .
por kjo teme ka domethenie tjeter

E kam te kjart Honesty^uk, dhe pikerisht ashtu edhe u pergjigja, dmth esht gabim te tregohesh gjithmon i sinqert!!!! kte kohev te fundit e mora vesh, me shum se kurr.........

Honesty^uk.
27-07-04, 20:45
kete mendim e kam shprehur moti une Genta
deh ashtu eshte .
por kjo teme ka domethenie tjeter

E kam te kjart Honesty^uk, dhe pikerisht ashtu edhe u pergjigja, dmth esht gabim te tregohesh gjithmon i sinqert!!!! kte kohev te fundit e mora vesh, me shum se kurr.........


genta vetem per tu deshperuar mos u deshpero se
akoma je e re dhe jeta ka shume te papritura sidomos kur nuk e organizon ashtu sic duhet

Gentiana
27-07-04, 20:49
te flm per keshill... Ka njerez se nuk ja vlen as te deshperohet njeriu, keshtu qe do ta marr parasysh ket keshill tenden...

Genta

Honesty^uk.
27-07-04, 21:41
te flm per keshill... Ka njerez se nuk ja vlen as te deshperohet njeriu, keshtu qe do ta marr parasysh ket keshill tenden...

Genta


ska problem per falenderim Genta
dhe eshte e vertet se ka njerez te tille, por ishalla nuk i kemi ne
risk.

turisti
28-07-04, 01:59
Jo,sepse SINQERITETI ESHTE GENJESHTRA E PA ZBULUAR.NE ATE MOMENT KUR ZBULOHET NUK ESHTE ME SINQERITET ,POR GENJESHTER. :wink:

Honesty^uk.
28-07-04, 17:30
Jo,sepse SINQERITETI ESHTE GENJESHTRA E PA ZBULUAR.NE ATE MOMENT KUR ZBULOHET NUK ESHTE ME SINQERITET ,POR GENJESHTER. :wink:


o kalle kalle
e qitja tymin

turist te pershendes dhe ishalla se shpejti mbarojn udhetimet tuaja turistike sepse po shihet qe te paska humbur aftesia per ti kuptuar gjerat drejt

turisti
28-07-04, 19:18
Ju pershendes te gjithve,ha,ha,ha,ha,...Lehte eshte te lexojsh,veshtire eshte te kuptojsh,a edhe me veshtire te dominojsh... :wink:

livoreka bicio
28-07-04, 19:23
Ju faleminderoj tč gjith konsulltuesit qč u menduan tč japin opinioninet e tyre rreth kčsaj teme dhe jam i knaqur qč shumica nga ju e ka dhčnčn mendimin e njejt me timin pčrjashtim disave qč nuk u shprehen me seriozitet....

Honesty^uk.
29-07-04, 07:07
Ju faleminderoj tč gjith konsulltuesit qč u menduan tč japin opinioninet e tyre rreth kčsaj teme dhe jam i knaqur qč shumica nga ju e ka dhčnčn mendimin e njejt me timin pčrjashtim disave qč nuk u shprehen me seriozitet....

edhe ty te falenderojm per kete teme

Barbaroza
29-07-04, 10:55
Loloku,keshtu them sa here e perjetoj ndonje mossinqeritet.Kjo ishte ndoshta moment,u ndjeva ashtu dhe shkrova.
Nese kam lenduar dike,kerkoj ndjese![/b]

Po, Barbaroza, ishte e kuptueshme, nuk ka kush pse te lendohet, e lenduara ishe ti dhe kurre mos qofsh e lenduar, por vetem e gezuar!

Megjithate,edhe tash u lendova! :wink:

Loloku
29-07-04, 22:48
Unė nuk do tė dėshiroja tė isha lėnduese pėr askė, as edhe pėr Ty Barbaroza. Uroj tė jetė vetė lėndim i shėrueshėm dhe tė mos kalojė nė pėsim, megjithatė!

turisti
18-08-04, 23:18
PO - ne mesin e HAJNAVE. :wink:

Honesty^uk.
29-08-04, 22:11
PO - ne mesin e HAJNAVE. :wink:


te pershendes turisti

turisti
29-08-04, 22:26
Gjithashtu,Honesty :wink:

Honesty^uk.
30-08-04, 20:02
Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete.

turisti
30-08-04, 20:27
Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.

Vera
30-08-04, 20:32
Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete.

Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti

Honesty^uk.
30-08-04, 20:33
i nderuar turisti, rrjedhojat e jetes dhe zhgenjimet qe kam pesuar ne jete nga sinqeriteti im, me kan bere qe te arrij ne kete perfundim qe askush nuk mundet te ma ndryshoje.
tung tung
Honesty

quote="turisti"]Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.[/quote]

m_tetovari
30-08-04, 20:42
tung te gjitheve .un kam menduar se cdokush duhet te jete i sinqerte deri ne pike te fundit ,por t'ju them te drejten edhe nuk kishte qene aq mire me qene i sinqert deri ne fund dhe per gjithcka :roll: .
kete e them per shkak se sinqeriteti ndonjehere mund te jete edhe i demshem ,ka gjera qe ndoshta nuk duhet te tregohen ,jo te shtremberohen por thjesht te mos tregohen sepse mund te ndikojne negativisht .prap rasti dallon prej rastit ,edhepse une personalisht ne parim mundohem me qene i sinqert :P ...

Honesty^uk.
30-08-04, 20:46
vera shume te pershendes per shkrimin tuajJo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti

Murgesha
30-08-04, 21:09
Sinqeriteti eshte budalleku me i madh qe gezon nje njeri
kete nuk po e them nga nervozizmi por nga pervoja ime ne jete.

Jo nuk mendoj qe eshte budallallek, por ata njerz te sinqert jane fatkeq, sepse e tregojne sinqeritetin ne mesin e njerzve qe e keqperdorin, dhe keshtu vijne deri tek zhgenjimet, lendimet, dhe me ne fund e quajne vehten budalla se si jane treguar. Pra Honesty mos e shif ne ket menyr por analizo mir se ku dhe kur do tregohesh i sinqert, sepse nuk je i vetmi qe je zhgenjyer nga sinqeriteti

Vera, ndoshta ndonjeher jemi te bindur se jemi shume te sinqerte, ama duhet te dish te vleresosh edhe sinqeritetin e tjetrit. Ne kur flasim mendojme dhe jo vetem mendojme por kemi bindje se gjerat qe i themi jane shum te sinqerta, ama ne veshin e bashkebiseduasit ndoshta edhe nuk tingellojn si te tilla. Dhe ne shumicen e rasteve nuk tingellon e tille.
Ama nuk mundemi te themi per shkak te sinqeritetit tone se tjeret jane te pa sinqerte.

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.

Honesty^uk.
30-08-04, 21:16
budallakia = sinqeritetin
te pershendes murgesha

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color]

Murgesha
30-08-04, 21:19
budallakia = sinqeritetin
te pershendes murgesha

Honesty e di se je teper i sinqerte dhe nuk po me zhgenjen aspak shprehja filozofike nga ana juaj. Por duhet ta kuptojsh se edhe budallakia eshte pjese e perditshmerise sone. Dhe si e tille do te pajtohemi me te.[/b][/color]

Honesty
Budallakia=pjese e perditshmerise.

Honesty^uk.
30-08-04, 21:23
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color]


kjo shkon vetem per nerez te sinqerte

Murgesha
30-08-04, 21:31
Budallakia=pjese e perditshmerise.[/b][/color]


kjo shkon vetem per nerez te sinqerte

Jo vetem per te tillet, jo.
Edhe te ndershmit e bemiresit sja di askush.

turisti
30-08-04, 21:48
i nderuar turisti, rrjedhojat e jetes dhe zhgenjimet qe kam pesuar ne jete nga sinqeriteti im, me kan bere qe te arrij ne kete perfundim qe askush nuk mundet te ma ndryshoje.
tung tung
Honesty

quote="turisti"]Pershendetje per KINGUN e U.K.
Une kisha pas deshire me dite me teper per kete menimin tan,nese ka mundesi.Tung.[/quote]
Inderuari KINGU i TE GJITE KINGAVE,une po te kuptoj plotesisht,sepse edhe une jame ne poziten si ti,vetem qe une jam akoma i sinqert sepse ashtu jam mesue dhe po pritoj mu ndrrue,a edhe nuk ka nevoje sepse edhe ashtu askush nuk beson qe une p.sh.-flas te verteten. Mos u zemero sepse SINQERITETI vyn per shpyrterat e tone-per qetesimin tone,per UNEJĖN TONĖ. Te pershendes,a " DUSHMANAT " leshoi le te kupin. :wink:

Vera
31-08-04, 07:16
[color=blue]Vera, ndoshta ndonjeher jemi te bindur se jemi shume te sinqerte, ama duhet te dish te vleresosh edhe sinqeritetin e tjetrit. Ne kur flasim mendojme dhe jo vetem mendojme por kemi bindje se gjerat qe i themi jane shum te sinqerta, ama ne veshin e bashkebiseduasit ndoshta edhe nuk tingellojn si te tilla. Dhe ne shumicen e rasteve nuk tingellon e tille.
Ama nuk mundemi te themi per shkak te sinqeritetit tone se tjeret jane te pa sinqerte.


[b]Po edhe pse jam e bindur qe jam e sinqert, gjithnje i vlersoj edhge te tjeret qe bartin sinqeritet ne vete. Dhe kjo qe ne veshin e bashebiseduesit nuk tingellon e si e till te ben te zhgenjehesh, sepse ai nuk te kupton se cfar don te thuash me kete.
Jo asnjeher nuk them qe per shkak te sinqeritetit time te tjeret jane te pasinqert, veqse dua te them se ka njerz qe nuk na kuptojne mir dhe se ate e keqperdorin.

dr1ta
08-09-04, 23:04
Sinqeriteti vlen me shum se gjithcka absolut ,por ka njerez ce edhe e keckuptojn te miren tone, mendon ce je budall ose nuk kupton asgje,pra keqperdorin te miren tone,un flsa sepse kam perjetu dicka te tille dhe kam mendu ce tek un esht faji, por krejt gjerat kuptohen me kohe kur te vjen deri te huna :)

nitushe
10-09-04, 12:20
ka raste ku sduhesh me kane edhe krejt i sinqert a ne shumic o mire me kane :wink:

livoreka bicio
25-09-04, 23:19
Mendoj qe te jesh i sinqert esht shum ma mir dhe ma leht. :wink: :wink: :wink:

kulleri
02-10-04, 16:59
i sinqert nuk ban me kan hiq se separi ngulesh te femrat :lol: 8)

Honesty^uk.
02-10-04, 17:54
dr1ta, nitushe, livoreka bicio, kulleri; ju pershendes qe keni shprehur mendimet tuaja rreth sinqeritetit , por perseri une jam shume kembengules dhe i binduar se eshte budallek i madh te tregohesh gjithmone i sinqert.

me respekt Honesty

mr_beni
02-10-04, 17:54
Kur them se jam i sinqert, ateher nuk po tregohem i sinqert

Kur them se nuk jam i sinqert, ateher po nuk po tregohem prap i sinqert.

keshtu e ka sinqeriteti

Rebeli
18-10-04, 23:44
Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.

Honesty^uk.
19-10-04, 07:14
Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbaroza
19-10-04, 15:05
Te tregohesh gjithni i sinqert eshte gabim, i madh bile.

T thosha policit qe Freni i Dores mu ka prish sod e jo para nje Jave i kisha 70 Euro sod ma shum ne gjep. (rrush e kumlla)

Provoja kushton Para

Babgjyshi im thoshte me rrejt Babo kur te jesh ngusht sosht gjynah.

Rebeli,te lutem mos i ngaterro gjerat.Une te mirekuptoj per rastin ne fjale,por sinqeriteti eshte tjeter pune.Sinqeriteti eshte pjese e kultures dhe personalitetit njerezor.Nese e ke humbur ate,ke humbur veten.Kur ishin ca persona te sinqerte,kisha admirim me te madh per ta,e tani qe po e shoh se edhe kete veti fisnike veshtire eshte ta gjesh te njerezit,ne mua s'ka mbetur gje e mire per te menduar per njerezit!

Murgesha
19-10-04, 15:09
Dmth. ti paske humbur besimin se egzistojnė njeriu i sinqertė.

Barbaroza
19-10-04, 15:09
i sinqert nuk ban me kan hiq se separi ngulesh te femrat :lol: 8)

Kulleri,a paske patur rastin qe nje femer te jete ngulur ne ty qe tash paske marre "mesim"a :?: :idea:

Urata
19-10-04, 16:10
Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte!

Honesty^uk.
19-10-04, 18:56
Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte!

Urata pranoje nje pershendetje nga une

Urata
19-10-04, 20:17
Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte!

Urata pranoje nje pershendetje nga une

Shume po cillesh rreth xhixhit te Barbarozes lum dhendri Honest! A e ke dite more kete muhabet! Gjebraili eshte daje i Barbarozes o pusan, e ti po thur thashethemash per Uraten e tij!

I pershendetur qofsh!

Honesty^uk.
19-10-04, 20:26
Shume po cillesh rreth xhixhit te Barbarozes lum dhendri Honest! A e ke dite more kete muhabet! Gjebraili eshte daje i Barbarozes o pusan, e ti po thur thashethemash per Uraten e tij!

I pershendetur qofsh!

O moti e kam ditur une kete , kurse thashethemet nuk i thura une por i degjova te tjeret, dhe mos ben gjoja ste ka pelqyer :lol: :lol:

Murgesha
19-10-04, 20:26
Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte!

Urata pranoje nje pershendetje nga une

Shume po cillesh rreth xhixhit te Barbarozes lum dhendri Honest! A e ke dite more kete muhabet! Gjebraili eshte daje i Barbarozes o pusan, e ti po thur thashethemash per Uraten e tij!

I pershendetur qofsh!

Mos ke dert Urata, se Ferizajasit pėrveē se i dojnė dhėndurrėt, kanė qef edhe me i stupcu ngapak.
E si po e shoh kėtij Honesty ska me i shku edhe larg. :roll: :arrow: :wink:

Honesty^uk.
19-10-04, 20:30
Shume po cillesh rreth xhixhit te Barbarozes lum dhendri Honest! A e ke dite more kete muhabet! Gjebraili eshte daje i Barbarozes o pusan, e ti po thur thashethemash per Uraten e tij!

I pershendetur qofsh!

Mos ke dert Urata, se Ferizajasit pėrveē se i dojnė dhėndurrėt, kanė qef edhe me i stupcu ngapak.
E si po e shoh kėtij Honesty ska me i shku edhe larg. :roll: :arrow: :wink: [/quote]


a po e sheh motrushe sa heret ja kane filluar keta

Urata
19-10-04, 21:13
Perral qenka bere kjo pune!

Honesty^uk.
19-10-04, 21:40
Stop deformimit te domethenies se temes.

ShEjToNkA
19-10-04, 22:42
Kam thėne dhe e themė ,dhe s'do ndalem kur sė pohuri se zgjedhja mė e mirė ėshtė tė tregohėsh i sinqertė!Kurrrr nuk ėshtė gabimė tė tregöėsh is sinqertė!

DEA
19-10-04, 22:51
te jesh i/e sinqert eshte e vetmja gje qe nuk gabon - vlera me e madhe e nje njeriu eshte sinqeriteti .Pa dyshim.

Loloku
20-10-04, 08:51
Paj, ndoshta bash gabim nuk eshte, por telashe po a!

DEA
20-10-04, 12:49
Jo bre djal qfare telashe krejt kollaj eshte me qen i sinqert :lol:

Gentiani
20-10-04, 18:17
A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????

unė mendoj se ėshtė gabim. Gabim pėr faktin se nė kėtė botė tė paskrupullt dhe me variacione tė ndryshme tė karaktereve njerėzore ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqertė!

Kėte e them me plot pėrgjegjėsi, sepse mė ka ra rasti tė shohė dhe tė pėrjetojė "sinqeritete" tė ndryshme dhe ka qenė leksion qė mė ka orientuar tė lexojė dhe njohė tė sinqertėn nga e kundėrta e sajė.

I sinqertė tregohu me ata qė janė tė sinqertė, e ec e bjeri nė fije mė, cili ėshtė i sinqertė e cili jo ?! :lol: :lol: :lol:

pėndryshe ta bėjnė sinqeritetin, pėr tu dhimbsur dhe vajtuar se nė ēfarė gjendje ta sjellin...

Parimisht jam qė njeriu duhet tė jetė i sinqertė, por jo ndaj gjithkujt qė vėrtetė nuk e meriton.

Barbaroza
20-10-04, 18:22
Gentiani,kur genjen dhe ne fund tregon se ke bere nje genjeshter,a eshte kjo sinqeritet?

Urata
20-10-04, 18:37
Ne kete fare boten e zhurzhshme dhe interesore "gabim" te jesh gjithehere i sinqerte!


FAKT jete kam fole, dhe mos m'lodhi ma, ok! hahaha hahaha hahaha ....

Gentiani
20-10-04, 18:45
Gentiani,kur genjen dhe ne fund tregon se ke bere nje genjeshter,a eshte kjo sinqeritet?

nuk bėnė nė asnjė mėnyrė njeriu tė dekonspirojė gėnjeshtrat e vehta, nė fund fare pėr kėnd simpatizon njeriu pėr vetėvehten apo palėn tjetėr :lol: :lol: :lol:

Mvaret pėrsėri ndaj kujt dėshiron tė tregohesh i sinqertė! Ndaj personave tė pasinqertė, hiē mos e lodhė ndėrgjegjėn njerėzore se ke bėrė mėkatė, sepse tė tillėt mė mirė nuk e meritojnė! :lol: :lol: :lol:

Eh, moj Barbaroza, po sa njeriun e njohė unė qė gėnjeshtrėn mundohet ta shesė pėr tė vėrtetė dhe atė hiē mė largė se sot, pata dy raste tė shohė njeriun me "sinqeritetin" e vehtė!

T`ua hudhėsh fytyrės gjithė atė sinqeritet qė kanė!

Jam shumė skeptik sa i pėrket tė sinqertės dhe nuk i besoj ēdokujt, sepse shumė herė mė ka ra rasti tė shohė sinqeritete tė ndryshme nė sprovė dhe mė kanė befasuar! pėr ate edhe jam i kujdesshėm.

Po e pėrsėrisė, se ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqertė, dhe me plot bindje po e theksoj.

Ėshtė temė qė mundemi ta diskutojmė deri nė pakufi, sepse vlerėsimi sinqeritetit ėshtė tejet variabėl ...

Urata
20-10-04, 18:47
Gentiani,kur genjen dhe ne fund tregon se ke bere nje genjeshter,a eshte kjo sinqeritet?

nuk bėnė nė asnjė mėnyrė njeriu tė dekonspirojė gėnjeshtrat e vehta, nė fund fare pėr kėnd simpatizon njeriu pėr vetėvehten apo palėn tjetėr :lol: :lol: :lol:

Mvaret pėrsėri ndaj kujt dėshiron tė tregohesh i sinqertė! Ndaj personave tė pasinqertė, hiē mos e lodhė ndėrgjegjėn njerėzore se ke bėrė mėkatė, sepse tė tillėt mė mirė nuk e meritojnė! :lol: :lol: :lol:

Eh, moj Barbaroza, po sa njeriun e njohė unė qė gėnjeshtrėn mundohet ta shesė pėr tė vėrtetė dhe atė hiē mė largė se sot, pata dy raste tė shohė njeriun me "sinqeritetin" e vehtė!

T`ua hudhėsh fytyrės gjithė atė sinqeritet qė kanė!

Jam shumė skeptik sa i pėrket tė sinqertės dhe nuk i besoj ēdokujt, sepse shumė herė mė ka ra rasti tė shohė sinqeritete tė ndryshme nė sprovė dhe mė kanė befasuar! pėr ate edhe jam i kujdesshėm.

Po e pėrsėrisė, se ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqertė, dhe me plot bindje po e theksoj.

Ėshtė temė qė mundemi ta diskutojmė deri nė pakufi, sepse vlerėsimi sinqeritetit ėshtė tejet variabėl ...

O NJEREZ MESONI BRE............................................... .MUNDESIA U ESHTE DHENE. LEXONI KETO FJALET E GENTIANIT dhe MEMORIZONI!

Barbaroza
20-10-04, 18:58
Urata,i lexuam dhe po i memorizojme.Vertete ia vlen te mesojme nga shkresa e Gentianit!

Honesty^uk.
20-10-04, 19:24
nuk bėnė nė asnjė mėnyrė njeriu tė dekonspirojė gėnjeshtrat e vehta, nė fund fare pėr kėnd simpatizon njeriu pėr vetėvehten apo palėn tjetėr :lol: :lol: :lol:

Mvaret pėrsėri ndaj kujt dėshiron tė tregohesh i sinqertė! Ndaj personave tė pasinqertė, hiē mos e lodhė ndėrgjegjėn njerėzore se ke bėrė mėkatė, sepse tė tillėt mė mirė nuk e meritojnė! :lol: :lol: :lol:

Eh, moj Barbaroza, po sa njeriun e njohė unė qė gėnjeshtrėn mundohet ta shesė pėr tė vėrtetė dhe atė hiē mė largė se sot, pata dy raste tė shohė njeriun me "sinqeritetin" e vehtė!

T`ua hudhėsh fytyrės gjithė atė sinqeritet qė kanė!

Jam shumė skeptik sa i pėrket tė sinqertės dhe nuk i besoj ēdokujt, sepse shumė herė mė ka ra rasti tė shohė sinqeritete tė ndryshme nė sprovė dhe mė kanė befasuar! pėr ate edhe jam i kujdesshėm.

Po e pėrsėrisė, se ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqertė, dhe me plot bindje po e theksoj.

Ėshtė temė qė mundemi ta diskutojmė deri nė pakufi, sepse vlerėsimi sinqeritetit ėshtė tejet variabėl ...

Gentiani pranoni pershendetjen time , per realitetin qe ju keni pasqyruar ketu.
Perseri une dua ta perseris qendrimin tim, te tregohesh i sinqert eshte gabimi juaj me i madh, qe pastaj do ta pesoni

aferdita
20-10-04, 19:37
me mire eshte te mos jesh e sinqert,se perhere ata/ato qe po genjejn dhe qe nuk po jan te sinqert,po jan me te miret dhe po jan me ne situata me te mira

Barbaroza
20-10-04, 19:40
me mire eshte te mos jesh e sinqert,se perhere ata/ato qe po genjejn dhe qe nuk po jan te sinqert,po jan me te miret dhe po jan me ne situata me te miraJo Aferdita,nuk pajtohem me ty,sepse ne syte e njerezve do te jesh nje njeri pa vlere nese nuk ke sinqeritet te duhur.Edhe une them se me disa qe nuk e meritojne, nuk duhet te sillemi me sinqeritet,por ama,josinqeriteti te jete pjese e personalitetit tone,kjo nuk eshte e mire!

Agroni22
20-10-04, 19:42
me mire eshte te mos jesh e sinqert,se perhere ata/ato qe po genjejn dhe qe nuk po jan te sinqert,po jan me te miret dhe po jan me ne situata me te mira

gabim e ki sepse ata qe sjan te sinqert nuk vlejn.

aferdita
20-10-04, 19:45
Barbaroza te pershendes
ashtu eshte, por deri tash kam qene gjithmon e sinqert dhe prap po genjehem dhe kete nuk e meritoj apo :wink:

Honesty^uk.
20-10-04, 19:55
me mire eshte te mos jesh e sinqert,se perhere ata/ato qe po genjejn dhe qe nuk po jan te sinqert,po jan me te miret dhe po jan me ne situata me te mira
Pajtohem me ty Aferdita

Barbaroza
20-10-04, 19:56
Barbaroza te pershendes
ashtu eshte, por deri tash kam qene gjithmon e sinqert dhe prap po genjehem dhe kete nuk e meritoj apo :wink:

Natyrisht se nuk e meriton dhe duhet tu kthesh ne te njejten mase,por jo edhe atyre qe sillen mire me ty!

aferdita
20-10-04, 20:03
po te ishte edhe kjo leht,nuk mundesh me dite asnjehere se ky po kjo person i/e sinqert eshte, dhe keshtu duhet qe te jemi shume te kujdesshem

DEA
20-10-04, 20:12
Edhe ne qofte se te jesh i sinqert nuk ke ndonjeher mirekuptimin e duhur une do te jem prap " e verteta eshte nganjeher e hidhur po eshte e vertet"

Fata
21-10-04, 13:41
Une jam e zhgenjyer, nga "sinqeriteti".
Me tha se me don nje kohe te gjate, dhe une i besova.
Me tha se ne jet do te jemi vetem une dha Ai.
Me tha se sinqeriteti i tij nuk eshte loje.
Vone e kuptova se lujti me ndjenjat e mia.
Sinqeriteti, mbaron kur e sheh se thirret qdo her ne sinqeritet.
Me vjen keq por une nuk besoj me se ne dashuri ka sinqeritet.

turisti
21-10-04, 13:58
Une jam e zhgenjyer, nga "sinqeriteti".
Me tha se me don nje kohe te gjate, dhe une i besova.
Me tha se ne jet do te jemi vetem une dha Ai.
Me tha se sinqeriteti i tij nuk eshte loje.
Vone e kuptova se lujti me ndjenjat e mia.
Sinqeriteti, mbaron kur e sheh se thirret qdo her ne sinqeritet.
Me vjen keq por une nuk besoj me se ne dashuri ka sinqeritet.

Ka gjithqysh,besom. :wink:

Buli_00
21-10-04, 14:00
Ndoshta po tė lajmėrohem me vonesė, nuk e dij, ama shumė frik, para disa ditėve u regjistrova nė kėtė adresė dhe, menjėherė, po tė shkruaj rreth temės sė shtruar pėr diskutim.

Mendoj se nuk ėshtė vetėm sinqeriteti fajtor pėr dėshtimet e shpeshta tė tė rejave, kupto edhe tė tė rinjėve, sepse kėtu bashkėfajtore ėshtė edhe besimi, edhe dėshira, edhe nevoja, edhe dashuria, edhe..., pra qė tė gjitha nga pak.
Nė kėtė rastė do tė shrohej ēėshtja pak mė ndryshe: Psh. Si lindi dhe u brumos besimi? Si ju nėnshtruat dhuntisė sė sinqeritetit, pse ja falėt besimin...

Por, ok. Nuk ėshtė diqka qė ka ndodhur njė herė, njė diqka qė i ka ndodhur vetėm dikujt etj

Si dukuri ėshtė normale dhe e pėrditshme, prandaj si tė tillė merre edhe ti.

Jeta ecėn gjithmonė pėrpara dhe, do tė ishte mirė qė edhe ti tė ecėsh pėrpara, mė tej, dhe tė shikosh vetėm pėrpara.

Jetėn mund ta ndėrtosh edhe tash e tutje, pa asnjė problem, mendoj unė.

Sa i pėrket pyetjes se pse u regjstrove??????

Do tė thosha se regjistruar, ndoshta pėr ta lehtėsuar dhe relaksuar veten, por, mundet, edhe pėr njohje me ndonjė djal tė cilin mund ta doje etj.

Po ta jap adresėn time tė msn, [email protected] com Po deshe lajmėrohu apo ma dėrgo edhe ti adresėn time. Mirupafshim.

turisti
21-10-04, 14:10
me mire eshte te mos jesh e sinqert,se perhere ata/ato qe po genjejn dhe qe nuk po jan te sinqert,po jan me te miret dhe po jan me ne situata me te miraJo Aferdita,nuk pajtohem me ty,sepse ne syte e njerezve do te jesh nje njeri pa vlere nese nuk ke sinqeritet te duhur.Edhe une them se me disa qe nuk e meritojne, nuk duhet te sillemi me sinqeritet,por ama,josinqeriteti te jete pjese e personalitetit tone,kjo nuk eshte e mire!

Barebaroza, te pershendes dhe e perkrahi mendimin tende plotesisht.

TURISTI. :wink:

Barbaroza
21-10-04, 14:44
Une jam e zhgenjyer, nga "sinqeriteti".
Me tha se me don nje kohe te gjate, dhe une i besova.
Me tha se ne jet do te jemi vetem une dha Ai.
Me tha se sinqeriteti i tij nuk eshte loje.
Vone e kuptova se lujti me ndjenjat e mia.
Sinqeriteti, mbaron kur e sheh se thirret qdo her ne sinqeritet.
Me vjen keq por une nuk besoj me se ne dashuri ka sinqeritet.


Fata,me deshiren qe kjo te jete hera e fundit qe je lenduar ne jeten tende,po te tregoj se nuk eshte rasti yt i vetem,ka shume qe lendojne dhe nuk sillen sinqerisht e qe ne fjalorin e tyre e renditin te paren fjalen"sinqeritet" dhe veprojne krejt kunder.Une s'kam deshtuar asnjehere ne jete,por duke pare raste tjera dhe vezhguar,ne jete kam mesuar se duhet te jemi shume te kujdesshem me njerezit!Por,gjithhere sillu me sinqeritet,nje dite patjeter se do te takohesh me dike qe akoma i ka mbetur nje pike sinqeriteti ne shpirt.Ishallah kemi Zotin qe perkujdeset te na pikepjeke me ata qe i meritojme dhe pershtatemi!

Barbaroza
21-10-04, 14:45
Turisti,me vjen mire qe mendimet tona jane te njejta sa i perket vlerave njerezore!

Krokodilli
22-10-04, 09:30
Une jam e zhgenjyer, nga "sinqeriteti".
Me tha se me don nje kohe te gjate, dhe une i besova.
Me tha se ne jet do te jemi vetem une dha Ai.
Me tha se sinqeriteti i tij nuk eshte loje.
Vone e kuptova se lujti me ndjenjat e mia.
Sinqeriteti, mbaron kur e sheh se thirret qdo her ne sinqeritet.
Me vjen keq por une nuk besoj me se ne dashuri ka sinqeritet.


Fata,me deshiren qe kjo te jete hera e fundit qe je lenduar ne jeten tende,po te tregoj se nuk eshte rasti yt i vetem,ka shume qe lendojne dhe nuk sillen sinqerisht e qe ne fjalorin e tyre e renditin te paren fjalen"sinqeritet" dhe veprojne krejt kunder.Une s'kam deshtuar asnjehere ne jete,por duke pare raste tjera dhe vezhguar,ne jete kam mesuar se duhet te jemi shume te kujdesshem me njerezit!Por,gjithhere sillu me sinqeritet,nje dite patjeter se do te takohesh me dike qe akoma i ka mbetur nje pike sinqeriteti ne shpirt.Ishallah kemi Zotin qe perkujdeset te na pikepjeke me ata qe i meritojme dhe pershtatemi!
Fata te pershendes
gjithashtu Barbaroza,,,,,
I lexova shkriemt e juaja,,, ,, per ty Fata me vjen keq qe te ka lendu i dashuri aq rend,,,, eshte nje gje qe ndodh me te madhe ditet e sotme ,,,, por nje gje me pengoj se si gjithmon mashkujt i leni fajtor ne pergjithesi.... ka shum e shum meshkuj qe lendohen apo tradhtohen nga femrat po ne ate menyr.... dmth nuk eshte nje dukuri qe ndodh vetem nga ana e mashkullit,,,,
SINQERITETI duhet te jet gjithnje ,, si ne dashuri si qdo kund....
mund te mos i besosh te dashurit 100% por sinqeriteti eshte vet ti,,, realiteti besimi yt ndaj vetes..... te jesh e sinqert ndaj partnerit eshte fillimi i nje dashruie te vertet..... por mvaret simbas rrethanave etj etj ..
vetem se ke qen e sinqert me te,, nuk do te thot se do te kaloni mir.....duhet shikuar edhe gjera tjera ne dashuri....
sidoqoft ju pershendes ty FATA te uroj fat ne te ardhmen

Barbaroza
22-10-04, 11:49
Sot degjova nje fjale per sinqeritetin:"sinqeriteti sot eshte i kerkuar dhe i rralle sikur nje gur i ēmuar".
Besoj se eshte privilegj per nje njeri nese eshte i sinqerte sot!

turisti
22-10-04, 12:06
Turisti,me vjen mire qe mendimet tona jane te njejta sa i perket vlerave njerezore!

Gjithashtu Barbaroza.

Jeton M
22-10-04, 13:43
Mendoj qe duhet me qen i sinqert nese dojm respekt e besim. Rrenat i kan kamt e shkurta nuk shkojn larg, e verteta del ne fush... e ather ti je keq me vetveten :oops: :oops: :? :roll: ...

Mbas mendimit tim, kur nuk je i sinqeret me dikend, nuk je i sinqert me vetveten... :lol: :wink:

Nese je i sinqert, te tjeret jan te sinqert me ty...

Edhe osht mir me qen i sinqert, se i dallojm shpejt njerzit me rrena e dredhija..... hehehe

Ju pershendes :wink:

Jeton M
23-10-04, 12:49
Sot degjova nje fjale per sinqeritetin:"sinqeriteti sot eshte i kerkuar dhe i rralle sikur nje gur i ēmuar".
Besoj se eshte privilegj per nje njeri nese eshte i sinqerte sot!

Te respektoj per kto fjal Barbaroza, e kam te njejtin mendim...
Me duket se ti, e ki ket privilegj... :P :oops:
Te respektoj

Kaloh mir :wink:

Barbaroza
23-10-04, 16:40
Sot degjova nje fjale per sinqeritetin:"sinqeriteti sot eshte i kerkuar dhe i rralle sikur nje gur i ēmuar".
Besoj se eshte privilegj per nje njeri nese eshte i sinqerte sot!

Te respektoj per kto fjal Barbaroza, e kam te njejtin mendim...
Me duket se ti, e ki ket privilegj... :P :oops:
Te respektoj

Kaloh mir :wink:

Jeton M,te falenderoj shume!Vertete une,ashtu siq ndjehem edhe shkruaj,edhe flas,pa marre parasysh ne forum apo dikund tjeter.Te them te drejten,njerezit me vleresojne si te tille(te sinqerte).

Urata
23-10-04, 17:56
Sot degjova nje fjale per sinqeritetin:"sinqeriteti sot eshte i kerkuar dhe i rralle sikur nje gur i ēmuar".
Besoj se eshte privilegj per nje njeri nese eshte i sinqerte sot!

Te respektoj per kto fjal Barbaroza, e kam te njejtin mendim...
Me duket se ti, e ki ket privilegj... :P :oops:
Te respektoj

Kaloh mir :wink:

Jeton M,te falenderoj shume!Vertete une,ashtu siq ndjehem edhe shkruaj,edhe flas,pa marre parasysh ne forum apo dikund tjeter.Te them te drejten,njerezit me vleresojne si te tille(te sinqerte).

Mire per mue........................!

Barbaroza
23-10-04, 18:15
Po de Urata,edhe dajkon e kam te tille :)

Jeton M
23-10-04, 18:16
Sot degjova nje fjale per sinqeritetin:"sinqeriteti sot eshte i kerkuar dhe i rralle sikur nje gur i ēmuar".
Besoj se eshte privilegj per nje njeri nese eshte i sinqerte sot!

Te respektoj per kto fjal Barbaroza, e kam te njejtin mendim...
Me duket se ti, e ki ket privilegj... :P :oops:
Te respektoj

Kaloh mir :wink:

Jeton M,te falenderoj shume!Vertete une,ashtu siq ndjehem edhe shkruaj,edhe flas,pa marre parasysh ne forum apo dikund tjeter.Te them te drejten,njerezit me vleresojne si te tille(te sinqerte).

Sps Barbaroza, me vjen mir kur e kam shancen me bisedu me njerz te sinqert si ti, po diqka keq qe nuk me ndodh shpesh :D ... kur me ndodh jam i lumtur.... :P :wink:

Besoj se nuk ka nevoj me te than vazhdo qeshtu... :lol:

Tė pėrshėndes shoqe... :oops: :wink:

Honesty^uk.
17-11-04, 22:51
Mendoj qe duhet me qen i sinqert nese dojm respekt e besim. Rrenat i kan kamt e shkurta nuk shkojn larg, e verteta del ne fush... e ather ti je keq me vetveten :oops: :oops: :? :roll: ...

Mbas mendimit tim, kur nuk je i sinqeret me dikend, nuk je i sinqert me vetveten... :lol: :wink:

Nese je i sinqert, te tjeret jan te sinqert me ty...

Edhe osht mir me qen i sinqert, se i dallojm shpejt njerzit me rrena e dredhija..... hehehe

Ju pershendes :wink:

"JetonM"te pershendes per shkrimin tuaj, dhe pajtohem me ato qe ti ke cekur me lart, por njerezit jane zhgenjyer shume nga sinqeriteti.
Tung

Barbaroza
19-11-04, 12:07
Kohet e fundit jam deshperuar shume nga njerezit dhe sinqeriteti i rreme i tyre!Aq me ben mua tekefundit,ata tregojne fytyren dhe karakterin e vet,qyyy :lol:

Kercovari
19-11-04, 12:57
Mendon per sinqeritetin e atyre qe i njeh personalisht,apo ketu ne forum?.

Barbaroza
19-11-04, 17:03
Mendon per sinqeritetin e atyre qe i njeh personalisht,apo ketu ne forum?.

Kercovari,kryesorja ju jeni i paster nga ana ime!

Kercovari
19-11-04, 17:19
Mendon per sinqeritetin e atyre qe i njeh personalisht,apo ketu ne forum?.

Kercovari,kryesorja ju jeni i paster nga ana ime!
Flm.Barbaroza
Edhe Ju.

Mafiozi
24-11-04, 12:59
Duhet me qen te sinqert sa me shum, si mbas mundesive,
esht e vertet qe ekzistojn raste te till qe nuk meritojn sinqeritet.

Por un them perher qe me ne fund, jem te sinqert apo te genjyer
me vetveten. Me njeri te sinqert genjeshtrat nuk kan afat te gjat.
Me drejtesi jem si pasqyre per genjeshta :lol:

:wink:

Fata
24-11-04, 14:18
Une jam e zhgenjyer, nga "sinqeriteti".
Me tha se me don nje kohe te gjate, dhe une i besova.
Me tha se ne jet do te jemi vetem une dha Ai.
Me tha se sinqeriteti i tij nuk eshte loje.
Vone e kuptova se lujti me ndjenjat e mia.
Sinqeriteti, mbaron kur e sheh se thirret qdo her ne sinqeritet.
Me vjen keq por une nuk besoj me se ne dashuri ka sinqeritet.

Ka gjithqysh,besom. :wink:

Do te doja te besoj. Por dhimbja eshte me emadhe se besimi.

Barbaroza
24-11-04, 17:11
Te kuptoj une Fata,shumica e rasteve jane sikur ky joti!

Prishtinas28_ch
24-11-04, 17:20
pSE BRE KREJT NJERZIT TE LENDUAR,A DIN KUSH MEM TREGU MUA ?

Mafiozi
24-11-04, 18:02
Une jam e zhgenjyer, nga "sinqeriteti".
Me tha se me don nje kohe te gjate, dhe une i besova.
Me tha se ne jet do te jemi vetem une dha Ai.
Me tha se sinqeriteti i tij nuk eshte loje.
Vone e kuptova se lujti me ndjenjat e mia.
Sinqeriteti, mbaron kur e sheh se thirret qdo her ne sinqeritet.
Me vjen keq por une nuk besoj me se ne dashuri ka sinqeritet.

Ka gjithqysh,besom. :wink:

Do te doja te besoj. Por dhimbja eshte me emadhe se besimi.

Besom qe me ne fund genjeshtat kthehen prap te prodhuesi tyre.
Nuk do ti ja sheh hajrin.
Ti ke qen e sinqert me te, edhe kjo do te kthehet tek ti.
Do te ja pash hajrin kesaj historie te veshtir.

E vertet qe esht veshtir mi pa genjeshtat te nje person, kem probleme
te gjith me ket, dhe mundohemi per mos me arrit deri aty. :?

:wink:

Barbaroza
24-11-04, 18:13
pSE BRE KREJT NJERZIT TE LENDUAR,A DIN KUSH MEM TREGU MUA ?

Sepse njerezit parim kryesor sot kane interesat e veta,edhe ne dashuri pra,aq u ben nese lendohet dikush :wink:

Murgesha
24-11-04, 18:33
pSE BRE KREJT NJERZIT TE LENDUAR,A DIN KUSH MEM TREGU MUA ?

Pse dikush kėnaqet kur e bėn dikend tė vuaj??

turisti
24-11-04, 18:52
Une jam e zhgenjyer, nga "sinqeriteti".
Me tha se me don nje kohe te gjate, dhe une i besova.
Me tha se ne jet do te jemi vetem une dha Ai.
Me tha se sinqeriteti i tij nuk eshte loje.
Vone e kuptova se lujti me ndjenjat e mia.
Sinqeriteti, mbaron kur e sheh se thirret qdo her ne sinqeritet.
Me vjen keq por une nuk besoj me se ne dashuri ka sinqeritet.

Ka gjithqysh,besom. :wink:

Do te doja te besoj. Por dhimbja eshte me emadhe se besimi.

Te besoj Fata,por,mos harro: KOHA ĖSHTĖ FILTERI I VUAJTJĖS.

Me ndereime,TURISTI. :wink:

toni toni
07-12-04, 10:34
Nejse si tem mire keni ba qe e keni hap se ,Honesty ti ju paske dhene rastin te tjereve te kregohen se jane te sinqert.
Me vjen mire ,sinqeriteti ne fakt eshte virtyt qe duhet ta ket njeriu me karar,,se po te mos ishte kshu nuk do te kishte kuptim edhe ajo thenja
,Sinqeriteti eshte virtyt i budallait ,,qe ne deshem apo nuk deshen duhet ta respektojme se eshte nje thenje e madhe dhe qe e degjojme shpesh.
Megjithate mire eshte kur jemi te sinqert dhe kur ja gjejme AJAMIN sinqeritetit se edhe qdohere te jemi te sinqert sikur nuk ka kuptim.
Un do te thosha te jemi praktik ne veprime dhe te masim veprimet tona para se te na bie rasti te tregohemi te sinqert apo jo.
Mire eshte qe me nje njeri qe ndan shume kohe dhe qe njeh, mos ta masesh sinqeritetin shpesh se njeriu ne pergjithsi edhe kur ka karakter te forte ndodh te beje noi gje gabim dhe po qelloi qe te tregohemi te sinqert ka raste kur nuk kuptohesh drejt ndahesh nga ai person bene vaki edhe noi gje me e keqe dhe kaq merr fund.
Prandaj thash me lart duuhet tja gjejme AJAMIN Qwe po te dojme te tregohemi te sinqert ta bejme me kohe dhe ta kupojne dhe te tjeret se nese kemi ba noi gje te pahishme sinqerisht na vjen keq per kete gje dhe te jete e besushme edhe per te tjeret . .
UROI TE JAPIM SA ME SHUME MENDIME DHE TA GATUAJME MIRE ATE QE THEMI PER SINQERITETIN SE NOSHTA EDHE NUK JA QELLOJME FARE ME MENDIMET TONA.
TUNG KALOFSHI MIRE TONI TONI

Agroni22
07-12-04, 13:21
edhe une kum menduar gjithmon me kane i sinqert,
mirpo besoni gjithmon nuk po bojke me qeni i sinqert sepse,kishe shume qe spo folshin me sinqeritet

Barbaroza
07-12-04, 19:08
A me tregon kush nga femrat dhe meshkujt se ne cilat gjera duhet te tregohemi te sinqerte e ne cilat jo?

Mafiozi
07-12-04, 20:08
A me tregon kush nga femrat dhe meshkujt se ne cilat gjera duhet te tregohemi te sinqerte e ne cilat jo?

Se pari te pershendes Barbaroza

Si mbas mendimit tim, mundemi me qen te sinqert me njerzet qe i njohem
mir, qe kem besim ne te, qe mirkuptohemi dhe e respektoj deshiren
e tjetrit edhe pse nuk jem dakord perher. Por edhe ne ket rast duhet
me ndegju mir vetveten dhe me respektu. Qdo person i ka sekretet
e veta, esht e nevojshme per karakterin ton.
Kur them mos me tregu disa sekrete, nuk dmth mos me tregu drejt,
por mos me tregu fare, se i kem arsyet e tona personale. Esht jeta
jon private. Shum njerz genjejn kur nuk dojn me tregu nje gje, kurse
munden me then qe nuk ka mundesi te tregon.

Me nje person qe nuk e njohėm mir, kem me shum shanca te mos
tregojm disa gjera, besimi fitohet me koh. :?
Kurr nuk jem ne obligim te genjejm.

Kaloh mir shoqe :wink:

Barbaroza
07-12-04, 20:15
Te falenderoj Mafiozi per spjegimin!
Keshtu eshte me se miri,nese nuk e njeh personin sa duhet, edhe nuk ke nevoje t'ia hapesh zemren shume,por asesi mos genje por thuaj;" nuk mundem te te tregoj per nje gje qe ka rendesi veq per mua"!

Gentiani
07-12-04, 20:51
:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:

Barbaroza
07-12-04, 21:01
Po kur eshte puna te ciftet,si duhet te tregohemi? :wink:

Honesty^uk.
07-12-04, 21:02
:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:

Si gjithnje mendimet tuaja jane te pikatura, prandaj pranoni pershendetjet e mia per ju i nderuar Genti

Honesty

Gentiani
07-12-04, 21:17
Po kur eshte puna te ciftet,si duhet te tregohemi? :wink:

Kur ėshtė puna te ēiftet Barbaroza, atėherė sigurisht se do tė kenė kohė tė njihen me sinqeritetin e njėri-tjetrit dhe janė raporte qė vetvetiu me fillimin e tyre pėrmbajnė dhe duhet tė kenė bazė tė domosdoshme sinqeriteti.

Barbaroza
07-12-04, 21:23
Po kur eshte puna te ciftet,si duhet te tregohemi? :wink:

Kur ėshtė puna te ēiftet Barbaroza, atėherė sigurisht se do tė kenė kohė tė njihen me sinqeritetin e njėri-tjetrit dhe janė raporte qė vetvetiu me fillimin e tyre pėrmbajnė dhe duhet tė kenė bazė tė domosdoshme sinqeriteti.
Ok,por mendoj se disa gjera duhet treguar njeri-tjetrit edhe pa ardhur momenti i duhur.

Gentiani
07-12-04, 21:41
Dakord qė disa gjėra elementare duhet treguar nė fillim, por nuk ėshtė interesante tė dihen tė gjitha se nuk ėshtė interesante pastaj kur i dijnė ēiftet tė gjitha gjėrat pėr njėri-tjetrin. :lol: :lol: :wink: Ngadalė dhe me kohėn ėshtė mė mirė tė mėsohet gjithė tregimi, por edhe nuk ėshtė patjetėr ti dijnė tė gjitha gjėrat, pėrndryshe rrezikojnė tė marrin pėrgjigje me variacione tė ndryshme tregimi :lol: :lol: :lol: :wink:

Gentiani
07-12-04, 21:44
:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:

Si gjithnje mendimet tuaja jane te pikatura, prandaj pranoni pershendetjet e mia per ju i nderuar Genti

Honesty

Pėrshėndetje Honesty!

Ha,hahahaaaaa po menduam se i mėshuam pikė njėherė more kėsaj teme edhe me bindje se u patėm sqaruar, por se vijnė e inicojnė dhe e vazhdojnė edhe njėherė nuk e prita :lol: :lol: :lol:

Honesty^uk.
07-12-04, 22:07
:roll: more edhe sikur ta njohesh ti thuash shkurtė e shqip se ėshtė punė pėr mua e jo e edhe pėr ty. Por nėse i intereson edhe aq shumė, atėherė pėrdorė variantin e dytė dhe kripose nuk po them gėnjeshtra, por me variacione tė ndryshme tė tė treguarit. Po tė ishte i sinqertė parashtruesi/ja e pyetjeve tė tilla nuk do tė parashtronte tė tilla pyetje.

Ose dėshiron tė tregohesh i, e sinqertė, atėherė tregoje gjithė rrėfimin deri nė fund dhe nė fund ti thuash se ke ende pėr tė treguar, por nuk tė premton koha, por gjithsesi herėn tjetėr :lol: :lol: :lol: :wink:

Si gjithnje mendimet tuaja jane te pikatura, prandaj pranoni pershendetjet e mia per ju i nderuar Genti

Honesty

Pėrshėndetje Honesty!

Ha,hahahaaaaa po menduam se i mėshuam pikė njėherė more kėsaj teme edhe me bindje se u patėm sqaruar, por se vijnė e inicojnė dhe e vazhdojnė edhe njėherė nuk e prita :lol: :lol: :lol:

hahahahhahaha
per te mos vazhduar me replika dhe kundershtime deri ne infinit, duhet qe dikush te behet me i gjere dhe te leshoje rruge nga njehere :wink:

Mafiozi
07-12-04, 22:33
Te falenderoj Mafiozi per spjegimin!
Keshtu eshte me se miri,nese nuk e njeh personin sa duhet, edhe nuk ke nevoje t'ia hapesh zemren shume,por asesi mos genje por thuaj;" nuk mundem te te tregoj per nje gje qe ka rendesi veq per mua"!

E bej me deshir Barbaroza, me vjen mir qe edhe ti mendon ne ket
drejtim.

Te pershendes :wink:

Gjilanasja
26-12-04, 00:32
Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto

turisti
26-12-04, 00:53
Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto

Je e kuptuar 100%. E pershendes qendrimin tende ne jete.Personat me qendrimin e tille e kan gjumin e rahatshem.

Me nderime,TURISTI. :wink:

Honesty^uk.
26-12-04, 13:14
Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto

"GjilanasJA" Te pershednes per kycjen tuaj ne teme dhe dhenien e mendimit qe me pelqeu.
Kalo sa me mire .

Honesty

Mafiozi
26-12-04, 13:45
Mua per mendimin tim te jesh i/e sinqert eshte shum gje e vlefsheme ,edhe pse nganjiher zhgenjehemi e vjen pyetja pse zhgenjehemi ne nuk zhgenjehemi pse jemi te sinqert por zhgenjehemi nga ata njerze qe nuk din vleren e jetes nuk din vleren e sinqeriteti dhe bim Viktim e tyre .Eshte shum lehte nuk te nevoiten shum sekonda me qen njeri i pasinqert por me qen i Sinqert eshte shum veshtire te lypet kohe e gjate. Se njeriu i pasinqert frigohet nga e verteta me nji fjale frigohet nga vetevetja e ateher nese nuk ke besim ne vete nuk e shpreh te verteten.Ata njerze qe nuk jan te sinqert jetojn Jeten ne iluzione .Te sinqertit jan te lenduare ne shum raste ,Mirpo lendimet ne jeten e perditsheme jan Fakulltet me nji fjale ushqyes te trurit .Me falni ndoshta nuk me kuptoni por ju luse te lexoni me vemendje .Lexo Kupto


Mendim te drejt dhe te sinqert nga ti Gjilanasja.
Je e kuptuar dhe do te mbetesh perher ne ket menyr.

Te pershendes. :wink:

turisti
27-12-04, 22:06
TE TREGOHESH GJITHMONE I SINQERT - NUK ESHTE GABIM,POR,NDONJEHERE NE JETE BEHET - VON.


Me nderime,

TURISTI.

livoreka bicio
27-12-04, 23:47
TE TREGOHESH GJITHMONE I SINQERT - NUK ESHTE GABIM,POR,NDONJEHERE NE JETE BEHET - VON.


Me nderime,

TURISTI.ASHTU ESHTE TURIST PAJTOHEM PLOTESISHTE ME KETE MENDIMIN TEND. :wink:

turisti
28-12-04, 17:19
Faleminderit Bicio.

Te pershendes. :wink:

livoreka bicio
28-12-04, 19:04
Faleminderit Bicio.

Te pershendes. :wink:GJITHEASHTU TE PERSHENDES TURIST. :wink: :wink:

turisti
29-12-04, 00:31
:P :wink:

Rudi_1
29-12-04, 23:25
Un per veti 99.9 % tregohem i sinqert.Nese je i sinqert,nuk ke nevoj asnjeher (nuk ke rast) te tregohesh jo i sinqert........................................... ...........Mendimi im...Rudi_1

Mafiozi
09-01-05, 15:24
Mos me tregu drejt dmth, mos me tregu siq jem apo siq mendojm.
Nuk tregon drejt per vetveten :arrow: e genjen vetveten. :?

:wink:

Barbaroza
09-01-05, 16:03
Mos me tregu drejt dmth, mos me tregu siq jem apo siq mendojm.
Nuk tregon drejt per vetveten :arrow: e genjen vetveten. :?

:wink:
Bukur shume,pajtohem! :wink:

Gentiana
16-01-05, 14:21
Esht me se e vertet qe nganjeher per te qen e/i sinqert te duhet nje besim i fort, sepse lindin shum pyetje qe vetem me sinqeritet pergjigjen dhe nese je me personin e duhur,mendoj se nuk ka gje me mire. Kam then edhe ne nje vend,se mundohem te jem e sinqert aq sa duhet,me at person qe e meriton,edhe pse nganjeher mund te hasim ne mendim krejt te kundert qe qe kemi pasur deri ateher. Nje lidhje (qfare do qoft ajo) qe nuk fillon me sinqeritet nuk mendoj se do te zgjat,sepse e verteta del ne shesh,heret a von,ateher pse jo me sinqeritet te plot qe nga starti. Dhe si tha Mafiozi,ai qe nuk tregon drejt,genjen vetveten!

Mafiozi
16-01-05, 15:16
Mos me tregu drejt dmth, mos me tregu siq jem apo siq mendojm.
Nuk tregon drejt per vetveten :arrow: e genjen vetveten. :?

:wink:
Bukur shume,pajtohem! :wink:


:P :wink:

Mafiozi
16-01-05, 15:21
Esht me se e vertet qe nganjeher per te qen e/i sinqert te duhet nje besim i fort, sepse lindin shum pyetje qe vetem me sinqeritet pergjigjen dhe nese je me personin e duhur,mendoj se nuk ka gje me mire. Kam then edhe ne nje vend,se mundohem te jem e sinqert aq sa duhet,me at person qe e meriton,edhe pse nganjeher mund te hasim ne mendim krejt te kundert qe qe kemi pasur deri ateher. Nje lidhje (qfare do qoft ajo) qe nuk fillon me sinqeritet nuk mendoj se do te zgjat,sepse e verteta del ne shesh,heret a von,ateher pse jo me sinqeritet te plot qe nga starti. Dhe si tha Mafiozi,ai qe nuk tregon drejt,genjen vetveten!


Ashtu esht Gentiana. Mendim qe meriton respekt.

Kryesorja esht me qen ne te sinqert, nese tjetri nuk esht ashtu, ather
esht problemi vet dhe ai do ta perjeton keq.
E verejm shpesh qe shum probleme rrjedhin kur nuk e kemi ndegjuar mir
veteveten (esht nje lloj jo-sinqeriteti me vetveten), i ndodh qdo njeriu esht
gje normale. Vetem duhet te mundohemi te jem sa me te drejt, me mir esht per te gjith.


:wink:

TONINO
17-01-05, 13:55
PERSHENDETJE TĖ GJITHĖVE, SIPAS MENDIMIT TIM NUK KA FARE RRESPEKT NĖ DITET E SODIT,SIDOKOS FEMNA NUK KA FARE,MENDOJ SE FEMRA ĖSHTĖ QENJA NJERZIRE QĖ KA KRIJUAR PERENDIA, EDHE QENJA MA E POSHTERTA E BOTES,KUR NUK KA AJA MESHIR PĖR TRUPIN E VET NUK E RRESPEKTON MORALIN E VET PO KEND DOTA RRESPEKTOJ DIKE TJETER. QKA ĖSHTĖ MA E KEQJA SE NUK DIN QKA KERKON, MUNDOHTE TE NEJTEN KOH TI KET SHUM MASHKUJ DHE KURR NUK DIN TA MERR NJE VENDIM PčER JETEN E VET,POR EDHE NE QOFTESE JA QORRON NDOKUJ SYT E MOS VET HALLI PĖR AT MASHKULL AJO KURR NUK DOTI NDAL MARREZIT E VETA, SE ME AT JET QĖ E KA KNAQET, ME DUKEN FEMNAT TONA SIKUR ATO TĖ LINDJES, DHE MARTOHEN ME Q'DO RRAC SI PSH ME ZEZAK DHE KRUJOJN FEMI TĖ ZI SIKUR KORBI, MARZIA MA E MADHE QĖ EGZISTON TEK SHQIPTARI, JAM I MBURREN ME MASHKUJ SHQIPTARE, ( KAN KALUAR ME FEMNA TĖ PERENDIMIT EDHE SHUM KAN SHKUAR ME VGRA TĖ MOSHES TĖ VJETER) POR NUK PERSONALISHT NUKKAM PAR AS NUK KAM NDEGJU QĖ NJĖ MASHKULL SHQIPTARE U MARTUA ME NJĖ FEMER TĖ ZEZ DHE KRIJOJ FEMI..

JA FEMNA SHQIPTARE E MARRZUAR,QĖ AS NJĖ FEMEN (LAVIERE) NUK KA ASI SJELLJE POR AJO EDHE QĖ E BĖN PĖR TA FITUAR JETEN E VET) POR FEMNAT SHQIPTARE NUK KAN ASGJE NĖ KOKĖ, PERPOS TĖ KNAQEN TA PERLYN FEJEN SHQIPTARE, FEMNAT TONA E KERKOJN LIGJIN E LEK DUGAGJINIT.

PA OFENDIME

_______________________________________________

Geto_21

Giovanni
17-01-05, 14:47
Jo nuke eshte as pak gabim.

prishtinasja
17-01-05, 15:55
o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.

DEA
17-01-05, 16:08
Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm


Jo fare , sinqeriteti nuk eshte gabim kurre, perkundrazi gabim me te madhe ne jete se per ata qe nuk dine ta q“mojne sinqeritetin nuk ka :wink:

Mafiozi
17-01-05, 18:54
o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.


Me pelqen shkrimi yt prishtinasja, ki nje mendim te drejt.


Te pershendes.
Me respkt.

Kercovari
17-01-05, 19:17
Zotri Tonnino Buona Serata

Paske ren grazhdit me shkelme he burre,per te i kursyer brinjet qe me lehte te vesh femren shqiptare ne barken e Ruska carice lavires ruse qe e ngrene ne piedestalin e Ruska Carices Milica,dhe kur nuk thane se ka qene Lavire.
"Po more vella i dashur,ti si bene e u fute ketij lavirinti ku shenjat e komunikacionit qe bejne te orientohesh i gelltite me trurin tende per te gjete rrugedalje matan lavirintit ne preher te tjeterkujte?.
Po more vella i nderuar,ka te ngjare qe ndonje femer shqiptare te ket humbur nderin duke te pritur ty dhe genjeshtrat e tua te pafund,bile edhe te mijat.
Metodat tua dhe te mijat Perfide i moren ne qafe shume femra shqiptare more vella,bile fituam prirjen e popujve tjere Ballkanik te frustruar te shesim nderin e gruas shqiptare Rrugeve te Perendimit..ect!"
Kam shumcka per te thene............Prandaj te lutem ty dhe te tjereve kujdes me ndjenjat e gjakut tim dhe tende.
Pa ofendime.

Rudi_1
17-01-05, 23:59
Kuptohet.Me mire i drejt se sa i shtrember. :wink:

prishtinasja
18-01-05, 00:06
[quote=prishtinasja]o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.


[b]Me pelqen shkrimi yt prishtinasja, ki nje mendim te drejt.


Faleminderit shume mafiozi per perkrahjen tende, pra ky eshte realiteti.

Me heret nuk pata edhe shume kohe qe te sqaroj edhe nje gje ne lidhje me sinqeritetin ........te jesh i sinqert do te thote te jesh real dhe sinqeriteti duhet te jete i dyanshem.

Rudi_1
18-01-05, 00:22
[quote=prishtinasja]o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.


[b]Me pelqen shkrimi yt prishtinasja, ki nje mendim te drejt.

Faleminderit shume mafiozi per perkrahjen tende, pra ky eshte realiteti.
Me heret nuk pata edhe shume kohe qe te sqaroj edhe nje gje ne lidhje me sinqeritetin ........te jesh i sinqert do te thote te jesh real dhe sinqeriteti duhet te jete i dyanshem.

Me pelqeu sidomos ky shkrimi yt i fundit te pershendes dhe kalofsh mire prishtinasse...

blina
18-01-05, 19:06
o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.


Edhe mua me pelqene shume mendimi yt me te vertet e ke tregur realitetin........................urime

Mafiozi
18-01-05, 20:40
Jan do raste me rendesi te fort ne jet, ne te cilet nuk duhet te tregojm drejt.

Si p.sh ne luft, kur flitet per nje jet, perpara armikut.
Ne komerc, kur duhet te fitojm jeten ton, ketu drejtesia esht problem.
Ne politik, ku esht me rendesi qellimi jo fjalet.

Etj etj...


:wink:

altini-uk
21-01-05, 19:33
Jan do raste me rendesi te fort ne jet, ne te cilet nuk duhet te tregojm drejt.

Si p.sh ne luft, kur flitet per nje jet, perpara armikut.
Ne komerc, kur duhet te fitojm jeten ton, ketu drejtesia esht problem.
Ne politik, ku esht me rendesi qellimi jo fjalet.

Etj etj...


:wink: o mafiozi rendesi te madhe ka sinqeriteti i zemres.se sa per sinqeritetin e luftes nuk ma thot mendje se mund te jene te interesuar asnjeri ketu.dhe sa per sinqeritetin e zemres po. te fitosh ne dashuri duhet te jeshe i sinqert nese kerkon sinqeritet.

Mafiozi
21-01-05, 22:33
Jan do raste me rendesi te fort ne jet, ne te cilet nuk duhet te tregojm drejt.

Si p.sh ne luft, kur flitet per nje jet, perpara armikut.
Ne komerc, kur duhet te fitojm jeten ton, ketu drejtesia esht problem.
Ne politik, ku esht me rendesi qellimi jo fjalet.

Etj etj...


:wink: o mafiozi rendesi te madhe ka sinqeriteti i zemres.se sa per sinqeritetin e luftes nuk ma thot mendje se mund te jene te interesuar asnjeri ketu.dhe sa per sinqeritetin e zemres po. te fitosh ne dashuri duhet te jeshe i sinqert nese kerkon sinqeritet.


Ashtu esht altini_uk, por me duket se mjaft kam fol se qka mendoj per
sinqeritet, shiko ne shkrimet e meparshme dhe do te kupton me mir ket
shkrim qe ishe me qellim per me tregu qe ka momente ne jet qe kem
arsye mos me tregu drejt ( me mshehur nje informat ).

E dim qe askush nuk mendon per luft, por ajo mundet me ardh kur nuk
e presem. Fjala luft ishte nje shembull, por ka tjer raste te tilla qe
shpresoj qe nuk do ti jetojsh as ti por askush tjeter.


Pa keqkuptim ju lutem.

Pershendetje te sinqerta.


:wink:PS: Ne fjalet e dikujt mundohuni me kuptu qellimin e bisedes. :wink:

Mafiozi
21-01-05, 22:40
[quote=prishtinasja]o tonino e ke ekzagjeru pak si shume kete teme dhe per mendimin tim e ke thene sikur p.sh populli gjerman apo italian jane te gjithe te njejte ,pra duhet marre parasysh se ne nje popull ka njerez te ndryshem dhe nuk jane te gjithe te njejte.E sa per vajzat shqiptare nuk mendoj se jane ashtu siq i ke pershkruar ti e nese ty personalisht te ka ndodh me ndonje femer te tille po te them edhe njeher se ka llojlloj femre por duhet marr parasysh se ka edhe llojlloj mashkulli.
Sa i perket mashkujve te cilet kane jetu ne perendim mos te flasim se e din te gjithe qka ju keni bere ,duke i lene te presin me vite te tera e ju duke u martu me plaka te huaja kinse per letra.


Me pelqen shkrimi yt prishtinasja, ki nje mendim te drejt.


Faleminderit shume mafiozi per perkrahjen tende, pra ky eshte realiteti.

Me heret nuk pata edhe shume kohe qe te sqaroj edhe nje gje ne lidhje me sinqeritetin ........te jesh i sinqert do te thote te jesh real dhe sinqeriteti duhet te jete i dyanshem.


[b]Ashtu esht prishtinasja.

E kam verejt qe kur jem te sinqert kalojm mir me njerz te sinqert,
genjeshtaret i verejm me leht.

Kam deshir te njoh mendimin tend per ket???


Te pershendes :wink:

teuta
21-01-05, 23:48
Pa dyshim sinqeriteti eshte nder tiparet me te rendesishme te njeriut.Mjerisht nuk reflektohet gjithmone nga ana tjeter,keshtu qe duhet pasur kujdes se ndaj kujt tregohemi te sinqerte!

Dreni30
22-01-05, 09:58
Se pari ju pershendes te gjitheve. Une mendoj qe te jemi gjithmone te sinqerte, mirepo ne disa raste pak me me rezerve, po mendoj sipas situates ku dhe si ndodhemi.

hammerfest
30-05-05, 19:52
Te jesh gjithmone i sinqete? Per mendimin tim eshte dicka e pa mundur. Te qenurit i "sinqerte" ose SINQERITETI eshte nje pike veshtrimi aty ku ju mendoni se jeni i "SINQERTE 100%" personi qe keni perballe mund ta mendoje 100% ne te kundert kjo varet nga rrethanat dhe interest ne ceshtjen qe po diskutohet. Do te theksoj se "Te qenurit i sinqerte" thjesht nje idel dhe sipas mendimit tim ne nuk jetojme ne nje bote IDEALE. Ne shumicen e rasteve ne pranojme me shume genjeshten se sinqeritetin.

florian
30-05-05, 21:17
hammerfest pershendetje :wink:

GENJESHTRA ESHT THJESHT NJE E VERTET E MODIFIKUAR .
SHIKO NE CDO GENJESHTER E DO GJESH NJE TE VERTET

DEA
30-05-05, 21:45
Nuk eshte gabim te tregohesh i sinqert, perkundrazi gabim eshte te mos tregohesh i sinqert!

Gentiana
30-05-05, 22:25
Esht me se e vertet qe nganjeher per te qen e/i sinqert te duhet nje besim i fort, sepse lindin shum pyetje qe vetem me sinqeritet pergjigjen dhe nese je me personin e duhur,mendoj se nuk ka gje me mire. Kam then edhe ne nje vend,se mundohem te jem e sinqert aq sa duhet,me at person qe e meriton,edhe pse nganjeher mund te hasim ne mendim krejt te kundert qe qe kemi pasur deri ateher. Nje lidhje (qfare do qoft ajo) qe nuk fillon me sinqeritet nuk mendoj se do te zgjat,sepse e verteta del ne shesh,heret a von,ateher pse jo me sinqeritet te plot qe nga starti. Dhe si tha Mafiozi,ai qe nuk tregon drejt,genjen vetveten!

hammerfest
30-05-05, 23:20
Esht me se e vertet qe nganjeher per te qen e/i sinqert te duhet nje besim i fort, sepse lindin shum pyetje qe vetem me sinqeritet pergjigjen dhe nese je me personin e duhur,mendoj se nuk ka gje me mire. Kam then edhe ne nje vend,se mundohem te jem e sinqert aq sa duhet,me at person qe e meriton,edhe pse nganjeher mund te hasim ne mendim krejt te kundert qe qe kemi pasur deri ateher. Nje lidhje (qfare do qoft ajo) qe nuk fillon me sinqeritet nuk mendoj se do te zgjat,sepse e verteta del ne shesh,heret a von,ateher pse jo me sinqeritet te plot qe nga starti. Dhe si tha Mafiozi,ai qe nuk tregon drejt,genjen vetveten!

Faleminderit per pergjigjjen.
Do te thoja qe jam dakord me pjesen e pare te pergjigjjes. Nese kjo eshte e vertete do te ishte gjeja me e cmuar dhe njekosisht difekti me i madh i juaj.

hammerfest
30-05-05, 23:25
hammerfest pershendetje :wink:

GENJESHTRA ESHT THJESHT NJE E VERTET E MODIFIKUAR .
SHIKO NE CDO GENJESHTER E DO GJESH NJE TE VERTET

Peshendetje Flori
eshte e vertete kur genjeshtrat jane me karar! "A proposito e morto NINO D’ANGELO."

titi
31-05-05, 03:19
JO PERKUNDRAZI ESHTE BUJAR AI QE TREGOHET GJITHMON I SINQERT

hammerfest
31-05-05, 05:24
JO PERKUNDRAZI ESHTE BUJAR AI QE TREGOHET GJITHMON I SINQERT

Te them te drerjten "HOXHA" me sinqeritetin nuk kane asnje lidhje.

Dilingjia
31-05-05, 10:09
op,
sa me i sinqert aq me mire :lol:

laliloli
31-05-05, 19:26
A ėshtė gabim tė tregohesh gjithmonė i sinqert?????

NUK ESHTE GABIM

Domira
12-06-05, 09:49
Sa me i sinqerte aq ma mire ndjehesh dhe e di se ku je dhe e din se kend ku e ke.

Artisti
12-06-05, 12:20
mu kallxu i sinqert nuk dmth se nuk po rren

po se spjegoj pak

psh

un e kam pa ni pjat fluturuse qe ka aterru ne aeroportin e prishtines

po kurkush tjeter se ka pa.

dmth
kur tja bon njeri veti ni bindhsmeri te plot ai e thot te verteten
sipas tij

por ajo nashta nuk eshte e vertet per tjert

hammerfest
13-06-05, 07:11
Pėshendetje tė gjithėve,
Po vė re se shumica e pjestarve ne ketė diskutim preferojnė “SINQERITETIN”, atėherė unė do tė doja ose mė mirė propozoj ta vazhdojmė kėtė temė me pyetjen.
Nga 1 deri nė 10 sa tė “SINQERT” janė pjestarė e kėtij discutimi?
Ju lutem tė pėrdorni “SINQERITETIN” e vertetė!
Faleminderit Hammerfest.
Ah harrova kisha me than pėr vete “8” :!:

Reana
13-06-05, 16:54
Kam pershtypje se PO...
si duket ka plot qe madje edhe do te urrejne nese ua thua realitetin...njekohesisht qe ka plot te tille qe do te duan dhe te cmojne se ua "ben rrafsh" dhe nese u tregon perrallat qe kane deshire ti degjojne!!!

Edon
13-06-05, 17:48
Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm


M`varet se me kend ke pun.

Te jesh i sinqert me nje budallaqe te merr ne qafe.

Ermira
14-06-05, 13:03
Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm
Ndonjeher eshte edhe gabim,,
Jav kisha trregu ni ndodhi por ndoshta do qeshni kshtuqe spo ju trregoj hiq!
Mete mira!

turisti
22-06-05, 20:06
Pershendetje HONESTY i nderuar,

Nuk eshte gabim te tregohesh i sinqert,por gabim eshte te hargjosh kohe me njerzit qe nuk e meritojne sinqeritetin.

Me respekt,
TURISTI.

Honesty^uk.
22-06-05, 21:20
Pershendetje HONESTY i nderuar,

Nuk eshte gabim te tregohesh i sinqert,por gabim eshte te hargjosh kohe me njerzit qe nuk e meritojne sinqeritetin.

Me respekt,
TURISTI.


Ju jeni dhe do te ngeleni ne kujtesen time si GJENIU i FD

Me shume respekt
Honesty

turisti
22-06-05, 22:10
Pershendetje HONESTY i nderuar,

Nuk eshte gabim te tregohesh i sinqert,por gabim eshte te hargjosh kohe me njerzit qe nuk e meritojne sinqeritetin.

Me respekt,
TURISTI.


Ju jeni dhe do te ngeleni ne kujtesen time si GJENIU i FD

Me shume respekt
Honesty

Faleminderit i nderuari. :P :wink:

Odise
22-06-05, 22:23
i sinqert - me t'sinqertin

Gentiani
23-06-05, 21:57
i sinqert - me t'sinqertin

Tė menēurit kanė artin e tė shprehurit me dy fjalė!

Rrespekt!

GURI SYLAJ
24-06-05, 04:02
Sinqeriteti nuk eshte kmishe qe te ndrrohet dy here ne dite.

Me nderime Guri Sylaj

Odise
24-06-05, 05:20
sinqeriteti eshte 'kemisha' qe mbulon turpin e trupit!

uliksi31
24-06-05, 08:20
Me mire i vdekur e me ndere, se i koritur perhere.

Gjumashja
06-07-05, 10:37
ma mir ska sesa me kon i sinqert mirepo ka njerz qe e keqkuptojn ate sinqeritet dhe ju duket si diqka absurde

Vetima
24-08-05, 23:52
Gabim nuk eshte por a ja vlene me qdo kend te tregohesh i tille, une theme jo.
Kur theme keshtu nuk mendoje qe te genjejme por jo te tregohemi me qdo njerin te sinqerte se vertete me disa njerz nuk ja vlene te tregohesh i sinqerte.Vetima!

Artisti
25-08-05, 19:39
Sinqeritetin kallxoje aty ku ka sinqeritet

Aty ku ska sinqeritet nuk ka vler sinqeriteti
Artisti

Gentiani
26-08-05, 21:02
Sinqeritetin kallxoje aty ku ka sinqeritet

Aty ku ska sinqeritet nuk ka vler sinqeriteti


Artisti

Mendim i shkėlqyeshėm Artisti!

Nuk ėshtė sinqeriteti orė dore ti tregosh gjithkujt qė tė pyet pėr te.

Kastri
26-08-05, 23:28
Sinqeritetin kallxoje aty ku ka sinqeritet

Aty ku ska sinqeritet nuk ka vler sinqeriteti


Artisti

Mendim i shkėlqyeshėm Artisti!

Nuk ėshtė sinqeriteti orė dore ti tregosh gjithkujt qė tė pyet pėr te.


............................................
............................................


Pershendetje

Artisti-Gentiani hahahahhaahah besa forte mir e keni qelluare ne mos rasishte ahahahhahaha, Pleqete se kane then kote qe:Deri sa te mos hargjojeshe nje these krype me nje persone mos i thuaje shoke.

Me nderime te nderuare.

Artisti
27-08-05, 22:40
Gabim nuk eshte por a ja vlene me qdo kend te tregohesh i tille, une theme jo.
Kur theme keshtu nuk mendoje qe te genjejme por jo te tregohemi me qdo njerin te sinqerte se vertete me disa njerz nuk ja vlene te tregohesh i sinqerte.Vetima!Vetima e / i nderuar te pershendes,te deshiroj mireseardhje dhe ne kete rast po tregohem i Sinqert ndaj teje duke te pershendetur me kete link:

http://www.dardania.de/v2/board/viewtopic.php?t=4819P.S.shkronjat e pjerreta


Artisti

Kercovari
28-08-05, 10:24
sinqeriteti me pelqen fort dhe e kerkoj kudo qe gjendet edhe pse kaj her eshte veshtir por duhet kaluar me sinqeritetin nuk humb kurr ..

Mireserdhe e nderuar
Po me ngadale me sinqeritet,me duket se te sinqertit me shume vuajne ne jete. :wink:

Marigona-KS
30-08-05, 12:30
Mendoj se ėshtė shumė mirė te jesh i sinqert, por ėshtė edhe shumė keq nese dikush tallet me ty e ti bėhesh e sinqert andej nuk duhet te jemi gjithmon te sinqert, gjithmon duhet te shikosh se a ja vlen te jesh e sinqert, me mire do ishte nganjeher mos te flasim fare!!!

Pershendetje

Urata
31-08-05, 16:35
Po!

Psikologu
01-09-05, 09:46
Arsyeja mund te tregoj se kujt duhet ti shmangesh,vetem zemra te thotė cfarė duhet bėrė.
(Zh.Zhuber)

kadi
05-09-05, 20:33
Pa asnje dyshim se sinqeriteti eshte gjeja me e mire ne personalitetin e njeriut dhe cdohere duhet te jemi te sinqerte,por kur te vedosim te jemi te sinqerte duhet te mendojme mire per personin qe kemi vendosur t'ia shprehim sinqeritetin tone,cka i duket atij e sinqerte te vetja jone,sa kuptohemi me ate person.
E verteta eshte se live mund ta njohesh nje person dhe mund te mbeshtetesh ne sinqeritetin e tij,por asnjehere permes shkrimeve,sepse lehte eshte te shkruhet me shkronja edhe ajo qe nuk e mendon por live eshte shume e veshtire!
Une jam tip qe edhe te sinqerteve u besoj shume pak,shkurt,jane shume,shume te pakte njerezit ne dite te sotme qe shprehen sinqerisht,ndoshta numri i tyre i pakte,ka bere qe te jem shume e kujdesshme dhe te mos u besoj shume atyre qe pretendojne se jane te sinqerte! pershendetje barbaroza une mendoj se njeriu esht i sinqert ate her kur nuk brengoset pse te tjeret nuk e vlersojn ashtu mendoj nuk esht kollaj te jesh gjith isinqert sepse per te qen gjith isinqert duhet ta pranojsh te verteten edhe ateher kur esht e idhėt edhe per ty

Sy_kaltra
11-09-05, 21:17
Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm


Honesty^uk se pari te pershendes per temen e qelluar...

Sinēeriteti gjdo her na ndihmon per at qe din vleren e sinēeriteti andaj pse te mos jemi te sinēeret...
Un kam parasyesh se sot tek gjeneratat e rea ka filluar te hum sinēeriteti per arsye te ndryeshme ,,dhe nuk me pelqen aspak kja ...Sepse un mendoj kshtu Kur nuk jemi te sinēert automatikisht respekti bie nen 0 ..
Personalisht un Mundohem te jem e sinēert e kam fjalen tej jeta private jo ne bot virtuale sepse ne virtualitet shum pak has ne sinēeritet...
Kurse ne ambientin ku ne jetojm si duket asht zhduk pak a shum kja dukuri kur kemi parasyesh sinēeritetin,,kam has ne shum persona qe nuk jan te sinēert ndaj vetes se tyre andaj kam tentu me mir te jem larg se te mundohem te jem e sinēeret me ta ,,me nje fjal benik banu bes mos nxe...
Por megjithate mos te zgjas me teper un konkludoj qe nuk asht aspak Gabim te jemi te sinēert veq te dim se ku e shprehim at sinēeritet ....
Ishte thjesht mendim i imi

Me respekt Sy_Kaltra..

Flaka_1
12-09-05, 22:16
Ehhhhhh SINQERITETI.......!
Te jemi te sinqerte eshte nje gje e mire, por edhe e keqe.
Mvaret nga njeriu me te cilin ke te beje.
Ka raste kur njeriu tregohet i sinqerte gjithnje has ne veshtersi,lendime,te shumta,shkarkohet ne nje pozite te keqe te pa paramenduar kurre nje here me pare, nga ana e ati personi te cilit ia shpalos shpirtin, dmth i tregohet i sinqerte.
Njeriu i sinqerte eshte thesar me flori!
Njeriu jo i sinqert eshte thesar me ndryshk!
Njeriu i sinqerte eshte gjelbrim!
Njeriu jo i sinqert eshte helm ku gjithnje kembengul ta zhduk gjelbrimin!
Me dashuri flaka.

Kodra
25-09-05, 00:02
Sinqeritetin kallxoje aty ku ka sinqeritet

Aty ku ska sinqeritet nuk ka vler sinqeriteti
Artisti
**********
**********
**********Nuk do tė shtojė asgjė tjetėr .Kodra

Naki
25-09-05, 12:02
Kam pershtypje se PO...
si duket ka plot qe madje edhe do te urrejne nese ua thua realitetin...njekohesisht qe ka plot te tille qe do te duan dhe te cmojne se ua "ben rrafsh" dhe nese u tregon perrallat qe kane deshire ti degjojne!!!

Respektė pėr njė definim tė shkurtė por shumė tė vlefshėm

doGzona
03-11-05, 02:03
Njeriu duhet te jete i sinqert cdo here , pamvarsisht se kujt i pelqen apo si pelqen ,sepse sinqeriteti eshte shtylla kryesore e njeriut ne edukaten e tij personale.
Dikuj nuk i pelqen thenja nder sy , ka deshire te jetoj ne boten e tij te vetme duke ndertuar ligje te bazuara ne shpresa te kota ose ato te genjyera ne veten e tij.
Njeriu qe nuk e perdor sinqeritetin si parim jetesor , rrethe vetit do te grumbullon shume e me shume probleme , sepse per te mos e treguar sinqeritetitn duhet gjetur edhe menyrat e rruges per genjeshter vetem qe te mos lendohet dikush , por sinqeriteti duhet te thuhet cdo here ashtu si kerkohet qe te behet pjes e realitetit dhe pjese e te vertetes .

dr1ta
03-11-05, 08:17
blablbalbllblabalablaala po esht gabim :evil:

Kalt
03-11-05, 19:23
Budalla eshte 100% i sinqerte!

Kercovari
03-11-05, 19:31
Gjithmon jam i sincert dhe nuk kam sekrete ne jete,perveq atyre intime qe kan te bejne me jeten, ne veqanti atyre kur ja ve celsin deres i shpalos vetem brenda kater mureve,natyrisht me partnere. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

doGzona
03-11-05, 23:13
Budalla nuk eshte 100% i sinqert , me kete nuk mund te pajtohem , sepse mos sinqeriteti i njeriut krijon genjeshtrat dhe fshehtesit njerzore qe heret a vone dalin ne shesh dhe se jeta ne ankthe te tilla eshte vetem deshtime dhe asgje me shume.
Gjerat imtime jane private te ndonje qifti ne mesin e tyre dhe se ato nuk kan nevoje te jene pjese e bisedes se sinqert ose te pa sinqert me ndokend tjeter te grupit te dyte , por sinqeriteti ne jeten shoqerore dhe ne jeten e perditeshme eshte shtylla kryesore e karakterit njerzore, te pakten une mendoj keshtu.
Cdo gje qe ka filluar me sinqeritet , jeton ne respekt dhe realitet , ndersa cdo gje qe fillon dhe ndertohet nga lajkat perfundon ne lajka cdo here.

Arb
03-11-05, 23:25
Budalla eshte 100% i sinqerte!

Ku e lexove kete pohim? Ne ndonje "liber te shenjte?"

Kalt
04-11-05, 08:48
Budalla eshte 100% i sinqerte!

Ku e lexove kete pohim? Ne ndonje "liber te shenjte?"

Pse ti je 100% i sinqerte?
Deri sot nuk kam njohur, lexuar apo degjuar per dike qe eshte 100% i tille.
Njeriu ruan per vete sekrete dhe ka prej atyre sekreteve qe merren dhe ne varr.
Sinqeriteti i kulluar hap me shume telashe dhe te nxjerr 100% trullan se njeri te "mire"!

Murgesha
04-11-05, 11:29
Tė sinqertit/sinqertat nuk e kanė ēdo tė dytėn fjalė:

"Unė jam i/e sinqert"

Domira
04-11-05, 12:12
Ndonjehere nuk e di se a eshte gabim apo jo te jem e sinqerte.
Sidoqofte, une nuk di ndryshe, pos te jem e sinqerte.

Arb
04-11-05, 16:56
Budalla eshte 100% i sinqerte!

Ku e lexove kete pohim? Ne ndonje "liber te shenjte?"

Pse ti je 100% i sinqerte?
Deri sot nuk kam njohur, lexuar apo degjuar per dike qe eshte 100% i tille.
Njeriu ruan per vete sekrete dhe ka prej atyre sekreteve qe merren dhe ne varr.
Sinqeriteti i kulluar hap me shume telashe dhe te nxjerr 100% trullan se njeri te "mire"!

Jo more cfare te sincerti...

Vec mu dok i nxituar ai pohimi yt se budalla eshte 100% i sincerte.

Disa njerez jane aq origjinale se qe sinceriteti gjendet ne ta ne mase te madhe.

Kalt
04-11-05, 19:27
Athere Arb me ke kudershtu kot! :)
Sinqeriteti i tepert vlen per ate dynja se ne kete dynja nuk gjen asnje per bese!

doGzona
05-11-05, 21:11
Sinqeriteti duhet te jete pjese e njeriu qe e merre jeten me nje sinqeritet , qe ka qellim te mire serioz , qe ka idene dhe realitetin , pra me nje fjale duhet te jete i gatshem edhe me mospajtimet e rrethit shoqeror ose familjar , te cilet ndoshta ne te shumten e rasteve i ikin sinqeritetit dhe seriozitetit.
Fjala nder sy dhe shprehja e mendimit te lire e te vertet eshte nje shembull i vogel qe mundem ta marre tash per tash.

Arb
05-11-05, 23:31
Athere Arb me ke kudershtu kot! :)
Sinqeriteti i tepert vlen per ate dynja se ne kete dynja nuk gjen asnje per bese!

Asnje hic a?

Sy_kaltra
05-11-05, 23:37
Sinēeriteti gjdo her na ndihmon per at qe din vleren e sinēeriteti andaj pse te mos jemi te sinēeret...
Un kam parasyesh se sot tek gjeneratat e rea ka filluar te hum sinēeriteti per arsye te ndryeshme ,,dhe nuk me pelqen aspak kja ...Sepse un mendoj kshtu Kur nuk jemi te sinēert automatikisht respekti bie nen 0 ..
Personalisht un Mundohem te jem e sinēert e kam fjalen tej jeta private jo ne bot virtuale sepse ne virtualitet shum pak has ne sinēeritet...
Kurse ne ambientin ku ne jetojm si duket asht zhduk pak a shum kja dukuri kur kemi parasyesh sinēeritetin,,kam has ne shum persona qe nuk jan te sinēert ndaj vetes se tyre andaj kam tentu me mir te jem larg se te mundohem te jem e sinēeret me ta ,,me nje fjal benik banu bes mos nxe...
Por megjithate mos te zgjas me teper un konkludoj qe nuk asht aspak Gabim te jemi te sinēert veq te dim se ku e shprehim at sinēeritet ....
Ishte thjesht mendim i imi

Me respekt Sy_Kaltra.

Domira
05-11-05, 23:40
Njeriu behet i sinqerte nese ndjen nevoje, prandaj disa nuk e ndjejne kete. Po flas gjithnje per boten reale.

Murgesha
05-11-05, 23:43
Pėr tė qenė i sinqertė duhet tė jesh nė paqe me vetveten.

Domira
05-11-05, 23:46
Pėr tė qenė i sinqertė duhet tė jesh nė paqe me vetveten.
Athu Murgesha a :roll:

zana e maleve
05-11-05, 23:49
se pari behu i sinqert me vetveten e pastaj me te tjeret ky eshte mendimi im

trimi99
05-11-05, 23:54
pershendetje,

Une mendoj se "eshte gabim nese njeriu gjithmon tregohet i sinqert"
Ngani here duhet te bejm "leqe" dredhina! Ku, si, pse??? sipas "vendit behet kuvendi"!

spirl_girls
05-11-05, 23:56
se pari behu i sinqert me vetveten e pastaj me te tjeret ky eshte mendimi im

Natyrisht se ashtu eshte por ne shumicen e rasteve te tregohesh i sinqert pėson.... :roll:

Fortuna
07-11-05, 03:22
Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm


Mos valle dyshoni se pari ne sinqeritetin tend qe te duhet mendimi i te tjereve per te perforcuar bindjen ne sinqeritetin e te tjereve.

Nese eshte keshtu do te ndjehesha e zhgenjyer pasi qe fshiheni pas nikut I Sinqerti.

Honesty^uk.
07-11-05, 18:29
Duke pasur dyshime rreth ketij tipari te njeriut, une vendosa per bashkebisedim kete teme
mendimet e juaja do te me bejne qe ta forcoj me shume bindjen time ndaj sinqeritetit
ju flm


Mos valle dyshoni se pari ne sinqeritetin tend qe te duhet mendimi i te tjereve per te perforcuar bindjen ne sinqeritetin e te tjereve.

Nese eshte keshtu do te ndjehesha e zhgenjyer pasi qe fshiheni pas nikut I Sinqerti.

Une jo qe dyshoj, por Tipave si TI ua kam plasur dhe ua plasi HALEN surratit, dhe se kesaj radhe me vjen keq se po e ndyej Forumin me fjale ndaj reagimeve tuaja

Murgesha
07-11-05, 18:39
Une jo qe dyshoj, por Tipave si TI ua kam plasur dhe ua plasi HALEN surratit, dhe se kesaj radhe me vjen keq se po e ndyej Forumin me fjale ndaj reagimeve tuaja

I nderuari Honesty.

Kjo Fortuna vėrtet e paska tepruar me disa shkrime qė na drejtohen disa anėtarėve kėtu, por tė lutem tė jesh mė i pėrmbajtur me shkrimet ndaj saj.
Nuk e meritojmė Dardanasit tė biem pre e provokatorėve.

Murgesha!

Honesty^uk.
07-11-05, 18:45
Une jo qe dyshoj, por Tipave si TI ua kam plasur dhe ua plasi HALEN surratit, dhe se kesaj radhe me vjen keq se po e ndyej Forumin me fjale ndaj reagimeve tuaja

I nderuari Honesty.

Kjo Fortuna vėrtet e paska tepruar me disa shkrime qė na drejtohen disa anėtarėve kėtu, por tė lutem tė jesh mė i pėrmbajtur me shkrimet ndaj saj.
Nuk e meritojmė Dardanasit tė biem pre e provokatorėve.

Murgesha!

Jam i vetedijshem, dhe ju kerkoj ndjes te gjitheve, por nje Injorante si kjo qe (ajo e din mie se une po ja njoh kaqepin e hundes) duhet injoruar se ishte e lindur, gatuar dhe do te vdes injorante fukara

GURI SYLAJ
07-11-05, 18:50
Kur shkon mysafir dikund dhe te presin ne menyren me te mire dhe me te mirat qe i kan dhe ti ju thue se shtepia qenka pa fshi eshte.......... po i bie trup kesaj radhe, sinqerisht eshte turp.

Guri Sylaj

Artisti
07-11-05, 19:19
Kur shkon mysafir dikund dhe te presin ne menyren me te mire dhe me te mirat qe i kan dhe ti ju thue se shtepia qenka pa fshi eshte.......... po i bie trup kesaj radhe, sinqerisht eshte turp.

Guri SylajBac, Guri je dhe jam i bindun se do te mbetesh keshtu,ska qe e thyen kete qe ke shkruar.


me respekt

Artisti

Fortuna
08-11-05, 02:56
Une jo qe dyshoj, por Tipave si TI ua kam plasur dhe ua plasi HALEN surratit, dhe se kesaj radhe me vjen keq se po e ndyej Forumin me fjale ndaj reagimeve tuaja

Se mos e ke per her te pare qe e ndyen ket forum me fjale sharese prej shizofreni te papermbajtur? :roll:
Ka kohe qe verej tek ti nje shperthim shtazarak ndaj atyre qe kundershtojne fjalet tuaja.
Por pasi qe jeni shum "i sinqerte" si duket shumica e anetareve te ketij forumi nuk guxojne te te kundervihen, se mos po hyjne ne gjynah me "sinqeritetin" tend.

Tipave si une thua.

"I sinqerte" je ti.

Kalt
08-11-05, 11:07
Honesty ke mund me qene me i aresyeshem ne pergjigjet e shkrimeve te Fortunes.
Mjeti me i mire per te rrezuar nje gjykim te padrejte eshte gjuha bindese dhe fjalet me kulture!

Psikologu
08-11-05, 11:33
Honesty!
Me duket se advokatura dhe analiza paskan dalur ne sken , por mos e merrė kulturen si te Fortunes se nuk po verej ndonje gjuhė bindese ose fjale me kulturė qė perdoret nga ajo , sigurishtės se te Klat paska lenė pershtypje sjellja e saj.

Kalt
08-11-05, 11:41
Edhe ti Psikolog po i ben tash avokature Honesty apo jo?
Une nuk desha e as nuk dua te bej avokatin e askujt pervec vetes, por duhet pranuar nga te gjithe qe ne forum duhet te flitet me kufi e jo te leshohet gjuha pazarit!
Ka tema ku duhet leshu gjuha pazarit!
E nese nje anetar shkruan ashper, atehere detyra e te tjereve eshte te perdorin menyra te tjera per ta ndryshu tonin, se nese ashpersise i shkohet me ashpersi atehere...
Duhet psikologji Psikolog!

Psikologu
08-11-05, 11:50
Jo si behem advokat , por me qudit fakti se si mund te shkruani se Fortuna perdorka gjuhen dhe kulturen bindese.
Perse i jepni krah te keqes.
Ndersa kufiri ku gjindet simbas jush i nderuar , ose asaj qe i beni simpati.
A thua shkrimet e saj (ose te tij ) sjellin ndonje bindje per debat te mirefilltė..
Qudi!!!!!!!

Kalt
08-11-05, 11:52
Psikologu,
Lexoje edhe njehere shkrimin tim!
Une nuk i kam dal zot Fortunes, por kam sugjeruar Honesty te perdore nje menyre tjeter bindje dhe jo ofendimin!
E ke thene dhe te nenshkrimi yt shume bukur!

Psikologu
08-11-05, 12:03
Kalt;
Arsye se perse , por sikur ti ishit drejtuar edhe " Fortunes" do tė isha i bindur nga ju se me tė vertet e keni qellimin e mirė , por perse andej jo!
Mendoj se drejtesia duhet tė jetė veper e cdo njeriu , pamvarsisht nga rrethi dhe vendi, ose momenti.
Keni lexuar shkrimet e saj , une po , dhe nuk shof asnjė menyrė te gjuhes sė bindjes dhe te kultures tek ajo.
Si e quani ju ketė?!

Kalt
08-11-05, 12:08
Fortuna duket shume impulsive dhe e rrembyer ne gjykim, por me kalimin e kohes do te ndryshoje per te mire.
Aftesi eshte te gjesh gjuhen e perbashket me karaktere nga me te ndryshmet!
Permes ofezes ndaj te tjereve, vetem sa krijon per vete nje pershtypje te keqe!

Psikologu
08-11-05, 12:11
Mos harro cka ke shkruar te Shkenca.
Mos vlerso njerez heret , se edhe tupani e ka zhurmen e madhe , por cka ka mbrenda se...Heret edhe pak.